Ned. R.K. Landarbeidersbond CmflOYLL tandpa/to. I 9 Vijftien plus twee r- I- RADIOPROGRAMMA JAARVERGADERING VAN DEN BONDSRAAD I r HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor (OcL ZAI -v:v ZATERDAG 5 JANUARI 1935 Door trein gegrepen Beleid Hoofdbestuur Landbouw-Arbeidswet F 22 VLIEGT PROEF Anderhalf uur in de lucht T.b.c.-besfryding Zorg jeugdige werkloozen DE PERSEN DER Kerkelijk Leven FATHER A. MIKLAUZIC t Dader bekent i. Land bouwsteun Zondag 6 Januari 1935 AZ Contributie niet verlaagd De Ossche de B. nog eens veroordeeld Jongen komt er met een gebroken been af Pandbeslag gelegd wegens huurschuld Restaurant DORRIUS Het eiken Madonnabeeld van Mari Andries- sen in de Rozenkranskerk te Amsterdam In hoog er beroep K.R.O. en sport - GEEN STEUN AAN DEN BOSCHBOUW DE INBRAAK IN HET TRAM STATION Plannen vastgesteld in overleg met de R.K.F. ENGELSCH INVOERRECHT OP TULPEN Hoop doet leven Onze zorgen zijn in deze dagen niet gering. Het opmaken van onze ba lans is voor de meesten een teleurstel ling. Oude zaken moeten verdwijnen, r 1 voor da, tetter A Op vlotte wyze zyn de verschil lende voorstellen door de afgevaardigden behandeld I zoekt te v. d. en koken. B 1 Zucht tot loonsverlaging „TRIBUNE” REI2 •oekt n WERK, ven. Co A 84105 Maandag 7 Jan. 1935 De steunregeling De Engelsche kweekers en de Hollandsche collega’s NAAJl DEN KATHOLIEKEN RAD1OGIDS VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ ïoonmuzlek R.K 4aan otn ht lot van onee werkloozen zoo draag- .BRUSSEL II K1.9 M. 10.30 v.m. Concert ZURICH (BEROMVNSTER). 539.6 M. Van de afdeelingen Hoogmade. Steenbergen In een onderhoud dat we naar aanleiding van de Engelsche voorstellen met het be stuur der Coöp. Centr. Westl. Snljbl.verzame- ling hadden, werd ons verzekerd, dat door de verhooging de export van tulpen naar Engeland vrijwel ónmogelijk wordt gemaakt. De export van dit product was in vroeger laren naar Engeland van zeer groote be teek e- nls. In het Westland worden enorme hoeveel heden tulpen gekweekt en het meerenaeel er van ging per vliegtuig, hetzij per boot naar Engeland. In de laatste Jaren nam deze export door de hooge invoerrechten steeds meer af, en de nieuwe lasten sullen ongetwijfeld nogmaals een daling veroorzaken. De vorige week had de Centr. Westl. Bloemenveiling een aanvoer van pl.m. 71000 doaljn tulpen. Maar nu wordt een belangrijk deel voor het binnenland gekocht. Vrijdagmiddag om 2 uur begon in de groote •aal van het St. Bavo-gebouw aan de Smede- straat te Haarlem de jaarvergadering van den Bondsraad van den Ned. R. K. Landarbeiders- bond J3t. Deus Dedlt". N.Z Voorburgwal bh Spui, A'dam PLATS DU JOUR EN LA CARTE Inmiddels is ook De B. in hooger beroep ge gaan tegen het vonnis van de rechtbank, waar bij hü, wegens moord op zijn neef, O. de B., tot vijftien jaar gevangenisstraf is veroordeeld. .Wij zullen ons dan ook met alle ten dienste •taande middelen daartegen verzetten. Een afgevaardigde van de afdeeling Loosdui- nen ultte zijn waardeering over het algemeen beleid van het Hoofdbestuur. Het applaus der vergadering toonde, hoe zij met deze woorden instemde. Een afgevaardigde van Venlo bleef de aandacht van het Hoofdbestuur voor Lim burg vragen, daar de vereeniging in Limburg nog te weinig gekend is. De voorzitter had weinig moeite op de ver schillende nog ingebrachte bezwaren een af doend antwoord te geven. De notulen der vorige jaarvergadering werden onveranderd goedgekeurd. De aftredende voorzitter, de heer A. J. Loer akker. die bij enkele candldaatstelilng voor de functies van voorzitter en redacteur was her- koeen, dankte met enkele woorden voor het in hem gestelde vertrouwen. ZURICH (Beromunster). 539.6 M- 630 m. ..Puszaanzer. Ach tuns I”. hoorspel v. - 7.30 ■toeging in De 27-jarlge H., wonende te Roden (Dr.) die Woensdagavond te aangehouden, verdacht van inbraak in het tramstation te Leek en steeds ontkende met de inbraak te maken te hebben, heeft thans bekend de inbraak te hebben ge pleegd. Hij is Donderdagavond naar Groningen overgebracht en wordt ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Biedt z kg- S- KEULEN(Langenberg) 455.9 M. 8.20 Ka tholieke Morgenwijding „Puppensplele von der Saar". Biedt z NI voor de dagen 1 Bk. lett Gevraagd B. K. van Pal- 0 30 ZOND Hoeren te 730 t catechls gebed vi bekeerin daag de sieraden MAAN DINSI WOEN afd.; 81 Vrij dat avond n wordt. E Lof met uurgebed VRIJE Mis reed een plee gehouder Biechtl dond: VRIJD ZATEF De Pat den past VRIJD Het ve feesten ook dat i meevierei dag van de H. Co H. Sacrai allen bij Die eei «ocht te van den i Degenei voor de V biddings! len zijn doen vóói A3. Zo schop wo ken en di voor de a HED1 gen. 7 maands tie. 10 Hedei kurk. C uur bye DO NI hoedje ZATE tot II i HJL 1 <4 c Biedt a OC g. k. kc sin. als tetter A BOEDAPEST. 530.3 M. 7.30 Het Boe- dapeater Concertbrkest 9.10 Harmonl- caduatten 13.30 Zlgeunerkapal. Verdere loonsverlaging komt niet ten goede aam het bedrijf, maar aan den verpachter of aan welken derde dan ook. PARIJS (POSTE PARI8IENNE), *123 M. 13.35 n.m.3.20 Het Omroeporkest 6 508.30 Berichten Oramofoon 8.40 9.35 Oever, programma 9.40 en 10.25 Concert 103011.30 Oramofoon. voor de f1375. Ai De voorstellen werden na eenlge discussie door de vergadering verworpen. en Zoeterwoude waren voorstellen tot contri butieverlaging ingekomen Voor het eind der middagzlttlng verleende de voorzitter het woord aan den heer Ouderkerk uit Utrecht, secretaris van den Chr. Landarbei dersbond De heer Ouderkerk sprak met enkele harte lijke woorden zijn voldoening uit over den ar beid van den Katholieken Bond. Wy willen leven uit de Waarheid en werken volgens onze vaste beginselen. Al is de weg die voor ons ligt, don ker, wij weten, dat het groote Licht blijft, al dus spr. kend i speelde tegen De B., werd wegens medeplichtigheid ver oordeeld tot 10 maanden. Flink pe met het gangs tr. Bzmmmu Wij hebben ons teweer gesteld tegen de nog steads bestaande zucht tot loonsverlaging. Zooveel en voor zoover dat kón hebben wij ook rekening gehouden met de omstandigheden en dat de werkgevers b.v. in het zoo zeldzaam zwaar getroffen tuinbouwbedrijf het loon hebben verlaagd, hebben wij hun niet kwalijk genomen, al hebben wij het betreurd. Maar wèl maken wi) bezwaar, wanneer men maar steeds verder zou willen doorgaan, met name ok in den landbouw, met verlagingen Wel komen wij er met kracht tegen op, dat men de zwakke positie van onze mannen misbruikt om de overeengekomen loonen te ontduiken. WARSCHA eert 6 30 I 8.30 935 Da Berlchtei De afd. Lisse wilde de collectieve contracten verbindend verklaard zien. De voorzitter was van meenlng, dat het standpunt der Regeering in deze aangelegenheid niet geheel juist is. Vooral in de niet beschutte bedrijven moeten de collectieve contracten bindend gesteld wor den. Gebr. M< Gevraagd De afd. Voorhout wilde, dat de Bond zou aandringen op een betere zorg voor de jeugdige werkloozen. De voorzitter, die gezien een zijner laagste Kamerredevoerlngen in deze zaak zeer goed thuis is, zette breedvoerig de bestaande bezwaren en moeilijkheden nogmaals uiteen. Dat de Bond zelf iets in deze richting zou kunnen ondernemen, meende spr. te moe ten betwijfelen. ROME, 402.8 M. 4 50 n m Concert 7 50 Oramofoon 9.30 Gevarieerd pro gramma. Behalve de vijftien jaar voor den doodslag op zijn neef, zal de 19-jarige P. de B. nog twee jaar gevangenisstraf hebben te ondergaan waartoe hij Donderdag door de Bossche recht bank is veroordeeld wegens inbraak te Schaayk Tbt dezelfde straf voor hetzelfde feit is veroor deeld de 33-jarige landbouwer A. J. H. uit Oes. meer bekend onder den naam De Soep. De 33-jarige opperman H v. d. F., beter be ate De Rut, die zulk een voorname rol i in de moordzaak door zUn getuigenis Ji b»a. vc Dame of pretand Brieven van dit gepraat, waarvan het eenigste resultaat te, een grootere verbittering bij de menschen die in nood verkeeren. Op den onbewaakten overweg aan den Wa- terlooecheweg te Apeldoorn is Donderdag een zestienjarige jongen, van O., omstreeks zes uur door den trein uit Zwolle gegrepen. Hij werd opaij geslingerd, en nadat hij naar het gemeen telijk ziekenhuis was vervoerd, constateerde men slechts een breuk van het linkerbeen. Te Arnhem is in het R. K. ziekenhuis over leden Father A. Mlklauzlc van de Congregatie van MUI HUI. De overledene werd in 1865 te Cavalcasselle in Italië geboren en in October 1890 priester gewijd. Nadat hij tot 1898 In het Missiehuis te Roosendaal wijsbegeerte had gedoceerd, werd Father Mlklauzlc uitgezonden naar Madras waar hij dertig jaar lang in de missie werEzaam was. Na een kort verblijf in Kiimool moest Father Mlklauzlc wegens een hartkwaal in den zomer van 1934 terugkeeren. c HUIZEN 301.5 M. KRO 8.30-9.30 Morgeu- wtfdlng door Pastoor F. C. Beukerlng. NCRV 9.30 Gewijde muziek 9.50 Kerk dienst uit de Nieuwe Kerk te Utrecht. KRO 12.15 Lunchconcert door het K R. O.-orkest 1.00 ,,Het lezen van ’t Nederl. Boek” door Anton van Duinkerken 1.20 Vervolg lunchconcert 2.10 Spannende reisavonturen, door 2.30 K R O-orkest Phohl-programma - Bloemendaal. NCRV 5.00 Gewijde muziek 5.15 orgel spel 5.30 Kerkdienst uit de Dorpskerk te Ermelo. KRO 7.45 Voetbaluitslagen R.K.F. 7.50 Driekoningen-gedachten, door Pastoor W. Nolet 8.10 Vaz Dlas 8 15 KRO-orkest. af gewisseld door gramofoonplaten 9.15 Belgisch concert door het stedelijk orkest van Maastricht 10.20 Gramofoonmuzlek 10.30 Vaz Dlas 1035 Gramofoonmu zlek 10.40 Epiloog 11.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M.: 8.05 Gramo- foor.muziek 8.20 Persberichten. Ver volg gramofoonmuzlek 12.20 Middag concert door het Radlo-orkest onder lei ding van Henri Pensls. 1. Ouv. „Phedre”, Massenet. Fide les Wlen, wals. Kom zak. An der Weser, Pressel. Danse de L- gold. Die tote Augen, d'Albert. Ci ta, d'Ambrosio. Cara vane hlndoue, Le -- - - Het nieuwste product van de Fokkerfabrie ken. de F. 33, bestemd voor de Zweedsche Lucht-' vaart Maatschappij ,Aba" heeft gistermorgen een goed geslaagde proefvlucht gemaakt. Op deze vlucht, die anderhalf uur duurde, werden de vliegeigenschappen van het toestel beproefd. De proeven hebben een gunstig resultaat opge leverd. Reeds eenigen tijd was het toestel voor deze proefvlucht gereed, doch de slechte weersom standigheden waren oorzaak, dat zij nog niet kon worden gehouden. Hedenmorgen was er echter voldoende zicht en kon op voldoende hoogte worden gevlogen voor het nemen van de proeven zonder dat het gevaar bestond, dat intusschen Schiphol weer dicht zou trekken. De F. 32 werd bestuurd door den Invlleger van de Fokkerfabrieken Melnecke, terwijl ver der meevlogen de constructeur Schatzki. Ir. Winter van de „Aba". de werktuigkundige Orupp van de .Aba" en de heeren van Nyenhof en Stok van de Fokkerfabrieken. Thans zullen spoedig de officieete proefvluch ten voor den Rijks Studiedienst voor de Lucht vaart kunnen beginnen. HUIZEN, 801.5 M. NCRV 8.00 Schrift lezing en Meditatie 8.15 Morgenconcert gr.pl. 1030 Morgendienst 11.00 Voor gelezen wordt: ..De Meester" uit ,J3e Klank v. h. Leven", v. Wllma 13.00 Politiebe richten 13.15 Orkestmuziek gr.pl. 13.30 Orgelconcert 3 00 Uitzending voor scholen. Spreker prof. dr. A. v. Veldhuizen, te Groningen: ..Lukas’’ (II) 3.35 .Beant woorden van vragen over kamerplanten" 3.15 Cursus Knippen en Stofversleren 4.00 Bijbellezing door Dr. C. Bouma. Zang: Mej. C. de Jager. Orgel: C. v. Drle5nhulzen 5.00 Concert: Jeanne v. d. Roelérev. Em merick. alt; Fernando Zepparont. vlooi: An ton v. d. Rostere, plano 6.30 Vragen uurtje 7.00 Politieberichten ën Persbe richten van het Ned. Chr. Persbureau 7.15 Gramofoonmuzlek, of „Ben kwartiertje Radlo-reportage” 7.30 Vragenuurtje 8.00 Vaz Dlas 830 Het Ncrv-klelnorkeat 9.36 Beethoven-programma 9.45 Vaz Dlas 930 Pianoconcert 1030 Gramo- foonmuzlek. Van de afdeelingen Hlllegom, Lisse en Delft was een voorstel ingekomen tot krachtige actie tot het verkrijgen van een Landbouw-Arbeids- wet. De voorzitter deelde mede, dat de Minister reeds heeft toegezegd, een afboende regeling voor den arbeid van Jeugdige peAnen te zullen treffen. De vergadering sprak haar vertrouwen uit in het Hoofdbestuur, dat beloofde steeds de noo- dlge stappen bij de Regeering te zullen blijven doen. HAMBURG, 332 M. 530 De 8 taf mus. v. d Arbelderadlenstgroep 163 uit Zwickau 10 10 Volksliederenconcert 1030 Het Symphonle-orkest uit Nedersaksen 13.30 Populair concert 6.30 Militair concert 8 30 Het Bremer Staatsorkest 10.30 Het Symphonle-orkeet. KALUNDBORG, 1261 M. 11.30 Concert uit het Bellevue-Strandhotel 3.50 Louis Prells Instrumentaal ensemble 7.20 Ita- llaanache en Franache operamuziek 8.35 Lëhar-ooncert 9.55 Het Radlo-kamer- orkest 1035 Dansmuziek uit Rest. .Xod- berg”. KEULEN, 460 M. 6.35 Orkest uit Bochum 11.30 Het Radlo-kanwrorkest 7 50 Het Klelnomroepokest. MILAAN, 36» M. 4 30 Dansmuziek 5-15 Oramofoon 9.30 Kamermuziek. Gra- mofoon. 1U, 1339 M. 4.30 nm. Con- Ilfoor 7.30 Hat Omroeporkest Het Omroepaympbonie-orkest mamuslek o. 1. v. Gold. Om 1030 Balonorkest 7.35 Religieuze causerie 730 Berichten De vyf minuten van Ptr- reke Plrrewlt Muzlekkronlek 8 30 Bruch-concert 9.300 Het Balonorkest 10301330 Berichten. John Rutten's or kest in de Torenkelder ta Antwerpen. KALUNDBORG 1261 M. 11.30 Omroep orkest 1.30 Gramofoon 330 Het om roeporkest 7.30 .Famlllen Hanzen", blijspel van J. Lochter 7.35 Het Radlo-Har- monle-orkeat 9.40 Plano-recltal 935 Vervolg Harmonle-concsrt 10301130 Dansmuziek. Na een hartelijk welkom aan de vertegen woordigers van de afdeelingen uit alle deelen van het land en aan de geestelijke adviseurs der afdeelingen, heette de heer Loerakker bjj- Bonder welkom de geestelijke adviseur, die voor het eerst de bondsvergadering meemaakte, te Na *n Zalig Nieuwjaar te hebben toegewensebt aan allen, sprak'spr. den wensch uit, dat Ood allen en hun gezinnen moge zegenen; moge Hij ook onzen gezamenlijken arbeid bevruchten, opdat hij voor onze mannen, die stellig wel het zwaarst onder de tijdsomstandigheden gebukt gaan, rijke vruchten zal mogen dragen. Spr. wierp dan een blik op het afgeloopen jaar, dat geen aangenamen herinnering bij ons heeft achtergelaten. De materieele nood onder de leden was buitengewoon groot en de moreele gevaren waren daaraan evenredig. Reeds lang werden bij den K. R. O. plannen overwogen om ook voor de K. R. O.-microfoon aan de sport in al haar verschillende geledin gen de plaats in te ruimen, welke wenscheljjk en noodlg was. Deze plannen hebben thans in overleg met de R K. F. een vasten vorm aangenomen. Ingaande 2 Februari aa. zal zooals wi) reeds hebben gemeld de K. R. O. wekelijks des Zater dagsmiddags de sportrubriek laten verzorgen van 2303.00 uur. Des Zondagsavonds zullen evenals tot op he den de uitslagen van de R. K. F.-wedstrijden worden omgeroepen. De internationale sportgebeurtenissen zullen om de veertien dagen op Dinsdagavond te on geveer 9 uur besproken worden. WEENEN. 506.8 M. 6.40 Het Weenach Symphonle-orkezt 1136—1330 Gramo foon. Naar wij vernemen, is namens de verhuur ster van het pand, waar de N.V. .Atlanta" was gevestigd en waar de „Tribune" werd ge drukt, door mr. B. E. Asscher pandbeslag ge legd op de persen der N.V. Deze persen, waarop reeds door de justitie beslag gelegd te, worden thans gedemonteerd en naar een hulp- griffle, een der RUksgebouwen, hiervoor aan gewezen, overgebracht. Het pandbeslag is gelegd wegens achter- llge huurpennningen. Wij kunnen nooit berusten in een systeem ran landbouwsteun waarbij geen rekening wordt gehouden met het feit of de werkgever al rlan niet aoowat alles door de machine doet verrichten. Wij zijn en blijven er voor, dat voor oaze pro ducten de prijs, welke nog steeds beneden die van 1914 ligt, moet worden betaald. Door het toepassen van een gedifferentieerd tarief kan In die richting stellig iets bereikt worden. Zoo wel de regeering als de landbouw-organlsaties moeten het weten, dat wij in het thans ge volgde systeem niet langer kunnen berusten. Uit den treure hebben wij gepoogd aan te toonen. dat de geheele arbeidersbeweging er groot belang bij heeft, dat de positie van onze menschen gunstiger wordt, want anders hangt sok het bestaan van alle anderen in de lucht. Iedereen kan toch begrijpen dat een afstand van 23 ct. per uur, zooals door den door dc Regeering benoemden arbiter te vastgesteld en to ct, per uur voor een object van werkverrui ming, waartegen wij, op zich zelf bezien, geen Bezwaar hebben, toch op den duur niet te band- oaven is. Vooral de sterk verminderde arbeidsgelegen heid te het, die ons platteland en onze dor pen vernielt en onze menschen in zoo'n uiterst torgUJken toestand heeft gebracht. Daardoor djn zij aangewezen op hun werkloozenkas. de schter in dit tijdsgewricht niet meer normaal runettonneert en haar doel nJ. door zelfhulo rich vrij te maken van openbare ondersteuning, niet meer kan benaderen, omdat haar werking •vergroeid wordt, door de overigens onmis bare steunregeling. De werkverschaffing en steunregelingen ne men in het leven van onze landarbeiders thans de voornaamste plaats in. wij staan waarlijk niet crltiekloos tegenover de maatregelen welke door de Overheid zijn ge troffen ta.v. werkverschaffing, steunverlee- nlng en werUoosheldsverzekering. Wjj waren orafgebroken in de weer om. waar mogeUjk, verbeteringen te bewerken; wij durven ook ons werk gerust te leggen naast dat van wie dan ook. Niets hebben wij achterwege gelaten wat dienen kon om het lot van onae en andere mannen te verzachten. lijk mogeUjk te maken. Wij achten h«t ook een plicht van de Overheid om alles in het werk te stellen, ten einde de werkgelegenhelJ ta vamilnum en wit zulten niet nalaten om De Engelsche kweekers beroepen voor het ne men der verzwaarde maatregelen zich op het feit, dat de Hollandsche tulpen daar te lande nog beneden productieprijs worden verkocht. Vennoedelijk bedoelen zij echter beneden den Engelschen productieprijs. Momenteel brengén nX de tulpen aan de Westlandsche veilingen pl.m. 30 cent per dozijn op; vorige week zelfs nog wel meer. De Eng. invoerrechten bedragen plm. 30 ct. per dozijn, waarbij d*n nog komen de kosten voor verpakking, transport, commissieloon enz. De Hollandsche tulpen moeten dus in Enge land tenminste 80 A 90 cent opbrengen, wil men eenigermate loonend kunnen exporteeren. De Engelsche kweekers, die buiten al deze belemmeringen staan, kunnen tot dezen prijs ruim concurreeren. En toch blijken zij hiertoe niet in staat te zijn. Het bestuur der CCWS zeide ons dan ook, dat hieruit wel blijkt dat de Engelsche kwee kers op dit gebied der tulpenteelt ook zeker achter staan met hun Hollandsche collega's, die bij zulk een opbrengst in een gouden tijdperk zouden leven. Geleidelijk begint nu de stroom van tulpen te komen. Eerst in het Westland, waar lang zamerhand de z.g. „door-gekoelde" tulpen. <L w. z. waarvan de ballen in koelhuizen zijn ge forceerd. ten einde raken, maar vervangen wor den door de voor gekoelde tulpen, die dus min der sterk zijn geforceerd. En dan komt de ge wone aanvoer. Doch ook in de omgeving van RhUnaburg komen dan de vele duizenden tul pen aan de veilingen, en ook daar zal men ge troffen worden door de nieuwe verhooging van de Engelsche invoerrechten. „Waar er nu algemeen een streven is tot ver- Van de afdeelingen Standdaarbuiten en Nieuwe Niedorp waren er voorstellen om de con tributie met een gering bedrag te verhoogen om een betere regeling van de sanatorium- behandeling voor t.b.c.-HJders te verkrijgen. Het H B. voert besprekingen met het bestuur van ..Herwonnen Levenskracht” om de moeilijk heden met de steeds flink bezette wachtlijst zooveel mogelijk op te heffen. Verhooging van contributie achtte het H. B. echter uitgesloten. Eigenlijk ligt de t. b. c.-bestrijding niet op het terrein der vakorganisatie, maar nu de bond eenmaal stappen In die richting heeft ge daan. zal hij trachten de begonnen actie zoo veel mogelijk te steunen. Na eenlge verdere besprekingen werd de ver gadering geschorst tot hedenmorgen. Onze loonen zijn reeds zoover gedaald en staan in zoo’n bespottelljke verhouding tot aile overige loonen dat verdere verlaging de reeds opgeroepen spanning slechts kan vergrooten De werkgevers zelf hebben ook bij een verder; verlaging geen enkel belang. Zonder Overheids hulp kunnen zij toch de productie niet voortzet ten en welk belang kan er dan in gelegen zjh om de belooning voor arbeid dus ook voor hun eigen arbeid nog verder naar beneden te drukken? laag gi soon. 8 Hoog 1< Huddek b« TH. Bergen Gevraagd bi) O. H< Gevr voo EE niet oud •415*. bu -- TOULOUSE, 328.6 M. 8.05 Scbram- melmurlek 8.35 Duetten Sollatanoon- cert 9 50 Militair concert 10.30 Ope rettemuziek 1035 Blsat-programma 11.50 Zangvoordracht 13.10 8alon-orkest 13.30 Gevar. programma 12.351330 Operetteoonoert. PARUS (Poste Parialen) 312.8 M. 1.40— 10.46 en 11.00 Het Omroeporkest 13.18 n.m. Gramofoon Ber. 7 20830 Ber. Oramofoon 835005 .Notre bel amour", spel van Pollersau 930 „Mireil le et ses amis gevar. programma 10.30 1330 Gramofoon. BRUSSEL, 322 M. 12 50 Het salon- orkeet 150 Gramofoonmuzlek 6.50 Het salonorkest 830 Het Radlosympbo- nle-orkest 10.20 Gramofoonmuzlek. BRUSSEL 483.» M. Pransche uitzending 10 06 v.m. Nuttige wenken voor land- en tuinbouw 10.30 Gramofoon 11.30 John Rutten's orkest in de Torenkelder te Antwerpen 12.15 Het Omroeporkest 130 Het Radlosymphonie-orkest 530 Het omroeporkest 630 Gramofoon 6.36 Kamermuziek: Het kwartet ..Pro Arte" 7.35 Religieuze causerie. 830 Het Gm- roeporkestX’9.45 Het Radlosymphonle- orkest -10.30—13 30 Ber John Rut- ten’s orkest in de Torenkelder te Antwer pen. Van ófte te niet te verwachten dat wij de be langen van andere groepen uit bet oog verlie zen. maar daarom beeft het ons zoo uiterst pijnlijk getroffen dat men de steunregeling van voor 1 Juli tamelijk bevredigend noemde, of schoon <ie armsten onder ons in een onmoge lijke positie verkeerden, Wij kunnen er nooit mee accoord gaan, dat de Minister van Sociale Zaken zich blijft stellen tegenover de verbindend verklaring van Collec tieve Contracten; wi) kunnen er moeilijk in berusten dat de werklooaenkaaeen van onze iandarbelden allerhande bepalingen hebben moeten opnemen, waarvan de naleving bijna niet mogelijk te en de verzekering enorme schade zal ondervinden. Wij zullen het nooit verdragen, wanneer niet het uiterste wordt ge- Naar „Het Volk” bericht, heeft de minister van Economische Zaken aan de oij de actie tot het verkrijgen van steun aan de Nederland- sche Boschbouw betrokken organisaties en in stellingen officieel doen weten, dat een defi nitieve beslissing over steunverleening aan den Nederlandschen boschbouw vooralsnog afstuit op moeilijkheden zoowel van flnancieelen als van technlschen aard en dat derhalve wel als vaststaand mag worden aangenomen, dat voor het thans loopende velllngsseizoen op steun aan den boschbouw niet zal mogen wor den gerekend. i, Komzak. An Pierrot. Korn- Canzonet- POpy. md Mogol. Audrsn. 130 Koersen 25 Gramofoonmuzlek 135 Persbe richten. Vervolg gramofoonmuzlek 150 Koersen. Vervolg gramofoonmuzlek 3.30 Koersen 4.06 Koersen 6 50 Concert en Dansmuziek 7 50 Koersen 8 05 Itallaansche uitzending Concert. 830 Persberichten 8.40 Gramofoonmuzlek 8 55 Koersen en berichten 9.00 Gevs- rleerd concert onder leiding van Henrl Peneis, n Lamplonalo, Slgnorlnl. Betast, Del. Prate. Ronda des Bergers, Weyts. Ara gonese, de Palla. Meditation de Thais. Massenet. Caprice gavotte. Gregh. Sweep stake Harsch, Henrl Peneis. 9 40 Vanuit de Cathedraal te Luxemburg. Orgel-red- tal door Albert Leblanc. Puer natus es, Paul de Malelngreau. Noel, Claude Da- qulr.. Musette, Van Dunne. Rhapsodic Ca talans, Joseph Bonnet. 10.10 Itall- aansch concert door het Radlo-OAest on der leiding van Henrl Persia. Concerto groeso No. 8, Corelli. Concert in E-dur, Vtvaldl. 10.46 Dansmuziek door 't Ra- dlo-Jass-orkMt onder leiding van Ferry Juaa. ROME. 420.8 M. 4.30 Concert. 8.05 ..La mascotte", operette ven Audrsn. Lei ding: R. Joel. In de pauze: Lezing. DROITWICH. 1500 M. 11.40 Gramo foonmuzlek (le acte van Puccini’s .Manon Lescaut’’) 1230 Orgelconcert 105 Het BBC-Mldland-orkest 2.20 Gramo- 2.50 Het Weetern Studio- orkeet 3.35 Dansmuziek gr.pl. 4.05 Concert H. Just (cello) en H Bolton (pla no) 435 Het Abereman Original Sllvor orkeet Het BBC-dansorkeet 735 HAn- del-sonatee 830 Gevar. programma 9.40 Kamermuziek 11.35 Dansmuziek. nieuwe zaken dobberen ongewis op de woelende baren. Hoelang? En toch ligt gelukkig in de menschelijke na tuur steeds een hopen op beter. En die hoop doet ons voortschrijden, voortworstelen. Het is allicht voor enkelen net eenige wat hun is over gebleven die hoop. En toch is dit •oeinige heel veel. Want hoop doet leven en hoop doet ons bestaan waarde krijgen. Zoolang de hoop ons voorlicht is niet alles verloren, openen zich nieuwe verschieten! Gelukkig degenen die de hoop behouden en de levenskracht, den moed voor strijd in die hoop vinden! Alleen zij die de hoop verliezen zijn er droevig aan toe: wanhoop is zoo'n radeloos gezel! Nooit daarom de hoop verliezen. Alles in het werk stellen om de hoop te behouden als bron van energie voor eindelijk slagen. B. de la Faille 3.00 relais van het 4.00 Ziekenlof uit WEENEN, 506.8 M. 8.15 v.m. Gramo foonplaten 9.00 Kerkdienst uit de Fran- clscus-kerk te Weenen 10 40 Het Weenach Symphonle-orkest 11.50 Het Omroeporkest 4.00 Gramofoon 5.40 Kamermuziek 7.10 Tijdsein 730 ..Karnaval, du allerschönste Zelt". mm v. bet Omroeporkest, gem. koor, en Jazz orkest o.l.v. Jarjts 10.10 Concert: Die alte Deutechmeister-Kapelle 1130— <-.au unuuez u.l Boedapest. legium Mualcorum 6.00 dag 630 VARA-orkeet lutters 7.30 Viool en PARUS (RADIO). 1643 M. 13 20 n.m. Het Paacal-orkeet 8.30 ..La reine Flam- mette”, v. Leroux-Mendès Hierna tragm. .Jtejanlre’St Ssèns 10.50 Dansmuziek. DROITWICH 1500 M. 13.50 n.m. Het Belf aster Omroeporkest 1.50 n.m. Viool- recital: J. Salisbery 3 20 Het Leelle Brid gewater kwintet 330 Gramofoon SAO Spencer Dyke strijkkwartet 735 Concert P. Hemlng (bariton) en E. Walker (PlanoA 930 Alb Sandler en het Park LanF Hotel orkest. Hierna werd de vergadering verdaagd tot des avonds half 8. In de avondvergadering werden allereerst eenlge Ingekomen voorstellen besproken aan gaande vrijstelling of vermindering van de contributie by werkloosheid of ziekte. Het H. B was van meenlng, dat er practlsch geen kans bestaat om in de heerschende regeling een wijziging te brengen. Het H. B. zal echter graag van de vrijheid gebruik maken om waar het mogelijk en noodzakelijk is indlvldueele vrijstellingen te verleenen. BERLIJN’, 356 M. 430 „Vorechaq auf den Splelplan dar Berliner OpernbUhnen”, gr.pl. 5.50 Concert 6.30 A. Holzepfel Interviewt F. Kruee, den gezagvoerder van het schip .New-Tork” v. d. Hamburg Amerlks-lljn7.30 Het Omroepklelnorkeet Het H. B. meende elke verlaging te moeten afkeuren, al zag het in. dat het innen der contrlbutiegelden in dezen tijd «eer moeilijk is. Aan verschillende lichamen moet een aan zienlijk deel van de contributie worden afge dragen en vooral de verplichte bijdragen aan de werklooaenkas maken verlaging der con tributie zeer ongewenscht. De voorzitter betwijfelde ook, of een con tributieverlaging een vermindering van het aantal royementen tengevolge sou hebben. Volgens de voorstellen der Engelsche com missie voor Invoerrechten, zal binnenkort op nieuw het invoerrecht voor de tulpen worden verhoogd. Deze maatregel gaat in hoofdzaak tegen de Hollandsche kweekers, die ten spijt van de reeds hooge Invoerrechten, toch nog kans zien een hoeveelheid tulpen naar Engeland »teex porteeren. Het voornemen is thans, om het invoerrecht, dat momenteel 9 d. per Eng. pond bedraagt, te verhoogen met 100 pet. gedurende een Jaar, dan wel met 50 pet., doch dan gedurende drie jaar. Hieromtrent zal nader een beslissing worden genomen. Hoe het ook zjj, de nieuwe lasten welke onze bloementeelt worden opgelegd, zullen den export naar Engeland nog meer beperken. LUXEMBURG, 1304 M.: 8 05 Gramo foonmuzlek 830 Persberichten. Vervolg gramofoonmuzlek 11.05 Mandollne-cor - eert 11.30 Oude en Moderne Liederen 11.50 Koraal-muzlek 13.10 Persbe- rteten 12 20 Engelsche uitzending Gramofoonmuzlek 12.50 Dansmuziek 1.30 Dansmuziek 150 Gramofoonmu zlek 2.20 Dansmuziek 3.50 Gramo foonmuzlek 3 20 Populaire uitzending met medewerking ven Lady Charles Ca vendish en het Fred Hartley Kwartet 3 50 Gramofoonmuzlek .4 20 Film muziek 530 Dansmuziek door Christo pher Stone 5 50 Variété 630 Gramo foonmuzlek 6.35 Gramofoonmuzlek 7.05 Gramofoonmuzlek 7.20 Dansmu ziek door Billy Cotton en Christopher Sto ne 7.50 Concert- en Dansmuziek 8 20 Bont programma, mat medewerking Olive Palmer en Paul Oliver en zijn mollvere. 8.50 Sportberlahten Dansmuziek 8 35 Clnema-muelek 10 05 Variété 10 50 Dansmuziek 11.30 Gevarieerd concert. HILVERSUM. 1875 M. VARA 8.00 Gra mofoonmuzlek 1035 Orgelspel 1130 Gramofoonmuzlek (Szostakowiezprogr.i 12.00 De Notenkrakers 1330 Eddv Walts en zijn orkeet 1 15 Een kwartiertje Jode len gr.pl. 130 Orgelspel 3.00 Orvitro- pla 3.30 De Zonnekloppers 3.00 De Flierefluiter» 4 15 Gramofoonmuzlek 5 00 Schalmei 6.16 Het Don Kozakken koor 5.30 Stryk-orkeet 6 00 X-X-en- aemble 6.30 Muzikaal babbeltje: Plet TTggérs 7.30 Harry van Oss zingt volks liederen 8.00 Herhaling van S.O.S -be richten 8.03 „Das Lied von der Erde". Symphonic voor tenor, alt en orkest v. Gustav Mahler. Uit te voeren m.m.v. Suze Luger, alt: Louie van Tuiden tenor en Het Reeldentle-orkest 930 Vaz Dlas 9.40 Vara-orkest 10.45 De Flierefluiters 11.15 Gramofoonmuzlek. DEUTSCHLAND8ENDER 1571 M. 7 45 Landelyke muziek. Als Intermezzo: ..Bauer. hOr’zu” 830 Katholieke morgenwydlng uit den Dom te Trien 9.05 Rykszending uit Frankfort: .Felerstunde der Schaftenden” 10.50 RUkszendlng uit Leipzig: Cantate v. Joh. Beb Bach 1130 Rykszending uit Stuttgart: De S8-stafmuzlek ..Ellwan gen'' onder leiding van Hana Fllege 1330 Rykszending uit Stuttgart „Kleines Kapltdl der Zett” 12 35 Concert uit Berlijn 1.50 Uit Stuttgart; ..Puppensplele von der Saar" 3.30 Rykszending ..Muziek der deuteeben Landschaften’', Rlngzending v. d. Rykszendere München. Frankfort. Ham burg. Koningsbergen en Stuttgart Rykazendlng Reportage v d. Betooglr het Beriynache sportpalasi. kofleff 10.20 Zlgeunerkapel o. I. v. Veree. BRUSSEL. 484 M. 5.15 Het Russisch ensemble „Choura Kouznetaolf" 630 Zangvoordracht 630 Kamerorkest 7 30 Zangvoordracht 8.20 De „Cercle Cho ral Llègeols". o. 1. v. Maurice Dambols 9 05 Pianorecital 9.35 Het salonorkest 10.20 Berichten. Dansmuziek Gevr.stn 1 boven de kan en v letter B Het voorstel van de afdeeling Dinteloord om zieke leden geheel van contributie vrü te stel len, werd met groote meerderheid dootr de vergadering verworpen. HILVERSUM. 1875 M. Vara 830 Marechlled 8.35 Tulnbouwpraatje door 8. 8. Lan- tlnga 9.00 Voetbalmededeellngen 9.15 Orgelspel. AVRO 13.00 Ftlmpraatje door L. J. Jordaan 1330 Concert door het Lyra- trio 130 dlsco-nleuws 3.00 Boeken halfuur 230 Concertgebouw-orkeet 4.00 Mannenkoor „Onder Ons" 4.45 Vaz Dlas VARA 5.00 Colli Voetbal van den 7 15 De Fllerefli plano 7.45 XX-ensemble. AVRO TOO Vaz Dlas 8.15 Ornroep- kest 9.15 Radiojournaal 930 Bloacoon- orgel 10.16 Tegenltchtopnamen 1030 Omroeporkest 11.00 Vaz Dlas 11.1012.00 Dansmuziek. DEUTSCHLAND8BNDER. 1571 M. 11.20 Het Lelpz. omroeporkest 12.15 Het Koningsberger Omroepklelnorkest 530 Viool-recltal 630 .JElswalzer’ gevarieerd progr. 7.35 ..Die schöne Melodie”, mo derne Dultsche Amusementsmuziek. PARIJS (Radio Parijs) 1648M. 7.30 v.m. Gramofoon. ber. gymnaetlek. gramofoon 11.50 Orgelmuziek 1330 n.m Reli gieuze causerie door den B. P. Dieux: Jésus et l’aigent 13.40 Gewijde muziek (gr. pl.) 13.50 Optreden v. Bllboquet 1.05 Gra mofoonmuzlek 130 Het Pascal-orkest 5.05 De Association des Concerts Lamoureux 8 30 Mualc-hall-progr. onder leiding van André 8 50 en 9.35 Berichten 10.50 Dansmuziek. Engeland thans weinig prettig aan”, conclu deerde het bestuur der Westlandsche Bloemen veiling. n>. m. v. bet Omroeporkest 9.30 ..Haltat den Dleb". deteotlverels door Zwitserland in den winter. Dr. Rüdeger 8.03 OellorecitalJohanna Rauch-Codot. m.m.v. Marg. Michels Kirch- hofer. piano en het Omroeporkest onder leiding van E. Gilbert. Het Balonorkest 13.50 John Rutten's or kest In de Torenkelder te Antwerpen 2,00—330 Oramofoon 630 Paul God win’s orkest 630 Gramofoon 635 Het op al die anken de aandacht te blijven vesti gen; wij sullen de regeering de critiek niet iperen, waar dat noodlg te. Onae voortdurende aandacht blijft Bericht op den algeheelen ombouw van deze In wezen anti - Chrtsteiyke UaatechappU- Maar daarvoor zul len strijd en offer» gevraagd worden. Daarom dtent ook bij het construeeren van tegenstel- - Ungen de noodlge voorzichtigheid te worden betracht, omdat men andata wvalt in ijdel

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 10