S T A D S N I E UW S JUn icAüjft om: Alkmaar, 26 Nov. Agenda F; BEURS VAN AMSTERDAM Wisselkoersen NIEUW REGLEMENT AAN- GENOMEN MAANDAG 26 NOVEMBER 1934 G. CLOECK t D.O.S.Ale. Victrix 1—«3 ONGELUK BIJ T VOETBALLEN WIELRENNEN R.V. Alcmaria ALKM. BOYS—HOLLANDIA Van zijn rijwiel gevallen Een onprettige wedstrijd Aanrijding A.W.V. „Victrix” v. De voorbeurs De Kampioen BURGERLIJKE STAND Dronkenschap Ruit gebroken De Geslaagd Fietsrijder door auto gegrepen WARMENHUIZEN VOETBAL Beurs-thermometer 99 N. waarden Feestavond Koekoek Het nieuwe reglement Rede Mr. F. Teulings KANTONGERECHT De contributie d. Boschstraat wordt winkelstraat ALKMAARSCHE HULDE AAN DE UIVER-BEMANNING si% 134*/* 170»/, In jaren van de Tweede Kamer verkiezing zal de contributie worden verhoogd ONZE ALKMAARSCHE VEREE- NIGINGEN IN ACTIE R.K. Speeltuin- en Vacantieschool „St. Agnes” St. Vincentiusvereeniging Vrouwelyke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal” Mondelinge uitspraken van de straf Eitting van Vrijdag 23 Nov. MAANDAG 26 NOVEMBER 1934 In den Dierentuin te Den Hang Warme onderkleeren en nog wat 1 De tijden, op de home-tralners gemaakt na van 35 ge- Ge de uitgaven 2363.49, het saldo I boe- '"’WW I Om da sin E. te Heer hu- H. te Oterleek. Hier ter stede is plotseling overleden de beer O Cloeck De ontslapene heeft een groot rol gespeeld in het Alkmaarsche vereenigliigsleven. HIJ is os, voorzitter geweest van de Alkmaar sche Ver. voor den Handeldr. en Industrieelen Middenstand, voorzitter van de tweede G. A. M. I. T-, van de tooneelvereeniglng Bllderdljk, bestuurslid van de Alkmaarsche Ijsclub en vice- voorzltter van den Ijsbond Hollands Noorder kwartier. Eenige jaren lang was hü ook regent van het Stadsziekenhuis. Gistermiddag is tijdens den wedstrijd Alk maarsche Boys— Hollandia I de Alkmaarsche voetballer v. d. Hilst in het doelgebied van Hol landia met een Hollandla-speler in botsing ge komen, waarbij hij een schop in de zü kreeg. HIJ viel bewusteloos neer. Nadat dr. Siuymer de eerste hulp had verleend, werd de gewonde speler door enkele ziekenzusters pér zleknauto naar ht Centraal Ziekenhuis vervoerd. Bij nader onderzoek bleek hij drie ribben ge broken te hebben. 76% 42% 32% 27»/, 219 224% 103V,* 32 59% 34J* 11% 4AJ 103% 31’/, 58% 34»/, -36% 15 84 76M 42% 32% 28 219% 227 101% 91% 777/, 101»/, 100% 25% 136% 14 84 23% 3% 29% 140 120 29 120 Alk Zei 50% 135 170 87»/, 111% 58% 49% 59»/, 62»/, 46 1% 141 119»/, 28% 124% 63tf IV. 7% 44 9% Ufc 18% 150 66 67 12»A 5.04 H»/. 22% 3^ 14% 11*1 6% 18% 10% 224, 14% li7A 148% 65% 65 12% 23% 3% 29% VOO geb In het Centraal Ziekenhuis alhier behaalden Vrijdag 23 November JJ. onderstaande Zusters het Diploma (Ai voor ziekenverpleging. Zr. G. Anepool. Zr. J. Bol. Zr. M Haute, Zr. M. J. Kommer». Zr. O. D. van der Laaken, Zr. H. Meijer, Zr. L. A. P. Oraewaarde. Zr. I. Schat, Zr. B. van der Staal. Zr. J. ter Stege, Zr. M. W. Vermeer, Zr. C. Vijlbrief. I eou der var ver taa t< ach lew ti ach flrr ti Me ver res, d 8 9 125 eve ren tegi bijt uur 8 dagen hechtenis; F. F. hage. t 10. 737»< 59.45 9.74% 34 55 47.95 33- 38.- 37.10 1-47% 12.65 617% 20.20 88% 4 0 60% 62% 45 1% Ne Ct Br gai gei 1 dei teg act aid wel dal bü lan der voc te 8 var ove woi 1 lint mei E wel den mot gen orgi de den opn drij mis N KOI ven slag r* sten Poll gew gen! ,W8 H van kom een te 1 zeke inko De I reke off ei dien ..bedr ganl V« dlge Wet waai bero 2.621.10,* 357.70. Van den R. K. Statenkieskring Zaandam was ƒ50.ontvangen; den anderen Statenkieskrin gen werd verzocht dit voorbeeld te volgen. Het verslag van den penningmeester werd na gunstig rapport van Lutjebroek goedgekeurd. Blijkens het jaarverslag waren 77 afdeellngen met circa 24.000 leden aangesloten. Herinnerd werd aan den succesvol-geslaagden Kaderdag met den party-voorzltter Mr. Goseling als spre ker. Een actief leven in de kernen was hier mede het gevolg van. Deze club hield een sprintwedstrüd over 1000 Meter. De uitslag was: G. Klomp 5 pt.; J. Wl- dehoff 8 pt; W. Tol 7 Pt.; C. HoltUs 8 pt.; R. Rover 9 pt.; H. Scheffel 10 pt. Koninklijke a v a Rubber Tabak Amerik- één tralnlngsweek leveren over verschillende af standen reeds aardige resultaten op. 500 M. sprint (staande start): H. Bol 22.4 sec.; A. Zulda 23,6 sec.; J. Hollebeek 24.2 sec. 1000 M. sprint: P. Joost 54,8 sec.; A. Zuidam 55.4 sec.; G. Oukes 58 sec. 10 KM H. Bol 8 min. 58 sec.; F Roobeek 9 mln. 59 sec.; P. Joost 10 min. 2 sec.; J. Holle beek 10 min. 8 sec.; Jb. Homan 10 min. 50 sec.; J. Frijn 11 min. 8 sec. Te omstreeks 5 uur Zaterdagmiddag reed de bestuurder van een luxe auto met zijn wagen over de Laat in de richting van de Koorstraat, toen hij plotseling werd aangereden door een handkar, die bestuurd werd door een tlen-jarig jongetje. De auto kreeg een deuk in het spat bord. De oorzaak was. dat het jongetje de hand kar niet voldoende in zijn macht had. ten, dat de voorzitter in den Kieskring moet wonen. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oste New York (cable) Rome Praag Madrid 834 1% 7% 5 104 l‘/s Nedert Staatsleen. prijshoudend Oemeenteleen. prijshoudend Youngleentng vaster Philip» vast Unilever prijshoudend A*U prijshoudend prijshoudend vast ----»-» UCtlIl vast 1017/, 91% 77% 101»/, 100% 24*/, De Zondag JJ. in de St Laurentluskerk ge houden collecte voor de St. Vlncentiusvereeni- ging van de conferentie St. Laurentius heeft opgebracht f 500.38. Aan alle gevers hartelljke dank. Verdere giften worden gaarne in ontvangst ge nomen door den penningmeester, A. Doppens, V erdronke noord. een zeer on en het spfjt DINSDAG 27 NOVEMBER Lün 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Deutschlaridsender 8.058.20, Keulen 9 30— 12.20, Brussel VI. 12.2014.20, Kalundborg 14.30 15.2016.50, Stuttgart 16.50 VI. 17 20 19 20. Beromiinster Brussel Fr. 2135—2230, Weenen Lijn 4: Parijs 8.06—850, Droitwich M>nd. Reg. 11.05—1735, Droitwich iy>nd. Reg. 1850—20.20, Droitwich Lond. Reg. 2150—34.00. Terzake openbare dronkenschap heeft de politie zoowel op Zaterdag als op Zondag pro- ces-verbaal opgemaakt Belde personen zijn ter ontnuchtering In bewaring gesteld. In dezen wedstrijd heeft het tempo, dat de bezoekers vooral in de tweede helft in hun spel legden, dan doorslag gegeven. In de eerste helft ging het tamelijk gelijk op. De bezoekers wisten door Halman de leiding te nemen. Nadat van Leur tegen den staander had gekogeld, kreeg Dumortler de kans en wist deze goed te benutten. Met gelijken stand ging de rust in. In de tweede helft voerden de gasten het tempo zeer hoog op en vooral de aanval gaf het leder terstond af. Door Peereboom en Gerrit sen werd het daardoor 13. Bi) D. O. 8. hield men te lang het leder bij zich en stelde daar door den tegenstander in staat, alle onheil te voorkomen. VTOS-nieuws. 1H8V 1—VIOS 1 1—3. In een tot het einde spannenden wedstrijd heeft VIOS revanche genomen van de thuis geleden nederlaag. De rust ging in met 2—1 voor VIOS. In het laatste kwartier wist de VIOS-links-but- ten met een hard schot den doelman ten derde male te passeeren. In de laatste minuten kreeg V. nog een strafschop, die niet werd benut. Verder: VIOS 2—AFC 2 2—2; VIOS Jun. c— Berdos Jun. b 11. kwam hierna in behandeling. Het amendement Alkmaar op art. 4 inzake het stemmen op de vergaderingen en op art. 5, waardoor ook adsplrant-leden mogelijk werd ge maakt de vergaderingen te kunnen bezoeken, werd aangenomen. Het amendement Alkmaar om het aantal bestuursleden op 27 te handhaven en niet, zooals het bestuur in het nieuwe regle ment voorstelde. op 18, vond bestrijding door Hoorn, welke afd. niet begreep, waarom het Be stuur op zijn voornemen is terug gekomen. Een bestuur van 18 zal meer werk kunnen doen dan een van 27. Ook de afd. Noord-Scharwoude sprak zich uit voor een bestuur van 18 man. De afd. Alkmaar verdedigde haar amende ment; de uitgestrektheid van den kring en het groote aantal afdeellngen was voor Alkmaar aanleiding om het bestuur uit 28 man te doen bestaan. De kosten spelen geen rol en het spoedwerk wordt toch door het dagelUksch bestuur afge daan; het is het goed recht van de leden zoo goed mogelijk in het bestuur vertegenwoordigd te zijn. De afd. Hoorn merkte hierna op. dat elke Statenkieskring toch eenzelfde aantal leden in het bestuur heeft. De afd. Grootebroek stelde een amendement voor, waarin voorgesteld werd dat één afd. niet meer dan een afgevaardigde in het H. B. mocht hebben; het bestuursvoorstel luidde niet meer dan twee. Ook Uitgeest had eenzelfde amendement in- gediend. Het door het bestuur overgenomen amende ment werd verworpen met 100 tegen 20 stem men, zoodat het bestuur uit 27 personen blijft bestaan. Het a mendement-Orootebroek werd verwor pen. zoodat hoogstens 2 personen uit één af- deellng in het H B. zitting mogen hebben. Door een amendement-AUunaar werd bealo- voltoold is, bewees deze toch reeds uitstekende diensten. Men heeft van de keurig IngerjAte tribune een fraai gezicht op het speelvelc^b Overtredingen van de Motor- en Rljwlelwet Ij. M. B te Esmond aan den Hoef, f 3.— t— te at 1 week tuchtschool; W. B te ZUpe. P. B te Broek op Langendijk. P. J..B. te Alkmaar. J B. te Koedijk. J O. te HarenkarepeL ieder f 3^ boete of 3 dagen hechtenis; J. gewaard. H. K- te Alkmaar, K. W de O. te Behagen, teder f boete of 4 dagen hechtenia; L. V. te 8t Maarten, f 4 en t 3.— boete of 4 en 3 dagen hechtenis; P H G M te Amsterdam, f S— boete of 6 dagen hech tenis: J. K. te Alkmaar f 730 boete at 8 dagen hechtenis; H F. te Amsterdam, f boete of -- v. d. M te 's-Graven- haga t 10.— boete at 10 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering ad f 5.— O. R te Umulden. H. S. te Hilversum, teder X 10^- 1530, Keulen 17.20, Brussel 19.20— 21.35, 22 20 - 24 00. 10.3511.05, 17.35— 1850, 20.20— 21.50, Z H. Exc. Mgr. Aengenent heeft tot prlester- directeur van bovengenoemde vereenlglng aan gesteld rector J. Boon. De vereenlglng mocht tevens de bisschoppe lijke goedkeuring van haar reglement ontvan gen. Door het ontstaan eener vacature in het da- geljjksch bestuur, heeft een nieuwe verklezjpg plaats gehad Tot voorzitter werd gekoaen de heer G. van Veen, tot penningmeester de heer A. de Ree, tot secretaris Br. Raymundus. De 19-jarlge M. kwam Zaterdagmiddag van zijn rijwiel te vallen in de Langestraat juist tegen den linkerkant van een passeerenden auto waardoor hü licht aan zün hoofd werd gewond. M. is aan het bureau van politie verbonden. Volgens eigen verklaring van M. treft den chauf feur van den auto geen schuld. verloor met 1—2 van W. F. C III. Onze katholieke voetbalvereeniging A. F. C. kon het in Egmond a. d. Hoef tegen Zeevogels niet bolwerken en zü verloor met 4 1. A F. C.'ers, het wordt meer dan tüd, dat wü *eer eens een overwinning kunnen melden. Over: „Zuinigheid?" E., 18 Nov. 1884 Heden kreeg Ik in handen een schrijven het Secretariaat van de Landbouwcrlsiaorganlaa- tle voor Noord-Holland te Alkmaar, keurig met hoofd bedrukt en bljbehoorende enveloppe alles van prachtig oud-Holland»ch papier Stukken die van de Regeering of het Prov. Bestuur uitgaan, zijn op heel wat minder kwaliteit. Ik zou willen vragen: Is het waar van alle zijden zoo op be zuiniging wordt aangedrongen voor deze orga nisatie verantwoord dergelijk duur papier te ge bruiken? Als men mij tegenwerpt, dat dit toch maar een kleinigheid ie, zet ik er tegenover dat toch ook in het kleinste de spaarzaamheid moet betracht en.... maakt dat paplej niet den Indruk, dat die organisatie geen zuinigheid kent? Het is toch wel eigenaardig, dat Alcmaria In zün uitwedstrijd betere resultaten weet te bereiken dan in de thulswedstrüden, want ook deze overwinning op D. O. 8. in Utrecht mag zeker als een goede prestatie beschouwd worden en daarom moet het dubbel jammer genoemd worden, dat de vorige week van A. F. C. op eigen veld verloren werd. Intusschen staan onze stadgenooten door deze overwinning er weer goed voor en blüven zü nog in de running. Alcmaria heeft in Utrecht een goeden wed strijd gespeeld en een verdiende overwinning MAANDAG. 26 Nov. Vorige Slotkoersen. Heden 7.38% 5947 9.74*/. 34.51 47.94 33.- 38.10 37.12% 1.47% 12.67% >17% 20.20 Vorige Slotkoersen. Heden 11% 4* (Go Ahead) had met Vrone nog I een Vorige Slotkoersen. Heden Tot slot van het jX gehouden kegelconcours nad gisteren in de .Unie" de prijsuitreiking plaats. De heer Joh. Diepen, voorzitter, deed dit op de bekende wtjse; voor ieder had hü een gepast woord. De heer A. Middelhof overhandigde den heer Joh. Diepen den gewonnen eersten prijs In den •erewedstrüd korps. Tot slot van het offlcieele gedeelte richtte de heer J. Diepen een afscheidswoord tot den heer W Essen, die door vertrek het bestuur van den A K B gaat verlaten. Onder leiding van mej. Schuurman klonk hierna een vroolfjke marach; de taak der feest- commissie waa begonnen. Wü kunnen volstaan te zeggen, dat de heer F. Rlke met de sünen eer van hun werk gehad hebben, dat het sluitingsuur te vroeg kwam en dat de Alkmaarsche Kegelbond zoowel als Koekoek met genoegen op dezen goed genlaag- den feestavond kunnen terug zien. Zaterdagmiddag is in de Achterstraat een groot spiegelruit van het ^Ikmaarsch Warenhuis door een groep jongens Ingedrukt, terwül sü tegen bedoelde ruit stonden. Door de politie wordt naar de daders een onderzoek Ingesteld. De ruit is verzekerd. bied. Intusschen waren de aanvallen van Hollandia wat talrüker, maar de afwerking daarvan liet wel wat te wenschen over. Ook de Boys kon den hun julsten vorm niet vinden en doelpun ten bleven dan ook voorlooplg uit. Tot na een half uur spelens Hollandia na een goeden aan val de leiding wist te nemen. De Boys kwamen daarna meer opzetten en nadat eenige mooie kansen ontienut gelaten waren oa. de links buiten kreeg een zeer mooie kans slaagde Boots er even voor de rust in met een mooi schot de partijen op gelüken voet te brengen. Direct na de hervatting werd er met veel animo opnieuw begonnen, maar het spel werd steeds forscher en ruwer en vooral eenige Hol- landla-spelere maakten het toch werkelijk te erg en toen had de scheidsrechter moeten in- grüpen. maar hü bepaalde zich tot het ult- deelen van vrüe schoppen en een kalmeerend handgebaar. Toen er ongeveer 25 minuten ge speeld waren, rende v. d. Hilst op het doel af. maar werd op 't laatste moment zoo ten val gebracht dat hü bleef liggen. Naar we ver namen liep hü een rlb-kneuzlng op. Voordat de ziekenauto was gearriveerd ver liepen nog wel een 20 minuten en we hadden ’t beter geacht, wanneer de scheidsrechter den wedstrüd jmaar gestaakt had. Immers de ge moederen waren verhit en bovendien werd X reeds donker. Toen dan ook weer begonnen werd, was het verdere verloop het onaangenaamste gedeelte Er werd lustig gegooid, men stond dreigend tegenover elkaar en nog bleef de scheidsrechter maar sussen. Toch lukte het den Boys nog een doelpunt te maken, zoodat zü althans het ge noegen van de overwinning mochten smaken. Een leder was tenslotte blü, dat 't einde daar was. Het was intusschen veel te donker ge- wordeh en naar onze meenlng. floot de scheids rechter wel wat te vroeg af. Voor dezen wedstrüd bestond zeer groote be langstelling en 't was daarom Jammer, dat ’t zulk een onaangename wedstrüd is geworden. Ofschoon de nieuwe tribune nog niet geheel De berichten uit Amerika maken nog steeds gewag van hoopvolle vooruitzichten omtrent de ontwikkeling van dén economischen toestand. Wallstreet getuigde eenige dagen achtereen In verband hiermede van een vaste stemming en in verband hiermede was onze voorbeurs van ochtend beter gedisponeerd. Hlerbü zü opge merkt. dat het publiek ten onzent aan den han del nog niet deelnam, terwül van die züde te New-York Zaterdag JJ. eenige belangstelling aan den dag werd gelegd. Gaan de plannen in Amerika in werking, dan mogen hiervan waarschünlük gunstige results- ten verwacht WWrdén. aangezien hlerbü de vol macht der regeering niet uitsluitend een rol zal spelen, maar de medewerking van zakenlieden, financiers, enz. zal worden ingeroepen. Het is daarom, dat Zaterdag J.l. de Amerikaansche Ka mer van Koophandel verklaarde, dat een soliede grondslag is gelegd voor een aanzienlük herstel gedurende den winter, welke nog gunstiger zal worden, naar gelang de huidige pogingen, om een/nauwere samenwerking tusschen de regee- rin» en zakenlieden succes zou hebben. ^Knerikaansche ghares lagen hier vanochtend voor staalwaarden zeer vast aangezien men te New York verwacht, dat de staalproductie spoe dig tot 407c der capaciteit zal stügen. terwül momenteel de productie pl.m. bedraagt. Steels noteerden 5 '8% tot 22 3'4 en BethL Steel een vol percent tot 18 3/4. Anaconda be droeg 6 3/4. Van locale waarden boekten Phi- lipslampen een verbetering 131% tot 220. H.V.A. liep 3% op tot 151 en Amsterdam Rubber IH*/» tot 89. Koninklüke olie onderging echter büna geen verandering maar bleek toch iets vaster te zün dan Zaterdag te New York. Het fonds bewoog zich een kleinigheid boven het vorig slot op 136 3/4. Unilever bleef onveranderd o» 78'4. Aku lag vaster op 33 en de Youngleenlng bewoog zich op het slot van Zaterdag 24 1/2 Aan de gruotache huldiging, den Uivermannen Zaterdagmiddag in den Dierentuin te Den Haag gebracht, heeft ook Alkmaar deelgenomen. Burgemeester van Kinschot was, vergezeld van de heeren Ringers en J. H Lutjeharms, resp. Commandant en Secretaris van de Brandweer, den onderbrandmeester K. Pander en den brandweerman G. Coppens naar Den Haag ge- De twee laatstgenoemden en de heer Lutje harms waren in volledige brandweer-unlform, waardoor het verschünen van de Alkmaarsche deputatie aUer belangstelling trok Burgemeester* van Kinschot sprak namens de Alkmaarsche bevolking de Uiverbemannlng toe Hü bracht haar hulde namens alle ingezete nen voor de zoo uitstekend geslaagde vlucht Londen—Melbourne; niet alleen de dappere be manning van de Ulver, ook de K. L. M en spe ciaal den directeur Plesman bracht spr hulde voor de schitterende organisatie van den tocht Welke zeker tot het slagen het geleid. De Alkmaarsche bevolking aldus spr. neeft ook ten volle gedeeld in het groote en thousiasme. dat over ons land ging en volgde gedurende den tocht met de grootste belang stelling de pers- en radlo-berichten. Vooral den laatsten dag was de belangstelling duldelük In de stad merkbaar en tot laat In den nacht werden de laatste berichten met spanning gevolgd. Dank zü het initiatief en de medewer king van de Alkmaarsche VrüwUllge Brand weer werd, na het verheugend bericht van de aankomst, toen de stad In een enthousiaste stemming verkeerde, op denzelfden dag een In zameling gehouden, teneinde ook uit Alkmaar een blük van belangstelling te geven voor de bemanning van de Ulver en voor het Nationaal Luchtvaartfonds. Spr. was daarbü getroffen over de groote op- de collecte. Juist, omdat het totaal bedrag met kleine bedragen van centen, dub beltjes en kwartjes büeenverzameld is. waaruit duidelijk blükt, dat er In alle lagen der bevol king belangstelling en waardeering voor de prestatie van de Uiverbemannlng bestond. Het doet spr. heel veel genoegen namens de burgerü van Alkmaar een bloemenmand in Alk maarsche kleuren aan te bieden. In deze bloemenmand lag voor elk lid van de bemanning een exemplaar van het bekende Alk maarsche product de beroemde kaas. Bovendien bood spr. als souvenir elk lid der bemanning een zilveren plaquette met propeller en inscriptie aan. waarop eveneens in het zilver, twee keasdragers met een berry kaas waren uitgebeeld. Het spreekt vanzelf dat deze aardige attentie vanuit Alkmaar door de bemanning van de Ulver en de aanwezigen in de Dierentuinzaal op hoogen prijs gesteld werd. Continental OU SheU Union OU Babbsr A'dam RuLLer Efamdftr eaee»eeeeeeeeeoO0OW0 DeU Batavia Rubber Serbadjadl BUau V. L G. O. Allied Intercontin. Rubber Scheepvaart Java Oh. Japan Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie Salker Hedenavond 8 uur (Maandag) worden alle Graalleden verzocht in het clubhuis te komen om eenige belangrijke mededeellngen te ver nemen. Om 830 gaan de clubs weer gewoon door. Komt allen. We beginnen precies om 8 uur. Clubhuis Oude Gracht. De Alkmaarsche Wlelrensport Vereenlglng Victrix heeft op 25 November een afstandsnt gehouden, waarvan de uitslag is als volgt: A Klasse afstand 67 K.M.: 1. C. Hoogerhuis in 2 uur 16 min.; 2. J. Groot; 3. J. Pronk. B Klasse 50 K.M.: 1. J. van Beek, 1 uur 38 min.; 2. J. Schipper; 3. D. Groot. C Klasse 33 K M 1. K Kusch, in 1 uur 7 min.; 2. J. de Bood; 3. D. Prins en N. Hamis Junioren 16>$ K.M.: 1. Chr. Schipper in mln 30 sec.; 2. J. Stroet; 3. J. Ravenstein. Geboren: Foeke Gerard z. van Meine Kleins- ma en Hendrika Gevat; Margareth» Catharina d. van Dirk Blom en Agnes Dükman; levenloos aangegeven kind van Nicolaas Noort en Corne lls Boe; levenloos aangegeven kind van Rigt Abrahams en Henrica van Breda; Allda Elisa beth d. van Petrus Wester en Cornelia Zonder- huis; Gerardus Johannes Mtuia d. van Willem Dlnjan en Wilhelmina van der Arend; Maria Hermlna d. van Petrus Eeten en Allda Imming; Jacobus Frederik z. v. Cornells Bütjes en Sütjes Peetoom; Johannes z. van Johannes Dekkers en Wilhelmina Kramer. Overleden: Cornells Kleverlaan, 49 j.; Bxvh- tje Groot, geh. met Dirk Zwaan. 55 j.; TriKtJe Stuffèrs, wed. van Hulbert Reüne. 86 J.; Gfrar- dus Cloeck, 47 J.; Herman Jan Plet Hulzenga, 36 Jaar. BIOSCOPEN Victoria-Theater. „Meisjes in nonnenkleed". Alle dagen 7.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Het bals met de pilaren (Verdronkenoord): Tentoonstelling van schilderijen en teekenlngen van Fokke Kamstra. Geopeno van 210 uur. GEM. RADIOBEDRIJF. behaald. De achterhoede was uitstekend op dreef, terwül in de mlddenllnie v. d. Vall en tengers opvielen Ook de voorhoede speelde heel goed. Alleen valt 't te betwüfelen of de rechtc- blnnenplaats nu sterker bezet was dan In vo rlge wedstrijden. De rust ging in met gelüken stand 1—1. Pee reboom zorgde voor X Alcmaria-doelpunt. Na de rust zorgden Peereboom en De Jong er voor, dat Alcmaria een veillgen voorsprong kreeg, terwül de achterhoede kranig stand hield. De Alkmaarsche Boys behaalde In een aller- onprettlgsten wedstrijd een 2— 1-overwinning Nedert. 1934 Cert. Cert. Indié 1931 1934 Zaterdagmiddag vergaderde In X Gulden Vlies te Alkmaar de R.K. Rljkskleskrlngorganlsatle Den Helder. Na opening met gebed wees de voorzitter, de heer Kluitman er op. dat de R. K. 8. P. de aan dacht op zich gevestigd heeft, door de verkla ring, dat zü niet geheel accoord gaat met het beleid van dit kabinet. Mr. Aalberse heeft vanaf den beginne gewaar schuwd tegen opneming van de libeialen in bet Kabinet; hü adviseerde een ministerie op chrla- telüken grondslag of een van de chrlstelüke partijen met de VYJ-partU. Men heeft daar naar niet geluisterd en een Interparlementair Kabinet gevormd; dit ministerie heeft de R. K. 8. P loyaal gesteund. Niettemin geven de omstandigheden aanleiding tot gereserveerdheid en verdient de R. K. 8. P. eerlüke bejege ning tegenover haar gestie inzake de loonen en salarissen; over de houding van de R.K 8.P. in dezen voelde CoUJn zich geprikkeld en ver bitterd en hü gaf daar uiting aan, waardoor hü den lof verdiende van de liberale grootpers. het geen Colün toch wel tets gezegd zal hebben. Spr. verwacht echter, dat Colün en Aalberse elkan der bü de verdere behandeling van de begroe ting meer zullen vinden. Moge God aldus besloot spr. Colün de kracht geven, die hü in dese moeilüke dagen noodlg heeft en onze R. K. voormannen büstaan In hun moeilüke taak; mogen zü erop kunnen vertrouwen, dat het Katholieke volk in eenheid en gebed achter hen staat. (Applaus.) Na verwelkoming der afgevaardigden en spe ciaal de Kamerleden Jb. Groen en E. Stumpel. volgde vaststelling der notulen. Van het Tweede Kamerlid Ch v. d. Bilt waa bericht van verhindering wegens ongesteldheid infekoinen. De afd. Wieringen had bericht, we gens geldgebrek niet te kunnen komen. De ontvangsten over 33/34 bedroegen boete of 10 dagen hechtenis; T. H. te Enkhui- zen. f 12.boete of 12 dagen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap) M j. R. te Hel- loo. f 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van art. 431 van het Wetboek van Strafrecht (nachtrust verstoren) G. V. te Koedük, f 4 boete of 4 dagen hechtenis Overtreding van de Arbeidswet: J. de B. te Uitgeest, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politieverordeningen: G. W. te Alkmaar. G. N. te Zaandam, ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis; A. S te Warmen hulzen. E o. te Bergen, leder f 3 boete of 3 da gen hechtenis; C. O. te Egmond aan Zee, f 7.50 boete of 5 dagen hechtenis; A. 8. te Koedük, t 5 boete of 5 dagen hechtenis. Op den drukken Rüksweg langs het Noord- Hollandsch kanaal te Züpe had Zaterdagmld.7 dag j.l. een aanrijding plaats. De 20-Jarige onderwüzer, de heer de G. uit Schagen was met een collega óp weg naar Alk maar. Zü reden rechts van den weg. Ter hoogte van Züpersluis werd de heer de G.„ die het meest naar links reed, aangereden door een uit de richting Den Helder komenden auto. De heer de G. sloeg een paar maal over den kop en kwam in den kanaalberm terecht. De aangeredene bekwam eenige schaafwon den, terwül zün kleeren totaal werden vernield. Overigens kwam dit ongeluk vrü goed af. De heer de G. werd met den auto, waarmede de aanrüdlng plaats had en bestuurd door iemand uit Amsterdam, naar Schagen ver voerd, alwaar geneeskundige hulp werd ver leend. Door de politie wordt een onderzoek naar de schuldvraag Ingesteld. op Hollandia., Alkmaar 2 heel wat moeite en met inspanning werd 2—1-overwinning behaald. Alcm. Victrix II en III verloren beide; het tweede te Koog aan de Zaan met 20 van K. F. O. n, terwül het derde op eigen veld Jav. Cultuur N. L U Vorstenlanden Actions idem Tatak DeU Batavia Oude DeU Ooetkus» Senembeb Spoorwegen Union Pacific Wabaab Erie Kansas City South South. RaUwJ Chic. MUwZ Msurwell L. Gr. 9 Nominaal De wedstrüden van Alcmaria tegen Hollandia, eenige jaren terug, behoorden eerlük ge- zegd veela niet tot de prettigste, en ook thans heeft Hollandia in den wedstrüd tegen de Boys nu Juist geen prettigen indruk achter gelaten. Het is vooral na de rust aangename wedstrüd geworden ons. dat. naar onze meenlng, de scheidsrechter niet vrü uitging en hü de teugels veel strakker had moeten aantrekken. Immers het bleek toch reeds spoedig, dat vrüe schoppen niet voldoende waren om het spel binnen de gewenschte oer- ken te houden. En toen had de scheidsrechter tot veel krachtiger maatregelen moeten over gaan. Het ging veel te ruw en de spil van de Boys, van der Hilst, is tenslotte de dupe geworden. Bü een botsing werd hü zoodanig gekwetst, dat hü per ziekenauto naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Over den wedstrüd zelven zullen we kort zün. Reeds spoedig blükt. dat de partijen elkaar niet veel toegeven en dat de Hollandla-spelers zich met veel enthousiasme in den strüd werpen, waarbü enkele spelers wel wat al te veel en thousiasme aan den dag legden. Al spoedig veroorzaakte de linksachter van Hollandia een vrüen schop op den rand van 't strafschopge- In het nieuwe reglement stelde het bestuur voor een contributie van minimum 20 cent per lld-kiezer per jaar af te dragen aan het krlng- bestuur. Hierop waren 7 amendementen Inge komen. Wormer stelde voor 10 ct. minimum; Slootdorp 15 ct.; X Zand 20 ct. maximum; Me- demblik 20 pct. van de afdeellngsontvangstea; Schoor! en Monnikendam wenschen verminde ring en Alkmaar stelt voor maximum 25 ct. De voorzitter betoogde dat ongeacht de con tributie het werk gedaan moet worden, dat ver wacht wordt; daarvoor Is minstens 20 ct. per lid noodig. (In het oude reglement was de maxlmum- contributie 15 ct.) De voorzitter verzocht aan neming van het bestuursvoorstel. De Afd. Slootdorp kan met X bestuursvoor stel meegaan, als er af en toe eens 'n spreker gratis komt spreken. (Gelach.) De afd. X Zand trekt haar amendement in. De afd. Medembllk verdedigde haar amen dement van 20 pet.; meer kan zü niet betalen. De voorzitter betoogde, dat, als dit voorstel zou worden aangeripmen, de Kring spoedig fail liet zou zün; dit voorstel is onaannemelijk, evenals het amendement-Schoorl, dat werd in getrokken^ ook Alkmaar trekt haar voorstel In. Ook Wormer betoogde, dat het onmachtig was meer dan 10 ct. te betalen; de inkomens der arbeiders van 12.04 laten geen vertooging toe. De voorzitter zei. dat, als een minimum van 15 cent wordt vastgelegd, het bestuur toch 120 ct. zal vragen, omdat anders het werk niet ge daan kan worden. Het amendement-Wormer minimum 15 ct. wordt verworpen. Het bestuursvoorstel maximum 20 ct. werd aangenomen. In Jaren van Tweede Kamerverkiezingen^^ de contributie tot 25 ct. verhoogd worden. De afd. Hoorn wilde de contributie voor 4 jaar reglementair vastleggen, doch omdat het be stuur de mogelükheid wil handhaven een of ander jaar 15 ct. in plaats van 20 ct. te heffen, werd hiervan afgezien. Aangenomen werd nog een voorstel-Warmen- hulzen, dat afgevaardigden van afdeellngen, die de contributie niet hebben betaald, op de ver gaderingen geen recht hebben als afgevaardig den op Xe treden. Het nieuwe reglement werd hierna aangenomen. Hierna hield Mr. Fr. Teulings een rede over het doen en laten van de R.K. Kamerfractie; zie elders in dit blad. Een aantal afdeellngsvoorstellen en moties wird Ingetrokken na aanneming van een motie- Hoorn. waarin de wenschen van die voorstellen vervat waren. Deze motie publiceeren we onder het verslag van de rede van den heer Teulings. Om ruim 7 uur volgde sluiting der vergade ring. Staataleeningen 4 3 2M 4H 5M YoungL (M.K.-verkU Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mjj. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Pat. Nieuwe Philips Ned. Ford Indnetr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kennecott U. 8. Steel U. 8. Leather Intern. Nickel Stand. Brands Münbouw Boeten Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Kon, OUs Gaboes ••••»uM000«000000000* Perlak Feud»»* Door de St. Elisabeth Ver. werd dit Jaar aan 165 jongens en 215 meisjes der R.K. scholen, die zich hiervoor hadden aangemeld, warme on- derkleeding verstrekt. Elk kind ontving 2 stuks kleeding. Bü gezlnsvermeerdering ontvingen 31 moeders een volledig ultzetje, terwül in 9 gevallen eev aanvulling hiervoor werd gegeven. Bü gelegenheid van le H. Communie St. Lau- rentlus-parochie werden 4 Jurken en 1 mantel tje. 1 jongenspak en paar kousen aangevraagd. De St Domlnlcus-parochle vroeg voor een zelfde gelegenheid voor 6 Jongens en 4 meisjes onderkleedlng. Het woonwagenkamp vroeg dit Jaar groote of fert, doch aan alle aanvragen kon voldaan wor den. dank zü de milds gaven van Katholiek Alkmaar. Meer en meer begint de v. d. Boschstraat te gelüken op hetgeen men graag wil: een wlnkel- straat. Na de firma Lind ia de firma Zwaan en Zn. aan het verbouwen gegaan om haar zaak te verfraaien en uit te breiden en de v. d. Bosch- straat te verbeteren. In een kleine spanne tüds heeft de aanneem- eter, de firma F. H. Ringen en Zn. het oude pand op den boek van da Nleuwesloot een gron- d,<e verandering doen ondergaan, inwendig zoo wel als uitwendig. Op een klein gedeelte na wer- v (tal de buitenmuren en het dak vernieuwd en gemoderniseerd, terwül een gedeelte van de flinke binnenplaats, welke aan de v. d. Bosch straat grensde, werd volgebouwd. De boekwinkel werd «enigszins vergroot, ter wül bet aantal etalages van 2 tot 5 werd uitge beeld. De drukkerij is achter den winkel in het nieuwe gedeelte gelegen. Het geheele huis maakt, vooral in de v. d. Boschstraat, waar het geheel vernieuwd is, een uitstekenden Indruk. De fris- sche baksteenen gevel en de zeer moderne eta lages, waarboven aardige luifels zün aange bracht, doen het goed. Deze luifels mochten de büzondere sympathie verwerven van de schoonheidscommissie, in ver band met het tegenover de zaak gelegen ..Huls van Achten". De situatie in den winkel zelf Is tfeheel veran derd, doordat de Ingang thans op den hoek van de straten is. Daardoor Is een geheel andere In dexing ontstaan, welke de ruimtewerking ze ker ten goede komt. Vermeldenswaard is de beu- - - - - leverdTdoor de firma W. F. Steels Handels fü R.K. Rijkskieskring „Den Helder Het spreekt vanzelf, dat er in de étalages en in den winkel een keur van boeken aanwe zig is. Alles met elkaar mag deze verbouwing een groote verbetering warden genoemd, niet alleen voor de firma Zwaan, maar ook voor de nieuwe V d. Boschstraat. De firma Zwaan mocht bü de offlcieele ope ning op Zaterdagmorgen talrijke bloemstukken en gelukwenachen ontvangen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 16