Roofoverval te Oosteind Mtifahacdt's pMde&s Crisisbesluiten Dobbelmcmn lekker... man! Het hoodweer in Indië <£ast van RADIOPROGRAMMA BEKENDEN AAN HET WERK? MAANDAG 10 DECEMBER 1934 Alt *t kind op je achoot ligt. 4 Verblindend licht Combinatie voltooid Thant watersnood bij Batavia Dreigbrief Een Bedenkelijke St. Nicolaas viering VOETBAL GEN.-MAJOOR L. HANAU t Pluimvee Rundvee den wijnkelder BILJARTEN Verpleging zwakzinnigen Haring ««- MET LUCIFERS GESPEELD DE MONETAIRE POLITIEK Te Walton-on-the Naze op het ttrand gezet Ernstig auto-ongeluk bij Heerlen Over uitvoering en toe passing Mededeelingen van den Minister ingevolge de Landbouw crisis wet 1933 GERAFFINEERDE OPLICHTING TE ROTTERDAM INBRAAK IN CASINO TE ZANDVOORT Arsenal verspeelt een punt Sweering vestigt een nieuw wereldrecord De wereldkampioenschappen bandstooten te Parijs Fraaie zege van Chelsea op Liverpool Geld en waardepapieren gestolen Bloembollensaneerings- plan 1934 Kenden de daders den toestand? VLIEGTUIGBOUW BIJ „DE SCHELDE” Een doode en vier gewonden, van wie twee zeer ernstig Mr. Trip spreekt voor het R.K. Werkliedenverbond Motorongeluk met doodelyken afloop te Soest „Titia” krijgt motor defect Suiker Met groote brutaliteit zijn de indringers in den vroegen avond tegenover hun slachtoffers op getreden onaangename Sinterklaas surprise Bezoek aan Dinsdag 11 Dec. 1934 Zich zelf bevryd Het slachtoffer heeft met moeite met sfjn jBbwden handen de touwen, waarmede sljn brandje in de slaapkamer. SA '3 6 een laten. Nader meldt men ons: juist be- onbekende tweede In dat spoedig hst «eer 4 NEDfDlANOSCH PQODUCT weinig achterlijk is, gespeeld waardoor het beddegoed, een een I roep is het sluit, hierboven vermeld, het tijdvak verlengd tot 1 September 1935. M'EENEN. 507 M-: 4 50 Het Koor van de Staatse cade mie 8.35 Spaanschc muziek door het omroeporkest onder leiding van Max Schönherr 9 00 Idem 10.10 Idem 10.50 Dansmuziek. 7 10 9 35 het dat hard waar- Op den derden dag van de wereldkampioen schappen bandstooten te Parijs verrichtte onze landgenoot Sweering een bijzonder fraaie pres tatie. Sweeting speelde tegen den Oostenrljker Schwarzer, en slaagde er in de 150 in 31 beur ten vol te maken, d wz. met een gemiddelde van 4 83, hetgeen een nieuw wereldrecord be- teekent. Het oude wereldrecord stond op naarn van den Franschman Davin met een gem. van 4.41, gemaakt het vorig seizoen te Vichy. De resultaten van de Zaterdag In Engeland gespeelde leaguewedstrijden luidden: Aston VillaLeeds United 11. ChelseaLiverpool 41. Derby CountyWestbromwlch Albion 83. EvertonBlackbum Rovers 52. Grimsby TownMiddlesborough 22. Huddersfield TownArsenal 11. Leicester CitySheffield Wednesday 01. Preston NothendManchester City 24. SunderlandBirmingham 51. Tottenham HotspursStoke City 32. Wolverhampton WanderersPortsmouth 23. Tweede divisie. Barnsley—Nottingham 12. Bolton WanderersNew-Castle United 10. Bradford CityBury 00. BurnleyPlymouth Argyle 12. Manchester UnitedFulham 10. Notts CountyBlackpool 32. Oldham AthleticNorwich City 42. Port Vale—Brentford 2—2. Sheffield United—Hull City 3—4. SouthamptonWestham United 22. Swansea TownBradford 00. In het Oost-Brabantsche Peeldorp Völkel wa ren vier gemaskerde personen aan het St. Nlco- laas spelen. Op hun weg ontmoetten zij een landbouweffflfflecht. dien zy aanvielen en met een mes dusdanige verwondingen toebrachten, dat deze zich onder geneeskundige hulp moest stellen. Na het plegen van hun weinig dappere daad hebben de St. Nlcolaasvlerders zich uit de voeten gemaakt. De politie heeft de zaak in onderzoek. Men betwijfelt echter de schuldigen te zullen kunnen ontdekken, daar hunne ver momming het onderzoek uit den aard der zaak ten zeerste bemoeilijkt. IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbel man n’« Tabak on géén andere I on le de bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist Het nieuwe besluit neemt in hoofdzaak de bepalingen van het oude besluit over; evenals het in 1933 vastgestelde besluit was bepaald, is het telen van bloembollen als bedrijf verboden tenzij met een door of vanwege den Minister te verleenen vergunning. Het Bloembollensaneerlngsplan 1933 (Export) is gewijzigd en opnieuw vastgesteld, welke nieu we regeling in hoofdzaak overeenstemt met die, vervat In het in 1933 vastgestelde besluit. Waar te vreezen stond, dat de opkoop van niet door den handel opgenomen bloembollen, bloembollen uit het buitenland zou aantrekken, werd, teneinde overmatigen Invoer te voorko men, een invoermonopolle voor hyacinthen, tul pen en narcissen ingesteld. De rust In het landelijke Oosteind, buurt schap der gemeente Oosterhout, den roofoverval van verstoord. Het voorval vormt het gesprek van den dag en niemand gaat de woning van Jan Bosses voorbij, of hij wendt zijn oogen der waarts. Het is dan ook een brutaal staaltje ge weest, deze overval. De politie werd gewaarschuwd. spoedig ter plaatse en stelde een uitgebreid on- - ---vootrgezet, Waar het om den frauduleuzen Invoer van pluimvee krachtiger tegen te gaan noodzakelijk bleek ook buiten de grensgebieden het vervoe ren en In voorraad hebben van pluimvee aan beperkende bepalingen te onderwerpen, is het besluit van den 19en Juli 1934 met het daarbij be hoerende besluit van den 19en Juli 1934 waar bij de mogelijkheid van ontheffing der bepa lingen van het eerste besluit werd geopend, in getrokken en werd een nieuwe regeling vast gesteld. - 10.20 Muziek op 10.50 Het Dervaux Van de firma Pander vernam de „N. R. Crt." dat de zaak van den vliegtuigbouw te Vlissin- gen thans voltooid is. Er is een combinatie tot stand gebracht tusschen haar vllegtulgafdee- ling en de werf „De Schelde”, waardoor het mo gelijk schijnt te zijn geworden den bouw van vliegtuigen op een breedere basis te zetten dan tot dusver en hem tevens een wijder perspec tief te geven. dige papieren als effecten hebben men. maar acten e. d. ongemoeid hebben De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de lijst van aangewezen inrichtingen, welke als geschikt voor de psychiatrische behandeling en bijzondere verpleging van armen, als bedoeld in art. 39 derde lid der Armenwet, bij de toe passing van dit artikel in aanmerking komen, toegevoegd het paviljoen „Celestine” van het gesticht voor vrouwelijke zwakzinnigen („Bol ders hof”) te Druten, uitgaande van de R. K. Vereenlging tot opvoeding en verpleging van zwakzinnigen en achterlijken, gevestigd te Dru- Zaterdagavond heeft op den Rijksstraatweg te Soest een ongeluk met doodelljken afloop plaats gehad. Een groote, zwaar met bloem kool beladen auto van de fa. Van Doom te Tlel, bestuurd door zekeren v. d. H„ komende van Bovenkarspel en op weg naar Tlel reed ter plaatse het rijwielpad op. Een dame, mevrouw B., werd aangereden en tegen het hek van haar woning gedrukt. ZD was onmiddellijk dood. De chauffeur zeide verblind te zijn geweest door een tegenkomen Bij geruchte vernamen wij, dat een broer van J. Bosses, eveneens ter plaatse wonen de, Donderdag vóór den overval een dreig brief zou hebben ontvangen, waarin toe zegging werd gedaan, „dat zijn hoofd er af moest”. Saëns 10.00 Belgisch concert door het Radlo-orkest onder leiding van Henrl Pen eis. Marche des Grognards beiges. Solron. Valse triste. Vaulet. Ir.tlmlté. Vaulet. Ro mance. Vreuls. Médltatlon. Register. Con fidence. Rasse. 10.20 Zang-recltal door Jane Bathorl. Plangete. Cartsalml. Vol che sapete. Mozart. Pur dlceetl, Lotti. Bist Du bel mlr, Bach. Lamento, Duparc. Clalr de Lune. Fauré. La Orotte. Debussy. Chanson grecque. Ravel. 10.50 Dansmuziek door Ferry Juaa en het Radio-Jazz-orkest. BRUSSEL, 484 M.: 12.20 Omroeporkest onder leiding van Paul Gason 1.30 Gra mofoonmuzlek 8.35 Idem 7.00 Or- kestconcert onder leiding van Karei Wal pot 8.20 Galaconcert uit Brussel 10.50 Oramofoonmuzlek. WARSCHAU, 1345 M.: 8.20 Gevarieerd programma 9.20 Concert 9.35 Gramo- foopmuziek 10.20 A. Flato’z dansorkest. BEROMUNSTER, .740 M-: 7 20 Het kleine omroeporkest van Lausanne onder leiding van Eduard Moser 5.20 Gramofoonmu- ziek 7.10 Concert uit de Züricher Ton- halle met medewerking van o.a. Louia van Tulder. Toen Vrijdagavond de alleenwonende onge- huwde vijftigjarige J. B., wonende te Oostein- de, gemeente Oosterhout, zich te ongeveer half zes achter zijn woning bevond, werd hij plotse ling door twee kerels overvallen, die hem met een revolver bedreigden. De man werd geboeid en gedwongen zjjn woning binnen te gaan en aanwijzingen te doen, waar het geld verborgen was. De onverlaten beletten den man het schreeu wen door hem een prop in den mond te du wen. Vervolgens maakten de mannen zich van de sleutels van den boer meester, waarna zij in de kasten een onderzoek instelden, waarbij zij alles overhoop haalden en het aanwezige geld buitmaakten. Na eenlge moeite slaagde de landbouwer erin zich van de touwen, waarmede hij gebonden was, te bevrijden. Hij had geen letsel bekomen, zoodat hü onmiddellijk buren kon waarschu wen. De bandieten zijn spoorloos verdwenen. Hoe groot de bult is, kon nog niet worden vastge steld. De politie heeft de zaak in onderzoek. Zondagochtend heeft op den straatweg Heer lenAken even over de Nederlandsche grens een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij een persoon om het leven Is gekomen en drie anderen ernstig werden gewond. Zaterdagavond is In pand 103 aan den Bin nenweg te Rotterdam een meisje in haar bed in brand geraakt. BU het Crisis-Buikerbeslult 1933 is bepaald, dat het in voorraad hebben, vervoeren en in voeren van suiker, al dan niet In verwerkten staat, slechts is toegestaan na betaling van een door den Minister vast te stellen bedrag by het in het vrije verkeer brengen van die suiker. Oorspronkelijk zou het tydvak, waarvoor deze bepaling zou gelden, eindigen per 1 September 1934. doch waar de toestand zich niet in die mate had veranderd, dat een opheffing van deze bepaling wensdselyk werd geacht, ia bij bet be- Een bekend geneesheer aan een der Rotter- damsche Ziekenhuizen ontving op St. Nicolaas- dag een pakje, waarin twee overhemden en twee dassen, met de mededeeling. dat men hier mede aan zyn telefonischen order gevolg gaf. Er gebeurt zooveel, nietwaar, op St. Nicolaasdag. en de dokter ging nadenken, van wie dit cadeautje kon komen.... Hy kwam daarmee niet geheel klaar. Want een bloemenmagazyn belde op, en verontschul digde zich: het pakje was te vroeg afgeleverd; er hadden eigeniyk wat bloemen by moeten zyn. Of dokter dan maar zoo vriéndelijk wilde zyn. om het pakje nog even ter volmaking te rug te geven. Zooals gezegd, het was St. Nicolaas, en het hart klopt vol verwachting dus kreeg de loopjongen het pakje mee. De surprise is echter nog altyd niet terug; en het bewuste bloemenmagazyn weet van niets. De firma in mode-artikelen zoekt naar den Sinterklaas, die de rekening moet betalen.... Sweering begon goed, maakte enkele van boven de tien en zelfs een fraai 26. Scliwa^^ zer bleef ver achter. Ondanks het feit, dat Sweering toch nog enkele nullen deed notee- ren, slaagde hU er in de 150 punten dn 31 beur ten vol te maken. Schwarzer bleef op 52 staan. Sweering 150 punten in 31 beurten, ha. 26 gem. 4.83. Schwarzer 52 punten in 31 beurten, h-s. 7 gem. 1.57. Jan Bosses verzekerde ons den schrik hy was trouwens niet eens zoo erg geschok- ken. naar hij ons zeide reeds te boven te zyn. Hy verwonderde zich er over, dat niet met politiehonden was gewerkt. DROITWICH, 1800 M.: 12 10 Mantovanl en zyn Tlplca-orkest 4.20 Gramofoon- muzlek 5.35 Het London Zigeuner Or kest onder leiding van Charles Leggett 7.40 Gramofoonmuzlek 10 35 Het B B. C. Theater-orkest onder leiding van Stan ford Robinson 11.35 Joe Loss en zyn Kit Cat-orkest. - BATAVIA. 8 Dec. (Aneta). Gedurende den geheelen afgeloopen nacht en heden stroomde de regen in geweldige hoeveelheden neer; bo vendien stond er een stormachtige wind. Van verschillende punten van West-Java worden overstroomingen en verkeersstremmingen ge meld. Voor Tandjong-Priok stond een ruwe zee, waardoor de kaden licht werden beschadigd. Op sommige groote verbindingswegen stond het water 1 Meter hoog en Is nog steeds stygend. Het treinverkeer tusschen Batavia en Ban doeng In belde richtingen is gestremd; de rei zigers kunnen niet overstappen, zoodat het ver keer vla Butenzorg is omgeleid. De regens hou den nog steeds aan. PARIJS (Poste ParUlen), 3.13 M.S Gramofoonmuzlek 8 35 Concert - Idem 10.50 Populaire gramofoonmuzlek. PARIJS (Radio), 1648 M.r 12.20 Concert onder leiding van Raoul Labia 9 05 Ge varieerd programma oude Instrumenten - dansorkest. LUXEMBURG. 13(14 M.S 8 05 Gramo- foonmuziek 8.20 Persberichten. Daar na: Vervolg gramofoonmuzlek. 12.20 Middagconcert door het Radlo-orkest on der leiding van Henrl Pensls. Ungarteche Luataplelouverture, Kéler-Béla. El Turla- wals, Granada. Tarentelle. Barat. Aïda, fant. Verdi. Du solist deT Kaleer meinet Seele sein, Stolz. La Vision de Fuji San, Ketelbey. 1.05 Het Radlo-orkest onder leiding van Henrl Pensls 1.20 Koersen. Daarna: Gramofoonmuzlek 1.5o Koersen 1.55 Vervolg gramofoonmuzlek 2.20 Koersen 4 05 Koersen 6.50 Gevarieerd concert en dansmuziek 7.50 Sportbe richten 8.00 Belgische uitzending Eenl ge accordeon-soil door Jean Meder 8 .20 Persberichten 8 40 Cello-voordracht door Guiseppe Ferrari. Menuet, Beethoven Czar- das-Adagio-Allegro (A. Fischer). Canti russi Lalo Gavotte tendr^, Hillemacher. Chan son hindoue. RimskUKorsakov. Zur Gul- tarre, Popper-Davlde. Scherzo. Daniel van Goens. 9.20 Symphonie-concert aange boden door Cognac Martell m. m. v. de pianisten René Delporte en Alexandre Za kin en het Radlo-orkest onder leiding van Henrl Pensis. Corlolan. ouverture. Beet hoven Concert voor twee Plano's en Or kest Mozart. 9.5o Gramofoonmuzlek. Le Rouet d’Omphale, symph. gedicht, St. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN De achterdeur werd door de ïkndleten ge grendeld en Bosses werden de sleutels afgeno men. waarna de overvallers hun onderzoek be gonnen. om het geld machtig te worden, waar voor zU blijkbaar gekomen waren. Alles werd doorzocht en onderste boven baald. Als een vertrek was doorzocht werd het ge bonden slachtoffer medegedragen riaar het vol gende vertrek, waar hem een laken over hoofd werd gelegd, teneinde te beletten, by kon zien. Toch ontging het het alachtoffer niet, een lampje, dat in de woning brandde en waar van de roevers zich bedienden, lager werd ge draaid teneinde hei licht te temperen. Toen alles doorzocht was en de movers hun buit in hun bezit hadden. Heten zij Bosses ge bonden achter en verdwenen langs de achterzij de van de woning. De zeer ongunstige vooruitzichten voor den afzet van den In Nederland aangevoerden ha ring maken byzondere voorzieningen ten aan zien van den aanvoer van pekel- en steurharing noodzakeiyk. Dientengevolge werd artikel 3 van het Crlsls-Haringbeslult 1934 I gewijzigd In de zen zin, dat met Ingang van 11 November 1934 de aanvoer van pekel- en steurharing In Ne derland tot een nader te bepalen tijdstip geheel is stopgezet. Het algemeen verbod tot het verwerken van haring in verschen, gekoelden of bevroren toe- si*nd tot pekel- of steurharing werd in ver band met de daardoor ontstane moeiiykheden opgeheven; deze bewerkingen van haring zullen thans gedurende door den Minister nader te bepalen tijdstippen zyn toegestaan. Het hlervoren bespróken besluit is op 11 No vember 1934 In werking getreden. Verder zijn nog bepalingen getroffen ten aan zien van de oester- en mosaelteelt en Inzake bet coiusumpUe-garnalenbeslult 1934 L Oosteind is eigeniyk slechts een bebouwd stuk weg van den straatweg OosterhoutDon gen. De huizen staan er vrywel aaneengebouwd, slechts gescheiden door een landwegje, tuin of een perceel weide. Ook het huis van Jan Bosses is aan den straatweg gelegen. Aan de eene zijde Is een schuur gebouwd, want Bosses is landbouwer en bewoont alleen zijn huis. Aan de andere zijde loopt een land wegje met een fietspad naar Dongen. Een stuk weiland naast de schuur scheidt de hoeve van de pastorie, yvelke naast de R. K. kerk van bet dorp is gebouwd. Vlak naast het wegje, zoo juist genoemd, staat een woonhuis, terwijl tegenover de wo ning van Boese aan de overzyde van den straat weg op ongeveer tien meter afstand eveneens bouwland zich bevindt. De omstandigheid, dat de roofoverval om on geveer half zes werd gepleegd, mag dus wel een buitengewoon staaltje van brutaliteit heeten. Toen nog geen twee minuten voor den overval de krant was gebracht, ging Bosses naar bul ten langs de achterdeur, naar een erf van onge veer tien meter diep en waarachter de boom gaard zich uitstrekt. De Minister van Economische Zaken heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen een brief ter uitvoering van art. 38 der Landbouw-Crisis wet 1933, houdende mededeeling van de vast stelling van Koninklyke Besluiten tot uitvoe ring en toepassing van eenlge artlketen van ge noemde wet en ten geleide van de op die sluiten betrekking hebbende toelichtingen. Uit het onderzoek bleek, dat de daders beduidend bedrag aan geld hebben medegeno men, waarvan echter niet vast staat, hoeveel dit is geweest. Opmerkelyk Is. dat de roovers wel geldswaar- - -»i medegeno— ge- Zaterdagmiddag kwam men tot de ontdek king, dat in den nacht van Vrydag op Za terdag Is Ingebroken in het Casino te Zand- voort. Het gebouw was verleden zomer In ge bruik van de N. V. Tuschlnskl's Exploitatie Mij. Vanaf September was het gebouw gesloten. De inbrekers hebben een spiegelruit Ingesla gen, waarvan niemand Iets heeft gehoord. Het geheele kantoor is overhoop gehaald. In de kelders hebben de ongewenschte bezoekers zich tegoed gedaan aan wun. Er werden drie ge bruikte glazen gevonden. Er ontstond een worsteling in de achterkeuken, waar Bosses voor de overmacht moest bezwijken en te gen een aldaar staande kast werd geworpen, waarbjj hij bloedende wonden opliep aan het hoofd. Direct vielen beide indringers op hem en bonden hem handen en voeten. Doordat de auto, welke werd bestuurd door den heer Becker uit Heerlen een hond aanreed fc «Verloor de chauffeur de macht over het stuur 1 en vloog-de auto tegen een boom. De wagen werd geheel vernield. De heer Becker was op slag dood. De drie overige inzittenden de heeren Biesmans. Wolff en Waayfoort werden allen zwaar gewond naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. Ook het stqffeiyk overschot van den heer Becker is daalHeen vervoerd. De heer Becker bekleedde de jfinebie van ambtenaar by de Oranje Nas- saumijnen. waar de heeren B. en W. eveneens werkzaam waren. De heer Waayfoort Is leeraar aan het han- delsinstltuut „Studio” te Heerlen. Nader vernemen wij nog: De toestand van de heeren Wolfs en Bierman is zeer ernstig, terwyi de heer Waayfoort min der ernstig er aan toe is. De bestuurder, de heer Heussen. die een gat in het hoofd had opgeloo- pen, kon na in het ziekenhuis te zijn verbonden huiswaarts keeren. is door Vrydagavond wreed Het Nederlandsche motorschip „Titia”, me tende 168 ton, is te Walton-on-the-Naze naby fect. Harwich voor anker gegaan met een motorde- In den nacht is het schip door de zware zee van de ankers geslagen en naby de Walton- promenade op het strand gezet. De reddingsboot voer uit en sleepte T schip vlot, doch toen het schip vlot was, braken ach ter elkatader drie trossen, zoodat de „Titia” hulpeloos ronddreef, totdat zU tegen de pier sloeg. De zware zeeën sloegen het vaartuig herhaal de malen tegen de pier; de uit vyf personen bestaande bemanning slaagde erin ongedeerd op de pier te springen. Ondertusschen is men erin geslaagd het schip aan de pier te bevestigen, in afwachting van ’n sleepboot. De „Titia" was met een lading kiel op weg van Denemarken naar Colchester. Het meisje, de 14-jarige M. Elshout, dat een had In bed met lucifers - i stoel en kastje in brand raakten. Op haar hulpge- kind uit het bed gehaald, waarna het^met ernstige brandwonden aan het boven lichaam naar het ziekenhuis aan den Cool- slngel werd gebracht. Haar toestand Is zorg wekkend. De brandweer bluschte BIJ het Crlsis-Rundveebeslult 1934 I was be paald, dat het in voorraad hebben, vervoeren en verhandelen van rundvee, waarvan het ge wicht tusschen bepaalde gewichtagrenzen ge legen was. slechts was toegestaan. Indien dat In voorraad hebban, vervoeren of verhandelqA gedekt was door epn fdenttteltsbewys. Waar inmiddels gebleken was, dat deze be paling, voor zoover zy het vervoeren en ver handelen betrof, niet strikt noodzakeiyk was, werd bij het besluit, aan het hoofd dezer toe lichting bedoeld, het Crisis-Rundveebesluit 1934 I In dier voege gewijzigd, dat het Identltelts- bewys slechts als verelschte werd gesteld voor het in voorraad hebben van rundvee en wel elders dan op markten, in door of vanwege den Minister aan te wUzen marktstallen en daarby behoorende terreinen, In openbare slachthuizen, of in door of vanwege den Minister aan te wy- zen andere slachtplaatsen en daarby behooren de stallen en terreinen. Deze laatste bepalingen werden gesteld om markten of slachthuizen aoo min mogelyk in hun werkzaamheden te belemmeren. Het besluit Is den 26sten October 1934 In werking getreden. MILAAN, 3(i» M.: 4 30 Het Ferruzzl-or- kest 5.50 Gramofoonmuzlek 8.05 Concert onder leiding van Armando la Rosa Parodl. KEULEN, 456 M.r 1.20 Gevarieerd pro gramma 3.20 Sollatenconcert 5.10 idem 6.4o Volksliederen 7.30 Popu laire operamuziek door het groote orkest onder leiding van Dr. Wilhelm Buschköt- ter. Een vader schreef aan zijn dochter. Lief kind, doe nooit een onberaden stap. Een gemengd huwelijk is zoo vaak een onheil. In het beste gezin komen er al zooveel geschillen. Er zijn al zooveel tegenstrijdigheden te overwinnen. Indien daarbij nog het verschil van inzicht in het hoogste komt, dan.... Nooit, nooit, nooit zal de jeugd van gebed aan moeders schoot met vaders zegen uit je herin nering kunnen gaan. Altijd zal de waarheid van het door hen geleerde je voor oogen blijven. En er zal reden tot zelfverwijt en verbittering komen indien je dit liefste uit de jonge jaren ooit verliest. Je zult, onredelijk zelfs misschien, den ander er een ver wijt van maken. Laat nimmer het geloof tusschen twee gezinsleden ko men. Het hoogste geluk voor een moeder is het kindje op schoot. Als eens dit kindje ook jou tegenlacht, zal je het dan blij en vol overtuiging het „Wees gegroetje" kunnen voor bidden, zooals moeder het jou deed, en het later opvoeden tot een dege lijk katholiek die sterk staat in de stormen van het leven....? A - Nog dacht Bosses aan geen ernst en lach te goedmoedig. Toen echter het kommando werd her haald en met een revolver kracht werd by- gezet, kwam Bosses tot de overtuiging, dat hier van geen grapje sprake was. Hy sloeg er onmlddellljk op los, trachtte de revolver weg te slaan en trok zich terug naar de dichtstbjjzynde deur van zyn wo ning. Intusschen was een naderbij gekomen. Hl IZEN, 1875 M.; KRO: 8.00 Morgein concert 10.00 Gramofoonmuzlek 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken 11 Oo Gramofoonmuzlek 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquln. 12.00 Politieberichten. 1 30 Gramofoonmuz. 2.00 Vrouwenuurtje 3 00 Mod ecu raus door mevr. H. CuppensGeur» 4 00 Verzorging zender 4 15 Het KRO- orkest onder leiding van Johan Gerritsen 5 00 Gramofoonmuzlek 5.15 Het Kro- orkeet onder leiding van Joh. Gerritsen 5 45 Gramofoonmuzlek 6.00 Het Kro-or- kest onder leiding van Johar. Gerritsen 6 40 Cursus Esperanto door P Hellker 7.00 Politieberichten 7.15 Vragen van heden en toekomst. Aller aandacht waard. 7.35 Gramafoonmuziek 8.00 Vaz Dlas 8.05 Gramofoonmuzlek 8.10 Spel- lingsvrede door Z. Exc Minister P. H. Mar chant 9.00 Gramofoonmuzlek 9.15 Het Stedeiyk Orkest van Maastricht on der leiding van Henrl Hermans 10.00 Het ontstaan van den nobelprljs door L. Avor 10.15 Gramofoonmuzlek 10.25 Vaz Dlas -r 10.30 Het Stedeiyk Orkest van Maastricht onder leiding van Henrl Her mans 11.15 Gramofoonmuzlek 12.00 Sluiting. HILVERSUM. 361 M.: AVRO: 8.00 Gra- mofoonmuziek 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuzlek 10.30 Kook- en bakpraatje door mevr. R. LotgeringHll- lebrand 11.00 Orgelconcert door Frana Hasselaar 12.00 Tijdsein 12.01 Lunch concert door het omroeporkest onder lei ding van Albert van Raalte 2.Oo Solls- tenconcert door Simon Jongsma, bas, Bo ris Lensky, viool en Egbert Veen, pianobe geleiding 3.00 Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees 4.00 Verzorging zender 4.15 Gramofoonmuzlek 4.30 Radio-kinderkoorzang onder leiding van Jacob Hamel 5 00 Verhalen voor klei nere kinderen door mevr. Ant. van Dtfk 6 Oo Barnabas von Ceczy en zijn orkest 7.30 ET.gelsche les voor beginners door Fred Fry 8.00 Ttfdseln 8.01 Vaz Dias 8.05 Concert door Isolde Menges, viool met het omroeporkest onder leiding van Albert van Raalte 8.30 Operaduetten (gr. pl.). 8.45 Barnabas von Ceczy en zijn orkest 9.30 Studio-opvoering van ..Smaadschrift,” een rechtzaak in drie be drijven door het Rotterdamsch Hofstad Tooneel. Regie Cor van der Lugt Melsert 10.10 Zang door de Man renzang vereen i- ging ..Charlois” onder leiding van J. P. A Kriek 10 30 Gramofoonplaten 11.00 Vaz Dias 11.10 Aansluiting met ..Le Pa- pillon” te Amsterdam. Freddy Johnsons Butterflies. Zang Rose Polndextle 12.00 Tijdsein en sluiting. De hond lag In den stal aan den ketting. De le werd steeds iets later in den avond los ge maakt voor de veiligheid van den bewoner. Hebben de aanvallers dat geweten? Toen Bosses zich weer in huls wilde begeven, zag hy van uit het landwegje naast zyn wo ning door een doorgang in de heg iemand aan komen met een lichtje. Bosses ging hem tegemoet, niets vermoedend, gezien het vroege uur en denkende, dat iemand zyn fiets tegen den gevel wilde zetten, wat meer gebeurde. Toen hy den onbekende genaderd was, hield deze het licht plotseling vlak voor Bosses en gelastte „Handen op!” Als verdere bijzonderheid kunnen wy nog me- dedeelen, dat by Bosses ook in den afgeloo pen zomer, terwyl hy afwezig was, f 300 is ge stolen. van welken diefstal de daders onbekend bleven. Bosses staat bekend als welgesteld en als iemand, die niet gemakkelyk van itfh stuk te brengen is. Dit bewyst trouwens zyn verzet, on danks de revolverbedrelging. Hy moet dan ook totaal zyn verrast. Opgemerkt mag nog worden, dat ongeveer vijf en twintig jaar geleden een soortgeiyke over val plaats had in dezelfde buurtschap by den landbouwer Timmermans, waar alleen geld werd weg genomen, doch papieren met rust werden gelaten. Algemeen is men van meening, dat geen bekenden dezen brutalen overval hebben pleegd en het verlangen heerscht, dat het politie moge gelukken de beide onbekenden spoedig op te sporen. De rust zou er des te spoediger door terug keeren. Te Bussum is in den ouderdom van 67 jaar overleden de gep. generaal-majoor der artille rie L. Hanau. De overledene is te Utrecht geboren en heeft, nadat hy den voormallgen artilleriecursus te Delft had afgeloopen. alle rangen doorloopen totdat hy in 1925 den dienst verliet met den rang van generaal-majoor. Na zyn pensionneering maakte hy zich o. m. verdienstelijk als secretaris van V, V. V. Naar- den-Bussum. De overledene stond in dienst bekend als een zeer humaan chef en in zyn woonplaats was hy een bekende en geziene persoonlykheid. De begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag a.s, te 10.45 uur op het R. K. kerkhof te Bus- sum. voeten gebonden waren, weten los te maken en is toen naar de voordeur geloopen. Het zijn gebonden handen heeft hij de voor deur weten te ontsluiten, juist toen een 14-ja- rige jongen van het dorp zich daar bevond, wien hy vroeg de touwen van zyn handen los te maken. Deze schrok echter zoodanig, dat hij weg liep naar zyn huls om zyn vader te schuwen. Voor deze echter ter plaatse was, had Bos- ses reeds met een mes de touwen losgesneden en was naar een buurman gegaan, die den on gelukkige weer wat op zyn verhaal wist te bren gen. ROME, 421 M.: 4.30 Populair concert 5.15 Gramofoonmuzlek 8.05 Concert 9.20 Dansmuziek. In de Woensdag 19 December ajs. te Utrecht te houden Najfars-Verbondsvergadering van het R. K. Werkliedenverbond zal «n een huis- houdeiyke zitting de president van de Neder- landiche Bank, mr. L. J. A. Trip, een rede houden over ,X>e monetaire politiek in Neder land." Aan die toelichtingen is ontleend: Reeds gedurende de werking van het Crisis- Aardappelbesluit 1933 I werd de behoefte ge voeld ook den handel In aardappelen onder controle te brengen, waarin door het nieuwe besluit werd voorzien. Teneinde ook de vroege aardappelen by de steunmaatregelen te betrekken, hield het be sluit een regeling In omtrent den oogst en den aanvoer van die aardappelen, hetgeen slechts met een daartoe verstrekte verdunning mocht geschieden, terwyl bovendien voor iedere vei ling werd vastgesteld de hoeveelheid vroege aardappelen, die voor een veiling per dag ge veild mochten worden. Ken invoermonopolle voor erwten en boonen is als noodzakeiyke aanvulling voor de regelin gen voor het binnenland In het Crisls-Akker- bouwbesluit 1934 opgenomen. De instelling van een monopolie van tot vee voeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten was daarnaast noodzakeiyk, gepaard met eën beperking van den Invoer dezer producten. Gebruik dan Laxeer-Akkertjes, do nieu we vinding van Apotheker Dumont. Ge proeft niet». Geen kramp, geen over matige ontlatting, géén hér-conitipatie. Ze herstellen de normale werking Uwer darmen en bevatten bovendien bestand- doelen, die heel Uw gestel verbeteren. Per IS stuks 60 cent Tflaktn. ScAxmrt Schip BRUSSEL, 322 M.: 12.20 Oramofoor.mu- zlek 1.30 Orkeatconcert onder leiding van Karei Walpot S.20 Omroeporkest onder leiding van Paul Gaaon 8 20 idem 9.2o Orkeatconcert onder leiding var. Karei Walpot 10 30 Gevraagde gra mofoonplaten. KALUNDBORG, 1261 M.: 1120 A. Ben- dlx’ ensemble 2.20 Omroeporkest onder leiding vsn Fritz Mshler 7.35 Het om roeporkest onder leiding van Launy Grön- dahl 9 38 Beethovec-programma 10.20 Dansmuziek. BERLIJN, 357 M.: 3.20 Gevarieerd pro gramma 5.50 Het kleine omroeporkest onder leiding van Willy Steiner 8.20 idem 9.So Soldatenliederen. HAMBURG. 332 M.: 12 20 Gramofoon muzlek 1.35 Ged. ult ..Die verkaufte Braut” van Smetana (gr. pl.) 3.20 Ge varieerd programma 6.20 Dansmuziek 10.00 Het Nedersakslsch symphor.le- orkest onder leiding van Otto Ebel von Basen. VERWIJZEN WIJ RADIOGIDS Deze was vrij dertoek in, dat nog steeds wordt vcctToCi»;, zonder echter nog een spoor van de daders te hebben opgeleverd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 18