Tolheffing op de bruggen Dobbelmcmn Man doodgestoken Motorrijder tegen boom Het overleg met België Doodstraf voor sluipmoord ctast vanVi^istbppinff? Vicks Hoestbonbons ollei, wert u verwacht van een hoestbonbon - medicinaal toebereid met bestanddeelen van 4 slechts 55cp.doosj^l\r!isèSe - MAANDAG 28 JANUARI 1935 De „Uiver”-mail De roofmoord te Oyen De Haagsche brand Het vooronderzoek gesloten I. De moord op G. de B. gezelschappen REGEERING EN LIBERALEN Ri jksbegrooting 1935 Het Roode Kruis De sluisbouw nabij Wijk bij Duurstede JHR. RUYS BIJ MUSSOLINI Verkeersfonds 1935 De „Hertog Hendrik” R. K. STAATSPARTIJ V PROF. DR. J. A. VERAART -Verkapte belasting- verhooging Woensdag 6 Febr. algemeene be schouwingen in de Eerste Kamer Vragen van den soc-democraat Van den Tempel Eendrachtig met andere partyen de handen ineen slaan Voorbereidende besprekingen over juridische kwesties Aanrijding te Maarssen eischt twee slachtoffers De Ned. Federatie te Utrecht bijeen TEELTVERGUNNINGEN AAN DEN TUINBOUW De familie van zyn meisje niet op hem gesteld Bij zijn binnenkomen verrast Gestadige groei van het aantal leden i-1 Zware eisch tegen echtgenoote en haar handlangers De eerste vergadering onder lei ding van de Prinses Onderzoek naar de oorzaak begonnen Waarschuwing tegen lage prac- t ijken van postdieven EEN NIEUWE „SPAARBANK” -■ L de d. K. De behandeling ter terechtzitting in hooger Bossche Hof eind Februari worden gehouden was Uitreiking wisselbeker Per IS atuks 60 ceni TRaJcct Schoon. Sc/up 1 Sittard ten plakten spaarzegels in boekjes, waarvoor ze NtOfOLANDSCM PQODUCT De Eerste Kamer is ter openbare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag 5 Februari as. des avonds te half negen, ter behandeling van de wetsontwerpen: Regeling van den invoer van veekoeken en van de Nieuwe Regeling van de Surséance van betaling, de gelegenheid tot ac- coord openende. Nader bericht men ons, dat de belde motor- spuiten welke Zaterdag den geheelen dag op het terrein van den fabrieksbrand te Den Haag waren achtergebleven, tegen half vijf zijn in gerukt. Er zijn evenwel zes brandwachts achter gebleven onder leiding van den hoofd-brand- wacht, die met een zestal stralen op de water leiding regelmatig bezig zijn elke oplaallng van het vuur in de klem te smoren. Deze brand wachten zullen voorlooplg een vaste plaats op het terrein betrekken. Gaarne zou men worden Ingelicht omtrent de beteekenis van het vliegterrein te Schelllng- woude voor de burgerlijke luchtvaart. de de over werd Hr. Ms. „Hertog Hendrik”, onder bevel van kapitein ter zee C. E. L. Helfrich, is Vrijdag te Phalerum (Athene) aangekomen. IBIS SHAO - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbslmann's Tabak on géén anders! Donderdagavond vergaderde de afd. Den Haag van de Katholieke Democratische Partij. Op de groslijst voor de Provinciale Staten werden ge plaatst prof. dr. J, A. Veraart, dr. Ir. E. Beek man, mr. A. Peters, F. E. Evers en C. D. Wesse ling. Naar wij vernemen is prof. Veraart bereid gevonden als lijstaanvoerder op te treden en in de Staten zitting te nemen. con- er twaalf werd hy onschadelfjk Hevig bloedend zeeg de Leidenaar Sommige leden betreurden het. dat een sterk gesubsidieerd lichaam als de K L M. 14 Douglasvliegtuigen in het buitenland heeft besteld met voorbijgaan van de Ne- derlandsche industrie. Zaterdagmiddag om half vijf opende de voor zitter der Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in het gebouw voor K. en W. te Utrecht de jaarltjksche algemeene vergadering. Jhr. Mr. F. De Officier ging verder in zijn requisitoir de opzettelijke uitlokking door de vrouw van wij len B. na, alsmede het aandeel van ieder der moordenaars bij den moord, in vereeniging en met voorbedachten rade gepleegd. Verder con cludeerde hij, dat tijdens bet proces bovendien is gebleken, dat de politie-inspecteur J. W. J. een zeer gevaarlijk en minderwaardig spel speelde door zich in de huwelijksverhouding van het echtpaar B. in te dringen, weshalve hij in het politiecorps niet langer gehandhaafd kan blijven De beklaagden hoorden den eisch onbewogen aan. In de zaak tegen de verdachten van den roof overval te Oyen, in Mei van ’t vorig jaar, waar bij van twee oude broers er een gedood en de andere zwaar gewond werd, is dezer dagen het vooronderzoek gesloten, zoodat binnenkort de behandeling ter openbare terechtzitting is te vehwachten. Terecht zullen staan De B. uit Oss, een jongere broer van den wegens doodslag op zijn neef veroordeelden P. de B. en v. O. Voor het eerst zal de vergadering staan on der leiding van de nieuwe presidente, H. K. H. Prinses Juliana. Op het programma staan: ontvangst door het gemeentebestuur, een bezoek aan het vlieg kamp en een demonstratie van den Utrecht- schen Catastrophe-Hulpdienst der Ned. Spoor wegen, waarbij een spoorwegramp gefingeerd wordt. Aan deze demonstratie zullen deelnemen het Stads- en Academisch Ziekenhuis, de brand weer, de politie, de G. O. en G. D. en de trans port-colonne van het Roode Kruis. In deze afdeellngsvergaderlng werd nog aan 20 stadgenooten door dr. J. W. Th Lichten belt de Landstelner-medallle uitgereikt wtgens het deelnemen aan den bloedtransfusie-dienst. Zaterdagmorgen waren commissaris Kramer en inspecteur Lous, terwijl het nablusschings- werk voortduurde, weder op het terrein van den brand te Den Haag aanwezig, waar zij met twee hoofdambtenaren van het GEB, die daartoe toestellen by zich hadden, een onder zoek naar de oorzaak van den brand Instelden. De situatie eischt, zoo zeide de heer Wen- delaar, dat wij met de andere partijen de handen ineefi slaan en door eendrachtig achter de regeering te staan trachten „to make the best of it”. Eventueele koopers worden echter gewaar schuwd, dat deze door hen van Ireland te be trekken poststukken waarschijnlijk van misdrijf afkomstig zUn. Tevens verzoekt voornoemde commissaris van politie in gevallen verband houdende met deze mededeellng, hiervan ten spoedigste in kennis te worden gesteld. Met een woord van gelukwensch van den voorzitter werd de wisselbeker der Federatie uitgereikt aan „Sophia’s Harmonie” te Loon op Zand, welke vereeniging deze onderscheiding won op het concert te Holten (O.) op 21 Mei 1934. minder noodig dan in het regeeringsvoor- stel, dat op 2,5 millloen gulden per jaar uit het Verkeersfonds rekent.) Volgens deze berekening van den A. N W. B. zou er na 1941 slechts vijf ton méér noodig zjjn dan In de regeling met tollen maar tegen die kleine verhooging van de jaar 1Uksche ultkeering kan geen ernstig bezwaar bestaan, omdat de inkomsten volgens de eigen raming der regeering van 1935 tot 1940 stijgen van 28,5 millioen gulden tot 34 millloen gulden per jaar. Dat desondanks de Regeering van opinie is, dat ’s Rijks middelen tolheffing elschen, wekt het naargeestig vermoeden, dat deze tolheffing een fiscaal karakter heeft, een middel is om, ondanks de herhaalde ver zekeringen van het tegendeel, de belasting- schroef nog aan te draaien. d. Poll uit Zeist sprak allereerst zjjn vreugde er over uit, dat hjj deze algemeene vergadering mocht lelden. Spr. gewaagde uitvoerig van de In het afge- loopen Jaar betoonde activiteit, waarbij hij op merkte, dat ondanks de drukkende tijdsom standigheden de geest levendiger is geworden. Tot deze verlevendiging droegen niet het minst bij de plannen tot herdenking van het 25-jarig bestaan, dat heden gevierd wordt en de naar aanleiding daarvan verschenen mee- ningsverschlllen of inderdaad tot een meer officieele herdenking moest worden overgegaan. Voortgaande gaf de voorzitter in korte trek ken een overzicht van de ontwikkeling der fe deratie in het afgeloopen Jaar, waarbij hij met dankbaarheid gewaagde van de stuwende kracht en het Ijverige werken van den grondlegger den heer M. J. A. Kessels uit Tilburg, die na een zorgvol leven in December 1932 overleed. Eveneens is de federatie zeer erkentelijk voor de innige belangstelling en de krachtige mede werking van den begaafden muziekkenner, den heer W. Keereweer. Spr. noemde meerdere be kende persoonlijkheden, die veel in het belang der federatie hebben gedaan en Inmiddels door den dood aan de organisatie zijn ontrukt, waar bij hij speciale woorden van hulde bracht aan de nagedachtenis van wijlen den heer Jac. Spanjaard, die op 16 Augustus 1934 overleed. In een oogenblik eerbiedige stilte werden deze personen op verzoek van den voorzitter herdacht. Overgaande tot den huldigen stand van zaken richtte de voorzitter woorden van dank tot zijn medebestuursleden, welke woorden door een krachtig applaus van uit de vergadering werden onderstreept. Na woorden van dank te hebben gebracht aan den Ijverigen redacteur van het „Maandblad", den heer Theunlssen, sloot de voorzitter zijn openingsrede met een krachtige opwekking om in vriendschappelijke samenwerking te blijven Ijveren voor het schoone doel der federatie, het brengen in de harten van allen van liefde voor de muziek, wat vooral in de huidige sombere tijdsomstandigheden zoo noodig is gebleken. SEMARANG, 26 Jan. (Aneta.) De Officier van Justitie, mr. Jonkers, eischte heden, na een indrukwekkend requisitoir, in de moordzaak-B., de doodstraf tegen de vier moordenaars van wijlen B. en tegen N., de vrouw van wijlen B., die als uitlokster zelfs door den Officier maatschappelijk en mo reel meer schuldig werd geacht dan de wer kelijke moordenaars. Den geheelen dag is de politie-brandweer bezig geweest om naar den vermisten timmer man K., omtrent wiens lot men in het duister tastte, te zoeken. Men moet thans alle hoop, dat de man niet het slachtoffer van den brand zou zijn geworden, laten varen. Het zoeken on dervond geweldige moeilijkheden en slechts met groote moeite konden de brandweerlieden ziel» door de ruïnes een weg banen en een klein gedeelte van de pulnhoopen onderzoeken. Tegen het vallen van den avond moesten verdere po gingen worden opgegeven. zy worden echter Zondag voortgezet. v. K. Jr. en zijn vader, een 52-jarige loa- werkman. zijn door de politie gearresteerd en naar Leiden op transport gesteld. De Officier van Justitie in Den Haag is van het gebeurde in kennis gesteld. Voor zoover kan worden nagegaan, bestond tusschen den dader en zijn slachtoffer alleen vanwege diens omgang met het meisje v. K. oneenigheid. Indertijd was het ook reeds tot handtastelijkheden gekomen. Het Kamerlid Van den Tempel beeft aan den minister van Waterstaat gevraagd, of de minister wil mededeelen. welke overwegin gen de regeering hebben geleid by haar besluit om niet over te gaan tot de gunning van het bestek der nieuw te bouwen sluis by Wjjk bij Duurstede, behoorende tot de in voorbereiding zijnde nieuwe scheepvaartverbinding Amsterdam Boven Rijn en of deze overwegingen verband houden met voornemens om dezen sluisbouw, althans voorlooplg, geen voortgang te doen hebben. Verder wordt gevraagd, of thans ook de uit voering van de overige werken op het baanvak JutphaasWjjk by Duurstede zal worden op geschort en dientengevolge het tot stand komen van de nieuwe hoofdverbinding met den Boven Ryn zal worden vertraagd. Zoo redenen van technlschen aard tot dezen gang van zaken hebben geleid, zou vrager met het oog op het groote belang van economlsch- verantwoorde werkverruiming willen weten, of er krachtig naar zal worden gestreefd, dezen sluisbouw en de overige werken zoo spoedig s het werkelijk waar, dat zonder tolhef fing lijk te financieren is? Op zijn minst is dit niet bewezen. De Algemeene Ned. Verkeersfederatie en thans weer de A. N. W. B. hebben becijferd, dat het Verkeersfonds de betaling van rente en aflossing van de benoodigde lee- nlng zal kunnen dragen. In ons blad is dezer dagen het tiedrag genoemd, waar het eigenlijk om gaat. Per jaar moet in de ko mende 20 jaar een bedrag van 1.600.000. worden gedekt. Volgens de berekening van den A. N. W. B. na 1941 2.470.000.—. De A. N. W. B. is de eenige niet, die meent, dat het Verkeersfonds een dergelljken last kan dragen. Burgemeester Bloemers van Arnhem, die als lid der Wegencommissie meer van deze zaak weet, beweert hetzelfde. (Het argu ment der partijdigheid ontzenuwt een der- gelyke bewering niet, zoo lang aan Water staat uitgesproken partijdigheid over de bestemming van het Verkeersfonds beslist. Spoorwegbelangen zijn ook aan dit wets ontwerp niet vreemd.) Het jaarlijks benoodigde bedrag aan ren te en aflossing behoort, zoo mogelijk, uit het Verkeersfonds te worden bestreden. Eerst indien de onmogelijkheid bewezen is. kan een andere weg in aanmerking komen. Bruggenbouw is een onderdeel van wegen bouw. Een brug is onderdeel van een weg, evéngoed als een polderweg in Zuid-Hol- land, die een millioen per K.M. kost. Het De commissaris van politie der afdeellng B te ’s-Gravenhage maakt het volgende bekend: In tuinbouwkringen is al meermalen de vraag gesteld, wanneer de teeltvergunningen voor 1935 uitgereikt zullen worden, omdat men niet weet, wat men zal mogen doen of laten. Dit temeer, omdat de contrAle thans scherp zal zijn en men niet weet, of men op den goeden weg is met de teelten. Naar .De Tuinderij” mededeelt, zal de uit reiking der vergunningen nu spoedig plaats vin den en de noodlge maatregelen hiervoor afin getroffen. Onze correspondent te Rome seint ons. dat Jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, Minister v n Staat, Zaterdag door Mussolini Is ont vangen. - Men telefoneert ons uit Brussel: Volgens loopende geruchten zouden er thans besprekingen plaats vinden tusschen Neder land en België betreffende een hervatten van de onderhandelingen tusschen belde landen met betrekking tot alle tusschen belde naties hangende kwesties. Naar wy van een goed Ingelichte zijde ver nemen, is van hervatting der onderhandelingen voorlooplg geen sprake. Slechts hebben voorbereidende besprekingen plaats ter preclseering van de juridische ver houdingen tusschen belde landen. Dit heeft ten doel, dat men straks, wanneer de onderhandelingen zuilen worden hervat, reeds eenstemmigheid zal hebben bereikt over de wederkeerige Juridische aanspraken In de verschillende kwesties. Mr. Jonkers ving zyn requisitoir aan me* woorden van hulde aan de recherche, in het byzonder aan den chef daarvan, den heer Smith, alsmede aan den Raad van Justitie. Hierna sprak hy eenige woorden van deernis over den vermoorde „die In zyn woning, in zyn vredigen slaap door gehuurde handen van sluipmoordenaars was geworgd, terwyi hy de huurster dier handen, zyn vrouw, met wie hij 17 Jaren had samengeleefd, eenige maanden ■tevoren by testament als universeel erfgename 'van zyn niet onbelangryk vermogen had aan gewezen.” Voorts zal de Eerste Kamer In de vergadering versnelde bruggenbouw onmoge-^van Woensdag 6 Februari te elf uur om. een aanvang maken met de algemeene beschou wingen over de Ryksbegrootlng voor 1935. In de algemeene vergadering van de afdee- ling Utrecht van het Nederlandsche Kruis, die Vrijdagmiddag In Hotel des Pays Bas te Utrecht Is gehouden, werden mededeellngen gedaan over de algemeene vergadering, die einde April of begin Mei te Utrecht zal gehouden worden. Te ongeveer negen uur vervoegde v. P. zich aan de woning van zyn meisje, dat hy te Lei den, waar zy als dienstbode In betrekking is, had leeren kennen. Zyn kloppen aan de deur werd eerst niet beantwoord, v. P., die wist, dat de familie thuis alas, bleef in de nabyheid van de woning en probeerde nog eenige malen toe gang tot het huis te krijgen. Inmiddels had de familie v. K. van zich laten hooren en nadht en weer scheldwoorden waren gewisseld, r. P. toegelaten. bruggenbouw toelaten dan: En in dezen gedachtengang er toe, uit begeerte naar de van versnelden bruggenbouw, Het slachtoffer, de ongeveer 25-jarige los werkman uit Leiden, van Polanen. werd door een broer van het meisje van K. met wie hij sedert eenigen tijd tegen den wil van haar familie omgang had, op beestachtige wyse in den gang der woning van de familie v. K. door een twaalftal messteken zóó ernstig gewond, dat hy tijdens het transport naar het Acade misch Ziekenhuis te Lelden, aan de gevolgen is overleden. Op een te Alphen aan den Ryn gehouden vergadering van de plaatseiyke afdeellng van de Liberale Staatsparty ,De Vryheldsbond” en den Bond van Jonge Liberalen, heeft mr. W C. Wendelaar, voorzitter van den Vryheids- bond, by een beschouwing over de politieke situatie van dit oogenblik om. de vraag ter sprake gebracht, of het_gewenscht is. dat de liberalen van het kabinet deel blyven uitmaken. Gebleken is, dat eenige poststukken, welke deel uitmaakten van de mail, vervoerd door het verongelukte KL.M.-vllegtuig „Uiver”, in handen zyn geraakt van onbevoegden. Vermoe- deiyk heeft iemand zich noemende Philip W. Ireland, thans verbiyvende te Londen, die om streeks het tydstlp van de ramp te Rutbah Wells vertoefde, op de plaats van het ongeluk die poststukken verzameld en niet overgegeven aan de bevoegde instanties ter verzending aan beroep van de zaak tegen P. de B. zal door het de rechthebbenden. Vast is komen te staan, dat hy thans tracht die poststukken hier te lande te verkoopen. zoes naar oe oorzaaK van uen orann msieiuen. Het terrein rondom het gebouwencomplex is (Harmonie- en ranrare- nog steeds door de politie afgezet; omtrent den vermisten K. heeft men nog steeds niets ver nomen. Zaterdagavond is op den Amsterdamsche- straatweg te Maarssen een ernstig ongeluk ge beurd, waarby twee personen het leven lieten Tusschen half negen en negen uur is op ge noemden weg een motorryder, na eerst in bot sing te zyn gekomen met een jongeman, die met een flets in de hand langs den weg liep, tegen een boom gereden. De motorryder, 24-jarige Van Laar uit Utrecht w^rd by botsing vrijwel op slag gedood; de op de duo gezeten 26-jarige De Bruin, eveneens uit Utrecht, overleed enkele oogenblikken na 1M^ ongeluk. 1 a De motorryder kwam uit de richting Amster dam en was op weg naar Utrecht. De jongeman, die met den motor In aanraking was gekomen, bleef ongedeerd. De stoffeiyke overschotten van de belde slachtoffers zijn naar het lykenhuisje van de Algemeene Begraafplaats te Maarssen overge bracht. Omtrent de juiste toedracht van dit ongeluk is nog niets met zekerheid te zeggen. Aan het Voorlooplg Verslag der Tweede Ka mer over het Verkeersfonds 1935 is nog ont leend, dat verschillende leden het dringend noodig achtten, dat met den bouw van de IJsselbruggen by Deventer en Doesburg spoe dig een aanvang zal worden gemaakt Eenige leden meenden, dat met het oog op de verbin ding met Twente en Duitschland. aan de brug by Deventer meer behoefte bestaat dan aan die by Doesburg. Het streven tot afkoop van wegtollen gaarne Ondersteunende, achtten eenige leden het vreemd, dat er straks toch weer tollen zullen worden geheven op nieuw te bouwen btuggen. In elk geval meenden zij, dat de bruggen by Arnhem en Nymegen daarvan dienen ver schoond te blyven, wyi deze bruggenbouw is mogeiyk gemaakt door flnancleele samenwer king tusschen Ryk en de Provincie en Gemeen ten, zoodat reeds langs dezen weg het Rijk In de kosten is tegemoet gekomen. Gebruik dan Laxeer-Akkertjes, de nieu we vinding van Apotheker Dumont. Ge proeft niets. Geen kramp, geen over matige ontlasting, géén hèr-constipatieu Ze herstellen de normale werking Uwer darmen en bevatten bovendien bestand- deelen, die heel Uw gestel verbeteren. yet wetsontwerp tot tolheffing op de I—I bruggen over de groote rivieren -A heeft bij oppervlakkige beschouwing eenige gunstige aspecten. Geenszins verfoeilijk is, dat getracht wordt olnnen zes jaar geheel Nederland van bruggen over de groote rivieren te voorzien. Daarbij Inbegrepen bruggen als bij Doesburg, die reeds ten doode schenen te zijn opgeschreven. Tevens Inbegrepen belangrijke verbindingswegen, zooals snelweg ArnhemNijmegen. Evenmin te verfoeien is het object voor werkverruiming, dat door versnelden brug genbouw wordt geschapen. Beter dan een 60-mlllloen-fonds zal de bouw der groote bruggen de rijen der werkloozen dunnen, Deze onmiskenbare goede noten voor het wets-ontwerp beteekenen echter voor- deelen van versnelden bruggenbouw, en geen voordeelen van tolheffing. Men voelt zich aangetrokken door de eenvoudige logica, gelegen in een slagzin als: „beter bruggen met tol, dan in het geheel geen bruggen.” Men denkt daarbij dan aan de passage In de Memorie van Toelichting, waar verklaard wordt, dat 's Rijks financiën geen ander middel tot versnelden tolheffing, neigt men voordeelen de tolheffing nog niet zoo gek te vinden. Wellicht zijn er buitenstaanders, dia het gerezen verzet tegen het wetsontwerp ^wantrouwen als een al te partijdige verde diging van eigen belang. Reeds werd in het koor v£<n de protesteerende openbare mee- ning een enkele tegenspreker gehoord, die vermanend het nationaal belang stelde te genover groepsbelangen en streekbelangen, en in naam van dit nationaal belang van alle gedup&rden eischte, dat zij offervaar dig afstand zouden doen van al hun ver wachtingen en aanspraken. In het gerust stellend besef van eigen onpartijdigheid veroordeelen deze pleitbezorgers van het nationaal belang het felle verzet, dat com promissen verwerpt en slechts met volledi gen vrijdom van tol zegt genoegen te kun nen nemen. Deze voorstanders der offervaardigheid zien echter al te veel de zaak van den ver snelden bruggenbouw verklonken met de tolheffing. Zij zien versnelden bruggenbouw gekoppeld aan het aanhangig wetsont werp. Gratis aanvaarden deze voorstanders van het nationaal belang de verzekering dat andere middelen om tot versnelden bruggenbouw te komen uitgesloten zijn. dan by gepaalde winkeliers goederen konden krijgen. De jongeman had echter vergeten om de betrokken winkeliers te waarschuwen, en ook had hy verzuimd, om het afgedragen geld op de Twentsche Bank te zetten. De nog weinige spaarders maakten hiertegen be zwaar, met het bovengemelde gevolg. Bovendien had de vernuftige jongeling centen tot kwartjes gepromoveerd, door ze te verzwaren om dan zyn nieuwe munt aan automaten te toetsen. Hy was overigens geen nieuweling in het vak, want op het politiebureau meende men hem al eens meer gezien te hebben. Ook in den Vrijheidsbond zyn er op het oogen blik velen, die zich met de maatregelen der re geering niet kunnen vereenigen en meer dan eens is dan ook de vraag geopperd of het niet beter was, dat de liberalen uit het kabinet tra den. De consequentie daarvan zou echter zyn, dat de liberale- invloed in het ministerie verlo ren zou gaan en dat men in de opposite zou worden gedreven in gezelschap van sociaal-de- mocraten en communisten. Een dergelyke posi tie is in dezen tyd allerminst gewenscht. wy moeten, aldus spr.. ongetwyfeld een steun voor de regeering blijven met volledige handhaving van ons recht van critiek. En van dit laatste zal, wanneer dat moet, een ruim gebruik wor den gemaakt. Het anders zoo rustige plaatsje Zoeter- woude is Zondagavond In beroering ge bracht door een moord, welke te ongeveer negen uur gepleegd werd in een woning aan den Hooge Rljndyk. In de. gang van de woning werd hy evenwel door den 23-jarlgen broer van zyn meisje ver rast. Deze man had zich, gewapend met een slagersmes achter de deur opgesteld en toen v. P. binnenkwam, werd hy overvallen. Door een groot aantal messteken Dr. de Bruyn uit Lei derdorp, die spoedig gewaarschuwd was, sta teerde gemaakt. ineen Dr de Bruyn gelastte overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, dóch on derweg stierf de man aan de bekomen wonden. Vrüdap arriveerden de eerste boeren in den Wieringermeerpolder om den ouden Zuiderzeebodem, welke thans ook aan particulieren wordt verpacht, te ontginnen Werd vorige week gemeld, dat het ledental van de R. K. Staatsparty, Afdeellng Heerlen, in één maand met 1000 nieuwe leden vermeer derde. ook in andere Afdeelingen is een groote toename van het ledental waar te nemen. Zoo leverde een goed georganiseerde hulsbezoek- actle in de Afdeellng Oldenzaal 364 nieuwe le den op, terwyi in de Afdeellng Sittard bet ledental van 853 tot 1563 steeg. teem van financiering van den wegenbouw, ook den bruggenbouw zoo mogelijk hierin te betrekken. 0 De onmogelijkheid is niet aangetoond. De inkomsten van het Verkeersfonds zijn stij gende, en zullen na 1940 blijven stijgen. Bij een redelijke verdeeling dezer inkom sten kan ook de bruggenbouw een aandeel krjjgen. Een leening van 50 mlllloeh met een looptijd van 30 Jaar en een rentevoet van 4 pet. vraagt een annuïteit van 13 mil lioen gulden in 1935, opklimmend tot rond 3 millioen gulden in 1941. (Gedurende de eerste jaren is er dus ruim een millloen De recherche te Groningen heeft een 23-Jari- gen handelsreiziger aangehouden, die een voor-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 5