Sociale Zaken verder besproken GRIEP 4 KING ZADELHOFF DOETINCHEM dan eerst smult UI DRAMA TE SCHIEDAM Prinses Juliana terug Prof. mr. Romme Nieuw clearingverdrag tusschen Nederland—Duitschland BEPERKING AAN DEN DAG GELEGD VOOR DEN DUUR VAN RUIM TWEE JAAR THERMOGENE DONDERDAG 6 DECEMBER 1934 TWEEDE KAMER Bedrijfsraden te SMOKKELAARSTER GEVAT VAN WAAR DIT WARME VOORZICHTIG MET WAPENS! WEER? LANDBOUWERS NAAR INDIË Uitstekende overtocht PROF. POMPE HERSTELD Mechanisatie EEN HONDERD-JARIGE spelling-Marchant De Raad beschikbaar INVOER VAN BROOD EN DEEG POST VOOR „DE SNIP” VLISS1NGEN VERLOVEN VERLENGD WEDEROM VRIJGEGEVEN Omzetting van marken in guldens De begroeting van het V erkeersf onds Het slachtoffer ten grave gedragen H. M. de Koningin was te Rotter dam ter verwelkoming aanwezig Het zou funest zyn, als Nederland zich zou terugtrekken uit de Internationale Arbeids- conferentie Geen bevredigende regeling ten aanzien van den handel in goederen van niet-Neder- landschen of Nederl.- Indischen oorsprong Revolver afgegaan bij het schoonmaken Het tekort vrijwel geheel gedekt door het wegverkeer St. Nicolaas maakt tegenwoordig ook gebruik van de tram. Onze fotograaf legde dit tafereeltje vast tijdens een rondwandeling in de hoofdstad. VLIEGTUIGENFABRIEK TE Ook bij het Indisch onderwys ingevoerd Wachttermijnen verkort 140 Mark in haar parapluie Buitengewoon hoogleeraar te Til burg. Hij stelt zich niet meer voor den Amsterdamschen Burgemeester Stulemeyer spreekt zyn deernis uit over het verlies van dezen edelaardigen mensch „Profiteert hiervan voor de Kerstdagen" 35 en 55 ct. ■ia f K. L. H- d. Putt k d zün fan I de watten, die warmte opwekt Majesteit’s torpedoboot i het an l Bij de teraardebestelling van den vermoorden politiecommissaris Ellenberger, heeft de burge meester van Schiedam, de heer H. Stulcmeyer, aan het graf een gevoelvolle rede uitgesproken. Het zou funest zijn, als een land als het onze zich zou terugtrekken, omdat het zich voor zoo'n milieu te goed acht. De Algemeene Nederlandsche Verkeersfede- ratie vestigt de aandacht op de gevolgtrekking, welke uit een onderlinge vergelijking der eind cijfers van de eerste Verkeersfondsbegrootlng valt te maken. BATAVIA, 5 Dec. (Aneta) De regeering besliste dat de spelling-Marchant met ingang van 1 Augustus 1935 op alle openbare en ge subsidieerde bijzondere scholen van het Wes- tersch onderwijs moet worden ingevoerd. Tus- schentijdsche invoering wordt ongewenscht ge acht. Men verwacht dat ook het hoogere onder wijs de vereenvoudigde spelling zal aanvaarden Een ander punt van belang was dezen middag de mechanisatie als oorzaak van werkloosheid. hiervan is niet ver te zoeken iet verloop der temperatuur na- let bijna den geheelen Zondag 1.1. den is, door uitbreiding van bevoegdheid aan deze plannen dienstbaar gemaakt zou kunnen worden. Dr. Vrijburg zou dan in dit college zitting krijgen. De minister stelt zich op het standpunt, dat de regeering geen directe bemoeienis noch ver antwoordelijkheid voor emigratie op zich neemt doch het Initiatief van anderen met belang stelling zal volgen en zoo noodig steun verlee- nen, als blijkt, dat de onderneming aan de verwachtingen voldoet. Diep geroerd verlieten allen de kapel, waarna de kist grafwaarts werd gedragen, waar velen aan de beaarding deel namen. De heer dr. de Bruyn, schoonzoon van den overledene, dankte voor de overweldigende be langstelling. in ke De positie der zgn. oude schuldvorderingen (d wz. die, welke vóór 24 September ja. haar vervaldag hadden) beeft in de eerste plaats Daartoe zal vrijwel dezelfde Duitsche dele gatie, die het clearingverdrag heeft behandeld, binnen eenige dagen naar Den Haag terug- keeren, waar deze onderhandellngen althans voorlooplg zullen plaats vinden. Ook van Ne derlandsche zijde heeft de regeering dezelfde onderhandelaars met deze nieuwe taak belast. ■lel de iet begeleid Z. 5. »n ?n ÏD ar- Dat dat in is- en ng «er J- is- ;n- en jer en pe len iet ie- le- ui- eis eel t aer ng. el- 0- id. a- in- vi— vie ■e- Deze regeling opent de mogelijk heid van een omzetting van marken in guldens ten aanzien van die vor deringen, welke zjjn ontstaan uit de levering van goederen en diensten van Nederlandschen of Ned. Indi schen oorsprong. Deze omzetting is Onder overweldigende belangstelling van de geheele burgerij van Schiedam had Woensdag de uitvaart plaats van den zoo gruwelijk ver moorden Schiedamschen polltie-commissaris F. Ellenberger. Te ruim 10 uur vertrok de stoet van het St. Uduinagesticht, gevolgd door een hoogopgetas- ten bloemenwagen met zeven volgrijtuigen. Langs den heelen weg, welken de stoet volgde, had zich een dichte gordel van belangstellenden verza meld. De wegafzetting was in handen van de Rljksveldwacht en de Kon.* Marechaussee. De weldadige invloed van Thermogene verdrijft spoedig: rillerigheid, hoofd pijn, benauwdheid, stijfheid. Naar wjj vernemen is de reproductie In vier kleurendruk van het laatste portret van H. K. H. Prinses Juliana, welke reproductie dezer rt»- gen In verband met een eventueele overtreding van de Auteurswet in beslag was genomen, we derom vrijgegeven, aangezien bij nader onder zoek is gebleken dat overtreding van de Auteurswet niet had plaats gevonden. Die beide colleges moeten dan door den be- drijfsraad worden overkoepeld. En aan dien be- drijfsraad dient verordenende bevoegdheid worden gegeven. DEN HAAG, 5 December 1934 Minister Slotemaker de Bruine is heden reeds aan het woord gekomen, om ziiü be leid te verdedigen. Er waren nog een dozijn sprekers voorafgegaan, die vrijwel allen in herhaling vielen van wat gisteren de eerste helft van de sprekerslijst reeds had te ber- de gebracht. Doch sommigen van hen leg den gelukkig een dusdanige beperking aan den dag, dat 's presidenten voornemen, om op den vooravond van Sinterklaas de ver gadering om vier uur te doen eindigen, niet al te zeer mislukte. Twintig minuten na het genoemde tijdstip klonk de laatste hamer- klop. Het daarvoor op de Nederlandsche clea- ringrekening te reserveeren bedrag is name lijk van 10 pet. tot 18 pet. verhoogd. Van deze verhooglng met 8 pet. is 3 pet. ont leend aan het z.g. vrije deviezenbedrag, dat volgens de beplatingen van het oude ver drag aan de Duitsche Reichsbank ten goede kwam. Van de 4 pet. aan vrije deviezen, die ter beschikking van de Reichsbank blij ven, zal ongeveer de helft Nederland op andere wijze ten goede komen. Nederland mag niet weggaan, zoo is zijn mee- ning, uit dit milieu van, zooals Mr. Westerman het ziet, ontduikers en weigerachtigen, om te ratificeeren. hapert en dat op het moment toch monnikenwerk wordt verricht, wjjl er zitten in den opzet. Uit het bovenstaande kan men afleiden, dat de wachttermijnen tot bijna de helft zullen kunnen worden verkort Niettemin moet ook nu nog worden gevreesd, dat het nog gerulmen tijd zal duren, voor de laatste der onderhavige schuldvorderingen zal zijn betaald. Dit is een onvermijdelijk gevolg van den omvang van het totaalbedrag dier vorderingen. Juist met het oog daarop was het noodig. dat het risico, dat het betrekkelijk langen tijd blijven uitstaan van vorderingen op Duitschland onder de nuldige omstandigheden eigen is, tot een minimum zou worden beperkt. Omtrent dit speciale- punt is een regeling getroffen tegelijk met, doch op zich zelf onafhankelijk van het nieuwe clearing verdrag. De Scheepsbouwmaatschappij De Schelde te Vlissingen, heeft naar het „Vad.” verneemt het plan opgevat, een vliegtuigafdeellng aan haar bedrijf te verbinden. Daartoe heeft ze zich tot de Regeering ge wend met de vraag, of er mogelijkheden daar voor zijn. Wanneer de plannen werkelijkheid mochten worden, ligt het in de bedoeling van de Directie van „De Schelde” zoo mogelijk den heer F. E. Slot als constructeur aan de werf te verbinden. Bedoelde cijfers (men zie art. 94 der raming van inkomsten) wijzen uit, dat alleen het weg verkeer (afdeeling „landwegen een vooriftelig saldo oplevert, en wel van 7.483.793. De overige vormen van transport leveren te zamen een nadeellg saldo op van 38.552.006. Het tekort van het Verkeersfonds bedraagt alzoo rond 31 millioen. Bij de ..landwegen” is niets meer afgezonderd als compensatie voor uitgaven, die van ouds moeten worden gedaan en waarvoor bij de in stelling van het Wegenfonds door de Regeering een jaarlijksche bijdrage uit de Algemeene mid delen van 4 <4 millioen werd toegezegd. Dit bedrag moet dus feitelijlc bij het voordeellg saldo voor deze afdeeling worden opgeteld. Bovendien dient rekening gehouden te worden met de op brengst der bijzondere benzinehefflng door het motor-wegverkeer. Deze zal vermoedeljjk in 1935 ruim 25 millioen bedragen. Aan het grenskantoor Strasz bij Kerkrade werd aangehouden een vrouw uit Heerlen, die 140 mark in haar parapluie had verborgen. De vrouw is naar Aken overgebracht. Uit een onder haar kleeding verborgen reispas bleek, dat ze reeds 3800 mark over de grens had ge bracht. Het blijkt alzoo, dat al komt zulks in de begrootlng van het Verkeersfohds niet tot uiting nagenoeg het geheele tekort van dit fonds door het wegverkeer gedekt wordt. En dan vraagt de A. N. V. F. zou er voldoende of geen geld uit de opbrengsten der wegverkeersbe- lastlngen beschikbaar kunnen worden gesteld voor versnelden bruggenbouw en voor verbete ring van tertiaire wegen! F Prof. W. Pompe, die onlangs tengevolge van een botsing zoodanig gekwetst werd, dat hij in het St. Antoniusziekenhuis te Utrecht moest worden opgenomen, is thans zoover hersteld, dat hij Dinsdag het ziekenhuis kon verlate^. De minister van koloniën, dr. Colijn, heeft, volgens de „N. R. Ct.". Dinsdag audiëntie ver leend aan dr. Vrijburg, die daarbij gelegenheid heeft gehad zijn plannen voor kolonisatie van Nederlandsche boeren naar daarvoor geschikte streken in Ned. Indië (niet naar Nteuw-Gui- nea) toe te lichten. De minister die zooals bekend een tegen stander is van kolonisatie in Nieuw-Guinea toonde voor het plan van dr. Vrijburg veel be langstelling en heeft toegezegd te overwegen in hoeverre de bestaande stichting Landverhui zing Nederland, die nu slechts bemoeienis heeft met emigratie naar den vreemde, welke emigratie thans natuurlijk geheel opgehou- U houdt natuurlijk ook van chte Geldaricha ROOKWORST Vraagt daarom Uw leverancier het merk Zooals bekend, heeft de Neder landsche regeering op 2 November j.l. het clearingverdrag met Duitsch land opgezegd. Zeer spoedig daar na zijn de beide regeeringen over eengekomen, opnieuw onderhande- lingen nopens een dergelijk verdrag aan te vangen. Deze zjjn gedurende de laatste 14 dagen in Den Haag gehouden en zijn thans afgesloten door de onderteekening van een nieuw clearingverdrag, waarvan de inhoud zeer spoedig zal worden ge publiceerd. een punt van zeer ernstig onderzoek uitgemaakt. Als resultaat daarvan mag een bespoediging van de afbetaling dier vorderingen worden verwacht. Onder buitengewone belangstelling herdacht de landbouwer B. H. Nijland op het „Rooëns- huis” te Ruurlo zijn honderdsten verjaardag. In en om de oude boerderij waren vereenlgd bu ren, familieleden, burgemeester en wethouders der gemeente Ruurlo, afgevaardigden van boe renorganisaties en tal van belangstellenden. De honderdjarige werd door velen op hartelijke wijze toegesproken, terwijl een muziekvereenl- ging een serenade bracht. De heer Nijland, een in Ruurlo en omstreken zeer geziene persoonlijkheid, is een krasse oude heer, die nog dagelijks zijn wandeling maakt en wiens gehoor- en gezichtsvermogen uitstekend f unctlonneeren Ingediend is een wetsontwerp tot regeling bij de wet van de bij K B. van 26 October JJ. ver lengde contingenteerlng van den invoer van alle brood en van alle deeg. De omstandigheden, welke destijds tot nemen van dezen maatregel gevoerd hebben, zijn nog niet gewijzigd, daar ten gevolge van de werking van het Graanmonopolie hier te lande de Nederlandsche bakkers een hoogeren prijs voor hun grondstoffen moeten betalen dan hun Belgische concurrenten. Bij alle'apothekers en drogisten I Vlaar- Haar- lem, Dordrecht. Overschie, Hendrik Ido-am- bacht, Gouda, Hillegersberg, Zaandam en Lel den. Vaandels werden in den stoet meegedragen o.a. van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland, den R.K. Politiebond ,J3t. Michael” en den Chr. Bond van Politiepersoneel. Op het kerkhof waren nog aanwezig het vol ledig college van B. en W. van Schiedam, het bestuur van de St. Vlncentiusvereeniging te Schiedam, de ambtenaar van het O. M., en vele directeuren van banken, scheepvaartmijen en Schledamsche bedrijven. Door acht man van het polltie-personeel werd de kist de kapel ingedragen. Voor het hoofdbureau van politie werd een kort oogenbllk halt gehouden en werden eenige kransen aan den lijkwagen gehecht, o.a. een van de Inspecteurs, een van den Ned. Politie- sportbond en van de Schledamsche Polltiesport- vereeniging. Hier sloten zich bij den stoet aan bijna het geheele politiekorps van Schiedam en afgevaar digden van de politiecorpsen van Rotterdam, Den Haag, IJmuiden, Voorburg, Delft, PEPERMUNT) De oorzaak wanneer wijthi gaan. Nadat he geregend had bij Zuiden wind, begon de tem peratuur in den avond «onder draaiing van den wind naar het Zuidwesten, later naar het Westen, sterk te stijgen. De Zuidelijke wind had vooraf koude lucht uit Frankrijk aange voerd. waar toen nog lichte vorst heerschte. Zondagavond maakte deze koude luchtstroom plaats voor een warmen, die uit het Westen kwam, en sedert dien is deze wind blijven waaien, waardoor de temperatuur zoo hoog is gebleven. Het is alsof een geweldige golf van warme en zeer vochtige lucht over Europa spoelt. De temperatuur is daarbij gestegen tof een hoogte, die wel ongeveer gelijk staat met de hoogste die sedert jaren is voorgekomen in dezen tijd van het jaar. Het verschijnsel is dus ongewoon doch niet buitengewoon, want ge lijke en zelfs hoogere temperaturen zijn in ver schillende voorafgaande jaren en daarbij nog later in December voorgekomen. Opvallend is ook het zeer hooge vochtgehal te van de aangevoerde lucht, zoodat de hemel voortdurend betrokken is en mistig weer veel voorkomt. Behalve 1.1. Zondag en in het laatste etmaal is desniettegenstaande de regenval gering ge weest. (NadrulT. verboden) Het zachte weer der laatste dagen doet, vooral na de voorafgaande afkoeling, eenigs- zins vreemd aan, en wekt de vraag op: van waar dit warme weer? Het verdrag is voor den duur van ruim twee jaren gesloten. Het kan met inacht neming van een termijn van drie maanden door beide partijen worden opgezegd of, indien belangrijke veranderingen in de economische verhoudingen, waarop het be rust, zich mochten voordoen, met een ter mijn van 14 dagen. Het ligt In de bedoeling thans onderhan dellngen nopens een nieuw handelsverdrag met Duitschland aan te vangen daar het bestaande op 31 December aa. expireert. Hiema spA mr. H. A. J. Reumer, namens het Rotterdamsche parket, die een woord van dank sprak voor de voortreffelijke eigenschappen van dezen politiemagistraat, mede in zijn functie van hulp-officier van justitie. Dan sprak mr. van Velsen. wethouder van Schiedam, gevolgd door hoofdinspecteur Da- soul, welke den overledene dankte voor rechtvaardige leiding. - Doch zijn geloof in de uiteindelijke goede wer king van de Internationale Arbeidsorganisatie, doet hem steeds opnieuw voor haar In de bres springen. Op de dikwijls zéér ondergeschikte puntjes, door de soclaal-democraten Duys, Hlemstra en Brautigam aangeroerd, komen wjj morgen in verband met ’s Ministers antwoord terug. Even eens op wat de anti-revolutionnair Duymaer van Twist over de arbeidstijden in de binnen vaart opmerkte. Een breeder en zoo lang zamerhand al weer oud vraagstuk, de 40- urige werkweek, roerde de Katholieke afge vaardigde Kuyper aan. Hij acht die verkorting van den werktijd wel hier en daar mogelijk in bedrijven, die niet ka- pitaal-intensief worden gedreven en daardoor weinig bezwaar ondervinden van de in dezen tijd zoo funeste vaste lasten. Over den vrouwenarbeid sprak de heer Van der Putt eveneens. Men kent zijn standpunt. Hevig werkte hij, door dat uiteen te zetten, op de zenuwen van de feministe outrance, die mevrouw de VriesBruins heet! De Katholieke afgevaardigde VAN DER PUTT, die hier een te snelle ontwikkeling wil tegenhouden, geraakte slaags figuurlijk! met den sociaal-democraat Van der Waerden, die, evenals gisteren terzake van het mijnbedrijf, meer in de toekomst leefde en in die toekomst ook voor de arbeiders van de mechanisatie louter voordeelen ziet. Ir. Van der Waerden wil de thans aan invoering van machinalen arbeid verbonden bezwaren opheffen door een verplichte wachtgeldregeling. Is dat echter in de practijk niet evenzeer een breideling van de mechanisatie? Men voert als werkgever toch alleen machines in, als men er voordeel van verwacht? De heer Van der Putt heeft ook weder ge toond, een zeer sociaal voelend man te zijn door opnieuw aan te drin gen op verbindend verklaring van allerlei sociale bedrijfsover eenkomsten, als de Minister dan om prac- tische redenen niet tot verbindendverkla ring van de loonrege ling in collectieve con tracten wil overgaan. En ook terzake van de Bedrijfsraden heeft de Katholieke afge vaardigde zijn visie op de ontwikkeling de zer organen gegeven: hij acht naast het sociaal advies-college, dat de bedrijfsraad nu is, een economisch advies college noodig. Daarna sprak de heer C. Walraven, commis saris van politie te Alkmaar namens de Broe derschap van Commissarissen in Nederland. Namens Ged. Staten sprak de heer P. de Bruin, waarna nog de heer M. Rook, voorganger van den Ned. Protestantenbond, het woord voerde en op verzoek van de familie het „Onze Vader” bad Op de begraafplaats werd verder het woord gevoerd door den Officier van Justitie te Rot terdam. die den overledene eveneens in gevoel volle woorden herdacht. Woensdagmorgen kwart over acht is H. K. H. Prinses Juliana met de „Batavier V" uit En geland te Rotterdam aangekomen. H. M. de Koningin arriveerde om vijf minuten over half acht per auto met klein gevolg uit Den Haag, op de kade van het Jobsterrein. de ligplaats van de Batavierlljn. Totdat de boot in zicht kwam is Hare Majesteit in den auto blijven wachten. Daarna stapte zij uit en begaf zich naar de aanlegplaats. De Prinses stond op het campagne-dek. Zoodra de loopplank was neergelaten, begaf Prinses Juliana zich aan wal en werd zjj door haar moeder met een omhelzing verwelkomd. Nadat nog 'n onderhoud met een van de hee- ren der directie van de firma Müller was ge voerd, vertrokken H. M. de Koningin en de Prinses per auto naar Den Haag. Wij vernemen nog, dat de Prinses een uit-- stekenden overtocht heeft gehad. De Batavier- boot is van de Theems-mond tot den Waterweg door Harer Doozen o Maar zelfs degenen, die het idealistische standpunt van den vrjjzinnig-democrntischen afgevaardigde deelen, kunnen toch ruet ont kennen, dat er in deze organisatie heel wat eigenlijk fouten Op dit gebied waren de onderhandellngen sterk geprejudicieerd door het daaromtrent in het Duitsch-Engelsche verdrag inzake het be talingsverkeer vastgelegde. Ten behoeve van dezen handel is niet méér verkregen, dan waar mede Engeland genoegen heeft genomen. Voor de scheepvaart is voorts een regeling getroffen. Ten aanzien van het overige zjj verwezen naar den later te publlceeren verdragtekst. Uiteraard is de technische grondslag van het nieuwe verdrag gelijk aan dien van het oude. Op tal van punten zijn veranderingen van meer of minder beteekenls aangebracht, die ten doel hebben, gebleken onzekerheden weg te nemen of de uitvoering te vergemakkelijken. Toen de heer v. d. H„ wonende in de Hei- straat te TerwinselenKerkrade bezig was met het schoonmaken van een revolver, ging onverwacht een schot af en de kogel drong in het onderlijf van den man. In het ziekenhuis is hij geopereerd. Zijn toestand is zorgwekkend Minister Slotemaker had reeds op den plech- tigen toon, die hem zoo voortreffelijk ligt, een kleinen proloog gegeven op zijn morgen te hou den rede. Maar, ooijjk als steeds, zette voorzit ter Ruys de Beerenbrouck daar „in verband met andere werkzaamheden” spoedig een kloe ke punt achter. Het is wel sneu, dat een man. die door heel zijn uiterlijk en optreden zoo is voorbestemd, om op Sinterklaasavond een schitterende rol te 'spelen, zich op dezen avond onder een berg van paperassen zal moeten begraven, om een zoo compleet >mogelük antwoord samen te stellen over de zeer vele onderwerpen, die de Kamer in deze twee dagen terzake van de afdeeling .Arbeid” heeft aangeroerd. Evenals verleden jaar heeft de vrjjzinnlg-de- mocraat Mr. JOEKES. zelf herhaalde malen gedelegeerde ter Geneefsche Arbeldsconferentie, het aldaar verrichte werk verdedigd tegen de .critiek van den liberaal Van Kempen, waarbij zich heden nog aansloten ds. Zandt, de revolu- tlonnair-sociallst Sneevliet en Mr. Westerman van Nationaal Herstel. Dat er ook op de Ar- beidsconferentle bezuinigd kan worden, geeft hij toe. En dat met het oog op den internationalen economischen toestand, die niet gunstig is voor het vruchtbaar werken van dit Volkenbondsln- stituut, de conferenties voortaan om de twee Jaar moeten worden gehouden wensch van de genoemde afgevaardigden ook daarmede kan hij vrede hebben, al verzet zich daartegen tlkel 389 van het Verdrag van Versailles, het werk menig resultaat oplevert, zelfs geeft de heer Joekes toe. Hoewel met den bijzonderen tocht van het vliegtuig „Snip”, welke in de tweede helft van de maand December zal worden uitgevoerd, in de eerste plaats correspondentie zal kunnen worden verzonden naar Sunname, Curasao, Aruba. Bonaire. Saba, St. Eustatius en St. Mar tin (Nederl. gedeelte), kan van deze verzen- dingsgelegenheid eveneens worden gebruik ge maakt voor de overbrenging van stukken voor verder gelegen landen. In dat geval zal door zending van Paramaribo of van Curasao af geschieden met de gewone middelen van ver voer. Voor laatstbedoelde corespondentie be hoort, behalve het luchtrecht k 1.per 5 gram, het gewone internationale port te wor den gekweten. echter afhankelijk van een zeker minimum-voorschot dat de daar voor bij De Nederlandsche Bank in gestelde commissie aan de belang hebbende schuldeischers kan ver- leenen. Ten aanzien van den handel in goederen van niet-Nederlandschen of Ned.-Indischen oorsprong is het niet gelukt, een regeling te verkrij gen die aan de behoeften van den traditioneelen Nederlandschen tus- schenhandel tegemoet komt. Naar we vernemen, zal mr C. P. M Romme worden benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in Staats- en administratief recht aan de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg. Deze benoeming houdt in, dat mr. Romme bij de raadsverkiezingen van hei volgend jaar zich niet meer beschikbaar stelt als candidaat voor het lidmaatschap van den Amsterdam schen Raad. Mr. Romme zal evenwel te Am sterdam woonachtig blijven en zijn advocaten kantoor blijven voeren. Voor de katholieke actie, die haar beproef den leider, en voor heel den raad, die een zij ner scherpzinnigste figuren in hem zal missen, beteekent dit een groot verlies Voor de weten schap en voor de Kath. Handlshoogeschool houdt deze tenneming echter een groote aan winst in. In een legerorder brengt de Minister van Defensie ter kennis, dat aan de militairen, aan wie ter gelegenheid van het Kerstfeest en/of den Nieuwjaarsdag verlof of bewegingsvrijheid wordt verleend, hetwelk zou eindigen onder scheidenlijk op Woensdag 26 December en op Dinsdag 1 Januari kan worden vergund terug te keeren per eerste reisgelegenheid onderschei denlijk op Donderdag 27 December en op Woensdag 3 Januari. i

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 5