De staartclubs roeren zich Zwitserland met 4-0 geklopt Van het katholieke voetbalkamp 0 'successen van gennep EN VENLOSCHE BOYS K VERDIENDE DUITSCHE ZEGE TE STUTTGART MAANDAG 28 JANUARI 1935 DE BOBSLEEBAAN TE IGLS S. V. B CENNEP 2—3 KERKRADE—VOLHARDING S. D. O.—V. V. Y. 7—3 Engeltche League r Uitstekend werk van Herdendaal .1 Voetbal in België Zwakkere middenlinie gaf den doorslag BRABANTIA—DONGEN 3—2 ATHLETIEK i Tweehonderd deelnemers De meeste wedstrijden niet doorgegaan Verhoogde veiligheid bij motorraces Goede prestatie van Rie Mastenbroek Spannende strijd met wisselende kansen Goede verdediging der Greven- bichters Productieve voorhoede der roodbroeken Op de bobsleebaan te Igls bij Innsbruck zullen binnenkort de wedstrijden om het wereldkampioenschap worden gehouden Onsamenhangend spel by de thuisclub Eigen wereldrecord 100 meter rugslag verbeterd CHEVREMONT—VALKEN- BURG 0—2 SANTPOORT—ONZE GEZEL LEN 7—1 Maxie Berber en Ernst Baier behaalden ts St. Moritz het Europeesch kampioen- \klKB00V1 1)1 KAAG IfAT-l KI 11 I hl MI’I K "w- SCHIEDAM By de wedstrijden te St. Moritz is de Oos tenrijker Karf Schdler Europeesch kam pioen kunstrijken geworfign 30 K.M. MARSCH VAN DE BATAVEN Te Assen mogen in een wedstrijd niet meer dan 69 rjjders starten Zestigduizend toeschouwers, een aantal, dat een record is voor landenwedstrijden in Duitschland, waren getuige van de ontmoeting Santpoort wint met groote cyfers van Onze Gezellen S.D.O. klopt V. V. Y. met 7—3 Bouwen standaard motorjachten SI 1*1 KIIOI I.ASD-enlIOI I ASD KIttlSI K ■Je referenties Tweemaal namen de gasten de leiding F*’ k- G, LEDE SPORTWERELD 4 Wel Wilhelmina uit In het Oosten werd in het Westen de oogst zeer gering was. In West plaats een opgezette Wilskracht In West II was Santpoort goed op dreef en in den semi-plaatseliiken wedstrijd tegen Onze Leclercq .1 I moesten slechts 11 14 12 13 12 13 12 12 12 14 9 9 8 6 8 5 2 3 3 1 4 2 4 3 3 2 4 2 1 3 1 1 1 3 0 0 4 1 2 0 5 4 5 S 6 5 6 0 2 3 4 4 4 6 7 4 8 9 Direct ontwikkelt zich een snel spel en niet minder dan elf hoekschoppen worden binnen Gennep thuis Brabantla moet ontmoeten. 16 15 16 16 14 15 15 16 17 16 13 11 12 12 13 11 12 10 12 12 10 7 6 6 5 5 3 2 1 8 7 7 7 6 5 5 2 3 1 1 2 2 2 2 2 4 4 2 1 2 5 4 5 6 8 10 12 12 29 22 20 20 15 15 12 8 8 7 21 16 14 14 12 12 10 8 4 19 15 15 15 15 10 10 8 7 4 56—17 41—22 51—33 38—30 36—31 38—41 23-43 21—34 20—45 25—53 39-19 33—23 30— 22 31— 29 24—22 32— 39 27—34 18—22 32—36 16—36 11 7 7 5 6 5 4 3 3 3 1 4 1 2 1 1 1 8 2 0 1 4 4 6 7 7 5 5 5 9 23 18 15 12 11 11 9 9 8 6 het geheel niet ge speeld. zoodat het kampioenschap van 8DOUC hog even op zich Iaat wachten, terwijl ook In 13 15 12 13 13 13 10 11 10 12 47—23 32—33 27—22 40—39 32—40 35—29 29—32 22—26 17—35 53—24 38—19 31—26 31—43 37—35 18—38 23—21 21—25 28—28 27—50 Kerkrade Bltt Boys Valkenburg RK.OJ4J3. Chevremont RKV.VX. Kimbria K. M. V. Caesar Volharding 3—1 2— 2 1— 2 3— 2 2— 1 Volendam V. V. Y. 'D E. M. 8 D. O. E- M. M. V. V. Z. De Meer Zwitserland: Doel: Blzzozero. Achter: Mlnelll en M. Weller. Midden: Gulncnard, Jaocard en Loertscher. Voor: Atnada, Porettl, Frigerio, Xam Abegglen en Jaeck. Prima dat de spil Ooldbrunner het zich blijkbaar als taak had gesteld den Zwltserschen midvoor Frigerio te .schaduwen een systeem overigens, dat Duitschland in den laatsten tijd voort durend met succes toegepast, terwijl Duitschland een andere methode volgde. De spil als derde back, een type spel, dat zijn voor- en zijn na- deelen heeft, maar dat waarschijnlijk te Am sterdam tegen Nederland op 17 Febr. as. ook door Duitschland zal worden toegepast. werk Nu bleek dat de middenlinie van Zwitserland het tempo niet kon volhouden, zoodat de Zwtt- sersche voorhoede vrijwel alle ballen zelf moest gaan halen. Ruim een kwartier voor het einde gaf Conen een pass naar Lehner, die met een prachtig schot Bizzozero passeerde (40). Xam Abegglen kreeg nog een prachtkans een tegenpunt te maken, maar Buchloh pikte het leder nog juist voor de voeten van den Zwitser weg. Duitschland: Doel: Buchloh. Achter: StUhrk en Busch. Midden: Gramllch, Ooldbrunner en Appel. Voor: Lehner, Slffling, Conen, Rohwedder en Koblerskl. Het terrein was hard en in den afgeloopen nacht was bovendien nog sneeuw gevallen met het gevolg, dat het veld zeer glad was. In dit verband moest men ook afzien van het spelen van een voorwedstrijd, zeer tot te leurstelling van de vroeg aanwezige toeschou wers. Overigens is een aantal van 60.000 toe- record voor landenwedstrijden In de Belgische eere-afdeeling waren de resul taten als volgt: R. C. Mechelen—Lyra Liersche SportkringStandaard Luik White Star A.C.F. C. Mechelen BelgicaUnion 8t Oillolse Antwerp F.C.Daring Brussel Racing GentBerchem Sport Cercle Sportlf BruggeBeerschot A.C. Kolping Brabantla Dongen Mulo Wilhelmina R. K. T. V. V. 8 V. B. Best Vooruit Venlosche Boys Gennep H. B. C. Santpoort Graaf Willem S. J. C. Onze Gezellen G. D. A. Spartaan Leonidas D. H. L. T. Y.B.B. De uitslagen van de Zaterdag voor de Engel- sche League gespeelde wedstrijden zijn: Eerste divisie: Grimsby T.Huddersfield T. afgekeurd; Stoke C.Manchester C. 20 (10). Tweede divisie: BrentfordBlackpool 21 (11), FulhamWest Ham U. 3—0 <00). Na een botsing tusschen Koblerskl en Mlnelll verliet de laatste zeven minuten voor het einde *t veld. Met een 40 overwinning voor Duitach- land kwam het einde. dij de Zwitsers was de verdediging en de voorhoede zeker even sterk als die van Duitsch land. Maar de middenlinie was zwak, waardoor de schakel tusschen verdediging en voorllnle ontbrak. In de Zwitserse he voorhoede was Xam Abegglen prachtig op dreef, terwijl ook Porettl uitblonk. Bij de Duitschers vielen In de voorhoede Conen. Lehner en Koblerskl op. Ooldbrunner beeft zijn taak als derde „back" goed volbracht. doel der gasten belanden. 43 en niet lang daarna is het v. d. Llefvoort, die het leder juist onder de deklat in het net schiet. 53. De gasten probeeren het Bussumsche offensief te stuiten, doch de 8. D. O.-aanval soeelt thans veel beter. Met een onverwacht schot brengt Gieten den stand op 63, terwijl v.d. Llefvoort na een scrimmage het zevende doelpunt scoort. 73. Het einde komt met een geflatteerde, maar verdiende overwinning voor de Bussum mers. Kerkrade is erin geslaagd een normale over winning op de bezoekers te behalen. Indien de achterhoede van Volharding en voornamelijk de keeper niet zoo goed op dreef was geweest had de uitslag ongetwijfeld grooter geweest. Kerkrade was den geheelen wedstrijd sterk in de meerderheid. Het begin was direct voor Kerkrade, zoodat de achterhoede der bezoekers alle zeilen moest bijzetten om erger te voorkomen. Met forsche trappen ruimden de backs van Volharding op, maar Kerkrade kwam telkens terug. Het duurde toch nog gerulmen tijd, eer Rouckens uit een voorzet langs den doelverdediger der gasten kopte. 1—0. Door dit succes aangemoedigd bleef Kerkrade sterk in den aanval, maar zij vond een prima verdediging tegen zich, die van geen wij ken wist. De Volhardlng-keeper kweet zich op uitstekende wijze van zijn taak, maar toch kon hjj niet verhinderen, dat Vondenhof hem voor rust nogmaals passeerde, 20. Met dezen stand werd gedraaid. Na de pauze zagen -wij weer een voortdurenden strijd tusschen den Kerkrade-aanval en de Vol- hardlng-verdediging, die zich krampachtig ver dedigde tegen de stormloopen van Kerkrade. De keeper kreeg weer volop gelegenheid zijn ta lenten te toonen, maar hoe hij zich weerde voor een hard schot van Vondenhof moest hij weer zwichten. Ofschoon de thuisclub doorloopend in de meerderheid bleef, slaagde zij er niet meer in te scoren, zoodat het einde kwam met een 30 overwinning. gen, doch het is hieruit, dat de bezoekers na een half uur den achterstand weten te ver kleinen. als een der Brabantia-spelers binnen het beruchte gebied hands maakt en hieruit P. in 't Groen den stand op 21 brengt. Spoedig hierop weet Hessels na fraai combinatle-werk Blemans opnieuw te doen visschen. Als er weer is afgetrapt, verslapt het pel der rood-blauwen eenigszins; lang duurt het echter niet. Als. mede tengevolge van eenlge corners, we- derzijdsche doelen aan het gevaar zijn ont snapt, weten de gasten kort voor het einde door een hard laag schot Lukker te verrassen. Dan laait de strijd nog even op en dan klinkt het eindsignaal. Voor zestigduizend toeschouwers speelden Zondag te Stuttgart Duitschland en Zwitser land voor de negentiende maal tegen elkaar. Voornamelijk door de zwakte van de Zwltser sche middenlinie kon Duitschland een stevige 40 overwinning behalen, welke op volkomen regelmatige wijze is verkregen. De ruststand was 20. De Groningsche Dames Zwemclub hield Za terdagavond in het Helperbad te Groningen zwemwedstrijden, waaraan de beste Noordelijke zwemmers en zwemsters deelnamen benevens enkele zwemsters van de O. D. Z. Rotterdam. Nelly Levle van de H. D. Z. te Amsterdam en Lotgering van het Y. Het hoogtepunt van den avond was wederom een keurige prestatie van Rie Mastenbroek. Het feit, dat Piet Terpstra zoo kranig partij gaf, zelfs tikte de Groninger even eerder als eerste aan, wat op den tijd van Rie Masten broek natuurlijk van gunstlgen invloed. Toch maakte het zwemmen van Rie Mastenbroek den indruk, dat zij nog sneller kon, want niet alleen dat een opvallende spurt ontbrak, ook week zij vooral in de derde baan een enkele maal van den koristen weg. De tijd van Rie Mastenbroek lag 0,2 sec. beneden haar eigen wereldrecord van 1 mln. 16,8 sec., dat zij te Düsseldorf op 25 November 1934 heeft gemaakt. Dit record werd echter juist Zaterdag te Chi cago door Eleonora Holms gebracht op 1 min. 16.3 sec. Rie Mastenbroek noteerde voorts op de 100 Meter vrije slag een tijd van 1 min. 94 sec. Zij werd tweede achter den Groninger Lulnge, die 1 min. 7 3/5 sec."noteerde. Nelly Levle moest bij het springen in mej. Landeweer uit Groningen haar meerdere erkennen. Bij de opstelling blijkt dat BVB een Invaller heeft, terwijl Gennep compleet Is. Aanvankelijk gaan beide ploegen tegen elkaar op. Om beur ten moeten de resp. verdedigingen ingrijpen, en Gennep kan dan haar eerste succes boeken als de verdediging weifelt met wegwerken, waar door een opgelegde kans wordt geboden, die Gennep niet ongebruikt laat. Dan noteeren we een tweetal gevaarlijke 8VB-aanvallen maar de zachte schoten van den midvoor worden, goed gevangen. Weer komt Gennep dan voor de vijandelijke veste en het is Geurts die met een schuiver Nlessen voor de tweede maal passeert Bij de thuisclub wil het niet vlotten en hoewel de bal telkens gevaarlijk voor het Gennep-doel komt, het beslissende schot ontbreekt telkens, waaraan moet worden toegeroegd, dat Fortuna op de hand van de gasten is. Rust 02. Direct na de hervatting zit Gennep weer voor Nlessen, die al heel gauw voor de derde maal het nakijken heeft. Nadat bij BVB Weyers is vervangen krijgt Gennep twee corners te nemen, welke niets opleveren, waarna de thuisclub het spel vrijwel In handen neemt, maar de samen hang ontbreekt. Eindelijk weten zij dan een verdiend tegenpunt te scoren, terwijl even later Derlx door alles heenloopt en den achterstand verkleint. Korten tijd later gaat de fluit voor de laatste maal, zoodat de gasten een 32 zege kunnen boeken I Zondag hield de R. K. Sportvereenlglng ,JJe Bataven" te Leiden een uitstekend geslaagden wandelmarsch over 30 K M van Leiden via Was senaar naar Lelden terug. De deelname aan dezen marsch liet niets te wenschen over. Ongeveer 200 wandelaars uit het geheele land hadden Ingeschreven, waarvan drie ploegen uit Haarlem, voöks uit Rotterdam, Poel dijk. Den Haag en Bennebroek, terwijl er vele Indlvldueele loopers deelnamen uit Arnhem, Amsterdam. Naarden, Soesterberg, Boskoop en Ltese, terwijl Leiden natuurlijk evenmin ont brak, evenmin als de plaatsen uit de omgeving. De marsch moest binnen zes uur worden af gelegd, hetgeen door alle deelnemers prompt verd volbracht. Alle deelnemers volbrachten den tocht op uit stekende wjjze, zoodat allen voor het herinne- ringskruls in aanmerking kwamen. De bijzonders prijzen vielen als volgt ten deal: grootste groep R. K. Lyceum te Haarlem; verst komende groep Kolping Boys te Rotterdam; eenlgste K. J. C.-groep K. J. C. ..St. Joseph” uit Hkarlem. De verste deelnemer kwam uit Arn hem. de oudste der loopers was 64 Jaar. Na ongeveer zestien minuten speten bult Ninaber een verkeerd opstellen van keeper de Reus op de juiste manier uit, door in den on- verdedigden hoek kalm in te schieten. Dit blijkt het psychologisch moment te zijn, want vanaf dit oogenbllk beginnen de O.G.ers zoo slordig te speten, dat het voor de Santpoorters een ge- makkelUk spelletje wordt. Regelmatig wordt de score tot 71 opgevoerd, waarmede het einde kwam van dezen in de allerbeste verstandhou ding gespeelden wedstrijd. Naar aanleiding van het groote aantal onge vallen bij de internationale motorraces van het vorige jaar, is op het Najaarscongres 1934 der Internationale Motorfederatie (F.I.CM.) O», van Nederlandsche zijde sterk aangedrongen op het nemen van krachtige maatregelen tot verhooglng der veiligheid. In verband hiermede is thans te Parijs een bijeenkomst geweest van de Internationale Sportcommisste, welke bijeenkomst speciaal aan bovengenoemd onderwerp werd gewijd. Afge vaardigden van een tiental landen waren aan wezig. Nederland was vertegenwoordigd door den heer P. J. Nortler, sportvoorzitter der K. N. M V. Naast talrijke secundaire bepalingen werden verscheidene ingrijpende voorschriften vastge steld. Zoo werd de mtnimum-wegbreedte voor race-circuits bepaald op 5 meter. Per kilometer circult-tengte zulten in den vervolge niet meer dan 4 rijders tegelijk mogen worden gestart, hetgeen voor de T.T.-races te Assen neerkomt op 69 starters, dus een meer dan voldoende aantal om de races even interessant als tot dusver te doen zijn. Alle gevaarlijke punten zulten door interna- tionaal-unlforme teekens worden aangegeven, alle bootnen na gevaarlijke bochten zulten moe ten worden verwijderd of gecapitonneerd, ter wijl slooten en greppels op die plaatsen ge dempt of overdekt moeten worden, om een uit loop In noodgevallen mogelijk te maken. Naast voorschriften omtrent de keuring van valhelmen, signaalvlaggen en andere minder Ingrijpende punten werd nog bepaald, dat In den vervolge geen rijder In een Internationale motorrace zal mogen starten, wanneer hjj niet tenminste 10 trainingsronden onder contröle der wedstrüdcommlssie en met een door deze vast te stelten gemiddelde snelheid heeft af- gelegd. Deze laatste bepaling verzekert de uitsluiting van ongeoefende rijders of van renners van onvoldoende kwaliteit en zal daardoor zeker bij zonder tot vermeerdering der veiligheid bijdra gen. Hoewel al deze bepalingen hooge eischen zul ten stelten aan de organisatoren van groote races ook de T.T.-organlsatie te Assen zal zich nieuwe en zware offers moeten getroosten moet het ieder belangstellende in de motor sport verheugen, dat door internationale sa menwerking thans krachtige, doortastends maatregelen zijn genomen ter verhooglng van de veiligheid der rijders. Op een voorstel der K.N.M.V. een ongevallen verzekering der renners steeds evenals de K.N.M.V. dat reeds Jaren in Nederland doet verplichtend te stellen, kon nog geen besluit worden genomen. Op het voorj aarscongres der FJ.C.M. zal dit belangrijke punt echter weder door de K.N.M V. ter tafel worden gebracht. De serieuze wijze, waarop de bestrijding der ongevalten-mogelljkheden ter hand is genomen, heeft in de motorrUderswereld groote voldoe ning verwekt. Gerulmen tijd gaet het spel gelijk op. ontkomt het V. V. Y.-doel een paar maal aan een doorboring, doch het is eerst na vete ver- geefsche aanvallen, dat v. d. Llefvoort er ten slotte in slaagt ST>.O. de leiding te geven. 1—0. Lang behoudt 8.D.O. dezen voorsprong niet. Een goede V. V. Y.-aanval. door den rechtervleugel geleid, doet een scrimmage voor de S.D.O.-veste ontstaan, die voor V. V. Y. den gelijkmaker brengt, 11. Ondanks het feit, dat S.D.O. een kleine veldmeerderheid heeft, gelukt het v. d. Hoogen na een snellen ren den gasten de lei ding te geven. 12. De Bussumsche aanvallen stranden meestentijds op de soiled spetende V. V Y -backs. Even voor rust wordt een goede Bussumsche aanval met succes bekroond, als v. d. Llefvoort den V.V.Y.-doelman onhoudbaar passeert. 22. De Bussummers blijven sterker, doch hun hardnekkige pogingen om de leiding te nemen leiden steeds schipbreuk. Rust 22. Na de pauze heeft S.D.O. het wfndvoordeel doch de vleugelspelers van S.D.O. zijn niet in conditie, slechts zelden wordt het leder goed voor doel geplaatst en ontstaat er nog eens een gevaarlijke situatie voor het V.V.Y.-doel, dan treedt de doelman reddend op. Plotseling schiet v. d. Hoojen weer naar voren. De S.D.O.-doel- man stopt den kogel ten halve, zoodat d_ V V.Y. man opnieuw in het bezit van den bal komt eii dezen in het net plaatst <23). Even schijnt 8. D. O. den moed te laten zakken, waarvan V. V. Y. profiteert, door de Bussumsche veste gevaarlijk In te sluiten. Dan komt S.D.O. ge ducht opzetten. Uit een corner kopt de Bruin uitstekend in. 33. Het duurt niet lang of. via den V.V.Y.-back, ziet Gielen een voorzet in het In Zuid II konden de drie vastgestelde wed- strijden doorgaan. Brabantla behield de tweede plaats, door een 32 oevrwlnnlng op Dongen. Van de staartclubs waren Gennep en Venlosche Boys goed op dreef en belden konden zij hun puntenaantal met twee vergrooten. 8VB verloor op eigen terrein na spannenden strijd met 32 van de club uit het Nlersstadje. terwijl Best Vooruit zich in eigen huls een 10 nederlaag zag toegebracht door de Venlosche Boys. Deze resultaten dragen er niet weinig toe bU, dat de spanning onverminderd blijft voortduren. Het ziet er naar uit, dat de beslis sing eerst in de laatste wedstrijden zal vallen en zelfs met de mogelijkheid van een beslis singswedstrijd moet zooals de situatie zich thans voordoet, rekening worden gehouden. Voor de Venlosche Boys, die nog slechts een wedstrijd moeten spelen en wel in Helmond tegen Mulo, blijft het er echter zeer ongunstig uitzien. Best Vooruit heeft nog twee uitwedstrijden te spelen tegen Dongen en Wilhelmina, terwijl Gennep thuis Brabantla en door de Bussumsche club ranglijst omhoog ging. In Zuid I werden alleen de wedstrijden KerkradeVolharding en ChevremontValken burg gespeeld. Zooals de verwachting was, konden de hekkensluiters het in Kerkrade te gen de leiders niet bolwerken en met een 30 nederlaag moesten de Grevenbichters huis waarts keeren De Valken toonden, dat er nog vel degelijk met ben rekening moet worden ge houden. wat Chevremont gisteren heeft on dervonden. De Gel tenbergers zagen zich thuis niet 20 door de dub uit Valkenburg geklopt. Chevremont is er ofschoon zij meer In den aanval was, dan de Valken niet in geslaagd te winnen. De Valken danken hun overwinning voornamelijk aan het prachtige keepen van hun doelman Heljdendaal, die dezen middag tal van schooien van de Geitenbergers onschadeltjk heeft gemaakt Crevremont speelt na den aftrap met den wind in den rug en zit direct voor het doel van de Valken, waar de backs aanstonds den bal retour- neeren. Nadat de Valken eenlge tegenaanvallen hebben opgezet, komt Chevremont In de meer derheid maar zij vindt in Heljdendaal een groot struikelblok. Verscheidene schoten weet deze doelman onschadelijk te maken. Wanneer de Valken-voorhoede er tusschenuittrekt, loet v. d. Boren een hard schot, dat den keeper van de thuisclub te machtig is, 01. Chevremont laat zich door dit doelpunt niet ontmoedigen en ver boog^ het tempo, maar hoe de gastheeren ook werken, de achterhoede der Valken laat zich niet verschalken. Succes komt weer aan den anderen kant als Peeters een goede kans krijgt en den keeper der Geltenbergers voor de tweede maal het nakijken geeft, 02. Rust komt met dezen stand. Na de rust zet Chevremont direct weer een hoog tempo in, zoodat de Valken het even hard te verantwoorden krijgen, maar de backs en last not least Heljdendaal zijn In zulk een voor-, treffelijken vorm, dat er geen doorkomen aan Is. De Valken werken zich los en brengen eenlge tegenbezoeken aan het Chevremont-doel, maar ook hier laten de verdedigers zich niet meer passeeren. Tegen het einde gooit Chevremont er nog een schepje op, maar zonder succes. Het einde komt met een 20 overwinning voor Val kenburg. Gezellen boekten de roodbroeken een 71 over winning. I verrichtte SDO in Bussum een keurige pres tatie, door met 73 van WY te winnen, waar op de schouwers een in Duitschland. Onder leiding van scheidsrechter /Frankrijk) stelden de beide ploegen zich als volgt op: Direct na den aftrap wordt Kockx geduchtlg aan den tand gevoeld, doch het schieten der gasten te niet zuiver genoeg, zoodat succes nog uitblijft. Na zes minuten speten krijgt Elferink een eenvoudige kans, welke hij op de juiste wijze weet te benutten, 01. De Santpoortsche aanval komt nu los, doch de gladheid en de natte bal speten hem nog al eens parten, zoodat steeds voor Vertappen ca. kan worden weggewerkt. Een goed aangegeven bal van J. Nijssen naar Ninaber plaats laatstgenoemde hard voor doel en de Jong tipt het leer langs den totaal ver rasten de Reus, 11. Santpoorts voorhoede heeft er zin in. de druk op het gezellen-dojl wordt geweldig. Eten formidabel schot van Kal- denbach weet de Reus prachtig corner te wer ken. De hoekschop wordt weggewerkt en de be zoekers gaan er van dpor. Vlegels raakt er snel tusschen uit. maar na' een fraaien voorzet en *n schermutseling, gaat het ledei juist naast. Kockx trapt uit en zonder dat een O.G.-er den bal aangeraakt heeft, geeft Gerrits een afge meten voorzet naar de Jong, die Ineens totaal onhoudbaar voor de Reus inkogelt, 21. Nadat beide keepers hun talenjen nog verschillende maten gedemonstreerd hebben, komt de rust, met een 21 voorsprong voor de thuisclub. Direct na rust lost de Reus een fraai schot, maar Kockx redt nog Juist. De regen- en sneeuwbuien der laat ste dagen hebben tot gevolg gehad, dat de meeste terreinen worden afgekeurd en slechts een klein deel van het programma kon worden afgewerkt. Over het algemeen was Duitschland iets ster ker en dit kon tenslotte worden uitgedrukt in een doelpunt, dat echter wel houdbaar was. Een als voorzet bedoeld schot kwam voor het doel waar Blzzozero het leder verkeerd beoordeelde: via zijn handen verdween de bal in het net (1—o). Er.kele energiek opgezette aanvallen van Zwitserland liepen op hoekschoppen uit, die geen resultaat hadden. Drie minuten voor de pauze wist Conen na een hoekschop door een warwlnlsel van spelers heen een tweede doel punt voor Duitschland te scoren (20). Intusschen was het gaan sneeuwen en dit maakte het voor de spelers in het veld niet ge makkelijker. Zwitserland virg de tweede helft aan met een overwicht en enkele malen ont kwam het Duitsche doel op het nippertje aan een doorboring. Eten kopbal van Porettl ging juist naast. Maar na tien minuten kwam jutet een doelpunt aan den anderen kant, hetgeen een besltssenden Invloed uitoefende op het ver dere verloop van het spel. Eten voorzet van Ko blerskl werd door den Zwitsjrschen keeper het veld ingestompt. Lehner ving den ijal op. gaf door aan Conen, die met een onhoudbaar schot voor de derde maal den Zwltserschen keeper passeerde (30). Brabantla heeft invallers voor Trlnus en van Deursen, terwijl Dongen met een compleet elf tal verschijnt. Nadat de gasten tegen den straffen wind in hebben afgetrapt, gaat het onmlddellijk op Bra- bantia’s veste af doch het door Jos. In t Groen geloste schot gaat ver naast. Dan raakt het spel meer verdeeld, doch verder dan eenlge corners aan weerszijden wee men het voor- ioopig niet te brengen. Brabantia forceert dan den eersten corner, welke niets oplevert Eten corner voor Dongen volgt even later met een zelfde resultaat. Als Blemans in het Dongendoel met moeite het leder na een schot van Peeels weet te grijpen, moet onmlddellijk daarop aan de over zijde Lukken ingrijpen bij een schot van Jos in X Groen. Hoewel de aanvallen der thuis club veelvuldiger zijn, zijn die der gasten ge vaarlijker, door de meerdere schotvaardigheld waarover de Dongen-aanval blijkt te beschik ken. Na ongeveer 35 minuten weet de thuisclub haar meerderheid uit te drukken. wanneer Hulshorst met een kopbal Blemans weet te passeeren. Na 7 minuten heben de rood-blauwen weer succes, thans door een laag schot van Hessels. waardoor het teder keihard in de touwen vliegt. Als na de thee het spel wordt hervat, te Brabantia dadelijk in de meerderheid, doch de verdedigingen en in laatste instantie de beide doelvrdedgers, weten van geen wijken. Verder-- -- - dan eenlge corner* weet men het niet te bren-ltwtntig minuten genomen. Onmlddellijk viel op.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 9