Melkveehouders m R E ’t geweer Eerste centrale hengstenkeuring EêN .NIET, in de LOTEQIJ..-^ Interneering van vreemdelingen Witte spatborden RADIO-PROGRAMMA 3* Kerkelijk Leven BEWOGEN VERGADERING R.K. BOND DE DONDERDAG 14 FEBRUARI 1935 Vrijdag 15 Februari 1935 Veiliger dan fraai Betooging te Den Haag? IN DE PIJP W er kloosheidssubsidie- fonds Naar loonsverlaging De filmbrand te Hilversum Rechtszaak begin April Een oog uitgeslagen FI V oorstel-Romme door Amster- damschen raad aangenomen DE RAMP VAN DE „ORANIA” Conflict geëindigd GEVAARLIJKE DIENSTBODE Met zwavelzuur geworpen Bekroningen ZEGELS VERVALSCHT Een succes Kracht sierlijkheid en o.-l Ltfi H.H. WIJDINGEN Felle protesten tegen de melkprijs verlaging, welke de boeren met ondergang bedreigt Enquête naar uitstaande vorderingen Beklaagde tot twee jaar veroordeeld De lugubere vondst te Slagharen Gewelddadige doodsoorzaak vastgesteld Dader tot drie maanden veroordeeld Inrichting gemeente bestuur Besprekingen met den ryksbemid- delaar voor de meubelindustrie Betalingsverkeer met Brazilië I z F lief bra K 1 Al Spoedige behandeling door den Raad voor de Scheepvaart Belangrijke wijziging van het Motor- en Rywiel- reglement Nieuw oorspronkelijk plan, dat van veel beteekenis zal zyn voor de fokkery van *t warm- bloedpaard, heeft een succesvol begin 3'P- i' Voorgestelde regeling beoogt bil- lijker verdeeling van lasten Kort, bondig en ren om de stad erkend worden als consumptie- lofoonpli AA AAR WIJ de Uit het loodgietersbedryf aange- ge- d. Grift, c afd Montfortanen Douwe Egberts Echte Frietchc tieereri-Baai «a Baai-Tabak. NederUwds geurigste pijptabak. Kr ia Ml medewerking verleend om de plannen te ver werkelijken. De bedoeling van deze keuring is. in Utrecht, het centrale punt van Nederland, een roo groot mogelijk aantal hengsten van het warmbloed- type leder Jaar bijeen te brengen, teneinde te komen tot een hengstenmarkt, zooals deze in vroeger jaren te Beuslchem heeft bestaan. Dit is van belang, daar Jaar in Jaar uit en vooral in het voorjaar, een groote vraag bestaat naar vaderpaarden. terwijl dan de jonge dieren zeer lastig te bekomen zijn. Om nu zooveel mogeiyk kooper en verkooper te gerieven, wil men trachten een aantal jonge en oudere hengsten te Utrecht samen te bren gen. Daardoor worden veel kosten en moeiten bespaard en is bovendien onderlinge vergelij king mogelijk, omdat naast elkaar staande die ren beter en juister op gehalte kunnen worden getaxeerd, dan by het enkele individu. De verdere gang van zaken zal nu zijn, dat B. en W. een onderzoek Instellen In hoeverre 10.0( 11 3< toon eert KOM! 420.8 M. 3.30 Het Busch-kwar- tet 5.15 Gramofoon 8.06 Concert. de Kon. Hong. Opera 9.50 De algeuner- kapel 81ml Kurina. PARIJS. 312.8 M. 13.25—2.30 Gramo- 6 498.30 Oramotoon 8.35 Con- 10.5011.20 Gramofoon. VERWIJZEN RADIOGIDS rijwielen deze met reflector, De VOORZITTER vraagt of de vergadering er accoord mee gaat, dat het bestuur protest- betoogïng te Den Haag onder de oogen ziet. Een protest wordt gezonden aan de Crisis-zuivel- centrale, terwijl adhaesie wordt betuigd aan de R. K. Ned. Boerenbondsvergadering te Den Bosch. Aangedrongen wordt op een onderhoud met den Minister. De voorstellen van het bestuur worden aan vaard. BOEDAPEST. 550.15 M. 4.50 Lasz,lo Vl- rany’s Salonorkest 6.50 Uitzending uit BRVHKEL II, 821.9 M. 12.17 Lu Lang lois, orkest 5.15 Symphonie-orkest 6.20 Zang 6.35 Salonorkest 8.20 Solisten- concert 10.2011.20 Dansmuziek. De werkgeversorganisaties in het loodgieters- bedrijf hebben aan de metaalbewerkersbonden voor de C.A.O. voor 19351936 voorgesteld: een verlaging van de loonen met 10 pet., vier dagen vacant ie en de gezamenlijke betaling van de premie door patroon en arbeider Bes doe trel werk onde bU ma lelt Ble< M J bek lett< fan spet elsel bur. fcb MEI en^i met hoog en r 884B( 8CH1 gevn voort Br. 1 «ui* Adrei Naar wij vernemen, is de Regee- ring voornemens een interneerings- inrichting in het leven te roepen, waarin de vreemdelingen, die voor de openbare orde of veiligheid hier te lande gevaarlijk geacht worden, zullen worden opgenomen. Te Utrecht werd Woensdag voor de eerste maal een centrale premlekeurlng, met ten toonstelling, van hengsten gehouden, geor ganiseerd door de Nationale Vereeniglng tot bevordering van paardenfokkerij In Neder land, die in samenwerking met haar zes provinciale afdeelingen en verschillende pro vinciale regellngscommlssles voor paarden fokkerij, hiervoor ƒ3200 aan prijzen heeft uitgeloofd. een als door mr. Romme bedoelde Inschake ling wenscheiyk en mogelijk is. Het rapport van dit onderzoek zal dan den Raad worden voor gelegd, die dan zal hebben aan te geven de richtlijnen voor de samenstelling van één of meer door den Raad bedoelde commissies. .■Ut,.-».-, OUO.V IV*. - «J ia, U.VU, I -VV en 7.30 Gramofoon 8.30 Symphonlecon- cert. De vierde Kamer der Amsterdamsche recht bank heeft den Larenschen kunstschilder H. v. d. V., die op 30 October In het café „De Boe renhofstede" den advocaat mr. E. Th. H. zóó'n slag tegen het oog heeft gegeven, dat mr. H. het moet missen, tot een gevangenisstraf van drie maanden veroordeeld. Een der aanwezigen bespreekt den toestand van de kleine boeren, die teruggedrongen zijn en niet geholpen worden. De voorzitter wijst er op dat er integendeel hard Is gewerkt voor de kleine boeren om hun een grootere taxe te bezorgen van 12liter. Telkens werd dit afgewezen; maar dat niets is bereikt, kan het bestuur niet helpen. eigenaar. Zweepen knalden en daar schoten zij vooruit, met moeite in bedwang gehouden door den geleider. Sierlijk met de beenen gestrekt, den rug fraai doorgebogen stonden zij voor de jury, die het te keuren exemplaar van alle zijden nauwkeurig opnam. Naar wij vernemen Is een belangrijke wij ziging van het Motor- en RiJwielreglement op komst. Aangezien steeds meer de behoefte zich heeft doen gevoelen, vooral met het oog op de vrijheid en veiligheid van het verkeer op den weg, om bij duisternis de rijwielen en transports wielen beter aan te duiden, zullen hiervoor nieuwe voorschriften weldra het licht zien. Men heeft nog overwogen om het hebben van een achterlicht voor rij wielen ook gebiedend voor te schrijven, maar men heeft dit denk beeld losgelaten, met het oog op de kosten, die zulks voor mln- of onvermogenden zou te weegbrengen. Bovendien zou t hebben van een rood electrisch achterlicht voor de wegen In klei-streken moeilijkheden opleveren. Het heb ben van een nlet-electrisch rood achterlicht is vrijwel onmogelijk. Bovengenoemde wijzigingen zijn de voornaam ste in het Motor- en Rjjwlelreglement. Het wil ons voorkomen, dat zij In een behoefte zullen voorzien en bevorderlijk zullen zijn voor het veilig verkeer op de wegen. KAI.(’NI>B()R<1. 1261 M. 11.30 Concert uit het Bellevue-Strandhotel Hansen's Instrumentaal Ensemble Pianorecital 9 35 Deensche liederen 10.3011.50 Dansmuziek. Deze eerste centrale keuring te Utrecht op het veemarkt-terreln gehouden, is een succes vol begin geweest. Er bestond groote oe.'angstel- Ung voor dit nieuwe Idee, dat ongetwijfeld van# groote beteekenis zal zijn voor de fokkerij van het warmbloed-paard in Nederland. In totaal waren 48 hengsten ingeschreven, waarvan ruim dertig werden voorgeleld. Hier was het beste fokmaterlaal aanwezig. Op het veesnarktterrein heerschte groote bedrijvigheid Een groote arena om in te draven was afge bakend, waaromheen zich de belangstellenden verdrongen, o.w. zeer veel paardenexperts en o. m. de burgemeester van Utrecht, mr dr. O. A W ter PelkwUk. De taak der Jury, bestaande uit leden van al de deelnemende provincies, was niet een voudig. Prachtig draafden de mooie dieren Telkens werd weer een dier de arena ingeleld. Met kleine danspasjes, zich scheef draaiende stapte het naar het einde, aan het halster geleld door den In verband met de mogelijkheid dat binnen kort onderhandelingen zullen worden geopend met Brazilië, waarbij °a- desiderata Inzake het betalingsverkeer zullen worden gesteld, ls het van belang op korten termijn een overzicht te krijgen van de op dit land uitstaande uit goederenleveranties voorteprultende achterstal lige vorderingen. Verschillende denkbeelden worden door de vergadering naar voren gebracht, o.a. een groo te protestvergadertng In Den Haag en overleg plegen met andere organisaties. 2.30 M. 7.30 KEULEN. 455.9 M. 10.15 Gramofoon 11.20 Het OmroeoKlelnorkest 12 35 Het Radio-kwintet 1.352.05 Vroolijk pro gramma 5.05 Concert 6 20 Leo Eysoldt’s Omroepkleinorkest. MILAAN, 368.6 M. 5 15 6 05. 6 20. 7 05 De werknemers in de tabaksindustrie te Groningen hebben na beraad de voorstellen, die door bemiddeling van den rijksbemlddelaar den heer H. P. J. Bloemers, door de werkgevers zijn gedaan, aangenomen. Het voorstel bevatte een onmlddellijke loonsverlaging van 10 pet. en nog een verla ging van 5 pct. over een half Jaar. Bovendien zal In de overeenkomst worden vastgelegd een pensioen tot een maximum van f 14.50 per week, een vacantle van zes dagen per jaar en doorbetaling van loon op feest dagen. Met deze aanvaarding ls het conflict elndlgd. De zes hengsten, die In aanmerking kwamen voor een prijs, werden gesplitst In twee groepen, n.l. een zwaardere en een lichtere klasse. In de zwaardere klasse wonnen: „Rheinsohn" (bruin), eigenaar de Vereeniglng „Ons Belang” te Haarlemmermeer; fokker: J. D. Mllller, Ober- hausergraden (Old), eerste prijs, bestaande uit 70.—; „Sultan” (goudvos), eigenaars Gebrs. Hol. IJzendoorn; fokker H. G. van Steenls, Erlchem, tweede prijs, bestaande uit ƒ50.—; „Luduso” (zwart), eigenaar A. v. d. Grift, De Bilt; fokker; W. P. Wlertama, Spijk; derde prijs, bestaande uit ƒ30. In de lichtere klasse: „Nubert” (bruin), eige naars Hengsten-ass. Tlel en Omstreken; fokker A. Kooy Jr„ Kedlchem, eerste prijs, bestaande uit Naar wij vernemen is het vooronderzoek door de Scheepvaartinspectie te Amsterdam Inzake de ramp van het mailschip „Orania” van den Kon. Holl. Lloyd thans zoover gevorderd dat de behandeling van deze zaak door den Raad voor de Scheepvaart spoedig tegemoet kan worden gezien. Het wachten ls thans nog op den eersten machinist, die wegens ziekte nog niet kon worden gehoord. Hiermee syn bedoeld de vorderingen, die in Nederland gevestigde personen, firma’s of In stellingen op publiek- of privaatrechtelijke li chamen of particuliere personen tn Brazilië hebben uitstaan, en waarvan de afdoening ver traagd of belemmerd wordt door het niet be schikbaar stellen van deviezen door de valuta- contröle-lnstantles van hei betrokken land. Op het voor deze enquête ontworpen formulier dienen te worden vermeld handels vorderingen, welke voor 13 Februari 1935 zijn vervallen. De formulieren zijn van 15 Februari as. af verkrijgbaar by de afdeellng Handel en Nijver heid van bet Departement van Economische Zaken, Bezuldenhoutscheweg 107, Den Haag, en dienen alteriyk 1 Maart 1935 tngevuld aan dat adres te worden teruggezonden. Ten aanzien van de achterstallige vorderin gen van anderen aard dan bovenbedoeld (os. rente van obligaties, dividenden en andere in komsten uit vermogensbelegglngen) worden momenteel, gezien de bij gelegenheid der in Maart 1934 gehouden enquête verkregen gege vens, ter sake, geen opgaven verlangd. Nadere Inlichtingen, zoo noodlg, bij de Handel en Nijverheid bovengenoemd, telefoon Ben Haag 720044, toestel X BRUSSEL I. 483.9 M. 13.15 Gramofoon 13.40 Zang 13.50 Het Salonorkest 1.50 Zang 3.00 Gramofoon 5.15 Ar- cordeonrecltal 6.35 Gramofoon 6.50 Pianorecital 7.30 Sonate in c kl.t St. Saëns 8 30 Het Radlosymphonle-orkest 10.20 Gramofoon 10 4511.30 Accor- deonrecltal. Door de Haagsche rechtbank ls het Dult- sche dienstmeisje H. H. veroordeeld tot 2 Jsar gevangenisstraf wegens poging tot zware mis handeling. Het meisje had omgang gehad met zekeren L, Op een dag werd zij opgebeld door een andere Juffrouw, die haar zeide, dat zij op nieuw kennis had gekregen aan L., die meer van haar hield dan van verd. Het meisje ver" zocht een onderhoud met verd. Verd. stond haar dit toe en sprak een avond af. Ook I* zou bij het onderhoud aanwezig zijn. Op den middag van den afgesproken dag heeft verd. een flesch zwavelzuur gekocht. Zij heeft twee bekers met dit vocht gevuld en dese achter den divan gezet. Des avonds zijn L. en het meisje gekomen. Het gesprek verliep rustig. Op een gegeven moment greep verd. een der bekers en wierp den Inhoud naar het hoofd van mej. K„ met, zooals verd. zelf heeft verklaard, de bedoeling om haar blind te gooien. Mej. K. wendde het hoofd echter af, zoodat het bijtende vocht ten aeele tn haar hals ten deele op haar been te recht kwam Zjj werd zoo ernstig gewond, dat zij In het ziekenhuis moest worden opgeno- men. Verd. ontkende nu, dat zij de bedeling had mej. K. blind te gooien. Nadat de eerste be ker was leeggegooid, Is mej. K. de kamer ult- (eloopen. Verd. heeft toen het tweede glas op genomen, naar zij verklaarde, om zichzelf te vergiftigen. L. heeft haar belet, iets met de zen beker te doen De advocaat-generaal requlreerde bevestiging van het vonnis. Het Hof zal 37 Februari uitspraak doen. WEENEN, 506.8 M. 6.55 Zang 7.35 ..Dies irae”. treurspel v. W. Wildgans 9.65 Het Radio-Symphonle-orkest 11.05 12.20 Dansmuziek. Verschenen ls de memorie van antwoord op het voorlooplg verslag der Eerste Kamer over de wetsontwerpen: wijziging der wet van 15 Juli 1929; wijziging van de wet van 8 December 1933, houdende tijdelijke voorziening tot versterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des Rijks; houdende voorzieningen terzake van gemeen telijke kosten van werkloosheldszorg. De meenlng, dat het uitgangspunt der regee- rlng bij deze wetsontwerpen zou zijn geweest, dat het RlJksbudget moet worden ontlast, wijst de regeering. In dezen algemeenen vorm geult. af. Het betreft hier correcties met het oog op te voren, bij de Instelling van het Gemeente fonds, niet voorziene omstandigheden. Ten aanzien van de voorziening in de werk loosheidsuitgaven beoogt de thans voorgestelde regeling een meer billijke verdeeling van lasten tusschen de gemeenten onderling en tusschen het Rijk en de gemeenten. Dat in de flnancieele gevolgen van deze wet ten en in de extra bijdragen In de werkloos heidslasten een groot gevaar voor de gemeen telijke autonomie zou kunnen zijn gelegen, moet de regeering ontkennen. Het schijnt weinig vruchtdragend, zich in be spiegelingen te verdiepen over de vraag, wie en welke omstandigheden oorzaak zijn van de huidige flnancieele moeilijkheden van vele ge meenten. Jloofdzaak te. dat eendrachtig wordt gewerkt aan de saneering der Overheidsfinan ciën op een lager niveau. De regeering ls van meenlng, dat de gemeen ten tijdig het bedrag der uitkeering moeten we ten. Zjj zal er naar streven om spoedig nadat dit ontwerp tot stand Is gekomen, de uitvoe- ringsvoorschiiften aan de Kroon ter vaststel ling aan te bieden, opdat nog vóór 1 Mei 1935 het bedrag der nieuwe uitkeering. voor zoover dit althans aan de hand der geraamde belas tingopbrengsten mogelijk ls, ter kennis van de gemeentebesturen kan worden gebracht. Naar verluidt, zal de Vierde Kamer der Am- sterdamsche Rechtbank begin April de zaak be handelen, welke betrekking heeft op den film brand, welke 34 September van het vorig jaar het R. K. Vereeniglngsgebouw aan de Bosch- drift te Hilversum verwoestte en waarbij drie dooden te betreuren waren. De Weleerw. Pater Buys en de eerw. fr. Dul- mel, operateur, zullen dan terechtstaan, waar bij hun brand door schuld, subs, dood door schuld ten laste wordt gelegd. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 11 20 Het Omroenklelnorkest 13.50 Gra mofoon 1.05 Gramofoon 8.00 Gramo foon 5.10 Gramofoon 8.20 Militair concert. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel 12.10 Het Trocadero Cinema-orkest 12.50 Het BBC-dansorkest 1.35 Het Jo han Hock Kamerorkest 3.35 Het Schot- sche Studio-orkest 4.35 Emilio Colombo's Hotel Metropole Orkest 5.35 Yascha Krein’s Zigeuner-orkest 7.50 „The Air- Do-Wells” in hun vroolijk repertoire 9 05 ,.I’ve got to have Music”, muzikaal progr. 9.35 Tom Costello in z^n reper toire 10.20 Philip Thornton: Song and Dance 10.40 Het BBC-orkest 11.35 12.20 Dansmuziek. Als ge iemand waarlijk een levens les wil meegeven, doe ’t dan ernstig of glimlachend liever met een be grijpenden glimlach doch in geen geval saai. En indien ge kans wilt hebben dat uw goede bedoeling wordt gevolgd, zorg dan daarbij dat ge niet den schijn van hatelijkheid op u laadt, dat ge niet kwetst. Want zoo- dra ge een bittere stemming schept, is al uw gepraat nutteloos. En dan nog: maak het kort. Hoe puntiger, bondiger uw betoog is, te meer kans hebt ge dat ge tets goeds uitwerkt. Waarmee we weer op de saaiheid of dorheid terugkomen. Want ten slotte is elke stijl volgens den Franschman goed behalve de saaie. Niets is fnuikender voor een vermaan dan dat de toehoorder verveeld luistert: „wanneer komt ’t eind?" Kort en bondig^... en liefst met ’n opgewekten lach. LUXEMBURG. 1304 M-: 8.05 Gramofoon- muzlek 13 30 Lunchconcert door het Radlo-Ortcest o 1 v. Henri Pensls Ilka Doppler. Elnmal kommt der Tag. Benatz- ky Hansel ur.d Gretel, Humperdinck. Nautilus. Llncke 12.50 Uitzending voor den Elzas. Concert door het Radlo-Orkest o. 1. v. Henrl Pensls. Slzllletta. Blon. De Troubadour, suite. Amadeï Berceuse, Go dard Les Baltlmbanques, Ganne 1.20 Gramofoonmuziek 6.50 Gevarieerd con cert- en dansmuziek 8.00 Hollar.dsche uitzending. Gramofoonmuziek 8.40 Po pulair concert door het Radlo-Orkest o. 1 v Henrl Pensls Spaansche dans. Ma nuel de Falla. Menuet des Pollets, Berlioz. Hongaarsche marsch. Berlioz 9.00 Ge varieerd concert door het Radlo-Orkest o. 1. v. Henrl Pensla. Dana de la Bayadère Benoemd zijn in die commissie de heeren A. L. van den Burg te Berkel, A. L. Cremers, A. Goey te Montfoort, W. A. C. Meekel te Nieuwer-Amstel. H. Ruiter te Arnhem en Joh. M. Vos te Roosendaal. Deze commissie zal een rapport samenstellen om het Hoofdbestuur van den R.K. Boeren- en Tuindersbond in de gelegenheid te stellen rechtstreeks invloed uit te oefenen op de Regeering. Na het lezen der notulen door den secretaris, den heer P. Th. van der Veldt, wordt behan deld een Ingekomen schrijven van de afd. Mui tten, waarin besloten werd om een meer recht vaardige melklevering en prijsregeling te pro- pageeren en daarop aan te dringen bij de cri- sis-zulvelcentrale. Het Bestuur heeft hierop be sloten om zich te plaatsen op het standpunt van den Land- en Tuinbouwbond om met den aard van het bedrijf rekening te houden. De heer BROUWER. Muiden, zegt dat de afd. Muiden van meenlng ls. dat maar steeds moet worden gehamerd op de wenschen van den boerenstand. Hij vreest dat al de protesten en ook de vergadering In Den Bosch zullen wor den genegeerd. De heer VAN WEES acht dien toon te pessi mistisch. Er wordt steeds In die richting ge werkt, dat de Regeering volkomen op de hoogte komt van de grieven ook ten aanzien v^n de melkregellng. De R.K. Nederlandsche Boerenbond heeft zich geschaard achter den RX. Bond van melkveehouders; hetgeen onge twijfeld van Invloed zal zijn op de handelingen van de Crisls-zulvelcentrale. Woensdag heeft onder leiding van den rijks bemlddelaar. mr. 8. de Vries, een bespreking plaats gehad over de regeling van de arbeids voorwaarden in de meubelindustrie en de be hanger ij. De voorstellen van de werkgevers kwamen voor de groote steden neer op een loonsverlaging van 17 >4 pet. voor de meubelmakers en behan gers en van 28 pet. voor de behangersnaaisters. De vertegenwoordigers van de drie samen- werkende organisaties hebben te kennen ge geven, dat zij deze voorstellen geen grondslag voor besprekingen achtten. De rijksbemlddelaar heeft na partijen te hebben gehoord, voorgesteld om de collectieve arbeidsovereenkomst, behoudens de loonbe- paling. ongewijzigd te laten en een algemeene loonsverlaging van 10 pet. in te voeren. De partijen hebben den rijksbemlddelaar toe gezegd. dat zij hem voor het einde van de volgende week zullen doen weten of zij al of niet bereid zijn zijn voorstel te aanvaarden. Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, zal 16 Maart In de Kapel der Bisschoppelijke Kweekschool re 's Hertogenbosch. de H. Priesterwijding toedienen aan de volgende Fraters Montfortanen van Olr- schot: M van Buggenum uit Haarlem; J. Maalsté uit Lutterade, E. Lledekerken un Schimmelt; Ch. Frehen uit Waubach; W. Loep uit Epen; A. Erckens uit Beek (L.); L. LeboulUe uit Hoensbroek; C. Heyllgers uit Haarlem. Te Rome zal de H. Priesterwijding worden toegediend zan de Fraters Montfortanen Polman uit De Meerwijk (Groesbeek) en Th Kapteln uit Akersloot. VOOR NADERE BIJZONDER HEDEN NAAR DEN KATHO LIEREN Het voorstel-Romme, waarin verzocht wordt een onderzoek in te stellen naar de wensebelijkheid en de mogelijkheid van een zoodanige inschakeling, is met alleen de stemmen der communisten tegen nomen. Uit 70. „Colonel” (vos), eigenaars Gebrs. Versteeg. Buurmalsen; fokker: H. Welt, Ulthulzermeeden; tweede prijs, bestaande uit 50. „Oberon” (bruin), eigenaar: G. Houten; fokker: H. Welt, Ulthulaenneeaen; der-1 de prijs, bestaande uit ƒ30. Voorts werden nog twee eervolle vermeldin gen toegekend aan „Tbnno” (zwart), fokker- elgenaar C. A. Vervoorn, Brakel en „Rail", fok- ker-elgenaar M. Wink, Vreeswijk. Wat betreft de Invoerpremles voor de pro vincies (waarvoor 3 jaren het bekroonde paard In de provincie Utrecht gestationneerd moet zijn) werd alleen nog toegekend de invoerpre- mle van ƒ350.aan „Ugoldmann” eigenaar C. Blanken. N. T. v. Dijk en G. v. d. Haar^Bllt- hoven en Zeist; fokker: W. Sjlrts, Dohussen, voor de provincie Utrecht. HAMBURG. 331.9 M. 10.50 Blaasorkest 12.30 Gramofoon 1.50 Gramofoon 5.05 ..Ringel Rangel Rosen”, progr. m. m. v solisten, koor en piano 6.20 Concert door de Kielsche Orkestvereen Pl.m. 8.20 ..Der Winter stebt lm Lande" 10.30— 11 30 Strauss-concert. Aan gemoed Igd door de hooge premies werd een zeer belangrijk deel van het manlijk fok- materiaal uit het gebied der Nat. Vereeniglng, werkende over OveriJsel, Gelderland. Noord- Brabant, Zuid-Holland. N.-Holland en Utrecht voor deze keuring Ingeschreven. Zoowel van het Ministerie van Defensie als het gemeentebestuur van Utrecht, werd alle Het onderzoek op het lijk van F. van Os te Slagharen heeft een dusdanig resultaat gehad, dat omnlddellijk na beëindiging daarvan se Officier van Justitie uit Aftnelo. In gezelschap van marechaussee en gemeentepolitie, een na-,.; der onderzoek ls tiegonnen In de woning te^ Slagharen. Hieruit blijkt, dat een gewelddadigs doodsoorzaak ls vastgesteld Nader wordt van nlet-officleele zijde mede gedeeld. dat de man blijkt te zijn doodgeschoten. Mogelijk is hy In de eenzaamheid meegelokt en daar om het leven gebracht. In de woning is althans niet het minste spoor van geweld aanwezig. Een nader onderzoek wordt inge steld. BERLIJN. 356.7 M. 3.30 Het Omroep- kleln-orkeet 5.50 Zang 6.30 Gramo foon BEROMTNSTER. 539.6 M. 5.20 Gra mofoon 6.50 Het Omroeporkest 7.05 Liederen v. G. Doret 7.50 Het Omroepor kest 8.30 Het Sted. Orkest v. Bern. Het Q. M. had wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende, vier maanden gerequlreerd. Op genoemden avond was in het cabaret ruzie ontstaan tusschen den kunstschilder en den advocaat. De schilder was dronken en hij gedroeg zich hinderlijk. Toen mr. H. hier aan merking op maakte, gaf de kunstschilder hem een trap, waarop deze het N. 8. B.-Insigne, dat v. d. V. droeg, af rukte. Plotseling gaf de schilder den advocaat een vuistslag tegen bet oog, met genoemd noodlottig gevolg (koorplaten) SpOLtber. In de Raadsvergadering van Amsterdam, gisteravond gehouden, is het debat over het voorstel-Romme inzake de inrichting van het gemeentebestuur en het inschakelen der or ganisaties van de gemeentenaren voortgezet en beëindigd. Ten aanzien van gewone wordt voor geschreven, dat behoud van achterlicht of worden voorzien van een achterspat- bord, waarvan, voor het achterop rij dend verkeer goed zichtbaar, een ge deelte over een lengte van minstens 30 cJVf., genieten vanaf het ondereinde, geheel helder wit wordt gemaakt. Rubinstein. Rokoko-Gavotte, Translateur. Pour un baiser. Tosti. Chanson du Trln- temps, Gounod. La Mattinata, Leoncavallo. Manon, Engel-Berger 9.30 Gramofoon muziek 9.45 Vanuit de Cathedraal te Luxemburg. Orgelspel door Albert Leblanc. Prelude en Fuga. J. S. Bach. Prelude. Fuga en Variaties, César Franck. Toccata. Glgout 10.15 Operette-arla’s door Iken Donge» Sprenke. Vllja-lled uit „Die lustige Witwc”, Léhar. Einer wird kommen uit „De Zare- witsch”, Léhar. Monsieur de Marqules uit „Die Fledermaus”, Strauss. De laatste wals uit de gelijknamige Operette, Oscar Strauss. Ich mócht mal irgendwas erleben uit „Lauf ins Glück”. Raymond. Zur Llebe gehórt ein Hauch Romantik uit ..Lauf Ins Glück”. Raymond 10.45 Dansirniziek door Ferry Jusa en het Radio-Jazz-orkest. melkers. DE VOORZITTER verklaart nadrukkeiyk steeds gedaan te hebben wat mogelijk ls. doch hy begrijpt dat er ontevredenheid ls. Hij geeft In overweging om de hoofden koel te houden en niet af te dalen naar kleine dingen. Voorgelezen wordt een schrijven van het be stuur aan den regeerlngscommlssaris den heer Buckman. waarin de prijs als onvoldoende wordt gebrandmerkt, daar hij geen loonend be staan kan bezorgen aan den boerenstand. Gevraagd wordt den prijs niet meer te bepalen op de zulvelwaarde. doch vast te stellen op een waarde, die de melkveehouders dringend noodlg hebben en dat ls 7 cent per liter voor de loo- pende winterperiode. De heer NELI8 bespreekt de kwestie van de overmelk die men niet kan hebben en toch moet men ze hebben. Wat doet men er dan mee? (Gelach). De VOORZITTER brengt thans aan de orde de bespreking van de melkprijsverlaging. De heer ROELEVELD te Upendam wekt de aanwezigen op niet te berusten tn deh verlaag den melkprijs en vraagt samenwerking met de zusterorganisaties In de groote steden. Hij heeft vertrouwen in den voorzitter en de nieuwe com missie maar geen vertrouwen In den Regeerlngs- commlssarls die toch doet zooals hy wil en zich niet stoort aan de adviezen. Spreker vraagt me- dezegglngschap van de boeren. Als we zoo door gaan. dan gaan we nog dieper In den put. We moeten het roer omgo^tpn. De heer BROUWER^Weesp) zegt, dat den boerenstand een groot onrecht is aangedaan door de verlaging van den melkprUs. Als we een christelijke regeering hebben, dan begrijpt spr. deze onchristelijke daad niet. Bij loonsverlaging wordt overleg gepleegd of dit gemotiveerd ls. ook bij steunverlaging van de werkloozen. Met de boeren wordt geen overleg gepleegd. De heer DUIN. Nleuwer-Amstel. acht 't noo- dig, dat de Regeering aan de boeren een Iro- nend bedrijf geeft, nu de bedrijven aan banden worden gelegd Hij acht het eenige middel sta king van betaling van huur en hypotheekrente. De heer ROELEVELD acht noodlg vermin dering der vaste lasten en een executie verbod. Volgens het bestaande reglement behoeven evengenoemde voertuigen, alsmede de andere wagens, geen motorrytulgen zijnde, tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsopkomst aan de achterzijde geen licht te voeren, maar kan met- een reflector worden volstaan Vooral bij het tegenkomen van transportfiet sen en karren, welke aan de voorzijde slechts één licht voeren, verkeert men bovendien in het onzekere omtrent de breedte van het voer tuig, dat men moet passeeren. Voortaan zullen deze, volgens de nieuw ont worpen voorschriften, moeten zijn voorzien van twee witte voorlichten en aan de achterzijde van een rood licht; deze lichten moeten ook bran den als het voertuig stilstaat, tenzij bij gemeen- tehjke verordening is bepaald, dat dit op be paalde plaatsen binnen de bebouwde kommen der gemeente niet noodlg is. 8EMARANG, 13 Febr. (ANETA). De Raad van Justitie te Semarang veroordeelde R. v. E. wegens vervalschlng van handelszegels tot twee jaar gevangenisstraf. HUIZEN. 301.5 M-: N.C.R.V. 8.00 Schrift lezing en meditatie 8.15 Gramofoon 10.30 Morgendienst 11.00 Bespeling v. h. N.C.R.V-Orgel 13.00 Politieberich ten 13.15 Leger des Hells-kwartlertje 12.30 Het ensemble v- d. Horst 1.15 Gra mofoon 1.45 Vervolg concert 3.30 Lezen van Chr. Lectuur 3 00 Vlool-recl- tal 4 00 Gramofoon 6.30 Zang-recltal 6 30 ..Het zaaien van cactussen" 7.00 Polltleberlchterr>en persberichten van het Ned Chr Persbureau 7.15 Gramofoon of „Een kwartiertje Radlo-reportage” 7 30 Literair halfuurtje 8.00 Het N.C. R.V.-Harmonle-Orkest 9 00 Spreker: Dr 8. O. Los, Geref Em Predikant te 's Gravenhage 9.3o Het N.C.R.VBym- phonleorkest 10.00 Vaz Dlaa 10.30 Gramofoon TOULOUSE. 328.6 M. 6 20 Operamu ziek 7.05 Cellorecttal 7.30 Operette muziek 7.5Ö Accordeonmuzlek 8.50 Schrammelmuzlek 10.05 Militaire muziek 10 30 Operettemuziek 1035 Klank- fllmfragmenten 11.20 Populaire muziek 11.35 Orgelconcert 11.50 Opers-frag- menten 12 10 Salonorkest 12.20 Po pulaire muziek 12.3512.50 Dultache dansen. PARIJS, 1848 M. 7.05 Gramofoon 12.50 Het Goldy-orkest 10.50 Dansmu ziek. De afd. Weespercarspel vraagt een betere re geling van de Commissie van Bijstand en ver zoekt behandeling van een adres aan de Crlsls- Zul vel-Centrale. De heer VERLAAN licht het adres toe en be- spreekt de grieven tegen de Commissie van Bystand. De voorzitter zet uiteen dat de Commissie van Bystand wel degeiyk een en ander heeft be reikt, al erkent spreker, dat de melkregellng niet deugt. Spreker had beter gevonden, wanneer de afd Weespercarspel zich gewend had tot de eigen organisatie van den R.K. Boeren- en Tuinders bond In plaats van tot de Crisis-Zulvelcentrale. De heer C. DE JONG, Dulvendrecht. acht het niet juist dat kaasboeren hun bedrijf ver anderen In een consumptie-melkbedryf. De VOORZITTER zegt dat daarmede rekening wordt gehouden en dat er een Uchtzyde ls, n.l. dat de verre melk wordt geweerd en dat de boe- Woensdag vergaderde de R. K. Bond van Melkveehouders In het Cornells Broerehuis te Amsterdam onder voorzitterschap van den vlce- voorzltter dert heer P. G. VAN WEES van Nleuwer-Amstel. Deze sprak In zUn Inleidend woord over de ontstemming die Is ontstaan door verlaging van den melkprys op een on verwacht oogenblik, welke maatregel, aldus spr.. schijnt genomen te zyn om den nood, die overal heerscht, tot T hoogste op te voeren. Tal rijk zyn de grieven, geult over de wijze, waar op de crisismaatregelen worden uitgevoerd. Spreker herinnert aan de rede van den heer Ruiter te ’s Hertogenbosch. die de grieven In een helder daglicht heeft gesteld en vooral deze: dat alles wordt genegeerd, wat er In den boe renstand leeft. Deze vergadering is belegd om de positie van de melkveehouders te bespreken en te pro- testeeren op waardige wijze tegen de prijsver laging en te trachten verbetering te brengen. De heer W. A. C. MEEKEL, voorzitter, komt ter vergadering en deelt mede, dat er een com missie ls benoemd om de belangen te behar tigen van de melkveehouders en den R.K. Boe ren- en Tuindersbond van voorlichting te dienen omtrent het melkvraagstuk HILVERSUM, 1875 M-: V.A.R.A. 8.00 Gramofoon 10.35 Drukker's Select Trio A VRO. 12.00 Het ensemble Rentmeester 2.00 I Dansmuziek 3.004 00 John v. Brück en zjjn orkest V.A.R.A. 4.05 Knip cursus 4 50 Gramofoon 5 3o Am sterdams Salon-orkest 6.45 Fransche char.sonnleres 7.00 Amsterdams Salon orkest 7 50 Gramofoon 7 578.00 Herhaling van - Vaz Dias 11.00 -12.00 Populaire K» m ▼j c a fc F J E b di tv Br Bi ah co 8» o 8 B M G Hi

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6