Van het katholieke voetbalkamp Nederlagen van R.K.O.N.S. en Kerkrade 0 NIEUW WERELDRECORD 100 METER RUGSLAG R.K.T.V.V. VERLIEST VAN KOLPING :n en. MAANDAG 26 NOVEMBER 1934 «1 KOLPING SLAAT R. K. T. V, V. WILSKRACHT—VOLENDAM Aantrekkelijke tweede helft EMOS—TREFFERS 1—0 Gelukkige overwinning D.H.L.—GRAAF WILLEM 3—2 it Onder protest van de gasten V.V.IJ.—E.M.M. 1—3 I V.D.Z.—VOSTA 1—4 Middelmatig spel S.J.C.—G.D.A. 2—1 SPARTAAN—T.Y.B.B. 7—0 S.D.O.—DE MEER 2—1 Courses te Duindigt I H.M.S.—V.V.Z. 3—1 H Santpoort klopt Onze Gezellen met 1O Fraaie prestatie van mej. Mastenbroek De Helmondsche voorhoede brengt het Tilburgsche doel in gevaar Thuisclub doorloopend in de meerderheid I ONZE GEZELLEN—SANT POORT 0—1 DE KAAG SCHIEDAM 1 i De Rotterdamsche zwemsters oogsten vele successen te Düsseldorf Vosta wint in Arnhem van V.D.Z; met 41 Volendam behaalt in de hoofdstad een 31 zege op Wilskracht Verdiende overwinning der rood-witten Rotterdamsche voorhoede op dreef Spannende en fraaie strijd SI PI R 1101.1.AMl-rnIIOI IWB-KBLISIK G Spannende en vlugge strijd Doelpunten in de eerste helft e o gunstig. 52 nederlaag gaan met den stand 21. Door dezen uitslag is schiet t i dat zette Vosta. In het Oosten a 1 der L In West I werd In Amsterdam Wilskracht I het De Bussummers z^n aanvankelijk in achterstand werd ver- moest hier met tsna 8 5 5 4 4 1 2 2 0 s s 4 3 3 2 3 2 5 5 4 4 4 4 1 2 2 1 0 1 2 5 1 2 1 2 2 0 0 2 0 2 0 1 1 1 3 1 3 1 2 1 1 3 1 3 1 1 1 2 1 0 0 2 0 0 1 2 2 1 4 4 3 5 5 5 1 3 1 3 6 4 4 5 0 3 4 3 3 4 3 4 5 S 11 11 10 9 8 8 4 4 4 3 16 12 10 10 8 7 5 S 3 28— 15 29— 19 22—13 30— 26 26—28 18—23 16—19 15—23 11—29 9 7 8 6 8 8 7 8 7 8 1 2 2 1 1 1 0 0 1 1 3 1 3 4 4 5 5 6 15 11 9 8 8 7 5 5 4 4 \KI BROOM LENT-FRH). .1. KI MPI R v: r f 9 10 11 7 8 8 8 9 S 9 10 11 7 8 8 6 8 8 6 7 7 7 17 13 13 10 7 7 7 7 6 20— 15 25—17 18— 16 21— 12 19— 17 22— 24 12—16 22—23 12—19 14—26 37—11 22— 15 28—27 27—20 23— 25 17—14 12—14 7—19 15—24 11—29 40—20 30—24 25—23 23—23 13—11 19—17 19—18 18—28 21—26 12—30 7 5 4 3 3 3 2 2 2 2 bijna alle nummers, waaraan ODZ dus deelnam, heeft het drietal dames successen be haald. 37—18 24— 8 16— 15 17— 14 25— 22 21—31 18— 17 20—23 8—18 19— 39 95 ?rt- las oor iJDJB eze Even later plaats A. de Hosson naar Bnnige, die op tactische wijze den voorsprong vergroot, 3—1. Even later wordt een doelpunt wegens buiten spel geannuleerd, waarna V. V. Z. het spel In handen neemt. Succes komt er echter niet voor de gasten en met H. M. S. in den aanval komt het einde. Sitt. Boys R.K.ON.S. Chevremont Kerkrade Valkenburg R.K.V.V1. KN.V. Caesar Klmbria Volharding Quick Emos De Zwééf V. D. Z. Altior ’sHee ren berg mede referentie*» iniiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)iiiiiiiiiiiiiiiiii|||||||||||1|||||l|||||||||ll|ll||(||||H||||(|||||||||||1||||||||||(|1|||()||1|(|((1|(111||||)|t||1||||1||||(|||1|1(|(|||1|||||||1(||1|||||||^ De I. V. C. B.-competitie heeft gisteren in het Zuiden eenige groote verrassingen opgeleverd, als de 30-zege van Klmbria op R. K. O. N. S en de 24-overwlnning van Caesar op Kerkrade, dat haar eerste nederlaag kreeg te incasseeren. Kolping en Volendam zijn nu nog de eenige eerste klas- sers, die nog geen enkel punt verloren. Prima werk «Mint» den bial 9 6 6 9 4 3 3 1 1 1 W. niet bolwerken tegenS. D_O de Amsterdamsche club 1-- 31 het onderspit delven. Volendam h. m. s. V. V. u. 8. D. O. D. E M. V. V. Z. L C. E. M. M. De Meer Wilskracht Vosta 9 Treffers 10 8. D. O. U. C. 6 9 10 8 7 8 0 18 13 12 11 9 8 7 4 4 2 H. B. C. Santpoort Onze Gez. Leonidas D. H. L. 8. J. C. Spartaan Gr. Willem G. D. A. T. Y. B. B. schoolsli van 3 Wollschlaeger sec. 18 3 sec. De 3 x 100 meter wisselslag estafette werd door de ODZ met grooten voorsprong gewonnen in den tijd van 4 mln. 6.8 sec. voor de Ditesel- dorfer Schwimm Vereln ’98, dfe er 4 min. 20.6 sec. Op 9 7 7 8 10 8 In het begin wegen de partijen tegen elkaar op, maar wel zijn de H. M. S.-ultvallen gevaar lijker. Koenhelm schiet van grooten afstand hard In en met moeite keert keeper Wiegman bet schot. En corner tegen H. M. S. wordt weg ge wei kt, waarna Koenhelm een goede „pass" geeft naar Sinnige, die onhoudbaar inschiet, 10. V. V. Z. houdt het spel flink open, waar door de H. M. S.-achterhoede volop werk krijgt. Bij Spartaan blonken de twee invallers Schoonen en v. Gorp boven alles uit. Deze twee spelers zijn een groote aanwinst voor het elftal. De eerste om zijn snelheid en zuiver voorzetten, de laatste om het goed benutten van de hem opgelegde kansen. Martinet, die anders op de spilplaats geen onverdfenstelljk werk levert, schijnt zich als rechtsback toch nog beter op zijn plaats te voelen. Zijn werk was in samenwerking met Vley uitstekend. Bij de gasten was het Kamer die uitblonk, terwijl Tuyn zfch dikwijls teveel liet gaan. Ofschoon Oppenkamp over het algemeen niet veel kon doen aan de gemaakte doelpunten, was hl) toch niet erg klemvast. Spartaan trapt af en is direct iets sterker. Door buitenspel van Honschoten gaat de eerste gevaarlijke T. Y. B. B-aanval verloren. Een schuin hard schot, meer bedoelt als voorzet, rolt rakelings langs de doellijn. BU een snellen Spartaanaanval gelukt het Dries met veel moeite een bal voor achtergaan te behouden en goed voor doel te gooien, v. Gorp schiet hoog in, waarna Oppenkamp den bal vla de boven lat in het net laat verdwijnen. (10). Steeds verkeert het Haarlemsche doel in gevaar Een vliegend schot van A. Mentink gaat rakelings over terwijl een onhoudbaar doelpunt van v. Gorp uit een voorzet van Schoonen wegens buitenspel geannuleerd wordt. D. H. L. begint met zulk een overrompelenden aanval, dat binnen de minuut de bal reeds achter Philippus ligt. HCrmsen zet namelijk zoo mooi voor, dat Stokman slechts voor het in trappen heeft (10). De Hagenaars, die met hun sterkste elftal zijn, geven zich nog lang niet gewonnen en na eenige vergeefsche pogingen maakt J. Wolf gelijk met een schot via den paal (1—1). De wedstrijd is door het gezwoeg van al’.e spelers niet fraai, maar wel enorm spannend Beide keepers verrichten diverse bravour- staaltjes, maar tenslotte moet W. Alsemgeest toch zwichten, als Slee hem uit een voorzet van v. d. Lans van dichtbij passeert (12). Gr. Willem heeft dan werkelijk geluk als C. Alsemgeest een penalty wegens „hands" over schiet, iets wat hem vrijwel nooit overkomt. Ook moet Stokman aan Delftsche zijde uit vallen, waarbij zijn plaats ingenomen wordt door Simons. Rust komt met een 12 voor sprong voor de gasten. D. H. L. zet in de tweede helft zoo’n krachtig offensief in. dat Graaf Willem slechts zelden los kan komen. Een der Haagsche achterspelers krijgt het met den scheidsrechter aan den stok en moet het veld verlaten. J. Wolf gaat nu iti de Haagsche achterhoede spelen. t Na een kwartier wee» D. H. L. door v. Zinnen gelijk te maken (22) en na een voortdurend Delftsch overwicht volgt ook 5 minuten voor het einde de winnende goal van den voet van Invallers Simons, waarmee D. H. L. een dubbel en dwars verdiende zege behaalde. Na afloop protesteerde Graaf Willem tegen het tweede doelpunt van D. H. L. de meerderheid, doch hét afwerken van de aan vallen laat veel te wenschen over. Daarbij grijpt de Meer-achterhoede steeds resoluut in en met verre trappen wordt ook de Amsterdamsche aanval de gelegenheid geboden de 8. D. O - verdediging aan den tand te voelen. Het spel gaat snel heen en weer. De Meer-aanvallen loo- pen meestal door buitenspel, staan der voor- waartsen op niets uit. Aan <en anderen kant wordt het aanvalsspel te kort gehouden, hetgeen de Meer-verdediging geen moeilijkheden be zorgt. Van de Liefvoort geeft S. D. O. de leiding met een schot juist onder de lat (1—0). 8. D. O. blijft door haar enthousiast werken in de meerderheid, hetgeen echter niet weg neemt, dat de gevaarlijke voorhoede der gasten door haar snelle uitvallen voor de noodige af wisseling zorg draagt. Rust komt met 10 voor 8. D. O. Na de thee gaat het initiatief tot aanvallen voorlooplg van de gasten uit en de 8. D. O.- verdedlging moet alles in het werk stellen om onheil te voorkomen. Wel tracht de Bussemsche halfllnie het spel te verplaatsen, doch steeds weet, de Amsterdamsche rechtervleugel, zoodra zü in het bezit van den bal komt, verwarring Een zeer harde voorzet van Schoonen even vopr rust wordt door v Gorp al vallende onhoudbaar ingekopt. <20). Na de rust is Spartaan weer direct de meer dere, doch het spel blijft meerendeels op het middenveld. Ten slotte weet Luypen den bal goed vrij te maken. Dries rent naar voren en geeft Th. Mentink met een goeden voorzet de kans om den voorsprong te vergrooten .Een hard schot volgt en de bal verdwijnt via* den paal in het net. (30). Een goed opgezette aanval der Haarlemmers gaat door buitenspel van Tuyn verloren. Een throughpass van v. Gorp aan Th. Mentfnk volgt, doch deze schiet den bal hopeloos over. Aan de andere zijde gaat een goed schot van v. Honschoten rakelings over de lat. Direct hierop volgt weer een vlugge Spartaan-aanval waaruit v. Gorp na een voorzet van Schoonen den stand op 40 brengt. Even later is het A. Mentink na een ren van Dries langs de lijn, gevolgd door een voorzet die den voorsprong vergroot. Dit vinden de Rotterdammers nog niet vol doende. Een schot van A. Mentink kaatst van de lat terug, doch weer is het v. Gorp. die Oppenkamp passeert. (60). Het spel van de Spartaan-voorhoede verslapt nu, maar ook de T. Y. B. B.-aanvalien loopen door het slechte afwerken voor doel op niets uit. Vlak voor het einde slaat Oppenkamp weer een schot van Th. Mentink via de bovenlat in doel. (7—0). sen hem evenwel den bal te ontfutselen. Hl) plaatst den bal dirett naar voren en waar de Gezellenverdediging is opgedrongen, krijgt de Jong een niet te missen kans. De bal wordt evenwel onbesuisd hard Ingeschoten en gaat via den paal achter. Aaq de andere zijde breekt Elferink bjj een throughpass van Van Schle goed door. Hij pas seert Nljssen, doch zijn schot gaat rakelings naast. Het publiek leeft geweldig mee, doch tot goals kunnen beide voorhoedes het niet brengen. De tijd verstrijkt meer en meer zon der dat er wordt gedoelpunt en wanneer scheidsrechter Vianen, die uitstekend leidde einde fluit heeft Santpoort iets geflatteerd ge wonnen. Vosta Is volledig, terwijl V.D.Z. twee Invallers telt. Na eenige wederzjjdsche aanvallen worden de, ditmaal in het writ gestoken, Arnhemmers iets sterker doch het spel der voorhoede is te primitief om succes te hebben. Bovendien wordt er veel te veel gekopt, en laat het plaatsen veel te wenschen over, hetgeen aan de Vosta- backs steeds opnieuw gelegenheid geeft om in te grijpen. De Enschedesche aanvallen, meestal door de vleugelspelers geleid, zijn veel en veel gevaarlijker, mede doordat de invaller-back niet altijd betrouwbaar is. Een misverstand wordt V.D.Z. noodlottig, de Vosta-llnksblnnen ziet kans den bal in het doel te plaatsen, welke spoedig vergroot wordt. Wanneer de geheele roodzwarte achterhoede in verwarring is ge bracht, weet Achterbos met een fraai diago naal schot den voorsprong te vergrooten. Hoe de Arnhemsche mlddenllnle haar voorhoede op stuwt steeds weer, geeft het binnentrlo de En schedesche backs gelegenheid om in te grij pen. Na rust zet V.D.Z. er direct alles op en wordt Vosta iets teruggedrongen, doch succes komt aan de andere zijde, wanneer Wiegers fraai doorbreekt en Leenders ten derden male pas seert. De V.D.Z.-aanvoerder wijzigt de opstel ling eenige malen, maar zonder succes. Vosta daarentegen speelt rustig verder en haar aan vallen blijven niet van gevaar ontbloot. Even dreigt er nog gevaar voor Vosta wan neer Brink een ver schot inzendt, dat door den Vosta-keeper in eigen doei wordt gewerkt. De rood» Ensch, middenlinie trekt zich voor haar doel terug en er is voor de Arnhemmers geen doorkomen aan, terwijl de Vosta-aanvallen, steeds door de buitenspelers geleid gevaarlijk blijven, hetgeen zjj door het scoren van hun vierde doelpunt tot uitdrukking weten te bren gen. Het spelpeil zakt en tenslotte komt het einde met een verdiende 41 zege voor Vosta. “t Is een eigenaardige wedstrijd geworden, de op één na laatste thuiswedstrijd van V.V.IJ. Het spel van beide partijen was nu Juist niet hoogstaand en de uitslag is in geen enkel op zicht in verhouding met de werkelijkheid. Na een vrij gelijk opgaand begin, krijgen de bezoekers een doelpunt van V.V.IJ. ten ge schenke. als een der achterspelers in eigen doel kogelt. Door dit onverwachte geschenk aange- moedigd. wordt zoo nu en dan enthouslsast verder gestreden, maar de IJselsteinsche ach terhoede weet de aanvallen der Hilversummers In een meer spannenden dan fr-nten wed strijd is het de roodwitten Emos-menschen ge lukt een gelukkige overwinning uit het vuur te slepen. Precies twee uur stellerf belde elf tallen zich compleet op. Direct zijn de Groes- bekenaren In den aanval doch de Emos-verde- dlging retourneert den bal. Alferink plaatst goed naar zjjn linksbuiten Smithuis die een keurigen voorzet geeft, deze belandt bij Pit die zich door de verdediging der bezoekers heen- werkt en met een prachtschot zijn club binnen de minuut de leiding geeft. Door dit succes aangemoedigd ondernemen de Emos-lui ver schillende mooie aanvallen doch de verdediging der bezoekers is nu op haar post. Langzamer hand werken de Treffers zich los doch hun voorhoede weet verschillende kansen niet te be nutten. Voor de rust aanschouwen we verder een op en neergaanden strijd met beurtelings belde doelen in gevaar doch de respectievelijke verdedigingen weten elke opgezette aanval af te slaan. Met den stand 10 in ’t voordeel der thuisclub breekt de rust aan. Na de rust pakken de Treffers flink aan en zjjn dan ook voortdurend In den aanval, doch hun voorhoedespel is te doorzichtig om tegen de hechte Emos-verdedlging succes te hebben. Emos onderneemt nu ook enkele aanvallen doch hun centervoor welke een slechten wed strijd speelde bracht menigen mooie aangege ven bal om zeep. De wedsrtjjd is dan nu ook het aankijken niet meer waard. De Treffers werken hard om nog een gelijk spel te bevechten, doch daar Emos zich op verdedigen heeft toegelegd is er voor hun geen doorkomen aan. Even voor afloop zien we nog een kleine op leving bij de thuisclub doch doelpunten blijven uit. Met de Treffers in den aanval fluit scheids rechter van Hall voor de laatste maal. meter het veld fn. waarna de toestormende Steentjes het leer Inschoot, doch de scheids rechter kende het doelpunt niet toe. Met onveranderden stand kwam ten slotte het einde. malen de kans om gelijk te maken heeft ge mist is het ten slotte J. van Elteren, die er voor zorg, dat de rust met 11 kan ingaan. Na de rust is de thuisclub direct in de meer derheid. Slecht schieten en goed werk van den doelman der gasten is oorzaak, dat doel punten uitbllJven, Als de IJselsteiners wat te ver opdringen, volgt een snelle uitval 0er gas ten, bekroond door een schot van den midden voor, dat doel treft (12). De meerderheid van de thuisclub blijft aan houden, doch in de voorhoede lukt het niet. Tegen het einde wederom een snelle uitval, welke opnieuw een doelpunt door den midden voor opleverde, waardoor de nederlaag IJselsteiners een feit was geworden. Bouwen standaard motorjachten Als Busink, die voor de Hosson was ingevallen, een goede voorzet geeft, kopt de Bruin over. Aan de andere zijde weet Verbrugge, bij een hard schot van Blakenburg, niet andrs te doen, dan den bal corner te werken, welke keurig door Budel wordt weggewerkt. V. d. Wordt lost een hard schot, dat juist naast vliegt. De linkervleugel der gastheeren blijkt het gevaarlijkst. A. de Hosson zet eenige maden goed voor, maar zonder resultaat. Met V. V. Z. in den aanval breekt de rust aan. Na de thee onderneemt de thuisclub direct gevaarlijke 'aanvallen, Sinnige verdeelt het spel goed, waardoor verrassende situaties voor het V. V. Z.-doel ontstaan. P. Maas redt eenmaal op het juiste moment, en plaatst naar Blaken burg, die hoog Inschiet. Verbrugge grpt mis en den stand is gelijk 11. Nu ontspint zich een fanatieke strijd. Beide ploegen zitten stevig op den b«i en schedsrech- ter Laarmans laat te forsch spel niet toe. De thuisclub neemt door Koenheim de lei ding, als Busink hem daartoe in staat stelt, In Arnhem op bezoek was, haar zegetocht voort. V. D. Z. werd hier met 41 verslagen. Emos nam in Kolping is onverzetteiljk en R.K.T.V.V. zag geen kans de bezoekers te stuiten op hun weg naar de eereplaats. De eindstand werd 42 voor de aanstaande kampioenen. R.K.T.V.V. is nu wel geheel uitgeschakeld. Dongen had heel ge mak kelijk werk met de Venl. Boys, die in een regél- ma.igen kamp met 51 werden geslagen. Mulo won in Gennep pas in de laatste minuten. Tot driemaal toe namen de Jongens van Van Eeke- ren de leiding en tot driemaal toe maakte Gen nep gelijk; en de stand 33 was zoo tot 5 min. voor het einde. Pas daarna maakte Mulo de zege tot een voldongen feit, door nog tweemaal te scoren. Echte pech voor de Vitessenaren. die een gelijk spel zeker hadden verdiend. S.V.B. heeft vriend en vijand verrast door Brabantia te kloppen met 32, nadat de rust was inge- t gaan met den stand 21. Door dezen uitslag is Brabantia's achterstand zoodanig gegroeid, dat d“ Eindhovenaren in Enschedé revanche voor de in Groesbeek ge leden nederlaag en klopte de Treffers met 10. De hekkensluiters weerden zich geducht tegen Quick, dat slechts een punt uit ’s Heerenberg naar Oldenzaal kon meenemen. In Ulft moest de wedstrijd S. D. O. U. C. Altior na 28 minuten spelen en toen de stand nog 00 was, worden gestaakt. Wilskracht heeft gistermiddag getoond niet op de laatste plaats thuis te hooren, en dat Volen dam tenslotte gewonnen heeft dankt zjj vooral aan vrouwe Fortuna. Behoudens in het eerste kwartier was Wilskracht in rte eerste helft steeds in de meerderheid, doch de Volendam- mers wisten met eenig geluk den stand dubbel- blank te houden. In de tweede helft waren de partijen beter aan elkaar gewaagd, terwijl het laatste kwartier Volendam het spel beheerschte. Het begin van den strijd kenmerkt zich door een verkennen van beide zijden. Wilskracht wordt langzamerhand sterker en belaagt met open aanvallen de Volendamveste waarbij het doel eenige malen aan een doorboring ontsnapt. De aanvallen der gasten zjjn technisch goed op gezet doch de Wilskracht-defensie retourneert alles. Hoe de thuisclub ook werkt zij kunnen er niet doorkomen. Eenmaal denken wij de blauw wit ten te zien scoren, maar een der Volendam- backs kopt den val, volgens velen reeds achter den doellijn, nog weg. Na de thee is de strijd aantrekkelijker, daar Volendam er ook een schepje opgooit. Toch kunnen de gasten niet verhinderen dat Wils kracht uit een vrijen schop voor hands onhoud baar door Busch de leiding neemt, 1—0. Vijf minuten later maakt Volendam door zijn linksbinnen met een schitterenden kopbal ge- HJlt, 11- Nu ontspint zich een vinnige strijd om de leiding waarbij beide doelen in gevaar ver- keeren. Als een der Wilskr. backs te ver is op gedrongen heeft Koning geen moeite om den voorsprong te vergrooten, 1—2. Nu wordt Vo lendam sterker en Wilskracht moet alle zeilen bilzetten om erger te voorkomen. Uit een cor ner kopt een der Volendommers schitterend in, 1—3. Wilskracht stelt alles in het werk om nog een beter resultaat te bereiken, doch het mocht niet lukken. Met een 3—1 zege voor Volendam komt het einde. Het programma van Zuid I had een wijziging ondergaan. In plaats van ValkenburgKerkrade werd gespeeld KerkradeCaesar en Voor Vol hardingCaesar kwam in de plaats Volharding KN.V. In Maastricht wist Klmbria R KON S met 30 te slaan en Kerkrade werd door Caesar thuis met 42 geklopt. De Beekenaren hadden weer den ex-M.V.V.’er Den Hoed in de voor hoede en dank zjj diens productief spel konden de bezoekers vier maal scoren. KN.V. wist in Grevenbicht met 11 gelijk te spelen, hetgeen voor de gastheeren geen ongunstig resultaat is. De eenige kopclub die won was Sitt. Boys, die een volledig Chevremont een wist toe te brengen. hun kampioensillusies wel kunnen prijsgeven. De stand is: Kolping Mulo R-K.T.V.V, Dongen Wilhelmina Brabantia S.VH. Venl. Boys Best Vooruit Gennep S. J. C. verdienstelijk werk verricbte|- door in Noordwljk een 21-overwlnnlng te be halen op G. D. A., dat thans met T. Y. B. B. de rij sluit. Het ren- en draafseizoen is Zondag besloten met een liefdadigheidsdag. Voor de draverijen waren ingeschreven 75 paarden en voor de beide rennen, waarvan één gereden door dames, zestien paarden. De resultaten luidden: Mariéndorfprljs, prijzendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1 Xitty Scott (elg. Stal WJ; 3 Va ria (elg. A. L. Janson). Zonnestraalprljs, handlcap-draverij le klasse over 2000 Meter: 1 Calumet Bastle (elg. G. J. v. d. Elshout); 2 Rose Morgan (elg. Stal R.). ZingariprUs, ren op de vlakke baan over 2000 Meter: 1 Florentin (eig. C. van X Hoff); 2 Phrynette (eig. K. Hensen). SlultlngsprUs, prijzendraverij 3e en 3e klasse over 2040 Meter: 1 Welvaart van Duindal (elg. A. de Vlieger); 2 Welkom van Aduard (eig. J. de Vlieger). Tot Weerzlensprijs, ren op de vlakke baan over 1700 Meter: 1 Alouette (eig. lult. L. N. M. v. d. Put); 2 Epatant (elg. luit. G. L. Kep- per), Zes en Twintigste Hecrrijdersprljs, handlcap- draverij le klasse over 2000 Meter: 1 Olympia (eig Stal Oegstgeest); 2 Glockenblume (eig- J. Vrijland». 0 3 4 1 3 4 3 3 5 7 7 De belangrijke ontmoeting in West II tus- schen Onze Gezellen en Santpoort leverde een 10-overwlnning op voor de roodbroeken. die hierdoor hun aanspraken op de eerste plaats ten volle handhaven. De wedstrjjd had, zooals de uitslag trouwens wel doet vermoeden, een zeer spannend ver loop. Door dit resultaat is de nieuwe eerste klasser uit Haarlem-Noord echter practisch uitgeschakeld. T. Y. B. B. stelde haar grooten aanhang geducht teleur. De geel-zwarten za gen zich in Rotterdam een groote nederlaag toegebracht door Spartaan, dat zeven maal scoorde, terwijl de Haarlemmers niet eenmaal het net wisten te vinden. D. H. L. versloeg in Delft het Haagsche Graaf Willem met 32, terwijl Reeds dadelijk na den aanvang pakte de thuisclub flink aan, zoodat de tegenpartij slechts ten koste van een corner redding kon brengen. Deze werd door d. «erg goed ge nomen en via den paal vloog de bal het doel in. (10). Van belde zijden werd dan stevig aangepakt, zoodat de verdedigingen het hard te verantwoorden kregen. Na ruim twintig minuten had 8. J. C. nogmaals succes, toen d.x>r Rmgrok uit een goeden voorzet van N Rietmeyer de bal onhoudbaar werd ingeschoten. (20). De thuis club bleef het meest in den aanval, doch de keeper der gasten stond zijn mannetjes en toonde zich uft het goede hout gesneden. We dachten, dat de rust onveranderd zou aanbreken, toen G.D.A. echter van een lijdelijke inzinking bij de thuisclub dankbaar gebruik maakte en door Steentjes de achterstand werd ver kleind. (2—1). Na de hervatting werd door beide partijen weer stevig aangepakt en soms wel wat al te stevig. S. J. C. was nog steeds iets meer in den aanval en bijna hadden zjj een goedkoop doel punt gekregen, toen de bal op den keeper zoo danig werd teruggespeeld, dat deze nog slechts op het nippertje kon wegslaan. Ook de gasten kregen verschillende kansen. Steentjes kwam eenmaal voor den keeper alleen te staan, doch hl) schoot hoog over. Daarna kreeg G.D.A een strafschop te nemen wegens hands van S. J. C. in het beruchte gebied, doch keeper v. d. Berg hield den baL De bal stuitte evenwel een te stichten in de S. D. O.-verdediging. De ge lijkmaker laat dan ook niet lang op zich wach ten. als Wedewer een voorzet van rechts benut (1—1). Dit is voor S. D. O. het sein om de zaken op nieuw krachtig aan te pakken. De gasten wor den thans geheel teruggedrongen. De Meer- achterhoede. met Hoeboer aan het hoofd, slaaft er in de steeds terugkomende S. D. O.-voor- hoede het hoofd te bieden. Een fraaie kopbal van v. Eljnden gaat langs het Meer-doel en geen vijf minuten daarna ontkomt het S. D. O.-doel aan een doorboring, als een voorzet van rechts rakelings over wordt gekopt. De strijd blijft spannend. Hoeboer redt eenige malen uitstekend, doch ook Daatzelaar ont neemt den gasten een zeker doelpunt als hij een kogel, op korten afstand gelost, vallend uit doel stompt. Een tweetal corners op het Meer-doel wordt weggewerkt en het laatste kwartier is net een strijd tusschen de Mere—achterhoede en de 3. D, O.-aanval. Het winnende punt wordt kort voor het einde gescoord als Hoeboer een voor zet van links onvoldoende verwerkt en Macco de gelegenheid krijgt het leder in doel te plaat sen (21). Nadat beide doelen nog eenige oogenbllkken hebben doorleefd, einde aan. spannende breekt het het slachtoffer van Volendam, dat thans vrij wel ongenaakbaar aan den kop gaat en het kampioenschap al half in den zak heeft..Toen hebben de wljdbroeken het niet gemakken; k gehad, want de blauw witte Amsterdammer? weerden zich kranig en het kostte de club van Koning heel wat moeite om op de punten be- slag te leggen. Volendam won met 3 1. On- dertusschen te de positie van Wilskracht wel zeer benard geworden en de achterstand te langzamerhand zoo groot geworden, dat ni) haast niet meer zal zijn in te loopen. Temeer «laar E M. M. in IJselsteln uitstekend op dreef was en hier V. V. IJ. «en 3 1-nederlaag toebracht, waardoor de Hilversumsche club haar positie belangrijk verbeterde. H. M. won in Zuilen met 31 van V. V. Z. en be zet thans weer de tweede plaats. In Bussum kon de Meer het en De Onderlinge Dames Zwemclub uit Rotterdam was Zaterdagavond en Zondag middag te Dusseldorf te gast bij de Düs- seldorfer Schwlmmverefn VS. Voor de O.D.Z. kwamen uit de dames Riek Mastenbroek. Puck Oversloot en de 13-jarige Annfe Kruis. Zoowel Zaterdagavond als Zondag middag namen deze zwemsters aan de wed strijden deel en vanmiddag bereidde Riek Mastenbroek den velen toeschouwers een bijzondere verrassing door het wereldrecord over 100 meter rugslag te verbeteren. Reeds Vjjdagavond was mevrouw Braun met de zwemsters naar het bad getogen om even te trainen. Het bleek haar, dat het bad volkomen geschikt was om te trachten het wereldrecord over de 100 meer rugslag te verbeteren. Zater dagavond zwom Riek Mastenbroek niet op de 100 meter rugslag, waardoor Puck Oversloot ditmaal eerste werd. j- Zondagmiddag zou de officieele recordpogtng plaats vinden. Riek Mastenbroek zwom tegen Puck Oversloot en tegen Annie Stolte, de bekende West- Duitsche zwemster. Alle maatregelen om bij het slagen van de reconjpoging het record erkend te krijgen waren genomen. Officieele tijdwaarnemers waren aanwezig. Na het startstgnaal trok Riek Mastenbroek dadelijk enorm snel. Zij legde de 50 meter af in slechts 35 sec. en dus alle kansen op een recordverbetering het wereldrecord stond op naam van Ellonore Holm (Vereenfgde Staten) met een tijd van 1 min. 18.2 sec. stonden Wel verminderde het tempo op de tweede 50 meter iets, maar haar eindspurt was meer 'dan voldoende om nog ver binnen den recordtijd aan te tikken, nJ. in 1 min 16.8 sec. Een daverend gejuich ging in de zwemhai op, toen het resultaat bekend werd gemaakt. Puck Oversloot deed er 1 min. 21.4 sec. over, terwijl Annie Stolte derde werd met een tijd ven 1 mfn. 23 sec. Wederom is een trotsch Amerikaansch wereld record gevallen voor de energie van de Neder- landsche zwemsters en haar tralnsters. Neder land neemt thans in de zwemwereld, voor wat de dames betreft, een plaats in, die momenteel onaantastbaar te.' Zaterdagavond had Rfek Mastenbroek reeds een knappe presatie geleverd door op de 400 meter vrije slag het alleen op te nemen tegen acht zwemsters van de Diteseldorfer Schwimin- verein. Over de 100 meter ded Riek Masten broek 1 min. 15.6 sec., over de 200 meter 2 min. 39.4 sec., over de 300 meter 4 mm. 5 5 sec en over de 400 meter 5 min. 27.6 sec. ZIJ kwam als eerste aan voor de uft acht man bestaande estafetteploeg, welke een tijd makate van 5 min. 28 5 sec. Zooals reeds gezegd kwam mej. Masten broek Zaterdagavond niet uft op de 100 meter rugslag. Puck Oversloot won in 1 mln. 20.5 sec. voor Annie Stolte (Düsseldorf) met een tijd van 1 mln. 23.2 sec. De tijd van Puck Oversloot was uitstekend. De 13-jarige Annie Kruis kon het tegen de sterke schoolslagzwemster Wollschlaeger (Duis burg) en Clara Dreyer (Düsseldorf) niet bol werken op de 100 meter schoolslag. Haar tijd bedroeg 1 min. 32.5 sec. Frl. Wollschlaeger’s tijd was 1 mln. 26.2 sec. en de tijd van Frl. Dreyer bedroeg 1 mln. 29.8 sec. Ook het estafettenummer werd door de ODZ gewonnen. Puck Oversloot zwom de 100 meter rugslag, Annie Kruis de 200 meter schoolslag, Rle Mastenbroek de 100 meter vrije, slag. De tijd van de ODZ was 5 min. 49 sec. De organisee- rende vereenlging deed er 6 min. 1.2 sec. over. Behalve het wereldrecord van Rie Mastenbroek werd nog een tweede bijzondere prestatie Zon dagmiddag verricht, thans bij de heeren. De Gladbecker zwemmer Erwin Simon slaagde er in het Europeesch record 200 meter lugslag te verbeteren en te brengen op 2 min 383 sec. Het oude Europeesche record op dien afstand stond op naam van Ernst Küppers (Duitsch- land) met een tjjd van 2 mln. 39.7 sec. De tusschentjjden van Simon waren: 50 meter rugslag 2 min. 38.3 sec. Cliya Dreyer wist het nummer 300 meter voor dames te winnen met een tijd mln. 10 sec. voor haar landgenoote met een tijd van 3 min. 11.6 3 Annie Kruis ODZ Rotterdam 3 min. Santpoort miste Sambeek en aiok. terwijl de Reus bij Onze Gezellen op het appèl ont brak. Er wordt van belde kanten direct een snel tempo ingezet, dat voor rust slechts met moeite door beide partijen werd volgehouden en dat in de tweede helft aanmerkelijk minder werd. Santpoort heeft reeds in de eerste minuten succes, wanneer het door een bijzonder for- aan de leiding komt. Verhappen kan il moeilijk wegspelen en plaatst op kor ten afstand naar de Reus. Het leder belandt evenwel In den uitersten hoek. (01). Onze Gezellen te even ontmoedigd door dezen te genslag, waarvan Santpoort handig profiteert. Bjj een algemeenen aanval weet Santpoort nog maals te scoren, maar de scheidsrechter annu leert dit doelpunt wegens buitenspel. De Ge- zellenverdediglng. waar Verhappen weer een goede partij speelt, weet van geen wijken en langzaam begint ook Onze Gezellen zich meer te roeren. Eenige aanvallen worden fraai opge zet, doch ook de Sant poort verdediging blijkt van het goede hout gesneden en weet alle aanvallen af te weren. Een vrijen schop voor hands even buiten het strafschopgebied schiet Verhappen keihard over. De thee heeft Onze Gezellen goed gedaan, want reeds direct noteeren zjj eenige uitmun tende aanvallen geleld door den linkervleugel. Een schot van Korf komt tegen een voet van een Santpoortspeler en gaat corner, welke goed genomen niets oplevert. Verhappen neemt een bal voor het doel van de Gezellen goed af en brengt den bal voor het Santpoort doel, nadat hij na fijn solospel een vijftal Santpoorters te steeds te onderscheppen Als de thuisclub een:ge gepasseerd. Op het laatste moment weet Njjs- nsolAV-t zlxv lean» /xw* rvnlUL 4^ L.1 -11 a. X—VT1.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9