Overname van Rundvee F.x-consul voor de rechtbank van vee Clearingvefdrag opgezegd Eerste herfstdag op de „Flandria” Zware slag voor Veenendaal De afslachting MET INGANG VAN 12 NOV. HET JULIANAKANAAL OPLICHTING BEWEZEN GEACHT MAANDAG S NOVEMBER 1934 Klassen en prijzen r Vier eeuwen missie in onze Oost Textielfabriek stopgezet? I- A) Auto tegen een boom 1 Januari 1935 Opening eenigszins verlaat Een belangrijke mededeeling Mysterie opgehelderd Het drama te Marseille DE NIEUWE CLEARINGWET I Loonsverlaging bij Kon. papierfabriek Herdenkingsplechtigheid te Den Haag Opium-smokkelaars op het spoor Nadere mededeelingen van de Nederlandsche Veehoudery- centrale Hoof d per soon van internationale bende aangehouden In zake de doodelijke aanryding te Halsteren Utrechtsche cellulaire wederom in gebruik Te groote verwachting gewekt? Een aardige „ontmoeting” BRANDWEERMAN GEDOOD TE BODEGRAVEN De gevangenissen vol Twee inzittenden ernstig gewond De strafmaat De pryzen Hoeveel kan worden ingeleverd Aartsbisschop geheel hersteld weer onder de passagiers verschenen Overname T. B. C.-runderen 10 pet. vermindering met een maximum van f 2.50 Aangifte voor Gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest geëischt Duitschland niet tot naleving van zijn verplichtingen te bewegen Betwijfeld wordt, of de vleesch- pryzen thans belangrijk zullen worden verlaagd Tijdig inleveren 'er vleeschgebruik dient ring- Dhile ituut ver 's Her aten De bende wordt reeds sinds 1925 door Justi- eede I, de een n- ■- worden betracht 4 »»cha n m ioord Hierdoor zullen oi komen. Eveneens Onze redacteur aan boord van het ss. „Flan- drla" seint per Schevenlngen-Radlo: De hoogeerw. Provinciaal der Redemptoris ten, pater Saul, die zich aan boord van bet s& „Oranla" bevindt, heeft bij het passeeren van de „Flandria” begroetlngstelegrammen ge wisseld met Z. H. Exc. den Aartsbisschop. Zondagavond biedt de kapitein den congres sisten een afscheidsdiner aan. Mgr. Jansen voelt zich sterk genoeg om Dins dagmorgen voor de radio te spreken. Voor dergelüke runderen gelden eveneens bo venstaande bepalingen en prijzen, doch uit den stlg ongeluk gebeurd, waarbij twee personen zwaar werden gewond. Een auto, bestuurd door den knecht van bakker S. te Sas van Gent, reed met vrij groote snelheid tegen een boom. De chauffeur was waarschijnlijk verblind door een tegenligger. De auto werd geheel vernield/ De chauffeur werd ernstig gewond. Ook de passagiere, mevrouw Stouthamer. de echtge noot* van den stationschef te Sas van Gent, is zeer ernstig gewond. Een harer polsen is ge broken en haar linkerbeen is verspinterd. Belde patiënten zijn naar het ziekenhuis te Sas van Gent vervoerd. ioudt dan zijn requisitoir, uit een zeer groot aantal van deze Volgens den bond blijft de Minister met d< afslachting dan ook in den vicieuzen cirkel. ager raak gen. 'den Leeuwarden 810 Zutphen Bij uitzondering zal het gedurende de eer ste maand der levering geoorloofd zijn, in plaats van de runderen der bovengenoemde soorten, drachtige runderen te leveren, wel ke reeds eerder hebben gekalfd, doch nog niet hebben afgewisseld. Mr. de Blécourt Spr. wijst erop, dal In een conferentie met de hoofdbesturen der fabriej&sarbeiders-organisaties heeft de directie der Kon. Nederlandsche Papierfabiek voorheen Van Gelder Zonen, medegedeeld, dat zij nood gedwongen tot een nieuwe loonsverlaging over de geheele linie zal moeten overgaan. vo-- ■ting rgen ng e- door middel medegc- I bieding een bewijs moeten kunnen overleggen, waaruit blijkt, dat het tretrokken dier van Ne- derlandschen oorsprong is en dat het nimmer hei land heeft verlaten. Elke leverancier is ver plicht op de leveringsplaats zijn medewerking t® verleenen voor een goeden gang van zaken. De dieren moeten met een halster aan worden geleverd niet enkel met een hoorntouw. Eventueele markt- en waaggelden zijn, evenals vorig jaar, voor rekening van den leverancier. Elke veehouder wien over 1934. in verband met de teelt regeling, door één der Provinciale Land- bouw-Crisls-Organtsaties twee of meer vaars kalveren en/of aiet geregistreerde stierkalveren zijn toegewezeri. zal kunnen inleveren 'n aantal voor het eerst drachtige vaarzen en/of voor het eerst drachtige pinken en/of vaarskalveren met een identiteitsbewijs 1934, gelijk aan de helft van het aantal aan dien veehouder toegewezen kalveren. Voor de gevallen, dat een aantal is toegewezen, hetwelk niet door twee deelbaar is, zal afronding naar beneden plaats hebben. Spr. requireerde wegens oplichting, po ging tot oplichting en verduistering een gevangenisstraf van twee jaar en zes maan den met aftrek van voorarrest tot den dag van het vonnis. Zaterdagavond omstreeks half acht is op den weg Sluiskil—Sas van Gent op ongeveer 1H Kilometer van laatstgenoemde plaats een ern- Tegen verdachte zijn legio klachten ingediend. In 1926 kwam een klacht wegens verduistering in, in '28 wegens bedrog te Berlijn, in "32 we gens verduistering van effecten, in '33 wegens bedr lege lijke bankbreuk etc. Dit is slecht deel der klachten. Maar P. was moeilijk te ken te krijgen, hij vertoefde heel dikwijls in het buitenland, waar hij in de duurste hotels logeer de. Zelfs speelde hij het klaar tijdens zijn fail lissement onder het oog van den curator, een pracht villa in te richten. Verd. is steeds op zeer geraffineerde wijze te werk gegaan. Een zware straf is hier op haar plaats. De aangifte tot levering zal zoo moeten plaats hebben, dat die veehouders, die slechts één rund te leveren hebben, deze doen vóór 1 Januari 1935; de veehouders, die meerdere stuks te le veren hebben, moeten de aangifte voor minstens de helft van het te leveren aantal vóór dien datum hebben gedaan. Het aangifte-formulier bestaat uit twee dec- len. waarvan één deel voor antwoord dienst doet. Hierop ontvangt de betrokken veehouder de noodige mededeelingen omtrent de levering. Geen dier zal worden overgenomen, tenzij een antwoordkaart daarbij wordt overgelegd De al- gemeene werkwijze bij de overname zal onge veer zijn als bu de vorige. Voor de in aanmer king komende dieren zal evenwel bu de Massi ficatie worden volstaan met de klassen A, B en C. tricts-secretarissen hiervoor genoemd. Ter nadere verduidelijking diene, dat dieren, welke worden aangeboden op grond van het feit, dat zij lijdende zijn aan para-tuberculose. even eens moeten toebehporen aan leden van erken de ziektebestrijdings-organisaties. en ook bij de aanbieding vergezeld moeten zijn van een bewijs van een dierenarts met het flat tfan den betrok ken inspecteur, van den veeartsenijkundtgen dienst als bedoeld voor de overname van t.b.c.- runderen. Tenslotte wijzen wij erop, dat evenals 't vorig jaar al die dieren, waarvan geen goed voor de consumptie geschikt product kan worden ge maakt, zullen worden gedestrueerd. IA gaan in F* perking Urwirt I De veehouders, die niet bereid zijn het ge- wenschte aantal dieren van de bovengenoemde soorten in te leveren, zullen op hun toewijzing van kalveren over 1934 "35 worden gekort met een gelijk aantal als dat, hetwelk zij tekort hebben ingeleverd van de gevraagde soorten runderen; daarenboven zullen aan veehouders, wier veestapels in aanmerking komen voor z.g. W Panis, Apostolisch Vicaris van Celebes, terwijl het muzikaal gedeelte zal worden verzorgd door het R. K. Knapenkoor te Den Haag onder lei ding van den heer Th. van Elferen en door de orkesten van Huize Katwijk en van het St. Aloysiuscollege te Den Haag onder leiding van Pater Vollaerts SJ. De herdenking van vier eeuwen missie-werk in Nederlandsch Oost-Indië zal worden gehou den Woensdag 14 November te Den Haag. Als sprekers zullen optreden prof. dr. Schmutzer uit Utrecht en Z. H. Exc. Mgr. Tevens zal de gelegenheid bestaan tot inleve ring van vrouwelijke'’runderen, lijdende aan tuberculose of para-tuberculose. Deze dieren moeten worden aangeboden gedurende het eer ste half uur na den aanvang der overname. Dieren, welke nog nimmer hebben gekalfd, worden van deze overname uitgesloten. Even eens zullen worden geweigerd runderen, welke in een dergeljjken voedingstoestand verkeeren, dat zij zonder bezwaar voor den slacht kunnen wor den verkocht, benevens die dieren, welker ver voer met het oog op hun toestand bezwaren oplevert. Noodzakelijk is, dat de dieren, welke voor deze levering worden aangeboden, eigen dom zijn van leden van door de Nederlandsche Veehouderjjcentrale erkende organisaties ter be strijding van veeziekten of van een andere, eveneens door de Nederlandsche Veehouderij- centrale als zoodanig te erkennen organisatie, die zich op het gebied der bestrijding van vee ziekten beweegt. Elk dier moet worden aangeboden door den eigenaar zelf en vergezeld zijn van een schrif telijke verklaring van een dierenarts met fiat van den betreffenden inspecteur van den vee- artsenljkundlgen dienst, blijkens welke verkla ring het voor den gezondheidstoestand van den veestapel gewenscht is, dat het betreffende dier wordt opgeruimd. Ook deze dieren worden geklasslficeerd naar gebruikswaarde en daartoe verder Ingedeeld in vijf klasen, waarvoor In de eerste vier klassen per Kg. zal worden vergoed: a plus klasse 30 BU een hoc. ..„nu op de I. ..'.o U Bodegraven is Vrijdagnacht de vrijwillige brandweerman A. Vink door een vallende hoolbergroede getroffen en op slag gedood. Het slachtoffer was weduwnaar en vader van een groot gezin. Hij was in kringen van bur gerwacht en schietsport in ons land een be kende persoonlijkheid. De brand is ontstaan door onvoorzichtig ge bruik van benzine. Bovenstaande Dieseltrein heeft den afstand Los AngelesNew York, welke 5400 K-M. bedraagt, in den recordtijd van 56 uur afgelegd Afgewacht moet worden of de inlevering van vee aan de Veehouderijcentrale weer een stij ging op de slachtveemarkt zal veroorzaken. Is dit wel het geval het aanbod op de slacht veemarkt Is niet büzonder groot dan is het noodwendig gevolg een stUging ook van vleescn- prijzen en blUft de door den Minister verwachte toename van vleeschgebrulk uit, terwijl juist al leen een ruimer gebruik een voldoende afvloei ing van den veestapel vla de slachtveemarkt waarborgt. Klasse A wordt betaald met 25 ets.; klasse B met 22 ets.; en klasse C met 19 ets. per Kg. levend gewicht, eventueel na aftrek van tarra, welke ook na slachting nog zal kunnen worden toegepast, eventueel verhoogd. Deze prijzen zullen in geen geval verhoogd worden. Door nu maar 10 pCt. te verlagen en de hef fing een jaar langer te laten loopen, is voor de slagers de moeilijkheid feitelijk verschoven, want er zal nu opnieuw 14 A 15 millioen ver lies op afslachting zijn aan te zuiveren. Als verdediger van verd. treedt op mr. Bek- ker uit Den Haag, het O. M. wordt waargeno men door mr. de Blécourt, president is mr. Thöne. Vandaag worden eerst eenlge verklarin gen voorgelezen van getuigen, die niet ter zit ting zUn verschenen, doch die voor de politie hun verklaringen hebben afgelegd. Naar aanleiding van de verklaring van Frl. Feingold, geeft verd. toe, dat hU een paspoort heeft afgegeven, doch dat hU zich daartoe ge rechtigd achtte. De laatste maanden werd weer een ver hoogde activiteit bij de smokkelaars opgemerkt Het bleek, dat uit Amsterdam kleine partutjes opium naar Rotterdam werden gebracht. Men slaagde erin een Chinees aan te houden, die zoon partijtje naar Rotterdam bracht en die hU Juist zou afleveren aan het boardinghouse van den Chinees op Papendrecht te Rotterdam. De Chinees, die de opium bracht werd aange houden en een onderzoek wend bij hem inge steld. In klasse A gorden geplaatst dieren mét volle gebruikswaarde, in klasse B dieren, welke niet geheel volwaardig zijn als gebrulksdier. In klasse Cr dieren, welke meer afwijken in gebruiks waarde. Dieren, welke dobr de Commissie van Ovemama minderwaardig worden geacht of te lang drachtig zijn, worden niet overgehomen. Eveneens is dit het geval met kalveren, aange boden met identiteitsbewijs 1934. welke, even tueel na aftrek van tarra, geen 150 Kg. wegen. De gevraagde drachtige dieren zullen moeten klammen (Uemen-blieken) en Indien na slach ting blijkt, dat desniettemin een dier niet drachtig is, zal op de uftbetalingssom van een dergelljk dier 30 pet. worden gekort Een der- gelUk dier zal voor de verplichting tot levering Biet meetellen. Desgewenscht zal een leverancier bU de aan- vaarskalveren worden toegewezen. De aangifte voor levering is als bij de vorige levering verplichtend gesteld; formulieren daar voor zijn verkrijgbaar bij de districts-secretaris- sen der gewesteljjke Landbouw-Crlsis-Organisa- tles en moeten bij de Gewestelijke Landbouw- Crisis-Urganisatie. waaronder de bêTFökken vee houder ressorteert, zijn ingekrompen minstens vijf dagen vóór den leveringsdatum. Zij moeten dus niet, zooals het vorig jaar, naar de Centrale zelf worden gezonden. Hierbij zij verder opgemerkt, dat den vee houders de gelegenheid wordt gela en. eventueel een leveringsplaats buiten hun gewest te kiezen en eveneens om een ander namens, doch voor rekening van hen zelf, te laten inleveren. Ter regeling van deze vee-lnleverlng heeft de Nederlandsche veehouderijcentrale het volgenW besloten: In zijn boardinghouse vond men niets, maar wel in zijn particuliere woning in de Transvaal- buurt te Rotterdam. Daar werd 11 KG. opium in beslag genomen. In dit huls vond men boven dien 1600 en drie in het Grleksch geschreven brieven, die erop wezen, dat men hier weer met de internationale bende te doen had en dat bovengenoemde Griek er wger bjj betrokken was. In de Grieksche brieven werd zeer be langrijk materiaal over de bende ontdekt. De voorzitter van de Tweede Kamer heeft, naar „Het Handelsblad” verneemt, na overleg met de regeering besloten, voor te stellen as. Dinsdag onmiddellijk na de opening der vergade ring. het nieuwe wetsontwerp betreffende de clearing In de afdeelingen te doen behandelen. Met de schrlfteljjke voorbereiding van de open bare behandeling zal de grootst mogelijke spoed Het rundvleeschgebruik is 4.4 KG. per hoofd der bevolking minder dan in 1933. zooals het totale verbruik van rund- en varkensvleesch samen in 1933 maar 33 2 K.G. was tegenover 40 K.G. in 1933 en 45.7 K.K. In 1932. Het vleeschverbrnik per hoofd der bevolking is dus belangrijk teruggeloopen en kenmerkend is hier de Invloed van de crisis-hefflngen op rund- en varkensvleesch. Verruiming van het debiet van natuurboter en van slachtvee had~TB8 afslachting van 150.000 dragende jonge runderen kunnen voorkomen. Naar wij vernemen. zal 20 November as. wederom een conferentie plaats hebben tus schen de directie en de hoofdbesturen der or ganisaties. De datum, waarop de verlaging zal gorden doorgevoerd, is nog niet vastgesteld. omtrent klamtrekken. Nauwkeurig zal evenwel worden gelet op het vierkant zijn van den uier en op een duidelijk te constatqeren draclitlgheld. Met nadruk wordt nog eens gewezen op het risico van het constateeren der dracjjtigheiC bij betrekkelijk kort te voren gedekte dieren, aangezien ten opzichte van dit punt onvoor- waardelijk zal worden "vastgehouden aan de uitspraak van de daartoe door de Nederlandsche Veehouderijcentrale aangestelde deskundigen. ven werden om te Komen tot de beperking van de melkhoeveelheld in Nederland en tegelijk om te voorkomen een algeheele ineenstorting van de vleeachprijagn. Besloten 14 In de eerste plaats tot het In de toekomst steunen van slechts een gedeelte van de melk, waarmede echter gepaard zal moeten gaan in de tweede plaats een verdere teeltbe- f en in de derde plaats afslachting. w Voorts is door den Minister vastgesteld, dat alleen jong vee door de Regeéring zal worden overgenomen, benevens een aantal stuks vee, lijdende aan tuberculose. Het jonge veè zal worden overgenomen om de veehouders, wier melkproductie straks voor tenminste 10 pet. niet zal worden gesteund, in de gelegenheid te stellen hun overtollig vee af te zetten. De Amsterdamsche Rechtbank zette Za terdag de behandeling voort van de straf zaak tegen den 53-jarigen promotor L. W. 8. P„ vroeger wonende te Naarden en thans gedetineerd. Naar het weekblad „De Binnenvaart’, het officieel orgaan van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, verneemt, kan de volledige openstelling van het geheele Julianakanaal te gen het begin van 1935 worden tegemoet ge zien. ongeveer 300 man zonder werk Ts aan het kantoorpersoneel, bestaande uit 14 personen, met Ingang van 1 Januari a.s. ontslag aangezegd. Een en ander houdt verband met het overgaan naar een nieuwe bankinstelling. Nog vernemen wij, dat de directeur der fabriek, de heer W Walkotten, alle pogingen in het werk stelt om een en ander ongedaan te maken. De burgemeester van Veenendaal. mr. J. J. P. C. van Kuyck, is Zaterdag voor een conferentie naar den Haag geweest. Zou de stopzetting onverhoopt toch doorgaan, dan komt drie kwart der werkloozen ten laste van de gemeente Veenendaal. de rest woont op het grondgebied van de gemeente Ede. nes van tal van landen nagegaan. Zu maakte er haar werk van opium uit Turkije naar Zuld- Frankrijk te brengen en vandaar over geheel West Europa te verspreiden, ook naar Rotter dam en Amsterdam. Een belangrijk centrum voor dezen smokkelhandel bleek, behalve Mar seille. ook de Noord-Fransche stad Lille te zijn. In den loop der jaren heeft .ien telkens par tijtjes opium kunnen aanhouden en alles wees erop, dat men dan te doen had met een groote internationale bende. Geregeld was er ook sprake van bovengenoesnden Griek, die ook een paar maal in arrest is geweest. Eerst den laatsten tijd is men er achter gekomen, dat deze Griek een der voornaamste helpers van den hoofdman van de groote bende is en dat hjj zich speciaal toelegde op het brengen van opium naar Nederland. Zaterdagmorgen werd in de fabriek van de maatschappij voor de textielindustrie voorheen C. Roessingh en Zn. te Veenen daal aangekondigd, dat het geheele bedrijf over veertien dagen zal worden stop geset. De verlaging bedraagt tien procent, met dien verstande, dat van loonen boven 25.ppr week de verlaging niet meer dan 2.50 zal bedrogen. Een en ander is Vrijdagavond van aanplakking aan de arbeiders deeld. Alvorens zijn requisitoir te be ginnen deed de officier een zeer belangrijke mededeeling. Te Parijs is een vrouw aangehouden, die er van wordt verdacht medeplichtig te zijn aan den moord op koning Alexander te Marseille. Zij is in het bezit gevonden van twee valsche passen, waarvan een te Den Haag is afgegeven. Uit het verder onder zoek is gebleken, dat verd. aan de zelfde dame waarschijnlijk óók een pas had afgegeven, als betrekking had verd. op den pas doen schrijven: „2e secretaresse van het consulaat van Costa Rica”. De officier had te Parijs het portret van de gearres teerde vrouw opgevraagd en dit ge lijkt sprekend op de foto, welke zich in het dossier bevindt. De foto’s worden aan verd. en zijn verdediger getoond, en de officier concludeerde, dat verd. aan gevaar lijke individuen>'passen afgaf. feiten slechts enkele zaken, die het gemakke lijkst te bewijzen zijn, ten laste zijn gelegd. Tot de oplichting ten nadeele van Ida Fein- geld komende, zegt spr. dat hier de hoofdzaak is de vraag of verd. als Consul van Costa Rica mocht optreden. Deze vraag dient ontkennend te worden beantwoord. Hij was in '28 ontslagen, hij had geen Consulaatsschild aan zijn huis, stond met als Consul in den telefoongids en bo vendien was de heer Lamoraal Wichers tot Consul benoemd. Verdachte ontzag zich niet om de personen, die passen bij hem kochten, met de fraaiste eeretltels te sieren. Zoo was de Duitsche baron Roéll „Kanselier van het Consulaat”, en ontzag zich niet op deze wijze een gratis visum -te krijgen. Spr. zal na afloop van deze zaak de stukken in handen stellen van zijn ambtgenoot te Den Haag, dan kan deze tot ver volging van Von Roéll overgaan. Spr. meent, dat de oplichting van Frl. Ida Feingold wettig en overtuigend is bewezen. Ook de poging tot oplichting van den Fran- schen markies acht spr. bewezen. Wat de verduistering van de 41.000 ten na deele van reverend Firth betreft zou spr. verd. willen houden aan zijn oorspronkelijke verkla ringen voor den rechter-commissarls. Daar im mers heeft hij gezegd, dat hij geruimen tijd van het geld van den Engelschen geestelijke heeft geleefd. In ieder geval is het geld weg en heeft hjj de bezittingen van F. verduisterd. De Rotterdamsche Centrale Recherche, die tevens de Nederlandsche Centrale ter bestrijding van den smokkelhandel in verdoovende middelen is, heeft dezer dagen een zeer langdurig en uitgebreid onderzoek beëindigd, betreffende het smokkelen van opium. Hierbjj heeft men de gangen van een groote internationale bfflde kunnen nagaan en is men erin geslaagd, een der hoofdpersonen, eeti Griek aan te houden. Onze redacteur a/b van het sa. „Flandria” seinde Zaterdag per Scheveningen-Radio: Zaterdag. beleefden wij den eersten kouden herfstdag, nadat wij de voorafgaande dagen ter hoogte van de Noord-Afrikaansche en Portugeesche kust nog genoten van het heerlijkst denkbare zomerweer. Wij naderen nu weer het Noordsche klimaat. La Caruna ligt achter ons. De beruchte Golf van Blscaye zal onze ..zeevastheid” nog eenmaal danig op de proef stellen. In den salon is de verwarwing weer aangezet Het is er zeer behaaglijk, terwijl de promenade dekken verlaten liggen in den guren wind. Z. H. Exc. de Aartsbisschop is heden na de H. Mis voor het eerst weer in de eetzaal ver schenen, waar hij door zijn mede-passagiers hartelijk werd verwelkomd. Mgr. voelt zich uit stekend en is dankbaar gestemd, dat hij in volle gezondheid weer voet^op vaderlandschen bo dem zal kunnen zetten. Nog drie dagen en de Hollandsche kust komt in zicht. De 10 pCt. crisisheffing zal dan tot ongeveer Maart 1937 duren. De slagers spreken nu van een veaguHe pil, die hun te slikken is gegeven. Nu met 1 November de heffing teruggebracht Is tot 10 pCt., beteekent dit op het vleesch 5 cent per KG. of 2>^ cent per pond. De consument kan van vermindering der heffing maar een geringe daling der vleesch- prijzen verwachten en hoogstens 2!/2 cent per pond. Onverbrekelijk acht de minister aan zijn plan verbonden meer teeltbeperking en afslachting van 150 000 kalfdragende pinken en vaarzen. De bond betwijfelt of dit noodig is; h.i. moet den boer verder ook bedrjjfsvrijheid worden ge laten in teeltbeperking en hem een zoo ruim mogeiuk debiet voor zijn producten worden ge boden. Als middelen worden genoemd het ver bouwen van voedergranen loonendsnaken, wat het scheuren van weiland in de ^fcid werkt. Verhooging van invoerrechten op granen brengt dit en bevordert een rationeele bodemcultuur. Ten tweede de consumptie van 45 millioen K.G, margarine zal moeten worden beperkt om deels plaats te maken voor het betere product van eigen bodem, de natuurboter. Ten derde, de slachtveemarkt dient zoon ruim mogelijk afzetgebied voor vee aan te bie den. waartoe de vleeschconsumptie. welke hier te lande minder is dan in onze buurstaten, weer zal moeten worden opgevoerd. De Ned. slagershond schrijft ons ojn. het vol- 8 De Minister van Economische Zaken heeft terzake de steunverleening aan de veehouderij een belangrijke, maar naar Z. Exc. zelf getuigt ook zeer moeilijke beslissing genomen. De minister spreekt van een nieuw plan. Inderdaad is ten aanzien van ?ten steun aan de veehouderij het roer gewend. We gaan niet door met Engeland vol te proppen met boter van on geveer dertig cent per K.G., waarop een gulden steun uit het Landbouwcrisisfonds moet ko men tot het oogenblik. dat Engeland onze dum ping moede, den import van boter contingen- teert. De minister gaat de productie beperken door den steun aan de melk te beperken. Want uit zelfbehoud zal de boer minder melk op zijn bedrijf produceeren, als hij straks voor 90 pCt, van de melk steun krijgt en de rest wel aan zijn vee op moet voeren. Gedeeltelijke melksteun kan eri zal brengen een beteren melksteun. dus een loonende prijs voor de gesteunde melk. Een richtprijs van mis schien 6 cent zal kunnen worden bereikt door het mindere verlies op den boterexport. Wij vernemen uit betrouwbare bron, dat in verband met het feit, dat de strafgevan genissen elders in ons land volledig bezet zijn, er bij het departement van Justitie ernstige plannen bestaan om de sedert eenlge Jaren leegstaande gevangenis aan het Wolvenplein te Utrecht wederom in gebruik te nemen. Met het oog op de komende melkbeperking en°°k in dit «eval verkrijgbaar zijn bij de dis mede in verband met het feit, dat het totaal aantal toe te wijzen vaars- en niet geregistreerde stierkalveren voor den Jaargang 1934,1935 on geveer 56.000 stuks lager wordt gesteld dan voor 1933'34. is het voor de veehouders van het grootste belang de gevraagde runderen tijdig ter levering aan te bieden. Het ligt in het voornemen, evenals het vorig jaar. wekelijks mede te deelen, op welke plaatsen vee kan worden aangeboden. Voor de eerste maal zal o.m. tot levering ge legenheid worden gegeven op onderstaande plaatsen, data en tijden: Maandag 12 November: Coevorden 8—10 Vee markt; Nijkerk 810 Veemarkt; Amsterdam 810 Veemarkt; Gorinchem 810 stallen de Korver; Breda 911 Veemarkt. Dinsdag 13 November: Deventer 810 Vee markt; Doetinchem 810 Veemarkt; Purmerend 810 Veemarkt; Ro'terdam 810 Veemarkt. Woensdag 14 November: Groningen 810 Veemarkt; Apeldoorn 810 Veemarkt; togenbosch 810 Veemarkt. Donderdag 15 November: Veemarkt; Zwolle 810 Veemarkt; 810 Veemarkt; Eist 810 Veemarkt; Schagen 810 Veemarkt; Gouda 810 Veemarkt. Vrijdag 16 November: Emmen 810 naast de eiermarkt; Hengelo 810 Veemarkt; Utrecht 810 Veemarkt; Alkmaar 810 bij de Door braak; Leiden 810 Veemarkt. Minister Steenberghe wekt ten aanzien van do prijsverlaging voorzeker een te groote verwach ting. De 20 pCt, heffing drukte de. door accijns, omzetbelasting en abattoir en keurrechten be laste vleeschprijzen zwaar, ruj. 10 A 15 cent per K.G. Afschaffing van de 201 pCt. crisls-hefflng zou een merkbare verruiming brengen en de afschaffing zou in Dec. 1934 mogeUjk zijn ge weest, wijl dan de 14.4 millioen gulden verlies op de vorige afslachting geleden, zou zijn aan betaald uit de 20 pCt. crisisheffing op vleesch, en invoerrecht op buitenlandsch vleesch. BIX die afschaffing der 20 pCt waren de vleeschprijzen met 10 A 15 cent per K.G. ont last en was als reflex zeker een beduidende toename in het vleeschverbruik gekomen. De politie heeft klaarheid weten te brengen in de geheimzinnige aanrijding, welke in den nacht van 25 op 26 October onder Halsteren heeft plaats gehad en tengevolge waarvan de 17-jarige slagersknecht C. van Eekelen is over leden. Deze aanrijding blijkt te zijn geschied door G. de K. uit Zevenbergen, die met zijn auto zijn meisje, mej. G. de F. uit St. Maartensdijk, naar huls ging brengen. Ze -/aren na de aanrijding doorgereden en hadden afgesproken over het geval te zullen zwijgen. Toen mej. de F. echter enkele dagen later de plaats passeerde en over het geval gespro ken werd viel zij op door haar zonderlinge houding. Zjj werd in het oog gehouden, waar door de politie een brief heeft kunnen onder scheppen. welken zfj aan De K. had geschre ven en waaruit oleek, dat zjj gewetenswroeging had gekregen en De K. verzocht zich bij de politie te melden. Met dezen brief heeft de politie De K. tot een vollledlge bekentenis weten te brengen. Als ex-consul van Costa Rica zou verdachte van Ida Feingold f 250— hebben losgekregen door zich uit te geven voor consul en haar een pas te beloven. De vrouw was statenloos en had een nationaliteitsbewjjs en „Elnburgerungscheln” noodig. Hij had haar een papier doen teekenen, waarop het wapen van Costa Rica en stempels van het consulaat. Op een zelfde wijze zou htf gepoogd hebben van markies Gulngue de Chamvreux de Fara- mont f 100 los te krijgen. De markies dlend^ als tusschenpersoon,- tusschen zekeren Sabaty en verd. S. wenschte staatsburger van Costa Rica te worden. Voorts is aan P. nog een verduistering van f 41.000 ten laste gelegd, ten nadeele van den Engelschen geestelijke Firth te Spalding. Dit geld had de geestelijke hem te beheeren gege ven om het met zijn medeweten te beschikken voor kerkelijke of liefdadige doeleinden. Vrijdag 26 October zijn in deze zaak de ge- tulgenverhooren gehouden. ...uiu Op de K Vrijdagnacht de A. Vink door een en erkenning als meerwaardig, geen boventallige, cent, a klasse 26 cent, b klasse 22 cent, c klasse 18 cent. In de c mln klasse, waarin afwijkende die ren worden geplaatst, zullen deze per stuk wor den getaxeerd. Een tarreering in Kg. zal ook indien noodig, bij de hierbedoelde levering wor den toegepast. Daar het verschil in kwaliteit bij deze runderen grooter is. dan bij het over te nemen jongvee, zijn hier meer klassen ge maakt. Voor de dieren uit klasse a is de prijs lets hooger dan die voor de a klasse bij het jongvee, omdat het hier betreft goede dieren uit veelal reeds jaren geselecteerde stallen. In de a plus klasse komen alleen dieren met een hooge verbruikswaarde en een naar verhouding licht gewicht. Ook voor deze overname is ver plichte aangifte ingesteld. Deze aangifte moet rechtstreeks plaats hebben aan de Nederland sche Veehouderijcentrale. Ie v. d. Boschstraat No. 1, Den Haag, terwijl de aangifte-formulieren Naar wij nader vernemen, is de opzegging van het Clearingverdrag met Duitschland een rechtstreeksch gevolg van 't niet-nakomen van Duitsche zijde van zekere bepalingen in het belang van den Nederlandschen tusschen- handel. Overeenkomstig de bepalingen van het ver drag is beproefd door besprekingen tusschen de daarvoor ingesetlde Duitsche en Neder landsche regeeringscommlssies de ontstane moeilijkheden uit den weg te ruimen. Toen dit door de weigering van Duitsche zijde om haar standpunt te herzien, niet mo- gelijk bleek, heeft de Regeering zich verplicht gez.en gebruik te maken van de haar verleen de bevoegdheid om bij gebreke van overeen stemming omtrent de uitvoering van het ver drag tusschen de bedoelde commissies, het drag op te zeggen. Uiteraard heeft de houding van Duitsch land op het stuk van het treffen eener rege ling ter tegemoetkom.ng aan de bezwaren der trage afdoen.ng van de bekende achterstallige vorderingen de neiging der regeering om van haar bevoegdheid geen fcebrulk te maken niet versterkt. Zooals reeds is bekend gemaakt, heeft de Minister van Economische Zaken besloten tot een drietal maatregelen, die samen zullen moe- ten werken om te komen tot de beperking -vu sjsjass, uwn uiv uvii aaard der zaak vervalt voor dit soort de bepaling

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 17