Regeering Tweede Kamer en Pastoor Colla GRATIS fforig eiijSclwmk tfijfwv Defensiebeleid e o o Kou in het Hoofd Pensioenen bij de Spoorwegen „Uiver”4ielden op de terugreis AANPASSING OVER DE GEHEELE LIJN 1 F O VRIJDAG 2 NOVEMBER 1934 Bezuinigingen Grootsche huldiging van H erclattificatie Rutland in den Volkenbond Onderwijsbezuiniging - Detentie In Geen verlaging? W erkloozentteun Zaterdag begrafenit Herhalingtoefeningen Na de muitery Hansen te Melbourne Prijzen Gouden standaard Geen verzwaring lasten In de laattte uren van zyn pasto raat heengegaan De diverse Regeeringtvoorttellen hebben geen onverdeelde tympathie Autonomie gemeenten DE PENSIOENEN BIJ DE SPOORWEGEN Revolutionnaire volks vertegenwoordigers Smelt in kokend water en adem de dampen in incuts W apenfabricage Rijtoer door Amsterdam pentioenaangelegenheden zal de Directie den Pertoneel- raad hoor en Zyn toestel een onder licentie gebouwde Koolhoven BEJAARDE MAN ONDER EEN AUTO Ordening maatschappij Op behoud en uitbreiding van be staande bedrijven zal alter eer tt de aandacht geves tigd moeten zyn Zaterdagmiddag 17 November tutte hen half drie en drie uur op Schiphol Verzachting van straf der muiters? Je kuiJ. lit, Bemind prietter Veehouderijcentrale neemt geen gezouten spek Handelspolitiek Te Rotterdam uitgenoodigd 3 2 1 4 fa' UT 5.49-02t>* de heeft Dl VIIDAMMNDI ZALF belangrijk pont was het vol ui ede gebeurtenissen „Zeven t Uitvaart en begrafenis zijn bepaald op Za terdagmorgen. De teraardebestelling geschiedt op het R.K. Kerkhof „St. Barbara”. De met ten worden Vrijdagavond zeven uur gezongen. Ook de Regeering is zich bewust van het groote belang der locale autonomie en van de juistheid van het standpunt, dat een ingrijpen in het bestuur der lagere organen zooveel mo gelijk vermeden moet worden. Dat de Regeering tot een dergelijk ingrijpen niettemin eenige malen is overgegaan, was voor haar bittere noodzaak. De onderhandelingen over het opheffen van bijzondere scholen zijn nog gaande De regee ring acht het voorbarig hierbij te spreken van gebrek aan medewerking tot bezuiniging. In tegendeel blijft zij vertrouwen, dat de eigen aardige moeilijkheden daaraan verbonden, zul len worden overwonnen. Omtrent een eerste ontwerp van een alge- meene wet tot regeling van de grondslagen van de organisatie van het onderwijs is op 11 April 1934 advies van den Onderwijsraad gevraagd. Zoodra dit advies zal zijn ontvangen, zal over wogen worden, wat te dezen opzichte verder kan geschieden. Intusschen is de firiancleele toestand zoodanig verscherpt, dat het ontwerp in ieder geval nader moet worden onderzocht in verband met het algemeene plan tot verla ging van de rijksuitgaven. en in 'an ’s Rijks financiën over een tijd- 10 of 15 jaren als een geheel te be- Een wetsontwerp houdende regeling tot ver dere beperking van de cumulatie van inkomsten uit overheidskassen is in voorbereiding. De Regeering acht het afschaffen van den standplaatsaftrek reeds om financieele redenen niet mogeljjk. Blijkt inmiddels een tijdelijke noodvoorziening dringend, dan zal de Regeering daartoe over gaan, waarbij van den arbeid der Commissie- Koolen kan worden partij getrokken. De Regeering is met vele leden van oor deel, dat zonder wijziging van de Grondwet een bevredigende oplossing van het vraag stuk der zoogenaamde revolutionnaire volks vertegenwoordigers niet is te bereiken. Zij overweegt, of en in hoeverre het noodig of gewenscht is, een herziening van de Grond wet op bepaalde onderdeelen voor te be reiden. Woensdagmorgen te omstreeks half 11 is de bejaarde heer Waltje. toen hij in de Kerkstraat te Buitenpost (O.) liep door een hem achterop komenden auto gegrepen en op slag gedood. Na 16 November zal door de Nederlandsche veehouderijcentrale tot nader order geen ge zouten spek meer worden ingenomen. aan het werkzaam leven van dezen voorbeel- digen priester een eind gemaakt. Hieraan wordt het volgende ontleend: Harerzijds zal de Regeering alles in het werk stellen, wat in haar vermogen is, om het be drijfsleven te stimuleereen en hetgeen getoond heeft levenskracht te bezitten, in stand te hou den. ring Witboek O ■■jj Ka- 1935 Op Schiphol is een bijeenkomst gehouden van vertegenwoordigers der Klif., de gemeente en de Koninklijke Ned. Vereeniging voor de Lucht vaart. Een voorloopig programma is opgemaakt voor de grootsche ontvangst, welke men do „Uiver”-bemanning bij haar terugkeer op vader- landschen bodem wit bereiden. Uit dankbaarheid voor de hartelijke ontvangst heeft de „Ulver’’-bemanning aan den heer Mae Pherson Robertson, den organisator der race en een aantal vooraanstaande figuren van Mel bourne een rondvlucht boven stad en omgeving aangeboden. Deze rondvlucht In het comfor tabele vliegtuig viel zeer in den smaak der deel nemers. Zooals reeds is medegedeeld ligt het in de be doeling de „Uiver"-helden onmiddellijk na hun aankomst door een kinderkoor te doen toe zingen. Op een daartoe op te richten podium zullen toespraken worden gehouden door een lid der regeering, door burgemeester de Vlugt van Amsterdam, door generaal Snijders, door den voorzitter van de Kon. Ned. Vereeniging voor de Luchtvaart en den voorzitter van den Raad van Beheer der K L M. Tribunes worden gebouwd, waarop het publiek, dat in vele dui zendtallen wordt verwacht, de plechtigheid kan volgen. Naar Reuter alt Melbourne seint heeft de „Uiver" Woensdagavond' (Donderdag morgen plaatseljjken tijd) de terugreis naar Nederland aanvaard. Parmentler en Moil sullen kalm vliegen. Het toestel vervoert 14 passagiers. Men is voornemens Zaterdag 17 Novem ber aa. in Amsterdam aan te komen, waar schijnlijk des middags tusschen half drie en 'drie uur. Zoolang nog niet bij internationale overeen komst het algemeen verbod van particuliere wapenfabricage is tot stand gekomen, acht de Regeering het niet verantwoord mede te werken tot het eenzijdig voor Nederland in het leven roepen van een dergelijk verbod. De hoop werd uitgesproken, dat de betreurens- waardige gebeurtenissen bij de marine er toe zullen leiden, dat bij de opleiding van officie ren en onderofficieren meer aandacht aan de maatschappelijke vorming zal worden geschon ken. Verscheidene Vervolgens wordt een rijtoer gemaakt door de stad naar het Carlton-hotel, waar des avonds een officieel diner ter eere van de vliegers wordt gegeven. Ook hierbij zullen verschillende sprekers het woord voeren. Gaarne zouden verscheidene leden vernemen, of de capitulanten op het bekleeden van een betrekking recht zullen krijgen. Sommige dezer leden zouden liever zien, dat hun in dit opzicht niet meer dan een voorrang zou worden ver leend. Ook het voornemen der regeering tot invoe ring van een capitulantenstelsel ondervond ern stige tegenkanting, terwijl verscheidene andere leden de invoering van zoodanig stelsel voor ons leger van groot gewicht achtten. Vermoedelijk zal er, naar „Het Volk” weet mee te deelen, van het voorontwerp betreffende de verlaging der spoorwegpensioenen, dat inder tijd zooveel stof heeft doen opwaaien, niets komen. Men vreest echter, aldus het blad, dat het systeem der regeering zal worden gevolgd, dat hierin bestaat, dat de directie de premie van 5% pet. zal laten doorbetalen, ook door de ge- pensionneerden. Naar de mogelijkheid van de verstrekking Van eenige goedkoope levensmiddelen (ook groenten) wordt een ernstig onderzoek Inge steld. De Minister van Sociale Zaken heeft een andere regeling voor de steunverleening aan diegenen, die spaargelden en huizen bezitten, In overweging. Verdubbeling van den kindertoeslag voor kin deren van 12 jaar en ouder moet reeds hierom onmogelijk worden geacht, omdat de beschik bare geldmiddelen een verhooging van uitgaven, die van zoodanlgen maatregel het gevolg zou zijn, niet toelaten. Met het denkbeeld om het werkloosheldssub- sidiefonds te voeden door een heffing ineens ten beloope van 1 pCt. van de vermogens en door een verhooging der successiebelasting kan de regeering zich niet vereenigen. Ook kan de regeering niet medegaan met het denkbeeld om ten bate van het fonds de omzetbelasting te verhoogen. Van een dergelijke verhooging zou het bedrijfsleven mede zeer schadelijke gevolgen ondervinden. Dezelfde bezwaren, die in dezen tijd pleiten tegen een heffing ineens, verzetten zich even zeer tegen een verhooging der successiebelas ting. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Ver slag der Tweede Kamer (algemeene beschouwingen) inzake Hoofdstuk I der Rüksbegrooting voor 1935. De Regeering heeft een verder gaande alge meene verlaging van de salarissen van het Rijkspersoneel overwogen, doch zij is aanvan kelijk van oordeel, dat in verband met de reeds plaats gehad hebbende verlaging, aan een nieu we verlaging over de geheele lijn voor het oogenblik ernstige bezwaren kleven. Daarom overweegt de Regeering of niet een wijziging in de classificatie der gemeenten in dier voege, dat meer nog dan tot dusverre re kening wordt gehouden met den plaatselijken loonstandaard, de voorkeur verdient. Een voorstel tot naasting van verliesgevende spoorlijnen is eerlang te verwachten. veroordeelde schepelingen zijn opgelegd. Het had dezen leden getroffen, dat een der offi cieren, die bij deze zaak betrokken zijn geweest, onlangs is bevorderd. Deze gebeurtenis kon hun aandrang, thans voor de gestrafte schepelingen iets te doen, slechts versterken. Verscheidene andere leden konden de in deze beschouwing tot uiting gekomen zienswijze niet deelen. lagelijkse verzorging zells van Ifs Je meest verwende ten de vesting Holland op te treden en der halve ongeschikt om aan de aangegeven doel stelling te voldoen. Ook een reorganisatie, welke, zonder uiteindeljjk tot een verzwakking te leiden, een overgangstoestand zon scheppen van mindere paraatheid, zon de Regeering b(j den huldigen internationaal-politieken toestand niet verantwoord achten. Ten opzichte <van de actie in de Zuidelijke provinciën stelt zij er prijs op te verklaren, dat het vraagstuk van de preventieve bewapening in zijn geheel moet worden beschouwd., Een ontwerp-capitulantenwet heeft het De partement van Defensie verlaten en zal zeer binnenkort een punt van bespreking uitmaken In den Ministerraad. Opgemerkt wordt, dat de Ministers van Jus titie en van Binnenlandsche Zaken een ont werp van wet houdend verbod van een deel neming aan particuliere milities voorbereiden. Met betrekking tot de N.S.B. zijn op de tijd stippen, dat het belang van de weermacht zulks noodzakelijk deed zijn, de ter zake verelschte maatregelen genomen. Het toezicht op het optreden van vreemde lingen hier te lande heeft de voortdurende, en volle aandacht der Regeering: het eischt dage lijks haar zorgen. Welke de houding der bjj het ontstaan van een Europeesch conflict aan het roer zijnde regiering ook moge zijn, deze moet daarbij kunnen steunen op een weermacht, welke ver hindert, dat een vreemde mogendheid ons ge bied beschouwt als een zonder eenige kwade kans te kiezen terrein van doortocht of ope ratie. Kan zij dit niet, dan doet Nederland bij voorbaat van alle aanspraak afstand, om als onafhankelijke en neutrale natie te worden beschouwd. Voor de aangegeven doeleinden blijft de re geering de thans voorziene oorlogsweermacht kwantitatief voldoende achten. Zij is echter van oordeel, dat elke inkrimping van betee- kenis het leger ongeschikt zou maken om bui- Ook de Regeering is zich er van bewust, dat de onbeperkte economische vrijheid in de hui dige omstandigheden niet meer de grondslag kan zijn, waarop de economische politiek van de Regeering zich baseeren moet. Aan de door verschillende factoren, waarop hier niet nader kan worden ingegaan, in het leven geroepen «.Onbeteugelde en moordende concurrentie op de nationale en op de wereldmarkt, dient een brei del te worden aangelegd. Voor zoover in de en cycliek „Quadragesimo Anno” de gedachte is neergelegd, dat de Staat tal van bemoeiingen zal moeten overdragen aan uit het vrije maat schappelijke leven opgekomen groepeeringen, staat de Regeering in beginsel sympathiek daar tegenover. Evenwel zal in het oog moeten wor den gehouden, dat in deze richting slechts ge leidelijk kan worden gewerkt, naarmate organisatie van het bedrijfsleven vordert. voor JeJ timp Jat zells de meest verwende smaa zachte scliuim er»-zijn heilzame werking op ten, Jie in LUX TOILET ZEEP zijn verwer. llie leek onipiJJclIqk waarneembaar is aan Je absoluut De Regeering is van meening. dat de aan passing over de geheele lijn zal dienen te geschieden. Niet alleen op het terrein van de loonen, doch ook op dat van de vaste lasten zal aanpassing moeten plaats hebben. De Regeering kan niet erkennen, dat. wat zij tot dusver heeft gedaan voor de verlaging van de huishuren, onvoldoende zou zijn. In ver schillende gemeenten zijn de "huren van de Woningwetwoningen reeds verlaagd; thans m 206 gemeenten voor 22.994 woningen met een huurverlaging in totaal van 624.200.70. Een voorstel tot wedef-instelling van huur- commissies is van de Regeering niet te ver wachten. Wat de industrie betreft streeft de Regeering eveneens naar aanpassing. Zij is overtuigd van de groote beteekenls van de industrie voor de Nederlandsche werkgelegenheid. In de eerste plaats en vóór het in het leven roepen van nieuwe industrieën zal op behoud en uit breiding van bestaande bedrijven de aandacht gevestigd moeten zijn. De Regeering is niet bereid een centrale in- dustriebank op te richten. De regeering is zich niet bewust, dat het vasthouden aan den gouden standaard door haar is beschouwd als een axioma, hetwelk geen nader bewijs behoefde. Zij heeft integendeel bij verschillende gelegenheden haar standpunt ten dezen uitvoerig gemotiveerd. Niet over het hoofd mag worden gezien, vooral niet in een land met een zoo belangrijke geld- en kapitaalmarkt als Nederland, welk een bijkans onherstelbaren schok t groote ver trouwen, dat het geldwezen ten onzent terecht geniet, zoowel door devaluatie als door het los laten van den gouden standaard zou krijgen. De betalingsbalans is een der grootste zor genkinderen van de regeering. hetgeen het best blijkt uit de vrijwel permanente onderhande lingen over handels-, clearing- en transferver- iragen, die uiteindelijk alle het doel hebben Het voor en tegen van een toelating van Rus land tot den Volkenbond uitsluitend bezien in een oogpunt van de belangen van dat instituut, tegenover elkaar afwegende, meende het Ka binet, gegeven de onzekere conclusie waartoe die onderlinge waardeering leidde, bij de te nemen beslissing een ruime plaats te moeten laten aan overwegingen ontleend aan de stem ming der openbare meening hier te lande en aan de verwachtingen van de groote meerder heid van het Nederlandsche xvolk ten aanzien van de door onze delegatie, aan te nemen hou ding. Bij de beoordeellng hiervan kwam het Kabinet tot de slotsom, dat voorstemmen in zeer breeden kring tot ontstemming en erger nis aanleiding zou geven en dat onthouding van stemmen den indruk zou hebben géteekt van gebrek aan moed van overtuiging en daarom hier te lande geen bevrediging zou hebben ge schonken. In verband hiermede werd besloten de delegatie opdracht te geven zich bjj de te houden stemming tegen de toelating van Rus land tot den Volkenbond te verklaren. Een Ingrijpende algemeene steunverlaging op landbouwgebied ligt niet direct in het voor nemen der Regeering. Het was Woensdag de laatste dag van het pastoraat van den ZeerEerw. heer Colla. Te gen 1 November was hem. zooals men weet, emeritaat verleend en zou hij zich voor herstel van gezindheid In Overveen vestigen. Zoover heeft het niet meer mogen komen. In de laat ste uren van zijn pastoraat is de grijze herder in de pastorie van de hem zoo dierbare St. Maria Magdalena-parochle overleden. Als pastoor zullen zijn parochianen hem uitdragen en naar het priestergraf geleiden. Bij het verscheiden van pastoor Colla, die rustig en buiten bewustzijn is heengegaan, waren zijn huisgenooten en familieleden tegen woordig. Vóór 14 dagen was de zieke voor de derde maal van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Een lang en smartelijk lijden heeft tusschen de circulatiebanken dezer landen en de betalingsbalans in evenwicht te houden. Het goudblok is ontstaan uit een afspraak berust daarop nog steeds. De overtuiging van de noodzakelijkheid van economische samenwerking tusschen de volken, heeft de Regeering er toe geleid, geen gelegen heid voor internationaal overleg te laten voor bijgaan. CANBERRA, 1 Nov. (Reuter). Parntentier? Moll. Pangbom en Turner zijn hler'^n de „Uiver” aangekomen, in antwoord op dé uit- noodiglng van de federale regeering aan de prijswinnaars in de LondenMelbourne race. Scott en Black waren niet in staat aan de uitnoodlging te voldoen, doch beloofden later een bezoek aan Canberra te brengen. Een groote menigte ontving de vliegeniers hartelijk. Zij gebruikten een lunch met de leden van het kabinet en vertrokken vervolgens naar Sydney, waar onder groote belangstelling op het Mascot-vliegveld werd geland. ■,r‘ De menigte was zeer verwonderd, dat bij ^b.'_ landing vlammen uit de machine sloegen, wat eindigde, toen de machine stilstond. Het waren de gloeiende uitlaatgassen. De vliegeniers werden door vele autoriteiten begroet. Onder deze omstandigheden bestaat er naar het oordeel dezer leden voor den minister alle reden het initiatief te nemen tot een kwijt schelding, althans tot een aanmerkelijke ver zachting van de hooge straffen, welke aan de Je teerste IiuiJ. k volJoet. Sommige leden gaven als hun meening te kennen, dat de heerschende werkloosheid het gewenscht maakt, dat voor de vloot zooveel mogelijk van Europeesch personeel gebruik wordt gemaakt. In de Dinsdag gehouden vergadering van den Personeelraad der Ned. Spoorwegen kwam o.m. aan de orde het bij het opeen volgen van twee wekeljjksche rustdagen niet later dan te 12 uur des Zaterdags aanvangen van den eersten rustdag. Dit werd toegestaan. Een volgend punt luidde: benoeming tot ploegbaas bij den dienst van weg en werken. Hieromtrent werd van de zijde van de directie medegedeeld, dat bij de benoeming, afgezien van examens, volledige vrijheid moet blijven bestaan om de. naar het oordeel van de direc tie, meest geschikte personen te benoemen. De voortzetting van den bestaanden, hoofdzake- Hjk schrlftelijken, cursus voor opleiding tot ploegbaas door de centrale cursus-commissie zal in deze commissie worden opgenomen. Vastgesteld wordt, dat voor andere categorieën van personeel van een dergelljken cursus geen sprake kan zijn. Pastoor H. N. Coda, die in 1867 werd gebo ren, ontving de wijding van het H. Priesterschap op 15 Augustus 1891, waarna hij tot kapelaan werd benoemd bij den bekenden Pastoor J. W. Brouwers te Bovenkerk. De artistieke begaafd heid van dezeir kunstzinnlgen priester bleef niet zonder invloed op den jongen kapelaan. Te Amsterdam was kapelaan Colla dan eenigen tijd werkzaam in de parochie van den H. Willibrordus bulten de Veste, om zich vervol gens belast te zien met de zielzorg te Groote- broek en Den Haag, waar zijn benoeming volgde tot pastoor te Akersloot. In 1913 werd Fastoor Colla aan het hoofd ge plaatst van de volkrijke parochie St. Maria Magdaleni.. Meer dan twintig jaren heeft Pastoor Colla zich bewogen onder de bewoners van de Spaarn- dammerb 'urt, weldoende, deelend van zijn riesterlijke gaven .en opwekkend uit de kracht van zijn groot-menscheluk hart. Meer dan eens heeft men daar op ondubbel zinnige -■'ijzfc blijk van gegeven, hoe bemind deze herder was bij zijn parochianen. Veel heeft hjj in zijn parochie tot stand ge bracht, vooral op het gebied van het onderwijs en de jeugdzorg, waaraan hij zijn hart had ver pand. Scholenbouw en Jeugdorganisatie genoten zijn volle groote belangstelling en profiteerden van zijn nooit rustende activiteit. Met kurstzlr.nigen smaak heeft Pastoor Colla voorts den luister van Gods Huis ver hoogd, door herh—aldelijk in het kerkgebouw artistieke verfraaiingen te doen aanbrengen. Nog van recente», datum is het „Carlllonspel zonder klokken” in den Magdalenatoren waar toe oe parochie haar herder de middelen ver schafte. Verscheidene leden verklaarden ernstig be zwaar te hebben tegen het aangekondlgde voor nemen, de burger-corveeërs door dienstplichti gen te vervangen. Verscheidene andere leden verklaarden zich in beginsel met dezen maat regel te kunnen vereenigen. De regeering is voornemens voort te gaan op den ingeslagen weg door rekening houdende met de voortdurend wisselende economische ver houdingen, telkenmale die handelspolitieke maatregelen te nemen, die zij noodig acht ter bescherming van het Nederlandsche economi sche leven. Met betrekking tot de moeilijkheden, welke voor het bedrijfsleven zijn ontstaan door een grooten achterstand in de betalingen van Duit- sche zijde, zjjn bjj de regeering maatregelen in overweging. Van een tragen gang van zaken met het zoo genaamde 60-millloen-plan is geen sprake. Zoo weinig wordt de uitvoering der Werk fondsplannen vertraagd, dat er tot dusver geen voorstel van het fondsbestuur is geweest, of de regeering heeft daaromtrent op korten ter mijn beslist, waarbij nog geen enkele afwij zende beslissing is gevallen. Provinciën” duidelijk is gebleken, dat aan die gebeurtenissen noch de 8.D.A.P., noch het N.V.V., noch ook de matrozenorganisaties maar in eenige mate schuld hadden. Wel Is komen vast te staan, dat op de vlootleidlng en op de houding van verschillende officieren gegronde aanmerking was te maken. leden verklaarden, met genoe gen zij het ook zonder de minste verwonde - te hebben geconstateerd, dat uit het in zake de gebeurtenissen op de Bjj verscheidene leden bestond ernstige be denking tegen de voorgenomën verlenging van de herhalingsoefeningen. Naar deze leden op merkten, is het nu zeker allerminst -«en ge schikte tijd om de jonge en oudere mannen die aan de herhalingsoefeningen moeten deelne men, langer uit hun werk te halen. Andere leden stelden hier tegenover, dat de herhalingsoefeningen, gelijk die thans zijn, niet voldoende kunnen worden geacht in verbind met den korten eersten oefeningstijd. Tegen de voorgenomen opheffing van het vooroefeningsinstituut bestond bjj verscheiden leden ernstige bedenking. Verscheidene andere leden meenden, dat voor de opheffing van dit Instituut veel te zeggen is. Zij waren van de waarde daarvan voor ons leger geenszins overtuigd. Zij vertrouwden, dat de regeering bij afschaffing van het instituut bijzondere zorg zal wijden aan de geestelijke en zedelijke belangen der jeugdige militairen. Aanstelling van meer aalmoezeniers en leger- predikanten zal daarbij een eerste elsch blijken. De firma Koolhoven Vliegtuigen N.V. heeft luit. Hansen telegrafisch geluk gewenscht en hem uitgenoodigd op zijn terugreis naar Rot terdam te komen, waar hij door de firma zal worden gehuldigd en hem een banket zal wor* den aangeboden. terWgl Je 500 volgenJe Jeelnemerj een leute verrassing ontvangen. Inzen Jingen moeten in bet bezit zijn van Lever’» Zeep Mij. N.V. Rotter Jam, vóór 31 December a.s. Bij elke inzenJing moeten Jne buitenomslagen vaA Lux Toilet Zeep worJen gevoesJ. Op Je enveloppe moet ataan: Prijsvraag L. T. Z. 1127 De beoorJelmg Jer inzenJingen berust bij Je Directie. Over Je toekenning Jer prijzen kan geen briefwisseling worJen gevoerJ. De uitslag worJt cinJ Februari in Jit blaJ bekenJ gemaakt. De Deen lult. Hansen. die met een In Enge» land onder licentie gebouwde Koolhoven-ma» chine in de Melbourne-race heeft meegevlogen, is Donderdagmorgen te Melbourne geland. Dit is het eenige in Nederland ontworpen toestel, dat het eindpunt in deze race heeft bereikt. Aan het voorloopig verslag der Tweede mer over de Defensie-begrootlng voor wordt het volgende ontleend:' Verscheidene leden vestigden de aandacht op de groote vlucht, welke de luchtvaart in den laatsten tijd heeft genomen. Naast de vlieg- dlensten van land- en zeemacht hier te lande en in Ned. Indië is thans een burger-luchtver- keer van belangrijke afmetingen komen te staan, dat door het Rijk financieel gesteund wordt. Deze leden stelden de vraag, of wel het noodige wordt gedaan om een goede samenwer king tusschen al deze diensten te bevorderen. Naar men meende, zou in het bijzonder ook bij de opleiding van het personeel voor de militaire vliegdlensten meer geprofiteerd kun nen worden van de vaardigheid van de burger- vllegers. Sommige leden meenden, dat het aanbeve ling zou verdienen, dat door de verschillende militaire vliegdlensten hier te lande en in In dië bij het aanschaffen van vliegtuigen hetzelf de type werd gekozen. De houding door den minister tegenover de bonden van beroepsmilitairen aangenomen, ontmoette bij verschillende leden ernstige be denking. Naar de meening dezer leden maken de door den minister getroffen maatregelen een regel matig werken van deze bonden onmogelijk. Dit strekt tot groot nadeel van den geest in de weermacht. Deze leden drongen aan op herstel van de bewegingsvrijheid van deze organisaties. Verscheidene andere leden verklaarden zich Gaarne zou men vernemen, of voldoende rekening wordt gehouden met de gevaren, wel ke de aanleg van breede toegangswegen naar ons land, dien men in den laatsten tijd heeft kunnen constateeren, voor de handhaving van de neutraliteit van ons land kan opleveren. Haar gesckiLtlieiJ Het Jelicate parfi Het overvloeJige, De eJelegron JstofL hetgeen voor el” enige, ivoorwitte kleur. Zuiver HeJerlanJs fabrikaat. Woensdagavond omstreeks kwart vóór negen is pastoor H. N. Colla in de pastorie van de St. Maria Mag- dalenakerk aan de Spaarndammer- straat, Amsterdam-West, na een lang en smartelijk lijden in den ouderdom vap 67 jaren zacht en kalm overleden. Ten onrechte wordt aangenomen, dat de Regering de Indiening van een wetsontwerp overweegt, waarbij een bijdrage voor gezlns- pensioen ad 5)4 pCt. door de gepensionneerden zou worden gestort over hun laatsten pen sioensgrondslag tot een maximum van 3000. Dit is niet het geval. Overwogen wordt voor de gepensionneerden die bijdrage te berekenen over hun pensioen en voorts het percentage op minder dan 5J4 pCt. te stellen. Het denkbeeld om er van af te zien jaarlijks een sluitende begroeting op te stellen plaats daarvi perk van 10 schouwen kan de Regeering niet overnemen. Een gezond financieel beleid behoort gegrond vest te zijn op het beginsel, dat zoo eenigszins mogelijk inkomsten en uitgaven van ieder jaar met elkander in overeenstemming zijn. personeelraad inzake het pensioen van het ral1* Lux Toilet Zeep elk maand drie stukken, Uw leven lang! Dit geluk kan U ten Jeel vallen, wanneer U Uw bevindingen over deze wereldberoemde schoonbeidszeep, di«j dagelijks door 90 van de 100 film sterren gebruikt wordt, in duidelijke bewoordingen opsekrijft, gerangschikt volgens onderstaande punten met de genoemde maatregelen zeer goed te kunnen vereenigen. se verzorging zelfs Bjj het aanbrengen van besparingen tracht zjj de groote belangen van volkswelvaart, volksgezondheid en volksontwikkeling zooveel mogelijk te ontzien. loven wij uiti le Prijst 3 at. Lux Toilet Zeep p. mud. GEDURENDE UW LEVEN 2* Prijs: 3 10 jaar 3e Prijs: 3 4e Prijs: 3 Se Prijs: 3 6e Prijs: 3 De Regeering moet blijven bjj haar over tuiging, dat verhooging van de reeds zoo zwaar drukkende belastingen zonder gevaar voor In eenstorting niet mogelijk is. ZU Is zich volkomen bewust, dat sjj om die verhooging te voorkomen, genoodzaakt is over te gsan tot bezuinigings maatregelen die schade toebrengen aan ge wichtige volksbelangen. Zjj is er echter niet minder van overtuigd, dat het achterwege laten van dese bezuinigingsmaatregelen tot nog ern stiger schade zou leiden. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat voor het door haar in te nemen ge zouten spek over het tijdvak 29 October tot en met 16 November 1934, de navolgende prijzen zullen worden betaald: A spek boven 28 K.G. per strook zonder wang 55 cent. B spek van 2427.9 K.G. per strook zonder wang 54 cent. O. spek van 18—23.9 K.G. per strook zonder wang 52 cent D. spek van 13174) K.G. per strook zonder wang 43 cent. G. spek van 10--13 K.G. per strook zonder wang en achterklnkel 44 cent. H. spek van 89.9 K.G per strook zonder wang en achterklnkel 41 cent. I. spek van 6—7.9 K.G. per strooit zonder wang en achterklnkel 39 cent. Een zeer reside: Overleg met den aangelegenheden het pensioen spoorwegpersoneel betreffende. De Directie segde toe, bereid te zijn trent belangrijke wjjsigingen van de pen sioenregeling den Personeelraad te hooren. Het betrokken artikel van het R- n. V. zal dan te zijner tjjd moeten worden gewijzigd. Ten slotte werd door de Directie medege deeld, dat tot uitreiking van een aanstelling voor onbepaalden tijd aan loopjongens en bureaubedienden onder de huidige omstandig heden niet kan worden overgegaan. i z <i' hk -

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 5