DIAMANT 40 CT. PER POND Natuurwetenschappelijk onderzoek Reisgezelschap de sloot Auto Aardappelprijzen te hoog - tandpasta m Zoo rillerig? MINISTER INSTALLEERT ORGANISATIE DINSDAG 20 NOVEMBER 1934 >rf -: U Pater Bernardinu» Exploitant veroordeeld Klumper Nood in de mijnen De contingenteering verdedigd Schi/nvertoon Als de Drie pet. van loon of salaris AUTOBOTSING Versch brood Reorganisatie A.K.U. Ontslag van arbeiden? De eerste Bijna 2% maal overteekend BROEDER AMBROSIUS POST MET DE „SNIP” OUD-REDDER GEHULDIGD HET VERSCHE KADETJE Samenwerking ANIMO VOOR HET LEGER SCHUUR IN VLAMMEN H. H. WIJDINGEN De kinderen speelden met lucifers In het Aartsbisdom 4 Daling der consumptie Berijder levensgevaarlijk gewond LOONGELDEN GESTOLEN Verdachte gearresteerd n NEDERL. FABRIKAAT SINDS 1830 AKKER.CACHETS NU Belangrijk deel der wapenrusting Wereldtentoonstelling te Brussel In het St. Vincentiusgesticht te Nederweert Ernstige botsing te Wassenaar Eén persoon ernstig, vier anderen licht gewond De opbrengst der crisisheffing wordt grootendeels opge slokt door admini- stratie-kosten GELDSCHIETERSWET OVER- TREDEN De bijzetting te Weert zal met groote plechtigheid geschieden Twee zwaar gewonden naar het ziekenhuis DOOSJES 15-20-25 ct TUBES 2S-35 ct KINDERTOESLAG IN DE RESIDENTIE Gedeputeerde Schilthuis gaat heen fa „Als ik in den trein ga zitten bij anderen, vorm ik met hen geen gezelschap” Commissie ingesteld voor de in zending van hedendaagsche schild er skunst o»B o» ;:0, „Uiver” komt In anderhalf millioen gezinnen komen de echte oude Sinterklaas- versjes DE NIEUWE INDISCHE LEENING Onderling contact Op zijn honderdsten verjaardag Morgen slaat Ge op zonder koorts en voelt Ge U weer prettig en gezond. SedtritndKh Ongeëvenaard bij gevatte kou Product Griep, rheumatische pijnen. Een zwaar gewonde ,JHoe feller de economische stryd is, hoe beter wy ons weten schappelijk zullen moeten toerusten” Geldboeten opgelegd MOTOR OVER DEN KOP BAK- EN BRAADVET HET FAILLISSEMENT VAN „ATALANTA” Gij hebt kou ge vat en voelt de koorif opkomen. Ga naar bed en neem "AKKERTJES", die ali kabouters in den nacht Uw opkomende verkond- heid, Uw Griep zullen verdrijven. te, Keulen van «t Ik n Q ir ir gd, en, op. S3 Be soms naar Maandag te In de Harenschesteeg onder de gemeente Berehem (N.-Br.) een ernstig anto-ongelnk gebeurd, waarbij VW personen werden gewond, waarvan één ernstig. De kantonrechter, dr. Höfelt: Het is de vraag of de reizigers zelfstandig hebben plaats geno men of dat ze een gezelschap vormen. De verdachte verklaart, dat hier sprake is van een gezelschap. Het Haagsche Gerechtshof behandelde Maan dag in hooger beroep twee zaken tegen den 46-Jarlgen A. O., beheerder van een deposlto- en credietbank. wonende te ’s-Gravenhage, die door de rechtbank te Rotterdam wegens over- De kantonrechter wees onmiddeUUk von nis; verd. heeft zj. gehandeld in strijd met de wet op de openbare vervoermiddelen. Inzake de strafmaat is de kantonrechter het niet eens met het O. M, spr. veroordeelt verd. tot twee geldboeten van 10, sub. 10 dagen hechtenis. te m ?n he D- De heer U. G. Schilthuis. lid van Oed. Sta ten van Groningen, zal zich bU de as. verkie zingen voor de Staten niet opnieuw candidaat laten stellen. HU behoort tot de Vrijs. Dem. partg. De heffing van één gulden per honderd K.G aardappelen, d wz. op een product van essen- tleele beteekenis voor de Nederlandsche volks voeding. wordt voor een groot gedeelte opge slokt door de kosten, aan de uitvoering der regeling verbonden. Door deze heffing worden de aardappelprijzen met omstreeks dertig pCt. verhoogd, de goedkoopere soorten zelfs nog met een hooger percentage. In het adres wordt er op gewezen, dat het hier betreft een probleem van verre strekking, waarvan een ernstige behandeling door de be trokken regeeringslnstantles, ook ondanks alle denkbare geduld, tot dusver niet mogeljjk te gebleken. Ondanks dringende verzoeken om althans voorlooplg geen regeling voor aardappelen af te kondigen en in afwachting van de voor de producenten zich gunstig ontwikkelende prijs verhoudingen zich te bepalen tot *n deskundige voorbereiding eener regeling, voor geval daar aan later behoefte mocht blijken te bestaan, te toch de bedoelde regeling op 1 Augustus in moment, dat deze strikt noodzakelljk mocht blijken Tusschentljds zou eem betere regeling kunnen worden voorbereid. Mocht dit beroep de gewenachte uitwerking missen, zoo overweegt de Centrale stappen te ondernemen In een richting, in welke men zich niet dan ongaarne sou bewegen. ar in in er Is. at er met >ven- ie a- en er ;en an. uit sr- :he de ist nd. en ng its er- HTe els nl- le en re- 5T* ras en Spr. wees voorts on den moeilijken arbeid, welke de Organisatie wacht; omdat onze Indi vidualistische aard zich soms ongaarne schikt in het kader van een geordende samenwerking en omdat nog altijd te velen geneigd zijn tot onderschatting van de waarde der wetenschap voor hun bedrijf en daardoor den prikkel mis sen Ont tot een goede samenwerking te komen. Een der getuigen, een reiziger die de reis van Rotterdam naar Amsterdam heeft meegemaakt, verklaart, dat hij van de bus gebruik had ge maakt. omdat hjj de advertentie in de courant had gelezen. De prijs bedroeg een gulden. Kantonrechter; Had u iets te maken met uw medereizigers, was het een gezelschap, was er samen overlegd te gaan? Getuige: Neen! Als er genoeg personen waren zouden we vertrekken. Kantonrechter: SchUnvertoon dus! Verd.: Het waren gezelschappen van alle maal verschillende personen. De leden kenden elkaar niet allemaal. Op de vragen van den kantonrechter ver klaarde een andere passagier niets met de an deren te maken te hebbenmaar „we vorm den een gezelschap, ziet u!" i van J. A. van den Anker. B. H. Bongers. P. N. van der\, Brine. REVMUS PATER BERNARDINI’S KLUMPER MINISTER GENERALIS TOTfUS ORD. PR. MIN SUCCESSOR CX 8.P.N. FRANCI8CI t ROMAE 6 MAII 1931 BANDOENG. 19 Nov. (Aneta.) Naar aanlei ding van de circulaire van het Legerbestuur, waarin vermeld werd dat bij het Ned -Indische leger 33 plaatsen beschikbaar zijn voor Euro- peesche vrijwilligers die aan hun dienstplicht hebben voldaan en beneden de 25 jaar zijn, heb ben zich 120 gegadigden aangemeld. grondslag liggende gedachte ook voor andere gebieden dan dat van het natuur-wetenschap- peljjk onderzoek zich uitnemend voor toepassing leenen zou en de bouwstof zou kunnen leveren voor de constructie van een wetteUJken grond slag voor de op zoo velerlei gebied thans nage streefde samenwerking tusschen regeerlng en vertegenwoordigers van belangengroepen. De nieuwe vier pet. Ned.-Ind. Leenlng naar thans blijkt, bijna 2J4 maal overteekend. Er moet worden zorg gedragen, aldus de Mi nister, voor een goed onderling contact tus- schen de verschillende bijzondere organisa ties, omdat de onderzoekingen ten behoeve van de eene groep van groot belang kunnen zijn voor de andere en omdat er problemen zullen zijn die gemeenschappelijk tot oplossing bracht zullen moeten worden en welke slechts door onderlinge samenwerking voren kunnen komen. Zaterdag vierde de oud-redder J. E. de Vries te Hollum op Ameland, zijn honderdsten ge boortedag. Geheel het dorp was in feesttooi en van alle kanten kwam men den oud-redder ge- lukwenschen. Te half elf werd de jarige gecomplimenteerd door B. en W. van Ameland, die hem een leun stoel aanboden. De burgemeester overhandigde den oud-redder namens het Carnegie Heiden fonds een envelop met inhoud. Ook de secre taris van de Noord- en dingmaatschapplj gaf van Een en ander heeft een zeer belangrijke da ling der consumptie tengevolge gehad. Indien men stelt, dat de aardappelverbouwer zelf slechts een betrekkelijk gering deel ontvangt van den steun, welke hem door middel der heffing was toebedacht en de handel zwaar gebukt gaat onder de talrijke en noodeloos in gewikkelde administratieve beslommeringen en niet 't minst onder de unfaire concurrentie, wel ke voortvloeide uit de ontduikingen, dan komt men tot de conclusie, dat de regeling zoowel voor consument als voor producent, alsook voor den handel in aardappelen als uitermate schk- deljjk dient te worden beschouwd. Na ruim drie maanden van goed bedoelde en geduldig voortgezette pogingen om tot overleg op redelijken grondslag te geraken, is men tot de slotsom gekomen, dat deze pogingen afstui ten op den onwil om tot overleg de gelegenheid BIJ beschikking van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen te Ingesteld een commissie voor de voorbereiding vah een Nederlandsche Inzending van hedendaagsche schilderkunst op de in 1935 te Brussel te houden Wereldtentoonstelling en daarin zijn benoemd I tot lid en voorzitter, tevens Regeerlngscommls- 1 saris, prof. H. J. Wolter te Amsterdam en tot leden: W. Sluiter te •s-Gravenhage en J. Sluy- ters te Amsterdam. De minister van Sociale Zaken heeft goedge vonden te vergunnen, dat In verband met de aankomst van het vliegtuig „de Ulver” op Schiphol in broodbakkerijen in de gemeenten Amsterdam, Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Haarlemmermeer door hoofden of bestuur ders en door bakkersgezellen Woensdag 21 No vember as. om 3 uur des voormiddf den bakkersarbeld wordt aangevangen, dien mag voor zoover betreft broodbakke rijen, aan welke een vergunning, als bedoeld in artikel 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919 te verleend op dien dag reeds te 1 uur des voormiddag! met arbeid, bestaande in het ge reedmaken van deeg en ovens, worden aange vangen. Voorts te aan hoofden of bestuurden van broodbakkerijen in de onder bovengenoemde ge meenten vergund, dat Woensdag 21 November deeg of brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorlgen dag gebakken of opgewarmd is: van 730 uur des voormlddags af uit het ge bouw met aanhoorigheden, waarin zich de broodbakkerij bevindt, wordt vervoerd; van 8 uur des voormlddags af wordt ver kocht of afgeleverd. Betreffende een Inbraak in de dlrectiekeet van het werk verschaf flngsterrein de Due ken - burg bij Nijmegen, waar bet werk staat onder toezicht van de Ned. Heide-Mtj.. vernamen wij Zondagavond van de Nijmeegse he rechezche. dat een verdachte te gearresteerd, van wien men vermoedt, dat hjj de negen honderd gulden gestolen heeft, welke bestemd waren voor uitkeering aan de arbeiders. Twee agenten maakten 31 Juli JJ. proces ver baal op op den Hoofdweg te Amsterdam tegen den eigenaar van een touring car, den heer v. d. Z. HIJ werd ervan verdacht een dienst op Den Haag en Rotterdam te onderhouden, zon der daartoe vergunning te hebben. De bus was geheel bezet en de prijzen, welke werden berekend waren zeer matig, de eigenaar had een relsvereeniging georganiseerd en slechts leden hiervan konden van de bussen ge bruik maken. Het reisbureau was gevestigd op de Rozen gracht te Amsterdam.eerst wanneer ze als lid waren ingeschreven, konden ze instappen. In verband met de verwachte aankomst van de „Utver” op het Luchtvaartterrein Schiphol zal Woensdag as. van 13 uur tot 15 uur het genoemde luchtvaartterrein en de omgeving daarvan tot op een afstand van 4000 M. van 1 dichtbljzljde punt van 't landingsterrein, gesloten zijn voor alle burgerlijke luchtvaartulgen, met uitzondering van vliegtuigen, welke de lucht verkeersdiensten uitvoeren. van vliegtuigen, welke overeenkomstig het programma deel nemen aan de luchtvaartvertooning en van de vliegtuigen, welke met toestemming van den havenmeester van het luchtvaartterrein een bijzondere opdracht uit voeren Steeds zal echter voorop moeten staan, dat het beter te eigen werkzaamheid der belanghebbende volksgroepen te bevorderen dan te trachten met ambtelijke diensten in de behoeften op dit gebied te voorzien. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, prof. Went, heeft de onder-voorzltter der orga nisatie. de heer Welter, de rede van den mi nister beantwoord. Spr. achtte het hier de plaats, te vermelden, dat naar zijn inzicht de aan genoemde wet ten Een auto, bestuurd door den heer Tacken, uit Ledeacker, reed bjj een bocht van den weg, door een defect aan de stuurinrichting, in een sloot. Behalve de chauffeur waren nog vier landbouwers in den wagen gezeten. De 51-Jarige M. van den Oever bekwam een ernstige sche delbreuk, en is In het Sint Anna-siekenhuis te Oss ter verpleging opgenomen. De overige in zittenden werden door glasscherven licht gewond en konden, na in genoemd ziekenhuis te zijn verbonden, hunsweegs gaan. De auto is geheel vernield. Dokter Stolz uit Oss, bijgestaan door eenige verpleegsters, verleende de eerste hulp. Zenuwpijnen, Hoofdpün, enz. 12 52 CL Zakdoekje 20 cl. AKKERTJES Tew^ Vb/geca recept ron Apotheker purnoc* De toepassing van de wetenschap is voor ons geheele bedrijfsleven van de grootste beteekenis. Hoe feller de economische strijd is, hoe beter wij ons wetenschappelijk zul len moeten toerusten. De wetenschap en de toepassing daarvan vormen in dien strijd een belangrijk deel der wapenrusting. De Minister wees vervolgens op de mogelijk heid, dat de Organisatie met medewerking van onze Instituten en ook van de ervaringrijke en in het algemeen dienstvaardige hoogleeraren en van andere mannen en vrouwen, die op weten schappelijk gebied of in de practjjk leiding ge ven, rechtstreeks vraagstukken ter hand neemt om te bevorderen, dat het toegepast natuurwe tenschappelijk onderzoek op de doelmatigste wijze dienstbaar wordt gemaakt aan Nijverheid, Handel en Verkeer. Daarbij zullen echter finan- clerlngsmogelijkheden steeds In den kring van de beschouwingen der organisatie getrokken moeten worden. De firma P. de Gruyter en Zoon verspreidt in deze dagen voor 8t. Nicolaas een reclame brochure. die stellig bjj jong en oud in den smaak aal vallen. Het te een handig boekje van 16 pagina's, kleurrijk uitgevoerd in rood en zwart. In dit boekje vinden we een collectie Sinter klaasliedjes, leuk en pakkend geïllustreerd. De firma de Gruyter heeft zich alle mqeite getroost na te gaan welke Sinterklaasliedjes geacht kunnen worden over heel Nederland de grootste populariteit te bezitten. Als resultaat van dit onderzoek treffen we in dit boekje aan negen oude Sinterklaasversjes, die voor *t meerendeel al door onze grootouders gezongen werden en nog heden ten dage in zwang zijn. Velen vooral Moeders! zullen het pret tig vinden thans de woorden van dese oude be kenden bij de hand te hebben. Zoo zullen dit jaar met 8t. Nicolaas de echte, typische Sinterklaasliedjes weer In alle Neder landsche gezinnen weerklinken; want dit dient wel bijzonder vermelding T boekje wordt in heel Nederland In leder huisgezin bezorgd; wat zeggen wil dat de liedjes in an derhalf millioen gezinnen komen! De Centrale van Vereenlglngen voor den Aardappelen-, Groenten- en Fruithandel heeft zich met een adres gericht tot den Minister van Staat, voorzitter der Staten-Generaal, be treffende de crisisregeling voor aardappelen, waarin met groote klem wordt aangedrongen op bultenwerkingstelling dezer aardappelen regeling tot het moment, dat van zulk een regeling gezegd kan worden, dat zU inderdaad noodzakelljk is. Zuid-Hollandsche red- 1 zUn belangstelling blijk en bood namens deze maatschappij een bloemstuk aan, terwijl de voorzitter van het Dorus Rijkersfonds, die eveneens aanwezig was, een envelop het Inhoud aanbood. 21 November zal de eerwaarde broeder Am brosius (in de wereld J. Oudeke. geb te Am sterdam) den dag herdenken waarop bjj vóór 25 jaar intrad in de congregatie van O. L. Vrouw van Zeven Smarten. De stoere broeder electiicien en thans directeur van de R. K. Vakschool 8. V. H. te Nederweert is voor zijn jongens een goede raadsman. Zijn zilver heeft hU bereikt langs een weg van arbeid en studie. Broeder Ambrosius heeft vele, zeer vele vrien den. óók te Amsterdam en elders. Door zjjn bereidvaardige medewerking is om. de St. Bo- nlfatiuskerk der hoofdstad onlangs verrijkt met een reuaachtige adelaarslessenaar voor het koor. Broeder Ambrosius heeft op dezelfde loyale wijze meegewerkt als zjjn voorganger broeder Leonardus dit deed, die 2 Augustus tijdens zjjn 50ste retraite, enkele weken vóór zjjn gouden feest, plotseling overleed. Dit werk legt getui genis af voor het werk der leerlingen der Nij verheidsschool te Nederweert en voor*het daar gegeven onderwijs. Het zal broeder Ambrosius op 21 November zeker niet aan belangstelling ontbreken. te geven Een dringend beroep wordt gedaan op den Minister van Staat en op de Volksver tegenwoordiging om in het belang van alle be trokkenen en van ons volk ten aanzien van dit verreikende vraagstuk een meer bevredigende oplossing te verkrijgen door bultenwerkingstel ling van deze aardappelsteuaregellng tot op het werking getreden met alle bezwaren hieraan verbonden, waarbjj met name onvoldoende ton- tróle In de productiegebieden en talrijke ont duikingen mogen worden gememoreerd. Spr. noemde ten slotte verschillende loffelijke uitingen van het particulier initiatief op het gebied van het natuurwetenschappelijk onder zoek als het Ned. Scheepsbouwkundig Proef station, de Gasstichting, de Warmtestlchlng. de Geluldsstlchtlng enz. en wees voorts op het ruime gebied voor organlsatorischen arbeid, dat voor de Nljverbeldsorganlsatle .open ligt. tredlng van de Geldschleterswet is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, waarvan maanden roorwaardelljk en ter zake van valschheid in geschrifte tot een geldboete van 500.— subs. 100 dagen. De advocaat-generaal vroeg vernietiging van belde vonnissen en in de eerste zaak veroor- deeling tot vier maagden gevangenisstraf. In de tweede zaak eischte hjj op andere gronden een zelfde straf als waartoe de rechtbank verdachte heeft veroordeeld. Uitspraak: 3 December. Zondagavond heeft op den Geldropscheweg te Eindhoven een auto-ongeval plaats gehad, waarbij de bestuurder van een auto zwaar werd gewond. Om ongeveer half twaalf reed een autobus van de firma A. v. Dijk ter hoogte van De Burcht In de richting Eindhoven, en moest naar links uitwijken voor enkele voetgangers. De be stuurder van een tegemoetkomenden luxe-auto meende alt dese manoeuvre te moeten op maken, dat de bus een zijweg In wilde slaan en week evens naar links uit. De chauffeur van de bus wilde een aanrijding voorkomen en draalde daarom zoo sterk naar de rechterzijde van den weg. dat hjj in een sloot terecht kwam. HU kon evenwel niet verhinderen, dat de belde auto’s met een geweldigen slag op elkaar in reden. De bestuurder van den luxe auto van, 8.. werd zwaar gewond uit den auto gehaald. Nadat dok ter Kan eerst hulp had verleend, is de man naar het ziekenhuis overgebracht. De bus is later met behulp van een andere wagen der firma van DUk uit de sloot getrok ken en kon, hoewel beschadigd, de reis op eigen kracht vervolgen. De luxe auto Is met een takel wagen opgehaald. Behalve de chauffeur bevonden zich geen personen in de autobus. Onder leiding van inspecteur werd een onderzoek ingesteld. BIJ de N. V. v. d Meer en Schoep’s Bakkerijen en Handel Mij te Rotterdam heeft men proe ven genomen met een nieuw systeem om, zon der overtreding van een enkele wet, toch des ndagsmorgen» versch brood te kunnen ver- koopen en bezorgen. Het brood wordt 's Zaterdags in een speciale koelklst gelegd en komt er dan 's Maandags nog kers-versch, doch keihard en ijskoud uit. Na enkele uren echter Is het brood even zacht en smakelijk als versch gebakken brood. B. en W van Den Haag overwegen om den raad voor te stellen aan het gemeentepersoneel een kinderbijslag toe te kennen van drie pct. van het loon of salaris voor leder kind, te be ginnen bij het derde. Zij stellen zich voor de kosten daarvan te vinden door salarts-aftrek der ongehuwden-niet-koetwlnnen. In het adres wordt er op gewezen, dat de be spreking met de contingenteeringscommlssie teleurstellend is geweest, omdat belanghebben den bjj voortzetting en uitbreiding der contin genteering van steenkool, onvoldoende gelegen heid Is geboden hun Inzicht kenbaar te maken ten aanzien van deze aangelegenheid. De adressant dring er, gegeven den toenemen den nood in de mijnindustrie, krachtig bjj de regeerlng op aan om afdoende maatregelen te willen treffen ter bescherming van de mijn industrie en bij de herziening van het met Dultschland gesloten handelsverdrag de belan gen van den Nederlandschen mijnbouw op den voorgrond te plaatsen De Algemeene Nederlandsche Mljnwerkers- bond heeft opnieuw een adres aan de regeerlng gezonden, waarin op den toenemenden nood toestand in de mijnindustrie wordt gewezen. Zelfs in de wintermaanden neemt het aantal ingelegde verzuimdiensten nog sterk toe en bo vendien zijn tegen 1 December weer honderden arbeiders ontslagen. De ondernemer was van meening, dat hjj geen autobusdienst onderhield, maar zijn wagen aan een reisgezelschap verhuurde. Maandag stond genoemde v. d. Z. voor den kantonrechter te recht. Op den Rjjksstraatweg bjj de Eikenlaan te Wassenaar is Maandagmiddag een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De wielrijder R„ slagersknecht, «rilde den weg oversteken, en kwam daarbij in botsing met een. uit de rich ting Leiden komend motorrijwiel, bestuurd door v. d. B. uit Den Haag. De botsing was zeer hevig. Beide personen werden ernstig ge wond. R is per ziekenauto in zorgwekkenden toestand naar het Bint Elisabethgesticht te Leiden vervoerd, terwijl v. d. B. per auto naar het ziekenhuis aan den Zuldwal te Den Haag is overgebracht. Betreffende de overbrenging van het stoffe lijk overschot van den overleden generaal der Minderbroeders, den hoogeerw pater Bernardi- nus Klumper, verneemt de „Maasbode” nader de volgende bijzonderheden: Op den dag van de bijzetting eal de hoogeerw provinciaal, pater Honoratus Caminada, in de kloosterkerk een plechtige H. Mis van Requiem opdragen. De Provincialen van de naburige Duitsche en Belgische provincies zjjn ultgenoo- digd om de plechtigheden bij te wonen De zeereerw. pater W. Hazebroek. oud-provlnclaal, thans pastoor van de Mozes- en AAronkerk te Amsterdam, zal de lijkrede houden. Op het kloosterkerkhof te Weert is reeds alles in gereedheid gebracht voor de ontvangst van den grooten doode. Het lichaa»" pater Ber- nacdinus zal rusten in het midden van het kerkhof, waar reeds een eenvoudig grafteeken bestaande uit ’n steenen kruis is geplaatst. Op het kruis is de volgende Inscriptie ingebelteld: De ambtenaar van het O. M„ mr. Deyserink, achtte het feit bewezen. Het aanmelden en vormen van een reisgezelschap noemde spr. een schljnvertoonlng, waarmee geen rekening kan worden gehouden. Verd. is reeds drie maal we gens een soortgelijk feit veroordeeld. Spr. requlreert 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. De kantonrechter is het hiermede niet eens: „Natuurlijk vormt u geen gezelschap, als ik in den trein ga zitten bU anderen, vorm ik met hen geen gezelschap!” Getuige: Neen, dat is wel soo.” De bestuurder van de touringcar verklaarde „een gezelschap" voor Rotterdam te hebben moeten rijden Kantonrechter: Kwamen ze allemaal gelijk! GetuigeJa, ze, kwamen gezamenlijk bU het reisbureau en huurden daar een wagen. I Kantonrechter: Hebt u onderweg nog Iemand opgepikt? Getuige: Niemand. Voorts blijkt, dat de passagiers konden uit stappen, wam ze wilden. Kantonrechter: Wat is thans de ritprijs? Getuige: We rijded niet, de wagen is in Delft In beslag genomen. Kantonrechter: Welke route volgde U? Was die steeds gelijk? Getuige: Ik mocht rijden, zooals ik wilde, in Den Haag en Rijswijk was de route wel eens verschillend. De groote boerenschuur met veestallen van den veehouder 8. Yntema te Achlum is Zon dagavond afgebrand. Een veertigtal melkkoeien en twintig stuks jong vee heeft men kunnen redden De geheele wintervoorraad hooi, onge veer 100.000 K.G„ landbouwmachines en ge reedschappen zjjn echter een prooi der vlam men geworden. Vermoedelijk hebben de kinderen met lucifers in een Jeege bedstede gespeeld o» Het leggen van contact tusschen die licha men is echter ook noodzakelljk om eenheid In het toegepast natuurwetenschappelijk onder soek in het algemeen te kunnen brengen, om verschillende belangen tegenover elkaar te kun nen afwegen, een goeden band te leggen en de regeerlng te kunnen voorlichten omtrent het geen er over de geheele linie gedaan zal moe ten worden. Daarvoor nu dient de Centrale Organisatie. Hier Is dus sprake van een samenhangend ge heel, waarvan leder der organisaties op zich zelf een onderdeel vormt. Naar wU vernemen, zal de Raad van Arbeid, waarvoor optreedt mr. Steneker. in cassatie gaan van het onlangs gewezen arrest van het gerechtshof, waarbij de fallllssementsverklaring van de N. V Atalanta, de drukkerij van de Tribune, werd vernietigd. Reeds Vrijdag aal de Hooge Raad deze cassatlezaak behandelen. Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. Blsschop van Haarlem, heeft Zaterdag 17 November JJ. in de huiskapel van Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht de Tonsuur tóegedlend aan de Eerw. Paters Trappisten: fr. Robertus ter Haar en fr. Deslderlus Geljsen, en heeft op Zondag 18 November JJ. in de kapel van het Seminarie Rijzenburg te Driebergen de vier mindere Or den toegediend aan de volgende Eerw. heeren Theologanten van voornoemd Seminarie J. F. BAcker, A. A. Th. Benschop, J. G. Bócker, J. B. A. Bolder, G. J. Braakhuis. H. B. Dood- korte, J. Th M. Elfrink, H. M M Fortmann, F. A. Gllslng, R. H. F. Hegge. R. A. de Hosson. L. L. Lampe, A. W. B. H. Linthorst, A. J. J. M Loman, A. G. de MeU. B H. Meijer. 8. Miedema, A. J. van der Nap. P. P. G. Plerik, M Ronde- ma. W. J. A. Ruyters. G. B Sanders. C. F J. Sandkuljl, J. J. J. Schmand. J. P Tondeur, >A. M. Veldhuizen, G. P. Versteeg en G. J. Willemsen; verder aan de Eerw. Paters Trap pisten: fr. Robertus ter Haar en fr. Deslderlus Geljsen; en het Subdiaconaat aan den Eerw heer A. M. M. Wagemans. Theologant van het Seminarie Rljsenburg; en het Diaconaat en aan de volgende Eerw. heeren Theologanten het Groot-Semlnarle „Rljsenburg": J. A Gdl AIlACi X7. X*. - -- J. H. Brouwer, P. J. A. M. de Bruljn, H. A. Dem mers, M, A. Dijkman, F. A. Kolkman. P. J. Ch. Krljnen, W. L. H Kuiper, F. G M. Lute. H J. Meekes, Th. M. Morselt, W. O. Nieuwe boer. H. B. Rouwhorst, P. J. Russcher. Th. Smit, I. J. J Smit, J. A. J. L. Snoeren alsmede aan den Eerw Pater Trappist: fr. Bernardus. Tlelkes en de H. Wijding van het Priesterschap aan den Eerw. Pater Trappist; fr. Malachlas Muller. In een der zalen van het Departement van Economische Zaken is Maandagmiddag de Bij zondere Organisatie voor Nijverheid, Handel en Verkeer door den Minister van Economische Zaken geïnstalleerd. De Minister hield daarbij een rede, waarin hjj er aan herinnerde, dat met Ingang van 1 Mei in 't leven geroepen is de Bijzondere Organisa tie voor toegepast natuurwetenschappeljj on derzoek ten behoeve van Nijverheid, Handel en Verkeer, waarvan bij K. B. de statuten wer den goedgekeurd. Kort daarop, werd het be stuur van deze organisatie benoemd. Op een daartoe door de Centrale Organisatie T.N.O. Ingediend voorstel, werd zij in het leven geroe pen door de Ministers van Economische Zaken, van Waterstaat en van Sociale Zaken. Het is mede namens de Ministers van Waterstaat en van Sociale Zaken, dat Minister Steenberghe thans haar bestuur installeerde. De Bijzondere Organisatie voor Nijverheid, Handel en Verkeer is de eerste bijzondere or ganisatie, welke wordt Ingesteld. Nijverheid, Handel en Verkeer zijn bronnen voor ons volks- inkomen. die in zoodanig nauw verband met elkaar staan, dat het alle aanbeveling ver diende hiervóór een lichaam in te stellen. De*AK.U. voert thans onderhandellngen mat de werknemersorganisaties in verband met een schrijven van. de directie, waaruit blijkt, dat de productie met twintig procent zal moeten wer den beperkt. De werknemersorganisaties hebben hun stand punt nog niet bepaald omtrent de wijze, waarop reorganisatie van het bedrijf het best kan ge schieden Het is zeer goed mogelijk, dat tot ontslag van arbeiders zal moeten worden overgegaan. Zondag Is op den Boschdljk te Eindhoven een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een per soon levensgevaarlijk werd gewond. L. uit de Loggierstraat is met zijn motor op twee per sonen gereden, die doofstom waren en zich daar ter plaatse bevonden. De motor te ongeslagen en L werd over de straat geslingerd. HU be kwam hlerbU een ernstige schedelbreuk. - Het slachtoffer te naar het ziekenhuis overgebracht. Er bestaat gevaar voor sUn leven. Na de aankomst van de „Ulver” «rillen de Posterijen en de K.LM. bijzonderheden bekend maken omtrent de verzending van post met de „Snip” naar West-Indlë.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 5