AKKERTJES Fb/$ens recept van Apotheker Dumont GEHUWDE AMBTENARES WELDADIGHEIDSZÉGELS RADIO-PROGRAMMA ARBEID SO VEREEN KOM ST O~ Zoo rillerig? -PHIL TAYLOR- DINSDAG 22 JANUARI 1935 Begrijpen Geen verder strekkende Beroepstelling 1930 maatregelen Uit armoede tot diefstal Sport en Spel Van de trap gevallen Het padvindersmes AUTOMOBILISME DE ROODE TULP Auto tegen een boom Mijnwerkerspensioenen Import ONGEVAL OP TORPEDOBOOT Bak, Vrijstelling zegelrecht De start te Amsterdam Explosie in motorboot AKKER.CACHETS Schut te Venlo Tolheffing op nieuwe bruggen Steiger ingestort te Rotterdam Tewerkstelling in het Westland Wereldkampioenschap pen Ijshockey Het aantal per tonen, in de indus trie werkzaam, it sedert 1920 met 20 pet. toegenomen Vier metselaars werden door den val slechts licht gewond De Voorzitter van den Raad der Ministers zet zyn stand punt uiteen Krachtig verzet van Arnhem te wachten Positie der Nederlandsche deelnemert Vier mentchen door uiteensprin gende luchttank te Rotter dam gewond Opbrengst niet minder dan de vorige maal DE STERR1T NAAR MONTE CARLO VOOR DE TUBERCULOSE BESTRIJDING HAN DELSBET REKKINGEN MET ROEMENIË Een langere opzeggingstermijn voor werkgevers? van rijwielbanden in België Minister zal een conferentie bijeenroepen Morgen staal Ge op zonder koorts en voelt Ge U weer prettig en gezond. Echtpaar Abrahams uit de V. D. Gij hebt kou geval en voelt de koorts opkomen. Ga naar bed en neem "AKKERTJES", die als kabouters in den nachl Uw opkomende verkoud heid, Uw Griep zullen verdrijven. Wat doen vreemdelingen? Nieuwe regeling door Minister getroffen Nederland verliest van Zwitserland KUNSTIJSBAAN Woensdag 23 Jan. 1935 Jw’’’ B geves- ten van het totaal 1648 M. loopjongen van de firma Pinet te WIJ Om kwart voor drie Maandagmiddag heeft aan boord van een motorschip, liggende in de Coolhaven te Rotterdam, een ontploffing plaats gehad* waarbü vier personen rijn gewond. Nijverheid Landbouw Vlsscherü en Jacht Handel en verkeer Overige 1899 33 8 29.6 1.2 16.8 18.6 1920 378 22.9 0.7 19 6 19 1 1930 38.8 20 1 0.5 21.8 18.8 13.20 Pol 6.20 1 VERWIJZEN RADIOGIDS Maandagmiddag omstreeks half twee is de 21-Jarige matroos le klasse H. O. Spoor op de reede van Texelstroom aan boord van de tor pedoboot Z 6 by het oefenen met z.g. „parava nes", dit zijn toestellen voor het doorsnijden van mijnenkabels, over boord geslagen en ver dronken. Den geheelen middag heeft men met torpe- dobooten en vliegtuigen gezocht, doch men heeft niets kunnen vinden. 1.15 uur is de Nederland- :hut. Mutsaers en Sou che grens bjj Venlo ge- Vpor zoover daartoe nog verdere wijziging van bestaande wetten en reglementen noodig is, zullen deze worden aangebracht, dan wel voorgesteld. Wat betreft de provincies, de ge meenten en overige publlekrechtelijke corpo raties staan de Regeering geen gegevens ter beschikking. Voor den geheelen overheidsdienst geldt, dat de huwende ambtenares en de ambtenares, die in concubinaat is gaan leven, wordt ontslagen. In de gevoerde debatten over de gehuwde ambtenares heeft de Regeering aanleiding ge vonden zich nogmaals tot de Provinciale en Gemeentebesturen te wenden met het verzoek om, voorzoover zulks nog niet in de desbetref fende ambtenaren-reglementon is bepaald, als nog daarin bjj eerstvolgende wijziging op te nemen voorschriften aangaande den voorrang bij ontslag van de gehuwde ambtenares-niet- kostwinster en aangaande het niet-benoemen van gehuwde vrouwen. MILAAN, 366.6 M. 4.30 Concert B.15 Gramofoon 8.05 Radlotooneel. Hierna Dansmuziek. verder terwijl 1909 35.2 27.3 18.4 18 be- procen- BUjkens de voorlooplge cijfers zijn van het zegel met de beeltenis van H- M. de Konlngin- Moeder, waarvan de netto-opbrengst boven de frankeerwaarde ten goede komt aan de T. B. C- bestrljding, in totaal 1.176.732 stuks verkocht. De bruto-opbrengst boven de frankeerwaarde bedroeg rond ƒ19.800. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. van Lier concludeerde Mandag tot verwer ping van het cassatieberoep van H. P., die wegens het dragen van een roode tulp in het openbaar door de rechtbank te Utrecht is ver oordeeld tot 0.50 boete. Arrest 18 Februari Nieuw zijn de cijfers betreffende het verband tusschen beroep en kerkelijke gezindte. In de diamantindustrie werkten 57.4 Israëlieten. Van de groep vlsscherü en jacht behooren 17 4 pCt. tot de Gereformeerde Kerken. De tot geen ker- kelüke gezindte behoorenden treft men veel vuldig aan onder de diamantbewerkers (27.5 pCt.), typografen (28pCt.) en onder de groepen gas- en electriciteitsbedrüven (29.2 pCt kunst- nüverheid (28.6 pCt.) en bank- en credietwezen (26 9pCt.); de vrije beroepen bereikten 20 pet en de onderwijsgroep 14.5 pCt. Ook een voorschrift tot ontslag van de in dienst zünde gehuwde vrouwen bü het onder- wüs acht de Regeering niet voldoende gemo tiveerd. Naar het oordeel der Regeering dienen ook voor het gesubsidieerd onderwüs terzake geen andere beperkende bepalingen te gelden dan voor het Rijkspersoneel. Er kan worden volstaan met de regeling dat: 1. De huwende ambtenares wordt ont slagen; 2. de gehuwde ambtenares, niet-kostwin- ster, bü ontslag voorgaat; 3. de gehuwde vrouw niet voor aanstel ling in aanmerking komt. KENDAL, 21 Jan. (Aneta) Zaterdagmiddag is nabü Welirl, in het Regentschap Knedal. *n auto met een snelheid van 85 K.M. per uur te gen een boom gebotst, waardoor een der inzit tenden, de Semarangsche H.B S.-leerllng Frits Bolt, is gedood. De bestuurder, de heer J. Gaal, kreeg ernstige borst- en hoofdwonden: bekwam Bram Bolt een kaakfractuur. Otto en Süger Bolt zwaargewond werden. De auto werd totaal vernield. De Juiste oorzaak van het ongeluk Is onbekend. Omtrent de positie der Nederlandsche deel nemers aan de Rallye Monte Carlo wordt ge meld, dat de heeren W. H. Vroom. Baron Taets van Amerongen. Flsette en Polis, allen op Ford, Padua zün gepasseerd naar Laibach. Op c? rou te tot Triest had men schitterende wegen. Het was bitter koud en er stond een scherpe wind. De heer Vroom had moeilijkheden bü de douane met zün visum. De heer Beeck Calkoen. op Ford, is Maandagmorgen te 8 45 te Laibach ge arriveerd. Het Nederlandsche equipe Bakker. Scnut en Mutsaers met Ford Is Maandagmorgen te 10 uur aan de contröle te Berlün aangekomen. Op de route van Warschau naar Berlün nadden zij met veel mist en üs te kampen. De Rallye-deelnemers Taets van Amerongen, Flsette. Polis en Vroom, allen met Ford zün Laibach gepasseerd op weg naar Weenen. Gemeld wordt, dat men op groote moellük- heden is gestuit in verband met het feit, dat de wegen in Joegoslavië en Oostenrijk met üzel en sneeuw bedekt waren. Van der Heüden en Uytenbogaerd zün Maan dagavond op tüd de contróle te Weenen gepas seerd. Zü rijden met Studebaker en zün te Palermo gestart De opbrengst boven de frankeerwaarde van de roltandingzegels lag het vorige Jaar tusschen f 6000 en f 7000, zoodat voor een juiste verge lijking het totaalcüfer van het vorige jaar fel- telük met dit bedrag zou moeten worden ver minderd en dan blükt, dat ondanks de ver scherpte crisisomstandigheden de opbrengst van dit jaar zoo niet gestegen, dan toch zeker niet minder is dan het vorige jaar. Afgevaardigden van de münwerkersbonden hebben met den minister van Soc. Zaken ge confereerd over de kwestie der Münwerkerspen- sioenen en de toezegging van het rük om bü te dragen. Binnenkort zal de minister een confe rentie bijeenroepen om tot een bevredigende oplossing te komen. Wegens overtreding van de wapenwet heeft W. J. D. voor de rechtbank te Haarlem terecht gestaan, in hooger beroep van een vonnis van den Haarlemschen kantonrechter, die hem ter zake van het dragen van een padvindersmes had veroordeeld. De rechtbank, overwegende dat een zoodanig mes door een padvinder met vreedzame bedoelingen wordt gedragen en dat het padvindersmes niet als een wapen in den zin der wapenwet dient te worden beschouwd, sprak den verdachte vrij. De officier van Jus titie bü de Haarlemsche rechtbank teekende evenwel cassatie aan bü den Hoogen Raad, welk college op 7 Januari j.l. deze zaak behandelde. De advocaat-generaal. mr. Van Lier, con cludeerde Maandag gedeeltelük tot nlet-ont- vankelükverklaring. gedeeltelük tot verwerping van het cassatieberoep. Arrest 18 Februari a.s. In de Maandag gehouden Raadsvergadering van Arnhem heeft burgemeester Bloemers om. verklaard, dat het dagelüksch bestuur der gemeente zich met alle kracht zal verzetten tegen de plannen tot tolheffing. B. en W. zul len alles doen om recht te verkrijgen. Zü zul len daartoe In overleg treden met Gedeputeer de Staten en het gemeentebestuur van Nüme- gen. Dezer dagen zal met deze colleges een con ferentie worden gehouden. Ook B. en W. voelen weinig voor een com promis en zullen In elk geval beginnen met vol ledigen vrijdom van tol te elschen. Zü weten de geheele burgerij achter zich. Aangenomen mag worden, dat voor velen, zoo niet voor de overgroote meerderheid dezer vrouwen geldt, dat zü óf kostwinster zün óf door ongelukkige huwelüksomstandigheden ge dwongen zün in haar eigen onderhoud te voor zien, dan wel dat büzondere omstandigheden haar ln-dienst zün motiveeren. Zooals uit de geproduceerde gegevens blükt, heeft het onderzoek den indruk bevestigd, dat de aangelegenheid van de gehuwde ambtenares voor wat den Rüksdienst betreft, niet alleen geen principieele, doch ook geen practlsche be- teekenis meer heeft. Naar het oordeel der regee ring bestaat er geen voldoende aanleiding tot het nemen van verder strekkende maatregelen inzake den Rüksdienst. Maandag werden de wedstrijden om het wereldkampioenschap ijshockey te Davos voort gezet, waarbü Nederland zün laatsten wedstrüd speelde. Onze landgenooten speelden tegen Zwitserland hun besten wedstrüd in dit tour- nooi en boden zulk een krachtigen weerstand, dat het den Zwitsers slechts met de grootste inspanning gelukte de score tot 4—0 op te voe ren, waarbü de tweede speeltijd met blanken stand beëindigd kon worden. Dit verdienstelüke resultaat is in de eerste plaats te danken aan de achterhoede, waarin doelman Gerritsen weer uitblonk. In den eersten speeltüd waren de Zwitsers veel stérker en voortdurend speelden zü voor het doel van den Nederlandschen keeper. Zwit serland bracht het in het eerste kwartier tot twee goals, n.l. van Cattianl II en van Kessler. In het tweede kwartier verdedigden onze ach terspelers büzonder krachtig, vooral v. d. Vlugt, v. d. Stok en Gerritsen weerden zich kranig. In de voorhoede waren Maas. Reüers en Dupon de besten. Veel kansen tot scoren kreeg men overigens niet. Het was een fraaie prestatie, dat men den Zwitsers belette in dezen tweeden speeltüd te doelpunten. In den derden speeltüd was Zwitserland weer sterk in de meerderheid. Hun spelers waren niet van het Nederlandsche doel weg te slaan en doelman Gerritsen werd nog tweemaal gepasseerd, n.l. door Torrianl en Cattianl n. Met 40 werd het einde aangekon- digd van een wedstrüd. die op de hootdbaan gespeeld, veel belangstelling had Mtrokken Ongeëvenaard bij aevatte kou Aodoct Griep, rheumatische pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 si. 52 cl Zakdoosje 20 cl Naar ,De Vrijzinnig Democraat” mededeelt, hebben de oud-wethouder van Amsterdam de heer Abrahams en zün vrouw voor het lidmaat schap van den Vriizlnnig Democratiseren boud bedankt. Door het Centraal Bureau voor de Statistiek werd dezer dagen gepubliceerd deel VIII van de laatste volkstelling, bevattende overzichten van de personen in de verschillende beroepen werkzaam, onafhankelük van het bedrijf, waar- in de beroepen worden uitgeoefend. Dit deel completeert de .uitkomsten der beroepstelling, reeds gepubliceerd in deel VII. waarin de be roepen zün ingedeeld naar de bedrüven, waarin zü worden uitgeoefend. Het bevat tevens ver- houdingscüfers en beschouwingen aan beide deelen ontleend. Daaruit blükt, dat het per- Blükens de voorlooplge cüfers van den ver koop der weldadigheidszegels, welke van 10 Dec. t.ejn. 9 Januari JJ. verkrijgbaar waren, bedroeg de bruto-opbrengst boven de frankeerwaarde ruim f 121.000.— tegen het vorig Jaar f 127.700.— Hieruit zou men den indruk kunnen krijgen, dat de verkoop derhalve over de geheele linie eenigszins achter is gebleven bü dien van het vorig Jaar. Echter moet men in aanmerking nemen, dat de zegels dit jaar niet met roltandlng zün uit gegeven, hetgeen ook verder niet meer zal ge schieden. De schipper van deze boot, de 60-jarige Rink wilde in de machinekamer den motor aanzetten. Tengevolge van een nog niet opgehelderde oor zaak is toen de luchtketel gesprongen. Dit ge- Omstreeks tien uur is Maandagmorgen aan den Gordelweg in den Bergpolder te Rotter dam een stelling van ongeveer zeven meter hoogte door tot nu toe onbekende oorzaak in gestort. Vier metselaars, die boven op den steiger aan het werk waren, zün met de val lende balken omlaaggekomen. De geneeskundige Dienst bracht onmlddellük de gewonden, den 33-jarigen A. v. L.. den 38- Jarigen P. S, den 42-jarigen H. v. G. en den 35jarigen D. K. naar het ziekenhuis aan den Bergweg. Zü allen hadden slechts min of meer lichte verwondingen aan hoofd en handen op- geloopen. De werkzaamheden aan het bouwwerk zün terstond stopgezet; de politie stelt een onder zoek naar de oorzaak van het ongeval in. PARUS, 1648 M. 7.05 Gramofoon 12.35 Het Goldy-orkest. 8.20 Het Kollsch- kwartet 10.50 Dansmuziek. schiedde met een oorverdoovenden slag. Aan boord werd veel vernield. Het schot tusschen de Machinekamer en de roef werd weggeslagen. De ruiten van de stuurhut gingen alle aan gruzelementen. De schipper werd door de kracht van de ontploffing tegen den grond gesmakt, waarbü hü zün linkerarm brak. Bovendien werd hü op tal vhn plaatsen van het lichaam gewond. Zün zoon, de 17-jarige H. C. Rink, bevond zich in de roef, waar de ontploffing geschiedde. Ook hü werd tegen den grond geslagen en kreeg eenige planken op het lichaam, waardoor hü inwendige kneuzingen heeft bekomen. In de stuurhut bevonden zich de vrouw van den schipper en zün twee dochters, de 27-jarige A. Rink en de 20-jarlge J. Rink. De vrouw van den schipper kwam met den schrik vrij, zün beide dochters echter bekwamen vrü ernstige wonden aan hoofd en gelaat, als gevolg van 1 stukslaan der ruiten. De polltie, de G. G. D. en de brandweer kre gen direct na de ontploffing tal van meldingen. De G. G. D. rukte met drie ziekenauto’s uit en de brandweer met een motorreservewagen voor hulpverleening en een aantal slangenwa gens. De vier slachtoffers zün naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De vader en zün zoon zün daar opgenomen, de beide dochters konden, na behandeld te zün, het ziekenhuis verlaten. De ontploffing heeft geen brand tengevolge gehad. PARIJS 321.8 M. 12.252 20 n.m. Gra- moloon 7.278.20 Gramofoon 8.35 Gramofoon 10.5011.20 Gramofoon. Een afzonderlüke beschouwing wordt gewüd aan den vrouwenarbeid en het aantal vreem delingen. dat een beroep uitoefent, welk laatste aantal 98 740 bedroeg (53.400 mannen en 45340 vrouwen), w.o. 61.987 Dultschers en 11.396 Bel gen. 10.351 van de een beroep uitoefenende vreemdelingen waren bedrijfshoofden, 88 389 ondergeschikten (45.371 mannen en 43.018 vrou wen). Enkele van de beroepen, waarin de man nelijke vreemdelingen in ondergeschikte positie voornamelijk werkzaam waren, zün: münwerker, administratief personeel, landbouwarbeider, rei ziger, agent, electrlclen, schilder, magazijn- en pakhuispersoneel. timmerman, kellner. kapper, huispersoneel, chauffeur en dekpersoneel. De vrouwen in ondergeschikte positie waren in hoofdzaak werkzaam als huispersoneel, admini stratief personeel, ziekenverpleegster, onderwü- zeres l.o., als landbouwarbeldster, winkelbedien de en buffet- en keukenpersoneel. De voorzatter van den Raad van Ministers heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen een nota naar aanleiding van een door hem op 14 November J.L gedane toezegging om de aan gelegenheid van de gehuwde ambtenares nader te zullen onderzoeken. Aan deze nota is het volgende ontleend: Men schrijft ons: Bü Belgisch Kon. Besluit van 9 Januari 1935 werd bepaald, dat de invoer van rubberbanden, waaronder rijwielbanden, in België alleen wordt toegestaan aan die buitenlandsche firma s, welke zün aangesloten bü het verbond der Bel gische fabrikanten van rubberbanden. Door dezen regeeringsmaatregel worden de bü den Invoer in België geïnteresseerde Nederland sche Bandenfabrieken gedwongen toe te treden tot het Verbond der Belgische fabrikanten van rubberbanden en zich aan de door dit verbond voorgeschreven prijzenpolitiek te onderwerpen. Zulks zal voor de buitenlandsche leveranciers in verband met het chauvinistisch streven in België een ernstige handicap beteekenen. Door de zeer hooge invoerrechten van 35 tot 60 pet. was het Immers voor de Nederlandsche Banden fabrieken toch reeds zeer moeilük om in Bel gië vasten voet te krijgen, zoodat door de voortaan geldende gelüke prijzen de Nederland sche fabrieken, in concurrentie met de uit den aard der zaak daar te lande uitstekend Inge» voerde, groote Belgische fabrieken geen orders meer zullen kunnen boeken. Aangezien door de hooge invoerrechten de invoer van Nederland sche rijwielbanden in België slechts een paar procent'bedraagt van hetgeen België naar Ne derland uitvoert en de Belgische Regeering de zen geringen invoer thans geheel teniet doet, vraagt men zich af wat de Nederlandsche Re geering thans zal doen tegen den missalen Belgischen invoer van rijwielbanden in Neder land, die veertig maal zoo groot is als hetgeen Nederland naar België leverde. Dient de Nederlandsche delegatie, die bü de loopende onderhandelingen betreffende het nieuwe Nederlandsch-Belgische Handelstrac- taat een grootere bereidwilligheid ten opzichte van den invoer van Belgische industrle-produc- ten hier te lande zal toonen, met dit nieuwe Belgische standpunt geen rekening te houden in het belang der Nederlandsche Industrie? Het soc.-dem. Tweede Kamerlid Drop heeft aan den Minister van Justitie gevraagd, of het waar is, dat aan de Staatscommissle-Limburg opdracht is gegeven tot het instellen van een onderzoek naar de wenschelükheid van wüzi- ging der wettelüke regelen op de arbeidsover eenkomst en dat daartoe aan werkgevers- en werknemersorganisaties vragen zün gesteld om trent het aantal ontslagen, dat gedurende de laatste twee Jaar bekend is geworden, welke op- zeggingstermünen daarbü in acht genomen en of klachten bekend zün geworden over te korte opzeggingstermünen? Indien vorenstaande vraag bevestigend moet worden beantwoord, zou de Minister dan wil len mededeelen, wordt verder gevraagd, of de vragen zoodanig zün gesteld, dat in het onder zoek ook wordt betrokken de vraag of het in bepaalde gevallen niet billüker zou zün, Indien bü de wet de opzegglngstermün door werkge vers in acht te nemen aan een langeren tüd wordt gebonden dan voor werknemers? Is het waar, dat door de Staatscommissle- Limburg antwoord op de gestelde vragen is ver zocht voor 19 Januari 1935 en zou de Minister willen bevorderen, dat een ruimere termün voor het inzenden van antwoorden wordt bepaald, waar toch waarschünlük het onderzoek door werkgevers en werknemers in te stellen, niet in eenige dagen kan worden verricht? Het «onderzoek heeft aangetoond, dat in den geheelen Rüksdienst. de Rüks-onderwüsinrich- tingen inbegrepen, onder de ruim 60.000 per sonen daarbü werkzaam, zich op 31 December 1933 bevonden 326 gehuwde vrouwen. Slechts 73 daarvan (van wie 65 in vasten, 6 In tüdelüken en 2 in contractdienst) vervulden eeta volledige betrekking, niet specifiek vrouwe- lüke, die ook door een mannelüke kracht zou kunnen worden bezet. Daaronder waren 23 kan toorhouders bü de P.T.T., een functie, waarbü de ambtelijke werkzaamheden binnen de echte- lüke woning worden verricht. Van de 50 overi gen waren er 38 in zuiver administratieve betrekkingen werkzaam. Naar verluidt is vrij zeker, dat de plannen voor de tewerkstelling van werkloozen in het Westland door den Minister niet goedgekeurd zullen worden. Zooals bekend heeft de Minister ten aanzien van de tewerkstelling van land en tuinarbeiders in de bedrijven, in enkele ge meenten van ons land proeven doen nemen, waarvan de resultaten evenwel nogal sterk uiteen loopen. Gelukkig de mensch die iemand mtmoet die de kunst van het begrijpen verstaat. Te velen zijn niet in staat een ander te begrijpen. Te veel strijd, te veel haat, te veel kra keel zijn in de wereld ontstaan door misverstand, door niet begrijpen. En daarom moeten we bij onze voornemens ’s morgens en bij ons nadenken over den afgeloopen dag s avonds een enkelen keer ’n minuutje overweging schenken aan de vraag, oj we wel alles doen om anderen te begrijpen. Hoeveel debatten, hoeveel polemieken zouden ongesproken en ongeschreven blijven indien men zich wat meer moeite geejt anderen te begrijpen. We blijven zelf star op ons eigen meeninkje staren zonder eens te leproeven den gedachtengang van een ander na te gaan. Op ons kalenderblad van heden moeten we in gedachte noteeren: laat ons leeren onzen evenmensch te be grijpen! Maandagavond om I sche equipe Bakker I wenberg de Nederlani passeerd. Zü hadden den afstand Hahnover Venlo, ongeveer 320 K.M., In vier uur afgelegd. dus met een gemiddelde snelheid van tachtig K M. De grensfonnaUtelten bü Venlo verliepen ▼lot en onmlddellük werd de tocht voortgezet. Tusschen Berlün en Hannover hadden de reizigers veel last ondervonden van üzel en mist, doch alles was uitstekend verloopen. Tot nu waren de Nederlandsche rüders geheel ▼rij van strafpunten gebleven en zelfs hadden zü uitgerekend, dat zü momenteel een flink stuk voor tüd waren, zoodat zü de contröle te Brussel gemakkelük binnen den vastgestelden tüd kunnen bereiken. Bü Ittervoort zouden zü Nederlandsch grondgebied weer verlaten en met het Belgische gedeelte beginnen. Nadat dit Fordteam Venlo was gepasseerd, kwamen enkele Fransche deelnemers^ die Stavanger waren gestart, bü de grens aan. WEENEN 5O6.R M. 6.30 Gevarieerd programma. 7.25 Het Weensche Sympho- nle-orkest 10 15 Dansmuziek 11.50 12 20 Gramofoon. Het aantal personen, dat werkzaam was in de industrie steeg met 20 procent sinds 1920 (voor de mannen bedroeg deze toename 21 pCt., voor de vrouwen 14.7 pCt.). Daartegenover nam het aantal In den landbouw werkzamen slechts toe met 2.7 pCt., waarbü bü de mannen zelfs een vermindering van 0.6 pCt. waar te nemen viel. Binnen de industrie is de toeneming geenszins gelijkmatig geweest. In de diamantindustrie was een sterke daling te constateeren, een stüging met pl.m. 10 pCt. of minder toonden o.a. de gas- en electriciteitsbedrüven, de groepen hout-, kurk- en stroobewerking en oer. steenkool en turf. Opvallend is, dat in de industrie de groep bedrüfshoofden, welke een sterke daling ver toonde tot aan 1920, in de periode 1920-30 slechts weinig verminderde: daarentegen steeg het percentage ondergeschikten. Tegen het einde dezer week zullen op het departement van Economische Zaken bespre kingen worden gevoerd over een regeling van de handelsbetrekklngen tusschen Nederland en Roemenië. De Roemeensche delegatie zal, voorzoover tot dusver bekend, bestaan uit de heeren dr. I. Evian, secretaris-generaal van het departement van Handel en NUverheld te Boekarest; dr. I. G. Dimltrescu, dlrecteur-generaal van Handel, dr E. Marian, dlrecteur-generaal van het Nationaal Export-Instituut en D. Oonstantlnlu, directeur, generaal der Douane. De Nederlandsche delegatie, waarvan de sa menstelling nader bekend wordt gemaakt, Ml onder leiding staan van den heer mr. A. Klpf- fens. administrateur van het departement van Economische Zaken. hEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 11.10 Concert ujt Breslau 12.35 Concert uit Stuttgart 5.20 Gramofoon 8.20 Het Omroeporkest 10.2011.20 Gramo foon BATAVIA. 21 Jan. (Aneta) De statistiek van de politie te Batavia over het afgeloopen Jaar spreekt waarschuwende taal. De toename van het aantal delicten over het tweede half jaar bedroeg, in vergelüking met het eerste halfjaar 7%. De lichte diefstallen zün met 14*/« toegenomen. Deze toename van kleine diefstal len duldt op een vermeerdering van het aantal delinquenten, die uit armoede tot diefstal over gaan. TOULOUSE, 328.6 M. 8 05 Salon-orkrst 9 uur Schrammelmuzlek 10.05 Mili tair concert 10.20 Filmmuziek 10 35 Fragm. uit ..Les Brigands", v. Offenbach 11.25 Symphonlsche muziek 11.35 Zang 11 50 Sollstenconcert 12.10 Operamuz. 12.3512.50 Weensche muziek. VOOR NADERE BIJZONDER HEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN uitgeoefend, zal In kwestieuze gevallen beves tigend dienen te worden beantwoord. Ten slotte wordt er de aandacht op tigd, dat het hier een vrijgevige wetsultleg- ging door de belastingadministratie bereft, doch dat er geen zekerheid bestaat, dat de rechterlüke macht deze uitlegging volgt, zoo dat in geval van een procedure de mogelük- hed openblüft, dat de rechter oordeelt, dat het stuk gezegeld moet zün, en het daarom voor de fevering van bewüs buiten beschouwing Toen de Den Haag gistermorgen aan den winkel Hoog straat 19 kwam, vond hü de deur gesloten. Daarom werd de heer Sch.. een zoon van den winkelier, gewaarschuwd, die vla een huls van de buren, de zaak binnenkwam. Hü vond zün vader, den 60-Jarigen heer Sch.. dood aan den voet van de trap, die naar het bovenhuis voert, liggen in een plas bloed. De politie dacht aan vankelijk aan misdrijf, doch een ander onder zoek wees uit, dat de heer Sch. van de trap moet zün gestort. Dit moet reeds Zaterdagavond zün gebeurd. DRO1TWICH, 1500 M. 11.20 Gramo foon 12.05 Orgelspel 12.50 Charles Manning’s orkest 1.50 Orgelconcert 3.35 Het Sted. orkest v. Bournemouth 5.05 Het John MacArthur Kwintet 5.35 Concert door het Broadhurst Septet 7.50 Reginald King’s orkest 8.50 BBC Sym- phonie-orkest 11.1012.20 Het Casanl Club Dansorkest. oentage der bevolking, dat een beroep uitoefen de voor de mannen gelük is gebleven aan dat van 1920 (61.3 pCt.) en voor de vrouwen is ge stegen van 18.3 pCt. tot 19.2 pCt. Aantal personen, die in onderstaande drijfsklassen een beroep uitoefenen in van elk jaar: BEROMUN8TER, 539.6 M. 6.20 Zang 7.10 Het Omroeporkest. BOEDAPEST, 550.5 M. 6.50 Voorstel ling uit de Kon. Hong. Opera 9.50 Het Bachmann-kwlntet 10.50 M. 8ebö zingt BRUSSEL I 483.9 M. 12.15 Gramofoon. 12.50 Het Omroeporkest 1.503.20 Gramofoon 5.20 Dansmuziek 6.20 Gramofoon 8.20 Mandoline-Ensemble 8.50 Het Omroeporkest 10.20 Dansmuziek BRUSSEL V 321.9 M. 12.17 Ludo Lang lois’ orkest 5.15 Gramofoon 6.35 8o- nate-concert 7.35 Gramofoon 8.20 Het Omroepeymphonle-orkest 11.0011.20 Dansmuziek. Met Intrekking van zün aan de directeuren der registratie en domeinen gerichte aanschrij ving van 13 Maart 1934 heeft de Minister van Financiën thans bepaald, dat onder de vrij stelling van art. 32 der Zegelwet dienen te worden gerangschikt ale stukken, welke door Iemand die een bedrijf uitoefent, In de Uitoefening van het bedrijf In briefvorm wor den opgemaakt en verzonden of af gegeven. Ten aanzien van brieven, welke niet af kom- stie zijn van iemand die een bedrijf uitoefent, kan óp geen enkele vrijstelling een beroep worden gedaan. Daarom zullen van een parti culier afkomstige brieven, die een eenvougige erkenning van een gesloten koop, een eenvou dige bestelling e.d. inhouden, niet aan zegelrecht onderworpen zün. Daarentegen zal een er kenning door een particulier van een geslo ten overeenkomst, die alle voorwaarden van die overeenkomst Inhoudt en geheel den indruk wekt geschreven te zün om de rechtsregeling der gesloten overeenkomst vast te leggen, aan zegelrecht onderworpen zün. Hetzelfde zal gel den Indien een wetsbepaling in een bepaald geval voorschrijft dat de totstandkoming van een overeenkomst of haar werking tegen der den van een schriftelüke aanneming enz. in briefvorm wordt opgemaakt. Immers In die gevallen staat vast, dat bedoelde brieven geen mededeelingsstukken zijn, doch zün opgemaakt om het door de wet gevorderde schriftelüke bewüMtuk te verschaffen. rw vrajur. at al dan niet een bedrijf wordt Maandagavond vond de start plaats van het Amstel Hotel. De weersomstandigheden waren minder gunstig. Het bestuurslid van de KJ4 A.C„ de heer J. Leonard Lang startte om 1136 uur den eersten van de acht deelnemende wagens en binnen weinige minuten waren de deelnemers, nagewuifd door een groote schare belangstel lenden, verdwenen. Gestart werden de volgende rijden: J. F. J* M. Casparie (Hulst) met Pontiac; baron F. w. K. van Tuyll van Serooskerken (Heemskerk) met Ford; O. L. Sanders (Eerbeek) met 8. 8- Swallow; H. Th. van Marken (Aerdenhout) met Talbot; B. Zweerts de Jong (Bennebroek) met 8. 8. Swallow; P. F. M. Kessels (Amsterdam) met Hillman; P. Weber (Leeuwarden) met Fordautobus; A. H. A. M Testers-Demeule- A.S. WOENSDAG 23 EN DONDERDAG 24 JANUARI 1935 SCHAATSENRIJDEN OP STELTEN - TONNENSPRONG Zitpl. f 130 en f 1.—staanpL f030 (excl. bel.). Kinderen f 0.35 (incl. bel.) 1106 Dansmuziek van gram .platen, aan geboden door Maison Peps. BERLIJN, 350.7 M. 3.20 Het Omroep- kleinorkest 5.50 Bachconcert 8.20 Mondharmonika-ensemble. HAMBVRG, 331.9 M. 10.50 Gramofoon 11.25 A. Rink’s orkest uit Berlijn «A ’■‘-mulair concert 1.35 Gramofoon. Het orkest van de „Landespolizei” 8.20 De Bremer Stadsmuzikanten 10.2011.20 Het Omroeporkest. KEI LEN, (I^angenberg) 455.9 M. 12.35 Het Omroepkwintet 3.20 Camavalsconc. 6.20. Schubert-concert 9.40 Dansmu ziek. ROME. 420.8 M. 4.30 Het Es per ia- kwintet 5.15 Gramofoon 8.20 „Fedra” opera van Pizzetti. sen en berichten 6.50 Concert. Dansmu ziek. 7.50 Sportberichten 8.00 Luxem- burgsche avond. Zang door gemengd Koor ..S&ngerfrêd” uit Reisdorf onder leiding van Jos. Wallers. De Wilhelmus. Der Jager aus Kurpfalz. Othegraven. Blauvögelein. Sehnsucht, Bungart. 8.20 Persberichten. Vervolg Koor-zang. Lx rxtriz 1 IZxrlx. V.’L. ten. Hêmecht. 8.55K 9.00 Luxemburgsen Radlo-Orkest onder lading van Hei sis De Letzeburger Le\v. marsch. Beim Appelter. MertensAl Melodie voor viool en piai tet, Menager. --- Goergen. du 9.50 Causerie. 10.00 Gala-cfc het Radio-Orkest onder leiding Pensis. Dodla Fellln. cello. Cello en Orkest. R. Schumann i ron” Weber. 10 4^-*~Wa Kwartet Opus 47, Robei HUIZEN, 301.5 M. NCRV 8 u. Schrift lezing en meditatie 8.15 Gramofoonmuz. 10.30 Morgendienst 11 uur Het En semble v. d. Horst 12 uur Politieberich ten 12.15 Zangplaten 12.30 Ver\olg concert 1.30 Zang-recltal 2.15 Be speling van het NCRV-orgel: Ferdinand Kloek. 3 uur Lezen van Chr. Lectuur 3.30 Gramofoonmuziek 4.is Decla matie 4.45 Gramofoon 5 uur Kinder- uurtje 6 uur Landbouwhalfuurtje 7 uur Politieberichten en Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 7.15 Gramo foon. of ..Een Kwartiertje Radio-Repor tage” 7.30 Technische ’lezingen 8 uur Vaz Dias 8.05 Uitzending van een sa menkomst van het Leger des Hells 9.35 Vaz Dias 9.40 Met de NCRV-mlcrofoon in de Werkkampen van het Ned. Jonge lingsverbond 10.4011.30 Gramofoonmuz. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8 uur Orgelspel Joh. Jong 8.30 Gramofoon- muzlek 9.30 Onze Keuken. P. J. Kers Jr. 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrijven 12 uur Gramofoon- muziek 12.30 Orvltropia o.l.v. Jan v. d. Horst 1 uur De Zonnekloppers o.l.v. Cor SteiJn 130 De Flierefluiters o.l.v. Eddy Walls 215 VARA-Knlpcursus 5.30 Or gelspel Joh. Jong 5.45 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins 6 uur Eddy Walls en zijn orkest 7 u. Verslag van den heden middag* gespeelden voetbalwedstrijdVoor- loopig Ned. elftalQueens Park Rangers 7.20 Jo Huy, saxofoon en Jan Vogel, piano 8 uur Herhaling van SOS.-be richten 8.03 Vaz Dias 8.10 Men Vraagt! en wij draaien. 8.30 Cor Steijn. accor deon en Joh. Jong, piano 8.45 Gramo- foonmuzlek 9 uur VARA-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 10 uur Gramofoonmuziek 11 uur Cor Steijn op het VARA-orgel. LUXEMBURG 1304 M. 8.05 Gramofoonm In de pauze: Persberichten 12.20 Mid dagconcert door het Radlo-Orkest onder leiding van Henri Pensis. Amitié. marsch, Zeh. Elne Spieldose. Löhr. Gaulols victo- rieux. Strauwen. Isollne. ballet. Messaper. La Java de Bordeaux, René Dastarac, lm Liebesrausch. Clemu?. Gracieux Pace. D°- launy. Die CzArdAsfürstin” KAlmén. Parade américaine, Frémeaux.. 1.20 Koersen 1.25 Gramofoonmuziek. In de pauze: Koer- ziek. 7.50 Sportberichten. 8.00 Luxem- ..S&ngerfrêd” uit Reisdorf Kurpfalz. Othegraven. Stirn. Des Kindes CzLuxx Wiegenlied. Mozart. Du gutt Ma mm. Müller. La Patrie Marie. W.ie uns're Vater fleh- “oersen en berichten concert dpor het ~“?nri Pen- ATbrecht. ïng Sêchen, idem. Its^Krüger. Kwar- Nuechtegeilc>ien. Pensls- w uw friedlech Naecht. Jdem. Elegie voor Viool. Foos. CortègA Krüger. Sneert door van Henri qncert voor ^>uv. ..Obe- imermuziek. Schumann.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6