ten gmg JAPAN album van Hoe de „Panderjager onder NU GRATISI W Vjcgs De goudclausule RADIO-PROGRAMMA RELAAS DER BEMANNING Radiatoren Het Gebouw van de Octrooiraad Kou op de Borst ^□DELM^N VRIJDAG 30 NOVEMBER 1934 Re- en dupliek van Gouduitvoer mogelyk BELGIË—NEDERLAND Weg uit die vuurzee! Rijnstrandbad-zaak Tweejarig kindje gedood Later bewusteloos langs den weg gevonden DOOR TREIN GEDOOD Zware mist oorzaak van ’t ongeluk Toenemend interlocaal ONZE JANTJES NAAR DE OOST telefoonverkeer KOLENDAMPVERGIFTIGING OP d. Tegen woor digheid geest van Asjes Hartelijke ontvangst op het vliegveld le Bourget Conferentie te Batavia ten einde? Het proces inzake de Ameri kaansche dollarleeningen is hedenmorgen voortgezet Het droevig ongeluk te Goirle ONDER LADING VOER BEDOLVEN Tweede slachtoffer overleden Pleidooi inzake obligatie» van de Koninklijke Groote belangstelling bij uitvaart en begrafenis van het slachtoffer Tengevolge van de tariefs verlaging Terugkeer van den Neder- landschen gedelegeerde EEN ACHTJARIG MEISJE ONTVOERD Huldiging Uiver-vier te Parijs J. B. v. HEIJST ZONEN Behandeling voor het Arn- hemsche Hof 'Als een fakkel vloog het bran dende toestel nog een 130 M. door Wat niet gecontingenteerd wordt Het a.s. voorjaar wordt te Brussel gespeeld PQ GOEDE ZEEP STAAT H. M.’s „Piet Hein” en H. M.’s „Evertsen” vertrokken Echtpaar bewusteloos geraakt Gouden munten onder beperking Zaterdag 1 Dec. 1934 over- KEI LEN 456 M. Pastoor Tervooren de abaoute overleden. WIJ de trouw de- besloten WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK Dit is het eenlge wat het driemanschap van de Panderjager zich op het oogenblik herinnert. Nog weten zij dat zij elkaar na het ongeluk om helsd hebben en gclukgewenscht aan deze vuur zee ontkomen te zijn. lala-concept [enri Pensis; Nederlands fabrikaat VERWIJZEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS 1.30 Orkestconcert 6.40 Kamermuziek Asjes heeft den man, die het zoeklicht be diende de chauffeur was gelukkig tijdig van den wagen gesprongen nog van den dood kunnen redden; hij was bekneld geraakt, doch der zal Nergens is bepaald dat te zijnen kantore de betaling moet plaatsvinden. Heeft U al met Uw winkelier gesproken over Dobbelman’s schoonheidspakketf Wrijf het goed over keel en borat Woensdagmiddag is het acht-jarig dochtertje van den heer G. P., .wonende te WUp-Achter- hoek <gem. Voorst) ontvoerd. Toen het meisje van school op weg was naar huls, passeerde het een vrachtauto, beladen met palen. De chauf- Petite Suite. Debuasy: 3. Concert voor cello en orkest. Lalo; 3 Loulae, Intermezzo uit de 3e acte. Charpentier 11 uur Kroniek 11.05 CeUorecltal door Maurice Mare- chal: 1. Esquisse. Karjlnsky; 3. Tango. Al- benlz: 3. Suite francalae. Bazelalre 1135 Music-Hall 11.50 Dansmuziek door Mai son Littlewood. De toestand van den héér de Jong, de be stuurder van den wagen, ia nog steeds van dien aard, dat de politie hem niet beeft kun nen hooren. 12.3» Concert door het mannenkoor olv Karl Niemann, en het Keulsche cithertTio. 3.20 Klein omroep koor en het Westdultsche kamerorkest olv J. Breuer. Het zingende Rheintrlo, de dYle vroolijke gezellen en Laterna maglca, 6.20 populair concert. 7.35 Muziek, zang t en gTappen. Woensdagmiddag tegen half vier werd het tweejarig dochtertje van den landbouwer M. uit de Alleenhouderstraat te Tilburg vermist. Het navragen bij buren leverde geen resultaat op. Nu was eenlgen tijd, voordat het kindje ver mist was, M. thuis gekomen met een kar voer, die hjj op het erf gestort had. Het vermoeden rees, dat het kind onder de la ding was geraakt. Tot aller ontztting werd het kind dan ook daaronder gevonden. De kleine bleek reeds te zijn overleden. onze Nederlandsche piloot heeft hem weten los te rukken. De man is in leven gebleven, niet tegenstaande zijn lichaam door benzine goten, reeds brandde. van de Uiver en de directie Hotel Continentale een diner Het stoffelijk overschot werd door leden van „Ons Genoegen”, waarvan de overledene lid van het St. Elisabeth Ziekenhuis afge- TeeazcriM: Baxwidash FabriekenC BRUSSEL 331 M. olv Karei Walpot 7.35 Iberia, Alben!gr.pl. 8.20 De drie stuivers opera naar het Engelach van John Gay 1030 Dansmuziek. KALUNDBORG 12P1 M. 2 50 Omroep orkest olv E. Reesen 9.35 Omroeporkest olv Launy Grondahl 10.20 Moderne dans muziek. Terwijl de Panderjager nog doorliep, was de eerste gedachte: weg uit deze vuurzee. Asjes probeerde, zonder resultaat, van achteren het noodlulk open te stooten. Oeyssendorffer trachtte met even weinig succes door de handle de toegangsdeur te openen. Pronk gaf er een trap tegen en toen vloog de deur open. Asjes had de tegenwoordigheid van geest „Geys” hier door naar buiten te duwen. Deze „nam” Pronk „mee". Van den vleugel tuimelden belden op den grond, waar zij door de vlammen kropen Dank zi) het feit, dat de middenmoter door liep, werden de vlammen weggeslagen. Althans aan den bovenkant van onderen laaiden zij lustig door. Hierdoor liepen Oeyssendorffer en Pronk ook brandwonden op. Pronk tuimelde boven op Oeyssendorffer. Asjes wandelde over den linkervleugel en sprong omlaag. Men wil het Amerikaansche recht gebrui ken om in Holland verkregen rechten in Holland krachteloos te maken. PARIJS (Poste Parieten). 730 CTramo- 8.35 Concert 9.30 Dansmuziek 10.50 foonmuzlek 7.50 Gramofoonmuziek Oramofoonmuziek. MTLAFN 469 M. 4 30 Dansmuziek B.20 Gramofoonmuziek 8.05 La grand Duchesse de Gerolstein, operette van Le- cocq. MILAAN 421 M. 430 Populair concert 8 06 Zie Milaan. WEENEN 507 M. 5.10 Volksliederen 6 10 Franz Höbling, bariton, zingt 6.50 Die Geburt des Schlagers 9.20 Omroep orkest olv J. Holzer 9 50 Verv. concert 11.05 Weensche muziek. Donderdagnacht te ongeveer drie uur is in het St. Elisabeth Ziekenhuis het tweede slacht offer van het auto-ongeluk, de echtgenoote van den beden begraven heer Oerlemans, geb. Nu de drie „Panderjagers" behouden in het vaderland zijn weergekeerd, hebben wij uit hun eigen mond het relaas kunnen opteekenen van het tragisch gebeuren, dat aan het, ondanks alle pech, toch veelbelovend leven van de mooie machine een eind heeft gemaakt. Onder de contingenteering van den Invoer van lint, band en veters zullen niet vallen: bandfluweel (ongeacht de grondstof); drukknoo- penband; haken- en oogenband; metaalUnt; band bestemd voor rotatiepersen van druk kerijen; kleef- en pleisterband (met inbegrip van geprepareerd isolatieband). BERLIJN 357 M. 3 30 Het kleine om roeporkest oh' Willy Stein 5.40 Christian Dlederlch Hahn. zang. HAMBURG 332 M. 10 50 Omroeporkest olv Eugen Wllcken 1.35 Operettemuziek 33p Omroeporkest olv A. Seeker 7.30 Vuurwerk aan den operettehemel mmv so listen, omroeporkest olv A Seeker en om- roepdansorkest olv Erwln Bolt 10.30 Om roeporkest olv ETwln Bolt. feur stopte en nam het argelooze kind naast zich en reed verder. Eenlge jongens, die het zagen gebeuren, waarschuwde onmiddellijk de ouders. De politie werd ook van een en ander op de hoogte gebracht en stelde een uitgebreid onderzoek in. Des avonds werd het kind in bewusteloozen toe.<and in de buurtschap Beemte nabij Apel doorn gevonden. Toen het kind was bijge bracht, kon het zich niet herinneren, wat er gebeurd was. De dader is nog niet gevonden. Definitief is thans bepaald, dat de jaarUJk- sche wedstrijd België—Nederland, welke in bet voorjaar 1335 zal worden gehouden, Mf fcrussel in het Heysel-sladlon zal plaats vinden. De plannen tot uitbreiding van het Antwerp- sche stadion zouden niet tijdig genoeg gereed komen om den traditioneelen wedstrijd in de Scheldestad ook in 1935 te kunnen houden. Het is echter zoo goed als zeker, dat in 1936 deze ontmoeting weer te Antwerpen cal plaats heb ben. was, haald. In de kerk van de H. Theresia droeg Pastoor W. Mutaaers de H. Mie op. Het zangkoor on der leiding van den beer Th. Rooy zong de tweestemmige Mis van Renier Na den uitvaartdienst werd bet driestemmi ge „LI be ra me” van Perosl gezongen. In den stoet merkten we op den burgemeester van Goirle. den heer v. Ginneken vergezeld om. van den rijksveldwachter, het voltallige bestuur van den bond van Steenkolenhandela ren en vele zakenvrienden en bekenden. Drie groote kransen bedekten de lijkbaar; twee van familieleden en de andere van ge noemden bond. Een groote mensebenmaasa was getuige van den droeven gang naar het kerkhof, aan de Hassel tstraat. Hier heeft verricht. Gistermorgen om half twaalf hebben H. M.’s ..Piet Hein” en .JSvertsen" vanuit de haven van Nleuwedlep de verre reis naar Indlë aan vaard. Voor dit vertrek bestond overgroote belang stelling. niet alleen van familieleden en kennis sen der opvarenden, doch half Den Helder was naar de haven gekomen. Velen waren ook per trein of per auto uit het binnenland naar Den Helder gekomen om dit vertrek gade te slaan. Bij den uitgang van de haven stond het corps van de staf muziek opgesteld, terwijl de Schout bij-Nacht en verschillende hooge zee-offideren het vertrek vanaf het plerhoofd gadesloegen. is geheel geïnstalleerd met Veha- Radiatoren. Dat in zulk 'n modem gebouw V e h a - Radiatoren zijn aangebracht bewijst wel, dat zij economisch moetei zijn in het ge bruik. Tienti Hen uTiliteitsgebouwen zijn reeds rr etVeha-Radiatoren ge ïnstalleerd en vervullen tot grote tevredenheid der gebruikers hun functie als aangename, weinig ruimte-innemende en gemakkeli|k schoon te houden warmtebron. Om hun sierlijke v urmen in verschillen de formaten worden er ook steeds meer woonhuizen mee geïnstalleerd. Hedenmorgen is onder groote deelneming .de plechtige uitvaart gehouden van den heer P. U. Oerlemans, die Zondagnacht te Goirle op zoo vreesdijke wijze om bet leven is ge komen. Te Goes heeft zich ten huize van den heer G. V. Pennlngs, onderwijzer bij het Lager On derwijs, wonende in de Wilhelminastraat aldaar, een geval van kolendampvergiftiging voorge daan. Donderdagmorgen vond men zoowel den heer' P als zijn echtgenoote bewusteloos op de slaapkamer. Spoedig werd medische hulp Inge roepen. Naar wij vernemen is bij de vrouw het be wustzijn teruggekeerd, terwijl de man nog steeds bewusteloos is. Direct levensgevaar te niet aanwezig. De oorzaak van deze kolendampvergiftiging Is wellicht een nieuwe kachel, die in een aan grenzend vertrek stond te branden. De belangrijke verlaging van de telefoonta rieven met Ingang van 1 October mocht met reden een toeneming van het verkeer doen ver wachten. Indien men in aanmerking neemt dat de be- teekenis van een dergelijke tariefsverlaging eerst langzamerhand tot het publiek doordringt, dan kunnen de thans bekend geworden cijfers van het interlocale telefoonverkeer over de maand October niet ongunstig worden genoemd, al Is de totaal opbrengst tengevolge van de verlaging ruim f 100.000 minder dan over de vorige maand. Het aantal gesprekken beliep nX 3.890.135 tegen S.43Sjm in de daaraan voorafgaande maand, een toeneming derhalve met 260.208 of 10.7 pCt. Vergeleken met deselfde maand van het vorig jeer valt een vermeerdering te consta- teeren met 181.406 gesprekken of 72 pCt. Zooals bekend bedraagt het tarief thans voor een gesprek van 3 minuten: over afstanden ten. 10 KJ*. tOM vroeger f 0.10; over afstanden boven 10 Lm. 15 K.M. f 0.12. vroeger f0.15; •ver afstanden boven 15 ten. 35 KJd. f020, vroeger f0.35; over afstanden boven 36 KM. tOM, vroeger fOAO. Uit de gespeculeerde gegevens blijkt voorts dat de verkeerstoenemlng hoofdzakelijk het aantal gesprekken in de eerste sone (over af standen tot en met 10 Kit) betreft. Om een definitief oordeel te kunnen uitspre ken aal echter de verdere doorwerking der ver laging moeten werden afgewacht. DROITWICH 1500 M. 1.30 Het com modore grandorkest olv Harry Davidson 3.35 Het studlo-orkest van Belfast 330 orgelconcert door Harold Ramsay 3 50 Reginald King en zijn orkest 5.06 stu dentenlied Z?n 7.50 Harmonle-orkest olv B Walton O 'Donnell 8 50 Music Hall programma 10 20 BBC Theater-orkest 11.30 Ambrose en zijn Embassy-club orkest. BRUSSEL 484 M. 1330 Orkestconcert olv Karei Walpot 1.30 Gevraagde gramo- foonmuslek 6.35 Concert 8 30 ged uit La vie PaTlslenne van Offenbach 8.50 concert door de MIJ der Conservatorium- concerten olv F. Rasse. Gistermorgen is voor de civiele kamer van het Haagsche Gerechtshof de saak voorgezet van de Vereeniging voor den Effectenhandel tegen de Bataafsche Petroleum-Maatschappij betref fende de goudclausule in de Amerikaansche dol- larieenlngen. Met een snelheid van circa 160 KM. kwam ons toestel los van den grond en wij schoten vooruit, toen we plotseling constateeren moes ten. dat twee lichten van een auto vlak vóór ons werden ingeachakeld. Dwars tegen zijn con signes in was de man van de zoeklichten plot seling dwars in het midden van het veld ge reden. Oeyssendorffer trachtte aan het stuur er nog boven uit te komen, doch een botsing met den ambulancewagen. die zich moeizaam voortbeweegt, was onvermijdelijk. De klok wees half elf, zoo vertelde ons Geys- sendorffer. We waren van plan in Noordooste- HJke richting te starten. Groot was onze ver wondering, toen juist in den Noordoosthoek een verstelbaar zoeklicht bleek opgesteld, netwelk op een lorrie gemonteerd bleek. Een tractor was niet aanwezig, zoodat dit zoeklicht getrokken werd door eenambulancewagen. We had den liever geen zoeklicht gehad, want het hin derde ons uitermate. Het scheen ons regelrecht in het gezicht en we verzochten derhalve het te dooven. Toen dit geschied was, startten we. De procureur-generaal elscht wegens verduis tering (331 8r.) een geldboete van 2000, sub sidiair 30 dagen hechtenis. Mr. Witteman, uit Amsterdam,'ving zijn plei dooi aan. De heer IJ-, sieraad van Kerk en zijn partjj is z. 1. volkomen onschuldig aan het hem ten laste gelegde. Op het eind van zijn pleidooi, na stuk voor stuk de elementen der dagvaarding te hebben besproken, beroept spr. zich op den levensloop van den heer IJ., die steeds offervaardigheid heeft betoond voor het algemeen belang. Het is diep treurig, dat deze man door een justitioneel ambtenaar van dergelijke feiten, als te geschied, wordt beschuldigd. Uitspraak 13 December. De bemanning van de „Uiver” is Donderdag middag te Parijs op harteHjlw_yijze gehuldigd Parmentier, Moll, van Bruggen en Prins kwamen om twee uur op Le Bourget met de Ekster aan. met welk toestel ook de heer A. Plesman, de directeur der KXJd uit Neder land was meegekomen. Aangezien de aankomst van de „Ekster” op drie uur was bepaald, ont braken bij de ontvangst verschillende officleele persoonlijkheden, die anders ongetwijfeld aan wezig zouden zijn geweest. De heeren werden verwelkomd door den com mandant van het vliegveld, den heer Girandot en eenlge zijner officieren. Voorts was ter be groeting aanwezig de heer Labouchere, voorzit ter der Nederlandsche Vereeniging te Parijs Verder bevond zich op Le Bourget een groote groep landgenooten en tal van bekende figuren uit luchtvaartkringen. Na de ontvangst in een der gebouwen, voerde een tweetal eskaders eenige vluchten uit. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de Nederlandsche ambassade, waar den gasten eer: tea werd aangeboden door den Nederlandschen gezant te Parijs, Jhr. Dr. J. Loudon. Deze hie.d een korte rede, waarin hij op kernachtige wijze de verdiensten der avlateurs deed uitkomen. Hij noemde den vliegtocht van de Uiver één dlei prestaties, welke de Nederlanders in den vreemde trotsch doet zijn op hun vaderland, er. de vliegers het type van den goeden Nede:-- ander, wien het niet te doen is om roem, maar die zonder bluf met onverzettelijke energie zijn taak volbrengt. Spr. huldigde eveneens d«n heer Plesman. die de KL.M. heeft opgebouwc en groot gemaakt. Een dronk, uitgebracht on het dappere viertal en hun vrouwen en ver loofde in Nederland, sloot de bijeenkomst. Tot de aanwezigen behoorden Generaal Détroyat, de vader van den beroemden vlieger- acrobaat en de heer Wateau, president van de Aero Club de Prance en voorts vele Nederlana- sche notabelen, o.w. de heeren L. Droogleevri Portuyn, consul-generaal der Nederlanden en J. B. D. Pennink. vice-consul. Hedenochtend om tien uur zal de Ulverbe- manning een bezoek brengen aan het Oral van den Onbekenden Soldaat, waarop zij een krans zal leggen. Des middags te zes uur vindt de huldiging plaats door de Fransche Aerc Club, terwijl des avonds te acht uur de Neder landsche Kamer van Koophandel te Parijs de bemanning KLM. in aanbieden. BEROMUNSTER 540 M. 3 20 Populair concert 5 20 Gramofoonmuziek 8 30 Een Baselache cabaretavond met dansmu ziek. BATAVIA, 29 Nov. (Aneta) Ofschoon de heer Van Oelderen, Nederlandsch gedelegeerde bij de Nederlandsch-Japansche handelsconfe- rentie te Batavia, nog niet definitief passage heeft geboekt, staat het (pch vrijwel vast, dat hij 5 December met het K. L. M.-vllegtuig naar Nederland zal terugkeeren. Het Indischt „Nieuws van den Dag” leidt hieruit af, dat de handelsbesprekingen te Bata via met Japan praktisch zijn afgeloopen. Dit gaat niet. De pleitnota der tegenpartij te een mooi stuk, maar zij wordt op enkele plaatsen ontsierd. Zoo staat er. dat pi ’s actie is een actie tot con tractbreuk. Maar als er debitrice te, die heeft beloofd, in goud of in goudwaarde te betalen, en die zich dan van bultenlandsch recht be dient om te trachten van haar verplichtingen af te komen, is het vrijmoedig om zoo lets te schrijven. De toeschouwers wisten niet beter of onze .Jongens' waren In de vlammen levend omge komen. Groot was hun verrassing, toen zij hen naar zich toe zagen stappen, weliswaar gebles seerd. doch toch levend. De Britsch-Indlërs wa ren absoluut de kluts kwijt en Oeyssendorffer en Asjes hebben er zelf voor moeten zorgen, dat de gewonden van den ambulancewagen behoor lijke geneeskundige verpleging In het hospitaal ontvingen. Later bleek ook Asjes hier opgeno men te moeten worden, doch zijn belde Hol- landsche vrienden hebben hetti Jiier den gan- schen nacht gezelschap gehouden. Men hoort nu al een jaar lang dat de Ko ninklijke zich verschuilt achter chicanes en dat dit deze maatschappij niet lang meer zal geluk ken, tegen welke betichting van kwade spr. met klem opkomt. Voor het Arnhemsche Hof is behandeld zaak tegen den accountant IJ., secret arts-pen ningmeester van de stichting Rijnstrandbad. Hem was ten laste gelegd, dat hij zich zou hebben toegeëigend een bedrag van f 500. dat door den directeur van het bad de P. ontvangen was van den gerant D. Voorts hield de dagvaardlglng nog in de ten laste legging van bedrieglijke bankbreuk en bo vendien van verduistering van f 100. Mr. Van Regteren Altena, voor de Ver. van den Effectenhandel pleitende, repliceerde. Nadat de Bataafsche geleend had, had zij geen rechten meer, maar alleen plichten. Zij had verbonden goldcoin te betalen van zeker gehal te en gewicht. Niets ander dan goud kan de Bataafsche be vrijden. Zelfs de wetten van den staat New York kunnen haar niet bevrijden. Als zij niet bevrijd is, moet zij presteerem Als zij te New York niet presteeren kan. moet zij het elders doen, n.l. op de natuurlijke betaal- plaats, welke het domicilie te. Bepaald te dat de betaling moet geschieden door den fiscal agent, maar dit Is alleen bepaald in bet belang van dén fiscal agent, dl. Is de bankier, die er provisie van krijgt. Als de betaling elders dan te New York geschiedt, behoort de Bataafsche overleg te plegen met den fiscal agent, die er even goed provisie van kan krijgen. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN Voor de civiele kamer van het Haagsch Ge rechtshof kwam Donderdag na de zaak tegen de Bataafsche betreffende de goudclausule in de Amerikaansche dollarleeningen de zaak van de Koninklijke Petroleummaatschappi) tegen de Vereeniging voor den Effectenhandel aan de orde. De directeur van de Koninklijke, ir. J. F E de Kok, gaf een toelichting op de balans van de maatschappij. HU bestreed, dat de Koninklij ke voordeel van de devaluatie zou hebben ge had. Prof. mr. A S Oppenhelm lichtte de memo rie van grieven der Koninklijke toe. Hierna, dupliceerde, voor de Bataafsche plei tende, Prof. Mr. Molster. Hij nandhaafde. dat het hier een contract betreft met een trustee, als gerechtigde uit een obllgatieleening. Voorts moet de overeenkomst niet slechts in het belang van één partij wor den geïnterpreteerd. Wü hebben niet beloofd gouden munten, maar wij hebben beloofd gouden munten, voor zoover het Amerikaansche recht de betaling daarvan toestaat. Als pl. goed is Ingelicht te uitvoer van goud te New York toegestaan ter reguleerlng van den wisselkoers, maar niet voor een ander doel. De Bataafsche Is verplicht te New York gou den munten te betalen. Pl. handhaafde, dat deze verplichting niet gesplitst kan worden in een essentieel en een nlet-essentieel deel. Een klap en de Postjager stond oogenblikkelijk in brand. Als een fakkel vloog het toestel 130 M. door. De rechtervleugel van het vliegtuig kwam in aanraking met het ambulancevoertuig en werd met den rechterolietank gedeeltelijk afgerukt. Het rechterwiel botste tegen de in stallatie van het zoeklicht en werd 50 M. ver weggeslingerd. De buik van de machine en de vleugeltank werden opengerukt en de 2000 liter benzine liepen weg. Het vliegtuig was een vurige pijl gelijk. Het toestel i'i, maakte een halven slag om en boor de zichzelf met den neus in den grond. Vervolgens repliceerde mr. Asser, eveneens voor de Vee, voor den Effectenhandel pleitende. Hl) zeide o m., dat de tegenpartij zich beroept op een absoluut uitvoerverbod van goud. dat In Amerika zou bestaan, maar dat er ginds niet zulk een absoluut verbod te. Men kan er een license verkrijgen, ook voor goudultvoer door particulieren als het uitvoering betreft van overeenkomsten, vroeger gesloten. Uitvoerig betoogde pl. dat, wanneer men uit gaat van de stelling, dat het vonnis der recht bank ten aanzien van de Bataafsche juist is. het vonnis ten aanzien van de Koninklijke onjuist genoemd moet worden. Nergens staat dat de Koninklijke zal beta len In New-York, Amsterdam. Londen enz„ maar steeds Is scherp onderscheiden dat de ge- heele betaling zal plaats hebben in New-York aan Dillon Read. En dan vindt men nergens anders dat Dillon Read zal zorgen voor een machinerie, voor arrangementen, ten gevolge waarvan de houder zijn coupon tegen dagkoers zou kunnen innen in Amsterdam, Londen enz. Pl. besprak vervolgens o.m. den Inhoud van de coupon. Hier staat duidelijk, dat de schulde naar te betalen zal hebben in goud te New- York. Wanneer de verplichting om tn meerdere plaatsen te betalen aanwezig was geweest, dan had dit toch zeker in de coupon vermeld moe ten worden. Resumeerende kwam prof. Oppenhelm tot de conclusie, dat de goudclausule een gouden muntclausule te, gelijk bV de Bataafsche ten aanzien van preciesdezelfde clausule, door belde partijen is erkend. De Koninklijke moest dus aanvankelijk in gouden munt betalen. De Koninklijke te dan ook thans, wat de be taling In New-York betreft, bevrijd door het nominaal bedrag dfcr door haar verschuldigde gelden in papieren dollars te betalen, op de zelfde gronden als de Bataafsche dit te. De collectlon-mogelljkheld voor den coupon- houder b.v. te Amsterdam heeft geen andere beteekenls dan dat de couponhouder er recht op heeft, dat de In die hoofdstad aangewezen banken zijn coupon van hem o vernemen, zonder berekening van provisie tegen een bedrag, dat op den dag van aanbieding, het aequivelent vormt van het bedrag in dollars dat hem in New-York zou zijn betaald, zoo hij daar bU Dillon Read definitief van zijn coupon afstand had gedaan. Wegens het vergevorderd uur werd de zitting te schorsen. De president deelde mede, dat de behandeling Zaterdagochtend 10 uur zal wordcsi voortgezet. Dan is het woord aan de tegenpartij. 41 galathees, Haaf Gistermorgen omstreeks zeven uur is de 31- jarige H. Laurensen, uit Hoensbroek, die werk zaamheden verrichtte aan de telephoonlUn langs den spoorweg RoermondMaastricht, ter hoogte van Kasteel Hattem, toen hU op de rails een boterham zat te eten, door een trein komende uit Maastricht gegrepen en op slag gedood. Het ongeluk is te wijten aan den zworen mist, waardoor de man den trein niet heeft zien aankomen. WARSCHAU 1345 M. 7 30 Omroepor- ke*t oh' J. Ozimlnskl 9.20 Concert 9 35 Het Fronys Dansorkeet 10 45 Gra mofoonmuziek 11.30 dansmuziek. HUIZEN 1875 M. KJl.O. 8 uur MöTgen- concert 10 uur Gramofoonmuziek 10 30 Muziek uitzending voor fabrieken 11 uur Oramofoonmuziek 1130 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquln 12 uur Politieberichten 12.15 Het K.R.O- Orkest olv Marlnus van ’t Woud 2 uur Halfuurtje voor de rlJpeTe jeugd 2.30 Gramofoonmuziek 3 uur Kinderuurtje - door mevrouw Sophie NuwenhuisVan der Rijst en mevr. Corrie MarreeVan der Ven 4 uur Verzoging van den zender 4.15 Operette ..De Prins van Sind,,, op te i voeren door het jongedameskoor „Het Oosten” uit Rotterdam olv Otto de Vaal 5.15 Oramofoonmuziek 5.30 Esperanto- nieuws door P. Hellker 5 45 De K.R.O.- Boys olv Plet Lustenhouwer 6.20 Jour nalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart 6.45 De K.R.O.-Boys olv Piet Lustenhou wer 7 uur Politieberichten 7.15 Ka thol. Radio Volksunlxersitelt 7.35 Gra mofoonmuziek 8 uur Nieuwsberichten van Vaz Dias 8 05 Per schip door om roepland Ontmoeting met dé stoomboot j 5fcn Spanje 8.10 Dajos Bela en zijn or- kest (Uitzending uit Cinema Royal te Maastricht) 9 uur Gramofoonmuziek 9.10 Feestvoorstelling ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van Richard Strauss, onder de auspiciën van de Wagnervereenl- glng. Eerste opvoering van ..Arabella” van Richard Strauss onder leiding van den com ponist 9 55 Gramofoonmuziek 10.25 Persbureau Vaz Dias 10 30 Derde bedrijf van de opera ..Arabella” van Richard Strauss 11.20 Gramofoonmuziek 12 u. sluiting. HILVERRI’M 301.5 M. V A R.A. 8 uur Gramofoonmuziek 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de contlnuebedrijven i 12 uur Gramofoonmuziek 12.15 De Zonnekloppers olv Ccr Stejfti 1 uur Gra mofoonmuziek 1 30 De Flierefluiters olv Eddy Walls 2 uur Verzorging m den zender 2.15 Leo Pu ld in zijn reper toire met pianobegeleiding van Johan Jong 3 uur Nieuws van de platenmarkt I 3.30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest olv Eduard Fllpse mmv Ernest Schilling, j plano. Rotterdamsch Mannenkoor ..Apollo* 4.50 Rotterdamsch Philharmonisch Or kest olv Eduard Plipse 530 Gramofoon- tnuzlek 8 uur Herhaling S O S.-berich ten 8.03 Gevraagde Gramofoonmuziek i 8.20 Zaterdagavondfilmpjes 8 30 ..Hou I stand”. Programma met medewerking van VARA-Orkest olv Hugo de GToot. Joseph Schmidt, zang 11 u. Vaz Dias 12 u. Sluiting. LUXEMBURG 11304 M. 8.05 Gramof.- nuziek 8.20 Persberichten. Vervolg gra- I nofoonmuziek 12.20 Religieuze causerie 12.50 Persberichten e.d. - 4 1.05 Het I ^adio-Jazz-orkest olv Ferry Üusa speelt iansmuziek 11.20 Koeren 1.25 Gevart- >erd concert door het Radio-orkest olv Hen- 1 Pensis: 1 De Kalif van Bagdad. Boieldieu Mon Rêve. wals, Waldteufe! 3. Souvenir de Chopin, fantasie Chopin-Fétras 1 50 iCöersen 1 55 Vervolg concert: 1. Cockney suite. Ketelber; 2. Cendres de Roses, Ar nold; 3. Le Fakir, marsch, Vaulet 2.20 Koersen 4.05 Koersen 6 50 Concert- en dansmuziek 7 50 Sportberichten 7.55 Fransche uitzending. Accordeon-soli door Marc Braun 8.20 Persberichten 8 45 Zang-Tecltal door Venant Pauké-bariton. Opera-arlas 9.10 Oramofoonmuziek 9.50 Causerie door Darius Milhaud 10 u. Gala-conc€*rt door het Radio-Orkest olv Henrl Pensis; Maurice Marechalcello: 1.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 26