POKON Geen Rijkssteun voor den bouw van een tweede Statendam Vaseline Chesebrough” WEL AAN VRACHTDIENST BEPERKING MELKSTEUN NADIO-PROGRAMMA HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL ZATERDAG 24 NOVEMBER 1934 TWEEDE KAMER De prijzen voor Steeds paraat! zijn sterk verlaagd! C.A.O. in het bakkers bedrijf opgezegd voor» Maar zij wil liefst niet betalen FRAUDE IN INDIë Pctroleum-exploitatie DOODELIJKE AANRIJDING Zondag 25 Nov. 1934 Geen monopolie DE HANDELSBETREKKINGEN PRINSES JULIANA TE LONDEN WONING AFGEBRAND Wetsontwerp uitver- koopwezen RONDTREKKENDE VERPLEEGSTER VERSTREKKING GOEDKOOPE GROENTEN Overleg met eenige gemeente besturen, over de practische uitvoerbaarheid Opzienbarende kwestie in de V orstenlanden Twee gemeenten gedupeerd Regeeringscommissie zal de stellen voorbereiden Dubbelzinnige houding tegenover fascisme ERNSTIGE MOEILIJKHEDEN IN „PRO REGE” Ook besprekingen met Dene marken Loonsverlaging bij de N.Z.H.T.M. Groote tube Kleinere tube 35 ct. Groote pot L__ KOLENVERSCHIL TEGEN GESPROKEN Voorstellen der patroons tot ver dere loonsverlaging door de gezellen afgewezen De regeering is van oordeel, dat Nederland in den scheep- vaart-wedloop niet mee zal kunnen Kleinere tube 35 ct. 30 ct. Groote pot 60 ct. ct. Kleinere pot 27} ct. 22s ct. Groote doos - Kleinere doos 15 ct. Oneerlijke klerk verduittert meer dan f 20.000 Groote scheepvaart 15 ct. 10 ct. Kamfer IJs doosje 25 cent Vyf pet. toeslag tot 1 April Maandag 26 Nov. 1934 Thans slechts: WIT GEEL 35 ct. van zal Zachte handen0 „Blanke huid ver- van Ié. M. C. T. Bongaerts wu roeporkest o. 1. 5.15 1304 M. BBU88EL, 4S4 M. 13 30 Gramofoon- NAAR DEN KATHOLIEKEN RAD1OOIDS 4 Zjj is van oordeel, dat bö dat alle* niet alleen meer commercieele mo tieven voorzitten, en zii ia daarom muziek ziek die van Ten aanzien van het ultverkoopwezen is een ontwerp bijna gereed, hetwelk vermoe- delijk de volgende week het departement zal verlaten. 3 20 Orkestcon- 5 50 Mando- 9 50 Het om- WEENEN. 507 M. 5 uur Sollstenpro- gtamma 40 Populair concert 9 25 Kamermuziek 10.10 Populair concert 11.20 Dansmuziek Nabü het viaduct te Overhoven is gistermor gen de vijftigjarige van der Loo, werkzaam bij de werkverschaffing, door een auto aangereden, de man werd naar het Ziekenhuis te Sittard vervoerd, waar hij aan de bekomen verwondin gen is overleden. 9 20 10 20 kunnen wel eens aardig dusdanig risico mag de Overheid niet op zich nemen. 1.00 tijd?' het zeer KALVNDBORG, 1261 M. 11 20 A. Bew- dix’ ensemble 2.50 Omroeporkest o.l.v. EYnst Hve-Knudsen 8.50 Hartha Bjor- vig zingt liederen 9.20 Omroeporkest o.l.v. Emile Reesen 10 20 Richard Jo hansen's dansorkest Voor noemde Commissie is haar arbeid reeds aangevangen en heeft reeds eenige malen ver gaderd. ▼er-. 1.20 Het Stu- E. Godfrey orkest van lult. F. Vivian Dunn KALUNDBORG. roeporkest o. 1. Accordeonmuzlek llaansche muziek door het omroeporkest o 1 v Fritz Mahler 9.35 Vervolg orkest 10.20 Erik Tuxen’s dansorkest. Het automatenstelsel en het cadeaustelsel en de Inning van kleine vorderingen hebben zijn volledige aandacht, doch stellen hem en zijn ambtgenooten voor moeilijke problemen. Met de begrooting van économische Zaken is de Kamer thans tot de afdeeling ..VisscheriJen” gevorderd. Bij de afdeeling ..Landbouw" is door de heeren Ebels, van Koeverden en Hiemstra aangedrongen op spoed met de Pachtwet. De laatste produceerde natuurlijk de gebruikelijke motie. Voor steun aan den boschbouw hebben de heeren Van Voorst tot Voorst en Ebels ge pleit. Ook hier heeft de minister zich van be paalde toezeggingen moeten onthouden. Den sociaal-democraat Hiemstra heeft hij gezegd, dat ook de Regeering de urgentie eener goede Pachtwet inziet, maar dat men ook weer niet té hard schreeuwen moet over de hooge pachten, omdat daaruit wel eens de conclusie zou kun nen getrokken worden, dat de steun aan den landbouw best wat omlaag kan. PARIJS (POSTE FARI8IEN), 313 M. 6.57 Schumsnnconcert 7.17 Gramofoon muzlek 7.48 en 8.40 Vrooltfk programma 10.50 Gramofoonmuzlek 1261 M. 11.20 Om- Fritz Mahler 120 - 7 20 Fransche en Ita- ROME. 421 M. 4 50 Concert Gramofoonmuzlek 8 05 Populair con cert 9 20 Gevarieerd programme. De andere vraagstukken, bij deze afdeeling aan de orde gesteld, hebben den minister tot allerlei bespiegeling gebracht, waarin niet veel nieuws stak. Hij tracht alle mogelljke belangen zoo consciëntieus mogelijk te behartigen en kon noch ten aanzien van sommige ter sprake ge brachte industrieën noch ten aahzien van den middenstand bepaalde toezeggingen doen SOLO, 23 Nov. (Aneta.) De directeur van de Soenanaatswerken, de heer O. O. O. Z., is. op last van den Gouverneur van Solo, door den Rjjksbestuurder met ingang van 30 November ontslagen. HU wordt beschuldigd van oneerlijke handelingen. De heer Z. protesteert. Deae kwestie heeft groot opzien gebaard in de geheele Vorstenlanden. Het bestuur van het verband Zuid-Holland der militaire vereeniging „Pro Rege” is naar „Het Volk” mededeelt, en bloc afgetreden, na dat reeds eerder drie zijner leden, ontevreden over de dubbelzinnige houding van het hoofd bestuur tegenover het fascisme, waren heen gegaan. steld op f 33 slotte f 32 per eind April. *Thans is troonszijde een verdere verlaging voorgesteld en wel tot f 28 per week. De besturen der samen werkende gezellenorganisaties hebben de laging afgewezen. staan, dat de passageprijs allesbesllssend is en dat Nederland op dat punt de concurrentie niet langer zal kunnen volhouden. Naar wij vernemen, werden op 21 en 22 dezer ten Departemente van Economische Za ken voorbereidende onderhandelingen gevoerd ter regeling van de handelstjetrekkingen tus schen Nederland en Denemarken voor het Jaar 1935. Van Nederlandsche zijde werden de be sprekingen geleld door den heer A. Th. Lam ping, directeur van de handelsaccoorden, ter wijl de heer E. Woerum. sous-chef van de economische afdeeling van het Deensche de partement van Buitenlandsche Zaken, de lei ding had van de Deensche commissie voor deze gedachtenwisseling. De aangevangen on- derhandeltngen zullen waarschijnlijk binnen kort worden voortgezet. I I Voordat de Kamer vandaag de behandeling van de begrooting van Economische Zaken voortzette, heeft zij eerst een serie hameront- werpen afgedaan, waaronder echter twee stuk ken waren, die aanleiding gaven tot een debat van eenlgen omvang. lage her. Ned. Chr. Persbureau muz. J ons hoofdbestuurslld ds A_ BRUSSEL, 322 M. 12.20 Omroeporkest o.l.v. Franz André 1.30 Ouverture Za- retta. gr.pl 1.50 Ged. uit Carmen 3 uur Jean Evrard speelt accordeon 3 10 Ouverture Don Pasquale.* Donizetti, gr.pl «50 Concert o.l.v. Karei Walpot 8.30 Symphonle-orkest met humoristische plano- Intermezzl 9.30 Idem 10 30 Dansmuz. mermuzlek door Madeline Belcht, plano; Camille Massard-vlola: Grand Duo voor Plano en Viola. Goltermann 10.40 Dans muziek door het Radlo-Jazz-orkest o. 1. v. Ferry Jusa. Tegen een spertijd, gedurende welken geen nieuwe middenstandsbedrljven zouden mogen gevestigd worden, heeft hij overwegende be zwaren. omdat deze tot de grootste willekeur leidt, als men niet legio uitzonderingen maakt. WARSCHAU, 1345 M. 1.30 Gramo- foonmuzlek 6.30 W Labunskl speelt 7 30 Operaconcert door Ijet omroeporkest o 1. V. W Ozlmnlskl 8.20 Vroolijk pro gramma 9 50 Sollstenconcert 10.35 Dansmuziek. lan ook alleen En de Regeering is d; bereid, dit vraagstuk nog eens op nieuw te bezien, als uit particuliere kringen op andere wijze dan door het voorleggen van blijk mocht worden vertrouwen muziek 5.20 Lionel’s club-orkest 6 35 Omroeporkest o. 1. v. Paul Gason 8.30 Orkestconcert o. 1. v. Paul Doullez - 9 35 Idem 1030 Lionel’s club-orkest. de oplosbare Kunstmest, voor kamerplanten, f 0.40 p. flescb m. gratis Borgingaaanwilzlng. Bloem en Zaadwinkela KEI LEN, 456 M. 11.20 Het Westdult- sche kamerorkest o 1. v. Josef Breuer 3.20 Concert «50 Requlm van vier solo stemmen van Verdi 8.50 Het omroep orkest o 1. v. Wilhelm Buschkötter. m m. v. Gerhard Hüsch. stuk en toen er geen geld voor den dag kwam, besloot hij tot de eindétappe van de reis, nl. naar het politiebureau aan de Groote Paau- wensteeg, over te gaan. De juffrouw is hier een nacht vastgehouden, maar den volgenden morgen weer op vrije voeten gestald, daar de politie geen reden toto optreden had. Men waarschuwt echter tegen haar praktijken. ROME. 31 M. 4.20 Symphonieconcert o. 1. v. Glno Marinuzzl 5 35 Gramofoon muzlek 8.05 Concert o. 1. v. Rlto Sel- vaggl- Waar er geen volledige overeenstemming met de samenwerkende arbeidersorganisaties is be reikt inzake een voorgestelde verdere loons verlaging, hebben de werkgevers-organisaties In het bakkersbedrijf de loopende collectieve ar beidsovereenkomst opgezegd. De overeenkomst eindigt 22 December a.s. FARWH (RADIO), 350 M. 2 30 „Le bon rol Dagobert". opera comlque van Samuel Rousseau 6.50 Gramofoonmuzlek 8.05 Idem 8.50 Gevarieerd programma. Naar wij vernemen heeft de Regeering het vraagstuk van de verstrekking van goedkoope groenten aan de ondersteunde werkloozen ern stig onderzocht. Ofschoon het hier een zeer moeilijke kwestie betreft moet door de ten deze tusschen de departementen van Economische en Sociale zaken tot stand gekomen samenwerking de mogelijkheid van uitvoering geenszins denk beeldig worden geacht. Ter bespreking van de practische uitvoer baarheid en de mogelijkheid van het nemen van een proef in een aantal gemeenten heeft de Mi nister van Sociale zaken thans eenige gemeen tebesturen telegrafisch uitgenoodlgd tot een be spreking, onder leiding van den dlrecteur-gene- raal voor de werkverschaffing en steunverle ning. op zijn departement. BERLIJN, 357 M. 4 50 Progr. van de Beriljnsche opera tusschen 36 Nov. en 5 Dec. (gr.pl.). 5.50 Walter Niemann speelt, eigen pianomuziek 8 10 Kielde omroep orkest o.l.v. Willy Sterner 9.40 Kleine muziekstukken door leden Pin het kleine omroeporkest. HAMBI HG, 332 M. 10.50 Schlosskon- zert uit Hannover 6.30 Gevarieerd mu zikaal programma 7.30 Hane von BUlow- pTogramma 10.50 Dansmuziek door het Geza Komor-orkest Daar was allereerst Minister Slotemaker de Bruïne’s voorstel, om de stopzetting van den indirecten vaccinedwang voor onderwijzers en leerlingen opnieuw met twee jaar te verlen gen, omdat volgens het advies van den Gezond- - heldsraad nog steeds gevaren voor encephali tis poetvaccinalls aanwezig zijn. De liberaal mr. WENDELAAR vroeg den Minister, of men zou voortgaan mét de propaganda voor de „vrij willige vaccinatie, en lokte daarmee dominee KERSTEN uit diens tent. Deze afgevaardigde Is nu eenmaal geen held in het aanvoelen van subtiele onderscheidingen En het was de medlca mevrouw DE VRIES-BRUINS, die de zen princlpieelen tegenstander van de vacci natie voor de zooveelste maal moest uitleggen, dat het geen misleiding is wanneer de Over heid propaganda maakt voor een medische be handeling. waartoe zij de burgers meent niet te mogen dwingen vanwege een risico, dat aan die behandeling verbonden is. Minister Slote maker herhaalde In dit verband zelfs weer zijn Vluegeie verklaring, dat naar zijne meening de vaccinatie een zegen Is. De cijfers, welke men haar over de exploita tiemogelijkheden van een dergelijk schip heeft voorgelegd, beziet zij sceptisch, omdat van de zou mor van de .MILAAN. 36» M. 4.30 Dansmuziek 5.15 Gramofoonmuzlek 8 05 Populair concert 9.20 Piano-recital door Albert Ferber. meen wat mogelijk is. Op deze laatste woorden vak de nadruk, want over de mogelijkheden, de perspectieven van onze scheepvaart en dan voor- nStfifelijk het passagiersvervoer denkt de Regeering anders dan de ge noemde Kamerleden en degenen, wier meening zij ver tolken. Daarom is bü bezig aan een alge- steunplan, om te behouden, Den laatsten tijd kwamen bij de politie te Rotterdam herhaaldelijk klachten binnen over de praktijken van een pseudo-verpleegster, die zich overdag veel in een auto liet rijden en in hotels logeerde zonder ooit te betalen. Dezer dagen, vertelt de „Telegraaf", had de dame in Goes een auto gehuurd, waarmede zij eerst naar Utrecht reed en van Utrecht naar Rot terdam. Hier nam zij haar intrek in een ho tel, terwijl zij tot den chauffeur zeide. den volgenden morgen om geld te komen. Toen hij kwam, was de „verpleegster" gevlogen zonder ook den hotelier te hébben betaald. Een anderen nacht heeft zij in een ander hotel gelogeerd, bestelde weer een auto en reed hiermede naar Amsterdam, Zandvoort en weer terug naar Amsterdam. Hier overnachtte zij in een hotel, waar zij den volgenden dag den auto weer liet voorrijden. De rit ging nu naar Den Haag. De chauffeur vond de gedra gingen van de relsgrage dame echter wat vreemd en in Den Haag begon hij op betaling aan te dringen De juffrouw maakte allerlei uitvluchten, maar de chauffeur hield voet bij Toen de ouderen van thans jong waren, zagen ook zij het leven met bezorgdheid tegemoet. „Honger op tochten" van werkloozen waren zoo wel In de oude als de nieuwe wereld reeds aan de orde van den dag en er werd gesproken en geschreven over landbouwcrisissen, over maatschap pelijke crisissen, over economische inzinkingen en het waardeloos wor den van papieren o Turken! alsof het reeds 1934 ware. De tijden mogen erger zijn geworden, zoowel toen als nu geldt het vooral voor een jong geslacht zich niet te laten ont moedigen door allerlei misèreberich- ten rondom, maar zich zóóveel moge lijk een eigen weg te banen en nieuwe mogelijkheden aan te grijpen. Het is soms bij velen onbegrijpelijk hoezeer ze op „zien komen" spelen en alsmaar wachten op een rustigen terugkeer der dingen zooals die voor enkele la ren geleden waren. Te velen zijn te weinig actief, veel te passief. Op een advertentie reageeren ze eerst wan neer er een dag verstreken is; ze doen geen of weinig moeite zich nieuwe be- kwaamheden eigen te maken om voor zich andere mogelijkheden te schep pen. Meer „activiteit" dient 't parool te zijn. Men late zich niet lamslaan door allerlei zjj ‘t ook nog zoo juiste misèreberichten, doch poge voor zich zelf te maken wat er van te maken is. Handen uit de mouwen! Steeds pa raat! Dit is niet vóór allen geschre ven. Maar wien de schoen past trekke 'm aan! DKOITWKH. 1500 M. dlo orkest van Belfast o. 1. Brown 3.20 Het stedeljik Poitmouth o. 1. 7 25 Solistenconcert 9.20 Albert Sandler en zijn orkest 10.30 Fred Hartly en zijn Novelly Kwartet. berekeningen gegeven Van in deze onderneming. Men kan zich indenken, dat dit bescheid groote teleurstelling wekte. W(J meenden zelfs van ir. Bongaerts te verstaan, dat hij het standpunt der Regeering als „puur defaitistisch" kenschetste. Maar noch het argument van ir. BON GAERTS, dat zeer vele reizigers de Neder landsche schepen op Amerika verkiezen, omdat de sfeer op de geweldige luxeschepen der andere lijnen hun niet bevalt zelfs ko men Engelschen naar Nederland, om van hieruit de transatlan tische reis te onderne men noch het argu ment van denzelfden afgevaardigde, dat de Nederlandsche passagiersschepen een belangrijk snelgoederenverkeer verzorgen noch het argu ment, dat toch reeds voor den bouw van een tweede groot schip voor de H AL. van parti culiere zijde 5 millloen werd bijeengebracht, hebben den minister in tweede instantie kun nen vermurwen. Hij bleef op het standpunt KEILEN, 456 M. 11 30 Het klein-or kest o.l.v. Leo Eysoldt 130 Gevarieerd gra- mofoonplatenprogramma 7.35 Vroolijk programma 9.50 Gevarieerde volksmuz. DROITWICH. 1500 M. 1.30 Het Scbot- sche studio orkest o.Lv. Guy Dalnes 3 10 Gramofoonmuzlek 5.35 Medvedeff’s Ba lalaika orkest 10 50 Lou Praeger en zijn orkest. De loopende C. A. O. kwam In het voorjaar tot stand na tousschenkomst van den Rljksbe- mlddelaar Mf. S. de Vries Czn. Hierbij werden de loonen met 3 pCt. verminderd en vastge- op f 33 per medio Maart J.l. en ten i van pa- WAR8CHAU, 1345 M. 730 Het om roeporkest o.l.v. J. Ozltnlnskl 830 Sextet voor strijkinstrumenten 930 Concert 9 35 H. Gold’s dansorkest. BEROMVN8TER. 540 M. 3.30 Het Ra- dlokwartet 4.20 Oude huismuziek 530 Gramofoonmuzlek 630 Idem 730 Het omroeporkest o.l.v. H. Neppach 8 40 Operettemuziek door het omroeporkest o. 1. v. H. Hofmann. HILVERMIM. 301 M VARA 9 00 Gramofoonmuzlek 9.04 Voetbalmededee- llngen 9.06 Tuinbouwhelfuurtj» door 6. Lantlnga 9 30 Gramofoonmuzlek 12.00 AVRO Klokkenspel en uurslag van den toren der groote kerk te Enschede 12 01 Fllmpraatje door L. J. Jordan 12.30 Het omroeporkest o. 1. v. Albert van Raalte 130 Disco-nleuws 2.00 Literair half uurtje door Dr F. H. Ritter Jr 2 30 Aansluiting met bet Concertgebouw te Am sterdam. Zondagmiddagconcert door het concertgebouworkest o 1. v. Dr. Willem Mengelberg. Richard Btraussfeest 4 15 Zand door van Nelle’s Mannenkoor „Cres cendo" te Rotterdam. Dlr. A. W. van 8e- venhuysen 4 30 Sportuitslagen Vaz Dias en gramofoonmuzlek 5.00 VARA Orvl- tropla o. 1. v Jan van der Horst 5.30 Gramofoonmuzlek -r- 5.46 Orvltropia 6 00 Voetbal van den dag 630 Gramo foonmuzlek 6.30 De Flierefluiters o. 1. v Jan van der Horst 8.00 AVRO Tijd- •étn 8.01 Vaz D>as 8 16 Populair con cert door het omroeporkest o 1. v. Nico Gerharz. m. m. v. Grethe Weljnschenk Hogenblrk. sopraan en Henk Vlskll, tenor. Koor o 1. v Henk Wlellnk 9.00 Radio journaal 9 15 Omroeporkest o 1. v. Al bert van Raalte. Sollet: Jan Smeterlln. pi ano 10.00 Gramofoonmuzlek 10.15 Kovacs La Jos en zijn orkest 11.00 Vaz Dlas 11.10 Gramofoonmuzlek 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest 13.00 Tijd sein en sluiting. Lt’XF.MBt RG. 1304 M. 8.05 Gramo foonmuzlek 8 20 Persberichten Vervolg gramofoonmuzlek 11.05 Trompet-soll 11.30 Concert 11.50 Orgelspel door Mar cel Dupré 13 10 Persberichten 13.30 Concert 13.50 Dansmuziek 1 30 Dans muziek 1-50 Concert 2.30 Dansmu ziek 2.50 Gramofoonplaten 330 Ge varieerd concert door Lady Charles Caven dish en het Fred Hartley Orkest 3.50 Concert 4.20 Dansmuziek 5.50 Popu lair concert 6 20 Gramofoonmuzlek 730 Dansmuziek door Billy Cotton en zijn Band met Christopher Stone 7 50 Con cert 830 Concert m. m. v Oliver Pal mer en Paul Oliver met zijn Palmolivers 8 50 Sportberichten. Daarna concert, dans muziek, etc. BRL’BSEL, 322 M. 1.30 Oramofoonmu- zlek 530 Lionel’s club-orkest 6 35 Orkestconcert o 1. v. Paul Doullez 8 20 Het symphonleorkest speelt Belgische mu ziek 9.20 Idem 10.30 Lionel’s club- orkest. BRUSSEL, 484 M. 1 30 Orkestconcert O.l.v. Karei Walpot 530 Dansmuziek op gr.-pl. 6.35 Cello-recital door A. Fe He- man 7.05 Concert 8.20 Omroeporkest o.l.v Franz André, speelt Poolsche muziek 9 35 Voortzetting concert 10.30 Dans muziek. tot de conclusie gekomen, dat in dien wedloop Nederland niet zal mee kunnen. Zij is daarom voors hands niet bereid, den bouw van een tweede Statendam te helpen fi nancieren. Vrijdag is brand uitgebroken in de land- bouwerswonlng van Th. Beskers te Sambeek- sche Hoek onder Oploo <N.-Br.). Het woon huis brandde geheel uit. De inboedel ging in de vlammen op. Het vee kon nog tijdig worden gered. Het huls was verzekerd. De oorzaak van den brand is niet bekend. De onlangs gearresteerde klerk van den ge meenteontvanger te Heerenveen, verdacht van verduistering van een bedrag van ongeveer drieduizend gulden ten nadeele dier gemeente, heeft, naar thans bekend wordt, ook de ge meente Schoterland. waar hij eenige jaren Lij delijk ontvanger is geweest, voor twintig dui zend gulden benadeeld. Van een monopolie dezer nieuwe onder neming is geen sprake. ZU zal werkzaam zijn op een slechts één rcht en dertigste gedeelte van het geweldige Nieuw-Guinea. En kolonisatie zal door deze vestiging eer der worden bevorderd can belemmerd. Het bezwaar dat voor Ir. Feber- en Bsron v. Roetzelaer van Dubbeldam vastzit aan het brengen van een zeer modern 8e™ec2l4m'ltlZve Westersch bedrijf in deze nog uiterst primitieve ww^d, heeft dr. Colijn erkend. Men kan ech ter voor dit beswaar niet Uit den weg B“n ander, kwam het nooit tot' vestigingen in on ontgonnen gebieden - maar men zal het zoo goed mogelijk moeten ondervangen. PARIJS (POSTE PARIS1EN), 313 M. -~ 7.40 Caruso zingt (gr. pl.) 7.55 Gra- mofoonmuziek 8.10 idem 9.J0 Geva rieerd radioprogramma, m. m v. Marie Du- baa 10.50 Gramofoonmuzlek. BEROML'NRTER, MO M. 3 20 Solis- tenconcert 430 Concert door een bla zersensemble en een mannenkoor 730 Het Baaeler Motettenkoor o. 1. v. Ernst 81gg. MILAAN. 36» M. 4.35 Populair con cert 5.35 Gramofoonmuzlek 8 05 Con cert o. 1. v. Rlto Belvaggl Aneta-Holland meldt: De Directie van de Nederlandsch-Indische Steenkolen Handels Mij. weerspreekt de Jong ste berichten omtrent een verschil van 15 pet., hetgeen geconstateerd zou zijn tusschen ko leninkoop en kolenverkoop. De directie wacht het’thans hangende on derzoek af. doch protesteert tegen berichten, vermoedelijk van de zijde van onbevoegde ambtelijke instanties, tijdens dit onderzoek, verkregen. Voer‘den vrachtdienst kan deze maat schappij op den steun der Regeering re kenen, omdat het behoud daarvan een groot belang is van de Amsterdamsche koffie- markt. Het argument van de werkverruiming, op de scheepswerven een gevolg zou zijn den steun voor bouw van nieuwe passagiers schepen, wijst de Regeering af. Want eerste eisch moet zijn, dat bij die werkverruiming projecten worden ter hand genomen, die eco nomisch verantwoord zijn. HUIZEN. 1875 M. KRO 8.30 Mor genwijding door Pater P Th. v. d Burg O. P. 9.30 NCRV Gewijde muziek 9.50 Kerkdienst uit de VrUe Evang Kerk te Hilversum Voorzanger: De. Joh J. van Petegem 12 15 KRO Gramofoonmuzlek Vraagt Bobrlétas te veel in dezen door Jhr. Mr. Ch Ruya de Beeren- brouck 130 Het Kro-orkest o 1. v. Ma- rlnus van ’t Woud 2.10 Boeken en schrlj- vera-Lezlng door Chr de Graaff 2.30 Kro-orkest o. 1. v. Martnus van ’t Woud 3 15 Gramofoonmuzlek 3.35 Kro-orkest o. 1. v. Marlnu» van 't Woud 5.00 NCRV Orgelbespeling door W. Abraham 5 50 Kerkdienst uit de Ned Herv. Kerk te Sche- venlngen 7.45 KRO Voetbaluitslagen van de RKF 7.50 „Lldwlnadevotle" door kap. A J. Raaffels 8 10 Vaz Dlas 8 15 De Ulver-bemannlng geïnterviewd door A Vl- ruiy 8.45 Gramofoonmuzlek 9.15 Het Stedelijk Orkest van Maastricht o. 1. v. Henrl Hermans - 9.40 Gramofoonmuzlek 9 45 Het StedeUJk Orkest van Maaatrlcht 10 15 Gramofoonmuzlek 10 30 Vaz Dlas 10.35 Gramofoonmuzlek 10.40 Epiloog door het Klein Koor o 1. v. Jos H Pickers 11.00 Sluiting. Naar wij vernemen, hebben Vrijdag de be sturen der drie erkende organisaties van Tramwegpersoneel een onderhoud gehad met de directie der Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Mij. in verband met de voorgenomen loons verlaging. Het resultaat der besprekingen is geweest, dat de verlaging van 10 pCt. met in gang van 1 Januari s- moet doorgaan, maar dat van 1 Januari tot 1 April een toeslag zal worden gegeven op het loon van 5 pCt., zoo- dat per saldo de loonsverlaging van 1 Januari tot 1 April 5 pCt. zal bedragen. Deze commissie zal voor het College van Regeerlngs-commfssarissen hebben voor te be reiden de voorstellen, welke den Minister zul- 1 len worden gedaan inzake de uitvoering van de beperking van den melksteun. Ultgebreider werd gedebatteerd over het slui ten van een overeenkomst met een petroleum- maatschappij, welke door de Bataafsche. de Nederlandsche Koloniale Petroleummaatschap- plj en de Nederlandsche Pacific Petroleum Maatschappij wordt opgericht, een overeen komst, waarbij de2e maatschappij op Nieuw- Guinea een oppervlakte grond van een mil lloen hectare in concessie zal krijgen voor petroleum-exploitatie. Er werden hiertegen diverse bezwaren Ter éere van Prinses Juliana heeft de Neder landsche gezant, Jhr. mr. R. de Marees van Swlnderen, op de legatie een maaltijd gegeven, waarvoor alle prinsessen en prinsen, die in Londen vertoeven, waren uitgenoodlgd. Ook de Prins van Wales bevond zich onder de gasten. Prinses Juliana heeft Donderdag een bezoek gebracht aan Prinses Marina, de bruid var Prins George. Van bevoorrechting van Amsterdam boven Rotterdam is geen sprake, aldus de Minister, want volgens het oordeel der Regeering ook de Koninklijke Hollandsche Lloyd hebben te kiezen tusschen den vrachtdienst en den passagiersdiens t. Dc Minister van Economische Zaken heeft met het oog op de regeling van de beperking van den melksteun een commissie Ingesteld bestaande uit de heeren ir. S. L. Louwes, Re- geeringscommlssaris voor den Akkerbouw en de Veehouderij, voorzitter, L. Bückmann, Re- geeringscommissaris voor de steunverleenlng aan de melkveehoitderij. L. F. Britzel, voorzit ter van de Nederlandsche Zuivel Centrale en ir. W. de Jong, voorzitter-directeur van de Nederlandsche Veehouderij Centrale, leden, ter wijl aan deze commissie Is toegevoegd de heer dr. ir. P. N. Boekel, als secretaris. geraamde 7 ton exploltatieoverschot ten worden afgetrokken de bijdrage nieuwe Statendam in de algemeene onkosten der reederlj en er dan van dat overschot niets zou ovetblijven. Na het vraagstuk in zijn volle breedte en «Mepte te hebben onderzocht, Is >U tot de con clusie gekomen, dat het met het Nederland sche passaglersverkeer naar Noord-Amerika gedaan is. ZU ziet In Engeland de M»1^’ In Frankrijk de Normandie, in Italië'de Rex en de Conte di 8avola, In Duitschland de Bre men «n de Europa, zü «let, dat Italië en de Veraenlgde Staten ieder den bouw van nog drie nieuwe super-liners beramen en dat ook jrngeiend den bouw van een zusterschip van de Queen Mary ter band neemt. WEENEN, 507 M. 330 Wilhelm Wa- cek's orkest 4.35 Endlco Caruso's gra- moflonplaten 7 40 „Wiener Melodlén". gevarieerd programma 9 10 Sollstenpro- gramma 1030 Uit Boedapest. Zigeuner- mualek. HAMBURG, 332 M eert o. 1. v. Hans DOrlng llnemuzlek 7 20 Concert José Elbenschutz. BERLIJN. 357 M. 3 20 Het kleine om roeporkest o. 1 v. Eugsn Wllcken 6 00 Ernstige muziek 7.20 „Deutches Heiden requiem" van Gottfried Muller 7 50 Wagnerprogramma 9.50 het omroepor kest van Hamburg o. 1. v. José Elben schutz. In gébracht De communist Wijnkoop en de revo- lutlonnalr-sociallst Sneevliet dachten natuur- lUk direct aan allerlei bUbedoelingen van in ternationalen aard. De sociaal-democraat Ir CRAMER wilde als naar gewoonte staatsexploi tatie en vergat, dat het te loopen risico beter aan een particuliere onderneming kan worden overgelaten. Erg veel muziek zit er voorloopig in dese onderneming niet en er zijn voor de exploratie en exploitatie van petroleum-ter reinen nu eenmaai groote kapitalen noodig. Ir. FEBER, de katholieke koloniale expert ad viseerde dan ook zijn soclaal-democratlachen eollega veeleer dankbaar te zijn, omdat een particulier concern zich aan deze voorloopig weinig belovende onderneming wagen wil. Waarom te dat concern dan tit die poging In het onherbergzame Nieuw-Guinea bereid? de wedervraag. En in antwoord daarop verwees dr COLIJN paar de Standard Oil, die thans In Indlé een bloeiend bedrijf heeft op eertijds door de Ko ninklijke afgekeurde terreinen. Voorlooplge in- «Mcatiea bij boringen meevallen. Maar een HUIZEN, 1875 M. 8 uur NCRV. Schrift lezing en meditatie 8.15 Morggnconcert. gr.pl. 10.30 Morgendienst door ds. W. J. Lokhorst 11 uur Lezen van Chr lectuur 1130 Gramofoonulaten 12 uur Po litieberichten 12 15 Gramofoonmuzlek 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart 2 uur Uitzending voor scholen. Jan Huygen van LlnSchoten dpor J. G. v Alkemade 2 35 Beantwoording van vragen over ka merplanten door A. J. Herwlg 3.15 Knip pen en stof versleren 3.45 Rustpoos 4 uur Bijbellezing door ds. B. A. Bos 5 uur Gramofoonmuzlek 5.15 Zang-recltal door Hendrik Konlng. bas. A. de vleugel A. Kre- 6 30 Vragenuurtje 7 uur Pol - Cl... 7.15 Gram - 7 30 Vragenuurtje 8 uur Met -v d Bosch op een NCRV-vergadering 8.30 Arnhemsche Orkestvier. O.I.V. H. J. Manks 9 uur ds P. Bootsma, legerpredlkent: De geestelijke verzorging onzer militairen 9.30 Vervolg concert 10 30 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM, 302 M. 8 uur VARA Gramofoonmuzelk 10.35 De Fliereflui ters o.l.v Eddy Walls 12 uur De Zonne kloppers o.l.v. Cor Steyn 1 uur Orvltropia o.l.v. J. v d Horst 1 45 Rustpoos 2 uur Orvltropia o.l.v. J. v d Horst 3 uur De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins H.30 Gramofoonmuzlek 4 uur De Notenkra kers o l v. Daal Wins 5 uur Eddy Walls en zijn orkest •-* 5.30 Joodscbe liederen op gr platen 5.50 Jo Huy. saxofoon en J. Vogel, plano 6 uur Eddy Walls en zijn orkest 6.30 Muzikaal babbeltje door P. Tlggers 730 Gramofoonmuzlek 7.38 Ovvrgang naar den versterkten zender 8 uur Herhaling SOS-berlchten 8 03 Char lie Suk zingt aan den vleugel, begeleid door Joh. Jong 8.50 Vaz Dlas 9 uur Charlie Buk en Joh Jong 9 15 VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot 10 u Schot- sche doedelzakmuzlek. door John Mac Dun can. afgewisseld met Schotsche liederen door mevr Mac Duncan en John Mac Dun can. Aan H. vleugel Jan Vogel 1030 De Zonnekloppers o.l.v. C<rr Steyn 11 uur Gramofoonmuzlek 12 uur Sluiting. LI XEMBl HG, 1304 M. 8 05 Gramof - muziek 12.20 Concert door het Radlo- Orkest o.l.v. Henrl Pensls Casanova. Llncke; Extase Baynes: Berceuse trlste. Marln; Rose-Marie. Frlml-Salabert: Kleine Ween- sche Marsch. KreisieT; Poésle sans Trlste. Demaret; Slavische Rhapsodic. Friedemann; Calme comme la Nult. Blon: Bohémiens. Königsberger; Amare, Clemus Letzeburg de Letzeburger. marsch. Albrecht 1.35 Gramofoonmuzlek 1.50 Koersen 1.55 Vervolg gram.-muziek 230 Koersen 4 05 Koersen; 6.50 Gevarieerd concert en dansmuziek 7.50 Sportberichten 7 55 Itallaansche avond Gramofoonmuzlek 8.10 Selectie uit „Zlgeunerllebe” Lehar 830 Persberichten 8.40 Gram.-muziek 8.55 Koersen en berichten 9 uur Ge varieerd Itallaansch concert door het Ra- dlo-orkest o.l.v. Henrl Pensis .1. Ouv. „Na- buchodonoaor” Verdl: 2 Angelus, de Mi cheli; 3 Menuet .Bolzonl; 4. Iseglio Sere nade. Mlrandola; 5. Le Balser, wale. Ardltl; 6 Alle Caeentlneea, Llmente; 7. Canto amoroso, Bamartlnl-Elman: 8. Tormlento blondo. Badlall; 9. Sarei un Re. one step. Madoninl Daarna Gramofoonmuzlek 9 50 Zang-recltal door Gueteve Simon. Spesso Vlbra. Scarlatti; Quelle Flamma, Mar cello; Chanson du Fou. Pergnleee: Trots Sonates de Pétrarque. Pleettl 10 15 Ka- VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ in Minister STEENBERGHE’s antwoord over de afdeeling Handel en Nijverheid te belangrijkst geweest, wat hij daarin meedeeld o^er^iet standpunt der Regeering Wraake van Se^aart een zeer belangrijk ond”d«l is van de nationale welvaar^ en als zoodanig den steun der Regeering verdient.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 22