Pluimvee en eieren f mflfiYLL tandpa/to. 1 RADIO-PROGRAMMA van De weerstoestand Verstopping r. Een nieuwe behandeling „verstopping" 1 MAANDAG 14 JANUARI 1935 Ijdelheid Effecten gestolen Zuiderzee-vereeniging Versch brood aan het ontbijt Verdachte brand te Enschede De bewoner gearresteerd SMOKKELEN NAAR BELGIË UIT DE R.K. STAATSPARTIJ Indische Legeravond JEUGDBEWEGING IN INDIË TU1NBOUW-LOONEN NAT. RECLASSEERINGSDAG SCHIP GESTRAND De opvarenden gered Aan de gevolgen overleden ACTIE BIJ SLACHTERIJEN Dr. Colyn spreekt MET LUCIFERS GESPEELD Overeenkomst spoedig verwacht Kindje ernstig gewond Het bioscoopconflict te Venray STAKING GEËINDIGD 5 Staatsbladen afgekondigd STILLE OMGANG Positie K XVIII r Crisismaatregelen voor 1935 vastgesteld Jaarvergadering uitgesteld tot 17 Febr. a.s. Medewerking der gemeenten vprzocht Mr. G. Vissering af getreden als voorzitter Het reizen over den Afsluitdijk wordtgoedkooper DIOC. HAARL. ATHLETIEK- KRING LOONSVERLAGING THANS GOEDGEKEURD TARIEFSVERLAGING BIJ DE A. T. O. HANDEL IN GEPELDE GARNALEN niet, bij tijd en wijle (zacht een een En méér dan een of moeilijke en onregel- matige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt’s Lixeertabletten Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten l Nachtelijke overvallen op stations DE STORM VAN VERLEDEN WEEK Verbodsbepalingen voor enkele vereenigingen onvermijdelijk H. M. de Koningin en Juliana onder de wezigen Spoedige oplossing van het vraagstuk? Handhaving van het loopend contract gevraagd Groote activitej^in de plaatselijke afdeelingen Bij Ruwe {Gesprongen I Handen PI1ROL Jhr. van Karnebeek in Indië Bij inbraak aan de Keizersgracht Dinsdag 15 Januari 1935 Leden van het gilde ontwikkelen groote activiteit J. Mak la- WIJ 1 1 1 1 Prinses aan- c (Nadruk verboden». a z O te hun t 13 Joris" 3 t Te acht uur kwamen H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana binnen, terwijl het muziekkorps het „Wilhelmus" deed hoeren. De minister van Waterstaat heeft thans goed gekeurd de verlaging der loonen by de Maas-Buurt- Spoorweg met 5 pet.. Ingaande 1 Januari 1935. onder voorbehoud, dat van 1 Januari tot 1 April een toelage van 2% pet. van het loon zal wor den toegekend; de verlaging van de loonen by de Ooolsche met 10 pct van 1 Januari J.l. af. onder voorbe houd van het verleenen van een toeslag van pct. van 1 Januari tot 1 April; De verlaging van 5 pct., tngaande 1 Januari De jaarvergadering van den Diocesanen Haar- lemschen Athletiekkring. die oorspronkelijk zou worden gehouden op Zondag 30 Jan. a.s., is uitgesteld tot Zondag 17 Febr. a.s. VERWIJZEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, om streeks drie uur, is te Enschede brand uitge broken in het perceel Usselerweg 86, bewoond door het gezin van T- Bij aankomst van de brandweer bleken zich in het bewuste perceel vier niet met elkaar in verband staande vuurhaarden te bevinden, het geen voor de politie aanleiding was den bewo ner in hechtenis te nemen. Het huis brandde grootendeels uit, terwijl van den inboedel weinig of niets kon worden gered. Zaterdagnacht is tn het St. Elisabeths Zie kenhuis te Arnhem overleden de chauffeur E. T. S. uit Haarlem, die in den nacht van Za terdag op Zondag j.l. bjj een auto-ongeval onder Heelsum ernstig werd gewond 1 1 1 i i f 1 i A t< Uln concert Dostal orkest 11.35 C it k B Tijdens stormweer is het motorschip .Peter Nella", metende 148 ton, schipper A. Verburg. gedomicilieerd te Vreeswijk, geladen met lijn koeken op reis van Delft naar Akrum op het Vrouwenzand bij Stavoren gestrand De schipper heesch de noodvlag. Een inwoner van Stavoren. TJ. Bleeker, bracht den schipper en zijn vrouw behouden aan den wal. Men vreest voor het behoud van schip en la ding. Tegen rywieldief drie jaar geeiacht A i: P P d H Generaal-majoor M Boerstra chef van den Generalen Staf van het Kon. Ned.-Indische Leger, hield vervolgens een rede, waarin hy o.m. wijlen Generaal Van Heutz en den hier aanwezigen Generaal Swart huldigde als twee van de grootsten, die als leiders van de weer macht in Indië het gezag hebben versterkt. Spr. schetste verder de noodzakelijkheid in de handhaving van orde en rust en de belang rijke taak, welke aan ons leger in Indië is op gedragen. BATAVIA, 12 Jan. (Aneta). In verband met de richting, waarin de jeugdvertakklngen van de Partal Indonesia zich bewogen, zijn verdere huiszoekingen geschied, zoowel te Bata via als elders. De uitslag hiervan heeft tot de conclusie geleid, dat voor enkele jeugdvereenl- gingen volledige verbodsbepalingen onvermijde lijk zijn. Men kan dit nu wel als een vooruitgang be schouwen in het bakkersbedrijf, wij zien het als een grooten druk op het middenstandsoedrijf, dat het weelde-artlkel de koelkast of de ys- katner niet kan aanschaffen en daarom wordt beconcurreerd door den grooten broei. Naar wy vernemen, heeft de A. T. O., die bij haar vervoer over den Afsluitdijk scherpe con currentie ondervindt, besloten hrt tarief te herzien en het reizen over den Afsluitdijk aan merkelijk in prijs te verlagen. Over verschillende afstanden zal deze prijs verlaging van 3040 pet. bedragen. Zoodra de noodige instanties door loo pen zijn, zal de ver laging ingaan. De groote beteekents van dezen plotselingen ommekeer in de weersgesteldheid ligt in het feit, dat wij hier te doen hadden met een van die plotselinge en onverwacht tot ontwikkeling komende stormdepressies. die slechts nu en dan voorkomen tijdens den snellen overgang van rustig weer op sterk actieven toestand in den dampkring. Daarnaast is de ommekeer natuur lijk van belang omdat deze een eind maakte aan de dreigende vorstkansen in West-Europa Dat het intusschen toch koud weer is gebleven ligt hieraan, dat inplaats van een toestrooming van koude lucht uit het Oosten thans een van koude lucht uit het hooge Noorden is gekomen. Voor- loopig zal het weer dan ook wel koud blijven. WEENEN. 506.8 M. 50 Pianoduetten 7.26 Het „Hofmuslk "-orkeet 8.36 Populair concert 10 20 Gramofoon 11.2012.20 Hans Faltl s kwartet. De voorzitter, mr. Th. M. Bautz. sprak In 1 bizonder woorden van welkom tot de beide vor stelijke personen, den minister-president dr. Colli n en den minister van Defensie. Hierna werd wederom het „Wilhelmus" ge speeld, gevolgd door een driewerf hoezee voor Koningin en Prinses. 1935, by de „Oosteiljk Groningen", terwijl over de tweede 5 pct., die 1 Juli zou ingaan, nog nader zal worden beslist; De verlaging van 10 pct. by de Noord-Zuid- Hollandsche Stoomtram My. op 1 Januari j.l., onder voorbehoud van het verleenen van een toelage van 2H pct. van 1 Januari tot 1 April of zooveel lager als mogelyk zal biyken. In het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap- pen te ’sGravenhage is Zaterdag de Indische legeravond gehouden, welke was georgr nlseerd door de afd. Den Haag van het Nationaal Jon geren Verbond. Tal van autoriteiten waren aanwezig, o w. de minister van Defensie, mr. dr. L. N. Deckers en oud-minister Welter. De K XVIII seinde Zaterdag: 13 Januari 12 uur ware plaats 3 gr. 31 mln. Zuid en 20 gr. 19 mln. west. Alles wel, geen bijzonderheden. In aansluiting op de onlangs in de pers ver- Khenen mededeelingen omtrent de crisismaat regelen voor 1935 ten aanzien van pluimvee en eieren kan thans worden bericht dat een dezer dagen In de Staatscourant zal verschynen de Crisis-Pluimveehouderybeschlkklng 1935 I. be vattende de voornaamste uitvoeringsmaatrege len van het Crisis-Pluimveehouderybeslult 1935 I, hetwelk op 1 Januari 1835 In werking is ge treden. Alles in het gebouw is overhoop gehaald. Na dit bezoek zyn zjj naar de buren gegaan. Daar hebben zjj een paar metalen kistjes gevonden, vermoedetitie, dat er geld in zat. Zij bevatten echter slechts papieren, die alleen waarde voor de firma hadden. Een bedrag van tien gulden aan klein geld is tenslotte nog In hun handen gevallen. De nummers der effecten zyn bekend, net zyn: 1 Obligatie van 107 pet. Gen. Dep. de la Reine nr. B. 5684, coupon 1 Juli 1935. 5 stukken elk 1000 dollar. Adjustments Bods Chicago Mllwauke nrs. 10518, 31641, 32137, 39908, 40995. 1 stuk van 1000 dollar Kon. Olie, 4 pet. rente, N.P. 2326, coupon 1 April 1935. 1 stuk van 1000 gulden Duitschland (Young) 5 pct. No. 4414, *33. 9709, 1 Juni 1935. 2 stukken van 1000 dollar Bataafsche Petro leum, 4 pct. N.P. reep. 16296 en 22913, coupon 1 Juli 1935. 1 stuk Neckar 6 pet. 1000 gulden, zonder cou- ponblad. Het publiek wordt verzocht by aanbieding van een der bovenvermelde effecten terstond het bureau Mamlxstraat er van in kennis te stellen. Tot opvolger van den overheden heer C. Elsenbui g •Is voorzitter van t Amsterdamsche Gezelschap van den Stillen Omgang heeft de Blsschop van Haarlem benoemd diens oudsten zoon, den heer Alph. Elsenburg. die het oudste lid van het be stuur van dit Gezelschap ia. In deze beschikking is geregeld hoeveel eieren een kuikenbroeder aan wlen op grond van het bepaalde in het Crisis-Pluimveehouderybesluit 1935 I een broedvergunning is verstrekt, dit Jaar in zyn broedmachines zal mogen inleggen. De toewyzlng is voor alle kuikenbroeders, die in 1934 hun bedrijf uitoefenden, gebaseerd op percentages van de hoeveelheid eieren, die zy in 1934 vóór 13 April 1934 in hun broedmachines hebben Ingelegd. By de toewijzing dezer per centages is in de eerste plaats onderscheid gemaakt tusschen kuikenbroeders die ten ge- noege der Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee kunnen aantoonen, dat zy gewoon zyn de uit de door hen in hun broedmachines ingelegde eieren geboren kuikens uitsluitend te bestemmen voor verjonging van den plulm- veeatapel op eigen bedrijf en kuikenbroeders. die dit niet kunnen aantoonen. Voorts is een verschillend percentage toege kend naar gelang kuikenbroeders zich al of niet tegenover genoemde Centrale verbonden hebben uitsluitend eieren in hun broedmachines in te leggen, welke rechtstreeks betrokken zyn van fokkers en/of houders van vermeerderingsbe- dryven. In de laatste vergadering van het Bestuur der Zuiderzee-vereeniging heeft naar wy verne men de voorzitter van dit college, Mr. G. Vis sering. mededeellng gedaan van zyn besluit tot aftreden, uitdrukking gevende aan zyn wensch, de leiding der vereeniglng over te geven aan een jongere kracht. De vergadering had dit besluit te eerbiedigen, doch wenschte nadrukkejyk haren president als lid van het bestuur te behouden, zy het dan niet langer als voorzitter, aan welk verzoek Mr. Vissering gehoor gaf. Met algemeene stemmen werd vervolgens tot voorzitter der Zuiderzee-Vereeniging verkozen prof. dr. H N. ter Veen, te Amsterdam. By monde van den onder-voorzitter, Mr. H. Smeenge, werd daarop het voorstel gedaan, den afgetreden titularis tot eerelid der Zulderzee- Vereeniglng te benoemen, welk voorstel even spontaan door de vergadering werd aangenomen. met orkest, Peter Benoit 10.30 Gramo- fbonmuzlek 10.45 Dansmuziek door het Radlo-Jazz-orkeet o. 1. v. Ferry Juaa. Het officieel orgaan van tien Ned Bakkers- bond bericht in zyn Jongste nummer o.a. het volgende Wy hebben vernomen, dat in een plaatsje, een voorstad van Rotterdam, lederen morgen de winkel van een firma vol staat met koopers of koopsters en dat op het station, vanwaar de fo rensen vertrekken naar de stad, waar zy hun dagtaak hebben, zeer velen In hun tasschen dit versche brood meenemen en dat dit vooral op den eersten Maandag zeer groote afmetingen heeft aangenomen, zoodat men weldra In ge noemden winkel „uitverkocht" was. HAMIIIRG, 331.9 M. 10.50 Gramofoon 11.30 Het Omroepkleinorkest uit Ber- 1.50 Gramofoon 3.20 Populair 7.30 „Clivia", operette v. Nico 10.2011.20 Concert. BATAVIA. 12 Jan. (Aneta). Jhr. Van Karnebeek zal tydens zyn tournee over Java op 15 Januari ook Solo bezoeken. HU zal ver- biyfhouden ten palelze van den Gouverneur, terwyi hy ontvangen zal worden floor den Soenan, die een dansvoorstelling aanbiedt. Verder zal Jhr. van Karnebeek ook den Mang- koenegoro een gezoek brengen. Op 17 Januari zal hy op zyn toumée verder gaan. TOULOUSE. 328.6 M. 6.36 Operette- fragmenten 7.35 Concert 7 50 Accor deon voordracht 8.20 ..Rlgoletto". opera v G Verdl 8.50 Salonorkest 9.30 Ope- ret («fragmenten 10.35 Hawallan-gultaar- voordracht 10 50 Zangvoordracht 11.10 Salonorkest 11.20 Klankfllmfrag- menten 11.3611.50 Symphonleconcert. Uit alle deelen van ons land komen berichten binnen over een levendige activiteit in de plaat- seiyke afdeelingen der R K. Staatsparty Dit is vooral merkbaar door den aanhoudenden groei van het ledental der afdeelingen. Naar alle waarschUnlykheld spant de afdee- ling Heerlen de kroon, waar in de maand De cember, dank zy den ingespannen arbeid der propagandisten, ongeveer 1000 nieuwe leden werden ingeschreven. WARSCHAU, 1339 M. 4.20 n.m. Piano recital 6.36 Het Poznans Strijkkwartet 6 20 Populair concert 7.20 Gramofoon 8 20 „Pastourellle”, muziek klewlcz 10.26 Dansmuziek. Met groote snelheid heeft zich Vrydag van de horige week een geheel nieuwe luchtdrukverdee- ling over West-Europa ontwikkeld, die een on verwachte wending aan het verloop der weers gesteldheid heeft gegeven en aanleiding is geworden tot het losbarsten van een zwaren storm. Terwyi Donderdag over het gebied tusschen Ijsland en Schotland de luchtdrukver- deeling nog vry gelijkmatig was, een toestand, waarbij zich gemakkeiyk verrassende meteoro logische gebeurtenissen kunnen ontwikkelen, was Vrydag een nieuwe depressie verschenen, die zeer snel tot een zeer actief stormveld uitbreidde. Een aanvankeiyk lichte barometerdaling was hier te lande het eerste voorteeken van den naderenden storm Later op den dag is de baro meter onrustbarend snel gaan dalen en in den avond is de storm in volle kracht opgestoken. Daarna is de depressie in Noordoosteiyke rich ting verder getrokken, zoodat het weer hier gaandeweg verbeterde hoewel het nog den ge- heelen Zaterdag buiig en koud is gebleven. Het orgaan van den Ned. Bakkersc-md meld de verder, dat de bakkersorganisaties thans spoedig een besluit dienen te nemen ten aan zien der kwestie. In een vergadering van het bestuur is onder voorzitterschap van den heer F. C. Staehle be sloten. den minister van Sociale Zaken volledig in te lichten. Waarschyniyk zullen vertegen woordigers van den bond Woensd-ig ld dezer door den minister worden ontvangen. Naar de „Volkskr.” verneemt, Is reeds gerul- men tyd onder leiding van den R. K. Slagers- gezellenbond ,.8t Joris" een actie gaande by de N V. Zwanenberg’s Slachterijen te Oss, in verband met den afloop der collectieve arbeids overeenkomst. De onderhandelingen loopen vermoedeiyk ten einde en men mag een goed resultaat verwach ten. Over een der punten, waarop men by de onderhandelingen geen volledige overeenstem ming kon bereiken, zal een arbitrage-commls- sie van drie personen uitspraak doen. Door de firma Hartog te Oss is eveneens de collectieve arbeidsovereenkomst door den werk gever per 5 Februari a.s. opgezegd. Dezer dagen vond hierover de eerste conferentie plaats tus schen dan werkgever en ..St. Joris" en den R. K. Fabrieksarbeidersbond. In de Nederlandsche Staatscourant is ver schenen het Koninklijk Besluit van 19 Decem ber 1934 no. 37. tot het verleenen van onthef fing van het bepaalde in artikel 3, lid 2, van het consumptlegamalenbesluit 19341. Dit onthefflngs-Besluit houdt in. dat groot handelaren in gepelde consumptiegarnalen, welke geen bedrijf als garnalenpelier uitoefe nen, garnalen, ten aanzien waarvan zy ten genoege de Nederlandsche Vlsscherycentrale kunnen aantoonen. dat zij deze reeds op den dag dat het Consumptie-Garnalenbesluit Jn wer king is getreden, zijnde 24 November J.L, in ge pelden toestand in voorraad hadden, mogen afleveren. Als voorwaarde hierby is echter gesteld, dat zU tegenover genoemde Centrale de verplich ting op zich genomen hebben deze garnalen niet te verkoopen dan voor of boven den door den Minister vastgestelden minimumprys. wel ke prys f 0 9214 per K G, af pakhuis bedraagt. Grossiers, die gebruik willen maken van de verleende ontheffing, kunnen zich daartoe by de Nederlandsche Vlsscherycentrale, Bezuiden- boutscheweg 109, ’sGravenhage, opgeven. DEI TKCHLANDHENDER. 1571 M. 12 15 Gramofoon 5.10 ..Auf der Skibot te", gevar. progr. 6.40 „Slngende Ju- gend’. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Oramo- foon 11 40 Orgelspel 12.10 n m. Trot- «e's Mandollne-orkest 1 20 Joe. Muscant’a Troxv Grand-orkeet 2.20 Het Hotel Me- tropole-orkest 3.20 Het Schotache Stu- dio-orkest 4 40 Het_pronkhurst Trio 535 Het BBC-dansorJ»st 7.40 Gramo foon 8.35 Het Londensch Phllh 10 40 Het BBC-Theater-orkest - 12.20 Dansmuziek. ROME. 420.8 M. 4.30 Het Esperla- kwlntet 4.30 Populair kwlntetconcert 8 05 Gevar. concert 9.5010.20 Danamu- zlek. In het .Xeidsche Dagblad" kwam een bericht voor, dat het spoorwegpersoneel, dat des nachts op de stations dienst doet, in verband met Inbraken, die hebben plaats gehad, bewa pend zou worden. By een onderzoek naar de Juistheid van dit bericht bleek ons, dat men in de afdeelingen van de administratie der Spoorwegen, waar deze zaak bekend zou moeten zyn. sterk den indruk had, dat dit bericht een canard was. Men wees er daarby op, dat de inbraken, waarop gedoeld wordt, juist geschiedden in een nacht van Zondag op Maandag, wanneer er geen personeel op de stations aanwezig is. Dit was ook het geval by de Inbraak in het station te Geldermalsen. waarover in het bericht ge sproken wordt. Bewapening van het personeel zou dus geen zin hebben. By een firma in tapyten en meubelen aan de Keizersgracht te Amsterdam is Zondag nacht ingebroken. Aan de achterzyde van het gebouw zyn de dieven binnengekomen. Zy hebben daar geiykstraats een bezoek ge bracht, waar een party sokken wordt vermist. Voorts zyn zy gegaan naar de eerste verdieping, waar zy een brandkast hebben opengebroken. De bult bedroeg hier ongeveer zeshonderd gul den aan geld. Vervolgens gingen zy naar de tweede verdieping, waar eveneens een brandkast werd geforceerd. In deze kast werd een party effecten gevonden, welke werd meegenomen. Men bemerkt het soms zelf niet, dat de stoelgana in de war is. Wat ge wel consta teert 'n Loom opgeblazen gevoel, duizelig heid, beslagen tong, hoofdpijn en meer van die ongemakken. Maak eens „Schoon Schip" met de nieuwste vinding van Apotheker Dumont: Laxeer-Akkertjes. Ge proeft niets! Geen jsaardenmiddel, dat Uw gestel in de war brengt, dat U buikloop en hernieuwde constipatie bezorgt maar een prettig sacht werkend laxeermiddel, hetwelk Uw inge wanden schoon maakt en de normale wer king daarvan herstelt. De bestanddeelen plantaardige siofien, gal-extracten, melk- zuur-fermenten en chlorophylle werken gezamenlijk op Uw geheele gestel. Laxeer- Akkertjes geven voldoende, doch niet over dreven ontlasting en regelen op natuurlijke wijze de meest natuurlijke menschelijke verrichting. Probeert ze eens I Ge zult verbeasd en verrukt lijn over de blijvende gunstige werking. Per 12 stuks 60 cent, neem: Laxeer-Akkertjes Voor de rechtbank te Rotterdam beeft zich te verantwoorden gehad de 19-jartge fabrieks- subeider B. M. te Rotterdam, die zich in de maand October van het vorige jaar had schul dig gemaakt aan diefstal van een groot aantal fietsen te Vlaardingen en Schiedam. In de dagvaarding stond een zevental dief stallen vermeld, welke verdachte bekend had te hebben gepleegd. Het OK. eiachte tegen verdachte, die door mr. Reumer een vaste klant van den straf rechter genoemd werd, drie jaar gevangenis straf. Uitspraak 17 deser. muziek 8.20 grmofoonmuztek dobr het Radlo-Orkest o. 1. sis. Dichter und Bauer, Su, van De minister van koloniën, minister-president dr. H. Coiyn. daarna het woord verkrijgend, wilde enkele woorden spreken, omdat het doel van dezen avond strekt tot versterking van de nationale gedachte en den band die Neder land bindt met zyn gewesten in Azië, Amerika en een deel In Australië. De tweede reden ts van persooniyken aard Spreker heeft van zyn 16 Indische jaren er 14 by het leger en daarvan elf te velde daar te lande doorgebracht. En al waren wy arm als luitenants, wy streden met biymoedig- held. Voorts verheugde spr. zich over den goeden geest, die ten opzichte van Indië heerscht en waarvan ook de beste verwachtingen voor de toekomst mogen worden gekoesterd. Spr. bracht verschillende groote figuren uit de historie van het Konlnkiyke Indische rijk in herinnering en noemde in het byzonder ge neraal Van Heutsz. Na de rede van Minister Coiyn volgde op het tooneel een aardige demonstratie van een groep leden van de Koloniale Reserve uit Ny- megen. By den landbouwer den D. uit Berlicum in de woonkamer een begin van brand ontstaan, waarby een kindje van zeventien maanden zware brandwonden opliep. Voor het leven van de arme kleine wordt gevreesd. t De brand is vermoedeiyk ontstaan, doordat het kind met lucifers speelde De vlammen waren spoedig gedoofd. Men schrijft ons van de Zuider-grenzen: De smokkelhandel tiert thans weder welig en zoowel van Nederland naar België als in om gekeerde richting ontwikkelen de. leden van het .gilde” een zeer groote activiteit. De zoogenaamde zware smokkel (dat is die van vee van Nederland naar België) biyft voor de echte „broers" in het vak de groote aan- trekkeiykheid uitmaken. Vooral nu de nachten lang en bitter koud zyn, speculeeren de smok kelaars op de verminderde waakzaamheid der Belgische douaniers. Het verluidt dan ook, dat de bekende gepantserde groote veevrachtauto s, veelal met aanhangwagens, in deze eerste Ja- nuariweken hun activiteit tot buitengewone hoogte hebben opgevoerd. Van België naar Nederland biyven suiker en margarine de favorite-artlkelen. Den laatsten tyd maakt echter weer een nieuw smokkelar- tlkel opgang, nameiyk bloem voor de bereiding van brood. Dit is in België aanzienlyk goed kooper dan hier. De befaamde „goede neus" der smokkelaars heeft er voor gezorgd, dat deze nieuwe kans intensief wordt uitgebuit, althans, dat beproefd wordt dit te doen. Gemakkeiyk is dit echter niet, want de grenzen zyn sterker bewaakt dan ooit te voren. Naar wy hernemen, zyn het Nederlandsch Genootschap tot Zedelyke verbetering der Ge vangenen. de R. K. Reclasseerlngsvereeniging, de Protestantsch Christeiyke Reclasseerlngs- vereenlging. het Leger des Heils. de Ned. Ver. tot Afschaffing van Alc. Dranken, de Nat Chr. Geheel Onthouders Ver., de I. O. G. T. en an dere reclasseerlngsvereenigingen in totaal 26 tot overeenstemming gekomen, omtrent de verdeeling van de gelden, die voortaan geza- meniyk op één dag in het jaar zullen worden gecollecteerd. Het ligt in het voornemen om te komen tot de organisatie van een Nationalen Reclassee- rlngsdag. die dit jaar voor het eerst zal worden gehouden 18 Mei as. De Minister van Blnnenlandsche Zaken heeft een schryven gezonden aan de gemeentebestu ren betreffende den nationalen Reclaaaee rings - dag. Met het oog op het groote belang van het werk van deze vereeniglng, verzoekt de Mi nister den gemeentebesturen, tot het welslagen der inzameling zoo «enigszins mogelyk, medewerking te verleenen. BERLIJN. 356.7 M. 5.50 Liederen V. Johannes Brahms 3.20 Het Bweler strijk trio 7.30 Populair concert 8.20 Caba- retprogr. 9 40 Mozartprogr. BEROMt’NSTER. 589.8 M. 8.30 Ora- mofoon 7.20 Symphonleconcert. BOEDAPEST. 550.5 M. 6.30 n.m. Het Opera-orkeet 7.30 Zang 9.50 Gramo foon 10 40 Paradle’s kapel. BRl’SSEL. 483.9 M. 12.15 Het Salon orkest 1.20-2.20 Gramofoon 6.15 Gra- motoon 6.36 Gramofoon 9.36 Het Ra- dlosymphonle-orkest 10.20 Gramofoon 11.15 Christus Vlnclt, Llszt. BRl’SSEL. 321.9 M. 12 17 Het Omroep orkest 1.20 Ber. Tot 2.20 gramofoon 5.20 Salonorkest 6.50 Gramofoon. In een Vrijdagmiddag gehouden spoed- eischende gemeenteraadsvergadering van. Venray Is met groote meerderheid van stemmen beslo ten tot opheffing van de In deze gemeente be staande verordening volgens welke personen beneden 18 jaar geen toegang hebben tot de bioscoopvoorstellingen. In verband met deze verordening was het bioscooptheater aldaar reeds van 1933 af door den Ned. Bioscoopbond gesloten gehouden. De opheffing geschiedt voorloopig voor den tyd -van 1 jaar. Te Looadulnen heeft een bespreking plaats gehad tusschen de besturen van de afdeelingen van den R K. Land- en Tuinbouwbond, den Chr. Boeren- en Tuinderbond en den Ned. Tuindersbond met de vertegenwoordigers van de drie landarbeidersorganisatles. Aan de arbeidersorganisaties was het voor stel gedaan, dat over het komende seizoen een loonkorting van 3 i 4 gulden per week zou worden toegepast, met dien verstande dat een fonds zal worden gevormd, waaruit de gehuw den, met uitzondering van hen, die meer dan 25 fier week verdienen, een wekelykschen by- slag zullen ontvangen. De landarbeidersorganl- .«aties wenschen echter de loonen en verdere arbeidsvoorwaarden van het contract 19341935 te handhaven. Hl IZENV 301.5 M. KRO 8.009 15 Gramofoon 10.0010.30 Gramofoon 10 3011.00 Muzlekuitzending voor fabrie ken 11.0011.30 Gramofoon 11.30 12.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L H Perquin 12 01—12 15 Politieberich ten 12.152.00 Lunchconcert door het Kro-Orkest o. 1 v. Johan Gerritsen 2.00 3 00 Vrouwenuurtje 3.00-^4.00 Mode- cursus 5.105.50 Het Kro-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen 5.50—6.05 Gramofoon- muziek 6.056 40 Het Kro-orkest (ver volg) 6.407.00 Espemntocursus door P Heilker 7 00—7 15 Politieberichten 7.157.35 De sociale zijde der geslachts- £>ziektebestrijding door 'dr E. H. Hermans 7.358 00 Kamermuziek. Louise Wijn gaarden en Johan Ligtelün 8.00B 05 Vaz Dias 8.058.15 Gramofoon 8.15— 9 00 José en zijn orkest m. m. v. Iren en Lucian (aansluiting met Heek, ‘s-Graven- hage) 9.009.15 De Internationale Sportrevue door Passepartout v9.15 10.10 Solistenconcert door het Kro-Sym- phonie-orkest (Ü.S.O.) o. 1. v. Henri van Goudoever m. m. v. Nicolai Orlóff, klavier 10 1010.25 Voordracht door Vincent Berghegge 10.2510 30 Gramofoonmu- zlek 10.3010.35 Vaz Dias 10.35 11.15 Het Kro-Symphonie-orkest (U.S.O.) 11.15—12.00 José en zijn orkest. X tégen IJ over Z: „Geen kwaje kerel die Z. Hij heeft goeie dingen. Jammer maar, dat hij zich zoo voelt. Z’n ijdelheid, nietwaar”.... Z tegen IJ over X: Jk mag die X wel. Hij moest alleen wat minder ijdel zfin. Want daardoor”.... Geachte lezer en beminnelijke leze res, is het u niet dikwijls overkomen, heel dikwijls zelfs, dat u dit oordeel hoorde uitspreken van X over Z vul zelf de namen maar in en van Z over X? Ook van een vrouwelijke X over een vrouwelijke Z, en omge keerd? Hebt ge misschien zelf niet Neen, laat ik die suppositie snel on derdrukken! Maar in ’t algemeen gesproken men kan veel spreken in 't algemeen mag ik dit wel peggen, dat er geen gebrek is, waarvan de menschen el kander meer betichten, dan ijdelheid. Geen gebrek ook, waaraan zij, die het 't naarstigst ontdekken bij ande ren, zelf doorgaans het meest mank gaan. Wie lijdt er eigenlijk niet aan? Wie vertoont ‘‘J uitgedrukt) en steeds te onpas, tikje pose, een tikje aanstellerij tikje pedanterie? - tikje? De kwaal is algemeen, de spaarza me uitzonderingen die zijn er in derdaad daar gelaten. Alleen de vormen verschillen, de vormen en de maten. De variëteiten zijn zonder tal. Maar de eigen ijdelheid ziet men niet het euvel zelf brengt dit mee en die van anderen, meestal vergroot wél. Is de kwaal zoo heel erg? Ze kan zeer onaangenaam en in hooge mate irriteerend zijn. Maar daartegenover staat, dat zij in vele, in verreweg de meeste gevallen door haar potsierlijke naïveteit of naïeve potsierlijkheid een bron wordt van vermaak. Gevaarlijk wordt ze pas, wanneer ze de oprechtheid in 't gedrang brengt, de waarheid geweld aandoet het menschelijk opzicht te veel in 't gevlij komt, en vóóral wanneer ze dreigt over te gaan in hoogmoed. De kwaal wordt dan een kwaad, en, wat eerst slechts belachelijk was, zondig. Ll’XEMBURG. I3»4 M.: 8 05 Gramofoon- Persberichten. Vervolg 12.20 Middagconcert v. Henrl Pen- __ippé. De Huza ren van Villars, Maillart. Gold und Sil ber, Lehar Aufzug der Teepuppen, Slede. Un petit Conte d’une Nuit d’Eté, Krome. Drie miniatures, Fischer. Rokoko-Liebes- lied, Meyer-Hedmond. Die Blume von Ha waii. Paul Abraham 1.20 Koersen. Daar na gramofoonmuziek 2.20 Koersen 4 05 Koersen 4.20 Gevarieerd gramo- foonplatenconcert 4.50 Reportage van d. Sweepstake-loterij f^50 Concert- en dansmuziek 7 5o Sportberichten etc. 8.00 Belgische uitzending. Accordeonsoll door Alfred Goergeh. Abschied der Gla diatoren. Blankenburg. Réconclliatlon, wals. Louis Closset. Bergeronnette, polka. Marceau. Prlncesse d’Accordéon, wals, Du- fas. Lina, wals, Marceau. Golden, foxtrot, Fr. Salabert 8 20 Persberichten 8.45 Zang-recital door Suzanne Storga van de Monnaie te Brussel. Sapho, Massenet. J’al pardonné, Rob. Schumann. Twee aria’s uit „De Troubadour", Verdl. Si tu Ie veux, Koechlm. Duo’s door Suzanne Stor ga en Venant Pauké. Duo uit „De Afrl- kaar.sche”, Meyerbeer. Duo uit ..De Trou badour", Verdl. 9.20 Belgisch Symph. concert door het Radio-Orkest o. 1. v. Henri Pensls. Emmanuel Durlet, piano. 1. Le Chevalier maudit, La Gye. 2. Troia Danses de Chéphale et Procrl., Grétry. 3. Hommage 4 Peter Benoit, voor piano. Em manuel Benoit. Interlude* du Songe d une Nuit d’Eté, Vreuls 9 50 Causerie 10.00 Vervolg symphonleconcert voor piano VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KEULEN (LANGENBEBG), 455.9 M. 6 35 De Staf muziek v. d. ..Relterstandarte 71" 11 20 Het Ohiroepklelnorkeet 5 10 Gramofoon 6.20 Concert 7.30 Het Keulacbe Clthertrlo 7.60 .Duell um Llebe". operette v. H. W. Domboff. MILAAN. 368.6 M. 4.30 n.m. Orkeat- concert 6.15. 6.50 en 7.20 Gramofoon 8 06 „Llbellenttnzeoperette v. F Léhar. PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M. 12.20 Symphonleconcert 9.06 Cabaret- progr. 10.60 Dansmuziek. PARIJS (POSTE PAKISIEN), 31Z.8 M. 12 25 n m.2.20 Gramofoon 10.50 Gra mofoon. Den 13 Januari 1935 zyn afgekondigd do Staatsbladen No. 8. Besluit van den 9den Januari 1935 tot wyzlging en aanvulling van het Koninkiyk besluK van 3 Augustus 1922 (Staatsblad no. 479), tot regeling van de toekenning van wachtgeld aan Burgeriyke Ryksambtenaren. zooals dat laatsteiyk Is gewyzigd by Koninkiyk besluit van 38 December 1933 (Staatsblad no. 748); No. 733. Besluit van den 29sten December 1934. tot intrekking van de Crisis-Varitenswet 1933 (Staatsblad no. 374) en tot wijziging van het Criste-Varkensbeslult 1933. HILVERSUM. 1875 M. AVRO 8 00 Gramofoon lü.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoon 10.30 Het ensemble Lismonde 12.30 Gramofoon 1.30 Het Omroep- orkest o. 1. v. Nico Treep 3.00 Knipcur sus 4 15 Gramofoon 4.30 Radlokin- derkoorzang o. 1. Jacob Hamel 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen: mevr. Ant. v. Dijk 6.00 Het Wiener Bohéme- orkest 7.00 Pianovoordracht 7.30 En- gelsche les v. beginners door Fred Fry 8.00 Vaz ftlas 8.05 Het Omroeporkest o. 1 v. Nico Treep 8.40 Voordracht: mr A. W. Kamp 9.00 Het Wiener Bohème- Orkest 11.00 Vaz Dias 11.1012 00 Lilly Gyenes en haar 20 Zigeunerinnen. Het loongeschil bij de N.V. Cevabo-Schoen- fabrieken te Moergestel is thans definitief geëindigd. In een vergadering hebben de stakende ar beiders besloten het werk te hervatten. Een gedeelte der arbeiders heeft reeds het werk hervat, terwijl de overigen zulks a.8. Dinsdag zullen doen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6