T uinbou wsteun Amy Mollison Schiphol RADIO-PROGRAMMA OP Probeer Kruschen voor onze rekening VRIJDAG 9 NOVEMBER 1934 Kwelgeesten De „Uiver”-vlucht De autöbusvereeni- gingen Wagens te Rotterdam in beslag genomen Met groote moeite gearresteerd Auto door een trein gegrepen R.K. ARBEIDERSBEWEGING Schilderij landing te Batavia ongedeerd DE HERCLASSIFICATIE de 'J RATIONEELE WONINGBOUW s VERKAPTE AUTOBUS-DIENST CRISISMAATREGELEN TEXTIELSTAKING? AUTO GESLIPT BIJ EDE niet HERCLASSIFICATIE Nederlandsche Spoorwegen Lunch in het Carlton-hotel Haarden Audiëntie NEDERLAND—JAPAN Stuurlied en-examen FAILLISSEMENT ATALANTA Wederom cassatie Wiskunde L.O. 1 JByANHEIJSTéZ Groote belangstelling te Southampton Voor 1934 voorloopig met f 3 millioen verhoogd „ONZE VLOOT’’ EN DE WAPEN-INDUSTRIE EERSTE REIS VAN DE BLOEMFONTEIN Nog geen advies van het georgani seerd overleg Nedert. Fabrikaat DE AANVARING OP DE SCHELDE ACCOUNTANT VEROÖR- DEELD BELANGRIJKE AAN BESTEDING STALEN-BUIS-MEUBELEN - -•« Ook zij bewondert onze „Uiver” Bestuurder zwaar gewond Exploitant veroordeeld NENDENHAA(i De zaak-Koster nog opgehelderd Landelijke propaganda jb maand Janaari „De menschen zijn er niét om el kaar onaangenaam te zijn'’ is een levensregel, dien we allen hennen, maar welks opvolging velen onbtr te- Het loongeschil bij V. Puyenbroek Met de ,JPelikaan” uit Athene aan gekomen, om hier haar man te wachten Smirnoff sprak Geys en Asjes Rijwielbanden Goedkoopere huizen voor arbeiders GOEDKOÖFERF^A4£LK voor BAKKERS Zaterdag 10 Nov. 1934, Regeling invoer van veekoeken Schrijven van het Albury-comité aan den burgemeester van Albury De inzittenden Cr kest o. 1. 12 00 De WIJ AMY MOLUSON doellng was ZOU Het hoofdbestuur der Vereeniging van Hoof- der der een Vervoom. si v< derm an. De mogelijkheid om de oliefabrieken op min der kostbare wijze te ondersteunen, lijkt den minister, voorshands zeer gering. toen in In een nota naar aanleiding van het verslag betreffende het wetsontwerp tot regeling van den invoer van veekoeken deelt de minister van Economische Zaken mede zich te moeten ont- Donderdagavond neel werkzaam ih Z. H. Exc. de Blsschop van Haarlem zal de volgende week Maandag géén audiëntie ver- leenen. V V Ook Iwan Smirnoff hebben wij nog enkele «ogenblikken kunnen spreken. Hij deelde mede, dat hy de bemanning van den „Panderjager”, Oeysendorffer, Asjes en Pronk in Calcutta ont moet had. Wat het tragisch einde van deze machine betreft, zei hij, dat het een wonder mocht heeten. dat de bemanning er het leven heeft afgebracht. Oeysendorffer had hem mee- *edeeld. dat de machine te Allahabad een zeer -lange start heeft gemaakt en na de botsing met den vrachtauto, nog over een afstand van 130 meter brandend is doorgevlogen. Smirnoff toon de ons een souvenir van den „Panderjager”, een geblakerd stukje motorpljp. TOONZALEN: BEZUIDENHOUT <1 FABRIEKEN: CRUQUIUSKADE orgel- 8.30 DEN HAAG Geslaagd voor lerr stuurman gr. aomvazrt: M. Zorgdrager sn Oh H Wlllsmss en >or 2en stuurman gr. stoomvaart 3. Th. 8on- BATAVIA .8 Nov (Aneta'» De Indische schil der Ernes Dezentje bood, door tusschenkomst van den hoofdvertegenwoordiger der K. L. M. in Ned.-Indlë, aan den directeur der K. L. M ting een zeer geslaagd schilderij aan, dat de eerste landing van den „Uiver” bij avondlicht op het vliegveld te Tjilllitan voorstelt. geeft het vliegtuig, toen nog op weg naar Mel bourne. zwevend tusschen de boomen aan de grens van het vliegterrein. Het schildert) zal met de „Uiver" naar Holland worden meege nomen. meene stemmen het besluit, met de loonsver laging geen genoegen te nemen en den werk gever te berichten dat, indien voor of op Zater dag 24 November as. geen bevredigende op lossing is verkregen, Maandag 36 November de arbeid niet zal worden hervat. In de fabriek te Tilburg is de geheele weverij gevestigd; er wordt gewerkt met een kleine 300 man personeel. De nog niet georganlseerden gaven zich op voor het lidmaatschap van den bond. «•vergaderd met het perso- (e fabriek te Ootrle. voor 0.50 of 1.00 namen. De ambtenaar van het O. M. herinnerde in Onder leiding van het hoofdbestuur van den zijn requisitoir aan een soortgelijke gerucht makende zaak in Groningen, waarbij de auto- ondememer werd veroordeeld. De eisch luidde honderd gulden boete subs, tien dagen hechtenis. De Kantonrechter, mr. de Jong, veroordeelde Op het kruispunt van den weg de Klomp— ge invoer van aal of paling wijst de minister van Economische Zaken er op. dat tegenover den invoer van 1.753.102 K.O. in 1933 thans een totaal contingent staat van 942300 K.O. op jaarbasis berekend De minister merkt voorts op, dat aan de gunstige uitwerking van een contlngenteering ernstig afbreuk kan worden gedaan door aanzienlijk grootere vangsten in bet binnenland. De hierdoor ontstane moeilijk heden zijn den minister bekend. Overwogen wordt of en in hoeverre voor de toekomst ten behoeve van de binnenvlsscherlJ in haar geheel maatregelen kunnen worden genomen. Woensdagmorgen stond J. H. J. M„ ulCOude water, voor het Kantongerecht te Gouda te recht ter zake dat hij een autobusdienst Oude waterUtrecht zou onderhouden, zonder con cessie te hebben ontvangen van de Gedepu teerde Staten van Utrecht en Zuid-Holland. Verdachte heeft de gewoonte op Zaterdagmor gen eenlge minuten voordat de gewone autobus dienst Oudewater—jjtrecht zijn autobus laat vertrekken eveneens met een of twee auto's vanaf de Markt te Oudewater naar Utrecht te rijden. Ook onderweg neemt hy dan passa giers op. Zijn tarief is 1,50 per auto. Als er een vierde persoon is dan bedraagt de prijs 0,50 meer. Er werd een viertal getuigen gehoord. Uit de verschillende verklaringen bleek, dat de perso nen. die van de taxi's gebruik maakten, niet een auto bestelden, maar een plaats in een auto IX Het R.K Werkliedenverbond in Nederland heeft een circulaire gericht aan de besturen van de plaatselijke afdeelingen dér aangesloten bonden, waarin wordt aangespoord om te 'zor gen voor een krachtige propaganda-actle in de maand Januari. Gezegd wordt o.m. dat de crisis bezig is zich ook op de katholieke arbeidersbeweging té wre ken. Het ledental loopt terug. Ook vele katho lieke arbeiders worden het slachtoffer van ma- terleele inzinking en geestelijke verwarring. Toch zouden, aldus de circulaire, tienduizenden' zonder een actieve katholieke arbeidersbeweging hun geestelijk evenwfcht verliezen. Vandaar de groote propaganda in de maand Januari over het geheele land. Naar men wéét behoorden de heer en me vrouw Mollison tot de deelnemers aan de Lucht, race LondenMelbourne, doch werden zij. na een Schitterende non-stopvlucht van Milden- hall naar Bagdad met hun „The Havilland Cornet” zoodanig door pecht achtepmlgd. dat «U van verdere deelname hebben moeten afzien. Aqiy Mollison. die blootshoofd was en een langen DEN HAAG. Gelaagd maj. G. G. H Becksringb te Haren (Gr.) en de beer H. W. J. Goldschmidt te Enschede. De Ned. Vereeniging van Werkgevers In het Bakkersbedrijf te ’s-Gravenhage heeft zich ge wend tot den Minister van Economische Za ken met het verzoek om de mogelijkheid te openen, dat de bakkersbedrijven in Nederland de melk, welke zij behoeven, tegen goedkoope ren prijs kunnen betrekken Thans zijn deze bedrijven aangewezen op de z.g. consumptle- melk, waardoor zij In het gunstigste geval een prijs te betalen hebben gelijk aan die, welke aan melksiyters wordt berekend. Adressante betoogt, dat het onjuist is een dergelljken prijs te berekenen aan afnemers, die zeer groote kwanta melk behoeven en die wellicht in Staat zouden zijn bij een lageren prjjs nog grootere hoeveelheden te verwerken Het Comité van Propaganda voor het gebruik van Melkbrood zal ongetwijfeld dit verzoek wil len ondersteunen, zegt adressante, daar van zelfsprekend bU een lageren melkprijs het ge nopens het wetsontwerp tot regeling van den bruik van melkbrood nog meer kan toenemen. Dezer dagen heeft de 22-jarlge schippers knecht H. van U., uit Dreumel, ale als zeer op vliegend en als een krachtpatser bekend staat, bij een twist een revolverschot gelost op zjjn tweelingbroer, dat echter geen doel trof, schipper D. v. T., die ook bij de ruzie was be trokken, werd In het zitvlak getroffen. 9 25 urg. Or| Varlatl Naar wy vernemen, heeft de Centrale com missie voor georganiseerd overleg in ambtena renzaken, bij welke commissie het plan der regeerlng omtrent een herclasslflcatle der ge meenten is aanhangig gemaakt, nog geen advies aan de regeerlng uttgebracht. Er is nu geen enkele reden meer om niet eens een proef met Kruschen Salts te nemen Im mers ge ontvangt een gratis proefflacon verpakt by de groote flesch a f 1.60, dus ook meer Kruschen Salts voor hetzelfde geld. Kruschen Salts zuivert Uw bloed, het zal U verfrisschen en verjongen. Het wordt tevens over de geheele wereld erkend als het beste middel tegen rheumatiek, ischias, etc. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitsluitend in ongeschonden Hollandsche verpakking met den naam N V. Rowntree Handels Maatschappy op verpakking en etiket van den flacon gedrukt. Uit het Ingesteld onderzoek Is den Mi nister van Economische Zaken gebleken. dat de economische moeliykheden waarin de tuinbouw op het oogenbllk verkeert, van dien aard zyn, dat het nog voor 1934 beschikbaar bedrag van /4!4 millioen niet voldoende zal zyn om In den ergsten nood te voorzien. De Minister heeft daarom aanleiding ge vonden den betrokken Regeeringscommls- saris te machtigen den steun voorloopig met 3 millioen te verhoogen. Daarmede ont vangen de tuinders nog slechts ongeveer de helft van den richtprys. De maatregelen om tot uitbetaling van den steun te komen, zijn in een vergevor derd stadium van voorbereiding. HKIHkel, 3’2 M.. 12.20 Orkest onder leiding van Karei Walpot 1 3o Gramo foonmuziek 6.45 Zangrecltal door Mevr, van Houdt Volkaerrt 6 55 Orkest o. 1. v Karei Walpot. 8.30 Omroeporkest o. 1. v. Paul Gaaon. BEROMUN8TER. 540 M.: 5.20 Volksmu- ziek. 7.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Muziek van Baselsche componisten. 9.35 Dansmuziek. Een vliegster van groote alure, eens Amy Johnson, thans door haar huwelijk met een niet-minder groot vlieger mevrouw Mollison geheeten, is gistermiddag te ruim kwart over twaalf met het uit Indië terugkee- rend vliegtuig der K.L.M. ,,De Pelikaan”, welke zij te Athene had opgepikt, gezond en wel op Schiphol aangekomen, waar haar door tal rijke belangstellenden een buiten gewoon hartelijke ontvangst is be reid. Nsar wfj vernemen zal de Raad van Arbeid te Amsterdam niet berusten in het arrest van het Hof aldaar, waarbij het faillissement van de N.V. Drukkerij ..Atlanta" werd veftiietlgd, doch hiervan wederom in cassatie gaan. Ter gelegenheid van de aankomst van Amy Mollison in de hoofdstad, had de heer E. S Enthoven, lid van den Raad van Bestuur K LM„ in het Carlton-Hotel een lunch gear rangeerd. waaraan, behalve de koene vliegster. de dames Parmentler en Moll, alsmede de heer en mevrouw Plesman, aanzaten. De lunch had een z^er geanimeerd verloop ■Tusschen de verschillende gangen door deed mevrouw Mollison het verhaal van de avontu ren, welke »y en haar echtgenoot na het ver trek van Mlldenhall hebben beleefd. Wat de vlucht van de Uiver” be treft, deelde zij mede, dat zij, of schoon zij de machine niet gezien had, en ook de bemanning niet ken de, buitengewoon onder den indruk is geweest van de prestatie van dit vliegtuig. Deze vlucht heeft aange toond - zeide zij - waartoe een gewone verkeersmachine in den ge- regelden dienst in staat is. den van Scholen fn Nederland heeft zich tot den Raad van Ministers en tot de Tweede Ka mer gewend met een adres, waarin met klem verzocht wordt, van de voorgenomen herziening der classificatie af te zien. zy verklaarde in Athe ne aan boord van de „Pe likaan” te zijn gestapt. Zy had haar plaats in de zwarte Comet van haar echtgenoot geruild met den mecanicien van de Havilland-fabrieken, die in Allahabad de machine had gerepareerd. De be- was elkander in Marseille weer te ont moeten om vandaar met haar echtgenoot naar Londen door te vliegen. Te Marseille aangeko men, bereikte haar echter het bericht, dst de zwarte Comet met pech te kampen had gehad, als gevolg waarvan Mollison in Rome was ge land. Nader nieuws had zy niet meer vernomen, doch zij hoopte haar echtgenoot in Amsterdam te ontmoeten. Wanneer dit echter zyn kon, wist zy niet. levensregel, dien we allen maar welks opvolging velen ort: vergeefs verwachten. Ook gij zult ze in uw omgeving wel hebben, de plaagzieken en treiter- zuchtigen, die hun medemenschen geen rustig oogenblik gunnen en heel den dag bezig zijn hun kwelzucht op anderen bot te vieren. Zij irriteeren bewuit. omdat ze we ten dat dit hun buurman hindert en omdat zij immers willen hinderen. Doeteen klein kind zoo iets dan geeft men het een pak op de broeit of zet het buiten de deur of zegt 't weet niet beter. Maar voor groote menschen is een dergelijke, flauwe onbenullige, doch door menigvuldige herhalingen gren zeloos hinderlijke manier van optre den^ toch wel heel erg minderwaar dig. Men schuwe ze en spare hun zijn verachting niet. Ora pro nobiz, Llszt. 3. Carillon, Mulet. 9 50 Uitzending onder ausplc. van Citroën. 10 05 Gramofoonmuslek. 10.30 Music-Hall m. tn. v. Yvette Gullbert. 10 50 Vanuit het Stedelijk Theater-Luxemburg. De twee 1 „»cten van de Opéra-Coxnlque „Mireille van Charles Gounod- Medewer kenden: Venant Pauké, Victor Jeans Jean Pouchy. Marthe Dumont. Het Radlo-orkest o. 1. V Henrl PensU. 11.50 Dansmuziek door Littlewood. BRUSSKL. 484 M.: 1.30 Populair concert o I. v. Karei Walpot. Zanglntermezzo door Mevr Maeltevt-Rovles 8 30 Concert o. L v. Glabeck. 6.35 Concert door den heer Broos, altviool. 7.05 Gramofoonmuziek. 8 20 Symphonieorkest. solist de heer Cs- nlau. Het nieuwe schip van de Holland Zuid Afri- kaiyn de „Bloemfontein" Is op zyn eerste reis van Amsterdam naar Zuld-Afrika te Southamp ton aangekomen overeenkomstig de dienstrege ling die voorziet in een regelmatig aanlooopen van Southampton vanwaar d reis door de Bloemfontein" in den verkorten tyd van 16 da gen wordt gemaakt. Er bestond In EngelAnd zoowel om deze re den als om de wyze van tewaterlating, groote belangstelling in scheepvaartkringen. wat op de receptie aan boord ten duldeiykste bleek. Men zag vele vooraanstaanden uit handels- en scheepvaartkringen, en vertegenwoordigers van de Unie van Zuid-Afrika. die allen hun be wondering uitspraken voor het nieuwe schip, dat geheel werd bezichtigd. Veenen daal met den weg naar Barnevéld is luxe-aulo met twee heenen ttt de bocht slipt en in de sloot gereden. De auto werd to taal vernield. De bestuurder werd zwaar ge wond. Voorts was zij van meening. dat de luchtrace LondenMelbourne bewezen heeft, dat een ge regelde luchtdienst op Australië in de naaste toekomst verwezenlijkt kan worden. Daarvoor is echter noodlg een betere organisatie, vluggere maphin—dan waarover Engeland thans be schikt en tevens onderlinge samenwerking. Op de vraag of zy van plan is een nieuwe vlucht naar Australië te ondernemen, ant woordde mevrouw Mollison ontkennend: „Geef mtf Engeland maar,” zeide zy lachend. Mevrouw Mollison verklaarde tenslotte nog, «lat alle drie Comet-toestellen, die aan de race hebben deelgenomen, pech met dé motoren hebben gehad. Dat zy en .haar echtgenoot de verdere race hebben moeten opgeven, was het gevolg van oververhitting van een der motoren. Gistermorgen hebben ambtenaren Van den dienst „Toezicht op de Spoorwegen”, in samen werking met, de Rotterdamsche politie, op de grens van liotterdam enkele autobussen aan gehouden, die op weg waren naar Amsterdam. Het “betreft hier een actie tegen exploitanten van busdiensten tusschen Rotterdam en de Woesteling schiet er ÓD hoofdstao, waarvoor deze exploitanten geen ver- I gunning hebben. Reeds vroeger is tegen deze lx-)S busdiensten opgetreden. In een nieuwen vorm werden zij echter toch weer voortgezet. Er wer den nJ. vereenigingen opgericht en de leden van die veerenigingen, die 10 of 25 cent contributie moesten betalen, konden voor prijzen van circa 50 cent een rit RotterdamAmsterdam of te rug njaken. Tegen vereenigingen, die hun leden met een bus een reis laten maken, kan natuurlijk niet worden opgetreden. Anders wordt de zaak, wan neer die vereenigingen dit regelmatig gaan doen, waardoor zy dus exploitanten van geregelde busiynen worden, hetgeen zonder vergunning niet geoorloofd Is. De autoriteiten hebben het optreden van de vereenigingen geruimen tyd gadegeslagen en gistermorgen meenden zy over voldoende mate riaal te kunnen beschikken, voor het instellen van een nieuwe actie en werden de eerste bus- sen van deze z.g. vereenigingen aangehouden. De reizigers moesten de bussen verlaten; de bussen werden in beslag genomen. personen worden, voordat WARSCHAU. 1»45 M.: 6.20 G. Stefan viool. 6.50 Ged. uit Die Drelgroschen- oper van Kurt Well, gr pi.» 7 20 Om roeporkest o 1. v. St. Nawrot 8.20 Om- roepaymphonleorkest o 1. v. Van Blerdja- jew 9.20 Convert. 9.35 WUkesz dans- orkest. 10.25 Dansmuziek. Wel kan worden toegegeven, dat practlsch de mogeiykheld bestaat, dat ten gevolge van contlngenteering en heffing industrieën welke andere dan lypolie vervaardigen, een grootere De langdurige correspondentie van het hoofd- I ondersteuning vinden dan aanvankelyk in de bestuur van de Kon. Ned. Vereeniging „Onze bedoeling lag. In dit verband kan de minister mededeelen, dat de gang vafi zaken door hem nauwkeurig gevolgd wordt. Hl Het Tweede Kamerlid, de heer heeft een amendement Ingediend op het wets ontwerp tot regeling van den invoer van rij- wielbuiten- en binnenbanden. Dit amendement ■trekt om het percentage van 25 te vervangen door 75. De heer Vertftom acht een zoo vei gaande beperking van den invoer als in het ontwerp wordt voorgesteld, niet noodzakelyk. In een nota naar aanleiding van het verslag Ned. R.K. Textielarbeldersbond ,.8t. Lamber- tus” is een vergadering gehouden met het per soneel, werkzaam In de onderneming te Til burg. De byeenkomst, die zeer druk bezocht was, nam by geheime stemming, met op 6 na alge- I J- H. J. M. tot tien gulden boete of twee dagen. De ambtenaar behield zich voorloopig 1 recht voor hooger beroep aan te teekenen. Naar wy vernemen zal door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen in het begin volgende maand worden aanbesteed Bestek No. 1514 H. 8. Deze besteding betreft het maken van grond werken voor de uitbreiding van het Rangeer station Watergraafsmeer te Amsterdam, en ander in verband met de verbetering van de verkeerstoestanden te Amsterdam Oost. De (tosten van dit omvangryk werk zijn niet minder geraamd dan f 820.000. Een groot werk dus, hetwelk Inzonderheid by de ongunst der tyden en de groote werkloosheid van veel be- teekenls mag worden geacht. De meening, dat onderscheid zou moeten worden gemaakt tusschen de fabrieken voor lynolie en die van andere oliën, kan de mi nister niet zonder meer aanvaarden. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat bydragen tot een maximum van 1.kunnen worden gestort op postrekening 1142 van den penningmeester, de firma Pierson Co. te Amsterdam. Heerengracht 206—214 (Secreta riaat Mr. A. J. Feith, Vosslusstraat 3, Amster dam). VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS BATAVIA. Nov. (Aneta# De voorzitters van de Nederlandsche en Japanache delegaties be spraken het door de werkcommisale ingediende rapport. Ofschoon tusschen de voorstellen van beide zijden nog eenig Verschil bestaat, mag worden aangenomen, dat de gedachtenwisseling hierom trent een bevredigend verloop heeft en de mo- geiykheid tot een oplossing aanwezig is. De onderhandellngen in de werkcommisale worden voortgezet. BATAVIA. 8 Nov. (Aneta). De Officier van Justitie eischte tegen den accountant O. 3. F. J. M. anderhalf jaar gevangenisstraf met af trek van preventieve hechtenis, nur aanleiding vsm oplichting door middel van gefingeerde brieven, welke hy voorgaf voor het sluiten van transacties van groote concerns te hfbben ont vang ea. Dezer dagen is geïnstalleerd de commissie, in gesteld door het Nederlandsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw en den Natio- nalen Woningraad, welke tot taak heeft ’n on derzoek in te stellen naar alle mogelykheden tot vermindering van de stichtingskosten van arbeiderswoningen, welke zonder schade voor de volkshuisvesting kunnen worden aangewend en daarby met name aandacht te wyden aan opkomende denkbeelden betreffende planmatige voorziening In de woningbehoefte, ratloneele bouwwyze. betere organisatie van het bouwbe- houden van PoslUeve mededeelingen omtrent de dry f en technisch-economisch juistere indeeling I hoogte van het bedrag, dat gemoeid is met den van woningen en woonwijken. De Commissie *as^> we^e de contlngenteering van veekoeken die zich de medewerking van een aantal des °P de veehouders zou leggen Wel staat a kundlgen zal trachten te verzekeren, bestaat uit Priori vast, dat dit bedrag aanzienlyk beneden de heeren ir. M. E. H. Tjaden, voorzitter; mr. het genoemde cyfer van 6 millioen zal biyken dr. G. v. d. Bergh. J. Bommer en jhr. M. J. I |te liggen en dat een gedeelte daarvan weder- de Jonge van Ellemeet. leden. In plaats van «uln de veehouders ten goede zal komen wyien den heer mr. D. Hudlg. die oorspronke- door storting als heffing op den Import in het iyk ook tot lid van deze Commissie was be- I landbouwcrisisfonds, noeind. zal vermoedeiyk nog een nieuw lid aan de Commissie worden toegevoegd. MILAAN, 369 M.4.30 Dansmuziek. 8.05 Madame Butterfly, opera van Puccini. ROME. 421 M.: 4.30 Populair concert. 5.15 Gramofoonmuziek. 9.20 Gevarieerd programma. 10.20 Darsmuziek. 10.30 Muzlekuitzending voor fabrieken. - 11 Gramofoonmuziek 1130 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- SrÜJi "U 12 00PoUtleboricbten. 1215 1 v Mar van Woud - 2.00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd door 8 v. d. Rijst en Mevr. C. d Ven. 4 00 Rustpoos. 4.10 Fn^"/?rkest 1 v Mar- van ’t Woud 00 Gramofoonmuziek. 5 2o De KRO- Boys o. 1. v. Plet Luster.houwer. 6 20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de waart 6 45 Gramofoonmuziek 7.00 7 15 Ra<"° Volksuni versiteit. Dr L. Veeger over Gezondhelds- SM'K 7.35 Gramofoonmuziek 8.00 Vaz Dlas. 8 05 Opera- en operettepro- gramma. door het KRO-Symphonleorkest o. I. v. H Goudoever Gerda Muller, so praan. 8 35 Tusschen twee werelden. Onafschelderuk samenzijn door Pater J Thewlssen S J. 9 05 Vervolg Opera- en operette-programma 1000 Gramofoon- muzlek. 10 15 De KRO-Boys o. 1. v P Lustenhouwer. 10.30 Vaz Dlas. 10.35 1 v. P. Lustenhouwer. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HILVEBNUM, 301J M.: VARA. 800 Gramofoonmuziek. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de contenu-bedrljven. V A. R A.-orkest o 1. v. Hugo de Groot Diverse wllsten;-— 12 00 Concert, door het Radio ^‘„ect„Tr10 1 v Willem Drukker 13.30 Gramofoocmuziek. 12 45 Het Radio Select Trio o. 1. v Willem Drukker 3 00 Verzorging van den zender. 2 15 Lezing door Alb Hahn Jr. over „Prentkunst”. 2.25 Piano-recital door Georg Dwaln. 3.45 Faust (gr.pl). 3 45 Gramofoonmu- élck 4 00 Orgelspel door Johan Jong. 6 40 platen der maand. Nieuws van de pla- tenmarkt. 7.08 Overschakeling naar den versterkten zender. 7 10 Gronlngsche uitzending. Mevr. E. J. HuizingaOnne- kens lezing. Gronlngsche kinderen, zang. Bespeling van het carillon van den Mar- tlnl-toren door J Everts, stadsbeiaardier. 8 00 HeHrhaltng BOB.-berichten, r— 8 03 Gevraagde gramofoonmuziek. 8 15 Za- terdagavondfllmpjes IV. „Een groote stads- far.tasle”. 8.25 Bonte avond uit de Bui tenaocletelt te Zwolle Medewerking van V A R A -orkest o 1. v H de Groot. Eddy Walls en zyn orkest Ernst Busch zang Jan Vogel, plano. 9 35 Vaz Dlas. 9 50 De „Ulver-prijsvrageii" ulUiagen De uitsla gen van Dr Lastpost. 10 20 Bonte avond uit Zwolle 11.30 Orgelspel door Joh. Jong. 11.40 Gramofoonmuziek. Sluiting. Vloot" met het eerelld, den heer Paul Koster te Parys over een bij de enquête gehouden te Washington, In zake de particuliere wapen industrie, voorgelezen brief van den heer Koster aan de directie van de Electric Boat Company waarin gewag wordt gemaakt van „Onze Vloot” en de relatie van den heer Koster nopens Het naby Walsoorden aangevaren Deensche stoomschip „Erik Boyeheeft een groot gat tan by na vier vierkanten meter aan bakboord- zyde, dwars voor ruim II gekregen. Het schip is met behulp van een viertal sleepbooten op een zandbank aan den grond gezet om zinken te voorkomen. Getracht wordt met bekisting voorloopig te dichten, terwyi sleepbooten en het Belgische vaartuig „Redder IV” langszy zyn gebleven voor het aanbrengen der bekisting en het uit pompen van het water, dat in ruim 1 en ruim 2 is gedrongen. Tydens hoog water zal getracht worden het stoomschip vlot te krijgen, waarna het schip naar Antwerpen zal worden gesleept. Het Duitsche stoomschip „Edlth Holand” heeft schade aan den voorsteven bekomen en is op eigen kracht naar Antwerpen gestoomd. In een nota naar aanleiding van het verslag -------het wetsontwerp tot contlngenteering als eerelld der vereeniging, heeft, naai „De van den invoer van haarden, kachels en haard- Telegraaf" meedeelt, niet tot het doqr het kachels deelt de minister van Economische hoofdbestuur verwachte en verlangde resultaat Zaken mede, dat het in zijn voornemen ligt op geleid. Daarom zal deze zaak behandeld wor- i December as. de onderhavige contingentee- den in een buitengewone algemeene vergade- ring met 12 maanden te verlengen, terwyi hU ring der vereeniging, na raadpleging van den I zal overwegen In hoeverre het mogelyk Is reeds Algemeenen Raad. in December a.8 een zoo groot mogelyk ge deelte van het contingent aan de importeurs ter beschikking te stellen. De gemeenteveldwachter riep de assistentie van enkele ryksveldwachters In, waarna de woesteling, die reeds eerder door vernieling van het cachot had weten te ontvluchten, naar de gevangenis te Tiel werd overgebracht, vanwaar hy later naar het Huls van Bewaring te Arn hem werd getransporteerd. WEENEN. 507 M.: 7.50 Cabaretprogram- ma. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. J. Holzer. ll. 05 Hans Totzauer's dansorkest. PARIJS (Poste Parisian) 313 M.: 7.51 Gramofoonmuziek. 9 20 Omroepdansor- kest o. 1. v. Alain Romears Carol King en het vocaal trio. 10.45 Populaire gramo foonmuziek. PARIJS (Radio). 1648 M.: 13 30 Popu lair concert o. 1 v. M André. 8.20 La perichole. operette van Offenbach. 10 50 Dansmuziek. KALINBBORG. 1281 M.: 7 20 Omroep orkest o. 1. v. Emlle Reesen. 8 20 Idem 9 00 Idem. 9 55 Idem 11.30 Klokken spel v. d. Raadbuistoren. BERLIJN, 357 .M.: 3 20 Walter Noack’s orkest A«hes SchulzLlchterfeld, zang. 6.10 Kamermuziek. 9 50 Dansmuziek. HAMBURG, 332 M.: 5 20 Concert. 10.50 Kleine omroeporkest o 1. v. Eugene Wll- cken. 1.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Klassieke pianomuziek. 9 40 Muzikaal tusachenspel. 10.30 Omroep-dansorkMt o. 1. v. Erwln Bolt. KEULEN, 450 M.: 1120 Populair concert. 1.05 Gramofoonmuziek. Gramofoor muziek. Het „Albury-Comité" deelt ons mede, dat het zich met het volgend schrijven in de Engelsche taal gesteld, heeft gericht tot den burgemeester van Albury: ..wy hebben de eer U mede te deelen. dat In Holland een Comité is opgericht met het doel aan Uw stad een blijvend souvenir aan te bie den als erkenteiykheirf voor de groote hulp, die U en Uwe medeburgers hebben verleend aan het K.L.M -vliegtuig „Uiver" P.H.-A.J U.. deze machine in den nacht van 23 October moeiiyke omstandigheden verkeerde. Ons Comité heeft zich tot tyt Nederlandsch volk gewend in een circulaire, die in alle dag bladen is opgenomen en waarvan wij het ge noegen hebben U hierbij twee exemplaren, met een vertaling te overhandigen. Onze actie ont moet zooveel sympathie als maar verwacht kon worden na de volledige verslagen, die onmld- deliyk na de vlucht gepubliceerd en omgeroe pen werden. Ongetwijfeld heeft d“ Melbourne Race in dit land sedert vele jaren meer aandacht getrok ken en grooter enthouhiasme verwekt dan eenl ge gebeurtenis van geiyken aard. Wy meenden goed te doen U op de hoogte te stellen van onze plannen en wy zouden het op hoogen prys stellen van U te mogen vernemen of Uw stad ons de eer zou willen aandoen epn souvenir te aanvaarden, waaraan verscheidene duizenden landgenooten hebben bygedragen." DROITWICH, 1500 M.: 12 05 BBC Nor thern orkest. 1.20 Het Commodore grand orkest o. 1. v. H. Davidson. 3.20 Orgel concert door H Dansay. 8.50 Music Hall programma m. m. v. Aona Winn. 11.20 BBC Dansorkest o. 1. y. Henry Hall. LUXEMBl’RG. 1304 M.: 8.05 Gramofoon muziek 8 2o Persberichten Vervolg gra mof oonplaten. 12.20 Middagconcert door het Radlo-orkest o> 1. v. Henrl Pensis. 1. Ouv. „Le roi l’a dit”. Leo Dellbe» 2 lm Liebesrausch, Clemus. 3. Hoffmann’s Ver tellingen. Offenbach 4 Bv the blue Ha- waian Waters. Ketelbey. 5 Casse-noisette. Tschaikofskl. 6 Le petit Due, potp Le- cocq In de pauze persberichten. 1.35 Gramofoonmuziek. 4 05 Koersen. 6.50 Dansmuziek. 7.50 Sportberichten. 7 55 Accordeon-muziek door Marc Braun. 8.20 Persberichten. 8.40 Optreden van de grande vedette Yvette Gullbert. 1. La Bal lade de Jésus-Chrlst. 2. La Fille du Roy Loys 3 Verligodln 4. C’est le Mal. 5. En- fance. 6 Par un Clair de Lune. 7 La Dê- laissée. 8. Légende bretonne. 9 20 Kro niek. 9.25 Vanuit de Cathedraal te Luxemburg. Orgel-recltal door Albert Le blanc. 1. Variations de Concert, Bonnet. 2. De trein, die te ongeveer 3.1 5 ur Woens dagavond Mlerlo-hout passeerde, in de rich- Eindhoven, heeft op den overweg een auto uit Mierlo gegrepen en vernield. Nadat de wagen een twintigtal meters was meege- Het schilderij sleurd. vloog deze in brand. De auto, die toe behoorde aan den heer de Jong uit Mierlo k»to uit de richting Helmond en was door de boomen, die juist gesloten werden, gereden De auto werd bestuurd door een 17-Jarigen jongen, die geen rijbewijs had. De drie inzittenden konden door snel toe- geSthoten personen nog uit den wagen ge trokken worden, voordat de auto door de locomotief werd gegrepen. De chauffeur er reeds ^erder uitgesprongen. Dit is het tweede ongeval dat zich deze week op dezen overweg heeft voorgedaan. Mollison. die blootshoofd was bruinen mantel droeg, stapte kwiek uit het toestel op het plat form. waar zy allereerst begroet werd door den chef der K.L.M. op Schiphol, den heer Thomson. By de begroe ting waren ook verschil lende vllegersvrouwen aanwezig, o.w. mevrouw Parentler en de echt- genoote van den piloot der „Pelikaan", Iwan Smirnoff. Mevrouw Smir noff bood de koene vlieg ster een bouquet rose rozen aan. In het res taurant hebben wy ge legenheid gehad voor een kort interview met me vrouw Mollison.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6