de Saar Oudejaarsavond aan DUITSCHE LEIDERS RONDOM DEN FÜHRER ONS BLAD s ll I L i, Het nieuws van heden Het Hauptmann- proces I DEMONSTRATIE VAN TROUW De onrust in Sov jet- Rusland VERKLARING VAN LA VAL AAN DE PERS Het Saarplebisciet Engeland-Ierland UITSTEKENDE STEMMING DER MARINIERS PREDIKATIE VAN KARD. FAULHABER DE BAROMETER a 70 l VEREEN1GDE KATHOLIEKE PERS VRIJDAG 4 JANUARI 1935 de party gestooten Adolf Hitler De audiëntie bij den Voorzitter» der stem bureaux H. Vader definitief benoemd O.M. eischt de doodstraf Hitler spreekt Militair Tehuis voor onze kath. jongens De „Leeuwerik” opgehouden Aardbeving in Z. Tibet? Rede van Rijkskanselier Adolf Hitler Handelsaccoord gesloten. Stap naar normale relaties? Protest tegen de lastercampagne uit het buitenland in verbhnd met het Saarplebisciet Rudolf Hess opent de byeenkomst MGR. FRANCISCUS REDWOOD t DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN ADVERTENTIEPRIJZEN! Per lossen regel 20 c., ingez. med. 40 c p. regel; idem op pag. één 55 c. p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 3 NORTH 1 STATE JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR. BUIKBANDEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER Smirnow voor de tweede maal uit „Mussolini en ik zullen de belangen van den vrede verdedigen” Aartsbisschop van Nieuw-Zeeland 2 L 3 I I’ ACHT EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 76 den bouw van den derden o o geen de tt (Van onzen bijzonderen correspondent) SAARBRÜCKEN. 1 Jan. I strijd en zorg. t Voorzitters der S60 stembureaus in het Saar- gebied definitief benoemd. Vervolgens betrad de Führer Adolf Hitler het spreekgestoelte. In aansluiting op de rede van Hitler ver leende Hess nogmaals het woord aan den Prul- sischen premier Hermann Goering, die in zijn hoedanigheid van hoogen Nat-soc leider, ge neraal der Rijks weer en lid van het Rljkskabt- net het volgend adres in naam der aanwezigen voorlas: NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD PARIJS, 3 Jan. (Reuter.) De minister van buitenlandsche zaken, Laval, heeft voor de pers de volgende verklaring af gelegd: Nieuwjaarsreceptie ten Vaticane. In groot tenue komt de Edelwacht aan den H. Vader nieuw jaarswensc hen aanbieden de van Als één man verhieven zich hierop spontaan alle aanwezigen en riepen vol enthousiasme den Führer hun „Sleg Heil" toe. De plaatsvervanger van den Führer, Rudolf Hess, sloot daarop deze bijeenkomst der Duit- sche Nazi-lelders. Wegens den mist is de „Leeuwerik” Donder dag niet uit Parijs vertrokken. Teraardebestelling van den heer Adataji, oud- president van het Permanent Hef van Inter nationale Justitie in Den Haag. Windhoos op Madoera; verscheidene gewonden. Benoemingen in het bisdom Breda. DEMONSTRATIE VAN TROUW DER DUIT SCHE LEIDERS IN DE PRUISISCHE STAATS- OPERA TE BERLIJN. Hei blijft nog onrustig in Sovjet-Rusland Oud- volkacommiasaris Smirnow voor de tweede maal uit de partjj gestooten. Handelsaccoord gesloten tumehen Engeland en Ierland. Aartsbisschop van Nieuw-Zeeland, Z. H. Exc. Mgr. Fr. Redwood, te Wellington overleden. Stand op Vrijdag 1* uur v.m.: 7IK* Vorige stand 7F1A Laval legt voor de pers een verklaring af over het doel van zijn reis naar Rome. H|j zal met Mussolini de belangen van den vrede verde digen. Vertraging bij kruiser. I De avond werd geopend met een kerkdienst, geleld door den protestantschen legeraalmoe zenier. Daarna begon omstreeks 9 uur het gezellige feestprogram, waarvan het eerste deel een meer ernstig karakter droeg, zonder dat ook hier de genoeglijke noot ontbrak. Allereerst gaf de heer de Jongh een zeer nut tige en heldere uiteenzetting van het ontstaan en de geschiedenis van de Saarkwestle. Deze uiteenzetting werd door de manschappen met aandacht gevolgd: begrijpelijk, want zij werden geroepen in dit Saarprobleem een gewichtige en eervolle taak te vervullen. Daarna volgde de vertooning van een film over onze koloniën in de Oost, waarbij wederom de heer de Jongh tal van instrucUeve toelich tingen gaf. Ook deze film boeide de aanwezigen, in het bijzonder ..onze jongens”, die bij menig beeld vroolljk blijk gaven „er geheel in te zijn BIJ wjjze van Intermezzo droeg een der ma riniers vanaf de verhevenheid eener tafel voor, hetgeen een dichterlijke aderlating bij hem had opgeleverd: kazernebloempjes, die groote hila riteit verwekten bij het dankbaar gehoor. Mid delerwijl begon vanuit de kombuis de dampende „De hier verzamelde leiders bedanken u voor uwe indrukwekkende en meesleepen- de woorden. Een onverantwoordelijke hetze in het buitenland hoopt te vergeefs op den vooravond van het Saarplebisciet, dat onze Dultsche broeders naar de Heimat zal te rugvoeren. door verzonnen leugens en ge ruchten zoowel In het buitenland als in het vaderland onrust en wantrouwen te wek ken, om aldus de vaste houding der Saar landers asm het wankelen te brengen. Met afschuw wenden wij ons af van deze las tercampagne. Alle hier aanwezige leiden In aansluiting daarop zal Laval den Paus zijn begeleiders voorstellen. Des mlddazs zal hij met kardinaal-staatssecretaris Pacelfi bezoeken uitwisselen De Fransche ambassadeur bij den Heiligen Stoel zal des avonds een diner geven ter eere van Laval, waaraan de hoogste func tionarissen van het staatssecretariaat en ver schillende Fransche prelaten zullen aanzitten. In zijn tradltloneele nleuwjaarspredlkatie in den Dom te München verhief Kardinaal Faul haber sterk protest tegen de profaneerlng van God en het Christendom In het Derde Rijk. De grootste lastering is. dat men Christus voor stelt als een doodgewoon mensch De Katholie ken mogen dit niet dulden en moeten er tegen op komen. Het D. N. B. verklaart, dat in de leiders heel het Dultsche volk vereenigd was om den Leider, om te protesteeren in het vooruitzicht van het Saarplebisciet tegen de leugens, die verbreid worden tegen het nieuwe Dultschland, want de lastercampagne der emigrantencentrales In het buitenland is nog nooit zoo groot geweest als thans. Dag in dag uit worden er berichten in de wereld geseind over strijd tusschen de lei ders onderling, over revoluties en opstanden, over strijd tusschen Himmler en Blomberg, over strijd tusschen Himmler en Blomberg tegen Lutze, over strijd tusschen Goering en Goeb bels en zoo voorts, en zoo voorts. In 't kort zoo zegt het Dultsche Bureau er bestaat geen domheid, geen nonsens, die niet door den haat tegen Dultschland wordt uitgevonden. De beroepsleugenaars maken van Dultschland één groot gekkenhuis. Het D. N. B. bericht, dat de leider storm achtig werd toegejuicht en besluit het bericht over Hitler's rede met de woorden: „Rondom hem loert geen verraad, rondom hem waakt de trouw.” De bijeenkomst van heden maakt met één slag een einde aan al die leugens en verstoort de verwachtingen dergenen, die in leugen en laster bevrediging vinden voor hun haat tegen Dultschland. Het resultaat van hun campagne is de manifestatie van heden, die in dezen vorm In Dultschland nog nooit was aanschouwd. Ir. A. Roebroek heeft zijn functie ab dlreetewr- generaal van den Landbouw aanvaard. Ingediend is een wetsontwerp tot uitkeering van dividend- en tantième-belasting aan owr- zeeache gewesten. Hotelbrand te Warffum. er gelegenheid van Oudejaar is gister avond in het kwartier van onze mariniers in de Bleichstrasse een „Hollandsche avond" gehouden onder presidium van den heer vvu ou txuuinvuvig 111 mc vvcaviuov maivucvicu, zooals wjj dit hebben gedaan in jaren van de Jongh, het Hollandsche lid in de pleblsclet- commlssie en van commandant De Bruin. Revolvers, vermoedelijk afkomstig van een groote partij smokkelwaar, te Tienhoven in be slag genomen. De Onnes-saak komt waarschijnlijk In Maart in behandeling voor het Amsterdamscbe Hof. De Kardinaal verklaarde, dat de Kerk aan sterkte had gewonnen. Het kerkbezoek groeit Massa-afval kwam niet meer voor. Alléén in één geval: bjj de Oostenrijkse he nationgal-so- ciahstlsche legionairen In hun kamp in het Belersche dorp Aibllng. NEW-YORK. 3 Jan. (Kenter) Donder* dag. den tweeden dag in het Bauptmann- proces, werden allereerst nog eenlge jury-leden gekozen. De jury bestaat thans uit acht man nen en vier vrouwen. Onder de mannen be vindt zich een machinist, twee farmers een verzekeringsagent, een werkman en een paeda- goog. Van de vrouwen zijn er drie gehuwd een is weduwe. Lindbergh was met zijn vrouw en het kinder meisje in de rechtszaal aanwezig. BUREAUX. HOF 6, ALKMAAR Tékfoon Administratie 4330, Radactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal voor Alkmaar f 2.— Voor buiten Alkmaarf 2.85 Met geïUustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem CALCUTTA. 3 Jan. (Reuter). De seismograaf van Allpoer heeft vanmorgen te 122 een hevige aardbeving geregistreerd, waarvan het epicen trum waarschijnlijk lag in het Z van Tibet, ruim 300 KM. ten N. van den Mount Everest. SAARBRÜCKEN, 3 Jan. (D. N. B.) De neu trale voorzitters der stembureaux voor de 360 stembureaux in het Saargebled zijn thans defi nitief benoemd. n.l. 364 Nederlanders. 300 Zwitsers. 220 Luxemburgers, 3 Denen, 4 Engel - schen, 2 Amerikanen. 3 Italianen, 1 Zweed. 1 Portugees. Dezen zulenl op 13 Januari tijdens den geheelen duur van het plebisciet, 12 uur lang ononderbroken de stembureaux moeten controleeren en zorg dragen voor het overbren gen van de stembus van ieder afzonderlijk lo kaal naar het naastbjjgelegen verzamelpunt. Als schadeloosstelling voor hun werkzaamheden ai- hler ontvangen zij 1000 Fransche francs. Bo vendien worden hun reiskosten vergoed. De „Neue Saarpost publiceert een artikel uit „diplomatieke, particuliere, neutrale bron” waarin de mogelijkheden van de volksstemming worden besprek’n De schrijver is van oordeel, dat men een sterke minderheid niet kan dwin gen zich neer te leggen bjj de beslissing van een zwakke meerderheid. HIT herinnert dan aan de volksstemming in Opper-Sllezlëë en verklaart, dat de commissie nog voor het moeilijke pro bleem van een verdeellng zal komen te staan. Altijd «oto RIGA. 3 Jan. (Reuter). Officieel wordt gede menteerd. dat een Letlandsche consul in Sov- jet-Rusland bij den moord op Kirow betrokken la. De in de buitenlandsche pers genoemde con sul te Leningrad Bessenlèk vertoeft momenteel met verlof in Finland en ketfrt bmnerikort weer naar Leningrad terug. verklaren alles te zullen doen om aan deze leugens spoedig een afdoend einde te ma ken. De poging om door deze geraffineer de systematische perscampagne ons murw te maken, zal op onze Ijzeren zenuwen en onze wederkeerige trouw stranden. In blinde gehoorzaamheid zullen wij allen ook dit jaar u als onzen Führer volgen, vervuld van het onwankelbaar vertrouwen, dat al uw voelen en denken, uw arbeid slechts den bloei gewijd is van het Dultsche volk, een volk, dat niets anders wil dan in vreed zame gelijkgerechtigdheid met alle andere volken leven onder handhaving van zjjn eer en vrijheid." De plaatsvervanger van Hitler. Rudolf Hess, onder wiens leiding de bijeenkomst stond, opende vervolgens de zitting met de volgende woor den: De voornaamste leiders van partij en staat zijn hier bijeen om tegenover de in net buitenland verspreide leugens en geruchten, die de Saarstemming moeten beïnvloeden, openlijk te getuigen van hun aanhankelijkheid aan den Führer. Hess bedankte den Führer voor bet werk in het afgeloopen Jaar gedaan en sprak de hoop uit, dat de Rijkskanselier ook in het nieuwe Jaar met energie tot zegen van kat jonge Dultschland mocht werken. Hitler gaf eerst een overzicht over het ver leden, over de. prestaties der partij in het af geloopen jaar en een program voor de komen de tijden. In verband met het plebisciet aan de Saar stelde hij den leugenveldtocht in het licht, die in het buitenland tegen Dultschland wordt gevoerd. Dezelfde elementen, die veertien Jaren lang in het Rijk het nat. soc. met leugen en laster hebben achtervolgd, werken nu bui ten het Rijk, vooral aan de Saar. tegen Dultsch land. Hl) schilderde dan sarcastisch, hoe deze elementen altijd weer hun oude versleten me thode gebruiken, om verdeeldheid onder de lei ders te wekken. Hun parool is: de leugen gaat sneller dan de waarheid. Lieg maar, er blijft wel wat hangen. Er is geen onzin, dien ze niet gebruiken. Zij speculeeren op de domheid en vergeetachtigheid der massa's. Maar ze bedrie gen zich zelf. ZIJ geven de termijnen der nieu we omwenteling in Dultschland aldoor te vroeg aan en logenstraffen dus zich zelf. Nu zeg gen ze, om Invloed uit te oefenen op het Saar plebisciet, dat de nieuwste „omwenteling” of .Actie” plaats zal hebben na 14 Januari. Maar deze manoeuvres helpen hun niets! Op 13 Januari is het noodig. dat onze broe ders, die 15 jaar aan de Saar dapper stand hebben gehouden, weten, dat zij in een waar dig Dultschand terugkeeren. En de tegenstan der moet weten, dat op de erfzonde van het Dultsche volk, dc oneenlgheid, ditmaal niet valt te speculeeren. De tegenstanders moeten we ten, dat zfj niet een of een groepje voor zich hebben, maar thans heel Dultschland. dat op komt voor zijn recht en eer. De nat. soc. partij heeft Dultschland één gemaakt Door gemeenschappelljken arbeid zal Dultsch land in de toekomst één blijven. Ten slotte dankte hU voor de gelukwenschen en sprak: Moge God ons allen dit jaar sparen en ons hard doen worden, om onze plichten geheel te vervullen. Wij willen elkander de hand retken in rotsvast vertrouwen. Wjj willen één en eendrachtig in de toekomst marcheeren. Het D. N. B. bericht over de manifestatie het volgende: De zaal van de Pruisische Opera Unter den Linden was hedenmiddag feestelijk versierd. Er had een manifestatie plaats aller hoogere lei ders der Natlonaal-Socialistlsche partij. Deze bijeenkomst was belegd, om de eenheid der partij aan de geheele wereld te openbaren, om aan te toonen, dat alle geruchten in het buitenland over verdeeldheid leugen en laster zjjn. en om voor heel de wereld het getuigenis af te leggen, dat alle leiders vervuld zjjn met ongeschokt vertrouwens jegens den oppersten leider Adolf Hitler. In parket, loges, op alle rangen waren de leiders bijeen, tesamen vor mend de geconcentreerde kracht der Dultsche natie en van het Nieuwe Rijk, onder Hitler’s leiderschap. In de eerste rijen omringden den Leider en diens plaatsvervanger Hess de Rijksminlsters, de Rljksleiders der partij, de stadhouders en de leiders en bevelhebbers der Rjjksweer. Voorts op alle rangen officieren, ambtenaren, politie officieren, leiders van het Arbeidersfront, van 'den Arbeidsdienst, der Hitlerjeugd en van alle andere organisaties. onontbeerlijk is. De audiëntie van Laval bjj Z. H. den Paus zal Maandagmiddag in de particuliere biblio theek van Pius XI plaats vinden. WELLINGTON (Nieuw Zeeland), 3 Januari (Reuter). Aartsbisschop Redwood is in den ouaerdom van 95 Jaar overleden. Mgr. Red wood was Aartsbisschop van Nieuw Zeeland Tijdens zijn lange leven Is hjj zoowel de jong ste als de oudste blsschop der R. K. Kerk ge weest. Rondom u, aldus Hess, zijn de mannen ver zameld, die volgens uw wil aan den opbouw van het nieuwe Dultschland moeten meewer ken. Het zijn mannen, die jaren lang gevoch ten hebben om de macht en in grenzenlooze liefde en vereering met u verbonden zjjn. Vol aandoening zien wjj neer op de verandering van Dultschland onder uw tweejarig kanse- lierschap. Wfj beloven u trouw en zullen ook In de toekomst uwe bevelen in daden omzet ten. Ook de weermacht behoort als een vaste steun tot uw getrouwen. Na deze rede verleende Rudolf Hess het woord aan den Pruisischen minister-president Goering, die namens de Ryksregeerlng, Rjjksstadhouders. de vertegenwoordigers regeeringen der landen, de bevelhebbers en of- ficieeen der landspolltle en de leiders van den arbeidsdienst Hitler zjjn nteuwsjaarswenschen overbracht. LONDEN. 3 Jan. (Reuter). Tusschen Enge land en den lerschen Vrijstaat is een handeis- vendrag gesloten. Ierland zal een groote hoe veelheid Britsche steenkool afnemen, terwijl een overeenkomstige waarde aan lersch vee aan Engeland zal worden geleverd De vee- export zal vermoedelijk 150 000 stuks meer be dragen dan het thans toegestane contingent Dtze leveranties zullen niet onderworpen zijn aan de Britsche en lersche douane-tarle- ven, welke beide landen hebben Ingeeteld in verband met het bestaande conflict. In welingelichte kringen is men van oordeel dat deze overeenkomst een stap tot herstel van de normale betrekkingen beteekent en men hoopt thans overeenstemming te bereiken in talrijke politieke kwesties Thans is hij dus ten tweeden male tilt partij gestooten. Te Leningrad heeft de bevolking gepro testeerd tegen de slechte kwaliteit van net brood; de leiders van verschillende bakkerijen zijn uit hun functie gezet, daar men In de slechte hoedanigheid van het afgeleverde brood een sabotage ziet van de maatregelen der re- geering betreffende de afschaffing der brood kaarten. Na een korte onderbreking der zitting las de officier van Justitie de aanklacht voor. Hierin wordt o.a. gezegd, dat Hauptmann op 1 Maart 1932 na herhaalde verkenning van het terrein met een zelfvervaardigde ladder ingebroken Is in de op de eerste verdieping ge legen kinderkamer en het kind van Lindbergh geroofd heeft. De ladder was toen bij het weer afdalen onder den zwaren last gebroken. Daarbij Is het kind door vallen gedood. Haupt mann heeft de ladder en het kind meege nomen. Op een afstand van 50 M. heeft hjj de laddei achtergelaten. Het doode kind is door hem op een afstand van 1600 M. begra ven. nadat hjj het ontkleed had. De kleedlng- stukken heeft Hauptmann gebruikt voor het af persen van het losgeld. Aan het slot van de aanklacht elschte de officier de doodstraf tegen Hauptmann. Mevrouw Lindbergh bleef onbewogen met gebogen hoofd zitten, evenals Betty Gow. het kindermeisje; op het voorhoofd van Lindbergh parelden druppels sweet. Hauptmann's ver dediger verklaarde tijdens zijn pleidooi, dat men getracht had de jury te beïnvloeden, doch de rechter wees dit af. bruine chocolade te stroomen en werden bergen oliebollen geserveerd. Toen geurde en smaakte het echt-Hollandsch naar „Oudejaarsavond”. Na afloop der voorstelling maakten zoowel de officieren met hunne civiele gasten, die deels In gezelschap hunner dames waren verschenen, als de manschappen, het zich onder elkaar gezel lig. Voor het eerst op dezen avond speelde In het kwartier een radio, waardoor men in verbin ding bleef met het verre vaderland, dat zoo attent was bijzondere nleuwjaarswenschen voor de Hollanders in Saarbrücken uit te zenden. De stemming was uitstekend. Over de behui zing heerscht slechts tevredenheid, en al is ook niet alles precies als in de kazerne thuis, men heeft niet de minste reden tot klagen, ge zien het feit dat het korps zooals luitenant Nas opmerkte zijn toestand als oorlogstoe- stand heeft op te vatten. Binnen vijf minuten kan de heele afdeellng op elk uur van den nacht gealarmeerd en voor uitrukken gereed ge maakt worden. De tucht onder de manschap pen wordt streng gehandhaafd. Eerst vanaf heden, 1 Januari, is verlof gegeven café's te be zoeken en dit zjjn er dan nog maar twee, een in het katholiek het ander in het protestantsche vereenigingsgebouw van de stad Overdag zijn de mannen duchtig in touw. Ter- reinoefenlngen en terrein verkennen, zijn hun voornaamste bezigheden, welke niet licht gesteld moeten worden, gezien de bergachtige bodem gesteldheid waaraan zij in het vaderland niet gewend zjjn. Kennis van de verbindingen In het terrein, waar de Nederlandsche troep even tueel te opereeren zal hebben, is. zooals vanzelf spreekt, een hoofdvereischte. Van den katholieken aalmoezenier, den Zeer- eerw. Heer Bangert. vernamen wij. dat *lch onder de manschappen ongeveer 60 katholieken bevinden. Voor hen la vandaag met eenlge plechtigheid een militair tehuis geopend. Voor af werd een H. Mis opgedragen in het nonnen klooster in de Blsmarckstrasse. De Oudejaarsviering der mariniers in het Saargebled droeg wederom het stempel van ordelijkheid, waardoor de Hollanders zich ook hier van het begin af kan hebben onderscheiden. Reuter meldt nog. dat het besluit tot de ma nifestatie plotseling schijnt genomen. De bevol king en het corps diplomatique waren ver baasd over het sluiten der opera-kassen. Er werden buitengewone maatregelen genomen. Er kwam een verbod af over Berlijn te vliegen „Wegens luebtmanoeuvres,” werd gezegd. Het gebouw der opera is letterlijk omcirkeld door 8. B.-mannen. Unter den Linden worden ba taljon* dér 8. 8- in reserve gehouden. In de Wtlhelmstrasse staan 9. A. en 8. 8. fortnatle* „en hale” opgesteld. MOSKOU 3 Jan. (Reuter). In verband met de bestrijding der oppositie is Smirnow uit de com munistische partij gesloten. Smirnow was vroeger secretaris der partij en volkscommissaris voor den landbouw; hjj maakte deel uit van de rechtsche oppositie en werd indertijd naar Frunse (in Kirgizië) ver bannen en uit de partij gesloten. Toen „werd hem ten laste gelegd, dat hij als volkscommis saris voor den landbouw de bestrijding der groote boeren (koelakken) sabotteerde. Later had hjj weer zijn trouw betuigd aan de alge- meene richtlijnen der partij en was weer In genade opgenomen. Hawas meldt uit Berlijn, dat de leiderzbjjeenkomzt in de Opera Unter den Linden geen groote sen satie bracht, omdat de groote massa er niets wan wist. De officieele in stanties blijven zeer gereserveerd. De minister* bevestigen, dat bet ge heele geval niets ander* i* dan een receptie der leider* der nationaal- socialistiache partij door den opper sten leider ter gelegenheid van Nieuwjaar. Msuur deze uitleg geeft verklaring voor de getroffen orde maatregelen. De Duitsche pers zwijgt geheel over de manifestatie. „De Fransch-Italiaansche onderhandehngen waren precair, maar werden steeds gedragen door den geest van groote hartelijkheid. De taak, die wij met Mussolini op ops nemen. 1* zeer belangrijk, niet alleen omdat deze onzen beiden landen betreft, maar ook omdat bet doel veel verder strekkende is. Het gaat er niet alleen om Iets volkomen natuurlijks tot stand te brengen, d. w. z de solide basis van een onverbrekelijke vriendschap tusschen Ita lië en Frankrijk, maar ook onze gemeenschap pelijke vriendschap In dienst te stellen van de belangen van den vrede. Ik zal de belangen van Frankrijk verdedigen, Mussolini zal die van Italië behartigen. Aan gezien wij dezelfde opvatting hebben van de ernstige moeilijkheden van het tegenwoordige oogenbllk. zullen wij gemeenschapp-lljk de be langen van den vrede verdedigen. Ik ben er van overtuigd, dat het door ml) met Mussolini ondernomen werk ons moet leiden tot een toenadering van al diegenen, welker sa menwerking voor de redding van den vrede

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 1