f Het conflict te IJmuiden Avonturier in de val CUJcers De opheffing van spoorlijnen RADIO-PROGRAMMA Sport en spel NAAR HUVRVERLAGING WOENSDAG 16 JANUARI 1935 Donderdag 17 Jan. 1935 Meeleven Oplichtingen gepleegd DIEVENBENDE TE KERKRADE Door auto meegesleurd BILJARTEN Minister Slotemaker confereert met de vakcentralen ReicherAlbert Klein meisje in brand Rechtzaak uitgesteld SweeringG abrielt INVOER ZONDER CONSENT Zware straffen geëischt DE KLEINE BOEREN 500 BELOONING Bedrijf «kindertoeslag ERNSTIG MOTORONGEVAL Knaapje doodgereden „KONINKLIJKE OLIE” VOETBAL f 1500 VERDUISTERD VERPLEEGDEN ONTVLUCHT’ En nog tienduizend franc* De Nederiandsche ploeg CONSUMPTIEMELK DE LOPIKSCHE RELLETJES Verschillende besprekingen worden nog gevoerd Commissieleden benoemd tot het uitbrengen van advies over het voorontwerp Zal Donderdag de contractlooze periode aanbreken? Na lange omzwervingen te Rotter dam aangehouden Gabriels Europeesch kampioen ZWALUWEN—ROODE DUIVELS Geldboete geëischt tegen den autobestuurder, die met groote snelheid ge reden heeft Uit het krankzinnigengesticht te Woensel De eindstand van het tournooi te *s Gravenhage Kinderen spelen met petroleum en lucifers .53 Hoofdrechercheur en twee Inland- sche ambtenaren gewond Een adres aan den minister van Sociale Zaken Voor denjfene, die gestolen effecten terug brengt MINISTER COLIJN Jongemqtn ernstig gewond H. WIJ k' volgens puntentelling Is als i kleine Is zeer 1 de Individueel was de eindstand: Bond een f 3- 84 dagen BATAVIA, IS Jan. (Aneta). Een motorrijwiel van de politie met zijspanwagen kwam in bot sing met de tram. De inzittenden, de hoofd rechercheur P. J. Lemette en twee Inlandache ambtenaren zijn ernstig gewond; zy zijn naar de Centrale Burgerlijke Ziekeninrichting over gebracht, och verkeeren niet in levensgevaar. 1. 2. 400 229 400 120 brt. 97 124 150 153 140 156 188 182 158 7 6 S 5 3 3 3 3 247 50 191 46 verl. pnt. 1 2 2 3 4 5 5 5 8 26 66 15 .21 14 13 11 10 Wij vestigen er de aandacht op dat deze op- heffing van spoorlijnen uitsluitend het reizlgers- vervoer betreft. De prjjs voor het taxegedeelte van consump- tle-melk, gekocht op Regeerlngscontract, is voor de volgende week bepaald op 6)4 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op' 2% cent per De deskundige dr. J. P. L. Hulst, uit Leiden, die de lijkschouwing verricht heeft, verklaar de, dat het slachtoffer, dat deerlijk verminkt wm, bijna onmlddellljk moet zijn overleden. De brigadier der Rljksveldwacht, van E., uit Alphen, heeft ongeveer drie kwartier nA het Uit het Rljkskrankzlnnlgengestlcht te Woen- sel zyn op twee achtereenvolgende dagen. n.L Zondag en Maandag twee patiënten ontvlucht. Hun namen zijn R. de Thoura en F. A. Pieter. De 40-jarige zich noemende acquisiteur P. J. J. J. heeft voor de Haagsche Rechtbank te recht gestaan ter zake van verduistering. Vol gens de dagvaarding heeft J. van een dame in Juni 1934 een bedrag van f 1500 ontvangen om dit aan W. B. af te dragen, die daarvoor 5. 6. 7. Albert Reicher 247 259 116 151 175 118 141 128 124 Gabriels Albert Sweering Moons De Leeuw Reicher Cote Dommering Cabra f 1.05 6 dagen 10 - 10 4 5. 6. 7. 8 9. 1. 2. 3. 40- 12.— Dansmuziek Op 11 Januari heeft een commissie uit de werkgeversvakcentralen en de arbeldersvak- centralen besprekingen gevoerd met den minister van sociale zaken inzake de wonlnghuren. Aan den minister was een rapport op dit vraag stuk betrekking hebbende toegezonden, terwijl door den voorzitter van de commissie, den heer V. d. Walle, een samenvatting van het rapport nader werd toegelicht. Zoo moet de regeering nog een beslissing ne men omtrent de lijnen DokkumHalsumAn- Jum; TjummarumHarlingen en Tjummarum -—Franeker van de Friesche Lokaalspoor, die de op Gabriels Albert Sweering Moons de Leeuw Dommering Reicher Cote Cabra car. 2940 3113 2912 2825 2506 2384 2825 2632 1596 directie met ingang van 15 Mei wenscht te heffen. Met ingang van 15 Januari, dus heden, is de h.s. alg. moyen. 30.30 25.10 19.41 18.46 17.90 15.28 15.02 14.46 10.10 De Haagsche Rechtbank behandelde Dins dag de zaak tegen Dr. J. H. P. M., die terecht moest staan wegens dood door schuld. Verdachte heeft met een door hem bestuur den auto op 20 Augustus van het vorig jaar op den weg Nieuwveen-Kattenbrug den 5-jarigen Hendrik van Bruggen, die ter plaatse met zijn tante op een flets op het rijwielpad reed, zoo danig aangereden, dat het knaapje aan de ge volgen is overleden. Verdachte zou ter plaatse met een snelheid, welke de honderd kilometer overschreed hebben gereden en kort voordat hij den jongen raakte, heeft hij een hond dood gereden. De ooggetuigen van dit ongeval toon den zich zeer verontwaardigd tegenover den autobestuurder dien zij te lijf gingen, zoodat de politie moest optreden om hem te bescher men. De eindstand volgt: De prijs van Akker’* Abdijsiroop, met do vanouds bekende geneeskracht, is zóó ver laagd, dat elkeen Abdijsiroop kan koopen. Niets behoeft U dus te weerhouden Abdij siroop te gebruiken bij verkoudheid, griep, hoest, benauwdheid, bronchitis, asthma. Thans 65 CL I ▼oorS degen Da groole flacons sign ▼oordaaligar in *1 gebruik I Eenige maanden geleden solliciteerde bij een reederU te Rotterdam een jongeman naar de betrekking van stuurman. De man gaf voor in het bezit te zijn van een diploma voor stuur man en radiotelegrafist. Eenmaal aan boord, bleek dat hij niet in staat was de hem opge dragen werkzaamheden te verrichten. In Marseille werd hjj van boord gezet en door bemiddeling van den consul aldaar kreeg hij een spoorkaartje voor de reis naar Rotterdam. In laatstbedoelde plaats is hij toen echter niet aangekomen. Thans is gebleken, dat hij te Antwerpen den trein heeft verlaten en dat hij zich aldaar heeft doen aanmonsteren op het sa. „Tara” van de Nederl. Vrachtvaart Maatschappij, dat een reis naar Buenos Aires maakte, In Buenos Aires, simuleerde de jongeman ziek te zijn, waarna men hem naar het ziekenhuis aldaar overbracht. Vanuit het ziekenhuis wist hij evenwel te ontvluchten, doch de politie slaagde er in hem weer op te sporen. Met het ss. „Tela”, dat op weg was naar Antwerpen, is de jonge man, de 23-jarlge varensgezel N. H., in Nederland aangekomen en te Vlissingen van boord gehaald, vanwaar hij werd overgebracht naar het bureau van de rivierpolitie te Rotterdam, alwaar hij voorlooplg is opgesloten. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat hij zich in Nederland en in het buitenland aan kleine oplichtingen heeft schuldig gemaakt. De hoofdbesturen der beide bonden heb ben daarop elk in eigen kring vergaderd om hun standpunt te bepalen. Het hoofdbestuur van den Christeljjken Bond zoowel als dat van den Modernen Bond heeft daarop besloten het contract voor de zeelieden te aanvaarden. Inzake het contract voor de havenarbei ders is besloten nogmaals bij referendum de betrokken ieden over al of niet aan vaarding van het contract te doen stemmen. Daarbij hebben de hoofdbesturen hun le den doen weten dat zy het niet verant woord achten een conflict te ontketenen en dan ook onder geen voorwaarde een sta king goedkeuren of de verantwoording en leiding van een staking zullen aanvaar den. Ernstig hebben zjj de leden gewaar schuwd, dat geenerlei flnancieele verant woordelijkheid door de organisaties zal wor den aanvaard, indien op onorganisatorische wijze tot staking zon worden overgegaan onder leiding van anderen. Zooals bekend, wordt sinds eenlgen tijd door de hoofdbesturen van den Christelijken en Mo dernen bond van Transportarbeiders met de Reedersvereeniging te IJmuiden onderhandeld over het afsluiten van nieuwe collectieve ar beidsovereenkomsten. daar de termijn voor di bestaande C. A. O.’s was verstreken en deze door de Reedersvereeniging zijn opgezegd. Inzake het contract voor de kolenwerkers is spoedig overeenstemming bereikt doch over het gedeelte zeelieden en havenarbeiders be treffend had men gerulmen tijd onderhandeld. Nadat, wat de zeelieden betreft, de voorstel len door de Christelijke georganiseerden met kleine meerderheid waren aanvaard en in den Centralen Bond met meerderheid waren ver worpen en wat de havenarbeiders betreft de voorstellen in beide bonden waren verworpen heeft verleden week Vrijdag nog weder een conferentie tusschen de Reedersvereeniging en de hoofdbesturen der bonden plaats gehad, waarbij, zooals gemeld, de reeders inzake de voorstellen voor de zeelieden nog een concessie hebben gedaan, doch inzake de voorstellen voor de havenarbeiders tot geenarlel concessie be reid bleken. Reeds eerder is ons gemeld, dat er sprake van was dat verschillende kleine spoorwe gen zouden opgeheven worden. De directie der Nederiandsche Spoorwegen had ver schillende plannen ontworpen, die door de regeering moesten goedgekeurd worden. Betreffende eenige lijnen is deze goedkeu ring reeds verkregen, terwijl over nog an dere besprekingen gevoerd worden. DEUT8CHLANP8ENDEK, 1571 M. 9.35 Volksliederenconcert 11.20 Kinderlied je» 12.15 Gramofoonmuzlek 5.05 Zang 6.20 Beethoven -concert 7.2o .Boccaccio” komische opera van Fr. v. Suppé 10.35 tot 11.20 Gramofoonmuzlek. Het Gerechtshof zou Dinsdag de behandeling van de strafzaak tegen de zes arbeiders uit Lopik voortzetten, die ervan worden verdacht te Lopik op 15 Februari 1934 openlijk geweid te hebben gepleegd. Na beëindiging van een NSB-vergadering ontstond een relletje, waaraan zij een werkzaam aandeel zouden hebben gehad. De strafzaak is echter uitgesteld tot 2 Febru ari as. Ter zake van Invoer zonder consent atondBt» Maandag voor de Strafkamer der Maastricht- sche Rechtbank terecht R v. d. N. en L. v. d. N., beiden uit Amsterdam en W. J. S. uit Kerk rede. Eerstgenoemde twee verdachten hadden den laatstgenoemden middelen verschaft om tien kisten tricotagegoed zonder consent in Neder land in te voeren. Het O. M elschte tegen elk der gebroeders v. d. N. een geldboete van duizend gulden subs drie maanden hechtenis, en tegen verdachte 8. vrijspraak. De Rechtbank zal 28 Januari «s. vonnis wij zen. PARUS (Radio Paris). 164» M. 12.50 Het Pascal-orkest 9.05 Het Nat. Orkest 10.50 Dansmuziek. Naar aanleiding van het vonnis van het Haagsche Gerechtshof inzake de processen van de Vereenlglng voor den Effectenhandel tegen de Koninklijke Petroleum Maatschappij en de Bataaf sche Petroleum Maatschappij, met be trekking tot den eisch tot betaling der dollar- obligaties op goudbasis, is door een aantal leden van de Vereenlglng een adres aan het bestuur gericht, waarin deze leden him waardeerlng te kennen geven voor hetgeen de Vereenlglng in deze kwestie heeft gedaan. Aangezien door de uitspraak van het Haag- sche Gerechtshof aldus deelen de leden in cüt adres mede hun rechtsgevoel in geenen deele werd bevredigd, verzoeken zij het Bestuur van de Vereenlglng voor den Effectenhandel, alies in het werk te stellen, opdat aan het een voudige Nederiandsche rechtsgevoel meer wordt voldaan. Het adres verwierf eenige honderden hsndteeken In gen. Op het gegil der kinderen liep de moeder toe en in haar angst trachtte zij de brandende kleertjes van het kind af te rukken. Hierbij liep zU zelf ernstige brandwonden aan haar handen op. Vreeselijke brandwonden had het kindje op- geloopen. De ontboden geneesheer achtte over brenging naar het Academisch Ziekenhuis noodzakelijk. De toestand zorglijk. De commissaris van politie, waarnemend tweede sectie, bureau Mamlxstraat 148, Am sterdam, maakt bekend, dat door den benadeel de bij de Inbraak op de Keizersgracht bij de Westermarkt aldaar, een geldelijke beloonlng is uitgeloofd, groot ƒ500.—, voor het terugbe zorgen van de effecten, die bij die inbraak wer den ontvreemd en waarvan de beschrijving voorkomt in de dagbladen van Zondag 13 en Maandag 14 Januari jl Deze beloonlng zal ook worden uitgekeerd aan dengene, die aan de politie aanwijzingen ver strekt, welke lelden tot het achterhalen der effecten. Mocht slechts een gedeelte der effec ten worden terugbezorgd of achterhaald, dan zal de geldelijke beloonlng ook naar evenredig heid worden verminderd. Het hoofdbestuur van den Natlonalen Landbouw en Maatschappij heeft zich in adres gericht tot den Minister van Sociale Za ken. met het verzoek: Bij de uitvoering der landbouwcrislspolltlek Inzonderheid wat de productiebeperking betreft, meer rekening te houden met de belangen der kleine bedrijven. Bij het toelaten tot de werkverschaffing en het verleenen van steun niet In aanmerking te nemen hetgeen iemand bezit, maar hoogstens alleen het Inkomen, dat hij uit dit bezit trekt, zoodat van iemand die ƒ2000.bezit, waarvan hjj ƒ80.Inkomen trekt, hoogstens alleen die ƒ80.— aanleiding is tot beperking van de ge boden hulp. De kleine boeren als het moet door werkver schaffing te helpen doch In de eerste plaats door steunuitkeering, zoodat zy hun bedrijf kunnen blijven explolteeren. De eerste Is 30 jaar oud; hjj is 1.70 M. lang, aan de speelbank roulette moest spetej1- ofeei heeft blond-rosslg haar en is In gestlchtsklee- ding met blauwe trui gekleed. De tweede is middelmatig van lengte, heeft een rond hoofd en kort geknipt haar. Zijn gelaatskleur Is blo zend. Ook hij is in werkgestlchtskleeren gekleed en als bijzonder kenteeken vermeldde de polltle- radlo, die namens den districtscommandant der Kon. Marechaussee te Eindhoven opsporing, aanhouding en voorgeleiding verzocht, dat de Voor desen tradltloneelen wedstrijd, die dit- msuU op Woensdag 23 Jan. SA, *s avonds om acht uur op het V.U.O.-terreln Mn de Schenk- kade te Den Haag zal worden gespeeld, is het en Caldenhove (D.W.8.); van Gooi (Hssrlem), Pelllkaan (Longa), Punt (DF.C.); Vrauwdeunt (FeiJen.), Lagendaal (Xerxes). Lungen (AJO.), Drok (RFC.) en Mijnders (D.F.C.). Reserves: Veenendaal (Naaldwijk), Pettinga (H.D.VA), Breitner (HJJVB.) en Van Vliet De Minister van Waterstaat ad interim dr. H. ColUn, is voornemens in de ochtenduren zijn werkzsmmheden op het Departement van Wa terstaat te verrichten. In den middag sal hij op Koloniën zijn. Maandagmiddag heeft de heer Colljn met den secretaris-generaal van Waterstaat enkele aangelegenheden, het De- portement betreffende, besproken. Dinsdagochtend is de gewone Ministerraad ge houden en morgenochtend stelt minister Colljn stch voor zijn werkzaamheden op Waterstaat aan te vaneen. Tegen het einde van 1934 werden te Kerkrade en Eygelshoven voortdurend groote partijen lood en zink ontvreemd uit keten en van bouw werken. Als verdacht van deze diefstallen ston den voor de Maastrlchtsche Rechtbank terecht F. W. W„ A. P, Z., J. P. de G. en K. W„ tegen wie ter zake van diefstal respectievelijk in to taal gevangenisstraffen werden geëischt van 8, 8, 4 en 4 maanden. Tegen W. C. en F. G., die van heling werden beschuldigd, werd door het O.M. respectieve lijk 2 en 3 maanden gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank zal 28 Januari a.s. vonnis wij zen. BERLIJN, 356.7 M. 4.4o Pianorecital 6.20 Gramofoonmuzlek 7.3011.20 Nieuwe Schlagermuzlek. BEROMUNSTER, 539.6 M. 6.45 Gra- mofoonmuzlek 7.30 Lfederenvoordracht 8.30 De Bazeler Orkeetvereenlglng. BOEDAPEST, 550.5 M. 6.20 n.m. don eert door Koor 8.00 Gramofoonmuzlek 10 00 De stafmuzlek van het late Hon- ved R. I. KEtT-EN (Langenberg), 455.9 M. 6.35 Het Radio Kamerorkest 11.20 Leo Ev- soldt’s orkest 5.20 Kamermuziek 6.50 Vocaal concert: jonge meisjes 7 30 Pia norecital 9.50 Gramofoonmuzlek. MILAAN. 368.6 M. 4.3o Vocaal con cert 5.15, 6.20. 6.50 en 7.20 diverse be richten. Gramofoonmuzlek. WARSCHAU, 1339 M. 5.45 Gramofoon 6.20 Pianorecital 7.20 Het Om- roepeymphoEle-orkeat 9.35 Dansmu ziek. TOULOUSE, 328.6 M. 6.30 Operette- fragmenten 6 50 Weensch orkestconcert 7 35 Schrammelmuzlek Zangvoor- dracht 8.50 Populair orkestconcert 9 20 Klankfllmfragmenten 9.35 ..Wil helm Teil", opera van Roaalnl 10.35 Vocaal concert 10 50 Concert 11.35 11.50 Operetteconcert. De laatste partijen, die Maandagavond te ’s Gravenhage voor het Europeesch kampioen schap biljarten 45/2 werden gespeeld, waren ReicherAlbert en GabrielsSweering. lijn Neede— Hellendoorn opgeheven. Wat de lijnen in de Haarlemmermeer en de Hln HoornMedemblik betreft kunnen we me- dedeelen dat er plannen bestaan om deze op eenvoudige wijze te explolteeren. Belanghebbenden zooals men weet is het hier een belangrijke landbouwstreek wen- schen een subsidie te geven om deze verbinding intact te houden. UtrechtZeist en UtrechtBaarn, waarvan ook opheffing gevreesd werd, komen hiervoor niet in aanmerking. De Hjn EdeN ij kerk is genaast terwijl Ede Wageningen dit jaar zeker nog blijft bestaan. Het reizlgersvervoer VarsseveldDjnxperlo is •edert 1 Januari reeds stopgezet. Verder ligt het In het voornemen om de lijn DeventerOmmen met 15 Mei op te heffen, doch definitief is dit nog niet. Tenslotte is van de lijn ZuidbroekDelfzijl het gedeelte ZuidbroekWeiwerd reeds sedert 1 December vervallen. HILVERSUM. 1875 M. AVRO: 8.00 Gramofoonmuzlek I00o Morgenwijding 10 15 Muziek ter nabetrachting 10.30 Voordracht: Folkert, Kramer, zang, poel. Boris Lensky. vlool^SEgbert Veen, Dini Hecht. A. d. vleugel: Betsy v. Blop- planobegeleldlng 12 00 Het Omroepor kest onder leiding van Nico Treep 2.00 Halfuur voor de vrouw 2.30 Gramofoon muzlek 3.00 Naaicursus 4 00 Halfuur voor zieken en ouden van dagenMevr. Ant. van Dijk 4.30 Gramofoonmuzlek 4 45 Voor de grootere kinderen 5.30 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep 6.30 SportpraatjeH. Hollander 7.00 Kamermuziek 7 30 Engelsche les voor gevorderden: Fred. Fry B.Oo Vaz Dlas 8 05 Gramofoonmuzlek 8.15 Aansluiting Concertgebouw Amsterdam. Abonnementsconcert 10.30 „Wij snuf felden(grumofoon) 11.00 Vaz Dlas 11.10—12.00 Aansluiting met Carl ton Hotel. Amsterdam. K. ter Abramoff en zijn ensemble; Ray Binder's orkest. Een tragisch gebeuren heeft zich Maandag morgen afgespeeld In een woning aan de Nach tegaalstraat in Plan Oost, te Groningen, be richt ..Ons Noorden". De heer K. had de kachel aangemaakt en hierbij petroleum gebruikt. Terwyi hij zich buiten de kamer begaf, om andere brandstof voor de kachel te halen, kwamen de twee kin deren in hun nachtkleertjes beneden. Een Jon getje van zes Jssr begon met zijn vier-Jarlg zusje te spelen. Aan de regeering wordt verzocht op korten termijn overleg te plegen met de vereenlglng van directeuren van hypotheekbanken en de broe derschap van notarissen om tot maatregelen te komen Inzake verlaging van hypotheekrente. Voorts moet worden gestreefd naar den bouw van nieuwe goedkoope woningen op bijzondere voorwaarden, waarbij dan stablliseering en nor- maliseerlng een groote rol zouden kunnen spelen in het brengen van verlaging der kosten. Ook moeten de plannen zooveel mogelijk gecoördi neerd en gecentraliseerd worden ontworpen. De voorzitter van den Hoogen Raad van Ar beid heeft benoemd tot voorzitter en leden van de Commissie, welke aan den Raad prae-advies zal uitbrengen omtrent het voorontwerp inzaxe wettelijke regeling van bedrijfsklndertoeslag: tot lid en voorzitter prof. mr. C. P. M. Romme en tot leden de heeren 8. de la Bella Jr. (N. V. V.), H. B. Berghuys (N. V.C.), prof. dr. H. W. C. BordewlJk, B. van Eesteren (Chr. Werk gevers Ver.), mr. A. M. Engels. J. Gemen ;R. K. W. V.), prof. mr. P. 8. Gerbrandy, mr. A. Haex (Ver. behartiging belangen Llmb. mljnlnd.), mr. J. A. O. M. van Hellenberg Hubar (Ned R. K. Mldd.bond), mr. F. B. I. M. Janssens (Alg. R. K. Werkg. Ver.), F. van Meurs (N. V. V.). A van des Meys (R. K. W. V.), H. van der Putt, mr. dr. A. L. Scholtens, mr. B. C. Slotemaker (Verb. Ned. Werkg.), mr. B. J. M. van Spaen- donek (Alg. R. K. Werkg. Ver.), A. Stapelkamp (C. N. V.), dr. J. van den Tempel en prof. mr. F. de Vries. Ongelukkigerwijs had de vader de bus petro leum en het doosje lucifers naast de kachel laten staan. Hek knaapje nam de bus en heeft waarschijnlijk er zoo mee geslingerd, dat hef borstrokje van het meisje doordrenkt werd van petroleum. De gevolgen laten zich denken, toen de jongen daarna met de lucifers begon te spelen. Toen de jongen een lucifer aanstak, stonden de vlammen in een oogwenk van tijd rond de kinderen. De jongen zelf kwam er met enkele lichte brandwonden af, doch met het kleine meisje liep het minder goed af. Doordat zy nog in haar onderkleeren stond en deze mer petro leum In aanraking waren gekomen, was zy direct in vlammen gehuld. Deze party kon voor Sweering de beslissing brengen. Het kon voor hem beteekenen de eer ste of de derde plaats en voor Gabriels de eer ste of de tweede plaats. Dit hing af van de aan den gang zynde party ReicherAlbert. Een nederlaag van onzen landgenoot beteekende voor hem de derde plaats en voor Alben de «tweede. Het begin was by beide spelers nerveus «i slecht. Na zes beurten is de stand 4525. weering liep dan een kleine 100 uit. In de elfde blurt kwam Gabriels er geweldig In. In snel teknpo scoorde hy de punten byeen en de 100 giggen op, evenals de 150. Onder luid applaus ten de 200. Op 247 mislukte een zeer zware massee. Hy had hiermede echter de serie van Albert niet verbeterd. Sweering gaf 23 als ant woord. Hy bleef achter. Even later liep hy met 36 en 39 Iets In doch Gabriels maakte In de veertiende beurt weer 75 en In de volgende beurt maakte hy de party uit. Gabriels Sweering gesp. gew. gel. 8 8 8 8 8 8 8 8 6 Zooals gebruikeiyk In beslissende partyen en dat was het voor Albert om de tweede plaats werd er aanvankelijk flink geknoeid. Albert scoorde in de vyide beurt een goede 49. doch Reicher houdt met 16 de leiding. Toen maakte Albert echter in een mooie serie de 100 vol. hy scoorde nog verder en de 200 kwamen In zich. Op 191 mislukte echter een zeer moeliyke losse band-stoot. In de volgende beurt poedelde hy. Na 7 beurten was de stand 79260. Nadat Al bert In de achtste beurt nog een goede 100 had gemaakt, maakte hy in de tiende beurt de par ty uit. DROITWICH. 1500 M. 11.25 Gramo foonmuzlek 12.06 Het Rutland Square en New Victoria Clnema-orkeat 1.20 Gramofoonmuzlek 2.20 Het Pavilion Theater-orkest 4.10 Gramofoonmuzlek 5 05 Orgelconcert 5.35 Alfredo Cam poll's orkest 7.40 Gramofoonmuzlek 8 20 Het Radio Militair Orkest 10 35 Het B B C -Orkest 11.3512.20 Dans muziek. f 1.75 I IS dagsn I zelf dit spel te spelen, welk geld hij echter verduisterd had. Voort* was hem ten laste ge legd, dat hij als Nederlander in Frankrijk, omstreeks Juni 1934 opzetteiyk een bedrag van ongeveer 14000, althans ongeveer 10.000 Fran- scha francs eveneens toebehoorende asm be doelde dame, zich heeft toegeëigend. Het OM. elschte 6 maanden gevangenis straf. (Dit laatste slaat natuuriyk op het drijven van het bulten de organisaties om gevermde comité van actie van havenarbeiders en zee lieden.) Het referendum heeft by den Chrlsteiyken Bond het volgende resultaat gehad: Uitgegeven zyn 88 biljetten, waarvan er 77 zyn ingeleverd, daarvan hebben zich 15 ver klaard voor afsluiten van het contract, 57 tegen en 5 blanco, zoodat dus een groote meer derheid zich tegen afsluiten van het contract heeft verklaard. De uitslag van het referendum by den Mo dernen Bond was gisteravond laat nog niet bekend gemaakt, doch naar verluidt heeft zich ook hier een groote meerderheid tegen afslui ten van het contract verklaard. Afgewacht zal nu moeten worden wat er morgen geschieden zal, want morgen loopt de termyn, door de reedersvereeniging voor het nemen van de beslissing gesteld, af. Mogeiyk Is, dat de arbeiders aan het werk biyven en er dus een contractioos tydperk aan breekt, doch ook moet ernstig rekening gehou den worden met de mogeiykheld, dar onder leiding van het comité van actie toch een staking uitbreekt, voor welke staking oe orga nisaties natuuriyk geenerlei verantwoording zullen nemen. HUIZEN. 301.5 M. KRO: 8.00—9 15 Gramofoonmuzlek 11.00^-11.30 Gramo foonmuzlek 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquln 12.0112.15 Politieberichten 12.152.00 Lunchconcert door het KRO-Orkest onder leiding van Marlnus van 't Woud. N. c. R. V.: 10.00 Gramofoonmuzlek 10.16 Morgendienst 10 45 Leger de* Heils-kwartlertje 2.00 Cursu» fraaie handwerken 3.00 Zangrecltal 4 00 Bybellezlng 5 Oo Cursus handenarbeid 5.30 Bespeling van het NCRV-orgel 6.30 The Clock-symphonte 7.00 Politie berichten 7.15 Gramofoonmuzlek of .Jen kwartiertje radlo-reportage” 7.30 Weekoverzicht: ..Wat er op de wereld ge beurt" 8.00 Vaz Dlas 8 05 Uitvoering van het Oratorium ..Saul" Pl.m 9.20 9 50 Ouderuurtje 10.30 Vaz Dlas 10.3511.30 Gramofoonmuzlek. PARIJS (Poste Parisien). 31Z.8 M. 12.25 n.m.2.20 Gramofoonmuzlek. 9.15 „Vacances", operette. ROME. 4X0*8 M..— 4.20 Concert 7.20 Gramofoonmuzlek 8.05 Concert 9.60 tot 10.20 Dansmuziek. 15 15 het slachtoffer, dat hij naar het ziekenhuis te Lelden vervoerde. Naast het lykje lagen on derdeden van een kinderfiets en van een lan taarn. Getuige heeft den verdachte, die bij het slachtoffer stond, tegen de woede van het pu bliek moeten beschermen. Ook heeft getuige een eind verder een herdershond zien liggen; het dier bleek kort te voren overreden te zyn. Een 15-jarlg meisje uit Nleuwveen, dat met het slachtoffer reed, kreeg van den president eenige aanmerkingen over de domme manier van rijden op dezen drukken weg. n.l. door dit kind aan de zyde van het verkeer te laten rijden, waardoor zy niet kon voorkomen dat hetnaar links zou ultwyken. Toen zulks dan ook geschiedde en de auto met groote snel-' held naderde, zag zy plotseling niets meer van het kind. De werktuigkundig ingenieur H. M. G. Tiche laar uit Amsterdam verklaarde als deskundige A décharge o.m. dat een wagen die met een snelheid van 60 A 70 K.M. een hond overrydt, in de gegeven omstandigheden niet meer te houden is. Verdachte zeide met een snelheid van 60 k 70 K.M. te hebben gereden. Toen hy den hond voor den auto zag kon hy niet tydlg stoppen en door dit overryden begon de wagen te slin geren. HIJ zag dat het kind naar links uit week. Verdachte ontkende schuld aan deze aanrydlng te hebben. Mr. Cohen Tervaert, die het O. M. waarnam, besprak in zyn requisitoir den toestand van den weg waarop verdachte met buitengewone groote snelheid heeft gereden, zoo zelfs dat een van tje getuigen van zyn rijwiel afstapte om te zien wat er zou gaan gebeuren. Door deze groote snelheid heeft verdachte geen maat regelen kunnen nemen om de aanrydlng met den hond te voorkomen, hetgeen nk dien ge schiedde ligt buiten zyn macht. Zelfs na twee aanrijdingen (hond en telefoonpaal) bleek de auto niet tot stilstand te zyn gekomen. Spr. ziet In dit snelle rijden de schuld van verdachte tegen wien hy ter zake van over treding art. 307 W.v.8. een geldboete van 250 subs. 2 maanden hechtenis elschte. Mr. Flieringa uit Utrecht concludeerde toy vrijspraak, subs, het opleggen van een boel* a zooals door het O. M. is gevraagd. q De rechtbank zal 28 Januari as. uitspraak doen. GlstermorgriZ te omstreeks tien uur Is bij Dalfsen de 17-jkrlge J. H. Teunissen. toen hy met zyn rywiel van achter een stilstaanden auto komende, den Almeloschen Straatweg wil de oversteken, door een uit de richting Zwolle komenden auto gegrepen en een eind meege sleurd. De jongeman, die hevig uit een hoofd wonde bloedde, bleef bewusteloos liggen. De chauffeur van den auto, waarmede de aanry dlng geschiedde, H. B. uit Zwolle, bracht zyn auto direct tot stilstand en droeg den gewonde met de hulp van eenige omstanders In een café binnen. Nadat de eerste hulp u*as verleend, is de jongeman in bedenkeiyken toestand overge bracht naar het Sophla-ziekenhuls te ^volle. De politie stelt een onderzoek in. De belangstelling allerwege in den uitslag der stemming over het Saar- gebied is méér dan louter sensatie zucht geweest, is de belangstelling van den mensch in het lot van een ander, in het lot van een heele bevolking. Er moge sensatiezucht aan veel niet vreemd zijn geweest, het deed in zich toch goed dat zoovelen zich bekom merden hoe het met, ons versoonlijk onbekende, menschen in een ons voor een goed deel vreemd land verliep. Er leeft nog gevoel voor recht en billijk heid, er leeft nog mee-lijden en mee voelen met het gebeuren van ande ren, in de massa. Dit mee-leven moesten we daad werkelijker lederen dag dichter bij huis toonen. We moesten ons in engeren kring rond ons ook eens wat meer het lot van anderen aantrekken. We moesten wat méér meeleven met onze naaste medemenschen. Laten we voor heden ons voornemen uit de Saarstemming deze les te trek ken: we moeten ons het lot van anderen aantrekken. HAMBITRG, 331.9 M. 10.50 De kapel dey S. A. Standarte 43 1.50 Gramofoon muzlek 6.20 Noorache legenden en balladen 7.30 Het Radiodansorkest 10.20 Kamermuziek 11.2012.20 Dult- sche volksliederen. BRUSSEL II. 321-9 M. 22 17 Gramo foon 1.20 Ber. Tot 2.20 Salonorkest 6.05 Kfnderuurtje onder leiding van F. Reyniers 6.50 Gramofoonmuzlek 7.05 ,,’n Zonnige Dag”, spel van Joz. v. d. Eynde 8.20 Het Omroeporkest 9.20 „Kunstcabaret A la carte” 10.10 Avondgebed 10 20 Ber. Tot 11.20 Gra mofoon muziek. BRUSSEL I. 48^.9 M. 12.15 Gramo foonmuzlek 12.50 Het Omroeporkest 1.502.20 Gramofoonmuzlek 5.15 Het Omroeporkest 6.36 Gramofoonmuzlek 8.20 Het Salonorkest 10.20 Gramo foonmuzlek. In de aan den minister toegezonden samen vatting wordt allereerst geconstateerd, dat er in verschillende gemeenten een tekort aan woningen bestaat, waarvan de huur door arbeiders en daarmede gelykgestelden kan worden betaald. Voorts zal daling van de vaste lasten, welke van groote beteekenls zyn op de huren, reeds kunnen plaats hebben, Indien de lee- ningen van verschillende bedryven in lee rlingen met een lager rentetype zouden kunnen worden omgezet. WEENEN, 506.8 M. 7.00 Het Omroei orkest 8.40 H. Tafet's orkest 9.: Orgelspel 11.10—12.20 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS LUXEMBURG. 1304 M.: 8 06 Gramo foonmuzlek 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuzlek 12 20 Middagconcert door het Radlo-Orkest o. 1. v. Henrl Pen eis. Ouv. „ErosCaludl. Am. Worthersee Koschat. Luxembourg, tol Ville des Roses. Bcarl. Pour dn Balser. Tosti. Caravane hlndoue, Popy. In den Splnnstuben. Dvo rak. Halka. fant.. Monlusrko. NlxengeflUs- ter, Heykens. Murmelndes Lüftchen, Jen sen. Le Chemln du Paradis, potp., Heyman. 1.20 Koersen. Daarna Gramofoonmuzlek 2.20 Koersen 4.05 Koersen 6 50 Con cert- en dansmuziek 7 56 Duitsche avond. Zang-recltal door Marie Thérèse Joesslln. Lasst ab mlt' fragen uit .Bal- masqué”. Verdl. Ich welss nicht uit .Fi garo", Mozart. Sogt. holde Frauen. uit „Figaro". Mozart. Durch Zlrtllchkelt und Bchmelcheln uit „Die Entf. aus dem 6e- rall”, Mozart. Ich welss eln Mlttel. uit „Don Juan", Mozart. Verllebte brauchen kelne Zeugen, uit „Médlcln et Pahrma- „Der Schausplel :m-B clen", Dlttersdorf Bester JUngling, uit „Der Schauspleldlrektor”, Mozart. 8 20 Persberichten 8.40 Gevarieerd concert door het Radlo-Orkest o. 1. v. Henrl Pen eis. Auf der alten Burg. Dvorak Nocturne. Grleg. Darse espagnöle. de Falla 8.55 Koersen en berichten. Daarna Populair concert door het Radlo-Orkest o. 1. v Hen rl Peneis. Redzl. Caludl. Pollchlnelle. Da- neau. Amorettentanze, Llncke. Medita tion. Paradis. Danseuse, Barat. 9.20 „Radio 100 Bonte avond 9.60 Ge varieerd concert door het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Pensls. Da* goldene Kreuz. Brüll. Twee Duitsche dansen. Unger. L'Olseau bleu. Spies. Kleine Orkest-suite. Niemann. Fantasie „TaimhllUBer", Wagner. 10.46 Dansmuziek en gramofoonplaten. van de arme 7 6 6 6 0

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 16