Van het katholieke voetbalkamp wiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiRiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiumHmmimHwm Nederlagen van Vosta en H.B.C. Fraai spel van de westelijke ploeg R.K.T.V.V. VERLIEST VAN WILHELMINA DE OEFENWEDSTRIJD TE BEEK MAANDAG 12 NOVEMBER 1934 DE PROEFWEDSTRIJD TE BEEK Successen van de Rotterdamsche Dames-zwemclub TREFFERSVOSTA 4—1 de Groes- EMOS—ALTIOR 7—2 Gewijzigd opstellen had succes SANTPOORT 0—5 Fraai aanvalspel der gasten WILSKRACHT—S.D.O. 3—4 V.V.Z.—VOLENDAM 4—7 H.M.S.—DE MEER 5—5 40 achterstand bijna ingeloopen De thuisclub had een voorsprong QUICK—DE ZWEEF 6—2 De Oldenzalers op dreef V.V.IJ.—D.E.M. 3—2 weergegeven S.J.C.—H.B.C. 5—1 Eerste nederlaag der gasten 4 o Santpoort klopt T.Y.B.B. met 5-0 Zuid-Limburg rhet 4-3 geklopt Gelijk spel bad de verhouding beter Nederl. zwemsters te München-Gladbach De Zuid-Limburgsche voorhoede brengt het doel van Alsemgeest in gevaar Uitstekend werk van beekers H.M.S. en De Meer spelen gelijk. Volendam klopt V.V.Z. V.V.IJ. wint met moeite van D.E.M. Sensationeel begin Het spel van de Limburgsche ploeg viel tegen en stond technisch ver beneden het peil der gasten A i Q voor loopig weer uit de de Kerkrade van plaats. Hieronder volgt wat geflatteerde Santpoort-zege. op los gescoord. er lustig De moest T.Y.B.B. met 5—0 die niet bijster I 1 i i 2 1 0 1 1 0 dit kunststukje is de Noordwijksche club gevaarlijke zone geraakt. 7 8 5 8 9 6 7 7 7 7 9 8 6 7 7 6 7 6 7 6 6 4 7 5 7 5 5 5 6 7 9 9 8 5 8 5 6 9 6 6 5 5 4 3 2 2 1 0 6 4 3 3 2 2 1 1 0 0 2 0 1 0 1 1 1 2 1 1 0 0 1 0 1 0 0 o I 1 o 3 6 3 4 5 5 0 2 1 2 3 3 3 4 4 6 0 3 3 3 0 4 3 4 7 5 14 11 11 9 8 7 4 3 3 2 12 12 10 9 6 5 5 3 2 13 13 11 7 7 6 5 4 8 1 22—12 14— 9 17— 6 17— 4 11—11 18— 22 11—15 7—15 11—21 18-21 32—16 22—16 24—18 11— 8 20—21 18—17 13—13 16-22 12— 25 7—18 Ten aanzien van speciaal georganiseerd 5 6 6 5 6 5 6 8 5 8 4 3 2 2 2 2 2 1 1 1 0 1 2 1 1 0 0 1 1 1 1 2 1 3 3 3 4 3 4 13 8 7 6 5 5 4 4 3 3 33—16 19— 4 12—13 12—12 18—16 17— 25 6—12 18— 26 9—13 12—19 AKERBOOM DE KAAG v. LENT FREI) J. KEMPER SCHIEDAM 4 4 4 4 3 3 1 1 1 1 7 5 5 4 3 3 2 1 1 1 1 1 0 3 1 4 3 4 4 5 19— 12 28— 16 20— 8 29— 25 25—28 15—15 13—23 13—22 10—23 ver een con ti. K. O. NS. Chévremont Kerkrade Valkenburg Slit Boys R K V V L. K N. V. Knnbria Volharding Caesar 9 9 8 8 7 3 2 2 2 voe- Hall Kolping Mulo R. K T. V. V. Dongen Brabantia Wilhelmina S. V. B. Venl. Boys Best Vooruit Gennep 28— 9 17—12 25—12 22—19 15— 6 20—20 8—16 5—13 14—23 7—21 d in het Westelijke Vosta Treffers S.D.O.U.C. Quick Emos V.D.Z De Zweef Altlor •s Heerenberg worden n.l. Ven- H. B. C. Santpoort Onze Gezellen 6 Leonidas D. H L. 8. J. C. G. D. A. T.Y.B.B. Spartaan Graaf Willem een vrijen trap krijgt te nemen. Wiegman stelt zich zeer ontactisch op en met> een listig boog- balletje maakt Koning er 73 van. Een kwar tier voor het einde komen de Zaandammers nog eens geducht opzetten. Een schijnbeweging van De Lange stelt Kruidenberg in staat er 47 van *o maken. Het resteerend gedeelte worejt op de V V Z.-helft uitgevochten en met ren groote overwinning voor de uitstekende Vo- lendammerploeg komt het einde. 1 1 J 3 1 1 2 1 2 1 1 Volendam V V. IJ. H. M. S. D. E. M. 8. D. O. V. I. C. V. V. Z. De Meer E. M. M. Wilskracht H. M. S. ziet thans het gevaar. Vogelzang gaat midvoor spelen, terwijl A. de Hosson de spil- plaats bezet. Veel verbetering geeft het niet. De gasten zijn in de meerderheid, wat spoe dig tot uitdrukking komt, als van Laar de ach terhoede passeert en onhoudbaar inschiet 45. Als ieder denkt dat H. M. S. zijn eerste ne derlaag op eigen terrein incasseer, weet Vogel zang uit een moeilijke positie het spel in een „draw” te doen eindigen <55.) De uitslag geeft de verhouding wel weer! de ontmoeting te Beek, die 1 was om zlen hoe het stond met de training van de discipelen van Wij hebben dezen keer nog eens speciaal de aandacht geschonken aan de oorzaak van het falen van Wilskracht. Spelen de Amsterdam mers den geheelen wedstrijd zooals in de tweede helft, dan zullen de noodige punten wel binnen gehaald worden, maar als zij volharden in het spel dat zij in de eerste helft lieten zien, dan kan Wilskracht zich wel gaan voorbereiden op het spelen van degradatiewedstrijden. S.D.O. pakt direct flink aan en speelt een enthousiast, snel op en neergaand spel, dat steeds gevaar oplevert voor het vijandelijke doel. Wilskracht stelt daartegenover een slap shortpassing, dat meestal nog mislukt door het op den bal zitten der Bussummers. Het ver wondert dan ook niemand als SDO na vijftien minuten door een kopbal de leiding neemt, 0L Vlak daarna ontkomt het SDO-doel aan een doorboring als de rechtsbinnen rakelings naast schiet. Door een fout van den Wilskrachtspil scoort de linksbuiten uit een voorzet van rechts, 02. Spoedig maakt de middenvoor dan met een onhoudbaar schot er 03 van. S. D. O. blijft domineeren en vergroot den voorsprong tot 04 Wilskracht komt nu opzetten en als »en der SDO-verdedigers geen raad meer weet kopt deze den bal in zijn eigen doel. 14. Na de rust pakt Wilskracht beter aan en be- hecrscht het spel. Al spoedig maakt de mid denvoor uit een voorzet van links een nieuw tegenpunt, 24. Behoudens eenige gevaarlijke SDO-uitvallen domineert Wilskracht. SDO moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen, doch kan niet verhinderen dat de Wilskracht- spl! met een formidabel schot er 34 van maakt. Nu is de thuisclub niet meer te houden en SDO verdedigt met man en macht, maar de scheidsrechter kondigt spoedig het einde aan van den wedstrijd, wat ook het einde is van verdere illusies van de Amsterdammers. Na den aftrap golft ’t spel van doel tot doel, met Quick iets in de meerderheid, maar de af werking der aanvallen laat nog al iets te wen-' schen over. Enkele corners op het doel der gas ten genomen, leveren niets op. Dan begaat een der Zweef-backs n overtreding binnen ’t straf schopgebied, waarvoor de scheidsrechter ’n penalty toekent. Koopmans komt van zn back- plaats en kogelt onhoudbaar in. 10. Bij een der volgende Quick-aanvallen weet Zuurwelle met ’n mooi schot den stand op 20 te brengen. Hulsink scoort' in moeilijke positie ’t derde doelpunt, 30. Dit is voor de Zweefspelers geen reden om zich te laten ontmoedigen. Integen deel ze pakken flmk aan. En 't gelukt hun dan door middel van den rechtsbinnen den stand op 3—1 te brengen. Na rust is Quick aanvankelijk weer in de meerderheid. Op eenigszins goedkoope wjjze komt Quick aan haar vierde doelpunt, als de Zweef-backs. die meenen dat de Quick-speler Velthuis buitenspel staat, rustig blijven staan en Velthuis gemakkelijk kan inschieten <41). Geleidelijk komt de Zweef er beter in. t Quick- [verbelast tengevol- den Limburg - den grondslag de Westelijke was het ver- Iflinie in de totaal afwezig, waardoor de Limburgsche voorhoede ongeveer steeds zelf voor emplooy moest zorgen Zuid-Limburg hield een kwartier stand, doch toen moest de Valkenburgsche doelman zwich ten voor een kogel van v. Linge <01). Daar na ontstonden er enkele kansen voor de Zuid- Llmburgsche ploeg, doch deze bleven onbenut. Mentink (Spartaan) verhoogde toen den voor sprong met een fraai schot tot 82. De zuidelijke ploeg bleek gelukkig niet ont moedigd en men slaagde er enkele snelle aanvallen op te zetten, uit één waarvan Pater- notte een verraderlijk schot inzond, dat Alsem- geest echter keurig stopte. C. Alsemgeest scoorde toen op handige wijze 0—3, waarna uit een goeden Zuid-Limburg- schen aanval een tegenpunt ontstond, gescoord door Arnoldts (1—3). Met dezen stand werd van èoel gewisseld. In de tweede speelhelft bleek het tempo in de Zuid-Llmburgsche ploeg opgevoerd te zijn Daardoor werden de aanvallen talrijker en kre gen we goed defensief werk te zien van de Westelijke ploeg. Toch bleef de Westelijke combinatie over- heerschen en slaagde v. Linge er in «chitterend 14 te maken. Er was nog een kwartier te spelen. Toen kreeg het Zuid-Llmburgsche team een bevlieging van enthousiasme en snelheid Voor het eerst werden de buitenspelers eens ernstig in het spel betrokken. Claessens dreef snel op. zette voor en Paternotte scoorde fraai (J4) In de volgende minuut kogelde Hoff keihard via den padl doel, zoodat de stand vrjj plotseling van 14 34 werd. Maar de Westelijke combinatie herstelde zich, hoewel de Limburgsche aanvallen tot het elu de snel en overrompelend bleven. De stand on derging echter geen wijziging meer. voor haar rekening nam. zoodat hier de punten wer den gedeeld. In Zaandam wist V. V. Z. de sterke Volendammerverdediging viermaal te passeeren. maar de gasten lieten de Zaansche keeper niet minder dan zeven maal visschen en legden beslag op den buit. V. V. IJ. heeft het in IJsselstein niet gemakkelijk gehad tegen D. E. M., maar tenslotte moesten de Bever- wijkers hier toch met 32 het onderspit del ven. Wilskracht kreeg een nieuwe nederlaag, zij het dan een eervolle te boeken tegen S. D. O., naar zich tevens eenige omhoog werkte. In het Oosten In Groesbeek het feit van dert^dag. S.D.O.U.C. is in deze afdeeling thans de eenige club, die nog geen verliespunten heeft. Emos gaf Altlor. dat in Enschede op bezoek was. een lesje en stuurde de Deventer club met een 72-neder- laag naar de koekstad terug. Het wispelturige Quick had weer 'n goeden dag. De Zweef kreeg in Oldenzaai geen kans en werd met 62 ge klopt. dat door een 43-zege de punten mee Bussum kon plsstsen op de was de nederlaag van Vosta derf, dag. S.D.O.U.C. V.V.IJ, dat wederom thuis speelde, hééft in dezen wedstrijd wel iets meer gekregen dan haar toekwam. Een gelijk spel ware beter ge- De competitie heeft gisteren eenige ver rassende resultaten opgelevcrd. die op het verder verloop van groeten invloed kun nen zijn. Zoo is het Enschedesche Vosta gisteren met 4—1 tegen de Treffers ge sneuveld. terwijl H. B. C. in Noordwjjk te gen 8. J. C. met 51 ten onderging. Beide clubs kregen zijn eerste nederlaag te slik ken. Ook in Zuid II afgelast wegens een in vorm bleek, werd aldjj^^erbel ge van het absoluut d spil oor een groote rwild^^^Bri' ploeg meenden te zien oand tusschen voorhoede Limburgsche ploeg dikwijl^ tot Van de twee wedstrijden, die in Zuid I waren vastgesteld. is er slechts één doorgegaan, daar VolhardingKimbria afgelascht werd. In dezen eenen wedstrijd leverde K. N. V. dienstelijk werk door tegen Chévremont. van de runners-up en een van de zwaarste currenten van Kerkrade. gelyk te spelen. Hier door heeft zij zich los gemaakt van de onderste groep, die nu nog maar uit drie clubs bestaat. In de standenlijst wisselden Chévremont en ze: nemen en ranglijst den RKLVB-trainer Julian, bestond^ in Sportkrtnggn i maar over 1--- team niet meegevallen. De Rotterdamsch-Haagsche combinatie in alle onderdeden van De Groesbeeksche Treffers hebben gisteren het uiterste gegeven en niet zonder gunstig ge volg. De Treffers hadden hun kans, dank zij hun nieuwen midvoor den oud Union-speler Decater, die twee doelpunten voor zijn rekening nam. Vosta heeft zich in een fair gespeelden wed strijd kranig geweerd en opende dan ook op verdienstelijke wijze de score 10. De wed strijd. welke in vlug tempo verliep, dreigde voor de Groesbeekers het gevreesde gevolg te hebben: uitschakeling van de eerste plaat sen. De Groesbeeksche spelers dachten er anders oYer en zetten alles op het spel om aan de win nende hand te komen. Maar eerst toen Kersten op verdienstelijke wjjze gelijk gemaakt had, kwam er zuiver zicht op Groesbeeks succes, dat Dccater voor rust nog verzekerde door een goed doelpunt 21. Met dezen stand ging men rusten. Na de doelwisseling hielden de Treffers het heft in handen, hoe voortreffelijk Vosta ook tegenpartij gaf. De gastheeren bedwongen Vosta-aanvallen afdoende genoeg om doelpun ten te kunnen voorkomen. En toen Decater nummer drie in het Vosta-net schoot was het pleit beslist. De Treffers behielden het initia tief en scoorden door Kersten nummer vier (4—1). weest. Evenwel moet gezegd, dat de IJs^elstei- ners een drietal invallers telden, «‘at natuurlijk aan de praestatles afbreuk deed. D.E.M. speel de een zeer goede partij en beschikt over een goede achterhoede en middenlinie. De voor hoede miste de noodige schotvaardigheid. wan; opgelegde kansen werden vaak gemist. Mis schien is zulks voor een deel toe te schrijven aan de gladheid voor de doelen, maar een mid delmatig schutter had toch ongetwijfeld ge vaarlijke schoten gegeven, die nu evenwel ach terwege bleven. De thuisclub opende den strijd met een twee tal felle aanvallen, die beide werden bekroond met een uitstekend schot, waarmee de Bever- wjjksche doelman veel moeite had. Daarna nam D.E.M. het offensief over, en nadat M»es eenige majen goed had gevangen, ontstond een hevige schermutseling voor zijn doel, waarbij Stam met een keurig kopballetje aan D.E.M. de leiding gaf (01). De gasten bleven het beste van het spel houden, maar de minder talrijke aanvallen van V.V.IJ. waren zeer ge vaarlijk. Het duurde tot 10 minuten voor de rust, eer de gelijkmaker kwam. Een schot van links werd gehouden, maar de doelman liet het leder glippen, waarvan Hartings profiteerde (11). Na een ingooi aan den linkschen hoek volgt een goede voorzet, welken v. d. Hoogen b^nut <21). Na de rust aanvankelijk een gelijk opgaande Strijd, waarbij D.E.M. zich langzaam maar zeker eenig overwicht weet te scheppen, kansen gaan echter allen door het slechte schot verloren. Tot negen minuten voor het einde bljjft de stand 21. Dan een voorzet van den D.E.M.-linksbulten; na een kleine schermutse ling komt het leder bij den rechtsbuiten Lan- gendjjk, die met een kopbal de partijen op ge lijken voet brengt (2—2). Fanatieke aanvallen volgen nu. ieder oogenblik denkt men. dat D.E.M. de leiding zal nemen, maar het tegenovergestelde geschiedt. Bij een zeer snellen aanval weet v. d. Hoogen met een kopbal er 32 van te maken. Daar bleef het bjj. moest een wedstrijd slecht terrein, losche BoysBrabantia. De uitslagen van dgze week zijn geheel ana loog met die van de vorige week. Weer verloor R. K. T. V. Zij schijnt geheel de kluts kwijt te zjjn en het zal ons benieuwen, wanneer Wij weer eens een overwinning krijgen Maar het kampioenschap kan zij voorloopig wel laten varen. Kolping won opnieuw Met een vrij groote re gelmatigheid werkt zij haar compctitle-pro- gramma af. regelrecht op het kampioenschap aan Dezen keer werd Best Vooruit het kind van de rekening en was met de rust reeds geslagen, toen de stand al 04 was. Ook Dongen won weer, maar dezen keer met meer moeite dan den vorigen keer. Zelfs ging de rust in met 11, een eervol resultaat voor Gen nep. dat zich na derust overrompeld zag en de overwinning aan Dongen moest laten. En tot slot won ook Mulo, een overwinning, die zeer regelmatig behaald werd op 8. V. B dat gedecideerd zwakker was. Hierdoor komt Mulo op de tweede plaats, vlak voor R. K. T. V. De thuisclub probeerde een nieuwe opstelling en had enkele spelers vervangen. Dit bracht een heele verandering in de speelwijze der gasthee ren. Het spel werd nu meer opengehouden en de vleugelspelers kregen thans veel meer werk te verrichten dan in de voorgaande wedstrij den. Daarbij werd er ook meer geschoten, waar aan dan ook de groote overwinning van dezen middag niet vreemd is. Het, spel is slechts enkele minuten oud of bij een open snellen aanval der thuisclub weet Weerkamp den Aitior doelman het nakijken te geven (10). Emos blijft in den aanval en drie minuten na het eerste doelpunt scoort Hilga- rink uit een fraaien pass van Pit het tweede doelpunt. Aitior tracht dan het spel te ver plaatsen, doch verder dan de verdediging gastheeren brengen de gasten het voorloopig niet. Het Deventerdoel ontkomt twee keer kort achter elkaar aan een doorboring wan neer Weerkamp dit te hoog zoekt. De Emos voorhoede komt telkens met open aanvallen op het Deventerdoel afstormen uit een waarvan Pit den voorsprong weet te ver- grooten 30 Na den aftrap komt de bal bij den Altior- linksbulten en met een pracht schot weet deze den acherstand te verkleinen (31). Nog voor de rust ziet Hilgerink kans El lenbroek met een ver schot voor de vierde maal te passeeren (41). Na de pauze zetten de gasten alles op den aanval doch dit brengt juist de tegenoverge stelde uitwerking. e- Bij een ver naar voren gespeelden bal heeft de snelle Oosten een vrij veld voor zich en via den paal wordt de stand op 5—1 gebracht. De Deventernaren blijven bij hun tactiek volhar den en weer wojrdt hun dit npodlottig als Pit bij een snellen aanval no. 6 scoort. Ondanks de zen grooten achterstand blijft Aitior goed vol houden en een kwartier voor het einde heeft te Riele sucqes (62). Veel fraais geeft de wed strijd dan niet meer toch ziet Weerkamp 'nog kans een doelpunt aan de score toe te gen. zoodat wanneer scheidsrechter van het einde aankondigt Emos een verdiende 72 overwinning tjphaald heeft. Het begin van den strijd deed geenszins ver wachten dat de thuisclub met flirike cijfers zou gaan verliezen. De voorhoede der boys de monstreerde een vlug open spel en reeds na 5 minuten schoot Tuin via de vingertojipen van Koekx den bal in het Sanipoortdoei. doch scheidsrechter Starren annuleerde dit doelpunt wegens buitenspel. Toen de Santpoortploeg. waarin v Sambeek en Slok ontbraken, over dezen eersten schrik heenwaren, bleek al ras dat de roodgebroekte voorhoedespelers een klasse be ter speetden dan hun collega's aan de overzijde Vooral van links, waar Ninaber een uitstekende partij speelde, dreigde voor de thuisclub het meeste gevaar, en toen deze speler, echter o.i. in buitenspelpositie. na een kwartier de score voor de bezoekers opende, kon men reeds dui delijk constateeren dat de Haarlemsche verde diging niet opgewassen zou zijn tegen de uiter mate goedopgezette stormloopen der Sant- J poortsche aanvalslinie. Een afgemeten voorzet van Ninaber stelde Handgraaf in de gelegen heid den bal met een kopstoot in den uitersten hoek te deponeeren. waarna nog voor de thee verkeerd opstellen van de Haarlemsche verde- digers oorzaak was dat bij een Santpoort-aan- val De Jong een zee van tijd kreeg om een goedgericht schot te lossen, van welk buiten kansje hij dankbaar gebruik maakte. Het regelmatig doelpunten van de Santpoort- voorhoede hield echter geenszins in dat het spel zeer eenzijdig was. Integendeel: De thuis club bood zelfs heel goed partij en vooral het veldwerk der boys was dikwijls keurig verzorgd, fn het af werken der aanvallen schoot de voor hoede echter telkenmale angstvallig te kort en mede dank zij het uitstekende back-werk van de gebrs. Nijssen had Koekx het vrij rustig. In de tweede helft ging er van het spiel niet meer die bekoring uit als daarvoor. Reeds kort na de hervatting schoot Gerrits bij een alge- meenen aanval den bal tegen de bovenlat, waar na De Jong zonder moeite Opj>enkamp ten vier den male kon passeeren. De thuisclub bleef ook hierna onvermoeid doorzwoegen om den achter stand in te loopen en was thans een kwartier sterk aanvallend. Evenals voor de thee bleek ook nu dat de roodbroeken-verdedlging sur>e- rieur was aan de aanvalslinie der boys, en geen enkelen keer dreigde er werkelijk gevaar voor het Gantpoort-doel. Aan de overzijde bleven Ninaber en Gerrits door hun snelle rennen verwarring stichten in de Haarlemsche verdediging en het was ten slotte Nlnaber die den stand op 50 bracht. Het einde bracht dus een zeer verdiende maar wel In de spaarnestad - - de meerderheid van Santpoort erkennen en de papieren van de roodbroeken zijn thans weer flink gestegen, daar H.B.C. zijn eerste ne derlaag leed. 8. J C. had de Haarlemmers in Noord wijk op bezoek en ontnam den leiders ae s j c wan liefst met 5 1 Door doel beleeft enkele gevaarlijke momenten, doch de verdediging weet voorloopig stand te houden. Tenslotte gelukt 't de Zweef echter ’t Quick- doel 4e doorboren, 42. Scheidsrechter Jansen, die onwel werd, moest zich laten vervangen. Nadat t spel hervat is. brengt Zuurwelle met 'n mooien kopbal den stand op 52, terwijl Steenbeke er even later op z’n eentje 32 van maakt. Met dezen stand komt 't einde. Bouwen standaard motorjachten SLIPFR HOLLAND- e. HOIIAMLKRUSLR P rima werL GoeJe rv Ie rent ie* Er was zeer veel publiek aanwezig toen scheids rechter Vianen de elftallen binnen dg-hjhén riep. Volendam trapt af en onderneemt direct een vliegensvluggen aanval. De V.V.Z.-achterhoede laat zich volkomen verrassen en Bont jaagt den bal reeds in de eerste minuut in de touwen. (01). V.V.Z. beantwoordt met enkele vlugge tegenaanvallen. Eer^ schitterende voorzei van F. de Lange wordt door Wybenga onhoudbaar ingekopt. L e doelman is reeds gepasseerd maar de paal redt. De V.V.Z.-achterhoede kan er niet inkomen en spoedig hierop zien wij Jonk van dichtbij den bal onhoudbaar inschieten. 02. V.V.Z. blijft vasthouden De Lange dwingt Vo lendam een corner af. Hjj plaatst deze keurig voor doel en Kruidenberg kopt in. 12. Hierdoor aangemoedigd. pakt V.V.Z. fel aan en er ont staat een hachelijk moment voor het Volendam- docl. Een der backs wordt in het nauw gedre ven en plaatst den bal bijna in eigen doel, doch juist op de lijn redt Runderkamp. Nu zakt liet V.V.Z.-elftal plotseling ineen. De halflinie stuwt geheel niet en het is de rechtsbuiten, welke er keurig 13 van maakt, ter .vijl direct hierop de V.V.Z.-linksback den bal stillegt voor Jonk, die er handig van profiteert en er 14 van maakt. De V.V.Z.-linksbuiten wordt geheel verwaar loosd. terwijl de midvoor veel te egojstisch is en hierdoor verschillende goede kansen verloren gaan. Wedérom. is Volendam in den aanval en uit een snellen ren van den linksbuiten wordt de stand op 15 gebracht. Even voor de rust komt dan uit een corner op het V.V.Z.-doel het zesde doelpunt. Na de rust staat V.V.Z. alzoo voor een zoo goed als verloren wedstrijd. Doch had men nu van taktiek veranderd door b.v. De Lange midvoor te zetten, toen eenmaal bleek, dat deze plaats onvoldoende bezet was, doch men verviel wreer in de oude fout. Een linkerwing, welke geheel op nonactief was gezet, hetgeen gezien de uitste kende bezetting wel een groote fout was. V.V.Z zette er alles op, om tenminste den achterstand in te helen. Voorloopig wegen beide partijen goed tegen elkaar op. doch dan komt Volendam weer in den aanval en de beide vleugelspelers worden geheel vrijgelaten. Toch ziet V.V.Z. kan<= door Kruidenberg den achterstand te verkleinen 26. Dat geeft weer moed en nadat verschil lende aanvallen van Volendam zijn afgeslagen, waarbij doelman Wiegman zich onderscheidt, geeft v. d. Wardt goed door en Blankenburg maakt er 3—6 van. De hoop op een verder in halen wordt thans weer minder, als Volendam In West I werd H. M. 8. en de Meer maakten in Zuilen tien doelpunten, waarvan elke party er vyf De Meer trapt af. maar .Vogelzang neemt den bal over en de eerste ■danvallen zyn voor de gastheeren. Keeper Hoeboer krijgt eenige scho ten te verwerken, wtal- hem goed afgaat, totdat Koenheim een hard schot inzendt dat doel treft 10)De Meer kan er niet inkomen, het schieten van de voorhoede is zwak. H. M. S. vergroot den voorsprong, als een voorzet van rechts door Wennekes wordt ingekogeld (20). De gasten komen gevaarlek opzetten en de lin kervleugel blijkt zeer snel. Voor doel is de voor hoede echter niet gevaariyk, temeer waar Kloosterman sterk bewaakt wordt. Een drietal corners op het doel van de M<“er leveren niets op. Een schot van Kinheim be oordeelt Kaspens verkeerd, waardoor hy in eigen doel kopt, terwyi even later de Hosson keeper Hoeboer met een kopbal passeert 40. H. M. S. neemt het dan te licht op. waar de Meer een dankbaar gebruik van maakt. Een snelle aanval, door Overtoom geleid volgt en van JLaar doelpunt (41). Binnen twee minu ten wordt voor de tweede maal gescoord, als de Bruyn en V. Hileyi zich absoluut verkeerd op stellen. Tegen de rust wegen partijen weer tegen el kaar op. Een tweetal vrye -schoppen op het doel der gasten worden weggewerkt. Na de thee pakt de Meer de zaken energiek aan. waardoof Verbrugge eenige vinnige schoten van den goed spelenden Tenninglo krygt te ver werken. De gasten houden thans het spel goed open, terwyi H. M S. door een te doorzichtig spel geen kans kr^fct. Een ver schot van van La'ar biykt Verbtugge te machtig. t*rwijl even later Kloosterman o.i. in buitenspel-positie, den geiykmaker scoort 1 R K in Limburg groote belangstelling, het algemeen is het Zuid-Limburgsct. stónd 1 het spel boven het Zuideiyke teai» Het Limburgsche spel bezit nog zeer vele, vooral technische, tekortkomingen, die slechts door een oordeelkundige en intense training zouden weg te werken zyn En daar om ligt er voor mr. Julian nog een breed en Hnkbaar aü>eldsveld in Zuid-Limburg braak! S. J. C. speelde weer met aanvoerder Ruig- rok, die eenigen tyd ziek is geweest en zijn cl^b thans tegen het sterke H. B. C. ter over- wihning mocht voeren. Als scheidsrecht& Hol- tertiues laat beginnen, pakt de thuisclub on- miödeliyk goed aan en een corner is er het ge volg van. die echter keurig wordt weggewerkt. Toch is 8. J. C. dadelyk weer terug en bU een der volgende aanvallen loopt de H. B. C.- keeper buiten zyn doelgebied met den bal. waardoor 8. J. C. een vrijen trap te nemen krijgt, waaruit Vos de thuisclub de leiding geeft (10). Er is dan nog slechts drie minu ten gespeeld. De aanvallen wisselen elkaar zeer snel af en tal van gevaarlijke situaties ont staan voor beide doelen, doch het duurt onge veer een half uur. alvorens v. d. Berg voor 8. J. C. mooi den bal opbrengt, doorgeeft aan Rietmeyer. die den bal aan Rulgrok geeft, kaar- op deze, geheel vrystaande, inschiet <20) H. B. C zet de tanden op elkaar en eindelyk weet Versteege uit een goed genomen corner den achterstand te verkleinen <21). Met de zen stand kwam de rust. Na de hervatting neemt H. B. C. aanvanke- lyk het spel in handen, doch de Noordwyksche keeper weet tot driemaal toe redding te bren gen. De thuisclub weet den zwaren druk op haar doel te doorstaan en door keurig door zetten van de middenlinie. komt er weer meer evenwicht in het spel en worden beide keepers duchtig aan den tand gevoeld. Het eerste half uur evrstrlikt zonder dat een van belde par tyen nog kans heeft gezien te scoren, doch dan komt het keerpunt, als een der H. B. C.- backs hands maakt in het beruchte gebied en Vos de toegekende penalty in een doelpunt om zet <31). De Noordwukers zijn dan niet meer te houden. Uit een keurlgen aanval bracht Poel den stand op 4—1 en vier minuten voor het einde maakt Rulgrok er een einde aan door het vyfde doelpunt voor de thuisclub te sco ren. Daarmede had H. B. C. een voor velen on verwachte eerste nederlaag gekregen. Zooals gezegd, speelde de Zuicf-Hollandsche ploeg een spel, zooals men dat op de R. K. velden in Limburg nimmer ziet. Het Limburg sche team had biykbaar tot consigne techniek contra techniek te stellen en enthousiasme te gen enthousiasme. Doch dit was althans nu nog onjuist. Alléén met geestdrift had deze Lim burgsche ploeg iets tegen de Westelyke com binatie kunnen bereiken. Dit enthousiasme van de Zuideiyke ploeg ontdekten we pas ver in de tweede helft en toen knalden ook twee uitstekende doelpunten in het heiligdom van Alsemgeest. Voorloopig dus zal het Z'uid-Limburgsche spel het Westelyke dito slechts met succes kunnen tegemoet treden met temjx) en entnouslasir.e Over den wedstryd kunnen we na deze goed bedoelde critiek op het Zuid-Llmburgsche Spel kort zyn. Onder leiding van den heer Greve, die een vry gemakkelyke taak had. stelden zich de volgende ploegen op: Heyendahl (Valken burg), Gijzen (Rapid), v. d. Leur (RKVVL>, Arets, Heijenrath Bleyerhtide). v. d. Boom (Valkenburg), v. d. Hoff (Kerkrade) Arnoldts (Kerkrade), Everts iRKONS), Paternotte (Val kenburg). Claessens (8itt. Boys). Sligter (Wilhelmus), C. Alsemgeest (DHL), v Linge (Excelsior). Mentink (Spartaan), Neder- pel -(GDA>, Luipen (Spartaan). Haanappel (Leonidas), v d. Spek (DHL), Strieder (Leo nidas), Lint (GDA). W Alsemgeest (DHL). De beide wielrenners Vroomen. die zoo pas de Zesdaagsche te Amsterdam beëindigden verschenen op het veld. De oudste der twee broeders deed den aftrap, waarna zich een breed open spel ontwikkelde, waarby al dade lyk bleek dat de afwerking van de aanvallen der Westelyke ploeg veel serieuser was dan van het Limburgsche team. De Limburgsche verdediging. Aan de Zondag door de 8. C. Undine te Mün chenGladbach georganiseerde zwemwedstrij den namen ook eenige leden van de Rotterdam- sche Dameszwemclub deel. In alle nummers, waarop onze vertegenwoordigsters- uitkwamen, werd een overwinning behaald. De resultaten waren 10Ö Meter vrye slag: 1. Willy den Ouden tyd 1 min. 8.2 sec.; 2. Annie Timmermans 1 mln. 10,1 sec.; 3. Frl. Schröder (Germania Dortmund) 1 miif. 14,2 sec.; 4. mej. Olsen RDZ 1 mln. 16 s. 200 Meter schoolslag: 1. Martha Genenger (Neptun Krefeld) tyd 3 mln. 3,4 sec.; 2. Frl. Wollschlaeger (Duisburg) 3 min. 8.2 sec.; 3. Gre ta Brouwers RDZ 3 min. 13.8 sec. 100 Meter rugslag: 1. Willy den Ouden tyd 1 mln. 22 sec.; 2. Anle Timmermans 1 min. 25.5 sec. 3 x 100 Meter vrye slag estafette: 1. Rotter- damsche Dameszwemclub met dames Olsen, Timmermans en Den Ouden, tijd 3 min. 37 sec 2. Germania Dortmund, tyd 3 min. 52 sec. 5 t r

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9