PROVINCIAAL NIEUWS IN KWALITEIT! STUKKEN BETER l RADIO M OCRS™ MARKTEN ACCOUMTANTSKANTOOK RNE 7 ZATERDAG 3 NOVEMBER 1934 DE NOOD DER TUINDERS Gezamenlijke actie der organisaties HEEMSKERK MONNIKENDAM UITGEEST Opdracht Toeslag op vroege aardappelen URSEM ASSENDELFT OBDAM VOLENDAM WIERINGEN WINKEL ONDERDIJK WIERINGERMEER PURMEREND BLOKKER WEERE WEESP BEEMSTER CASTRICUM ZUID-SCHARWOUDE k SCHAGEN Installatie Hoogeerw. heer G. Kuijs l WERVERSHOOF TER AAR ENKHUIZEN ZEVENHOVEN HEM TEXEL I l - de geloovigen lor*4 hanrlor la Ongecorrigeerd J AFSCHEIDSAVOND DEKEN G. KEYS en 2 Nov wordt nader bekend ge- J. C. H, M. JANSEN te HELMERSSTK. UI, A’DAM, TEL. 81812 1 propaganda ge- Zondag 7 30 4 ’’-J CHIEF WHIP <•5 Botsing Vrijdagmorgen botsten op den pro vincialen weg door de gladheid twee vrachtwa gens tegen elkaar. Van een der auto’s was de cabine in elkaar gedrukt. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Zaterdag: 7.30 uur R. D. Boogmans (sodal'. Zondag: 7.30 voor de levende leden Sancta Theresia, 10 uur int. Benoemd. Tot Rijksontvanger der directe belastingen alhier is benoemd de heer J. Mon- ningh van Zuidhom (Gr.). R.K. Voetbalprogramma voor Zondag 4 Nov. Sparta 1USV 1 te 2 uur. Uitbetaling De zuivelfabriek de „Hoop” be taalde over het tijdvak van 31 September tot 5 October aan haar leveranciers 5.81 cent per KG. melk, d.i. 5.96 cent per liter gemiddelde noteering. De. voorzitter deelde tenslotte mede dat een sociale cursus is georganiseerd welke ajs. Maan- aag 5 November begint. Spr spoorde allen aan dezen cursus te volgen. Ook de Hanze-leden, die niet van de parochie Wervershoof zijn, heb ben toegang. WoensdagavondbiJeenkomsten dus niet Bij beschikking van den Minister van Defen- slj te de levering van de hierna vermelde fou- rage-artikelen voor de Bereden Wapens toege- wesen aan de firma D. Leeuwenkamp te Alk maar, nJ.: Stroo voor t-et Garnizoen te Amers foort tegen den prijs van 12.50 cent per 10 K.G.; Hooi voor de Bereden troepen te Amsterdam tegen den prijs van 35.40 cent per 10 K.G. B(te- Vrtfw. Landstorm. De schietoefenin gen vanwege den B. V. L. zullen voor de af- deeling Blokker worden gehouden in het Patro naat op de Dinsdagen 6, 13. 20, 27 Nov. en 3 Dec., terwijl de wedstrijd wordt georganiseerd Op 10 December. Voetbalprogramma. De Blokkers I spelen Zondag tegen de Zouaven I (Lutjebroek). De Blokkers II zullen uitkomen tegen St. Bavo II (Uraem). Voetbal. Zondag a s. zal Purmerend I een voetbalwedstrijd spelen tegen The Victory I. R. K. V. V. Volendam Voetbalprogramma as. Zondag: D.E.M. 1Volendam 1: J. Sier, J. Koning, J. Bond. J. Tol, J. Tulip, W. Runder- kamp, H. Smit, Th. Pooljer, Th. Bond. C. Jonk, KI. Koning. Volendam II—V.V.Z. II Volendam IIISantpoort III. V. 8. C.—Volendam IV. C.C.A. Jun.Volendam Jun. A. Gemeente-rekening. De gemeenta-reke- ning over het dienstjaar 1933 iz vastgesteld met een nadeelig slot in den gewonen dienst van-1 798. i 1 „De Graal” Deze week weer geen wfjzl- tiac in het orogram. Zorg er dan eens voor, allemaal op tijd te zUn; dat ia voor jezelf en ook voor de leidster veel aangenamer! 1 Maakt ook Be clubs veel gezelliger... dus.... Mooi! Af’esnroken voor altijd dan. hè? De BK.-club is Zondagmiddag half vier weer prooan* 1 1 I I 1 KONING STR. 37 TELEF. 14M9 Otticieel Philips reparateur Weekagenda. Dinsdag: 7.30 uur KJ.C.-Lof, daarna Congregatie. Tot 8 uur bibliotheek Vincentlusver. 8 uur: Conferentie Vincen- tlusvereen. 8.15 Repetitie R. K'.Zangver. St. Cecilia. Woensdag: 8 uur repetitie R. K. Tooneelver. Donderdag8 uur K.J.C. tooneelrepetitie. Vrijdag: 8 15 R. K. danscursus. Zondag Voor middag zie voetbalprogramma. tot 6.30 K.J.C. Vrije ontspanning. 8 tot 10 uur vrije ontspanning jongens boven 17 jaar. Agenda. Maandag: 8.15 Kernvergadering: 8.15 Spaarkas 8t. Anthonlus: 6.30 Gym. adspi- ranten; 7.30 Gym. adspiranten; 8.30 Leden St. Michael. Dinsdag: 8 uur Repetitie Crescendo. Woensdag: Kwart voor drie Zangschool, klei ne afdeellng; kwart voor vier idem, groote af- deeüng; 8 uur Laus Deo: 8 uur pol. propaganda club. Donderdag: 8.15 Zangkoor St. Nicolaas. Vrijdag: 8 uur R K. Volksbond Spreker Z Eerw. heer Rector Bots. Toegankelijk voor alle katholieken. Zaterdag: als naar gewoonte. Zondag: 11 Nov. Tentoonstelling Brokkenhuis. met attracties. R. K. Vrouwenbond De afdeellng Assendelft opent Dinsdag 6 November 's avonds half acht bet winterseizoen met een belangrijke vergade ring in het R K Vereeniglngsgebouw. Als spreekster treedt op Mevr. Schelfhoutv. d. Meuten, wel bekend van het halfuurtje voor de rijpere jeugd van den K. R. O. met het on derwerp Het groote geheim tusschen moeder en kind-” Deze vergadering is toegankelijk voor alle katholieke vrouwen en meisjes boven achttien jaar. Verkooping. Donderdagavond vond in café ,.De Zwaan” ten overstaan van notaris Veen- stra de openbare verkooping plaats van: Perceel I: dubbel woonhuis, wijk I Nr 108 en 109. Zuideinde, met grond en erf. groot 2 60 Are. Kooper 8. Mey. alhier, voor 765 Perceel II: pakhuis. Wij kl. Nf. 160, Zuid einde. niet grond en erf. groot 2 Are. Kooper dezelfde voor ƒ501. Totaalopbrengst ƒ1266 Bloembollencultuur. De afd Heemskerk der Alg. Ver. voor Bloenibollencultuur sprak zich Donderdagavond in een ledenbijeenkomst uit ten gunste der minderheid in het hoofdbestuur, beoogende voor 1935 alle regeeringsbemoelingen in het bloembollenvak tot het verleden te doen behooren. R. K. Voetbal. Programma voor Zondag V C A. 1—Strandvogels 1; Strandvogels 2— Wlt-Rood 3: Strandvogels jun. aE.V.E. jun. a; S.E.W. jun. bStrandvogels Jun. b. Ijsclub „Uitgeest". In de gehouden verga dering van de Ijsclub „Uitgeest” werd burge-, meester van Roosmalen benoemd tot eere-voor- ziter en de heer J. van Nienes Azn. tot eere-lld. Tweede opvoering. Woensdagavond zal in hotel „De Ooievaar”, alhier, de cantate, welke by gelegenheid van het gouden jubileum van ons R. K kerkgebouw werd opgevoerd, opnieuw worden gezongen. N. Komen 76, P. „Kunst na Arbeid” Het fanfarecorps .Kunst na Arbeid” vierde zijn 40-jarig jubi leum. De kolfbaan van den heer Kramer was byna geheel gevuld met genoodigden, afge vaardigden en begunstigers. De burgemeester was verhinderd en had eene schriftelijke feli citatie ingezonden. De voorzitter verwelkomde allen en releveerde de wordingsgeschiedenis alsmede het verloop van 40 jaar van het corps. De heer Fransen werd voor zjjn directeur schap hartelijk dank betuigd. Verschillende bloemstukken werden met toespraak van afge- --1 schoolmeesters- trlo zorgden door zang en declamatie voor af wisseling. Het corps zelf speelde eenlge num mers. Was oorspronkelyk bekend gemaakt dat de nieuwe Deken van Behagen Vrijdagmiddag te vier uur In Behagen zou arrlveeren en dat Zon dag de installatie-plechtlgheden zouden plaats hebben, dit werd Vrijdagmorgen plotseling ver anderd. Daar de Deken al Vrijdag In Behagen arriveerde, werd besloten de installatie-plech- tigheden reeds Vrydagavond te laten plaats vinden. Zoo togen dan Vrijdagmiddag het R.K. Kerk en Armbestuur van de Parochie van St. Chrlsto- phorus te Behagen vergezeld van den weleerw. heer P. J. Roessen, kapelaan der parochie per auto naar Alkmaar, om hun nieuwen herder af te halen. In gezelschap van den installator, den hoogeerw. heer Lengs, deken van Alkmaar, was deken Kuijs echter reeds naar zijn nieuwe parochie vertrokken, waar men om even voor 4 uur arriveerde. Daardoor hadden de hoogeerw. heeren aan de deur van de pastorie eenig oponthoud, waar door de auto met het Kerk- en Armbestuur gelegenheid had op den eerstgenoemden m te loopen. Goeden huwelijksfeest Het echtpaar J. van HamKuit, alhie? hcopt M November den dag te herdenken, waarop het vijftig jaar terug In het huwelijk trad. Ondanks hun zeventig jaren. Is het echtpaar nog bijzonder kras. Hun huwelijk was rijk met kinderen gezegend. Daarvan z|jn er nog vijftien in leven, waarvan er veertien zijn gehuwd Autobotsing. Gisterenavond is bij Busch en Dan? de melkauto van de Melkinrichting „Assumburg” alhier in aanrijding gekomen met een verhulsauto. doordat deze aan eerstgenoem de niet den voorrang verleende. Circa 400 L. melk ging verloren, terwyl de auto van As sumburg geheel vernield werd en van den ver- huisauto de voorzijde werd Ingedrukt. Persoon- lyk letsel kwam gelukkig niet voor. Koe door ante aangereden Vrijdagmiddag werd bij bet z<.n. verweiden van koelen een koe van den landbouwer C. Poel alhier op den Rljksstraatweg In de richting Alkmaar zooda- nle döor een passeerenden auto aangereden dat een achterpoot werd gebroken en het beest moest worden afremaakt. Een achadenost voor den veehouder, wien het In dezen tijd toch al niet voorden wind gaat. E. N. K. E. V.-fabriek Naar wjj vernemen zal de Enkev-fabriek volgende week opnieuw gaan draaien. Na lang gesloten te zijn geweest zal deze niet direct? volop in werking treden. Voor tientallen een nieuwe werkgelegenheid. Inbraak Terwijl de heer C. de Boer Wz. et echtgenoote een Jubileumconcert bijwoon den, heeft een inbrekersinspectie in zijn woning plaats gehad. De dochter en het zoontje wa ren reeds ter ruste toen eerstgenoemde te ruim middernacht onraad hoorde door het aanslaan van den kleinen hond. Zij dacht dat haar ouders thuis kwamen, doch kreeg op haar vra gen geen antwoord. Onraad vermoedende ging zy eens kyken en toen koos een inbreker het hazenpad. De dochter riep nu een voorbijgan ger aan. die op haar verzoek de politie waar schuwde. Inmiddels waren ook de ouders thuis gekomen. Bij onderzoek bleek dat twee porte- monnaies uit het buffet en een spaarpot van den kleinen jongen waren ontvreemd met slechts een gering bedrag. Zeer brutaal was men te werk gegaan. Een ruitje van een ach tervertrek was uitgesneden, waardoor de in breker zich toegang verschafte. In de slaap kamer van de dochter brandde licht en de deu ren daarvan waren geopend. ooèHoeió ereJeoodl R. K Voetbal. Zondag speelt: W W. 1— West-Friezen 1: Union-2—V.V W. 2: Union 3— WW 3: V.VW. jn. a—Wlt-Rood jun. a; Forward jun. bV.V.W. jun. b. Aanbesteding. De uitslag der openbare aanbesteding door B en W. voor het maken van een beschoeiing langs de ï'luweelen Burg wal en het Roosendaal had het volgende resul taat: hoogste inschrijver Kl. itarnemelk voor 1095; laagste: Langendyk en Oostveen voor 879. Aan laatste firma is het werk gegund. Parochiaal Armbestuur Afgetreden de heer A. Tol; benoemd de heeren H. Verhoef en Th. Kwakman. Kerkboricht Thersslakspel Wed. Slem, 10 uur int. Maandag 7J0 Geertje Volkers. Dinsdag. 7.30 voor zegen in een huisgezin. Woensdag. 7J0 Dlwra Hoogland. Donderdag, 730 Kl. Konijn, yrudag 730 R. D DutvesteUn (aodal). R.K. Vrouwenbond Dinsdag 6 November, des avonds 8 uur. geeft de heer J. Brugman, arts, voor den R.K. Vrouwenbond een lezing over hygiëne. Goeden jubilé als kerkzanger Donderdag herdacht de heer P. Twisk dat hij 50 jaar ge leden lid werd van het R.K. Kerkkoor De in stallatie had plaats op 22 November, den dag van de Patroonheilige St. Caecilla. In de lange reeks' van jaren heeft de heer Twisk z|jn taak als kerkzanger ernstig opge vat. Hij was op de repetities een trouw bezoe ker, ofschoon hij lange jaren meer dan een hklf uur van de kerk verwijderd woonde. Regen en wind heeft hij vele jaren getrotseerd om die repetities bij te wonen, terwijl hi) bij de gezoneen H H. Missen als regel aanwezig was. Btf kerkelijke feesten was de heer Twisk al tijd aanwezig. Het heeft hem niet aan belang stelling ontbroken, alhoewel de feitelijke her denking eerst zal plaats hebben op den feest dag van de Patroonheilige van het koor, dus op 22 November as. Thans, nu hij den leeftijd van 70 jaar al heeft bereikt, te zijn ijver, waar het de belan gen van het koor en den kerkzang betreft, nog onverflauwd. BermMento Alhier wordt een Mldden- stands-tentoonstelllng gehouden, welke georga- Bteeert wordt door de afdeellng van de Hanze. Deze tentoonstelling, welke om haar om vang, gezien den plaatseiyken toestand, wel van b“- teekenis is. mag zich in een flinke belangstel ling verheugen. Windhoos. Vrijdagmorgen te over dit eiland een windhoos gegaan. In Gerritsland werden eentge hekken omver geworpen en van kippen hokken liet dak afgerukt Onderwijzend personeel. Mej. A. Diep- grond, onderwyzeres aan de OL. school te Den Oever, heeft per 1 December as. ontslag aan gevraagd. De R.K. Dtoc. Lantte en Tuinbouwbond in het bisdom Haarlem en het bestuur van den Ned. Tuindersbond, district Noord-Holland, hebben een adres gericht aan den minister van economische zaken, waarin zy verzoeken een toeslag op de vroege aardappelen, althans voor de eerstelingen en een verhoogden uitbetalings- prite voor de pokkige aardappelen. De verhoogde prys wordt gevraagd tot aan 1 Juli, omdat na dien tijd door velen een produc tieprijs gemaakt is. Als bron, waaruit deze toeslag zou moeten verkregen worden, wordt aangewezen het door de heffing op de aardappelen verkregen fonds als er niet uit het VOOT den tuinbouw bestemde bedrag kon worden geput. Wat betreft de pokkige aardappelen vraagt men een betaling van een prijs, welke pl.m. 1— beneden dien van de goede aardappelen ligt. ■J' St. Jos. Gex Ver. Als Inleider op de 8t. Josephs-Gez. Ver. was aanwezig de heer Pols- inan uit Grootebroek, bestuurslid van den kring van den D.H.G.B. Spr. gaf een uiteenzetting van de gymnastiek en athletiek. welke thans veslal helaas verdrongen wordt door het voet bal. Hij toonde aan dat de beoefening van de C.ymnastiek en athletiek met het voetbal moet ramengaan. De verplichte beginnen voortaan weer om 7 uur, meer om half acht. Tariefsverlaging Het T. W. N. heeft met ingang van 1 Januari 1935 de tarieven op de wa terleiding verlaagd van 45 op 40 cent in de Wie- ringermeer. Beëedigd Door de Rechtbank is als ambte naar van den Burgeriyken Stand alhier beëe digd de heer K. Burger, wonende te Kolhorn, (gem. Barsingerhorn). Personalia. De heer D. A. Anenaruis. gebo ren te Winkel, is aan de Universiteit te Leiden bevorderd tot arts. St. Josephgez.-Vereeniging Maandag 7.30 uur- Adspirantencursus; Dinsdag 7.30 uur: Espe ra ntocursus; Woensdag 8 uur: Verplichte ver gadering; Donderdag 7 30 uur: Teekencursus Vrydag: Club en TooneelavondZaterdag 7.45: Gymfclub. Jazzbandrepetitie maakt. Hillegersberg heeft Donderdagavond afscheid genomen van Pastoor Kuys, die Deken van Schagen is geworden. Het is een afscheids avond geworden, maar tegeiyk een grootsche en indrukwekkende huldigingsbyeenkomst voor den edelen toegewijden priester, die zyn krachten heeft gewyd aan de verdere ontwikkeling van het Katholieke leven in de beide Rotterdam- sche randgemeenten Hillegersberg en Schle- broek. Tot het katholieke deel der bevolking be perkte zich de belangs'eiling niet. Ook vele vooraanstaande nlet-Katholieke ingezetenen waren verschenen, terwyl mede vele plaatse- lyke autoriteiten acte de presence gaven o. a. de burgemeester van Hillegersberg, de heer F. van Kempen, en de burgemeester van Bchiebroek. de heer A. Dhont. De burgemeester van Hillegersberg wenschte den pastoor geluk met zyn promotie, doch wil de niet verhelen den spyt niet alleen van de katholieken, maar van alle Ingezetenen, dat Hillegersberg een zoo algemeen geëerd en ge vierd en geliefd man als Pastoor Kuys hierdoor gaat verliezen. Uw eigen parochianen, zoo zeide spr zullen echter wel het meest dit verlies voelen, want voor hen is Pastoor Kuys een echte herder geweest. Groote werken heeft hy hier tot stand gebracht. Die zullen hier de ge dachtenis bewaren aan al wat hy hier heeft gedaan. Moge God. zoo besloot de burgemees ter, Die hier met u geweest is, ook in uw nieu wen werkkring u bij feiyven. Als woordvoerder van de geheele katholieke bevolking van Hillegersberg trad op de heer W. L. M. Daniels, wethouder. De steenen van kerken, scholen en gestichten zyn de welspre kende getuigen van uw pioniersarbeid in Hille- gertsberg. Hillegersberg zal u niet vergeten. De herinnering aan uw werk, uw priesteriyk voor beeld zal in ons biyven voortleven. Een spon taan algemeen applaus gaf duideiyk te ver staan, dat de heer Daniels met deze woorden aller gevoelen had vertolkt. Hierop volgde een geestige toespraak van Pastoor Helmer van de Chrlstus-Koningkerk. die aan de hand van tal van persoonlyke her inneringen den echt-vaderiyken geest van Pas toor Kuys schetste. Deze geest zal zeker ook in den pieuwen werkkring als Deken van Schagen velen, zeer velep. niet alleen geloovigen. maar ook priesters ten zegen en ten steun zyn. Ook de Pastoor A. Bekkering van de St. Pau- lus-parochle van Bchiebroek sprak een harteiyk afscheidswoord. Ook in de harten van Schle- broeks katholieken zal hy biyven voortleven. Na voorlezing van eenlge telegrammen o a. van de beide oud-kapelaans der H. Liduina Pas toor Warmenhoven van Hoek van Holland en pastoor Van Haaster van Oude Schild op Texel, volgde de toespraak van den voorzitter van het Comité, den heer L. Standenmeyer, die tot uiting bracht de gevoelens van groote dank 'ar beid voor hetgeen Pastoor Kuys in de afgeloo- pen tien jaren voor ieder afzonderiyk en voor allen is geweest, zyn bezielende toespraken, zyn heeriyk optimisme, zyn algeheele toewyding, bovenal zyn zielenyver en lichtend voorbeeld blijven, voor ieders eigen levensstryd. In gebed zal op de eerste plaats deze dank baarheid zich uiten en hebben geult. Een ge schenk onder couvert bood spr. den scheiden den pastoor aan als een biyk van harteiyke genegenheid. Ten slotte wilde spr. nog in het byzonder Pastoor Kuys danken en huldigen als den grooten kinderviend en den trouwen raadsman der ouders by de opvoeding hunner door God vertrouwde nakomelingschap. Deken Kuys sprak tenslotte een dank- en afscheidswoord. Het is een ontzettend moeilyk schelden, zoo zeide spr., waarvoor ik hier sta. maar God gaf my de kracht om nu niet klein te zyn. Evenwel myn hart hangt aan Hillegersberg en de 8t. Liduina heb ik lief als het zorgenkind. Het is myn plicht om te gagn. Ik breng dit offer uit kinderiyke blijmoedigheid. Ik heb den burgemeester veel te danken en ook het protestantsche deel der bevolking. In het byzonder ook den inspecteur van het cn- derwys. hier aanwezig. Ik dank het kerkbestuur, het armbestuur en alle verdere organisaties, die mijn werk als priester hebben gesteund. Maar allereerst gaat voor alles, wat ik voor u mocht zijn, myn dank uit naar Hem, die de priesters onder u zendt: naar God. Ten slotte beval Pastoor Kuys zijn opvolger in aller vereering en vriendschap aan. Met een handdruk en persoonlijk woord kwa men hierna de vele honderden aanwezigen van Deken Kuys afscheid nemen. Week agenda K. J. C. en Kruisvaart Zaterdag 3 Nov.: Banuur voor de St. Lauren- tius-, Paulusban en voor de Bans van 8. Veer man en C. de Boer. Zondag 4 Nov.: Banuur voor de Bans van J. Schilder; P. Schilder en St. Tarcius-Ban. Deze Bans beginnen voortaan om 5 36 uur; 6.30 uur bUeenkomst voor de Kruistochters7.30 uur bij eenkomst voor de Jonge Wachters. Woensdag 7 Nov.: 8 uur Ban voor de 8t. Wil- librordus-; Aloysius-; Bonlfaciusban; 8.15 Gym club le afdeellng. Donderdag 8 Nov.: 8 uur Gymclub 2e afdee llng Vrijdag 9 Nov.: 8 uur Banuur voor de St. Pe trusban. De Graal Maandag van 7.308.30 uur Huisviytclub v. d. adsp. v. 1314 jaar door G. H. en A. T.; van 8.309 uur repetitie door J. K. Dinsdag van 4.30530 uur Kruiskinderenclub J. K.; van 8—93! uur Charitasclub J. K. Woensdagmorgen 7.30 uur algemeene H. Com munie voor de Krulsklnderenvan 230330 uur Kruiskinderenclub G. H.; van 4—5 uur Kruiskinderenclub J. K. Donderdagmorgen 7.30 ur Algemeene H. Com munie voor de Graalleden; 7308.15 uur In- kteedingscursus v. d. adsp.; 8.15930 uur Too- neelclub J. D. Vrijdag van 4.305.30 uur Kruisklndétenclub J. K.; 89.30 uur Handarbeid en Charitasclub G. E. B. De rekening 1933 van bet O. E. B. is vastgesteld met een goed slot van 294. waarvan de helft in de gemeentekas is gestort, de andere helft aan de reserve te toegevoegd. wij dat dezen winter door het Witte Kruis een E. H- B. O.-cursus zal wor den georganiseerd. R. K. Voetbal. Zondag a s. speelt V.C.A. 1 haar- zesden competitlewedstryd tegen Strand vogels 1. indien de thuisclub haar tegenstander niet onderschat en haar beste spel ontplooit, kan dit voor V.C.A. tevens haar zesde over winning worden. Verhooging melkprijs- De melkprys Is al hier wederom 1 cent verhoogd en bedraagt thans 10 cent per liter. R. K. M. V. „De Hanze”. In het vereeni- gingsgebouw hield de afdeellng Wervershoof van de R. K. Middenstandsvereeniging ,_De Hanze" een algemeene vergadering onder voor zitterschap van den heer B. J. Huesmann. Voorzitter deelde mede dat door den gemeen teraad verruiming van den verkoop op Zondag is toegestaan. Door den burgemeester is even wel verzocht tot een unifirme openstelling te besluiten. Besloten werd den zaken waar uit sluitend keek, banket en suikerwerken wordt verkocht, eveneens den zaken waar uitsluitend fruit wordt verkocht, openstelling te verleenen des morgens van 9 tot 11 uur en des middags van 3 tot 7 uur. En besloten wordt de zaken, waar uitsluitend sigaren, sigaretten en tabak wordt verkocht, openstelling te verleenen des morgens van 8 tot 12 uur. In beginsel werd besloten wederom een St. Nlcolaas-actie te organiseeren. Een commissie werd benoemd, die een aanvang zal maken met vaardigden overhandigd. Een de werkzaamheden. Deze commissie bestaat uit de volgende personen: B. J. Huesmann, voor zitter, Alb. de Ree, K. Koper, N. sym en Joh. Mol. Door den voorzitter werd maakt voor bet retraitewerk. Adolf Kolptng Zaterdagavond as (heden) zal de heer F. van Veen een causerie houden over de spelregels, geïllustreerd met lichtbeel den. De leden en donateurs hebben vrij entrée. Andere liefhebbers betalen een klein entrée. Aanvang acht uur in bet R.K. Vereeniglngs gebouw. Vermelden wy nog, dat de Junioren om half één moeten spelen tegen die van Odl. op Kol- ping-terrein. Het tweede elftal gaat naar Voor schoten om te spelen tegen WL 3. Vertrek per bus om 1 uur. Wervershoof. werd in de zaal van het café ..De Zwaan” een propaganda-avond gehouden, waarop de heer J. A. Meijerink te Haarlem, boofdconsul voor de propaganda van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, een voordracht hield, geïllustreerd met lichtbeelden De burgemeester a-- initiatief van t,™—-- - Meyerink en zUn assistente voor waarop de stof werd behandeld. Nader vernemen t jongste afd. door J. K. Zaterdagavond 3 November zal de eerste Graalwachtleidster van Volendam. Mej. J. Ko ning, in Amsterdam worden ingefcleed. Tusschen afgevaardigden van den L.T.B., den I Ned. Tuindersbond. en den Chr Boeren- n Tuindersbond heeft een bespreking plaats ge had. waarby de meer dan treurige toestand 1 onder de Kennemerlandsche tuindcrsbevolking onder het oog is gezien, alsmede datgene, wat tot bestrijding van desen nood gedaan moet worden. Er werd besloten aan de betreffende gemeen teraden een gezamenlijk request te verzenden, hetgeen dezer dagen zal geschieden. Speciaal werd besproken de toestand in de gemeente Heemskerk. Algemeen was men van oordeel, dat de geheele Raad aldaar en bloc zich achter r deze actie behoorde te scharen. Ten zeerste bleek ook hier de noodzakelijkheid van een Sterke samenwerking waarvoor thans een goede baste gelegd te. ZWOLLE. 2 Nor. Boter. Aanvoer 207 K.O„ waarvan 5 1/8 vaten, 2 1/16 vaten en 174 stuk ken van een pond. Prys 1.551.6C per K.O.. per 1/8 vat van 20 K G. prima 29.50. afwijkende 39.00, per 1/16 vat van 10 K.G. 14.50—16.00. Handel 40 000 klpeleren 3.756.00 per 100 stuks. Huiden. Koehuiden 11 cent, pinken vellen 11 cent, atlerenvellen 8 cent. Handel redeiyk. Veemarkt. Aan voer: 1589 runderen. 487 gras kalveren. 173 nuchtere kalveren, 1 schaap, 259 varkens. 563 biggen. l,gelt. Men beeteedde voor: neurende en verach ge kalfde koelen 110.00—300.00. dito vaarzen en schotten 100.0017000 gustekoelen voor de vet- weide of stal 70.00—140.00. dito vaarzen 60.00— 130.00. voorjaarskalvende koelen 70.00140.00, m-jarige «prlneetleren 60.00110 00. IS-jarigs pinken 50.00135.00. Jonge fokkalveren 15.00— EO.00, nuchtere kalveren 3.00—9.00. Vette koelen en ossen aan bouten 40—50 cent, dito stieren 4046 cent, dito kalveren 6695 cent, dito scha pen 6.0016.00. 6-weeksche biggen 6.007.60. 14- weekacbe biggen 8.009.50 drachtige varkens 48.00— 76.00. magere dito 30.0045.00 per stuk. ld. vette 3630 cent per K.G. Handel In varkens kalm. Op de voormarkt was heden geen aanvoer. Overzicht. Neurende en versch gekalfde vaarzen slecht, vet vee redelijk, stieren redelijk, pinken slecht, schepen redelijk. om luisteren. Uw deken Kuys werd ongeveer 10 jaar ge leden benoemd tot pastoor te Hillegersberg. 5^ Daar was niets. Na een woord van de overheid om zyn schepping te verlaten. „Ik heb in de eenvoud van myn hart alles prijsgegeven. De mensch, die gehoorzaam is. zal de overwinning behalen. Met die genade moeten we medewer ken. De medewerking van de parochianen wordt gevraagd. Genade wordt verkregen 'door het gebed. Bidt voor uw Priester. Moge onder Gods zegen, door de voorspraak van den H. Patroon het werk van den nieuwen herder vrucht dra gen. Na deze preek celebreerde de nieuwe deken een Lof. Maanzaad 78. HEM (Zulder-Kogge). 2 Nov. Bloemkool I 4.19— E-.90. idem II 1 501 90. Slaboonen 3.00—36.00, Uien 1.703.20. Andijvie 110—130. Putjeakool 3.303.90, Blauwe aardappelen 3.403.90. Wln- terjan 3 60 3 70 Louwtjes 4 60—6.60, Beurré Clalrgeau 9 5013.60 Nouveau Polteau 5.508.40, William 9.501260. Boerengroen 3.503.10, Goudrelnet 9.3015 40, Present 5.5013.00. Qron. Kroon 9.3014.60. Brammie 5.507.20. Alicante 19.0025 00. Prankenthalera 32.0032.00, Toma ten 6.0011 00. LEEUWARDEN. 2 Nov. Kaas. (Noteer. V.V.Z.M.) Goudsche 20+ 9—9 50. idem 40 999.50; idsm volret 13.5014.50: Edammer 30-y 13.50—14.60: idem 40+ 13.6014.50. Broodkaas 4O4. 1818.50. Stemming flauw. LEEUWARDEN, 2 Nov. Veemarkt. Aange voerd werden: 57 enterstleren 80—150. 63 Twen4 terstleren 150250. 392 vette koeien 115—1851 per stuk, idem 3052 ct. per kg„ 770 melk- ertl kalikoeien 100—210, 345 pinken 55100. 13 vette kalveren 20—60, 733 graskalveren 14—55, 233 nuchter# kalveren 24.50,337 vette scha pen 1019, 108 welde schapen 915, 294 lam meren 611, 170 vette varkens 2570 per st, dem 2627 ct. per kg., 24 magere varkens 13 35, 107 kleine biggen 59. 17 bokken en geiten, 22 paarden. Totaal aanvoer 3884 stuks. Zui vel: Sleutelkaas 20. Goudakaas 1018, Edam merkaas 1025. Aanvoer 10415 kg. MUnbo- ter 1.43. 1.38 en 131 per kg., veilingboter 1.40 en 1.26 per kg. Aanvoer 1-3, 16-6 en 1-12 vaten. Commissie 43. Eierenhandel. Aangevoerd werden: 7500 kg. klpeleren. Prys 5.50 per 100 stuks, handelsprljs 8090 ct. per kg., 180 kg. eendeneieren 3.75 per 100 stuks, handëlsjarys 45 tot 55 ct. per kg. Pluimvee: 25 slachthanen 3060 ct., 200 slachtkippen 2575 ct., 300 jonge hanen 0.401, 50 piepkuikens 2030 ct., 10 jon ge duiven 12,515 ct., fc40 eenden 4050 ct. Vereeniging van Zuivelmaatschappljen Edammerkaas 20 plus 99.50 idem 40 plus 13.50—14.50, idem volvet 18—1850, Qoudsche- kaas 20 plus 99.50. idem 40 plus 1214.50. MAKKUM. 31 Oct. Vtsch Tot aanvoer 560 pond Fu£kaal 19.520 cent. Schieraal 30.531 cent per pond. 130 pond Z.N. Bot 15.00—17 00 per 100 pond 1 tal kamerharlng 5.30 per tal. 50 pond Spiering 4.5 cent per pond NOORD-SCHARWOUDI. 3 Nov 4900 KG aard appelen: Bevelanders 2.502.60. Eigenheimers 2.70. BI. Eigenheimers 3.103.20, BI. aardappelen 5) 40. 6400 KG. Uien: Gele Nep 1.70—1.90. Drie lingen 1.30. Uien 2.202 50. idem grove 3 803 40. 410 stuks Bloemkool 3.065.20 24000 K.G. Roode kool 1.703.60 45100 K.G. gew. Witte kool 1.00 1 50. 10.000 K.G. D. Witte kool 1.401.50. 44U> K.G. Gele kool 1.801.90. 2000 st. Andyvle 0.60. OBDAM. 2 Nov J>e Tuinbouw" 7000 KG. Deenscbe kool 1.201.40. 10000 K.G. Roode kool 1.00— 3.30. 400 K.G. Gele kool 1.00—1.70. 3000 K.G. Witte kool 0.901.10. 8375 K.G. Roode Bie ten 0 601 10. PURMEREND. 2 Nov ..Afslagvereen. Beemster, Purmerend en Omstreken” Aardappelen: Bonte 1.06—1 15. Blauwe 0.84—1.04 per 25 K.G. Slaboo nen: dubbele z. dr. 0 60*-3.00 per IE* K.G. Snyboo- nen: stok 1.80—4.50 per 15 K.G Komkommers 1.001.30 per 100 stuks. Tomaten: A 0.201.10. C 2075 cent per 10 K.G. Witlof 0.30—1.25 per 3 K.G. Bloemkool 1.50—6.00, Roode kool 1.00—4.60, Savoré kool 2406 00 per 100 stuks Sprultkcol 0.60—3.40 per 15 K G. Boerenkool 19—37 cent per kist van 10 K.G. Spinazie 3064 cent. Postelein 1 66 per 6 K.G. Andijvie 1460 cent per kist. Wortelen 3 007.40 per 100 bos. Uien 5168 cent, Idem Drielingen 1837 cent. Idem nep 36 cent per 25 K.G Drulvtn: Prankenthalera 0.70160, Allcant 1.003.05 per 15 pond. Appels: WsstL Bellefleur 3.008.00, Zoete Bellefleur 4.0017.00. Rismarck-appel 3.008.00. Bramley Seedling 2.00 13.00 Groninger Kroon 3.0013.00. Notarisapnel 6.0016.00 Present van Engeland 3.0014.00, Relnette. goud 3.00—17.00. Sterappel 16.00 per 103 K.G Peren: Beurré Clalrgeau 4.0018.00. Beurré Superfln 3.008.00. Boerengroen 1.504.00. Com- tesse de Paris 1 004 00. Doyenne du Cornice 15.0035.00. St Germalnpeer 2.004 00, Gleser Wildeman 4.009.00, Kamperveen 2 004.00. Nou veau Polteau 2.0014.00, Vertilon 3 00—6.50, Wlnterlouwtje 3.007.00. Wlnterjan 3.007.60 per 100 K.G. TER AAR. 2 Nov. Centrale Veiling. Kasboonen 2.66—3.90, Kasstek 1 452.20, Witte Pronkers 20 50 cent. Spinazie per bak 31 cent. Andyvle 15— 35 cent. Peulen 1.40, Stamnrlncesseboonen 3.50, Sprultkool 9 80. Uien 2.402 70. Kroten 1.50, Peen 34 cent. Breekpeen 2 80. Selderie 0.80 1.10, Sla 0.502.60. Bloemkool l.EO9.10. Drui ven per pond 13 cent Roode kool per 100 stuks 5.005.50, Savove kool 6.006.70. Gele kool 5.20, Chlncesche kool 2.00. Groene kool 3.70, Boeren kool per kist 11 cent WARMENHUIZEN. 2 Nov. Uien 2.30—3.40. Idem groote 3.50—3.80. Drielingen 1.10—120. Nep IjIO, Eigenheimers 3.70. Roode kool 1.301.60, Idem TI 1.001 10 Witte kool 0.901.40. Deenscbe Witte kool 1.40 per 100 K G WOGNUM. 2 Nov. Druiven 1831 cent. Witlof I 1819 cent. Idem II 1315 cent, Idem Hl 810 cent. Spinazie 1118 cent. Slaboonen 2338 cent, Roode kool 1.00>*S| Sprultkool 7 6010 00. Crisis-Comité. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat formulieren beschikbaar worden gesteld voor B-steun. Georganiseerden kunnen deze verkrijgen by den penningmeester hunner organisatie. Ongeorganiseerden Don derdag 8 Nov. van 1111.30 uur aan het Crisis- Bureau. Dirk Marcussteeg. De formulieren moeten uiteriyk 17 Nov. in geleverd zyn by de penningmeesters der or ganisaties of by de secretaresse, Oude Gracht 25. „De Graal”. Nog slechts enkele dagen en danwel dan trekt iedereen naar Obdam, om daar van een mooien avond van zang en tooneel te genieten. Bloemencantate: zang, met medewerking van de soliste mevrouw Helns—Laarman. Tooneel: Mina-Lina, of „die niet waagt, die niet wint.” Regie: de heer Jb. Tromp. 7 en 8 November ss., ’s avonds half 8 in het Parochiehuis. Generale repetitie: Maandagmiddag 4 uur, toegankeiyk uitsluitend voor schoolkinderen. Niet-schoolgaande kinderen beneden 17 jaar kunnen op de dagen der uitvoering komen, alléén onder geleide. Graalleden, deze eerstkonfende weck géén clubavonden. Burgerlijke Stand. Geboren: Corneils, Z. van Gerbrand Karmelk en Metta Bark. Overleden: Neeltje Strubbe. 83 j., ongeh.; Frederica Portegies, 79 j., wed. van Hendrik Hoogland. danr.te 3ê'Ijsclub voor het dezen avond en dankte den heer de wyze De tuinbouwtentoonstelling. Dezer dagen had de elndvergaderlng plaats van de Tuin bouwtentoonstelling. welke by gelegenheid van de feesten hier is gehouden Algemeen is men over de resultaten van die tentoonstelling zeer tevreden. Wederom is komen vast te staan, dat de kwaliteit van het fruit dat hier ter markt wordt verhandeld, met reuzen-sprongen is voor uitgegaan. De uitbetaling van de prijzen zal plaats heb ben Dinsdag a.s. in de loods van de groenten veiling. Sociale cursus. Maandag as. 5 November begint in onze parochie de sociale cursus. Deze cursus omvat 12 Maandagen, waarvan de eerste zes zullen bevatt enden cursus voor de ouders. Deze ouder-avonden zullen gegeven worden door den ons bekenden redenaar- pater Gemke O F M De avonden die hierbij aansluiten, worden door de plaatseiyke standsorganisatles aangeboden. De aanvang Is 7 uur; toegang is geheel vrij. Plaatsbespreking is mogetljk Zon dags te voren na de Hoogmis en na het Lof aan het Gezellenlokaal. waar de cursus wordt gehouden, tegen vergoeding van 10 cent. De ouderavonden zyn uitsluitend voor *de ouders, de overige zes avonden voor allen, van af 17 jaar toegankeiyk. Om 7 uur vonden *s avonds de installatie- plechtlgheden plaats. De hoogeerw. heer Rengs, deken en pastoor te Alkmaar, las eerst in het Latyn. daarna in het Hollandsch den benoe mingsbrief <dd. 20 ©ct. 1934) voor. Na het drie-stemmlge Venl Creator van Jos. Beltjens. dat door het parochiaal zangkoor onder leiding van haar directeur V. van Mook op ver dienstelijke wyze werd uitgevoerd, namen de installatie-plechtlghedeneen aanvang. In de installatiepreek door den hoogeerw. heer deken Rengs wees deze op hetgeen in de klok van de parochiekerk geschreven staat. En ik ben van beiden de getuigen geweest. De klok is voor de geloovigen het teeken van smart, maar ook het teeken om zich in het gebed te vereenigen. We zyn getuigen geweest van het overlyden van onzen overleden pa- rochie-herder. Nu zyn we getuige van de in stallatie-plechtlgheden van onzen nieuwen herder. Hier is weer aan het woord onze be zorgde Moeder de H. Kerk, die hem benoemd heeft, van wien we groote verwachtingen heb ben. hy die steunt op zyn bekwaamheid en zyn gaven. Hy zal het werk van Jezus Christus voortzetten. Als hy den preekstoel bestygt, dan is dat om het woord Gods te verkondigen. Als Barmhartige Samaritaan zit hy in den Biecht stoel om hen die van het juiste pad zUn af- geweken weer in het rechte spoor terug te brengen. Het naar de doopvont brengen wyst op het uitbreiden van Gods Ryk op aarde. Een goede herder geeft zyn leven voor zijn schapen. Nu is het de plicht van de geloovigen naar de stem van dien goeden' herder te Schieten In de op Woensdag gehouden schietwedstryd van den Vrywilligen Landstorm, alhier werd door de respectieveiyte schutters het volgend aantal punten gehaald. J. D. Gerritsen 97, Jac. Schaap 94. C. Schaap. P. Cudejans en Th. v. d Lee 93. G. Hoogewerf en J. Eeken 92. D. Bakker 87. Jn. Mulder en H. Langedyk 84. P. Groen en Jac. Tessel 83, O. Commandeur 82, L. v. Schagen, C. Beerepoot e.i P. Nooy, Jn. Overboom 78, K. II—, Jac. Mulder 75. H. Insing 74, A. Mak 73, Witte 62, Jac. de Boer 42 punten. ALKMAAR. 2 Nor. N V. Alkm. Exportveiling. Aardappelen 2.903 60 per J00 K G. Andyvle 0.50 2 50 per 100 stuks Appelen 2.008.00 per 100 pond. Bloemkool I 8 00—14.00, idem II 3.006 00, Boerenkool 1.903.00 per 100 stuks. Bieten 2.60 per 100 K.G Druiven 9.0015.00 per 100 pond. Gele kool 1.301.90 per 100 K.G. Groene kool 3 00 5.00. Kropsla 0 50—2 16, Knolselderle 3.904.60. Komkommers 3.006.00 per 100 stuks Knolrapen 1.30 per 100 K.G. Peren 3 008.00 pr 100 pond. Prei 2 906.10. Peterselie 0 803 00. Radys 2.40 per 100 bos Roode kool 1.003 00 per 100 K.G. Selderie 1.301 90 per 400 bos Spinazie 1021.15 per bakje. Spruiten 3.509.00. Snyboonen 16.00 21.50. Tomaten 1.507.00 per 100 pond Uien 1.00 3.90 per 100 K G. Wortelen 1.30 per 100 K G. Wortelen 1.505.00 per 100 bos Witlof T 6.50— 9.00. idem II 3.504.00 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Nov. 3500 K.G. aardappelen: Bevelanders 2.402.70, Friso 2.10 2.20. Redstar 2.70. Souvenir 2.20. 17000 K.G. Roode kool 1.103.00, idem doorschot 1.001.10, 8000 K.G. Gele kool 1.00—1.90. 8000 K.G. Vroege Witte kool Ö.60—140. 18000 K.G. Deenache Witte kool 1.20—1.50. 5000 K.G. Uien: Gele Uien 2.40 2.50. Grove Uien 2.80—3 10, Gele Drielingen 1.201.30 Gele Nep 1.70. 350 stuks Bloemkool, reuzen 2.303.60. ENKHUIZEN. Wekeiyksche Graanbeurs. Grauwe erwten 17—20; vale groote 14—18; wyker vale 11—13; bruine boonen 9—10; Mosterdzaad 20—22; Karwy-zaad 8.50—8; Propaganda-avond „Redden van Drenkelin gen”. Op initiatief van de Ijsclub afdeellng

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2