PROVINCIAAL NIEUWS Zware brand te Alkmaar ALCMARIA-VICTRIX I O.V:V.O. I MARKTEN Wisselkoersen ZONDAG A.S. 2 UUR VRIJDAG 7 DECEMBER 1934 WINKEL Competitie-standen WESTWOUD HOOGKARSPEL ANNA-PAULOWNA HOOGWOUD Polder Heer Hugowaard BLOKKER STOOMVAARTLIJNEN ZWAAG LUTJEBROEK DE RIJP ENKHUIZEN GROOTEBROEK OOSTER-BLOKKER SCHERMERHORN HARENKARSPEL HOORN Weerbericht SPANBROEK WIERINGEN ASSENDELFT T VELD Teeltregeling akkerbouw gewassen 1935 Het St. Willibrordusgebouw geheel uitgebrand R.K. WEST-FRIESCHE DAMBOND o 1 1 2 „Met onbekende be stemming” Wethouderekwestie in den Zand- voortechen Raad o o i i van M. A. Jans- ge le klasse Overgangsklasse St. Nicolaasfeest Terwijl de schooljeugd Tweede klasse Westwoud en liet U« van de ALKMAAR. 7 Dec. het een Miss Gavel Troschrysanthen 1250 kleine naar naar declameeren welverdiend oogstten een de De voorzitter sprak een dankwoord, daarbij Stemming polder Westerveer BU stemming Jan Hen- van a A 0 1 2 3 2. 3. 3 2 3 1 1 3 2 3 2 2 1 1 0 0 o o o o 2 3 45—35 43—27 4»—32 39—41 27—43 18—12 V.—L 36—34 68—56 44—72 40—76 Burgerlijke stand Getrouwd: Nicolaas Ja cobus van Westen, 27 Jaar, wonende te Alkmaar en Guurtje Twlnt, 23 jaai. den wensch uitend, dat nog vele leden het voorbeeld van de sprekers zullen volgen. Woensdagmiddag - -pa- Scheve Joseph Anthonius, sen en O. A. A. Kejjzers. Getrouwd: L."J. Lanen en A. O. van Olnkel. Overleden: P. Lont, vr., 88 J„ wed. Jn. Kaan Geertje Steigstra 7 J., d. van J. F. Stelgstra en M. C. Tholenaar P. Omis m. 73 J„ echtg. van A. Bals. sterfdag van den R schiedschrljver Dr. Willem Nuyens definitief bepaald op Woensdag 12 De Junioren a ontvangen om half één thuis Vitesse a. opge- van den kouder. Zon op DONDERDAG, 6 Dec. Vorige 5. 6. 7. 7.32 59.40 9.75 34-57% 47.95 32.70 37.80 36 80 1.48 12.62% 6.17% 20.20 L 3. 4. 5. Hedennacht te vier uur werd de politie te Alkmaar gealarmeerd voor een brand in het St. Willibrordusgebouw aan de Oudegracht. Dit gebouw is eigendom van de firma de Wild te Alkmaar en wordt geëxploiteerd door den heer A. Haring. Deze had het verhuurd als bonds- gebouw aan den R. K. Volksbond en zijn onder af deelingen. De brand schijnt ontstaan te zijn in een der benedenzaaltjes. De heer Haring en zijn huis- genooten, w.o. vier kinderen, die allen sliepen op de tweede verdieping, zagen zich den weg naar beneden afgesloten door rook en vlammen. Door een dakvenster konden zij evenwel in de goot komen, waar tegenover een dakvenster was van een belendend perceel. Hiervan werd het ruit ingetrapt, - waarna allen in veiligheid konden worden gebracht. De Alkmaarsche brandweer was intusschen in heel korten tijd ter plaatse gekomen. Met zés slangen van twee auto-spuiten en een motor- spuit werden de hoog oplaaiende vlammen be streden, die in het oude huis gretig voedsel vonden. Het vuur, nu aan alle zijden-door een gordijn van water ingesloten, begon weldra te verminderen. Het gebouw is geheel uitgebrand. De geheele inventaris ging verloren, waaronder vele vaan dels van den R. K. Volksbond, alsmede de stem- peliysten der R. K. georganiseerde werkloozen. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. Bord- pt. Wedst. Pt. 6 4 2 0 Burgerlijke Stand Geboren: Grietje, d. van Germent Dekker en Dirkje Klare Elisabeth Theresia en Catharina Theresia, ds. van Petrus Ruijter en Catharina Margaretha Neefjes van Jacobus Cornells Veronica Johanna De heeren P. Beerepoot en J. Boots deden toezegging voor een lezing op de eerstkomende bijeenkomst. Burgerlijke stand Geboren: Cornelia Mar garetha. d. van C. Leljen en M. Hage. Getrouwd: P. Oud en T. Pie. Overleden: H Hegman oud 38 jaar, echtge- noote van A. Vetman. W. Spruit oud 50 jaar, echtgenoot van T. Graaf. Bord- pt. Wedst. pt. 6 4 4 0 0 0 o Bord- pt. Wedst. Pt. 6 4 4 2 2 0 1. 8. N. A. 2. De Kroonschijf 3. G. B. Z. 4. W. I. K. MIJ. OCEAAN PHRONTIS, 5 Dec. van Liverpool naar Phila delphia. LAERTES, Java naar Amsterdam, pass. 5 Dec. Holyhead. EURYBATES, Java naar Amsterdam, paaa. 0 Dec. Gibraltar. PEISANDER, 5 Dec. van Singapore. RON. HOLL. LLOYD FLANDRIA. uitreis, 6 Dec. van Pernambuco SALLAND, 6 Dec. van Amsterdam nar Ant werpen. MONTFERLAND. thuisreis. 5 Dec. Palmas. St. Nicolaasfeest St. Nicolaas bracht een bezoek aan de Mariaschool. Door de goede zor gen van de Eerw. Zusters en onderwijzeressen werden alleraardigste liedjes en voordrachten ten beste gegeven. Ook deelde St. Nicolaas ver schillende vermaningen uit. Ieder kind kreeg door bemiddeling van Zwarten Piet een extra- gave. Het St. Nicolaasfeest. verzorgd door het per manente St. Nicolaas-Comité in samenwerking met den Bond van Groote Gezinnen en Onder ling Hulpbetoon, Werd bijgewoond door vele genoodlgden o.m. Pater Sixtus O.F.M. assistent in de parochie, de Eerw. Moeder-Overste en Zusters van het Liefdegesticht, mevrouw SchrlJnden-Bulten, en bestuur van de organl- seerende vereenlglng. B. M. T. D. O. S. V. L O. S. Ons Genoegen D. E. Z. V. O. P. T. O. G. West-Frisia D. I. O. D. O. O. Kolplng V. Excelsior Wad way voorz.; Jac. Peningm. Gisteren vergaderde het polderbestuur van den Hugowaard. De waarnemend Dijkgraaf, de heer K. van Langen, heette alle aanwezigen welkom en herdacht den overleden dijkgraaf P. Kostelijk, waarbij hij woorden van dank uitte voor het vele werk, dat de heer Kostelijk als hoofdingeland en dijkgraaf in het belang van den polder gedaan had. Voorts herdacht spr. den overleden hoofdingeland A. de Boer, die ook voor den polder zijn beste krachten besteed had. Belden rusteil in vrede. Voorts feliciteerde hij het nieuw gekozen lid van het Dagelijksch- Bestuur, den heer Van Stralen en den nieuw gekozen hoofdingeland Kooy en hoopte, dat hU vele jaren in het belang van den polder werkzaam mag zijn. Blijkens de hierna voorgelezen notulen was in een vorige vergadering de overleden Dijk graaf reeds eerder herdacht. N. a. v. een verzoek van Geestmerambacht. om medewerking voor het doen maken van een spuigelegenheld te Noord-Scharwoude en Rus tenburg had het Dag. Bestuur namens den Hugowaard medewerking toegezegd. Van de familie Kostelijk was een dankbe tuiging ingekomen voor de betoonde belang stelling bij het overlijden van den dijkgraaf. Van de Ingenieurs C. G. v. Steenls en Bo- gaers was een verzoek Ingekomen 1000 a 1200 te betalen, als eerste gedeelte van de te maken kosten van reparatie van de gemaal- motoren; de totaalkosten zijn ƒ2500. De vergadering schrok van dit hooge bedrag, maar de voorzitter zet, dat ze het „gnap maakt"’ hadden, want ze waren er „veel weest”. tarieven van e ingenieurs zouden de kosten hooger 3 2 2 0 0 ,0 (10 0 o Doctoraat behaald De weleerw. heer G. Neefjes, van deze parochie, is te Rome geslaagd voor het doctoraat in de Dogmatische Theolo gie. Tentoonstelling A. N. W. B. - Op 12 en 13 December a.s. zal de A. N. W. B. in den Doelen een vrij uitgebreide tentoonstelling inrichten, welke geopend zal zijn van 2 tot 5% uur; daar enboven zal op beide avonden 's avonds te 8 uur een bondsavond worden georganiseerd, waar een korte causerie over het bondswerk zal wor- dep gehouden en een vertoonlng van de bonds- film zal worden gegeven. De eerste avond zal door den burgemeester worden Ingeleld, de tweede door den burgemeester van Enkhuizen. De toegangsgelden komen ten goede aan het fonds tot stichting van een A. N. W. B. museum voor Toerisme en Verkeer. en is gebleken dat er geen bezwaar bestaat, de aflossingen aan het leeningsfonds,over een groo- ter aantal jaren te verdeelen. Dit geeft een besparing over 1935 van f9000 In verband met de reeds gedane aflossingen en de groote crisislasten stellen B. en W. den raad thans voor over de Jaren 1933 tot en met 1936 door het leeningsfonds een bijdrage van f 10000 per jaar te doen plaats hebben ten gunste van der. gewonen dienst. B. en W. meenen hiertoe gerechtigd te zijn daar thans gemist worden de winsten uit het electrlciteltsbedrijf welke gemiddeld de laatste 10 jaar een bedrag van f 19.500 beliepen. Daar het leeningsfonds grootendeels is vormd uit de ontvangen afkoopsom voor dit be drijf van de Provincies, achten B. en W. deze uitkeering uit dit fonds gerechtvaardigd. Jong L. T. B. Gemelde vereenlglng hield In café Groskamp haar maandvergadering, waar voor groote belangstelling bestond. De heer Sijm sprak 15 minuten over het on derwerp de glasbakcultuur, waarbij spreker o.m. de voorbereiding en de bewerking uiteenzette om zoo rendabel mogelijk het geheele jaar door van de bakken te kunnen profiteeren. De heer van Langen behandelde het onder werp: de aardappelziekten (virusziekten). Spe ciaal vestigde spreker de aandacht op de ken- teekenen, de uitbreiding van de bestrijding der ziekten. Beide sprekers applaus. Combinatie 1 tot en met 19 huls en erf met 4.05 30 HA. in bod op ƒ5238, gemijnd door D. N. Hollander, Obdam, ƒ7, alzoo ƒ5245. Combinatie 20 tot en met 24 groot 1.48.50 HA. verhoogd met f 1 door P. Burgmeyer te t Veld en gemijnd door O. Borst Kz„ Barsinger- hom op 2. alzoo 1390. 25. Voor Jb. Melten, Amsterdam, D. Ureum, HH Waard en A. Noordstrand. Laan weg, 0 86.90 H A. of 36% snees te Slootgaard. Hoogste bod K. Barslngerhom te H.H. Waard op 17 per snees of ƒ62050 (niet gemijnd). Toewijzing: Huls en erf te 't Veld 0.08.80 HA. 14—22 per stuk, 669 biggen 7—9 per stuk, Gel- dersche biggen 911 per stuk. 19 runderen 125 tot 175 per stuk, 57 nuchtere kalveren 3—7 per stuk, 4 bokken en geiten, 295 crisisrunderena. 25 ct. per kg., b. 22 ct. per kg„ c. 19 ct. per kg. Handel redelijk. Algemeene markt. 301 St. Nicolaasfeest Woensdagmiddag 2 uur arriveerde St. Nicolaas met zwarter. Piet in het Patronaat voor bezoek bij de schoolkinderen Onder leiding van het onderwijzend personeel zongen de kinderen St. Nicolaas-llederen. Ieder kind kreeg een geschenk uit de hand van St. Nicolaas. waarbij hU tot leder een toepasselijk woord richtte. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid 1 9—15 14—28 2 14—44 Gemeenteraadsvergadering De raad dezer gemeente kwam bijeen onder voorzitterschap van den heer Meindersma als burgemeester-secre- taris. C Van het curatorium van het R. K. Lyceum te Alkmaar was ingekomen een verzoek om een bij drage groot f150 voor den leerling P. Appelman, z.hs. werd besloten deze niet te verleenen. Betreffende de gemeentewoning. bewoond door den heer C. Konijn Antzn.. werd met algemeene stemmen besloten den huurprijs van f10.75 per maand te verlagen op f 10 en wel voor den tijd van 5 Jaar. Omdat het Rijk 25 opcenten op de gemeente fondsbelasting heft, werd besloten de opcenten voor de gemeente te verlagen van 100 op 75. De opcenten op de vermogensbelasting werden teruggebracht van 50 op 40, wijl het Rijk op deze belasting 10 opcenten heft. Vastgesteld werd de gemeentebegrooting. De post onderhoud raadhuis werd verhoogd en ge steld op f 180. omdat dit gebouw moet worden geschilderd. Na korte rondvraag volgde sluiting. De bonnen kunnen voor dien tijd nog worden Ingewisseld bij den heer A. Mooy te Zijdewind. ---wMs UV en vele ouderen uit volle borst een welkomst lied zongen, rolde Donderdag de trein van 958 fluitend en stoomend voor het perron, waarna. Sinterklaas onder daverende toejuichtlngen uit stapte, gevolgd door zijn twee bedienden Plë- tro en Negro. De toeloop naar het anders zoo rustige spoorbuurtje was enorm. Tusschen twee rjjen zingende kinderen reed Sinterklaas vanaf het perron door de Spoorbuurt en Nieuweweg en vervolgens langs de Molenvaart naar de zaal van den heer W Kossen. Na aldaar te zijn toegesproken door den heer N. Zwarthoed, hoofd der R. K. school, richtte de Sint het woord tot de Jeugd, waarna uit iedere klas enkele leerlingen wat nader moes ten komen om "n extra woordje In ontvangst te nemen; tot groote ontsteltenis van alle aan wezigen gingen drie leerlingen den zak in en verdwenen van het tooneel. Vervolgens werden eenlge liederen onder begeleiding van den heer Dudock gezongen. Dan volgde uitdeellng der cadeautjes door den Sint zelf en tractatie door zijn knechts. Na een dankwoord van pastoor van der Eem en een afscheidswoord van Sin terklaas trok heel de poldersche Jeugd door het land van de Molenvaart. St. Nicolaasfeest. In het Vereenigingsge- bouw kwam St. Nicolaas met Piet de kinderen bezoeken. Naast de zusters en het onderwijzend personeel, waren mede aanwezig de- pastoor en kapelaan. Verder burgemeester Wiering en mevr. Wiering. BU Ainkomst werd de Sint door enkele kin deren met een mooie toespraak begroet. De activiteit van Plet, welke bestond in het uitstallen der geschenken, werd met gretige blikken door de vele kinderen gevolgd. Ieder ontving een geschenk met een toepasselijk woord. Uitermate voldaan togen de kleinén met hun ouders naar huls terug. Een woord van dank aan allen, die door hun steun, dezen heerlijken middag hebben doen slagen. Cornells Gerardus, Wilhelmus Scholten Oeertruida Appelman. Overleden zijn de heeren H. Klaver te Wognum en J. Th. van Diepen alhier herkoaen. resp. tot lid van Dagelüksch Bestuur en Hoofdingeland. Betoek van St. Nicolaas - deed St. Nicolaas zjjn blijde intrede in de rochie. Vooraf hadden de schoolkinderen zich steld en na een kort welkomstwoord heer H. v. d. Berg, voorzitter van den plaatse- lijken Bond van Groote Gezinnen, werd onder de blijde tonen van het muziekcorps „St. Cae- cilia", het geheele dorp doorgetrokken, onder belangstelling van moeders met kinderen, vroo- Hjke jeugd en meevierenden hoogen ouderdom. In het Patronaatsgebouw wterd de goede Sint begroet door dén Pastoor, blijde toegejuicht door de kindren. Bij het openingswoord sprak de voorzitter den wensch uit, dat met dit ini tiatief van den Bond van Groote Gezinnen, een oude traditie hersteld moge worden, en de pa rochie Dutjebroek op een jaarlljksch bezoek zal kunnen rekenen. De pastoor sprak hierna tot St. Nicolaas en de kleinen. Na verschillende liedjes en een aardig toe spraakje volgde een vermanend woord van Sint Nicolaas. Vervolgens deelde Pieterbaas aan alle kinderen een pak met verrassingen uit. Na afloop vereenlgden zich de genoodlgden en medewerkers o.w. burgemeester J. Schrijnden, de pastoor en kapelaan, de heer en mevrouw Bosch, wethouder P. Jong, en werden wederom cadeaux uitgereikt in den vorm van verrassen de surprises. Voetbal. Het programma van Z n iag 9 December luidt: Woudla 1—WFC (Weere). Woudia 2St. Jan (Beemster). De Blokkers (Jun.)Woudla (Jun.). Onderling Hulpbetoon. De oprichtingsver gadering van „Onderling Hulpbetoon” werd Donderdagavond gehouden in Café „de Rus tende Landman" te Oudjjk. De heer D. A. Sijm, voorz. van de voorbereidingscommissie, zette de plannen uiteen, welke vooral bestaan in het gratis hulp verleenen bij ziekte of on geval bjj de aangesloten leden. Hulpverleenlng bestaat in het verrichten van land- of tuin bouw werkzaamheden. BU ziekte, moet dokters- bewijs worden overgelegd. Het algemeene stem men werd tot oprichting besloten. Officieel zal dit per 1 Januari 1935 geschieden. Na dezen datum worden geen leden meer aangenomen, ouder dan 34 en Jonger dan 16 jaar Het be- MACH. 1 stuur werd samengesteld als volgt: D. A. Sym. Langedjjk, secr. en Jn. Zwaan, Slotkoersen. Heden 7.31% 9.42 59.74M 34.56 47.98 32.70 37.75 36.75 1.47% 12.62% 6.17% 20.20 Met het oog op het groot aantal verzoeken om inlichtingen over de teeltregeling der Akker bouwgewassen publiceert de Landbouw-Crisis- Organisatie voor Zuld-Holland het volgende. Evenals in 1934 zal het voor den komenden oogst verboden zijn, meer dan 1/3 van de totale oppervlakte bouwland met tarwe te bezaaien. Een uitzondering op het verbod van het 1/3 zal vermoedelUk gelden voor de georganiseer- den, die minder dan 1% H A. bouwland in ge bruik hebben. Aan hen zal worden toegestaan y, H.A. met trwe te bezaaien. Voor vrijwillige koolbeperklng zullen geen extra rechten op meer tarwe-ver- bouw meer gegeven worden. De oude kooi rechten komen hiervoor in de plaats. Gerst, rogge en peulvruchten zullen in 1935 aan geen tèeltbeperking onderworpen zijn. Het is zeer waarschijnlijk, dat aan deze pro ducten ook voor den komenden oogst weer een toeslag zal worden gegeven, of op andere wijze naar een richtprijs zal worden gestreefd. De verbouw van haver blUft vrij. De verbouw van aardappelen zal in 1935 ver moedelUk hoogstens toegestaan worden tot een zelfde oppervlakte als in 1934. De teelt van suikerbieten is vry. Echter wordt in het algemeen slechts garantie gegeven aan ben, die vorige jaren recht op garantie hadden. Etn nieuwe regeling betreffende de toewij zing wordt overwogen. Voor 1936 zal vermoedelUk eenzelfde opper vlakte cichorei geteeld mogen worden als in 19M. Hiervoor komen in het algemeen zU in aan merking, die in 1934 dit product teelden. Als de regelingen definitief zUn. kan Landbouw Crists-Organisatie met de toewijzing van teeltvergunning beginnen en een leder, die gescheurd heeft of tuingrond heeft beperkt, in de gelegenheid (tellen, een verzoek om uitbrei ding van zUn teeltrecht bU het district in te dienen. Verloting De door de plaatselüke R K Middenstandsvereenlging georganiseerde verlo ting zal gehouden worden in café Pepping aan De Weel Zondag 9 dezer. Herdenking Dr. W. J. F. Nuyens. De her denkingsavond, ter gelegenheid van den 40sten K. West-Frieschen Is 1 Gesp. gw. gl. vL v.t. 3 3 3 3 3 3.0 Gesp. gw. gl. vi. v.t. 58—22 25—17 44—22 8—14 i ge- thans December n.m. 7 uur in de groote zaal van café Halfweg te Westwoud. De feestrede zal worden uitgesproken door pater Herman O. Cap. uit IJmutden, die Dr. Nuyens zal behandelen als „den geneesheer der historie”. Het bestuur der R. K. Kiesvereenlging meen de in dezen tUd van politieke beroeringen, waarin voor de katholieken zooveel op het spel staat, goed te doen het licht nog eens te laten vallen op den grooten strijder voor de vrijma king der katholieke^ in Nederland en dat ter plaatse waar Dr. Nuyens geleeft en gewerkt heeft en door wien Westwoud bekendheid heeft gekregen. Voor deze bijeenkomst zullen vooreerst alle katholieke plaatsgenooten boven 18 jaar wel kom zUn, terwUl daarnaast nog tal van uit- noodlglngen zijn gezonden aan bekende voor aanstaande personen. Tooneel De Tooneelclub der Meisjescon gregatie zal In Januari een Zigeunerspel op voeren. getiteld ..De Sombere Molen”, een spel met muziek en dans in vier bedrijven. St. Nicolaas-bezoek Dinsdagavond kwam St. Nicolaas op bezoek bij de Graal in de Zusterschool. Na door de hoofdleidster welkom te zUn geheeten werden ververschlngen rordge- deeld. st. Nicolaas sprak hartelUke woorden tot de Graalmeisjes, terwijl zwarte Piet, in samenwerking met de goede Sint aan ieder der der dames een surprise uitdeelde. R. K. Staatspartij Op Maandag 17 Decem ber as. zal door de afdeellng Hoorn van de R K Staatsparty een vergadering worden ge houden in de nieuwe Parkzaal. Deze vergadering is bedoeld als een voorlichtingsvergadering, waarop als spreker zal optreden de partysecre- taris Mr. Teulings. lid der Tweede Kamer. Katholieke Kring Donderdag 13 December as. zal des avonds 8.15 uur in de Parkzaal een declamatieavond worden gegeven. De bekende declamator Anton VerheUen zal dien avond voor de leden een programma declameeren van ernst en luim. Woensdagavond 12 December van 7308.30 is er aan het Park plaatsbespreking. De apooriün Hoorn—MedembUk In ver band met de voorgenomen opheffing van de spooriyn Hoorn—MedembUk, stellen B. en W. den raad voor een subsidie te verleenen van ten hoogste de helft van hetgeen de gemeente MedembUk ter zake in 1935 bijdraagt en tot een maximum van f 1000. De Ned. Spoorwegen zyn bereid de exploita tie gedurende het Jaar 1935 van deze iyn voort te zetten indien de belanghebbenden een sub sidie verleenen van f 20.000 in totaal. Het Leeningsfonds In Mei 1933 heeft de gemeente uit het Leeningsfonds een bemag van t 443.000.— geput voor aflossing van diverse geldlêenlngen. Dit bedrag vloeit geleidelijk in het fonds terug door JaarUiks ten laste der be- grooting een bedrag uit te keeren gelUk staan de met ae oorspronkeiyke aflossingen. Voor 1934 was deze uitkeering bepaald op f 25000. en voor 1935 eenzelfde bedrag. Door de groote crisisuitgaven meenen B en W. dat de uitgaven zich zeer moeten beperken NOORD-SCHARWOUDE, 7 Dec. 2000 K.G. aardappelen: Bevelanders 190. 3600 K.O. Uien: Gele Nep 1.70. Drielingen 140130, Uien 1.80 —2.00, Grove Uien 2 30—2 508^00 K.O. Kroten 0 80100, 20800 K.G. Roode kool 1.402.60, idem doorschot 1.00—1.60. 8000 K.O. D. Witte kool 130—1.50, idem doorschot 0.70—1.30. 6800 K G. Gele kool 1.10—1.40. idem doorschot 1.001.30. VOLEhuAM, 5 Dec. Heden werden aan de vei ling aangevoerd 13075 eendeieren. prijs f3.86. WOERDEN. 6 Dec. Veillngsver. Woerden en Om streken. Ooudrelnet 831 cent. Ermgaard 516.5 cent. Bellefleur 1114.5 cent. Present 1317 ct., Franschzuur 8—13 cent. Wijnperen 14.5 cent. Ijs bonten 6.5 cent. Tomaten 35 cent. Druiven 1115 cent, Gieser Wildeman 37.5 'cent. Ponds- neer S- 7.5 cent. Herfstsulkerperen 3—13.5 cent, St. Remt 68 cent, Wlnterjan 37.5 cent. Vulto's 6 cent. Sprultkool 311.5 cent. Roode kool 3.5 cent. Savoye kool 2 ceftt. Groene kool 3.5 cent. Witlof 917.5 cent. Peen 6.5 cent. Andijvie 5S3 cent per 10 Spinazie 8 cent. Uien 1.53 cent. Boerenkool *4 cent. Veldsla 33 cent psr bak. Ra pen 30 cent per 10 WOGNUM. 6 Dec Druiven 3839 cent. Witlof I 1013 cent. Idem II 79 cent, idem III 3—6 cent. Uien 0.903.30. Prei 3 008.80, Roode kooi 1.00—1.30. Sprultkool 4.30—7 50. ZWAAG. 5 Dec. Veillngsvereen. ..Bangert en O." Groenten ete Fruit. Roode kool 100190. gele kool 100160. aprultkool 711. spinazie 1314. uien 150300. prei 340570. witlof 81310. druiven 37—56. Goudrelnet 1170—19. Present 13001880. Breemees 81140, Lemoen 1030—15. notaris 1310 17. zoet 1316. bl kool 4—850. sla 100360. wortel 360450. klelpeev 590950. W. Louw 740 910. Gleze 8501070. Sint Germain 1050—1310, Com Less 76013. Bue Diet 115030. Soldaat 18 30. Gratejool 460600. Verteljon 590800. Com mies 36104000; Blsmark 1013. WESTLAND NAALDWIJK, 5 Dec. (Veilingen van den Bond Westland). Export. Alicante 2844 ct., Colman 3056 ct. per kg., tomaten 1.201.60. idem 2e kw. 0.401 per bak. schorse- neeren 58.40 per 100 kg., bloemkool 36.50, sla 2.10290, idem 2e kw. 0 701.30 per 100, spruiten 0.601.20 per kist. Binnenland: Druiven 2738 ct., witlof 814 ct„ stoofappelen 816 ct., tafelappelen 1014 ct. per kg., to maten 0.501A0, andyvie 1224 ct„ rammenas 3040 ct.. uien 50—70 ct., boerekool 12Tl ct„ spruiten 0.601.30 per kist, bloemkool 34.75, sla 0.702.20. eieren 4 405.20. roode kool 2.50 4.00. savoye kool 1.503.30, groene kool 11.40 per 100, peterselie 090130. prei 1.402.10, selderie 0.60130, peen 3.807 per 100 boe. WARMENHUIZEN. 5 Dec. Gele kool 10O—13Q Deetmcbe Witte kool 0.701.10. Per 100 K.G. Obdam, 6tuks kaas. Ie kw. met riJksm. 2233, Idem 2e kw. 19—21. Handel flauw. 366 ponden boter. Gosboter 75—80 ct„ welbeter 70—75 ct per pond. Handel matig. 46200 stuks eieren, klpeleren 430—530. kleine kipeleren 3.25—4. eendeieren 3.per 100 stuks. Handel kalm. GOUDA, 6 Dec. Coöp. Zuld-Hollandsche Eierenveiling g. a. (O. Z- H. E.). Aanvoer 47.800 klpeleren. Prijzen 56-58 kg. 4.65—5. 58-60 kg. 5—830. 60-62 kg. 530—5.40, 62-66 kg. 8.40— 5.60. 56-68 kg. 4.70—5.70. kleine eieren 3.40— 4.40 per 100 stuks. Aapvoer 1000 eendeieren. Prüaen 2.70—230 per 100 stuks. Hoogste barometerstand 769.7 te RiK*- l aagste barometerstand: 745.4 te Blacksod. Verwachting Meest matige ZuM- WestelUke tot Zuldeiyken wind, tydelük op klarend, aanvankeiyk weinig of geen regen, iets 736, onder 3.46 Licht op 4.16. Maan op v.m. 9.12, onder n.m. 4.02. Geboren: Maria, dochter van Petrus Wever en Grietje Degellng; Mattheus Martlnus, zoon van Pieter Smit en Martha Anna Botman; Catharina Johanna, dochter van Simon Groen en Elisabeth Catharina Groen; Johannes Theo- dorus. zoon van Gerardus Poland en Cornelia Maria Ursem; Catharina Johanna, dochter van Hubertus Goossen en Tryntje Jes; Anna en Dievera. dichters van Wilhelmus Adriar.us Ligthart en Catharina Boekel. Gehuwd: Pieter de Beurs en Geertje Prins. BurteriUke Stand Geboren: Johannes, 9. van H. Sepers en W. Appeldoorn Jan Hen drik Frederik. 1. van F. H. Slik en H. A. Mol Froukje, d. van F. Pomp en A. Bont Grietje Cornelia, d. van N. Mulder en J. Wiegman Pieter Corneils, z. van A. M. Timmerman en P. Hoogstrate Alberta, d. van Jn. Mulder m S. Poeze Wladimir, z. van 8. Krol en M T. Donderdagavond werd een openbare verga dering gehouden van den Zandvoortschen Raad ter bespreking van de zooveelste kwestie-Mole- naar (de wethouder, die plotseling zoekraakte en door wiens schuld, naar men beweerde, het Maatschappeiyk Hulpbetoon te Zandvoort 200 tekort kwam. HU werd later dwalende en in overspannen toestand aan de haven te Am sterdam teruggevonden). Aan het begin van de vergadering liet de voorzitter, burgemeester Van Alphen. een ge drukt stuk circuleeren. waarin hU zichzelf ver- oedigde tegen de aanvallen van wethouder Mo lenaar In een ingezonden stuk in de Zandvoort- sche weekbladen. De voorzitter Het een brief van den ambtenaar voor de aardappelcontröle te Haarlem voorlezen, waarin deze ambtenaar me dedeelde dat er zeer slechte toestanden heerschten by de uitgifte van aardappelvervoer- vergunningen, met welke uitgifte wethouder Molenaar belast was. Ook werd daarin nadruk- kelijk geconstateerd, dat wethouder Molenaar de distributie van die vergunningen was ontno men (de wethouder zelf had het tegendeel be weerd) en de distributie aan de politie was op gedragen. Wethouder Molenaar wilde zelf eerst niets over de kwestie zeggen, alhoewel deze raadsver gadering speciaal voor de kwestie was belegd. Daartoe door den Raad geprest werd hU lang zamerhand mededeelzamer en verdedigde zich tegen de op hem gerichte aanvallen. De voor zitter meende, daar de heer Molenaar hem van fraude had beschuldigd, niet te behoeven te zwygen en constateerde, wat hU met bewyzen steunde, dat de heer Molenaar er een gewoon te van maakte veel te lang gemeente-gelden onder zUn beheer te houden. Spr. achtte dus schuld by wethouder Molenaar aanwezig. Wet houder Siegers (r.k.) vond de wUze waarop de heer Molenaar aangevallen werd niet de Juiste. Doch de heer Vader (r.k.) kon daarentegen niet anders verklaren dan dat de houding van den voorzitter In dezen correct was. De voorzitter verzocht tenslotte aan de raadsleden, als zjj vonden dat hU verkeerd gehandeld had, dit te zeggen. Geen van de raadsleden antwoordde hierop. Besloten werd na langdurige besprekingen om eerst een vergadering van. het bestuur van Maatschappeiyk Hulpbetoon, waarin de kwestie- Molenaar besproken zal worden, af te wach ten en dan opnieuw er over te vergaderen. In verband met het feit, dat wethouder Mo lenaar aan het zwerven ging, Juist op den dag, waarop hU in een vergadering van het bestuur van Maatschappëiyk Hulpbetoon moest zyn, vroeg de heer RUnberk (s.da.p.) of de heer Molenaar misschien weer vertrokken zal zyn „met onbekende bestemming" als bovenbedoelde vergadering van het M. H. gehouden zal worden. 8 uur voor C. Oud Jz.. kapper, Wognum, voor 1897. Bouwland W. O. L. Polder en TJaddlnxryt groot 39638 HA Mej. O. M Hilbrand, ƒ3341. Veiling Uitslag veiling der onroerende goe deren van wyien A. Bakker Jz. te ’t- Vbld, ge houden op Woensdag 5 dezer, ten overstaan van notaris Hilbrand te Obdam, ten lokale van J. P. Pepping aan De Weel. 1. Huis en erf te ’t Veld, strijkgeld D. Ursum, H. H. Waard, ƒ1890, gemynd Jan Slnnlge, t veld. 2. Bouwland W. O. L. Polder 11% snees. StrUkgeld K. Beers Jz., H.H. Waard, 16 per snees. Combinatie 3 tot en met 19 groot 3.68.85 HA. in bod ƒ3158. op ƒ1 getnUnd door Jb. Ruiter, Splerdyk, alzoo 3157. Marytje Bevertjes, 49 j., onge huwd Elizabeth Woudt, 43 j„ echtgen. van Johannes Christiaan Kuyken Geertruida Me ties, 85 J., ongehuwd. OndertrouwdAnne Gerard Graftdyk en Antje de Jong, Afnsterdam-Blokker Gerar dus Henrlcus WoorUnan en Aaltje de Jong. Amsterdam-BIokiter. Getrouwd; dezelfden. R.K. Propagandaclub „Dr. Schaepman” Door de leden der propagandaclub zal komende dagen de ledenaanwerving voor de R.K. Kies- vereeniging „St. Odulphus” met kracht ter hand worden genomen. Voor dit doel zal een circulaire worden verspreid, waarop later ant woord wordt gehaald. De bedoeling is, dat niet- leden het aangehechte invulformuller even in orde maken en dit aan den propagandist over handigen. Wie zich vóór 1 Januari 1935 opgeeft als lid. kan deelnemen aan de partystemmlngen voor de verkiezingen van de Provinciale Staten en Gemeenteraad, welke In 1935 worden gehou den. Volgens de vastgestelde Delftsche kdnnen l Opgemerkt werd, dat de ingenieurs al ƒ445 hadden ontvangen als honorarium voor ’t voor onderzoek. Besloten werd alvast ƒ1000 per giro over te maken. Voor den dienst 1935 zal een geldleening van ƒ50.000 worden aangegaan. Besloten werd tot verkoop van een strook grond en water van 3716 M2., behoorende bU het molenerf in den polder Amerswiel aan de Provincie voor j 75592 en tot goedkeuring van provinciaal plan tot bruggenbouw door den iweg. i voorstel van het dageiyksch bestuur werd ^ieuwe verordening op de keuren vastge steld en werd besloten de kosten der borgstel ling voor den penningmeester, door dezen te laten betalen en een geiyk bedrag aan hem te restitueeren. Na drie kwartier oomité-zittlng werd voor de benoeming van drijkgraaf door Ged. Staten de volgende aanbeveling opgemaakt 1. K. van Langen, met 13 van de 17 uitge brachte stemmen; 3. P. Tromp, 14 stemmen; 3. J. Gootjes, 15 stemmen. Na rondvraag volgde sluiting. Burg. Stand. Geboren: 5 Nov. Weyert Eel- co. zoon van P. de Boer en N. J. Becker; 6 Nov. Johannes Laurentius. zoon van L. T. Schilder en A. Koppes; 7 Nov. Maria Alberika. dochter van Poland en J. Baltus. 26 Nov. Jacobus Johannes, z. van P. Obdam en A. Pater. 27 Nov. Ida An- tonlus Alberta, dochter van J. Kamps en M. J. Veldkamp. 29 November. Dorothea, dochter van K. de aHan en H. Koning. Getrouwd: 7 Nov. Gerrit Breed, oud 34 J. en Petronella Maria Johanna Odyk. oud 30 J„ te Vlaardingen: 22 Nov. Christiaan Jan Nonne- kes. oud 24 Jaar te Schagen en Grietje Donker, oud 23 jaar; 22 Nov. Cornells Gerardus Sasburg, oud 24 jaar te Sybekarspel en Maartje Vos, oud 21 jaar. Overleden: 30 Nov. Pieter Berkhout, oud 1 j. en drie maanden, zoon van Jacob Berkhout en van Johanna Beers; overleden te Hoorn; 30 Nov. Dirk Zwaa. oud 77 jaar, zonder beroep weduwnaar van Maartje Stapel, overleden te Hoorn. St. Nicolaasviering Evenals andere jaren heeft ook dit Jaar St. Nicolaas, vergezeld van zUn zwarten knecht, een bezoek gebracht. On geveer kwart over tien arriveerde de Sint per auto en werd bU zyn komst hartelyk door de kinderen toegezongen. Daarna volgde de gebrui kelijke uitdeeling van cadeautjes en lekker nijen. Om haU twaalf ving de Sint de terugreis aan, terwijl den kinderen voor de rest van den dag vrij-af gegeven werd. Werkloosheid Het aantal werkloozen te werk gesteld by de RUkswerkverschaffing in den Wieringermeeroplder bedroeg Zaterdag JJ. 10 man. Gesp. gw. gl. vL 3 3 0 3 2 0 3 10 3 0 0 K.K. Zondag speelt S.VA. 2 om twee uur thuis tegen G.VjO. 3. Uit werd gewon nen met 7—3, doch we vermoeden, dat de Krommenleërs zich nu niet zoo gemakkeiyk zul len laten kloppen, zoodat het een spannende partU belooft te worden. S.VA 3 moet naar Wormerveer en speelt om twee uur tegen SX>.& 1 ALKMAAR. 7 Dec. Kaasmarkt Aanvoer 47 sta pels. 80000 K.G. 41 fabr. kl. 30.00. Handel stug. AMSTERDAM. 8 Dec. N V. Nederandsche Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenvei ling. Rozen: Hadley 46. Briarcliff 47. Colum bia 34.50. Golden Ophelia 33. Roselandla 35, BUtterfly 45. Ophelia 34, per 100 stuks. Chrysanthen: Sax 813. Miss Clavel 810, GeT-ms 713 per 100 stuks. DiversenAm. Anjers 68 per 100 stuks. Troachrysantheu0.15—0.35 per bos. Fresia ie soort 1015. per bos Seringen le soefrt 913. ld. 3e soort 36 per 100 tak. SnUgroen 0.30035 per bos. Cala's f 2035 per 100 stuks. Groenten. 6 Dec.. Bloemkool ie soort 6.509, Idem 3e soort 3.504.50. Andy tie le soort 1.50 3.50. sla le sort 33 per 100 stuks. Boerekool 0.30 0.45 per kist. Uien 0.400.85. peen 0.3S0.40 per K.G. Breekpeen 68. Idem 3e soort 34. spruiten le soort 1417. Idem Se soort 69 per 100 K.G. Tomaten A 13—16. idem B le soort 1619. Idem C 8—10. Spinazie le soort 1618 per 100 K.G. Roode kool le soort 34. gele kool le soort 34.50. groene kool 34, Bredase be groene 1.503, Knolselderij le soort 34 per 100 stuks. Peen 810. selderij 1 50—3. Petersell 1.50 2 50. Prei 58 per 100 bos Fruit: 6 Dec 1934: Appeen: Goudrelnetten extra 130—33. Idem le soort 14W. idem 3e soort 1013, Present van Engeland 14 - 21. Belle- fleur 13—15. per 100 K.G. Peren: Brederos le s. 811. Wlnterjannen 6—9, Loutjes 6 -11 per 100 K G AVENHORN. Dec. Coöp. Land- en Tulnbouw- en Marktvereen. Avenhom en Omstreken. 40 zak Sprultkool 0.80—1 45 per zak van 15 K G 9500 st Bloemkool: I 5 00—7.40. II 1 50—3 70 per 10C1st 4500 K.G Roode kool 1.003.80. 23000 TC G. Gele kool 100-1.40 per 100 K.G 3000 stuks Groene of Put jenkool 1 004 30 per 100 st. 30 000 KO Uien: groote maat 3.002.40. gewone maat 1 70— 2 10, drielingen 1.101.40. nep 1.501.70 per 100 KG 21000 groote Bleten 5.80790. 1350 kleine Bleten 4.00 per 1000 stuks. 17000 K.G Wortelen: Flakkee. verbeterde 6090 cent per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK. 7 Dec. 1335 kg. Aardappelen Frlso 2 40 1000 kg. Wortelen TOO. 38000 kg Roode kool 1.503.40. doorschot 100— 1 60. 13000 kg Gele kool 1.001.50. 14000 kg Deensche Witte kool 0.70—1.50. 5800 kg Uien: Gele Uien 1.903.00. Grove 3.3G3.40. Gele Drie lingen 1.10—1.30. Gele Nep 1.70, 4000 st. Bloem- kool: Reuzen 3.406.40 Lichte 1.902.00. BOVENKARSPEL 6 Dec „De Tuinbouw -- 50 baal aardappelen: Blauwe 1.30, Bevel. 85 cent per baal. 175 baal Uien: grof 1.001 05, groote 80- 80 cent, driellng‘en 40 cent, nep 5560 cent per baal. 125000 stuks Bloemkool: I 5.808.30, II 1.50-— 4 60, III 1.50—180 per 100 stuks. 5000 K.G. Roode koof 1.40—3 30. 3500 KG. Gele kool 100—120. 3000 K.G Deensche Witte kool 1.30 per 100 K.G. ENKHUIZEN. 6 Dec. Graanbeurs. Grauwe Erw ten 15.00—18.00. Vale groote 14.00—1790 vale 11.0013 00, Bruine Boonen 9.0010 OO. Mos terdzaad 31.00—33.00, Karwyzaad 9.00. Maanzaad 7 00 ENKHUIZEN. 6 Dec. 11 vaartuigen met 950 pond Z N. Bot 13.5—159 cent per pond. MEDEMBUK. 6 Dec Mark»ver „St. Joeeph Bloemkool I 5 50—8.80. Idem II 1.50—310. Uien 1.00. Bleten 0.601.40. Roode kool 1.001.00. Gele kool 1.00. Deensche kool 0.701.30. GOUDA. 6 Dec. Aangevoerd in totaal 1175 stuks, waarvan: 117 slachtvarkens. Vette van 1515'/4 ct. per pond, levend met 2 pet. kor ting, Londensche van 1213 £t per pond, le vend met 2 pet. korting. 309 magere varkens MIJ. NEDERLAND ENGGANO. thuisreis, 6 Dec. te Havre. TAJANDOEN. uitreis. 5 Dec. van Sabang. POELAU LAUT. thuisreis, 4 Dec. van Singa pore. ENGGANO. thuisreis, was 5 Dec. 8 uur 1O ▼jn. 180 mijen Z. van Lande End. TABIAN. thuisreis, passeerde 5 Dec. Perlm. POELAU TELLO. 6 Dec. van Hamburg te Bremen. MARNIX VAN ST. ALDEGONDS. uitreis, 6 DeC.' te Genua. HOLLA ND-AM ERIK A LIJN DTNTELDIJK, 6 Dec. van Pacific Kust te Rot terdam. DAMSTERDIJK. Pacific Kust anar Rotterdam, 5 Dec te Liverpool BREEDLTK. 5 Dec. van Rotterdam te Boston. BURGKRDIJK. 8 Dec. v.m 5 uur van New-Tork voorgaat van den N. Waterweg verwacht. ROW. LLOYD KOTA AGOENG. uitreis. 6 December vm. 0 O. te Belawan. MODJOKERTO. 5 Dec. n.m. 10 uur 45 '»n Rot terdam naar Java. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LUN ALCHIBA, thuisreis, pass. 5 Dec. Las Pamaa. ALPHACCA. thuisreis. 5 Dec. van Vlctdrta. ALWAKI. 6 Dec. van R'dam te Hamburg. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES. 5 Dec. n.m, 7 uur 30 van Hamburg naar Amsterdam. AGAMEMNON. 4 Dec van Valencia te Alicante. CERES. 5 Dec van Malta te Piraeus GANYMEDES, 5 Dec. van Piraeus n. Naupla. IRENE. 5 Dec. van Danzig n Kopenhagen IRIS. 3 Dec. van Cristobal naar Pacific Kust. ORESTES. 3 Dec. van Patras te Piraeus. NEREUS. 6 Dec. van Spanje te Amst. ORESTES. 6 Dec. ran Salonlca naar Izmir. JUNO. Mlddl, Zee naar Amsterdam, pass. Dec Gibraltar. VULCANUS. 6 Dec. van Amsterdam via Rot terdam naar Mlddl. Zee. HERMES. Mlddl Zee naar Amsterdam. wa» 5 Dec, 3 uur 40 n.m. 110 mylen ZZ.W. van Lands End. TIBERIUS, 5 Dec. van Valencia n. Amst. CALYPSO. 6 Dec. van Flume te Catania. COSTA RICA, uitreis. 6 Dec. te Curacao. AURORA. 6 Dec. van Messina naar Catania. POSEIDON. Mlddl. Zee naar Rotterdam, pass. 6 Dec. v.m. 10 uur 50 Lydd. VENUS. 6 Dec. van Barcelona to Genua. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LMN BOSCHFONTEIN. 5 Dec. n.m. 1 uur ran 804*- hampton naar Las Palmas. BLOEMFONTEIN, 5 Dec. van Lorenzo Marquee naar Durban. BLOEMFONTEIN, uitrela. 6 Dec. te Durban, vertrekt 9 Dec. naar East-Londen. HOLLANDWERT-AFBIKA-LWN HELDER. 6 Dec. van Amsterdam West-Afrika. /-him- rEGOEBTROOM. thuiarelB. pass. 5 Dec. Ouee- *a“t" OOST-AZ1E-LIJN MEERKERK, 6 Dec. van Amsterdam Hamburg. 0 0 0 0 .J

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2