JAC. METS Heeft U ’n Gelegenheids-Advertentie welke ook ta een eT meer ANDKBK bladen meet werden geptaatat? Onre admfadetratie verleent hiervoor gawno baar bemlddcBng. Do pr* raa Uwe annonces wordt kiengeer niet ta bet ndnrt Het Zwembadplan r Alkmaa THANS NOG MEER WAARDE VOOR UW GELD MAANDAG 10 DECEMBER 1934 ABCOUDE a BAAMBRUGGE WILNIS HEERHUGOWAARD VRAGENBUS KROMMENIE ZUID-SCHARWOUDE RIJKSTELEFOONDIENST Nieuwe telefoonaansluitingen LEIMUIDEN NOORDEN LANGEND UK BURGERLIJKE STAND I SPIERDIJK ZOOJUIST AANGEKOMEN DE STANDAARD 1935 SEDAN Ziet onderstaande prijzen! RECHTSZAKEN zeer KANTONGERECHT ALKMAAR SCHAGEN MIJDRECHT SCHERMERHORN Eventueele gemakkelijke betalingsvoorw. NIEUW ER-AMSTEL i. VINKE VEEN TELEFOON 3344 (2 lijnen) HOORN 245 ALKMAAR Het ziekenhuisterrein in erfpacht gevraagd Zwaardere bandenmaat, waardoor nog grootere wegva'stheid. Blijvend buitengewoon laag benzine- oliegebruik, dus kosten. en lage onderhouds3 1935 Standaard Sedan 1935 Standaard Sedan II AUTOMOBIEL BEDR IJ F N.V. 2 deur 1390.- 4 deur 1490.- Mondelinge uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 7 Dec. KUDELSTAART Voordeelige wegenbelastingklasse, mod. ruime carrosserie,'fabrikaat Fisher met speciale tochtvrije ventilatie, alle ruiten voorzien van veiligheidsglas. t i rar Burgeriyke (tend. Geboren: Hendriks, d. v. A. Visser en M Heideveld. •0. if- ti ring gehouden onder voorzitterschap van den a Geen belastingverhooging i t uit vetvlekken Verlaging loonen en salarissen. men J. Brul- 66 jaar, geh. Herclassiffcatie gemeentefondsbelasting. Vrjjdag- 2525 Presentteffckieii. van d. de dames i’i en 3 dagen hechtenis; A A.. J. Wordt dit ontwerp ongewijzigd tot wet ver- A CHEVROLET 1935 ir in Burgerlijke stand. Overleden; Arte Haa- zevoet, 4 J. van van Kennemerstraatweg 165; Nieuwpoortslaan 113; Geboren: Elisabeth Maria, d. van Petrus de Boer en Elisabeth Steeman Bernardus Nico- laas, z. van Bernardus Kaandorp en Clasina Venneker. Ondertrouwd: Petrus Boom en Helena van der Speek Obreen Johannes Brocatus en Christina Janson Berend Banting en Agatha Sljperda Willem Jansen en Margaretha van der Zwart Leendert van der Bijl en Margje de Vries. Haarlem? Antw.: Er zijn verschil] Veilingovereicht We geven deze week geen overzicht, aangezien in den stand der producten geen verandering valt te constateeren. K.J.C. Groepsbijeenkomsten in de week Van 915 December as. Maandag 7 uur André de TTiaye. Dinsdag 730 St. WUlibrord. Woensdag 7 uur St. MlchaëL Donderdag 7.30 Don Bosco. Vrijdagavond te 7 van de Langen- Vraag: We hebben twee loten no. 2610 1490 van de Unie, welke niet uitgeloot KK. Kiesvereniging; In café Koot werd Donderdagavond een algemeene ledenvergade- 4 Kerstinsameling Op initiatief van den bond „8t. Deus Dedit” zal onder de katholieke inge zetenen een Kerstlnzameling gehouden worden. Wij hopen en vertrouwen dat er veel gegeven zal worden, opdat het bestuur in de gelegen heid zal sijn met Kerstmis in vele gezinnen den nood eenigszins te lenigen. Ook giften in natura zjjn van harte welkom. O. D. I. damnleuws As. Maandagavond speelt O. D. I. II uit tegen Amstel II van Uit hoorn voor de competitie van den U. P. D. B. O. D. I. I speelt Donderdag tegen Amstel I eveneens voor de competitie. De uitwedstrijd werd door O. D. I. verloren, doch thans ver wacht men revanche te kunnen nemen. mengd Tooneel „Thalia”, Hulzen, Spionkopstraat 59, mengde Tooneelvereeniglr Hurkmans, Fuhrhopstraaif' Vraag Wat-is het bestk WH b regeert U zieh moeite. W|j bonden ene dus eenknvelen! met verbeurdverklaring van de inbeslag geno men gewichten. x Overtreding van de Arbeidswet: B. J. A. te Koedijk, ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis. Wielrennen De Leimuidensche Hometrai- nerclub hield tijdens de Winkelweek wedstrij den ten huize van de firma A. Heuzen en Zn. Gereden werd over 500 M. met staanden start, met freewheel en een gearing van 7.50 M. Er waren 81 deelnemers. De uitslagen waren: klasse A: 1. W. Dtensberg 22 sec.. 2. J. Kool haas 22 2/10 sec.; 3?J. Beuk 22 9/10 sec., 4. P. Janssen 23 5/10 sec. 3fiiF neJP; vbgkq emfwy emfwy mfwy fw f f Klasse B: 1. D. de Koning 23 8/10 sec., 2. C. Vlasman 23 9/10 sec.. 3. A. Hogenboom 24 sec., 4. W. Klebert 24 6 10 sec. 4. H. Verheugd 26 5/10 sec. Klasse C: 1. L. Hogenboom 24 8/10 sec.. 2. H. Bouwmeester 25 sec, 3. J. Visser 26 1/10 sec., B. en W. achten het nu met de begrootlngs- positie voor oogen, niet verantwoord om de loonregelingen buiten de noodzakelijk te tref fen flnancieele maatregelen te houden. Na ampele overweging besloten B. en W. dan ook eenstemmig om hun voorstel van 20 Sept. 1934 tegelijk met de ontwerp-begrootlng, op nieuw aan de orde te stellen. Bovendien achten zij het thans gemotiveerd om ook op het tijdelijk personeel en op het personeel, dat op arbeidscontract werkt, een korting toe te passen. Wy stellen voor de kor ting te bepalen op 10 pCt, het percentage dat het vaste personeel, behalve de nieuwe loonsver mindering, als pensioensbijdrage verschuldigd is. Hierdoor' wordt een besparing verkregen van globaal ƒ1800. B. en W. hebben zich van den aanvang af op het standpunt gesteld, dat belastlngverhoo- ging. zoo eenigszins mogelijk, achterwege moest blijven. In het algemeen Is de belastingdruk reeds zoo zwaar, dat zij het niet verantwoord achten om in deze crltleke tijden het middel van belas- tingverhooging ter hand te nemen. In zooverre het van het college afhangt, zul len zij alles in het werk stellen om een ver zwaring der lasten voor de Ingezetenen van de gemeente te voorkomen. Als het moet ten koste van de gemeentelijke bemoellngssfeer. Van dit standpunt uitgaande, bleven nog slechts de volgende mogelijkheden over om de begroeting in evenwicht te brengen. a. verlaging van de loonen en de salarissen van het gemeentepersoneel, en b classificatie van de fonds-belasting in de 3e klasse. De moeilijke finaneleele toestand hebben B. en W. ook doen besluiten voor te stellen op alle presentiegelden een vermindering aan te bren gen van minstens 10 pCt. Indien de Raad de voorgestelde maatregelen aanvaardt, dan Is daarmede 1 evenwicht in de begroeting, zonder directe belastlngverhoogin- gen, hersteld. De post onvoorzien is uitgetrok ken op 16.391.21. hetgeen voldoende is te achten. Indien de economische omstandigheden niet ten goede veranderen, dan valt het sterk te betwijfelen, of het reservefonds bij de vol gende begroeting niet aangesproken zal moeten worden. Kerkbericht In de week zullen de H. H. Missen zijn te 730 en 8.15 uur. Woensdag 7 en 8 uur congregatie. Donderdag 7 uur Lof. Za terdag van 4—9 uur blechthooren. As. Zondag Drankbestrijding Vrijdagavond werd in de St. Franciscuszaal een goed bezochte ledenver gadering gehouden van Kruisverbond en Marïa- vereeniglng, waarmede aanwezig was de geeste lijk adviseur Kapelaan W. B, Hermans. De opbrengst van den speldjesdag bedroeg f 14.65. de onkosten waren f 135, zoodat f 9.98 is afgedragen aan den Bondskas en f 332 ge stort In eigen kas. Het Bestuur heeft zich in verbinding gesteld met Kapelaan J. Tempel te Montfoort om een spreekbeurt te vervullen en met een gezelschap van daar een Mariaspel te komen opvoeren. Als datum zal worden voorgesteld Zondag, 3 Fe bruari, daags na Maria Lichtmis. Benoemd worden in het bestuur Annie Vroonhof en G. Vervoorn. Medegedeeld wonjt, dat dit jaar omstreeks Kerstmis geen kinderfeest gegeven zal worden, doch wel op Vrijdag 28 December van 9—12 u. De werkloosheid Stonden vorig jaar op 2 December 83 personen als werkzoekend inge schreven bij het agentschap der arbeidsbemid deling, thans bedraagt dit slechts 35. Naar wij vernemen zijn de Zwembadplannen van het Comité tot stichting van een overdekte baa- en zweminrichting annex Schouwburg, in een zoover gevorderd stadium gekomen, dat he- dert bij den Raad een verzoekschrift is inge diend, waarin gevraagd wordt het oude zieken hulsterrein aan de Patemosterstraat in erfpacht aan het Comité te willen afstaan. Gelijk men weet- Is het de bedoeling van het Comité op dit gemeenteterrein het overdekte zwembad te stichten. en zijn. Zijn deze loten nu waardeloos of niet of wor den die door de Unie vergoed? Antwoord: WIJ weten niet welke loterij u be doelt. Wil s.v.p. wat meer inlichtingen geven. Vragen betreffende loten. Antwoord: Geen uitgeloot. Vraagt Valt men in Personeel* -belasting als onderhuurder, huurwaarde 25. per maand? Aptnwrd:,JPF vraag ia «W Voltedig gesteld. Zjj, die gemeubelde perceelen aan andere per sonen ten gebrulke afstaan, worden beschouwd als de gebruikers van de aldus afgestane per ceelen en wtorden In de personeele belasting aangeslagen. Dus in dat geval niet de onder huurders. Vraag: Een juffrouw die f 5 k f 6 per week trekt, mag die een kamer aan een steuntrek ker verhuren? Antwoord: Daar is geen bezwaar tegen. Vraag: Hoe lang heeft een dagmeisje bij ziekte recht op haar loon? Antwoord: Bij ziekte gaat het loem gedurende een korten tijd door b.v. acht of veertien dagen. Jaarvergadering St. Deusdedit Vrijdag avond hield genoemde vereeniging haar Jaar vergadering. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze. 37 leden, alsmede de Zeer- eerwaarde heer Pastoor waren aanwezig. De heer Panriebakker, afgevaardigde r, zette in een gloedvolle rede leid van het organisatiewezen Plan van uitbreiding De burgemeester maakt bekend, dat het ontwerp van het plan tot herziening van het plan van uitbreiding, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, ter secretarie de zer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 7 December 1934 tot en met 7 Januari 1935 dat belanghebbenden vóór 7 Januari 1935 hun bezwaren tegen het ontwerp kunnen inbrengen bij den Gemeenteraad. heer C. Knlgge. Medegedeeld werd, dat de fuctie van penning meester ia toegewezen aan den heer J. van Schle. Als uiterste datum voor opgeven van nieuw lidmaatschap voor 1935 iff vastgesteld 20 De cember as. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heeren C. Knlgge en G. van Zijl; gekozen wer den G. van Zijl en W. F. van Dort. Door den voorzitter werd een uiteenzetting gegeven aangaande de stemming voor de Pro vinciale Staten. Besloten werd de volgende candidaten aan te bevelen! c. Knlgge, Wllnis; J. Q. Suring, Utrecht; W. van den Hengel, Stoutenberg; A. J. de Ooey, Montfoort; P. W. J. Steenhof, Baam; Mr. K. J. de Wljkerslooth, Utrecht; W. J. Essenius, Wllnis. De.stemming voor de candldatenljjst wordt 26 December as. gehouden. Hierna maakte een der bestuursleden de op merking, dat by de bestuursverkiezing ook door niet-stemgerechtigden was gestemd, waardoor dus de bestuursverkiezing ongeldig werd. Na re- en dupliek werd voorgesteld deze stemming als ongeldig te beschouwen en in de jaarvergadering, met Januari as. opnieuw be stuursverkiezing te houden, welk voorstel werd aangenomen. Nog werd medegedeeld, dat tot 20 December candldatenlijsten voor de Statenverkiezing, voorzien van 20 handteekeningen bij den voor zitter kunnen worden ingediend. (4 pers 4 deurs Sedan met in voorspat scherm ingebouwd reservewiel en bagagedrager) BEZICHTIGING EN PROEFRITTEN ZONDER EENIGE VERPLICHTING Si. J<nef-gesellen Op Vrijdag 7 Dec. werd in het parochiale clubhuis een bijeenkomst ge houden tot bespreking van een op te richten af- deeling der St. Jozef-gezelenvereeniging in on ze parochie. De weleerwaarde heer N. Buurman, kapelaan ten onzent leidde de vergadering, en zette het doel der Gezellenvereenlging uiteen. Vastge steld werd, dat de Raad van Bestuur zal be staan uit den Pastoor als Praeses. den Kape laan als Vice-Praeses en verder dokter Bloem en de heeren Van Leeuwen en Langedijk. Ruim zestig Jonge mannen boven de 17 Jaar gaven zich als toekomstig lid op. Een mooi succes I Promotie. Onze plaatsgenoot de heer T. de Haan is dezer dagen benoemd tot Gerneen- te-Secretaris van Ouder-Amstel. Sinds 1918 1» hjj aldaar werkzaam, doorliep verschillende rangen en zag zich eindelijk tot den hoogsten post geroepen. z Aanberteding. Door de Ned. Herv. Diaconie is aanbesteed onder leiding van architect O. van Walbeek alhier, het bouwen van H dubbel woonhuis. Laagste inschrijver was J. van Hil- ten alhier, voor ƒ3600.—, aan wien het werk is gegund. V. O. B. L De N. V. VOBI kwam in het 8t. Jozefgebouw In Jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer N. Verrlps. Deze opende de tiende Jaarvergadering nlfet eeg woord van «welkom en memoreert de resultaten, welke tot heden bereikt zijn. Het doel b(j de oprich ting is geweest werkgelegenheid te scheppen voor onze werkloozen. Het stqpit aldus spr. tot vreugde dat zoovele inwoners hier arbeid vin den. Het financieel resultaat was wel minder dan het vorige jaar, maar kan toch nog tot tevredenheid stemmen. De directeur bracht hierna een uitgebreid Jaarverslag uit. Hieruit bleek dat in weken omgerekend 28 arbeiders een vol jaar hebben gewerkt aan de fabriek, wat een mooi resultaat is in dezen tijd van werk loosheid. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredend lid v. Beek herkozen. het hoofdbesl de noodzaken uiteen. Spr. vond het zoo Jammer, dat er zoo veel R K. arbeiders zijn, die geteekend hadden op het petitionnement van het N. V. V. Als voorzitter werd gekozen de heer j. v. Bergen en als secretaris de heer O. de Bok. Met ingang van 8 December is de contribu tie met 2 cent per week verlaagd. Enkele vragen werden door den voorzitter beantwoord. Vraag: Kunt U mij ook een adres opgeven van een R.K. of een algemeene Tooneelclub in Criais-Comité. Het Plaatselijk Crlsis-Comité heeft gemeend ter gelegenheid van het 8t. Ni- colaasfeest bijna al de aanvragen om dekens, schoeisel enz. te moeten inwilUgen. Daar echter ’t inkomen van ’t comité 'n dergeljjke uitgave niet lederen keer zal kunnen dekken, zullen de aanvragen voortaan goed worden onderzocht en alleen aan de meest hulpbehoevenden 1 zoo noodzakeiijke worden verstrekt. Vraag: Ik wou verhuizen en had reeds het huis gehuurd, maar door omstandigheden kon ik niet verhuizen. Nu heb ik twee dagen vóór de huur in zou gaan opgezegd. Nu verplichten ze mij een week huur te betalen. Ben ik hiertoe verplicht? Antw.: Ja, tenzij er overmacht in het spel is. Vraag: Is het lot serie 8325 no. 22 van de Holl. Grondcredletbank te Amsterdam van 1904 reeds uitgeloot? Antw.: Niet uitgeloot. 8L Nicolaas-atfracUe uur vond de finale plaats dijker St. Nicolaas-attractie. De vier pyramides waren des middags over gebracht naar Concordia. De heer J, Prijs sprak het openingswoord. Vervolgens werd overgegaan tot de toewijzing wer cadeaux, waarvan we noemen: wollen de kens, zilmeta casettes; ’n fotografletoestel, si garen en sigaretten en verder huishoudelijke Voorwerpen. Hierna werden uitgereikt ae beschikbaar 7é- stelde geldprijzen van f 20. f 30 en f 50, die de gelukkigen mochten besteden bij een of meer der deelnemende leden. De prijzen werden gewonnen door Gr. de Wit te Oudkarspel, Jannetje Jansen te Oudkqrspel enA. Stoffels te Zuld-Scharwoude. Aanbieding Gemeentebegrootlng B. en W. hebben den Raad het ontwerp van de ge- meentebegrooting voor 1935 aangeboden. Komen de wetsontwerpen inzake de financl- eele verhouding en voorzieningen ter zake van de kosten van werkloosheidszorg enz. ongewij zigd tot stand, dan wordt onze gemeente wel «waar getroffen. De uitkeeringen uit het Gemeentefonds sul len, ten gevolge van het eerste wetsontwerp, een Vermindering ondergaan van 26838,16. De be groeting 1935 krijgt 2653,82 voor haar reke- Bing. Erger Is het echter gesteld met de gevolgen, welke zullen voortvloeien uit het wetsontwerp I Bopens de werkloosheidslasten- Vraag. Hoeveel Inkomstenbelasting moet ik betalen over een zuiver inkomen van f 23.81 per week? Ik ben gehuwd en heb geen kinderen. Ik woon in Haarlem. Antwoord. Aan rijksinkomstenbelasting f630; aan gemeentefondsbelasting f 11.48. Vraag. Kunt u ook een middel om plssen- bedden te verwijderen? Antwoord. Strooi op de plaatsen waar zi) verschijnen borax-suiker. Vraag. We verhuren kamers. Als we ons huls nu als pension afgaven, moeten we dan minder belasting betalen? Antwoord. Voor tweederde wordt slechts als belastbare huurwaarde aangemerkt de huur waarde van perceelen uitsluitend dienende tot uitoefening van het bedrijf van verhuurder van gemeubelde woningen. Het is dus wel van be lang dat de fiscus weet, dat u het bedrijf van pensionhouderuitoefent. Vraag: Tot wien moet ik mij wenden om te sollifiteeren voor een plaats als torpedo-maker bij de Kon. Marine? Antwoord. Wendt u tot het Departement van Defensie. Vraag 1. Welk inkomen moet men genieten om aangeslagen te worden In de Rijksinkom stenbelasting? 2. Kunt u mij een middel geven om zwart fluweel, wat groen geworden is, we derom zwart te krijgen? Antwoord 1. f 800.-. 2. Geen middel baat tenzij in behandeling gegeven bij een chemische wasscherij en ververij. Vraag. Kunt u mij ook zeggen of ik door middel van de Crisis Pachtwet ontheffing van nog ruim een jaar huur-contract van een huls kan krijgen, daor ik de hooge huur wegens geen werk, niet meer betalen kan? En zoo ja, wat Is dan'het adres waar Ik mij moet vervoe gen? Antwoord. De Crisis Pachtwet Is niet van toepassing op de huur van gewone hulzen. U bedoelde toch dat te weten? Vr.: Mijn zuiver inkomen Is 1.304.— en ik moet 51.06 betalen aan belasting. Inkomsten belasting (hoofdsom en opcenten) 11.48; hoofdsom en 30 algemeene opcenten 23.40; opcenten voor de gemeente f 16.20. Is deze aanslag juist? Ik ben nog bij mijn ouders thuis en ongehuwd. Van mjjn zuiver Inkomen is niet afgetrokken mijn vakbondcontributie 1.02 er. mjjn levensverzekering 2.63 per maand. Kan ik hierover reclameeren? Het aanslagbiljet is van 30 September 1934. Ik woon te Koog aan de Zaan. Antw.: Uw aanslag volgens het Inkomen is wel goed. Maar u kunt reclameeren tegen het feit dat de door u genoemde bedragen niet zijn afgetrokken. Zie daarvoor den achterkant van uw aanslagbiljet. U moet vlug zijn, want twee heven, dan lijdt onze gemeente een verlies van rond 75000 over 1935 of van 85000 over een vol jaar berekend, zooals zulks in de begroe ting 1936 zal geschieden. Met enkele, reeds direct aanwijsbare hoogere uitgaven (onderwijs, politie, krankzinnigenzorg). waaraan niet valt te ontkomen, zagen B. en W. zich in het voorloopige ontwerp voor e*n tekort gesteld van aanvankelijk 67000. De oorspronkelijke ramingen in het vóóront- werp van de begroeting en van alle bedrijfs- begrootlngen werden met zorg post voor post, nagegaan en herzien. Door alle uitgaven zoo sterk te drukken als maar redelijkerwijze mo gelijk was. wero rond 23.000 gevonden. In de afschrijving op het electriclteitsbedrijf deden wij de extra-afschrijvlng tot een bedrag van f 10.700 vervallen. De ontvangsten van Zorgvlled, welke conser vatief waren geraamd, konden zonder bezwaar 6900 hooger worden gesteld* Het in de goede jaren Ingevoerde systeem om voor Zorgvlled jaarlijks naar den kapitaal- dlenst een bedrag uit de inkomsten over te boe ken, Min in deze moeilijke tijden komen te ver vallen. hetgeen den gewonen dienst met 6000 ontlastte. Door de omzetbelasting op de gebruikers te verhalen, konden de begroetingen voor het electriclteitsbedrijf en het gasbedrijf nog met 3000 worden verminderd. Op deze wijze werd bij elkaar 49.600 ge vonden. Er bleef toen nog een gat in de begrootlng van goed 17300. Overtreding van de Crlsiszuivelwet: P. K. te Zijpe, ƒ8 boete of 4 dagen hechtenis, met ver beurd verklaring van het Inbeslag genomen vet; P. K. t^^ijpe. 8 boete of 4 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het inbeslag ge nomen vet. Antwoord: Van dergelijke particuliere lote rijen houden wij geen aanteekenlngen. Wjj kun nen uw vraag dus niet beantwoorden. Wendt u om inlichtingen tot het adminlstratle-adres, dat op de loten staat vermeld. Vraag: Ik ben 68 Jaar oud en hulpbehoevend en niet in staat iets te verdienen. Ik heb ouder domsrente en een kleine tegemoetkoming van Maatschappelijk Hulpbetoon, maar kan mijn vrouw daar niet van onderhouden. Ik heb een zoon, die gehuwd is en een goede vaste be trekking heeft van f 60.per week. Is deze nu wettelijk verplicht zijn ouders te ondersteunen en Is daar nog een bedrag voor vastgesteld? Antw.: Kinderen zijn verplicht hun ouders, als deze in behoeftige omstandigheden verkee- ren, te onderhouden. Als zij dat niet vrijwillig in voldoende mate doen, dan bepaalt de wet het bedrag. d«t moeten storten, daarbij rekening houdend met de behoeften en den stand van de ouders en den welstand van de kinderen. Een vast bedrag is dus niet vastgesteld. Wendt U tot den directeur van Maatschappelijk Hulp betoon in uw gemeente. Deze zal U wel verder helpen. Vraag: Ik heb ee» zwart peau de pêche Jasje, dat vreeselijk vaal geworden is. Ik heb hem nog maar kort. Zou zwart verven mogelijk zijn? Zoo niet, wat moet ik er dan aan doen? Antw. Wendt U tot een chemische wassdherij en ververij. vergadering van de Derde Orde. Werkmanskracht Aan het Jaarverslag van de coöperatieve wlnkelvereeniging „Werkmans kracht" ontleenen wij, dat het ledental van 1448 per 1 October 1933 met 61 is toegenomen, waar door het ledenal per 1 Ocober 1934 het record cijfer van 1509 had bereikt. In het afgelooen Jaar werden bijna 400 Haka-paketten aar werk- looze leden verstrekt. Het betrekken van goed- koope brandstoffen is enorm toegenomen en bedroeg 935000 K. O. Verder wijst de algemeene resultaten-rekening een overschot aan van t 24942.75. Markt Op de Eiervelling werden aange voerd 2000 stuks kipeieren welke verkocht wer den voor f 3 en f 4.75 per 100 stuqs. Niet aangenomen. De heer H. G. Brussee heeft lijn benoeming tot onderwijzer aan de L. O. school te VUssingen niet aanvaard. Res 4 Burg). Stand. Geboren: Johan z. nenberg en G. Pot. Ondertrouwd: A Daalhuizen en O. Bak; A. Leering en G. Petra. OverledenDirkje Hakfoort met E. Hakfoort. Na de hierboven aangegeven maatregelen blijft er nog een tekort van ruim 11.000. Teneinde dit tekort te overbruggen, is het noodig, gebruik te maken van de tweede dek kingsmogelijkheid, n.l. de gemeente voor de gemeentefondsbelasting In plaats van in de 2e klasay te rangschikken in de 3e klasse. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Johan nes, z. van P. Smit en C. Duijn; Jan, z. van K. Evers en F. van Leifen; Maria Jacoba, d. van J. Groot en M Groot; Johanna, d. van Jb. Vink en Rianna Cardol; Catharina M4aria, d. van J irfcntius en M. Jonker; Johannes, z. van J. Beerse en A. v. d. Gragt; Johanna Margaretha d. van P. J. Mul en E. A. Koe; Klaas, z. van Abc. Glas en G. Smit; Cornells, z. van P. Rui ter en M. J. Bergmans. Getrouwd: J. Kaptein en 3. Cqmelisse. Overleden: Baafje Kooij, 36 Jr„ echtgen. W. IJven: Pieter Kostelijk, 43 jr. echtgen. B Kooij; Jacob Brouwer. 81 Jr., echtgen. van B. Saai; Jacob Schoen, 76 Jr.. echtgen. van 8. Poeser; Johanna Vink, 4 dg., d. van J. Vink en 3. Cardol. Overtredingen van de Motor- bn Rij wiel wet: N. T. K. te Zuld-Scharwoude, Ch. M. D. te Amsterdam. S. A. te Bergen. G. N. te Heiloo, J. W. M. te Wieringerwaard, P. C. T. v. S. te Schermerhorn, leder 3.boete of 3 dagen hechtenis; A. v. d. B. te Bergen, J. K. te Zijpe, D. v. T. te Bergen, leder 4.boete of 4 dagen hechtenis; R. v. D. te Franeker, ƒ5. boete of 3 dagen hechtenis; M. de G. te Gro ningen, ƒ8.boete of 8 dagen hechtenis; A. L. te Alkmaar. J, A. te Alkmaar, leder 10. boete of 10 dagen hechtenis; A. B. te Barsln- gerhorn, 12.boete of 12 dagen hechtenis. Overtreding van de politieverordeningen: A. M. te Medemblik, H. L. te Bellingwolde, ieder ƒ2.boete of 2 dagen hechtenis; K. N. te Warmenhulzen. J. A. L. te Bergen, F. G. M. K. te Heiloo, C. K. te Alkmaar, ieder 3 boete of H. A. en C. R. allen te Bolsward, ieder ƒ6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap): O. F. R. te Hoorn, ƒ6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de VisscherijwetJ. J. B. te Amsterdam, ƒ4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de IJkwet: H. M. te Oud karspel, l x 2 boete of 2 x 2 dagen hechtenis. 2198 O. Stroomberg, Kanaalkade 30; Gemeente Alkmaar, Langeetraat 89; 2089 B. B v. Tricht, Stationsweg K 97 Heiloo; 2797 Jac. Wage naar, Rijksstraatweg A 57, Heiloo; 2878 O. Kaper, Oudegracht 23; 2903 J. T. Knip. Oudegracht 72; 2968 J. C. Terlouw. Coeteri.tr 16. 2998 J. Dorrepaal. Kanaaldijk F 21a; 3088 J. H. v. d. Berg Jr.. Egmonderstraat 22; 3089 G C. Kater, Koningsweg 44; 3094 Jac. W. Lut. Snaarmanslaan 78; 3098 A. Hekket, Kennemer straatweg 109; 3100 D. Overeem, Breedstraat 29; 3159 A. Visser, Westerweg 79; 3168 R. J. Berghuis Langestraat 41 A; 3189; S. de Bree. Lindenlaan 94 3198 P. Borjeson, Lyceumstraat 51; 3282 8. Visser, Nieuwesloot 83; 32$8 M. J. G. v. Rossum, Rjjksstraatweg A 81; 3289 Jac. de Vries, Heerenweg F 58 Heiloo; 3296 E Vles- slng, Kennemerstraatweg 28 E; 3298 G. C. Krabbendam, Rjjksstraatweg A 28 Heiloo; 3308 Hs. Sanders, Hekelstraat 1; 3312 G. L. Kroo- nenburg, Snaarmanslaan 147; 3358 P. C. Bak ker, Krilgerstraat 3; 3360 P. Bossen, Verdoes- straat 1; 3380 J. Vlaar, Verdronkenoord 49; 3382 P. Tuinman. Dijk C 10; 3388 N. J. Rinkel. 3389 A. van Tiel. 3390 Th. Ruiter, DUk- graafstraat 38; 3398 H. W. Bloemhoff, Rijks- straatweg Heiloo; 3454 J. H. Ooyevaar. Ritse- voort 1; 3480 L. Hoekstra. Rijksstraatweg A 252 Heiloo; 3488 S. van der Kop, Roemer Visscher- straat 5; 3489 M. F. Spruyt, Costerstraat 3; 3490 H. P. Wenlpg, Dijk C 16; 3498 P. Dekker, Brouwerstraat 29; 3513 fa. Neefkes Ruyter. Schermcrweg 26; 3568 M. B. Jorrltsma. Voor meer 3; 3580 Joh. Jansen, Raadhuisweg 99 Heiloo; 3588 C. A. V. d. Burg, Kennemerstraat weg 90; 3589 Mevr. A. A. MonnierWakker, Parkstraat 16; 3590 A. Schouten, Rijksstraat weg 259, Heiloo; 4179 fa. de Jong v.h. Mijlhoff, Laat 10. ide Katholieke too- neelclubs in Haarlem. b v^fR-K. Haarlems Ge- tecretarls J. M. van 'Haarlem; RK. Ge- U? „Ludamus”, G. 2, Haarlem. middel om bladzink zoo glad te maken als een^spiegel? Antw.: Door middel van een zeemleeren dop met krijt te polijsten. Vr.: 1. Hoe laat Is het Rijkamuseum te Am sterdam des Zondags geopend en tot hoe lang? 2. Wat zijn de koeien? Antw.: 1. Van 1 December tot 31 Januari is het museum geopend van 10 tot 3 uur; 2. Entreeprijs 10 cent, 's Maandags 25 cent per persoon. Vr.: Hoe verwijdert zwarte suede schoenen? Antw.: Schuur met heel fijn schuurlinnen of oud brood het vet of vuil af. Vr.Deed de „Uiver" mede aan de snelheids- race MildenhallMelbourne? Antw.: De „Uiver” was Ingeschreven zoowel voor de snelheids- als de handicap-race. Vr.: Mijn dochter is ruim twee jaar in <fe- zelfde betrekking en aarvan de laatste vijf maanden Intern. Zij heeft daar altijd 6.per week verdiend, zy is aangeslagen voor de in komstenbelasting tegen een zuiver inkomen van 612. Zyn hier kost en inwoning by berekend, of is deze aanslag niet juist? Zij is 20 Jaar oud en heeft een betrekking op Hillegom. Nu ;s ze aangeslagen voor 11.50. Is ook deze aan slag goed of kan ik nog probeeren voor ver mindering? Antw.: Wy raden u aan te reclameeren. want als uw dochter na 1 Mei Intern geworden Is, vermoeden wij, dat het zuiver inkomen be rekend is zonder dat daarhy een bedrag voor kost en inwoning inbegrepen is. Vraag: Hoe kan men tomaten gedurende een langen tyd, b.v. 2 maanden goed houden.? In dien zij ingemaakt moeten worden, op welke wyze moet zulks geschieden? Antwoord: De tomaten op de gewone wyze I „wecken" (steriliseeren) I Vraag: Is er een kantoor hier te lande, waar men werkkrachten aanneemt voor Zuid-ATrHe»* Wat is het adres van een dergeltyk instituut? Antwoord: Wendt u om inlichtingen tot het Informatiebureau voor Landverhuizing, Bezui- denhout 97, den Haag. Vraag van D. B. te Wormer. Antwoord: Van die schenking moeten rechten betaald worden. Vermoedeiyk 19.50' pet. Vraag: Ik heb een lot gekocht van de Jood- sche Invalide en de trekking had voor 31 De cember 1933 plaats moeten hebben. Is het lot no. 17896 reeds uitgeloot? En is het lot no. 9440 en no. .10507 van de Harddravery Vereeniging „Meppel en Omstreken" uitgeloot? De trekking heeft op 22 September 1933 plaats gehad In het openbaar ten overstaan van notaris L. Westra te Meppel? maanden na de dagteekening (dus 30 Novem ber) kunt u niet meer reclameeren. Vr - Wat zyn de namen en adressen van de Stoomvaart Maatschappijen hier te lande, zoo wel kleine als groote vaart? De lijst hier op te geven zou te veel plaats ruimte vragen. U kunt de adressen op ons bureau komen naslaan. Vr.: Ik ben 70 jaar en daar ik meerdere kin deren heb met tameiyke goede betrekkingen heeft db „Wet” my verboden te werken by of in iedere Corporatie welke gesteund wordt door het Ryk, staat of gemeente. Daar dit by ou derlingen schikkingen niet erg correct gaat, welke wettel yke middelen moet ik daarvoor gebruiken om vaste regeling in deze aange legenheid wetteiyk verplichtend te maken, en waar moek ik mij het eerst vervoegen? Ik woon in Texel. Antw.: WU begrijpen uw vraag niet goed, maar veronderstellen, dat u niet tevreden bent met de vrijwillige steunregeling uwer kinderen. U kunt *zich daarvoor wenden tot den kanton rechter. Het Armbestuur, de Armenraad of de burgemeester zullen u wel behulpzaam willen zyn als u moeliykheden hebt.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 3