Pluimvee eieren c mfinYLL en r I RADIO-PROGRAMMA van tandpa/ta Verstopping De weerstoestand 7 Ik Een nieuwe behandeling „verstopping" 1 Bij Ruwe Gesprongen Handen MAANDAG 14 JANUARI 1935 udtihtid Effecten gestolen Zuiderzee-vereeniging I Ver ach brood aan het ontbijt Verdachte brand te Enschede De bewoner gearresteerd SMOKKELEN NAAR BELGIË UIT DE R.K. STAATSPARTIJ Indische Legeravond JEUGDBEWEGING IN INDIË TUINBOUW-LOONEN NAT. RECLASSEERINGSDAG SCHIP GESTRAND De opvarenden gered Aan de gevolgen overleden ACTIE BIJ SLACHTERIJEN Dr. Colyn spreekt MET LUCIFERS GESPEELD Overeenkomst spoedig verwacht Kindje ernstig gewond Het bioscoopconflict te Venray STAKING GEËINDIGD o» Staatsbladen afgekondigd Jhr. van Kamebeek in India STILLE OMGANG Positie K XVIII i Tegen ry wiel dief drie jaar geëischt Crisismaatregelen voor 1935 vastgesteld Spoedige oplossing van het vraagstuk? DIOC. HAARL. ATHLETIEK- KRING LOONSVERLAGING THANS GOEDGEKEURD HANDEL IN GEPELDE GARNALEN Verbodsbepalingen voor enkele oereenigingen onvermydelyk Medewerking der gemeenten vpnocht Mr. G. Vissering af getreden als voorzitter Jaarvergadering uitgeateld tot 17 Febr. a.g. TARIEFSVERLAGING BIJ DE A. T. O. H. M. de Koningin en Prinses Juliana onder de aan wezigen Leden van het gilde ontwikkelen groote activiteit Mljnhardt’s LaxeertabltttiR DE STORM VAN VERLEDEN WEEK Groote activiteit in de plaatselyke afdeelingen 1 Handhaving van het loopend contract gevraagd Het reizen over den Afsluitdijk wordt goedkooper F By inbraak aan da Keizersgracht Dinsdag 15 Januari 1935 Nachtelijke overvallen op stations hi 30 Gre- de spaarza- hi Bi BI Bi (Nadruk verboden). bu Mi 13 De verlaging van S pcU Ingaande 1 Januari n» en Ml ke wi tel of moeilijke en onregel matige stoelgang lei tel BATAVIA. 12 Jan. (Aneta). In verband met de richting, waarin de jeugdvertakklngen van de Partal Indonesia rich bewogen, zyn verder» huiszoekingen geschied, zoowel te Bata via als elders De uitslag hiervan heeft tot de conclusie geleld, dat voor enkele jeugdvereenl- gingen volledige verbodsbepalingen onvermijde lijk zyn. Naar de „Volkskr verneemt. Is reeds gerul- men tijd onder leiding van den R. K. Slagers- gesellenbond JBt. Joris” een actie gaande by de N.V. Zwanenberg» Slachterijen te Oes, In verband met den afloop der collectieve arbeids overeenkomst. De onderhandellngen loopen vermoedeltjk ten einde en men mag een goed resultaat verwach ten. Over een der punten, waarop men by de onderhandellngen geen volledige overeenstem ming kon bereiken, sal een arbltrage-commls- rie van drie personen uitspraak doen. Door de firma Hertog te Oss is eveneens de collectieve arbeidsovereenkomst door den werk gever per Februari is opgelegd. Deser dagen vond hierover de eerste conferentie plaats tus schen den werkgever en ,Bt. Joris’’ en den R. K. Fabrieksarbeidersbond. De jaarvergadering van den Diocesanen Haar- letnachen Athletlekkring, die oorspronkelijk sou worden gehouden op Zondag 30 Jan. Is uitgesteld tot Zondag 17 Febr. as. In het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen te ’s Gravenhage Is Zaterdag de Indische legeravond gehouden, welke was georgrnlseerd door de afd. Den Haag van bet Nationaal Jon geren Verbond. Tal van autoriteiten waren aanwezig, o.w. de minister van Defensie, mr. dr. L. N. Deckers en oud-mlnlster Welter. Te acht uur kwamen Hl M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana binnen, terwyi bet muziekkorps het „Wilhelmus” deed hooren. Hjn concert Dostal In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, ojn- streeks drie uur, la te Enschede brand uitge broken in het perceel Usselerweg 86, bewoond door het gezin van T. By aankomst van de brandweer bleken zich In het bewuste perceel vier niet met elkaar In verband staande vuurhaarden te bevinden, het geen voor de politie aanleiding was den bewo ner In hechtenis te nemen. Het huls brandde grootendeels uit, terwyi van den Inboedel weinig of niets kon worden gered. Zaterdagnacht Is in het St. Elisabeths Zie kenhuis te Arnhem overleden de chauffeur E. T. 8. uit Haarlem, die In den nacht van Za terdag op Zondag JJ. by een auto-ongeval onder Heelsum ernstig werd gewond. <K lei Bi ot Vi 1* T) «8 VO al) 1st NI te Lo let Alles in het gebouw is overhoop gehaald. Na dit bezoek zyn zy naar de buren gegaan. Daar hebben zy een paar metalen kistjes gevonden, vermoedende, dat er geld in zat. zy bevatten echter slechts papieren, die alleen waarde voor de firma hadden. Een bedrag van tien gulden aan klein geld Is tenslotte nog In hun handen gevallen. De nummers der effecten zyn bekend, bet zyn: 1 Obligatie van 107 pet. Gen. Dep. de la Reine nr. B 5684, coupon 1 Juli 1935. 5 stukken elk 1000 dollar, Adjustments Bods Chicago MUwauke nrs. 10518, 31641, 33131. 39908. 40995. 1 stuk van 1000 dollar Kon. Olie, 4 pet. rente, NT. 2326. coupon 1 April 1935. 1 stuk van 1000 gulden Dultschland (Young) 5 pct. No. 4414, '33 9709. 1 Juni 1935. 2 stukken van 1000 dollar Bataafse he Petro leum, 4 pet. NT. resp. 16296 en 23913, coupon 1 Juli 1935. 1 stuk fteckar 6 pet. 1000 gulden, zonder cou- ponblad. Het publiek wordt verzocht by aanbieding van een der bovenvermelde effecten terstond het bureau Mamlxstraat er van in kennte te stellen. dv <b hu ael te he let N< Hl zo tei k Tydens stormweer ts het motorschip „Peter Nella”, metende 148 ton. schipper A. Verburg, gedomicilieerd te Vreeswijk, geladen met UJn- koeken op reis van Delft naar Akrum op bet Vrouwenzand by Stavoren gestrand De schipper heesch de noodvlag. Een hiwoner van Stavoren, Tj. Bleeker, bracht den schipper en zyn vrouw behouden aan den wal. Men vreest voor het behoud van schip en la ding. vo tei regelt men vlug zonder kramp of pijn met Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten Voor de rechtbank te Rotterdam beeft zich te verantwoorden gehad de 19-jarige fabrieks arbeider B. M. te Rotterdam, die rich in de maand October van bet vorige jaar had schul dig gemaakt aan diefstal van een groot aantal fietsen te Vlaardingen en Schiedam In de dagvaarding stond een zevental dief stallen vermeld, welke verdachte bekend had te hebben gepleegd. Het OM «lachte tegen verdachte, die door nw. Reumer «en vaste klant van den straf rechter genoemd werd, drie jaar gevangenis straf. k Uitspraak 17 dezer, Naar wy vernemen, heeft de A. T. O., die by haar vervoer over den Afslultdyk scherpe con currentie ondervindt, besloten het tarief te herzien en het reizen over den Afs^iltdyk aan- merkeiyk in prijs te verlagen. Over verschillende afstanden sal deze Prijs verlaging van 3040 pet. gedragen. Zoodra de noodlge Instanties doorloopen zyn, zal de ver laging Ingaan. De voorzitter, mr. Th. M. Bautz. sprak in *t bizonder woorden van welkom tot de beide vor- staiyke personen, den minister-president dr. Coiyn en den minister van Defensie. Hierna werd wederom het „Wilhelmus" ge speeld, gevolgd door een driewerf hoezee voor Koningin en Prinses. Generaal-majoor M Boerstra chef van den Generalen Staf van het Kon. Ned.-Indische Leger, hield vervolgens een rede, waarin hy om. willen Generaal Van Heutz en den hier aanwezigen Generaal Swart huldigde als twee van de grootsten, die als leiders van de weer macht In Indlë het gezag hebben versterkt. Spr. schetste verder de noodsakeiykheld in de handhaving van orde en rust en de belang- rijke taak, welke aan ons leger in Indlë Is op gedragen. In aansluiting op de onlangs in de pers ver schenen mededeellngen omtrent de crisismaat regelen voor 1935 ten aanzien van pluimvee en eieren kan thans worden bericht dat een dezer dagen In de Staatscourant zal verschynen de Crisis-Plulmveehouderijbeschlkklng 1935 I, be vattende de voornaamste uitvoeringsmaatrege len van het Crlsis-Plulmveehouderijbesluit 1935 X, hetwelk op 1 Januari 1935 In werking Is ge treden. By den landbouwer den D. uit Berllcum Is in de woonkamer een begin van brand ontstaan, waarby een kindje van zeventien maanden zware brandwonden opliep. Voor bet leven van de arme kleine wordt gevreesd. De brand te vermoedeiyk ontstaan, doordat het kind met lucifers speelde. De vlammen waren spoedig gedoofd. met orkest. Peter Benoit 10 So Gramo- foonmuzlek 10.45 Dansmuziek door het Radio-Jazz-orkest o. 1. v. Ferry Jusa. De groote beteekente van dezen plotselingen ommekeer in de weersgesteldheid ligt in het feit, dat wy hier te doen hadden met een van die plotselinge en onverwacht tot ontwikkeling komende stormdepressies, die slechts nu en dan voorkomen tydens den snellen overgang van rustig weer op sterk actleven toestand In den dampkring. Daarnaast te de ’ommekeer natuur- iyk van belang omdat deze een eind maakte aan de dreigende vorstkansen in West-Europa. Dat het intusschen toch koud weer te gebleven ligt hieraan, dat Inplaats van een toestrooming van koude lucht uit het Oosten thans een van koude lucht uit het hooge Noorden te gekomen. Voor- loopig zal het weer dan ook wel koud blijven. Tot opvolger van den overleden heer O. Elaenbui g als voorzitter van 1 Amsterdamse he Geselschap van den Stillen Omgang heeft de Blsschop van Alph. Elzenburgdie het oudste lid van het be- 15 P£t van i Januari tot 1 April; Stuur van dit Gezelschap la. De minister van Waterstaat heeft thans goed gekeurd: de verlaging der loonen by de Maaa-Buurt- •poorweg met 5 pet., Ingaande 1 Januari 1935. onder voorbehoud, dat van 1 Januari tot 1 April een toelage van 2% pct. van het loon sal war den toegekend: de verlaging van de loonen by de Gootoche met 10 pct. van 1 Januari JJ. af, onder voorbe- Haarlem benoemd diens oudsten zoon, den heer I houd van het verleenen van een toeslag van De K XVIII seinde Zaterdag: 12 Januari 12 uur ware plaats 3 gr. 31 mln. Zuid en 20 gr. 19 min. weet. Allee wel. geen byzonder heden. 1935. by de „Oosteiyk Groningen”, terwyi over de tweede 5 pct., die 1 Juli zou Ingaan, nog nader zal worden beslist; De verlaging van 10 pct. by de Noord-Zuld- Hollandsche Stoomtram My. op 1 Januari JJ., onder voorbehoud van het verleenen van een toelage van 3H pct. van 1 Januari tot 1 April of zooveel lager als mogelyk zal biyken. WARHCHAC, 133» M. 4.30 n m Piano recital 5.35 Het Poznans Strijkkwartet «30 Populair concert 7.20 Gramofoon 8.30 ..PastoureUle”, muziek v. J. Makla- klewlcz 10.38 Dansmuziek. Men kan dit nu wal als een vooruitgang be schouwen In het bakkersbedrijf, wy zien het als een grooten druk op het mlddenstandsoedryf. dat het weelde-artikel de koelkast of de y«- kamer niet kan aanschaffen en daarom wordt beconcurreerd door den grooten broei. J Het orgaan van den Ned. Bakkersbond meld de verder, dat de bakkersorganisaties thans spoedig een besluit dienen te nemen ten aan- zien der kwestie. In een vergadering van het bestuur is onder voorzitterschap van den heer F. C. Staehle be sloten. den minister van Sociale Zaken volledig in te lichten. WaarschUnlyk zullen vertegen woordigers van den bond Woensdag 16 dezer door den minister worden ontvangen. De minister van koloniën, minister-president dr. H, Ooiyn, daarna het woord verkrijgend, wilde enkele woorden spreken, omdat het doel van dezen avond strekt tot versterking van de nationale gedachte en den band die Neder land bindt met zyn gewesten In AzMS, Amerika en een deel In Australië. De tweede reden te van persooniyken aard. Spreker beeft van syn 16 Indische jaren er 14 by diet leger en daarvan elf te velde daar te lande doorgebracht. En al waren wy arm als luitenants, wy streden met blijmoedig heid. Voorts verheugde spr. zich over den goeden geest, die ten opzichte van Indl« heerscht en waarvan ook de beste verwachtingen voor de toakoBist mogen worden gekoesterd. Spr. bracht verschillende groote figuren uit de historie van bet Konlnkiyke Indische rijk In herinnering en noemde In het bysondsr ge neraal Van Heutas. Na de rede van Minister Coiyn volgde op het tooneel een aardige demonstratie van e«n groep leden van de Koloniale Reserve uit NU- tnegen. Met groote snelheid heeft zich Vrijdag van de vorige week een geheel nieuwe luchtdrukverdee- ling over West-Europa ontwikkeld, die een on verwachte wending aan het verloop der weers gesteldheid heeft gegeven en aanleiding te geworden tot het losborsten van een zwaren storm. Terwyi Donderdag over het gebied tusschen Ijsland en Schotland de luchtdrukver- deellng nog vry geiykmatlg was, een toestand, waarby zich gemakkeiyk verrassende meteoro logische gebeurtenissen kunnen ontwikkelen, was Vrijdag een nieuwe depressie verschenen, die zeer snel tot een zeer actief stormveld uitbreldde. Een aanvankeiyk lichte barometerdallng was hier te lande het eerste voorteeken van den naderenden storm Later op den dag is de baro meter onrustbarend snel gfan dalen en in den avond te de storm In vqlle kracht opgestoken. Daarna te de depressie in Noordoosteiyke rich ting verder getrokken, zoodat het weer hier gaandeweg verbeterde hoewel het nog den ge- heelen Zaterdag buiig en koud te gebleven. Den 12 Januari 1935 zyn afgekondigd de Staatsbladen No. 8. Besluit van den 9den Januari 1935. tot wyzlglng en aanvulling van het Kotunkiyk besluit van 3 Augustus 1933 (Staatsblad no. 47»), tot regeling van de toekenning ven wachtgeld aan Burgeriyke Ryksambtenaren. sooals dat laatsteiyk te gewyslgd by Komnkiyk besluit van 28 December 1933 (Staatsblad no. 748); No. 722 Besluit van den 29sten December 1934, tot Intrekking van de Crisis-Varkenswet 1933 (Staatsblad no. 374) en tot wyaiglng van het Crtete-Varkensbealult 1933. Jen. Alleen de vormen en de zijn zonder tal. In deze beschikking te geregeld hoeveel eieren een kulkenbroeder aan wien op grond van het bepaalde in het Criste-Plulmveehouderybeslult 1935 I een broedvergunntng te verstrekt, dit Jaar in zyn broedmachines zal mogen Inleggen. De toewyzing te voor alle kuikenbroeders. die in 1934 hun bedryf uitoefenden, gebaseerd op percentages van de hoeveelheid eieren, die zy In 1934 vóór 13 April 1934 In hun broedmachines hebben Ingelegd. By de toewyzing dezer per centages Is In de eerste plaats onderscheid gemaakt tusschen kulkenbrotglers die ten ge- noege der Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee kunnen aantoonen, dat zy gewoon zijn de uit de door hen In hun broedmachines ingelegde eieren geboren kuikens uitsluitend te bestemmen voor verjonging van den pluim- veestapel op eigen bedrijf en kuikenbroeders. die dit niet kunnen aantoonen. Voorts te een verschillend percentage toege kend naar, gelang kuikenbroeders zich al qf niet tegenover genoemde Centrale verbbndeh "hebben uitsluitend eieren in hun broedmachines in te leggen, welke rechtstreeks betrokken zyn van fokkers en/of houders van vermeerdertngsbe- dryven. BATAVIA. 13 Jan. (Aneta). Jhr. Van Kamebeek sal tydens zyn tournee over J»** op 15 Januari ook Solo bezoeken. Hy zal ver blijf houden ten paleize van den Gouverneur, terwyi hy ontvangen zal worden door den Boenen, die een dansvoorstelling aanbiedt. Verder sal Jhr. van Kamebeek ook den Msng- koenegoro een bezoek brengen. Op 17 Januari sal hy op syn tournée verder gaan. Het officieel orgaan van den Ned Bakkers- bond bericht In zyn jongste nummer os. volgende wy hebben vernomen, dat In een plaatsje, een voorstad van Rotterdam, lederen morgen de winkel van een firma vol staat met koopers of koopsters en dat op het station, vanwaar de fo rensen vertrekken naar de stad, waar zy hun dagtaak hebben, «eer velen in hun tasschen dit versche brood meenemen en dat dit vooral op den eersten Maandag zeer groote afmetingen heeft aangenomen, zoodat men weldra In ge noemden winkel „uitverkocht” was. Uit alle deelen van ons land komen berichten binnen over een levendige activiteit In de plaat- seiyke afdeelingen der R. K. Staatsparty Dit te vooral merkbaar door den aanhoudenden groei van het ledental der afdeelingen. Naar alle waarechUniykheld spant de afdee- ling Heerlen de kroon, waar In de maand De cember. dank zy den ingespannen arbeid der propagandisten, ongeveer 1000 nieuwe leden werden Ingeschreven. ROSfE, 420.8 M. 4.30 Het Esperla- kwlntet 4 30 Populair kwintetconcert 8 05 Gever, concert 9.5010.30 Danamu- ziek. TOtTGt’SE, 3Z8.8 M. «.35 Operette- fragmenten 7 35 Concert 7 50 Accor- deonvoordracht 8 30 „Rlgoletto". opera v. G. Verdl 8 50 Salonorkest 9 30 Ope- rettefragmenten 10 35 Hawaltan-gultaar- voordracht 10 50 Zangvoordracht 11.10 Salonorkest 11.30 Klankfllmfrag- menten 11 35—11.50 Symphonleconcert. Ts Loosdulnen heeft een bespreking plaats gehad tusschen de besturen van de afdeelingen van den R. K. Land- en Tuinbouwbond, den Chr. Boeren- en Tuinder bond en den Ned. Tulndersbond met de vertegenwoordigers van de drie landarbeldersorganlsatles. Aan de arbeidersorganisaties was het voor stel gedaan, dat over het komende seizoen een loonkorting van 3 5 4 gulden per week zou worden toegepest, met dien verstande dat een fonds zal worden gevormd, waaruit de gehuw den, met uitsondering van hen. die meer dan 25 per week verdienen, een wekeiykschen by- slag zullen ontvangen. De landarbeideraorganl- satles wenschen echter de loonen en verdere arbeidsvoorwaarden van het contract 1934—1935 te handhaven. By een firma in tapijten en meubelen aan de Keizersgracht te Amsterdam te Zondag nacht Ingebroken. Aan - de achterzyde van het gebouw zyn de dieven binnengekomen, zy hebben daar geiykstraats een bezoek ge bracht, waar een party sokken wordt vermist. Voorts zyn zy gegaan naar de eerste verdieping, waar zy een brandkast hebben opengebroken. De buit bedroeg hier ongeveer zeshonderd gul den aan geld. Vervolgens gingen zy naar de tweede verdieping, waar eveneens een brandkast werd geforceerd. In deze kast werd een party effecten gevonden, welke werd meegenomen. X tegen IJ over Z: „Geen kwaje kerel die Z. Hij heeft goeie dingen. Jammer maar, dat hij zich zoo voelt. Z'n ijdelheid, nietwaar".... Z tegen IJ over X: ,Jk mag die X wel. Hij moest alleen wat minder ijdel zijn. Want daardoor".... Geachte lezer en beminnelijke leze- res, is het u niet dikwijls overkomen, heel dikwijls zelfs, dat u dit oordeel hoorde uitspreken van X over Z vul zelf de namen maar in en van Z over X? Ook van een vrouwelijke X over een vrouwelijke Z, en omge keerd? Hebt ge misschien zelf niet Neen, laat ik die suppositie snel on derdrukken! Maar in 't algemeen gesproken men kan veel spreken in ‘t algemeen mag ik dit wel zeggen, dat er geen gebrek is, waarvan de menschen el kander meer betichten, dan ijdelheid. Geen gebrek ook, waaraan zij, die het 't naarstigst ontdekken bij ande ren, zelf doorgaans het meest mank gaan. Wie lijdt er eigenlijk niet aan? Wie vertoont niet, bij tijd en wijle (zacht uitgedrukt) en steeds te onpas, edn Ie aanstellerij, een méér dan een psnd zou,worden. By Aen onderzoek naar de juistheid van dit bericht bleek ons. dat men In de afdeelingen van de administratie der Spoorwegen, waar deze zaak bekend zou moeten zyn, sterk den Indruk had, dat dit bericht een canard was. Men wees er daarby op, dat de inbraken, waarop gedoeld wordt, juist geschiedden In een nacht van Zondag op Maandag, wanneer er geen personeel op de stations aanwezig te. Dit was ook het geval by de Inbraak In het station te Geldermateen, waarover In het bericht ge sproken wordt. Bewapening van het personeel zou dus geen zin hebben. 1 In het „Leidsche Dagblad” kwam een bericht voor, dat 'het spoorwegpersoneel, dat des nachts op de stations dienst doet, in verband m«t Inbraken, hebben plaats gehad, bewa- Naar wy vernemen, syn het Nederlandsch Genootschap tot Zedelyke verbetering der Ge vangenen. de R. K. ReclasseeringsvereerJglng, de Frotestantach Chrteteiyke Reclasseerings- vereeniglng. het Leger des Hells, de Ned. Ver. tot Afschaffing van Air. Dranken, de Nat. Chr. Geheel Onthouders Ver., de L O. O. T. en an dere reclaeeeeringsvereeniglngen in totaal 26 tot overeenstemming gekomen, omtrent de verdeellng van da gelden, dia voortaan geza- menlyk op één dag In het jaar sullen worden gecollecteerd. Het ligt In bet voornemen om te komen tot de organtealie van een Naüonalen Reel seen ringsdsg. dia dit jaar voor het eerst sal worden gehouden 19 Mei as. De Minister van Blnnenlandsche Zaken heeft een achryven gezonden aan de gemeentebestu ren betreffende den natlonalen Reclaaseerings- dag. l Met het oog op het groote belang van het werk van dese vereenlglng, verzoekt de Mi nister dsn gemeentebesturen, tot het welslagen der inzameling zoo eenlgszlns mogelyk. hun medewerking te verleenen. In de Nederlandsche Staatscourant te ver schenen het Konlnkiyk Besluit van 19 Decem ber 1934 no. 37. tot het verleenen van onthef fing van het bepaalde in artikel 3. lid 2, van het consumptiegamalenbeslult 19341. Dit onthefftngs-Besluit houdt in. dat groot handelaren in gepelde consumptlegarnalen. welke geen bedrijf als garnalenpeller uitoefe nen, garnalen, ten aanfien waarvan zy ten genoege de Nederlandsche Vtescherijcentrale kunnen aantoonen, dat zy deze reeds op den dag dat het Consumptie-Oarnalenbesluit in wer king te getreden, zijnde 24 November j.l„ In Repelden toestand in voorraad hadden, mogen afleveren. Als voorwaarde hlerby te echter gesteld, dat zy tegenover genoemde Centrale de verplich ting op zich genomen hebben deze garnalen niet te verkoopen dan voor of boven den door den Minister vastgestelden minlmumprys. wel ke prijs f 0 9254 per K G., af pakhuis bedraagt. Grossiers, die gebruik willen maken van de verleende ontheffing, kunnen zich daartoe by de Nederlandsche Vtescherycentrale, Besuiden- houtscheweg 109, 's Gravenhage, opgeven. HILVEK»l'M, 1875 M. AVRO 8 00 Gramofoon 10.00 Morgenwijding 19 15 Gramofoon 10 30 Het ensemble Llsmonde 12.30 Gramofoon 1.30 Het Omroep orkest o 1. v Nico Treep 3 00 Knipcur sus 4.15 Gramofoon 4.30 Radlokln- derkoorzang o. 1. v Jacob Hamel .5.00 Verbalen voor kleinere kinderen: mevr. Ant v. Dijk 00 Het Wiener Bohème- orkeat 7.00 Planovoordracht 7.30 Eii- gelsche les v. beginner» door Fred Fry 8.00 Vu Dlu 8 05 Het Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep 8 40 Voordracht: mr A. W. Kamp 9.00 Het Wiener Bohème- Orkest 11.00 Vu Dia» 11.1013 00 Lilly Qyenee en haar 30 Zigeunerinnen. In de laatste vergadering van het Bestuur der Zuldenee-vereeniging heeft naar wy verne men de voorzitter van dit college. Mr. G. Vis sering. mededeeling gedaan van zijn besluit tot aftreden, uitdrukking gevende aan zyn wensch, de leiding der vereenlglng over te geven aan een jongere kracht. De vergadering had dit besluit te eerbiedigen, doch wenschte nadrukkeiyk haren president als lid van het bestuur te behouden, zy het dan niet langer als voorzitter, aan welk verzoek Mr. Vissering gehoor gaf. Met algemeene stemmen werd vervolgens tot voorzitter der Zuiderzee-Vereeniglng verkozen prof. dr. H. N. ter "Veen, te Amsterdam. By monde van den ondej-voorzitter, Mr. H. Smeenge. werd daarop het voorstel gedaan, den af getreden titularis tot eerelid der Zuiderzee- Vereeniglng te benoemen, welk voorstel even spontaan door de vergadering werd aangenomen. Men schrijft ons van de Zuider-grenzen: De smokkelhandel tiert thans weder welig en zoowel van Nederland naar België als in om gekeerde richting ontwikkelen de leden van het „gilde” een zeer groote activiteit. De zoogenaamde zware smokkel (dat te die van vee van Nederland naar België) biyft voor de echte „broers” in het vak de groote aan- trekkeiykheld uitmaken. Vooral nu de nachten lang en bitter koud zyn, speculeeren de amok- kelaars op de verminderde waakzaamheid der Belgische douaniers. Het verluidt dan ook, dat de bekende gepantserde groote veevrachtauto s, veelal met aanhangwagens, In deze eerste Ja- nuartweken hun activiteit tot buitengewone hoogte hebben opgevoerd. Van België naar Nederland biyven suiker en margarine de favorlte-artlkelen. Den laatsten tyd maakt echter weer een nieuw smokkelar- tikel opgang, namelyk bloem voor de bereiding van brood. Dit te In België aanzieniyk goed kooper dan hier De befaamde „goede neus" der smokkelaars heeft er voor gezorgd, dat deze nieuwe kans Intensief wordt uitgebuit, althans, dat beproefd wordt dit te doen. Gemakkeiyk is dit echter niet, want de grenzen zyn sterker bewaakt dan ooit te voren. tikje pose, eejzMJci tikje pedanterie? tikje? De kwaal is alg< me uitzonderingen —Idle zijn er in- HUIZEN. SO1.S M. KRO 8 00—0.15 Gramofoon 10 0010 30 Gramofoon 10.301100 Muziekuitzending voor fabrie ken 110011 30 Gramofoon 11.30 12 00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L H Rerquin 1201—12 15 Politieberich ten 12.152.00 Lunchconcert door het Kro-Orkest o. 1. v. Johan Gerritsen 2 00 3.00 Vrouwen uurtje - 3.004.00 Mode- cursua 5.105.50 Het Kro-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen 5.506.05 Gramofoon- muziek 6 05- --6 40 Het Kro-orkest (ver volg) 6.40 -7.00 Esperantocursus door P Heilker 7 (XX7.15 Politieberichten 7 157.35 De sociale zijde der geslachts ziek tebestrljdlng door dr. E. H Hermans 7.35—8 00 Kamermuziek Louise Wijn gaarden en Johan LlgtelHn 8.00—8.05 Vaz Dlas 8.058.15 Gramofoon 8 15- 9.00 José en zijn orkest m. m. Iren en Lucian (aansluiting met Heek. ’s-Graven- hage) 9 009.15 De Internationale Sportrevue door Passepartout 9.15— 10.10 Solistenconcert door het Kro-Sym- phonie«orkest (UB.O.) o. 1. Henri van Goudoever m. m. v. Nicolai Orloff, klavier 10 1010.25 Voordracht door Vincent Berghegge 10.2510.30 Gramofoonmu- Biek 10 3010 35 Vaz Dlas 10.35— 11.15 Het Kro-Symphonie-orkest (U.S.O.) 11.1512 00 José en zijn orkest. Men bemerkt hei soms self niet, dat de ■toelgang in de war is. Wat ge wel consta teert? 'n Loom opgeblazen gevoel, duizelig heid, beslagen tong, hoofdpijn en meer van die ongemakken. Maak eens „Schoon Schip** met de nieuwste vinding van Apotheker Dumont: Laxeer-Akkertjes. Ge proeft nietsI Geen paardenmiddel, dat Uw gestel in de war brengt, det U buikloop en hernieuwde constipatie loesorgt. maar een prettig zacht werkend laxeermiddel, hetwelk Uw inge wanden schoon maakt on do normale wer king daarvan herstelt. De bestanddeelen i plantaardige stoften, gal-extracten, melk- zuur-formenten en chlorophylle werken gezamenlijk op Uw geheele gestel. Laxeer- Akkertjes geven voldoende, doch niet over dreven ontlasting en regelen op natuurlijke wijze de moeit natuurlijke menschelijke verrichting. Probeert so eens I Ge zult verbaasd en verrukt zijn over de blijvende gunstige werking. Per 12 stuks 60 cent, neem: Laxeer-Akkertjes BERLIJN, 356.7 M. 5.50 Liederen V. Johannes Brahms 3.30 Het Eweler strijk trio 7.30 Populair concert 8.30 Caba- retprogr. 9.40 Miozartprogr. BEROMl'NSTER. 539.6 M. mofoon 7.30 Symphonleconcert. BOEDAPEST, 550.5 M. 5.30 n.m. Het Opera-orkest 7 30 Zang 9B0 Gramo foon 10 40 Paradle’s kapel. BRl’SSEL. 483» M. 13.15 Het Salon orkest 1.20—3.30 Gramofoon 5.15 Gra- motoon 8.35 Gramofoon 9.35 Het Ra- dlosymphonle-orkest 10.30 Gramofoon 11.15 Christus Vindt, Llszt. BRL'SSEL. 321.» M. 12.17 Het Omroep orkest 1.30 Ber Tot 3.20 gramofoon 5.20 Salonorkeet 8.50 Gramofoon. DEt’TSCHLANDRENDER. 1571 M. 12.15 Gramofoon 5.10 .Auf der Sklhllt- te”. gevar. progr. 8.40 „Slngende Ju- gend". DROITWICH. 1500 M. 1130 Gramo foon 11 40 Orgelspel 13.10 n.m. Trot se's Mandollne-orkest 1.30 Jos Muscant's Troxv Grand-orkest 3.20 Het Hotel Me- tropole-orkest 3.20 Het Schotsche Stu- dlo-orkest 4 40 Het Bronkhurst Trio 5 35 Het BBC-dansorkest 7 40 Gramo foon 8 35 Het Londensch Phllh orkest 10 40 Het BBC-Theater-orkest 11.35 13.30 Dansmuziek. HAMBVRO, 331.» M. 10.50 Gramofoon 11.30 Het Omroepklelnorkest uit Ber- 1.50 Gramofoon 3.20 Populair 7 30 „Clivia”, operette v. Nico 10.2011.30 Concert. derdaad daar gelat vormen verschillen, cL maten. De variëteit^ Maar de eigen ijdelheid ziet men niet het euvel zelf brengt dit mee en die van anderen, meestal vergroot, wél. Is de kwaal zoo heel erg? Ze kan zeer onaangenaam en in hooge mate irriteerend zijn. Maar daartegenover staat, dat zij in vele, in verreweg de meeste gevallen door haar potsierltfke naïveteit of naïeve potsierlijkheid een bron wordt van vermaak. Gevaarlijk wordt ze pas, wanneer ze de oprechtheid in ’t gedrang brengt, de waarheid geweld aandoet, het menschelijk opzicht te veel in 't gevlij komt, en vóóral wanneer ze dreigt over te gaan in hoogmoed. De kwaal wordt dan een kwaad, en, wat eerst slechts belachelijk was, zondig. Het loongeschll by de N.V. Cevabo-Schoen- fabrieken te Moergestel te thane definitief geëindigd. In een vergadering hebben de stakende ar beiders besloten het werk te hervatten. Een gedeelte der arbeiders heeft reeds bet werk hervat, terwyi deoverigen zulks »x Dinsdag zullen doen. KEILEN (LANGENBERG), 455.9 M. 6.35 De Staf muziek v. d. Refters tand arte 71” 11.20 Het Omroepklelnorkest 510 Gramofoon 6.20 Concert 7.30 Het Keulsche Clthertrlo 7.50 .Duell um Llebe”. operette H. W. Domhoff. MILAAN, 368 .6 M. 4 30 n .m Orkest- concert 5.15. 6.50 en 7.90 Gramofoon 8.05 „LlbellentAnze”, operette v. F. Léhar. PARIJS (RADIO-PAR1S), 1648 M. 12.20 Symphonleconcert 9.05 Cabaret- progr. 10.50 Dansmuziek. PARIJS (POSTE PARIRIEN), 319.8 M. 12.25 n.m.2.20 Gramofoon 10.50 Gra mofoon. WBENEN. 506.8 M. 6.50 Planoduetten 7.25 Het ..Hofmuslk”-orkest 835 Populair concert 10.20 Gramofoon 11.20—1230 Hans FalUs kwartet. VERWIJZEN WIJ KATHOLIEKEN RADIOGIDS lp een Vrijdagmiddag gehouden spoed- eUchende gemeenteraadsvergadering van Venray U met groote meerderheid van stemmen beslo ten tot opheffing van de in dese gemeente be staande verordening volgens welke personen beneden 18 jaar geen toegang hebben tot de bioscoopvoorstellingen. In verband met deze verordening was bet bioscooptheater aldaar reeds van 1933 af door den Ned. Bioscoopbond gesloten gehouden. De opheffing geschiedt voorlooplg voor den van 1 jaar. U XEMBI RG, 13<»4 M.: 8 05 Gramofoon- muziek 8.20 Persberichten Vervolg grmofoonmuzlek 12.20 Middagconcert door het Radio-Orkest o. 1. v. Henrl Pen eis. Dichter und Bauer, Suppé. De Huza ren van Villars, Malllart. Gold und Sil ber, Lehar. Aufzug der Teepuppen, Slede. Un petit Conte d une Nult d’Eté, Krome. Drie miniatures. Fischer. Rokoko-Liebes- lied, Meyer-Helmond. Die Blume von Ha waii. Paul Abraham 1.20 Koersen. Daar na gramofoonmuziek 2 20 Koersen 4 05 Koersen 4.20 Gevarieerd gramo foon platenconcert 4.50 Reportage van d Sweepstake-loterfj €^50 Concert- en dansmuziek 7.5o Sportberichten etc. 8.00 Belgische uitzending. Accordeonsoll door Alfred Goergen. Abechied der Gla diatoren, Blankenburg Réconclllatlon, wals. Louis Cloaset. Bergeron net te, polka, Marceau. Princesse d’Accordéon, wals, Du- fas. Lina, wals. Marceau Golden, foxtrot, Fr. Salabert 8 20 Persberichten 8.45 Zang-recital door Suzanne Storga van de Monnaie te Brussel. Sapho, Massenet. J’ai pardonné. Rob. Schumann. Twee arta’a uit ..De Troubadour”, Verdl. 81 tu la veux, Koechlin. Duo's door Suzanne Stor ga en Venant Pauké. Duo uit „De Afrl- kaansche”, Meyerbeer. Duo uit „De Trou badour”, Verdl. 9 20 Belglach Symph. concert door het Radio-Orkest o. 1. F. Henrl Pensis. Emmanuel Durlet, plano. 1. Le Chevalier maudit. La Gye. 2 Troia Dansea de Chéphale et Procrl., Grétry. 3. Hommage 5 Peter JBenott, voor piano, Em manuel Benoit. Interlude du Songe dune Nult d’Eté, Vreula 9 50 Cauaerie 10.00 Vervolg symphonleconcert voor plano VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEAi

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 18