STUKKEN BETER IN SMAAK! I - «lag de n PROVINCIAAL NIEUWS Prov. Staten van N.-Holland MARKTEN Wisselkoersen •t Subsidie der provincie Replieken het LE1MUIDEN W erklootheid beet rijd ing De ziekenhuizen ASSENDELFT RIJKS VISCHAFSLAG LUTJEBROEK Tunnel onder het IJ VENHUIZEN Econ. Techn. Inttituut STAAT VAN BESOMMINGEN BOVENKARSPEL kotter CALLANTSOOG Weerbericht DEN HELDER WERVERSHOOF STOOMVAARTLIJNEN De vragen van den heer Hooy RESTAURATIE NOORDER- KERK TE HOORN Verlaging onderwijs- salarissen f ERNSTIGE AANRIJDING Begrootingen ziekenhuizen en Wegenfond» aangenomen Mr. Slingenberg aan woord De biirgemeester van Uithoorn eervol ontslagen DONDERDAG 29 NOVEMBER 1934 J B I van van een De L’ Gemeenteraad Ingekomen is een circulaire werden STOOMTRAWLERS LOGGERS K.W.: 44 65035 460.—. Um. 204 400. uit de?.- Staten gekozen moet worden. aanwezig i eens den St. Nlcolaas-pakketten Gedurende de 0 CHIEF WHIP Spr. stelde de vraag of verdere Industrialisa tie van N.-Holland noodtg ia? Ter beantwoor ding zou van deskundigen een advies kunnen worden Ingewonnen. Spr. zette vervolgens uiteen, hoe een econo- misch-technologisch instituut en hoe een In- dustriebank kan werken. Spr. stelde de vraag of verdere industriali satie van Noord-Holland noodig is. Ter beant woording zou van deskundigen een advies kun nen worden ingewonnen. Volgens spr. zal de provincie zeker afzijdig moeten blijven. Opgepast Een onguur individu maakt den laatsten tjjd de buitenwegen onveilig. Werd voor eenige weken op den Kanaaldijk een vrouw aan gerand. nu treedt hij op op den weg tusschen Buitenhuizen en Nauerna. Hoewel de politie op hem loert, is men er nog niet in geslaagd hem in te rekenen. Men zij gewaarschuwd. van de heden aan den Rjjksvischafslag aange komen 1.—:.'”—uit Oostelijke richtingen tot half of licht bewolkt, weinig C J?en aanzien van de plannen van een tunnel onder het IJ en onder het Noordzeekanaal te Velaen. deelde spr. mede, dat de provincie wel degelijk belang ziet in deze objecten. Ged. Sta ten hebben er wel een en ander over gelezen maar officieel weten ze van niets Komen er uitgewerkte projecten ter tafel, dan zal het college zeker daadwerkelijke belangstelling la ten blijken. De heer Slingenberg zeide, dat de kwestie van het economisch techn. Instituut en de in- dustriebank in onderzoek is. Spr. zette vervolgens uiteen, hoe een econo misch -technologisch instituut en hoe een in- dustrlebgnk kan werken. Opengesteld Het gedeelte weg, iii de buurt schap Nauerna, dat eenigen tijd voor het ver- keet is gesloten geweest, mag thans weer ge bruikt worden, vanaf de richting primnlren weg. Eenrlchting verkeer dus. 1 me ter en ver mc eer Volgens spr. zal de provincie zeker afzijdig moeten blijven. H ‘R de De VOO laai leer dat ten dan opg de rak H Uit nis Wei van reik ene; Anr Hu ren en bou’ D geh< vert waa Verg Ni hooi gebr van dacl cont het met van toon blijft Hl zing man ken. geko den, loopj ting. 20, p< belas Ipstir voor taald De Uchti geme aanle geult doen< De Ge de n Wetl De er o] zijn dach heeft Spr. wens He Bess< sprat tatie. Inf R C Bang 8.13 stellii delaa der taarr Drac Oir zich eigen Tei zoek raai On deeld collet Aai ten t en de h pet. Inz gegae rings1 ad 41 4 3/t jaren tegen Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid d. na Spi Vei me c en gel: C Appel»- 13.0015.00. St. Nicolaas-campagne De samenwerken de mlddenstandsvereenlglngen hebben den eer sten uitslag van de reclamewerken bekend ge maakt. De chronpmeter is blijven staan op 10 uur 2 minuten en 42 seconden. De heer L. Kra mer was degene, die er drie seconden vanaf bleef en het rijwiel, den eersten prijs won. De overige 26 prijswinnaars liepen 3 tot 138 secon den uiteen, zoodat er wel spanning was. De debatten over de begrooting werden daar na nr-lntrn miLut werd aangehouden totdat de agenda-punten zullen zijn afgehandeld. - T.zz kort bestaat Het koor heeft ge- toond. den korten tijd goed te hebben besteed, want niet alleen „Seht! er kommt mlt gekrönt”, uit Josua, van Hki-iel, „Schön Ellen” van Max Bruch Binnen korten tijd is geen nieuwe conversie te verwachten van de vier pet. leeningen tot een bedrag van ƒ31.759.000. Is het oogenblik tot conversie in de toekomst gunstig, dan zullen Ged. Staten paraat zijn om alsnog Van zeven millioen rente te verlagen. Het voordeel der conversies bedraagt voor deze begrooting 111.031. Door brand vernield Alhier brandde Dins dag dc woonwagen van den heer M. de Haan geheel af. De heer POLAK (SD) critiseerde nogmaals de afwijzende beschikking van- Ged. Staten op eenige Amsterdamsche raadsbesluiten. De heer SAJET (S.D.) meende, dat de ver zorging van armlastige krankzinnigen niet vol doende was. De heer KI. DE VRIES (S.D.) vroeg meer steun voor de malariabestrijding. De heer v. d. WALLE (S.D.) erkende geen Juiste verklaring te hebben gegeven over de werkverschaffing te Amsterdam. Door samen werking vinden daar 1600 werkloozen arbeid. De provincie kan echter meer doen: een bosch- plan, verbetering aer tertiaire wegen, die zeer slecht zijn, etc. De heer ASSCHER (VB) toonde zich blij met de mededeeling. dat het aanstellen van een bezuinigingslnspecteur overwogen zal worden. De heer SLINGENBERG (V.D.), lid van Ge deputeerde Staten, deelde den heer v. d. Walle nog mede, dat de vakvereenlgingen in de In- dustriebank zitting moeten hebben. 85 360107 270—, K W.: 26 280.—» 275 110 E 157 1000- LOGGERS MET VER8CHE HARING Vlaardlngen204 390 203 J20.—167 630.—, 172 560—, c: ZZZ. 144 1090.—. Sch.: 77 230341 110.- dlng helft De Willei zome de k< De P.E.K *nde geen tussc «pr. s De heer BOMANS (R.K.) antwoordde den heer Asscher nog op zijn vraag over den .aanleg van een weg in werkverschaffing van Zand- voort naar IJmulden langs de duinen. Groote moeilijkheden zullen daarvoor overwonnen moeten worden, te meer daar alle grond geen provinciaal eigendom is. De zaak zal echter onderzocht worden. WMUIDEN, 28 Nov. Rüksvlschafslag. Tarbot 4862 cent per K.G. Griet 10.0022.00 per 50 K.G. Tong 4275 cent per K.G. Groote Schol 22.00—24.00. middel Schol 21.00, Zetschol 3.30— 16.00, Schar 1.80—8 00 per 50 K.G. Rog 2.80— 13.00 per 20 stuks. Vleet 0.802.30 per stuk. Pieterman en Poon 5308.00, groote Schelvisch 14.00—22.00, middel Schelvisch 12.50-28.00. kL middel Schelvisch 7.4018.00. kleine Schelvisch 33C—15.00 per 50 K.G. Kabeljauw 21.00-40.00 per 125 K.G. Gullen 1.65—10.00 per 50 K.G. Leng 0341.00 per stuk. Heilbot 5570 cent per K.G. Wijting 1.25—4.10 per 50 K.G Kool- vlsch 1330 cent per stuk. Makreel 4.808.50 per 50 K.G. Versche Haring 1.752.75 per kist. begeleid door strijkorkest, iDe directeur, de heer A. J. Leewens. kandan ook met genoegen op dezen avond terugzien. Rest ons nog te Dan kwam spr. tot de werkloosheidbestrij- ding. Volgens spr. heeft de provincie staats rechtelijk nog steeds een aanvullende taak. Daar is thans niets aan te veranderen. De vraag blijft alleen of de aanvulling al dan niet groot genoeg Is. MIJ. NEDERLAND JOHAN DE wrrr. thuisreis. 28 Nov. vjn. 7 uur te Genua. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 28 Nov. Batavia naar Amsterdam MARNIX VAN ST ALDEGONDE, 28 Nov. Amsterdam naar Batavia. JOHAN DE WITT. thuisreis, 28 Nov. van Genua. SALABANGKA. 28 Nov. van Batavia naar Amst. Ged. Staten spreken uitdrukkelijk tegen de bewering van den heer v. d. Wall, dat de pro vincie niets heeft gedaan voor de werkverschaf fing. ,,St Deusdedit” De afdeellng Wervershoof van de R. K. Landarbeidersvereenlging „St. Deusdedit” houdt Vrijdagavond te 7 uur in het vereenigingsgebouw een algemeene vergade ring. waarop een hoofdbestuurder zal zijn. Op de vragen over het al af- niet aanstellen van een bezuinigingslnspecteur antwoordde spr dat deze inspecteur niet noodig is, omdat er een bezulnlgingscommlssie bestaat. Spr. zal de zaak echter nogmaals in het college aanhangig maken. Inderdaad is de toestand van de provincie niet ongunstig. Totaal zijn ƒ500.000 inkomsten van de balans verdwenen, waartegenover oa. de voordeelen der conversie staan. Spr. schetste de crisis-moeilukheden. Worden de tijden beter, dan ts het voordeel daarvan, volgens spr., eerst in 1940 op de begrooting tot uitdrukking te brengen. Spr. zal deze bewering met cijfers bestrijden. HM wegenplan geeft zeer veel arbeid en het vraagt in het geheel ruim 86 millioen. waar van in de vier Jaar die achter ons liggen 21 millioen verwerkt zijn. Er is geen provincie, die zóóveel doet. In 1933 hebben 29 gemeenten provinciale bij dragen ontvangen. Met 21 is afgerekend en het aandeel der provincie bedroeg 1218.000. De heer v. d. Walle heeft dan ook ten on rechte klelneerend over deze provinciale zorg gesproken. Hoogste barometerstand: 776.5 te München. Laagste barometerstand: 733.3 te Vardö. Verwachting: zwakke veranderlijke wind, la ter waarschijnlijk uit OosteliJke richtingen nevelig tot half of licht bewolkt, weinig of geen neerslag, kouder des nachts, later iets kouder. Zon op 7.45 onder 331 Licht op 421 Maan op nam. onder nam. 034 Laatste kwartier 5.59 v.m. van den minister van soc. Zaken, betreffende het verstrekken van brandstoffenbijslag aan ondersteunden en de rljkssteunregeling in werk- schaffing; deze zal worden verstrekt over het tijdvak 28 Oct. 1934 tot en met 30 Maart 1935 Verzoek van de commissie van R.K. Jeugdwerk om subsidie van 119 voor organlseeren cur sus voor jeugdige werkloozen in 1935 wordt toe gestaan indien door het Rijk hierin wordt bij gedragen. B. en W deelen den raad mede, dat de werk verschaffing kan worden voortgezet tot 29 Dec. 1934. B. en W. stellen voor om de volgende toeslagen te verleenen op de kasuitkeerlngen van den R.K. Landarb. St. Deus Dedit: gezin met 3 kin deren brandstoffen toeslag 035: met 4 kin deren 0.80; met 5 kinderen 1 extra toeslag 0.55; met 6 kinderen 1 extra toeslag 1.30; met 7 kinderen 1 extra toeslag 2.05; met 8 kinderen 1 extra toeslag 230. Uit den aard der zaak zal de brandstoffen toeslag na 31 Maart niet meer worden toege kend, terwijl deze regeling dient te gelden tot en met 30 April 1935. De heer J. Havre zegt, dat in een vorig raads besluit is besloten r.ekelijks 0.50 brandstoffen toeslag te verstrekken. Gezinnen met minder dan 3 kinderen genieten nu geen toeslag. Spr. wil die 0.50 wel handhaven. De heer L. Breenenberg zegt het voorstel van B. en W te steunen. Het voorstel wordt z.hat. aangenomen Na rondvraag sloot voorzitter deze vergade ring de vorengeschetste omstandigheden zijn Ged. van oordeel, dat in dezen terecht een beroep is gedaan op de flnancleele medewer king van de Provincie. Waar door de Rijks- en Gemeentelijke bijdragen ruim 55 pCt. van de kosten is gedekt, wil het ons voorkomen dat een provinciaal subsidie ten bedrage van 15 pCt. der kosten, tot een maximum van 14.000. redelijk is te achten. Van het totaal benoo- dlgde bedrag blijft dan nog 30 pCt. ongedekt, welk gedeelte ten laste van de kerkelijke ge meente zal komen. Fancy-Fair De bruto-opbrengst van de Fancy Fair ten bate van de noodlijdende orga nisaties in de parochie heeft opgebracht de bruto som van 520. Bij de verloting vielen de voornaamste prijzen op 774 697 383. St. Nicolaasfeest Zondag a.s. zal een kin derfeest plaats hebben, dat door den RK. Volksbond in samenwerking met den Bond voor Groote Gezinnen georganiseerd is. De Sint zal om 1 uur ’s namiddags te Broekerhaven per boot arriveeren. vervolgens een tocht door de gemeente maken, waarna naar het Vereeni gingsgebouw getrokken wordt en een ultdeeling van geschenken zal plaats vinden. Geslaagd Mej. L. Karei alhier behaalde heden te Alkmaar het diploma ziekenverpleeg ster. De: De bract Bü nog i goedl den t ontva afgev Dioc R. K oontr voor te be f 50 opsnl Zinni; Werk: Werkl V- z. (arar De van een te Op de Binnenhaven te Den Helder, heeft Dinsdagmiddag een ernstige aanrijding plaats gehad, tengevolge van geen verandering van richting aangeven van den heer A. A-, die op zijn bakfiets zittend den weg wilde oversteken De auto van óen Marinecommandant, waarin alleen de chauffeur gezeten was, naderde zo<, dicht dat van uitwijken geen sprake meer kon zHn. De fletser werd gegrepen «n tegen den erend geslingerd, waarbij hij een vrij ernstige hoofdwonde opliep. Later bleek, dat het linker been was gebroken. Het slachtoffer werd naar het Marine-hospi- teal vervoerd. ft bestaat geen levensgevaar. Het gezamenlijk gewicht van de bestuurs leden Parochiaal Verband bedroeg 1028. De raadselflesch bevatte 2894 erwten, naam der Zuster-pop werd niet geraden. berg, een en andere mede over het economisch- technisch iAstttuut en de Industrlebank. De vragen van den heer v. d. Walle (S D.) komen later dan soortgelijke van den heer Hooij (R.K.) reeds in September ingediend Chronologisch zullen ze dan ook beantwoord worden. Het onderzoek was echter voor deze statenzitting nog niet gereed, waardoor ant woord nog moest uitblijven. De heer Hooij kan er echter zeker van zijn, dat zijn vragen om trent steun aan industrie, handel en nijverheid ten spoedigste in de Staten zullen komen. KON. NED. 8TOOMB MW. ACHILLA. Mlddl. Zee naar Rotterdam, pass. 28 Nov. v.m. 5 uur 45 Lydd. CALYPSO. 27 Not van Barletta naar VenatlS. New-York. SIMON BOUVAR, 28 Nov. van Amst. te Bar- badoa. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het vlamvatten van een theelichtje. 4 Niets was verzekerd. Jaarvergadering Ijsclub „Nut en Vermaak" Dinsdagavond hield de Ijsclub „Nut en Ver maak" in het café van den heer C. J. v. Graas de jaarlüksche ledenvergadering. De inkomsten bedroegen f 274.34. Deiüftgaven 143 24 Batig slot 131.10. De aftredende bestuursleden, de heeren C. J. v Berkel. H Heenk en J- W. de Ren werden bij acclamatie herkozen. De vergadering besluit op voorstel van den heer M. Witvliet-, de vacatures ontstaan door bedanken van de heeren C. Charlet. K. Vreeken en K. Stigter niet meer aan te vullen. Tot secretaris werd aangewezen de heer J. W de Ren en tot Penningmeester de heer C. Ber nard. De voorzitter dankte de aftredende leden van het bestuur. Vooral <fe heer Vreeken verdiende een woord van hulde. De heer Vreeken is n.l. een der oprichters van de Ijsclub en heeft meer dan 30 jaren deel uitgemaakt van het IJsclub-bestuur. De groote verloting had een vlot verloop. De voorzitter sloot daarna deze vergadering. VENEZUELA, 28 Nov. van Barbados n. Anut. VESTA. 27 Nov. van Ceuta naar Genua. TELAMON. Malta naar Antwerpen, pass. 28 November Gibraltar. NEREUS. 28 Nov. van Gtjon te Oporto. TRAJANUS. 28 Nov. van Amst. naar Hamburg. PERSEUS. 28 Nov. x-an Amst. naar Kopenhagen. COLOMBIA. 28 Nov. van Amst. naar Hamburg. en een Dan werd de behandeling der begrooting voortgezet en was het woord aan Gedeputeerde Staten. Mr. M. SLINGENBERG zette het verloop van de conversie der provinciale leeningen uiteen. WOENSDAG, 28 Nov. Vorige Slotkoersen. Heden 7.37»/* 59 45 9.75«4 ?4 521A 47 95 32.95 38.- 37.05 1.47% 1165 6.171/, 20.20 Oostzee 100 manden 1640.—, Poolzee 170 man den 1440.Zwarte Zee 60 manden 800Ga- slna Catharina 150 manden 1330.Utrecht 880 manden 3130.—, Gloria 1000 manden 4450.—. I. 8. Groen 500 manden 2350Sylva 120 man den 750.— Walrus 70 manden 900 Kondor 70 manden 820Emma 75 manden 840.—. Bij besluit van 31 October »933, werd om praeadvles in handen van Ged. Staten gesteld het adres, waarbij het College van Commissa rissen over de flnancleele aangelegenheden en eigendommen der Nederduitsch Hervormde Ge meente te Hoorn verzoekt om. ten behoeve van de restauratie van de Noorderkerk te Hoorn, een subsidie uit de provinciale kas te verleenen ten bedrage van 20 pCt. van de geraamde kos ten. hetzij in eens. hetzij in 50 annuïteiten. Blijkens het Rapport van de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg, is de bovengenoemde kerk eene hallekerk uit het laatst van de 15e en het begin van de 16e eeuw, welke al de eigen aardigheden vertoont van de late Noordhol- landsche gothiek. Het kerkgebouw beheerscht de Kleine Noord en de belangrijkste strajen van Hoorn en is, volgens de evengenoemde .Rijkscommissie. eene karakteristieke Hoomsche merkwaardigheid, waaraan niet alleen op grond van den bouwstijl uit vroegere eeuwen, doch ook met het oog op het schilderachtige intérieur en het rijke kerkmeubllair eene zoodanige waarde als monument moet worden toegekend, dat op het behoud daarvan in hooge mate prijs moet worden gesteld. Voornamelijk als gevolg van ouderdomsge breken verkeert het monument sinds lang in een staat van verval en dreigt het eene ruïne te worden, Indien niet spoedig met een grondig herstel een aanvang wordt gemaakt. Nadat aanvankelijk de pogingen van genoem de Rijkscommissie om tot restauratie te gera ken hebben gefaald, doordat de Nederduitsch Hervormde Gemeente te Hoorn, die over nog twee andere zeer ruime kerkgebouwen beschikt, de Noorderkerk voor de godsdienstoefeningen niet noodig heeft en men het niet verantwoord achtte voor eene restauratie een belangrijk be drag beschikbaar te stellen, hebben Kerkvoog den thans besloten tot restauratie over te gaan. Indien het Rijk, de Provincie en de gemeente Hoorn in de kosten daarvan bijdragen. De totale kosten van het herstel zijn aan de hand van daarvoor uitgewerkte plannen op 93.500.begroot. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft medegedeeld een Rjjkssub- sidle van 45 pCt. der kosten te zullen bevorde ren. De gemeente Hoorn verleent eene bijdrage fonds perdu van f 10.000. en neemt daar mede ruim 10 pCt. van de kosten voor hare re kening. Onder KON. HOLL. LLOYD ZEEL ANDI A. thuisreis, 28 Nov. v.m. 1 uur van Lissabon; wordt 1 Dec. 's middags te IJmulden verwacbt. R.K. V. V. „V. V. W.” De RK. Voetbal- vereeniging „V. V. W.” houdt niet Vrijdag avond, doch hedenavond te half acht een al gemeene vergadering In het vereenigingsge bouw. Z ‘7 vermelden, dat door mej. Luiten (viool) en mej. De Rooy (cello) een paar mooie nummertjes werden ten beste gegeven, alle met begeleiding van d™ directeur op de piano. Crisis-Comité Het plaatselijk Crisis-comité maakt op het oogenblik weder een rondgang door het dorp voor het ophalen van kleeding- stukken enz. V. ie iete heeft te miaaen die geve in ruime mate. De nood klimt bil de onder steunden steeds hooger. Den eersten dag had het comité niet te kla gen een flink gantal kleeding^ukken en een flink bedrag aan geld kwam binnen. o Kwaadwilligen In den afgeloopen nacht hebben kwaadwilligen in de boerderij van den heer Casper Stnwtiiof een aantal ruiten inge- rlagen of Ingegooid. De politie stelt een onderzoek in. Helders R.K. Gemengd Koor Dinsdag avond gaf genoemd koor haar eersten dona- teursavond in dit seizoen. De voorzitter vroeg bl) de opening eenige clementie, om dat het koor nog maar 1 De heer MICHELS (S.D.) beantwoordde eeni ge vragen betreffende de volksgezondheid. Hier na werd gepauzeerd. In de Vfoeneiee voortgezette vergadering van Provinciale Staten van Noord-Holland, deelde bet Ud van Gedeputeerde Staten, Mr. Slingen- In de Woensdag voortgezette vergadering van Provinciale Staten van Noord-Holland werden de geloofsbrieven onderzocht van den heer W. de Boer (V.D.). vacature-Kostelljk Nadat de commissie deze In orde had bevon den werd het nieuwe lid geïnstalleerd. 7.38»/* 59.45 9.7514 34.52V, 47 93l4 33 - 38 10 37.15 1.48 12.65 6.1714 20.20 St. Nlcolaas-pakketten Gedurende de St. NicOfaasdrukte van Maandag 3 tot en met Don derdag 6 December zullen de blnnenlandsche postpakketten worden aangenomen in een af zonderlijk lokaal, gelegen aan het Koningsplein, bovenzaal van café Van Weelde. Gedurende bovengenoemde dr;?n zal een duidelijke aanwijzing ter plaatse worden aan gebracht. O Wat de verhouding tusschen provincie en ge meenten betreft, deelde spr. mede, dat Ged Staten in hun circulaire slechts gereleveerd hebben wat Den Haag wenschte. Eigenmachtig is niet opgetreden. De circulaire van den minister ten aanzien van Tiet vooraf Inzien der gemeente-begrootln- gen had deze beteekenls: van de noodlijdende en „ultstootende” gemeenten wist men in Den Haae alles af, die konden Ged. Staten dus laten rusten. De overigen vielen onder het toezicht vooraf. Spr. zei. dat Ged. Staten de verkiezingen met vertrouwen tegemoet zien. De heer BOMANS (RJC.). Ud van Ged. Sta ten. meende dat een commissie ad hoe voor onderzoek van het pachterskiesrecht niet meer kan zonder meer van de provincie niet ver wacht worden. Vraagt het gemeentebelang van Haarlemmer meer de komst van een brug. laten B. en W dan in Haarlem komen, om er over te praten. De begrootingen van wegenfonds enz. werden daarna z.hj>- goedgekeurd. Donderdagmorgen komen tenslotte de bedrij ven aan de orde ‘en Zal over de provinciale be grooting gestemd worden. AMSTERDAM. 28 Nov. Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenveiling van 27 Nov Rozen: Hndlev 3.006.50. Roeelandla 3 004.00. Ophelia 2.004.00, Butterfly 3.00—4 00, Briarcliff 3 005.50. Golden Ophelia 3 0050 per 100 st. Seringen 8.00—12.00 per 100 tak. Chrysanten: Pulling 5.007.00. Miss Cavel 5.00 —8 00. Sax 7.0012.00. Germ 8.00—13.00 per 100 stuks. Diversen: Am. Anjers 58 cent per stuk. Freesla 1000 cent per boe. SnUgroen 1528 cent per boe. Troschrysanten 1025 cent per boe. Groentenveiling van 28 Nov. Bloemkool I 8.00 B OO. II 2.005.00. Sla I 1.202 00. Andijvie I 1.002.50 per 100 stuks. Spruiten I 12.0014.00. Idem II 4.00—7.00. Spinazie I 1400—18.00 per 100 K.G. Roode kool I 2 504.00. Gele kool I 2.00— 3.50. Groene kool I 3 005.00. Bredasche groene 200—3.00 per 100 stuks. Peen «008.00. Prei 5 008 00. Selderie 2.004.50 per 100 boe. Hol landsen Lof I 10 0013.00, Idem II 8.009 00 per 100 K.G. Ulen I 50—70 cent per 25 K.G. Peen 2035 cent per 25 K.G. Waschpeen I 3 505.50 per 100 K G Knolselderle 3.005 00. Spercleboo- nen. enkele 48—50 cent per K.G. SnUboonen 36 40 cent per K.G. Fruitveiling van 28 Nov. Appelen: Goudrelnet- ten I 14.00—1800. Idem n 10.00—13.00. Present van Engeland 12.00—18 00 per 100 K.G. Peren: Brederodes I 8 0010.00. Wlnterjannen I 6 00 9.00. Nouveau Polteau 13.00—1500 per 100 K.G. Klitefrultvelllng van 27 Nov. Appelen: Bismarck 13.0015.00, Cox Oranje 13.0017.00, Wijnzuur 11 0013.00. Goudretnetten eztra 8.0020.00. ld. I 13.0016.00 Bellefleur 12.0015.00. Present van Engeland 15.00—17.00. Sterappelen I 18.0022.00. Bramley Seedling 12 00—13.00, Groninger Kronen I 6 0020.00 per 100 KG Peren: Leginont 20.00 22.00. Alexander Lucas 15 0021.00. Comteese de Paris 16.00—20 00. President Drallland 1200 1« 00. Nouveau Polteau 12 0014.00. per 100 K.G. Druiven: Allcanten 3034 cent per K.G. BROEK OP LANGENDLTK. 29 Nov. 850 kg. Aardappelen Blauwe 2.80. 4600 kg. Wortelen 0 60—0 90. 2800 kg Roode Kool 100—2.30. door schot 10D—1.70, 12000 kg. Gele Kool 1.00—1.40. 11000 kg. Deensche Witte Kool 0.70—1.40, 6000 kg Uien: Gele Uien 1.80—190. Grove 2.20. Gele DrieUngen 1.10—1.80 Gele Nep 1.70. 5100 stuks Bloemkool: Reuzen 4.306.00, Lichte 2.002.60, 800 kg. Bieten 0.90—1.60. BARNEVELD. 29 Nov. 430.000 Kipeleren 5.00 —6.40 per 100 stuks. Handel flauwer. BOVENKARSPEL BloembollenvelUngsvereen „West-Frlesland" Noteering: America 8095 cent, Alpensnow 3545 cent. Anmutt 35 cent. Brenchlyenais 60 cent. Bar. Jules Hulot 5085 cent. Bar. van Wijnbergen 3545 cent. Boule de Nelge 3550 cent, Bellnde 4580 cent. Brimstone *050 cent. Blériot 55—85 cent. Brlllant 70 cent. Catharina 1.001 20. Crimson Glow 3550 cent. Carolus Cluslus 90 cent. Charles Dickens 7585 cent, Cantla 80 cent. Early Sunrise 40—60 cent. Early Surprise 75—80 cent. Energie 7090 cent. Electra 90 cent. Empress of India 0.901.15, Eura- dyce 70 cent. Flamlngsword 3550 cant, Fortuna 1.85. Flora 1 301.40, Golden West 4056 cent. Gkiry of Holland 45 cent. Golden Dream 1.15 106, Glory ol Noordwljk 1.05. Halley 3580 cent. Barmonte' 5575 cent, Hermione 4055 cent, r Immaculée 3565 cent. Jac. van Beleren 3565 cent, 1‘ Innocence 3555 cent, Llebesfeuer 1.60 1 80. Lady Boreel 3546 cent. Lilac Wonder 40 75 cent. Leviathan 5080 cent. Lovelines 1.35. Master Wletse 0.901.15. Mac Laren 1.101-60- Maagd van Orleans 10-12 1.80. Mar. Foch 3560 cent. Mevr van Konijnenburg 2 45, Mount Eve rest 3575 cent. Mount Cenls 4060 cent, Nia gara 8090 cent. Van der Neer 8590 cent, Nancy Hanks 3565 cent. Nlobe 3550 cent. Nimrod 3545 cent. Odin 3540 cent. Orange Queen 3640 cent. Orange Blossom 2.15. Peace 3/50 cent. Prlncepa 3545 cent. Perle Brillant 1.501.60. Panama 080—105. Prince of Wales 3650 cent. Pink Perfection 35—60 cent. Pfltzers Triumph 2.90—3.70. Prinses Astrid 3550 cent. Pink Beauty 6070 cent. Quo Vadls 4060 cent. Rosette 35 cent. Red Emneror 0 50l.OO. Rose Précoèe 75—95 cent. Ro I Solell 5075 cent. Roea- ry 3545 cent. Souvenir 3545 cent. Schwaben 5080 cent. Scarletta 35 cent, Salmonea 75 cent. Trudel Grötz 2 45. Venus 35«0 cent. Virginia 1.001.15. Violetta 1.05. Vanessa 40 cent. White Giant 3545 cent. Wilbrink 50 cent. War 40—80 cent. Willv Wigman 4570 cent, Wolfgang van Goethe 1 001.05. White Lady 35 cent. Yvonne 50—80 cent, Yellow Standaard 1.15—1.30. Yellow Hammer 70 cent. Allea per 100 stuks in de maat 12 en op De maat 10-12 In gewone handelsaoor- ten 2035 cent per 100 stuks. Llllum regale 20 00 3.104 30, 18-20 2.00—3.00, 16-18 120—3.10. 14-16 0.80—1.10 BOVENKARSPEL. 28 Nov. ..De Tuinbouw” 62 baal aardappelen: blauwe 1.20. Bevel. 1.05, 43 baal Poters 3.20 per baal. 350 baal Uien: grot 0095 cent, groote 8585 cent, drielingen 35 55 cent, nep 6075 cent per baal. 117000 stuks Bloemkool: I 5.20—8 30. H 1.50—2.90. TH 1.50— 160 per 100 stuka 5400 K.G. Roode kool 120— 2.60. 3650 K.G. Gele kool 1.00. 560 K.G Witte kool 0.701.10. 1500 K.G. Deensche Witte kool 70 cent per 100 K.G 2500 K.G kleine Bleten 80 cent per 100 K.G. 18 zak Spruiten 1.00—1.15 per zak. 200 baal Wortelen 3035 cent per baei BLOKKER. 28 Nov. „Op Hoop van Zegen" Gele kool 2.303.30. Wortelen 0 901.30. Calvil 9.8018.60, Bismarck 5207.20. B. Mot 3.504 60. Jac. Lebel 4 70—10 20. Curé 8.10—14 00. R Dor 7.8010.20 Comteaae 4 40—6 00, B. Clalrgeau 19 00 25.00 Soldat 11.00—21.00. B. Dlel 10.0012.80. Wijnpeer 9.90-13 00, Druiven 23 0034.00. Toma ten 3 00—5 00. Bellefleur 7.50—10.50. Br. Seedling 5 909.50, Gleser Wildeman 7.20—10.10 Goudrci- net 9.3018 50. Pr v. Engeland 8.80—18.90. Wln terjannen 3.808.00. Wlnterlouw 5.708.10. St Germalnpeer 6 4014.00, Nouveau Polteau 720 1600. Uien 1.00—1.40. ENKHUIZEN. 28 Nov. Vlsch. 5 vaartuigen met 500 pond Z N Bot 13.515.5 cent. 24 vaartuigen met 2200 pond Z N. Bot 12.515 6 cent per pond. 1 vaartuig met 27 pond Zijdennettenschol 13 cent per pond. ENKHUIZEN. 28 Nov. Graan beurs Grauwe Erwten 15.0018.00, Vale groote 13.001700. WUker vale 10 00—12 0C. Bruine Boonen 9 00— 10 00, Mosterdzaad 20 00—21.00. Karwljzaad 9.00. HOORN. 29 Nov. Kaasmarkt. Kleine fa- brlekskaas 19.00, kleine boerenkaas 19.00, Boe rencommissie 21.00. Aan voer 15 stapels, wegende 8199 K.G. Handel matig. Maanzaad 7.007.50. MAKKUM. 28 Nov Viach. 8 tal kamerharlng 2.803.20 per tal. 250 pond Spiering 8.504.00, 400 pond ZN Bot 110012.50 per 100 pond NOORD-SCHARWOUDE. 29 Nov 1500 K.G. aardappelen: Robijnen 2.20. BI Eigenheimers 2 30. 15400 K.G. Uien: Gele Nep 1.502.20. Drielingen 0 801.20. Uien 1.601.80. Grove Uien 2.302.40. 7000 K.G. Peen 6080 cent, 2200 K.G. Kroten t.io1.50. 58800 K G. Roode kool 1.10—2.20, Idem doorschot 1.00—1.70. 30300 K.G. D. Witte kool 0.701.40, idem doorschot 0.701.30, 6300 K.G. Gele kool 1.00. Idem doorschot 1.00, 2400 «tuk» Andllvle 0.50—1.20 OBDAM. 28 Nov. „De Tuinbouw" 8000 K.G. Deensche kool 0.70—130 12000 K.G. Roode kool 1.00240, 5000 K.G. Gele kool 1.001.10, 4000 K.G. Uien 1.60—2.20, 12000 K.G Wortelen 60 ct. PURMEREND, 27 Nov. Coöp. Centrale Eler- velling Purmerend GA. 170.000 eendeieren 2.30 3.10. 50.000 kipeleren: 70-80 kg. 5R06.40. 66- 66 kg. 5.60—830, 63-64 kg. 5.40—5.70, 60-62 kg. 5.20—5.50, 58-59 kg. 5.10—5 30. 56-57 kg 4.70— 5.00. 53-55 kg. 4.80—4.70, 50-52 kg. 3.4Ó—4.10. 45-49 kg. 230—3.10. Aan de orde kwamen daarna de begrootingen van de provinciale ziekenhuizen. De heer DROOG (R.K.) meende, dat er wei nig verandering kan komen in de balans. De uitgaven zijn op een plan, dat geen verlaging meer dulden kan. de Inkomsten kunnen ook maar weinig gewijzigd worden. Verhooging der verpleeggelden zou een negatief resultaat heb ben. Wel zou de 2e klas te Santpoort wat beter bezet kunnen worden. Ook kunnen de inkom sten verhoogd worden door het inwonen van het verplegend personeel te bevorderen. De huisvesting moet voor de verpleegden veel ver beterd worden. Verlenging van den werktijd stuit op moeilijkheden, daar de actieve therapie den volledigen mensch vraagt. Daarenboven zou de werkloosheid vergroot worden. De heer KEULEMANS (A.R.) vroeg meer eenheid bij het toezicht op de ziekenhuizen! waardoor bezuiniging verkregen zal worden. De heer HEYERMAN8 (S.D.) zou zeker niet willen besnoeien op de uitgaven voor aanschaf fing van wetenschappelijke werken. De heer GRAVE8TEIN (A.R.) drong er op aan de gestichten voor alle rangen en standen open te stellen. Spr. zou een selectie willen voor de patiënten der derde klasse, opdat de mid denstand niet afgestooten worde. Laat men b.v. voor bepaalde patiënten der derde klasse een geringe verhooging vragen en daarvoor eigen milieu- scheppen. De heer VERSCHURE (R.K.) lid van Ge deputeerde Staten bracht hulde aan het ver plegende personeel der ziekenhuizen. Spr. zette den toestand der ziekenhuizen in cijfers uiteen. Op de bibliotheken moet men niet bezuinigen, veel is ten geschenke ontvangen. De selectie door den heer Gravenstein gewenscht. zal spr. met de geneesheer-dlrecteuren bespreken. Over het algemeen behoeft men zich daarvoor niet bezorgd te maken. De begrootingen der ziekenhuizen daarna i hs. goedgekeurd. Dan kwam aan de orde de begrooting van het wegenfonds. De heer THOMASSEN (S D.) vroeg de kosten die door de Ned. Spoorwegen en het Departement van Defensie veroorzaakt zijn bij het aanleggen van provinciale wegen. Aan de tertiaire wegen wordt niet veel gedaan. In 1935 moet de her ziening van het wegenplan plaats vinden. Spr. vroeg dit spoedig te doen, omdat dan wellicht objecten voor werkverschaffing naar voren zul len komen. Ook spr. voelde veel voor de ge dachte van den heer Asscher. om een boulevard ZandvoortIJmulden te maken. In gedachten ziet spr. al een boulevard tot Schevenlngen toe. De heer v. d. VALL (S.D.) merkte op, dat wegenbouw oorzaak is van nieuw landschap- schoon. De kleine wegenbeheerders zijn niet meer van dezen tijd, alle wegen behooren ge centraliseerd te zijn. De heer LUDEN (C.H.) herinnerde aan de toezegging, verleden jaar gedaan, dat de sluit stukken bewerkt zouden worden. Er is echter maar bitter weinig voltooid, wat spr. betreurde. En Ged. Staten hebben dezelfde uitvluchten. De Rijksweg Amsterdam't Gooi moet ver breed worden. Ware de provinciale weg er ge weest. dan zou het verkeer tijdens die ver- breedlng daarover geleid kunnen worden. Nu ondervindt het verkeer straks groote vertra ging. Spr. drong er met klem op aan, dat de .provincie- rw^elndelijk eens de handen uit de mouwen zou steken. De heer HEILKER (RJC.) sprak ook over de sluitstukken. De urgentie voor kanalen bestaat volgens spr. niet meer, nu alles per as vervoerd wordt. In de toekomst zullen die kanalen alleen dienen als vischwater voor de werkloozen. Spr. zal er niet méér van zeggen, omdat een kanaal een goed werkverschafflngsobject is. Spr. vroeg bij Hoofddorp een brug over den tocht welke eveówjjdig loopt met den Kruisweg. Hij meende te weten, dat Ged. Staten aestheti- scha bezwaren hadden. Daarom verzocht hjj het lid van Ged. Staten, dat zoo mooi „teekenen" kan en tevens de „wegen" onder zijn beheer heeft, (spr. bedoelde mr. Bomans) eens een ontwerp te maken. De heer BOMANS (R.K.) zal de eerste vraag van den heer Thomassen later in het publiek beantwoorden. De tertiaire wegen hebben de belangstelling, alléén in N.-Holland is voor deze wegen geld uitgetrokken. Spr. bracht hulde aan zijn voorganger, den heer Kooiman. Ook spr. betreurde het. dat het Zandpad nog steeds niet gereed is. Er zijn weer nieuwe moei lijkheden opgerezen, de aanbesteding staat nu echter vlak Voor de deur. Het gevraagde bruggetje van den heer Heilker Op verzoek Is met 8 December as. eervol ontslag verleend als burgemeester van Uithoorn aan G. A. L. M Vos de Wael. PUKMEKEND, 28 Nov. „Afslsgver. Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen: Bonte 7408 cent. Blauwe 78 —98 cent. Borger» 5486 cent per 25 K.G. Tomaten: A 1.402.20. C 0.751.60 per 100 K.G. Witlof 0.25—1.15 r>er 8 K.G. Bloemkool 1.501100. Roode kool 1004 20 Savoye kool 1.40430 per 100 stuks. Sprultköol 0.45—1.85 oer 15 KG. Boerenkool 1846 cent per kl*| van 10 K.G. Spinazie 1376 cent per kist van 6 K.G. Andijvie 1469 cent per kist. Wortelen 2236 cent per zak. Uien 3462 cent per 25 K.G. Prei 2.408.40 per 100 bos. Druiven: Alicant 1-40230 per kist van 15 pond. Appels: Westl. Bellefleur 4.0010 00. Zoete Bellefleur 4 00 14.00, Blsmarckappel 5.0015.00. Bramley Seed ling 4.0012.00, Groninger Kroon 7.0020.00. Present van Engeland 6.0022.00. Relnette. goud 5.0020.00 per 100 K.G. Peren: *Beurré Clalrgeau 16 00. Curé 15.00. St. Germalnpeer 5.0C13.00. Gleser Wildeman 5.5010 00. Kamperveen 3.00 SSO.RWlnteriöuwtJe 7.50, Wlnterjan 3.00—830 per SCHAGEN, 29 Nov Eierveiling 25000 Klpeteren: 54—56 450—A60, 56—58 5.10. 59—60 4.90—5.30, 60 —62 5.20—5.60. 62—65 5.40—5 70, 400 Endeeieren 2.80—3.10, Kleine witte eieren 3.70—4.10. SCHAGEN, 29 Nov. Veemarkt 7 Veu lens 65.00—135.00. 74 Paarden 80 00—3.00, 27 Magere Geldekoeien 80.00140.00. 60 Vette Gel- dekoeien 150.00340.00, 8 Kalfskoeifn J^OOQ-t-. 190.00. 199 Vaarzen 60.00—140 00. 65' Graskal veren 20.0050 00, 33 Nuchtere Kalveren 400— 14.00. 150 Vette Schapen 15.00—19.50. 170 Over- houders 10.0012.00, 11 Magere Varkens 12.00 16.00. 28 Vette Varkens per K.G. 0300.3’.. 99 Biggen 4.0010.00, Konunen 0.50—1.50, Kip pen 0.300.60. 1 tre AAR. 28 Nov. Centrale Veiling Spruitkool 7.006.70, Uien 2.202.50, Kroten 0.80. Breekjseen 330, Peen 5 ct. per bos. Andij vie per bak 1015 cent, Selderij 0.901.00, Herfstknollen 1.20, Stvoye kool per 100 230 5.80, Roode kool 2.005.10, Groene kool 2.10 3.40. Chineesche 1.40. Druiven per pond 16 ct.. Sla 1.003.10. Bloemkool 1.50—8.10, Velen per bak 16 cent. Tomaten 1.008.50. Volgende week alleen Vrijdag veiling^ WARMENHUIZEN. 28 Nov. Uien 2.40. Roode kool 1.002.40. Idem II 1 001.40. Gele kool 1.00 —1.10, Deensche Witte kool 1.001.10. Per 100 K.G. WESTLAND. 28 Nov. Veilingen v. d. bond West land. Export Alicante 2440 cent. Colman 24 66 cent. Witte Druiven 3042 cent. Muscaat 34 cent per K.G. Schoereneeren 5.508.30. Idem II 2.004 00 per 100 KG. Bloemkool 5.0024.00 per 100 Andijvie 821 cent per bak. Spruiten 0.501.20. groote 1540 cent per zak WESTLAND Binnenland. Alicante 2437 cent, Colman 2460 cent. dubb. Boonen 3853 cent. SnUboonen 2653 cent. Witlof 614 cent. Stoof appelen 815 cent. Stoofperen 412 cent. Ta- felappelen 1014 cent. Tafelperen 1022 cent p. K.G. Tomaten: A 1.20—2.00, C 1.50. CC 50 cent, Andjjvle 915 cent per bak Schorseneeren 2.00 5 50 per 100 K.G Roode kool 1.60—4.00. Savoys kool 1.80—5.00. Groene kool 0.802.60, Sla 1.60 1.90. Eieren 4.205.80 per 100. Peterselie 0.70 1.00. Prei 1.001.80, Selderie 030—1.00. Peen 2.60 4.20 per 100 bos Kroten 4060 cent. Ramme nas 2030 cent. Spruiten 0.501.20. groote 15 40 cent. Uien 5560 cent. Boerenkool 1017 ct. per kist WOERDEN, 28 Nov. Velllngsver. Woerden en Omstreken. Klerenvelllng. Kljieleren wit 4 00 530. gemengd 4.30—5.30, bruin 4 405.30. ben eieren 3304.10, eendeieren 2.90—3 70.. alles per 100. Boter 72 cent. Kaas 2125 cent, alles per pond. Kippen 70 cent, per stuk W1LNIS. 27 Nov. Wllnissctie Eierveiling. Aan voer 20132 stuks: kipeleren 4305.60. kuiken- eieren 3.20430. eendeieren 2 703.60. Per 100 stuks. WINKEL. 28 Nov. Appelen 3.00—0.00, Peren 2.00 8.00, Druiven 13.0015.00. Kool 0.701.10, Spruitkool 3307.00, Uien 1.201.50 per 50 K.G Andijvie 1.202.00 per 100 stuks Burgemeester en Weth. van Am sterdam deelen aan den Raad mee, dat zij een K.B. hebben ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat, wanneer de Raad de voordracht voor wijziging der salarissen van het onderwijzend personeel heeft ver worpen, deze wordt aangemaand binnen drie maanden regelingen te treffen, die leiden tot verlaging van salarissen van het onderwijzend per soneel, zooals die vervat zijn in de verworpen voordracht. Naar aan leiding hiervan stellen B. en W. den Raad voor, aan deze aanmaning ge volg te geven en alsnog de besluiten te nemen, zooals indertijd door B. en W. werden voorgesteld. Preis maar ook ".Schön Ellen” van Max Bruch klonk zeer schoon Vooral het laatste elschtx veel van het koor, vooral van sopraan en bariton. Ten slotte mag nog genoemd het „Halleluja" van Handel. Het geheel werd piano en orgel.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2