PROVINCIAAL NIEUWS IEFCE Mein Herz ruft nach dir! Si MARKTEN DAMES DONDERDAG 10 JANUARI 1935 R.K. Gemeentepolitiek Leidraad voor de R.K. Staatspartij HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW DEN HELDER ENKHUIZEN MIJDRECHT De Midden-Europeesche tijd DE VECHTBRUG OUDER-AMSTEL HOOGKARSPEL TEXEL Consumptiemelk HEILOO ASSENDELFT HEEMSKERK WAARLAND Levering van runderen Het Hauptmann-proces ZAANDAM WER VERSHOOF VEILINGOVERZICHTEN RIJKSVISCHAFSLAG BERGEN Kamer van Koophandel BOVENKARSPEL STAAT VAN BESOMMINGEN WILNIS KROMMENIE Weerbericht Gooische tram in kosten aangesproken SCHRIJFMACHINES VAN PUTTEN OORTMEIJER MARTA EGGERTH JAN KIEPURA Condon als getuige FIRMA TJ. VAN ALTHUIS Co. HU I VMYSTRtVT 5-7 - TELEFOON 30089 Hoofdbestuursvergadering Verpachting kermi<>tandplaat*en 9 d Pla*tsbrspreken%da<eHjks van 113 uur ZATERDAG 2.30 uur JEUGDBIOSCOOP 17 's-Gravenhage. Driel Drlel op gemerkt 112, No 6 Het woonhuis, plaatselyk gemerkt 110^ was tegen laten „De Streek” beliep 16466 50 tegen d. geh. de bestond IxH>p aan de af- LOGGER beteekenls Sch. 285 250 1 IHIL 2 uur. 12 uur. 12 uur. 12.30 uur. Marktbericht Op de gehouden elervelllng werden aangevoerd 1900 stuks kipeieren, welke verkocht werden voor 2.90 en 3.25 per 100 stuks. Wielrenvereen. „de Westfries” Uitslag van den rit over 29 K.M.: D. Masereeuw 53 min.; P. Masereeuw 54 min. 30 sec.; Jb. Zilverberg 54 min. 31 sec.; Jb. Doe des 55 min. 45 sec.; B. Karremans 58 mln. 45 sec.; B. Kamp 62 min. „Toonkunst” Door deze zangvereeniging is in studie genomen Heinze's Oratorium „Sancta Caecilia". FLEMINGTON, 9 Jan. (Reuter) Bij den aan vang van de zitting van vandaag zag Hauptmann er bleek uit en scheen ongevoelig tot op het moment, dat zijn vrouw de rechtszaal binnen in Engeland te plaatsen zijn, waardoor de bin- nenlandSche markt overvoerd wordt. De prijzen varieeren van 12 tot 20 cent per bos. slechts een enkele soort als Victor loopt daar boven uit. 1 op Benoemd In een Woensdag gehouden ver gadering zijn benoemd tot voorzitter van den Damlanderpolder de heer mr. H. D. A. van Ree nen en tot voorzitter van den Zuurven-spolder de heer J. A. Ranzljn. Aangehouden Door de politie alhier werd aangehouden de Roemeen J. G„ gedomicilieerd in Utrecht, tweemaal gesignaleerd in het Al gemeen Politieblad. G. V. O. Zondag a.s. wordt gespeeld G.V. O. I—E.8.V, I. Fropagandavergadertng. Het parochiaal comité .Roomsch Leven” zal op Donderdag 17 Januari wederom een belangrijke propaganda- vergaderlng beleggen in het parochiehuis. Als spreker zal optreden rector Bots uit Amsterdam, met het onderwerp „De geestelijke liefde in bet huwelijk”; volgens de encycliek „Castl Connu- bll". Deze vergadering is alleen toegankelijk voor gehuwden. Exemplaren van „Castl Connubil” zijn a.s. Zondag na de Hoogmis verkrijgbaar in het pa rochiehuis. Uitvoering uitgesteld. De uitvoering van de gemengde zangvereeniging „Kunst na Arbeid” zal niet op 24 Januari gehouden werden, doch op 14 Februari a.s. meerdere zeer i zal 12 ge, bei kil lef scl bn bil wil 1 da vei Vs vc ve k< k< <9 VANAF MORGEN EN IN bü he on Bic P*j Bal Mi 1 de: de Vi v» K ri glimlachte en sprak weer. Lindbergh en Condon kwamen samen de zaal binnen: Tijdens het getuigenverhoor verklaarde Con don pertinent Hauptmann te herkennen als den .John”, aan wlen hij het losgeld heeft gegeven Hauptmann verbleekte hierop en kees Condon strak aan. toen deze met zijn vinger naar hem wees. Condon beantwoordde alle vragen met zooveel nauwkeurigheid, dat de verdediging hem eenlge malen vroeg niet te veel in détails af te dalen. De prijs voor het taxegedeelte van consumo- tiemelk, gekocht op Regeeringscontract, Is voor de volgende week bepaald op 614 cent per liter eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere dan consumptiemelk is vastgesteld op 2« cent per liter. De R.K. Staatspartij heeft ten behoeve van de leden der Partij in de Gemeenteraden, reeds sedert jaren de behoefte gevoeld aan een be trouwbaren leidraad op het steeds mevr elschende gebied van de gemeentepolitiek. Kans op openstelling De dagelijksche be sturen der gemeenten Krommenie en Worm er - veer hebben zich in principe bereid verklaard de Veerbrug voor 1935 open te stellen. De on derhoudskosten komen naar verhouding van het inwonerstal voor rekening van beide ge meenten. De gemeenteraden zullen ulteindelyk moeten beslissen. R.K. Bouwvakarbeiders De afdeeling Wer- vershoof van den RK. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph” houdt Vrijdagavond te 7 uur in 1 vereenlglngsgebouw een algemeene vergadering. Lezing Alhier zal een lezing plaats hebben op Dinsdag 15 Jan. as. des avonds te half acht in café „Bantam”. Prof. Dr. Eerdman zal spre ken over: waarom wij ons vaderland niet mo gen prijsgeven. Overleden; Dteuwertje Rooiveld. 56 J„ met Johannes Th. Broedersz. Volontair Tot bezoldigd volontair- ter ge meentesecretarie is benoemd de heer J. Aten, te Uithoorn. De benoemde was reeds eenlge Jaren volontair te Uithoorn. Burgerwacht De prijsuitreiking van den gehouden., serieschietwedstrud zal plaats hebben op Zaterdag a.s. 's avonds 8 uur, precies. Tot Voorzitter der Burgewacht alhier (vaca ture wijlen den heer A. J. M. Primus) is be noemd de heer B. Hogenhout en tot tweeden Voorzitter de heer C. Lubbe. Gaat mee met l’w Tijd Stuurt dr uasrh naar dr NIJVERHEID Ziekenfondsen Te Oosterend is deze week een vergadering gehouden .van de leden van het ziekenfonds aldaar, waarin de kwestie van aan sluiting bij het fonds te Den Burg ter sprake werd gebracht, terwijl ook door eenige leden aangedrongen werd op T toevoegen van tand heelkundige behandeling aan 't fonds. Daar voor samenvoeging met Den Burg twee cent con tributie verhoog! ng (dit fonds heeft wel tand heelkundige behandeling voor de leden, en-voor tandheelkundige behandeling één cent verhoo- glng per week moest worden betaald, beslobt men, voorlooplg noch tot 't een noch tot 't an der over te gaan. Kunstgenot De R. K. Gemengde Zangver eeniging „Kunstgenot”, directeur de heer H. J. Trompert. geeft Zondag 13 Januari haar jaar- ifjksche uitvoering. Door „Kunstgenot" zal o.a. ■werden uitgevoerd ,An der schönen blauen Donau" van Johan Strauss, ,JDe Molenaar" van Jacob Hamei. „Het onuitgezongen Lled^ van Wierts en verschillende deelen Kerst-oratonum van Müller, enz. Ter afwisseling zal de humorist Louis Con- tran den avond vullen. Liefhebbers van zang kunnen op een genotvollen avond rekenen. L.T.B. Vrijdagavond te half zeven zal In de zaal van den hfer J. v. Velzen door het In lichtingenbureau voor chlllsalpeter te Rotter dam een filmvertoonlng gehouden worden voor de leden van de L.T.B.-afdeeling en andere be langstellenden. R. K. Parochiaal Ziekenfonds. Maandag 28 Januari aanstaande zal in het R.K. Vereent- gingsgebouw de jaarvergadering gehouden worden van het R.K. Parochiaal Ziekenfonds. Os. komt op de agenda voor: Jaarverslagen secretaris, penningmeester en verslag verificateurs, alsmede behandeling be groeting over 1935. Tevens komt de bestuursverkiezing orde. St. Deus Dedit De RK. Land- en Tuin bouwbond hield Dinsdagavond een vergadering in het Patronaat. Door de, vergadering wend het bestuur vrij mandaat gegeven haar meening op de vergadering van het Krln;, bestuur van den L. T. B. naar voren te brengen. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat de leden, die één wacht week hebben, niet mogen trekken van de werkloozenkas, zulks in vei4>and met een schrijven van de gemeente. Ook werd nog medegedeeld, dat het hoofdbestuur een schrij ven had gekregen van den rijksdienst. dat de ongehuwden, die bil hun ouders in wonen 1.30 per dag uit dé werkloozenkas uitgekeerd krij gen. Diefstal van auto. Een 70 lartge bezoeker van een café aan de Oranjestraat alhier liet zich per auto naar zijn woning overbrengen Een varensgezel die zich eveneens in dat café bevond was wel zoo vriéndelijk de ouden heer even thuis te brengen en stapte dus mede in. Na in zijn woning nog wat te hebben geslapen bemerk te deze, dat zijn portemonnale met circe f 70 as verdwenen. De politie stelde een onderzoek fn en maakte tegen den al te behulpzamen varensgezel, die bekende tijdens den rit in den auto d portemon nale te hebben ontvreemd, proces-verbaal op. Debatingclub Vrijdag 11 Jan. vergadering waarbij de spreker Job. Delahay het onderwerp „Boedisme” zal behandelen. 58 Jsar organist De heer C. de Wit Pzn. herdacht dezer dagen dat hjj voor 50 jaren aan gesteld werd als organist aan de R. K. kerk alhier. R. K. Zang Een woord van aanbeveling wordt gevraagd tot het werven van leden voor de R. K Zangvereeniging „Arti et Rellgioni" te Enkhuizen. die met de Schöpfüng zulk groot succes behaalde Aanmelden St. Gomarusge- bouw, Enkhuizen. Woensdagsavonds 8 uur. De afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State behandelde een be roep van de N.V. Gooische Stoomtram Mij. tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarbij aan die maatschappij onder voorwaarde vergunning is verleend tot het instandhouden van de trambaan Amster damLaren en Hulzen—Hilversum. Het be zwaar van de Gooische Stoomtram Mij gaat o.a. tegen de bepaling, dat voor haar kosten verbonden zijn aan de instandhouding van de Vechtbrug. De heer F. M. Augustijn, directeur der Gooi sche Stoomtram Maatschappij, lichtte het be roep toe. HU merkte oa. op. dat Gedeputeerde Staten hun bevoegdheid te bulten zijn gegaan, ook met het voorschrijven van groef rails onder Hilversum. Met de Vechtbrug is hetzelfde het geval. De toestand van die beug verelscht geen onmiddellljke voorziening. Het Rijkstoezicht is echter alleen bevoegd te oordeelen over de vei ligheid van het verkeer. Gedeputeerde Staten kunnen die bevoegdheid njet aan zich trekken. Dit neemt niet weg, dat de brug verwaarloosd is, maar deze zaak gaat hier buitenom. Het hoogheemraadschap zal hier de noodlge maat regelen moeten nemen. Mr. J. H. Worst uit Amsterdam, optredende namens het. hooghaemraaefcchap, betoogde, dat het in orde maken van de brug onder Muiden f 20.000 zal kosten. Geen enkele bepaling in eenige wet echter verplicht den eigenaar der brug, deze geschikt te maken voor hét 'tram verkeer. De tramwegmaatschappij zou trouwens niet eens de kosten kunnen terugbetalen en is zelf de oorzaak, dat de brug in een dergelijken toestand Is geraakt. Het hoogheemraadschap is bereid, een deel van het bedrag te betalen. De Kroon zal later een beslissing nemen. Couvorden 810 uur ïtn. by de exportslachterlj Drachten 810 uur v.m. veemarkt. Gorinchem 8—10 uur vjn. bfj de Korver. Nljkerk 8—10 uur v.m. veemarkt Rüssen 8—10 uur vm. veemarkt. Slttard 911 uur v.m. aan de fruitveiling Steenwfjk 8—10 uur vjn. veemarkt. Tlel 8—10 uur v.m. abattoir. Dinsdag 29 Januari: Deventer 8—10 uur vm. veemarkt. Doetinchem 810 uur v.m. veemarkt. Goes 911 uur v.m. stalling M. Huige. Pur merend 810 uur v.m. veemarkt. Rotterdam 810 uur v.m. veemarkt. Sneek 810 uur vm. veemarkt. Weert 911 uur v.m. Hyronimus- singel. WUchen 911 uur vjn. bij station. Woensdag 30 Januari: Apeldoorn 810 uur v.m. veemarkt. Assen 810 uur by abattoir. Groningen 810 uur vm veemarkt. ’s-Her- togenbosch 810 uur vm veemarkt. Horst- Sevenum 9—11 uur v.m. by station. Wolvega 810 uur v.m. veemarkt. Donderdag 31 Januari: Et ten en Leur 911 uur v.m. veemarkt. Gouda 810 uur vm, vee markt. Hoogeveen 8—10 uur v.m. veemarkt. Leeuwarden 8-11 uur vm. veemarkt. Schagen 810 uur vm. veemarkt. Tilburg 9—11 uur vm. abattoir. Zierikzee 9—11 uur vm. by huls van Nassau. Zutphen 810 uur v.m. veemarkt. Zwolle 810 uur vm. veemarkt. Zwolle 810 uur v.m. veemarkt. Vrijdag 1 Februari: Eindhoven 911 uur v.m. by abattoir. Emmen 8—10 uur vm naast elerenmarkt. Hengelo 8—10 uur by landbouw- vereeniging. Leiden 810 uur vm. veemarkt. Scherpenisse 911 uur v.m. marktplein Utrecht 810 uur vm. veemarkt. Winschoten 810 uur vm. veemarkt. Zaterdag 2 Februari: Hoorn 911 uur vm. by abattoir. Pryzen en voorwaarden als vorige week. De aanglftekaarten, welke verkrygbaar zyn by de districtssecretarissen der Gewesteiyke Landbouw-Crisis-Organisaties. moeten vóór Zaterdag 19 Januari as. by de Gewesteiyke Landbouw-Crisis-O ganisaties. waaronder de betrokken veehouders ressorteeren. zyn inge zonden. In verband met het geringe aantal runderen op de Zeeuwsche leveringsplaatsen, zullen de aanglftekaarten voor levering op die plaatsen mogen worden ingezonden tot Dins dag 22 Januari as. Toenemend vreemdelingenverkeer Dat het vreemdelingenverkeer hier steeds vooruitgaan de is, bewyzen wel de cyfers over het vervoer door de booten van de Texelsche Eig. Stoom boot Onderneming over het jaar 1934. Vervoerd werden in totaal 147008 betalende passagiers. 34567 rywlelen en 4068 auto'; dit is 5665 passagiers, 2221 rywlelen en 265 auto’s meer dan gedurende 1933 Cokesverstrekking Ter gemeente secreta rie bestaat gelegenheid zich aan te melden voor verstrekking van cokes tegen verminderden prijs. Maandag werd een vergadering van de kies- vereenlglng Harenkarspel Oost by W. Dekker gehouden. In kas was f 12736. Besloten werd de contributie nog niet te verhoogen. In verband met het gewyzigde partyreg- lement werd het huishoudeiyk reglement met enkele wijzigingen aangenomen. Het bestuur trad in zyn geheel af; de dames bestuursleden wenschten niet meer in aanmer king te komen. Hiervoor in de plaats kwamen Jo Ruiten en Jn. Molenaar; de andere be stuursleden werden herkozen. By de bespreking candidaststelllng voor de provinciale staten werden de personen die door het bestuur werden voorgesteld overgenomen. Besloten werd nog om voor kernvorming aan sluiting te zoeken by Oude Niedorp. In de op 8 Januari, onder voorzitterschap van den heer J. A. E. Verkade, gehouden vergade ring van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zaanland, werd tot voorzitter her kozen de heer J. A. E. Verkade en tot voor- atter van de afdeeling Klelnbedryf de heer J. C. Fermle De heer Ir. M. J. Schoen heeft bedankt als lid der Kamer en de heer K. C. Honig deelde mede dezer dagen hetzelfde te zullen doen. De afdeeling Groot bedrijf achtte het daarom beter, de verkieang van een voorzitter dier afdeeling ui* te stellen, tot de afdeeling weer voltallig rou zijn. De voorzitter, de heer J. C. Fermle en de heer K. C. Honig spraken harteiyke woorden van afscheid tot den scheidenden voorzitter van de afdeeling Grootbedrijf, den heer Ir. M. J. Schoen, welke woorden de heer Schoen In een afscheidsrede, waarin hy de aangename sa menwerking in het bureau en met de leden der Kamer memoreerde, beantwoordde. De voorzitter sprak daarna hartelUke scheidswoorden tot den heer K C. Honig De voorzitter deelde mede, dit jaar even als het vorige jaar geen Nieuwjaarsrede te zullen houden. Benoemd wordt In de Onderwijscommissie (vacature ir M. J. Schoen) de heer A. J. Fre derika. Besloten wordt tot het Instellen van een Commissie voor het Verkeer, waarin worden benoemd de heeren M. L. F. Boekenoogen, A. Latensteln. M. Molenaar. W. DU, J. O. Fermle en M. Hulsman. Besproken worden verder o.a. het onttrekken aan het landverkeer van de Veerbrug te Krommenie en het intrekken van vergunnin gen volgens art. 4 def Omzetbelastingwet. Het Bureau der Kamer sal wat betreft belde pun ten diligent biyven. R.K.V.V. ADO Het programma voor Zon dag 13 Januari lult: ADOTeyilngen Volendam 2ADO 2 ADO 3—WSV 2 SVAa—ADOa Te hoog geladen Een vrachtauto geladen met hooi geraakte tusschen de ophaalbrug in den Heerenweg alhier, met het gevolg dat bijna de geheele vracht van den wagen afschoot. Het hooi weder oplaaien was vlugger gezegd dan gedaan, zoodat dit Incident ongeveer een uur duurde, waarbij het doorgaand verkeer zeer veel vertraging ondervond. der bevolking over het jaar 1934 Aantal inwoners op 1 Januari 1934: 1788 man nen en 1778 vrouwen, totaal 3566, welk totaal- cUfer in 1934 is vermeerderd met 48. Het Is nu de beurt aan de als slultkool, uien en peen, waarop het zachte weer tot nu toe van zeer schadelijken Invloed is geweest. Ofschoon van veel minder beteekenls dan voorheen, liggen hier circa 200 wagons In voor raad. Voor de uien breekt de laatste dagen een veel betere stemming door wegens vraag voor En geland. Vandaag noteerden die f 1 60 per baal wat 50 cent hooger is dan een tiental dagen geleden. Ook op dc slultkool mist de vorst zyn uitwer king niet al is het alleen maar door de grootere houdbaarheid der kwaUtelt. Rood liep tot f 3.60. geel, die tot dusver vaak onverkoopbaar was, tot f 160. Deensche wit was nog onveranderd op t 130 per 100 kilo. Wprtelen trokken ook iets aan tot f 0.45 per baal, sprultkool f 135 per zakje. De aan voer van trek tulpen Is op dagen 2 4 3000 boe. De handel Is zeer stug, daar de bloemen niet dan tegen zeer lagen prys groot 2 Are 7 cA. Op bod door Th. de Waal, Uitgeest, ad. f 2200, niet gemijnd. No. 7. Woonhuis, plaatseiyk gemerkt 108, groot 2 Are 7 cA. Op bod door Th. de Waal, Uitgeest, ad f2200, niet gemynd. No. 8. Woonhuis, plaatseiyk gemerkt 106, groot 2 Are 6 cA. Op bod door Th. de Waal, Uitgeest, ad. f2200. niet gemijnd. No. 9. Woonhuis, plaatselyk gemerkt 104, groot 2 Are 6 cA. Op bod door Th. de Waal. Uitgeest, ad. f2200, niet gemynd. No. 10. Woonhuis, plaatselyk gemerkt 102. groot 2 Are 6 cA. Op bod door Th. de Waal, Uitgeest, ad f2200, niet gemynd. Combinatie 1 tot en met 10, f 22.200. gemynd p f 1 door A. G. Heemskerk. Door het aftreden van enkele hoofdbestuurs- ^eden waren in het Dageiyksch Bestuur en in remge commissies vacatures ontstaan waarvoor in een hoofdbestuursvergadering verschillende verkiezingen gehouden werden. Als gevolg van deze verkiezingen werden achtereenvolgens be noemd: tot lid van het Dagelyksch Bestuur ter voorziening in de vacature, welke was ont staan door het aftreden van den heer B. Bies heuvel Az.: de heer R. C Schenk te Groote IJpolder. terwyi in de vacature ontstaan door het aftreden van den heer D. H. Jas benoemd ■Werd: de heer E. Huysman te Ptfnacker. Tot lid van de Akkerbouwcommissie werd verkozen de heer A. J. Waiboer te Winkel. Als lid der Crisis Veeteelt- en Zuivelcommissie werd gekozen de heer E. Dz. Koster te Berk hout. Overeenkomstig het door de afdeeling Alphen a. d. Rijn ingediend verzoek werd besloten, aan de Gemeentebesturen van die plaatsen waar marktgelden worden geheven voor het aan de Nederlandsche Veehoudery Oentrale in te léve ren vee, te verzoeken het vee, dat door de N.V.C. wordt overgenomen vrU te stellen van het betalen van marktgeld. staande op Drlel Uitslag verkooptag Door Notaris Mr. C. J. de Lange te Alkmaar is in het openbaar ver kocht een woonhuis met kapberg, erf en tuin grond. gelegen aan de Zevenhuizenlaan, groot 61 A- 90 c.A. Eigendom van den heer K. Wog- num. Kooper de heer O. Ekkers, alhier voor 7115 Geslaagd Onze plaatsgenoote. mej. J. Lan- gendyk slaagde, by het te Alkmaar gehouden examen, voor het diploma Nederlandsche han- delscorrespondentie. van de Woensdag aan den Rljksvischafslag aangekomen STOOMTRAWLERS Hoogste stand: 778.6 te Riga. Laagste stand: 733.0 te Isafjord. Verwachting: Zwakke tot ma tigen, Zutd-Oosteiyke tot Zuidelijken wind, be trokken tot swaar of half bewolkt, weinig of geen sneeuw, temperatuur om het vriespunt in het Zuid-Westen; elders lichte vorst. Zon op 8.09 onder 4.06 Licht oo 436 Maan op v.m. 10.19 onder n.m. 11.44 ’Cerste kwartier 11 Januari De Nederlandsche Veehouderycentrale maakt bekend, dat in de week van 27 Januari tot 2 Februari op de onderstaande plaatsen ge legenheid zal worden gegeven runderen tn de gevraagde soorten aan te bieden. Maandag 28 Januari: Amsterdam 9—11 uur vjn. veemarkt. Breda 911 uur vjn. veemarkt. De ongunstige tijdsomstandigheden hebben cok op de kermis haar invloed doen gevoelen De verpachting der 16 standplaatsen heeft dit jaar bijna f3000 minder opgebracht dan verleden jaar. Als gevolg hiervan hebben B. en W. zich de vraag gesteld of by zoo'n geringe opbrengst het nog wel loonend is kermis te houden. Tenslotte hebben toch de stadsbestuurders besloten de gunning te doen plaats hebben, zoodat voor dit jaar de kermis nog veilig is gesteld. De totaalopbrengst f9213 in 1934 Dinsdag jl. is het weer omgeslagen en maak te het druillge mistige, doch als regel zeer zach te weer, plaats voor lichte vorst Mooi op tyd, een vroegere winter beteekent steeds een grote strop die slechts dit jaar als uitzondering niet zoo zwaar zou zyn aangekomen. Tot nu toe kon geregeld bloemkool gesneden worden, het was alleen maar jammer dat er zoo weinig was en een betrekkeiyk gering aantal tuinders profiteerden van den flinken prijs die voor de laatste Streeker bloemkool werd betaald. Want het zyn nu inderdaad de laatste ge weest. Met het oog op de vorst was de maat slechts 10 cjn. alles wat nog waarde had wer<j opgehaald, zoodat Woensdag nog 125 schuiten, voor het meerendeel slechts kleine partytjes aan de veiling kwamen. De laatste week noteerde de groote maat bloemkool 10 A 16 voor le soort, en 6 A 10 gld. voor 2e soort. Ook Woensdag bestond weer goede kooplust en betaalde men voor de kleine kooltjes van f 6 tot f 11.50 voor le soort, van f 3 tot f 730 voor 2e soort en f 130 A f 3.20 voor 3e soort by een aanvoer van 32.000 stuks Export kwam den laateten tijd niet meer voor, het binnenland nam alles vlot op. stapelproducten E. M. M. Voor de leden der Coöperatie „Eendracht maakt macht” zyn Zaterdag- en Dinsdagavond in hotel „Assymburg” de tradi- tloneele feestvergaderlngen gehouden, die druk bezocht zijn. Door mej. Bos uit Amsterdam werd en korte rede gehouden over het nut der coö peratie en het werk der Handelskamer. De tóoneelvereenlging „OKK regisseur de beer V. Jongejans, kwam belde avonden voor het voetlicht met de comedle ,JCv* Bonheur” van H. Heyermans. Jaarvergadering Propogandaclub Dinsdag avond hield de plaatselijke R. K. Propaganda club „Plus X” haar jaarvergadering in het R K. Vereenlgingsgebouw. Deze vergadering uit sluitend voor leden en donateurs was goed be aat. De secretaris, de heer O. Degellng tas het Jaarverslag. Hierna was het woord aan kap. v. Dlest met het onderwerp „Spijkers met koppen”. Spr. be gon met een uitsleg te geven van de verhouding tusschen kerk en cultuur. Spr. memoreerde hoe de mensch van tegenwoordig te veel gehecht te aan het aardsche. Hierna werd een aardige film vertoond, welke b<j de aanwezigen zeer In den smaak viel. Witte Zee 145 manden 2500.Irene 95 man den 1800.—, Perseus 110 manden 2320.De Hoop 110 manden 1820Zwaluw 105 manden 2090.—, Amsterdam 490 manden 4660Zee leeuw 105 manden 2240.Jenny Elsa 70 man den 1750Jullstrife 55 manden 1830.Fla mingo 100 manden 1900. Huizenveiling Op Woensdag 9 Januari, na middag 2 uur werd in het Patronaatsgebouw een huizen- en grondveiling gehouden ten over staan van Notaris G. D. Boerlage te Velsen. A Een terrein te Heemskerk aan de Ooster- streng. groot 799 M2. Op bod door A. v. Driel ad f3000, niet gemynd. No. 1. Woonhuis, plaatselyk gemerkt 120. groot 2 Are 7 cA. Op bod door Th. de Waal. Uitgeest, ad f2400. niet gemynd. No. 2. Woonhuis, plaatselyk gemerkt 118, groot 2 Are 7 cA. Op bod door Th. de Waal. Uitgeest, ad t 2000. gemijnd door A. v. Driel op f200. No. 3. Woonhuis, plaatselyk gemerkt 116, groot 2 -Are 7 cA. Op bod door Th. de Waal. Uitgeest, ad f2200. Niet gemynd. No. 4. Woonhuis, plaatselyk gemerkt 114. groot 2 Are 7 cA. Op bod door Th. de Waal. Uitgeest, ad f2200. niet gemynd. No. 5. Woonhuis, plaatselyk groot 2 Are 7 cA. Op bod door Th. de Waal. Uitgeest, ad f2200. niet gemynd. BARNEVELD 10 Jan. Eierenveiling. Aan voer 750.000 stuks. Prys 34.10. Handel vlug ger. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Jan. Aangevoerd werden 4000 kg. wortelen 11.40. 38000 kg. roo- de kool 3.50—0.30, 64000 kg. gele kool 14.50, idem doorschot 1-2.70. 13000 kg. groene kool 13-2.40. 25000 kg. Deensche witte kool 0.70 1.70, 17000 kg. uien: gele uien 3.103.60. grove 3.103.70. gele drielingen 3.102.40. gele nep 1.90—2.10. BEVERWIJK. 9 Jan. Bloemenveiling „t Cen trum" Uitgezonderd enkele kwantuma extra bloemen brengen de trektulpen over 't algemeen een zacht, om nog maar niet te spreken van een te zacht prysje op en wanneer straks nog het sterk verhoogde Engeleche invoerrecht op broel- tulpen wordt toegepast, wat op t oogenbllk nog In de lucht hangt doch eerdaags wel werke lijkheid zal worden, dan is het voor den broeior een en al misère. Misschien beleven we het dan nog. dat soms voor het binnenland nog hoogere prijzen betaald worden als voor den export, daar de koopman wel degelijk rekening dient te houden met de daarby Komende kosten op het verhoogde invoer recht. Woensdag werd betaald voor: Will. Copland 18 41 cent. Will. Pitt 4596 cent. Allard Pierson 1438 cent. Telescopium 3665 cent. Vlctolre d' Olivelrra 3046 cent. Albino 7685 cent. Fred. Moore 1220 oent, Prins v. Oostenrijk 1525 ct., dele Prins 1628 cent, King of the Yellow 918 cent. Scarlet due 714 cent. Due Wit Max 10SO cent. Due de Berlin 918 cent. Calypeo 1423 cent, Herman Schlegel 1822 cent. Flamingo 16 23 cent. Ibis 13—21 cent. Rose la Reine 1431 cent, Ariadne 1320 cent, La Reine 1423 cent. Proserpine 12—31 cent, Cour, d' Or 1828 cent, El Toreador 13—23 cent. Anna Roozen 1636 ct.. Fred. Moore met bol en per pak 3635 cent, King of the Yellow 2434 cent, El Toreador 3636 ct., Cour, d’ Or 3240 cent, div. Hyacinten per 100 «t. 3065 cent. Crocussen per boeje 1028 cent. Narcissen 1525 cent. De aanvoer van Copland heert nu wel ongeveer haar hoogtepunt bereikt. BOVENKARSPHL, B Jan. ,X>e Tuinbouw" 475 baal Uien: grof 1.151.40. groote 1.151.60, drie lingen 6070 cent, nep 0.8a1 OO per baal. 33000 stugs Bloemkool: I 6 1011.50. II 2.907.30, III 1.504.20 per 100 stuks. 2500 Kg. Roode kool 3.10 3.60, 20000 kg. Gele kool 1.50—1.80 400 kg. Groene kool 2.3U. 1000 kg. Deensche Witte kool 0.701.30 per 100 kg. 12 zak Sprultkool 0.651.00 per zak. 50 baal Wortelen 4045 cent per baal. 1550 bos Tulpen: Moore 1417 cent, Copland 14 16 cent, Vlctolre 2730 cent. La Reine 1418 cent. Ibis 1315 cent, Pierson 2324 cent per bos. ENKHUIZEN, 9 Jan. Coöp. Bloemenveiling „Bloemenlust” Copland 1014 cent, idem II 78 cent, Ibl» 1214 cent. Idem II 710 cent. Moore 1014 cent. La Reine 1314 cent, idem II 79 cent. ENKHUIZEN. 8 Jan. Vlach. 5 vaartuigen met 850 pond Z.N. Bot 12.513.5 cent per pond. HOORN, 10 Jan. Kaasmarkt. Aan voer stapels, 6701 kg. Fabr. kl. 16, boeren kl. 17. Han del goed. HAARLEM, 9 Jan. Groentenmarkt. Lof 812 cent. Knakpeen 68 cent, Veldsla 20 cent per kg Boerenkool 1330 cent, Groene kool 2o50 cent, Gele kool 3060 cent. Andijvie 27—60 cent. Sp^jazle 5070 cent per kist. Bloemkool 715 cent, Roode kool 38 cent. Knolselderle 35 ct. per stuk. Spruiten 1.251.75 per zak. Prei 413 cent, Selderie i10 cent. Peterselie 310 cent per boe. NOOKD-SCHARWOUDE, 10 Jan. 14800 kg. Uien: Gele Nep 2.203.30. Drielingen 1.90—3.20, uien 3.203.60. Grove Uien 3.603.80, 5000 kg. Peen 1001.30, kleine Peen 0 900.70, 200 kg. Kroten 0.801.10. 149600 kg. Roode kool 3.40 5.70, doorschot 1.504 80. 41O00 kg. Deensche W. Looi 1.30—2.00, doorschot 0.802.00. 26400 kg. Gele kool 1.402.90, doorschot 1.002.20 OBDAM, 9 Jan. ,X>e Tuinbouw" 14000 kg. Roode kool 1.404.50, 9000 kg. Gele kool 1DO— 130.' 7500 kg. D. Witte kool O.70130, 11000 Mg. Uien 3 203.40, 350 kg. Wortelen 0801.00. PURMEREND, Jan. „Alslagvereèn. Beemtter, Purmerend en Omstreken” Aardappelen: Blau we 8096 cent per 25 kg. Witlof 1074 cent per 8 Kg. Bloemkool 21.00. Roode kool 1306.40, Savoye Kool 1.606.50 per 100 stuks. Sprultkool 0.352.10 per 15 kg. Boerenkool 3258 cent per kist van 10 kg Andyvle 1866 cent per kist. Bleten 40 cent per zak. Wortelen 2836 cent per zak. Uien 6287 cent. Idem Drielingen 20 cent per 25 Kg Prei 10.0017.40 per 100 boe. Appels: Zoete Bellefleur 14.0023.00, Bramley Seedling 15.00, Present van Engeland 7.0023.00, Relnette, goud 12.0035.00, Relnetten. oranje 6.0016.00, Reine d'Or 3 0016.00 per 100 kg. Peren: Com- tesse de Paris 4.0014.00, Gieser Wildeman 10.00, Wlnterjan 3.0010.00 per 100 kg. SCHAGEN, 10 Jan. Elerenveillng. Aan gevoerd werden. 42000 kipeieren. 52-54 kg. 3.60 tot 2.60, 56-58 kg. 2.70—2.90, 58-60 kg. 2303, 60-62 kg. 3—3.20. 62-65 kg. 3.208.60, kleine witte eieren 3302.60, 500 eer.deleren 3. SCHAGEN, 10 Jan. Veemarkt 10 Paarden 150 00300.00, 8 Magere Geldekoelen 80.00— 130, 36 vette koeien 150230, 2 vaarzen 60 110. 3 graskalveren 3545. 34 nuchtere kalveren 716. 108 vette schapen 1217. 154 overhou- ders 8—12, 5 bokken en geiten 3.34 vette varkens 3132 ct., 123 biggen 713.50, 7 ko- nynen 0.501.50, 6 kippen 3070 ct.. hanen 3080 ct. per stuk. ----- WARMENHUIZEN. 9 Jan. Groote Uien 330. trad. Zjjn gezicht werd toen vrlendeiyker, hy Drielingen 1.70, Stek 130. Gele kool 130330. ld. doorschot 1.303.20. Witte kool 0301.10. Sprutt- kool 9.20. Per 100 kg. WBBTLAND, 9 Jan. Veilingen v. d. bond West land. Export. Druiven 1335 cent per kg. Bchor- seneeren 2.106.30 per 100 kg. Spruiten 0.75 1.30 per kist Bloemkool 5.008.00 per 100. Binnenland. Druiven 3940 cent. Witlof 48 cent. Stoofperen 712 cent. Tafelappelen 10 16 cent, Tafelperen 21 cent per kg. Scbor- seneeren 2.106.70 per 100 kg.’ Bloemkool 3 00 7.50. Roode kool 1003.40, Savoye kool 1.00 3.00, Groene kool 1.002.00, Eieren 330—4.00 p. 100. Kelen 0.701.00, Prei 1.005.40, Selderie OM 130 per 100 boe. Andyvle 1546 cent. Boeren kool 1626 cent, Uien 3070 cent per kist. Verkeersongeval Een vrachtauto afkomstig uit Voorburg reed op den Uitweg onder deze ge meente tegen een telefoonpaal, waardoor deze gedeeltelijk werd vernield. Door den hevigen schok werd een persoon die achter op den auto zat er afgeslingerd. Dr. Vogelenzang uit Noor den die werd ontboden constateerde een oloed- ultstortlng in het dybeen. Jer auto Werd de ge troffene naar zijn woning,"vervoerd Tegen den bestuurder die eenlge hei}gelaars vervoerde en z(jn motorrijtuig voor die bestemming niet hsd laten keuren werd door de politie proces-ver baal opgemaakt. Toen eenige jaren geleden een aanvang werd gemaakt met het gewesteiyk organteeeren van R.K. Raadsleden, leden der Party, en tevens werd overgegaan tot het organiseered van een federatieve samenwerking tusschen deze ge- westeiyke Bonden en Centrales van Katho lieke Raadsleden, werd in het Reglement van die Federatie onder haar doelomschrijving ojn. opgenomen door in samenwerking met de R.K. Staatsparty in het by zonder met het Cen traal Adviesbureau voor Gemeentepolitiek dier Party op te stellen prlncipleele richtiynen, volgens welke, overeenkomstig de Katholick- staatkundlge beginselen, het bestuur en de huis houding van de gemeente behooren te worden gevoerd De hierbedoelde samenwerking, met name tusschen de Commissie van Toezicht en By- stand van het Centraal Adviesbureau en het Federatiebestuur, in deze Commissie vertegen woordigd, heeft thans, geiyk we reeds bericht ten, geleid tot de samenstelling van een „Leidraad voor R.K. Gemeenteraadsleden, le den der Party”, welke werd opgenomen in de jongste aflevering van het orgaan. „De Ge meenteraad”. Uitgaande van de algemeene Katholiek- staatkundige en maatschappelijke beginselen, kan de bedoeling van dezen leidraad niets an ders zyn. dan richtiynen aan te geven volgens welke zeer in het algemeen een gemeenteiyke politiek overeenkomstigdie beginselen behoort te worden gevoerd, maar waarby het oordeel over de verwezenlijking moet worden overge laten aan hen, die met het bestuur en de huis houding der gemeente zyn belast. Niemand hanteere dezen leidraad zonder zich terdege rekenschap te geven van het karakter, dat een gemeenteprogram heeft en noodzake lijk moet hebben, wil men aanspraak kunnen maken op een leidraad, welke in alle Nederland sche gemeenten moet kunnen worden gehan teerd. Een algemeen beginselprogram moet juist, omdat het algemeen Is, alle grondvra gen van het staatkundig leven beroeren, maar afdalend tot het byzondere zal men er ni*i- mer in slagen de groote verscheidenheid des levens In programpunten samen te vatten. Het is onmogelyk in een gemeenteprogram al de onderwerpen van gemeentebeleid samen te brengen, en niets heeft den samenstellers verder gelegen dan de gedachte, om het raads lid als het ware een vademecum te verschaffen, waarnaar hy slechts zou behoeven te grypen om. gesteld voor ’t nemen eener beslissing, het antwoord te vinden op de vraag, of hy zün stem vóór of tegen moet uitbrengen. Afgezien van de vraag of het mogelyk zou zjjn een concreet te volgen gedragsiyn voor te schrijven, is de zelfstandigheid van den volksvertegen woordiger een te kostbaar goed, dan dat ze op die wyze zou mogen worden beperkt. In den vorm van punten geeft deze leidraad na enkele uiteenzettingen over de gemeente, haar positie in den Nederlandscben Staat en de functie van den raad, een zeer beknopt overzicht over de volgende punten: openbare orde en veiligheid. Zondagsrust en Vastentyd, openbare zedeiykhetd, onderwys en volksont wikkeling. volksgezondheid, volkshuisvesting en stedenbouw, verkeer, handel en nyverheid, ar menzorg, werkloozensteun. rechtspositie en sa laris van het gemeentepersoneel, en, de gemeen tearbeiders, gemeente en middenstand, gemeen te en boerenstand, financiën, bedryven en ad ministratie. Deze Leidraad is ook afzonderlek verkrijg baar. Toezending van de handige brochure ge schiedt na storting van 35 ct. op postrekening no. 239455 van den Secretaris der Federatie van R K. Gemeenteraadsleden, Maurilskade 25. Cursus Donderdagavond half acht wy>rdt de vierde les gegeven van den Apologetischen cursus door den Weleerw. Heer S. Mol. Burgerlijke Stand Geboren: Joseph Jacob, z. van Pieter Koopman en Maria Beerepoot Cornells, z. van Karei Jozef Koper en Geertje Meester Geertruida Maria, d van Petrus Jo seph Nleuweboer en Suzanna Flak Gerar dus. z. van Wilhelmus van Galen en Catharina van der Gulik Volkert, z. van Nlcolaas Hof land en Maria Johanna Fit Petrus Wilhel mus, z. van Hendrlcus H J. van ReMsen en Johanna Vlaar Catharina, d. van Pieter Neu- vel en Aaltje Haring Catharina Maria, van Cornells Neefjes en Catharina Bakker Martha Geertruida. d. van Dirk Baas en Chris tina Ooljevaar Theodorus, z. van Gerardus Bregman en Cornelia sym Gestolen De heer K alhier had in Am sterdam een winterjas gekocht, welke een kleine verandering moest ondergaan en zou nagezon den worden. Dit gebeurde jnet den vracht-auto- dlenst van den heer O. alhier. BIJ aankomst tn Assendelft bleek de doos. Inhoudend de jas en een mantel niet meer in den wagen te zyn. Handige vingers hadden vermoedeiyk In Am sterdam reeds de doos met Inhoud van eigenaar doen veranderen. De houder van den vrachtdlenst diefstal verzekert, zoodat een week uitstel moest worden gegeven om een nieuw stel te maken. Naar men ons meedeelde, wordt vooral in Amsterdam uit vrachtauto's veel gestolen, waarom de beer G. zich dan ook verzekerd had tegen de gevolgen. BurgerlUke Stand GeborenMartlnus Gerardus 1. van M. Dekker en Fr. Servaas; Cornelia Arend d. van Jac. Heynen en H. Schel vis. Gehuwd: P. J. F. Hoefsmid en B. J. Kluft. Overleden: Dirk Deen S3 jaar wedn. van Aafje Zwerver. IJMUIDEN, 9 Jan. Rljksvischafslag. Tarbot 0.75—1.00 per kg. Griet 15 50—29.00 per 50 kg. Tong 0.90—140 per kg. Groote Schol 1330— 10.00, Middel Schol 15.00—17.00, Zetschol 11M—. 23.00. kleine Schol 13.5025.00, Schar 8.00— 14.00 per 50 kg. Rog 17.00—23 00 per 20 stuks. Vleet 1.07230 per stuk. Pieterman en Poon 7.008.50, groote Schelvlsch 40.00, middel Schelvlsch 36.00. kl. mldd. Schelvlsch 24.05— 35.00, kleine Schelvlsch 153021.00 per 50 kg. Kabeljauw 25.0044.00 per 125 kg. Gullen 630 15.00 per 50 kg. Leng 0.651.85 per stuk. Heilbot 0.75—1.10 per kg. Wyting 530—1630 per 50 kg. Kooivisch 16—66 cent per stuk. Ma kreel 11.00 per 50 kg. r Door de afdeelingen Texel en Rotterdam, Schiedam en Omstreken werd gewezen op de nadeeten. welke verbonden zyn aan de invoe ring van den Midden-Europeeschen tijd. Het hoofdbestuur was mede van oordeel, dat by in voering van den Midden-Europeeschen tyd spe ciaal de veehoudersbedryven hiervan moeiiyk- heden zullen ondervinden in verband met de aflevering van de zuivelproducten aan de groote steden Indien toch In ons land de Mldden-Europee- sche tyd Ingang zal vinden, zou zulks beteeke- nen, dat het bedryf ongeveer drie kwartier vroe ger zou moeten beginnen. Aansluiting by den West-Europeeschen tyd kwam het hoofdbe stuur juister voor, zoodat besloten werd tot de Eerste Kamer het verzoek te richten het wets ontwerp tot Invoering van den Midden-Eurobee- schen tijd niet te aanvaarden. Hierna werden door den heer B. Biesheuvel mede namens de overige aanwezige aftredende hoofdbestuursleden aan het hoofdbestuur woor den van dank gesproken voor de prettige en aangename samenwerking, welke zij. die thans aftreden, van het hoofdbestuur en van het secretariaat hebben mogen ondervinden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2