Minister Kalff overleden Aspirin Doodelijke sprong Nieuw boek van Baldur von Schirach Dobbelmann lekker...maii! krachtig en humaan CHEF Radio-rede van Flandin ERNSTIG AUTO-ONGEVAL Roekelooze vlucht OVER DE HITLER JEUGD Wordt dr. Schacht vicekanselier Communistische propaganda HET AFTREDEN VAN VAN CAUWELAERT MAANDAG 14 JANUARI 1935 Morgenrood van vrede Donderdag begrafenis Minister ir. J. A. Kalff Ir. J. Koster overleden Alle inzittenden gered Koninklijke deelneming HET STRAFPROCESRECHT II i I Levensbijzonderheden PASTOOR A. MEEUWESEN t Klompenfabrieken gesloten Nazi-jeugdpoëzie Baldur von Schirach i. I Hongaarsch memoran dum overhandigd In verschillende functies belang rijke diensten aan de gemeen schap bewezen „De confessioneele jeugdorgani satie heeft thans geen be staansrecht meer?’ Gearresteerde Duitscher tracht by Wolfheeze uit den trein te ontsnappen Begrootingstekort van 65 millioen francs Belgische Kabinet bijeen „Een werkelijke bedreiging voor Amerika’s defensie” Kath. parlementsgroep pryst zyn onkreukbaarheid -s Eindrapport door commissie vastgesteld GENERAAL JUSTO ONDER SCHEIDEN 'I Oud-lid van de Eerste Kamer I Darré zou dan moeten heengaan als minister van Landbouw Vier-persoons auto met acht inzit tenden rydt by Heer-Hugo waard in een sloot I c Aangekomen Economische maatregelen en de a.s. justitieele hervorming besproken De S.S.-reorganisatie i van es correspondent seint ons i. dank zij maatregelen, die op het oog en blik nog De arrestant, die op heeterdaad betrapt was wer- de in 1 1 u» 'j' Wij zün de vroolüke Hitlerjeugd, Wü hebben niet noodig christelijke deugd. Want onze leider Adolf Hitler, Is onze verlosser en middelaar. Is het dan te verwonderen, dat de Hltler- jeugd liederen zingt als volgt? Wü vertalen deze „poëzie” letterlijk: vler-persoons auto 8 jongemannen, enkele onder water in levensgevaarlijken stand. „Ik ben geen jood, ik ben geen christen Ik ben een kleine socialist’. BUKNO8 AIRES, 12 Jan. Paus Plus XI heeft den president der republiek, generaal Juato, da Chiistus-orde verleend. Di CLiUtus-orde is da hoogste onderscheiding, die de H. Stoel verleent. Naar wij vernemen heeft H M. de Koningin Zondag langs telegraflschen weg aan de fami lie van wijlen Minister Ir. J. A. Kalff te Was senaar deelneming met diens overlijden betuigd. De minister-president, dr. H. Colijn, en de minister van Justitie, mr. van Schalk, hebben Zondag bezoeken van rouwbeklag ten sterfhuize afgelegd. Voorts hebben de ministers Deckers en Oud. alsmede verschillende andere autori teiten, telegrammen van deelneming doen toe komen. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot van minister Kalff zal Donderdag as. te Westerveld geschieden na aankomst van den trein van 14-14 uur aldaar. In overeenstemming met den wensch van den thans ontslapene, zal de begrafenis een een voudig karakter dragen dus ook zonder mi litaire eerbewijzen en er zullen geen toe spraken warden gehouden. Wegens den noodtoestand in de klompenin dustrie zijn te Schijndel (N.-Br.) de klompen- fabrieken der firma Boom gesloten. Het per soneel is ontslagen. op een hiernamaals probeert men de jeugd af te houden van de onzelfzuchtige toewijding aan den staat. Alsof de Almachtige den dienst aan LONDEN. 12 Jan. De ..Dally Telegraph” maakt melding van geruchten welke In gewoon- Ijjk goedingelichte kringen te Berlijn de ronde doen omtrent een op handen zijnde wijziging in de Duitsche regeering na afloop van de volks stemming in het Saargebied. Flandin begon met vast te stellen, dat hij bij de overneming van de regeering van den gods vrede iedere zuiver politieke overweging uitge schakeld had. Dagelijks behandelt hij in dezen g*st de problemen van het oogenblik zonder bijgedachten. Hij wil het volk in de eerste s plaats behoeden voor Ineenstorting van zijn be drijfsleven. 5 lix er ot b- lilt SHAG LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbolmann’a Tabak on géén andoro! ver- Hoorn mi met van in- H. jem der de E. ha- van lan ge in”, lias be- eze ekt isn de als >ho- er ver sion. Ar- aar- al- aeft. len ient ne", oud huis acht >ho- edle ■nde eekt Ifos- Ma- ieïl- aste ■ellx rlijk tee- on- van itje. raaf oeit Ige- ilijk icht de op: je- ch, en vel en Tot zoover de uitlatingen van Baldur von Schirach. waarin drogreden en onbe schaamdheid elkander naar de kroon steken.. uitgekreten, die aan niets gelooft en het zaad van den antichrist strooit in het argeloos ge moed der jeugd. En toch kan bij de confes sioneele samenstelling van ons volk een kelijke gemeenschap der jeugd slechts dan ont staan, wanneer confessioneele kwesties in deze jeugd niet worden behandeld en aparte oon- fessioneele organismen niet worden geduld”. Minister Kalff is slechts enkele dagen ziek geweest. Aanvankelijk dacht men dat het een gevatte koude was, welke hem eenige dagen aan het bed zou binden. Toen werdne de berich ten al pessimistischer en vooral de voortdurend hooge temperatuur van ir. Kalff was een bron van ongerustheid voor de medici en voor zijn omgeving. En niet zonder reden, want Vrijdag jj. bleek, dat de Minister lijdende was aan longontsteking. Toch achtte men nog geen levensgevaar aanwezig, maar Zaterdag werd de toestand bedenkelijker. De dokter constateerde toen, dat de longontsteking verergerd was en dat beide longen aangedaan waren.. Hoewel de heer Kalff een krachtig man was, is zijn weerstandsvermogen daar niet tegen op gewassen gebleken. De hooge koortsen hebben zijn lichaam gesloopt en afgemat, totdat Zon dag het einde gekomen is. Met Minister Kalff is een man heengegaan, die op velerlei gebied zijn land heeft gediend en in verschillende functies aan de gemeen schap belangrijke diensten heeft bewezen. Na een langdurig en smartelijk lijden is te Chaam bij Bredao verleden de Zeereerw. heer A. Meeuwessen, sinds 1922 pastoor aldaar. Voor dien was hij werkzaam als pastoor te Sas van Gent. De overledene werd in 1897 priester gewijd en bouwde in Chaam een nieuwe kerk, terwijl hü ook de oprichter was van tal van sociale en charitatieve Instellingen. Hjj rust in vrede. e Rijkslelder der Hitlerjeugd. Herr Bal dur von Schirach heeft bij de Zett- geschlchte-Verlag te Berlijn een nieuw boek dogn verschijnen, dat tot titel heeft: Hltler-Jugend. Idee und Gestalt” De „Germania” publiceert, afkeurend, uit dit boek den volgenden passus over de confes sioneele jeugdorganisaties. De Kerk kan mi) gestolen worden. Het hakenkruis maakt mi) gelukkig op aarde Dat kruis wil ik volgen te land en ter zee, Baldur von Schirach, voer mij meel Na qen kortstondige ongesteldheid is Zondagmorgen vroeg te zijnen huize in Wassenaar in den ouder dom van ruim 65 jaar overleden de Minister van Waterstaat, ir. J. A. Kalff, oud-directeur der Nederland- sche Spoorwegen. Vannacht om half één surveilleerde de veldwachters Bieijendaal en Visser op den Middelweg te Heer-Hugowaard, nabij de St. Dyonisiuskerk, toen een luxe auto met groote snelheid passeerde. BU het nemen van de bocht naar den Hondenweg reed de auto met een 70 K.M. vaart in de sloot links van den weg. Hij kwam bijna aan de overzijde op de linkerkant te leggen, ge deeltelijk onder water. HU werd den 13en Juni 1875 te Amsterdam geboren. Zijn ingenieursstudie heeft hjj te Delft volbracht. Van 18971898 was hij adjunct- ingenieur bü de Holl. Ijzeren Spoorweg-Mij., van 18981899 assistent aan de toenmalige Po lytechnische School te Delft, van 18981900 in genieur bij een goudmaatschappij In Hongarije, van 19001901 ingenieur bij de Société der Charbonnages reunls Laura en Vereeniging te Eygelshoven, van 19011909 Ingenieur bij de Internationale Bohrgesellschaft te Erkelenz als leider van de werkzaamheden in Frankrijk en België en na dien tijd directeur der Ned. Maat schappij tot het verrichten van Mjjnbouwkun- dige werken en van verschillende blnnenland- sche en bultenlandsche olie- en mijnbouwmaat schappijen. In de Eerste Kamer hadden vooral water staats- en economische onderwerpen zijn be langstelling. Ir. Koster was een vooraanstaande figuur in den Vrijheidsbond. Zaterdagmiddag te ongeveer vijf uur is een arrestant, de Duitsche zwerver H_, welke zich in den sneltrein Arnhem-Utreeht bevond, nabij Wolfheeze uit den wagen ge sprongen. De man werd levensgevaarlijk gewond en is naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem overgebracht, waar hjj is over leden. Wat de bultenlandsche politiek betreft merk te Flandin op: Ik zal met de waardevolle hulp van Pierre Laval een politiek van den vrede en van toe nadering der volkeren voortzetten. Ik weet, dat men sterk moet zijn om den vrede In stand te houden, maar ik weet ook, dat men in inter nationale betrekkingen tegemoetkomend moet zijn en realistisch moet denken om den vrede te verdienen. Wanneer ik de vermindering van de zelf zucht, de vermindering van het pessimisme zou kunnen bereiken, dan geloof ik, dat Frank rijk spoedig gewonnen spel heeft. De oorlogs gevaren, die de afsohuwelijke aanslag van Marseille nog ernstiger maakte, zjjn verjaagd en het nieuwe jaar heeft met een morgenrood van vrede Ingezet, dat de overeenkomsten van Rome en de besprekingen, die binnenkort te Londen zullen worden gehouden, slechts be hoeven te bevestigen. Geen booze paap kan ons verhinderen. Ons te voelen als Hltlerkinderen, Niet Christus volgen wij, maar Horst Wessel Weg met dpn wierook en het wijwatervat. Wij volgen zingend Hitler's vanen. Dan zijn wij waardig onzen voorouders. Ik ben geen Christen en geen Katholiek. Ik ga met de BA. door dik en dun. landsche Werkgevers geweest en voorzitter van den Ondernemersraad voor Ned.-Indië als op volger van mr. Trip. Verder heeft de thans ontslapene als com missaris zijn krachten gewijd aan vele groote Instellingen, maatschappijen en bedrijven op het gebied van Industrie, scheepvaartverkeer e. d. Zoo was hij oz. commissaris van Heemaf, Werkspoor, Hoogovens, Associatie-Cassa, Hol- land-Amerikalijn. Stoomvaart.Mij. „Zeeland”’, Kon. Luchtvaart Mij., wegen. Centrale Ford-Automobiel Fabrieken, enz. In 1898 werd de heer Kalff lid van het Kon. Instituut van Ingenieurs. In 1928 werd hij be noemd tot lid van de Commissie van Onder zoek naar den sluikhandel in wapens te Szent Gotthard aan de Hongaarsche grens, in welke functie IrK Kalff zich zeer verdienstelijk heeft weten te maken. Ook is de heer Kalff lid geweest van den Hoogen Raad van Arbeid en van den Raad van Bestuur der Kon. Luchtvaart.Maatschappü voor Nederland en Koloniën. Voorts had Ir. Kalff zitting In het Hoofd bestuur van de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond”. In Mei 1933 werd Ir. Kalff door Dr. Colijn geschaard In de rij van regeerders. rdie Neder land thans telt. Hü werd belast met dé porte feuille van het departement van Waterstaaat. als opvolger van Minister Reymer. Minister Kalff deed zich bü verschillende gelegenheden kennen als een goed spreker. Als minister van Waterstaat stond Ir. Kalff voor een büzonder moeilijke taak. In de eerste plaats moeten hier genoemd worden de moeilüke toestand van de Nederlandsche Spoorwegen en de steeds grooter wordende spoorwegtekorten. Een probleem, dat niet In een handomdraai op te lossen Is, doch waaraan minister Kalff zün volle aandacht gaf en dat hü mede door zün vroegere positie volkomen beheerschte. Het vraagstuk van verkeerseconomie, Dr. Schacht zou een functie met uitgebreide bevoegdheden krügen. ongeveer gelükstaande met het ambt van vice-kanseller, terwül hü de portefeuille van Economische Zaken en zün algemeene contróle op het economische leven van Duitschland zou behouden. De minister van Landbouw. Darré. wiens radicale opvattin gen een samenwerking tusschen hem en dr. Schacht onmogelük maakten, zou worden ver vangen door barop von Lueninck. den huldi gen Oberpr&sldent van de Rünprovincle. die dan rechtstreeks verantwoording schuldig zou zijn aan dr Schacht. Dr. Schacht zou als president van de Rijks bank worden opgevolgd door graaf von Schwe- rin-Kroslgk. Deze mutaties zouden in overeenstemming zün met de wenschen van de rijksweer. waar mee dr. Schacht op uitstekenden voet staat en zouden tot resultaat hebben, dat de radi cale natlonaal-soclallsttsche leiders worden uit gesloten van het economische leven. in studie z£jn. Verder werden maatregelen be sproken om de binnenlandsche markt te ver ruimen. Ben speciaal instituut zal een alge* meen plan bestudeeren, onder leiding van den Katholieken minister van Staat 8. van Over- berghe. Voorts werd mededeeling gedaan van toezeggingen van vleeschhandelaren. bierbrou werijen en electrlciteits-exploitanten om de prezen te verlagen. van zijn grondstoffen, de voortdurende en zorgvul dige analyse tijdens hef fabricafie-proces door eersteklas deskundigen, garanderen een product van na am. Net product van vertrouwen. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 30 iabl. 70 cis. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ds. Onze Brusselsche d.d 12 Jan.: De Kabinetsraad heeft heden het onderzoek van de begrootlng voltooid. Op de gewone be groeting blijkt een tekort te zün van fr. 65 mil lioen, of 0.6 pCt. van de geheele begrootlng. Dit tekort moet worden toegeschreven aan de ingevoerde belastingverlagingen. De regeering zal er echter naar streven het tekort in den loop van dit jaar te abeorbeeron. GENEVE. 12 Jan. De Hongaarsche gedele geerde Von Eckhardt heeft hedenmorgen den secretarls-generaal van den Volkenbond het Hongaarsche memorandum overhandigd, waarin rapport wordt uitgebracht over het door de Hongaarsche regeering Inzake den moord te Marseille ingestelde onderzoek en de in ver band daarmede genomen maatregelen. De rapporteur zal de aangelegenheid onder zoeken; de Engelsche gedelegeerde Eden heeft thans de verdere behandeling van deze kwestie in handen. Ze waren geheel met modder bedekt. De chauffeur, J. B. uit Hoorn, was er het ergst aan toe en had een groote hoofd wonde bekomen. Hü werd naar dokter Spie- rings gebracht, die de wonde kramde en bond en opname in het ziekenhuis te adviseerde. De andere jongelui, allen uit Hoorn, werden naar het raadhuis gebracht, waar zü op hun verhaal konden komen. Allen hadden mln of meer ernstige snüwonden bekomen. Met een autobus van den heer H. Dekker werden alien naar Hoorn vervoerd. Nedarl. Buurt-Spoor- Werkgevers Risico Bank, BATAVIA, 12 Jan. (Aneta.) In de laatste vergadering van de Commissie voor het Straf procesrecht is een eindrapport vastgetseld. Dit rapport zal heden aan de Regeering worden aangeboden. De voorstellen omvatten: omvorming der or ganisatie, belast met de strafvervolging tegen niet-Europeanen; verbetering van de bepalin gen op het gebied van preventieve hechtenis, huiszoeking en onderzoek van papieren en boe ken. Deze bepalingen zün beperkt tot Java en Madoera. Over deze punten, behalve over het eerste, bestaat een eensgezinde meening in de com missie. Bü het hooren van het angstgeschreeuw en hevig glasgerinkel schoten de politiemannen toe; zü sprongen midden in de nogal breede sloot om de inzittenden te redden. Tot hun middel in het water staande verbrijzelden zü de ruiten en wisten de inzlttendertc'llïe door en over elkaar lagen, er uit te trekken. Tot hun niet geringe verbazing bevonden zich in deze waarvan toe ordening in den chaotischen toestand, dwong voorts meer en meer tot ingrüpen en het was ook minister Kalff, die er op dit terrein naar gestreefd heeft iets te bereiken. Ook de luchtvaart had zün levendige be langstelling. Zeer enthousiast toonde hü zich over het succes van de „Uiver" en hü Baf daarvan openlük blük. Niet minder hartelük was zün medeleven, toen de „Uiver” verongelukte en hü was een der eersten, die persoonlük op het KL M -kantoor de directie zün deelneming kwam betuigen, nadat de mare van de lamp van Rutbah Wells tot het publiek was door gedrongen. De regeering verliest in ir. Kalff een aan genaam en kundig medewerker, wiens stem ook in den Ministerraad groot gezag had, het Departement van Waterstaat zal een krachtig en humaan chef missen, die aller sympathie had en het Nederlandsche volk heeft In hem een man verloren, die zün leven lang getracht heeft de belangen, welke aan hem toevertrouwd waren, naar beste kunnen en met groote be kwaamheid en toewüdlng te behartigen. Ir. Kalff was groot-offlcier in de Orde van Oranje Nassau en ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. bü een inbraak in een juwelierswlnkel te Nij megen. zou worden overgebracht naar Rotter dam, in verband met een door den vreemde lingendienst ingesteld onderzoek. Hü had den hem begeleidenden rechercheur verzocht zich naar het tollet te mogen begeven, hetgeen hem werd toegestaan. In het tollet heeft hü zich uit het raampje weten te werken. Aangezien zün daad onmiddellük werd opgemerkt, werd de trein direct tot stilstand gebracht. Het was toen evenwel te laat. Zwaar gewond werd de -ongelukkige opgenomen en naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. In den loop van den middag is hü daar aan ernstige inwen dige kneuzingen overleden. NEW-YORK. 12 Jan Miss Amelia Earhart is van Honoloeloe komende om 16 uur 31 (New- Yorksche tüd) in Oakland in Califomlë gedaald. Zü had de vlucht ondernomen ondanks het verbod van de autoriteiten om te starten. WASHINGTON, 12 Jan. (Reuter) Vlce-ad- mlraal Woodward, die tot den marinestaf be hoort. noemde in een voordracht de commu nistische propaganda op de Amerikaansche oorlogsvloot een werkelüke bedreiging van de nationale verdediging. Niet slechts de Amerikaansche marinebases, doch ook de schepen van vreemde mogendhe den, die een bezoek aan Amerika brengen, zün bet terrein voor een systematische verspreiding van oproerzaaiende pamfletten. Op de werven der marine werden het marine personeel en de burger-arbeiders in zulk een mate door de communisten bewerkt, dat ge vreesd moet worden voor sabotage van den bouw van oorlogsschepen. De politie kon niet met zekerheid consta- teeren, dat de bestuurder onder Invloed van sterken drank verkeerde. Deze schreef het on geval toe aan onbekendheid met den weg. Niet temin werd tegen hem proces-verbaal opge maakt wegens roekeloos rüden. Onze Brusselsche correspondent seint ona d-d. 12 Januari: In verband met de politieke gebeurtenissen heeft konlng Leopold zün vertrek uit St. Mo ritz vervroegd. Heden te hü reeds vertrokken Het ministerie van Landbouw wordt ad In terim waargenomen door minister van Isacker. Gisteren werd als eventueels opvolger van minister van Cauwelaert genoemd bet Katho lieke Kamerlid voor Gent, de heer Deschrljver. De heer Deschrljver wenscht echter niet In de plaats te treden van den voorzitter van de Katholieke Kamergroep. Hedenmiddag werd de Katholieke parlements groep In spoedeiachende vergadering büeen ge roepen. Verschillende sprekers brachten hulde aan den afgetreden minister en prezen zün on kreukbaarheid. Een delegatie kreeg opdracht om den Vlaamachen leider de sympathie en het vertrouwen van de Vlaamsche parlementsgroep te betuigen. Met algemeene stemmen werd een motie aan genomen In dien zin. Daarbü werd ook de hatelüke campagne van de .JJbre Belgique** tegen minister van Cauwelaert betreurd, alsook het feit, dat de „Standaard" de campagne van sommige bladen niet had afgekeurd. Tevens wordt gezegd dat een verzoening onder de Katholieken moet worden nagestreefd. In verband met het overiüden van minister Kalff heeft de afdeellng ’s Gravenhage van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond, haar liberale week uitgesteld. Gevormd zal worden een keurcorps van 20.000 man. mln of meer zwaar bewapend, om politie ke vüanden in Duitschland te bestrüden. Dit corps zal in vier afdeelingen worden verdeeld, n.l. München, Berlün. Keulen en Koningsber gen. Verder zal gevormd worden een reserve corps no. 1 bestaande uit de overige SB.-lie- den. die hun opleiding voltooid hebben. ZÜ zullen slechts voor actieven dienst worden op geroepen als dit noodig is. Ter onderscheiding van de SS.-mannen uit het keurcorps dragen deze mannen een witten band om hun arm. De Jongere S.S.-mannen die hun training nog niet voltooid hebben zullen worden onderge bracht in het reserve-corps no. 2 en blauwe banden om den arm dragen. Behalve een re volver zullen zü geen wapens dragen. - In verband met deze reorganisatieplannen zou de SS.-chef Himmler reizen door Duitsch- land gemaakt hebben. Voortgaande wees Flandin er op, dat hü zich aan het hoofd der regeering niet gevoelde ala lid van een „vakvereenlgtng van minister presidenten", wier leden er vooral op bedacht zün zich in den klassieken parlementairen kringloop een gemakkeUjken en regelmatigen terugkeer te verzekeren. In het tweede deel van zün rede lichtte Flandin de ontworpen justltleele hervorming toe. De rechters zullen in de toekomst niet al leen onafzetbaar zün, maar hun bevordering en de hun t6egedachte onderscheidingen zul len niet meer worden bepaald door de politiek* machthebbers. Bovendien wordt het den rech ters verboden tegelükertüd een verkiezings. mandaat te bekleeden. „De confessioneele Jeugdorganisatie beeft in onze tüden geen bestaansrecht meer. Terwül de jonge Duitsche mensch in het tüdvak van bet nationaal-socialisme streeft naar de gemeen schap en dus naar de Hitlerjeugd, naar haar bevestiging en levenshouding, houdt vaak een duistere gewetensdwang hem er van af. aan dit streven gevolg te geven en aan den tnnerlüken drang van zün hart te gehoorzamen Zoo heb ben vooral de Katholieke Jeugdorganisaties haar leden in gewetensconflict gebracht, waar voor jeugdopvoeders geen verantwoording op zich kunnen nemen. Onder achoone beloften Arme, arme jeugd I Geeft het den aoclaal-democraten niet te denken, dat als voorbeeld van dit lied heeft gediend het Marxistische „JeugdHedJe" dat vóór Hitler in Duitschland werd gezongen en aldus en voor het volk zou veroordeelen en daarin aan ving: iets verwerpelijks zou vinden I Omdat de jeugd geen onderscheid maakt tusschen rük en arm. protestant en katholiek word Ik voor „helden” Jacob Adrlaan Kalff werd den 27sten April 1869 te Zwolle geboren. Hü studeerde aan de voormalige Polytechnische School te Delft, welke hoogere onderwüs-lnrlchtlng hü in 1894 ver liet met het diploma dviel.lngenieur. Zün voornemen om bü de Spoorwegen een betrekking te krügen slaagde niet zooals hü zich dat voorgesteld had en waarschijnlijk is deze aanvankelüke tegenvaller, de gelukkige omstandigheid geweest, die ’s heeren Kalffs carrière zoo schitterend deed slagen; want toen er bü den technischen dienst van de toen malige H. IJ. S. M. geen plaats beschikbaar was, kwam de jonge ingenieur bü de exjjloitatie van die onderneming en daar heeft hü gele genheid gekregen zün organisatorische talenten volop te ontplooien. Hü leerde het bedrüf van den grond af kennen, eerst aan het Amsterdam- sche Centraal Station, waar hü kaartjes moest uitgeven, telegrafeeren en zich bekwamen in de bediening der selntoestelien en bevelligings- apparaten; later aan het station Oostenburger- gracht, waar hü op de hoogte kwam met de practük van den goederendienst. Op 15 Maart 1896 werd de heer Kalff als asplrant-adjunct.lnspecteur naar Den Haag gedirigeerd en reeds in dien tüd was het voor degenen, die met hem samenwerkten duidelük, dat zich in hun onmlddellüke omgeving iemand bevond die door zün aanleg was voorbestemd een der leidende functies bü het bedrüf in te nemen. Daarna ging hü naar Apeldoorn en op 1 December 1895 volgde zün benoeming tot adj.- inspecteur in Alkmaar. In het Jaar 1900 werd hü naar Amsterdam teruggeroepen om bü den dienst van het vervoer eerw aanstelling te krü gen. Nu volgden de functies elkander vlug op. In 1902 zien we hem als chef van de afdee- llng reizlgerstarieven en reeds twee jaar later, op 1 Juli 1904. werd ir. Kalff als inspecteur in «Igemeenen dienst toegevoegd aan ir. R. van Hasselt, destüds gedelegeerd lid van den Raad van Administratie der Hollansche Ijzeren Spoorweg-Maatschappü- Op 1 Juni 1909 werd hü benoemd tot lid van den raad van administratie en korten tüd later werd hü opgenomen in de Directie, ter- *U1 hü na de vereeniging van de Staatsspoor, van 19171929 directeur is geweest van de Ne. deriandsche Spoorwegen. Juist in de moeilüke Jaren. toen het samen- Baan der twee bedrüven groote organisatorische «ischen stelde aan de leiders, heeft de heer Kalff met den heer Van Manen het bewind ge- voerd- Onder zün beheer la ojn. de electrlfi- catie begonnen. Ir. Kalff stond bekend als een m*n, die uitstekend thuis was in de moderne techniek. Na deze hoogst eervolle loopbaan bü de •Poorwegen is Ir. Kalff een paar Jaren alge- ■ieen voorzitter van het Verbond van Neder. PARUS. 12 Jan. Minister-president Flan din heeft beden op een diner van de Alliance Démocratiqne een rede nitge- sproken, die door de radio werd uitgezon den en waarin hü de economische maat regelen züner regeering en de ajs. jws- Utieele hervorming behandeld» Op de bultenlandsche politiek ging hü slechte heel kort in. Zondagmorgen is te Bonn overleden ir. J. Koster, oud-lid van de Eerste Kamer, van de Prov. Staten van Limburg, van den gemeente raad van Heerlen en van de Kamer van Koop handel voor de Münstreek. De overledene, wiens gezondheidstoestand reeds langen tüd te wenschen overliet, bereikte den leeftüd van ruim 59 Jaar. BERLIJN, 12 Jan. (Reuter) Omtrent de verwachte reorganisatie van de SB.-troepen, wordt vernomen dat deze als volgt zal plaats hebben HONOLOELOE 12 Jan. (Reuter). Amelia Earhart is hedenochtend om 3.15 uur (GMT> vertrokken voor een solovlucht naar Califor- nië. een afstand van 3875 K. M. Van alle züden was getracht haar hiervan af te houden, aangezien de bekende vlieger Ulm op ditzelfde traject is verongelukt, ter wül de regeering toen groote sommen moest uitgeven voor het zoeken naar den vermiste. Haar echtgenoot, de uitgever George Putnam, deelde kort na haar vertrek mede, dat hü een radiogram had ontvangen, waarin zü verklaar de. dat alles goed ging Zü had 520 gallon ben zine aan boord. Voor haar véttrek verklaarde zü„Als Ik niet binnen een half uur terug ben, ben ik op weg naar Oakland.” Zü cirkel de even boven het veld en verdween toen Oostelijke richting.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 5