POKON Filmindustrie NED. HANDEL MIJ. RADIO-PROGRAM MA HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL ZATERDAG 22 DECEMBER 1934 De deugd van dankbaarheid ZWAAR GESTRAFT Voorwaarden voor de Vóór 1 Januari gereed Departementen gesloten DE ONBEWAAKTE OVERWEG DOODSLAG OP BUURMAN Levering van runderen Josef Schmidt WIELRIJDER VERONGELUKT FABRIEKEN STOPGEZET Veertig menschen zonder werk KERSTVIERING TE UDDEL Koninklijke belangstelling Geen tolvrije verbinding H.H. WIJDINGEN Machinisten-examen Zondag, 23 Dec. 1934 ONTROUW AMBTENAAR DISTRIBUTIE-STAT1STIEKEN Maandag 24 Dec. 1934 NEDERLAND—JAPAN DE BRUGGEN VAN ARNHEM EN NIJMEGEN Verdronkenoordniet gedempt Sweering door van Vliet geklopt Aandeelhouders maken voor 80 pet. gebruik van het recht van voorkeur by de emissie De tweede dag van het kampioen schap van Nederland eerste klas NIEUW HANDELSVERDRAG MET DUITSCHLAND Salarissen verlaagdbelastingen verhoogd GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR Inlichtingen over het tydelyk te werk stellen van vreemdelin gen by de N.V. „Mono- pole Film" „De Byenkorf" heeft in beginsel geldelyken steun toegezegd Door een auto aangereden vergunning Barnabas von Geczy Voor verduistering en oplichting Dommering wint van v. Vliet Chauffeur van vrachtauto ernstig gewond en later overleden Tot twee en half jaar gevan genisstraf veroordeeld tot van 10 zal op ▼on itU ver- iiinkJi2 dingen; R. v. d. Wlele uit Delft en J. R. Een tot nu toe onbekend gebleven auto heeft hedenochtend te De Steeg de 18-jarige H. Jan sen, uit Rheden. aangereden. In hoogst zorgwek- kenden toestand werd de ziekenhuis te Velp overgej daarop is overleden. Ji het rijwielpad, toen de passeerde. Waarschijnlijk heek den wielrijder door den dichte' nen opmerken. 6.35 Orkestconcert onder leiding van Paul Douliez. 8.20 Symphonieconcert. 1030 Tet John Rutten-orkest. Sweering Dommering pnt. 400 310 brt. 13 13 lu. 155 SI hx. 78 75 myenne 16.— 7X8 Naar de Nederlandsche Handel Maatschappij ons mededeelt, is door aandeelhouders voor cir ca 80 pct. van het recht van voorkeur bij de emissie voor 15 millioen aandeelen gebruik gemaakt, zoodat door het garantie-consortium ongeveer 20 pct. van het aangeboden bedrag zal worden opgenomen. In hooger beroep zwaardere straf opgelegd WEENEN, 507 M. door vrouwenkoor verhooging naar raming 130.000 zal opbren gen. Dit was een van de maatregelen, om het te kort op de begrootlng voor 1935, dat op 540.000 geraamd werd, te dekken. Tevens werd besloten de salarissen van het gemeentepersoneel te verlagen met 7.4 pet., waardoor ƒ55.500 bezuinigd wordt. 8OERABAJA. 31 Dec. (Aneta.) Het ..Boer. Handelsblad" meldt, dat Dr. Nagaoka die op trad als voorzitter van de Japansche handels- delegatle, passage heeft geboekt op de ..Pana ma Mant”, welke 38 December van Boerabaja vertrekt. De Leeuw Van Vliet pnt. 400 178 myenne 33-38 14.88 moest afstaan, krijgt eveneens bruggegeld te betalen, dat ook zal drukken op het tusschen- liggend verkeer. Zijn wjj goed ingellcbt dan moet het totale bruggeld ƒ354 millioen opbrengen. Waterstaat zou dan echter ook een autoweg, bulten spoor wegovergangen om, tusschen Arnhem en Nij megen aanleggen. Of men met dit cadeau tegen dien prijs bijster content zal zijn, durfde men ons niet verzekeren en wekt bij ons eenigen twijfel. Te St. Oedenrode, het centrum der Meiery- sche klompenindustrie, worden met ingang van 24 dezer twee klompenfabrleken stopgezet. Een veertigtal arbeiders wordt hierdoor werkloos. Barna bas von Oeczy, de bekende Hongaarsche violist, die met zijn kamerorkest deze en de vorige week voor de radio is opgetreden, zal nog in dit seizoen naar Nederland terugkomen om een concert-tournée door ons land te maken. Als impresario treedt op Ernst Krauss. Het verzoek tot demping van het Verdronken oord, een der typische stadsgrachten van oud- Alkmaar, waartegen os. Heemschut gereque- streerd had, werd afgewezen met op één na algemeene stemmen. Besloten werd het aantal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, thans be dragende 85 tot 135 te verhoogen tot 300, welke De beroemde tenor en filmster Josef Schmidt zal in het as. voorjaar, na de beëindiging van een nüuwe film, waaraan de zanger op ’t oogen- blijc medewerkt, onder auspiciën van Impresario Ernst Krauss nog een reeks concerten in ons land geven. Data en nadere bijzonderheden zul len nader worden bekendgemaakt. Nijmegen het H. Priesterschap toedienen aan de weleerw. fraters P. H. Verburgh, uit Vlaar- PARIJS (Poste Paruien), 813 M. 7X0 Gra mofoonmuzlek 10.50 Populaire gramofoon- muzlek. 1. dat geen Nederlandsche werkkrachten, noch de Studlo-Ondememlng of het personeel daar van, van het stopzetten van de filmproductie of in verband met de in dienst neming van be doelde vreemdelinge schade zullen ondervin den; 3. dat de vergunning zal loopen tot en met 27 Januari 1935; In de Donderdag gehouden gemeenteraads vergadering van Alkmaar werd besloten de N.V. Alkmaarsche Bad en Zweminrichting, die na de stichting van het nieuwe Victoriebad opgehevên is, het restant der schuld ƒ8175 kwijt te schel den. Besloten werd de huur van de 17 gemeente- woningen te verlagen en te bepalen op ten minste ƒ4.50 en ten hoogste ƒ6 per week. Ver laging van de huur der woningen der woning bouwverenigingen wordt voorbereid. Goedgekeurd werd een suppletolre begrootlng voor Maatschappelijk Hulpbetoon in ontvangst en uitgaaf met 248 000 onder toekenning van een nader subsidie voor 1934 van 40.000. BANDOENG, 21 Dec. (Aneta.) De Krijgs raad te Tjlmahl veroordeelde den sergeant- majoor van de Pyro-technische werkplaats te Bandoeng, wegens verduistering en oplichting tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis en terugstelling den rang van kanonnier der eerste klasse. maakte Van Vliet vervolgens 54. waar tegen- .over Sweering vrijwel niets had kunnen stellen. De stand was toen Sweering 168. Van Vliet 293. Wederom poedelde Sweering, de 14e beurt van Van Vliet bracht 1 punt en na een 3 van Sweering zette Van Vliet wederom een fraaie serie op. Met meesterlijk spel, veelal klein ge houden. steeg de score snel, de honderd ging op de eerste in dit toumooi! en Inderdaad slaagde Van Vliet er tn de nog ise8—>rnlr 8 punten er aan toe te voegen, zoodat met een slotserie van 106 Van Vliet in 15- beurten den Nederlandschen kampioen had geslagen. Deze stond op 171. Ken fraaie prestatie, waarvoor de Hagenaar een welverdiend applaus ontving. Op het andere biljart ging het aanvankelijk niet zoo vlot en na 11 beurten had Katoen er 119 en de Leeuw 125 punten. Na 18 beurten was de stand De Leeuw 330, Katoen 190. De laatste poedelde en nu slaagde De Leeuw er in, op de zelfde wijze als zijn serie van 75. de 70 vol te maken, welke hij noodlg had om de partij te winnen. Het slot van deze mlddagpartijen was de ont moeting DommeringDe Leeuw, die meer dan twee en een half uur zou duren. Er werd aan vankelijk zeer slecht gespeeld, na 11 beurten noteerde Dommering 69 en De Leeuw 80. Dom mering bleef met zijn series steeds beneden de 72 pun- 5.20 Kerstliederen 6.30 Weenerkemer- orkeet 9.35 Kerstmuzlek 10.40 Orgel concert door Fr. Schütz 11.00 Blaasmu ziek 11.10 Nachtmis. Vrijdagmiddag werden de wedstrijden voor - - blljartkampioenschap van Nederland eerste vjn veemarkt- Tilburg 9—11 uur vjn. abattoir; 'clas *n Dubois te Amsterdam voortgezet. nseëii Cnraoein» rro Krooh» r4a 3. dat voor zekerheid van het vorenstaande de fllmondememlng een cautie zal stellen van 2000, welke vervalt aan het Natlonaal-Crisla- Comlté, indien de voorwaarden niet worden nageleefd of de betrokken vreemdelinge na he’ eindigen der vergunning werk verricht in dienst van genoemde onderneming. Wat betreft de gepubliceerde berichten om trent samenwerking met den Nederlandschen bioscoopbond nopens het verleenen van ver gunning tot het verrichten van arbeid by film- ondernemingen. kan worden medegedeeld, dat de directeur van genoemden Rijksdlenst zich reeds vroeger bereid had verklaard, ook deze organisatie naast andere lichamen of deskun dige personen met name werknemersgroepen in de gelegenheid te stellen over aanvragen om vergunning van advies te dienen. HUIZEN. 1875 M. 8.00 NCRV Schrift lezing en meditatie 8 15 Morgenconcert on ar pi. 10 30 Morgendienst door dB. J A Hoekzema 11 00 Chr. lectuur 11 30 Gramofoonmuzlek 12 00 Politie berichten 12.15 Oramofoonmuzlek 12.30 Jan Zwart, orgel 9.00 Gramofoon- VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN BEROMUNRTER. 540 M. 3.20 Oude en nieuwe volksliederen 4 40 Maria Haan zingt Kerstliederen 5.05 Oramofoonmuzlek. 7 20 ..Die goldene Bchuhe". opera van Taalkows- ky. Buuren uit Amsterdam; de vier mindere orden aan de weleerw fraters J. C. Wagenaar uit Medemblik en H. B. van lersel uit Tilburg: en de tonsuur aan den W. E. frater H. A. Ho vers uit Tilburg; allen van de Congregatie der Priesters van het H. Hart. Zierlkzee 9—11 uur v.m. btf huis van Nassau; Zutphen 810 uur vm. veemarkt; Zwolle uur v.m. veemarkt. Vrijdag 11 Januari: Eindhoven 9—11 uur van. bij abattoir; Emmen 8—10 uur v.m. naast eieren- markt; Hengelo 8—10 uur van. by landbouwver- eenlglng; Lelden 8—10 uur v.m. veemarkt; Roo sendaal 911 uur van. veemarkt; Utrecht 810 uur vm. veemarkt; Winschoten 810 uur van. - - - veemarkt °P 71 op een eenvou<118 stootje. In de 13e beurt Zaterdag 12 Januari: Hoorn 9—11 uur van. bij abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De by i BRUSSEL. 332 M. 12.20 Het John Rutten- orkest 1 30 Orkestconcert onder leiding van Paul Doullez. 6.20 Kamermuziek. 8.30 Om roeporkest onder leiding van Franz André. 9.20 Idem 10.50 Het John Ruttenorkest. 9.50 Ult- HAndel's In enkele dagbladen is het bericht versche nen. dat de N. V. Magazijn ..De Bijenkorf" een belangrijk bedrag voor het Centraal Bureau voor de Statistiek beschikbaar gesteld zou heb ben voor het inrichten van een dlstributlesta- tlstiek. waarvoor het Centraal Bureau zelf geen gelden beschikbaar zou hebben. Naar aanleiding daarvan wordt ons van be voegde zijde o.m. het volgende medegedeeld: In bet algemeen la besloten, dat de Studie commissie voor Verkoopsorganisatie, althans in de naaste toekomst, niet rechtstreeks naar bul ten zal optreden voor het verzamelen van ma teriaal. enz.. maar dat deze taak blijft toever trouwd aan verschillende Instituten, ieder op zijn gebied. De 28-jarige landbouwer J. O. te Princen- hage, die door de rechtbank te Breda was ver oordeeld tot tien jaar gevangenisstraf wegens doodslag op zijn 29-jarlgen buurman C. de K, is door het Hof te 's Hertogenbosch in hooger beroep veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien Jaar. De Nederlandsche delegatie, onder leiding van dr. Hlrschfeld, is Vrijdag naar Berlijn ver trokken ter voortzetting van de onderhande- Ungen over een nieuw handelsverdrag met Duitschland. Verwacht mag worden dat vóór 1 Januari ajs. een nieuw handelsverdrag gereed zal komen, dat dan in de plaats zal treden van het met dien datum, afloopende bestaande verdrag. l H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Ju liana hebben Donderdagmiddag voor het per soneel en gepenslonneerden van Uddel een kerstboom gegeven in de groote zaal van he: Aardhuls. Medewerking w¥rd verleend door het 35 man sterke fanfarecorps „Juliana" uit Uddel en door het meisjeskoor aldaar, die elk verschil lende nummers ten gehoore hebben gebracht. Vrijdagmiddag zouden H. M de Koningin en H. K. H. de Prinses het kerstfeest bijwonen van de Melsjesvereenlging in het Zusterhuis te Nierssen. i aanglftekaarten, welke verkrijgbaar zijn de dlstrlctssecretarissen der Gewestelijkt Landbouw Crisis-Organisaties, moeten vóór Za terdag 29 December 1934 zijn ingezonden bij de Oewesteiyke Landbouw Crisis-Organisaties, waaronder de betrokken veehouders ressorteeren. In verband met het geringe aanbod op de le- veringsplaatsoi in Zeeland, zullen de aanglfte kaarten voor levering op die plaatsen mogen worden ingezonden tot Dinsdag 1 Jan. 1935. Den Haag. Geslaagd voor diploma A de heeren. R J. van der Laan te Rijswijk en P. M. Landee te Vllsslngen. KALUNBBORG. 1261 M. 1150 Lou» Prell's Instrumentaal ensemble 3.30 Teddy Peter sen's dansorkest. 7 35 Omroeporkest onder leiding van Fritz Mahler. 8.45 Idem. 10.25 Jena Wi Naar aanleiding van berichten in de bladen omtrent moeilijkheden, welke zich zouden heb ben voorgedaan ten aanzien van de te werz stelling van vreemdelingen by de Filmindustrie Rijksdlenst der Arbeldsbemidde- Daar, mede op grond van Ingewonnen advies, aannemelijk kon worden geacht, dat tljdelyke te werk stelling van de vreem de hulpkracht een bedryfsbelang was. werd vergunning verleend voor de tydeiyke te werkstelling. Aangezien de fllmondeme mlng bij de productie van een vorige film hare verplichtingen, in verband met het te werk stellen van vreemdelingen, niet was nagekomen en de vreemde hulpkracht in de positie van vreemde vluchtelinge ver keert, werd de vergunning thans verleend onder de volgende voorwaarden: De Nederlandsche Veehouderycentrale maakt bekend, dat In de week van 6 Januari tot 13 Januari 1935 op de onderstaande plaatsen gele genheid zal worden gegeven runderen m de ge vraagde soorten aan te bieden. Maandag 7 Januari: Alkmaar 810 uur vm. by de doorbraak: Breda 9—11 uur vjn. vee markt; Coevorden 810 uur vjn. by de ex ports!.; Drachten 810 uur vin. "eemarkt; Oo- rinchem 810 uur vjn. by de Komer; Nykerk 810 uur vm. veemarkt; NUmegen 911 uur veemarkt; Ryssen 8—10 uur vjn. veemarkt; Steenwyk 8—10 uur vjn veemarkt; Valkenburg 911 uur vjn. veemarkt Dinsdag 8 Januari: Cuyk 911 uur vm. bij station; Deventer 8—10 uur vjn. veemarkt; Doetlnchem 810 uur v.m. veemarkt; Lichten voorde 911 uur vjn. by station; Oostburg 911 uur v.m. op erf P. de Mlllano; Purmerend 810 uur vjn. veemarkt; Rotterdam 810 uur vjn. veemarkt: Sneek 810 uur v.m. veemarkt. Woensdag 9 Januari: Apeldoorn 810 uur vjn. veemarkt; Assen 810 uur vjn. bij abat toir; Borculo 310 uur vjn. veemarkt; Gronin gen 810 uur v.m. veemarkt; 's-Hertogenbosch 810 uur vjn. veemarkt: Kortgene 911 uur vjn. op erf J. A. de Loof; Venray 911 uur v.m. veemarkt; Wolvega 8—10 uur veemarkt. Donderdag 10 Januari: Eist 8—10 uur v.m. veemarkt; Gouda 8—10 uur v.m. veemarkt; Hoo- geveen 810 uur v.m. veemarkt; Leeuwarden 810 uur v.m. veemarkt; Roermond 911 uur v.m. openbaar slachthuis; Schagen 810 uur Vrydagmiddag omstreeks 12 uur heeft op den cnbewaakten overweg Almelosche weg onder Raalte. een ernstig ongeluk plaats gehad. Door den trein, komende uit de richting Zwolle, en rydende naar Almelo, Is een truck met aan hangwagen gegrepen en ongeveer 300 Meter meegesleurd, alvorens de machinist den trein tot stilstand kon brengen. De bestuurder van de auto, J. H. uit de Wyk tn Diente. werd uit de cabine geslingerd en in zeer emstlgen toe stand opgenomen. Na verbonden te zyn le de ongelukkige naar het ziekenhuis te Raalte overgebracht, waar hy spoedig na aankomst aan zyn verwondingen is overleden. De truck werd vrywel totaal vernield. Heden,. op QuatertemperrZaterdag Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. M. Bruckx, oud-bisschop van Finland in de kapel van het studiehuis St. Jozef, der Priesters van het H. Hart te Hees- De departementen van algemeen bestuur zul len Maanctag as. gesloten zyn. mering bleef met zyn series steeds 50. terwijl De Leeuw in zijn 13e be ten bijeen stootte. Na 22 beurten was de stand: Dommering 256. De Leeuw 206. Het gemiddelde, waarmede tot dusver gespeeld werd, lag iets boven de 10. In de 29ste beurt kwam Domme ring eindelijk weer op dreef. Een serie van 84 werd vrijwel geheel klein gehouden, zonder dat hy zich zelf in moeiiykheden bracht. Hiermede kwam hij op 376. Maar nog gaf De Leeuw het niet op. Met 58 in zijn 31ste beurt kwam hij op 388, terwijl Dommering er toen 383 bijeen had. De Leeuw strandde tenslotte op 398. ter wijl de Arnhemmer toen in 35 beurten de 400 kon volmaken. De resultaten luidden: Van Vliet 400 punten in 15 beurten, ha. 106. gem. 26.66. Sweering 171 punten in 15 beurten, ha 51. gem. 11.40. De Leeuw 400 punten In 19 beurten, ha. 75, gem. 31.05. Katoen 190 punten in 19 beurten, ha 49. gemiddelde 10. Dommering 400 punten in 35 beurten, ha 84, gem. 11.43. De Leeuw 398 In 34 beurten, ha 73, gem. 11.67. De belangstelling was des avonds weer bij zonder groot en meer speciaal concentreerde zich deze belangstelling op de party Domme- ring-Van Vliet, daar belde spelers hun partijen tot nu toe hadden gewonnen. Dommering was er in de eerst» zes beurten byzonder goed in. In de 5e maakte hy 65 en liet er na een 45 van Van Vliet, nog 87 op volgen. Na tien beurten was de stand Van Vliet 62. Dommering 206. Na enkele poedels liep de Arnhemmer steeds meer uit en na 20 beurten stond hij op 375 tegen y. Vliet 1271 Voor de resteerende 35 punten had Dommering nog 8 beurten noodig. terwijl Van Vliet met een serie van 65 zijn achterstand tenslotte tot minder dan 200 ver kleinde. Dommering 400 punten in 28 beurten, ha. 87, gem. 14.28. Van Vliet 219 punten in 28 beurten, ha. 85, gem. 782. Verdere uitslagen zijn: Sweering 400 in 22 beurten, ha. 94. gem. 18.18. Katoen 196 in 21 beurten, ha. 48, gem. 933. Sweering 400 pnt., 35 brt., brt. 35 De party Sweeringvan Vliet bracht de groote verrassing. Door een serie van 51 in de derde beurt had Sweering de leiding genomen, maar met enkele kleine series in de dubbele cyfers haalde de Hagenaar zyn achterstand tn. Na 10 beurten was de stand Sweering 157. Van Vliet 160. Na een poedel van den Amsterdam mer kreeg Van Vliet de ballen goed bUeen. In snel tempo ging de 50 op en deze serie strandde het samenstellen van distributle-statlstieken die o.m. zullen omvatten: I. het samenstellen van representatieve omzetstatistleken van den détallhandel voor het geheele land. II. het sa menstellen van omzetstatistleken van bepaalde soorten goederen in beperkte gebieden (locale markten) en III. het samenstellen van dlstri- butie-kosten-statistleken. Aangezien voor de uitvoering van deze plan nen onder de huidige omstandigheden geen beroep gedaan kan worden op 'sRyks schatxlst, is het Centraal Bureau voor de Statistiek aan gewezen op den geldelyken steun van belang hebbenden. De N.V. Magazijn „De Byenkorf” heeft voor deze doeleinden in beginsel een jaarlljksch bedrag van 1000— toegezegd. Hieraan is evenwel de .voorwaarde verbonden, dat ook door andere ondernemingen, die daar voor in aanmerking komen, een zoodanige som byeengebracht wordt, dat de beoogde statistie ken samengesteld kunnen worden. Ate uitvloeisel daarvan heeft het Centraal Bureau, onder goedkeuring van den Minister van Economische Zaken en van de Centrale Commissie voor de Statistiek, op zich genomen Het schijnt wel uitermate moeWJk te zijn de deugd van dankbaarheid te beoefenen. Hoe weinigen zijn daartoe in staat! Hoe velen niet! „Ondank is 's werelds loon," waarschuwt een al zeer oud spreekwoord. En nu zal men hierbij wel niet aan de hééle wereld, aan iedereen mogen denken. Maar toch.... Een onaan gename befegeningi een onvriendelijk woord worden niet gemakkelijk ver geten. Met een bewezen dienst is het een beetje anders! Zelfs is het niet ongewoon, dat zulk een dienst vooral wanner het geldzaken betreft een bron wordt van ongenoegen, van verwijdering en erger.... Wat hiervan de oorzaak is zullen we thans niet in bijzonderheden trachten na te gaan. Het zal voor namelijk wel hierop neerkomen, dat men anderen zoomin tn figuurlijken, als tn letterlijken zin iets wil schul dig zijn en dat de meeste menschen al te spoedig geneigd blijken een hun bewezen gunst of weldaad te be schouwen als een hun toekomend recht, waarbij dan nog komt de zelf genoegzaamheid de zelfingenomen heid, de zelfoverschatting, door de ijdelheid ingegeven. Neen, het valt niet zoo gemakkelijk dankbaar te zijn en dit ook te to o- n en. Men moet daarvoor het een en ander van het eigen ik het egocen trische zegt men tegenwoordig overwinnen. Maar toch, ondankbaar h eet e n wil niemand, weshalve me nige verplichting eenvoudig wordt vergeten, of.... ontkend. 7 20 muziek. KEULEN. 456 M. 12.20 Oramofoonmuzlek. 2.40 Vroolijk programma. 5.50 De Berlijn- sche Philharmonie onder leiding van Her mann Abendroth. 9.45 Operamuziek. 11.20 Dansmuziek (gr pi DAVENTRY 15<M) M. 12.50 Kerstconcert van West Regional 2 20 Oramofoonmuzlek. 5.50 Het Oroller Strijkkwartet. 7.25 Solisten concert 9.20 Het Celebrity Trio, zending van het eerste deel van Messias. B1S 1. Noël. Könlgsberher; 3. Les AngelUB, Debussy; 3 Meditation. Massenet: 4. Réves de Noël. Ketelby; 5. Réve angéllque. Ru binstein; 6 Fantasue sur deux Aires de Noël. Pensls; 7. Hënscl und Gretel. ouv., Humperdinck; 8 Ave Marla. Gounod; 9. Noël de Palx. Troncharde gezongen door Venant Pauké. 10 Mlnult CbrétlenB. Adam, gezongen door Venant Peuké. BRUSSEL. 4X4 M. 13X0 Internationaal keretprogramma 5X0 Concert d°°i*Jor7 ris en Andy's Plntonlans 9X6 Orkest o 1. v. Karei Walpet 10.30 Mickey's Club orkest. PAKIJS (Radio), 1648 M. 13.40 Gewyde muziek 1.05 Gramofoonmuzlek. 1X0 Victor Pascal's orkest 8.20 Populair concert onder leldlnv van Maurice André. 10.50 Het An- dolfl-dansorkeat. MILAAN. 3«® M. 4 35 Dansmuziek door t Cetra-orkest 5.35 Gramofoonmuzlek 8 05 Concert met medewerking van Gltta Grado- J ROME. 421 M. 4.30 Vocaal en Instrumen- X taal concert. 5.30 Het Romano mandollne- f kwartet 8.05 Harmonlemuzlek. 8.35 Geva rieerd programma. WEENEN. 507 M. 4.55 Het Welaakwartet. 6 30 Kerstorogramma. 7.50 Omroeppotpourri 9 50 Het Frötz Brommer Jazz-orkest. 11.30 Gramofoonmuzlek. WARSCHAU. 1343 M. 1.30 Gramofoonmuz, 6 20 Het omroeoorkeat onder leiding van 8t. Nawrot 7 20 Het Omroepsvmphonieorkeat onder leiding van J. Ozlmnlakl 8X0 Vroo- lyk programma. 9.50 Dansmuziek 10.25 ld. WARSCHAU, 1343 M. 7 55 Populair concert 8 30 Keratllederen 9X5 Gra mofoonmuzlek 11X0 Nachtmis uit een klooster. BEikoMUNSTEB. 540 M. 1.20 Ptano- duetten 4X0 Omroeporkest 7.10 Con cert B SO Kerstconcert 11 10 Mldder- nachtmls uit da Domkerk te Chur. van Fritz Mahler. 8.' (arny's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 3.20 Het omroeporkest onder leiding van Heinrich Steiner. 5.40 ..Welhnachtskantata van Armln Knab. 7 20 ..Hansel und Gretel", sprookjesspel van Humperdinck. 9.55 Dansmuziek. HAMBURG. 332 M. 12 25 Bamabas en zijn orkest. 3.30 Gramofoonmuz. 'opulalre en dansmuziek. 9 50 Dans- longeman naar het ïhht, waar hy kort ;n teed per flets op •utot^oblllst hem links laatstgenoemde mist niet kun- deelt de directeur van den Werkloosheidsverzekering en ling het volgende mede: Op verzoek van de N V ..Monopole Film” werd vergunning verleend voor de in dienst neming van een vreemden regisseur en twee vreemde technische krachten. Toen de directie Informeerde, of er bezwaar bestond, uit mede- lyden een vreemde vluchtelinge als hulpkracht te weten assistente van den Cutter, in dienst te nemen, werd hierop afwyzeAd beschikt Toen naderhand bleek, dat deze hulpkracht zonder vergunning werk verrichtte, Is daaraan een einde gemaakt. De directie der onderneming vroeg toen vergunning voor een paar dagen ten einde gelegenheid te hebben in de werk zaamheden van deze hulpkracht te voorzien. Er werd toen voor enkele dagen vergunning verleend. Daarna werd als motief voor verlen ging dezer vergunning aangevoerd, dat de Ne derlandsche Film Cutter wegens ziekte niet kon werken. Dit bleek by onderzoek niet Juist te zijn. Het verzoek om verlenging der vergun ning werd daarom niet Ingewilligd, De directie der onderneming heeft daarop het opnemen van de film stopgezet en be weerde. dat de vreemde hulpkracht voor het bedrijf onontbeerlijk was. (daten 3X5 Kerstbloemen en Kerstplan- ten door A. J. Herwlg 3.15 Knippen en stof versleren 3 45 Rustpoos 4.00 Bij bellezing 5.00 Ensemble P. V. d. Hurk 6 30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart 7.00 Politieberichten Ned. Chr. Persbureau 7.30 Vragenuurtje 8.00 Vaz Dlas 8.05 Een Kerstboodschap uit de oude binnen stad van Amsterdam. Voorganger Dr. M. J. A de Vryer Organist Adr Engels 9 30 Kerstklokken. Carillonconcert op het carillon van hét Konlnkl. Palela te Am sterdam, door beladler J. Vincent 10.00 Vaz Dlas 10 05 Gramofoonmuslek 11.0C Kerstwydlng uit de Geret. kerk, Am sterdam 13.00 Sluiting. de oplosbare Kunstmest voor kamerplanten. 0.40 p- flesch m. rorglngsaanv Bloem en LUXEMBURG, 1304 M 8.05 Gram. muz. 8 30 Persberichten Vervolg gram. muz. 11 05 Concert. 11.30 Oude- en Moderne liederen 11.50 Orgelspel door Marcel Du- pré. 13.10 Persberichten. 13.30 Concert d. Bunday Referee 13.50 Dansmuziek. 120 Dansmuziek. 1.50 Gram. muziek. 2.20 Dansmuziek 2.50 Gram, muziek. 3 20 Ge varieerd concert met medewerking van La dy Charles Cavéndlsh en net Fred Hart ley Octet 3 50 Concert. 4 30 Film-muzlek. 5 20 Dansmuziek door Christopher Stcne'. 5.50 Variété. 6.20 Concert. 6.35 Concert. 7.05 Gram muziek. 7X0 Dansmuziek door Billy Cotton en zyn orkest met medewer king van Christopher Stone 7 50 Gevari eerd concert. 8 05 Concert. 8.20 Concert d. Maison Colgate. Met medewerking van Oliver Palmer en Paul Oliver met zyn Pal- miliver». 8 50 Sportberichten etc., 9 20 Danamurlek 9 35 Clnema-tnuriek 10 05 Gevarieerd concert. 1030 Concert. 10 50 Dansmuziek 1130 Gevarieerd concert. BRUBSE 484 M 13 30 Het omro-porkes onder leiding Franz André. 1.00 Idem. H. W. v. d. V., oud-plaatsverVangend ontvan ger ind e gemeente Opeterland en na de ver- Benlglng met de gemeente Heerenveen ambe- naar bij den ontvanger aldaar, had in deze laatste betrekking een kleine 3000 .gulden ont vreemd. Hij vluchtte in Septemoer naar Duitsch land; later meldde hy zich zelf by de politie te Heerenveen aan. Het bleek dat er nog 1000 gul den verstopt zat in zyn zak. Verdachte is tot zijn daad gekomen, doordat hy omgang had met een Duitsch meisje, niettegenstaande hy gehuwd was. Zooals later gemerkt werd had hy in dienst van de gemeente Bchoterland 15.000 A 20.000 gulden ontvreemd; de borgen moesten dit be drag aanvullen. De officier had tegen verdachte twee Jaar ge vangenisstraf geëlscht. Vrijdag werd v. d. V.'ot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. BRUSSEL. 322 M. 12X0 Orkeztoon- cert o 1 v. Karei Walpot 6X0 Vier dan sen van Mozart, gr.pl. 7.00 Mej. C. Bau- wens. plano en G. Bnatz. viool 8.30 Symphonle-orkest, Leon Roy. cello 9X0 Bymphonle-orkest 1030 Dansmuziek 11X0 Het Mickey's Club orkest. KALUNDBOBG, 1261 M. 11.20 A. Ben- dlx ensemble 1.50 Omroeporkest o. 1. V. Launy Orondahl 7X0 Kerstconcert. BERLIJN. 357 M. 3 30 Klein om roeporkest o. 1. v. WlUy Steiner 7.20 Kerstmuzlek en declamatie. HAMBURG. 332 M. 10.50 Schlossoon- oert 5.30 Kinderkoor met orgel 6.30 Hans en Grietje, van Humperdick 7.30 Kerstprogramma. Omroepkoor en orkest met solisten 9 20 Blaasmuziek o. 1. V. A. Kröning. KEULEN. 456 M. 1130 Klein omroep orkest o. 1. v. Leo Eysoldt 3 20 Sympho nle-orkest van Keulen o. 1. V. F. Gllessen 7X0 Kerstmuzlek 8.40 Ged. uit Welh- nachtaoratorlum van Bach gr pl. 11X0 Chrlstmette. DROITWICI1, 1500 M. 1130 Orgel door R. H. Clifford Smith 3.30 Dansmuziek 5X5 BBC Dansorkest o 1. V. Henry Hall 9X0 Itedlokoor en leden van het mUltalr orkest o 1. V. Leslie Woodgate 10.30 BBC orkest afd. K. o 1. v. Clifford Garda Han. sopraan 11X5 Dansmuziek door Roy Fox en zyn orkest. PARIJS (POSTE FARI8IBN). 313 M. 7X5 Ged. uit Manon van Massenet 8.08 Gramofoonmuzlek 8X5 Vrooiyk progr. 9 10 Concert 9.55 Music Hall progr. 13 30 Dansmuziek. PARIJS RADIO, 1648 M. 13X0 Victor Pascal-orkest 9.05 Synfphonleooncert 10.50 kerstprogr. 13 50 Dansmuziek. MILAAN. 369 M. 4.30 Gramofoonmu- ztek 8.05 Gevraagde muziek 9.20 Ka mermuziek 10.35 Een koor zingt kerzt- llederen 11.10 Middernachtmla. ROME. 421 M. 4 50 Sollstenconcert 8 05 Kerstconcert Teneinde het sterk terugloopend gasgebruik te stuiten voor 1934 wordt een minder gasver bruik van 250.000 M3, verwacht werd een tariefsverlaging voorgesteld. Het tarief van thans bedraagt 10 ct. per M3., dit wordt voor het gewone gasverbruik gehand haafd, terwyi verder besloten werd een vast- rechttarief vast te stellen met een grondprys van 6 cent, overeenkomstig den petroleumprijs, voor een verbruik van 121 tot 600 M3.; 5 ct. voor een verbruik daarboven tot 1800 M3, en 4 ct. voor een verbruik daarboven tot 2700 M3 en hooger. Het industriegas boven een verbruik 2500 M3 zal een nog lager tarief gelden. Voor het verstrekken van een Kerstgave aan ondersteunde werkloozen, kastrekkenden en ondersteunden ingevolge de Armenwet werd B. en W. een credlet van 3000 verleend. De parlementaire redacteur van de „Msb.’’ schrijft: 'In ons avondblad van Woensdag wordt van Arnhems nieuwe brug gewaagd als van een „tolvrye oeververbinding.” Wy hebben redenen om aan deze blijde ver wachting te twyfelen. Naar ons van zeer be voegde zijde werd meegedeeld, zal noch de brug van Arnhem noch die van Nymegen tolvry zyn Binnen enkele dagen kan het wetsontwerp worden verwacht, waarin het recht op tolhef fing zal zijn neergelegd. Weliswaar moet de Raad van State hebben geadviseerd, geen tol geld te heffen, maar de Ministerraad zou zich met het heffen van bruggeld hebben vereenigd. Dit is zeker een merkwaardige gang van za ken. Wy krygen dan anno 1934 midden in Arn hem een tol. Nymegen, dat zyn veer, dat 3 ton per Jaar opbrengt, voor 4 ton aan het Ryk HUIZEN, 1875 M. 8.30 KRO Morgenwy- dlng door Pater J. Dllo O.P. 9.30 NCKV Ge- wyoe muziek 10 20 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kers te Amsterdam Voorganger Ds. W. v. Limburg 12.15 KtiO KKO-orxest 0.1. van Jonan GerrlUen. 1.00 „Reizen door Rusland" door Jhr. Dr. J. C. Mollerus. 1 20 KRO-orkezt onder leiding van Johan Ger ritsen. 2.10 Boeken en schrijvers. Lezing door Jan Engelman. 2X0 KRO-orkest. on der leiding van Johan Gerritsen 3 00 Re lais van het KRO-Phohlprogramma. 4 00 „Het Apostolaat ter zee" door Chr. v. d. Bilt 4.15 Gramofoonmuzlek. 4.30 Zieken halfuurtje 5 00 NCRV Kerkdienst uit de Gerei. Kerk te Zaandam. Voorganger Ds C. J. Wlelenga. 7.45 KRO Voetbaluitslagen v. de RKF 7.50 ..Modern of conventioneel" door Joan Kat 8.10 Vaz Dlas. 8.15 KRO- orkest onder leiding van Johan Gerritsen. 9.00 Gramofoonmuzlek. 9.20 KRO-koor on der leiding van Gerard Vermeulen. 9.50 Orgelaolo door Evert Haak. 10.00 KRO-or- keat o.l. v. Gerard Vermeulen. 10.30 Vaz Dlas. 10X5 Gramofoonmuzlek. 10 40 Epi loog door het KRO-Klelnkoor onder lei ding van Joa. Plekkers. HILVERSUM, 301 M. 9.00 VARA Gramo- foonplaat 9 05 Voetbalmededeellngen 9 10 Tulnbouwhalfuurtje door SS Lantlnga, 9 40 Oramofoonplaat. 12.00 AVRO Klok kenspel en uurslag van de oude St. Bavo te Haarlem 12.01 Fllmpraatje door L. J. Jor- daan 12.30 Lunchconcert door het om roeporkest onder leiding van Nico Terep. 1 30 Dlsco-nleuws 2 00 Boekenhalfuur door dr P. H Rltter Jr. 2.30 Orgelconcert door Plerre Palla Solisten: Topy Glerum. zang en Eddy Meenk. trompet en zag 3.30 Om roeporkest onder leiding van Nico Treep. 4 30 Sportuitslagen Vaz Dlas en gramo- foonplaten. 5.00 VARA Oramofoonmuzlek. 6 00 Voetbal van den dag 6X0 Varaorkest onder leiding van Hugo de Groot. 7.00 Henry Marchand In zijn repertoire A. d vleugel Johan Jong. 7.20 Vara-orkest on der leiding van Hugo de Groot. 8.00 AVRO Vaz Dlas. 8 15 Aansluiting met het Con certgebouw te Amsterdam ..Mlssa Solem- nlavan Ludwig van Beethoven door het koor van Toonkunst, het Concertgebouw orkest en de solisten Jo Vincent. Suze Lu ger. Louis van Tulder en Willem Ravelll. Leiding: Prof. Dr W Mengelberg. 10 00 Radio-Journaal 10 15 Kovacs La Jos en zyn orkest; 1100 Vaz Dlas 11.10 Gramofoon- muziek 11 16 Kovacs Lajos en zijn orkest 12 00 Tijdsein en sluiting. HILVERSUM. 302 M. 8.00 VARA Gra mofoonmuzlek 10X5 Trio Win»Wlgge- laar—Amende 11.20 Bram Blez. hobo en Rutwér Schoute. plano 11.30 De Zonne kloppers o. 1. v. Oor Steün 12.00 Orvl- tropla o. 1. V. Jan van der Horst 12X0 Enrico Caruso zingt, gr.pl. Daarna Eddy Walls met de Fllerellulter» 1.00 Oramo foonmuzlek 1 10 Orvltropla o. I. v. Jan v d. Horst 1 30 De Notenkrakers o. 1. Daaf Wins 2.00 Rustpoos 3 05 Olel Smit altviool. Rutger Schoute. piano 2 15 Eddy Walls en zijn orkest 2.30 Jo Huy, saxofoon. Joh. Jong, plano 2 40 Eddy Walls en zUn orkest 3.30 Harry Wlggelaar. viool. Joh. Jong, plano 4.00 Gramofoonmuzlek 5 00 De Zonneklop pers o 1. v. Cor Steun 5.30 Orvltropla o 1 v Jan v. d Horst 6.00 De Fliere fluiters o 1. v. Êddy Walls 6X0 Muzi kaal babbeltje door Plet Tlggsrs 7.00 Daaf Wins, plano 7.18 Overgang naar den versterkten zender 7.20 Juli Bar- nowski speelt Amerikaansche Jazz-vlool- soll 8 00 Herhaling BOS-berichten - 8 03 Schalmei o. 1. v Peter Renes 8.15 X-X ensemble 8 45 Strllkorkest o. 1. v. Eddv Walls 9.16 Vaz Dlas 9X5 Resl- dentle-orkest o. 1. v Ernst Ewald Gebert 1100 Gramofoonmuzlek 11.30 Sluiting. LUXEMBURG. 1304 M. 6.50 MMrecb- muzlek door Jack Hylton en zijn band (Marschen van Sousa). Daarna: Franscbe chansons 7.50 Concert 8.05 Gramo- foonmuzlek 8X0 Persberichten. Vervolg gramofoonmuzlek 12.20 Gevarieerd con cert o 1. v. Henrl Pensls. 1. Carmen, pre lude, Blzet; 2. Beer Gynt. suite. Grieg; 3. Grazlella. De Taye; 4 Slavische Dans. No. 1 Dvorak. 5 Aan den mooien blauwen Donau. Strauss: 6. Hongaarsche Dansen Noe 5 en e. Brahms; 7. Gazoulllement de Printemps. Binding; 8. Elégie. Maaeenet: 9. Dans de la Bayadére. Rubinstein 10. Das Pensionat. ouv., Suppé 1.20 Gramofoonmuzlek 1.35 Persberichten etc. 1.45 Vervolg gra mofoonmuzlek 6.50 Concert, dansmuziek 7X0 Sportberichten etc. B 00 Luxemburg- eche uitzending Gramofoonmuzlek. Légen de de la Sauge, uit „Le Jongleur de Notre- Dame” Jujzs Massenet. Sous le Ciel étollé, uit ..Laknaé". Delibes. Vit de acte No. 11, „La Tosca". Puccini 8.20 Persberichten 8.40 Giamofoonmuzlek 8X6 Luxemburg sen Concert door het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Pensls. 1. Prince Féllx. marech. Al brecht; 2. Chant eans paroles. B. Pensls; 3. Berceuse, Krliger; 4. Elégie voor viool en plsno. Foos: 5. Verglssmelnnicht gavotte. Albrecht 9 20 Symphonieconcert door het Radio-orkeet o. 1. v. Henrl Penale. An dré Caseedanne. viool. 1. Concert No. 8. voor vlooi en orkest Camille Saint-Saëns 9.56 Gramofoonmuzlek 10 25 Zang-recl- tal door Carl Rehfuee Kerstliederen van Cornelius r- 11 00 Kamermuziek door Jules Krüger en Jean Dax Sonate. MndeL So nate Beethoven 11 35 Gevarieerd concert door het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Pen- VERW IJZEN WIJ KATHOLIEKEN RAD1OOIDS

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 10