PROVINCIAAL NIEUWS In zee gesleurd en verdronken WEST-FRÏESLAND BIEDT AAN -B huis onaj C W. KOOY ALS THUIS- STOOMWASSCHERIJ Firma F. K WA A D WEST-FRIESCHE EDITIE MARKTEN ANTIFASCISME IN DE HOOFDSTAD DROEVIG ONGEVAL TE IJMUIDEN I MAANDAG 18 FEBRUARI 1935 Definitieve candidatenlijst BENOEMINGEN Windhoos te Blokzyl in het Bisdom Haarlem BERGEN Motorryder zwaar gewond Van de fiets gewaaid BOVENKARSPEL HOOGWOUD URSEM HEEMSKERK Lijk van scholier gevonden HOORN CALLANTSOOG Loodsdienst hervat Aan den grond geloopen VOLENDAM DEN HELDER Conflict in mijnbedrijf Thee kerktorens ingestort R.K. Bond wyst voorstellen af WESTWOUD ENKHUIZEN weer EGMOND-BINNEN T ZAND Het weerbericht D.H.V.B.-uitslagen HEILOO Huiszoeking by het P.A.S. GROOTEBROEK VOOR ADVERTENtlEN IN DE mooier, helderder zou zijn en WENDE MEN ZICH TOT DEN HEER HOORN 2e BOOMLAAN 34 Redding was niet mogelijk Groot aantal arrestanten, die later in vrijheid zyn gesteld ’T VELD NIEUWE NIEDORP WANDELAAR OP SLAG GEDOOD War kunt 1 toet e «en, ’oorwi DUBBELE BUURT 4 HOORN R.K. PROV. KIESKRING „VELSEN” Directeur van het St. Elisabeth- ziekenhuis te Amersfoort met zyn auto in de Waql gereden en om het leven gekomen d Amstel. kend 722. „Onderne- rest H.' Boon 56 j.; H. J. Blankman ar regeling door den heer T. A. Smits. I I AFDEELING NOORD 25 opkoopers, die de Zondagmorgen heeft de Inspecteur van i 1 I 2 3 4 5 6 7 8 60 c. A. Kooper Jb. Buysman Jzn Bot. Koop som f 300. R.K. Volksbond. Dinsdagavond wordt in het St. Jozef-gebouw wederom een ontwikkelings- avond gegeven. Dien avond zal spreken de zeer- eerw. heer pastoor F. C. van Beukering over het onderwerp „Christelijke gezinsgebruiken”. De toegang is alleen voor mannen en vrouwen boven de achttien jaar. Zondagmorgen 7.20 uur is de loodsdienst te IJmulden weer hervat. Voor twaalf uur waren de meeste schepen weer vertrokken. i i 1 Reenen nog van Sicilië) blijven. Tuinbouwclub V. Z. O. S. Op Vrijdag 22 Februari aanstaande zal in café L. Henneman des avonds half acht de jaarvergadering gehou den worden van genoemde club. Op deze bijeenkomst wordt onder andere een causerie gehouden door een der leden. Werkverschaffing Het aantal arbeiders, werkzaam bij de gemeentelijke werkverschaffing is nog steeds toenemende en bedroeg op 16 de zer 44. een ge- d oorschot 1.00—1.40. Deensche 1 1 1 1 I I 1 e t c c k r d n Aanbesteding. Voor de aan den Venne- watersweg voor C. Koper te bouwen woning werd ingeschreven door Jb. Bak voor 2040 en door J. Apeldoorn voor 2029 zonder schilder werk. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. k el tt Is <h ri ik m Be een beha hoof Wi heefl gron niet zen kene: aan neer geen den i »loer op di te k< droog zeage rot zl gehee «lat ei neer 1 Inspei kast kunt ken. een p ken; kelt, i m V8 re en ee ru ne nli aa vil go be tei zoi he: fill 1 die hei hei mo t We sóó Hjr wei nis oÖ8 liik arb spa de lich tijk. ,,Dc Bootsgezellenbeurs” bestaat 300 jaar. In verband met het 300-jarig bestaan der Bootsgezellenbeurs kwam de gemeenteraad in comité bijeen. Op voorstel van B. en W. ging de raad accoord met het idee, om ter herden king van dit feit, aan armen en minvermogen den in de gemeente een extra feestgave te be zorgen. Hiervoor werd f 900 uitgetrokken. Naar wjj vernemen komen 135 gezinnen voor de feest gave in aanmerking welke deze week zal wor den uitgedeeld. „Westwouds Vriendenkring”. De parochiale tooneelclub „Westwouds Vriendenkring” geeft deze week 21 en 24 Februari een opvoering van het oorspronkelijk drama „Door het donker" van Henri ’t Sas. Op 21 Februari is het speciaal voor de donateurs. Hoe buitengewoon gevaarlijk het is, zich bij ruwe zee op de pieren te begeven, is gistermiddag te IJmui- den weer gebleken. Ditmaal zijn Jwee jeugdige personen als slacht offer van de plotseling overslaande stortzeeën gevrfllen. Heete thee over het lichaam. Een jongetje van twee jaar van den HJnwerker P. Oudejans, alhier, trok in een onbewaakt oogenblik een pot met heete thee omver en kreeg den inhoud over zijn gezichtje en linker handje. Spoedig werd dokter Heringa uit Stompetoren gehaald, die den kleine verbond. Gelukkig zijn de oogen niet beschadigd. Verkooping. Het woon- en winkelhuis van den heer Jb. Jonker waarin gevestigd een sigarenzaak en barbierszaak, is bij openbare verkooping gekocht door den heer L. Borst, manufacturier, alhier, voor 1640. Naar wjj vernemen zal het pand verbouwd worden en een nieuwe zaak aldaar verrijzen. Plaatselijk Crisis-Comlté. Het Plaatselijk Crisls-Comlté heeft 18 wollen dekens aange kocht die met de andere goederen van het Nat. Comité zijn uitgedeeld. Dank zij de medewer king van de gansche gemeente bij de onlangs gehouden verloting is het Plaatselijk Comité daartoe in staat gesteld. Binnenkort zullen nog meer goederen onder de ingezetenen worden verdeeld. Nader wordt gemeld, dat de Instorting Za terdagavond te ongeveer elf uur heeft plaats gehad. *Te Oostrum-Venray, waar de geheele kerktoren, die een hoogte heeft van ruim twin tig meter, naar beneden is gekomen, is ook het schip van de kerk beschadigd, echter is de schade van niet te groote beteekenls. In belde kerkn, welke zeer oud zijn, -konden heden de diensten gewoon doorgang vinden. Het puin is inmiddels opgeruimd. Van de drenkelingen was echter niets meer te bespeuren. Slechts een damestaschje en een foto-toestelletje werden nog drijvende gevon den, als stille getuigen van dit tragische on geval. Ofschoon nog geruimen tijd gedregd is, wer den de lijken nog niet gevonden. Verkiezingen. Het bestuur der R.K. Kies- vereenlglng heeft voorlooplg als candidaten voor den gemeenteraad gesteld de drie aftredende leden: J. Apeldoorn, F. M. van de Reep en Th. W. Straathof, en daaraan toegevoegd C. Baltus Cz, W. Dekker, J. Lleftlng Gz P.. v. d. Molen, J. Bentveld en P. Zentveld. De leden der afdeeling hebben nu tot 25 Maart gelegen heid nog candidaten bij den secretaris op te geven op lijsten onderteekend door acht leden der afdeeling. Op elk dezer lijsten mogen niet meer dan drie candidaten vermeld zijn. Het bestuur bepaalde, dat de offlcieele candi datenlijst acht namen zal bevatten. De leden worden opgeroepen voor een stem ming op de groslijst der candidaten voor Prov. Staten op Zondag 24 Februari in café Van der Molen tusschen Vroeg- en Hoogmis en daarna tot 11.45 en in de R K school van 3 tot 4 uur. ijz, die reeds langer in Heiloo wonen en later lid willen worden, bij wijze van entreegeld het dubbele van de gewone contributie betalen. De termijn van toetreding als lid zonder verhooglng is gesteld tot 1 April as. In het huishoudelijk reglement Werd op voor stel van den heer v. Eist opgenomen dat zoo mogelijk minstens één katholieke dokter zitting heeft. Nadat het reglement was aangenomen, volgde de bestuursverkiezing. Op voorstel van den Zeer- eerw. heer Pastoor werd het voorlooplg comité bestaand euit de heeren Dr. Engelman voorzi- ter, Brantjes secretaris. Francken penningmees ter en J. Ranzijn en Adr. Sengers als commis sarissen, bij acclamatie gekozen als het nieuwe bestuur. Op een desbetreffende vraag deelde de voor zitter mede, dat het Wit-Gl Kruis ook de tu- berculosbestrjjding ter hand zal nemen. De Zeereerw. heer Pastoor dankte ten slotte het voorlooplg comltéé voor al zijn werk waar door de vurige wensch van spr. vervuld is en in Heiloo 'een afdeeling is opgericht. Speciaal dankte spr. den voorzitter Dr. Engelman. Spr. hoopte (lat dit bestuur werkzaam moge blijven tot verderen groei en bloei der afdeeling. Stormschade. Zaterdag werd door den hevigen storm het dak van een half afgebroken schuur op een aangrenzend huls geblazen. Eenige tientallen dakpannen moesten het ont gelden. Daar juist in de nabijheid een hifis was af gebroken deden de dakpannen daarvan goede diensten en was de schade gauw hersteld. Hond valt motorrijder aan. Toen Zaterdag eén' motorrijder uit Volendam den driesprong Zittend-Binnenwijzend passeerde werd deze op „den hoek” aangevallen door een hond. Het dier geraakte onder den motor waardoor de berijder kwam te vallen en aan hoofd en handen gewond werd. Hij moest verbonden worden, terwijl de motor aanmerkelijk werd be schadigd. Burgerlijke Stand Geboren: Gerrit Jan zoon van G. J. Nooji en S. E. Berghuis; Claslna dochter van J. Eindhoven en M. Baljé; Nico- laas Augustinus zoon van J. P. Maas en M. J. Schavemaker; Marius Charles zoon van M. Smif en Tr. Schuffel. Overleden: Maria Kooter 89 j„ wed. van B. Haring; Jacob Pik 20 j. Levenloos aangegeven: twee kinderen. Ondertrouwd: Cornells Laurentius Appelman en Catharina Degeling. Getrouwd: Arend Marinus van der Vuurst en Hade wig Hendrika Hartholt; Dirk de Haam en Jannetje van den Berg. Alle taakt heel g ander, voortt «peurt vVu Plekke •taan wasschen ’n aardig tijdverdrijf was, en het minder zou slijten, ja, dan was er reden om *t self te doen. Maar nu het tegendeel waar is <en U er ’n klein bedrag voor kunt missen) moet U zoo niet doorgaan. „P»v «n” de wasch en adresseer: Gemeentelijke bekendmakingen. In het tijd vak van 19 Februari t/m. 4 Maart wordt op bon no. 47 margarine verkrijgbaar gesteld bij J. G. Mooi), Muntstraat 24 en D. Bakker, Ger- ritsland 54; in het tijdvak van 18 Februari t/m. 2 Maart wordt rundvleesch en gehakt in blik verkrijg baar gesteld bij C. J. Tool, 'Kleine Noord 23. D. Reek, Groote Oost 129, T. Koning, Groote Oost 36, H. Smit, Kerksteeg 17, C. Stam, It. Zeedijk 45. N. Konijn, Groote Noord 35. K. Behagen en Zn.. Breed 42. 8. C. Tool, Kerk straat 4, J. Paauw, Groote Noord 128 en C. Meijssen, Pieter Florisstraat. In de Zondagmiddag gehouden besturen- conferentie van de R.K. Mijnwerkers Bond in „Ons Volkshuis” te Heerlen, op voorstel van de geestelijk adviseur, dr. Poels, is zon der eenige discussie besloten de bekende voorstellen van de directies der particuliere mijnen af te wjjzeti. Dit geschiedde onder algemeene instem ming der geheele vergadering. Zaterdagavond omstreeks’elf uur is een auto bij het keeren op de Waaldijk bij Herwynen in de Waal gereden en in de diepte verdwenen. Men hoorde in de buurt een plof in het water, doch kon Zaterdagavond niets meer uitrichten. Reserve A Machine 3 Zondagmorgen om tien uur ia de auto uit het ongeveer acht meter diepe water opgehaald. Uit de papieren die in den auto werden gevonden, bleek dat deze toebehoorden aan dr. A. G. M. Ver beek, geneesheer-directeur van het Sint Elisabets ziekenhuis te Amers foort. gemaakt voor het j overgebracht naar het Diaconessen- iuis, waar een zware hersenschudding Hoogste barometerstand: 772.8 te Dijon. Laagste barometerstand: 726 0 te Seydis- fjord. Verwachting: matige, later wellicht toene mende Zuidwestelijke tot Zuidelijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, iets kouder. Verdere vooruitzichten: afnemende wind en kouder. Zon op 7.13 onder 5.15 Licht op 5.45 Maan op n.m. 5.39 onder vm. 6.56 Volle Maan 1137 v.m. Men moet aannemen, dat de heer Verbeek', die zeer waarschijnlijk alleen in den wagen heeft gezeten, is verdronken. Zijn lijk is tot dusver nog niet opgehaald. R.K. Kiesvereeniging In de alhier gehou den jaarvergadering van de R.K. Kiesvereeni- ging „Kiesrecht is Kiesplicht" is na stemming het bestuur as vogtll samengeteld: W. Leegwa ter, voorzitter; IJ. Poland, vlce-voorzitter; J. de Boer, ecretaris; P. Groot, penningmeester; 8. Bruin, P. Floris, S. v. d. Stoop en W. Keesom. De contributie werd bepaald op minstens 0.40 per jaar, te innen in twee termijnen. Schuttevaer. 9 Maart hoopt de afdeeling Enkhuizen haar 60-jarig bestaan te herdenken. Het bestuur heeft tot een feestelijke viering bereids maatregelen genomen. R. K. Volksbond De afdeeling Den Helder houdt haar jaarvergadering Donderdag 28 Februari in het gebouw Molengracht. De agen da vermeldt os. bestuursverkiezing en Jaar verslagen en een inleiding over de Rijkssteun- De burgemeester. De burgemeester Mr. H D A. van Reenen heeft een maand verlenging Van verlof aangevraagd en zal met mevr, van gen tijd te Faormina (Oostkust verder herstel van gezondheid De heer Verbeek was Zaterdagavond naar Oss vertrokken om een bezoek aan zijn aldaar 1 wonende ouders te brengen. WH-Gele Kruis In het Brunogebouw werd de eerste vergadering door de leden van het Wit-Gele Kruis gehouden onder leiding van Dr Engelman. Deze bracht hulde aan den Zeer ee i w. heer Pastoor die den groeten stoot heeft gegeven tot de oprichting dezer afdeeling. (Ap plaus) Spr. wensche vervolgens de afdeeling geluk met de benoeming van Zuster van Vugt die aan het Wit-Gele Kruis hier is verbonden. Spr. toonde vervolgens aan hoe het Wit-Gele Kruis alleen zal kunnen bestaan met subsidies van Rijk en gemeente. Eerst genoot alleen het Witte Kruis subsidie en nu krijgt het Wit-Gele Kruis van de gemeente 200. Het subsidié van de Provincie bedraagt gewoonlijk de helft van dat der gemeente. Door medewerking van de Egmonden voor tuberculosebestrijding kan ook. bij het Rijk om subsidie worden aangeklopt. Ruim vierhonderd leden hebben zich opgege ven als lid. Een magazijn voor verplegingsartikelcn is op gericht. Een gebouwtje is hiervoor gekocht. Van de vierhonderd leden waren slechts 200 lid van het Witte Kruis, wel een bewijs dat de oprichting noodig was. Vervolgens werden de statuten behandeld en goedgekeurd. De voorzitter drukte den wensch uit, dat de Zeereerw. heer Pastoor van Meeuwen, die de geestelijke vader van de stichting is, de geeste lijke adviseur wordt. In een der eerstvolgende vergaderingen zal een commissie voor de tuber culosebestrijding worden opgericht. Vervolgens werd het huishoudelijk reglement slootten Molensloöt te~Grootebroek, groot 14 A. behandeld. In dit reglement wordt bepaald dat 1 De gemeenteraad heeft na tien zittingen de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1935 vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 3.536 419 gewonen dienst en den kapitaaldlenst op f 744.862 en den post on voorzien op f 14.508. Spaar en Inkoopvereenlging St, Antonias Deze onderafdeeling van den R K Volksbond hield haar jaarvergadering. De voorzitter S. de Jong deelde mede dat dit jaar een omzet geweest is van 84.000 K. G. kolen hetgeen beteekent een flinke vooruitgang in de afdeeling. Het verslag van den penningmeester eindigde met een batig saldo van f 2.95. Bij de bestuurs verkiezing werden gekozen de heeren K. Peer- deman Pz. en H. Hauff. Na rondvraag volgde sluiting. Het bestuur heeft een wijziging ondergaan en is als volgt samengesteld: voorzitter H. Hauff, seer. J. Pennekamp, penningmeeser N. Peerde- man. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot pastoor te Loosduinen, den Wel- eerw. Heer P. L. Bangert; en tot pastoor te Maassluis den Weleerw. Heer A. J. M van der Burg, thans kapelaan te Lisse (H. H. Eng Haisbroei- en huisvlijttentoonstclling Deze tentoonstelling georganiseerd voor de leden der St. Jozef Gezellenvereeniging en K. J, C. is succesvol verloopen. Zondagmorgen sprak kapelaan Campfens, wegens verhindering van den Pastoor, het ope ningswoord, daarbij bijzonder hulde brengend aan den Burgemeester, die zoowel voor de ar- rangeering der tentoonstelling, als voor de huls- Vlijtinzendingen veel verdienstelijk werk deed. Nadat koffie was geserveerd, bezichtigde men de fraaie tentoonstelling. De prijzen werden toegekend als volgt: Huis- broei: Tulpen; „Lady Moore” le pr. H. Eg, 2e pr. Th. Temme, 3e pr. J. Broersen Gzn. Cop land; le pr. Nico Bakker, 2e pr. Jb. Eg. 3e pr. G. Eg, Montrésoi; le pr. Jb. Eg, 2e pr. 8. Bot man. 3e pr. C. Broersen Gzn. Narcissen; le pr. N. Bakker, 2e pr. J. Bakker, 3e pr. C. Rij ker. Hyacinten; „L’Innocence” le pr. P. Bak ker CDzn., 2e pr. J. Koster, 3e pr. J. Broersen. Figuurzaagwerkle pr. dressoir N. Bakker. 2e pr. Krantenhanger J.Bakker, 3e pr. Kran tenhanger 8. Voorn. J. Blokker een 3e pr. voor Uiver (bouwplaat) Teekenwerk; le pr. Nico Bakker Oost Ind. Kers. 2e pr. P. Bimmerman Shylock, C. Rood ontving voor z'n inzending vakwerk een troost prijs. AMSTERDAM. 18 Febr. Veemarkt. Ter vee markt waren heden aangevoerd 540 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 57—61, 2e kwal. 4855, 3e kwal. 4047 cent per kg. slacht- gew. 103 melk- en kalfkoeien 150.00200.00 pee stuk. 126 vette kalveren: 2e kwal. 4250, •’e kwal. 3040 cent per kg. levend gew. 129 nuch tere kalveren 2.50—5.50, 44 schapen 12.00—15.00 per stuk. 557 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90110 kg. 4243 cent, zware varkens 40—, 41 cent, vette varkens 3940 cent per kg. slachU gew. 42 paarden 80.00—100.00 per stuk. 3 wagons uit Denemarken. Overzicht. Slachtrunderen aanvoer tamelijk ruim, handel niet vlug, prijzen dalende aan het einde der markt. Melkkoeien aanvoer tamelijk, handel niet vlug. 'Vette kalveren aanvoer niet te druk, handel stug, zoo goed als geen eerste kwaliteit, prijzen stationnair. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, handel stil, prijzen constant. Schapen aanvoer weinig, handel stil, prijzen onveranderd. Varkens aanvoer matig, handel stug, prijzen constant. Lastpaarden aanvoer re delijk. handel tamelijk. AMsIekDAM, 18 Febr. Groenten. Spinazie 30 35 cent per kg. Rabarber 5 007.00. Prei 3 508.00. Selderie 3304.00. Peterselie 3.005 00. Kervel 4 007.00 per 100 boa. Waachpeen I 6.008 50 ld. II 2.504.50. per 100 kg. Uien I 5070 cent. Peen 3040 cent per 25 kg. Broelvet 36SO cent per bakje. Boerenkool 2035 cent per klat Roode kool I 6.50—11.00. Gele kool I 230—4.50. Groene kool I 3.008.00 per 100 stuks Spruiten I 8.00 14.00. idem II 3.00—5.00 per 100 kg. Andllvle 0.65 1.00 per 4 kg. Fruitveiling van 16 Febr. Winterjannen I 9.00 12.00, Goudrelnetten 20.0029 00. Bismarck 15.0020.00. Gieeer Wildeman 13.0014.00 per 100 kg AMSTERDAM. 16 Febr. Aardappelmartt Aartl voer 85.700 kg. De prezen waren beden onver, anderd. ALKMAAR. 16 Febr. N.V. Eiervelllng voor HoU. Noorderkwartier. Aanvoer 160 000 klpeleren: 56-58 2.40—2.60, 58-60 2 30—2.60, 60-62 2.50—2.70, «2-64 2.60—2 80. 64-66 2.70—3.10. ALKMAAR, 18 Februari 1935. Veemarkt. Aanvoer 55 vette koeien 110230. 6 vette kal veren 3060. Vette kalveren per K.G. 0.50 0.80. 205 nuchtere kalv. slacht, per stuk 210. 310 vette varkens zw. p. K.G. 3337. Handel matig. BROEK OP LANGENDUK. RUkssubeidie werkverschaffing De Minis ter van Sociale Zaken heeft subsidie toegezegd en 40 pet. der loonen uit te betalen in de werkverschaffing In de duinen van de N. V Het Zwanen water. Door de N. V. zelve wordt 60 pet. betaald, terwijl voorgaande jaren de gemeente 40 pet. betaalde. In deze 40 pet. is nu door den Minister subsidie toegezegd. Met de werkzaamheden zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen. R. K. Bond van Handels-, Kantoor, en Win kelbedienden zondag hield de afdeeling Hoorn van bovengenoemden bond een propa- ganda-feestavond In ..De Witte Engel.” De leden hadden den dag Ingezet met gezamenlijke H. Communie waarna een meenschappelijk ontbijt volgde. De propaganda-feestavond was flink bezocht. Kapelaan C. Regeer hield een propagandisti sche rede, waarin hij do ongeorganiseerden wees op het onverantwoordelijke, In dezen tjjd bulten de organisaties te blijven staan. De voorzitter dankte kapelaan Regeer voor zijn rede en ook vooral voor het vele werk, door hem in het belang van de afdeeling reeds gedaan. Het verdere deel van den avond was aan ont spanning gewijd. Het instrumentaal H. K. W. kwartet mu siceerde bijzonder goed, terwijl door eenige le den de operette „Als mijnheer van huls Is" werd opgevoerd. Het gebodene werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd. Het was een zeer geslaagde avond. ^Stemming groslijst De partijstemming Zohdag gehouden in de zaal van den heer G A. de Wit ten behoeve van de vaststelling der candidatenlijst voor de Prov. Statenverkiezing bad den volgenden uitslag: Politiek advies 47 stemmen: H. F. v. Nuland 100 stemmen; A. M. Kolster 1 stem; Jb. Groen, C. G. M. v. Baar 5. Uitgebracht waren 168 stemmen, waarvan geldig 166^ en van onwaarde 2 stemmen. Niettegenstaande op groote borden nadruk kelijk tegen het gevaar gewaarschuwd wordt, hadden zich Zondagmiddag verschillende per sonen op de zuidpier begeven om naar het passeeren van uitgaande schepen te kijken. Onder hen gevond zich een verloofd paar, mej. C. A. A. en de hee rJ. B., beiden 21 jaar, afkomstig uit Haarlem. Zij hadden zich tot op dertig Meter van het einde der pier gewaagd, toen men plotse ling hulpgeschrei van het meisje hoorde. On- mlddellijk daarop waren belden in de buiten haven verdwenen, door een overslaande stort zee meegesleurd. Direct werd de politie gealarmeerd, terwijl nog een reddingsboei werd uitgeworpen, welke echter door de drenkelingen net meer kon wor den bereikt. Spoedig verscheen de sleepboot „Nestor," van het bureau Weismuller, aan boord waarvan zich o.m. de directeur van het Staatsvisschers- havenbedrijf, de heer C. Out, bevond, op de plaats des onheils, zoomede de motorreddlngs- boot „Neeltje Jacoba." waarop zich de inspec teur van politie, de heer Klpp en de haven meester, de heer Boom bevonden. Communisten Zaterdagmiddag schoolden communisten samen op de Kaasmarkt voor het huis van den burgemeester. Men trachtte door het roepen van „honger" etc. een volksoploop te bewerkstelligen. De politie greep dadelijk In en probeerde de demonstranten te verwjjdenen. Toen dit niet mocht gelukken werden eenige heethoof den In hechtenis genomen, waarna de spoedig aftrok en de rust weerkeerde. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn tengevolge van den storm onder de gemeente Venray twee kerktorens omgewaaid en doör de daken van de kerkén naar bene den gestort. Van de parochiekerk stortte n.l. een der zütorens in, .welke het voor portaal der kerk vernielde. Te Oostrum-Venray is de geheele kerktoren ingestort. Hierdoor werd het dak boven het schip van de kerk naar beneden geworpen. Het kwam terecht op den grond in de kerk. De schade is zeer aanzienlijk. RESERVE le klasse ADe Meer 2Vol.dam 3 17. 2e klasse A: PVCB 1—Dek 1 3—3. B: Dos 2—SMC 1 40; HBC 3Geel-Wit 2 2—4. 3e klasse A: Des 1—SVF 1 6—2. B: St. Bern 1Foreh. 1 24. 3e klasse B: Gez. Vier 2—Diem. 2 s. n. o.; VDO 2— India 3’3—6. C: Des l—SVF 2 4—1. 4e klasse A: VCH 1—ODV 1 0—1. B: DSO 1—TYBB 5 3—8. 4e klasse A: Zwal. 4—WA 5 34. B: Roda 3Oda 2 16—0; 8t. Pancr. 2—NV A 2 1— 12. C: VDO 3De Meer 5 21. D: Indlë 4—RKAV 5 4—4. L: NVA 3—P8CK 3 12—1; PVCB 3—WZ 6 4—1. F: TYBB 7—Foreholte 3 1—6. K: Alliance 2—OIV 3 4—1; HBC 5—TYBB 6 2— 5. H: Dos 5—Odl 3 7—0 AFDEELING ZUID A: DHL 2Aeolus 1 21. le klasse A:U8V 1—KGB 1 0—2; Oranje-Wit 1—GVO 1 3—2. 2e klasse B: AFC 1—W8V 1 2—3. RESERVE 2e klasse B: GVO 2—U8V 2 1—5; DEM 3— Zeevogels 2 05. 3e klasse B: Meerv. 1Voorw. 2 40. AFDEELING CENTRUM le klasse A: The Victory 1—India 1 11—0 (The Victory kampioen)Gez. Vier 1The Unity 1 6—1; NVA 1—Purmer. 1 13; ZPC 1—Roda 1 5—2. De aanwezigheid van meer dan zesduizend Dultschers, die met extra treinen, autobussen en auto’s naar Amsterdam waren gekomen, waar zij In het Olympisch Stadion den voet balwedstrijd NederlandDuitschland hebben bijgewoond, is Zondagmiddag in de omgeving van het Stadion aanleiding geweest tot het op treden van anti-fascisten, die, in strijd met het door B. en W. uitgevaardigde verbod op het Olymplapleln en omgeving revolutlonnalre lectuur trachtten te verspreiden. De heer v. d. V. te Breda, die zich Zaterdag per rijwiel begaf over den WUhelmlnasingel, werd aldaar door een windvlaag van zijn rij wiel geworpen. Hij kwam hierbij met z’n hoefd op de tegels van het fietspad terecht en bleef in bewusteloozen toestand liggen. Per ziekenauto werd hij ziekenhui werd geconstateerd. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: A. Kerk hoven en J. P. C- Koch; A. Tol en C. Keizer; W. Koopmans en .E. M. Schoo; J. Hoogen- bosch en T. M Rleswijk; J. W. Kooman en N. Kroon. Gehuwd: C. J. Lagerveld en M. M. C. Riteco; N. v. d. Krauts en h. M. Visser; T. J. Hermans en J. M. Kramers. Geboren: zoon van J. Dijkstra—v. d. Roest; zoon van P. WagenmakerHump; dochter van M. P. SmitsKlelnbloesemzoon van F. J. B- de NooijerSchmidt; zoon van G. Mertnga Warrlnk. Overleden: H. Boon 56 J.; H. J. Blankman— Heyllgenberg, 65' J. Zondagmiddag is de sleepboot mlng" van de firma Huisman te Amsterdam en Amersfoort naar het IJselmeer vertrokken om het motor schip „Burgemeester van Amersfoort”. dat tusschen Amsterdam en Amersfoort vaart en onderweg aan den grond geloopen was, te trachten vlot te sleepen en binnen te brengen. (Ongecorrigeerd.) Nadat Zaterdag den geheelen avond reeds een krachtige storm ?ver het stadje, gelijk over het geheele land, had gewoed, Is BliJkzijl te 11 uur des avonds verast door een windhoos die groote schade aanrichtte. Van tal van hul zen werden dakpannen afgerukt, die soms el ders weer door ruiten naar binnen sloegen. Boo- men, schoorsteenen en zelfs enkele gevels wer den vernield, zoodat de' brokstukken over de straat vlogen. In den loop van den dag reeds heeft men een aanvang gemaakt met het op- rulmingswerk. Dekkleeden werden per auto uit Haselt gehaald om zooveel doenlijk regen en wind buiten de beschadigde hulzen te hou den. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Er was een sterke politiemacht op de been, welke nauwlettend toezicht hield, dat zich geen incidenten van ernstlgen aard konden voordoen. Wegens verspreiding van verboden lec tuur werden niet minder dan 26 personen aangehouden, die in den loop van den avond nadat aan het bureau Overtoom proces verbaal tegen hen was opgemaakt, op vrije voeten zijn gesteld. Jubileum. Zaterdag herdacht de heer W. Sletses den dag da't hij 25 jaar geleden bij de firma Sluis en Groot In dienst trad als cor respondent In de vreemde talen. In het privé kantoor der directie werd de jubilaris bij mon de van de heer Groot gehuldigd, waarbij het gebruikelijke couvert werd overhandigd. Na mens het kantoorpersoneel werden hem een bureaulamp en stoel aangeboden. Te ongeveer half vijf Zondag heeft de po litie van het bureau Overtoon, na den ge heelen dag te hebben gedregd, het lijk opge haald van den 18-jarigen scholiei- 8. F. Moll, die Zaterdagmiddag bij het ernstige ongeluk op de Nieuwe Meer was verdronken. Het stoffelijk overschot is naar het Wllhel- tnina-Gasthuls te Amsterdam vervoerd. Kerk bericht MAANDAG 8.15 uur vrouwencongregatie. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG 8.15 uur Jongens-congregatie. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg; 815 uur Mannen congregatie. ZATERDAG 11.30 uur biechthooren voor de kinderen; 4 uur voor de overigen; 7 uur rozen hoedje. ZONDAG de HH. Missen te kwart voor zeven, acht uur, half tien en te kwart voor elf de Hoogmis. Centrale Recherche met een aantal rech*- cheurs huiszoeking gehouden in het gebouw - I van het Plaatselijk Arbelds-Secretariaat. ^7 Men vermoedde hier de aanwezigheid van een groote partij antl-Duitsche biljetten, die men in de omgeving van het stadion wilde ultgeven. De politie trof hier werkelijk dezen voorraad aan. Alles werd In beslag genomen én met een polltle-auto naar het hoofdbureau overge bracht. I Verkooping Ten overstaan van Notaris Th Jansen alhier werd ten behoeve van de plaatselijke Boerenleenbank publiek geveild: 1. Een woonhuis met erf aan de Noordzijde d. Dorpsweg te Grootebroek. groot 3 A. 48 c-A. Kooper KI. Prins Szn. koopsom 1 4060.—. 2. Bouwland en water genaamd „Molenland” onder Grootebroek aan en ten noorden der Spoorsloot en aan en ten Oosten der Nleuwe- sloot. Combinatie perceelen 2 en 3 groot 54 A. 10 c-A. Opgehouden. 4. Bouwland en water: genaamd „Straat- landje”. Combinatie perceelen 3, 3 en 4 teza men groot 79 A. 76 c.A. Opgehouden. 5. Bouwland en water: genaamd „Nleuwland” onder Grootebroek, groot 59 A. 53 c.A. Kooper P sijm Kzn. alhier. Koopsom f 2490. 6. Bouwland en water genaamd: „Nleuw- landje" groot 74 A 97 c.A. Kooper P. O. Slag- ter, Lutjebrcek. Koopsom f 3300. 7. Bouwland en water genaamd „Sterntje” ten Zuiden van de Togt, tusschen de Prinsen- De offlcieele uitslag van de stemming voor de definitieve candidatenlijst In den Prov. Staten-kieskring Velsen is als volgt: 1 Dr. E. A. M. Droog, Heemstede P. Heilker, Hoofddorp. J. P. Nyssen. Santpoort. P. C. van Wees. Nw. Amstel. C. P. J. Maas, Velsen. H. J. Kuiper, Haarlem. H. H. Meyer, Velsen. J. A. Straman, Ouderkerk Aantal stemmen politiek advies 2260. Af wij- 18 Febr. 1935. Aangevoerd werden: 3000 K.G. Peen 0.70—1.00. 6000 K.G. Roode kool 300—6.20. 2.70—4.50. 22000 K.G. Gele kool doorschot 1.00—1.10. 30000 K.G. Witte kool 0.70—0.90. 10000 K.G. K.G. Uien, gele uien 1302.10, Grove 2.102.30, Gele drielingen 0.70—1.00. 850 K.G. Bleten 0.60—090. HOORN. 16 Febr. Veemarkt. 3 nuchtere kalveren 2.006.00, 20 schrammen 16 0024 00. 22 biggen 8.0014.00. 2 schapen 12.0015.00. Handel matig. ENKHUIZEN, 16 Febr. Vlsch. 4 vaartuigen met 950 pond Z.N Bot 14.516 cent per pond. ENKHUIZEN. 16 Febr. Coöp Bloemenveiling „Bloemenlust” Le Nótre 1517 cent. Bartlgon 1315 cent. Pltt 1416 cent. Narcissen 1214 cent. Prins van Oostenrijk 1416 cent. Murillo 1011 cent, Elizabeth 1820 cent. Yellow 1713 cent, Anemonen 1118 cent. v. d. Hoef 1519 cent, Freesla 1621 cent, La Reine 79 cent, Moore 912 cent. LEIDEN, 16 Febr. Botermarkt. Prima fabrleks- boter (contr.) 1.60, prima boerenboter 1.481.55 per kg. Aanvoer 290 kg. Handel kalm. LEIDEN Turfmarkt van 11 16 Febr Aanvoer 120.000 lange turven, prijs 8.009.00 per 1000 st. MAKKUM. 8 Febr. Vlsch. 1800 pond Z.N. Bot 12.(B12.50 per 100 pond. 20 tal komharlng 2.90 2.95 per tal. NOQRD-8CHARWOUDE. 18 Febr. 2700 kg. uien: Drielingen 0.800.90. Uien 1.80—1.90, grove Uien 2.10. 7500 kg. Kroten 40—80 cent. 600 kg. Roode kool, doorschot 2.903.90. 13600 kg D. Witte kool 70 cent. 1800 kg. Gele kool 1.00, ld. doorschot 1.20. OUDEWATER, 18 Februari 1935. Kaasmarkt. Aanvoer 7 partijen, 315 stuks, 1575 K.G. 2e soort 1617.50. Handel matig. Tijdens den wedstrijd hebben over het Sta dion een aantal ballonnetjes gedreven, waar aan doeken met anti-fascistische opschriften warén bevestigd. Voorts Is door de politie proces-verbaal op tegen ongeveer begin van den wedstrijd plaatsen aan den man trachtten te brengen. Zondagmiddag omstreeks drie uur leed een motorrijder, O. Kuiper genaamd, oud 47 jaar en woonachtig te Oudendijk, op den Purmeren- derweg te Beemster vlak bij Purmerend, toen hü een wandelaar. Tom genaamd, uit Kwadijk, aanreed. Aangezien niemand het ongeluk beeft zien gebeuren, kan omtrent de oorzaak niets naders worden gemeld. De wandelaar was op slag dood, de motorrijder is ernstig gewond door de Roode-Kruiscolonne van Purmerend naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht. De toestand van den motorrijder 1» ernstig^ Hij kon geeü verklaringen afleggen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2