Oranjeploeg sluit als een bus Bern zege in Zwitserland met 4-2 geklopt Nederlandsche Milaan en Bern F I ZWITSERS VALLEN TEGEN De verrassend snelle Nederlandsche aanvallen leverden, ondanks de sterke Zwitsersche verdediging, vier fraaie doelpunten op Internationaal seizoen goed ingezet REVANCHE VAN MILAAN MAANDAG ~5 NOVEMBER 1934 G, V. ter ache doel in gevaar Volkomen verdiende overwinning De tweede helft 1 t I 1 -l G Veilige voorsprong bij de rust Het verschil met vijf maanden geleden Uitstekend spel van onze voor hoede bracht steeds het Zwit- Het tweede Zwitsersche doelpunt Bakhuys maakte twee fraaie doelpunten Nolle kreeg niet veel gevaarlijk werk te doen AKERBOOM DE KAAG gelijk j De stand weer Zwitserland neemt de leiding Sechehaye opnieuw ge passeerd Voorsprong vergroot Na zes minuten namen onze tegen standers de leiding, maar nau welijks een minuut later was de stand weer gelijk krijgt <Van onzen redacteur) pinuten Van een dige vijf Ruim 1934. Vrijwel onmiddellijk hierop breekt de Even later de de Geldersche in >h dit het en weinig ïïiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiidiiiiiiiiiiiiiii Nederland accommoda tie zijn Scheidsrechter O. Leclercq (Frankrijk) we- verdediging Zwitserland de feit iiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii weer Gelder, Nederlandsche IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKlS 4 Wels blonk uit op de rechtsbuiten plaats We zijn er van overtuigd, dat de Holland- sche overwinning vreugde zal verwekken in da harten van het Hollandsche publiek. Hopelijk laat dit zich thans echter niet meer over hek paard tillen, zooals voor Milaan het geval was. Wij gelooven niet dat men daarmee de voetbal sport een dienst bewijst. K N Kielholz aftrapt volgt opgesteld: Van Heel heeft den toss gewonnen hebben de elftallen z.ch B. Paauwe (Feyenoord) Wels Vente als als dringen ver op. Nederland moet in de verdediging terugtrekken. felle Onze zen. We hopen eens verandering Jaeggi geen De meer I mede referentie*» Prima werk forceert Wels na 'n vluugen Nederlandschen aanval ’n corner. De kleine Gorcummer neemt den hoekschop en plaatst uitstekend voor het doel, waar Smit zich handig heeft opgesteld en door een haag van spelers jaagt hij den bal hoog in de tou wen (11). Nauwelijks, een minuut na het Zwitser sche doelpunt heeft de Haarlemmer de par tijen weer op gelijken voet gebracht. Er zijn dan zes minuten gespeeld. onzen zijn echter niet In het minst -Van Gelder gaat naar voren, maar Maielli werkt het leder weg. Spagnoli (Lausanne) Von Kaenel (Biel) Hufschmid (Bazel) MJnelll (Grasshoppers) Sechehaye (Lausanne) Van Run (P.S.V.) Van Heel (Feyenoord) Smit een vrijen trap toe. Aan den onderschept Halle eeh kopbal De Zwitsers komen nu weer fanatiek opzetten en zij weten hun eerste corner te forceeren, die echter niets oplevert en door Vente wordt weg gewerkt. De Nederlanders zetten nu een nieuw offen sief in en onze gastheeren zijn nu beslist in de minderheid. Smit laat uitstekend werk zien en als altijd trekt hij ook nu weer de aandacht door zijn onvermoeid doorzetten. Een hard schot van hem vliegt over de lat, terwijl even later een kogel van Wels hetzelfde lot treft. BERN. Zondag. 25.000 Zwitsersche toeschouwers hebben de te genstanders van hun favorieten een alleszins verdiende overwinning zien behalen en zij heb ben dit als goede sportsmen gedragen. Alleen tggen het einde kregen zij het met den Fran- schen arbiter aan den stok, hoewel deze zich zeker niet meer in hun nadeel dan dat van de Hollanders vergiste. Waaruit blijkt, dat men de voetbalenthousiasten niet te spoedig lastig moet vallen, wanneer zü de zaak een beetje scheef zien. De Hollanders wonnen dezen wedstrijd op al leszins verdiende wijze, waarbij het als een bij zondere verdienste voor ons team geldt, dat het zich van den tegenslag in de eerste minuten niets heeft aangetrokken. Twee minuten, nadat Spagnoli door den voorzet van den linksbinnen Jaeggi Zwitserland de leiding had gegeven, kon Smit reeds, na een goed door Wels genomen hoekschop gelijk maken. Vanaf dat moment vol trok zich het vonnis aan de Zwitsersche p&eg, regelmatig, zonder aan duidelijkheid ook maar het minste over te laten. LENT-EREI). I KEMPER SCHIEDAM Als er bijna een half uur gespeeld is, komt het leder na een Zwitserschen aanval bij Wels, die ermee langs de lijn snelt. Hij geeft een voorzet, waarna Vente het leder krijgt. Weiler wil wegwerken, maar nu stelt Bakhuijs zich in het bezit van den bal. De Zwollenaar bedenkt zich niet en op den rand van het strafschopge bied lost hij een hard schot in den linker-bovenhoek, dat onhoudbaar langs Sechehaye vliegt en Nederland heeft de leiding 1 Frick Jaccard (Luzern) (Montroux) W. Weiger (Grasshoppers) Bouwen standaard motorjachten SUPER HOLLAND-HOLLAND.KRUISER Wij schrijven d.d. 23 Mei maanden geleden dus. Het Nederlandse!) Elftal trekt naar Milaan; ongeveer een week voor de groote strijd zal aan vangen. Arnhem is als eerste concentratiekamp geko zen. Eenige duizenden enthousiasten staan ’s mor gens aan het Arnhemsche station gereed. „We gaan naar Rome Dat is het uitgeleide. Heel Holland leeft reeds vanaf dat moment met het elftal mee. De couranten vertellen wat er gegeten, gedronken en precies gedaan wordt door de spelers. Een stemming, zooals we er kortelings een met de „Uiver” hebben doorgemaakt. Een tikje overdreven misschien voor de voet balsport, doch daarom niet minder typeerend. Vijf maanden later! Weer gaat de Hollandsche voetbalploeg tegen Zwitserland spelen, ditmaal in de hoofdstad van het land van Willem Teil. Weer is er concentratie hoofdstad geweest. De Rheingold vertrekt, nu de zomertijd voorbij is, een uur later. Doch dit is ongeveer half ne gen, zeker geen ongeschikt moment om de oranjemannen nog even een hart onder de riem te komen steken. De zon schijnt even stralend als op dien gedenkwaardigen Mei-dag. Wat zien we? Niets eigenlijk! Een paar kruiers en een aantal andere reizigers, die toevallig om streeks denzelfden tijd van hetzelfde perron vertrekken. Nu weten we wel, dat de omstandigheden niet precies dezelfde zijn, maar toch.er heerscht eenheel andere stemming, welke zich niet voornamelijk onder de spelers, doch zeker bij de massa openbaart. Niets is veranderlijker dan de mensch. Het duurt maar een oogenblik en in snel tempo trekken de Zwitsers opnieuw op naar de Nederlandsche veste. Jacck rent langs de lijn. Hij raakt den bal kwijt, maar nu be machtigt Jaeggi het leder, die goed voor doel plaatst en op fraaie wijze kopt Spag noli den bal in het net (10). Binnen de vjjf minuten heeft Zwitserland de leiding. De ontmoedigd. Onmiddellijk gaat von Kaenel er vandoor, maar van Run bezweert het gevaar. Goed sa menspel van Smit en Bakhuijs brengt dan het leder bij Wels maar zijn voorzet wordt door Weiler weggewerkt. Spagnoli en von Kaenel trekken weer op het Nederlandsche doel af, maar hier brengt van Diepenbeek thans op luchting. Een nieuwe voorzet van von Kaenel belandt S Als Smit In de laatste minuut handig op brengt, plaatst hij naar Bakhuys, die op han- wijze Minelll passeert. Een onverwachte kogel van den voet van onzen middenvoor volgt en Sechehaye heeft voor de vierde maal het nakijken (14). Dat Holland in de tweede helft niet meer scoorde, behoort eigenlijk geen verwondering te wekken. Wel hadden de spelers van Lotsy opdracht te trachten de Zwitsersche verdedi ging snel nog eenige malen te overrompelen, doch het is een zeer logisch verschijnsel, dat men in een zoo belangrijken kamp bij een 41 voorsprong zijn blik ongemerkt wat meer op de verdediging richt. Zoo was bijv. Vente vaak in de halflinie te vinden en was het ver makelijk te zien, met welk een groote snel heid Smit zich naar het midden terugspoedde, wanneer de Hollandsche aanval was onder broken. Halle (Go Ahead) Van Diepenbeek (Ajax) Anderiessen (Ajax) Bakhuijs (Unitas) (Neptunus) (ex.-Z.A.C.) (Haarlem) Van Gelder (V.U.C.) rust aan met een veiligen voorsprong voor de Ne derlandsche ploeg, waarop zeker niemand heeft durven rekenen. Als er een kwartier verstreken is, krijgt Zwitserland zijn vierden hoekschop van dezer, wedstrijd te nemen. Spagnoli ziet na eenig heen en weer getrap kans een hard en zuiver schot 1 te lossen, dat door Halle nog Juist tot corner verwerkt kan worden. De vijfde, maar deze door Von Kaenel genomen levert niets op. De Nederlandsche voorhoede probeert het in deze periode met verre schoten, doch deze zijn niet zuiver genoeg gericht om doel te treffen. Smit heeft eenmaal bijna succes, maar schot vliegt over de lat. Reeds twintig minuten van de tweede helft zijn voorbij en Nederland heeft het Zwitserscfle offensief goed doorstaan, verdediging heeft door haar doortastend op treden verschillende hachelijke situaties ten op te lossen, maar nu hebben de Zwitsers succes. Nederland blijft sterk aanvallend. Van Gel der krijgt een hoekschop te nemen, wegens ongeoorloofd aanvallen van Sechehaye kent de scheidsrechter anderen kant van Kielholz. De laatste jilnuten voor rust breken aan. Wels is zeer actief en de kleine rechtsbuiten zet herhaaldelijk goed voor. Eenmaal krijgt Gelder een kans om de score te verhoogen, maar zijn schot gaat over. Ook Bakhuijs heeft met een hard schot geen succes. imfï UllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlIlllllllQ Bakhuijs verdeelde het spel uitstekend op de beide vleugels. Goed werk van den immer sjou wenden Vente stelde onzen midvoor na een klein half uur spelens. in de gelegenheid Hol land de leiding te geven, waarna nog voor de rust van Gelder en wederom Bakhuijs den stand op 41 voor Holland brachten. Het derde doel punt, door van Gelder gescoord, was wel het fraaiste van den strijd, niet door de wijze waar op het werd gemaakt, doch door hetgeen daar aan voorafging. Vente had het leer aan Bakhuijs gegeven, die op zijn beurt in vollen ren den bal even eens zoo afgemeten naar den vleugel zond, dat de linksbuiten niet veel moeite meer had den Zwitserschen keeper te passeeren. Uit het bovenstaande blijkt wel Bakhuijs een groot aandeel in de overwinning heeft gehad. Wij moeten hier echter onmiddellijk op laten volgen, dat de geheele voorhoede uitstekend spel heeft gedemonstreerd, zoodat men dit ge heele vijftal in één adem zou kunnen noemen. Steeds was de gekozen weg naar het doel der tegenstanders de juiste. Ontdaan van franje, zonder ook maar eenlgen tijd te verliezen, werd het spel open gehouden en wU hebben ons gisteren meejjnalen afgevraagd, wat toch de reden is geweest, dat het vjjf maanden ge leden in Milaan niet zoo gesmeerd liep. Maar wjj zouden ook wel wat aan het ove rige deel van de ploeg te kort doen indien ,wü dat niet gelijk noemde mét de voorhoede. Even, heel even slechts hebben wjj gedacht, dat het tusschen Bas Paauwe en Diepenbeek niet boteren zou. De Amsterdammer vooral had eenlgen tijd noodig om zich in te spelen, waaraan Zwitserland ook zijn eerste doelpunt Wat de Zwitsers het vorige jaar te Amster dam klaar speelden, hebben de Oranjemannen thans in Bern verricht. Alle beweringen in verband met het klimaat ten spijt, zonder zich geklimatlseerd te hebben, bonden elf van strijd lust blakende Oranjemannen den strijd aan tegen het Zwitsersche team, waarover men in eigen land niet wel zoo bijzonder enthousiast was, doch dat toch met den moreelen steun van vele opeenvolgende overwinningen op eigen bodem, het speelterrein betrad. In dezen wedstrijd is wel duidelijk gebleken, dat bij een normale temperatuur, het verschil van klimaat weinig of niets uitmaakt. De Zwit sersche ploeg maakte bij het verlaten van het terrein een meer vermoeiden indruk, dan de Nederlanders, die hun tegenstanders niet alleen taktlsch, maar ook in de techniek de baas waren, waardoor de roodhemden veel harder moesten werken, zonder dat dit het noodige effect kon sorteeren. Het Zwitsersche publiek is zeer sportief. BIJ de hervatting krijgt onze ploeg een warme ovatie. Dan komt de tweede helft, tijdens welke «le oranje-aanval in opdracht van Lotsy. gedu rende de eerste tien minuten nog een paai doel punten moet maken. Deze blijven echter achterwege. De Zwitsers zwoegen, doch spelen toch zeer slecht. Even dreigt er gevaar voor de Hollandsche ploeg, als Diepenbeek in het strafschopgebied een overtreding begaat en Jagge den straf schop benut. Maar tot groote daden vermag dit de Zwitsers niet te inspireeren. Holland blijft beter voetballen; scoort welis waar niet meer, doch de revanche van Milaan en de andere opeenvolgende nederlagen is bij het einde bereikt. Volkomen en verdiend. Lotsy en Boeljon vliegen bij het eindsignaal de vermoeide spelers tegemoet. Uit de hoeken der tribune komen de Hollandsche supporters hun aantal blijkt toch nog vrij groot e zijn -- naar beneden en een „Wilhelmus” is het waar dige slot van dezen fraaien voet bal dag. De Zwitsersche aanvallen zijn zeer snel en verrassend van opzet. Er wordt trouwens in een hoog tempo gespeeld. De rechtervleugel en vooral de hand.ge rechtsbuiten von Kaenel geven van Heel en van Run heel wat werk. Het spel golft op en neer met de Zwitsers iets meer in den aanval en ook gevaarlijker. Een hard en onverwacht schot van Jaeggi gaat via den paal naast, terwijl even later een schot van zijn voet over de lat suist. De Nederlandsche middenlinie moet zich voorloopig in hoofdzaak tot verdedigen bepalen, zoodat de Zwitsers in het veld eenig overwicht uitoefenen. Een schot van Kielholz wordt door Halle goed gestopt, terwijl een mooie aanval van onzen rechtervleugel op buitenspel strandt. Als von Kaenel onverhoeds doorbreekt ontstaat een gevaarlijke situatie voor Halle’s heiligdom maar het harde schot van Jaeggi is te hoog gericht. Aan de andere zijde maakt Sechehaye door snel uit te loopen een einde aan een snellen Ne derlandschen aanval. Er is ongeveer twintig minuten gespeeld als Smit een goede kans krijgt, maar de Zwitser sche achterhoede kan zijn schot nog juist corner werken. Van Gelder neemt dezen hoekschop, den tweeden voor ons. Er ontstaat ’n opeenhoo- ping van spelers voor het Zwitsersche doel en na eenig heen en weer getrap werkt Bakhuijs den bal langs Secheh^e. De scheidsrechter heeft echter hands gecon stateerd en het doelpunt wordt niet toege kend. Onm.ddellijk hierop krijgt de Zwitser sche rechtsbinnen Spagnoli een fraaie kans, als Hufschmid hem den bal goed toespeelt. Spag- -4 terrein, waarop goede voetballers het spel tot in de perfectie kunnen demonstreeren. Jammer dat de Zwitsers zich na 1929 steeds betere voetballers hebben getoond dan de on natuurlijk dat hier ditmaal in gekomen zal zijn. Wel w.nt niet altijd de best spelende ploeg, doch als regel is dit toch wel het geval. Wat er ook sedert Milaan veranderd moge zijn, de wil der oranje-spelers om te winnen; om revanche te nemen op Milaan en op 1930 Zürich (63) en Amsterdam 1933 (02) leeft heel sterk. Binnen vijf minuten staan we met 01 ach ter; twee minuten later is het gelijk en een halve minuut voor de rust zorgt Bakhuijs door den stand op 41 voor ons te brengen, dat er eigenlijk geen vuiltje meer aan de lucht is. Halle heeft één bal gehad. Die ging er in. Vreugde tijdens de rust in het kleine Holland sche kamp. Vreugde tooral ook in de kleedka mer, waar Karei Lotsy glimt van genoegen; waarom hij echter niet kan nalaten op de geva ren der tweede helft te wijzen. Neen Karei, deze wedstrijd is gewonnen; met de rust reeds... Op fraaie wijze weten de onzen dan den vo<B>- sprong te vergrooten. Keurig samenspele* gaat onze voorhoede ten aanval en de Zwitsers kunnen er geen speld tusschen krijgen. Vente geeft door aan Bakhuijs, die het leder aan den vrijstaanden Van Gelder toespeelt. De Hage naar zwenkt op handige wijze om Minelll heen en met een laag en hard schot^ in den hoek passeert hij den Zwitserschen doelman (1—3). is een lust voor het oog. De Zwitsersche ver dedigers hadden meermalen wel heel vat op hem. Ook met opname van v. Gelder, die na zoo veel jaren weer eens acte de présence gaf, kan men tevreden zijn. De Hagenaar heeft naast Smit heel veel goeds gedaan. Vooral voor de rust gaf hij talrijke fraaie voorzetten. De Zwitsers zijn ons tegengevallen. Van een technische meerderheid welke de zonen van Wilhelm Teil zoovele jaren op ons hadden, was thans niets meer te bespeuren. Uitblinkers wa ren er in het team niet en zelfs Sechehaye, die zooveel wonderen in het Zwitsersche doel heeft verricht, liet ditmaal weinig bijzonders zien. Weiller kwam reeds kort na het begin ongeluk kig te vallen, waardoor hij niet meer op volle kracht speelde. Het is natuurlijk mogelijk dat de meeste Zwitsers een off day hadden, daar menschen als Kielholz. v. Kaenel en Jaeggi hun sporen toch wel hebben verdiend. Vast staat echter, dat de Zwitsersche ploeg in den vorm van Zondag J.l. spelend, moeilijk meer 'n voor aanstaande plaats kan innemen in de rij van eerste klasse voetbalnaties. De Nederlandsche overwinning was allerminst geflatteerd. De Fransche scheidsrechter Leclercq leidde den wedstrijd weliswaar niet geheel feilloos, doch verdiende toch zeker den toorn niet, wel ken hij zich tegen het einde van de tweede heitt van het Zwitsersche publiek op den hals haal de. Jacck Jaeggi Kielholz (Bazel) (Lausanne) (Servette) achter het doel en vervolgens moet het spel even wórden onderbroken voor den linkshalf Frick, die geblesseerd geraakt is. Op het fraaie terrein van Neufeld in Bern hebben de Nederlandsche uitblinker behoeft ook in de middenlinie worden genoemd. Van Heel mocht al in helft iets beneden de verwachtingen zijn gebleven, ook al omdat men van hem nu eenmaal heel veel verlangt, in de tweede helft heeft de captain zich dermate hersteld dat hij z n collega's Paauwe en Andriessen overtrof. Dit kwam daarom zoo goed uit omdat na de rust een flinke voorsprong gehandhaafd moest worden. Over Andriessen zijn we eveneens tevreden. De mid-half heeft weer bergen werk verzet en steunde daarbij den aanval voortreffelijk. Van achterblijven is bij hem geen moment sprake geweest. Steeds stuwde hij de voorhoede in de goede richting. De, jonge Paauwe verving Pelikaan op uit stekende wijze. Een voordeel is het zeker ge weest, dat de beide Feijenoorders in de half linie elkaar’s spelwijze zoo goed kennen, dit kwam meermalen tot uiting en moet de Zwit serschen aanval bijna tot wanhoop hebben ge bracht. Over den aanval hebben wij reeds zoo ter loops een en ander verteld. Bakhuijs, die tij dens dit seizoen nog slechts een enkelen wed strijd had gespeeld, bleek hiervan in het geheel geen nadeelige gevolgen te ondervinden. Inte gendeel. wij vonden hem meer dan ooit de ziel van onze voorhoede. Wanneer Smit en Vente nog al eens achterbleven opende de midvoor steeds het spel op prachtige wijze. Zelf scoordo hij twee goede doelpunten, terwijl de goal welke v. Gelder ter wereld bracht voor een belangrijk deel aan het goede werk van Bakhuijs te dan ken is. Naast hem sjouwden Smit en Vente dat het een lust was. Der gewoonte getrouw was de Haarlemmer na de rust iets minder dan daar voor hetgeen mede moet worden geweten aan het feit, dat hij toen stelselmatig veel in het midden bleef, Vente was niet alleen herhaaldelijk voor het Zwitsersche doel te vinden, doch voor de rust reeds zag men hem meermalen het leder uit het Hollandsche doelgebied halen. Het afgeven van den Neptunus-mah is niet altijd even zui ver. doch dit neemt niet weg dat hij uitste kend in het kader van dezen aanval past. Resten nog de belde vleugelspelers. Wels was hier de beste. De manier waarop de kleine rechtsbuiten den bal vrijmaakte en dien steeds gegaan. Hier dient echter onmlddellijk op te volgen, dat de speelwijze der onzen uitgespro ken beter was dan vijf maanden geleden, moge lijk omdat terrein en temperatuur zooveel gun stiger waren. In elk geval kunnen wjj met ons team de komende wedstrijden met vertrouwen tegemoet zijn. Het is heel jammer, dat het Hollandsche publiek tot het as. voorjaar zal moeten wach ten voor er een nieuwe burcht te nemen valt. Nemen wij de spelers stuk voor stuk onder de loupe en beginnen wij daarbij achter, dan willen wij Halle een pluim niet onthouden. Over het algemeen heeft onze doelman niet veel gevaarlijk werk te doen gehad. Slechts in de tweede helft moest hij enkele moeilijke schoten stoppen hetgeen naar behooren ge schiedde. Door het eerste doelpunt der Zwitsers echter zoo spoedig na het begin reeds gemaakt, had Halle gemakkelijk zijn vertrouwen kunnen verliezen. Deze indruk hebben wij echter geen moment gehad. Van Diepenbeek en Van Run hebben een solide partij voetbal gespeeld. Zoo er al eens gevaar van Zwitsersche zijde dreigde, dan kwam dit meestal van de belde vleugels. Zoo wel Van Run als de Ajaxied hebben niet ge schroomd herhaaldelijk hun arbeidsveld uit te breiden naar deze vleugels, indien dit noodig werd geoordeeld. Hierdoor zagen zoowel de snelle Von Kaenel als de handige Jacck hun voorzetten tot een minimum aantal beperkt. Van Diepenbeek die in den aanvang nog al last had met het kiezen van een goede positie her stelde zich zeer spoedig. Een niet te de eerste voetballers een mooie overwinning op het Zwitsersche elftal behaald, waarmede de nederlaag van Milaan gewroken is en tevens een einde werd gemaakt aan de serie neder lagen, welke wij op Zwitserschen bodem hebben geleden. noli komt alleen voor Halle te staan, maar de Zwitser faalt met zijn schot. Langzamerhand komen de Oranje-hemden meer in den aanval. De middenlinie laat zachtjes aan haar verdedigende positie varen en de voorhoede kan nu beter worden gesteund. Het spel van de onzen vlot nu beter en her haaldelijk stichten onze aanvallers verwarring in de Zwitsersche achterhoede. De verdediging krijgt het hier hard te verantwoorden. De half linie, die oogenblikken van goed en zwak spel met elkaar afwisselt, moet zich meer tot ver dedigen gaan bepalen en daardoor ontstaan er gapingen in het Zwitsersche geheel, dat nu niet meer zoo goed sluit. Bakhujjs verdeelt het spel goed en onze vleu gels zijn geregeld in actie en geven de halflinie der Zwitsers handen vol werk. Anderiessen stuwt steeds zifn voorhoede flink op. De Ajaxied raakt ingespeeld en zijn passes stellen Bakhuijs en zjjn collega's in de gelegenheid hun be kwaamheden te toonen. Na een lange treinreis, waarbij Kick Smit’s koffergramofoop en voorts de speelkaarten op gang maken, amveert het gezelschap in Bern. Supporters zijn er ditmaal niet bij. Alleen wat beroepsaanhangers, journalisten en fotografen. Men begeeft zich tijdig ter ruste, na den ver- moeienden treinrit. Den volgenden ochtend straalt de zon aan een strakblauwen hemel. Een vöetbalweertje om te zoenen. Als het straks fout mocht g.-an, zullen we in elk geval niet kunnen zeggen, dat we behalve tege nde Zwitsers, ook tegen het climaat hebben moeten kampen. Dit is werkelijk voortreffelijk. Geen wonder, dat de spelers er zin in hebben. Als de beenen van Backhuis en Smit cn de ar men van Halle het zoo <oed doen als liet weer, dan zullen de roodbeadjes het niet makkelijk hebben. In Milaan was de hitte een ware vijand der oranjeploeg. Ook het terrein is stukken beter dan het obstakel op den weg naar Rome te Milaan. alleen doet ons mln of verwenden Hollanders wat vreemd aan. Er is een houten tribune, niet te groot en wat antiek. Verder een zeer grot aantal staanplaatsen, zooals dit meestal rond de ter reinen in het buitenland het geval is. Maar de grasmat en daar gaat het toch maar om laat niets, maar dan ook mets te wenschen over. Een Dit feit was wellicht ook oorzaak dat de Haarlemmer na de rust bij herhaling van te grooten afstand schoot. Wie echter denkt dat Zwitserland door deze speelwijze van de Oranjeploeg een voortdurenden druk op het Hollandsche doel kon uitoefenen slaat de plank geheel mis. Van een Zwitsersch overwicht is geen sprake geweest; ook na de rust heeft keeper Sechehaye veel meer te doen gehad dan z’n Hollandsche confrater, hoewel die toch eerst na de rust gelegenheid kreeg om te toonen dat hij z’n plaats in het doel volkomen waard is. De strafschop bracht het eenige doelpunt dat de rood-zwarten door hard werken wisten te forceeren. Na dat moment restten er nog 20 minuten speeltijd. Wel poogden de gastheeren er in die periode nog een schepje op te gooien doch geen moment hebben wij den Indruk gehad, dat die de onzen heeft verontrust. Het Zwitsersche spelpeil bleef een behoorlijk stuk onder het Hollandsche. Wel kregen nu v. Run en v. Die penbeek gelegenheid zich op den voorgrond te plaatsen en het moet gezegd worden, dat zij deze kans dankbaar hebben geaccepteerd. Ditmaal wij willen hier nogmaals op het spel wijzen was het Hollandsche spel bsoluut superieur aan het Zwitsersche. Balbehandeling, opstelling en afgeving, het ging de onzen voor Iedereen zichtbaar beter af. Zwitsersche journalisten hebben ons na af loop verklaard, dat zij zelden of nooit zoo n slechten wedstrijd van hun ploeg hebben aan schouwd. Wij geven gaarne toe. dat het spel van onze tegenstanders sedert (Amsterdam 1933 en Milaan van dit jaar er niet op is vooruit- Na de hervatting loopt Zwitserland direct hard van stapel. Het schijnt, dat men alles op alles wil zetten om den achterstand in te halen. De Zwitsersche middenlinie en zelfs de achterhoede zich geheel maar ook nu begrijpen Van Heel c.s. den toe stand. Bovendien blijven de uitvallen van onzen door het sterk opdringen der Zwitsers zeer gevaarlijk. Na negen minuten spelen ziet Van Gelder kans een doelpunt te scoren, maar dit wbrdt niet toegekend door buitenspel, want Vente was iets te ver doorgeloopen. Nog enkele malen komen Bakhuijs en zijn mannen terug, maar het Initiatief blijft aan Zwitserland. Enkele hoekschoppen op het Nederlandsche doel wor den genomen, maar onze verdediging kan de situatie meester blijven. Sechehaye had het schot misschien kunnen houden, hij was blijkbaar eenlgszips verrast, maar dit doet niet$ af aan de fraaie prestatie van den V. U. C.-speler, die in de 38ste minuut van de eerste helft den Nederlandschen voor sprong vergrootte. Kielholz wil door onze verdediging heen dringen en komt dan in botsing met van Die penbeek. Beide spelers blijven liggen. Scheids rechter Leclercq wijst naar de witte stip en geeft een strafschop tegen Nederland. Als beide spelers weer op de been zijn, plaatst zich achter den bal en hij geeft Halle kans (24). De Oranjeploeg laat zich echter niet uit het veld slaan. Onze verdediging speelt rustig ver der, niettegenstaande de wanhopige pogingen der Zwitsersche voorhoede om den achterstand nog verder te verkleinen. De minuten verstrijken en telkens komt de Nederlandsche zege meer naderbij. In het laatste kwartier golft het spel van doel tot doel en laten ook de Nederland sche aanvallers zich weer gelden. Tien minuten voor tijd kogelt van tegen de lat. Onmlddellijk daarna kan Neder land weer een hoekschop nemen, maar deze door van Gelder genomen, wordt door Séche- haye het veld ingewerkt. In de laatste minuten neemt Zwitserland nog enkele corners op het Nederlandsche doel, maar ook deze brengen geen resultaat en als scheidsrechter Leclercq voor het laatst fluit heeft Nederland op vreemden bodem voor het eerst van Zwitserland gewonnen. eigenlijk dankt. Daarna echter herstelde difj afgemeten voor het vjjandelijke doel plaatste, deel van de ploeg zich volkomen. Typeerend is bijvoorbeeld, dat Halle tijdens de eerste helft van den strijd slechts spora disch een bal te stoppen kreeg. Als de Zwitsers schoten waren zij genoodzaakt dit van grooten afstand te doen, waarbij steeds het schot zeer slecht was gericht. Het niet uitkomen van den fameusen Abegglen werd hier wel zwaar ge voeld. Wel trachtte Jaeggi in zijn voetspoor te treden, door steeds als schakel tusschen aanval en halflinie te fungeeren maar het ongelukkigste voor de Zwitsersche voorhoede was, dat de linksbinnen nimmer op het juiste oogenblik voor het Hollandsche doel te vin den bleek, welk geheim Abegglen in Milaan zoo uitstekend verstond. Van Heel was vooral na rust goed op dreef

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 21