October ©A De economische toestand De kwestie der ondervoeding I De Rijksmiddelen in I L DeV.KP.-Uiverdag ook! I kok feaafeten Stem uit Twente Geen ongunstige mound VcUMJLOt IL IN- EN UITVOER MEER STEUN VOOR DE MIJNINDUSTRIE ZATERDAG 17 NOVEMBER 1934 1 I e OKÓ &U\&aUs ooit Ook Rotterdam Middenstandsbelangen t V accinatieplicht KLOOSTERJUBILEUM WIJZIGING JACHTWET De naakte waarheid Protest van „St. Raphael” T rawlerviaachery De contingenteering heeft alleen nieuwe concurrenten van de markt geweerd DEMARCHE BIJ SPAANSCHE REGEERING Dumping DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN Academisch* examen* Onderhandellngen met Duitschland i' Invoerverbod van ainaaaappela en mandarijnen word\ overwogen Steun aan de acheepvaart onze excursie naar Schiphol opWoens- dag 21 November? >1 HI in t. b 1 L Clearing verd ragen i De export naar I Afzet in het binnenland daar Middenatand De vraag of het gewenscht is fabrieken op te Zij is derhalve voornemens voort te gaan op 5 65 onder Het ligt in de bedoeling ook de wilde vaart in de ateunver- leening te betrekken [heid, maar in deze ab- fn we al met weinig te- Verlenging geldig heidaduur tydelyke bepalingen' Het gevolg daarvan Is, dat het aantal dagen waarop sommige mijnondernemingen niet wer ken hetgeen aanvankelijk afnam weer is vergroot. Wat dit beteekent voor de mijnwerkers wier loonen toch al niet te hoog mogen worden ge noemd, behoeft niet te worden gezegd. Aan het vraagstuk van dumping door andere landen op de binnenlandsche markt schenkt de Minister geregeld aandacht. Daartegen zijn in bepaalde gevallen maatregelen genomen. Het is echter uiterst moeilijk maatregelen tegen du n ping te nemen door een speciale anti-dumping wetgeving; de ervaringen, in het buitenland op gedaan, wijzen in dezelfde richting. Grootte van het gezin Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de begroeting van Economische Zaken wordt het volgende ontleend: De zinsnede in de Troonrede, dat onze politiek inzake handelsverdragen niet geheel bevredigend is geweest, beteekent, dat, naar de overtuiging der Regeering, ook met een ander systeem geen beter resultaten te ver krijgen zouden geweest zijn. richten, die aardappelvlokken produceeren. heeft de aandacht van den Minister. reorganisatie die voor de geldelilke 8 5 9 12 10 8 7 6 8 9 9 9 7 11 12 9 10 6 9 7 10 11 12 Huur per week 4.05 5.— 4.60 5 16.73 12.20 16.65 24.— 19.— 14.75 14 30 13.25 1420 14.45 19.40 1590 1355 18.— 21.50 16. — 1790 12.25 17. — 1320 1820 17.15 22.50 4.75 5 4 50 5.50 433 3.50 3.50 4.75 3.50 3.— 3.— 3.50 2.30 van Waterstraat ging opnieuw gepi treden van den Minister en tegende veelte ver gaande aantasting der joonen van het den ingeslagen weg. Ten einde den export zoo veel als in de bestaande omstandigheden moge- Hjk is te behouden, zullen onderhandellngen met een reeks van Staten worden gevoerd. Voor- zooveel de nieuwe omstandigheden dit wensche- HJk maken, zal de Regeering niet nalaten nieu we bevoegdheden aan het Parlement te vragen. Dat U zich hiervoor heden nog van kaarten kunt voorzien aan ons bureau, zoolang de voorraad strekt! Wat de vraag betreft of naast contingentee ring ook verhooging van invoerrechten zal plaats vinden om de binnenlandsche markt te beschermen, merkt de Minister op, dat dit laat ste middel inderdaad toepa^ing kan vinden. Deze toepassing kan tevens tengevolge hebben, dat bestaande contingenteeringen kunnen wor den voorkomen Óf bestaande worden opgeheven. Nopens de uitvoering van de voorgenomen steunverleening aan de groote scheepvaart is overleg gaande. Het is niet gewenscht om Hier omtrent nadere inlichtingen te verstrekken, zoo lang het overleg nog niet tot meer definitieve resultaten heeft geleid. Wel kan reeds nu wor den medegedeeld, dat het in de bedoeling van den Minister ligt odk de wilde vaart In de steun verleening te betrekken Wat de kustvaart be treft, Is de Minister van meenlng, dat In het algemeen de bedrijfsresultaten van dezen tak van scheepvaart steunverleening niet motivee- ren. l Duitachland Bezoldigingen dienen in overeen- atemming te zyn met de rykaaalarieering De Redactie van dit blad is in ’t bezit Van de officieele lijst, zoodat aan de ge loofwaardigheid van een en ander absoluut niet kan worden getwijfeld. Wat betreft de vraag, of de Regeering voor* nemens is om door middel van clearlngverdra- gen den internationalen handel zoodanig te or- ganisecren, dat' door verplaatsing van den in voer de voornaamste afnemers onzer producten in staat zouden worden gesteld deze te betalen, worde opgemerkt, dat zulk een streven niet mo- gelijk zoude zijn, indien men naar in de ge stelde vraag schijnt te zijn opgesloten als ge geven aanneemt, dat onze uitvoer gelijk zou A. H. J. COPPES, Arts. daarvan moet du* de volle buur worden be taald. De Minister meent ten stelligste te moeten niet vol- export naar Men ziet, dat de lijst voornamelijk groote gezinnen betreft, en dat er dus zijn, die met 8 personen moeten leven van 10.75 per week, met 9 personen van ƒ9.60 etc. etc.; van dit geld moeten levensmiddelen ge- WIHTER handen en afdoend middel CALOUINAL TABLETTEN -X-^NATUURLIJK kalkproduct t*’ O'"aw>." D BUSK ÏO TABLITTO. I OW -< POOS <00 1 - AMST E 0 AMSCHE CH I NI N E F ASSI EK De op handen zijnde herziening van het handelsverdrag met Duitschland schept naar het oordeel van den bond voor de Regeering een situatie, welke haar In staat stelt meer ef fectieve bescherming der eigen mijnindustrie te befelken. Volgens het verslag der Tweede Kamer was men vrij algemeen van oordeel, dat de lijde lijke bepalingen betreffende de vaccinatie nog niet kunnen worden opgeheven, ofschoon som mige leden het wel zeer bedenkelijk achtten, dat tengevolge van deze maatregelen het aan tal vaccinaties sterk achteruitgegaan is. Deze leden verheugden er zich dan ook over, dat de Gezondheidsraad overtuigd blijft van de groote waarde der verplichte vaccinatie, mede in ver band met het feit, dat in de ons omringende landen de verplichte vaccinatie nergens is op geheven. Eenige leden zouden gaarne de meening van den Minister vernemen over verplichte vacci natie op zeer Jeugdigen leeftijd. Gevraagd werd, waaraan de wanverhouding te wijten is tusschen de afgeleverde hoeveel heid entstof en het aantal inentingen in het tweede kwartaal van 1934; er is entstof afge- leverd voor 30.852 vaccinaties, terwijl vermoe- delijk slechts 6000 vaccinaties plaats gehad hebben. Men zou gaarne vernemen, of de af levering van entstof geschiedt tegen kostprijs dan wel tegen hoogeren of lageren prijs, en of voor de kostelooze inenting niet veel meer ent stof beschikbaar gesteld wordt dan noodig is. gebleven. Vergeten mag hierbij echter niet worden, dat deze heffing eerst op 25 Fe bruari j.l. in werking is getreden. Ten slotte nog de opmerking, dat Zegel rechten en Registratierechten een heel behoorlijke opbrengst te zien geven, resp. 3 ton en 14 mille boven vorig Jaar October. Dat de Successierechten ook weer eens boven de 3 millioen kwamen is uiteraard aan toevallige omstandigheden te danken. Maar ondertusschen heeft deze belasting- toch maar 2!4 mlllloen mêèr dan de ra ming opgebracht in deze 10 maanden. Over de andere middelen, de kohlerbe- lastingen, een volgende maal. Door de Koninklijke Hollandsche Lloyd Is -ot dusverre, na de reorganisatie In 1932 uit het toen aan deze Maatschappij verleende crediet een bedrag opgenomen van 4.002.000. Aangezien de Minister tot de overtuiging is gekomen, dat de Koninklijke Hollandsche Lloyd bij den tegenwoordigen om vang van het bedrijf niet voldoende levensvatbaarheid bezit, is hij van meening, dat niet op de tot dusverre gevolg de wjjze met credletverleening kan woréen doorgegaan. Bij het voortbestaan van genoemde Maatschappij zijn echter zulke groote Neder landsche belangen gemoeid, dat thans nagegaan wordt in hoeverre door nieuwe een positie geschapen kan worden, die voor de toekomst uitzicht biedt, dat verdere geldelilke steun van den Staat achterwege zal kunnen blij ven. De Minister heeft gemeend niet tot een be perking van den Invoer van spiegelglas te kun nen overgaan. Een beslissing omtrent de wijze, waarop de klompenindustrie moet worden geholpen, kan spoedig worden verwacht. Immers het thans bestaande handelsver drag biedt aan Duitschland de gelegenheid tot onbeperkten koleninvoer in ons land, terwijl daarentegen onze uitvoer naar Duitschland tot rond 10Q.000 ton per maand is beperkt Tenge volge van dit verdrag kan ook in verband met de meestbégunstlgingsclausule in verdra gen met andere Staten tegen deze laatsten niet worden dpgetreden, al beperken die hun nerzijds onzen kolen-ultvoer ook nog zoo sterk. De zaak is eenvoudig deze: men weert de Nederlandsche mijnen elders door middel van regeeringsmaatregelen en betwist haar ook nog door middel van dumpingsprijzen mogelijk geworden door de bescherming welke men op de inheemsche markt geniet de eigen natio nal markt. Waar de Regeering streeft niet alleen naar werkbehoud. maar ook naar werkverruiming, mag naar de bond meent voor de mijnindustrie de vqjle aandacht worden gevraagd, omdat de mogelijkheid daartoe geboden wordt. Volgens het Verslag der Tweede Kamer vond de indiening van dit wetsontwerp, dat den druk der Jachtrente aanzienlijk beoogt te verlagen, algemeene waardeering. Sommige leden zouden gaarne van den Mi nister vernemen, of niet door een wijziging van art. 75. waar bepaald wordt, dat het gedeelte der schadeloosstelling, hetwelk geacht wordt op het perteel betrekking te hebben, wordt be rekend naar verhouding van de kadastrale grootte der perceelen, de druk op de verschil lende perceelen naar verhouding van hun wild- rijkdom zou kunnen worden gedifferentieerd. Ten slotte vroegen deze leden, of het, in ver band met de wenschelijkheid tot een zoo groot mogelijke verlichting van lasten te geraken, niet mogelijk zou zijn, de annuïteit, welke 5,783 pCt. bedraagt, af te ronden tot 5.8 pCt. in plaats van tot 6 pCt. De gemeenteraad van Rotterdam is bij Kon. besluit aangemaand om binnen drie maanden de bezoldigingen en de verdere arbeidsvoor waarden van het gemeentepersoneel zoodanig te wijzigen, dat deze geacht kunnen worden fn overeenstemming te zijn met een peil, .hetwelk in vertind met de salarieering enz. van het Rijksprsoneel en van het personeel bij andere overheidsdiensten in het huidige tijdsbestek als redelijk mag worden aangemerkt". B. en W. hebben zfch met den minister tn verbinding gesteld tot het voeren van overleg over deze zaak. Het ligt in het voornemen de belanghebben den bij de Vlsscherij op versche zeevisch te or- ganiseeren In de Nederlandsche Vlsscherij - centrale en in samenwerking met die belang hebbenden een regeling te treffen, welke kan lelden tot een verbetering van het zeevlsscherij- bedrijf en In het bijzonder van de trawlvlssche- rjj te IJmulden. B(j de te treffen regeling en de vaststelling van de voorwaarden, waaronder de trawlvls- scherij in het vervolg zal kunnen worden uit geoefend.' zal er'naar worden gestreefd te ge raken tot een beperking van de overbevlsschlng van de Noordzee en de vernietiging van te kleine viach. De wenschelijkheid van een statistiek betref fende de kosten van levensonderhoud, wordt erkend. In overleg met de Centrale Commissie voor de Statistiek, zijn plannen terzake In voorbereiding. Het vraagstuk der vestigings-eischen voor mlddenstandsbedrijven. maakt bjj den Minister reeds een punt van overweging uit. Aanvanke lijk acht hjj een oplossing In dier voege mogelijk, dat in de richting van het stellen van eischen ten aanzien van vakbekwaamheid e.d. wordt gegaan; tot gesloten bedrijven wenscht de Mi nister in geen geval te komen. Wat betreft het vraagstuk eener wettelijke regeling van het cadeaustelsel, moet de Minis, ter zich vooralsnog een beslissing voorbehouden; hij wenscht n.l. ten dage zoowel aan de belangen van den handel als tan die van de nijverheid in hun vollen omvang recht te doen weder varen. Woensdag 21 November hoopt de Eerwaarde Zuster Florence <ln de wereld Anna. Maria Wouters) den dag te herdenken, waarop zij ‘vóór vijf en twintig jaar de H. Geloften heeft afgelegd In de Congregatie van den H. Carolus Borromeus te Maastricht. onze excursies aan te sluiten? n de afgeloopen weken Is er van medi sche zijde gewezen op de gevallen van ondervoeding, die zich in de practljk begonnen te vertoonen. De buitengewone verbazing, waarmee men van deze mededee- lirjgen kennis nam heeft bij meerderen van ons de vraag doen rijzen, of ’t groote publiek eigenlijk wel goed weet, wat de in Juli inzake den steun getroffen maatregelen werkelijk beteekenen en dat^ heeft ons op ’t idee ge bracht den lezers van dit blad en ook den heeren in den Haag die over de steun verlaging praten als over een afgedane iaak een lijst van 23 gezinnen voor te leggen, die beter dan welk sentimenteel pleidooi ook demonstreeren, de ellende, de armoede en den honger die in Nederland worden geleden. Deze lijst is officieel. De personen wonen in een stad die erg door de crisis is getrof fen en de ultkeeringen zijn berekend naar de thans geldenje loonen. In 't totale gezinsinkomen zit de huurtoe- slag verdisconteerd. Uit den aard van de zaak zijn de namen verzwegen. Naar wij vernemen, heeft het uitblijven ge durende vijf maanden van de In werking stel ling door de Spaansche regeering van het op 16 Juni U. te Madrid onderteekende Ned.- Bpaansche handels- en scheepvaartverdrag en het voortduren van de achterstelling In Spanje van eenige belangrijke Ned. exportproducten de regeering aanleiding gegeven Hr. M.’s gezant te Madrid op te dragen een krachtige démarche bij de Spaansche regeering te ondernemen. Voorts zou thans bij de regeering in overweging zijn na 1 December as. den Invoer van Spaan sche sinaasappelen en mandarijnen te verbieden, voor het geval de Spaansche regeering op dien datum het bovengenoemde verdrag nog niet vooKloofijg in werking zou hebben gesteld. AMSTERDAM Geslaagd voor het Doctoraal examen in de kjhssieke Letteren de beta Th. 'W. J. Nlcolaas en voor het Cand. ex. in de De vraag op welke wijze misleiding van het publiek kan worden tegengegaan op het punt van aanduidingen van herkomst, is op het De partement van den Minister In studie. Hier volgt de troosteloos lijst: Totale gezlns- Inkomsten. Bij de huidige economische verhoudingen acht de Minister het niet mogelijk voor een betrek- keljjk langeren termijn bepaalde maatregelen te fixeeren. De Minister verklaart echter gaarne al hetgeen In zijn vermogen Is te doen, teneinde riltar zekerheid aan de industrie voor de ver zorging van de binnenlandsche markt te ver schaffen. blijven. De vraag kan naar het oordeel van den Minister in haar algemeenheid niet beantwoord worden. kocht worden en kleedlng en dekking, hier van moeten ziekte- en fondspremies betaald worden om van andere vaste uitgaven maar niet te spreken. Wij vragen ons ernstig af hoe lang zal dat alles goed gaan? is ’t niet aller dwaast, dat in een land, waar levensmid delen op de mestvaalt terecht komen, kin deren honger* moeten ljjden2. Wij hebben de schitterende rede van den voorzitter der R.K. Kamerfractie met ge noegen gelezen de wenschen inzake den werkloozensteun, zooals hij die uiteenzette, zijn zeker niet overdreven en naar mijne persoonlijke meening eigenlijk nog onvol doende, maar het is tenminste een eerste stap in de betere richting. Het ligt niet op mijn weg de aan dit vraagstuk vastzittende problemen alle te bespreken het was slechts de bedoeling enkele cijfers te vermelden en door de pu blicatie daarvan een ernstige waarschu wing te richten tot allen die ’t wel meenen met het Nederlandsche volk in zijn nooden en behoeften. Tenslotte is er een grens en ik wil wel erkennen, dat voor mij die grens al lang gekomen is. Ik geloof, dat voor duizenden goede Staatspartijen met mij vaststaat af gezien nog van de verschrikking der ellen de dat de Partij de leiding moet heuden in ’t belang der Partij zelf opdat *t uur niet komen zal, dat over de hoofden onzer leiders heen wij allen in een chaos gaan. Enschede. Uit het voorgaande blijkt reeds, dat, voor zoover de vraag bedoeld ia te vernemen, of de Regeering voornemens ia stelselmatig het goederen- en betalingsverkeer met een veel heid van landen te egaliaeeren, een der- geljjke vooropgezette bedoeling niet aanwe zig is. Inzake het aanhangige wetsontwerp tot regeling van den verkoop door middel van automaten, heeft de Minister zijn stand punt nog niet bepaald ..Het ontwerp eener wettelijke regeling be treffende het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf is in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Intusschen is de gunstige uitwerking, welke de getroffen maatregel zou kunnen hebben gehad, weer teniet gedaan, doordat België het toegestane contingent voor den koleninvoer weer verder heeft Ingekrompen. De Ned. R. K. Mjjnwerkersbond heeft een schrijven gericht aan Z. Exc. den minister van Economische Zaken, waaraan het volgende is ontleend. Met zeer groote ingenomenheid heeft de bond begroet den maatregel met betrekking tot de contingenteering van den koleninvoer. Hoewel door deze maatregel alleen kon wor den bereikt, dat nieuwe concurrenten op de Nederlandsche kolenmarkt eenlgszlns zouden worden geweerd, werd daarvan toch eenlg nut tig effect voor de Limburgsche mijnindustrie en de daarbij werkzame arbeiders verwacht. Adressant ontveinsde zich echter niet, dat het resultaat niet kroot zou zijn, wijl daardoor de invoer b.v. uit Duitschland, Engeland en België niet werd beperkt, ja zelfs niet werd voorkomen, dat deze nog eventueel zou toenemen. vw T anheér we het totaal resultaat yy der Octoberontvangst vergelijken met het evenredig deel der raming, dan maakt de afgeloopen maand geen slecht figuur. Tegenover het twaalfde deel der geschatte jaaropbrengst (men houde in het oog, dat het hier enkel betreft de z.g. ove rige middelen) ad ƒ32.209.000 staat een ontvangst van ƒ33,040.000. Alzoo een goede 8 ton mèêr dan verwacht werd. Hiermede is de angstwekkend groote achterstand, welke eind September nog rond 29 Mlllloen bedroeg, niet vermeerderd, maar integendeel met een klein mlllloen teruggeloopen. ’t Is een kleiniel normale tijden zijr vreden. Nemen we dan nog in aanmerking, dat aan dit credit-saldo alleen reeds de nieuwe omzetbelasting voor bijna 26 millioen schul dig is, en de suikeraccjjns, mede door een lagere heffing, ruim 8 millioen. dan komt vast te staan dat de resteerende middelen minstens naar verwachting gevloeid hebben. Zoo op het eerste gezicht komt een ver gelijking tusschen October 1933 en dezelfde maand van dit Jaar nog gunstiger voor den dag, want dan zien we een accrès van bijna 3)4 millioen. Men wachte zich er echter voor, hieruit nu weer voorbarig te gunstige conclusies te trekken. Want deze maand paraisseeren op den staat niet minder dan 5J4 millioen aan nieuwe middelen; zoodat er per saldo een achteruitgang is van rond 2!4 millioen. De groote schuldige hieraan is de suikerac- cijns, welke met 4.8 millioen, ongeveer 3K millioen bij vorig Jaar ten achter komt. ontkennen, dat van Overheidswege doende op het risico van den Duitschland zou zijn gewezen. De hulp, welke aan de exporteurs, die tenge volge Van de ongunstige deviezenpositie in Duitschland in moeilijkheden verkeeren, kan worden verleend, is een zaak, die de Regeering voortdurend heeft bezig gehouden. Mede in ver band met het feit, dat verschillende, deze ma terie rakende onderhandellngen, niet tot een gunstig resultaat hebben geleld, is het der Re geering niet mogelijk geweest een algemeene regeling in te voeren. Zij heeft nochtans dezer dagen een noodmaatregel genomen, waardoor in noodzakelijkè gevallen hulp wordt geboden. ■w- t it een en ander blijkt, wel, dat er in I J dezen staat voor den overzichtschrij- ver nu niet zooveel „muziek” zit. Een der weinige middelen, waarover iets te zeggen valt, is de Dividend- en T*n- tièmebelasting. In October 1933 bracht deze op ƒ635.000; in September van dit jaar 557.000, terwijl October 1934 plotse ling een stijging laat zien tot niet minder dan 970.000. Een bedrag dat herinnerin gen opwekt aan de goede mid-zomermaan- den van dit jaar.' Zou men ons een verklaring van dit ac crès vragen, dan moeten we eerlijk het ant woord schuldig blijven. Alleen dit: de be drijfsresultaten van de dividend-declaree- rende maatschappijen zijn heusch dit jaar niet zooveel beter dan vorig jaar. Eerder zouden wij erin willen zien een toevallige samenloop van omstandigheden, b.v. om dat enkele grootere N.V.’s in October haar dividenden hebben uitbetaald, terwijl zij het vorig jaar vroeger of later deden. Met dit al is echter dit middel over 10 maanden ruim 1.36 millioen vóór gekomen op 10/12 der raming. Inderdaad geen slecht resultaat! De Invoerrechten zijn deze maand weer iets gestegen, vergeleken met de vorige: 8.354.000 tegen 7.964.000. Bij de raming is er een accrès van ruim 2 millioen. In totaal is er nu een overschot van ruim 4)4 millioen. In aanmerking nemende de di verse contingertteeringen, mag men met deze cijfers nog heel tevreden zijn. Over de AccQnzen deze opmerking: be halve de geweldige daling van de suiker, valt op, dat gedistilleerd een kleine stijging vertbont, vergeleken bij vorige maand, al wordt ook nu nog de toch matige raming niet gehaald. Lang niet ku<aad loopt ook de tabak. Deze maand is de 3 millioen zelfs overschreden. Zet men daarnaast, {lat vo rig jaar October nauwelijks boven de 2 millioen uitkwam, dan is hier tenminste de Omzetbelasting het zorgenkind van den rljksschatkistbestuurder. Dezer dagen raamde Minister Oud, dat dit middel voor het eerste jaar 25 millloeri, bij de raming zou achterblijven. We vragen ons echter af, of dit nog niet wat te opti mistisch is. Over de eerste 10 maanden is de achterstand nu al ruim 25)4 millioen en er zijn, helaas, nog maar weinig teeke- nen, welke er op wijzen, dat in de resteeren de 2 maanden de maandramlkig ad 6.791.000 zal gehaald worden. Eerder gelooven we de ministerieele voor spelling, dat volgend jaar dit middel niet Ver van de ‘70 millioen zal afblijven (d.l. 11)4 millioen minder dan voor 1934*Vas ge raamd). Immers, we mogen wel aannemen, dat cje factoren, welke deze heffing dit jaar nog zoo ten ongunste beïnvloed hebben, dan^ultgewerkt zullen zijn. Mutatis mutandis kan hetzelfde gezegd worden van de nieuwe Couponbelasting, welke bij een jaarraming van 6.400.000 in tien maanden reeds 1.931.000 is achter- Tijdens de vergadering van hoofdbestuur afdeellngsbesturen van den Nederland»-*^ R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel ca. .Bint Ranhaël”, gehouden te Utrecht, is een motie aangenomen, waarin gehoord de uit eenzettingen van het hoofdbestuur over de si tuatie waarin de onderhandellngen over ver laging der loonen van het N. S.-personeel zijn geraakt tengevolge van een door den Minister geëischte verdergaande verla- irótesteerd wordt tegen het op gaande aantasting der loonen spoorwegpersoneel De vergadering sprak haar volle vertrouwen uit in het beleid van het hoofdbestuur. Dat Schiphol op Woerwdag 2 I No vember een stroom Uiver-enth'ou- siasten verwacht, drie maal zoo veel als het vliegveld kan bergen? Dat de vervoermiddelen Amster damSchiphol, en terug, onmoge lijk den grooten toeloop in een kort tijdsbestek zal kunnen verwerken? Dat een ieder, die op eigen gelegen- massa-vervoer aansluit, groot risico loopt? r Dat wjj door een goed georganiseer de excursie, waarvoor wij geen moeiten’ en kosten spaarden, ver schillende voorrechten bekwamen? Dat wij daardoor in staat zjjn onzen lezers te garandeeren, dat zij niet alleen van de Uiver-aankomst ge tuige zullen zjjn, maar ook tijdig, op rustige wjjze van Schiphol zullen komen? Dat alle V.K.P.-excursies uitmunt ten door een aangenaam verloop en stipte en vlotte organisatie? Dat U daarom niet beter en plei-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 21