Duitschland wint met 3-2 het Techniek tegen enthousiasme <s n I nt is! Eervolle nederlaag van Nederlandsch elftal „Sieg Heil!” GEHEEL VERSCHILLENDE SPEELHELFTEN ZWAKKE EERSTE HELFT VAN DE ORANJEPLOEG ’MhAKVkG 18 FEBRUARI 1935 Duitschland leidt i*- Vente valt uit Duitsche voorsprong vergroot De tptleri Tioeede helft De Duitschers ONZE AANVALLERS IN ACTIE Oordeel over spel en spelers Een dubieus doelpunt besliste De Duitsche doelman Buchloh tracht het leder weg te werken tt>rv ijl Vente en Smit op hem toestormen Beide elftalli n tijdens het spelen van de volksliederen voor den wedstrijd Werd het beslissende Duitsche doelpunt in buitenspel- positie gescoord? w ÏB Reeds 7 minuten na het begin had den de Duitschers een 20 voorsprong, die echter in de tweede helft werd teniet gedaan a HM -IRI.I) .1 hl MPI K SCHIEDAM Vente on Smit teniet «r voor was. debacle liet en >1. een van iO n. op van de voorsprong Van Diepenbeek spreekt r Vervolg op de volgende pagina) der de f sieve Zweedsche De AJacied stonden de volgende Smit gebruik Homann Duitschland Je lereniie* een die rechterbeneden- De linkervleugel Van GelderSmit was het beste deel der Nederlandsche voor hoede en van Oelder. welke laatste den bal voor het Duitsche doel had geplaatst. Weer was het de linksbuiten, die kort daarop goed werk ver richtte, waardoor Smit in de gelegenheid werd gesteld de partijen op gelijken voet te brengen. Het was weer als vanouds, volle trams, druk taxigerU en een bijna onafgebroken stroom van auto’s en bussen. die voortreffelijk door de ver keerspolitie gedirigeerd in een flinke vaart op het Stadion afstoven. voor sprong der Duitachers. L Koblerski Fortuna) elkaar. Nederland: Anderiessen (AJax) Bakbuys Buchloh (Sjieldorf) Bakhuys bracht den bal aan het rollen, maar reeds onmiddellljk bleek, dat de Oranjeploeg het hard te verantwoorden sou krijgen. De Dult- schers namen het initiatief over en Heten di rect een overrompelenden aanval zien, die ech ter door van Run werd gebroken. positiespel, in de edele Zoo werd de Hollandsche nederlaag een feit. Dat de oranjeaanvallers. die een half uur lang vergeefs hadden getracht het leder voor de derde maal langs Buchloh te krijgen, dit ook tijdens de laatste minuten niet meer wisten te bewerkstelligen, lag in de lijn der verwachtin gen. Zoo eindigde deze spannende en sensatio- neele kamp in een verdiende overwinning voor Duitschland. welke tevens een eervolle neder laag voor de onzen beteekende. een den \kl IIBOOM 1)1 KAA(. >•- ml >or m. an an L t k f n Ie k Daarbuiten was het naar het ons wilde voor komen drukker dan anders. Vooral viel op de groote politiemacht, die daar was samengetrok ken om aan alle begin van betooging van wel ken aard ook krachtig den kop in te drukken. Dit vertoon van paraatheid heeft zeer zeker preventief gewerkt en zoowel buiten als in het Stadion Is alles .zonder eenlgen wanklank verloo- Pen. zü o.a. 50 en en a. 8 04 Prima llIT DE SPORTWERELD rL Na de hervatting bleek echter, dat de onzen zich nog lang niet gewonnen gaven. Er was een andere geest vaardig geworden over d- onzen en toen na 4 minuten het eerste tegen- punt kwam, keerde de hoop terug. Nog geen vijf minuten was de tweede helft oud of de inset .had plaats van een buitenge woon uitgebreide serie van zeer krachtige Hol- landsche aanvallen. Er was slechts een vonk noodig om het kruit der oranjemannen te doen ontbranden. Deze vonk kwam na zes minuten spelen in den vorm van een bijzonder fraai doelpunt van Bakhuys, na goed werk van Smit Was hier werkelijk van een buitenspelgeval sprake geweest? Ongetwijfeld volgens het over- groote deel der Hollandsche supporters wel. Van onze plaats konden wij dit niet duidelijk zien. De schijn was er in elk geval. Scheidsrechter Olssen stond er dicht genoeg bij om de situatie te kunnen overzien. Vast staat dat de indruk bij het meerendeel der toeschouwers versterkt moet zijn door het feit dat de Hollandsche ver dedigers een moment bleven staan. Dit moment was echter groot genoeg om Homann een meter of vijf voorsprong te geven. Zij, die op dat oogenbllk buitenspel constateerden, hebben het in elk geval niet bij het rechte eind gehad. Verkeerde Homann. op het oogenblik dat hij den bal kreeg aangeg^ven werkelijk in buiten- spelpositie, dan is dit in elk geval geen kwestie van meters geweest. Oramllch (Eintracht) Stührk EtmsbUttel) Van Run (P.S.V.) Van Heel (Fejjenoord) Van Gelder Even later raakte Smit bij een doelworstellng geblesseerd, maar het bleek niet van ernstigen aard te zijn Vente moest echter spoedig hierop het veld ruimen, waarna Drok (R FC.) het elftal completeerde. ZieUnakl (Union) Busch (Duisburg 99) De vlaggenkwestie. het vlaggenprobleem als men wil. waarom het publiek zich inmiddels wat drukker maakte dan de -officials, was op practisphe wijze opgelost. Van den grooten, ook van bulten af zichtbaren viaggenstandaard bo ven het standen bord, woei de Nederlandsche vlag, geflankeerd door de vlag van den Duit- achen voetbalbond, een heel onschuldig groen gekleurd dundoek en de vlag van den KNVB Aan den voet van den Marathontoren waren van bulten af niet en van binnen uit wegens het kleine formaat nauwelijks zichtbaar de zwart-wlt-roode. de hakenkrulsvlag en de Ne derlandsche driekleur geplant, zoodat dit deel van het probleem op heel nuchtere en kalme wijze tot oplossing was gebracht. Restte nog het spelen van het Dultschland- lied. Ook daarop wist de K N V B. raad. Toen klokke half drie de onopzichtlg-gekleede Duit schers, die hun adelaars en hun dikke stre- Jien-shirts hadden thuis gelaten en in een een voudig wit tricot waren gestoken, het spelers- kwartier kwamen uitgerend, kwamen tot ver rassing van velen meteen de oranje-baadjes aangehuppeld om zich keurig in de houding naast de hun volkslied met den Hitlergroet aan- hoorende Duitschers te posteeren. Nauw waren de laatste klanken van het ..Deutschland. Deutschland Ueber alles", dat door de aanwe zige Duitschers krachtig werd meegezongen, verklonken of ons mooie gedragen „Wilhelmus van Nassauwe" dreunde tusschen de Stadlon- muren. opgevangen en duizendvoudig versterkt weergegeven door het als een man meezingende Nederlandsche publiek. Het muziekkorps van de politie het speelt meer, anders zou men nog kunnen denken, dat dit als reserve van de toch al danig sterk ver tegenwoordigde politiemacht dienst deed speelde voor den wedstrijd en ook gedurende de pauze opwekkende marschen, die er de stem ming voor zoo noodig inhielden Voor het Nederlandsche publiek was dit in de pauze althans, met een achterstand van O2 niet geheel overbodig, voor de Duitschers, die in grooten getale met kleine rood-witte en haken kruisvlaggetjes een heel vak van het Stadion bezetten, behoefde dit in het geheel niet. De uit de Heimat gekomen bezoekers, die be zijden den Marathon-toren gezeten waren, sloe- B«n een band met de ..Kolonie”, die plaatsen boven de eere-tribune bezette en allerlei gemlit- liche deutscher Lieder als „Den ganzen Tag und hoch viel mehr". weerklonken. Een stukje Heimat in den vreemde. - Bouwen standaard motorjachten St Pl It HOI I AM). HOI I AMI-KKl ISI K Gedurende het resteerende deel van den speeltijd, dus langer dan een half uur. heeft de Duitsche kolonie op de tribunes min of meer in angst en vreeze geleefd. Opgestuwd door een halflinle, welke zeker tweemaal zoo goed speelde als voor de rust, werd de Hollandsche aanvals- llnie keer op keer in staat gesteld om tot het Duitsche doel door te dringen 1 Buchloh deed keurig werk en de Duitsche backs niet minder. Het verwachte Hollandsche doelpunt bleef ech ter uit. Na een vrjj langdurige periode van Hol- landsch overwicht, waarbij het niet behoefde te verwonderen dat de oranjemannen tenslotte eenigszins uitgespeeld raakten, kwam de be slissende goal aan den kant, waar men hem eigenlijk niet meer verwachtte. Het was Ho mann die. volgens velen In bultenspelpositle, den bal van korten afstand langs Halle schoot. Trappen, kortom er Maar we Malden ze niet en acht minuten voor het einde gebeurde het, werd de Duit sche zege een feit. Dat de talrijke Duitschers. die den strijd bij woonden zich niet onbetuigd Heten, van zelf en het zag er voor de Nederlanders niet erg fraai uit. Zou onze ploeg, die haar zelf vertrouwen blijkbaar nog niet teruggevonden had. zich heelemaal laten overspelen? De Duitsche verdediging wist althans voor- loopig wel raad met de Nederlandsche aan- We hadden lang stand gehouden, een ach terstand ingehaald, maar dit was blijkbaar voor onze, voor de helft kreupel geloopen ploeg te veel. Het is vanzelfsprekend dat in twee zoo sterk ulteenloopende speelhelften. de spelers op een enkele uitzondering na hun goede en minder goede periode hebben gehad. Voor de rust bleef het meerendeel der Hollanders beneden de ver wachtingen. Halle b.v. begon Ietwat onzeker, waaraan het voor hem al zeer weinig bemoedi gende begin wel niet vreemd zal zijn geweest. Ook van Run had een minder goed begin. Zoo zouden we kunnen voortgaan. Eigenlijk hebben voor de rust alleen aanvoerder v. Heel en van Gelder goed voldaan. AUe andere spelers Heten zich door de Duitschers overbluffen en bleven ver beneden de verwachtingen. In het oog loo pend was het falen van Vente, die echter spoe dig door Drok werd vervangen. De voornaamste redenvan deze vervanging zal wel niet blessure, doch het onvoldoende spel van Neptunus-man geweest zijn. Liever beoordeelen wij de capaciteiten Hollanders aan de hand van hun prestaties In de tweede helft. Dan verdient aUereerst Halle een pluim, die na de rust meerdere gloeiende kogels van de Duitsche voorspelers op een mas- wljze uit het doel gewerkt heeft. Ook v. Run was er na de rust weer prachtig in. hetgeen niet In dezelfde mate van zijn partner Diepenbeek gezegd kan worden, speelt vaak leis te onbesuisd, waardoor ook thans weer meerdere malen hachelijke situa ties voor het oranjedoel ontstonden. Bij spil Anderiessen was het verschil in zijn spel voor en na de rust misschien wel het meest opvallend. Aanvallend vinden wij hem altijd beter dan verdedigend. Waar na de rust Hol land het meest in den aanval was. kon onze spil zijn capaciteiten op dit gebied eerst recht ontplooien. Van Heel kan er zich op beroemen dat hij zelfs in de periode dat vrijwel onze ge- heele ploeg faalde, zichzelf bleef. Zijn clubge noot Paauwe plaatste tijdens de eerste helft on zuiver Hij heeft heel den wedstrijd door hard gewerkt en na de hervatting vooral blijk ge geven dat hij zUn plaats waard Is. De voorhoede van de oranjeploeg heeft on getwijfeld betere wedstrijden gespeeld dan gisteren. Dit is alleszins verklaarbaar. Voor eerst was Wels lang de oude niet. Zelfs toen na de rust een onbluschbaar vuur onzen aanval keer op keer In de richting van het Duitsche doel stuwde, viel Wels uit den toon Zijn voor zetten waren niet zoo zuiver als wjj dit van hem gewoon zijn, terwijl de Unites-man vaak Ben serie Duitsche aanvallen werd afge slagen. waarbij Halle zijn goede zien schot vallen, die slecht opgezet werden. De ballen werden bijna geregeld^te hard aangegeven en te ver mute—ggren geplaatst, waardoor de Duitschers steeds het leder konden retoumee- ren, voor er een der onsen aan te pas kwam. De Duitsche aanvallen werden wiskundig zui ver afgewerkt en gaven handen vol werk onze achterhoede, die echter thans, dan dikwijls met veel geluk, den meester bleef. Langzamerhand raakte het spel meer verdeeld, maar de Duitsche aanvallen bleven veel gevaarlljker, al moest dook Buchloh herhaaldelljk de handen uit de mouwen steken. Bakhuys werd zwaar bewaakt en daar Vente niet op volle kracht scheen te spelen, moest het bjj ons van den linker vleugel komen, waar Smit als blnnenspeler zeer veel werk ver zette en ook van Gelder zich niet onverdien- steljjk weerde. Een vrije trap door van Heel voor het Duitsche doel geplaatst, leverde niets op, waarna Kobiers- ki een fraai staaltje spel Het zien, alles passeerde en toen goed overgaf aan Conen. die echter voor zijn schot niet de juiste richting kon vinden. Een goed schot .van Vente bezorgde Buch loh heel wat moeite, terwijl Halle even la ter een zeker doelpunt voorkwam, door zich moedig t voor den aan stormenden co nen te werpen en den bal van djn voeten te rissen. De Duitschers Heven domdneeren, hoewel hun aanvallen zeker niet talrijker waren dan de Nederlandsche. Smit trachtte keer op keer onze voorhoede op gang te brengen, maar er haperde steeds iets aan het raderwerk, dat dezen middag niet op zijn volle toerental scheen te kunnen komen. Een angstig moment voor bet Nederlandsche doel kregen de duizenden toeschouwers te zien, toen Halle den bal na een ver en hoog schot door zijn handen Het gUppen, maar de corner, die hiervan het gevolg was, werd weggewerkt. Handig spel van Smit en Van Gelder had eemge enerveerende momenten voor het Duitsche doel ten gevolge. Eenige malen achtereen werd de bal ingeschoten, maar steeds stond een Dultsch been een Nederlandsch doelpunt ffl ttan weg. Het Duitsche doel werd eenlgen tijd belegerd maar succes voor de onzen, die steeds opnieuw lulde werden aangemoedigd. bleef uit. Na een half uur werd Zielinski vervangen door Janes, die op de rechtshalfplaats ging spelen, terwijl Gratnlich naar links verhuisde. Ook Anderiessen verliet toen het veld, maar nam spoedig zijn plaats weer in. Jammer was het. dat de scheidsrechter, toen de onzen den bal in vrije positie hadden, floot voor een Duitsche overtreding. De door onzen spil genomen vrijen trap leverde niets op. En de Duitsche collega kon veilig naar zijn blad seinen: „Noch elne Mlnut und der Deut sche Sieg 1st da.” Het bericht behoefde niet te worden her roepen. Der Sieg war da! Sieg heiL Het volgende oogenbllk zaten de gasten ech ter weer voor het Nederlandsche doel en toen van Run even aarzelde met ingrijpen, kreeg de handige rechtsbuiten Lehner gelegenheid afgemeten pass te geven naar Homann. met een hard schot in den hoek Halle passeerde (O1). Scheidsrechter Olsson (Zweden) Roh wedder (Elmsbüttel) MUnzenberg onschade- Hik maakte. Ook (Diepenbeek trad in deze periode den voorgrond. Nadat Wels dichtbij naast geschoten had, brak de rust aan met een 2O den indruk vestigde van niet geheel fit te zijn. Neemt men hierbij nog in aanmerking dat in eerste instantie Vente absoluut slecht was en naderhand Drok, hoewel hard werkend, toch mln of meer als een vreemde eend in de bijt fungeerde, dan kan men eerst recht nagaan, hoe moeilijk Bakhuys en Smit het hebben ge had. Gelukkig speelde v. Gelder zoowel vóór als na de rust een uitstekende partij. Smit was in de eerste helft ook heel wat minder dan wij van hem gewoon zijn. Daarna heeft hij zich uitstekend hersteld. Bakhuys had geen plel- zierigen middag, daar de Duitschers hem geen moment vrU spel Heten. Zij konden dit vooral aanvankelijk ongestraft doen, daar Vente hun niet den minsten last veroorzaakte. Het doel punt. het eerste van oranje, dat door Bakhuis werd gemaakt, was het fraaiste van den wed strijd. Halle (Go Ahead) Van Diepenbeek (AJax) B. Paauwe (Fejjenoord) Wels Vente (Unites) (Neptun.) (Z.A.C.) (Haarlem) (VUC) Conen (Saarbr.) (Benrath) Lehner (Schwaben) MUnzenberg (Alemannia) wij hebben den laatsten tjjd veel g^Jeaen over het ..Duitsche systeem.” Inderdaad speel den onze tegenstanders van Zondag in de W - formatle. Voor de rust ging hun dit wonderwel af. waarbij wij er echter de aandacht op wil len vestigen dat zij de W niet al te zeer rek ten. Steeds vond men toen vijf aanvallers voor ons doel. Spil Munzeberg bewoog zich geregeld tusschen de belde backs, doch de verdediging stelde zich een behoorlijk eind voor het doel op; dit In tegenstelling met de gewoonte van enkele Hollandsche ploegen, die vrijwel het zelfde systeem toepassen, doch dam steeds ang stig dicht op de eigen doeUljn opereeren. Na de rust werd de Duitsche ploeg meer tot ver dedigen gedwongen. In die periode huisden de binnenspelen vaak tusschen de kanthaUs, doch zelfs in die periode waagden de Duitsche backs met Inbegrip van den mldhalf zich toch steeds een behoorlijk eind bulten het eigen doelgebied. Voor de rust was het Duitsche spel af en herinnerde ons dit vaak aan het optreden van Engelsche prof teams hier te lande. Na da hervatting moest de techniek der tegenstanders bet afleggen tegen het enthousiasme van onna ploeg. De beste Duitsche spelers vonden wij de belde backs. Ook de mldhalf MUn zenberg viel op. terwijl voor Koblerski en Roh- wedder de aandacht trokken, maar dan Conen. van wie zoo’n groote roep uitging. Homann. die twee doelpunten voor zijn rekening nam. bleek een goed schutter. Een der beste Duit sche halfspelers. Zielinski, werd voor de rust na een botsing met Backhuls. dusdanig ge blesseerd. dat hij vervangen moest worden. De Duitsche pers heeft den Hollanders vroe ger meer dan eens het verwijt gemaakt dat zij teveel van hun lichaamskracht maakten. Het is ons Zondag gebleken dat de Duit schers tot het Inzicht gekomen zijn dat een gepast gebruik van kracht, het spel ten goede volking weggeborgen of zoo opgerold, dat men er hoogstens een reclame voor een zeep- flrma achter vermoeden kon. Maar eenmaal in het Stadion werden de em blemen. hoofdzakelük In zeer klein formaat we zagen maar één Hakenkruis van wat grooter kaliber ontplooid. Vriéndelijk wuifden zjj ermee naar de land- genooten aan de overzijde de kolonie in Holland die op haar beurt dezen groet uit de verte zóó beantwoordde, dat geen mensch, hoe hij ook tegenover het regiem moge staan, daaraan aanstoot zou hebben kunnen nemen. Wat praten wij eigenlijk over politiek, ter wijl het nergens anders over gaat dan over sport. Hier Is gevoetbald en het staat als een paal boven water, dat Duitschland beter voetbalde dan Nederland. Merkwaardig was het wel. dat de Duitschers door hun overrompelend spel In de eerste tien minuten van de eerste helft een niet te on derschatten voorsprong verwierven. En of het geluk ermee wilde spelen, onze Oranje-mannen maakten ook In tien minuten twee goals. Hollanders kunnen niet enthousiast zijn, maar Nederlanders kunnen dit wel. Heel ons land, al onze provincies, van Noord tot Zuid, hadden bezoekers geleverd. Ze waren er uit alle streken. En ze hebben ons Wilhelmus meegezongen van gansener nar- te of ze Tukkers ware nof Bra banters of uit Limburg kwamen. Allen hebben ze en ditmaal prachtig ons Wilhelmus gezongen, allen hebben ze ge juicht toen de stand gelijk werd, ..Sieg Heil” brulden de Duitschers. toen het bjj de rust O2 stond. Verstomd waren ze toen het. tien minuten na rust 2—2 werd. De Hakenkruis-vlaggetjes ver dwenen, Duitsche uitroepen werden niet meer gehoord. Twee-twee. Hadden we het zoo kunnen houden, het zou mooi, meer dan mooi geweest zjjn! „Es hat nicht sollen sein.” Een kwartier kan lang zijn, leder, die zich zijn schooljaren herinnert, zal nog weten dat de zwaarste minuten van den dag de vijftien wa ren. die de klok nog maken moest eer ztj vier uur kon slaan. Een dergelljk ..zwaar" kwartier hebben dui zenden Zondagmiddag doorgemaakt, duizenden hebben verzucht: Als ze het nu nog maar hou den I Zoo is het ook: als we het gehouden hadden, die twee-twee. dan hadden we al ruimschoots voldoende gehad. aan zjj het toestand plaatsen. koppen, was geen onderdeel voetbalkunst, dat de Duitschers niet beter onder de knie hadden dan de onzen. Anderiessen kopte en trapte den bal voor de voeten van een tegenstander, Diepenbeek en neemt u maar één van de overigen, deden precies hetzelfde, wanneer ze althans het bruine monster niet over de outlljn werkten, terwijl de Duitschers als maar goed trapten en steeds maar op dc Juiste plaats stonden. Ja. wij kunnen het ons volkomen indenken, dat vrijwel niemand van de 35.000 toeschouwers bij de rust iets anders dan een sprekende overwinning voor de gasten verwachtte. Dat de Duitschers tenslotte nog blij mochten zijn, dat zjj meester van het ter rein bleven is één van de geheimen, welke het voetbalspel Juist zoo interessant maken Men moet dit gezien hebben om zich een en ander goed te kunnen realiseeren. De Duitschers begonnen over alle Unies te domlneeren. De Hollandsche ploeg werd door het zuivere spel der tegenstanders finaal over rompeld. Voor Van Run en Diepenbeek kans hadden gezien een bal behoorlijk weg te trap pen en nog voor Leo Halle zjjn handen uit le mouwen had kunnen steken, tenzij dan om den bal uit het net te grabbelen, stonden de gasten met 2—0 vóór Een fout vair Van Run en oogenschjjnlljk nog een tweede zwak mo ment van onze verdediging mochten er de oor zaak van schijnen, doch het was vooral het overrompelende spel van de tegenstanders, dat hun dit niet te onderschatten voordeel had ge bracht. Of nu werkelijk de oranjemannen lood In de schoenen hadden, dan wel dat dit zoo scheen door de groote superioriteit der Duitschers, het zal wel een raadsel blijven Vast staat. dat onze tegenstanders een spel konden vertoo- nen, dat den besten toets der vergelijking met dat van de allerbeste continentale ploegen ke>r weerstaan. Steeds weer zat het zwartwitte vijftal voor het Hollandsche doel en toen ein delijk de rust inging met denzelfden voor sprong. dien Duitschland zich reeds binnen de tien minuten had verworven, kon men In het Hollandsche kamp zeker min of meer onder den indruk zijn, doch in elk geval niet onte vreden Men dient dit goed voor oogen te hou den om uiteindeltjk te kunnen concludeeren. dat de overwinning voor Duitschland toch niet onverdiend was. Dat de verwachtingen voor de tweede helft, gezien het vertoonde voor de rust, niet bijzon der hoog gespannen waren, laat zich licht ver klaren. Wat heeft echter het Hollandsche spel In de tweede helft een voldoening geschonken. Het begin na de rust was wat schuchter. Al ras bleek echter, dat de oranjespelers In d' pauze nog iets anders hadden gedaan dan li monade en thee drinken Men had daar in de onderaardsche gewelven van het steenen Sta dion stoute plannen gesmeed. De huid zou duu: worden verkocht. Deze hoekschop leverde niets op en van het feit, dat de onzen ver opgedrongen waren, maakten de Duitschers gebruik om er vliegens vlug van door te gaan. De verdediging Het zich verrassen en toen Koblerski epn door Co nen naar voren geplaatsten bal doorzette, liep Halle even te laat uit. waardoor de Duitsche rechtsbuiten zijn kans schoon zag en na acht minuten spelen den voorsprong vergrootte (0—2). komt pe uitstekend getrainde afgezanten van het derde rijk konden ditmaal tegen een stoot}* en wisten er zoo nu en dan ook een te geven. 9 De grens van het geoorloofde overschreden zj) echter hoogst zelden. Trouwens, ondanks de spanning, Is het een absoluut faire strijd geweest. zich van Er was nauwelijks een minuut gespeeld en Duitschland had reeds de leiding. Het moreele effect van dit spoedige succes van de gasten was natuurlijk heel groot. De Duitschers kre gen thans de gelegenheid rustig en weloverwo gen hun spel te ontplooien Bjj onze ploeg verdween het zelfvertrouwen en vooral de ver dediging scheen er een oogenbllk heelemaal uit te raken. Er werd maar In het wilde wegge trapt waardoor zeer gevaarlijke situaties ont stonden. Zoo plaatste van Run eens vlak voor doel den bal voor de voeten van Homann. maar deze Duitscher werd hierdoor blijkbaar zoo verrast, dat hij den kans niet wist te benutten. Op het Duitsche doelpunt volgde een felle Nederlandsche tegenaanval, maar tegen de ste vige Duitsche verdediging kreeg onze voorhoede, waarin het ook geducht rammelde, geen kans. Na een goeo door Smit vrjjgespeelden bal. kreeg van Gelder een kans, maar hij schoot tegen den uitgaloopen Buchloh. Een ooften- blik scheen het. dat de Oranjeploeg er wat be ter inkwam, maar weldra brachten de Duit sche aanvallers HaUe’s heiligdom weer in ge vaar. Toch bleven de onzen moedig volhouden en van Gelder loste na een pass van Smit een hard schot, dat Buchloh slechts met moeite corner kop werken Het Nederlandsche elftal heeft gisteren met 3-2 van Duitschland verloren, dat reed* na 7 minuten een 20 voorsprong had, die even wel in de tweede helft door doel punten van Bakhuys en gedaan werd. Zeven minuten het einde bezorgde Homann met een dubieus doelpunt den Duitschers de overwinning. Bjj den toss bleek de Duitsche aanvoerder «oed geraden te hebben en hij koos den dwars over het veld staanden wind schuin In den rug. Toen de Zweedsche scheidsrechter Olsson precies om half drie het sein voor beginnen «af stonden de volgende elftallen tegenover Wü hebben nog zelden een wed strijd gezien, waarin het beeld van den strjjd in de beide speelhelften zoo sterk verschilde als dit gisteren in het Olympisch Stadion het geval was. Het Oranje elftal nam den hand schoen op tegen een team, dat ge durende de eerste helft van den strijd zóó sterk superieur was. dat het vaak wel scheen of het eind resultaat een Hollandsche zou worden. Zoolang ze in de stad liepen waren de pa pieren hakenkruis-vlaggetjes doorn in het oog van een bepaald deel van Amsterdams be-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 9