Opruimingen en uitverkoopen VEPKADES BISCUITS Gabriels kampioen Ramp voor oester teelt? RADIO-PROGRAMMA HET LEKKENDE JULIANA- KANAAL WETTELIJKE REGELING INGEDIEND vloekt U een onschadelijk laxeermiddel? Welnu, probeert VER KADE ZAANDAM Kerkdijk Leven f "Akkertje beschermt UI DINSDAG 15 JANUARI 1935 Woensdag 16 Jan. 1935 Polen be/telt bij Fokker BILJARTEN Sweering eindigt als derde Eén partij overgespeeld Vertrouwen misbruikt MoonsCabra UIT DE KLEI-INDUSTRIE Incident Door het ijs gezakt e DE BESTELDE FOKKERS Serie van 259 PATER KEEN EN O.F.M. t ’n DEKEN DANKELMAN Naar de Missie SPREKEN MET IN DIE •en Inlichtingen gevraagd over de maatregelen er tegen en tot leniging van de finan- cieele gevolgen WATERVOORZIENING VAN DRENTE Het toestel voor Zweden zal worden beproefd Redding door nieuwe variëteit? Geen uitvoering in werk verschaffing Toewyzingsperioden voor gecon- tingenteerde goederen Aangekondigde loonsverlaging ingetrokken Bek Import uit Groot- Brittaxmië Vergunningen voor de aankondi ging zullen worden af gegeven door de Kamers van Koophandel Order van twee Doaglas-toestellen by de Nederlandsche Vlieg- tuigenfabriek Kweekplaatsen op de Ooster- schelde bevatten soms voor negentig procent zieke dieren V ergunningsstelsel Bewindvoerder wist baten en erfenis handig binnen te halen Als 't gure weer U koud en rillerig doet thuis komen en voor 'n zware verkoudheid, zelfs voor een griep aanval doei vreezen, neem dan voor 'i naar bed gaan een "AKKERTJE" Ge voorkomt dan veel narigheid en staat morqejj gezond en prettig odI SweeringReicher Geen goederen van derden Hoe lang? Avondpartijen Uitzondering bij jaar- en seizoenwisseling I De uitslag luidt: WIJ' Leeuw—Cote 204 Bergmand, Dé uitslagen 9 Van de verdere .partijen waren de uitslagen gij apotheker» en draalden In verpakkingen van ia M en 40 tabletten. en de AKKER.CACHETS VERWIJZEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS ROME, 421 M. 4.30 Populair concert 8X0 „La Travlata", opera van G. Verdl. cretarls van den N.B.B., was vóór overspelen, de heer Avé, vertegenwfordlger van den inter nationalen bond, er tegen. Tenslotte werd tot overspelen besloten. Moons Cabra De Leeuw bereikte het eerst de 400, maar de partij werd geannuleerd, omdat tijdens het spel een bal door den arbiter verkeerd was aangewezen. ha. 114 52 In den ouderdom van 71 Jaar is in het Mln- derbroedersklooster te Hoogcruts nabij Maas tricht overleden de hoogeerwaarde pater Vitalus Keenen O.F.M., oud-Provlnclaal van de Neder landsche Provincie der Minderbroeders. Sweering Reicher Albert Gabriels 400 140 400 353 400 120 400 307 400 350 15 15 10 10 26 26 10 10 16 16 21 21 IS 18 247 50 114 107 127 101 81 118 259 40 79 62 40.— 12.— 26.86 15X1 25.00 22.06 15.00 11X0 22X2 17.88 De proefnemingen met de door de N.V. Ne- derlandsche Vllegtuigenfabriek Fokker gebouw de F. 22, welke besteld is door de Zweedsche - Luchtvaartmaatschappij A.B.A., hebben naar het „Volk” meedeelt, thans het stadium bereikt, dat de Rijks Studiedienst voor de Luchtvaart het toestel aan de controleproeven zal onderwerpen, in verband met de verleenlng van het verplichte certificaat van luchtwaardigheid. Het lag in de bedoeling, dat Maandag met deze proefnemin gen zou worden aangevangen; het ongunstige weer heeft dit echter verhinderd. -CT Inmiddels wordt in de Fokkerfabriek hars gewerkt aan de drie vliegtuigen van hetzelfde type, welke door de K.L.M. zijn besteld. Een dezer toestellen is vrijwel gereed en zal dezer dagen naar Schiphol worden getransporteerd. Vermeld zij nog, dat de Lot sedert jaren een groot aantal één- en drie-motorige Fokkers, die in Polen in licentie gebouwd worden, op haar luchtlijnen in bedrijf heeft. Blijkens art. 5 wordt de gelegenheid steld, bezwaren tegen het verleenen vhn een vergunning kenbaar te maken. De aanvragen idigden verkoop, lende verkoopen iele gebruikelijke ngek^ndigd. Het aantal leden in de te benoemen com missie uit de Kamer van Koophandel dient volgens den Minister op vijf gesteld te worden. De Kamer zal de vergunning kunnen wei geren Indien blijkt, dat dezelfde aanvrager betrekkelijk korten tijd. nl. minder dan een jaar tevoren, in dezelfde gemeente een als uitverkoop aangekondigden verkoop heeft gehouden, waarin gelijksoortige goederen be trokken zijn geweest. Pater Keenen werd geboren te Neeroeteren 27 Januari 1864. Op 4 October 1886 werd hij geprofest en 9 September 1891 te Maastricht priester agewijd. Na een lectoraat van de H. Schrift in 't klooster te Weert werd hij 1 Mei 1899 benoemd tot Gardiaan van het klooster te Woerden. Den 17en September 1904 volgde de benoeming tot Provinciaal der Nederlandsche provincie. In 1910 werd Pater Keenen benoemd tot prae- ses van het klein seminarie te Heerlen. In 1912 werd htj gardiaan en in 1913 Vicaris van dit seminarie. De laatste jaren bracht hij rustend door in het Mlnderbroedersklooster te Hoog cruts. Gabriels Sweering Albert Reicher ct. p«f hall pond ct. ct a 400 229 19.04 16.66 40.— 14.— Het gevolg van deze praktijk, waarbij enke lingen tal van vakgenooten met zich medeslee- pen en hun zoodoende vaak aanzienlijke ver liezen berokkenen, doet ook bij producenten en Prachtig hield de Franschman de ballen bfj elkaar en lost de moeilijkheden op, die zich nu In het De Leeuw Cote 400 322 o 191 e 46 Ter kennis van importeurs van gecontingen- teerde goederen uit Groot-Brlttannië wordt ge bracht, dat de verdragsperlode <1 Augustus 1934 tot 1 Augustus 1935) voor dit land voortaan zal worden onderverdeeld in toewyzingsperioden. De eerste toewljzlngsperiode voor Engeland is voor de contlngenteeringen, welke per 1 Ja nuari zijn aangevangen of verleend, vastgesteld op de periode van 1 Januari 1935 tot 1 Mei *35. Voor de contlngenteeringen, welke op 1 Fe bruari resp. 1 Maart a.s. zullen worden ver leend, zal de toewijzingsperiodé loopen van 1 Februari resp. 1 Maart 1935 tot 1 Mei 1935. Daarna zullen driemaandelfjkBche perioden volgen. Hetgeen in deze perioden door de importeurs aan de hun toekomende contingenten niet is verbruikt, is voor de betrokken Importeurs ver loren. De op deze wijze beschikbaar komende hoe veelheden zullen echter nader ter beschikking voor den import worden gesteld. Ook zal in het vervolg geen onderscheed meer gemaakt wor den tusschen gewone en extra toewijzingen. Ten slotte moge den Importeurs er op worden ge wezen, dat de thans loopende toewijzingen en vergunningen voor Groot-Brlttannië onveran derd blijven. He* euvel geef* tot voortdurende verwar ring aanleiding. Het van de hand doen van moelltfk verkoopbare artikelen mag niet tegengegaan worden, wel het ontijdig aan vangen van seizoen- en balansoprulmlngen I Over het al of niet overspelen van de partij lis heel wat te doen geweest. Het was een zeer Met lucifer* gespeeld onverkwikkelijke geschiedenis, daar men het Zondagochtend hebben in een woning in de niet eens kon worden over de Interpretatie van Spreeuwenstr. te Nijmegen kinderen, tijdens de het internationale reglement. De heer Pijper, se- afwezigheid van hun moeder, met lucifers ge speeld, waarbij ren zes-Jarig meisje in brand is geraakt. Met ernstige brandwondeh is de kleine in het Canisiusziekenhuis opgenomen. werd gespeeld, spelers die al de derde gem. 1739 8.86 Zondagmiddag zakten te Herbrum in Oost Friesland twee kinderen van zeven en elf jaar van den landbouwer Scheper by het schaat- senryden door het ijs en verdronken. Hoewel onmiddeliyk hulp ter plaatse was, bleven po gingen om de levensgeesten op te wekken, zon der resultaat. Het begin van deze party was zeer zwak en na drie beurten was de stand 1911. Toen kwam de oude Moons plotseling weer even te voor schijn en het werd een forsche 95, die werd af- eenbandstoot. De ramp, welke thans de oesterteelt treft, Is te meer ernstig, omdat onder den invloed der economische omstandigheden de uitvoer van Zeeuwsche oesters de belde laatste jaren toch reëds een zeer ernstige verlaging heeft onder gaan. Gabriels heeft hiermede het Europecsehe kampioenschap groet-bUjar* 45/2 behaald. Htj won 7 van de 8 partijen en verloor er 1. Sweering werd derde en Dommering zesde. MILAAN’. 369 M. 4.30 Gramofoonmu- zlek 5.15 Dlv. berichten- Gramofoon- muzlek. De bekende Poolsche luchtvaart maat schappij Lot, die o_a. de langste luchtiyn van Europa exploiteert, nJ. van Tallinn via Riga, Wilna, Warschau, Boekarest en So fia naar Salonlki (3000 K.M.) en die teza men met de Deutsche Luft Hansa de iyn Ber lijn—Posen—Warschau vliegt, welke lUn later tot Moskou zal worden doorgetrokken, heeft by de Nederlandsche vliegtuigenfa- briek twee Douglas-toestellen besteld, welke in het aanstaande voorjaar op laatstge noemde lijn in dienst gesteld zullen worden. tevens het den aard zullen de uitsluitend^ Zaterdag JJ. was het de eerste dag. dat van het goedkoop* tarief voor familiegesprekken net Ned.-Indië gebruik gemaakt kon worden. Naar we vernemen is de Hoogeerw. Deken Dankelman te Delft weder zoo goed als her steld. Z. Hoogeerw. zou echter tot volkomen herstel voornemens zyn enkele weken rust te nemen in het huls van de Congregatie der Eerw. Zusters Augustinessen te Alkmaar. Op de oesterperceelen In de Oosterschelde doen zich de laatste tijden zeer onrustwekkende verschijnselen voor. De kweekplaatsen blijken hooge percentages zieke dieren te bevatten, soms zelfs tot negentig en meer procent. Welis waar werd de geconstateerde ziekte ook reeds Vroeger waargenomen, doch een aantasting in de mate als nu het geval is, had nimmer plaats. - Het Tweede Kamerlid Bongaerts heeft den Minister van Waterstaat gevraagd, welken o» om vang j'bet. doorlekken van het JuUanalca- J-THaal beeft aangenomen, zoowel wat de hoc- “gj veelheden lekwater betreft als wat aangaat de plaats en de afmetingen der scheuren in de kleibekleedlng van bodem en taluds. Voorts heeft hij gevraagd wat er van wege bet Departement is gedaan of wordt voorbe reid om het doorlekken te doen verminderen, resp. stoppen, alsmede hoe de gang van za ken In de eerstvolgende tydperlode van enkele weken zal zijn, welke maatregelen zyn geno men om den aard en den omvang van de wa terschade, welke particuliere eigendommen lijden op te nemen en vast te stellen en om de financieel* gevolgen dier waterschade te lenigen. Aan art. 2 ligt het vergunnings stelsel ten grondslag. Vergunningen voor het aankondigen van een ver koop als uitverkoop of als oprui ming zullen worden' afgegeven door de Kamers van Koophandel. Art. 3 bevat een belangrijke af wijking van het vergunningstelsel voor wat betreft de periodiek terug- keerende verkoopen, verband hou dende met jaar- of seizoenwisseling. De aankondigingen dezer verkoopen worden niet afhankelijk gesteld van een vergunning. duisïFring betreft, voor was over Juli 1928, achtte spr. haar verjaard. Na dien datum kan van verduistering sprake zyn, daar E. na het overiyden Juffrouw in 1926 ophield bewindvoerder te zijn. Toen had hlk-het. geld niet rechtens oryler zie a en kon hjj het dus oók niet verduisteren. Voor dit deel vroeg spr. daarom ontslag van rechts vervolging. HU Vond het Jammer, waar een der drie ten laste gelegde misdrijven komt te vervallen, het Hof’ook tot een lagere straf zal moeten komen. Want spr. vond een dergeiyk misbruik van ver trouwen met de opgelegde straf niet te zwaar Sénf enw De groothandelaren zijn schadeiyken Invloed gel den. Naar het den minister voorkomt Is een rege ling by de wet de eenlge uitweg. Uit het einde Augustus 1933 door den Mlddenstandsraad uit gebrachte advies is hem gebleken, dat in de kringen van belanghebbenden de vereischte een stemmigheid aanwezig is. weshalve hij niet aar zelt de onderhavige regeling, welke in hoofd zaak rust op de door den genoemden raad aan gegeven grondslagen, aanhangig te maken. Het is de bedoeling, in de wet niet anders dan de hoofdiynen der beoogde regeling vast te leggen. De practische uitvoering wordt over gelaten aan de Kamers van Koophandel. Pater P. Spruyt uit Hoensbroek is naar Missie in Brazilië vertrokken. Pater Hub. Voncken, montfortaan. vertrekt 16 dezer van Antwerpen naar de Afrlkaansche missie. Bjj brief van 27 December heeft de Minister meegedeeld. het wenscheljjk te achten, dat de plannen voor een waterleiding In Drente voor- looplg’ blijven rusten, omdat vaststond, dat aan uitvoering daarvan in dezen tijd niet kon wor den gedacht. Hierdoor is aan de voorbereiding van de plannen van de Drinkwatervoorziening in Dren te een einde gekomen. Van het voorstel der N.V. Waterleidingmaatschappij Overysel kan geen gebruik worden gemaakt. De vereeniging van werkgevers in de Lim- burgsclje klelindustrie heeft besloten de voor genomen loonsverlaging niet door te voeren. Zy heeft echter eveneens te kennen gegeven, dat zy niet voornemens is een nieuwe overeenkomst met de werknemersorganisatie aan te gaan. Van werknemerszyde wil men trachten alsnog een overeenkomst tusschen patroons en werknemers tot stand te brengen. t. Hij elschte veroordeellng tot een jaar Baanden gevangenisstraf, verdediger, Mr. van Zinnicq pleitte clementie. Het Hof zal 28 Januari uitspraak doen. I Te twee uur Maandagmiddag is in den Dieren zoover deze gepleegd I Den Haag het vijfdaagsche toumooi om v. Europeesche kampioenschap groot biljart geen I 45/2 voortgezet. Begonnen werd met de partijen der In hun antwoord op het verslag van de «TommHide van Rapporteurs betreffende de ontwerp-begrootlng voor 1935, deelen Gedepu teerde Staten mede dat zij, alvorens aan Pro vinciale Staten de noodlge voorstellen te doen tot het aanvaarden van samenwerking met de provincie Overijsel op het gebied van de wa tervoorziening zich hebben gewend tot den Mi nister van Sociale Zaken met de vraag, om de door de N.V. Drentsche Drinkwaterleidingmaat- schappU als voorwaarde gestelde uitvoering In werkverschaffing toe te staan. WARSCHAU. 1339 M. 4.20 Gramofoon- muziek 4.55 Zang 5.35 Concert 7.20 Zlgeunerllederen 8.20 Chopin-reci- tal 9.00 Vioolrecital 9.20 Concert 9.35 Dansmuziek. sringCote en AlbertReicher Nncierlendsch Ongeëvenaard bij gevatte kou **°<**t Griep, rheumatische pijnen. Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz Per IS *t. 52 cl Zakdoozje 20 ct AKKERTJES T? Fo/geo» recept ron Apotheker Dumont Cote Dommering N Mooïis De Leeuw PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M. 13.C7 Het Goldy-orkest 8.20 Lucia dl Lam- mermoor”. opera van Donizetti 10.50 Dansmuziek. Een wetsontwerp is Ingediend, betreffende he* uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf. REROMl’NSTER. 540 M. 7.00 Dansmu ziek 7.35 Liederenavond 8.35 Zwlt- sersch-Europeesch concert. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN en dan voordeden. Hjj gaf Gabriels geen kans meer en met 259 maakte hy onder donderend applausde party uit. - Ten einde de contróle te vergemakkelijken publiek kennis te doen nemen van van (ten sange^ jifrïodlek terugki door middel van benamingen mogen worden i nu iets soberder dan des middags jn bleef re gelmatig voor. Hy won de party, Hoewel niet zonder moeite. Deze party, voor Sweering van veel belang, was qua spel in het begin van weinig beteeke- nls. Na 6 beurten was de stand 8891, nadat Reicher in de 4de beurt een goede 70 had ge maakt. In de zevende beurt scoorde Sweering een serie van 81, waardoor hy zyn tegenstander voorbij gaat. Na 15 beurten was de stand 291—201. Sweering maakt dan 38 en nog eens 38, waar op Reicher zijn eerste century van dit seizoen scoort, nl 118, waardoor de stand 367320 was. Dan maakt Sweering met 33 de party uit. in de party aanvang hier Uit de groote sorteering noemdh wijt 20 20 20 22’'2ct. 22'u ct. 22'U ct. ct. ct. van 1.45 Kg. (30 ct. per half pond) ct. ons ct. ct. De conclusie der onderzoekingen is, dat de ziekte in haar huldig karakter waar- schyniyk als ongeneesiyk zal moeten wor den beschouwd en dat slechts Invoer van een nieuwe variëteit redding zal kunnen* brengen. Croquette Maria. Petit Beurre Brusselsche Kermis Ginger Nuts San Francisco Café Noir...25 Caroussel25 Gemengde Biscuits f 1.65 per blik HUIZEN. 301.5 M. NCRV 8 00 Schrift lezing en Meditatie 8.15 Gramofoonmu- zlek 10.30 Morgendienst 11.00 Har- moniumbespellng 13.00 Politieberichten 13.15 Leger des Hells-kwartlertje 13.30 Het Ncrv-ealonorkeot 3.00 Gramofoon- muzlek 3.45 Het Arnhenwch Trio 4.00 Zangplaten 4.15 Dammen 4.45 Gramofoonmuzlek 6.00 Klnderuurtje 6.00 Land bouw-half uurtje 7.00 Politie berichten. Persberichten van *t Ned. Chr. Persbureau 7.15 Graunofoon of „Een Kwartiertje Radio-reportage" 7.30 Tech nische lezingen 8.00 Vu Dlas 8.05 Gramofoonmuzlek 8.15 Archeologische cursus 10.00 Vu Dlu 10 05 Bespeling v. h. Ncrv-crgel 10 45 Gramofoonmuzlek. WEENEN. 507 M. 7.00 Concert 9.35 Dansmuziek 11.30 Gramofoonmuzlek. KEULEN (LANGENBERG), 460 M. 6.35 Orkest uit Breslau 10.10 Gramofoonmu zlek 13.35 Populair concert 3.30 Or kest uit Dusseldorf 6.05 Kamermuziek. BOEDAPEST, 550 M. 6 30 Mandlt’s kapel 8.30 Zwltsenche volksmuziek 9.30 Pertls en zyn orkest 10.50 Fejes en zyn kapel. BRUSSEL. 484 M. 13.15 Ludo Lang lois’ orkest 5.15 Het Radloeymphonle- orkest 6.30 Zang voordracht 6.50 Gra- mofoonmuzlek 8.30 Zanguitvoering 8 50 „Tam-Tam”. muzikaal spel 9 00 Gramofoonmuzlek 9 50 Orgelconcert 10.20 Gramofoonmuzlek. ^EFlVA/eKT Ggg N R A BRUSSEL. 323 M. 13.17 Gramofoon muzlek 1350 Salonorkest I.5O Gra mofoonmuzlek 5.15 Dansmuziek 6.35 Salonorkest 8.30 H. Waelput-concert 9.30 Salonorkest 1030 Dansmuziek. gebroken op een eenvoudigen Het eindresultaat luidt: pnp' brt -23 23 PARIJS (POSTE PARISIEN). 313 M. 12.35 Gramofoonmuzlek 9 30 Chopln- programma 10.30 Concert 10.50 Gra mofoonmuzlek. BERI.IJN. 357 M. 3.20 Irrfahrt Ins Gluck", muzikaal pro gr. 5.50 Volkslie deren 8.30 Het omroeporkest 9.40 Gra mofoonmuzlek Een bepaling heeft ten doel het sg. „nach- schieben" tegen te gaan, een veel voorkomend euvel, hierin bestaande, dat tijdens den duur van den als uitverkoop of als opruiming aan gekondigden verkoop goederen, van derden af komstig daarin, al of niet ter aanvulling van een nog resteerenden voorraad van dezelfde goe deren, worden betrokken. Ook door een derge- lljke handelwijze gaat bet karakter van uitver koop of opruiming geheel te foor. Overtredingen worden gestraft met ten hoog ste twee weken hechtenis of 500 boete. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Gra- mofoonmuziek 9.30 Onze keuken: P. J. Kers Jr. 10.15 Uitzending voor de arbei ders in de Conti nu-bedrijven 12.00 Ora- mofoonmuziek 12.30 De Flierefluiters 1.15 De Zonnekloppers o. 1. v. Cor Steijn 2.15 Vara-Knipcursus 5.30 Schalmei o. 1. v. Pieter Renes 5.45 Gramofoonmu zlek 6.00 Strijkorkest o. 1. v. Eddy Walts 6.30 X-X-ensemble o. 1. v. Cor Stetfn 7.00 Sportuitzending 7.20 Vioolrecital 8.00 S.O.8.-berichten e8.03 Vaz Dias 8.10 Uitzending voorhet comité voor bij zondere Joodsche belangen 9.40 Vara- orkest o. 1. v. Hugo de Groot 10.30 12.00 Studloechaakmatch tusschen Capa- blanca en Dr. Max Eeuwe. Dc bepalingen van artikel 8 beoogen een waarborg te geven, dat de als uitverkoop of als opruiming aangekondigde verkoop niet langer zal worden gehouden dan noodzakelijk is en met goed handelsgebruik overeenstemt. Een termyn van drie maanden respectieveiyk één maand, komt den Minister hiertoe In het alge meen voldoende voor; deze termijn loopt vanaf het in de vergunning vermelde tijdstip van aan vang van den verkoop. Met het oog op -de mo gelijkheid, dat de termijn voor als uitverkoop aangekondigde verkoopen In byzondere gevallen ontoereikend zou kunnen blijken te zyn, word' aan de Kamers van Koophandel en Fabrieken in het eerste Ud van het artikel de bevoegdheid gegeven tot evsbtueele verlenging daarvan. Voor den laatsten avond stonden op het pro gramma de partyen Domin' MoonsDe Leeuw, gevolgd door en Gabriels—Sweering. Dé uitslagen waren: worden ter visie gelegd voor belanghebbenden. Bekendmaking van de indiening der aanvrage I Ook in de party Albert Gabriels zal geschieden aan den ingang van de lokall- I in den aanvang verre van sterk teit, waar de verkoop zal worden gehouden, hoewel hier toch twee der beste Art. 6 geeft een opsomming van de 'gevallen, aan het woord waren. Gabriels, waarin een verkoop als uitverkoop of als op- dadelijk achter raakte, scoorde In ruiming mag worden aangekondigd. |en 4de beurt 40 en 29, doch met 64 in de 5de beurt kreeg Albert opnieuw de leiding. In de 10de beurt bouwde Albert eindelijk een zeer fraaie serie op, waardoor hy ver voor kwam. De 100 was gepasseerd; de hoogste serie van Gabriels in dit toumooi, 185, werd verbeterd en ook de 200 gingen op. de ontmoeting De LeeuwCote was begin nog slechter dan in de eerste party. De Leeuw maakte byvodrbeeld vijf poedels in zeven beurten. Na acht beurten was de stand 3139. In de 9de beurt kwam Cote er even goed In en bracht het tot 171. De overgespeelde party De bracht weinig sensationeels. De Leeuw spéelde iets soberder dan des middags jn bleef re- Bonne Mere15 Boudoir. 16 Populair Wafels 10 I«UTHCHLANI»HENDER, 1571 M. 11.30 Het Omroepklelnorkest 13.35 Concert uit Leipzig 3.35 Kinderliedjes o. 1. v. Emml Gcedel 4 50 Mlcrofoon-debutan- ten 6.10 Stafmuzlek van de NSKK DROITWICH. 1500 M. 11.30 Gramo foonmuzlek 13.05 Orgelspel 13.50 Charles Manning's orkest 1.50 Orgelspel 3.35 Gramofoonmuzlek 3.36 Het Sted orkest van Bournemouth 5.05 Het John Mac Arthur kwintet 5.35 Het BBC-danst- orkest 7 50 Fred Hartley's Novelty kwin tet 10.30 „The January Revue”, muziek v. Jack Btrachey 11.30 Dansmuziek. HAMBURG. 332 M. 10.50 Gamofoon- muzlek 11.30 Herbert Fröhlich's kapel seldorf eRnggu8.45aD.Mab4gsetaolnhrdlu 1.50 Gramofoonmuzlek 10X0 Het om roeporkest o. 1. v. Adolf Seeker. 1. Roman tische Ouverture. Thullle. 2. Suite no. 7, voor strijkorkest, Atterberg. 3. Fragm. „SU gurd Jorsalfsr". Grleg. 4. Elne kleine Se renade. Trunk. 5 Fragm. ..Paljas’., Leonca vallo. 6. Donauwelbchen. Strauss. TOITOU9E. 329 M. 6.30 Opcrette- fragmenten 7.50 Xylofoonrecltal 8 30 Blzetconcert 8 50 Salonorkest 9.20 Klankfllmfragmenten 10.36 Concert 10.50 Weensch orkestconcert 11 10 Ope- rafragmenten 11.35 Phllh. orkest. Het gaat hier om een doodeiyke aantasting van de schelp, waardoor intusschen de consump tieve waarde van de oester niet achteruitgaat. De aandoening der schelp leidt er echter toe. <jat de schelp by een verdere voortwoekerlng der ziekte hlet meer kan gesloten worden. Voor het plaatsje lerseke. dat geheel op de oesterteelt Is aangewezen, beteekent deze loop van zaken een bedreiging met verval. Groote verliezen zullen worden geleden, waardoor be halve de kweekers ook de arbeiders en visschers kullen worden getroffen. Onder den Invloed van het aan den dag ge treden gevaar is een vergadering gehouden on der de auspiciën van het Zeeuwsche Vlssche- rijbestuur, welke vergadering ook door eenlge rljksbacteriologen werd btfgewoond. De 37-jarige voormalige bureauchef vande griffie der Arrondissementsrechtbank r-té Maastricht R. H. E. was door deze Rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf wegens oplichting, valschheld in geschrifte en verduistering. E. was sinds jaren provisioneel bewindvoer der over de bezittingen van een juffrouw te Maastricht, die in een krankzinnigengesticht verpleegd werd. Deze had een kapitaaltje van f 2800. be staande uit inschryvingen Grootboek, welke stukken door een bank werden bewaard. Jaar- lyks stuurde de bank de rente naar den be windvoerder, die deze baten zelf behield. Dat had niet alléén E. gedaan, ook zijn voorganger had sinds vele jaren de rente opgestreken. Toen in 1926 de juffrouw kwam te overiyden en zy geen erfgenamen bleek te hebben, pro moveerde E. zich zelf tot erfgenaam. Hy maak te daartoe een uittreksel uit de Registers van den Burgeriyken Stand en zorgde zelf voor een beschikking van de Rechtbank, waarby hy zien tot curator van de nalatenschap benoemde. Deze papieren stuurde hij aan de bank en vorderde het kapitaaltje op. In Juli 1934 werd een en ander ontdekt en E. werd ter verantwoording geroepen. De zaak diende Maandag in hooger beroep voor het Bossche Hof. De advocaat-generaal achtte de ten laste gelegde oplichting in valschheld bewezen en strafbaar. Wat de ver- LUXEMBURG, 13114 M-: 8.05 Gramo- foonmuzlek 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuzlek 12.20 Middagconcert door het Radio-Orkeet o. 1. v. Henrl Pen eis. II Guarany, Comez. Japanischer La- ternentanz, Yoshitomo. Oude en moderne walsen. Robrecht. Un Cycle de Godard, Urbach. Seulement une Nult, Gelger. Bal let uit „De Jodin**, Halévy. Lichtrtanz der Brtute. Rubinstein. Le RAve passe. Helmer-Krier 1.20 Koersen. Daarna Gra mofoonmuzlek 2.20 Koersen 4.05 Koersen 6 5o Concert- en Dansmuziek 7.50 Sportberichten 8.00 Poolsche avond Gevarieerd cncert door het Radio-Orkest o. 1. v. Henrl Pensts. Mistral, marsch. Mi taine, Gillet. Spaansche Dans No. 5. Gra- nados-Salabert. Berceuse. Vreuls. Secret, Ancliffe. Herzen und Blumen, Czlbulka 8.20 Persberichten 8.40 Piano-recltal door Richy Muller. Ballade 3, Op. 47, Cho pin 8.50 Koersen en berichten. Vervolg Piano-recltal. Menuet Op. 14, No. 1, Pa- darewski. Plébéienne dansant, valse capri ce, José Sevenants. Legende St. Francois de Paule marchant sur les Flots, Liszt 9.10 Gramofoonmuzlek 9.20 Symph. concert door het Radio-Orkest o. 1. v. Henrl Pensis. Alex Kropholler, cello. 1. Ouv. .Corolian”, Beethoven. 2. Concert voor cello en orkest, Haydn 9.50 Gram, muziek. Poolsche muziek 10.10 Vervolg Symph. concert. 1. Suite voor orkest, Gre goire Fitelberg. 2. Sinfoniëtta, Tansmann 10 45 Dansmuziek en gramofoonplaten. De toelichting wU«t op de klacht over exces sen op het gebied van uitverkoopen en oprui mingen in den detailhandel, in middenstands- kringen vernomen. De geopperde bezwaren richten zich bepaaldelijk tegen die gevallen, waarin uitverkoopen of opruimingen ontijdig worden aangekondigd of wel onder voorwend selen, die aan het publiek ten onrechte den In druk van een bijzonder voordeelige aanbieding geven. Het resultaat was. dat 15 gesprekken lyerden gevoerd, waarvan 13 met Java en 2 met Noord- Sumatra. Hoewel uiteraard nog geen oordeel kan wor den uitgesproken, is toch al wel gebleken, dat de thans geboden gelegenheid tot het voeren van goedkoope familiegesprekken in een be hoefte voorziet. x

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6