H ii I Brugtollen ft 8 Zijn pleegvader vermoord? Meisje gedood uit jaloezie ii II L ZWANEN BERG'S BESTRIJDING VAN DE WERKLOOSHEID 1 Qn. PAKJES JgT SOEPEN 'X II DONDERDAG 14 FEBRUARI 1935 Tot 7 jaar veroordeeld Rond de tolheffing INBRAKEN IN PASTORIEËN Oude vrouw gedood Brand in een drukkerij IJ KOLENDAMPVERGIFTIGING VRAGENDE KAMERLEDEN d Sluiswerken worden opengesteld N.V. LUCHTVAARTTERREIN TEUGEN WEER STAGNATIE BIJ HET WERKFONDS? EEN ANDERS NAAM MISBRUIKT W ereldten toonstelling Brussel 1935 Verdachte vrijgespro ken Rondom den wedstrjd Nederland-Duitschland HET RESTAURANTBEDRIJF IN MOEILIJKHEDEN TERUGKOMST VAN ONZE MARINIERS DE STEEKPARTIJ TE AERLE-RIXTEL HET RANGEERONGELUK TE GOUDA LEVERING NED. VEE- HOUDERIJ-CENTRALE Gemeentesecretaris Den Helder i Uil Tl A millioen millioen (in Kostbaarheden gestolen voorts dat In een en 1 -T; 1935 van Taxe-gedeelte consumptiemelk en 35 45 I OM 35 de richten, gedachte tolrechten ofwel peil In den nacht van 30 November was brand ontstaan in een drukkerij aan de Vlletstraat te Rotterdam, Bij het onderzoek naar de oorzaak bleek, dat er geknoeid was met petroleum. De eigenaar, de 35-jarige drukker J. de V„ had twee dagen tevoren twee liter petroleum gekocht voor het schoonmaken van machines. De petro leum was daar niet voor gebruikt, en toch was de helft verdwenen, De vloer was gedeeltelijk met het brandbare goedje doordrenkt. V. stond er financieel niet zoo erg goed voor. Het ijzeren bruggedeelte. bestemd voor de overspanning over de Willemsvaart, is te Katerveer nabij Zwolle aangekomen wordt binnenkort naar de plaats van bestemming overgebracht Uiteenzetting aan de Tweede Kamerleden „Het Volk” verneemt, dat de regeering In het algemeen de Werkfonds-voorschotten over drie jaar renteloos wil verstrekken. Daarna moet worden afbetaald met een annuïteit van 4 4 5 pCt. De regeering behoudt zich echter het Uitgaven van Ryk en gemeenten bedroegen het vorige jaar 128 millioen Valsche aangifte by den burgerlijken stand Straf by uitspraak in hooger beroep verzwaard M jns 25 25 II 12 11 14 SS 12 25 11 19 25 N U 4 Naar wjj thans vernemen is het nog lang niet zeker dat van deze bevoegdheid gebruik zal wor den gemaakt. De bedoeling is slechts een ver gadering op korten termijn te kunnen bijeen roepen, Indien dit noodig mocht blijken in ver band met de voorgestelde tolheffing. Voorts vernemen wij, dat Dinsdag ten ge- jneentehulze te Arnhem een conferentie over de tolheffing heeft plaats gehad tusschen B. en W. van Arnhem en B. en W. van Nijmegen. Besloten werd aan alle Tweede Kamerleden een resumé te zenden, waarin de kwestie der tol heffing en de bezwaren daartegen worden uiteen gezet. Zooals bekend is bij K. B. aan den Commis saris der Koningin In de provincie Gelderland machtiging verleend tot het bijeenroepen der Prov. Staten in buitengewone zitting op een nader te bepalen dag, om zich te kunnen uit spreken over het wetsontwerp tot tolheffing op de nieuwe bruggen. Vermoedelyk dezen zomer opening by Gouda Er zal muziek ten gehoore worden gebracht Juist geleide actie zal corrigeerend kunnen werken met stelling. Inmiddels heeft de Officier van Justitie hoo ger beroep aangeteekend tegen deze uitspraak. Tegen brandstichter twee jaar geëischt Het OM. achtte het wettig bewijs geleverd, en eischte wegens brandtjti"htfrr twee jaren gevangenisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak. Uitspraak 26 Februari. In 1934 gaf het Rijk naar raming f 52.8 mil lioen (In 1933 f 84.5 millioen) voor dit doel uit. waaronder voor: Werkverschaffing f 18.4 mil lioen (in 1933 f 30.9 millioen)? werkloosheids verzekering f 8.7 millioen (In 1933 f 8.4 millioen), steun aan crisls-werklooeen f 27.6 millioen (in 1933 f 45.2 millioen). Op haar verzoek van spoedige openstelling van de nieuwe scheepvaartverbinding IJsel Gouwe, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken van Ged. Staten van Zuid-Holland bericht ontvangen, dat de slulswerken bij Gouda opengesteld zullen worden voor het geheele werk gereed Is en dat het zandvervoer voor het verdere werk door de nieuwe sluis zal kunnen geschieden. Uit dit antwoord blijkt, dat tot vervroegde openstelling van de nieuwe verbinding, welke die via de Mallegatsluls zal vervangen, is besloten. De openstelling zal vermoedelijk dezen zomer ge schieden. De bezaaide heer D die zooals gisteren ge meld Is. Dinsdagmorgen in zijn woning aan de Pastoorsstraat te Santpoort-Station bewuste loos te bed is'gevonden tengevolge van kolen dampvergiftiging, en naar het ziekenhuis „8t. Joannes de Deo” te Haarlem is overgebracht, !s daar hedenmorgen om kwart over zeven over leden. Woensdagmorgen Is de acte van oprichting gepasseerd van de N. V. Luchtvaartterrein Teugen, gevestigd te Tweilo (gemeente Voorst.) Voordaelig en overheerlijk 1 6 Portie» voor 15 Conl I Het Gerechtshof te Amsterdam ver oordeelde den 32-jarigen metaalbe werker G. K. uit Amsterdam, die op den middag van 21 September j.l. op het Sluispad te Koog aan de Zaan zijn 23-jarig meisje, eveneens wo nende te Amsterdam, had doodge schoten, tot een gevangenisstraf van zeven jaar. Verd. tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld Woensdagmiddag is op de Algemeene Begraaf- plaats te Gouda ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den spoorwegopcichter J. van der Voort, die Vrijdagavond JL op het rangeer terrein te Gouda door een trein werd gegrepen en onmiddellijk gedood. De belangstelling op het kerkhof was zeer groot. Bij de groeve werd o. m. het woord gevoerd door een inspecteur der Nederlandscbe Spoor wegen. den heer Bouwman, en door den heer van Wijk, chef van het station Gouda. Een broer van den overledene dankte voor de betoonde deelneming. Naar aanleiding van persberichten, dat bij den wedstrijd Nederland-Duitschland geen muziek ten gehoore gebracht zal worden, ver zoekt de K.N.V.B. ons mede te deelen, dat de regeling van dezen wedstrijd zal zijn overeen komstig die van vorige interland-wedstnjden. Woensdagmorgen om 9 uur is op den Schie- damscheweg te Rotterdam de 79-jarige mej. J. E. van HeesBeksterman, gewoond hebben de in de Kuiperstraat, ten gevolge van het ach teloos oversteken onder een tramwagen van Hjn 11 geraakt. De tram moest worden opgevij- aeld om de vrouw te bevrijden. Z(j bleek toen te zijn overleden. De vrouw kwam uit de R. K. kerk daar ?r plaatse. en brengt de welvaart weer in t land' De prijs voer het taxegedeelte van consump- tlemelk, gekocht op Regeerlngscontract, is voor de volgende week bepaald op 5K cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. In het Duitsch-Limburgsche grensgebied zijn diefstallen met braak in pastorieën aan de orde van den nacht. De laatste nachten werd inge broken in de pastorie te Busch, gem. Alsdorf. De dieven doorzochten alle benedenvertrekken en werden door den blaffenden hond op de vlucht gedreven Ze ontvreemdden een horloge, een collectie oude munten en een som geld. Ze hadden de telefoonletdlng binnenshuis doorge sneden. Ook werd Ingebroken in de pastorie te Alt, gem. Huckelhoven. De dieven kwamen door de sacristie in de woning van den pastoor. Een ingebouwde muur kast werd met beweid geopend. De dieven, die goed met de huiselijke toestanden op de hoogte moeten geweest zijn, verdwenen met mede neming van drie monstransen, twee reliquieën, misgewaden en andere kostbare voorwerpen. Tot dusverre ontbreekt ieder spoor van de daders. Het Tweede Kamerlid van der Helde heeft vragen gesteld over het feit, of een groot aan tal crimlneele psychopathen, die ter beschik king waren gesteld, binnenkort onvoorwaarde lijk zullen worden ontslagen. Het Kamerlid Drop heeft Inlichtingen ge vraagd over steunverleenlng aan een groep mandenmakers te Hulzen. Het Kamerlid Vos vraagt, of verwacht wordt, dat de Duitsche damesconfectle-industrie door gebrek aan wol het haar bij het laatst gesloten Nederlandsch-Dultsche Handelsverdrag toege- stane contingent voor den Invoer van boven- kleeding voor vrouwen, meisjes en kinderen voornamelijk zal uitputten door den invoer van zgn N.A.G.-confectle. Voorts vraagt hij of bU de contingenteerlng van papier geen uitzondering gemaakt Is voor artikelen, die niet door de Nederlandscbe In dustrie worden vervaardigd. Plannen tot verbetering worden onderzocht Uit de besturen van het Verbond van Ned. Werkgevers, den Kon. Ned. Middenstandsbond, den R. K. Middenstandsbond, de Horecaf en de Alg. Ned. Vereenlging voor Vreemdelingenver keer Is, volgens de „Telegraaf”, een commissie gevormd, die de verschillende plannen tot ver betering van den toestand in het hotel-, cafë- en restaurantbedrijf zal onderzoeken, en zoo mogelijk den weg zal aangeven om uit de moei lijkheden te komen. Oud-minlster Posthuma heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap van deze commls- sie op zich te nemen. In de Januari-aflevering van het aMand- schrift van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek komt een overzicht voor van de bedragen, welke door Rijk en gemeenten In 1934 en vooraf gaande jaren aan de bestrijding der werkloosheid zijn ten koste gelegd. De volgende cijfers zijn daaraan ontleend: Tot secretaris der gemeente Den Helder is benoemd de heer dr. Mr. E. v. Bolhuis, hoofd- commies-redacteur ter secretarie van de ge meente Hilversum, met twaalf stemmen Op no. een van de voordracht, den heer R. Kam man, gemeente-secretaris van TM, werden negen stemmen uitgebracht. De verpleegster O. A. G., laatstelijk wonende te Haarlem, thans ged., is door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot twee Jaar gevan genisstraf, wegens het doen opnemen van een valsche verklaring In een authentieke akte. Zij was nj. in Juni van het vorig jaar m het academisch ziekenhuis te Leiden bevallen van een meisje, welk kind zjj in de registers van den Burgerlijken Stand der gemeente Lelden deed inschrijven onder den naam van Maria Eva Appel. Om dit te kunnen doen, had zij In een te Utrecht verschijnend blad een advertentie doen plaatsen, waarbij een huishoudster werd gevraagd, waarop zich een zekere Juffrouw Dirkje Appel als gegadigde aanbood. Deze nu werd door verdachte uitgehoord en van de haar verstrekte gegevens maakte deze gebruik om het kind ten name van dat meisje te doen inschrij ven. De advocaat-generaal bij het Haagsche Hof vroeg, gezien de ernstige gevolgen van dit mis drijf bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. E. L. Visser verzocht uiterste clementie en verzocht de onmiddellijke invrijheidstelling van de verdachte, tegen welk verzoek de advocaat- generaal zich verzette en dat later door het hof werd geweigerd. Arrest over veertien dagen. Begrafenis van het slachtoffer De Roermondsche Rechtbank veroordeelde Dinsdagmorgen den 22-jarïgen grondwerker A. v. O. uit Helmond tot twee jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. Op 29 Ja nuari had het O. M. drie jaar gevangenisstraf geëischt wegens het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel, door op 21 November van het vorige Jaar Fr. van Orsouw te Aerle-Rixtel meerdere messteken toe te brengen. Naar w(J vernemen, zullen de mariniers, die Zaterdagavond met de trein van 8.08 uit het Saargebied aan het Maasstation te Rotterdam aankomen, onmiddellijk op het perron aantre den en met vieren naar de kazerne aan het Oostpleln marcheeren. Ter verwelkoming zal de commandant van de afdeeling mariniers, kolonel C. J. O. Dorren, op het perron aanwezig zijn. Er zullen geen toespraken worden gehouden. Op de binnenplaats van de kazerne zal de troep namens den Minister van Defensie worden verwelkomd door vlce-admiraal J. de Graaff. Daarna zal den manschappen een maaltijd worden aangeboden in de kazerne. Mededeelingen van de Ned. Ver- eeniging voor tentoonstellings- belangen Het Bestuur der Nederlandscbe Vereenlging voor Tentoonstellingen nam kennis van den inhoud van een prospectus, uitgaande van de N.V. Nederlandsche-West-ndische Handelsor- ganisatie. gericht aan allen, die belang stellen in de ontwikkeling van de Nederlandscbe ko loniën, meer speciaal Suriname, waarin gele genheid wordt gegeven tot het nemen van aan- deelen 50.in het kapitaal der in oprich ting zijnde N.V. Nederlandsch-West-Indlsche Handelsorganisatle. Uit de begrootlng val) lasten en baten, in dit prospectus voorkomende, wordt uitgegaan van de veronderstelling, dat zal worden deel genomen aan de Wereldtentoonstelling Brussel 1935. In verband met de mededeeling. in het be wust prospectus voorkomende, dat voor wat betreft de plaatsing van het gebouw, waarmede de N.V. Nederlandsch-West-Indlsche Handels organisatie zal uitkomen, besprekingen worden gevoerd over een gedeelte van het voor de of- flcieele Nederlandscbe Inzending gereserveerde terrein, kan worden medegedeeld dat blijkens het onderzoek, dat de Nederlandscbe Vereenl ging voor Tentoonstelllngsbelangen te dezer zake heeft ingesteld, het absoluut is uitgeslo ten, adt een inzending, als bedoeld in het prospectus van de N.V. Nederlandsch-West-In dische Handelsorganisatle. wordt toegelaten op het voor dé officieele Nederlandscbe inzending gereserveerde terrein. In verband met een mededeeling, in voor- noemd prospectus voorkomende, dat de ruimte Inhet gebouw, waarmede de N.V. Neder- landsch-West-Indische Handelsorganisatle denkt uit te komen, toelaatbaar is daarvan ge deelten te verhuren, zij de aandacht erop ge vestigd, dat volgens art. 13 van het algemeen reglement van date tentoonstelling geen enkele standplaats zonder toestemming van het Uit voerend Comité mag worden onderverhuurd. Een exemplaar van het algemeen reglement van deze tentoonstelling, waarin ook nog ande re bepalingen voorkomen, waarmede rekening zal moeten worden gehouden, ligt ter inzage op het secretariaat van de Nederlandscbe Ver eenlging voor Tentoonstelllngsbelangen, Bad huisweg 145, Den Haag. Het is te vreezen, dat deze nieuwe flnan- cleringsmoeilijkheden wederom vertraging zul len veroorzaken in de uitvoering van de Werk fondsplannen. toestand. Naar velerlei kant is de vooruit gang aanzienlijk. Zeker, het kon nóg beter. Men kon het allerbeste hebben. Maar, we zeiden het reeds, dat is niet steeds be reikbaar. Nu krijgen we het betere. De bruggen zijn, zelfs met tollen, voordeellger, vlugger, veiliger, meer l>erekenbaar dan wat we In het verleden hadden en gedeel telijk nog hebben.' Maar de groote zaak, waar het om ging, wordt verwezenlijkt. De natuurlijke bezwaren, aan ons deltaland verbonden, zullen als verkeersobstakels overwonnen worden. Noord en Zuid, Oost en West worden tot elkaar gebracht. Kan men het juist noemwh dit boven alles uit stekende nationaal gewin mln of meer on genoemd te laten, en de dikste verve te leggen op een omstandigheid, die in ieder geval toch aan de hoofdzaak ondergeschikt is? In den nacht van 5 op 6 September 1934 moet de 43-Jarige electricien Van B. In zijn woning te Hoofddorp vermoord zijn. Verdacht van dezen moord werd de 24-jarige pleegzoon W. K., die een liefdesverhouding zou hebben gehad met de echtgenoote van den vermoorde. De Officier van Justitie bij de Haarlemsche Rechtbank eischte wegens doodslag tien jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. A. P. C. ten Bokkel, meende, dat een knecht den moord bedreven kon hebben en vroeg vrijspraak De rechtbank sprak verdachte hedenmorgen vrij met bevel tot onmiddellijke Invrjjheld- recht vobr: ten eerste, te verlangen, dat de aflossing reeds binnen de drie Jaar aanvangt, als zjj een gemeente daartoe financieel in staat acht en ten tweede, de annuïteit ieder jaar opnieuw te bepalen. Verscheidene gemeenten hebben tegen deze voorwaarden het bezwaar, dat zij groote on zekerheden inhouden, en aantal gevallen op de vrije geldmarkt geld te verkrijgen zal zijn, dat niet duurder is waarbij men niet met een wisselende annuïteit behoeft te rekenen. Eist 810 v.m. vee markt; Gouda 810 v.m. veemarkt, Leeuwar den 810 v.m. veemarkt; Roermond 9—11 v.m. openbaar slachthuis; Behagen 810 vm. vee markt; Zutphen 810 v.m. veemarkt; Zwolle 810 v.m. veemarkt. Vrijdag 8 Maart: Almelo 810 v.m veemarkt; Eindhoven 9—11 v m. bij het abattoir; Lelden 810 vm. veemarkt; Roosendaal 911 v.m. veemarkt; Utrecht 810 v.m. veemarkt. Prijzen en voerwaarden als vorige week De aangiftkaarten, welke verkrijgbaar zijn by de districtssecretarlssen der Gewestelijke Tand- bouw-Crisls-Organisaties. moeten vóór Zater dag 23 Februari zijn ingezonden bij de Gewes telijke Landbouw-Crlsis-Organjqaties, waar onder de betrokken veehouders ressorteeren. In verband met het geringe aanbod van vee op de Zeeuwsche levertngsplaatsen zullen de aan- giftekaarten voor levering op die plaatsen mo gen worden ingezonden tot Dinsdag 26 Februai De procureur-generaal had wegens doodslag tien jaar gevangenisstraf gerequlreerd. De rechtbank te Haarlem had hem tot zes jaar veroordeeld met aftrek van het voorarrest. Het Gerechtshof bevestigd het vonnis der rechtbank, doch overwoog, dat de straf diende verzwaard te worden, zonder dat de vooriooplge hechtenis in mindering wordt gebracht. De uitgaven der gemeenten moeten voor 1934 geraamd worden op f 753 millioen (in 1933 f 62.1 millioen), waaronder voor: Werkverschaf fing f 183 millioen (in 1933 f 12.5 millioen), werkloosheidsverzekering f 6.6 millioen (in 1933 f83 millioen), steun aan crislswerklooaen f32.8 millioen (in 1933 f 15 4 millioen), steun aan niet-crisiswerkloozen f 17.6 millioen (in 1933 f 26.— miUioen) Van een der kerken te Breslau worden de muren stuk voor stuk van de fundamenten losgezaagd. Vit de fundamenten trekt veel vocht op. Men tracht nu -döW het tusschenbrengen van een leiste en-laag de kerk droog te krijgen Men schrijft ons uit het Zuiden: Toen wij vóór eenige weken, onmiddellijk na het bekend worden van den inhoud van het wetsontwerp inzake "de tolheffing op de verkeersbruggen, enkele opmerkingen maakten over de beteekenis der in aan tocht zijnde nieuwe verbindingen, waar, schuwden wij tegen een al te zeer op de spits drijven van de bezwaren, aan de tol heffing verbonden. Bij het schrijven dier opmerkingen, zoo heet van de naald, was van een oppositie tegen de tollen nog niet veel te bemerken. Doch eer zij in gedrukten vorm den lezer bereikten, stond het ver weer tegen den tol reeds in volle wapen rusting. Deze gang van zaken viel te voorzien. Wij leven in een tijd van efficiency. De drang naar een systeem, volmaakt vrij en zonder kosten voor den bruggebruiker, laat zich verstaan. Het is aan geen enkelen twijfel onderhevig, dat voor het verkeer tusschen Noord en Zuid een bruggenstelsel, waarbij men nimmer behoeft in de beurs te tasten, inderdaad het allerbeste zou zijn. Intus- schen is om utiliteits- of andere redenen het allerbeste vaak niet bereikbaar. Men doet dan, in dalende lijn, goed zijn oog merken iets lager te stellen, naar het beste, het betere, het goede, het vrij goede, alles naar gelang de omstandigheden. By het lezen van veel, wat tegen de tol heffing is en nog voortdurend wordt te berde gebracht, ontkomt men niet aan den indruk, dat men in talrijke gevallen nog slechts, oog heeft voor de tollen, verge tende, dat deze niets anders zijn dan een supplement tot de bruggen. Met andere woorden, men tuurt zich blind op de scha duwvlekken en bemerkt daardoor niet meer, dat die schaduwvlekken er slechts zijn konden, omdat een élement van scherp en doordringend licht is ontstaan. Het valt zeker niet te misprijzen, dat dé actie terzake de tolheffing geboren werd. Zij heeft velerlei aspecten. De gevallen Nijmegen en Arnhem bijvoorbeeld kunnen niet op één lijn met de overbruggingsaan- gelegenneden elders worden gesteld. De voorgeschiedenis daar maakt op een aparte behandeling aanspraak. Ook. is er kritiek gehoord, omdat op bepaalde bruggen de tolheffing zooveel hooger is dan weer elders. Het zijn dingen, die bewijzen, dat de ontstane actie stellig niet zonder meer moet worden betreurd. Zij zal, juist geleid, ongetwijfeld corrigeerend kunnen werken. Er zijn opmerkingen gehoord over de wijze van financiering. Het zou voordeellger en anders kunnen; men zou bij goedkooper geldopneming de annuïteit kunnen ver lagen en daardoor benedenwaarts kunnen de' annuïteit op het laten en den loop der volledige schuld delging met eenige jaren kunnen vermin deren. Verschillende denkbeelden zijn naar voren gebracht. Het uitgeven eener premie- ieenlng tegen laag rentetype (2'/4 pet.) zou het middel kunnen zijn om het financieele bruggenbeeld aantrekkelijker te maken. Dit zijn slechts enkele bespiegelingen rondom de ontstane actie. Men kan eruit afleiden, dat, waar volgens het geijkte gezegde aan de gedachtenwisseling het licht ontspringt, de actie zeker hare goede zijden heeft. Het groote en kardinale bezwaar, niet ten onrechte tegen haar aan te voeren, is, dat men te weinig acht slaat op de werkelijke mérites van den bruggenbouw. Tusschen het allerbeste en het minder goede schijnen tusachenstations te ontbreken. Het is alsof men in één stap naar Luilekkerland wil. Mikt men, zoo doende, niet te hoog? Deze vraag komt ons voor zichzelf te beant woorden. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat men alom de verzuchtingen kon hooren slaken, die om verwijdering der uit-den- tijdsche veren vroegen. De ontwikkeling van het mechanische verkeer drong naar een oplossing. Deze kon niet radicaal genoeg zijn en niet vlug genoeg worden verwezen lijkt In gemoede, wie heeft toen, laten we *Wen acht jaren geleden, durven hopen, dat in X935 de algeheele opheffing van het euvel der ouderwetsche rivierovergangen in een zóó nabij verschiet zou komen? Het is misschien goed dit eens te constateeren. Het euvel der ouderwetsche rivierover gangen, dat wil dan zeggen verkeersvertra- ging, verkeersstagnatie, verkeersuitschake- Mng bij nacht, bij ijsgang, bij hoog water, «nz. Nu komen de bruggen. Over de uit eindelijk vast te stellen tolbedragen zal overleg nuttig kunnen zijn; men zal naar *ekere evenredigheid en billijkheid hebben te streven bij de vaststelling der rechten °P de verschillende bruggen; men zal kun nen overwegen op welke wijze de heffing tot het geringst mogelijk aantal jaren kan worden teruggebracht. Er zijn nog meer punten, die de aandacht verdienen. Bij voorbeeld het tegemoet komen aan het •okale verkeer over de bruggen. Het is niet billijk, dat wie van Zalt-Bommel naar het **n den anderen oever van de Waal gelegen dorp Waardenburg per auto gaat, hetzelfde tocht betaalt als wie in het groote verkeer Ha de brug gebruik maakt. Er zijn nog oudere onderdeelen, waarop men de aan dacht kan concentreeren. Waar onze meenlng zal een activiteit, die m positieven zin naar to make the best of H «treeft, meer vruchtdragend zijn dan.een, is gebaseerd op een onverbiddelijk •Wég met de tollen!” Er is o.l. geen reden het tolsysteem op zich per sé verwerpelijk i® vinden, in het onderhavige geval opent Hen weg om op versnelde wijze af te «men, radicaal af te komen, van den on- o^mtiaen en niet meer passenden veren in totaal gaven het Rijk en de ge meenten dus in het afgeloopen jaar naar raming rond f 18. 1933 f 147.millioen) nit. By het oversteken door een tram gegrepen De Nederlandscbe Veehouderjjcentrale maakt bekend, dat In de week van 3 tot 9 Maart 1935 op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen In de gevraagde soor ten aan te bieden. Maandag 4 Maart: Alkmaar 810 uur v.m. b(j de doorbraak; Breda 911 uur v.m. vee markt; Nijmegen 911 v.m. veemarkt; Rüssen 810 v.m. veemarkt. Dinsdag 5 Maart: Deventer 810 v.m. vee markt; Doetlnchem 810 v.m. veemarkt; Pur- merend 810 vjn. veemarkt; Rotterdam 810 vm. veemarkt. Woensdag 6 Maart: Apeldoorn 810 v.m. veemarkt; Assen 810 v.m. bij het abattoir; ’s Hertogenbosch 810 vm. veemarkt; Venray 911 v.m veemarkt Donderdag 7 Maart ‘-'e.. ma

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 19