Het Amsterdam-Rijnkanaal POKON f Tegen cumulatie Diefstal van f 17.000 DE STAND VAN HET WERK RADIOPROGRAMMA F Uw handen zacht Pu roll Harde, ruwe of gesprongen handen worden in één nacht, gaaf en zacht met PUROt Beste voor de handen. Doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apothekers es Drogisten» T ranendal der Enkele bijzonderheden Dagvaard ing Een der arrestanten bekent Sigarenfabriek in brand Brandstoffen toeslag Spoorwegambtenaren Vervroegde op wachtgeld stelling Na den moord te Bussum Dader toerekenbaar verklaard komt Als de Maandag 12 Nov. 1934 Zondag 11 Nov. 1934 -d Een interessante proefneming V DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN De schade loopt in de tienduizenden De Amsterdamsche politie weet opheldering te brengen inzake de inbraak bij Lissone ONTSLAG HUWENDE ONDER WIJZERES BEPLANTINGEN WIER1NGER- MEERPOLDER Dan mogen de schoolkinderen vrijaf hebben het het De te verstrekken hoeveelheid brandstof moeten de gemeenten zelf vaststellen TWENTSCHE FOLKLORE- DAGEN Een onderhoud met een hoofdingenieurs „Uiver” Wyziging van de pentioenregeling voor Ryktambtenaren in voorbereiding De voltooiing van de kanalen UtrechtJutphaas en Jut phaasV reeswijk ZATÈRDAG 10 NOVEMBER 1934 dit 4 een dat De rechtbank wordt gepresideerd een 50 5.00 i MILAAN, 369 M. 4 30 Dansmuziek 8 05 Populair concert 9.20 Kamermuziek. cert van den Dultachen omroep. Concert. De Twentsche Folkloredagen. die zullen wor den gehouden ter gelegenheid van het J12 -ja rige bestaan van den Bond van Vreemdelingen verkeer In Twente, zijn thans vastgestéld op 2 enjfl Augustus 1935. Vrijdagavond ongeveer 8 uur ontdekte een voorbijganger, dat er rook kwam uit de poort, die toegang geeft tot de sigarenfabriek der fir ma G. en S. „Ma Joie", in het Wilhelminapark te Tilburg. Eddy Walls Cor Stejjn Pieter Rcnes 6.00 politie kreeg steeds meer den indruk dat men de juiste personen had aangehouden. bij van orkest onder leidini 8 50 Idem. 9 50 I- ny’s dansorkest. - 7.20 Gott- onder BRL8MEL. 484 M Paul Douliez. WARSCHAU, 1345 M. 7 20 Omroepor- St. Nawrot. J. Zynski, piano tymphonie-orkest o. 1. v. Bierd- Smirnow, tenor 9.20 Con- ver- De politie ging toen verder op soek om ook de werkster („lange Nel”) te arresteeren, doch trof haar niet thuis. Deze vrouw is een vaste bezoekster van een klein cafétje in dê binnenstad en ook Vrijdagmiddag was ze daar weer aanwezig. Rechercheurs hebben haar daar gearresteerd. Progri 10 20 H. Froe- H. Schou- KEILEN. 456 M.: 12.35 Het Westduitsche kamerorkest onder leiding van Rolf Hart mann 3 50 Gewijde muziek. 7.05 Het groote omroeporkest onder leiding van Otto Julius Kuhn. Pl .20 Gramofoonmu- zlek. Vcov/'fo/ W Jecovitol levertraan weten- schappelijk de beste lever- traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers •n drogistenèfO^o p.flacon ROME. 421 M. 4.30 Gualda Gaouto en Lulsetta Csstellazzl zingen duetten 4.50 Concert o. 1. v Vincenzo Dl Donato. Aldo Prlano. zang, viool 8.05 Populair concert 9.20 Gevarieerd programma. De rechtbank wordt gepresideerd door mr. Thoene, als officier van justitie treedt op mr. Wassenberg. Orka» (concert 6.50 9 35 Idem Ook deze vrouw werd aan een zeer streng verhoor door commissaris Dykstra onderwor pen. Toen het drietal bijeen werd gebracht, sprak men elkander steeds tegen, doch de De regeering overweegt than?, naar „De Te legraaf" weet mèe te deelen, een wyziging in de pensioenregeling voor ryksambtenaren ten einde althans in de toekomst cumulatie te kun nen voorkomen. Het zou niet in de bedoeling liggen, verkregen'rechten aan te tasten. Trou wens. de regeering heeft reeds by herhaling be toogd, dat naar haar meening de cumulatie niet zulk een omvang heeft aangenomen als soms wordt gedacht. De voorbereiding van de voorgenomen wyzi ging is nog niet beëindigd, aangezien nog inter departementale besprekingen over deze aange legenheid worden gevoerd. Zoodra deze tot een definitief resultaat hebben geleid en de regee ring haar standpunt heeft bepaald, kan de in diening van een desbetreffend wetsontwerp te gemoet worden gezien. kest o. 1. v. 8.20 Omroepsj JaJew met D. eert 9.35 Dansles, daarna dansmuziek door H. Gold’s orkest. Na- langdurige afzonderlijke verhoeren, door commissaris Dijkstra en inspecteur v. d. Heul, heeft de man ten slotte bekend, dat hij den diefstal heeft gepleegd. Over de wijze, waarop dit gebeurde, wilde hij zich gisteravond nog niet uitlaten, en evenmin wilde hij verklaren, waar het geld geble ven was. Op het wetsontwerp tot wyziging van de arti kelen 38, 56 en 97 der Lager-Onderwyswet heeft de Vrijz. Democratische Kagoerfractie een amen dement Ingediend om deze wyzlglngswet te doen vervallen met Ingang van 1 Januari 1938. De toelichting daarop luidt als volgt: In dit wetsontwerp wordt ontslag by huwelijk van de onderwyzeres gebaseerd op de groote werkloosheid onder de onderwyzers en op het feit, dat in dezen tyd, nu zoovelen geenerlei Inkomen hebben, het ontoelaatbaar Is, dat in een gezin cumulatie van inkomen is, dus op twee verschynselen van dezen tyd. Het zou volgens de voorstellers van het amendement daarom consequent geweest zyn, indien de minister ont slag by huweiyk als een crisismaatregel van be perkten duur zou hebben voorgesteld, zooals ook geschied is met tal van andere maatrege len, in verband met de huidige tydsomstandig- heden. Nu dit niet geschied is, stellen de voorstellers dit voor. De twee verdachten zijn naar het bureau Singel overgebracht en dadelyk door den heer D. Dykstra, commissaris van deze sectie, danig aan den tand gevoeld. Een en ander, daar gevonden, is aanlei ding geworden, den 30-jarigen bakker en zyn vrouw te arresteeren. In een vergadering van protestantsch-christe- lyk spoorwegpersoneel is een motie aangeno men. waarin de regeering gevraagd wordt, het overleg over de loonsverlaging tusschen directie en vakvereenigingen te heropenen. '1.30 Orkestconcert o. 1. v. Paul Douliez Fancis Depaepe, zang 6.35 Gramofoonmuziek ter herdenking van den geboortedag van Borodin 10.30 Dansmuziek. De psychiater heeft een onderzoek irjgestqjd, waaruit biykt. dat verdachte toerekeningsvat baar is. Hij heeft in de instructie een volledige bekentenis afgelegd. De revolver, had hij ge kocht en er op de helde te Bussum mee ge oefend. Het reclasseeringsrapport, dat over verd. is uitgebracht, luidt gunstig. C WEENEN. 507 M.: 3 15 Kamermuziek. 4 20 Gramofoonmuziek. 6.40 Planoduet- len. 7 25 Friedrich von Schlller-herden- king. 9.25 Het Omroeporkest speelt Weensche muziek. 10.20 Idem. 11.05 Adolf Pauscher’s dansorkest. PARIJS (Radio), «48 M.: 12.20 Gewyde muziek (gr. pl.). 105 Gramofoor.mu- zlek. 2.20 Populair concert onder leiding van Victor Pascal. 3 20 Symphonle-con- cert. 8.20 Militair Concert t. g. (V. d. wapenstllstandsdag onder leiding van Pierre Du por. t. 10.50 Dansmuziek. VARA 8 00 10.35 Orgelspel door Woensdag 14 November wordt door de Vier de Kamer der rechtbank te Amsterdam de strafzaak behandeld tegen den 22-jarigen kap per A. C. V.. woonachtig te Bussum, verdacht van moord op het 17-jarige meisjes Everarda de Bruin. Zondag 18 Maart heeft hy in de Jan Steen- HAMBURG. 33» M. 10.50 Schlosskon- zert uit Hannover 5 05 Een V rooi Ijk BEROMUNHTER. 540 M. 3.90 Omroep orkest o. 1. v. H. Hofmann 735 Uit de Tonhalle te ZUrlch. Abonnementsconcert o. I. v. dr. Volksmar Andrea» m. m. v. Jo Vin cent. sopraan en P. Baumgartner, plano 8.20 Vervolg concert. Overeindschen wég. zal het kanaal met behulp van een of meer cutterzuigers van groote ca paciteit worden ontgraven. Onder cutterzuigers verstaat men gewone zandzuigers, waarvan de mond van de zuigbuis is voorzien van een stél ronddraaiende messen. De door» de zuigers ge- cutierde grond wordt rechtstreeks door een persleiding, soms van groote lengte, in daarvoor bestemde grondbergplaatsen gespoten.. Zoodra het kanaalgedeelte JutphaasVrees wijk gereed is. kan overgegaan worden tot het maken van ebkeeringen in de bestaande schut-, sluis te Vreeswyk, waardoor voorkomen wordt,’ dat de Vaartsche Ryn in de toekomst by lage Lekstanden op deze rivier afstroomt en op on- derpeil komt, zooals dezen zomer gerulmen tyd het geval is geweest. Volgend jaar wordt bet maken der sluizen aanbesteed, die in de toe komst den Vaartachen Ryn en het nieuwe ka naal by Jutphaas zullen kruisen. Aan de noord zijde komt behalve de groote, ook een kleine sluis, om tegemoet te komen aan de wenschen van Utrecht om een vlottere doorvaart te waar borgen voor de schepen, die bestemd zyn vóór de markten en veilingen in deze gemeente. We hopen met dit overzicht een goeden in druk te hebben gegeven van den grooten om vang van d\ werk, dat niet alleen van zeer groote beteekenis is voor onze scheepvaart maar ook bydraagt in de leniging van den nood der werkloosheid, door aan tal van arbeiders, van wie een groot deel uit de gemeente Utrecht, ge durende langen tyd werk te verschaffen. „halfuurtje op de radlotentoonstelllng 7.30 Euryanthe. romantische opera 10 20 Populair orkeatconcert o. 1. v. Hans Dörlng. KEILEN. 456 M. 11.20 Oude en nieu we liederen op gr.pl. 12.20 Klein om roeporkest o. 1. v Leo Eysoldt 4.35 Mla Bischoff, alt. zingt 6.50 Gramofoonmu ziek 8.25 Mlllza Kor jus zingt* gr.pl. 9.50 FarkasMiska's orkest. feoodra de voorhavendyken voltooid en de deuren in het sluisgebouw zyn aangebracht, zal de toekomstige voorhaven met watev worden volgepompt tot een stand van 6.20 M. NAP, d.L ongeveer 030 M. hooger dan de hoogste rivierstand van 5 Januari 1926. Deze stand wordt gedurende drie dagen on derhouden om de deugdelykheid van de dijken te beproeven. Berst wanneer die gebleken is, zal door het college van den Lekdyk Bovendams de noodige vergunning worden verleend voor het doorgraven van den bestaanden dyk. Ten behoeve van de voorhavendyken. de sluls- plateau's en de grondverbetering moet, naar schatting rond één mlllioen M3, aand worden aangevoerd en verwerkt, dat beteekent dus on- geveer 1600 Rijnaken van 1000 ton. Na het gereedkomen van de kanaaldijken met boordvoorzlenlngen tusschen den Vaartschen Bgs es de schutsluis en van een brug in den Het nieuwe kanaalvak tusschen Jutphaas en Vreeswyk zal waarschyniyk In 1936 gereed ko men. Verwacht wordt, dat het kanaalgedeelte Utrecht—Jutphaas in het begin van 1939 kan worden voltooid. De lengte van het kanaalgedeelte tusschen den Vaartschen Ryn en de Lek bedraagt 5300 M waarvan 1100 M. bestemd is als voorhaven aan de rlvlerzyde van de sluizen by Vreeswyk. De voorhaven aan de Lekzyde verkrijgt een bodembreedte van 108 M welke breedte zoo danig is gekozen, dat zy in de toekomst tevens dienst kan doen als toegang tot een derde schut sluis. onmlddeliyk bewesten de thans ontworpen dubbele schutsluis. Naar aanleiding van tot hem gerichte ver zoeken heeft de Minister van Onderwys, Kun sten en Wetenschappen beslist, dat aan onder zyn Departement ressórteerende Ryksscholen voor voortgezet onderwys op den dag van de aankomst van de „Uiver" op Schiphol, of even tueel op den dag, voor de huldiging te bepalen, vrijaf kan worden gegeven op zoodanigen tyd, dat de leerlingen, die dit wenschen, deze na tionale gebeurtenis kunnen bywonen, mits biykt, dat een belangrijk deel van de leerlingen daarvan inderdaad het bedoelde gebruik zal maken. De eventueel aldus verzuimde lessen behoe ven niet te worden ingehaald. Indien besturen van overeenkomstige gesubsidieerde scholen eenzelfde gedragsiyn willen volgen, kan de Mi nister zich daarmede vereenigen. WARSCHAU. 1345 M.1.20 Poolache volksmuziek. 2 20 Gramofoonmuziek 340 Een mannenkoor zingt. 7.20 Pool ache muziek. 8 20 Vroolljk programma. 9.50 Gramofoonmuziek. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS DROITWICH. 1.700 M. 1.20 Het Schot- eche studlo-orkest 4.50 BBC Mldland- orkest o. 1. v. Lefille Heward 5.35 BBC- dansorkest o. 1. v. Henry Hall 10.50 BBC- Theaterorkest o. 1. v. Stanford Robinson. pnot de voornaamste waterstaatkundige werken I die m ons land worden uitgevoerd, behoort ongetwyfeld de aahlfeg van het Amsterdam- Rynkanaal. Langen tyd voor met de uitvoering van dit groote werk een begin gemaakt kon worden, is er stryd geweest om den weg, welke deze nieuwe waterverbinding zou volgen, omdat het hier de belangen van meerdere partyen gold. Het ging immers niet alleen om een algemeen belang voor de scheepvaart, die vanuit Amster- - dam een betere verbinding met den'Ryn moest hebben, belanghebbenden waren ook die plaatsen. f waarlangs het kanaal zou komen te liggen. Levendig herinneren we ons de vergaderingen van de partyen pro en contra het befaamde Geldersche vallei-plan en het spreekt vanzelf, dat de stad Utrecht het eerst op de bres stond ter verdediging van het plan-wyk by Duurstede, «aar de welvaart van haar gemeente zeker voor •en niet gering deel ook afhankeiyk is van een goede verbinding te water. PARIJS (POSTE PARISIEN), 313 M. 7 50 Militaire muziek 8 10 Ged. uit Peer Gynt van Grleg 10.15 Concert 10.45 Gramofoonmuziek. Naar wy uit goéde bron vernemen, bestaat by de Spoorwegen het voornemen, om met Ja nuari a s. wederom over te gaan tot het op wachtgeld stellen van een aantal ambtenaren. Hiervoor zouden in aanmerking komen de amb tenaren afkomstig van de Staatsspoorwegen, die den 61-jarigen leeflyd bereikt hebben. Zooals bekend is, zyn deze ambtenaren eerst op 65-jarigen leeftyd pensioengerechtigd in te genstelling met die. afkomstig van de voorma lige H. IJ. S. M.. die reeds op 60-jarigen leef tijd recht op pensioeiH hebben. PARIJS (B.*I>IO), 1648 M. 7.20 Ora- mofoonmuzlek 8.20 Idem 12.20 Po pulair concert o. 1. v. Victor Pascal 8.20 Zampa. opera van Herold 10.50 Dansmu ziek BERLIJN. 357 M. 3.20 Het kleine om roeporkest o. 1. v. Willy Steiner. Carl de Vogt zingt by de lult 5 .50 Het Frank- forter omroeporkest o. 1. v. dr. Reinhold Merten 6.40 Erwin Höhne speelt saxo foon 7.30 Agnes von Spetzler. sopraan 8 20 Dansen voor twee plano's, twee violen en cello 9.40 Kamermuziek. In de circulaire van 24 October j.l. over den brandstoffentoeslag voor ondersteunde en voor by de werkverschaffing tewerkgestelde werk- loozen. wordt o.m. gezegd, dat niet meer mag worden uitgekeerd dan voor een arbeidersgezin noodzakeiyk moet worden geacht. In verband met vragen, die daaromtrent door eenige gemeentebesturen werden gesteld, wordt thans vanwege het departement van Sociale Zaken medegedeeld, dat de beoordeeling te de zer zake geheel aan de gemeenten wordt over gelaten en dat elk gemeentebestuur voor zich zelf dient vast te stellen, hoeveel brandstof een arbeidersgezin ter plaatse geacht kan worden noodig te hebben. Alleen die hoeveelheid mag worden verstrekt. Van rykswege is evenwel als grens gesteld, dat voor dezen by slag een maximum van 1. per gezin per week niet overschreden mag wor den. I.LXEMBl R(l, 1304 M.: 8.05 Gramofoon- muzlek. 8.20 Persberichten. Vervolg «ra- mofoonmuzlek. 8 50 Sweepstake-con- 1120 Engelsche liederen. 11.50 Prelude van J. S. Bach. Daarna: Rellgieuse cauwrie. 12.10 Persberichten. 12 20 Concert door Sunday Referee. 12.50 Dansmuziek- 1.20 Concert door Zam- Buk 1.50 Concert van gramofoonplaten. 2 20 Dansmuziek door Maison Balling- ton. 2.50 Gramofoonplaten. 3.20 Ge varieerd concert door Maison Pompeian met medewerking van Lady Charles Caven- dbfh en het Fred. Hartley Orkest. 3.50 Concert. 4.20 Filmmuziek. 5.20 Dans muziek van gramofoonplaten door Christo- pher*Stone. 5.50 Gevarieerd concert. 6 20 Concert. 6.35 Concert. 7 05 Gra mofoonplaten. 7.2o Dansmuziek door Billy Cotton met Christopher Stone. 7 50 Concert. 8.20 Populair concert door Maison Colgate Palmolive met medewer king van Oliver Palmer en Paul Oliver en z^n Palmolivers. 8 50 Sportresultaten. 9.20 Dansmuziek. 9.35 Cinema-praat- je 1005 Gevarieerd concert. 10.20 Concert. 10.5o Dansmuziek. 11.20 Ge varieerd concert. 11.50 Concert door Sunday Referee. DAVENTRY. 1500 M.: 12 50 Het BBC- Northern Orkest onder leiding van Morri- son. 1.50 Het Radio* Militair Orkest on der leiding van Walton O'Donnell. 3.20 Het B.B.C. Midland Orkest onder leiding ▼an H. Foster Clark speelt Itallaansche muziek. 7.25 Solistenconcert 9.20 aroma voor Wapenstllstandsdag. Gevarieerd programma. KALUNDBORG, 1261 M. 11JO Arnold Nielsen's ensemble 8.25 Tosca, opera van Puccini 10.10 Richard Johansen’s dans- orkest. de oplosbare Kunstmest voor kamerplanten, f ^0.40 p. fleech m. gratis zorgl ngsaanwilzl ng Bloem en Zaadwlnkels. Wat de twee vrouwen aangaat, de politie on derzoekt verder in hoeverre zij met 'dezen dief stal te maken hebben. Alle drie blyven in arrest. BKI HSEL, 322 M. 12.90 Omroeporkest o. 1. v. Franz André 2.00 Jean Evrard speelt accordeon 5.20 Ged. uit Lucle de Lammermoor van Donizetti (gr.pl.) 8.20 Symphonic-orkest 9.20 idem 10.30 Dansmuziek. Waar het vuur precies is ontstaan weet men niet. Hem is ten laste gelegd, dat hy op 18 Maart 1934. te Naarden, opzetteiyk met voorbedach ten rade na kalm overleg, met de bedoeling Everarda de Bruin van het leven te berooven. op zeer korten afstand voor haar staande, een met scherpe patronen geladen revolver op haar ter hoogte barer borst, heeft gericht en ver volgens opzettelyk uit die revolver een of meer schoten op haar heeft afgevuurd. Door deze schoten is zy zoodanig getroffen, dat zy kor ten tyd later is overleden. Subsidiair is doodslag ten laste gelegd. In deze zaak zyn vyf getuigen gedagvaard, n.l. mrs. P. F de Pauw-Lafeber, D. Brouwer, agent van politie te Naarden. K. A. lich, procuratiehouder te Naarden, dr. ten, chirurg te Bussum en dr. H. J. Overbeek. zenuwarts te Amsterdam. Voorts is door ver dediger mr. J. H. Meyer gedagvaard 4 décharge W. Overmeer, ziekenverpleger in de Majella- stichtlng. De man stelde de familie, die vlak naast deze poort woont, met zyn ontdekking in kennis. Onmlddeliyk werd de brandweer gealarmeerd en deze was weldra met een autospuit aanwezig. De brandweerlieden stonden aanvankelyk voor een moeliyke taak, daar een verstikkende rook zich ontwikkelde. De manschappen waren genoodzaakt van hun gasmaskers gebruik te maken. Het vuur bleek te woeden in een gedeelte van de fabriek, waar zich de ketel der centrale ver wanning bevindt. In deze afdeeling bevinden zich ook de sigarendrogery. sorteerdery en kis- tenopsj^gplaats. Leo XIII heeft het ons telken dag na de H. Mis op de lippen en in het geheugen gelegd, dat het leven hier beneden een tranendal is. Onze pelgrimsreize loopt naar een schoon einddoel opwaarts door een dal van trahen. Telkens en telkens worden we er aan herirtnerd. Nauwelijks hebben we enkele schoone maanden doorleefd, hebben we misschien mogen genieten op verre reizen dan wel in blijden vriendenkring nabij, of ’n slag treft ons zelf, onze gelieven, onze naasten.... Vanitas vanitatum et omnia vanitas"; „alles is ijdelheid hier beneden”Wat ons aan schoone blijheid toegeworpen wordt is winst. Ons leven is een beproeving om gelouterd te worden voor eigenlijke leven, „wanneer sterflijk leven endt.” We moeten nu eenmaal van eindigende aardsche leven geen blij vend geluk en durenden voorspoed verwachten. We moeten ook niet denken dat we door gebed alle be proevingen kunnen afwenden. Want we dienen ons geloof sterk te houden óók indien ons gebed ten opzichte van aardsch verdriet niet wordt ver hoord. God bad ons vóór: „Heer uwe wil geschiede." Maar we weten meteen, dat elk gebed gevolgd wordt door de genade en dat God kracht naar kruis geeft. HAMBURG. 332 M.: 2 20 Concert op oude Instrumenten 3.20 Concert ..Deutsches Heidenrequiemvan frlesl Muller Het Bremer Domkoor leiding van Richard Llese 9.50 Het Ne- dersakslsch symphonle-orkest onder lei ding van Otto Ebel von Sosen. W EENEN. 507 M. 7.35 Bympbonle- orkest 10.10 Franz Jecha's dansorkest. Plotseling sloegen de vlammen uit de ge bouwen. De situatie werd bedenkelijk, daar naast deze afdeeling het gebouwencomplex van de Coöp. Tllburgsche Melkinrichting is gelegen Met acht waterstralen werd het vuur be streden. Om half tien scheen het gevaar ge weken. maar opnieuw laaiden toen de vlammen met hevigheid op. Omstreeks 10 uur was men het vuur «geheel meester. De betrokken fabrieksafdeeling is geheel uit gebrand. De schade loopt in de tienduizenden. De firma is tegen brand- en bedrijfsschade ver zekerd. In het voorjaar van 1931, toen de Wieringer- meerpolder dus nog geen jaar droog was (Augustus 1930), zyn de eerste boornen en struiken geplant. Hoewel in het eerste jaar nog wel eenige zoutschade optrad, hebben deze be plantingen zich toch bevredigend ontwikkeld. Uit den aard was de keuze van de houtsoorten met het oog op het zoutgehalte van den bodem beperkt: els, wilg, abeel, populier, duindoorn.* oiyfwilg, tamarlx. Het volgende Jaar werd do proefbeplantlng uitgebreid met een grooter aantal soorten. Ook deze ontwikkelde^ zich grootendeels bevredigend. In het voorjaar 1933 werd voor het eerst meer in het groot tot den aanleg van beplan tingen overgegaan voornamelyk langs wegen, kanalen, by boerderijen en op overhoeken in het gedeelte van den polder, waar de bodem voldoende ontzilt bleek (zandgedeelte). In 1934 Is met deze beplantingen voortgegaan. In en kele jaren zyn er reeds zeer aantrekkeiyke plekjes ontstaan. In het museum van het Staatsboschbeheer (Museumlaan 3) te Utrecht kan men zich daarvan thans een beeld vormen, door met elkander te vergeiyken foto’s, die achtereen volgens in 1932. 1933 en 1934 van enkele van dezelfde plaatsen zyn gemaakt. BERLIJN, 357 M.: 3 90 Concert. 5.50 MUltalr-concert 7.9o ..Lobetanz,” opera van Ludwig Thuille. onder leiding var. Ot to Frickboefter. 8.50 Vierde meeatercon- BRU88U.. 484 M.: 12 20 Dansmuziek 12 30 LicBte mualek. Gramofoonmuziek. Paul Oaaon. 9.10 Idem. 11.50 Dans muziek (gr. pl.). KALUNDBORG, INI M.: 11.20 Carl Ryd- hal's instrumentaal ensemble. 2.45 Otto Linrton’s dansorkest, 7 20 Het omroep- ’“-mg van Rmll Reesen Idem. 10 20 Jens War- HUÏZEN, 1875 M.: KRO: 8.2o Morgen wijding door kap. H. Lir.thorat. 9.30 NCRV: Orgelbespeling door A. de Voogd. 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te ’s-Gravenhage 12.15 KRO: De Kro- boys onder leiding van Piet Lustenhou- wer. 1.00 8. P. van 't Hof: ,.De film als factor bU het onderwijs en opvoeding.” 1 20 Vervolg concert Kro-boys. 2.00 GraJF mofoonmuziek. 2.10 Boekbespreking. 2 30 Het Kro-Orkest onder leiding v»1^ Marinus van 't Woud. 3.15 Gramofoon muziek. 3.3o Vervolg middagconcert. M 45 Ziekenlof uit 's-Hertogenbosch 5 00 NCRV: Gewade muziek. 5.20 Kerk dienst uit de Ger. Kerk te Wildervank. 7 45 KRO: Voetbaluitslagen (R K F). 7 50 „Kwakzalverij” door Dr H Feritz. 8 10 Vaz Dias. 8.15 „Om en om”, geva rieerd orkest en gramofoonprogramma. 10.30 Vaz Dias. 10 35 Gramofoonmuziek. 10.40 Epiloog door klein koor order lei ding van Jos. Pickers. 11.00 Sluiting. LUXE.MBI RG, 1304 M.: 8 05 Gramofoon platen. 8.20 Persberichten. Vervolg gra- mofoonmuzlek 12.20 Middagconcert door het Radio-Orkest onder leiding van Henri Pensis. 1. Slamat marken. Westen berg. 2. Dreaming, wals. Joyce. 3. Caval- leria rusticana. Mascagni. 4. Aurore, Lee mans. 5. Doornroosje, ballet, Tschalkofski. 6. Balletmuziek uit ..Faust” Gounod. 7. Xantippchen, Königsberger. 8. Amina. Lincke. 9. Grafin Maritza, KalmAn. In de pauze: Persberichten. 1.35 Gramofoon muziek. 150 Koersen. Vervolg gramo foonmuziek. 2.20 Koersen. 4.05 Idem. 6.50 Concert en dansmuziek. 7.50 Sportberichten 7.55 Itallaansche avond. Gevarieerd concert door het Radio-Orkest onder leiding van Henri Pensis. 1. Martha, ouverture. Flotow. 2. Toboggan. Frémeaux. 3. Souvenir de Sorrente. Curtis. 4. Ballet des Parfums. Popy. 8.20 Persberichten. 8.40 Gramofoonmuziek. 8.55 Koersen. 9.00 Itallaansche muziek onder leiding van Henri Pensis. 1. Ouv. Norma” Bellini. 2. Ie Neapolitaansche Rhapsodle. Barbieri. 3. Extase, Del Frate. 4. Fantasie „Wilhelm Tell” Rossini. 5. Iseglio Serenade Mirando- la. 6. II Lampuonaio, Slgnorlni. 9.35 Filmmuziek. 9.50 Gevarieerd concert door het Radio-Orkest onder leiding van Henri Pensis. 1. Nakiris Hochzeit, Lincke. 2. Loin du bal. Gillet. 3. Danse des Lan ternes japonaises, Yioshitomo. 4. Jalousie, tango, Gade. 5. Streichholz-Wachtparade, Wehl. 6. Radetzky-marsch, Strauss. 10.20 Gramofoonopnamen van Enrico Caruso. 10.40 Dansmuziek van gramofoonplaten. HUIZEN, 1875 M. NCRV 8 00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgen- concert 10.30 Morgendienst door ds J. A. Hoekzema 11.00 Lezen van Chr. Lec tuur 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk. Kloveniersburgwal, A dam 2.00 Uitzending voor scholen. M W. Camping: „De Friesche nachtegaal of de groene kikker” 2.35 ..Welke appel- en peersoorten in een kleinen tuin” door A. J. Herwig 3.15 Cursus knippen en stof- versieren 3.45 Verzorging zender 4.00 Bijbellezing door ds. W Bijleveld NCRV-kleln-orkest o. 1. v. Piet van der Hurk 6.30 Vragenuurtje 7.00 Politie berichten en Ned. Chr. Persbureau 7.15 Gramofoonmuziek of een greep uit he*t Da- gelijksch Gebeuren 7.30 Vragenuurtje 8.00 Spreker mr. H. M. Bljlevelt, oud- Minister van Marine: „Let op uw saeck” 8.IC Zangavond, uitgaande van den Bond van Christelijke Gemengde Zangverenigin gen in de Sociëteit „De Harmonie” te Gro ningen 10.30 Vaz Dias 10.40 Gramo foonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM. 301.5 M. Gramofoonmuziek Joh. Jong 11.20 Bram Blez, hobo en Rut ger Schoute. piano 12.00 De Zonneklop pers o. 1. v. Cor Steijn 12.30 De Fliere fluiters o. 1. v. Eddy Walls 1.00 De Zon nekloppers o. 1. v Jan van der Horst 1.15 De Flierefluiters o. 1. v. Eddy Walls 2.00 Orvltropia o. 1. v. Jan van der Horst 3.00 Gramofoonmuziek 3.15 Trio WinsWiggelaar 3.50 Gramofoonmuziek 5DQ Strijkorkest o. 1. 5.30 X-X-ensemble o. 1. 5 45 ..Schamel” o. 1. X-X-ensemble o. 1. v. Cor Stetfn 6.30 Muzikaal babbeltje door Plet Tiggers. On derwerp Symphonic ..Mathis der Maler”, Hindemith 7.20 De Wiener San- gerknaben o. 1. v. dr. G. Gruber 7.26 Herhaling SOS-berlchten 7.28 Overgaug naar den versterkten zender 7.30 Het Boedafrester Philharmonisch Ofkest o. 1. v. dr. Willem Mengelberg 8.50 Nieuwsbe richten. Vaz Dias 9.00 Eddy Walls en z^Jn orkest 9.30 Harry Wiggelaar, viool en Joh. Jong, piano 9 45 De Notenkra kers o. 1. v. Daaf Wins 10.00 Uitzending vanuit de groote Doelenzaal te Rotterdam van een concert door ,,De stem des Volks" afd. Rotterdam. R.M. 11.15 Gramofoon muziek 12 Q0 Sluiting. BRUSSEL. 322 M.: 12.20 onder leiding van Paul Douliez Idem. 8.20 Orkeetconcert 11.50 Dansmuziek. PARIJS (Powtr Parlslen). 313 M.: 7 40 Gramofoonmuziek. 7.55 Idem. 20 Elzasser programma. 10.15 Oude chan sons. 10.45 Gramofoonmuziek. Tenslotte is het erop uitgeloopen. dat btf de wet van 27 Maart 1931 de keuze viel op •cheepvaartverblnding van Amsterdam naar den Boven-Rijn, gaande langs Utrecht, Wijk Duurstede naar Tiel, terwijl een zijtak dezen scheepvaartweg naar de Lek bij Vrees wijk zou gemaakt worden. Utrecht trad dus als overwinnares uit het •trtydperk. al zijn haar verlangens dan niet voor honderd procent bevredigd en nog slechts enkele maanden geleden hebben we in een voordracht van B. en W., waarin aan den Raad het verzoek van Oed. Staten om een bijdrage in de kosten werd overgebracht, kun nen lezen, hoe het college zich aanvankelijk op het standpunt stelde, dat de gemeente zich bezwaarlijk een geldelijk otter voor het nieuwe kanaal' kon getroosten, omdat de regeering tot dusver nimmer had te kennen gegeven Utrecht mede onder de belanghebbenden te rangschik ken. Er waren van dezen kant ook bezwaren tegen het plan, omdat de markt- en veillngsinrich- tingen aan het bestaande Merwedekanaal „achter de sluizen" zouden komen te liggen, doch hierin is de Rykswaterstaat tegemoet ge komen, zooals later in ons artikel zal biyktn. Intusschen zyn de werkzaamheden voor het Amsterdam-Rynkanaal reeds In vollen ganf%n het leek ons Interessant onze lezers van den huldigen stand van zaken eens op de hoogte te •tellen. wy wendden ons daartoe tot den hoofd ingenieur van het district Amsterdam-Boven Ryn I van den Rykswaterstaat. ir. W. H. Brinkhorst, dfen wy gaarne bereid vonden ons <e noodige inlichtingen te verschaffen waarbij hy tevens de gelegenheid waarnam ons.pog op eenige voorname punten in het plan te wyzen De uitvoering van het kanaal tusschen Am sterdam en Vreeswyk geschiedt onder leiding van ir. Brinkhorst, terwyi aan ir. C. T. C. Hey- nlng bet project JutphaasTie! is toevertrouwd. Momenteel is in uitvoering het kanaal tgs- acheri Vaartscheryn by Jutphaas. terwyl het in de bedoeling ligt om het volgend jaar met den aanleg van het nieuwe kanaal tusschen Vaart sche Ryn en de spooriyn UtrechtGouda, zoo mede met de verbetering van het Merwede kanaal tusschen Amsterdam en de kruising met bedoelde spooriyn te beginnen, waarby het re- deelte AmsterdamNlgtevecht het eerst aan de beurt komt. Langs het MerwedekanaaF tusschen Amster- dam én Utrecht Is men reeds begonnen om den 'oever, welke by de verbreedlng niet verlegd wordt, een nieuwe boordvoorzlening te ge ven, welke geschikt zal zyn voor de toe komstige grootere diepte. Volgend jaar wordt ook een aanvang gemaakt met deti bouw van een hooge .vaste brug in den Ryksweg by Loe- nersloot. Thans is men in Vreeswyk bezig met den sluis- put en de werken voor de voorhavendyken, daar de nieuwe sluis ongeveer 1000 M. binnendijks gebouwd wordt. De bouw van de aluis en de aanleg van hét kanaalvak JutphaasVreeswyk worden uitge voerd door de firma den Breejen van der. Bout te Berg en Dal voor een bedrag van rond 3 mil- lioen gulden; aan de N.V. Werf Gusto, voorheen firma A. F. Smulders te Schiedam is opgedra gen de bouw der sluisdeuren. Het worden vier hefdeuren met een reserve-deur. terwyl de be- wegingsinrichtingen voor deze sluis een werk van drie ton worden gemaakt door de N.V. Machinefabriek Jaffa vh. Louis Smulders en Co. te Utrecht. De sluis wordt gevormd door een gewapend betonbak, gefundeerd op gewa pend betonpalen. De hef torens zyn eveneens van gewapend beton. SUa sluis heeft een mit- tlge lengte van 328 M fl£een breejjte van (18 M. Ir L. 8. P. Scheffer, hoofd der afdeeling Stads ontwikkeling van publieke werken te Amster dam. is belast met de aesthetische verzorging van deze torens, alsmede van de op het sluis- terrein te stichten gebouwen. MILAAN. 369 M.: 3.35 Gramofoonmuziek. 4.35 Populair concert. 5.35 Gramo foonmuziek. 8 05 Militair Concert. ROME, 421 M.: 3 50 Gramofoonmuziek 4.90 Symphonleconcert. 5 35 Gramo foonmuziek 8.05 Militair concert on der leiding van Andre* Marcheslnl. HILVERSUM. 391 M.: VARA: 8.30 Gra- mofoonplaat. 8 35 Lantlnga: ..Balkon en gevelbeplantlng In het winterseizoen." 9Oo Voetbalmededeellngen. 9 03 Gra- moloonmuziek 9 30 Orgelspel door Joh Jong. AVRO: 19.00 Klokkenspel en uur slag van de Groote Kerk (St. Maarten) te Sneek. 12.00 Fllmpraatje door L. J. Jor- daan. 12.30 Lunchconcert door het om roeporkest onder leiding van Nico Treep. 1 90 Dlsco-nleuws. 2.Oo Dr P. H Ritter Jr. Interviewt Perene Körmendl. 2 30 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Zondagmiddagconcert door het Concertgebouworkest onder leiding van Bruno Walter. Soliste Maantje Offers, alt. Medewerking van damesleden van het toon- kunstkoor, afdeeling Adam en een Jon genskoor. 4.00 Gramofoonmuziek. 4 45 Vaz Dias Sportuitslagen. 5.00 VARA: „La Boheme.” verkorte opera van Pucclnl (gr. pl 5.50 Oostersche gramofoonmu ziek. 6.00 Voetbal van den dag. J M Zangkoren der wereld (gr. pL). T00 „Dood water," uitzending vzn de muzikale proloog van de geiyknamige film- 7^0 Orgelspel door Joh. Jong. 8.00 AVRO TUdselrT 8.01 Vaz Dias. 8.16 Concert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. met medewerking van Walter Gleseking. plano 9.15 Radio-Journal. 9 30 Prijsvraag ten bate van de T. B. v.- bestrijding: „Hoe heet dat ook w«*r 10 00 Zeng door de Harmony Kmg£ 10 15 Gramofoonmuziek. 10-3<> Aang door de Harmony Kings. 10 45 foonmuzlek 1100 Vaz Dias. 1110 Sïï^oonmuzlek. - 12.00 Tydsein sn sluiting.. laan te Naarden, het meisje, waarmee hU ver loofd was geweest, met twee revolverschoten gedood. Daarna richtte hy het wapen op zich zelf en schoot zich twee kogels in de borst. Zeer ernstig gewond is hy in de Majella- stichting opgeriomen Daar bleek, dat een ko gel in een der longen was gedrongen, terwyl de andere zich in de borstholte bevindt, op enkele millimeters afstand van het hart. De kogels konden niet warden verwyderd; de jon geman herstelde langzaam en werd na eenige weken overgebracht naar het Huis van Be waring. Thans is hy vrijwel geheel hersteld, zoodat hij terecht kan staan. In den nacht van Zaterdag op Zondag 18 op 19 Augustus Is in het Reisbureau van de firma Lissone, Leidschestraat 5 te Amsterdam inge broken. Maandagmorgen, by het openen van den winkel, ontdekte men, dat uit de brand kast een bedrag van 17.000 gestolen was. Sporen van Inbraak waren echter niet te vin den. De recherche van het bureau Singel heeft in de afgeloopen maanden zeer nauwkeurig ver schillende personen geschaduwd, doch aanvan kelijk met weinig resultaat. Men gaf den moed echter niet op. De laatste weken kreeg de po litie verdenking tegen een vrouw, die in het reisbureau als werkster werkzaam was. Deze vrouw, In zekere kringen bekend onder den naam van .Lange Nel", blèek herhaalde lijk bezoeken af te leggen by een bewoner in West, die by de politie minder gunstig bekend stond. Daar deze bezoeken steeds herhaald werden en de man. een dertigjarige bakker van be roep, door zyn gedragingen in het oog viel, be sloot de politie aan de woning van hem bezoek te brengen. Men had echter nog een tweede adres In het oog gehouden en In overleg met den officier van justitie hebben de inspecteurs van het bu reau Singel, de heeren M. O. F. v. d. Heul en P. van Kleef, met rechercheurs geiyktydig een inval en huiszoeking op de twee adressen ver richt.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 20