POKON Filmindustrie NED. HANDEL MIJ. RADIO-PROGRAMMA HONIG S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL i ZATERDAG 22 DECEMBER 1934 J De deugdman dankbaarheid ZWAAR GESTRAFT V oorwaar den de voor „Departementen gesloten DE ONBEWAAKTE OVERWEG DOODSLAG OP BUURMAN WIELRIJDER VERONGELUKT FABRIEKEN STOPGEZET KERSTVIERING TE UDDEL H.H. WIJDINGEN Machinisten-eXamen Zondag 23 Dec. 1934 ONTROUW AMBTENAAR Dommering wint van v. Vliet DKTRIBUTIE-STATISTIEKEN Maandag 24 Dec. 1934 NEDERLAND—JAPAN DE BRUGGEN VAN ARNHEM EN NIJMEGEN Sweering door van Vliet geklopt Vóór 1 Januari gereed Inlichtingen over het tydelyk te werk stellen van vreemdelin~ gen by de N.V. „Mono- pole Film” NIEUW HANDELSVERDRAG MET DUITSCHLAND GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR Levering van runderen Aandeelhouders maken voor 80 pet. gebruik van het recht van voorkeur by de emissie Tot twee en half jaar gevan- genisstraf veroordeeld Door een auto aangereden „De Byenkorf" heeft in beginsel geldelyken steun toegezegd vergunning De tweede dag van het kampioen schap van Nederland eerste klas Voor verduistering en oplichting t tot van i Josef Schmidt Veertig menschen zonder werk Koninklijke belangstelling Geen tolvrije verbinding In het Zusterhuis te Den Réves I in in IS beurten, hs. 106. '1 punten in 15 beurten, hs. 51. Dane- 7 20 Gewijde Te St Oedenrode. het centrum der Melery- sche klompenindustrie, worden met ingang van 24 dezer twee klompertfabrleken stopgezet. Een veertigtal arbeiders wordt hierdoor werkloos. Een tot nu toe onbekend gebleven auto heeft hedenochtend te De Steeg de 18-jarige H. Jan sen. uit Rheden. aangereden. In hoogst zorgwek- kenden toestand werd de Jongeman naar het ziekenhuis te Velp overgebracht, waar hij kort daarop is overleden. Jansen reed per fleets op het rijwielpad, toen de automobilist hem links passeerde. Waarschijnlijk heeft laatstgenoemde den wielrijder door den dichten mist niet kun nen opmerken. In hoog er beroep zwaardere straf opgelegd Verdronkenoord niet gedempt 6 50 Marsch- en zijn band ansche ROME. 421 M. 4.50 Sollstenconcert 8.05 Kerstconcert. Sweering Dommering brt. 12 12 10.30 Vaz 10 40 Epi- onder lei- KALt’NDBORG, 1261 M. 11.50 Lous Preiüa Peter- onder 10.25 moest afstaan, krijgt eveneens bruggegeld te betalen, dat ook zal drukken op het tusschen- llggend verkeer. Zijn wij goed Ingelicht, dan moet het totale bruggeld 3 J4 mlllloen opbrengen. Waterstaat zou dan echter ook een autoweg, bulten spoor wegovergangen om, tusschen Arnhem en Nij megen aanleggen. Of men met dit cadeau tegen dien prijs bijster content zal zijn, durfde men ons niet verzekeren en wekt bij pns eenlgen twijfel. De Leeuw Van Vliet pnt. 400 176 ha. 155 51 myenne 33 33 14X6 myenne 16 7X6 verhooglng naar raming 120.000 zal opbren gen. Dit was een van de maatregelen, om het te kort op de begroeting voor 1935, dat op 540.000 geraamd werd, te dekken. Tevens werd besloten de salarissen van het gemeentepersoneel te verlagen met 7.4 pet, waardoor ƒ55.500 bezuinigd wordt. ha. 76 75- Barnabas von Geczy. de bekende Hongaarsphe violist, die met zijn kamerorkest deze en de vorige week voor de radio is opgetreden, zal nog In dit seizoen naar Nederland terugkomen om een concert-toumée door ons land te maken. Als Impresario treedt op Ernst Krauss. Salariasen verlaagdbelastingen 'verhoogd SOERABAJ4. 21 Dec. (Aneta.) Het „Boer. Handelsblad” meldt, dat Dr. Nagaoka die op trad als voorzitter van de Japanache handels- delegMtie, paasage heeft geboekt op de „Pana ma Maru”, welke 28 December van Soerabaja vertrekt. Wat betreft de gepubliceerde berichten om trent samenwerking met den Nederlandschen bioscoopbond nopens het verleenen van ver gunning tot het verrichten van arbeid bij film- ondernemlngen. kan worder. medegedeeld dat de directeur van genoemden Rijksdlenst zich reeds vroeger bereid had verklaard, ook deze organisatie naast andere lichamen of deskun dige personen met name werknemerxgroepen in de gelegenheid te stellen over aanvragen om vergunning van advies te dienen. 635 Orkentconcert onder leiding van Paul Douhez 8.30 Symphonlecoacert. 1020 Tet John Kutten-orkest. 3. dat voor zekerheid van het vorenstaande de fllmonderoemlng een cautie zal stellen van 12000, welke vervalt aan het Natlonaal-Crisis- Ooxnlté, indien de voorwaarden niet worden nageleefd of de betrokken vreemdelinge na het eindigen der vergunning werk verricht in dienst van genoemde onderneming. 1. dat geen Nederlandsche werkkrachten, noch de Btudio-Ondememing of het personeel daar van, van het stopzetten van de filmproductie of In verband met de in dienst neming van be doelde vreemdelinge schade zullen ondervin den; 2. dat de vergunning zal loopen tot en Biet 37 Januari 1935; BERO.Mt NNTER. MO M. 3 20 Oude en nieuwe volksliederen 4 40 Maria Haas zingt Kerstliederen. 5 06 Gramofoonmuzlek. 7 30 Die golden» Bchuhe”. opera van Teelkowe- ky Als uitvloeisel daarvan heeft het Centraal Bureau, onder goedkeuring van den Minister van Economische Zaken en van de Centrale Commissie voor de Statistiek, op zich genomen In de Donderdag gehouden gemeenteraads vergadering van Alkmaar werd besloten de N.V. Alkmaarsche Bad en Zweminrichting, die na de stichting van het nieuwe Vlctoriebid opgeheven is. het restant der schuld ƒ6175 kwijt te schel den. Besloten werd de huur van de 17 gemeente- wonlngen te verlagen en te bepalen op ten minste 4.50 en ten hoogste 6 per week. Ver laging van de huur der woningen der woning bouwverenigingen wordt voorbereid. Goedgekeurd werd een suppletoire begrooting voor Maatschappelijk Hulpbetoon in ontvangst en uitgaaf met 248 000 onder toekenning van een nader subsidie voor 1934 van 40.000. „Monopole Film” - - voor de ln dienst neming van een vreemden regisseur en iwee vreemde technische krachten. Toen de directie informeerde, of er bezwaar bestond, uit mede lijden een vreemde vluchtelinge als hulpkracht te weten assistente van den Cutter, in dienst te nemen, werd hierop afwijzend beschikt. Toen naderhand bleek, dat deze hulpkracht zonder vergunning werk verrichtte, is daaraan een einde gemaakt. De directie der onderneming vroeg toen vergunning voor een paar dagen ten einde gelegenheid te hebben in de werk zaamheden van deze hulpkracht te voorzien Er werd toen voor enkele dagen vergunning verleend. Daarna werd als motief voor verlen ging dezer vergunning aangevoerd, dat de Ne derlandsche Film Cutter wegens ziekte niet kon werken. Dit bleek bij onderzoek niet Juist te zijn. Het verzoek om verlenging der vergun ning werd daarom niet ingewilligd. De directie der onderneming heeft daarop het opnemen van de film stopgezet en be weerde, dat de vreemde hulpkracht voor het bedrijf onontbeerlijk was. Maar de Nederlandsche Handel Maatschappij ons mededeelt, is door aandeetiouders voor cir ca 60 pct. van het recht van voorkeur bjj de emissie voor 15 milliben aandeelen gebruik gwmaakt (oodat door het garaotie-consortlum ongeveer 20 pet. van het aangeboden bedrag Ml worden opgenomen. De beroemde tenor en filmster Josef Schmidt zal in het as. voorjaar, na de beëindiging van een nieuwe film, waaraan de zanger op ’t oogen- bllk medewerkt, onder auspiciën van impresario Ernst Krauss nog een reeks concerten in ons land geven. Data en nadere bijzonderheden zul len nader worden bekendgemaakt. Den Haag. Geslaagd voor diploma A de heeren: R. J. van der Laan te Rijswijk en P. M. Landee te Vllssingen. Nijmegen het H. Priesterschap toedienen aan de weleerw. fraters P. H. Verburgh, uit Vlaar- dingen; R. v. d. Wiele uit Delft en J. R. v. Buuren uit Amsterdam; de vier mindere orden aan de weleerw fraters J. C. Wagenaar uit Medembllk en H. B. van lersel uit Tilburg; en de tonsuur aan den W. E. frater H. A. Ho vers uit Tilburg; allen van de Congregatie der Priesters van het H. Hart. Het verzoek tot demping van het Verdronken oord, een der typische stadsgrachten van oud- Alkmaar. waartegen o.a Heemschut gereque- streerd had, werd afgewezen met op één na algemeene stemmen. Besloten Nrerd het aantal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, thans be dragende 85 tot 125 te verhoogen tot 200, welke De 28-Jange landbouwer J. O. te Princen- hage, die door de rechtbank te Breda was ver oordeeld tot tien Jaar gevangenisstraf wegens doodslag op zijn 29-Jarigen buurman C. de K.. is door het Hof te 's Hertogenbosch in hooger beroep veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien jaar. In enkele dagbladen is het bericht versche nen. dat de N.V. Magazijn „De Bijenkorf” een belangrijk bedrag voor het Centraal Bureau voor de Statistiek beschikbaar gesteld zou heb ben voor het Inrichten van een distributlesta- tlstiek, waarvoor het Centraal Bureau zelf geen gelden beschikbaar zou hebben. Naar aanleiding daarvan wordt ons van be voegde zijde o.m. het volgende medegedeeld: In het algemeen is besloten, dat de Studie commissie voor Verkoopsorganisatie, althans In ós naaste toekomst, niet rechtstreeks naar bul ten zal optreden voor het verzamelen van ma- teriaal. enz., maar dat deze taak blijft toe ver trouwd aan verschillende instituten, ieder op st)n gebied. H. M. de Koningin en H K H. Prinses Ju liana hebben Donderdagmiddag voor het per soneel en gejienslonneerden van Uddel een kerstboom gegeven in de groote zaal van het Aardhuls. Medewerking «Trd verleend door het 35 man sterke fanfarecorps „Juliana" uit Uddel en door het meisjeskoor aldaar, die elk verschil lende nummers ten gehoorc hebben gebracht. Vrijdagmiddag zouden H. M. de Koningin en H K. H. de Prinses het kerstfeest bijwonen van de Meisjesvereeniging L. Nierssen. LUXEMBURG. 1304 M. muziek door Jack Hylton en zijn (Marrenen van Souse). Daarna: Pn chansons 7.50 Concert - 8 05 Gramo- foonmuzlek 8.20 Persberichten Vervolg gramofoonmuzlek 12.20 Gevarieerd con cert o 1. v. Henrl Peneis. 1. Carmen, pre lude. Blzet; 3 Peer Gynt. suite, Grleg: 3. Grazlella. De Taye: 4 Slavische Dans. No. 1 Dvorak. 5 Aan den mooien blauwen Donau. Strauae: 6. Hongaarsche Dansen. Nos 5 en 6. Brahma: 7. GazouUlement de Prlntempe, Binding: 8. Elégie. Massenet: B^Dans de ia Bavadëre, Rubinstein 10 Das Mroionat, ouv Suppé 120 Gramofoonmuzlek 135 Persberichten etc. 145 Vervolg gra mofoonmuzlek 6.50 Concert, dansmuziek 7 50 Sportberichten etc. 8 00 Loxemburj- sche uitzending. Gramofoonmuzlek. Légen de de la Sauge. uit „Le Jongleur de Notre- Dame" Jules Massenet Sous le Clel étollé. uit .Lakmé”. Delibes Uit de acte No 11. „La Tosca". Puccini 8.30 Persberichten 8 40 Gramofoonmuzlek 8 55 Luxemburg sen Concert door het Radlo-orkeet o. 1. V. Henrl Pensla 1. Prince Féllx. marach. Al brecht; 3. Chant sans paroles. H Penei»; 3 Berceuse. Krüger: 4. Elégie voor viool en plano. Foos 5 Verglssmeln nicht gavotte. Albrecht 9.20 Symphonleconcert door het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Pensla An dré Caseedanne. viool. 1. Concert No. 8 voor viool en orkeet Camille Salnt-Saèna 9 56 Gramofoonmuzlek 10 36 Zang-recl- tal door Carl Rehfua» Kerstliederen van Cornellue 11 00 Kamermuziek door Jules Krüger en Jean Dax Sonate. Mndel So nate Beethoven 11 35 Gevarieerd concert door hst Radlo-orkest o. 1. V. Henrl Pen- trgKWlJZKN WIJ RADIOGIDS Naar aanleiding van berichten in de bladen omtrent moeilijkheden, welke zich zouden heb ben voorgedaan ten aanzien van de te werk stelling van vreemdelingen by de Filmindustrie Rljksdienst der Arbeidsbemidde- BKI «REL. 322 M. 13 20 Het John Rutten- orkest 1.30 Orkestconcert onder leiding van Paul Doullez 6 20 Kamermuziek 8.20 Om roeporkest onder leiding van Franz André. 8.20 Idem 10.30 Het John Ruttenorkest. ais 1. Noél. Könlgsberher; 2. Les Angelue. Debussy: 3 Meditation, Massenet: 4 de Noél. Ketelby; 5. Réve angéllque. Ru binstein; 6 Fantasue sur deux Aires de Noél Pensls; 7. Hftnscl und Gretel. ouv. Humperdinck; 8 Ave Marla. Gounod; 9. Noël de Palx. Troncharde gezongen door Venant Paukè 10 Mlnult Chrétlens. Adam, gezongen door Venant Peuké. BRCSKEL. 484 M. 12.30 Internationaal kerstprogramma 5.20 Concert door Mor ris en Andy's Plntonlans v- 8 25 Orkest o 1. v. Karei Walpet 10.30 Mickey's Club orkest. HUIZEN, 1875 M. 8.00 NCRV Schrift lezing en meditatie 8 15 Morgenconcert op gr pl 10 30 Morgendienst door ds J A Hoekzema 11 00 Chr lectuur 1130 Gramofoonmuzlek 12.00 Politie berichten 12.16 Gramofoonmuzlek 12X0 Jan Zwart, orgel 3 00 Gramofoon- VOOR NADZRX BlJZONDlRHlDtN NAAR DKN KATHOL1KKBN De departementen van algemeen bestuur zul len Maandag as. gesloten zijn. Barnabas von Geczy Instrumentaal ensemble. 3.20 Teddy sen s danaorkest. 7 35 OmroeporkeA leiding van Fritz Mahler. 8.45 ideng, Jens Warny’s danaorkest. BERLIJN, 357 M. 3.20 Het omroeporkest van Heinrich Steiner. 5.40 :antata van Armln Knab. 7.20 van Sweering 400 pnt., 25 brt., pnt. 400 219 von en zijn orkest 2.30 Oramofoonmuz. Vrijdagmiddag werden de wedstrijden voor het blljartkampioenschap van Nederland eerste klas in café Dubois te Amsterdam voortgezet. De party Sweeringvan Vliet bracht de groote verrassing. Door een serie van 51 in de derde beurt had Sweering de leiding genomen, maar mat enkele kleine series in de dubbele cijfers haalde de Hagenaar zyn achterstand in. Na 10 beurten was de stand Sweering 157. Van Vliet 160. Na een poedel van den Amsterdam mer kreeg Van Vliet de ballen goed bijeen. In snel tempo ging de 50 op en deze serie strandde op 71 op een eenvoudig stootje. In de 13e beurt maakte Van Vliet vervolgens 54, waar tegen over Sweering vrijwel niets had kunnen stellen. De stand was toen Sweering 168. Van Vliet 293. Wederom poedelde Sweering. de 14e beurt van Van V|Jet bracht 1 punt en na een 3 van Sweering zette Van Vliet wederom een fraaie serie op. Met meesteriyk spel, veelal klein ge houden. steeg de score snel, de honderd ging op de eerste in dit tournooi! en Inderdaad slaagde Van Vliet er in de nog resteerende 6 punten er aan. toe te voegen, zoodat met een slotserie van 106 Van Vliet in 15 beurten den Nederlandschen kampioen had geslagen. Deze stond op 171. Een fraaie prestatie, waarvoor de Hagenaar een welverdiend applaus ontving. Op het andere biljart ging het aanvankelijk niet zoo vlot en na 11 beurten had Katoen er 119 en de Leeuw 125 punten. Na 18 beurten was de stand De Leeuw 330, Katoen 190. De laatste poedelde en nu slaagde De Leeuw er in. op de zelfde wyze als zyn serie van 75, de 70 vol te maken, welke hy noodig had om de party te winnen. Het slot van deze middagpartyen was de ont moeting DommeringDe Leeuw, die meer dan twee en een half uur zou duren. Er werd aan vankelijk zeer slecht gespeeld, na 11 beurten noteerde Dommering 69 en De Leeuw 80. Dom mering bleef met zijn series steeds beneden de 50, terwyi De Leeuw in zyn 13e beurt 72 pun ten by een stootte. Na 22 beurten was de stand: Dommering 256, De Leeuw 206. Het gemiddelde, waarmede tot dusver gespeeld werd, lag iets boven de 10 In de 29ste beurt kwam Domme ring eindeiyk weer op dreef. Een serie van 84 werd vrijwel geheel klein gehouden, zonder dat hy zich zelf in moeilijkheden bracht. Hiermede kwam hy op 376. Maar nog gaf De Leeuw het niet op. Met 58 in zyn 31ste beurt kwam hij op 388, terwijl Dommering er toen 383 bijeen had. De Leeuw strandde tenslotte op 398, ter- wyi de Arnhemmer toen in 35 beurten de 400 kon volmaken. De resultaten luiddgiv Van Vliet 400 pi gem. 26.66. Sweerlni gem. 11.4C De Leeuw 400 punten in 19 beurten, ha. 75, gem. 21.05. Katoen 190 punten in 19 beurten, h.s. 49, gemiddelde 10. Dommering 400 punten in 35 beurten, ha. 84, gem. 11.43. De Leeuw 398 in 34 beurten, ha. 72, gem. 11.67. het samenstellen van dtetributle-statlstieken. die o.m. zullen omvatten: I. het samenstellen van representatieve omzetstatlstieken van den détailhandel voor het geheele land. II. het sa menstellen van omzetstatlstieken van bepaalde soorten goederen In beperkte gebieden (locale markten) en III. het samenstellen van dlstri- butie-kosten-statlst leken. Aangezien voor de uitvoering van deze plan nen onder de huidige omstandigheden geen beroep gedaan kan worden op 's Ryks schatxlst, is het Centraal Bureau voor de Statistiek aan gewezen op den geldelyken steun van belang hebbenden. De N.V. Magazyn ..De Byenkorf” heeft voor deze doeleinden in beginsel een Jaariyksch bedrag van 1000.— toegezegd. Hieraan is evenwel de voorwaarde verbonden, dat ook door andere ondernemingen, die daar voor in aanmerking komen, een zoodanige som byeengebracht wordt, dat de beoogde statistie ken samengesteld kunnen worden. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 6 Januari tot 12 Januari 1935 op de onderstaande plaatsen gele genheid zal worden gegeven runderen m de ge vraagde soorten aan te bieden. Maandag 7 Januari: Alkmaar 8—10 uur v.m. by de doorbraak; Breda 911 uur vjn. vee markt; Coevorden 810 uur v.m. by de ex ports!.; Drachten 8—10 uur vm. veemarkt; Go- rlnchem 810 uur vjn. by tie Korver; Nfjkerk 810 uur v.m. veemarkt; Nijmegen 911 uur veemarkt; Rijssen 8—10 uur v.m. veemarkt; Steenwyk 810 uur v.m veemarkt; Valkenburg 911 uur v.m. veemarkt Dinsdag 8 Januari: Cuyk 911 uur vjn. bjj station; Deventer 8—10 uur v.m. veemarkt; Doetinchem 810 uur vm. veemarkt; Lichten voorde 911 uur vjn. bij station; Oostburg 9—11 uur v.m. op erf P. de Miliano; Purmerend 810 uur v.m. veemarkt; Rotterdam 810 uur vm. veemarkt: Sneek 8—10 uur v.m. vjemarkt. Woensdag 9 Januari: Apeldoorn 810 uur v.m. veemarkt; Assen 810 uur vjn. by abat toir; Borculo 810 uur v.m. veemarkt; Gronin gen 810 uur v.m. veemarkt; 's-Hertogenbosch 810 uur v.m. veemarkt: Kortgene 911 uur vjn. op erf J. A. de Loof; Venray 911 uur v.m. veemarkt; Wolvega 810 uur veemarkt. Donderdag 10 Januari: Eist 8—10 uur v.m. veemarkt; Gouda 810 uur vjn. veemarkt; Hoo- geveen 810 uur v.m. veemarkt; Leeuwarden 810 uur vm. veemarkt; Roermond 911 uur v.m. openbaar slachthuis; Behagen 810 uur v.m. veemarkt; Tilburg 9—11 uur v.m. abattoir: Zierikzee 9—11 uur v.m. by huis van Nassau; Zutphen 810 uur vm. veemarkt; Zwolle 810 uur v.m. veemarkt. Vrijdag 11 Januari: Eindhoven 9—11 uur v.m. by abattoir; Emmen 8—10 uur v.m. naast eieren- markt; Hengelo 8—10 uur v.m. by landbouwver- eenlging; Ijeiden 810 uur v.m. vesmarkt; Roo sendaal 911 uur vjn. veemarkt; Utrecht 810 uur v.m. veemarkt; Winschoten 810 uur v.m. veemarkt. Zaterdag 12 Januari: Hoorn 9—11 uur vjn by abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige weck. De by i weenen. M7 M. 530 Kerstliederen door vrouwenkoor 6.30 Weenerkamer- orkest 935 Keretmuziek 10 40 Orgel concert door Fr. Schütz 11.00 Blaasmu ziek 11.10 Nachtmis. Het schijnt wel uitermate moeilik te zijn de deugd van dankbaarheid te beoefenen. Hoe weinigen zijn daartoe in staat! Hoe velen niet! „Ondank is ’s werelds loon," waarschuwt een al zeer oud spreekwoord. En nu zal men hierbij wel niet aan de h.ééle wereld, aan iedereen mogen denken..Maar toch.... Een onaan gename bejegening, een onvriendelijk woord worden niet gemakkelijk ver geten. Met een bewezen dienst is het een beetje anders! Zelfs is het niet ongewoon, dat zulk een dienst vooral wanner het geldzaken betreft epn bron wordt van ongenoegen, vanjverwijdering en erger.... Wat hiervan de oorzaak is zullen we thans niet in bijzonderheden trachten na te gaan. Het zal voor namelijk wel hierop neerkomen, dat men anderen zoomin in figuurlijken, als in letterlijken zin iets wil schul dig zijn en dat de meeste menschen al te spoedig geneigd blijken een hun bewezen gunst of weldaad te be schouwen als een hun toekomend recht, waarbij dan nog komt de zelf genoegzaamheid de zelfingenomen heid. de Zelfoverschatting, door de ijdelheid ingegeven. Neen, het valt niet zoo gemakkelijk dankbaar te zijn en dit ook te too- n en. Men moet daarvoor het een en ander van het eigen ik het egocen trische zegt men tegenwoordig overwinnen. Maar toch, ondankbaar h eet e n wil niemand, weshalve me nige verplichting eenvoudig wordt vergeten, of.... ontkend. de oplosbare Kunstmest voor kamerpUMseeh, f 0.40 p. riesch m. gratie ver- »orglngsaanwl)zlng, bu Bloem en Zaadwlnkela. WARSCHAU. 1345 M. 7.55 Populair concert 8 30 Kerstliederen #25 Gra mofoonmuzlek 11.20 Nachtmis uit een klooster. BEROMUNRTEB. 540 M. 3.20 Plano- duetten 4.30 Omroeporkest 7.10 Con cert 6.30 Kerstconcert 11 10 Mldder- nachtmia uit de Domkerk te Chur. deelt dq, directeur van den Werkloosheidsverzekering en ling het volgende mede: Op verzoek van de N V. werd vergunning verleend platen 2.35 Kerstbloemen en Kerstplan- ten door A. J. Hrrwlg 3.15 Knippen en stofversleren e 3 45 Rustpoos 4.00 Bij bellezing 5.00 Ensemble P. v. d. Hurk 6 30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart 7.00 Politieberichten Ned Chr Persbureau 7 30 Vragenuurtje 8 00 Vaz Dlas 8.05 Een Kerstboodschap uit de oude binnen stad van Amsterdam. Voorganger Dr M J. A de Vrijer Organist Adr Engels 9 30 Kerstklokken Carillonconcert op het carillon van het Konlnkl. Paleis te Am sterdam. door beladler J. Vincent 10.00 Vaz Dia» 10 05 Gramofoonmuzlek 11.00 Kerstwljdlng uit de Gerei, kerk. Am sterdam 13.00 Sluiting. BANDOENG, 21 Dec. (Aneta.) De Krijgs raad te Tjlmahi veroordeelde den sergeant- majoor van de Pyro-technische werkplaats te Bandoeng, wegens verduistering en oplichting tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis en terugstelling den rang van kanonnier der eerste klasse. H. W. v. d. V., oud-plaatsvervangend ontvan ger ind e gemeente Opsterland en na de ver- eenlgihg met de gemeente Heerenveen ambe- naar by den ontvanger aldaar, had in deze laatste betrekking een kleine 3000 gulden ont vreemd. Hy vluchtte in September naar Dultach- land; later meldde hy zich zelf |>y de politie te Heerenveen aan. Het bleek dat er nog 1000 gul den verstopt zat in zijn zak. Verdachte is tot zyn daad gekomen, doordat hy omgang had met een Dultsch meisje, niettegenstaande hy gehuwd was. Zooals later gemerkt werd had hy in dienst van de gemeente Schoterland 15000 a 20 000 gulden ontvreemd; de borgen moesten dit be drag aanvullen. De officier had tegen verdachte twee Jaar ge vangenisstraf geëlacht. Vrijdag Werd v. d. V. tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf ver- oocdaeld. rmus (Radio), 1S4R M 12 40 muziek 105 Gramofoonmuzlek 1.20 Victor Pascal orkest 8 20 Populair concert onder leiding van Maurice André. 10.50 Het An- doifl-danaorkest MILAAN. 369 M 4.35 Dansmuziek door 't Cetra-orkent 5 35 Gramofoonmuzlek. 8 05 Concert met medewerking van Gitta Grado- va Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur heeft op den cnbewaakten overweg Almelosche weg onder Raalte. een ernstig ongeluk plaats gehad. Door den trein, komende uit de richting Zwolle, en rydende naar Almelo, is een truck met aan hangwagen gegrepen en ongeveer 300 Meter meegesleurd, alvorens de machinist den trein tot stilstand kon brengen. De bestuurder van de auto. J. H uit de wyk in Drente, werd uit de cabine geslingerd en in zeer ernstigen toe stand opgenomen. Na verbonden te zyn is de ongelukkige naar het ziekenhuis te Raalte overgebracht.s waar hy spoedig na aankomst aan zyn verwondingen is overleden. De truck werd vrijwel totaal vernield. i aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn de dlstrictssecretarissen der Gewestelijkt Landbouw Crisls-Organtsatles, moeten vóór Za terdag 29 December 1934 zyn ingezonden by de Gewestelijke Landbouw Crisis-Organ Isa ties, waaronder de betrokken veehouders ressorteeren. In verband met het geringe aanbod op de le- verlngsplaatsen in Zeeland, zullerf de aanglfte- kaarten voor levering op die plaatsen mogen worden ingezonden tot Dinsdag 1 Jan. 1935. HILVERSUM. 302 M. 8 00 VARA Gra mofoonmuzlek 10.35 Trio Win»Wlgge- laar- Amende 1120 Bram Blez. hobo en Rnte'-r- Schoute. piano 11.30 De Zonne kloppers o. 1. v. Ccr Steljn 12.00 Orvl- tropla o. 1. v. Jan van der Horst 13.20 Enrico Caruao zingt, gr.pl. Daarna Eddy Wall» met ne Fllerellulters 100 Gramo foonmuzlek 1.10 Orvltropia o. 1. v Jan v d Horst 1.30 De Notenkrakers o. 1. V. Daaf Wins 2 00 Rustpoos 3.05 Olel Smit altviool. Rutger Schoute. plano 2 15 Eddy Walls en zijn orkest 230 Jo Huv. saxofoon. Joh. Jong, piano 3 40 Eddy Walls en zjjn orkest 330 Harry Wlggelaar, viool. Joh. Jong, piano 4.00 Gramofoonmuzlek 5.00 De Zonneklop pers o. 1. v. Cor Steljn 530 Orvltropia o 1 v Jan v. d Horst 6.00 De Fliere fluiters o 1 v Eddy Walls 630 Muzi kaal babbeltje door Plet Tlggers 7.00 Daaf Win», plano 7.18 Overgang naar den versterkten zender 7 20 Juli Bar- nowski speelt Amer'kaansche Jazz-vlool- soll 8 00 Herhaling SOS-berlchten 8 03 Schalmei o. 1 v. Peter Renes 8.15 X X ensemble 8 45 Strllkorkest o. 1. v. Eddy Walls 9 15 Vaz Dlas 9.25 Resl- dentle-orkest o 1. v. Ernst Ewald Gebert 1100 Gramofoonmuzlek 1130 Sluiting. ROME. 4X1 M 4 20 Vocaal en Instrumen taal concert 5 20 Het Romano mandollne- kwartet 8 05 Harmonlemuzlek. 935 Geva rieerd programma. WEENEN, 5Ó7 M. 4.56 Het Welsakwartet 6 30 Keretprogramm* 730 Oiproeppotpourrl 9.50 Het Frötz Brummer jazz-orkeat. 11.30 Gramofoonmuzlek. W ARM'H AU, 1345 M. 120 Oramofoonmuz. 6 30 Het omroeporkest onder leiding van 8t. Nawrot 7 30 Het Omroepsymphonleorkest onder leiding van J. Ozlmnlskl. 8 20 Vroo- lijk programma. 9.50 Dansmuziek 10.35 ld. De belangstelling was des avonds weer bij zonder groot en meer speciaal concentreerde zich dez» belangstelling op de party Domme- rlng-Van Vliet, daar beide spelers hun partyen tot nu toe hadden gewonnen. Dommering was er in de eerste zes beurten by zonder goed in. In de 5e maakte hU 65 en liet er na een 45 van Van Vliet, nog 87 op volgen. Na tien beurten was de stand Veto Vliet 62. Dommering 206. Na enkele poedels liep de Arnhemmer steeds meer uit en na 20 beurten stond hij op 375 tegen v. Vliet 127! Voor de resteerende 35 punten had Dommering nog 8 beurten noodig, terwyi Van Vliet met een serie van 65 zjjn achterstand tenslotte tot minder dan 200 ver kleinde. Dommering 400 punten in 28 beurten, hx. 67, gem. 14.28. Van Vliet 219 punten in 28 beurten, ha. 65. gem. 7.82. Verdere uitslagen zyn: Sweering 400 in 22 beurten, ha. 94, gem. 18.16. Katoen 196 in 21 beurten, ha. 46, gem. 9X3. -*Tt., r brt. 25 25 De Nederlandsche delegatie, onder leiding van dr. Hlrschfeld, la Vrijdag naar Beriyn ver trokken ter voortzetting van de onderhande- Ilngen over een nieuw handelsverdrag met Duitschland. Verwacht mag worden dat vóór 1 Januari a.j. een nieuw handelsverdrag gereed zal komen, dat dan in de plaats zaj treden van het met dien datum afloopende bestaande verdrag. BRUSSEL. 322 M. 1T2Ö Orke«tcon- cert o 1 v. Karei Walpot 8.50 Vier dan sen van Mozart, gr.pl. 7.00 Mej. C. Bau wen». plano en G Snatz. viool 8.20 Symphonle-orkest, Leon Roy. cello 9 30 Svmphonle-orkeat 10.30 Dansmuziek 1120 Het Mickey's Club orkest. KALUNDBORG. 1281 M. 11 30 A Ben- dlx ensemble 1.50 Omroeporkest o. 1. Launy Grondahl 720 Kerstconcert. BERLIJN. 357 M. 3 30 Klein om roeporkest o. 1. v. Willy Steiner Kerst muziek en declamatie. HAMBI RG. 332 M. 10.50 Schlossoon- cert 5 20 Kinderkoor met orgel 6.20 Hans en Grietje, van Humperdick 7 30 Kerstprogramma Omroepkoor en orkest met solisten 9.20 Blaasmuziek o. 1. v. A. Kröning. KEULEN. 456 M. 1130 Klein omroep- Lep Eysoldt 3.20 Sympho- i Keulen o. 1. v. F. Gllessen 8 40 Ged. uit Welh- an Bach gr.pl. 11.30 HUIZEN, 1875 M 830 KRO Morgenwij ding door Pater J. Dito O.P. 930 NCRV Ge wijde muziek. 10.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Amsterdam. Voorganger Ds. W. v. Limburg 13 15 KRO KRO-orkest o.l, van Johan Gerritsen. 100 „Reizen door Rusland” door Jhr. Dr. J. C. Mollerus. 1.20 KRO-orkest onder leiding van Johan Ger ritsen. 2 10 Boeken en schrijvers. Lezing door Jan Engelman. 3.30 KRO-orkest. on der leiding van Johan Gerritsen 3.00 Re lais van het KKO-Phohlprogramma. 4.00 „Het Apostolaat ter zee door Chr. v. d. Bilt 4 15 Gramofoonmuzlek 4.30 Zieken halfuurtje. 5 00 NCRV Kerkdienst uit de Gerei. Kerk te Zaandam. Voorganger Ds. C. J Wlelenga 7.46 KRO Voetbaluitslagen v. de RKF 7.50 „Modern of conventioneel" door Joan Kat 8.10 Vaz Dia». 8.15 KRO- orkest onder leiding van Johan Gerritsen. 9 00 Gramofoonmuzlek. 9.30 KRO-koor on der leiding van Gerard Vermeulen 9 50 Orgelsolo door Evert Haak. 10.00 KRO-or kest o.l. v. Gerard Vermeulen. Dlas. 1035 Gramofoonmuzlek. loog hoor het KRO-Klelnkoor ding van Jos Plekkers. HILVEK8LM, 301 M. 8.00 VARA Grtuno- foonplaat 9 05 Voetbalmededeellngen. 8 10 Tuinbouwhslfuurtje door B.8 Lanttnga, 8 40 Gramofoonplaat. 13 00 AVRO Klok kenspel en uurslag van de oude 8t. Bavo te Haarlem 13.01 Fllmpraatle door L. J. Jor- daan 12 30 Lunchconcert door het om roeporkest onder leiding van Nico Terep. 1 30 Dlsco-nleuws 3.00 Boekenhalfuur door dr. P. H Ritter Jr 3.30 Orgelconcert door Pierre Palla Solisten: Topy Glerum, zang en Eddy Meenk. trompet en zag. 3 30 Om roeporkest onder leiding van Nico Treep. 4 30 Sportuitslagen Vaz Dlas en gramo- foonplaten. 5 00 VARA Gramofoonmuzlek 6 00 Voetbal van den dag. 6.20 Varaorkeet onder leiding van Hugo de Groot. 7 00 Henry Marchand In zijn repertoire A. d. vleugel Johan Jong. 7.20 Vara-orkest on der leiding van Hugo de Groot. 8.00 AVRO Vaz Dlas. 8 15 Aansluiting met het Con certgebouw te Amsterdam ..Missa Solem- nlsvan Ludwig van Beethoven door het koor van Toonkunst, het Concertgebouw orkest en de solisten Jo Vincent. Suze Lu ger. Louis van Tulder en Willem Ravelll. Leiding Prof Dr W Mengelberg. 10.00 Radio-Journaal 10.16 Kovacs LaJos en zl)n orkest; 1100 Vaz Dis». 11.10 Gramofoon- muzlek it 16 Kovac» Lajos en zijn orkest 12.00 Tijdsein en sluiting. onder leiding ..Welhnachtsk: ..Hansel und Gretel”, sprookjesspel Humperdinck 8.55 Dansmuziek. HAMBURG. 332 M. 13 25 Barnabas Geczy en zijn orkest. 2.30 Gramofc* 7 20 Populaire en dansmuziek. 8.50 muziek. KEI LEN. 156 M 12.20 Gramofoonmuzlek. 2 40 Vroolljk programma 5.50 De Beriyn- sche Philharmonic onder leiding van Her mann Abendroth. 2 45 Operamuziek. 11.20 Dansmuziek (gr pl DAVENTKY 1500 M. 13 50 Kerstconcert van West Regional 220 Gramofoonmuzlek. 5 50 Het Groller Strijkkwartet. 7 35 Solisten concert. 8.20 Het Celebrity Trio 8 50 Uit zending van het eerste deel van Hkndel's Messias. FAR14N (Poste Parieten). 313 M. 7 50 Gra mofoonmuzlek 1050 Populaire gramofoon muzlek. Chauffeur van vrachtauto ernstig gewond en later overleden orkest o. 1. v. 1 nie-orkest van 7 20 Kerstmuziek nachtsoratorlum van Chrlstmette. DROITWICIl. 1500 M. 11 20 Orgel door R H Clifford Smith 320 Dansmuziek 5.35 BBC Dansorkest o. 1. v. Henry Hall 8 30 Radlokoor en leden van het militair orkest o 1. v Leslie Woodgate 10.20 BBC orkest afd E. o 1. v. Clifford. Garda Han. sopraan 1135 Dansmuziek door Roy Fox en zijn orkest. PARIJN (FOKTE PARIRIEN). 313 M. 735 Ged uit Manon van Massenet 8 06 Gramofoonmuzlek 8.35 Vroolllk progr. 9 10 Concert 8 56 Music Hall progr. 12 20 Dansmuziek. PARIJN RADIO. fcl8 M. 12.20 Victor Pascal-orkset AJ.05 Symphonleconcert 10.50 kerstprogr 12.50 Dansmuziek. MILAAN. 389 M. 4.30 Gramofoonmu zlek 8.05 Gevraagde muziek 8.20 Ka mermuziek 10.35 Een koor zingt kerst liederen 11 10 Mlddernachtmls. LUXEMBt RG. 1304 M 8.06 Gram, mus 8 20 Persberichten Vervolg gram. muz 11 05 Concert 11.30 Oude- en Moderne liederen 11.50 Orgelspel door Marcel Du- pré. 12.10 Persberichten 12 20 Concert d. Sunday Referee 12.50 Dansmuziek. 120 Dansmuziek. 1.50 Or am muziek. 2 30 Dansmuziek 2.50 Oram. muziek. 3.20 Ge varieerd concert met medewerking van La dy Charles Cavendish en het Fred Hart ley Octet. 3 50 Concert. 4 20 Film-muziek 5 20 Dansmuziek door Christopher Btone. 5 50 Variété. 6 20 Concert. 6 35 Concert. 7 05 Oram muziek 7 20 Dansmuziek door Billy Cotton en zijn orkest met medewer king van Christopher Btone 7.50 Gevari eerd concert 8 05 Concert 8 20 Concert d Malson Colgate Met medewerking van Oliver Palmer en Paul Oliver met zijn Pal- milivers 8 50 Sportberichten etc.. «20 Dansmuziek 8 85 Cinema-muziek 10.06 Gevarieerd concert. 10.20 Concert. 10.50 Dansmuziek. 1120 Gevarieerd concert. BRUS8E. 484 M 13 20 Het onder leiding van Franz André. 100 idem. Teneinde het sterk terugloopend gasgebruik te stuiten voor 1934 wordt een minder gasver bruik van 250.000 M3, verwacht werd een tariefsverlaging voorgesteld. Het tarief van thans bedraagt 10 ct. per M3 dit wordt voor het gewone gasverbruik gehand haafd. terwijl verder besloten werd een vast- rechttarief vast te stellen met een grondprijs van 6 cent, overeenkomstig den petroleumprys, voor een verbruik van 121 tot 600 M3.; 5 ct. voor een verbruik da&rboven tot 1800 M3, en 4 ct. voor een verbruik daarboven tot 2700 M3 en hooger. Het industriegas boven een verbruik 2500 M3, zal een nog lager tarief gelden. Voor het verstrekken van een Kerstgave aan ondersteunde werkloosen, kastrekkenden en ondersteunden Ingevolge de Armenwet werd B. en W een credlet van 3000 verleend. De parleméntalre redacteur van de „Msb.” schrijft: In ons avondblad van Woensdag wordt van Arnhems nieuwe brug gewaagd als van een „tolvrye oeververbinding.” Wy hebben redenen om aan deze biyde ver wachting te twijfelen. Naar ons van zeer be voegde zijde werd meegedeeld, zal noch de brug van Arnhem noch die van Nijmegen tolvry zyn Binnen enkele dagen kan het wetsontwerp worden verwacht, waarin het recht op tolhef fing zal zyn neergelegd. Weliswaar moet de Raad van State hebben geadviseerd, geen tol geld te heffen, maar de Ministerraad zou zich met het heffen van bruggeld hebben vereenlgd. Dit is zeker een merkwaardige gang van za ken. wy krijgen dan anno 1934 midden In Arn hem een tol. Nümegen. dat zyn veer, dat 3 ton per jaar opbrengt, voor 4 ton aan het Rjjk Daar, mede op grond van Ingewonnen advies, aannemelijk kon worden geacht, dat tydelyke te werk stelling van dc vreem de hulpkracht een bedrijfsbelang was. werd vergunning verleend voor de tydelyke te werkstelling. Aangezien de fllmonderne- mlng by de productie van een vorige film hare verplichtingen, In verband met het te werk stellen van vreemdelingen, niet was nagekomen en de vreemde hulpkracht in de positie van vreemde vluchtelinge ver keert, werd de vergunning thans verleend onder de volgende voorwaarden: Heden., op Quatertemper-Zaterdag zal Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. M. Bruckx, oud-blsschop van Finland in de kapel van het studiehuis St. Jozef, der Priesters van het H Hart te Hees-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 28