Feyenoord’s zegetocht gestuit Buitenlandsche voetbalvaria AJAX WINT MET 4-0 - w J I MAANDAG 12 NOVEMBER 1934 2—0 voorsprong bij de rust D.H.C.—A.D.O. 5—0 Toekent om tneller te gaan rijden Zwakke Haagsche verdediging VSV—XERXES 2—2 De gasten maakten tweemaal gelijk H.B.S.—Z.F.C. 1—3 AJAX—FEIJENOORD 4—0 Futlooze vertooning HAARLEM—EXCELSIOR 6—1 SPARTA—STORMVOGELS 4— Geflatteerde Rotterdamsche zege D.F.C—HERMES D.V.S. 5—1 OVERMAAS—R.C.H. 4—1 K.F.C.—D.W.S. 4—1 GYMNASTIEK H.F.C.—V.U.C. 6—0 Een Olympiade in Engeland: PAARDENSPORT SCHAKEN WIELRENNEN Oostenrijk wint met 3-0 van Zwitserland Verrassingen in de Belgische competitie De Elzas blijft in Frankryk meester van de situatie Ondervinding is de beste leermeester Zwak voorhoedespel der Amster dammers De Schiedammers stellen hopeloos teleur Liefdadigheid, maar geen moorddadigheid Van Dam en mej. Wolzak behou den de titels o e o i o 1 1 NAT. KAMPIOENSCHAPPEN TE ARNHEM Groote onverwachte zege der withemden D.F.C. brengt Hermes-D.V.S. in Dordrecht een 51 neder laag toe, waardoor beide clubs thans gelyk staan Eerste overwinningen van Vitesse en N.O.A.D. In Duitschland worden beker- plannen ontworpen Courses te Duindigt Haarlemmers slecht op dreef Roodbroeken weer in vorm Om het Clubkampioeiuchap van Nederland I 1 heel vast ‘T pakken 10—15 ■ege binnen. Wagenlngen werd in Arnhem met 2 geklopt en door hun iets betere doelcijfers overge- De Zondag te Bussum gespeelde schaakwed- Rottérdamsche Schaakgenootschap werd het 4 0 1 0 0 4 3 3 3 3 1 3 3 7 6 0 5 0 4 2 2 1 1 5 4 0 4 3 4 2 3 1 1 7 5 4 3 3 3 2 3 3 1 3 3 1 1 1 3 1 3 0 0 o o 1 1 3 3 3 1 3 2 2 4 4 0 4 0 2 2 3 3 5 4 5 4 4 12 12 9 7 7 6 0 4 4 4 14 13 10 10 10 8 0 4 3 3 11 10 8 8 6 8 6 5 4 18—11 14—19 12—13 24—12 12— 11 18—18 13— 16 10—18 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 3 3 2 1 1 1 1 2 2 2 0 1 2 3 4 4 4 4 4 8 goed te verdedigen zijde de aanvallers P8V NAC Juliana MVV BW Bleyerhelde Long a NOAD Willem n Eindhoven 7 7 7 7 7 7 7 7 7 1 1 3 0 .1 3 0 3 0 3 1 11 11 10 9 9 8 6 6 5 3 21— 4 21— 7 16— 12 14—10 17— 14 22— 23 12—21 14—21 11— 21 12— 27 25— 7 24—19 34—21 10— 19 21— 24 15—23 22— 34 12—17 11— 17 herstellen Twiss aan 14 12 10 9 7 7 7 6 6 3 succes. Wel wordt haar positie ernstig bedreigd door de F. C. Sochaux, Racing Paris en F. C. Marseille, doch’hoezeer de Franschen ook hopen dit team uit den Elzas te onttroonen, blijven de uitzichten hiertoe blijkens haar huldigen vorm zeer minimaal. Het Zwitsersche B-elftal speelde te St. Gallen tegen Tirol en won met 71 <30). Go Ahead Heracles Enschede PEC Tubantia Knsched. Boys ZAC Wagen! ngen Vitesse AGOVV tan dragen. Fsyenoord Ajax DHC V8V Xerxes HFC RCH Overmaas A DO VUC 19— 7 20— 9 16—13 18—10 13—13 8— 7 12—30 9— 10 11—18 11—32 Dord- ultge- Velocitas GVAV Be Quick Leeuwarden HSC Veendam Friesland Achilles Sneek Frisia zich van DFC Hermes-DVS ZFC Haarlem KFC Bparta DW8 Excelsior Stormvogels HBS gege- it Vej- S nel h aids var maar- dering voor var- keer, dat den agent kaar, dat dan agetit van -» 1 2 2 3 0 3 0 1 3 De eerste verrassing in de Belgische compe titie is geboren, doordat het leidende Union 8t. Gilloise tegen de Daring Club uit Brussel zijn eerste punt verspeelde. Duizenden belangstel lenden hebben een waren titanenkamp aan schouwd, waarbij de Union buitengewoon fel attaqueerde, echter niet fel genoeg om de meer dan taaie Daring-achterhoede om den tuin te leiden. Onverwachts heeft deze draw den leiders geen schade berokkend, omdat de gevaarlijke links nadert van rechts nadert VUC is nu ontmoedigd en brengt er niet veel meer van terecht. De strijd blijft dan ook in hoofdzaak op Haagsche helft. Kort voor tijd krijgt HFC nog een corner te nemen. Twiss plaatst goed voor doel en na eenig heen en weer getrap maakt Hagenaar het halve dozijn vol. Even hierop is het tijd. HFC met 80 gewonnen I Denijs, Rud Jongeneei en v. d. Togt waren bij HFC de uitblinkers. De rest goed. Bij VUC was v. Gelder in den aanval het best, hoewel hij als vleugelspeler den bal dik wijls te lang bij zich houdt. Overigens maakte het Haagsche elftal een niet al te soliden in druk. In navolging van tal van andere landen wil ook Duitschland naast zijn competitie een Be ker tournool inrichten. Tot dusver concentreerde de algemeene aandacht zich op den strijd om de punten met al de onprettige consequenies van dien. Een toumooi om een beker kan mln- stpns even belangrijk zijn als de competitie, dóch bezit deze prettige zijde, dat men gemak- kelijker speelt en hbt voetbal beoefent ter wille van de sport. Het initiatief om tot dit tournooi te geraken is inmiddels met vreugde begroet, en thans zullen in Berlijn de plannen worden voor bereid om tot uitvoering te geraken. Gastheeren domineeren Óver alle linies In Musis Sacrum te Arnhem werden Zondag de nationale tumkampioenschappen gehouden voor heeren en dames, terwijl hieraan tevens waren verbonden wedstrijden voor de jeugdcorp- sen. BIJ de heeren wist de huidige kampioen P. van Dam van WIK Den Haag wederom beslag op den titel te leggen voor Wedel van SSS Den Haag, die 2% punt achterbleef. Bij de dames was mej. Wolzak verreweg de beste der deelneemsters. Het meest werd ’-ij nog bedreigd door mej. Lasschuyt van Donar Den Haag, maar het verschil in het eindklasse ment bedroeg toch nog ongeveer acht punten. Er zijn merkwaardige tegenstellingen in de wereld. Is men in Zwitserland drukdoende om naar den ouden amateurssstaat terug te kee- ren, juist het tegenovergestelde vindt in België plaats, waar vergaderingen worden gehouden en moties worden aangenomen tot erkenning van het beroepsvoetbal. Dat er tegen de amateurs- bepalingen werd gezondigd en zelfs heel erg ge zondigd, is een publiek geheim, hetgeen dqpr den Kon. Belg. V. B. ten deele werd getolereerd. In de Antwerp F. C. is het echter tot een uit barsting gekomen, wat plots tot een geheelen storm over het Belgenland heeft geleld. Thans hebben verzoeken het Belgische Bondsbureau bereikt om in deze uitspraak te doen, en tot er kenning van beroepsspel te geraken. hebben de Arnhemmers zelfs de laatste plaats de Apeldoomsche blauwhemden 6 5 4 4 3 3 3 2 2 0 de onder, dat te In het Noorden toonden de Gronlngsche clubs weer hun superioriteit. Velocitas klopte Sneek met 0—0 en GVAV won in Leeuwarden met 4—0 van Friesland, terwijl Be Quick Leeuwar den met 3—0 sloeg, waardoor de Friezen de derde plaats weer aan de withemden moesten afstaan. HSC en Veendam scoorden elk slechts eenmaal en beide clubs kregen hun eerste Koper het vijfde doelpunt, 5—0. allesbehalve zachtzinnig I moeten wij dit een slechte proeve van liefdadig heid noemenl Juist op het oogenblik, dat dr. Lewald de Duitsche wenschen bijkans tot daden heeft ge transformeerd om aan de Berlijnsche Olym pische Spelen in 1936 ook een voetbaltoumooi te verbinden, ontstaan plannen in Engeland om een gelijk tournooi in 1935 in Engelad te orga- iseeren. Wij vragen ons af, of dit als een uit vloeisel te beschouwen is van de wijzigingen in het F. A.-bestuur, al moeten wij er onmiddellijk aan toevoegen, dat Engeland eerst als lid tot de F.IF.A. zal moeten toetreden, alvorens dezen plannen vastere vorm kan *orden ven. Wij zijn waarlijk nieuwsgierig, of nel eenlgd Koninkrijk thans zijn koers gaat wijzi gen! De resultaten van de Zondag te Duindigt ge houden courses luidden als volgt: Valertciaprijs, prijzendraveriJ le en 2e klasse over 2040 Meter: 1. Wladimir (Eig. C. H. de Vries); 2. Xaverius (Eig. M. Poelsma). Vier en Twintigste Heerrijdersprijs, handlcap- draverij le klasse, over 2000 Meter: 1. Begonia ST de Haarlemmers fraai aangeven Even groot als de verrassing in ons land was over de zege, bleek de teleurstelling in Zwitser land over de onverwachte nederlaag tegen het Nederlandsen Elftal. Deze strijd werd op ver schillende plaatsen gekwalificeerd als de tral- nings-ontmoeting voor Oostenrijk, zoo zeker verwachtte men een zege. Wanneer wij echter de verschillende crltieken ontdoen van deze ont nuchtering, dan blijft er een eenparige lof over, die vergeleken wordt qua tempo, balbehandeling en kopwerk met de prestaties van een gemiddeld Engelsch prof-team. En deze woorden werden niet door ’n tweedehandsch criticus aan ’t pa- jn ontsproten aan de iflbrsche sportjouma- doelpunt omgezet. Overmaas heeft nu de over hand, doch benut geen der opgelegde kansen zoodat de rust met gelijken stand aanbreekt. Na de rust is Overmaas sterker. De aanvallen der Haarlemmers hebben niets te beteekenen. Een throughpass van Jongkrijg aan Wes te rink; deze geeft den bal door aan de Geer; deze rent langs de lijn, gaat ten slotte op doel af en schiet den bal via den staander in het net. Ben een volgenden aanval der Rotterdammers wil Zoutewelle uit ’n voorzet van Jongkrijg den voorsprong vergrooten doch Kos is hem even te vlug af. R.C.H. wordt steeds meer terugge drongen. Als de Geer, Westerink en Goeneé mooi samenspelend op het doel der gasten af gaan schiet Westerink op doel. Kos is, ofschoon hij den bal nog aanraakt, echter niet in staat een doelpunt te voorkomen (31). Eenige aan vallen van R.C.H. komen niet verder dan Dijke en v. oeveren. Weer tijgen de gastheeren ten aanval. Westerink ontvangt den bal, doch staat meters buitenspel. Kos, in de veronderstelling dat de scheidsrechter hiervoor fluit laat het gemakkelijk houdbare schot in doel rollen, doch de scheidsrechter aan wien de overtreding is ontgaan, kent het doelpunt toe. Er is nog 6 a 7 minuten te spelen. De stand ondergaat geen verandering meer, dank zij Kos, welke nog eeni ge schoten goed verwerkt. Fernand Colignon overleden Op 59-Jarlgen leeftijd is overleden Fernand Colignon, de voorzitter van den Belgischen Wie lerbond, vlce-voorzlttcr van de internatonale Wielrenunie. Snwlhaidzvwrmeer dering voor ver- De partijen raken nu langzame kaar gewaagd en tegen de ru^j damsche overwicht geheel veraf Na de rust is Stormvogels de 1 punten blijven echter voorloop mist een prachtkans. Zjjh schot lei onderspit moest delven. Zoo werd het een allesbehalve prettige Zondag voor de leiders. VS.V. had vooral voor de rust steeds de bes te troeven in handen, doch veel pech waarbij de bal herhaaldelijk rakelings langs of over ging zorgde er voor dat V. 8. V. het slechts tot een doelpunt bracht. Hoewel de wedstrijd nu wel niet bepaald op hoog peil stond was deze door de vele kansen welke er door beide voor hoedes werden geschapen toch zeer aantrek kelijk. Michel in het V. 8. V.-doel toonde zich ook nu weer op zijn volle breedte en op schit terende wijze heeft hij ook ditmaal zijn doel verdedigd en geeft hoe langer hoe meer blijk een keeper van klasse te zijn. Nadat de VB.V.- voorhoede steeds te vergeefs trachtte den keeper te joasseeren heeft Kruiswijk dan einde lijk succes. De wijze waarop hij dit doelpunt scoorde was buitengewoon mooi en het was dubbel en dwars verdiend, 10. Xerxes begaat steeds de fout zooveel mogelijk den bal naar Lagendaal te spelen, zoodat de beide V. 8. V- backs zoo goed als alle aandacht op dezen spe ler concentreeren. H. de Wolf moet dan het spel weer opgeven en wordt door van Os op onvol doende wijze vervangen. Deze heeft trouwens al meerdere malen blijk gegeven deze plaats niet te kunnen bezetten. Karebeld is o.l. de eenige die voorloopig In staat is Wolf te ver vangen. Lagendaal krijgt enkele minuten na de rust de kans van den dag, doch op onbe grijpelijke wyze mist hjj deze. Xerxes speelt thans stukken beter. Michel krijgt bergen werk te verrichten. Kruiswijk valt dan ook uit en VS.V. is evenals tegen Feijenoord zijn beide vleugelspelers weer^kwjjt. Invaller de Haas doet goed werk. Na eenig heen en weer getrap maakt Pollé gelijk, 1—1. Niet lang hierop na keurig werk van de Konlng heeft v. d. Lugt met een geweldig hard schot VS V. de leiding weer her geven, 21. Xerxes geeft geenszins den moed op. De spil v.d. Berg en de gebr. vd. Broek stu wen de voorhoede geweldig en Xerxes midden- linie stond dan ook een klasse hooger dan de V. 6. V.-middenllnie. Nog een minuut is te sjoelen Hillekamp veroorzaakt een strafschop. C. v. d. Broek zet dezen in een doelpunt om. Zoo strandde V. 8. V. in het gezicht van de haven. Op het tweetal aan den kop volgt thans het drietal Enschede, PEC en Tubantia, elk met 10 pnt. Enschede won in de textielstad met Ixmgd, terwijl NAC in Breda Bleyerhelde met 3—0 klopte. De plaatselijke strijd in Tilburg 4—1 van AGOW, dat thans wel geducht mag oppassen, want tot groote vreugde van haar aanhang haalde Vitesse gisteren haar eerste 34— 8 21—14" 21—10 21—21 28—30 17—22 11—20 13—19 13—27 11—29 De Racing Club uit Straatsburg, die tot dus ver in het Fransche voetbal een ondergeschikte rol vervulde en nooit zoo bijster de aandacht op zich vestigde, staat thans geheel )n het middel punt der Fransche belangstelling. Want zonder een enkele onderbreking noteert men succes op Overmaas liet zich weer eens van zijn goede zijde zien, door R.C.H. met 41 te kloppen. De ze overwinning wil niet zeggen, dat Overmaas eens een goed spel liet zien. R.C.H. speelde ach ter zoo slecht, dat het den Rotterdammers niet moeilijk viel, te zegevieren. Bovendien was Kees Dijke weer in uitstekenden vorm en sloeg menigen aanval schitterend af. Behoudens eenige te harde voorzetten liet ook v. d. Geer uitstekend spel zien. Bij de gasten waren het Krom en Kos, die uitblonken. Was de laatste niet in zulk een goeden vorm geweest, dan was de nederlaag nog grooter geweest. De overige spelers volde den maar matig. t Overmaas trekt direct na den aftrap ten aan- jval. Een schot van den mldvoor wordt door Kos tot corner verwerkt. Deze leverde niets op. Eeni ge aanvallen der gasten komen niet verder dan Dijke, welke alles retourneert. Als de rechts buiten der gasten den bal bemachtigt rent hij langs de lijn en zet goed voor, waarna de mld voor zjjn club de leiding geeft. Lang pleizler hebben de Haarlemmers echter niet van dezen voorsprong. Een voorzet van Zoutewelle wordt door Westering in een voor Kos onhoudbaar De blauw-witte Schiedammers kregen giste ren te Dordrecht hun eerste nederlaag te slik ken. Een zoo groote nederlaag was,echter bui ten aller verwachting, doch voor degenen, die de nwedstrijd gezien hebben, zeer begrijpelijk. De voorhoede der gasten was zeer slecht op dreef, terwijl Pettlnga,, die in de mlddelinle thuis hoorde, te veel verdedigend speelde. Mljnders, die in de eerste helft op halve kracht speelde, werd na de rust vervangen door Bergeik. Dit was een gevolg van een trap in den grond, waardoor hij een lichte enkelverzwlkking op liep, wat op den duur verergerde. Direct na den aanvang neemt D.F.C. het spel in hagden. De Schiedammers zijn tegen het zeer goede technische en tactische spel der Dordtenaren niet opgewassen. Eenige aanvallen worden goed onderbroken, doch als Rutfs goed voorzet. geeft Sleicher door aan Mljnders, wel ke voor Beun onhoudbaar Inschiet. D.F.C. blijft steeds de overhand behouden. Tenslotte weet West hoven met een hard schot den voorsprong te vergrooten (20). Even voor rust lost Mljnders een keihard schot recht op den doelman der gasten af. De bal neemt echter vlak voor doel dusdanig ef fect aan, dat hij langs den verbaasden Beun in het net verdwijnt (3O)., Na de rust is het spel der gastheeren veel minder. De Schiedammers hebben hun opstel ling gedeeltelijk gewijzigd, wat hun spel echter niet beter maakte. Als Punt binnen het beruchte gebied hands maakt, neemt v. d. Vaart de daar voor toegekende penalty, welke echter door Kasteel gestopt wordt. Een penalty wegens hands van Bergkotte wordt door Westhoven in een doelpunt omgezet (4—0). Na een hopeloos missen van Sleicher en een schot tegen de bo venlat van Rujjsch, slagen de Schiedammers er bij een aanval in, de eer te redden. Even voor het einde scoort Sleicher nogmaals via zijlat. Een algemeen opdringen der gastheeren had geen succes; zoodat toen arbiter Boekman het einde aankondigde, de stand 5—1 was. Het eens zoo geduchte H. B. 8. is blijkens de prestaties der laatste weken afgezakv iot het peil van ’n matigen tweeden klasser. Onder ling gekrakeel van een paar bekende spelers heeft den goeden geest uit de ploeg der Kraaien verdreven. Als er niet spoedig een kentering komt, dan gaat 1 met de Houtrusters den ver keerden kant uit. Thans hebben z^ van een weinig beter spelend Z.F.C. met 13 verloren en het niet talrijke publiek heeft een slechte vertooning gezien. Het was vaak een heen en weer getrap zonder goed sluitend verband, ter wijl de spelers in het doelgebied meermalen hopeloos knoeiden. Vooral de nieuwelingen bjj H. B. 8. brachten er weinig van terecht. Uit een voorzet van v. d. Kolf kopte De Maar na 35 min. onhoudbaar langs Mul. (01). Nadat Ophorst nog een buitenspel-doelpunt had gemaakt, floot de heer Vermeer rusten. In de tweede helft bleef het een futlooze vertooning. Uit een goed door Van Vliet op- gebrachten bal, welke eerst door Kuiper en daarna door Taverne verknoeid werd, schoot ten slotte Ophorst meters naast! Een gewij zigde opstelling in de H. B. S.-middenllnie leverde niet het verwachte resultaat op. Uit een doelscrimmage, na een corner, verhoogce Steens den voorsprong der gasten (02). Daarna maakte Ophorst op fraaie wijze een tegenpunt (12), maar even later verknoeide het geheele binnentrlo een opgelegde kans op den gelijkmaker. Kort voor het einde kwam v. d. Kolf alleen voor Mul te staan en benutte de kans (13). zet. waarna Seton onhoudbaar scoort. Kort voor he einde slagen de IJmuidenaren er door Geerts uit een voorzet van v. d. Kuijk in de eer te redden (41). Met ongewijzigden stand komt het einde. In he begin van den wedstrijd was Excelsior zelfs aanvankelijk sterker eh de lange passes van Niehof op den rechtervleugel brachten het Haarlemdoel eenige malen in gevaar, maar Voogd bracht door tijdig uitloopen redding. De aanvallen van Haarlem waren in dit eerste ge deelte nipt snel genoeg en alleen toen Smit een goed door Hurkmans genotnen hoekschop via de Lat over het doel kopte was het Ex cel- sior-doel in gevaar. Als Voogd dan enkele las tige schoten heeft gestopt krijgt Haarlem het goede tempo en volgpn gevaarlijke aanvallen. Na 20 minuten schiet Polanen een keurig door Smit aangegeven bal onder den vallenden doel- verdediger door, 01 en bijna is het direct 20 als Kammejjer geweldig hard inschiet, maar de bal van den binnenkant van den paal in het veld terugspringt. Lindeman stopt vallende een door Polanen ingekopten bal uit ’n voorzet van Kammeijer, maar even later volgt opnieuw een afgemeten pas van Smit en met een hard schot scoort Polanen, 20. De linksbuiten van Excelsior schiet een kans in het zijnet en dan volgt even voor de rust een voorzet van Mans- sen, Bouter belet Voogd om den bal te berei ken en Niehof plaatst den bal in het Haar lemdoel. Rust 21. De tweede helft begint met aanvallen van Excelsior waarbij Bouter eerst naast het doel schiet en dan een schuiver door Voogd ziet ge stopt. De Haarlem-middenllnie zorgt dan voor verplaatsing van het spel en geruimen tijd is Haarlem in den aanval. Hurkmans komt alleen voor Lindeman, mara ziet zijn schot tot hoek schop verwerkt. De Excelsior-verdediging ver oorzaakt een strafschop, maar De Winter schiet ver naast het doel. Nadat een doelpunt van Polanen is afgekeurd heeft Haarlem’s midden voor 20 minuten voor het einde sqcces als hij met een hard schot zijn derde doelpunt scoort en een minuut later is het al 41 als Kam meijer een vrijen trap buiten het strafschopge bied ondanks een hoofd van Excelsior-spelers hard inschiet. Kammeijer herhaalt dit kunst stukje, maar scheidsrechter v. d. Spek annu leert dit fraaie doelpunt. Toch volgt nummer 5 als De Winter een voorzet van Hurkmans in kopt. Excelsior tracht wel door snelle aanval len het spelbeeld te wijzigen maar slaagt hierin niet en nadat Smit na de geheele Rotterdam sche verdediging te hebben gejjasseerd Polanen het zesde doelpunt laat maken, een doelpunt terecht afgekeurtf omdat Polanen te ver was doorgeloopen, brengt Hurkmans den eindstand on 61 als hij. na eerst een vrijen bal in han den van den doelverdediger te hebben gescho ten. den bal uit diens handen in het doel plaatst. Eenige verrassendé resultaten van gisteren gespeelde wedstrijden hebben tot gevolg, dat hier en daar de spanntng weer belangrijk is toegenomen. Zoo benutte AJax in de hoofdstad zijn laat ste kans, door het Rotterdamsche Feyenoord, den eenigen eersten klasser, jdle nog zonder ver. Uespunten was, met 4—0 te kloppen. In af- deeling II kreeg Hermes-DVS ook haar eerste nederlaag te slikken, nJ. tegen DFC en niet zoo mis ook. Met 0—1 werden de Schiedammers aan den tCarkettenweg geklopt. Vitesse en NOAD behaalden gisteren hun eerste zege in dit seizoen, waardoor de span ning onderaan in Oost en Zuid zeer vergroot is. In het Zuiden onderging ook de positie van de twee leidende clubs niet de minste veran dering. PSV won in Eindhoven met 21 van In afdeellng I is de groote strijd in recht tusschen DFC en Hermes-DVS loopen in een groote nederlaag der Schiedam- Met ongekend hooge cijfers heeft HFC het Haagsche VUC de nederlaag toegebracht. De Haarlemmers verdienden de overwinning zeker, maar de cijfers geven het krachtsverschil niet geheel juist weer. Direct aan weerszijden vlugge Uitvallen, waarmede de respectievelijke verde digingen wel raad weten. Eens heeft Koper pech wanneer hij goed opbrengt en de bal te gen den paal belandt. Höck meent eens dat hij korfbalt en veroor zaakt daardoor een vrijen trap del niets ople vert. Wat schieten betreftwinnen de Hage naars het. maar in den regel gaat het van te verren afstand, terwijl bovendien v. d. Togt uitstekend op dreef blijkt. De HFC’ers staan nog al eens buitenspel, waardoor het spel herhaaldelijk onderbroken wordt. Tijd voor rust verstrijkt al rtieer en meer zonder dat een der partijen weet te doelpunten. Wanneer de eerste helft nog 5 minuten moet duren, weet HFC plotseling een 30 voorsprong te bewerken resp. door Hagenaar, die een voor zet van Koper benut, terwijl no. 2 door goed dóórzetten van Höck ter wereld kwam. In de tweede helft heeft VUC hare opstel ling gewijzigd, terwijl v. d. Wlldt vervangen blijkt. Even is VUC aan het woord waarbij echter voor het HFC-doel een hopeloos gemi| wordt. Het spel is ongeveer 3 minuten oud ak|.Liersche 8. C. zoowaar in Brugge met 41 het Koper na goed dóórzetten er 30 van maakt. De HFC’ers komen nu in de meerderheid, hoe wel de uitvallen van VUC gevaarlijk blijven. Hierbij toont v. d. Togt meerdere malen fraai doelverdedlgen. Na 35 minuten schiet Hagenaar den bal in het Haagsche doel, nadat deze na een goed schot van Koper tegen den paal terugketst, 4—0. Even verslapt HFC, maar de verdediging blijft in vorm. Wanneer ontstaat na warden succes en behaalde het oude Frisia, dat thans laatste plaats staat. Het is een bekend feit, dat in Nederlandsch- Indië de crisis evenzeer heerscht, als in andere deelen van Europa, en het aantal werkloozen is er legio. Daarom was het een prijzenswaardig Initiatief om middels een voetbalkamp de be rooide kassen wat te stijven. Daarom zouden in Pekalongan twee elftallen, n.l. een Chlneesch en een Arabisch, elkander ontmoeten. Nadat de strijd was begonnen werd de verhouding in het veld allengs zoo scherp, dat botsingen tenslotte onvermijdelijk waren. Bovendien ging ook het publiek er zich mee bemoeien, waardoor de jx>- litie zich genoodzaakt zag met getrokken kle wang tusschen beide te komen. Het bewijs, dat de slachtoffers naar de ziekenhuizen moesten worden overgebracht, wijst er op, dat het er strijd om het Clubkampioenschap v. Nederland toeging. Intusschen tusschen het Bussumsche Schaakgenootschap en net Rotterdamsche Schaakgenootschap werd j met 6%—3% door Rotterdam gewonnen. 5pel te noteeren. Achilles had in Leeu- een 2^—1 zege op op de In het Oosten bleef de positie van Go Ahead en Heracles onveranderd. De Deventer rood gelen wonnen thuis met 42 van de Enschede». pier toevertrouwd, doch zijl pen van een der beste Zwil listen. het ontbreken van Kruyver met een geheel ge wijzigde voorhoede uitkwam, waarbij Bouts- hoom rechtsbuiten stond en v. Wensveen op de links uiterste plaats. Door het zwakke be zetten van de binnenplaatsen in het Kooger quintet, jnoest het hoofdzakelijk van Jrap Mol en Boutshoorn komen. Caldenhoven en Stokken stond goed te verdedigen en waar aan de andere züde de aanvallers eveneens in de minderheid’ tegen de verdediging waren, bood de strijd weinig fraais. Het beste van het spel hadden ongetwijfeld de Koogers. daar het plaatsen en positie kiezen beter verzorgd was. Een blanco stand bij het verstrijken van de eerste drie kwartier lag het meest voor de hand, doch 7 minuten voor het rustslgnaal kreeg Boutshoorn het leder toegespeeld en met een ferm schot stonden de Koogers met 10 voor. Onmiddellijk na den aftrap van de tweede helft, weifelde de Amsterdamsche defensie, waarbij Stokken zelfs het leder voor den vrij- staanden Boutshoorn plaatste, die deze kans gretig aanpakte. <20). Nog waren de polder- bewoners niet hersteld of Jaap loste een kogel van verren afstand, dat doelman Heekelaar ge heel verraste. (30). De bezoekers zijn door deze onverwachte tegenslagen geenszins ont moedigd en door sterker verdedigen van de thuisclub kreeg D.WS. volop gelegenheid stormlooppn te ondernemen. Slot werd naar mlddenvoorplaats gedirigeerd, doch bracht geen verandering in het te peu terige aanvalsspel. Wel kwam er na 20 minu ten succes doch aan de andere zijde als Heeke laar geen hand uitsteekt naar een tam schot van Qible. (40). Het goede volhouden der blauw-zwarten werd ten slotte beloond door een doelpunt van Melchers, den besten speler uit de voorhoede der Spaarndammerbuurtbewoners. (41). J. Jongejan); 2. Lockner (Eig. Stal Hil- n). ’enturaprjjs, prijzendraveriJ 4e klasse over 1740 Meter: 1. Xenle (Eig. 8. 3. Brouwer); 2. Xantippe (Eig. J. Spaans). Va Vlte-prijs, ren op de vlakke baan over 1800 Meter: 1. Elass (Eig M J. v. d. Velde); 3. Epa- tant (Eig. Luit. G. L. Kepper). Groot Criterium van Duindigt; handicapdra- veriJ over min. 3320 Meter: 1. Uitblinker X. (Eig. C. Kleyne); 2. Ulpla H .(Eig. M. France); 3. Nelly Duffy (Eig. U W. de Jong). Voor 25.000 toeschouwers speelde Oostenrijk Zondag te Weenen tegen Zwitserland voor den Europabeker en won met 30. De rust ging m met 20 voorsprong. In het eerste kwartier scoorde Oostenrijk twee doelpunten door Skou- mal en Kaburek. In de tweede helft maakte Zischek er 30 van. De overwinning van Oos tenrijk was volkomen verdiend. Het elftal maak te overigens geen overweldigenden indruk. In afdeellng I verloor Peyenoord dus in Am sterdam met 40 van Ajax. Weliswaar hebben de Rotterdammers nog een veiligen voorsprong van drie punten, maar het is de groote vraag of de club van Van Heel thans geen inzinking zal krijgen door te maken. DHC nam ook geen halve maatregelen en klopte ADO in Delft met 50. Het was trouwens een slechte dag voor de Haagsche eerste klassers, die gisteren alle een nederlaag te boeken kregen. Onder aan de ranglijst is de spanning belangrijk toegenomen, door de overwinningen die HFC en Overmaas gisteren bevochten. VUC werd aan de Spanjaardslaan met 60 geslagen door »„The Good Old” en de Hagenaars sluiten thans de rij. Ook Overmaas was geducht op dreef en klopte RCH In Rotterdam met 41. VSV en Xerxes speelden in Velsen met 22 gelijk, wat een goede prestatie mag worden genoemd voor de Rotterdamsche Zebra’s, wier positie dus precies gelijk blijft aan die van hun tegen standers vsn gisteren. Toen de rust met 00 inging zal wel niemand hebben kunnen denken, dat de eindstand een zoo groot verschil zou aangeven. Dat dit ver schil, Indien het er zou komen, aan den kant van Ajax liggen zou, dat was voor allen die de ploeg in de eerste helft aan het werk Hadden gezien, wel bijna zonder twijfel, want Ajax was ontegenzeglijk sterker en reed sin de eerste helft oefenden de hoofdstedelingen een gewel digen druk uit op de verdediging der Rotter dammers .die het, mede door het onvaste spel van Wursten, heel hard te verantwoorden had. Er moest dan ook een ontelbaar aantal hoek schoppen op het doel van Van Male worden ge nomen. Dat Feyenoord den stand nog blank wist te houden is dan ook In hoofdzaak te danken aan de middenllnie, waarin Van Heel op internatio naal peil speelde. Prachtig werd telkens de aan- valslinie naar voren gestuurd, maar hier schuil de blijkbaar de zwakke plek van het stoere elf tal der Rotterdammers, dat na zeven wedstrij den nqg ongeslagen het Ajax-terrein betrad. Barendrecht was zjjn schot geheel kwijt en noch van Bas Paauwe. die linksbinnen nóch van Vrauwdeunt, die rechtsbinnen speelde, ging zoo danig spel uit, dat daarvan gevaar voor het Ajax-doel te duchten viel. Als we zeggen, dat ook de linksbuiten zich hierbij aansloot en al leen Linssen en dan nog enkel in den aanvang behoorlijk partij gaf. dan zal men begrijpen, dat de voorhoede van Feyenoord de stevige verde diging van Ajax weinig moeite bezorgde. Hier speelde zoowel Van Diepenbeek als Strij- bosch een prima partijde middenllnie, waar v. Deyck ditmaal wat onzeker was, hielp prach tig mee, doch zij verdedigde niet alleen, maar gaf ook telkens de voorhoede goede winstkansen. Uit de puntlooze eerste helft valt uiteraard niet veel te vertellen, want het heeft weinig zin de aan beide zijden gemiste kansen te releVee- ren. Alleen willen we vermelden, dat Van Male tegen het einde van de eerste drie kwartier een oerhard schot van Van Reenen het veld in stompte. Zoo ging dan de rust met blanken stand in. maar al spoedig na de hervatting bleek, dat een verandering op komst was. De lucht trilde als het ware van de spanning en men voelde: 1 zal niet lang duren of er komt een ommekeer. Van welken kant deze komen zou, was ook niet twijfelachtig meer, want had Ajax zich rqeds voor de rust van de meerderheid in het veld meester gemaakt, na de thee kwamen de Ajacieden zoo onstuimig en onverzettelijk op zetten, dat er welhaast geen houden aan was. En jawel, na een kwartier was de kogel door (fi kerk, moest de verdediging der Rotterdam mers. die zich tot het uiterste had ingespannen, zwichten. Nadat Van Male een schot van Mulders cor ner had gestompt en een knal van Roeg hoog opspringend had weten te bedwingen, was het ten Have, die een door Mulders aangegeven bal onhoudbaar Inkogelde. (10). Even lijkt het erop of Feyenoord revanche zal gaan nemen. Barendrecht stormt alleen op het doel af, maar de uitloopende Keizer graait hem den bal voor de voeten weg; een even daarna door denzelfden speler gelost schot werkt Keizer uitvallende weg. En dan is het met Feyenoord gedaan. De druk houden en er moeten weer tal van hoekschoppen op Van Male’s doel blijft bij voortduring aan genomen worden. Uit een scrimmage na een hiervan ontstaan, doelpunt ten Have ten twee den male (30). Als w- weer een hoekschop moet genomen wor den, is er, doordat het publiek tot langs de lijn is opgedrongen, geen plaats voor ten Have om den schop te nemen. Dr. v. Moorsleel laat daar op den strijd even staken totdat het publiek daar een behoorlijke plaats heeft Ingenomen. (Het bleek gisteren wel zeer duidelijk, dat het oude terrein veel te klein is geworden en dat een behoorlijke regeling bij eenige drukte daar vrijwel ónmogelijk is. Tegen het einde moest er zelfs bereden politie aan te pas komen.) Een vliegend schot van Van Reenen kan Van Male met een zweefsprong nog juist tot hoek schop verwerken. Het blijft corners regenen en uit een daarvan verricht ten Have de hattrick (3—0). Als het publiek al het veld afgaat, is het Roeg, die met een kopbal het vierde doelpunt tot stand brengt. (40). Even daarna is het eind. sche boys, terwijl Heracles in Zwolle ZAG een 30 nederlaag toebracht. PEC verloor in Hengelo met 31 van Tubantia, dat er dit seizoen uitstekend in is. tusschen NOAD en Willem II bracht een 3—0 nederlaag der tricolores en daar Eindhoven in Maastricht met 40 tegen Bleyerhelde ten onder ging, sluiten NOAD, Willem n en Eind hoven elk met 4 punten de rij. Het gaat den TUburgsche clubs niet naar den vleeze, want ook Longa staat er met 5 pnt. niet bijster goed voor. De strijd om de derde plaats in Spekhol- zerheide tusschen Juliana en BW eindigde in het voordeel van de Zuid-Limburgers. BW kon het tegen Juliana niet bolwerken en kreeg een 4—0 nederlaag te slikken. men. waardoor Wside rivalen thans precies gelijk staan. Haarlem bleef op den goeden weg en stuurde Excelsior met een 61 nederlaag naar de Maasstad terug. Ook ZFC bleef in de running door in de residentie met 31 te winnen van HBS. dat de laatste plaats blijft bezetten. Sparta won met 41 van Stormvogels, die er dus ook nog niet gunstig voorstaan, evenmin als Excelsior en DWS. De Amsterdammers gingen gisteren in Koog met 4I tegen KFC ten zjjn vorm langzamerhand wees krijgt. In een aardigen vluggen wedstrijd is het den Spartanen verdiend, doch geflatteerd gelukt, de IJmuidenaren met 41 te verslaan. Voor rust was Sparta de meerdere, doch na de thee waren de rollen omgedraaid. Wilson liet zeer goed spel zien, terwijl Coheh zich ge ducht weerde. Bij de gasten waren het de bei de backs, die uitstekend speelden. Direct na den aftrap neemt Sparta het spel in handen. Al kort na het begin hebben de Rotterdammers succes, als Voormolen uit een goeden voorzet van Warburton hard Inschiet (10). Een goede aanval van v. Kuijk wordt door Cohen op het nippertje subliem onderbro ken. Ook Hollenberg bijt geducht van zich af en retourneert een hard schot van Seton. Bijna doelpunt Sparta ten tweeden male, als Hollen berg een schot van Voormolen laat passeeren, doch door vlug terugschieten weet hij nog juist den bal van de doellijn af te halen. Na 35 minu ten spelens zet Seton goed voor en vergroot Voormolen met een flink schot jden voorsprong. 'hand aan el- s het Rotter- tnen. eerdere. Doel- uit. Seton aat hoog over. De Stormvogels-aanvallen levieten evenmin succes op. Cohen is steeds op z’n hoede. Een schot van Warburton kan Hollenberg niet vol doende wegwerken. De bal belandt bij Seton, welke nu het vonnis f voltrekt. Stormvogels dringt nu meer en meet op, doch door het niet benutten der vele kansen, slagen zij er niet in den achterstand in te ioopen Een schot van v. Kuijk stuit tegen de bovenlat terug. Ook en kele corners blijven zonder succes. Het spel der voorhoedespelers is zoo doorzichtig, dat de Rot terdamsche verdedigers steeds met weinig moei te in kunnen grijpen. In de laatste Instantie is het Cohen, die erger voorkomt. Na langdurig overwicht der gasten krijgt Wilson den bal vrij. Hij geeft door aan Voormolen, welke goed voor- De Delftenaren hebben het vorige seizoen op eigen veld niet verloren, en het lukt er veel op. hoe slecht ze buitenshuis ook dikwijls spelen, dat ze dit record ook dit jaar zullen handhaven. A.D.O. heeft het den Delftenaren anders wel gemakkelijk gemaakt. Voor rust leek het,spel der gasten nergens op. Hun verdediging’was gelijk een zeef, en vooral de plaatsvervanger van Weber speelde bijzonder zwak. Ook keeper Koek was in de eerste helft lang niet op z’n best, en maakte reeds na een minuut een eerste fout door een schot van v. Ditmar» te laten vallen, hetwelk Bujjink met een doelpunt af strafte. (10). Toen na een ren van v. Nellen de Haagsche keeper ver moest uitloopen, raakte deze ander maal het leer kwijt, waarop van der Sloot in het verlaten doel schoot (20), waarbij het den scheidsrechter ontging dat deze speler off side stond. In de Haagsche voorhoede moest het nog voornamelijk van W. Tap komen, die van z’n medespelers weinig steun genoot. Van der Sloot zorgde met een schuiver, waar keeper Koek geen hand naar uitstak, voor 30, en door Dijkgraaf werd ht nog voor rust 40. Hoewel D. H. C. ook na de hervatting gere geld voor de Haa^teche veste was, zag zij slechts kans om eens te scoren en door een doelpunt van Dijkgraaf den stand op 50 te brengen. Zulks vond voornamelijk z’n oorzaak in het goede keepen, wat Koek nu deed, terwijl ook de backs veel beter speelden dan voor de pauze. A. D. O. had ten slotte nog wel een of twee tegenpunten verdiend, welke door goed keepen van Boot uitbleven

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 24