Melkveehouders t geweer E 4^ Eerste centrale hengstenkeuring Iijterneering van vreemdelingen Witte spatborden RADIOPROGRAMMA lil Kerkelijk Leven BEWOGEN VERGADERING R.K. BOND E-êN m/MIETw/n De LOTEQIJ...^ DONDERDAC 14 FEBRUARI 1935 Vrijdag 15 Februari 1935 Veiliger dan fraai Betooging te Den Haag? DE PIJP W er kloosheidssubsidie- fonds Naar loonsverlaging De filmbrand te Hilversum Rechtszaak begin April Een oog uitgeslagen V oorstel-Romme door Amster damse hen raad aangenomen Uit het loodgieterabedrijf DE RAMP VAN DE „ORANIA” Conflict geëindigd GEVAARLIJKE DIENSTBODE Met zwavelzuur geworpen Bekroningen ZEGELS VERVALSCHT r - Kracht en sierlijkheid H.H. WIJDINGEN Inrichting gemeente* bestuur Belangrijke wijziging van het Motor- en Rijwiel- reglement Beklaagde tot twee jaar veroordeeld De lugubere vondst te Slagharen Gewelddadige doodsoorzaak vastgesteld Dader tot drie maanden veroordeeld Betalingsverkeer met Brazilië felle protesten teat verlaging, welk met- ondergang bedreigt Spoedige behandeling door den Raad voor de Scheepvaart Besprekingen met den ryksbemid- d el aar voor de meubelindustrie a>4»' 'f Enquête naar uitstaande vorderingen ten de melkprys- -•e de boeren Nieuw oorspronkelijk plan, dat van veel beteekenis zal zyn voor de fokkerij van *t warm bloed paard, heeft een succesvol begin Voorgestelde regeling beoogt bil- lyker verdeeling van lasten Kort, bondig en r ren om de stad erkend worden als consumptie- 4 9 05 no MAAR WIJ der communisten tegen Jut ge- Een succes d. Grift, afd. i ku Douw* Egbert* Echte frieschc Meerei-Baai Baai -TabakNederlands geurigst* pijptabak. medewerking verleend om de plannen te ver werkelijken. De bedoeling van deze keuring is. in Utrecht, het centrale punt van Nederland, een too groot mogelijk aantal hengsten van het warmbloed- type leder jaar bijeen te brengen, teneinde te komen tot een hengstenmarkt, zooals deze In vroeger jaren te Beuslchem heeft bestaan. Dit is van belang, daar jaar in jaar uit en vooral in het voorjaar, een groote vraag bestaat naar vaderpaarden. terwijl dan de Jon gé dieren zeer lastig te bekomen zijn. Om nu zooveel mogelljk kooper en verkooper te gerieven, wil men trachten een aantal jonge en oudere hengsten te Utrecht samen te bren gen. Daardoor worden veel kosten en moeiten bespaard en Is bovendien onderlinge vergelij king mogelijk, omdat naast elkaar staande die ren beter en juister op gehalte kunnen worden getaxeerd, dan bij het enkele Individu. De verdere gang van zaken zal nu zijn, dat B. en W. een onderzoek Instellen In hoeverre BOEDAPEST, 550.5 M. 4 50 Laszlo Vi- rany’s Salanorkest 5.50 Uitssnding uit ’s Gravenhage phonleorkest Gramofoon. de Kon. Hong Opera 9.50 De slgeuner- kapel Slml Kurlna. VERWIJZEN RADIOG1DS 23 bui PARUS, foon oert ali P« lel Ki rei kei op to in be eigenaar. Zweepen knalden en daar schoten zjj vooruit, met moeite In bedwang gehouden door den geleider. Sierlijk met de beenen gestrekt, den rug fraai doorgebogen standen zij voor de jury, die het te keuren exemplaar van alle zijden nauwkeurig opnam. has «n 9851 ▼nu Gei De werkgeversorganisaties In bet loodgieters- bedrijf hebben aan de metaalbewerkersbonden voor de CA.O. voor 19351936 voorgesteld: een verlaging van de loonen met 10 pet., vier dagen vacantie en de gezamenlijke betaling van de premie door patroon en arbeider BRUSSEL II, 321.9 M. 13.17 L. Lang lois. orkeet 5.15 Symphonle-orkest 6 30 Zang 6.35 Balonorkeat 5 30 Solisten concert 10 3011.30 Dansmuziek. stol Inn Ho< Te Utrecht werd Woensdag voor de eerste maal een centrale premlekeurlng, met ten toonstelling, van hengsten gehouden, geor ganiseerd door de Nationale Vereeniglng tot bevordering van paardenfokkerij In Neder land, die in samenwerking met haar zes provinciale afdeelingen'en verschillende pro vinciale regellngscommlssies voor paarden fokkerij, hiervoor 3300 Mn prijzen heeft uitgeloofd. Bear der aanwezigen bespreekt den toestand van de kleine boeren, die teruggedrongen zijn en niet geholpen worden. De voorzitter wijst er op dat er Integendeel hard is gewerkt voor de kleine boeren om hun een grootere taxe te bezorgen van 12K liter. Telkens werd dit afgewezen; maar dat niets is bereikt, kan het bestuur niet helpen. De vierde Kamer der Amsterdamsche recht bank heeft den Larenschen kunstschilder H. v. d. V., die op 20 October in het café „De Boe renhofstede" den advocaat mr. E. 771. H. zóó’n slag tegen het oog heeft gegeven, dat mr. H. het moet missen, tot een gevangenisstraf van drie maanden veroordeeld^ gewone rijwielen dat deze met of Naar wij vernemen, is de Regee- ring voornemens een intemeerings- inrichting in het leven te roepen, waarin de vreemdelingen, die voor de openbare orde of veiligheid hier te lande gevaarlijk geacht worden, zullen worden opgenomen. eet) als door mr. Romme bedoelde Inschake ling wenschelljk en mogelijk Is. Het rapport van dit onderzoek tal dan den Raad worden voor- gelegd, die dan zal hebben Mn te geven de richtlijnen voor de samenstelling van één ot meer door den Raad bedoelde commissies i*i Naar wij vernemen is een belangrijke wij ziging van het Motor- en Rijwlelreglement op komst. Aangezien steeds meer de behoefte zioh heeft doen gevoelen, vooral met het oog op de vrijheid en veiligheid van het verkeer op den weg, om bij duisternis de rijwielen en transportrijwielen beter aan te dulden, zullen hiervoor nieuwe voorschriften weldra het licht zien. Men heeft nog overwogen “om het hebben van een achterlicht voor rijwielen ook gebledénd voor te schriften, maar men heeft dit denk beeld losgelaten, met het oog op de kosten, die zulks voor mln- of onvermogenden sou te weegbrengen. Bovendien zou ’t hebben van een rood electrisch achterlicht voor de wegen in klei-streken moeilijkheden opleveren. Het heb ben van een niet-electrisch rood achterlicht 1* vrijwel onmogelijk. Bovengenoemde wijzigingen zijn de voornaam, ste in het Motor- en Rijwlelreglement. Het wil ons voorkomen, dat zij In een behoefte sullen voorzien en bevorderlijk zullen zijn voor het veilig verkeer op de wegen. KEULEN. 455.9 M. 10 15 Gramofoon 11.20 Het OmroeQfcleinorkest 12 35 Het Radlo-kwlntet 1 352.05 Vroolljk pro gramma 5 05 Concert 6.20 Leo Eysoldt’s Omroepkleinorkest. MILAAN, 383.6 M. 5 15, 6 05 6 20. 7 05 en 7.20 Gramofoon 8.20 Symphonlecon- cert. In verbind met de mogelijkheid dat binnen kort onderhandelingen zullen worden geopend met Brazilië, waarbij o.a. desiderata Inzake bet betalingsverkeer zullen worden gesteld,* is het van belang op korten termijn een overzicht te krtygen van de op dit land uitstaande uit goederen leveren ties voorspruitende achterstal lige vorderingen. van Gramoft eportage” 00 Het N.C. 9 00 Spreker: Predikant te NC.RV.8ym- 10.30 PARIJS, 1648 M. 7.05 Gramofoon 12 50 Het Goldy-orkest 10.50 Dansmu ziek. Verschillende denkbeelden worden door de vergadering naar voren gebracht, o.a. een groo te protestvergaderlng in. Den Haag en overleg plegen met andere organisaties. De VOORZITTER vraagt of de vergadering er accoord mee gaat, dat het bestuur protest- betooglng te Den Haag onder de oogen ziet. Een protest wordt gezonden aan de Crisis-zulvel- centrale. terwijl adhaesie wordt betuigd aan de R. K. Ned. Boerenbondsvergadering te Den Bosch. Aangedrongen wordt op een onderhoud met den Minister. De voorstellen van het bestuur worden aan vaard. Aangemoedlgd door de hooge premies werd een zeer belangrijk deel van het manlijk fok- materiaal uit het gebied der Nat. Vereeniglng. werkende over OverUsel, Gelderland. Noord- Brabant, Zuid-Holland, N.-Holland en Utrecht voor deze keuring Ingeschreven. Zoowel van het Ministerie van Defensie als het gemeentebestuur van Utrecht, werd alle Ten aanzien van wordt voorgeschreven, behoud van achterlicht of reflector, worden voorzien van een achterspat- bord, waarvan, voor het achterop rij dend verkeer goed zichtbaar, een ge deelte over een lengte van minstens 30 cJH., gemeten vanaf het ondereinde, geheel helder wit wordt gemaakt. melkers. DE VOORZITTER steeds gedaan te hebben hij begrijpt dat er ontevi Naar wij vernemen is het vooronderzoek door de Scheepvaartinspectie te Amsterdam Inzake de ramp van het mailschip „Orania” van den Kon. Holl. Lloyd thans zoover gevorderd dat de behandeling van deze zaak door den Raad voor de Scheepvaart spoedig tegemoet kan worden gezien. Het wachten is thans nog op den eersten machinist, die wegens ziekte nog niet kon worden gehoord. Deze eerste centrale keuring te Utrecht op het veemarkt-terrein gehouden, is een succes vol begjn geweest. Er bestond groote oelangstel- ling voor dit nieuwe idee, dat ongetwijfeld van groote beteekenis zal zijn voor de fokkerij van het warmbloed-paard In Nederland. In totaal waren 48 hengsten ingeschreven, waarvan ruim dertig werden voorgeleld. Hier was het/beste fokmaterlaal aanwezig. Op het veemarktterrein heerschte groote bedrijvigheid. Een groote arena om in te draven was afge bakend, waaromheen zich de belangstellenden verdrongen, o.w. zeer veel paardenexperta en o. m. de burgemeester van Utrecht, mr dr. G. A W ter Pelkwjjk. De taak der jury, bestaande uit leden" van al de deelnemende provincies, was niet een voudig. Prachtig draafden de mooie dieren Telkens werd weer een dier de arena Ingeleid. Met kleine danspasjes, zich scheef draaiende stapte het naar het einde, aan het halster geleid door den verklaart nadrukkeljjk wat mogelljk K doch redenheld is. Hij geeft In overweging om de hoofden koel te houden en niet af te dalen naar kleine dingen. Voorgelezen wordt een schrijven van het be stuur aan den regeeringscommissaris den heer Buckman. waarin de prijs als onvoldoende wordt gebrandmerkt, daar hjj geen loonend be staan kan bezorgen aan den boerenstand. Gevraagd wordt den prijs niet meer te bepalen op de zulvelwaarde. doch vast te stellen op een waarde, die de melkveehouders dringend noodig hebben en dat is 7 cent per Ute? voor de loo iende winterperiode. De heer NELIS bespreekt de kwestie van de overmelk die men niet kan hebben en toch moet men ze hebben. Wat doet men er dan mee? (Gelach). De VOORZITTER brengt thans aan de orde de bespreking van de melkprijsverlaging. De heer ROELEVELD te Ilpendam wekt de aanwezigen op niet te berusten In den verlaag den melkprijs en vraagt samenwerking met de zusterorganisaties in de groote steden. HIJ heeft vertrouwen in den voorzitter en de nieuwe com missie maar geen vertrouwen In den Regeerings- commlssaris die toch doet zooals hij wil en zich niet stoort aan de adviezen. Spreker vraagt me- dezegglngschap van de boeren. Als we zoo door gaan. dan gaan we nog dieper in den put. We moeten het roer omgooien. De heer BROUWER (Weesp) zegt, dat den boerenstand een groot onrecht is aangedaan door de verlaging van den melkprijs. Als we een christelijke regeering hebben, dan begrijpt spr. deze onchristelijke daad niet. Bij loonsverlaging wordt overleg gepleegd of dit gemotiveerd is. ook bij steunverlaging van de werkloozen. Met de boeren wordt geen overleg gepleegd, De heer DUIN. Nleuwer-Ainstel, acnt ’t noo dig. dat de Regeering aan de boeren een loo nend bedrijf geeft, nu de bedrijven aan banden worden gelegd. Hij acht het eenige middel sta king van betaling van huur en hypotheekrente. De heer1 ROELEVELD acht noodig vermin dering der vaste lasten en een executieverbod. Hiermee rijn bedoeld de vorderingen, die tn Nederland gevestigde personen, firma’s of In stellingen op publiek- of privaatrechtelijke li chamen of particuliere personen in Brazilië bobben uitstaan, en waarvan de afdoening ver-, traagd of belemmerd wordt door het niet be schikbaar stellen van deviezen door de valuta- contróle-instantles van het betrokken land. Op het voor deze enquête ontworpen formulier dienen te warden vermeld handelsvorderlngen welke voor 13 Februari 1935 zijn vervallen. De formulieren zijn van 15 Februari zjb. af verkrijgbaar bu de afdeellng Handel en Nijver-, beid van bet Departement van Economische Zaken, Bezuldenhoutacheweg 107, Den Haag, en dienen alterUJk 1 Maart 1935 Ingevuld aan dat adres te worden teruggezonden. ïta aanzien van de achterstallige vorderin gen van anderen aard dan bovenbedoeld Ioj rente van obligaties, dividenden en andere in komsten uit vermogensbelegglngen) ^>rden momenteel, gezien de bij gelegenheid der In Maart 1934 gehouden enquête verkregen gege vens, ter zake, geen opgaven verlangd. Nadere inlichtingen, zoo noodig, b|j de Handel an Nijverheid bovengenoemd, telefoon Den Haag 730044, toestel X BB tok km Om veq lelt WEENEN, 506.8 M. 6.55 Bang 7.35 ..Dies Irae”. treurspel v. W. Wildgans 9 35 Het Radlo-Symphonle-orkest 11.05 13.30 Dansmuziek. De zes hengsten, die In aanmerking kwamen voor een prijs, werden gesplitst In twee groepen, n.l. een zwaardere en een lichtere klasse. In de zwaardere klasse wonnen: ..RheinsohV (bruin), eigenaar de Vereeniglng „Ons Belang" te Haarlemmermeer; fokker: J. D. Müller. Ober- hausergraden (Old), eerste prijs, bestaande uit 70— „Sultan” (goudvos), eigenaars Gebcs. Hol. Ijzen doorn; fokker H. G. van Steenls, Erlchem, tweede prijs, bestaande uit ƒ50. „Luduso" (zwart), eigenaar A. v. d. Grift, De Bilt; fokker; W. P. Wlertsma, Spijk; derde prijs, bestaande uit ƒ30. In de lichtere klasse: „Nubert" (bruin), eige naars Hengsten-ass. Tlel en Omstreken; fokker A. Kooy Jr., Kedlchem, eerste prijs, bestaande uit ƒ70.—; „Colonel” (vos), eigenaars Gebn. Versteeg. Buurmalsen; fokker: H. Welt, Ulthuizenneeden; tweede prijs, bestaande uit ƒ50.—; „Oberon” (bruin), eigenaar: G. Houten; fokker: H. Welt, Ulthulaermeeoen; der de prijs, bestaande uit ƒ30 Voorts werden nog twee eervolle vermeldin gen toegekend aan „Tonno” (zwart), fokker- eigenaar C. A. Vervoorn, Brakel en .JtalT', fok- ker-elgenaar M. Wink, Vreeswijk. Wat betreft de invoerpremles voor de pro vincies (waarvoor 2 jaren het bekroonde paard in de provincie Utrecht gestatlonneerd moet zijn) werd alleen nog toegekend de mvoerpre- mie van 350.aan „Ugoldmann” eigenaar C. Blanken, N. T. v. Dijk en G. v. d. Haar. Bllt- hoven en Zeist; fokker: W. Sjlrta, Dohussen, voor de provincie Utrecht. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorlooplg verslag der Eerste Kamer over de wetsontwerpen: wijziging der wet van 15 Juli 1939; wijziging van de wet van 8 December 1933, houdende tijdelijke voorziening tot versterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des Rijks; houdende voorzieningen terzake van gemeen telijke kosten van werkloosheidszorg. De meening, dat het uitgangspunt der regee ring bij deze wetsontwerpen zou zijn geweest, dat het Rijksbudget moet worden ontlast, wijst de regeering, in dezen algemeenen vorm geult. af. Het betreft hier correcties met het oog op te voren, bij de instelling van het Gemeente fonds, niet voorziene omstandigheden. Ten aanzien van de voorziening in de Werk loosheidsuitgaven beoogt de thans voorgestelde regeling een meer billijke verdeeling van lasten tusschen de gemeenten onderling en tusschen het Rijk en de gemeenten. Dat in de financieele gevolgen van deze wet ten en In de extra bijdragen tn de werkloos heidslasten een groot gevaar voor de gemeen telijke autonomie zou kunnen zijn gelegen, moet de regeering ontkennen. Het schijnt weinig vruchtdragend, zich in be spiegelingen te verdiepen over de vraag, wie en welke omstandigheden oorzaak zijn van de huidige financieele moeilijkheden van vele ge meenten. Hoofdzaak Is. dat eendrachtig wordt gewerkt aan de saneering der Overheidsfinan ciën op een lager niveau. De regeering is van meènlng, dat de gemeen ten tijdig het bedrag der ultkeertng moeten we ten. Zij zal er naar streven om spoedig nadat dit ontwerp tot stand is gekomen, de ultvoe- ringsvoorschJHften aan de Kroon ter vaststel ling aan te bieden, opdat nog vóór 1 Mei 1935 het bedrag der nieuwe ultkeertng. voor zoover dit althans aan de hand der geraamde belas tingopbrengsten mogelijk is. ter kennis van de gemeentebesturen kan worden gebracht. Naar verluidt, zal de Vierde Kluner der Ani- sterdamsche Rechtbank begin April de zaak be handelen, welke betrekking heeft op den film brand, welke 34 September van het vorig jaar het R. K. Vereenlgingsgebouw aan de Bosch- drlft te Hilversum verwoestte en waarbij drie dooden te betreuren waren. De Weleerw. Pater Buys en de eerw. fr. Dui- mel, operateur, zullen dan terechtstaan, waar bij hun brand door schuld, suba. dood door schuld ten laste wordt gelegd. DEUTSCHLANDHENDER. 1571 M. 11 30 Het Omroeoklelnorkeet 13.50 Gra mofoon 1.05 Gramofoon 3 00 Gramo foon - 5 10 Gramofoon 8.30 Militair concert. Rubinstein. Rokoko-Gavotte. Translateur. Petir un baleer, Tosti Chanson du Trln- tempe. Gounod. La Mattlnata, Leoncavallo. Manon. Engel-Berger 9.30 Gramofoon- muzlek 9.45 Vanuit de Cathedraal te Luxemburg. Orgelspel door Albert Leblanc. Prelude en Fuga. J S Bach. Prelude. Fuga en Variaties, César Franck. Toccata. Glgout 10 15 Operette-arla's door Iken Donges Sprenke, Vllja-lled uit ..Die lustige Wltwc”, Léhar Blner wlrd kommen uit „De Zare- witsch''. Léhar. Monsieur de Marqulee uit „Die Fledermaus", Strauss. De laatste wals uit de gelijknamige Operette, Oscar Strauss. Ich möcht mal Irgendwas erleben uit „Lauf Ins GlUck”. Raymond. Zur Llebe gehórt eln Hauch Romantik uit ..Lauf Ins Gillek", Raymond 10 45 Dansmuziek door Ferry Jusa en het Radlo-Jazz-orkest. Het O. M. had wegen* mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende, vier maanden gerequlreerd. Op genoemden avond was in het cabaret ruzie ontstaan tusschen den kunstschilder en den advocaat De schilder was dronken en hij gedroeg zich hinderlijk. Toen mr. H. hier aan merking op maakte, gaf de kunstschilder hem een trap, waarop deze het N. 8. B.-Insigne, dat v. d. V. droeg, afrukte. Plotseling gaf de schilder den advocaat een vuistslag tegen bet oog, met genoemd noodlottig gevolg Door de Haagsche rechtbank 1* het Dult- sche dienstmeisje H. H. veroordeeld tot 2 Jaar gevangenisstraf wegens poging tot zware mis handeling. Het meisje had omgang gehad met zekeren L. Op een dag werd zij opgebeld door «en andere Juffrouw, die haar zelde, dat zij op nieuw kennis had gekregen Mn L., die meer van baar hield dan van verd. Het meisje ver zocht een onderhoud met verd. Verd. stond haar dit toe en sprak een avond af. Ook I* zou bij het onderhoud aanwezig zijn. Op den middag van den afgesproken dag heeft verd. een flesch zwavelzuur gekocht. Zij heeft twee bekers met dit vocht gevuld en deze achter, den divan gezet. De» avonds zijn L. en het meisje gekomen. Het gesprek verliep rustig. Op een gegeven moment greep verd. een der bekers en wierp den inhoud naar het hoofd van mej. K.. met. zooals verd. self heeft verklaard, de bedoeling om haar blind te gooien. Mej. K. wendde bet hoofd echter af. zoodat het bijtende vocht ten deele in haar hals ten deele op haar been te recht kwam ZU werd zoo ernstig gewond, dat zij in het ziekenhuis moest worden opgeno men. Verd. ontkende nu. dat zU de bedoeling had mej. K. blind te gooien. Nadat de eerste be ker was leeggegooid. 1* mej. K de kamer uit- geloopen Verd. heaft toen het tweede glas op genomen, naar zU verklaarde, om zichielf te vergiftigen. L. heeft haar belet, lets met de zen beker te doen De advocaat-generaal requlreerde bevestiging van het vonnis Het Hof zal 37 Februari uitspraak doen. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 Concert uit het Bellevue-Strandhotel 2.20 M. Hansen's Instrurpentaal Ensemble 7.30 Pianorecital 9.35 Deensche liederen 10.2011.50 Dansmuziek. BRUSSEL I. 483.9 M. 12.15 Gramofoon 12.40 Zang 12.50 Het Balonorkeat 1.50 Zang 2.00 Gramofoon 5.15 Ac cord eonrecltal 6.35 Gramofoon 6.53 Pianorecital 7.30 Sonate in c kl.t.. 8t. Saëns 8 20 Het Radloeymphonle-orkest 10.20 Gramofoon 10.4511.20 Accor- d eonrecl tal. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Orgelspel 12 10 Het Trocadero Clnema-orkest 12.50 Het BBC-danaorkeet 1.35 Het Jo han Hock Kamerorkest 3.35 Het Schot- sche Btudlo-orkest 4.35 Emilio Colombo's Hotel Metropole Orkeet 5.35 Yascha Krein’s Zigeuner-orkest 7.50 ..The Air- Do-Wells” in hun vroolljk repertoire ,,I’ve got to have Music”, muzikaal progr. 9.35 Tom Costello in zijn reper toire 10.20 Philip Thornton: Song and Dance 10 .40 Het BBC-orkest 11.35 12.20Dansmuziek. Q VOOR NADERE BIJZONDER HEDEN NAAR DEN KAT HO LIE KEN HAMBURG. 331.9 M. 10.50 Blaasorkest 12.30 Gramofoon 1.50 Gramofoon 5.05 ..Ringel Rangel Rosen”, progr. m. m. v solisten, koor en piano 6.20 Concert door de Kielsche Orkest vereenPl.m. 8.20 „Der Winter steht lm Lande” 10.20 11 20 Strauss-concert. De werknemers In de tabaksindustrie te Groningen hebben na beraad de voorstellen, die door bemiddeling van den rljksbemiddelaar den heer H. P. J. Bloemers, door de werkgevers z^n gedaan, aangenomen. Het voorstel bevatte een onmiddelHJlce loonsverlaging van 10 pet. en nog ee» verla ging van 5 pet. over een half Jaar. Bovendien zal inde overeenkomst worden vastgelegd een pensioen tot een maximum van f 14450 per week, een vacantie van zes dagen per Jaar en doorbetaling van loon op feest dagen. Met deze aanvaarding is het conflict etndlgd. LUXEMBURG, 1304 M-: 8 05 Gramofoon- muziek 12 20 Lunchconcert door het Radio-Orkest o. 1. v. Henri Pensis. Ilka Doppler. Einmal kommt der Tag. Benatz- ky. Hansel ur.d Gretel, Humperdinck. Nautilus, Llncke 12.50 Uitzending voor den Elzas. Concert door het Radio-Orkest o. 1. v. Henri Pensis. Siziltetta, Blon. De Troubadour, suite. Amadeï Berceuse, Go dard Ées Saltimbanques. Ganne 1.20 Gramofoonmuziek 6.50 Gevarieerd con cert- en dansmuziek "8.00 Hollandsche uitzending. Gramofoonmuziek 8.40 Po pulair concert door het Radio-Orkest o. f. v. Henri Pensis. Spaansche dans, Ma nuel de Falla. Menuet des Pollets, Berlioz. Honga&rsche marsch, Berlioz 9.00 Ge varieerd concert door het Radio-Orkest o. 1. v. Henrl Pensis. Dans de la Bayadère ROME. 420.8 M. 3.20 Het Busch-kw>fc tet 5.15 Gramofoon 8.05 Concert, TOULOU8B, 328.6 M. 6.20 Operamu ziek 7.05 Cellorecital 730 Operette muziek 7.50 Accordeonmuziek 8.50 Schrammelmuzlek 10 05 Militaire muziek 10 30 Operettemuziek 10.35 Klank- filmfragmenten 11.20 Populaire muziek 11.35 Orgelconcert 11.50 Opera-frag menten 12.10 Balonorkeat 12.20 Po pulaire mdsiek 12.3512.50 Duitsche dansen. Het voorstel -Romme, waarin venocht wordt een ondersoek in te stellen naar de wenscheltfkheld en de mogelijkheid van een zoodanige inschakeling, Is met alleen de stemmen der communisten tegen aange nomen. Het ondersoek oo het lijk van F. van O* te Slagharen heeft een dusdanig resultaat gehad, dat onmiddéllUk na beëindiging daarvan a« Officier van Juatltle uit Almelo, in geeelschat» van marechauaeee en gemeentepolitie, een nae'v der ondersoek Is begonnen In de woning te,h Slagharen. Hieruit blijkt, dat een gewelddadige doodsoorzaak Is vastgesteld Nader wordt van nlet-offlcieele rijde mede gedeeld. dat de man blijkt te zijn doodgeschoten. Mogeljjk 1* hij In de eenzaamheid meegelokt en daar om het leven gebracht. In de woning is althans niet het minste spoor van geweld aanwerig. Een nader onderzoek wordt inge steld. HUIZEN. 301.5 M-: N C R V. 8.00 Schrift lezing en meditatie 8 15 Gramofoon 10.30 Morgendienst 11.00 Bespeling v. h N.C.R V -Orgel 13.00 Politieberich ten 13.15 Leger dee Helle-kwartlertje 12.30 Het ensemble y. d. Horst 1.15 Gra mofoon 1.45 Vervolg concert 2.30 Lezen van Chr. Lectuur 3 00 Vlool-reci- tal 4.Oo Gramofoon 5.30 Zang-recltai 6 30 „Het zaaien van cactussen” 7.00 Politieberichten en persberichten van het Ned Chr Persbureau 7.15 Gramofoon. of „Een kwartiertje Rad lo-rep 7 30 Literair halfuurtje R V.-Harmonle-Orkest Dr. 8. O. Lob, Geref. Em. 9.30 Het 1000 Vaz Dlas Woensdag heeft onder leiding van den rijks- bemlddelaar, mr. 8. de Vries, een bespreking plaats gehad over de regeling v^fi de arbeids voorwaarden In de meubelindustrie en de be hanger ij. De voorstellen van de werkgevers kwamen voor de groote steden neer op eer. loonsverlaging van 17 H pet-, voor de meubelmakers en behan gers en van 28 pet. voor de behangersnaalsters. De vertegenwoordigers van de drie urnen- werkende organisaties hebben 'te kennen ge geven, dat zij deze voorstellen geen grondslag voor besprekingen achtten. De rljksbemiddelaar heeft na partijen- te hebben gehoord, voorgesteld om de- collectieve arbeidsovereenkomst, behoudens de loonbe- paling, ongewijzigd te laten en een algemeene loonsverlaging van 10 pet. In te voeren. De partijen hebben den rljksbemiddelaar toe gezegd. dat zU hem voor het einde van de volgende week zullen doen weten of zij al of niet bereid zijn zijn voorstel te aanvaarden. De afd. Weespercarspel vraagt een betere re geling van de Commissie van Bijstand en ver zoekt behandeling van een adres aan de Crlsls- Zul vel -Centrale De beer VERLAAN licht het adres toe en be spreekt de grieven tegen de Commissie van Bijstand. I> voorzitter zet uiteen dat de Commissie van Bijstand wel degelijk een en ander heeft be reikt, sd erkent spreker, dat de melkregellng niet deugt. Spreker had beter gevonden, wanneer de afd. Weespercarspel zich gewend had tot de eigen organisatie van den R.K. Boeren- en Tulnders- bond in plaats van tet de Crisls-Zulvelcentrale. De heer C. DE JONG, Dulvendrecht. acht het niet juist dat kaasboeren hun bedrijf ver anderen In een consumptie-melkbedrUf. De VOORZITTER zegt dat daarmede rekening wordt gehouden en dat er een lichtzijde is, n.l. dat de verre melk wordt geweerd en dat de boe- Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, zal 16 Maart in de Kapel der Bisschoppelijke Kweekschool 'e Hertogenboech de H. Priesterwijding toedienen Mn de volgende Fraters Montfortanen van Oir- schot: M. van Buggenum uit Haarlem; J. Maalsté uit Lutterade, E. Liedekerken u>i Schlmmert; Ch. Frehen uit Waubach; W Loep uit Epen; A. Erckens uit Beek (L.); L. LebouiUe uit Hoensbroek; C. Heyllgers uit Haarlem. Te Rome sal de H. Priesterwijding worden toegediend Mn de Fraters Montfortanen H Polman uit De Meerwijk (Groesbeek) en Di Kapteln uit Akersloot. Benoemd zijn in die commissie de heeren A. L. van den Burg te Berkel, A. L. Cremers. A. Ooey te Montfoort, W. A. C. Meekel te Nieuwer-Amstel. H. Ruiter te Arnhem en Joh. M. Vos te Roosendaal. Deze commissie zal r een rapport samenstellen om het Hoofdbestuur van den R.K. Boeren- en vulndersbond In de gelegenheid te stellen rechtstreeks Invloed uit te oefenen op de Regeering. Na het lezen der notulen door den secretaris, den heer P. Th. van der Véldt. wordt behan deld een Ingekomen schrijven van de afd. Mui- den, waarin besloten werd om een meer recht vaardige melklevering en prijsregeling te pro- pageeren en daarop aan te dringen bij de cri- sls-zulvelcentrale. Het Bestuur heeft hierop be sloten om zich te plaatsen op het standpunt van den Land- en Tuinbouwbond om met den aard van het bedrijf rekening te houden. De heer BROUWER. Mulden, zegt dat de afd. Mulden van meening is. dat maar steeds moet worden gehamerd op de wenschen van den boerenstand. Htj vreest dat al de protesten en ook de vergadering in Den Bosch zullen wor den genegeerd. De heer VAN WEES acht dien toon te pessi mistisch. Er wordt steeds in die richting ge werkt, dat de Regeering volkomen op de hoogte komt van dé grieven ook ten aanzien van de melkregellng. De RK. Nederlandsche Boerenbond heeft zich geschaard achter den RJC. 'Bond van melkveehouders; hetgeen onge twijfeld van invloed zal zijn op de handelingen van de Crlsls-zulvelcentrale. BERLIJN. 356.7 M. 3 30 Het Omroep- klrin-orkeat 5.50 Zang 6.30 Gramo foon BERO.MUNSTER, 539.6 M. 5.20 Gra mofoon 6 50 Het Omroeporkest 7 05 Liederen v G Doret 7 50 Het Omroepor kest 8.30 Het Sted. Orkest v. Bern. In de Raadsvergadering van Amsterdam, gisteravond gehouden, is het debat over het voorstel-Romme Inzake de Inrichting van het gemeentebestuur en het inschakelen der or ganisaties van de gemeentenaren voortgezet en beëindigd. KWS. 312.8 M. 12 252.20 Grsmo- 6 498 20 Gramofoon 8.35 Con- 10.5011.20 Gramofoon. Als ge Iemand waariyk een levens les wil meegeven, doe ’t dan ernstig of glimlachend liever met een be grijpenden glimlach doch in geen geval saai. En indien ge kans wilt hebben dat uw goede bedoeling wordt gevolgd, zorg dan daarbij dat ge niet den schijn van hatelijkheid op u laadt, dat ge niet kwetst-. Want zoo- dra ge een bittere stemming schept, is al uw gepraat nutteloos. En dan nog: maak het kort. Hoe puntiger, bondiger uw betoog is, te meer kans hebt ge dat ge iets goeds uitwerkt. Waarmee we weer op de saaiheid of dorheid terugkomen. Want ten slotte is elke stijl volgens den Franschman goed behalve de saaie. Niets is fnuikender voor een vermaan dan dat de toehoorder verveeld luistert: „wanneer komt ’t eind?” Kort en bondigen liefst met ’n opgewekten lach. SEMARANG, 13 Febr. (ANETA). De Raad van Justitie te Semarang veroordeelde R. v. E. wegens vervalschlng van handelszegels tot twee Jaar gevangenisstraf. Volgens het bestaande reglement behoeven evengenoemde voertuigen, alsmede de andere wagens, geen motorrijtuigen zijnde, tusschen een half uür na zonsondergang en een half uur voor zonsopkomst aan de achterzijde geen licht te voeren, maar kan met een reflector worden volstaan Vooral bjj het tegenkomen van transportfiet sen en karren, welke aan de voorzijde slechts één Uoht voeren, verkeert men bovendien In het onzekere omtrent de breedte van het voer tuig, dat men moet passeeren. Voortaan zullen deze, volgens de nieuw ont worpen voorschriften, ntoeten zijn voorzien van twee wftte voorlichten en aan de achterzijde van een rood licht; deze lichten moeten ook bran den als het voertuig stilstaat, tenzij bjj gemeen telijke verordening is bepaald, dat dit op be paalde plaatsen binnen de bebouwde kommen der gemeente niet noodig is. Woensdag vergaderde de R. K. Bond van Melkveehouders In het Cornells Broerehuls te Amsterdam onder voorzitterschap van den vlce- voorzltter den heer P. G. VAN WEES van Nieuwer-AmsteL Deze sprak in zijn Inleidend woord over de ontstemming die is ontstaan door verlaging van den melkprijs op een on verwacht oogenblik, welke maatregel, aldus spr., schijnt genomen te zijn om den nood, die overal heerscht. tot *t hoogste op te voeren. Tal rijk zijn de grieven, geult over de wijze, waar- ,op de crisismaatregelen worden uitgevoerd. Spreker herinnert aan de rede van den heer Ruiter te 's Hertogenbosch. die de grieven In een helder daglicht heeft gesteld en vooral deze: dat alles wordt genegeerd, wat er in den boe kenstand leeft. Deze vergadering is belegd om de positie van de melkveehouders te bespreken en te pro- testeeren op waardige wijze tegen de prijsver laging en te trachten verbetering te brengen. De heer W. A. O. MEEKEL. voorzitter, komt ter vergadering en deelt mede, dat er «en com missie Is benoemd om de belangen te behar tigen van de melkveehouders en den R.K. Boe ren- en Tuindersbond van voorlichting te dienen omtrent het melkvraagstuk. HILVERSUM, 1875 M-VA RA. 8.00 Gramofoon 10 35 Drukker'* Select Trio A VRO. 12.Oo Het ensemble Rentmeester 2 00 I Dansmuziek 3 004.00 John v. Brück en zijn orkest V.A.R.A. 4.05 Knip cursus 4.50 Gramofoon 5.3o Am sterdams Salon-orkest 6.45 Fransche chacsonnleres 7.00 Amsterdams Salon- Orkest 7.50 Gramofoon (koorplaten) 7 57—8 00 Herhaling van S O 8-ber IO.Oq Vaz Dias 1100 Jazz-muzlek 11.30—12 00 Populaire gramofoonplaatjea SU vei coi ou< als aat

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 16