VERKADES BISCUITS Overval met berooving te Deume Wijziging onge- vallenwet SPOORWEG IN 1934 Separatist neer geschoten DE OFFICIER VRAAGT VRIJSPRAAK WOENSDAG 23 JANUARI 1935 Leiding P.T.T.-bedrijf Het misdryf Wijziging Boterwet VERDUISTERING ONTDEKT De ziektewetpremie Onderzoek wordt NEDERLAND—BELGIË De getuigen MAKELAAR VERMOORD 11 Omslagstelsel Koningin Emma-Fond» 4O-jarig jubileum Het slachtoffer vertelt SIMON MARIS OVERLEDEN MOTORBARKAS OP DRIFT STATENVERKIEZINGEN Eenige getuigen uit Oss wisten zich niets te herinneren De extrareserve sinds 1926 van tot 3 millioen ingeteerd Bestuurder overleden; duoryder zwaar gewond Motor tegen boeren- wagen Duitscher wegens moord in Rot terdam te Aken veroordeeld Minister De Wilde vraagt inlichtingen Auto in kanaal gestort bij Gent De geschatte opbrengst voor- loopig 11 millioen minder dan in 1933 Wegens diefstal uit expresse- brieven drie jaar geëischt Oneerlijk postbeambte Verklaring der Soc.partij in België SALARIEERING GEMEENTE- PERSONEEL Mr. B. van Spaendonck lid der delegatie voor de onder handelingen Reeds twee dooden Aanvulling ter voorkoming van bedrog zeer belemmerd -M ELITTA BRUNNER- Heden- en Donderdagavond op de Kunstijsbaan met PHIL TAYLOR e. a. KLN8TRIJDEN - IJSDAN8EN - STELTENRIJDEN - TONNENSPRINGEN Prijzen: zitpl. f 1.50, f 1.-, staanpl. f 0.50(excl. 20% bel kinderen f 0.35(lncl. be'.) Voorverkoon Cassa Ijsbaan; Fa. Bos, Middenweg; Fa. Eilers. Kalverstraat; Fa. de Jong, Ro«. Hartstraat; Fa. M. van Dam. Muntplein, Amsterdam. Eén van de verdachten op vrije voeten Ministerieele goedkeuring van verlaging, binnenkort verwacht dy zou by zyn arrestatie politie hebben bedreigd De barkas gevonden De dienst op het platteland was. dat getuige op. een verliezen. waardoor de nu moe- eet» Ne- met als nlvelleeringsfonds. medenemen van van van Chr.-HistorUchs lU*t geworden. In de Statenkieskringen Ridderkerk en Dor drecht is jhr. mr. D. J. de Oeer, Minister van van de extra- tot 3 over i nu De rechtbank te Aken heeft een Duitscher, die In den nacht van 13 April 1S32 den make laar D uit Rotterdam vermoord had. tot tien Jaar gevangenisstraf veroordeeld. an he lot IS dit alles wat hü an verd. margarine-industrie eenlg bezwaar van oetee- kenls behoeft mede te brengen. Het toezicht op de uitvoering van den maatregel vereischt geen nieuwe organen of uitbreiding van bestaande. Voor de rechtbank te 's-Oravenhage heeft terecht gestaan een assistent eerste klasse der posterijen. Verdachte heeft uit exprease-brieven. welke hü moest sorteeren. eenige malen geld Thans is een regeling getroffen voor de voor genomen en reeds aangekondigde verlaging van de ziektewetpremie voor de Raden van Arbeid. De ministerieele goedkeuring van deae regeling kan, volgens „Het Volk”, binnenkort worden te ge moet gezien. De verlaging zal worden bere kend met Ingang van 1 Januari JJ. 1 te aa ien nst |en en ver zonden dlger Van 1 ■erlai ptlekosten, voorzoover de mld- •orden opgebracht volgens den tarief en van het over de •Itbetaald loon, berekend wordt (stelsel. Dit laatste beteekent, geschiedt van de over een zekere phten verzekeringslasten, welke rorden gedekt door een vast te te van het loonbedrag, dat we-„ ling in die tijdsperiode door de Een personenauto, waarvan men nog met weet hoeveel personen er in zaten, reed tegen een boom, waarbij 1 persoon op slag gedood werd. Door den schok kantelde de wagen en kwam in het langs den weg loopende kanaal terecht, alle Inzittenden in de diepte met zich meesleu rende. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. x ou de GENT. 21 Jan. Vanavond heeft nabij Gent een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij tot nu toe reeds twee dooden te betreuren zijn. Voor alle Raden van Arbeid zal de premie op twee procent gebracht worden. Uitgezonderd worden echter een dertigtal vakken, die een meer dan normaal risico opleveren. Voor deae vakken is de premie op drie procent gesteld. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Vereentglng „Koningin Emma-Fonds". heeft het bestuur der Vereentglng gisterenmiddag in Hotel Paules te Den Haag gerecipieerd. Verscheidene schrifteljjke gelukwenschen wa ren binnengekomen. Zoo had de Koningin een schrifteltfke felicitatie gezonden, -vergezeld van de mededeeling, dat H M een gift aan de Ver- eeniging zou doen toekomen. Voorts waren nog bloemstukken of schriftelijke gelukwenschen Ingekomen van het Koningin Emma Jublleumfonds, van den wethouder van Sociale Zaken te ’s-Gravenhage, mr. dr. S. de Vries Czn., van de Ned. Vereeniglng van Armen zorg en Weldadigheid, van dr. N. Japikse, di recteur van het Koninklijk Huisarchief; van de Vereeniglng H Vincentius a Paulo; mr. Sark, secretaris van den Armenraad; van den heer L. Hoejenboa, directeur van Maatschappelijk Hulp betoon en van vele anderen. Ter nagedachtenis van den stichter der Ver- eenlging heeft bet Bestuur tn den loop van den dag een krans gelegd op het graf van den heer Martin van Raalte. Op de linten stond: „Ter nagedachtenis aan den stichter en eerste se cretaris”. Een der eersten ter receptie was de vertegen woordiger van den Minister van Sociale Zaken, mr. M. A. Harders, die namens den minister die verhinderd was. zijn gelukwenschen aanbo-xt. Namens den minister deelde mr. Harders mede Aangezien get. Geven hier zijn verklaringen anders aflegt dan tijdens de vroegere verhoo- ren, werd hü door den president en mr. Jur gens nog eens nauwkeurig ondervraagd i de kwestie, wie van de beide verdachten precies de man met het doekje was. Maandagavond brak brand uit in de opslagplaats der N.V. Fijnhauthandel aan de Bloemgracht te Amsterdam zuiver meer zal werken. De volgende getuige is Th. van der Voort, Ingediend is een wetsontwerp tot wüzlging van de Ongevallenwet 1931. De president merkte op. dat getuige een •beetje versleten is en dat zün memorie niet zoo Verd. bekende Van het hem door den directeur-generaal ge geven ontslag is hü in beroep gegaan. Hü 'ver klaarde veel berouw te hebben. De subst.-officier van justitie, mr. Blok, eisch- te een gevangenisstraf van drie Jaren. De verdedigers, mr. Nederveen voor C. en mr. Tripels voor de B.. sloten zich hierbü e Mr. Nederveen vroeg voor zün cliënt, middellüke invrüheidstellia^Jwpswtëg rechtbank geen bezwaar haddt*3*^ C. werd evenwel niet in vrüheid geste/d. aan gezien het O.M. nog een bevel tot iftfeAihtenis- neming tegen hem had. tn verband met een vonnis, door een andere rechtbank tegen hem uitgesproken. V. d. Putten wist zich op de- rechtszitting niets meer te herinneren van een verklaring bü den rechter-commissaris. Op allerlei manieren poogden de rechters het geheugen van dezen getuige op te frisschen, maar de Rut bleef zwü- gen. reserve naar raming thans millioen is ingeteerd. met een extra-reserve ruim I I millioen. volgde een pe riode van onafgebroken stijgende heidsfonds, nJ. als fond: van de dekkingskapitalen hoogd, Indien een of meer van de grondslagen versterking eiacht of eischen en tenslotte als belegging sre serve. Overigens vindt de omslag plaats door het heffen van twee halfjaarlüksche postnumeran- do te betalen voorschotspremiën en een slotbü- drage. De voorschotpremlën warden op de selfde wijze berekend als de premlën onder de bestaande regeling. Eet tarief ervan wordt door Ministerieele beschikking vastgesteld. De slotbüdrage. die negatief kan zün (res titutie). vult de over een boekjaar verschuldig de voorschotpremlën met een voor alle onderne mingen gelük percentage aan tot het aandeel in den omslag van de betrokken ondernemin gen. De omslag dekt per 31 Dec. van elk boek jaar de waarde dgr over het boekjaar verschul digd Voorschotpremlën en het saldo van de den grondslag van loon- en gevarencüter. De schotpremle. In de richting van het omslag- «lans na de vaststelling van het bedrag van de algemeene reserve. De omslag geschiedt op totale büdrage is dus evenredig aan d-> voor- stelsel la mede betrokken de vrüwilllge verze kering, bedoeld bü art. 87 der Ongevallenwet. Dinsdagmiddag is te Amsterdam tn den leef tijd van 81 jaar te zijnen huize overleden de bekende kuhstschilder 8 Marts Wzn. De teraardebestelling zal Vrijdag as. plaats vinden. Dinsdagmiddag om kwart over twee beeft de Roermondache Rechtbank de strafzaak In be handeling genomen tegen de belde verdachten van den roofoverval op den 75-Jarigen H. Geven te Deurne. gepleegd In den nacht van 3 op 4 Juli 1934. De beide verdachten zün de 22-jarige wielren ner J. P. C. en de 19-jarige P. W. de 3.. beiden uit Oss. Deae laatste is dezelfde die eenigén rijd geleden door de Rechtbank te den Bosch tot 15 Jaar gevangenisstraf is veroordeeld wegens moord op zün neef G. de B. Voor deze zaak bestond een buitengewoon groote publieke belangstelling Aangezien aan beide verdachten hetzelfde ten laste gelegd was, n.l. het binnendringen in de woning van den 75-jarlgen H. Geven te Deume-Zeilberg. het binden van den ouden man en het medenemen van ongeveer f 40, werden de beide zaken samengevoegd. Als eerste getuige werd de 75-Jarige Geven gehoord. De president, mr. Coenegracht. ondervroeg getuige Geven naar de verschillende büzonder- heden, die zich In den nacht van 3 op 4 Juli in zün woning hebben voorgedaan. De oude Geven vertelde, dat hü in den avond van 3 Juli om half elf naar bed was gegaan, met onder zün hoofdkussen een doekje met 40 gulden erin. Naast zün bed brandde op een tafeltje een klein petroleumlampje. Omstreeks middernacht werd Geven wakker, toen er twee mannen voor zün bed stonden. De eene wilde hem binden. Geven begon om hulp te roepen, waarop de kleinste van de twee mannen den elleboog op zün keel zette De langste van de twee bond Geven aan han den, armen en voeten vast. De beide kerels zün daarna In den kelder en in het voorhuis den boel gaan inspecteeren. Na een half uur kwamen zü terug en vroegen aan Geven, waar hü zün geld had Geven zag in. dat hü er nog slechter aan toe zou zün, wanneer hü niets gaf en verwees de indringers naar het zakje geld, dart onder zün hoofdkus sen lag. Een der kerels vroeg, waar hü *ün steenen geldkistje verborgen had, waarop Ge- Onder de getuigen bevindt zich nog een tweetal personen uit Osz. die de belde ver dachten In den morgen van 4 Juli om zes uur samen heeft zien fietsen op den weg tusschen Om en Heeach. Verdachte C. wordt verdedigd door mr denreen. I 'Maandagavond is op den Zuiderzeestraatweg tusschen Elburg en Oldebroek de motorrüder Van 't Hull met als duopassagier den heer V. d. Streek, beiden uit Zwolle, In volle vaart tegen een boerenwagen opgereden. De heer Van t Hul bekwam zoodanige ver wondingen. dat hü ter plaatse overleed, terwül de heer v. d. Streek in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis te Zwolle is over gebracht. Omtrent de oorzaak van dit ernstig ongeval is niets bekend. Aan de memorie van toelichting wordt ont leend, dat Ingevolge het bepaalde bü art. 40, *e- den 1 en 3. der Ongevallenwet 1991 de dekking van de renten en )pve^ge schadeloosstellingen en van de admlnlsti delen daarvoor v maatstaf van e< betalingsperiode I naar het premil dat een raming g periode te verwa lasten kunnep l» stellen per^ënAg derom naA( am werkgevers, ven wier ondernemingen de Rüks- verzekeringsbank het risico der verzekering draagt, zal worden» uitbetaald. De aan het premiestelsel inhaerente afwü- kingen tusschen raming en werkelükheid behoe ven geen overwegend bezWaar op te leveren, in dien zü zich bewegen binnen enge grenzen en analyse van de verzekeringsuitkomsten in staat stelt de oorzaken der afwüklng te verklaren Maar als raming en werkelükheid aanmerkelük verschillen, mede door den grtlligen loop van het verzekeringsrislco, is vaststelling moellük van een premietarief, dat voor het ongevallen fonds niet leidt, hetzü tot belangrijke over schotten, hetzü tot belangrijke tekorten. Dit beswaar wordt ondervonden met betrek king tot het premietarief voor de bü de on gevallenwet geregelde verplichte verzekering BATAVIA. 31 Jan. (Aneta). Nabü het eiland Maratoea ts een drijvende flesch gi vonden waarin een bericht, waarbij werd medegedeeld, dat de motorbarkas Faraon" in de Zuld- Celebeszee op drift te geraakt. Hierin bevinden zich seven Amerikanen en Inlanders Alle schepen zün gewaarschuwd om uit te küken Om enkelw prijzen te noemen: MARIA. 20 et perpond SAN FRANCISCO 22'/>ct per 7, pond PETIT BEURRE 20 et per 7, pond CAFÉ NOIR 25 et per 7> pond dat de secretaresse, mevr. B. Ritter—Smits, be noemd was tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Namens den burgemeester, die door gemeente raadszitting verhinderd was, wenschte mr. Six de Vereeniglng geluk. Jhr. L. den Beer Poortugaal, voorzitter der Vereeniglng, dankte de vertegenwoordigers van den minister en den burgemeester voor de aan geboden gelukwenschen. Daar de gemeenteraadsvergadering reeds vroeg geëindigd was, verschenen later in dan middag nog de burgemeester en de gemltgnte-secretarls. alsmede wethouder J. R. Snoeck Henkemans als voorzitter en jhr. mr. J. M. M. van Asch van Wük als bestuurslid van den Armenraad. Tevens de heeren Wolters, directeur van het Postkantoor te Den Haag; Loudon, dr. C. Fe lix, Eschauzler ex. Het wetsontwerp nu strekt tot vervanging van het thans geldende premiestelsel door zoo danig omslagselsel. Voorgesteld wordt een nieu we lezing van art. 40 der Ongevallenwet. De lüst van deze uitzonderingen is opgesteld in overleg met de Federatie van Bedrtifsvereenl- gingen, die ook overigens in de voorbereiding van deze premleverlaging steeds is gekend. Of de premie van de Ongevallenverzekering met ingang van 1 Juli wordt verhoogd, is nog '0 onzeker. Aanvankelük is gedacht aan een ver- hooglng van tien procent. Nadere besprekingen hebben echter tot dusverre de noodzakelükheld van deze verhooging niet aangetoond en db minister van Sociale Zaken heeft derhalve op dit punt nog geen beslissing genomen. Naar wjj vernemen heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken adfi de gemeentebesturen verzocht hem een opgave te willen verstrekken van de tegenwoordige salarissen en loonen met inbegrip van toelagen. Inkomsten uit gemeente- lüke nevenfuncties e.d., zonder aftrek van het pensloenverhaal en Indien aanwezig van de salarisschalen van leder der functionarissen, wier bezoldiging door den Raad geregeld wordt, alsmede van de in de gemeente bestaande kor tingen. kindertoeslagen, dlplomatoelagen e.d. Voorts wenscht 2. Exc. inlichtingen te ont vangen betreffende het aantal ambtenaren, werklieden enz. dat in de onderscheidene ge- meenteljjke functies werkzaam is. ven had geantwoord, dat hü geen steenen geld kistje had. Op een vraag van den president of Geven misschien den grootsten kerel wel eens in het gezicht had kunnen küken, vertelde Geven, dat hü tüdens het binden bü het schünsel van een zaklantaarn, het gezicht van den langsten der mannen had gezien. Na het gesprek over het steenen kistje waren de beide Indringers verdwenen, nadat ze Geven nog hadden aangeraden, om niet te schreeu wen, aangezien ze anders zün huis tn brand zouden steken. In de stukken staat vermeld, dat Geven de beide indringers via het raam In zün kamer naar buiten heeft zien gaan. Op de zitting bleek evenwel, dat Geven ze niet naar bulten heeft zien gaan, maar dat dat meer een con clusie van hem zelf geweest De beide kerels voegden den ouden man toe: „Als Je ons niet zegt waar je het geld hebt zitten, snüden wü jou de keel door.” De oude man. die In een doekje onder zün hoofdkussen een zakje met tfeld. een briefje van f 25.een briefje van 10.en twee rijksdaalderz had, antwoordde: „Ut heb geen ander geld, dan In mijn vestje, dat onder mün hoofdkussen I'fL” De Indringers hebben nog gevraagd naar geld, dat in een steenen kistje zou zitten, maar Geven antwoordde, dat hü niet meer geld had 7^ hadden daarna den man een prop in den mond gestopt en na het geheels huls doorzocht te hebben, zün ze verdwenen. *s Morgens om 6 uur vonden buren den ouden man in zün woning. Het was hem wel gelukt den prop uit zün mond te werken, maar hü lac nog steeds gebonden. „Edelachtbare heeren rechters, aan gezien deze dagvaarding gebouwd was op de verklaringen, die de ge hoorde getuigen voor den rechter commissaris hebben afgelegd, en blijkt, dat deze verklaringen, die zoo stevig leken als beton, als een kaartenhuis ineenstorten. zal ik moeten adviseeren van een verder •getuigen-verhoor af te zien en voor de beide verdachten vrijspraak ten vragen.” 8OERABAJA, 31 Jan. (Aneta) Naar de „Indi sche Courant" mededeelt is op het kantoor van den sectiebeheerder der Irrfgatleafdeelln- gen Pekalen Sampean en Kentjicn fraude ont dekt. Zelfs bü benadering is niet vast te stel len welk bedrag hiermede gemoeid »s. De fraude werd ontdekt bü de uitvoering van de Tang- goel-werken en moet dateeren uit den tijd voordat de Provincie bemoeienis met deze wer ken had. Het onderzoek wordt ten zeerste be lemmerd door het ontbreken van tal van administratieve bescheiden. Evenmin kon wor- ■de»i nagegaan welk personeel daar tndcrtüd werkzaam was. Volgens verd. de B. heeft de Rut zoon ver klaring bü den rechter-commlssaris afgelegd, om bü de heeren een wit voetje te krijgen, aange zien hem nog een veroordeeling te wachten stond voor een roofoverval Nu de Rut hier twee jaar gevangenisstraf voor heeft gekregen „hoeft hü niet meer te liegen”. Van het verhoor van dezen get. werd verder af gezien. Hierna werd J. v. d. Venne, straatmaker te Oss, gehoord. Deze get. had aan den rechter commissaris verteld, dat C. hem destijds had gevraagd om ’n krakle mee te gaan plegen in Deurne. Eveneens heeft deze get. dit aan a der verteld. Er zün menschen, die kunnen getuigen. Maar ook deze getuige kon zich v niets meer herinneren. Het eenlgs zeggen kon, was. dat hü een vrlem C. was. Op dit oogenblik nam de officier van justitie, mr. dr. Rieter, het woord. Ingediend is een wetsontwerp wüzlging van artikel 3 der boterwet. Aan de memorie van toelichting wordt ont leend. dat bü artikel 3 der Fransche wet van 29 Juni 1934 de Invoer van zuivelproducten is verboden uit landen, waar de margariuefabri- cage niet is onderworpen aan de permanente contröle van een Inspectiedienst en waar niet is voorgeschreven, dat aan de margarine een verkllkstof moet zün toegevoegd, waardoor zü gemakkelük in mengsels is te herkennen, zelfs bü zeer kleine hoeveelheden. Het te tot behoud van de exportmogelükheio onzer zuivelproducten onvermüdelük geworden, ons aan te kunnen passen aan elders geldende regelingen tot voorkoming van bedrog in den boterhandel. De redactie van de aan artikel 3 dier wei' toe te voegen bepaling te zoo gekozen, dat zü in het algemeen zal kunnen gelden voor alle lan den, welke een etech, ate hierboven bedoeld, in hun wetgeving mochten opnemen. Het ligt in de bedoeling, dat de aanwijzing van landen, welke de aanwezigheid van een verkllkstof in de margarine eischen. slechts zal geschieden, voor zoo ver deze landen voor den Invoer van onze zuivelproducten van eenige beteekenis zün. Het nut 'van het miedej ter voorkoming van bedrog in den boterhandel, door de voorgestelde wetswüziging gebiacht. is gelukkig te verkrijgen, zonder dat dit voor de arbeider te Deurne Get. heeft in den nacht van 4 Juli omstreeks twee uur twee wielrijders over de markt te Deume zien rijden. Zü kwa men van de richting Zeilberg en gingen in de richting Oss. Voor den rechter-commissaris had deze get. verklaard, dat de eene wlelrüder hem op was gevallen door een alplno-petje. dat hü droeg Hiernaar ondervraagd, deelde de get mede, dat hü dit zich niet meer kon herinneren Dit was een belangrijk punt geweest, aangezien meer dere personen den wielrenner met een alplno- petje gezien hadden. Hierna werd H A. v. d. Putten, uit Om. bü- genaamd „de Rut", gehoord. Voor den rechter-commlssaris had deze get. verklaard, dat de B. aan hem op 4 Juli verteld had, dat hü 's nachts met „den Ceel" een krakle had gepleegd in Deume. (Dit is dezelfde getuige, die in de moordzaak de B. voor de Bossche rechtbank verklaarde, dat P. de B. hem verteld had. dat hü, de B., zün neef Gerrit had vermoord). Geven herkent C. ook aan zün stem. Boven dien weet hü. dat ze uit Om kwamen, want dat hoorde hü aan hun taaltje. Geven weet dit. omdat eenige wekenvan te voren een kip- penkoopman uit Om bü hem was geweest. Hierbü dient een algemeene reserve vooreerst, >weggenomen tot een totaal van nog geen 60 wwi 1A1 1 a M O C f /I - Daaronder is te verstaan een fonds, dat in jaren met lage omslagen wordt gedoteerd uit de alsdan te heften bijdragen om In Jaren. waarin hooge of stügende bijdragen zouden moeten worden geheven, middelen te verschaf fen ter verlaging van de büdrage. Voorts dient de algemeene reserve als zeker- met behulp waar- :unnen worden ver- Nadat vele jaren belangrijke over schotten waren verkregen, zoodat de balans per 31 December 1926 sloot De 75-jarige alleenwonende Geven, wonende te Klarinette te De Zeilberg. onder Deume, was in den avond van 3 Juli om ongeveer half elf naar bed gegaan en werd omtrent midder nacht wakker, toen zich twee mannen in zün slaapkamer bevonden. Volgens dezen ouAen man boog een der man nen. de langste der twee, zich over hem heen met de bedoeling hem te binden. Geven zag dat de. man een „doekje" voor zün gezicht had. Toen de oude man probeerde te schreeuwen, zette de andere kerel een elleboog op zün keet. Ondi iWsa hen bond de langste hem aan han den. armen en beenen vast. Toen de langste zich over Geven heen boog, kon deze duldelük het gezicht zien, aangezien het „doekje" eenige malen naar voren viel. Bü het schijnsel van een door den kleineren vastgehouden zaklan taarn, zag Geven het gezicht. waaraan hü thans duldelük den verdachte C. herkent. Doordat de andere de lantaarn in de hand hield, kon hü zün gezicht niet zien, maar vol- gens de schatting van Geven moet deze andere 40 k 50 jaar oud zün. Het „doekje" waarover Geven spreekt, moet een masker aandulden. De voorloopig geschatte ontvangsten der Ned. Spoorwegen over December 1934 bedragen 7.992.300 en over het geheele jaar 1934 f 111.252.974. De definitieve ontvangsten over 1933 bedroegen 122.437 753. In 1934 te dus in totaal ruim 11 millioen minder ontvangen dan in 1933. waarbü we er echter rekening mede moeten houden dat in bet totaal van 1934 zich nog drie geschatte maan den bevinden. Trekken we hiervoor een millioen af, dan blüft de totale (geschatte) acht*stand f 10 millioen. De man was des avonds met den makelaar naar IJselmonde gewandeld. Onderweg kregen zü twist, die zoo hoog liep, dat hü D. van het leven beroofde, waarna hü het lük langs een sloot wierp, om te doen voorkomen, alsof een ongeluk was gebeurd. Toen bü het ingestelde onderzoek verdenking rees, was de Duitscher reeds naar Duitschland uitgeweken. Hü werd daar gearresteerd, en een Rotterdamsche rechercheur onoervroeg hem. waarna hü bekende. Hierna worden de beide verdachten naar voren gebracht Het blükt dat de B- nog geen rijf centimeter groeier is dan C. Op een vraag van den president, wie of Geven herkent van de belde verdachten, wüst Geven verdachte de B. aan. Bü het verhoor van de politie had Geven evenwel C. herkend en rne(d dat hü dy grootste* van de twee indringers was. Het te in het belang van de betrokken werk- 1 gevers, van het Ongevallenfonds en van den Staat wenschelük, het premle-stelsel te doen vervangen door het stelsel, dat eenerzüds de werkgevers vrüwaart tegen een hoogere ver- zekeringsbüdrage dan noodlg te en anderzüds het ongevallenfonds behoedt voor tekorten op de verzekering der voor zün risico verzekerde ar beiders. Dit kan worden bereikt door het omslagstel- sel met kapitaaldekking, waarbü de hoogte die door de werkgevers over een boekjaar op i te byengen verzekerlngsbüdragsn wordt be paald door de kapltaalwaarde der toegekende schadeloosstellingen. De Minister van Economische Zaken heeft aan den heer Ir. F .H. E. Guljé, vertegenwoor- van het centraal instituut tot bevordering he( normale handelsverkeer tuss^Jien Ne- npr en andere landen, op zün verzoek om laheidsredenen ontheffing verleend van zün aanwüzing als lid van de delegatie voor di onderhandellngen met België over de, regeling der handelsbetrekklngen en tn zün plaats ate vertegenwoordiger van voornoemd centraal in stituut aangewezen mr. B. J. M. van Spaen donck te Tilburg BRUSSEL, 22 Jan. (Reuter) De socialis tische partü beeft een verklaring gepubliceerd, waarin wordt aangespoord het bericht, dat bet partü-bestuur onafgebroken büeen te’ kalmte en discipline te ontvangen. In afwachting van de besluiten van heg con gres met de vakvereenlgingen. mag geen col lectieve actie ondernomen worden. Onder de getuigen bevindt zich, behalve de oude Geven, om. nog een zekere v. d. P uit Om. Aan dezen v. d. P. zou de B. op 4 Juli ver teld hebben, dat hü met O. een kraakje had gepleegd te Deurne en dat v. d. P. het wel tn de krant zou zien. Deze v. <L P. zit thans In de gevangenis te Den Boech, om een gevangenisstraf van tien maanden uit e zitten. Deze straf heeft hü ge kregen voor een roofoverval, dien hü met P. de B. en nog een derde heeft gepleegd. Hü te de- eelfde d. P. die Ji de moordzaak van P de B voor de Bossche rechtbank verklaarde dat P. de B. hem gezegd had, dat h^ zün neef Get rit had vermoord. Verder- komen er nog twee getuigen uit Deurne, die ’s nachts om half twee over het marktpieln te Deurne twee fietsers hebben zien rüden. waarvan de een grooter was dan de an dere. De vader van den vermoorden G. de B heeft verklaard dat hü °P 3 Juli 's middags om circa 5 uur de beide verdachten te zamen in de buurt van Oss heeft gezien. Een en ander was hem verdacht voorgekomen. BATAVIA, 32 Jan. (Aneta) Blükens een bericht, ontvangen van den hoofd-Inspecteur van scheepvaart te Manilla, te de Launch Farson, waaromtrent eei\ bericht tn een fleech te gevon-H Staat te *6 Gravenhage. aanvoerder den, reeds in Soeloezee aangetroffen. 8AARBRUCKEN, 33 Jan. (Reuter.) De Saarbruecker Zeltung bericht, dat gisteren de politie den vroegeren Separattetischen pre fect van Bankt Goarahausen, Meyer wilde ar- resteeren, omdat hü verdacht wordt van ver duistering. Meyer ontving de politie verschanst in zün kelder, waar hü de politiemannen met zün re- volwr bedreigde. Meyer werd door de politie neergeschoten, zün zoon, die zich eveneens verzette, werd ge arresteerd. Mevrouw Meyer te onderwüaeree op school van de domaniale münen. Aan het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot vaststel ling van de begroeting van het Staatsbedrijf der Posterijen. Telegrafie en Telefonie voor het dienstjaar 1935 wordt het volgende ontleend: Vele leden brachten hulde aan den dlrecteur- generaal van het Staatsbedrijf der P.T.T. daar het hem was gelukt, ook in het afgeloopen jaar, trots de uiterst moellüke omstandigheden, gunstige bedrüfsresultaten te bereiken. Voorts uitten zü hun waardeering voor den goeden geest welke, naar uit welingelichte bron ver luidt, onder de leden van genoemd bedrijf heerscht, en voor de vlotheid en hulpvaardig heid. bü daaronder ressorteerende diensten steeds betracht. Sommige andere leden, hoezeer ook erken nende de bekwaamheid en de werkkracht van de bedrijfsleiding, waren toch van meenlng, dat de flnancieele resultaten niet moeten wor den overschat, gelük hJ. de leden, hlervoren aan het woord, doen. De leden, laatstelük aan het woord, waren van oordeel, dat de dienst ten plattelande. zeer veel te wenschen overlaat. Een hunner be toogde dat, In vergelüklng met de bevolking van de steden, die van de dorpen zeer ten achter was gesteld, hetgeen toch In strijd moet worden geacht met het doel van het hier be sproken staatsbedrijf, hetwelk aan allen in dezelfde mate ten goede behoort te komen. Verscheidene andere leden wedersproken dit betoog. Sommige leden vestigden de aandacht op den zeer zwaren dienst van het personeel, werkzaam bü de hulppostkantoren in de groote steden. Gaarne zou men nadere Inlichtingen ontvan gen aangaande de verdeeling van de extra- opbrengst van de gelukstelegrammen. Verscheidene leden verklaarden zich niet te kunnen vereenlgen met 's Ministers voornemen, op 1 Januari 1937 over te gaan tot naasting van ae gemeentelüke telefoonnetten in de drie grootste steden. !ft ■u sn B. n- n- at ap de sn ie n* BT UI 0- In et kD I- n

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 5