Moord met voorbedachten rade Bij Ruwe Handen Purol DIAMANT 40 CT. PER POND Minder belasting RADIO-PROGRAMMA 7W JAAR GEËISCHT WOENSDAG 14 NOVEMBER 1934 Donderdag 15 Nov. 1934 z De watersnood in Borneo Knap recherche-werk ALS DE^UIVER” THUISKOMT Jongetje doodgereden Ouders verklaren v Huldiging te ’s-Gravenhage Gezochten gevonden Gevaarlijk speelgoed Naar een geregelde verbinding? Erwtensoep uit veldkeuken Vlieger-oplichter Den dood ontsnapt Crime passionel Vrijdag behandeling in kort geding Waalbrug te Nijmegen DE ELECTRISCHE DRAAD Drie-jarig ventje omgekomen 28-jarige landbouwer gedood i NU Regeeringsoptreden nog steeds juist gebleken Voor motorrijtuigen in bepaalde gevallen DE „WILDE” AUTOBUS DIENSTEN ZIJN VROUW MET REVOLVER BEDREIGD De verdachte tot 8 maanden veroordeeld v HEETE KOFFIE OVER HET LICHAAM Nieuw handelsverdrag met Duitschland Het peil der Melawi-rivier daalt snel R.K. Overheidspersoneel vraagt vrij Tribune op Schiphol uitverkocht Een inbreker, die al 21 jaar in de gevangenis had doorgebracht De Amsterdamsche politie brengt weer een diefstal tot klaarheid MILITAIRE ORGANISATIE IN DE N. S. B. Aanbesteding aanleg toegangs wegen en wijziging straten- cDTnptex „Crime passionel” Pontonbruggen over de Ring vaart '•'A i ""P'j Apothen Drogisten 00 ct Wat TïüjrdioJtdï maakt ij goed - Een meisje door een schot hagel in het gelaat getroffen De Kerstvlucht van de „Snip” DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN Ook het betalingsverkeer aan de orde? Wisselende tijden Nadat hij van een auto wat ge sprongen, liep hij nog wat over den ryweg BAK- EN BRAADVET Verdachte aan het woord Pakkende verdediging 23-jarig meisje werd te Koog aan de Zaan door haar ex-ver- loofde uit jalouzie in het hart gestoken 6. Carillon. El| Tonfilm 1. v. HAMBURG. 322 M. 12.10 Concert Toscanilll lijkje gegeven in het 8.05 Concert. I WIJ 4*1153# met voor land De algemeene preventie eUcht echter een luidde tien jaar gevangenisstraf van preventief. De Minister van Financiën heeft bepaald, dat aan de volgende houders van motorrijtuigen In de daarbij vermelde bijzondere gevallen ver gund wordt om gedurende ten hoogste zestig dagen per Jaar, te rekenen van het tijdstip waarop de belastingkaart wordt afgegeven, met een motorrijtuig op meer dan drie wielen te rijden of te doen rijden op den openbaren weg tegen betaling van een vierde van hetgeen voor dat motorrijtuig over een vol jaar verschuldigd zou zijn, vermeerderd met drie procent: - 10.15 Orgelsolo door dr. Bairstow 10.30 Accordeonmuziek ensemble ..The Gutoc's”. voordracht Nagtegaal 11.30 v. Nico Treep een een MILAAN. 369 M. 4.30 Kamermuziek 8.05 Opera van Rosslnl. ROME. 481 M. 4 20 Vocaal en instru mentaal concert 6.15 Gramofoonmuzlek O AC ZN-..» 7 20 Vioolconcert - Ibeen. hoorspel, door Men verzoekt ons mede te deelen dat de tri buneplaatsen op Schiphol bij de aankomst van de „Uiver” vrijwel zijn uitverkocht. ;eveer vier uur aan de fiver” een receptie zal BUITENZORG. 13 Nov. (Aneta). De resident van Pontianak seinde, dat het water in de Melawl-rlvler snel daalt; sedert 10 November Is de stand van het water bü Nangapinoh 12SC.M. gedaald. In de onderafdeeling Sintang staan, tenge volge van den hoogen waterstand In de Ka- poeas-rlvler vele aanplantingen aan rivieren gelegen onder water. Bijzondere voedselvoor ziening is daar echter niet noodig. Volgens een nader telegram is het water bü Nangapinoh in totaal 225 cM. gedaald, waar door ook de passar vrij van het water geko men Is. Ook In de Kajan-streek Is belangrijke schade aangericht, doch ook daar zakt het peil van het water snel. Verdachte: „ZIJ kwam lederen avond, soms wel om 9 uur, uit Koog aan de Zaan thuis, zoo- dat ik als het ware niets meer aan haar had. r Eens bekende zij mij. dat zij met een commu nist had kennis gemaakt, waarvoor ze veel sym pathie had. Ik besloot haar toen te verminken en kocht daartoe een dolkmes. Ik heb het mes ook den geheelen nacht voor het gebeuren bij me gedragen omdat ik van plan was mijzelf van kant te maken, waartoe ik echter niet den moed bleek te bezitten. Zooals reeds gemeld werd heeft de firma van Zetten den Staat der Nederlanden in kort ge ding gedagvaard. Deze zaak zal nu Vrijdagmid dag half één voorkomen voor den president van de Haagsche Rechtbank. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS Binnenkort wordt, naar „De Telegraaf** ver neemt. een commissie van ambtenaren van het rijksminlsterie van Economische Shaken te Ber lijn in Den Haag verwacht, om besprekingen te voeren aangaande een nieuw handelsverdrag. daar het bestaande verdrag per ultimo Decem ber van dit jaar afloopt. Of bij deze besprekingen het betalingsverkeer tusschen Nederland en Duitschland ter sprake zal komen, is een vraag, waarop het antwoord moeilik te geven is. Dit punt staat nog niet op het programma. zware straf. Spr. wilde nadrukkelUk verklaren dat hU in verdachte geen slecht individu ziet, maar dat htj een zware straf moet eischen om het volk ervan te doordringen dat men niet ongestraft het leven van een ander kan af sneden. De eisch met aftrek HILVERSUM. 301.5 M. AVRO R 00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuzlek 10.01 Morgenwijding - -- - E. C. Bairstow - door door mevr. M Menniér Het omroeporkest jfe. 1. r 12.30 Lunchmuziek op gramofoonplaten 1.30 Het omroeporkest o. 1. v. Nico Treep 2.30 Pianorecital door Maurice van IJzer 3.00 Naaicursus door mevr. I. de Leeuw— van Rees 3.45 Verzorging van den zen- t der 4.00 Mevr Antoinette van Dijk voor ziekeg en ouden van dagen 4.30 Gramo foonmuzlek 4.45 Voor grootere kinderen 5.30 Dinarconcert door het Omroepor kest onder leiding van Nico Treep 6.30 Sportpraatje door H. Hollander 7.00 Pi anorecital door Cor de Groot 7.30 Engel - sche les voor gevorderden door Fred Fry 8.00 Tijdsein 8.01 Vaz Dlas 8.05 Mu ziek ter inleiding 8.15 Concertgebouw orkest o. 1. v. Bruno Walter 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 11.00 Vaz Dlas 11.10 Gramofoonmuzlek 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest 12.00 Tijdsein en sluiting. Na het „Ulver”-succes van de K. L. M. richt de publieke belangstelling zich thans op de ko mende Kerst-postvlucht naar de West. De „Snip” zal half December vertrekken. De bemanning bestaat uit Hondong en van Balkom, piloten, van der Molen, marconist, en Stolk, werktuigkundige. De vlucht is verdeeld in de volgende etappes: Amsterdam Casablanca Kaap Verdische eilanden Paramaribo. Er ?al geen haast gemaakt worden, zoodat ook onderweg alles goed wordt voorbereid. Passagiers worden niet meegenomen. Toestel en bemanning blijven voorloopig op Curasao om kleine diensten op Midden- en Zuid-Amerika te organlseeren. Een geregelde verbinding met het moederland zal mogelijk later tot stand worden gebracht. Dinsdagmorgen heeft In de gemeente Rens- woude een noodlottig ongeval plaats gehad, waarbij de 28-jarige landbouwer E. Elkelkamp werd gedood. Elkelkamp was met den daggelder D. van der Pol achter het huls van eerstge- noemden bezig met het plaatsen van een ra- overleden. BEROMUN8TER. 540 M. 5 20 Gramo foonmuzlek 7.20 Vioolconcert 8 00 Drama van Ibsen, hoorspel, door Hans Ha eser. President: „Waardoor vertroebelde de ver houding tusschen u en uw verloofde?” gelegenheid zal worden hulde-betooglng aan de op haar weg door de stad Het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus” heeft aan den Raad van Ministers het verzoek schrift gericht, het rijkspersoneel, dat daartoe den wensch te kennen geeft, vrijaf te geven met behoud van salaris of loon op dien dag, dat de Uiver in het vaderland terugkeert, teneinde te kunnen deelnemen aan de huldi ging der bemanning van het vliegtuig. LUXEMBURG, 1304 M. 8 05 Gramo foonmuzlek - 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonplaten 12.20 Middagconcert door het Radlo-orkest o 1. v. Henrl Pen ale 1. Ravmonde, Thomas. Chants d’Es- pagne. Albenlz-Salabert. 3. Zigeuner, Kö nigsberger 4. Slavische Dans. no. 10 Dvo rak. 5. Roos van Stamboel. Leo Fall. 0. Parlez-mol d'amour. Lenolr. 7. Bébé joue au Soldat, Michell. 1.20 Koersen 125 Oramoloonmuzlek 1.50 Koersen 1.55 Vervolg gramofoonmuzlek 2.20 Koersen 4.05 Idem 6.50 Concert en dsnsmu- r.lek 7.50 Sportberichten 7.55 Duit se he avond. 1. Vertellingen In de Dultsche taal. 8.00 Zang-recital door Elisabeth Gorty 1. Lotosblume. Schumann. 2 FrU- llngsglaube. Schubert. 3. Wohln? Schubert. 4. Fussrelse. Hugo Wolf. 5. Air d'Anna. uit .Hans Helling" Marschner. 8.20 Pers berichten 8 40 Het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Pensls. 1. Loreley, Wallace. 2. Dans le Temple de la Beauté Hummel 8.55 Persberichten en koersen 9 00 Vervolj concert. 1. De Huzaren van Villars. Mall- lart 2. Jeux d'Ombres. Flnck 3. Suite varlée, G. Plemé. 4 Negers Wiegenlied, Clutsam. 5. Chanson de Route, Mouton. dio-antenne. De draad-antenne werd gelegd op eenige meters afstand van den achter het huis loopenden hoogspanningskabel voor de electrl- teltavoorziening der gemeente Scherpenzeel. Op een gegeven oogenbilk kwam de antenne in aanraking met den electrischen draad, die al daar een spanning heeft van 1000 volt, met het gevolg dat beide mannen getroffen werden. Na eenige oogenblikken gaf Elkelkamp, die onge huwd is, den geest. Van der Pol kwam spoedig weer bij en is naar zijn woning overgebracht; men hoopt hem In het leven te kunnen houden. Te Wanssum heeft Dinsdagmiddag een drie jarig jongetje van oe familie Tissen in een onbewaakt oogenbilk een kan heete koffie over het lichaam gekregen. De kleine werd naar het ziekenhuis te Well vervoerd. Eenige uren later Is het ventje aan de bekomen brandwonden Ik wilde Dtna niet vermoorden doch slechts verminken opdat ze daardoor niet meer naar Koog zou kunnen gaan. Vier dagen tevoren toen ze mij een en ander van den communist vertel de, was het wel mijn plan haar te dooden. Den verschrikkeiyken middag vroeg ik haar opnieuw of ze weer bü me zou willen blijven doch ze weigerde weer. Wel acht keer kwam het In mij op het mes te pakken en haar gezicht te mis maken maar telkens durfde Ik niet. Plotseling stond er een man bjj ons. Dtna lachte tegen hem en zei tegen mij: „Dat Is nou mijn com munist!” en tegelijkertijd voegde zü er een be kentenis aan toe die mij over mijn zenuwen heen bracht. Dat had ik niet van Dtna verwacht, omdat wij al inkoopen gedaan hadden voor ons huwelijk en een gedeelte van den uitzet reeds gereed was.” Snikkend riep verdachte uit, dat hij veertien dagen voor den moord als een krankzinnige leefde, omdat hij voelde dat hij het meisje aan •en ander moest af staan. De Officier van Justitie: „U heeft voor de politie verklaard en daarna ook aan mij. dat u het mes gekocht had om het meisje te dooden. Is dat niet juist?” Verdachte antwoordde hierop niet. De moeder van het overleden meisje getuig de. dat haar dochter 214 jaar verkeering had met verdachte. De laatste weken voor den moord waren er nogal eens onaangenaamheden, omdat haar dochter deelnam aan een staking op de bonbonfabrlek „De Lelie” waar zij werkte. Ver dachte kon niet verdragen dat hij zijn meisje *8 avonds moest afstaan aan de communistische partij, daarenboven meende hij. dat die agitatie h«n maar „achterop" zou brengen. Een dag voor den moord hoorde getuige beneden aan de trap roepen: „Moeder! Moeder!" En toen zij toe snelde zag zij dat het meisje bijna door ver dachte gewurgd was, terwijl de laatste benauwd op den grond lag. Meermalen had getuige de bedreiging gehoord .Je gaat eran!” De vader van het slachtoffer was het met verdachte eens ten aanzien van diens stand punt over de staking. Hij was er zeer tegen dat zijn dochter er communistische principes Op na was gaan houden en hij had haar toe gevoegd, dat als zij den Rooden Dinsdag zou gaan meemaken, hij liever had dat zü uit huis De Officier van Justitie, mr. Paardekooper Overman, achtte het bewijs voor moord met voorbedachten rade aanwezig. Ook de poging tot wurging wijst z.1. in die richting De feiten zijn zoo duidelijk dat reconstructie van het dra ma volgens spr. niet noodig is. Wat zijn de drijfveeren geweest, die verdachte tbt deze daad hebben gebracht? Het feit, dat het meisje com muniste was geworden en bij een anderen man den weerklank van haar Idealen vond. Politieke overtuigingen mogen nooit en in geen geval aanleiding zijn tot drpevige gevolgen als de onderhavige. Gelukkig wordt Nederland daar thans nog van gevrijwaard. De hoofdoorzaak aldus de officier is hier jalouzie, wat ook uit brieven van verdachte te bewijzen Is. Spr. had er geen bezwaar tegen den term „crime passionel” te aanvaarden, maar de clementie die daarin ligt opgesloten mag niet te ver worden opge voerd. Dan betuigde spr. zijn deelneming aan de ouders van het slachtoffer. Het reclasseerlngs- rapport ia «éér gunstig, daarin wordt verdachte een rustige, kalme jongen genoemd, dien men nooit tot zoo iet* ia staat had geacht. De Rijkswaterstaat heeft Dinsdag aanbesteed het maken van de aarden baan voor de toe gangswegen naar de brug over de Waal te Nij megen; het wijzigen van het daarmede samen hangend straten- en wegencomplex In die ge meente; het aanbrengen van verhardingen en het uitvoeren van bijkomende werken. Laagste Inschrijver was: J. J. Geluk te Tholen voor l 411.000.—» Op 6 October jj. werd een inbraak gepleegd In een perceel aan de Berenstraat te Amster dam. bewoond door een bioscoopdirecteur. Uit een buffetlade wisten de ongenoode gasten een bedrag van 8000 te ontvreemden. De recherché van het bureau Raampoort, die de zaak in onderzoek had, vermoedde dat de daders, twee Duitachers, zich in Dusseldorf of omgeving ophielden. De brtgadier-rechercheur Bakker van het bureau Raampoort heeft zich Maandagmorgen derwaarts begeven voor het instellen van een onderzoek. Dinsdagavond deed hij telefonisch aan zijn chef mededeellng, dat hij In Dusseldorf zekeren B. had gearresteerd, die een der daders van de tnbraak is. Nadere büaonderheden ontbreken nog. Dé agent van politie, die het eerst na het ge beurde aanwezig was. constateerde dat het meis je reeds overleden was; verdachte vond hü be wusteloos op een divan liggen met een messteek in de zijde, het zwaar-bebloede mes had hü weggeworpen. In den avond kon de dader ech ter nog gehoord worden en bekende hij de daad met voorbedachten rade te hebben gepleegd. Een vrouw verklaarde, dat zU het tweetal dien middag wel een uur voor het huls zag staan praten. Zij hoorde het meisje eenlgë malen pertinent „neen” zeggen. Plotseling zag zü. dat de man een dolk uit zijn overjas nam en die in het hart van het meisje stak. Hevig gillend liep de getroffene haar huls binnen. PARUS, 313 M. 7.50 Blijspel 8 40 Gramofoonmuzlek 9.05 Operette van Raoul Moretti. De Centrale Bond van Spoor- en Tramweg personeel heeft In een algemeene vergadering besloten de aangekondlgde verlaging der loo- nen en salarissen met vyt pCt. niet te aan vaarden. BATAVIA, 13 Nov. (Aneta) Behalve de (irie bekende passagiers zullen met de Uiver” nog mee naar Holland vliegen, de heer Dudok van Heel en. van Bangkok af,- de President van de Curtiss Wright Works, terwijl nog een vier tal passagiers voor tusschen-trajecten geboekt zijn. De mee te nemen post baloopt tot dusverre slechts 25 K.G., doch men verwacht een be langrijke toename hiervan voor het vertrek. De post is echter minder dan gewoonlijk/aange zien ook het gewone Hjnvllegtulg ook morgen ochtend vertrekt. Toen Maandagavond omstreeks half tien de overwegwachter J. O. de boomen bij den over weg over den Provincialen weg te Schalkwijk (Utr.) had neergelaten om den sneltrein, die om 21.20 uur uit Utrecht vertrekt, te laten pas- seeren, zag hij plotseling een auto met grooto vaart aankomen. De chauffeur bemerkte niet, dat de boomen waren neergelaten en reed, doordat hij het gevaar pas eenige meters te voren bemerkte, met groote snelheid tegen de spoorboomen. Deze werd omhoog gedrukt, zoo- aat de auto met de voorwielen op <fe rails kwam te staan. De overwegwachter had de tegenwoordlghe .1 van geest, de Ujn over te snellen en de twee inzittende heeren uit den wagen te trekken. Zij konden nog bijtijds eenige meters uit de voeten Verder zullen veldkeukens van het leger de wachtenden op Schiphol van erwtensoep voorzien. Er is veel verkeerds. Met ijver zet men zich er aan de ongerechtigheden te doen verdwijnen. Men ijvert, men pleit, men vecht, men werkt, men propageert. En men heeft succes. Er verdwijnt veel verkeerds. Wellicht- verstart men ietwat in het doel* Men ziet de ergerlijkheden waartegen men zich eens met jongen moed aangordde en men let allicht te weinig op ander kwaad. Intusschen bereikt men veel goeds. Maar een Jong geslacht aanvaardt dien toestand als vanzelf sprekend. Het is met gebezigde methoden, mis schien terecht, niet tevreden. Het kent de oorzaak niet waaruit sommige werkwijzen gevormd moesten worden. Het ziet alleen nieuwe onvolkomen heden die verdwijnen moeten. Het kent een eigen vijand en een eigen strijd. En nu komt de tragiek der wisse lingen. Het oudere geslacht acht zich miskend en het jongere acht zich on begrepen. Er kunnen inmiddels aan weerszijden tekorten &n. Gelukkig, wanneer jeugdig vermogen van den ouderdom de jonge impuls begrijpt sn waardeert; gelukkig wanneer ver standig inzicht der jeugd het volstre- ien goed weet te waardeeren in het -aam van zijn tijd! Op een vraag van den Officier wat verdachte den morgen van den moord aan de moeder ge zegd had, antwoordde deze: „Ik zal dat lieve ge zichtje wel eens verminken.” De moeder raaide hem daarop, .aan geen gekke dingen te doen en ook aanrhaAr te denken. Verdachte kocht het mes een dag tevoren in de Dapperstraat te Amsterdam en de verkoop ster verklaarde nu dat hij toen een normalen Indruk maakte. De Officier van Justitie bij de Haagsche Rechtbank heeft vier jaar gevangenisstraf ‘ge- eischt tegen den 32-jarlgen vlieger L. O. B„ thans gedetineerd, die een dame bij wie hij Inwoonde, voor ƒ280 heeft opgelicht. Verdachte heeft reeds tallooce slachtoffers gemaakt zoo wel hier te lande als in het buitenland. 6. Carillon. Elgar. 1. Salut Vienne, potp. Doetal. 10.00 Plano-recltal door Elfrlede Muller. 1. Lyrische Stücke. Grleg. 2. Rondo ceprlccloeo. Op. 14, Mendelssohn. 3. Wan- dererfantasle. Impromptus. Moments mu sical. Schubert. 4. Ronde brillant. Palacca brlllante, Weber. 10.30 Du 1 tec he muziek door het Radlo-orkest. 1. Serenade In B-dur. voor cello en orkest. Volkmann. 2. Serenade. Richard Strauss. 11.00 Dans muziek van gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12.00 Het Omroep orkest o. 1. V. Paul Gaaon 6.35 Orkest- concert o. 1. v. Karel Walpot 8.20 Het Omroeporkest o. 1. v. Frans André 9 35 Orkestconcert o. 1. v. Karel Walpot 10.30 Gramofoonmuzlek. Voor dé Haarlenuche rechtbank stond Dinsdagmiddag terecht de 32-jarige metaal bewerker G. J. K. uit Amsterdam, die in den middag van 21 September j.1. op het Sluispad te Koog aan de Zaan de 23-jarige mej. D. uit Amsterdam, met wie hU ver- loofd wax geweest, In koelen Moede en met voorbedachten rade doodstak. In de dagvaarding wae verdachte moord sobe. doodslag ten laste gelegd. x De deskundige dr. J. P. L, Hulsi gaf een verklaring van de doodsoorzaak: het mes was dwan door het 'hart gegaan. Bovendien ontdekte de dokter aan den hals verschijn selen die op een wurgpoging, eenige dagen tevoren, wenen. De NS B. is op het oogenbilk, aldus meldt „Het Volk”, druk bezig, haar weerbaarheldsaf- deelingen, die door het groote ledenverlies van de laatste maanden zeer gedund waren, te zuiveren, te reorganiseeren en aan te vullen. Onder de overgebleven leden wordt een werf- campagne voor de W.A. gevoerd, doch zij, die zich hiervoor aanmelden, worden eerst aan een ernstig onderzoek op hun betrouwbaarheid on derworpen. Het Is de bedoeling, de W.A nog meer dan vroeger, op een zuiver militaire leest te schoeien. Dit bericht verkrijgt dubbele beteekenls. aldus het blad, door het antwoord, dat minister Co- Hjn Vrijdag in de Tweede Kamer gaf aan hen, die opheffing van, het verbod voor ambtenaren om zich bij de N.5^. aan te sluiten, bepleitten. De heer Colijn zeide: „Zoo heeft b.v. de Natio naal Socialistische Beweging nog haar weer afdelingen, die voor een politieke party met zuiver legale bedoelingen. In ons land wel eenigszlns overbodig lijken te zijn.” verzekeringsmaatschappijen, vereenl- gingen, vennootschappen, enz., voor brandweer, auto's; g. aan houders van bedrijfsauto’s, voorzoover reserve-motorrljtulgen, indien dezelfde hou der daarnaast drie andere motorrijtuigen van dezelfde soort (P.B. of V.) voor de volle belas ting heeft aangegeven, met dien verstande, dat voor elk drietal bedrijfsauto’s ten hoogste reserve-wagen kan worden voorzien van zestig-dagen-kaart; h. aan ondernemers van autobusdiensten, die in het bezit zijn van een vergunning van Ged. Staten der provincie voor hun reserve-auto- bussen, ten hoogste voor het aantal, dat In de vergunning der voorwaarden Is omschreven. Deze beschikking treedt In werking met In gang van 1 Januari 1935. tweede wordt gelegd bij het café ZU zal het terugkeerend verkeer, dat In de richting Amstelveen moet gaan, ver werken. Belde bruggen krijgen een lengte van 50 M en zijn berekend op een gewicht van 7J4 ton. Dinsdagnamiddag Is op den Rijswijkscheweg bij de Wenckebachstraat te ’sGravenhage een droevig ongeluk gebeurd. De ongeveer 7-jarige B. P.. wonende In de Deimanstraat aldaar, is door een auto overreden met het gevolg, dat het ventje op slag dood was. Omtrent de toedracht van dit ongeval ver nemen wij dat de jongen meegereden had op een auto van Van Gend Loos. HU had achter aan dezen auto gehangen en dezen op den hoek van de Eliasstraat losgelaten. HIJ bleef toen eenige oogenblikken heen en weer op den rij weg loopen waarbij hl) door den aankomenden auto werd gegrepen. Deze auto werd bestuurd döor Iemand uit Rotterdam. Het politieonder zoek heeft uitgewezen, dat den chauffeur In het geheel geen schuld treft, doch dat dit ongeluk geheel te wijten Is aan onvoorzichtig heid van het slachtoffer. De O. D. heeft het lijkje naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. DROITWICH, 1500 M. 5.35 Sydney Kyte en zijn orkest 6.50 Koraalgezang 8.35 Zangspel door Holt Marveil 1035 Het Gershom Parklngton Kwintet 11.35 Dansorkest o. 1. v. Henry Hall. KALUNBBORG. 1261 M. 2 05 Piano concert door Stella Olrlk 2.25 Arnold Nielsen's ^ensemble 7 30 Omroeporkest o. 1. v. Dr. Frits Busch m. m. v Edltha Fleischer zang. Marietta en Martha Am- stad zang 6.20 Populair concert 7.30 Gevarieerd proeramma o Kobln en 3 orkesten Dinsdagmorgen Is te Halsteren In de woning van de familie L. een tragisch ongeulk gebeurd Het twaalfjarig zoontje der familie speelde In een der kamérs met een geweer. Plotseling trok het knaapje de haan over, met het droe vig gevolg, dat zijn zusje van 16 jaar, dat zich in dezelfde kamer bevond waar het jongetje speelde, een lading hagel in het gezicht kreeg. Onmiddellijk was een dokter ter plaatse. HU achtte overbrenging naar het ziekenhuis tf Ber gen op Zoom gewenscht. De toestand van het meisje baart geen zorg doch waarschijnlijk zal zU een oog moeten missen. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Mor- genconcert NCRV 10 00 Leger des Heils- kwartlertje 10.15 Morgendienst door ds. G. W. van Deth 10 45 Gramofoonmuzlek KRO 11.00 Gramofoonmuzlek 11.30 Oodsdlenstie halfuurtje door pastoor L. H Perquln 12.00 Politieberichten 12.15 Het Kro-orkeet o. 1. v. Marlnus van 't Woud NCRV 2.00 Cursus fraaie handwerken door mej. O. AblU 3 00 Vrouwenhalfuur tje. Spr. P. G. Schreuder 3 30 Zangpla ten 3.45 Verzorging zender 4.00 Bij bellezing door ds. Kljftenbelt 5.00 Cur sus handenarbeid voor de jeugd door H. J, Stelnvoort 5.30 Chriatell'k llederanuurtlè door Johannes de Heer 6.30 Orf^lplaten 6 45 A. Stapelkamp spreekt namens de C.N.V. 7.00 Politieberichten en Ni C»r; Persbureau 7.15 Weekoverzicht öopr Corn. A, Crayé 7.45 JublleumwedatrOd 8.15 J. B. Roelof sen. Brandgevaar en brand 9.00 Concert door het Christelijk Radlokoor o. 1. v. J. Covéé, afgewisseld door orgelbespeling door Blaauw 10.30 Gr-»-* mofoonmuzlek 11.30 Sluiting. O V 17 t I Gelijk wU dezer dagen meldden, is verleden week In den nacht van Donderdag op VrUdag te Echteld In het Stationsgebouw een Inbraak gepleegd en werden dien nacht te Arnhem aan gehouden drie mannen, die In een auto een groot aantal Inbrekerswerktuigen, onder meer geschikt tot het forceeren van brandkasten, bU zich hadden. De burgemeester van Llenden, waaronder Echteld resorteert, begaf zich VrUdagochtend naar Arnhem. Na overleg met den commissaris van politie |s de Amhemsche recherche daar op In samenwerking met den burgemeester van Lienden, het onderzoek begonnen. HAMBURG. 322 M. 10.50 Klein Om- Vbor de jeugd zang en muziek 7.30 Om roeporkest o. 1. v. Eugen Wllcken 5.05 roepdansorkest o. 1. v. Erwln Bolt en solis ten 10 20 Concert. Reeds dadelijk was gebleken, dat de aange houdenen bü de politie In diverse gemeenten als behoorende tot het echte Inbrekersgilde be kend stonden. Een van hen heeft nJ. reeds 21 jaar In de gevangenis doorgebracht en was des tijds betrokken bij de inbraak In het corres pondentschap van de Nederlandsche Bank te Kampen, waar ruim zeventig duizend werd buitgemaakt. Na een onderzoek te Echteld, hetwelk nog en kele stille getuigen opleverde, werd de zaak met kracht aangevat. Tengevolge hiervan werd zoo bezwarend ma teriaal verzameld, dat dé drie verdachten ten slotte allen een volledige bekentenis aflegden. Zij zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. WEENEN, 507 M. 6 20 Réportage van een wijnfeest 7.20 Operette van Paul Abraham 11.20 Dansorkest o. 1. v. M. Braumueller. WARSCHAU. 1345 M. 7.20 Omroepor kest o. 1. v St Nawrot 8 20 Omroepsym- phonleorkest o. 1. v J, Ozlmlnskl 9 S0 Concert 9.35 Dansmuziek. Eenigen tijd geleden werd een vrouw wonenr de aan den Tweeden Daalschedljk te Utrech^ bezocht door haar man, een gep. onderofficier uit Arnhem van wlen zij gescheiden leefde. Toen zij weigerde met hem mede terug te gaan, bedreigde hü haar met een geladen re volver. Wegens bedreiging met eenlg misdrijf tegen het leven gericht, werd de man Dinsdagmorgen door de Utrechtache rechtbank, conform den eisch van den Officier van Justitie veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. PARIJS RADIO, 1648 M. Gramofoon muzlek 12.50 Populair concert o. 1. v. Victor Pascal 5.20 Tooneel van Corneille 9.05 Symphonle-orkest o. 1. 10.50 Dansmuziek. Na overleg met de Kon. Vereeniging voor Luchtvaart en de Kon. Luchtvaart Maat- schappü te ’s-Gravenhage is besloten, dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken te 's-Gravenhage op Zaterdag 24 November a.s, des namiddags te on bemanning van de aanbieden in het gebouw van het Kon. Zoö logisch Botanisch Genootschap. Het ligt in de bedoeling, dat aan verschil lende vereenlgingen gegeven tot een Ulver-bemanning naar den Dierentuin. Wegens het late namiddaguur, waarop de Uiverbemannlng te 's-Gravenhage zal aanko men, is, in verband met de dan Invallende duisternis, afgezien moeten worden van het oorspronkelijk denkbeeld om de huldiging in haar geheel bulten op een groot terrein te doen plaats vinden. De verdediger, mr. Th. J. Eskens uit Am sterdam, hield een pakkend pleidooi, dat niet gegrond was op juridische motieven ma^r zui ver en alleen het droeve leven van verdachte naar voren bracht. De hulselüke omstandig heden waren In verdachte’s jeugdjaren zielig en verschrikkelijk. Zün stiefvader was een dronkaard en mishandelde de kinderen. Daarop reageerde verdachte door zün leven alleen te gaan, zoekende naar liefde en steun. En in zün armoedige eenzaamheid klampte hü zich vast aan een meisje, dat hem echter na eeni gen tijd verliet. Hü trok dit zich zóó aan, dat hü probeerde zich door gasverstlkktng om het leven te brengen. Later ontmoette hü Dina en ook deze verhouding die eerst zeer hecht was Werd weer ruw verbroken door een derde Ver dachte ging ook in Amsterdam naar Commu-- nlstische vergaderingen om zün meisje te beha gen, maar hü voelde dat daar het geluk niet te vinden was. Via de politiek is het meisje in kennis gekomen met een geestverwant en toen kwam de jalouzie, de nieuwe dreiging voor eenzaamheid. Pleiter meende dat de „crime passionel" zeer dikwüls zün basis niet vindt in de liefde of in de hartstocht, maar In de een zaamheid. Toen de fatale gedachten opkwa men was er niemand om hem tegen te hou den om eens rustig met hem te praten Hij» was alleen en in de eenzaamheid groeide de onrust, kregen de zenuwen meer en meer de overhand Pleiter meende dat men, psycholo gisch gedacht, niet ican moord mag spreken en hü ontkende ook dat in dit geval de gene rale preventie een rol speelt. Clementie past niet in deze zaak, besloot pleiter, ik heb U een lijkje gegeven in het arme leven van dezen verdachte en ik beveel hem bü uw rechtbank aan. Uitspraak 22 November. KEULEN. 456 M. 3 20 Vroolllke muziek 4.35 Gerta Beekman zingt. Egbert Grape piano 6.20 Grootomroeporkest o. 1. v. Leo Eysoldt 7.35 Concert door Prisca- kwartet. komen, toen de sneltrein aankwam, den auto greep en door de balie aan den kant van de Schalkwüksche Wetering duwde. De auto, M-8325, was van voren geheel in elkaar gedrukt. De trein stopte, doch kon na eenlg oponthoud de reis voortzetten. De tegenwoordigheid van geest van den over- wegwachter had grootere ongelukken voorko men. In verband met de groote drukte die op Schiphol wordt verwacht bü de aankomst van de „Uiver" zal het korps Pontonniers en tor- pedisten twee pontonbruggen slaan over de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder, een en ander in overleg met den burgemeester van Haarlemmermeer en de Amsterdamsche Ver- Igeerspolitie. Een pontonbrug wordt geslagen naast de vaste brug in den verkeersweg Sloten-Schip- hol. Het heengaand verkeer zal er over trek ken. De Vlietzicht. a. aan kermisreizigers, voor motorrijtuigen tot vervoer van hun kermlsbenoodigdheden en voor de z.g. woonwagens; b. aan ondernemers van verhuizingen voor verhuiswagens; c. aan eigenaars van transportbedrüven voor wagens, ingericht voor büzondere niet geregeld voorkomende transporten, zooals wagens voor het vervoeren van kabels, bergtngsauto’s, kraan- en takelwagens, wagens voor transport met ma teriaal met zeer groote afmetingen, enz.; d. aan begrafenisondernemingen enz. voor lükauto’s; e. aan ziekenhuizen, vereenlgingen voor zie kenzorg, autoverhuurders, enz. voor zieken auto’s; f. aan BRUSSEL, 322 M. 12.30 Gramofoon- muziek 1.00 Orgelconcert Orkest concert o. 1. v. Paul Xoullez 5 20 Het Symphonleorkest 8.35 Vroolük luister spel 930 Het Omroeporkest o. 1. v. Frans André 10.30 Populaire Oramofoonmu- zlek.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 14