Van het katholiekevoetbalkamp Nederlagen van Kerkrade Buitenlandsche voetbalvaria I Sittardsche Boys I Stildaari wlxxl&nj VOSTA VERLIEST VAN QUICK MAANDAG 10 DECEMBER 1934 H. B. C. WINT VAN D. H. L. Rust met gelyken stand V.D.Z.—ALTIOR 3—3 Vele gemiste kansen GRAAF WILLEM 2-3 E.M.M.—DE MEER 3—3 nog EMOS—DE ZWEEF 1—1 TREFFERS—S.D.O.U.C. 2—3 QUICK—VOSTA 4—2 SANTPOORT—S.J.C. 1—1 H.B.C.—D.H.L. 4—3 LEONIDAS—G.D.A. 0—2 Hongarije verliest van Italië met 42 Zwaarbevochten overwinning der Ulftsche club De Hilversummers konden juist gelijk maken Beslissende doelpunt in de laatste minuten AKiRBOOM DE KAAG LENT-I RU) I KEMPER SCHIEDAM H.B.C. klopt D.H.L. Het harde werken der gasten werd beloond S.D.O.U.C. wint in Groesbeek van de Treffers met 32. Sant poort verspeelt een punt tegen S.J.C. De thuisclub was door vele inval lers gehandicapt Hoe is het met Ruslands capaciteiten Spannende maar forsche wedstrijd Wort Rusland een bevriende voet balmogend heid Prachtig werk van Austria in Engeland De punten broederlijk gedeeld De gasten haalden een achterstand in Polens voetbalcompetitie ten einde Klachten van internationale voetballers De Elzes blyft de eerste viool spelen UII DE SPORTWERELD werd door beide partijen I 46—23 geducht Het heeft In Groesbeek eerste i voer* Goede 10 9 8 9 7 9 8 8 7 9 9 7 6 S 5 5 3 2 1 1 1 2 1 0 1 0 0 0 2 1 0 1 2 3 2 1 1 2 2 0 2 2 2 4 2 5 5 5 4 7 schede tusschen Emos en De Zweef leverde een gelijk spel op. Hier was de uitslag 11. 9 5 4 3 3 3 3 3 3 2 8 5 S 4 4 3 3 2 2 0 8 7 5 5 4 3 3 3 0 0 o 2 2 1 2 2 2 2 1 1 3 3 4 4 5 6 7 4 0 3 4 3 3 4 4 3 5 8 2 1 3 4 S 5 5 5 S 17 13 13 10 9 8 7 7 7 1 druk uit op kamp, gi schoor W 9 11 11 12 9 10 9 11 10 10 7 5 5 5 4 4 3 3 1 1 0 3 3 4 2 4 5 7 7 9 15 12 11 10 9 8 6 6 4 3 18 15 14 13 12 11 7 6 4 2 Volendam HMS WIJ 8 DO DEM EMM WZ VIC De Meer Wilskracht 11 8 8 8 9 9 9 9 10 7 9 11 11 9 8 9 8 8 10 9 10 8 10 11 11 10 10 9 9 1 2 1 2 2 2 1 0 0 1 1 3 1 2 1 2 1 3 3 1 16 14 12 12 9 8 8 6 3 37—11 40—21 26—13 32—31 26—15 26—21 13—28 17—25 8—23 13—41 Vosta S.D.O.U.C, Quick Treffers Emos Altior De Zweef VJ3.Z. 's Heerenberg weet score 30—13 21—17 21—17 21— 13 22— 15 24—31 29—25 15—20 13—19 15—31 16—15 19—21 28—26 22— 32 23— 25 11—22 25—43 18—17 R. K. O. N. S. Chevremont Sitt. Boys Valkenburg Kerkrade R. K. V. V. L. Caesar Kimbria K N. V. Volharding 40—20 31—26 25—23 23— 23 15—12 21—31 19—17 19—18 24— 29 12—30 30— 19 29—17 34—28 31— 22 27—29 21—26 19—27 21—26 11—29 Prima referenties werL o Hoewel de toestand der terreinen, door de regenbuien van de vorige week, lang niet overal ideaal te noemen was, kon thans toch weer het grootste gedeelte van ’t pro gramma worden afgewerkt. Alleen in het Westen konden verscheidene eerste klassers niet spelen in verband met terreinafkeurin- gen. De belangrijkste resultaten van dezen competitiedag vielen In Zul41 en in Oost te noteeren. Hiertoe moeten ongetwijfeld wor den gerekend de nederlaag van de Sittard sche Boys tegen Valkenburg, en de over winning van Chèvremont op Kerkrade. In Oldenzaal liet Vosta zich verrassen door Quick, dat een 42 zege behaalde op de Enschedesche club. Belde ploegen waren vrijwel volledig en lieten voor rust het beste spel Zien, dat toen meer open was dan daarna. Er was weinig verschil in kracht merkbaar. Snel werd er gevoetbald, de aanvallen volgden snel afwisselend elkander op zonder dat er doelpunten vielen. Het geluk reikte het eerst aan S. D. O. U. C. de hand, toen Schoemakers bij een schermutseling den keeper Jansen verraste. 10. Het spel verslapte niet en de Treffers waren geenszins in de minderheid, zoodat de stevige S. D. O. U. C.-backs en de uit muntende Ulftsche keeper zich niet behoefden in te spannen om het telkens terugkeerende ge vaar te bezweren. Toch moest de geel-roode-ver- dedigir< wijken toen bij een vlotten aanval De- cater inkopte, 11. Voor de rust kwam geen wijziging in den ge lijken stand. Na de wisseling werd er een kwartier lang ge streden in pittigen maar niet fraaien stijl om de leiding. De verdedigingen overheerschten en hierin was die van Ulft het meest resoluut. Ulft. aanvankelijk meer naar eigrti helft te ruggedrongen. deed in het tweede kwartier meer uitvallen en bij een aanval van Inks, lep de 8. D. O. C.-llnksbuiten uit offside-positie toe en, plaatste Welnkamp het leder buiten het bereik 19 12 9 8 8 S 7 6 6 5 Op een uiterst zwaar terrein voelden de Loos- duiners zich het beste thuis. Zij speelden, gezien de omstandigheden, een tactische en effectieve partij. Nadat de blauw-wltte defensie eenlge aan vallen heeft weerstaan, weet P. Nederpel uit een corner indirect den zwartjes de leiding te bezorgen. De bezoekers zien hun ploeteren be loond, wanneer Peeters afgemeten voorzet en Q Nederpel fraai Inkopt. Hierna komt de thuis club los. maar verder dan de verdediging bren gen zij het niet. Na de thee schijnt de thuisclub met de beste voornemens bezield te zijn. Bij een scrimmage wordt Megs gepasseerd, doch de scheidsrechter laat doorsepelen. O.D.A. werkt zich daarna weer iets los. of Hermsen maar verder dan een ott side goal voet <3—3L Waar zoo’» bord staal mag •nlt al tuig stoppa» Bord mot r o o d o n rand, rood kruis on blauw void Kolping Dongen Mulo R. K. T. V. V Brabantia Wilhelmina 8. V. B Best Vooruit Venl. Boys Gennep HBC Santpoort Onze Gezellen Leonidas DHL SJC Graaf Willem GD4 TIJBB Spartaan van Q. Nederpel brengeif zij het evenwel niet. Teppema herhaalt aan dén anderen kant het zelfde spelletje. Tenslotte verdedigt GDA met man en macht. Nog denken we, dat v. Deursen de eer zal redden, maar Meys redt fraai. trekken, dat een dergelijk voorstel eerlang bij de F.I.F.A. zal worden ingediend. Of dit voor stel kans van slagen heeft, laat zich nog moei lijk bepalen, al zal Rusland ’n enormen steun krijgen aan die landen, waar het berwepsvoet- bal Is ingevoerd. De oorzaak ligt tamelijk voor de hand, daar de flnancleele toestand de lan den in kwestie feltelijk dwingt om elke gele genheid om hun operatieterreln te verbreeden gretig aan te grijpen. Nadat Rusland op 30 Juni 1912 zijn contact met het Eusopeesche voetbal had ge had en bij die gelegenheid met 21 verloor van Finland, heeft men sindsdien geïsoleerd ge leefd. Onder het Sovjetbewind heeft men ech ter de sportbeweglng in een bureau onderge bracht, vanwaar propaganda wordt gevoerd en aan de Innerlijke sport-ontwlkkellng wordt ge werkt. Afgezien van de prlncipleele zijde heeft Rusland zoo pas zfjn proeve van bekwaamheid afgelegd door een der sterkste Tsjecho Slo- waaksche clubs te bedwingen. Ook dit feit zal aanleiding zijn voor de andere landen om het eventueele Fransche voorstel te steunen. Na eerst met onze gedachten in het koele Polen te hebben vertoefd, moeten wij thans een bezoek aan Rusland afsteken. Nadat de Russen eerst In Tsjecho Slowakije hun vorderingen op voetbalgebled hebben getoond, beijvert de Fransche pers zich thans buitengewoon ijverig om Rusland in het Internationale voetbalver- band opgenomen te krijgen. Uit deze persbe richten meenen wij de conclusie te kunnen V. D. Z. sukkelt nog altijd met ziekte onder haar spelers, zoodat wederom met drie Invallers moet worden uitgekomen, doch ook Altior heeft er twee in haar gelederen. Na eenlge wisselende aanvallen krijgt G. te Riele-in buitenspel-posl- tie den bal en passeert met ’n hard schot Van Kesteren (10). V. D. Z. laat zich niet onbe tuigd doch voorloopig blijven goals uit. Zelfs plaatst J. v. Deun een penalty slecht en Altior’s doelman weet het schot te stoppen. Aan den anderen kant heeft Voortman meer succes en Jaagt hü uit een goed aangegeven bal het twee de doelpunt In de touwen. De roodzwarte achterhoede speet niet erg ze ker en er dreigt voortdurend gevaar door de snelle Deventer-aanvallen. meestal geleid door de vleugelspelers. Het blnnentrio van V. D. Z. speelt te peuterig zoodat de forsche Altior-backs steeds kunnen Ingrijpen. Een fraai door Hendriks genomen corner kopt Pik keurig in. Altior zet gevaar lijk op en Te Riele c.s. brengen de V.D.Z. veste herhaalde malen In gevaar. De scheidsrechter annuleert te recht een buitenspel-doelpunt. ter wijl even later v. Kesteren een hard schot slechts onvoldoende kan stoppen en tenslotte door somer te slaan ternauwernood kan red den. Een ver schot van Schut passeert de Altior - keeper, maar een der backs trapt den bal uit de verlaten goal. Direct na rust gaat het spel weer vlot op en neer. De meeste aanvallen worden aan weers zijden door de vleugels geleid. Het slechte plaat sen van de roodzwarten valt hierbij bijzonder op. Evenals hun eerste goal komt de tweede uit een fraai genomen corner van links, die eerst tegen de lat wordt gekopt, waarna Schut den terugspringenden bal inschiet <22). D.D.Z. zet nu een serie aanvallen op. Ver dringt de achterhoede op, de rood-witte aanval steeds buitenspel zettend. Als Hendriks fraai voorzet, ontstaat een" doelworsteling. waaruit een penalty ontstaat, door techut met een hard schot be nut <32). Even later mist G. te Riele een penalty door naast te trappen. Schut gaat de middenlinie versterken en nu wordt Altior sterker. Als de roodzwarte achterhoede mist, weet Te Riele den utloopenden v. Kesteren te passeeren en den stand gelijk te maken (33). De V.D.Z.-voorhoede mist nog enkele pracht kansen, waarna het eNlde komt met een 33 gelijk spet Bouwen standaard motorjachten SUPER HOI IA\D,n HOI I.AND-KRUISI'R In een fraaien wedstrijd heeft Italië te Milaan Zondag v. Hongarije met 42 gewonnen, nadat de rust met gelijken stand. 22, was ingegaan. Na een fraaien aanval wist Saroy, de Hongaar- sche mldvoor, na 18 minuten spelen het eerste doelpunt te scoren. Tien minuten later maakte Guaua, de Itallaansche rechtsbuiten, die een zeer snelle en nuttige partij voetbal speelde, gelijk. Dezelfde speler scoorde tien minuten na den gelijkmaker wederom. Maar nog voor de rust wist Auer met een kopbal den gelijkmaker te scoren 22. In de tweede helft wogen de partijen goed te gen elkaar op. Toen Ferrari zich door de Hon- gaarsche verdediging wrong bleef Szabo, rustig staan om op het fluitje van den scheidsrechter te wachten. Doch deze had een vermeende free kick van Ferrari niet gezien en de laatste kon gemakkelijk scoren 32. Hierna oefenden de Hongaren een voo/tdu- rendend druk uit op de Itallaansche /erd rdl- glng. doch tien minuten voor het einde kwam juist een doelpunt aan den anderen kant, toen Gualta, die met Meazza van plaats verwisseld had, op fraaie wijze scoorde. Met 42 kwart het einde. Met-zeer gemengde^ gevoelens heeft Austria voor twee weken afscheid van Weenen geno men om zijn contractueele verbintenis in En geland na te komen. Austria stond onderaan in de Oostenrijksche competitie, zoodat de ver wachtingen niet erg hoog gespannen waren. Na eerst van Liverpool te hebben gewonnen, no teerde men tegen Fulham en Birmingham twee In een aan belde zijden zeer middelmatig gespeelden wedstrijd heeft de thuisclub ten tweeden male haar meerderheid moeten erken nen in Graaf Willem. Het begin van den strijd kenmerkte zich door een wederzjjdsch terrelnenkennen. waarbij de Haarlemsche verdediging aanvankelijk zeer weifelend optrad. Graaf Willem kreeg dan ook reeds onmlddeliyk eenlge goede kansen, waar bij eenmaal v. d. Lane hopeloos faalde. De geel-zwarte achterhoede wist zich echter spoe dig te herstellen, waardoor ook de voorhoede der thuisclub acte de presence kon gaan ge ven. De opname van Klulskens in de voorhoe de bleek een goede verbetering en herhaalde malen kreeg Phlllppus gelegenheid zijh talen ten te toonen. Het duurde echter nog geruimen tijd voordat T.Y.B.B. zijn veldmeerderheid In een doelpunt wist uit te drukken. Nadat eerst Klulskens met een ver hard schot de bovenlat bewerkt had. had hij kort daarop meer succes, toen hij uit een goede pass van v. Honschoten met een diagonaal schot den grafelljken doel man passeerde (10). De vreugde was echter al van zeer korten duur want bij den eersten den besten Gr. Gr. Willemaanval plaatste v. d. Lans den fraai voor het T.Y.B.B.-doel, waar Slee buiten bereik van Oppenkamp Inkopte (11). In den resteerenden tijd voor de rust kreeg de thuisclub nog menige kans om de leiding te hernemen, doch het juiste schot bleek voor doel zoek. In de tweede helft liep de thuisclub wederom hard van stapel en de Haagsche verdediging kreeg veel en moeilijk werk te verrichten. Toen\ dan ook een tiental minuten na de hervatting Klulskens op fraaie wijze de thuisclub een 21 voorsprong bezorgde was men in het T. Y. B. B.-kamp alleszln$ hoopvol gestemd. Het bleek echter spoedig dat Gr. Willem zich nog lang niet gewonnen gaf. Langzamer hand werden de Yellows op eigen helft terug gedrongen en hoe meer de tijd verstreek des te grooter werd de druk op het T.Y.B.B.-doel. Slecht schieten der groen-zwartevoorhoede was oorzaak dat de gelijkmaker nog lang op zich Het wachten, doch toen men bij een voorzet van - v. d. Lans vergat den rechtsbuiten af te hou den, accepteerde deze dankbaar de geboden kans, waardoor de stand wederom gelijk was (2—2). Reeds had men zich verzoend met een gelijk spel toen Gr. Willem in de laatste minuut nog een corner forceerde. Een goede voorzet, een niet minder fraaie kopbal en via de vingertop pen van den keeper verdween de bal In het T.Y.B.B.-doel (2—3). Onmiddellijk hierop Het scheidsrechter Laar- mans, die uitstekend leidde, Inrukken. de Quick-verdediging weet van geen wijken. In tegendeel kwam er opnieuw succes aan de an dere zijde. Uit een door Rickhof mooi genomen corner kopt Hulslnk In. De bal werd niet vol doende weggewerkt, zoodat Loohuis opnieuw Bevers heiligdom weet te doorboren 41. ’t Spel werd er nu niet mooier op. Toen een Quick- speler gevloerd werd, werd de strafschop op de grens van ’t strafschopgebied door Hulslnk overgeschoten. Vosta zette nog eens de tanden op elkaar en onvermoeid bestormden de gasten nu het Quick-doel. Quick daarentegen speelde met de overwinning In ’t zicht rustig door. Een der Vosta-spelers werd toen op onzachtzinnige wijze tegen den grond gewerkt binnen ’t straf schopgebied en de daarvoor toegekende penalty werd onhoudbaar voor Anconi in een doelpunt omgezet (42). Nadat enkele minuten van te voren van beide partijen een speler ’t veld was uitgestuurd kondigde de scheidsrechter het einde aan van dezen spannenden doch forsch gespeel- den wedstrijd. De gastheeren Hepen direct hard van stapel en in de eerste tien minuten kreeg Middelkamp goede schoten te verwerken van Weerkapjp en Pit Deze toonde zich echter van zijn goede eijde en verdedigde zijn doel op solide wijze. De gasten zaten ook niet stil doch Wiggers en Spijker Jr. zorgden er voor dat doelman Bol haar geen al te lastig werk behoefde te ver richten. Bij een aanval der thuisclub verraste Pit den De Zweefdoelman. want toen deze blijk baar van meening was dat de Enschedeër een pass zou geven naar zijn mldvoor en te laat ult- vlel lag de bal reeds achter hem. Hierdoor aan- gemoedigd oefende de thuisclub een sterken het De Zweefdoel doch Middel- bijgestaan door Alferink en Ver arde zich geducht. Daarbij kwam dat Emos-Hnkervleugel elkaar dezen middag niet goed begreep want op verschillende goede pas ses van Weerkamp was linksbuiten Smlthuis Juist daar waar hij niet zijn moest. Inmiddels wisten de gasten zich van den druk te bevrij den en bij een hunner open aanvallen ging een schot van hun mldvoor Juist naast. Beide par tijen konden voor de rust het net niet meer vinden, zoodat deze inging met een 10 voor sprong der thuisclub. Na de thee begonnen de gasten met goed open spel; hun vleugelspelers waren echter te lang zaam waardoor de thuisclub volop gelegenheid kreeg zich tijdig te herstellen. Bij een corner dreigde er even gevaar doch hoog boven allen heen haalde Bolhaar den bal uit de lucht. In een periode waarin De Zweef het meest in den aanval was kwam de Emos-mldvoor plotseling voor het verlaten doel. Middelkamp was reeds gepasseerd doch op onbegrijpelijke wijze werd de bal nog naast geschoten. Na een half uur spelen wist bij een aanval der gasten hun mld voor uit een voorzet van links met een fraaien kopbal den gelijkmaker te scoren. Belde elf tallen spanden zich hierna geducht in voor het winnende doelpunt. Bi) de thuisclub schoot Weerkamp echter juist over terwijl een goed schot van den linksbuiten der tasten door Bol haar onschadelijk werd gemaakt. De verdedi gingen zorgden er voor dat in het verdere ver loop van den wedstrijd de voorhoedes geen kans meer kregen zoodat toen het einde werd aan- gekondlgd de punten broederlijk gedeeld wa ren. een resultaat waarmede beide partijen te vreden konden zijn. Nauwelijks zijn eenlge minuten gespeeld of Kloostermans. die weer last van zijn been krijgt, verlaat het veld. Kaakens vervangt hem. Om beurten zijn beide partijen in den aanval. Een hachelijk moment ontstaat voor het doel van De Meer, wanneer Fokker den bal over den uitgeloopen keeper heenwipt; Van Wlnsum, die slechts voor het intrappen heeft, mist echter Jammerlijk. Van Booyen schiet opnieuw In, doch juist tegen den bin nenkant van den paal. Keeper Hoeboer grijpt dan resoluut in. De Meer onderneemt, ge steund door den wind, eenlge goede tegen aanvallen. doch de achterhoede van E M. M. is niet te passeeren Eindelijk weet Van Booyen met een fraai schot de score voor E. M. M te openen (10). Lang pleizler heb ben ze échter niet van den voorsprong, want even voor de rust weet Van Veen met een schitterend schot gelijk te maken (I1). Na de rust wordt Hoeboer voortdurend be stookt, doch hij Is haast niet te passeeren. Wanneer V. Poort keihard tegen de lat schiet, weet Van Booyen den terugspringenden bal In het doel te deponeeren <21). Dan krijgt De Meer een goede kans om gelijk te maken; v. d. Berg laat een hard schot gUppen, v. d Laar heeft maar voor het intrappen, doch z’n schot gaat naast. Bij een corner op het doel van De Meer, wordt Van Emmerik zwaar In oen rug geduwd. De toegekende penalty wordt door Menke onhoudbaar ingeschoten (31). Na hard werken weet v. d. Laar den achter stand te verkleinen <32. Nog vijf minuten zijn te spelen. Een hard schot van v. d. Laar stopt v. d. Berg slechts ten deele. De toestor mende Van Veen voltrekt het vonnis (33) Met dezen stand komt het einde. Om beurten zijn beide ploegen In het begin in den aanval, maar het schieten wil nog niet vlotten. Na een hardnekkige strijd voor ’t Quick- doel gelukt het aan A. Altemühle Vosta de lei ding te geven (01). De gelijkmaker laat ech ter niet lang op zich wachten. Na een corner, door Rlekhof goed genomen, belandde de bal bij Loohuis, die den bal langs Bevers plaatste (11). Kort daarop brak de rust aan. Na de thee gingen de partijen aanvankelijk weer gelijk op. Toch waren de aanvallen van Quick gevaarlijker dan die der gasten. Na een goeden voorzet van Riekhof bezorgde Loo huis met een goed schift Quick de leiding (21). Bij ’n moolen Vosta-aanval schoot een der spe lers, in vrijstaande jx>sltie hoog over. Kort hierop kreeg Loohuis den bal weer toegespeeld en hij aarzelde niet, met het gevolg, dat de Vosta-keeper voor de derde maal het nakjjken kreeg (31). Vosta komt verwoed opzetten, maar gespannen tnsschen de Treffers en S.D.O.U.C., maar ten slotte wisten de Ulftenaren toch met 3—2 te winnen. Tegen veler verwachting In kreeg Vosta haar tweede nederlaag te boeken. De Ensche desche club was In Oldenzaal bij Quick op be zoek, dat zich flink roerde en de leiders met 42 klopte. De kansen van S.D.O.U.C, dat tot nu toe slechts twee punten behoefde af te •taan, zijn hierdoor gestegen, maar wij zijn er van overtuigd, dat de Enschedesche club niet bij de pakken zal gaan neerzitten en alles In het werk zal stellen om het verloren terrein te herwinnen Het valt hier nog met geen mo gelijkheid te bezien, aan wie van de belde kam pioenen van het vorig Jaar, want de andere clubs kunnen wij voorloopig buiten beschou wing laten, de titel tenslotte ten deel zal val len. V.D.Z. en Altior speelden In Arnhem met 3—3 gelijk, waardoor de voorsprong van de Arn- hemsche clubs op de hekkensluiters weer met een punt werd vergroot. Ook de strijd in En- In Zuid II komt Dongen met onweerstaanbare kracht opzetten. Dank zij een fraaie overwinning op Gennep met 71 bezetten de Dongenaren nu In Zuid I boekte R. K. O. N S. een regelmatige overwinning op het bezoekende K. N. V. en heeft daarmee 15 punten In het geheel binnen gehaald. De Sitt. Boys leden in Valkenburg een 21 nederlaag en zijn nu evenveel verliespun- ten kwijt als de Schaesbergers. maar ze hebben twee wedstrijden minder gespeeld. De Valken hebben zich uit de middenmoot losgemaakt en zijn weer tot kopgroep gaan behooren. Caesar behaalde een 72 overwinning op de R. K. V. V. L. en de meeste doelpunten kwamen van of middels den Hoed, die een geweldige versterking blijkt voor de Beekenaren. De lastige strijd In Chevremont tusschen de club van dien naam en het bezoekende Kerk rade eindigde in het voordeel van de thuisclub, die nu mede door de nederlaag van de Sitt. Boys de tweede plaats bezet. Kimbria verraste haar aanhang door Volhar ding met 31 op eigen veld te kloppen. de tweede plaats met 15 punten. Ze zijn evenwel nog zeven verliespunten achter op Kolping en kunnen de Helmondenaren dus practisch niet meer bedreigen. Dongen had met de rust een veiHge voorsprong van 40. R. K. T. V. V. was op bezoek bij Mulo, waar met 44 de punten gedeeld werden. Brabantia won in Venlo van de Boys met 20. terwijl In een zeer regelmatlgen wedstrijd Wilhelmina In Weert het bezoekende S. V. B. met 30 naar huis terugzond. De positie van Gennep is nu zeer précair ge worden en al is de achterstand op de Venl. Boys niet groot, het programma dat de Boys af te werken hebben is niet zoo zwaar als dat van de Niersbew'oners. Wij vreeaen dan ook tenzij de omstandigheden zich wijzigen dat Gennep het kind van de rekening wordt. In West I ging alleen de wedstrijd In Hilver sum tusschen EMM. en de Meer door, die eveneens een gelijk spel tot resultaat had. Er driemaal gescoord. Santpoort is in West II tegen S.J.C. op groo- ten tegenstand gestuit en moest met een pun- tenverdeeUng genoegen nemen. De roodbroeken hebben thans een verliespunt meer dan H.B.C., dat den moeilijken strijd tegen D.H.L. in een 43 overwinning, wist om te zetten. Het heeft er geweldig gespannen, zooals trouwens uit den uitslag ook wel blijkt. Leonidas zag zich aan het Toepad met 20 geklopt door G.D.A., dat den tocht naar Rotterdam dus niet voor niets heeft behoeven te ondernemen. Dat G.D.A. de punten goed kan gebruiken behoeft geen be toog, maar toch zijn de Loosdulners nog lang niet safe. In Haarlem heeft T.IJ.B.B. tegen Graaf Wil lem opnieuw aan het kortste eind getrokken. Thans bleef de Haagsche club met 32 In de meerderheid in een wedstrijd, die op laag peil stond. Spannend, moment voor het doel der thuisclub in den gisteren te Heemstede ge speelde wedstrijd H.B.C.DJI.L., die door H.B.C. met 43 werd gewonnen Kiest men in ons land juist den wintertijd uit zijn trouw aan King Soccer te bewij zen, in Polen Is net het tegenovergestelde het geval, wat natuurlijk moet worden geweten aan het klimaat. Want daar Is zooeven de voetbal verbannen, althans de competitie beëindigd, waarbij de groote S.V. Ruch-Bismarckhütte déh Poolschen kampioenstitel heeft veroverd. Het onderscheid met nummer twee, de Kra- kausche Crakovla, bedraagt maar Hefst 9 pun ten, wat alzoo een danig verschU in krachten Hlustreert. Ten opzichte van Internationaal voetbal blijft Polen in wisselenden vorm spe len. Reeds het feit, dat dit land thans zijn 13e seizoen besloot, wijst er op, dat de pioniers nog weliswaar ambitieus werk verrichten en In staat zijn ’t spel op peil te houden, doch gelei delijk plaats moeten ruimen voor de jongeling schap. wier capaciteiten echter nog niet vol doende zijn ontwikkeld om even krachtig op de bres te staan. Deze overgangsperiode weerspie gelt zich duidelijk in de internationale ver richtingen. gelijke spelen, welke resultaten verrassend te noemen zijn. Behalve de fairheid, waarmede werd gespeeld, is men evenzeer vol lof over de prestaties, zoodat Austria op werkelijk wak kere wijze het continentale voetbal heeft ge presenteerd. Wanneer een voetbaHer, In welken vorm ook op het speelveld zxmdlgt, weet hü, dat straf daarvoor te wachten -staat. Excessen kunnen nu eenmaal niet worden getolereerd, ofschoon aan den anderen kant ook het oor dient te worden geleend voor klachten, die werkelijk ge grond zijn. Bedoelde klacht komt van Duitsche internationale voetballers. Zjj beweren sinds *t oogenbllk, dat de betreffende commissie hen waardig keurde de nationale kleuren te verte genwoordigen, zij zoo scherp worda-x bewaakt, dat geïrriteerdheid er het onvermijdelijk ge volg van Is. Maar nog afgezien hiervan past men dikwijls op hen tactieken toe, die met sportiviteit niets gemeen hebben en waarbij men het speciaal op die uitblinkers gemunt heeft. Ik heb er nog nooit zoo toegetakeld ult- gezlen, slaakt een de verzuchting, sinds Ik werd gekozen, en nu ik terug deed wat reeds menig tegenstander mij aandeed, nu word ik er de dupe van. omdat ik zichtbaar wraak nam, wat anderen op genieperige wijze deden. De Racing Club uit Straatsburg zet op uit muntende wijze haar zegetocht voort. De stem men, die aanvankelijk beweerden, dat het slechts een vlëugje was, vervagen meer en meer. Men voelt, of beter Is overtuigd, dat deze leidende positie verdiend Is en voortspruit uit innerlijke kracht. De F. C. Sochaux blijft In- tuaschen haar trouwe volgeling, en de bin nenkort plaats hebbende strijd tusschen deze belde rivalen zal In Frankrijk ongetwijfeld het summum aan spanning brengen. van Jansen in het doel, 21. Van nu af speelde 8. D. O. U. C. zijn spel meer open en domineer- PjTj de Ulft, waarop Grasbeek met te kort spel bleef reageeren en tweemaal in het zijnet schoot. Bij een der energieke Ulftsche uitvallen viel er van rechts een diagonaal schot, waarbij de bal naast zou gevlogen zijn, didien eer der Tref- fersbacks het leder niet plotseling van richting j had doen veranderen, zoodat X in ’t Treffers-doel plofte. 31. Wie zou gemeend hebben, dat het spel der Treffers zou verslappen kent de Groes- beeksche Boys niet, die er nu juist een schepje op deden en bij eep der vele schermutselingen nummer twee In net doel Hepen, 32. De ge lijkmaker kon nu komen en werd werkelijk ver diend. maar de S. D. O. U. C. toonde nu zijn voHe kracht etj gaf niets toe. Het door verschillende omstandigheden, zwaar met InvaUers gehandicapt Santpoort-elftal moest den strijd aanbinden tegen het in ge vaar verkeerende volledig 8.J.C.-elftal. Santpoort maakte er onder deze omstandig heden van wat er van te maken was en had de voorhoede schotvaardiger geweest de wedstrijd was nog gewonnen, waaruit overduidelijk blijkt dat de 8t. Jeroenclub niet over een sterke ploeg beschikt. Over den wedstrijd kunnen we gevoegelijk kort zijn, daar ze niet veel te beteekenen had. Santpoort vad voor de rust. S.J.C. na de rust den wind in den rug. Hierdoor gesteund waren 0e aanvallen dan talrijker. De belde achter hoedes waren echter In goede conditie, zoodat de resp. voorhoede al heel weinig aan schieten toe kwamen. Gerits wist na fraai solospel het eerste te doelpunten. Kort voor rust bracht Angevare de partijen op gelijken voet. Na rust hetzelfde speelbeeld doch thans zoo als reeds gemeld, In omgekeerden vorm. Gerrits moest wegens kramp het veld ver laten. Wittebrood verving hem en brengt voor waar het 8J.C.-doel nog verschHlende malen in gevaar. Kort voor het einde deed zich nog een inci dent voor. Voor een out-bal werd corner gege ven, welke door v. d. Berg ingekopt wordt. Na overleg met den grensrechter, welke van te voren reeds gevlagd had voor out-bal, annu leerde de scheidsrechter het doelpunt en gaf doelschop. Na eenlge minuten was het einde daer. In een zeer spannenden wedstrijd heeft H. B. C. beide puntjes op D. H. L veroverd. Er zijn ongeveer 1200 toeschouwers als D. H. L. tegen den zwakken wind in begint. Er wordt in een zeer snel tempo gespeeld met H.B.C. Iets In de meerderheid, doch de verde diging van DHL. is in topvorm. Menigmaal wordt het DH.L.-doel in gévaar gebracht, en als G Spek iets onzeker op Alsemgeest teurg- speelt, kan deze slechts met groote moeite het leder uit den doelmond grabbelen. Leuven geeft Fok Alsemgeest een speciale bewaker, waardoor Simons nog al eens vrij spel heeft. H.B.C. is iets sterker maar D HL. geeft toch de H.B.C.-verdediging volop werk. Driessen redt eenlge malen in moeilijke gevallen. Als 17 min. na den aanvang Tolido naar Tersteege plaatst, opent deze de score (1—0). Dit is het sein voor D. H.L. om extra aan te pakken. Als Driessen in het nauw gedreven wordt, kan hjj niet voldoen de wegwerken en v. Zinnen scoort, maar wé gens hinderen van den keeper wordt dit doel punt geannuleerd. Na 35 min. kopt v. Roode uit een goede voor zet van Geeske onhoudbaar voor Alsemgeest in (2—0). De laatste minuten voor rust komt DHT. even opzetten. C. Alsemgeest alleen voor Dries sen komend faalt en schiet In de handen van den keeper. Als de tweede helft vijf minuten oud Is, benut Ruygrok een voorzet van Oleske op de juiste wijze en brengt den stand op 2—0. Na een kwartier loopt v. Zinnen het leder in t doel 31). De achterstand wordt nog ver der verkleind, als een H.B.C.er voor doel hands maakt en C. Alsemgeest hard inkogelt (33). Het spel verplaatst zich snel en DHJL. is nu gevaarlijker. Het duurt dan ook niet lang brengt de partijen op gelijken

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 21