Nederlaag van Buitenlandsche voetbalvaria Chevremont tegen R.K.V.V.L. Van het katholiekevoetbalkamp 0 1 KOLPING BLIJFT NIET TE GENAKEN I I 1 -r? MAANDAG 17 DECEMBER 1934 Rust ging in met gelyken stand tn Onze Gezellen winnen ALTIOR—EMOS 1—2 de Haarlemsche derby S. D. O. U. C.—QUICK 5—3 De gasten gaven goed partij ONZE GEZELLEN—TYBB 4—3 WILSKRACHT—V.V.IJ. 1—2 V. V. Z.—V. I. C. 3—0 E. M. M.—H. M. S. 5—1 DE ZWEEF—V. D. Z. 0—3 De beste ploeg wint Kerstmis komt in *t zicht LEONIDAS—SANTPOORT 2—2 Een hoogstaande wedstrijd S. J. C GRAAF WILLEM 2—4 De gasten verdedigden stug D. E. M.—S. D. O. 6—3 F Hongarije wint van Ierland met 4-2 Frankrijk klopt Joego slavië met 3-2 De Brusselse he Union blykt onverslaanbaar \kll<HO(IM DE KAAG Rutland dringt zich in De wedstryden Valkenburg Kerkrade en LeonidasSant- poort eindigen beide een gelyk spel Doelman der gasten faalt volkomen Onfortuinlyke wedstrijd der Amsterdammers De Duitsche Olympische can did aten beginnen hun training Het voetballeven in de Zwit serse he Alpen Thuisclub had by de rust reeds een 30 voorsprong De Zaandammers hadden het beste van het spel •J a ..HA mill) .1 Kt.MI’l II SCHIEDAM 'wee Hongaarsche doelpunten in de laatste vyf yiinuten De Ooetenryker» in Engeland TYBÏJ loopt een 40 achterstand bijna in De thuisclub nam de leiding '1 DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN GAimi Overzicht van het Olympisch Ijsstadion te Carmisch— Partenkirchen, dat gisteren officieel werd geopend n - ft iw een na van Veenhuis schiet H lit. gedeeld. tusschen vraag l einde Goede referentie* 1 1 2 10 12 12 13 10 11 10 13 11 11 7 6 5 5 4 5 4 3 1 1 9 10 12 11 12 10 11 11 10 0 2 1 3 2 1 1 3 2 1 I 7 S 5 4 4 4 3 3 0 8 8 8 5 5 2 3 3 0 1 1 3 1 3 3 1 8 3 1 0 0 3 3 1 3 3 3 3 0 3 4 4 3 5 t 7 8 2 2 3 4 2 S s 4 8 0 4 4 3 4 4 4 4 5 8 15 13 12 11 10 10 8 6 4 3 Kol- over- 9 5 5 3 4 3 3 4 3 2 1 3 1 3 1 3 3 0 0 1 19 13 11 9 9 8 8 8 6 5 verlaat hierna fout. en die 10 7 7 8 5 3 2 1 1 1 1 3 1 3 0 0 o 3 1 4 8 5 8 6 7 De ver- op H.B.C. Santpoort Onze Gezellen Leonidas Graaf Willem DHL. 8J.C. G.DJ4. T.Y.B.B. Spartaan 11 9 9 9 10 9 10 10 11 8 1 1 3 3 5 4 5 6 8 5 46—23 27—11 20— 18 21— 33 27— 37 38—36 24—36 13—22 28— 47 18—18 Reeds de vorige week hebben wfj gemeld, dat van Franse he zt)de pogingen in het werk wor den gesteld om Rusland bü de F.I.F.A. Inge lijft! te krUgen. In vervolg hierop nemen de Russen zelf het initiatief om de zaak te potuseeren Cr zchUnt nameiyk al sprake te zijn van oen match doel Kort zelfde RKONS Sltt. Boys Chevremont Valkenburg Kerkrade RKWL Klmbria Caesar KNV Volharding 42—11 31—21 40—26 38—32 29—15 26—24 14 33 18—26 9—29 14—44 BD.O.U.C. Vosta Treffer» Quick Emos VL.Z. Altlor De Zweef Heerenberg 40—20 27— 24 33— 31 31—15 28- 39 36—33 23—17 19—31 34— 39 13—83 10 9 0 10 8 10 9 9 7 10 30—18 34—18 22— 19 23— 20 24— 17 26—32 17—21 30—28 13—19 16—33 9 13 13 10 9 9 10 10 Prima werL Groote bewondering wordt overal op het con tinent voor de Union St. GUloise gekoesterd,, die zonder een enkele struikeling thans nog ort-( geslagen aan de spits prijkt van de Belgische* competitie. Tegenstander na tegenstander woidt overmeesterd en 't moet voor deze teams wel een hopeloos geval zijn om tegen deze Brusse laren den strijd te moeten aanbinden. Belglca en Lyra blijven oe zwakke zusjes, waarmede naar hartelust wordt gesold, terwijl ook de Antweip F.C. maar niet zijn goeden draal kan krijgen. 20 16 15 15 14 11 7 7 4 3 17 15 13 11 10 10 9 7 7 1 De destijds wegens een ongeval aan den back van V. D ,Z. overkomen gestaakte wedstrijd De ZweefV. D. Z. werd Zondag uitgespeeld. Er moest nog 50 minuten gespeeld worden, zoo- dat toen 5 minuten om waren gedraaid werd. In deze eerste 5 minuten weid niet gedoelpunt, zoodat met blanco stand aan de tweede helft begonnen werd. Onmlddrilük na de hervatting zette VDZ. eenige goede aanvallen op en het bleek duidelijk, dat de Arnhemmers er van maken wilden wat men maar kon. De linksbuiten Hendriks lost een komt, megen In bijkans alle landen wordt met Kerstmis de competitie stilgelegd en krijgen de spelers een oogenblik rust om nieuwe krachten te verza melen, ten minste in zooverre de clubbesturen, hetzjj uit nood, hetzij voor ontspanning geen friendly-games hebben vastgesteld. In Engeland, om een voorbeeld te noemen, draalt de compe titie op verhoogd toerental, doch het Vereenlgd Koninkrijk is een exceptie te noemen. Hongarije is met zijn vertegenwoordigend elftal op toer gegaan. Na eerst in Italië te hebben verloren, werd vervolgens een benauwde overwinning in Rotterdam behaald, waarna naar Ierland wera overgestoken. Een zeer interessant toumoci vindt gedurenoe de belde Kerstdagen in Joego-Slavlë plaats, waaraan behalve docr de gastheeren wordt deel genomen door Roemenië. Bulgarije en Grieken land en waarbij de Balkancup als inzet geldt. Daarnevens telt het internationale program ma ontelbare clubontmoetlngen, aan welker op sommin gwaaraan wU ons niet zullen wagen. Kolping Mulo Dongen RKTVV Brabant!» Wilhelmina SV B Best Vooruit Venl Boys Gennep Rusland versus Frankrijk, waarbij uit Rusland het verzoek tot den Engetechen scheidsrechter Lewington werd gericht, om dezen kamp te ko men lelden. Er wordt dus spoed achter het ge val gezet, al kunnen zonder de F.I.FA. geen definitieve toezeggingen worden gedaan. SantpoBrt verspeelde in West 118 punt. De roodbroeken, die bjj LeoNMTop be zoek waren, moesten in Rotterdam met een 22 gelijk spel genoegen nemen. In de Haarlemsche derby tusschen Onze Gezellen en T.YB.B. won de jongst^ eerste klasser na eert zeer spannen den strijd met 43. G.D.A. voelt weinig voor Met bekende voortvarendheid begint Dultech- land thans reeds zijn voorbereidende werkzaam heden voor de vorming van het Duitsche elftal dat in 1936 op de Olympische Spelen de Duitsche eer zal hebben te verdedigen. Een dergelljke periode komt ons te lang voor en de spelen zullen per slot van rekening de sti mulans missen, die noodig is om een strijd bij zooveel gelijkheid uit het vuur te sloepen. Bo vendien kan er nog zooveel gebeuren, ten op zichte van dit spelerzmateriaal, dat het ons lichtelijk overdreven voorkomt nu reeds bespre kingen en oefeningen in te leiden. aantal kansen was legio doch door de gladheid en het goede werk van den keeper gingen deze verloren. Ook de V. V. IJ-aanvallen waren niet van gevaar ontbloot. Het was dan ook een aan trekkelijke wedstrijd waarin Wilskracht toch den boventoon voerde. Uit een goed aangegeven bal van den linksbinnen gaf de linksbinnen zijn club de leiding, 10. Aangemoedigd door dit succes zette Wilskracht alles op alles. Echter kwam het succespunt aan de andere zijde toen V. V. LI. door de verdediging heen liep en de partijen daarna op gelijken voet bracht, 11. Na de thee was Wilskracht wederom overwe gend sterker en de gastheeren beheerschten het spel. De gasten kregen het dan ook zwaar te ver duren, doch steeds kwam er redding. Ook V. V. LI. zat niet stil, doch verder dan de backs brachten zU het in den regel niet. Toen kwam het boven reeds vermelde critleke moment voor het Wllskracht-doel en V. V. IJ. had de leiding 12. Wilskracht scheen ontmoedigd en hoewel 't nog het spel beheerscht ligt er nu een zekere matneid over, terwijl V. V. IJ. met man en macht verdedigde, zoodat er geen doorkomen meer aan was. De gasten zijn direct in den aanval, maar de Ulftsche verdedging blijft meester van het terrein. Daarna breekt Nlenhaus plotseling door, doch zijn schot gaat hoog over. Het spel gaat buitengewoon vlug op en neer Quick heeft het eerst succes door Riekhof, die uit een romer, na vijf minuten spelens zijn club de leiding geeft (01). Na een kwartier krijgt Wejjkamp het leder te pakken en geeft met een geweldig schot Ankoné geen kans <11); twee minuten daarna is het Westerhof, die de stand voor SDOPC op 21 brengt. De gasten laten zich hierdoor niet ontmoedigen, maar bü hun aanvallen ontbreekt het goede schot. Even voor de rust geeft Wester hof goed door aan Nieuhaus, die de Olden- zaalsche keeper voor de derde maal passeert. Een hard schot van Weljkamp treft even eens doel, doch dit doelpunt wordt wegens bui tenspel geanuleerd. Direct na de thee pakken de Ulftenaren goed aan, en na drie minuten weet Nlenhaus Ankoné voor de vierde maal het nakijken te geven. 8DOUC heeft in deze periode het beste deel van 't spel en verschillende hachelijke momen ten ontstaan voor het Quick-doel. De Ulftsche verdediging is voor Quick een waar struikel blok en voor de Oldenzaalsche aanvallers Is er geen doorkomen aan. Een voorzet van Weljkamp geeft Nlenhaus door aan Westerhof, die echter het leder laat loopen voor den vrüstaanden Schoenmaker, die zich geen oogenblik bedenkt en den stand op 1 brengt. SDOUC geeft thans een buitengewoon mooie partij voetbal te zien. Een kwartier voor het einde weten de gasten uit een doelworsteling Kortbeek te passeeren en den achterstand te verkleinen <52). Dit doelpunt Is voor Quick het sein om er nog een schepje bj) op te doen. Tien mlnutx voor het einde hebben de gasten wederom succes als Loohuis met een fraai kop bal de stand op 53 brengt. Verder wordt er niet meer gescoord. Met Quick In den aanval fluit de scheidsrechter voor de laatste maal, en heeft SDOUC verdiend gewonnen. Het bitter weinig succes, dat Zwitserland ten opzichte van internationaal voetbal oogst, is een der grootste ploblemen van de laatste maanden. Ofschoon het Zwltsersche elftal pas op 27 Januari in actie komt tegen Dultschland, z(jn de technische heeren al druk in de weer om de noodlge voorbereidingen te treffen. Men wil in navolging van ons land in twee centrale punten elke week de candldaten tezamen bren gen en zoowel theoretisch als practised het eif- tal uitrusten. Of het keerpunt in dezen nade renden kamp zal komen, meenen wij. hoe in tensief de voorbereidingen ook getroffen mogen woden, toch te moeten betwijfelen. VIC onderneemt direct enkele zeer gevaar lijke aanvallen, welke door haar open karakter verwarring in de VVZ-achterhoede stichten. Op het nippertje kan Wiegman den bal voor den toestormenden Meester wegpikken. WZ begint zich thans ook te roeren en haar snelle vleugels brengen den bal goed voor doel. Sporre en Klauwers werken echter resoluut en kansen doen zich vooralsnog niet veel voor. De strijd is snel en spannend en belde achterhoeden moeten steeds in actie blijven. VIC forceert een corner, welke keurig voor doel komt, doch niets oplevert. Schermer probeert het met een had schot, hetwelk door Wiegman over de lat wordt gewerkt, doch ook deze cornerbal brengt geen succes. De VVZ-aanval zit ondertusschen niet stil en als enkele aanvallen zijn af gesla gen brengt Wljbenga snel op en vanaf de lijn schiet hjj hoog in (10). Met dezen stand komt de rust. Na de rust komt VIC direct sterk opzetten en de VVZ-achterhoede wordt op zware proef gesteld. Hier wordt echter hard en uitstekend gewerkt en Wiegman krijgt hierdoor nog niet. Het is ons onbegrijpelijk dat Wilskracht dezen wedstrijd niet gewonnen heeft, want de thuis club is vrijwel geregeld in de meerderheid ge weest. terwijl het winnende doelpunt uit een misverstand ontstond. De Wilskracbt-verdedl- glng en ook de spelers van V. V. IJ. stopten op een gegeven oogenblik het spel, daar zij meen den dat er gefloten was. Dit was blijkbaar niet het geval en een V. V. U.'er had daarna geen moeite om zijn club de leiding te geven. Het begin van den wedstrijd kenmerkte zich door pittige aanvallen van beide zijden doch de verdedigingen gaven geen-kans. Langzamerhand kwam de thuisclub in de meerderheid en het iiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiujiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||||||||||1|||l|1HII|II||||||)||||)||||||||||||1(|||||||||U Bouwen standaard motorjachten SI l’l RHOLIAM)-™ HOI IAMl-KKl ISI H oor 35.000 toeschouwer» won Frankrijk Zon- igmlddag in het Pare de» Prlnoesstadlon te irljs van Joego-Slavlë met 32, nadat de rust et gelijken stand (1—1) was ingegaan. De strijd droeg een spannend karakter en idat in de tweede helft Joego-Slavlë de leiding id genomen, wisten de Pranschen door twee >ede doelpunten de zege te behalen. 's Heerenberg moest tegen de Treffers met 2—0 het onderspit delven, terwijl Emos in Deventer op Altlor een 31 zege behaalde. In het begin is H. M. 8., dat een ii^ iets sterker, doch langzamerhand komt er beter in. en neemt het spel grootendeSs in handen. Het duurt echter nog gerulmen tijd al vorens de Hilversummers door V. Booyen de lei ding nemen, 10. Wanneer Kasbergen vanaf het middenveld den bal ver naar voren plaatst, scoort H. Terlien kalm in, daar de backs niet in grijpen, 2—0 H. M. 8. valt nu energiek aan, maar zonder resultaat. Kort voor de rust zet de Hosson 8r. bij een fraaien aanval der gasten goed voor, Sinnlge kopt uitstekend in, doch keeper v. d. Berg heeft zich goed opgesteld. Dan breekt plotseling Fokker door, een scherp schot volgt en de stand is 30, waarmede tevens de rust aanbreekt. Direct na de hervatting onderneemt H. M. 8. een goeden aanval, doch succes blijft uit. Wan neer de uitgeloopen keeper van H M. 8. hands maakt plaatst Mosterdman den bal goed voor doel. N. Poort verandert met een listig tikje de lichting en de keeper grijpt volkomen mis, 40. H. M. 8. Wijzigt nu de opstelling. Budel gaat naar voren. De voorhoede wordt nu iets gevaarlijker. Het spel wordt eenigszlns ruw en de scheidsrechter moet verschillende waarschuwingen uitdeelen. Wanneer N. Poort in het strafschopgebied un fair wordt aangevallen, kent de scheidsrechter een penalty toe. die benut wordt. 5—0 Kort voor het einde weet Budel een tegenpunt te scoren, daar de backs wegens vermeend buitenspel niet ingrijpen, 51. Volendam HLL DEM 8DO E.M.M. V.V.Z. V.I.C. De Meer Wilskracht Van de resultaten, die gisteren in den I.V.C.B. vielen te noteeren, trekt allereerst de 2-I nederlaag van Chevremont tegen RKVVL de aandacht. De belangrijke wedstrijd Valkenburg en Kerkrade eindigde in een verdeeling der punten, wat ook het geval was bij den wedstrijd in Rotterdam tusschen Leonidas en Santpoort, waardoor de rood broeken thans twee verliespunten meer hebben dan de leiders. Vijf en twintigduizend toeschouwers woonden i Dublin den landenwedstrjjd IerlandHonga- Je bjj. Hongarije leidde met rust met 21. In de tweede helft maakten de Ieren gelijk, doch in de laatste vijf minuten wist Hongarije met twee doelpunten de overwinning te be halen. zien de Santpoorters eindelijk hun zwoegen beloond, als bij ‘n scherpen voorzet van Nienaber Kaldenbach den bal voor Roelofsen onhoudbaar inschiet <21). Aangemoedigd door dit succes trekken de gasten wederom ten aanval. Hand- graaf verspeelt tweemaal achtereen door over schieten een opgelegde kans. Kort voor het einde lost de Jong een onverwag^ hard schot. Roelofsen kan den bal niet bemachtigen, zoo- dat de partijen nu op gelijken voet staan (33). Even later breekt het einde aan. Hoewel Austria's visite aan Engeland niets met Kerstmis heeft uit te staan, is 1 toch wel interessant om bjj de bereikte resultaten even stil te staan. Want den Britten zullen nu on getwijfeld de oogen toch zjjn opengegaan Nu hebben ze kunnen constateeren. dat niet slechts het representatieve spel op het continent een behoorlijke hoogte heeft bereikt, doch ook het clubvoetbal. Want Austria in Oostenrijk de ranglijst sluitend, zij *t ook versterkt met twee geleende spelers is zoo goed als geijjkwaardig aan het Engelsche spelpeil. Wel is de zege tegen Liverpool de eenlgste gebleven, de beide gelijke spelen, die daarop volgden, zjjn eveneens ver dienstelijk. waarna men toen twee nederlagen kreeg te incasseeren De 30 tegen Sheffield Wednesday is sprekend genoeg, doch de 10 Ugen Stoke City momenteel toch een der sterk ste teams, is zeker geen schande. Met genoegen zag men Austria aan het werk en speciaal het zeer faire zpel heeft veel van het vooroordeel tegen continentaal voetbal weggenomen. de laatste plaats en Spartaan bleef in Loos- duinen met 10 in de minderheid. Graaf Wil lem boekte wederom succes en 8.J.C. werd in Noordwljk met 42 door de Haagsche club ge klopt. stand <0—0). Eindhovenaren gen te bezittep dan ook speelden met 1—i gelijk. In West I handhaafde D.E.M. haar onge slagen record op eigen terrein en nam door een 3 zege op 8X>.O. revanche voor de in Bus- sum geleden nederlaag In Zaandam kon V.I.C. het tege.. V.V.Z. niet bolwerken en de college club kreeg hier een 30 nederlaag te incas seeren. In de hoofdstad behaalde V.V.Y. een benauwde zege op Wilskracht, dat wederom met slechts één doelpunt verschil verloor HM8 stuitte in Hilversum op een zich geducht werend E.M.M.dat met niet minder dan 5—1 meester van het terrein bleef. De club uit Zuilen heeft thans de tweede plaats aan V.V.Y. moeten af staan. TYBB heeft eenige jeugdige speler» In het elf tal opgenomen, terwijl Onze Gezellen het «on der de hulp van Elfennk moeten doen. Na eenig terrein verkennen blijkt, dat de aanvallen van TYBB niet van gevaar ontbloot zijn. Oppenkamp in het TYBB doel maakt echter een zwakken Indruk. Toch weet hl) gerulmen tijd zjjn' doel schoon te houden. Het spel gaat van doel tot doel, waarbij TYBB iets gevaarlijker is, doch het lukt den gasten niet dat in doelpunten uit te drukken. Eenige schoten van Korf zjjn te zacht, zoodat de TYBB-defensle daarmede met veel moeite heeft. Onze Qezellen gooit in deze periode het spel te veel op rechte waardoor de linkervleugel, welke minder scherp bewaakt werd geen gelegenheid krijgt zjjn kunnen te toonen. Vlak tegen het einde der eerste helft heeft Onze Gezellen succes, wanneer Oppenkamp den bal verkeerd beoordeeld, en dezen vaor de voeten van van Schie tipt, die geen fout maakt en Onze Gezellen de leiding geeft. Na de thee komt Onze Gezellen flink opzetten en reeds spoedig weet van Schie den voorsprong te vergrooten, wanneer hij op verren afstand een schot inzendt, dat Oppenkamp verrast. 30. Dit deprimeert TYBB even en Onze Gezellen neemt nu meer het spel in handen. Bü dit overwicht is het Bouma, die na een goed opgezetten aanval op fraaie wijze den bal in 't TYBB-doel jaagt. TYBB komt nu meer opzetten en een gelUkop- gaande strijd ontspint zich, 't Loopt TYBB niet mee, wanneer Wolfers van het middenveld uit den bal hoog voor doel zet. De bal is iets te scherp, zoodat Oppenkamp in kan grijpen. Deze loopt den bal evenwel voorbij, zoodat de bal in het verlaten doel belandt. 40. Onze Gezellen denkt reeds binnen te zjjn, doch TYBB denkt er anders over. Er is nog een kwartier te spelen en de TYBB-aanhangers berusten reeds in een zekere nederlaag. Dan komt het eerste succes voor TYBB. De linkervleugel der gasten breekt telkens gevaarlijk door en het is Tuyn die met een welgericht schot den achterstand verkleint. 41. Even daarna geeft dezelfde Speler TYBB wederom reden tot juichen, wanneer hjj met een scherp schot den stand op 43 brengt. De TYBB-aanvallen worden steeds gevaarlijker en wanneer de Reus een bal van Tullenaar verkeerd beoordeelt, zoodat het schot in t doel belandt, is het 43. TYBB zet alles op alles om nog gelijk te maken. De gasten verdienen dit wel om hun harde werken, doch de Gezellenverdediging wordt versterkt en er is geen doorkomen meer aan. j De eerste Uen minuten werd er weinig bij zonders te zien gegeven. De gasten worden het eerst actief en vooral door de vleugelspeler» worden gevaarlijke aanvallen opgezet, waaruit Nieuwenhuizen na een kwartier mede tengevol ge van een misverstand in de 8. J. C.-achter hoede weet te doelpunten (0—1). Even komt er een korte opleving bü 8. J. C., doch het is spoedig weer gedaan en door goed open spel blijven de Grafelljken het meest in den aan val, hetgeen na een half uur in een tweede doelpunt wordt ultg: drukt door een kopbal van Wolf (03). Het overwicht der Hagenaars duurt onverminderd voort en even voor rust weet Wolf met een formidabel schot den voorsprong tot 03 te verhoogen. Na de thee is 8. J. O. voortdurend in den aanval en geeft daarmede bUjk zich niet zon der meer gewonnen te geven. Er is voor de Noordwükers büna geen doorkomen aan en het duurt büna twintig minuten alvorens H Riet- meyer met een kopbal den achterstand weet te verkleinen (1—8). Bü een der sporadische Graaf Wlllem-aanvallen weet Lans op han dige wü»e den uitgeloopen keeper te pasaee- ren en de stand te 1—4. Nu bepalen de gasten zich geheel tot verdedigen en eerst acht mi nuten voor het einde weet Rulgrok uit een scrimmage voor doel den achterstand nog tot 3—4 te verkleinen, waarmede het einde komt. Direct na den aftrap van Emos neemt Altlor den bal over en de thuisclub trekt ten aanval. Een pracht kans ontstaat als G. te Riele alleen voor den Emoskeeper komt, doch de bal wordt naast geschoten. Verscheiden aanvallen volgen, doch het resultaat is nihil. Enkele minuten na rust wordt Weimer ge blesseerd en verlaat het veld, doch keert eenlgen tüd terug. Uit een voorzet Schuring in eens in (10). Er ontspant zich nu een betere strüd Emos ziet kans door haar mldden-voor, alleen voor doel staat, den gelükmaker te scoren. Even voor het einde wordt bü een Emos- aanval de Deventer-doelman opnieuw gepas seerd en het einde brengt dus een 31 zege voor de gasten. scherp schot, dat tegen de lat terecht De terugspringende bal werd door Ver hard Ingeschoten en via één der Zweef-spelers verdween de bal in het net. De aanvallen van de thuisclub leverden geen re sultaat op. Aan den anderen kant ging het daarentegen met eenig geluk beter. V. D. Z. kreeg een corner te nemen en van den voet van Hendriks, die hem nam, verdween de bal ineens in het doel, 03. V. D. Z. bleef domineeren en het duurde niet lang of Middelkamp motst voor de derde maal vteschen na een schot van v. d. Brink. De Zweef te thans een geslagen elftal. Te gen het einde kreeg Engbers nog wel een kans om de eer te redden, doch ook hü wist deze niet te benutten. Het einde kwam dus met een verdiende 30 overwinning voor V. D. Z. De groote strüd In Helmond ping en Dongen heeft een gedecideerde winning opgeleverd voor de Kolpingszonen. die gedurende den geheelen wedstrijd superieur wa ren aan de bezoekers MULO had ook een goeden dag en won In Blerik met 53. De Tllburgers deden niet min eer en maakten de Venl. Boys in, zooals ze wil den. Nu werd het 6—1. maar met eenige in spanning en betere schutters waren de dubbele cüfers heel zeker voor den dag gekomen. Bra- bantla won op eigen veld van Wilhelmina met 30. nadat de rust was ingegaan met gelüken -- In de tweede rteift bleken de ’n grooter uithoudlngsvermo- en toen kwamen de doelpunten rëldelük. Best Vooruit en Gennep Naar we vernemen heeft Best geprotesteerd tegen het niet toeken nen van een doelpunt. Het te echter de of het baten zal. In een zeer goeden wedstrijd hebben Leonidas en Santpoort door een 33 gelijk spel de punten verdeeld. Santpoort telde drie Invallers. Direct na den aftrap dringen de gasten op en ondernemen een hevtgen aanval op de Rotter- damsche veste Roelofsen stopt een goed schot van Kaldenbach ten deele en laat den bal weer glippen, welke kalm naar het verlaten doel rolt. De pütenel toeschietende Huls kan nog ternau wernood op de doellijn redden. Als Roelofsen bü een volgenden aanval te ver uitloopt, krügt Handgraaf een mooie kans, doch de bal verdwünt vla den bovenlat achter het doel. Ook Leonidas onderneemt eenige snelle, ofschoon minder gevaarlijke aanvallen. Lang zamerhand verdwünt het geringe Santpoort- overwlcht. De gastheeren komen meer opzetten. Hun aanvallen worden menlgvuldiger en ge- vaarlüker. Succes blijft echter, dank zü de hechte verdediging der Santpoorters, achterwege Aan de andere züde retoumeeren Strteder en d. Huls büna alles. De schoten, welke zü niet kunnen keeren, worden door Roelofsen keurig gestopt. Een corner op het doel der gasten wordt door .Comelteaen zeer goed naar v. d. Bande geplaatst. Deze mist, maar Burgers benut dan de hem opgelegde kans en deponeert den bal achter den verbaasden Koks (I—0). Direct hierna gaan de Santpoorters op de vüandelüke veste af en weten een corner te forceeren. Deze wordt door Visser genomen, doch de teruggekomen Teppema vangt den bal op en vliegt naar de overzüde. waar hü naar Cornelissen plaatst, die v. d. Bande een vrüe kans geeft en deze heeft geen moeite om den voorsprong met een hard schot op 30 te brengen. Na de rust wordt er weer direct zeer snel van doel tot doel gespeeld. Beide verdedigingen zün echter in uitstekenden vorm, terwül Roeiofs en Koks meerdere venünlge schoten zeer goed retoumeeren Ook worden er meerdere malen door het zeer gladde veld eenige mooie kansen gemist Vooral het binnentrio der gasten lüdt aan dit euvel. Langzamerhand komt Santpoort sterker opsetten De blauw-witte mlddenllnle trekt zich terug, zoodat Leonidas met vüf backs speelt. Ongeveer ‘n kwartier voor het studs In het Oosten heeft 8D.O.U.C. in Ulft Quick hiet 53 geklopt, waardoor de Ulftsche club nu hetzelfde aantal punten heeft als Vosta. dat echter een wedsUüd meer heeft gespeeld VB.Z werkte zich eenige plaatsen omhoog, door een 80 overwinning in Njjverdal op de Zweef. De thuisclub heeft een invaller als er wordt afgetrapt. 8.D.O. begint geweldig en met keu rige open aanvallen wordt het doel der thuis club steeds in het nauw gebracht. Met de grootste moeite weten Schram en de zünen den stand blank te houden, maar tenslote slaagt De Bruün er in een verdiend doelpunt te ma gen (01). De thuisclub pakt het nu wat ener gieker aan. maar 8.D.O. te geweldig sterk in het buitenspel zetten en geregeld weer klinkt het fluitje. Ten laatste weet de hardwerkende Oelderman een goeden voorzet fraai te benut ten (11). De gasten trachten het verloren terrein te herwinnen, maar zonder succes. Slok verdedigt keurig en daar ook de halfltnle yr nu beter het oog op heeft krügen de gaaien een tweetal bultenspeldoelpunten. Van Rlxel doel punt op goede wüze als Markx tactisch heeft voorgezet (31) en als even later de 8.D.O.- doelman den bal niet ver genoeg uittrapt en vflel gevaarlijks te doen. Deze druk houdt een kwartier aan. doch als succes uitblüft zakt VIC af, en gaat de thuisclub tot het offensief over. Etndelük wordt de bal Ingeschoten, doch Hen driks redt schitterend. Weer schiet Blaken burg keihard in. doch de bal gaat juist naast. De Lange gaat binnenspelen en de aanvallen van WZ worden thans veel gevaarlüker. Uit een goeden voorzet van Blakenburg te het Kruidenberg, die den stand op 30 brengt. De spanning wordt groot en belde verdedigingen moeten nog alle zeilen büzetten. Als de rech tervleugel van VVZ een snellen aanval onder neemt, komt de bal bü v. t Ent, die in den hoek kogelt. 30. De thuisclub blijft steeds in den aanval en Hendriks houdt schitterend verschillende scho ten. terwül VVZ in deze periode bepaald pech heeft. De laatste minuten nog enkele VIC- aanvallen, doch deze brengen geen wüzlglng meer in den stand. kalm naar zün doel terug loopt heeft Van Rlxel den bal opgevangen en meteen langs den verbluften keeper in het net geplaatst. (31). Een goeden S.D.O.-aanval beëluit v. d. Liefoort met een schot in het uiterste hoekje. (3—3). Na de thee zün de gasten aanvankelijk weer het gevaarlükst. maar het duurt toch nog een kwartier voordat v. d. Liefoort op schitterende wüze geweldig hard in den uitersten bovenhoek kogelt. Een juweel van een doelpunt. (33). Hard wordt n uom de leiding gestreden, doch aanvankelijk zonder resultaat. De thuisclub krügt een penalty te nemen, die Van Rlxel te gen den paal kogelt, doch ate even later de S.D.O.-doelman ontactisch zün schiet dezelfde speler In. (43). profiteert Langendük van een 153). De stemming in het veld wordt wat ner veus en de scheidsrechter moet eenige waar schuwingen uitdeelen. Als Markx den bal op brengt en vanaf de cornerlün voorzet, werkt de S.D.O.-doelman den bal zelf in de touwen. Kort hierop komt het einde van dezen meer span nenden dan fraaien wedstrijd. De uitstekende en tactvolle leiding van scheidsrechter Van Veen verdient afzonderlük te worden vermeld. 16 34—36 16 30—19 14 33—22 12 37—33 11 29—30 8 34—26 8 22—28 8 19—30 3 11—31 De overwinning, die Klmbria de vorige week in Grevenblcht heeft behaald is gisteren door een tweede bevestigd. Volharding staat met 3 punten uit Uen wedstrüden onderaan de Hist en zal daar voorlooplg wwl blijven RKVVL maakte het Maastrlchtsche s^?es volledig en sloeg Chevremont met 21. Hiermee speelden de Maastrichtenaren in de kaart van RKONS. dat helaas, wegens terreinafkeurlng in Kerk rade thuis kon blüven. Caesar moest op het 8it- tardsche veld de vlag strijken met 31. Boys bedreigen nu RKONS dat evenveel liespunten heeft. Valkenburg bracht het eigen veld niet tot een overwinning op Kerk rade. De punten werden eerlük gedeeld. Het gevolg zal nu wel zün, dat de Valken dit Jaa» voor den Utel niet meer In aanmerking komen. 24 3 - 4 tzU ke.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 23