MAGGI5 JfCOIf/TQL De financiën der gemeenten Justitie-beleid Pater A. Albers O. Carm. - BOUILLON Uw Zenuwen RADIO-PROGRAMMA SPELLINGS VRAA GS 7Ï/K Sport en spel VERDEDIGING TEGEN LUCHTAANVALLEN Moeder eischt ^hetbeste voor baargeld..... daarom vraagt altijd DONDERDAG 7 FEBRUARI 1935 T Vrijdag 8 Februari 1935 De Larensche kwestie ze Scholenconcentratie Verachillende wettelijke regelingen VOETBAL door de Eerate Kamer bepleit B-elftal verliest van Luton Town Studentenhui» te Parya De hooge waterstand Fruit- en warmoezerij- gewassen STILLE OMGANG DOOR VROUWEN Defecte kabel ontdekt Mgr. Aengenent ia er tegen Engeland-Ierland 2-1 RIJNBRUG BIJ ARNHEM Verdediging van de lucht WIELRENNEN De hotelbrand te Bilthoven BLOEMEN NAAR ENGELAND Ondermijning van de krygatucht Verhoogde invoerrechten Maatregelen tegen de toenemende onzedelijkheid Goed geoefende weer macht noodzakelijk Hotelhouder zal Dinadag wegena brandatichting terecht ataan De Zesdaagsche te Brussel Gemaal by Nymegen in werking geeteld Storing vermoedelyk apoedig opgeheven Verdiende 31 zege der Engel- ache prof a in het Ajax- Stadion Steunverleening tot een bedrag van ruim 3x/t millioen Een veiligheidawacht zou alleen geachikt zyn voor interne poli- tioneele dienaten Burgerwachten Volgena veracheidene Senatoren paat voor het optreden van den Miniater een acherpe kwalificatie Ierland miat een penalty Openstelling voor het verkeer Capitulantenatelael Het vredealeger MIJNHARDT’S ZENUWTABLETTEN De Nar BEROMVXSTER, rva Hol Hoctfnn" 539.6 12.252.20 Gramotoon i 328.6 7.10 WIJ tot de proefbemaling 1935 ge- ZOU De stand te middernacht was: Minister voor rekening van de hier aan bet woord zijnde leden laten. Benoemd tot Apoatoliachen Prefect van Malang gebied In elk opzicht dus ook In de lucht zullen eerbiedigen. VERWIJZEN RADIOGIDS Het Engelsche kabelschlp „Alert” Is er, vol gens de „Telegraaf”. In geslaagd den defecten telefoonkabel tusschen Nederland en Engeland voor Domburg te vinden. Sommigen hunner heetten het hoogst zonder ling, dat de nieuwe spelling wèl op de scholen wordt ingevoerd, terwijl de vanwege het Depar tement zelf uitgegeven stukken nog In de oude schrijfwijze zijn gesteld. Men achtte het geheel onjuist, dat de Volksvertegenwoordiging niet Is gekend. Den Minister werd In overweging ge geven, deze aangelegenheid opnieuw In behan deling te nemen en over te gaan tot de benoe ming van een uit taalgeleerden, letterkundigen e.a. zorgvuldig en niet eenzijdig samengestelde commissie. 1 I neutraliteit gesteldheid PARIJS, 312.8 M.: 8.50 Gramofoon. 11.20 Orgelspel Clnema-orkest 1.35 Grlnke Wanneer het weer majr eenlgszlns gunstiger Is, zal deze belangrijke storing in hoogstens één k twee dagen zijn opgeheven. Tenslotte werd vrij algemeen gelaakt, dat de Minister In dezen moeilijken tijd, waarin tel- kendage nieuwe economische problemen rij zen, een storm over het spellingvraagstuk heeft ontketend. Andere leden waren van oordeel, dat de be strijding niet vrij was van overdrijving. Luton Town F. O. verscheen als volgt: Doel: Coen. Achter: Reece en Mackey. Mid den: Brown, Thayne en Fraser. Voor: Cromp ton, Bell, Ball, Roberts en Stephenson 1 MAGGI BOUIllO" blokje 1 I I 1 4 NEDERLANDSCH PRODUCT IN KWALITEIT AAN DE SPITS In verband met een In het komende seizoen toenetnenden invoer van tulpen, narcissen (andere dan polyanthen), hyaclnthen (andere dan de romelnsche) en Irissen, al of niet van den bol gesneden, heeft het Engelsche Minis terie van Financiën, naar Reuter bericht, de bestaande invoerrechten van 9 d. per pond ver hoogd tot 15 d. van December tot Februari, en tot 1 ah- in Maart en April. Wat betreft maatregelen tegen de toe nemende onzedelijkheid Is de minister nog steeds de meenlng toegedaan, dat hier een taak Is weggelegd voor den plaatselljken wetgever, die, al naar gelang van de plaat- aelljke omstandigheden en de mentaliteit der bevolking moet beoordeelen, of het tref fen van maatregelen noodig of wenscheiyk is. Een overmaat van wenken of van toe zicht van de zijde van het centrale gezag zou, naar de minister meent, kunnen lelden tot de onjuiste opvatting, dat de verant woordelijkheid ten deze niet ten volle by de plaatseiyke besturen ligt. Voor regeling door den Rykswetgever acht hy, evenals de minister van Justitie, de onderwerpeiyke materie niet aangewezen. HILVERSUM, Gramotoon Jong 11.00 Gramotoon 12.30 Het Omroeporkest voordrachten Daar de weersomstandigheden oogenschyniyk gunstig waren, is Woensdagmorgen uit Veere het bergingsvaartulg „Trio” vertrokken, waar mede het leggen van een nieuw stuk kabel moet geschieden, omdat de „Alert” niet ver genoeg onder de kust kan komen. Toen de „Trio” ech ter den Roompot bereikte, was het water zoo onstuimig geworden, dat het schip als een bal op de golven danste en er dus van werken geen sprake was. Na overleg met de bemanning van de „Alert” besloot men terug te keeren. Het waken tegen het binnendringen van on- gewenschte invloeden In de burgerwachten is een punt, waarop de aandacht van de regee- ring en de haar ten dienste staande organen voortdurend gevestigd biyft. Hoewel de minis ter de overtuiging heeft, dat by de burgerwach ten het besef voldoende is doorgedrongen, dat zy alleen Iets kunnen beteekenen, wanneer zy geen ongewenschte elementen In zich bergen, blijft hy zich er van bewust, dat *en scherp toezien van de Overheid een onafwysbare eisch In de jaarvergadering van de Delftsche af- deellng van den R.K. Vrouwenbond heeft mej. Toos Post, presidente van den Dloc. Vrouwen bond In het bisdom Haarlem, o.m. het volgende medegedeeld aangaande den Stillen Omgang, eventueel door vrouwen te organlseeren. Het bestuur van den Dloc. Vrouwenbond In het bisdom Haarlem heeft van Z. H. Exc. In de in behandeling zynde regeling inzake bescherming van de bevolking tegen aanvallen van vliegtuigen uit wordt gestreefd naar zoo groote beperking van kosten als mogelyk Is, zonder haar doelmatigheid In gevaar te bren gen. Aan een blliyke verdeellng dier kosten tusschen Rijk en Gemeenten Is volle aandacht gewijd. Verlaging van den rentevoet by de RAjkspoet- spaarbank acht de minister ongewenscht. In het Goodison Park te Everton speelden Woensdagmiddag voor 30.000 toeschouwers Engeland en Ierland tegen elkaar, welke ont moeting eindigde In een 31 zege voor Enge land. Voor de rust gaf Bastin van Arsenal, die linksbinnen speelde, Engeland de leiding. In de tweede helft maakte Bastin nog een doelpunt, terwijl Ierland door Stevenson (Everton) een tegenpunt maakte. Ierland ver oorloofde zich de weelde In de tweede helft een penalty te missen. Als een tweede punt, waarop ’s ministers be leid weinig bevrediging had gewekt, noemde men zyn standpunt ten ^pzlchte van het vraag stuk van het lidmaatschap der vertegenwoor digende lichamen. Men drong op een spoedige beslissing aan. Verscheidene leden hadden ernstig bezwaar tegen de „wyze, waarop ten onzent het vreem delingenrecht toepassing vindt. Verscheidene leden drongen aan op verscher ping der bepaling ten aanzien van het recht van vereeniglng en vergadering. BRUSSEL II. 321.9 M.: 12 17 Gramotoon 5.15 Het Omroeporkest 20 Kamermu ziek 7 35 Gramotoon 8.20 Gramotoon 9.20 De Kon. Harmonie „Cecilla” 10.20 11.20 Gramotoon. KEULEN, 455.9 M.: 11.20 Het Omroep- klelnorkest 5 10 Concert 8.20 Gramo foon 10.2011.20 Concert. Ontleend is aan het voorlooplg verslag der Eerste Kamer over de begroeting van Onder- wys. Kunsten en Wetenschappen: Verscheidene leden gaven te kennen, dat het beleid van den minister, waaromtrent zy by zijn optreden hooge verwachtingen hadden gekoes terd, hen ten zeerste had teleurgesteld. Ver scheidene andere leden verklaarden daarentegen dat zij hun vertrouwen in den minister niet hadden verloren. Eén van de punten, ten aanzien waarvan 's ministers beleid groote teleurstelling by vele leden had gewekt, was z^|n aarzelend beleid ten opzichte van het rapport van de commissle- Koolen ter bestudeerlng van de vraag of en In hoever behoefte bestaat aan verhoogde recljts- benadering tegenover de Overheid. De leden waren van meenlng, dat dit vraagstuk dringend om wetteiyke regeling vraagt. Het B-elftal was als volgt samengesteld: Doel: Mul (HBS). Achter: Pettlnga (HDV8) en Lanegger (PSV). Midden: Punt (DFO). Hermens (PSV) en Schubert (Ajax). Voor: Ten Have (Ajax), de Swart (NAC), Lungen (AFC), Boerhout (BFC) en Mynders (DFO). Beschikt Nederland over een goed geoefend en uitgerust weermachtsapparaat. dan Is de kans groot, dat de oorlogvoerenden ons grond- Vry algemeen was de klacht, ook by die leden, die tegen de nieuwe spelling op zichzelf geen bezwaar hadden of zelfs voorstanders daarvan waren, dat de minister In deze materie niet met meer beleid was opgetreden. Verschei dene leden waren van oordeel, dat voor dit optreden een scherpe kwalificatie past. Mgr. Aengenent, bisschop van Haarlem, verno men, dat Mgr. zeer sceptisch staat tegenover een Stillen Omgang door vrouwen. Z. H. Exc. Is vanzelf niet tegen de devotie qua devotie, maar Is er tegen om practlsche redenen. Hy kan dan ook vooralsnog de deelname aan een omgang door vrouwen niet sanctlonneeren. Hy geeft de voorkeur aan particuliere devotie boven die van groote groepen. Daarin heeft de Dloc. Vrouwenbond aanlei ding gevonden, om de devotie riog niet als een groote beweging in den Vrouwenbond te stlmu- leeren. 12.50 Het Omroeporkest 1.50 Zang 2 00 Gramofoon 5.20 Symphor.le-orkest 6.50 Kamermuziek 7.35 Zang 10.20 Gra motoon 10 45 Dansmuziek. De Minister van Economische Zaken heeft vastgesteld de „Crlsls-Steunbeschikking (Fruit- en Warmoezerygewassen II)”. Daarby Is bepaald, dat uit het Landbouw crisisfonds aan de telers van fruit- en war moezerygewassen voor zoover deze aange sloten zyn by de stichting Nederlandsche Groenten- en Frultcentrale. gevestigd te 's Gra ven hage en hun producten over de door de stichting erkende veilingen of veilinghouders, hebben geveild, steun zal worden verleend tot een totaal bedrag van ten hoogste f3.600.000. MILAAN, 368.8 M.: 4 29 Dansmuziek 5.15, 6.20, 6.50 en 7.20 Gramofoon 8.20 Symphonleconcert. PARIJS, 1648 M.: 7.05 Gramofoon 12.50 Het Goldy-orkeet 8.20 .Le grtllon du foyer”, opera v. Massenet 10.50 Dansmuziek. Naar wy vernemen, zal de nieuwe brug over den Rijn by Arnhem zoo noodig vóór de offl- cleele in gebruikneming voor het verkeer wor- dep opengesteld. Wanneer de was van den Ryn biyft aanhouden en het noodig mocht worden de schipbrug by Arnhem weg te nemen, dan zal het mogelyk zyn het verkeer over de nieu we brug. welker voltooiing binnenkort zal plaats hebben, te leiden. Wanneer de offlcieele opening en de Inge bruikstelling voor het openbaar verkeer zal ge schieden, is nog niet bekend. Aan de Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer over de Defenslebegrootlng voor 1935 wordt het volgende ontleend: Uit de omstandigheid, dat een aantal leden, die zich als voorstanders van een z.g. veilig heidswacht hadden opgeworpen aan het be grip .handhaving der neutraliteit” geen prac- tlsche beteekenls meer toekennen moet worden afgeleid en de Minister constateert zulks met verheugenis dat zy het standpunt der Regee- ring. dat ook by het lidmaatschap van den Volkenbond gevallen van neutraliteit wel dege- lyk bestaanbaar zyn, thans zouden kunnen on- derschryven. Den tienden Januari brak een hevige brand uit In hotel „Centraal" te Bilthoven. Slechts door zeer Intensief optreden van de brandweer kon voorkomen worden, dat het geheele gebouw tot den grond toe afbrandde. By het onderzoek bleek, dat men hier met een geval van brandstichting had te doen. Zoo ontdekte men o.m. In het café een bier vat met benzine gevuld, terwijl op de boven verdieping drie vuurhaarden tegelijk werden aangetroffen. Het meubilair vgn een der kamers wA met benzine overgoten, terwijl tussehen de dekens van een ledikant een electrisch broodrooster lag, waarvan het snoer aan een stopcontact be vestigd was. Een en ander leidde tot de aanhouding van den hotelhouder, den 40-jarlgen O. E., die zich Dinsdag as. voor de Utrschtache rechtbank zal hebben te verantwoorden. Aan de Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer over de Begroeting van Binnenland- sche Zaken voor 1935 wordt het volgende ont leend: Het o.m. in haar pers tot uiting komende streven van de Sociaal Democratische Arbelders- party om de krygstucht te ondermynen en het gezag der meerderen aan te tasten, heeft het noodzakelijk gemaakt den militairen ambtena ren te verbieden zich aafl te sluiten by of eenl- gerlei steun te verleenen aan de genoemde party en haar aanverwante organisaties. De bladen en verdere publicaties van de N.V. De Arbeiderspers worden, voor zoover zy een politiek karakter dragen, op de bovenomschre ven gronden aan boord van de oorlogsschepen en in de kazernes geweerd. 10.50 Fredo Nle- Orkest uit 9.45 „Die Harbeck, mu- - Het In verband met den hoogen waterstand by Nymegen is men overgegaan tot de Inwerking stelling van het Dultsch-Nederlandsohe gemaal in den Ooyer-polder. Woensdagmorgen Is met een aanvang genomen. Vele leden hadden niet zonder verbazing ken nis genomen van ’s ministers radiorede, waarin hy het een nationale schande had genoemd, dat te onzent nog niet f 200.000 was byeengebracht voor den afbouw van een Nederlandsch «*■- dentenhois In de „Clté universitaire” te Parys. Met nog grooter verbazing hadden zy kennis genomen van 's ministers aankondiging, dat. indien de bovengenoemde som zal zyn byeen gebracht, de regeerlng „de andere helft erby zal leggen ter wille van het nationale belang", zy spraken de hoop uit. dat dit laatste denk beeld nimmer zal worden verwezenlykt, ver mits zy het ten sterkste zouden ufkeuren dat in dezen tyd van groeten economlschen nood, voor dergeiyke doeleinden gelden zouden wor den geschonken uit de openbare kas. Sommige leden waarschuwden met klem te gen het in de Tweede Kamer gerezen denk beeld. de Handelshoogeschool van Rotterdam naar elders te verplaatsen. Verscheidene leden maakten by de afdeeling lager onderwys bezwaar tegen de wyze, waarop de minister de concentratie van scholen, waar op zy op zichzelf geen bedenking hadden, had toegepast. Andere leden weerspraken dit. Vele leden stelden de vraag, of het overleg tusschen den minister en zyn ambtgenoot van Justitie over het ontwerp Monumentenwet reeds Is geëindigd en of spoedige Indiening van be doeld bhtwerp mag worden verwacht. Dezelfde leden zouden eveneens gaarne vernemen of een algemeene wetteiyke regeling tot bescherming van natuurschoon eerlang aan de Tweede Ka mer zal worden aangeboden. Het verschil immers betreft nu slechts nog de vraag of neutraliteit practlsch te verwezen- HJken is. wat bedoelde leden meenen te moeten betwyfelen, zulks onder meer op dezen grond, dat een neutrale houding van Nederland het ongenoegen van de groote mogendheden zou opwekken en deze alsdan den aanvoer van grondstoffen, benoodigd voor lands defensie, niet zouden gedoogen. Deze stelling moet de Verscheidene leden betreurden, dat van dezen minister zoo weinig krachtig beleid uitgaat en dat zyn optreden zich kenmerkt door aarzeling en onbeslistheid. Sommige andere leden konden deze critlek niet onderschryven. Veeleer waren zy van oordeel, dat .het beleid van dezen be windsman zich niet zelden door te groote kracht kenmerkt. Eenlge leden waren van meenlng, dat ten. departemente meer voortvarendheid zou kun nen worden betracht met de dringend noodza- keiyke herziening van onze burgeriyke wetge ving. Verscheidene leden bepleitten de totstandko- nlng van een wettelyke regeling nopens de aakwaarneming. Eenlge leden verklaarden et> prys op te stel len van den minister een duldelyke uiteenzet ting te ontvangen van de strekking der Wet op het Unifonnverbod. van S.O.S.-ber. 11.30—12.00 9 45 ’raanger Llló Muller. Het Nederlandsche B-elftal, waarin Lanegger van PSV de plaats van den geblesseerden CaL denhove Innam, heeft Woensdag op het Ajax- terrein te Amsterdam met 31 verloren van Luton Town F. O-, een Engelsche profclub uit de derde divisie. Het was over het algemeen een slechte wqdstryd, waarvoor slechts een zeer matige belangstelling bleek te bestaan en waarin het spel van de Nederlandsche spelers geducht tegenviel. Er ging slechts weinig kracht uit van het B-elftal, waarvan vooral de mld- denlinle een zeer zwakken indruk maakte en de Engelschen hadden dan ook weinig moeite om een gemakkeiyke zege te behalen. By de Nederlanders het het plaatsen zeer veel te wen- schen over, terwyi het verband tusschen de verschillende Unies geregeld zoek was. Een bij zonder zwakken Indruk maakte de spil Her mens van PSV, terwyi ook het werken van zyn clubgenoot Lanegger niet veel vertrouwen gaf. Mul heeft zyn doel goed verdedigd, al ging hy by het tweede Engelsche doelpunt zeker niet geheel vry uit. Van de halfs Uet Schubert «f en toe goed werk zien, al speelde hy o_l. ook lang niet in zyn gewonen clubvonn. Van de voorhoede waren de buitenspelers Ten Have en Mynders ongetwyfeld de besten. Lungen stelde teleur, en hoewel hy af en toe het spel goed verdeelde, bleek hy tegen de sterke En gelsche achterhoede absoluut niet opgewassen. De AFC’er heeft geen enkel behooriyk schot gelast. Van de binnenspelen viel Boerhout op door zyn flink doorzetten De Swart viel In het geheel niet op en presteerde weinig. Het was alles bijeengenomen een zeer ma tige wedstryd en de Nederlandsche spelers kregen tegen de technisch goed spelende profs geen kans. Voor de desbetreffende Instanties zal deze wedstryd zeker geen nieuwe gezichts punten opleveren. HAMBURG, 331.» M.: mann’s Blaaaorkest 6.20 Stettin 8.20 Blaaecor.cert vier Schweatern", spel v. H ziek v. W. Glraatls 10.2011.20 Maagdenburger Cultuurorkest. den hoogen wa- A.N W.B.-Toerls- De minister Iftm voorshands niet toejuichen het denkbeeld, de mogeiykheld te ópenen tot benoeming van wethouders ook uit niet-leden van den raad. Het benoemen raad zou neerkomen op De nieuwe prefect werd op 7 Februari 1904 te Nymegen geboren. Op 12 Sept. 1924 legde hy te Boxmeer zyn geloften af In de orde van den Carmel. Op 14 Juni 1930 werd hy priester gewyd. In hem mogen wy wel den jongsten prefect van de missie begroeten. Naar wy vernemen is als opvolger van Mgr. CL v. d. Pas O.Carm- die op 15 Dec. 1933 te Malang Is overleden, voor het mis siegebied der paters CarmeUeten in Oost- Java als Apostolisch Prefect benoemd de Hoogeerw.. Pater Avertanus Albers O. Carm., die reeds eenigen tyd in de missie te Ma lang werkzaam is. Operault- 10.40 Zi- zendlng geunerorkest. BRUSSEL I, 483.9 M.: 12.16 Gramotoon 13. Van Vlockhovenvan Buggenhout, S2pnt. Op zes ronden: 14. Di Paco—Plemontezl, M pnt Op negen ronden: 15. Duray—Haesendonck, 90 pnt. 1. LonckeHuys, 112 pnt. Op één ronde; 2. Charlier—Deneef, 310 pnt. 3. Pynenburg—Wals, 121 pnt. 4. AnhesHaegelsteen, 56 pnt. Op twee ronden: 5. Gebr. Vroomen, 123 pnt. 0. AertsSchön, 113 pnt. Op drie ronden: 7. Magne—Buysse, 304 pnt. 8. De Pauw—Van Nevele, 142 pnt. 9. ' Smets—Martin, 113 pnt. 10. Eiuner—BondueL 52 pnt. Op vier ronden: 11. Hamerlynck—BUllet, 143 pnt. 13. Htlrtgen—Ippen, 44 pnt. Op vyf ronden: 'van wethouders buiten den het scheppen van een speclalisten-college, dat elk direct contact met de bevolking mist. Echter zal de minister legt hierop den nadruk eerbiediging van onze onafhankeiyk- held te land, ter zee en In de lucht slechts dan kunnen worden verkregen. Indien Nederland duldeiyk zal hebben uitgesproken, dat elke zoo danige schending onder alle omstandigheden als „casus belli” zal werden beschouwd en ons land over een krachtig weermachtsapparaat beschikt. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN o De nar ia onze schaduw. Wy meenen heel gewichtig te zijn en een impo sant figuur te maken maar wat een dwaas schaduwbeeld zien we van ons zelf op den vloer geteekendl De dwaasheid van den nar is soms, soms, de wijsheid van het leven. „Dwaasheid bergt meer wijsheid dan menig wijz’ kennen en kan," luidt ‘n oud gezeg de. De dwaas kan ons soms plompver loren maar raak de waarheid zeggen. „Kinderen en gekken spreken de waarheid," luidt een ander oud ge zegde. De nar uit Shakespeare’s blij spelen is een wezenlijk element in heel zijn rijk geschakeerde verbeel dingswereld. Laten we daarom ons eigen ikje niet te verheven achten om óók uit hetgeen de zoogenaam de dwaas zegt de waarheid te putten, óók als deze ons persoonlijk niet gerieft. 1875 M.: V.A.R.A. 8.00 10.15 Orgelspel door Joh. Gramofoon 1.4512.00 AVRO. 12.00 Gramofoon 2.30 P. Deys, Afrlkaansche voordrachten V.A.R.A. 4 05 Knipcursus - 4 50 Gramofoon 5.3o Gramofoon 5.45 Orvitropa 6.20 Ber rie Kievits in raar repertoire 6.30 De Zesdaagsche te Brussel 6.50 Berrie Kie vits in haar repertoire 7.00 Orgelspel, Cor Steyn 7.50 Gramofoon 7.57 8.00 Herhaling van S.O.S.-ber. 11.00 Jazz-muziek 11.3012.00 Populaire gramof oonplaa tjes. Alleen echter reeds om de behoeften waarin moet worden voorzien en om 's Lands moeliyke flnancleele omstandigheden, zou de minister geen vryheid kunnen vinden om tot verhooging der BcbUngsterkte en vermeerdering van het aantal herhalingsoefeningen over te gaan. Aangaande de voorgenomen invoering van een capltulantenstelsel vertrouwt de minister, dat de Kamer er met hem de voorkeur aan zal schenken om de gedachtenwissellng daarover uit te stellen tot het ontwerp-Capitulantenwet, dat by den Raad van State Is aanhangig ge maakt, de Staten-Oeneraal zal hebben bereikt. De minister acht het niet wenscheiyk. han gende het onderzoek van de commiasle-Kan zynerzyds beschouwingen te geven omtrent de samenstelling van de vloot. ROME, 420-8 M.: 4.35 Concert 5.16 Gramofoon 8.05 Orkeatconcert- TOULOUSE. 328.6 M.: 8.05 Klankfllm- fragmenten 7.10, Jodelzang 7.35 Concert 9.20 Operetteconcert 9.50 Opera-arla's 10.10 Weensch orkeatcon cert 10.20 Zang 10.35 Sollstencon- cert 10.50 Operette-arla'a 11.35 11.50 Operette-concert. WEENEN. 506-8 M.: 6.45 „lm Zelchen des Winters" 7.55 „Porzellan" 10.05 Het Weensch Symphonleorkest 11.06 12.20 Gramofoon. t 11 3012.00 Hal|- ran dagen Politieberichten 12.15— voor Clnemaorgel door Al- Elizabeth Jana- cello. Henk Gramofoon (Vervolg) 2.202.45 Clne- 245300 Zangrecltal door - 3.154.00 Het Zangrecltal Ig) 4.305.00 Het K.R.O.-orkest 30 Land- en Tulnbouwhalfuurtje Arts 5.306.00 Het K.R.O.- - 6.00—6.15 ..Robbie doet verkeers- (Velllg Verkeer) 6 15—7.00 Het - 7.00-7-7.15 Polltleberlch- lyota door Dr. Gramofoon Zangrecl tal door Hovyd Krauss-Adama 8 20 9 00 Sollstenconcert door het Stedeljjk Or kest van Maastricht 9.009.15 Zang recltal (Vervolg) 915—10.00 Het Ste- deiyk Orkest van Maastricht (Vervolg) 10.0010.10 Gramofoon 10.10—130 De Havéde-band 10.3010.35 Vaz Dlas 10.3510.45 Gramofoon 10.4511.30 De Havéde-band 11.3013.00 Gramo foon. Ook Is van de regeerlng geen voorstel wyziglhg van de Grondwet te verwachten, ten einde mogelyk te maken het Inperken van de bevoegdheid van den raad tot een louter controleerende taak. Met zyn ambtgenoot van Justitie betreurt de minister den loop der Larensche kwestie wegens de niet voorziene en ongewilde gevolgen daar van voor de betrokkenen. Dat by het beramen van maatregelen te weinig op de nooden der gemeenten wordt gelet, meent de minister te moeten ontkennen. In het besef, dat het algemeene overheidsbud get niet wordt verbeterd. Indien de gemeenten zouden worden bezwaard met lasten, die zy niet kunnen dragen, wordt by het overwegen van maatregelen, welke de financiën der ge meenten beïnvloeden, steeds aandacht bpsteed san de mogeiykheden, die nog by de gemeen ten aanwezig zyn. De omstandigheden hebben echter er toe geleld, dat de grens voor hetgeen aanvaardbaar Is. voor alle publieke lichamen is verschoven. De minister zal. zooveel in zyn vermogen is, bevorderen, dat de gemeentebesturen Intyds worden verwittigd van de totstandkoming van maatregelen, welke op de gemeenteiyke be groeting van ingrypenden invloed beloven te zyn. Inderdaad hebben de 6 pCt. geldleenlngen indertyd door verschillende gemeenten met de Ryksverzekeringsbank gesloten, reeds geruimen tyd de aandacht van den minister. Of een be vredigende oplossing tusschen partyen moge lyk is, kan thans nog niet worden gezegd. Verkrijgbaar bij apothskere en drogi.ten f 0J5 per flacon. M-: 7.30 torza del destlno”, opera v. G. Verdl. BOEDAPEST, 550.5 M.: 6.50 - 9 50 Dansmuziek - DROITWICH. 1500 M.: 12.10 n.m. Het Trocadero 13.50 Het BBC-Danaorkest Trio 3.35 Het Bahotache Studlo-orkeat 4 35 Emlllo Colombo’, orkest 5.35 Het Alfredo Campoll Trio 7.50 Zang 10.20 Concert van Hedendaagsche muziek 11.5012.30 Dansmuziek. Mozart. Pastorale. Mozart. Variaties, Beet hoven 10.40 Dansmuziek door het Ra- dto-Jazz-orkest o. 1. v. Ferry Jusa. BERLIJN, 356 7 M.: 3.30 Het Omroep- klelnorkest 5.50 Richard Strauss-con cert 8.30 Orkest o 1. v. Mandlt (dans muziek. Mededeellngen betreffende terstand, verstrekt door den tenbond voor Nederland. Hedel: schipbrug blyft liggen. Verkeer woan over de spoorbrug. Eek en Wiel: sterke was van het water. Over tocht normaal. Vianen: overtocht normaal over de schipbrug. Arnhem: overtocht normaal over de schip brug. Nymegen: overtocht normaal. BoxmeerSambeek: verkeer gestremd. Dat de organisatie van het vredesleger on voldoende zou zyn, kan de minister niet toege ven, evenmin dat er, In algemeenen zin, een groote achterstand zou bestaan. Quantltatlef Is de oorlogssterkte voldoende te achten, qualltatlef dienen verbeteringen te wor. den aangebracht. LUXEMBURG, 1304 M-: 8.05 Gramo- toonmuzlek 12.30 Middagconcert door het Radlo-orkest o. 1 v. Henri Pensls. Die Felsenmühle. Relsslger. Myosotls. wals, Waldteufel. Ideale. Tosti. Zana, fantasie. Leoncavallo 12.50 Concert. Sous-bols, Mouton. Pavane. Gr.ecchl. Nell Gwyn. Sui te. German. Batavia. Künnecke. Matin d’Avrll. Flévet. Keep smiling. Koster 1.20 Gramofoonmuzlek 6.50 Concert en dansmuziek 8 00 Hollandsche uit zending. Zang door Aubrey Pankey. Neger- zanger 8.40 Gevarieerd concert door het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Pensls. Scherzo uit .BIn Ml tsommernachtstraum', Men delssohn. Nocturne. Grleg. Cortége humo- rlstlque, Juon. Pollchlnell, Rachmanlnow 9 00 Populair concert o. 1 v Henrl Pensls. Chant d'amour. Alblnez. Stündchen. Hey- kens. Intermezzo. Kalkman. Aubade. Poer- né. Scènes plttoresques. Massenet. Slamat marken, Westenberg 9.45 Zang door Aubrey Pankey. Negeizanger 10 05 Plano-recttal door Llló Muller. Fantasie, BEIT8CHLAND8ENDER. 1571 M.: 11.20 Het Lelpz. Omroeporkest 1.05 Gramof. 5 20 Gramofoon 6.20 Dansmuziek 8.20 Het Elly Ney-Trlo. Uit hetgeen zyn ambtgenoot laatsteiyk ter zake in de Tweede Kamer medegedeeld heeft kan geen aanleiding gevonden worden te over wegen, of maatregelen, als waarover het Voor looplg Verslag spreekt, op het bedoelde politie hoofd moeten worden toegepast. Voor het toe passen van sancties, waarnaar slechts dient te worden gegrepen In gevallen van schromeiyk tekortschieten, zyn naar het oordeel van den minister, in het geheel geen termen aanwezig. Uit de met den minister van Justitie gevoerde openbare discussie Is gebleken, dat het noodlge zal geschieden om herhaling te voorkomen. Uit den loop van zaken heeft leder ook *t hoofd van de plaatseiyke politie te Laren leering kunnen trekken. Ten aanzien van den mede uitgesproken twy- fel of onze weermacht wel In staat zou zyn het overvliegen van vreemde vliegtuigen te beletten In een oorlog, waarin ons land geen party is. merkt de minister In de eerste plaats op, dat In kleine ondiepe landen, derhalve ook Nederland, een opzettelijke schending van de in de lucht door de geografische niet onder alle omstandigheden, ook niet indien over sterke luchtstrydkrachten en luchtdoel- artlllerie wordt beschikt, zal kunnen worden tegengegaan. Hieruit mag echter niet worden afgeleid, dat de neutraliteit in de lucht niet te handhaven zou zyn. De Minister kan niet den gedachtengang vol gen van deze leden, die eenerzyds overtuigd van de onmogeiykheld van neutrallteltshandhavlng, anderzyds de huidige weermacht wenschen te zien vervangen door een „eenvoudige veilig heidswacht”. De Minister schaart zich ten deze geheel aan de zyde van de leden, die betoogden, dat een dergelyke veiligheidswacht alleen geschikt zyn voor Interne polltloneele diensten. daarby tevens gesterkt door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. By Apoth. en Drogisten HUIZEN, 305.1 M.: 8.00—9.15 Gramo- foon 10.30 Gramofoon 10.3011.00 Muzlekuitzendlng voor fabrieken 11.00 11.30 Gramofoon i: uurtje voor zieken en ouden van di 12.01—12 15 --- 1.00 Concert phons Dreissen m. m. sen. viool. Leendert Schaap, Breton, klavier 1.001 20 1.202.00 Cinemaorgel-concert 2.002.20 Gramofoon maorgel-concert (Vervolg) Gramofoon 3.003.15 Robert de Roo, bariton K.R.O.-orkest 4 154.30 (Vervolg) 5 005 door Th. orkest - examen K.R.O.-orkest 7.00-7-7.15 ten 7.157.35 Nébell-Ar.; Paul Julien 7.358.0q 8.006 05 Vaz Dlas 8.058«0 Zani door Hovyd Krauss-Adama Maastricht (Vervolg)

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6