r De export van zuivelproducten E we ter Ve W< v.n Tie 3 ho< dei DE HUIDIGE TOESTAND MARKTEN c Fi 1 DONDERDAG 6 DECEMBER 1934 ENKHUIZEN PROVINCIAAL NIEUWS DIOPHA Bevroren haringen 4 Experimenten in Engeland Binnenlandsche afzet neemt toe GROOTEBROEK GE HOOGKARSPEL P I WESTWOUD van RIJKSVISCHAFSLAG LIMMEN STAAT VAN BESOMMINGEN MEDEMBLIK STOOMVAARTLIJNEN K. J. C. We»t-Frie«land MONNIKENDAM ASSENDELFT NIEUWE N1EDORP UITGEEST Weerbericht BOVENKARSPEL „Een* zal het ztelsel van zelf voorziening verlaten moeten worden" DEKEN VAN DAM OVERLEDEN De huidige toestand op het gebied van den export zuivelproducten. s te Dec. Tin werden OU en •t en In De uitslag was als volgt: Gez. Kuyper f 274T Plat De gunning is nog aangehouden. thuisreis, Arm («braken Een loon van den heer C. Kooü alhier, had het ongeluk van den hooizol der te vallen waarbü hij zijn arm brax. te R.K G. totaal dus in Esperanto-cnraoa. Wegens de groote be- Dec tot gehouden en bij de patronaatsjongens „Freek", zooals hy algemeen bekend was. Mo ged daj We gei me Ko ver wo Te Ma ge- van j. Schoon Alhier Is overleden de heer J. Schoon, bekende paardeneigenaar. Op de hard draverijen was de heer Schoon steeds aanwezig met uitstekende dravers. Ongeval Bij de werkzaamheden aan de werkverschaffing had de arbeider J. H. het on geluk met zijn hahd onder eën handheiblok te geraken. Bij geneeskundig onderzoek bleek zijn duim gebroken te zijn. 19 Res. De over met De techi kies genü van WC. terre van Wier mint geme hem uit i hü in ve Bil K. a ambt den De repri meer maai deüjl Mr in Wa Dij as. den bra W. 23 bes ver het *n wij 4-J 8-j in Ongeval De werkman van den veehouder B. alhier kwam in het gedrang bij een der op stal staande koeien. Om zich in veiligheid te brengen stak de overvallene zijn arm door een koeraampje, waardoor hij dusdanige verwon dingen opliep, dat de behandelende geneesheer dokter Bosch eenlge dagen rust voorschreef. --- wellicht zal r. product het winnen. Het stap vooruit zijn, als ci_ ?erk ,op wereldmarkt zou krijgen Met den over 1 mag Intreden, Wed. D Vlskoper f 299. D. Dobber f 320. Wed. J. Mulder f 325, KI Sta v. Uiter f 330, D. F—t. f 350. J. Hinke f 350. Plechtige inwijding Zusterhuis. De plech tige inzegening van het nieuwgebouwde Zus terhuis en Bewaarschool zal plaat» h-hbert op Woensdag 12 December. Raadsvergadering Dinsdagnamiddag kwam de raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen. Er was een vacature, wegens bedan- Bij het ter perse gaan van dit nummer be reikte ons het bericht van het overlijden var. den hoogeerw. deken H. A. Th. van Dam, ka nunnik van het Kathedraal Kapittel. Voetbal programma. E.V.E. IReo I, aan vang 2 uur; Edo 2E.V.E. 2 ld. Aanbesteding schoonmaak Door B. en W. is aanbesteea het schoonmaken en schoonhou den van de openbare lagere school in 1935. 'er kist; 1—0.66. 4—7 60 St. Elisabeth-Veroenlging Zondag 9 Decem ber wordt In het Parochiehuis „8t. Maarten" de jaarlijksche tentoonstelling gehouden van de goederen, ufelke in het afgeloopen jaar door deze Verêenlglng zijn vervaardigd. Het is we derom een keurcollectie. welke geëxposeerd wordt, die volgende week in menig behoeftig gezin weer een lichtstraaltje zal brengen. Voor a.s. Vrijdagavond half 8 worden voor het examen opgeroepen de deelnemers uit Hoorn Blokker. Westwoud, Hoogcarspel. Lutjebroek, Grootebroek, Bovencarspel en Rinkhuizen. Het examen zal plaats hebben m het R. K Vereenigingsgebouw te half 8. ken van den heer J. Apeldoorn. Allereerst werd een commissie aangewezen, samengesteld uit de heeren Klaver, Kingma en Kabel tot het onder zoek der geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid, den heer A. v. d. Eng Hzn. Nadat olies In orde was bevonden, adviseerde de commissie tot toelating, waarna de heer v. d. Eng den ge- brulkelijken eed aflegde en dus als raadslid zit ting nam. Hierna sprak de voorzitter eenlge welgekozen woorden tot het nieuwe raadslid. In een schrijven aan den Raad werd door Ged. Staten advies gevraagd betreffende een nieuwe, door hen opgemaakte jaarwedde-regeling van burgemeester, secretaris en ontvanger. Vol- UMUIDEN, 5 Dec. 1934 Rjjksvischafslag Tarbot per kg. 0.65 tot 0.55. griet per 50 kg. 25. tot 12.tong per kg. 0.71 tot 0.55. groote schol per 50 kg. 26.middel schol per 50 kg. 23. tot 22.zetschol per 50 kg. 23.50 tot 21. kleine schol per 50 kg. 17.50 tot 7.70, schar per 50 kg. 9.— tot 3.10. rog per 20 stuks 17.tot 10.vleet per stuk 2.tot 1.pieterman en poon per 50 kg. 8.60 tot 3.80, groote schelvisch per 50 kg. 30.tot 25.middel schelvisch per 50 kg 29.tot 21.kleine middel schel visch per 50 kg. 24.tot 15.—. kleine schelvisch per 50 kg. 18.tot 7.30, kabeljauw per 125 kg. 64 tot 30 gullen per 50 kg. 18 tot 4.20. leng per stuk 1.50 tot 0.20. heilbot per kg. 0.75 tot 0.36, wijting per 50 kg. 4.60 tot 1.55. kool- vlsch per stuk 0.45 tot 0.10. makreel per 50 kg. 6.40 tot 1.60, versche haring per kist 6.20 tot 3.80. den totaalomzet van de boter zou doen dalen. Blijkens mededeelingen van dr. ScheU wer den 23 cursussen met 119 leerlingen gehouden; er slaagden 35 mannelijke en 22 vrouweljjke cursisten. Het nut wordt steeds meer ingezien en vooral van den kant der veehouders is er meer belangstelling. Alle 20 leerlingen der vakschool voor kaas makers behaalden het diploma. Bij de begrooting werd voorgesteld een amb tenaar in algemeenen dienst te benoemen, om meer contact tusschen bond en fabrieken te krijgen. De heer D. de Boer stelde namens Neerlan- dla te Stompetoren voor hier niet toe over te gaan. Hij meende een gebrek in het bestaande systeem te constateeren. HU twijfelt niet aan het serleuzê werk van het secretariaat te Lutje- winkel. Doch de secretaris heeft nog vele an dere secretariaten; en de rijd is daar dat een van die secretariaten den heelen mensch vor dert, n.l, het secretariaat van den Bond, die thans vergadert. Spr. bepleit een contact-com- missie, die het benoemen van een nieuwen ambtenaar overbodig maakt. De technicus wor de Ingeschakeld in de kleinere werkzaamhe den. Daardoor komt tUd vrU voor voorzitter en secretaris voor de groote lUnen. Het gaat niet tegen den secretaris, maar om een doeltreffend besluit. De heer Klaver zag liever, dat de secretaris zichzelf een hulp aanschafte, hetgeen wellicht mogelUk is door de vergoeding die hij voor ver schillende functies geniet. Spr. kan zich anders met het voorstel-De‘Boer vereenigen. De heer Van Diepen stelde voor de salaris sen met 10 pet. te verlagen. De heer Bos Opmeer, steunt het voorstel- De Boer; graag wilde hU op den secretaris voor den Bond ten volle beslag leggen. De heer ZUp wilde dat de secretaris zich geheel voor den Bond vrU maakt voor een sa laris van f 3800 (thans 1700). De heer Brugman sprak namens de Begroo- tingscommlssle, die ook het liefste zag. dat de secretaris zich geheel voor den Bond vrU maak te; de heer Nobel schUnt dit echter moeilijk ’te kunnen. De commissie laat de beslissing over aan de vergadering. De heer De Boer heeft met zijn voorstel al leen beoogd meer contact tusschen Bond en directeuren als bezoekers op de markt, opdat men ook in de provincie weet waar men aan toe is. Na eenige discussie werd het bestuursvoor stel afgewezen. De heer Bos betoogde, dat de verwrongen toe stand in het secretariaat niet bestendigd kan worden; graag behield hU den heer Nobel als secretaris van den Bond en hü hoopte, dat deze LONDEN. 4 Dec. (Reuter). Gisteravond heeft de president van Lever-Bross. Ltd., de heer F. d'Arcy Cooper. Hjdens een te Great Yar- houth gehouden diner een rede gehouden, waarin hU mededeede dat op het oogenblik proeven worden genomen met het invriezen van haring. HU wees er op, dat indien de proeven slagen, en de bevroren haringen op de markt kunnen worden gebracht, zoodra de aanvoer van ver sche haring daalt, men reeds een heel eind op weg is naar de oplossing van de moeilUkheden In het haringvlsscherU-bedrUf. Spr. betreurde het, dat de Britsphe visschers- vloot door de beperkende bepalingen op het oogenblik In de havens ligt. terwUl de Neder- landsche en Dultsche visschers hun bedrijf kun nen voortzetten ep zoodoende dezelfde mark ten van visch voorzien, waar anders Engeland had kunnen leveren. Een noemenswaardige stUging in den harlng- export geeft, volgens Cooper, weinig reden om ten aanzien van de toekomst van de haring- visscherU optimistisch gestemd te zün. HOLLAND-AMERIKA LUN VOLENDAM 4 Dec. vap Rdam te New-YoTk. DRECHTDIJK. Rdam naar Pacific Kust. 4 Dec. n.m. ran Londen. BOSCHDIJK. thuisreis. 4 Dec. van Havana. Werkverschaffing Op de Vrijdag jj. ge houden vergadering van de werkverschaffings- commlssie. welke gerulmen tüd duurde, zUn tal van onderwerpen, de werkverschaffing be treffende. ter tafel gebracht. Uitvoering van werkobjecten was wel het hoofdpunt van den avond. Unaniem werd goedgevonden, dat in den vervolge elke aanvrage voor bagger of wat dan ook, over de secretarie zal gaan. diploma ad 50.Te vervallen komt de ver goeding voor nachtdienst ad ƒ50. B. en W. stellen voor, deze voorstellen aanvaarden. Over dit punt werd zeer uitvoerig van ge dachten gewisseld. Tenslotte diende de heer KI. Slagter een voorstel In, het salaris van ambte naar Boukens te bepalen op 1300 plus 400 bU huwelUk, welk voorstel met 38 stemmen werd verworpen. Van den heer N. Nettvel het volgend voorstel: salaris Blom 600 en B. Thomas 400.—. Aangenomen met 6—5 stemmen. Vervolgens kwam de wUzlging kindertoeslag ter sprake. De heer C. Brocrsen kon zich niet vereenigen met het voorstel van B. W den kindertoeslag uit te keeren reeds bü het eerste kind. Spr. wilde het eens Ingenomen standpunt handha ven en den toeslag ultkeeren bü het derde kind. BU stemming werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 65 stemmen. ’Met de salarisregeling veldwachter ging de raad accoord. Hierna volgde opnieuw aanbieding begrooting 1935 voor het G.E.B. en de gemeente, nadat dezelve is gewUzigd overeenkomstig de aanwij zingen van den RUksaccountant voor de begroo ting 1934. BU Hoofdstuk II achtte de heer K. Kopl on- ge we nacht de intrekking subsidies Wit-Gele Kruis en Diaconie van terugwerkende kracnt te doen zUn. B. en W. zullen dien overeenkomstig den RUks accountant advisee ren, zoomede ook inzake sub sidie Bewaarschool. Rondvraag. De heer Neuvel wilde getracht zien, ook voor onze gemeente goedkoope groen ten te verkrUgen. Hieromtrent zal overleg ge pleegd worden met de commissie van Vüf De voorzitter adviseerde, dat ook de organisa ties in deze Iets moeten ondernemen. Hoogste stand; 769 3 te Helsingfors. Laagste stand: 745 2 te Valentla. Verwachting Zwakke tot ma tigen. later wellicht weer toenemende Zuid- WestelUken tot Zuid-OostelUken wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt. waarschUnlUk nog tUdelUk regen, weinig verandering in tem peratuur. Zon op 7 55, onder 3.47. Maan op v.m. 8.03. onder nam. 3 uur. Licht op 4.17. Nieuwe maan 5.45 nam. Dr. Nufjens Het R.K. fanfarecorps „Dr. Nuuens" zal op Zondag 6 Januari 1935 in Hotel .De Landbouw” te Hoogkarspel en op Zondag 13 Januari in Hotel ..De Lindeboom te West woud haar winterultvoeringen geven voor de Donateurs. Het corps heeft voor deze uitvoe ringen een geheel varieerend programma. Het belooft weer een paar genotvolle avonden te worden. van de heden aan den RUksvischafslag aange komen stoomtrawlers: Roode Zee 85 manden 1330.Schoort 610 manden 3470.Leentje Elisabeth 135 manden 1930.Rotterdam 570 manden 3000—, Alma 330 manden 2450.Ja cqueline Clasina 400 manden 2850.Kotters: E 157 830.—. Loggers: KW 124 400—, KW 163 400—, KW 51 640—, KW 114 640—, KW 167 780.—. Versche haring: KW 31 1238.—, KW 25 1330—, KW 149 1260—, KW 14 3930—, Sch. 81 1260 VI. 132 50.—. Veiling Uitslag der gehouden veiling door notaris Th. P. Jansen te Grootebroek op Dins dag 4 December 1934 in de herberg ..Het Wapen van Grootebroek" ten verzoeke van mejuffrouw de wed. K. Timmerman, geb. Vr. Reus te Grootebroek van: een woonhuis met schuur, erf, bouwland en water aan de ZuldzUde van den Dorpsweg te Grootebroek, groot 36 aren 32 cen tiaren. Gekocht door G. M. Visser Kz.„ landbouwer te Lutjebroek voor 4840. Spr. hoopt dat die niet te lang op zich zal laten wachten. (Applaus). De voorzitter bracht den heer Geluk dank en wees erop, dat meer samenvoeging van fa brieken en betere grensregeling kan lelden tot besparing van koeten en tot de mogelijkheid om meer en andere melkproducten te produ ces ren. Parochiale leesbibliotheek Naar wjj verne men ligt het in de bedoeling bovengenoemde bibliotheek te reorganiseeren en bij de Sc. Vln- centiusvereenlging dezer parochie onder te brengen. K. Koster, wees er t nog nimmer on- -voor het zui- zich voor den Bond zal vrijmaken. De heer Nobel zegt, dat hü sinds 1906 voor den Bond als secretaris werkt en gemiddeld f 1500 verdiend heeft. Het belang van den Bond gaat hem ter harte; doch alleen als secreta ris van den Bond zal men spr. nooit zien. De heer D. de Boer had dit verwacht; doch hü vraagt of voorzitter en secretaris 2 i 3 uur des Vrüdags spreekuur in Alkmaar houdt voor de directeuren van groote en kleine fabrieken. De heer Nobel zegt, dat hü Vrüdags altüd, reeds van 1906 af, voor den Bond in Alkmaar beschikbaar is. De heer Wit (Oudendük) zag gaarne, dat de heer Nobel met al zün invloed voor den Bond behouden bleef. Na eenige discussie stelde de voorzitter voor, het voorstel-De Boer in zooverre aan te nemen, dat Vrüdags enkele uren door voorzitter en secretaris beschikbaar worden gesteld voor den Bond. De voorzitter kan niet garandeeren, dat hü eiken Vrijdag in 't Landbouwhuis is; hü kan zich daartoe niet verbinden. Dr. Scheü waarschuwt tegen een definitief besluit op dit critieke moment; op de voorjaars vergadering zal het bestuur een goed gefun deerd voorstel kunnen doen. Het laatstgenoemde voorstel zltter werd hierna atuig Tqgen Opmeer. OiAei Zand. De begrooting werd hierna aangenomen ontv. en uitg. op 18.595. Het voorstel-Van Diepen tot 10 pet, salarisverlaging werd ver worpen. In de financieele commissie voor het nazien der rekening 1934 en begrooting 1936 werden aangewezen ..De Dageraad". Burgerbrug, „Mld- woud” en „Eendracht” te Texel. Na rondvraag stuiting. Gemeenteraad Vrijdag 7 December 's avonds 8 uur. wordt een openbare raadsver gadering gehouden. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente kwam Dinsdag in voltallige zitting büeen. Wüzlglng art. 67 der algemeene politieveror dening. De Inspecteur van de volksgezondheid heeft een bemerking gemaakt op aft. 67 onzer veror dening. waarbij alle waren waaraan een zieke behoefte kan hebben gedurende de winkelslui ting mogen worden verkocht in alle winkels, mits een medische verklaring wordt overgelegd. Hü ziet hierin dat onbevoegde winkeliers ge neesmiddelen zullen gaan verkoopen. B. en W. stellen voor den inspecteur te be richten. dat hiervoor geen vrees bestaat en dat bü eventueele herziening der verordening met zün wensch rekening zal worden gehouden. Aldus besloten Verordening heffing besmettelüke ziektengel den. De minister wenscht dat de heffing begint bü 1000.inkomen in plaats van bü 1500. Van deze categorie moet dan 10 pet. verhaald. B en W. hebben geen bezwaar tegen inwilli ging van dit verzoek. Ook de raad ging er mede accoord. Gedeputeerde Staten zenden aan den raad om advies een ontwerp-regeling van de bezoldi- gipg van B„ S. en O. Hierbü wordt de gemeente geplaatst in de 4e klas. Een overgangsbepaling ve&rkomt echter al te drastische verlaging voor de tegenwoordige titularissen. De regeling zou Ingaan 1 October. B. en W. kunnen zich met de voorgestelde re geling vereenigen, mits de datum van ingang gesteld wordt op 1 Januari 1935. Vervolgens zouden zij gaarne zien, dat de wo- nlnghuur van den burgemeester werd gesteld op 10 pct. van de jaarwedde. Over dit punt ontsponnen zich uitvoerige dis cussies. Vond de heer G. Kenter de voorgestelde wo- ninghuur te laag, de heer Jb. Buljsman kon zich niet vereenigen met het voorstel de salai lever aging te doen ingaan per 1 Jan. Spr. motiveerde zün standpunt op grond van een reeds jaren gekoesterden wensch tot verlaging v. gemeente- classificatie. bü stemming (92) werd besloten met het voorstel van B. en W. intake huurverlaging ac coord te gaan. De ingang der salarisverlaging werd met 7 tegen 4 stemmen bepaald op 1 Jan. Nu voor burgemeester, secretaris en ontvan ger een definitieve regeling der jaarwedden is afgekomen, is het eveneens de tüd om ook voor de overige ambtenaren met het stelsel van kor tingen te breken en een definitieve regeling te treffen. Verder was het noodig. om, als gevolg van het ontslag van 8. Zwarthoed. de positie van het personeel ter secretarie te regelen. Wat dit laatste betreft is de volgende voor- looplge regeling getroffen: Aan J Boukens is een jaarwedde toegekend van f 900.en ingeval van huwelük wordt hem een toelage toegekend van 400.Hem is mede opgedragen de arbeidsbemiddeling ad 50 per jaar. Aan A. C. Blom is een jaarwedde toegekend vgn 800. B. Thomas zal als volontair 200.genieten voor schrüfloon. Zoodra een der ambtenaren vertrekt, zal de wedde van den overblüvende meer in overeen stemming worden gebracht met zün prestatie als eerste ambtenaar. Vervolgens hebben B. en W., na overleg met de lichtcommlssie, nader onder de oogen gezien de jaarwedden van het personeel van het G.E B Voor den admlnlstrateur-meteropnemer is het grondsalaris van 2000.teruggebracht tot f 1700.Echter is ‘t gevoelen van B. en W. om den kindertoeslag ad f 50.per kind te laten aanvangen bü het eerste kind. Brleffies heeft 3 kinderen, waarvoor hü tot heden geen vergoe ding genoot. Voor den chef-monteur is het grondsalaris van f 2000.vastgesteld op 1600.Dit is 100minder dan van den admlnlstrateur- meteropnemer. Dit verschil is gemaakt aange zien de werkzaamheden van den chef-monteur die van den admlnlstrateur-meteropnemer zeker niet overtreffen en daarbü heeft de chef-mon teur geen financieele verantwoorde'ükheld. De kindertoeslag die voor dezen titularis voor vüf kinderen geldende was, is eveneens gesteld op 50.per kind te beginnen met het eerste. Hü heeft acht kinderen. Betreffende dezen titula ris is de organisatie gehoord. Tenslotte dient ook de wedde van den veld wachter herzien te worden. Deze was geregeld van 1500.tot 1900.benevens vrüe wo ning. De Minister vordert Als regel dat het grondsalaris voor de veldwachters gesteld wordt op f 1300tot 1700.met inbegrip van vrüe woning. Echter is hü bereid. Indien de aard van de gemeente dit medebrengt, de wedde op te voeren, doch In geen geval hooger, dan die van den rüksveldwachter. Deze geniet f 1253,tot 1858 waaronder de woning is begrepen. B. en W. zün voornemens bü den Minister te be pleiten, dat de taak van gemeenteveldwachter in deze gemeente zwaarder is. dan die van den rüksveldwachter in het algemeen Verder is het voor het prestige van den veldwachter wen- schelük, dat zün wedde geregeld wordt overeen komstig die van zün collega rüksveldwachter. B en W. zün voornemens de wedde van den veldwachter te stellen op 1853.Hiervan gaat af zün woninghuur, die zü zouden willen ge steld zien op ƒ208.— (gelük aan de ovenge ambtenaarswoningen). De kindev;<>esla’ zou voor ?.em ook beginnen met het eerste kind. Ver- eiscnt wordt een vergoeding te verleenen voor kool 15010. Roode kool 14.20. Savoye kool 16.20 per 100 stuks; Spruit kool 0.651.95 per 15 KG Boerekool 0.200.43 per kist (lo K.G.); Andüvie 0.140.82 per kist; Wortelen 0.20—0.33 per zak; Uien 0.280.56. drielingen 0.180.24 per 25 KG; Pret 47 60 per 100 bos Fruit. Appels. Westl. bellefleur 614, zoete idem 17, Blsmarck-appel 313, Bramley Seedling 513, Groninger Kroon 13. Notarls-appel 615, Pre sent van Engeand 623, Reinette, goud 823. idem oranje 1114 alles per 100 K.G Peren. Beurré Clalrgeau 18. Curé 813. St. Germain peer 512.50. Gieser Wildeman 612. Kamper veen 5.50. Wlnterjan 3.5011 alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL. 5 Dec. (Marktbericht .De Tuinbouw”). Aardappelen. Aanvoer: 35 baal. Bonte 1.151,35 per baal. Groenten. Uien, grof, 0.951. gToote 0.850.96. drielingen 0 350 45, nep 0.60 per baal. Aanvoer 110 baal. Bloemkool le soort 6.709.80. 2e soort 1.905. 3e soort 1.501.80. Aanvoer 138.000 stuks; Roode kool 1.502.60 per 100 K G. Aanvoer 5800 K.G.: Gele kool 11.10 per 100 KG. Aanvoer 5800 K.O.: Deensche witte kool 1.10 per 100 K.G. Aanvoer 1500 K G Bleten groote 0 46 per 100 K G. Aanv. 7000 K O Spruitkool f 1.Aanvoer 10 zak BARNEVELD. 6 Dcc. Aitpvoer 400.000 Kip- eieren 4.756.00 Handel flauw. ENKHUIZEN 5 Dec. Visch. 18 vaartuigen 1550 p Z N Bot 012'^—0.15. HOORN. 6 Dec. Kaasmarkt Aanvoer 4 stapels. 4365 kg. Fabr. kl. 19.00. Handel goed. MAKKUM. 5 Dec Visch 2400 pond Z N Bot 10.00—12 00, 300 pond Splerin” 3 004.00 per 100 pond 4 tal kamerharing 3.203.60 per tal. NOORD-SCHARWOUDE. 6 Dec 1000 K.G. aardappelen: Eigenheimers 1.20, Bi. Elgenh. 1 40—2.20 3600 K.G. Uien: Gele Nep 1.60—1.80. Drielingen 1.20. Uien 1.502.00. Grove Uien 2.30 500 K.G. Peen 0.60. 1600 KG. Kroten 1.20 1.50, 49500 K.G. Roode kool 1.40—2.10. idem doorschot 1.00—2.50. 29200 K.G. D. Witte kool 0.80150. idem doorschot 0.901.30. 7700 K.G. Gele kool 1.201.40, idem doorschot 1.001.10. OBDAM. 5 Dec De Tuinbouw” 12000 K Gt Roode kool 1.002 40. 9000 K G. Gele kool 1.00 1 20. 4000 KG. Witte Deensche kooi 0.901.30. 2000 KO Uien 1.702.40 2000 KG. Roode Ble ten 70—90 cent. 15000 K.G, Wortelen 60 cent. SCHAGEN. 6 Dec. Elerveiling 35000 Kip- eieren: 54 56 3.0—3.990, 56,58 3.904.40. 58 60 kleine witte 2.903.40. 600 Eendeieren 2.50 2.60. SCHAGEN. 6 Dec. Veemarkt 5 Paarden 75.00150.00. 15 Magere Geldekoeien 80.00 120 00, 34 Vette Geldekoeien 150.00—235.00. 12 Kalfkoeien 110.00 190.00 194 Vaarzen 80.00— 130.00. 37 nuchtere kalveren 6.00—14 00. 80 scha pen. vette 14.0021.50. 347 Overhouders 8.00 12.00. 2 Bokken en Geiten 5.0010.00. 19 vette varkens 3233 cent per K.G. 87 biggen 7.00 '10.00. 21 konünen 0.501.50. 23 kippen 3075 cent WOGNUM, 4 Dec Druiven 2831 cent. Witlof I 912 cent. Idem II 912 cent. Idem III 25 ct. Aanvoer 4500 K G. Ulen 1802.60. Bloemkool 1 50—5 00. Prei 2.006.50. Spruitkool 5.2010.40, Roode kool 1.001.20. WOERDEN. 5 Dec. Vellingsver. Woerden en Om streken. Eiercnvelllng Kipeieren wit 4 005.30. gemengd 4 106 20. bruin 4.105.40. eendeieren 2.503.50. beneieren 3.604.00. alles per 100. Aan voer 11693 eieren. Kaas 22—25 cent per pond. Boter 74 cents per pond Kippen 66 cent. Hanen 85 oent, Eenden 55 cent. Alles per stuk. Brandbeveiliging van den Zuidertoren. De brandraad maakt melding dat. dank zü de royale medewerking, het bedrag, benoodigd voor de beveiliging tegen brandgevaar van den Zui dertoren büeengebracht is. V. V. V. Uit het jaarverslag dezer vereeni- ging kon het volgende aangestipt worden: Ten aanzien van de aansluiting bü de onlangs gestichte federatie benoorden het LJ voorlooplg een afwachtende houding aan te nemen. De reden is dat het toerisme in Noord-Holland zidh hoofdzakelük concentreerd in Alkmaar en de badplaatsen aan de Noordzee; bovendien is een groote trek waar te nemen naar den af- slultdük en de Wleringermeer. Enkhuizen moge veel belangwekkends hebben op historisch en architectonisch gebied, doch dit heeft slechts waarde voor een speciale groep van toeristen. De twee goedkoope zomerrondreizen. uitgaande van de Ned. Spoorwegen (Amsterdam—Enkhui zenUrkKampenAmsterdam v.v.) moesten vervallen wegens onvoldoende deelname. De plannen voor demonstraties op het gebied van watersport, moesten worden opgegeven we gens financieele en technische bezwaren. Ontstemd was men over het verloop der 4ge- moeiingen in zake de vestiging van een Jeugd herberg in het gebotfw „De Tent”. Ondanks het bestuur de toezegging gedaan had door het nemen van een obligatie in de genomen leening, is het overal buiten gehouden. Wegens de groote kostep hieraan verbonden, kon nog niet aan den wensch gevolg gegeven worden een fontein in het plantsoen in werking te stellen. Het gemeentebestuur Is voornemens de ge meentelijke subsidies aan V.V.V., tevoren 100 bedragend, in 1933 teruggebracht-ep-50. thans te verminderen tot t0, waardoor de V.V.V. ernstig in haar bemoeiingen wordt belemmerd. Na de verkiezing is het bestuur als volgt sa mengesteld D Brouwer, N. H. Groot, J. Aarents en P. Sybrandy. Tot slot kan gemeld worden dat V.V.V. een büdrage geschonken heeft aan den Brandraad tot behoud van den Zuidertoren. Een krachtig werkend versterkingsmiddel voor zieken en herstellenden Opwekkend zonder reactie RAADPLEEG UW ARTS! 0.60 VOLD. VOOR 1 MAAND NEDERL. FABRIKAAT VERKRIJGB. IN ALLE APOTH. EN DROG. DIOPHA N.V. IJMUIDEN Uitslag openbare verkooping Woensdag z ten overstaan van Notaris J. P Stuüt te Castricum eene openbare verkooping gehouden van eenige perceelen wei- ALKMAAR, 5 Dec. Exportveiling. Aardap pelen 2.70, andüvie 0.502, appelen 5750, bloemkool le kw. 56.50, idem 2e kw. 24, boerenkool 0.702.20, druiven 15—17, gele kool 1.20, groene kool 1350, kropsla 3.20. knolsel- derie 2.20, peren 2—4, prei 1.804.30, roode kool 1.30. selderie 12.60. spinazie 0.501.90. spruiten 2.505.50, witte kool 1.302.20. worte len 0.701.30, idem per bos 1.504, witlof le kw. 4505.50, idem 2e kw. 2503. BOVENKARSPEL BloëmboIIenveiling Ver- eeniglng West-Friesiand. De veilingen worden veel kleiner, wat echter ook thans nog niet van invloed was op de prijzen. De stemming was lusteloos, de kooplust niet groot. Door het bestuur werd bekend gemaakt, dat op 19 Dec. a.s. een vrüe veiling zal worden gehouden, zoo- dat de minimum-prijzen van voor 12 op f0.35. voor 1012 f 0.20 en voor 810 f 0.10, dan niet gehandhaafd worden. De noteering was heden: Ameririca 070—1.05; Alpensnow 0.35; Athalia 0.35; Bar. Jules Hu- lot 0500.85; Baron van Wünbergen 0.350.40; Boule de Neige 0.35—0.45; Belinde 0.40—0.70; Blauwe vogel 1.65; Blériot 0.400.60; Brillant 0 601.00; Catharina 0.901.15; Crimson Glouw 0.35—0.45; Charles Dickens 0.70—1.00; Early Sunrise 0.35—0.65; Energie 0.350.75; Empress of India 0.60—0.80: Miss Edith Cavel 0 40; Fla ming Sword 0.350.45; Faust 0 60: Golden West 0 350.50; Halley 0.350.75; 1'Immaculee 0.35 0.50; Jacoba van Beieren 0.350.60; Lady Bor- reel 0.35—0.40; Lilac Wonder 0.75; Master Wlet- se 0901.00; Mac Laren 1.101.20; Mar Foch 0.35; Mevr, van Konünenburg 2.102.85; Mount Everest 035; Maiden blush 0350 40; Mont Cenis 0.350.60; Meilust 035; Nancy Hanks 0.400.60; Odin 0.350.45; Orange Queen 0.35; Princejine 0350.45; Paece 0 350.40; Princeps 0.350.40; Prince of Wales 035—0.45; Pink Per fection 0.350.50; Pfltzers Triumph 3.153.60: Quo Vadis 0.80; Red Emperor 0.400.75; Rose precose 0.801.00; Rol Solei1 0550.70; Reo Carina 0.40045; Souvenir 0.350.40; Schwa- ben 0.350.75; Sara Bernhardt 0.350.40; Trudi Grotz 1.85; Th. Edison 1.70; Venus 035—0.60; Virginia 0.90—1.10; Viotta 0.75; Vesuvius 035 —0.65; White Giant 0.35—0.40; War 0.40—060, Wolfgang van Goethe 0.851.00; Yvonne 0.35 0.45; Yellow Standard 0.50; Yellow Hammer 0 65. Alles per 100 stuks voor de maat 12 op De maat 1012 In de gewone handelssoorten 0.20—0.40 Lillum Negale 280—3 50; idem 18—20 2.00— 240; idem 16—18 1.00—1.50; idem 14—16 030— 0.90 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDUK. 6 Dec. 25000 kg. Roode kool 1.001.80, 11000 kg. Gele kool 1.00—1.40, 16000 kg. Deensche Witte kool 0.75— 1.50, 3800 kg. Uien: Gele Uien 1.90—2 00, Grove 2 30—2.40, Gele Drielingen 1.20, 2700 stuks Bloemkool: Reuzen 5.10730, Lichte 1302.50, 400 kg. Bleten 0 60—1.60. BLOKKER. 6 Dec. (Marktbericht van „Op Hoop van Zegen Groente en Frtili. Sla 140: Blsmarc 38. R. Dor 3307.40. St Germain 8.1014.90. Soldaat 8—13. B Dlel 4(30—830. Spruiten 4—6. Prei 3,10. Selderie 1.30. Uien 130. Druiven 4931; BY Seedling 813. Giese Wildeman 4 608 80, Goudreinet 9.3016.90. Pr. nan Engeand 10303030. Wtnterjannen 430 8 60. Wlnterouw 5.10—8 40 BEEMSTER. 5 Dec (Afalagver. Beemster. For merend en Omstreken”). Aardappelen. Blauwe f 0 73—0.96, Borgen 0.46—0.60 per 36 KG Groenten. Tomaten A 1.903.40, Idem C 11.45 per 10 K.O.; Witlof 16—00 ct. per 8 K.G.; Bloem- langstelling voor dezen cursus zal hü gesplitst worden in twee groepen en wel Bovencarspel en Grootebroek. De cursus te Bovencarspel zal Dinsdags plaats hebben om 7 uur; die te Groo tebroek Zaterdags 7 uur. van den voor- igenomen. zndük, Schoort Het gouden feest van „Thalia”. De ge mengde zangvereeniging „Thalia” zal deze maand haar 50-jarig bestaansfeest vieren. Reeds had dpzen zomer het Bondsconcours ter hare eere in deze gemeente plaats. De tiffi- cieele herdenking zal echter op 11. 14 en 16 December plaats hebben. Voor deze gelegenheid is een revue samengesteld, geschreven door de bekende auteurs Jasper en Leraike. Het mu zikale gedeelte wordt verzorgd door den direc teur van „Thalia”, den heer B Roemër. ter- wül de firma Ridderikhoff te Hoorn de décors en grime zal verzorgen. de voorzitter mee. dat de leiders der organisa ties al het mogelüke gedaan hebben om het zuivelpotje uitgekeerd te krijgen. De heer Van Diepen (Groothuizen) betreur de het, dat er nog 12 millioen K.G. boter naar Engeland gaat voor 35 ct. per K.G., terwül hier de arme menschen veel duurdere margarine moeten eten; voorts zag spr. graag een regee- ringsverbod voor het waterbrood. De voorzitter betoogde, dat afzet van de bo ter. die nu naar Engeland gaat, in ons land j KON. NED. STOOMB. MIJ. BENNEKOM. thuisreis, pass. 5 Dec. v.m. 4 uur Fayal EUTERPE. 5 Dec. van Bordeaux te Anut. JUNO, 4 Dec. van- Algiers naar Setubal. VENUS. 4 Dec van Barcelona naar Genua. TELAMON. 5 Dec. van Mlddl. Zee te Amst. MU. NEDERLANb MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. ulVrels, 4 Dec. van Algiers. JOHAN DE WITT. 5 Dec. van Batavia te Amst. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, December van Colombo. KON. HOLL. U2TYD GAASTERLAND. 5 Dec van B -Aires te Amst. ORANIA. thuisreis, 4 Dec. van Rio Janeiro. HOLLAND-WEST-AFRIKA LUN HELDER. 5 Dec van Hamburg te Amst. REGGESTROOM. thuisreis. 6 Dec. te Havre verwacht. VER NEDERL. SCHEEPV. MU. HOI.LAND-AFKIKA LUN NIJKERK. thuisreis, 5 Dec. te Marseille. BOSCHFONTEIN. uitreis, pass. 5 Dec. Vlissln- gen. van Antwerpen. BLOEMFONTEIN, «uitreis. 4 Dec. te Lorenzo Marques. ROTT. LLOYD KOTA TJANDI. uitreis, pass. 4 Dec. n.m. 11 u. Suez. BLTTAR. thuisreis. 4 Dec. n.m. 3 u. van Trlëst. Voetbal. Wegens den districtsdag van de Jozefgezellen in Zwaagdük op Zondag 9 Dec. zün in de plaatsen waar een deelnemende Gezel- lenvereenlging bestaat, geen voetbalwedstrijden gens het advies van B. en W. wordt besloten met de jttieuwe regeling accoord te gaan, even wel met .een te richten verzoek om deze rege ling niet' met 1 October 1934. maar met 1 Jan. 1935 in te doen gaan. In verband met de ontslagname van den heer H. Kabel als lid van de commissie van georga niseerd overleg, wordt deze commissie weer aangevuld door den heer C. Krom Hierna komt de begrooting aan de orde, heer Kingma uit er zün ontevredenheid dat niet alle raadsleden, een begrooting memorie van toelichting is toegezonden. De heer Kingma acht ’t beter gezien de café houders hun vaste biljarts door tafelbiljarts gaan vervangen, volgend Jaar de personeele lasten voor dergelüke bedrijven te verlagen. Dan wordt de begrooting vastgesteld met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van 218.166.46. De kapltaaldienst sluit met een r.adeelig saldo. Eveneens wordt de begrooting voor het electrisch bcdrüf met algemeene stem men aanvaard. Het G.E.B. hier ter plaatse mag een rendabel bedrüf genoemd worden. Bü de rondvraag deelt voorzitter naar aan leiding van een vraag van het raadslid F. Twaalfhoven, mede, dat er gegronde hoop be staat. dat weldra het uitbreidingsplan van de commissie voor uitbreidingsplannen terug ver wacht mag worden. Gister vergaderde te Hoorn de Bond van op Coöperatieven grondslag werkende zulvelfabrle- *en. De voorzitter, de heer H II in zün openingswoord op. dat ni der zoo slechte omstandigheden velbedrijf werd vergaderd. ♦1uW,a“r en teler nog veelal als luxe ar tikelen worden beschouwd, is de vraag naar oeze artikelen erg verminderd. Ook de betere verkeersmogelükheden zün oorzaak, dat veraf gelegen streken concurrentie aan ons product aandoen; ook daardoor ging de prüs van ons product omlaag. Bü geen land is het voornemen merkbaar invoer van onze producten te verge- tnakkelüken; het streven naar zelfvoorziening belemmert den uitvoer van ons export-artikel. ons product na in andere 1 vorm en kleur naboot- —.1 men niet evenaren; ons Begrafenis F. N. Olie Woensdagmorgen heeft de begrafenis plaats gehad van den heer F. N. Olie, die Zondagmorgen, toen hü zich naar de kerk wilde begeven, onwel werd en kort daarop overleed. De heer Olie was een bekende figuur in het katholieke jeugdwerk ter plaatse, en penningmeester van de K. J. C. Zonder dat hü zich op den voorgrond plaatste, werd er met zün inzichten altüd gaarne reke ning was zeer gezien. Als er iets gedaan moest worden, kon men op zün hulp rekenen. Bü de begrafenis werd de clubvlag der Jonge Wachters en De Graal meegevoerd, terwül ver schillende leden de baar volgden. De directeur van de K. J. C„ kapelaan Wenneker. droeg de H. Mis op en verrichtte de begrafenisplechtig heden. Onder de aanwezigen merkten we ook op kapelaan 8. Mol uit Haarlem, den vorigen directeur, onder wien de overledene de nieuwe richtlijnen in de jeugdbeweging heeft uitge werkt. Hü ruste in vrede! Speciaal besprak spr. uitvoer van kaas en boter. De betallngsmoeilükheden in Augustus met Dultschland gerezen, maken den toestand onbevredigend. De export naar Frankrijk schrompelt steeds in; België en Engeland na men nog veel af, zü het tegen lage prijzen, om de concurrentie het hoofd te bieden. De eerste 10 maanden van 1934 nam de boter- ultvoer met 28 pet. toe (vergeleken bü 1934); in waarde een toename van 15 pet. De kaas- export daalde met 5.2 pet.; de waarde ervan daalde met 13 pet.; melkproducten hadden 63 pet. minder uitvoer; minder waarde 1.3 pet. Naar Dultschland nam ondanks de betalings- moeilükheden de boteruitvoer met 6 pet. toe vergeleken met 1933; met 1932 vergeleken 60 pet. De kaasuitvoer naar Dultschland liep sedert 1933 met 3.3 pet. terug; vergeleken met 1S32 met 28 pet. De minimumprijzen hieven zich zelf op door de schaarste aan boter in Juli. De verdeellng der contingenten over 1934 was aanvankelük te star. Toch zou de uitvoer bevredigend zün weest zonder de betallngsmoeilükheden Augustus. Spr. heeft den indruk, dat er in Dultsch land groote behoefte aan onze zuivelproducten is. Maar we hebben daar niets aan, als Dultsch land niet betaalt. --- Naar Frankrijk voerde Nederland in 1930 14 mijlioen K.G. kaas uit; door de contingentee- ringen is dit slechts 36 pet. geworden. Door de contingenteeringen stegen wel de prijzen, doch na vaststelling van winstmarge en on- kostöivaststelling volgde een ihdlvldueslr-hef- fing. Thans wordt In 10 A 12 fabrieken in Frankrük de Hollandsche kaas nagemaakt zelfs met het Hollandsche embleem, b.v. met een molentje met de woorden fromage de Hol lande, fabriqué en France. Dit is zeer nadeelig voor ons product, dat erdoor in dlscrediet komt. Thans is in Frankrijk een wet aanhangig, om boter-lnvoer uit die landen te weren, waar in de margarine niet een z.g. verkllkstof ver werkt wordt, waardoor het mogelük is boter- vervalschingen gemakkelük te maken; spr. acht het noodig. dat de Regeering van Nederland een wetsontwerp gereed maakt, waarin hetjge bruiken van die verkllkstof In de margarine voorgeschreven wordt. Het boter-merk schünt Frankrijk geen voldoende waarborg te zijn. Aan de hand van qjjfers toonde spr. aan, dat de export naar Frankrük sterk afneemt. De kaasexport naar Engeland, die in 1932 9175 ton en in 1933 6673 ton bedroeg, is in 1934 niet verder teruggeloopen. De boteruitvoer naar Engeland steeg tot het dubbele van 1933; tot 12 millioen K.G. De uitvoer naar België was in 1933 3214 ton; in 1934 slechts 1923 ton. De kaasuitvoer was vrij en in 1933 even groot als dit jaar n.l. 17 millioen K.G. De boter-export naar Spanje nam van 3.4 millioen K G in 1932 af tot 1.3 in 1933 en 1934 De kaasexport nam sterk af en had ook met valutamoellükheden te kampen; ook In Spanje wordt de kaas nagemaakt Spr. concludeert, dat de zuivelindustrie met steeds grootere exportmoellükheden te kampen heeft. De regeeringamaatregeien In andere lan den leiden tot verhooglng der productie in d!e landen. Naarmate dit toeneemt zullen de moei lijkheden grooter worden. Toch kunnen we er béat wat geld voor over hebben, om te trachten onze afzetgebieden te behouden en nieuwe te zoeken. Eens zullen de regeerders tot de conclusie moeten komen dat men het stelsel van zelfvoorziening moet verlaten. In Amerika zün reeds teekenen merk baar, dat men alleen van vrijhandel welvaart kan krijgen. Wat den binnenlandschen afzet betreft, deze neemt tets toe; toch moet de welvaart voor de zuivelindustrie komen van den meerderen ex port. Uitslag openbare verkooping werd in hotel „dfe Ooievaar” U eenige perceelen wel land. béhoorende tot de nalatenschap van mej. G. Leek Perceelen 1 en 2. groot 3,7960 oan Jan en Klaas Muüs voor f 4276. Perceelen 3 en 4. groot 4.32.90 aan ’t Par. Armbestuur alhier, voor 4066. Perceelen 5 en 6. groot circa 45.05 aan Apeldoorn Jzn., alhier voor 818. De 3 gedeelten brachten 9160 op. de zuivel. Men maakt i landen; wel kan men sen, doch den smaak kan i-- op den duur juist daarom -1 zou echter een groote ons product een eigen wensch, dat zoowel voor den zuivel als algemeen een betere toestand eindigde spr. Bü de mededeelingen zeide de secretaris, dat door het bestuur een herziening werd bepleit van de regeling der consumptie-melkvoorziening ten einde tot een betere en uitgebreider distri butie te komen. De 'heer Van Buuren, technicus, deed een beroep op de leden om meer het advies van den technisch» dienst in te roepen. Het aan tal onderzoekingen aan het laboratorium en de omzet van het coöperatief magazün namen aan- merkelük toe. Tot lid van de aankoopcommissie wrfrd In de vacature Daan Kaan benoemd de heer N. Hof stee uit Wleringerwaard met 152 van de 181 stemmen. De heer L. Broekens werd bü acclamatie her kozen als lid van de bouwcommissie. In de vacature L. Olivier werd als bestuurs lid gekozen de heer Kout uit MlddeUe met 114 van de 180 stemmen. heer J. A. Geluk, secretaris van de F. N. Z, hield een causerie over:

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2