STADSNIEUWS JONGELUI WLI HEBBEN FKIMA MEUBELEN VOOR WEINIG GELD UITSCHUIFTAFELS 7.40 Alkmaar, 19 Febr. Agenda R.K Vrouwenbond BEURS VAN AMSTERDAM Wisselkoersen I I I J Brouwer’s Meubelmagazijn y« DINSDAG 19 FEBRUARI 1935 Film EERVOL ONTSLAG BURGEMEESTER BELEEDIGD ARROND. RECHTBANK OFF1C1EELE MEDEDEEL1NGEH HINDERWET Beurs-thermometer De voorbeurs R.K. VOLKSBOND Sr. Francesca over de missie van Uganda DINSDAG 19 FEBRUARI 1935 EEN JAAKBEURSAVOND KON1NGIN-MOEDER- HERDENKINGSFONDS I I »-c I I 1 I W I J 2 VERHUIZINGEN ONDER GARANTIE Aanbevelingscomité van de „Alk- van het 1 1 B ijeenkomsten i Kaasdragers benoeming i l WOENSDAG 20 FEBRUARI Na „Tante Roosje” Betje” van 1 R Of A pothekeranachtdienst Voor de C.O.-leden Wijzigingen Uitdeelingslijsten dagen. als voren. Alkmaar te Molenkade 10. Be- Enkhulzen. K.J.M.V. St. George maar Vergadering Wit-Gele Kruis Nieuwe zaken voorz Vereenl- harteiykc Sr. Francesca vertelt niet Vorige Met weinig bezoek «loot Bestuursverkiezing werd mej. een I i F 11 Mej. M. Boom neemt afscheid als presidente Meervoudige strafkamer Uitspraken vorigen Zaterdag Inschrijvingen Handelsregister 1219 Februari 1935 Te Londen stortte een muur van een huis plotseling in. Negen personen, die zich in het huis bevonden bleven wonder boven wonder ongedeerd niet Hoi- ion4 94% 82 102% 101 39 43 149 ItJ vut vaat vast waarden vast i4Sh 135% 31% 139 170 92 83% 19% 12.90 31% (>N, 38% Droltwlch Leipzig 146 136% 31% 139% 8 b d n i i Overig had Castricum N.v. Bouw- en Exploitatie Maatschappij ,De Hom". Dorpsstraat 15. Limmen: M S. J. Schlldr. Riiksstraatweg B 81. winkel In rijwielen en reparatie-inrlchting. 138»/. 16 96% 4% 89% 64% 32% 4o»/. 227% 245% 101T4 94 82 102% 101»/. 39 172% 92 83% 20 1290 98% 113 70% 60% 70% 113 45 1% 1 Vergaderingen van organisaties als het Wit- Gele Kruis plegen nooit overdadig beeocht te worden. 't I' begrijpelijk, want, hoewel het werk der vereenlgtng ten volle waardeerende. laat men de leiding van de zaken gaarne aan het bestuur over p Misschien is dit standpunt nog zoo kwaad riet, al zou het enkel al hierom zijn, dat geen nam opge- 100’/, 38% 69 28»/. <40»/. 17 98 97 112 69% 60 70 112% 45 1% 7.19% 59.32% 9.75*/. 34.52 47.87% 32.15 57.15 36.15 1.47% 12.55 6.19% 20.22% 30 6% 39 nadat ge- 61% 1% 7% 4Jt ’A. 60% 62 1% 7% 4»A 59 e. i kraan wtjser C. I Paard J. B «loot H. Paard wjjzen Wee Nieuw aange •P J» to l 6»/. 17»/. 10%, 21% 3!% 14% 11% 90% o4 43% 46 Z28 244 106%’ 48% 69 28»/. I Pa I PU I 1 I an I ma I tul pli I Nie I Nie I Ka Bot bij J Lu Pu 2C D iloo I H Me H Mei gew C Kor A mat K Met t« A Mei J. H. mar nadt gerij A /«5J C. Nieu richt richt H. Nieu richt tone! C. Nieui richt richt! H. op Pi plaat A E. I denm denm J. 4 Paarc mark! ƒ126 Plaat; R 1 Nieu. Gemeente Radio-distributie kraam ƒ46.45 J. B 725 n J. I Krebb J I •loot •Port Terug naar het „St. Willibrord”- gebouw Vorige Slotkoersen. Heden GexeHenhuis: Jaarvergadering Wit-Gele Kruis Donderdagavond 8.30 uur. Het Wapen van Heemskerk: Breedst raat) Jaarvergadering R.K. Verplegingsfonds. Woens dagavond 8 uur. Paviljoen Kinheim: Jaarvergadering van de Hanze Donderdagavond 8 uur. 42 149% 163% BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ TELEFOON 3752 LAAT 183—185 t.o. R.K. kerk •9% 24% 11% Vorige Slotkoersen. Heden DINSDAG, 19 Febr. 7.22% 59.34 9-75»/. 34.51% .’47.89 32.30 37.27% 36.35 1.48,% 12.57/j 6.19 20.25 Woensdagavond zal ons medelid Age Wltt»- veen een lezing houden over de Verkenner*- beweging. Voor deze ongetwijfeld interessante causerie rekenen wij op aller opkomst. Tevens zullen dien avond eenlge belangrijke mededee- llngen worden gedaan. van een kleine vereenlgtng tot de grootste or ganisatie van Katholiek Alkmaar. (Applaus). Als bewijs van dankbaarheid voor hetgeen mej Kuiper als bestuurslid gedaan had. bood spr. haar namens de leden, een fraai Maria- beeldje op console aan. (Instemming). Ned. Staatsleen. prijshoudend Gemeenteleen. .prijshoudend Youngleening prijshoudend Philips vaat Unilever vaat Aku vast Koninklijke vaat H V A Rubber Tabak Amerik. tlonalen en internationalen handel Met een aantal lantaarnplaatjes illustreerde de spreker zijn uiteenzetting. Na de pauze besprak de heer Graadt van Roggen het groote belang dat de zakenman bij de jaarbeurs in dit geval de Utrechtsche heeft. Juist in dezen crisistijd komt het er zeer op aan zich goed te kunnen oriënteeren en voordeellg te kunnen inkoopen. De Jaarbeurs geeft daartoe alle gelegenheid De voordracht werd besloten met de vertoo- nlng van een vrij dilettantistisch opgenomen filmpje van de jaarbeurs, waarna de heer Hou- wing den spreker bedankte en de bijeenkomst sloot. Staataleeningen 4% Nederl 1934 3 Nederl ObUg 1% Oert. 4% Indië 1931 4 1934 Youngl (M. K-verkp Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert, Handel-Mfj. Indortrteën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Bertel’s Pat Nieuwe Philips Ned. Ford Indostr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel KennecoCt U. 8. Steel O. 8. Leather Intern. Nickel Stand Brands Mijnbouw Boeten Mijnbouw Alg. Exploratie Radjan* f Sbong fetroieuns Kou, Olie Gaboes eerlek Psudawa Het Amsterdamse!) gerechtshof bevestigde het vonnis van de rechtbank te Alkmaar, waarbij een drietal arbeiders, wonende te Oudkarspel en omgeving, veroordeeld werden tot een ge vangenisstraf van één maand ieder. Zij hadden het boerenblaadje „De Ploeger” verspreid, waarin een "artikel voorkwam, dat naar het oordeel van de Justitie, beleedigend was voor den burgemeester van Oudkarspel. De verdachten voerden als verweer aan. dat zjj niet wisten, dat de inhoud beleedigend was. De Procureur-Generaal Mr. Bauduin had eveneens bevestiging van het vonnis der Recht bank gerequireerd. De volgende dames en heeren hebben zich be reid verklaard zitting te nemen in het Aan- bevelingscomité Konlngln-Moeder-Herdenklngs- wezlgen en den spreker van den avond sprak zijn diepe teleurstelling uit over de ge ringe opkomst. Het bestuur van C. O. deelt den leden mede, dat het er in geslaagd is voor deze voor stelling een reductie voor de leden te verkrijgen. De C.O.-leden betalen on vertoon van diploma op ëlle rangen belangrijk minder Wij rekenen dan ook op een groote opkomst van C.O.-leden. De kaartenverkoop en plaatsbespreking begint reeds Donderdag a s. om 2 uur aan de cassa van „1 Gulden Vlies". «narkt ƒ280; Turkse b. r mensp %pt f ‘wame 4. V W 1 pi ta 4 Plaats De jaarlijksche collecte voor de Israëlitische armen wordt morgen (Woensdag) gehouden Wy willen deze inzameling gaarne bij onze lezers aanbevelen. zaal in Alkmaar het geheel gemobiliseerde le ger van leden zou kunnen bevatten. Soms echter is een iets betere opkomst toch wel ge-wenscht. Zooals nu bijvoorbeeld Het be stuur van het Wit-Gele Kruis strijdt een goe den. rechtvaardigen en misschien daarom juist zwanen strijd. Later, nu de leden eens toonen, dat zjj daarin achter hun bestuur staan! De jaarvergadering, hedenavond te half 9 wordt gehouden in het St. Josephgezeilenge- bouw Er is dus ruimte voor een zeer behoorlijk aantal leder. Bioscoop Harmonie„Bon autre Amöur', 7.30 uur. MÜZIEK Gulden Vlies: Operette „Goudhaantje en de Troubadour", door de zangklassen van Joh. Kul pers. Hedenavond 8 uur. De Unie: Concert door t trio Joh. v. Engelen, Simon Zeegers en Joh. Kramer. Woensdagavond 8 uur. Gulden Vlies: Concert door Ada Dassy, pia niste en chansonnière Vrijdagavond 8 uur. De apothekersnachtdienst zal in de week van van 17 tot en met 26 Februari worden waarge nomen door de apotheek van Mevr, de wed. P. A. F. Schouten, Verdronkenoord 131. Verspreider» van „De Ploeger” veroordeeld 1120—12.20; Brussel Fr. Kalundborg 14,20—15.20; Keulen D. Sender 16,50—17.40; Leipzig Beromünster 19,20—21,35; Boeda pest 21,3523,20; Kalundborg 2320—24.—. Hjn 4: Parijs R. 8.058.50; Droltwlch 10,35— 11.05; Lond. Reg. 11.0512.05; Droltwlch 12.05 1425; Lond. Reg. 142515,35; Droltwlch 15.35 —18,50; Lond. Reg. 18,50—1950; 19.50— 20.35; Keulen 20.35—21,50; 21.5022,5J; Lond. Reg. 22.50—24.—. Londen BerlUn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Het woord was hierna aan Sr. Francisca. Daar we onlangs uitvoerig over het werk van Sr. Francisca geschreven hebben, kunnen we thans volstaan met een kort resumé. Zij vertelde van de groote moeilijkheden der eerste zusters, die in 1902 naar Uganda trok ken en alle comfort moesten missen. Zij wees er op, hoe vooral door ziekenverpleging de sui ters het vertrouwen der zwarten wonnen en zjj daarna konden beginnen met de kinderen te onderwijzen. Lang stond zjj stil bjj het Uef- derlljk werk der zusters onder de melaatschen, van wie Uganda er ca. 30.000 telt. Zoowel uit geestelijk als uit medisch oogpunt is het werk onder de melaatschen een vruchtbaar en dank baar werk. Vele bekeeringen vinden plaats eu velen genezen, dank zij de zorgzame verple ging door de zusters, van de vreeselljke ziekte Dit ja ar hopen de zusters een derde melaat- schenkolonie te openen en vooral daarvoor riep Sr Francisca de hulp van de misslevrienden In. Tenslotte vertelde Sr. Francisca. die haar lezing met enkele frappante staaltjes Illustreer de, hoe de mlssle-overste, Mother Kevin, tn Holme Aal] In Noord-Engeland een speciaal noviciaat voor de Uganda-missie heeft geopend, waar EnRelsche. lersche. Amerlkaansche, Cana- deesche en Hollandsche meisjes worden opge leid voor de missie. Uit Holland meldden zlëh nog slechts enkele meisjes aan. doch Sr Fran cisca hoopt, dat dit aantal binnenkort zal toe nemen. Na nog het een en ander verteld te hebben ven de zwarte zusters, eindigde Sr Francisca haar interessant betoog met bede om gebed en sympathie voor haar missie. een serie mooie besloten. dank Voor gisteravond was door de drie midden standsorganisaties. te weten, de Katholieke, de Christelijke en de Neutrale, een speciale jaar beursavond georganiseerd, met het doel de be langstelling van den Alkmaarschen Middenstand op Ce wekken voor het nationale Jaarbeursin- stituut De bijeenkomst werd geopend door den heer Houwing. bestuurslid van de Neutrale vereenl- glng. De heer Houwing verwelkomde de aan- ---1 en tot 23. Bethl. Steel monteerde 1 1/2 tot 15 1/4 en voor Anaconda werd 5/8 hoogeren prijs, nL 1 7 pet. geboden. Van locale waarden kon Konink. lijke Olie 3 pet. verbeteren tot 141%. Philipslam- pen liepen 2<pet. op tot 230. H.V.A. 2% i 3 pet. - tot 172%173. Koloniale Bank 1% pet. tot 40 “fen Indische Bank 1% tot 70%. Voorts liep Am sterdam rubber 3 pet. boven gisteren uit tot 100. Unilever monteerde 1% tot 91. Aku steeg ruim 1 pet. tot 34, terwijl de Youngleenlng op pl.m. 39 onveranderd bleef. Nu de dollar op de nieuwe waarde gehand haafd blijft, trad voor het devies een reactie in van 1 A 1% ct tot 147—147%. Ponden stelden zich naar verhouding 2 k ct. lager op 718—720%. Smon Hendr. R.. koopman. Beverwijk. Hon ger beroep vonnis Kontongerecht Alkmaar, ter zajte overtreding art. 22 A en B Motor- en RUwlelwet. Vonnis f 60 boete of 20 Vrijgesproken conform den elseh. Adr. JoH. v. d. M., Den Helder, als voren, vonnis bevestigd. Joh. VI.. chauffeur, Alkmaar, vonnis bevestigd. Antje M„ hulsvj-, van Joh. D., overtreding pl. havenverordening, niet straf baar en ontslagen van rechtsvervolging Com de J., chauffeur, Hem, als voren, von nis bevestigd. Sch. de W., loopknecht, Helloo. Als voren. Vonnis bevestigd. Theodorus S.. koopman, Wervershoof, nietc voldoen aan ambtelijke vordering, ger beroep vonnis Kontongerecht Hoorn, f 20 boete of 12 dagen. Vonnis bevestigd, thans opgelegd f 5 boete of 5 dagen. Slotkoersen. Heden 10»/, 4»/, Gedeponeerd zijn de uitdeelingslijsten In de faillissementen van 1. H. Vermeulen, te Medembllk, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van nihil. 2. J. Borjeson, grossier te alkmaar. Uitkee ring 1.319 pet. 3. C. Leguit. handelsreizlger Uitkeering nihil. Het groote succes, slat het De BoerVan Rjjk-Ensemble 'met de opvoering van „Tante Roosje' in Alkmaar heeft gehad, is aanleiding geweest, dat dit gezelschap neg eens hier ter stede zal optreden en wej op Dinsdag 26 Febr.. 8.15 uur. in „t Gulden Vlies”. Nu zal ten tooneele gebracht worden 't gees- tlg-Hollandsch blijspel van Henk Bakker, derom met Esther de Boer—van Rijk hoofdrol. Aangezien belofte schuld maakt en alle toen aanwezigen aan mevr. De Boervan Rijk plech tig beloofd hebben een volgenden keer weer aan wezig te zullen zijn, verwachten wy voor ..Betje" een zeer groote belangstelling. De stemming was vanochtend zeer vast. Wall street was vanochtend verrukt over de uitspraak van het goudclausule-proces en uiteraard sym pathiseerde men ten onzent hiermede, waardoor over de geheele Unie belangrijke koersverbeterin- gen plaats vonden. De uitspraak was In eerste instantie ten nadeele van de Amerlkaansche re- geering, omdat de negeertng van de goudclau- sule niet grondwettelijk werd erkend, maar het Hoogstgerechtshof verbood de houders van re- geeringsobligatles geen extra betalingen te eischen, terwyi de dollars tegen de huidige waar den moeten verrekend worden. Biykbaar werd met deze laatste bepaling door het Hof rekenin gehouden met de tydsomstandigheden. welke als zwaarste factor moesten wegen, waaronder de regeering niet voor dit feit mag worden ge steld van een enorme staging van de federale schuld, naar raming met 40 pet. De particuliere ondernemingen worden van de handhaving der goudclausule vrUgesteld,* waardoor deze ook op haar beurt niet verplicht woren, haar schulden tegen de oude dollar-waarde te betalen, waar door ey er voor gespaard worden geheel ten onder te gaan, nu zM zich aan de huidige waar de van den dollar geheel hebben aangepast. Zap ontslaat, zoowel voor de regeering als voor par ticulieren een ware verUchting, die natuurlijk In Wallstreet tot uitdrukking kwam. Steels boekte hier vanochtend een verbetering van 1 3/8 pet. Spr. wenschte, zoowel de vergadering als de nleuwgekozenen geluk met den uitslag der bestuursverkiezing. (Applaus). Mej. Kuiper dankte de presidente voor de vriendeiyke afscheidswoorden tot haar gericht. Mevrouw Pedroli sprak hierna de scheidende presidente toe. Namens het bestuur en namens den heelen Vrouwenbond, dankte zy mej. Boom harteiyk voor het vele werk, dat «U gedurende zeven jaren voor de afdeeling had gedaan. Met den wensch. dat de Vrouwenbond moent bloeien, bood zy als bewys van dank namens alle Katholieke Alkmaarsche vrouwen mej. Boom een fraaie'vaas met tulpen aan (harte- lijk aplaus). Mej. Boom bracht dank voor de woorden en het huldebiyk. In de gisteravond door 'n circa 250 leden be zochte vervolgvergaderlng van den R. K. Volks bond werd met 134 tegen 113 stemmen beslo ten om na heropbouw van het gebouw „St. Wll- librord" aan de Oude Gracht dit wederom als vereenigingsgebouw in gebruik te sternen. Wanneer dit zal geschieden, kan nog gezegd wtorden. De tydelyke voorziening biyrt tot zoolang gehandhaafd De begrootlng werd met algemeene stemmen goedgekeurd. In gevolge het besluit van de vorige vergade- ring, zou het lid Buys geroyeerd worden, als hy zijn beschuldigingen aan het adres van den voorzitter niet zou intrekken Thans was van den heer Buys een schrijven ingekomen met de verklaring, dat hy zyn beschuldigingen Intrekt. Burgemeester en Wethouders hebben aan den heer T. Knegt op zyn verzoek eervol ontslag verleend als marktontvanger voor de vee week markten en als kaasdrager. In de vacature van kaa 'drager werd benoemd B Wehnes. thans noodhulp-kaasdrager. Collecte Israëlitische armen FAUTEUILS EN 4 STOELEN 18.50 enz. enz. VLOERBEDEKKING LINOLEUM VLOERKLEEDEN Heden zyn op de gemeen te-secretarie ter in zage gelegd verzoeken met byiagen van: 1. den heer C. J. Ranzyn, alhier, om ver gunning tot het oorichten van een klakblus- schery, met plaatsing daarin van een electro motor van 3 P.K., voor de aandrijving van een verplaatstbare kalkmolen, in het perceel Regu- Uerslaan nr. 15; 2 de N V. American Petroleum Company te 's-Gravenhage. om vergunning tot het uitbrei den van een petroleumopslagp^aats, door het byplaatsen van een electro-motor van 1% P.K., voor de aandrijving van een aftappomp. in het perceel Schermerweg nrè 70. Bezwaren tegen deze verzoeken kunnen wor den Ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op DINSDAG, 5 MAART as., voor- mlddags ELF UUR, en sclfrlfteiyk vóór of op dien tyd Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hy. die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake Ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar. 19 Februari 1935. P. H VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA. Secretaris. Het woord was hierna aan den heer Graadt van Hoggen. die begon met een inleiding van bijna een uur. over de jaarmarkten in de mid deleeuwen en de eeuwen daarna. Hy beschreef uitvoerig het karakter van die jaarmarkten, hun beteekenls. en verder de moeiiykheden en gevaren, welke de kooplieden van de middel eeuwen by hun bezoeken aan deze jaarmark ten moesten overwinnen en verduren. Uit deze Jaarmarkten ontstonden later de Leipciger Messe, als eenlgat overgebleven Jaarmarkt (beur») van Europa, diende als voorbeeld de jaarbeurzen, welke alle In de laatste jaren van den groeten oorlog en daarna werden gesticht; deze Jaarbeurzen namen al Medegedeeld werd hierna, dat mevrouw Wei- senborn als bestuurslid herkozen was en in de plaats van de dames Boom. Kuiper en Smal gekozen waren de dames Kuiper (van de Laat), Feyen en Admiraal. De presidente richtte zich hierna tot Kuiper, die thans had gemeend haar plaats aan een jongere kracht te moeten afstaan zy had zich gedurende de vele jkren, dat zy in het bestuur zat. doen kennen als een propagandiste, die er veel nieuwe leden ultkeerlngen. welke mogelyk waren dank zy de bygeworven; zy had de afdeeling zien groeien vrijwillige bydragen der leden, waarvoor oprecht dank werd gebracht. De St. Catharlnavereenlglng, afd. 8t Domi nions. verstrekte in ’n 70-tal gezinnen verster- kende levensmiddelen, o. a. 5400 L. melk en spoedig een belangrijke plaats in in den na- 1300 eieren, de afdeeling van St. Laurentius keurige jaarverslag; vanaf op lofwaardige wyze het tarlaat waargenomen en het bestuur betreurt het. dat zy zich wegens het vele werk, dat zy heeft en om studieredenen niet beschikbaar kan biyven stellen. Als bewys van dank voor het In het belang van den Vrouwenbond ver richte werk had het bestuur haar een vaas met bloemen gestuurd. (Applaus). De presidente deelde hierna m< de. dat aan mevrouw Smal namens het bestuur een dank- schryven was geznden voor het vele werk, dat zy als secretaresse had vefricht. Ook bracht spr. dank aan de dames der onderafdeelingen voor het ingezonden jaarver slag Biykens het hierna door mevrouw Van Dyk Molenaar uitgebrachte ftnancieele jaarver slag. bedroegen de ontvangsten, inclusief het saldo van f 337.68, waarmede begonnen werd f 1308.80; de uitgaven f 1281.60, alzoo een batig saldo van f 27.30. De presidente bracht mevrouw Van Dyk liar- teiyk dank voor liet keurig en overzlchteiyk ftnancieele verslag en ultte den wensch, dat het beheer van de kas nog lang in hare handen mocht biyven. zy deylde hierna mede, dat er wederom een aantal nieuwe leden geboekt was. waarna voor enkele overleden leden, waarvoor een H. Mis was opgedragen, drie wees-g“- groetjes werden gebeden. Ten slotte vroeg de presidente de belangstelling der leden voor d» Vrijdag door Pater Rothoff 8.J. in ’t Gulden Vlies te houden lezing over Lourdes, waarvoor kaarten verkrygbaar zQn by kap Van Steyn. Verdronkenoord, Zr. Koopman en mevrouw Kuiper op de Laat. Bergen: Café „Hllbrand” (eig. J. Boon). Dorpsstmat 25. Overgegaan aan: G. J. B. J. Nteuwendyk. Callan ttsoog: J. Toes, Groote Keeten, B 49, timmerbedrijf Overgegaan aan: T. Toes. Den Helder: Café „De Valk” (elg. J. van Weelde—Stinsl, Koningsplein 1. Overgegaan aan: J. G. San- derse. Limmen R K. Ondersteuningsfonds „St. Jozef", Rijks- straatweg B 57. Bestuurswyziglng. Noordscharwoude Onderling Hulpbetoon, stuurswyziglng. De Ryp: T Dammes, Tuinstraat 425. bakkerij Overge gaan aan: J. J. Honlngh. Lün 1: Hilversum. Lijn 2: Hulzen. LUn 3: D. Sender 8,05—10,35; Keulen 10,35— 11,20;* Kalundborg 12.20—14,20; 15,20^-16,50; 17,40—19,20; fonds: Tj. N. Adema. Hoofdredacteur maarsche Courant". N P Andriesma. Chef Redacteur »J4oord-Holl. Dagblad". S. W Amtz, voorzitter van de Kamer van Koophandel. 7-M- wD. M. Baar, Ned. Herv. predikant. Mr. T. G. Boerrigter. kantonrechter. Mejuffrouw M Boom Mr. wC. Bosman. Deken der Orde van Ad vocaten in het arrond. Alkmaar Ir. P. M Bosscher. directeur Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgietery. Mevrouw H. G. Broere-te Kiefte. Mr. dr. R. L. M Bromberg, voorzitter RK Ver. „Het Wit-Gele Kruis”. Mejuffrouw N. Carels, bestuurslid van den Armenraad Mevrouw M Cohen Stuart-Wichers. bestuurs lid van den Armenraad. G. A. Conyn. houthandelaar. Ds. J. Deetman. predikant Ned Herv Oem. Dr. J. Degenaar, voorzitter van de Alkmaar- •che Hulsartsenvereenlglng. G. Cr. Dun. Inspecteur L.O. A. K. Dykhuizen. geneesheer-directeur bet Centraal Ziekenhuis. M. Eecen. houthandelaar. A. v. d. Elburg directeur Hoomsche Bank Elema. voorzitter van de Alkm. Ver. Van Specialisten. Mevrouw A. M Eyma-Boeke,-voorzitster afd Alkmaar van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. A. Fledderus, directeur ambachtsschool D. J. Govers. lid van den Raad der gemeente Alkmaar Mr. C. A. de Groot, voorzitter der Ver. Ge zinsverpleging. Dr. J. Hemelryk. rector Gem. Gymnasium. Dr. Th. C. van Hilten. voorzitter Ver. v. Zui- gelingenbescherming Dr. J. G. Holsteyn. president van de Arrond Rechtbank Mr. E H. Hymans, officier van justitie der Arrond Rechtbank. V. P. Keysper. kaashandelaar. Mevr. J. M van Kmschot-Dorhout Mees, beschermvrouwe Alkm. Com. tot verkoop van den postzegel voor het Misdeelde kind A. W. van Kleeft voorz afd Alkmaar en omstreken van de Ned. My. tot Bevordering der Geneeskunst. Mr. A. Koelma, secretaris der gemeente. A. A. Koopal, geneesk. Inspecteur Centraal Genootschap Vacantlekolonles en Herstellings oorden. Dr. A. J. Korteweg, voorzitter Centraal Ge nootschap voor Kinder Herstelling»- en Vacan tlekolonles afd. Alkmaar. Ir. C. G. Krayenhoff-van de Leur, hoofding. Van den Rykswaterstaat. Ds. T. Kuiper, godsdienstleeraar Doopsgez. Gemeente. Dr. J. L. Klippers, rector R.K. Lyceum. Da. H. Makkink. godsdienstleeraar Evang Luth. Gemeente. J. H. Massink, directeur R.H.BB Ds. C. von Meyenfeldt, predikant geref Kerk. Mr. M Moens, directeur Landbouwcred bank. Mevrouw Offers-Rlnk P. A. Offers, agent van de Ned. Bank Dr. J. H. Pameyer. voorzitter Ver Witte Kruis. Dr. J. Postma, directeur Handelsschool Mej. ds. F. W. Rappold, predikante Rem. Ger Gemeente. E. P. Rengs. Deken van Alkmaar. J. Ringers, Lid v. d. Provinciale Staten v. Noord-Holl. Th. A. Ringen:, Directeur N.V. tot Expl. van Chocoladefabrieken. Mevrouw H. Ringers-Veen. ging Huisverzorging. G. van Slingerland, voorzitter der R.K Ver tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Le venskracht". Ds. J. C. Terlouw Ned. Herv. predikant. F. Tsrmaat, voorzitter van de Alkm. Ver. v. <1 Handeldryvenden en Industrieelen Midden stand P. J. C. van Toomenburgh, notaris Ir. D C. de Waal, directeur Crisls-Zuiveloen- trala afd. Zulvelcontróle. Ds. J. H. W Wamers, Ned Herv. predikant A. de Wolff, leeraar Israël Gemeente. we- in de De gisteravond in de Harmonie gehouden Jarvergaderlng van de afdeeling Alkmaar van den R K. Vrouwenbond, was zeer druk be zocht; zóó druk, dat vele stoelen moesten worden aangedragen en tenslotte nog vele dames zich met een staanplaatsje moesten te vreden stellen. Mej. Boom, die voor het laatst als presidente deze vergadering leidde, heette allen haf-telyk welkom, haar voldoening uitsprekende over zoo'n talrykr opkomst. In het byzonder heette zy welkom Sr. Francesca. Hierna deelde mej. Boom mede, dat zy nu zeven jaar deel uitmaakt van het bestuur sn nu volgens de statuten afscheid moet nemen als bestuurslid, zoodat dit de laatste vergade ring is. welke zy als presidente leidt. Steeds heeft 'zy met genoegen In het bestuur ge werkt en slechts noode neemt zy afscheid; zy vertrouwt echter, dat het den Vrouwenbond onder de nieuwe presidente heel goed zal gaan. Met dit woord van afscheid opende zy de vergadering. Aan het door mevrouw Palearis voorgelezen jaarverslag, dat door mej. Jas de Vries was geschreven, ontleenen we, dat het ledental steeds stijgende 1»; er hcerschte in het voorbye sar een opgewekt vereenigingsleven Aan den door Rector Vis gegeven apolo- getischen cursus namen 2 leden deel. Dank ij de opbrengst van den speldjesdag op het fees’ van Christus Konlng, kon aan een 80-tal le den een kerstgave verstrekt worden. De retraite voor vrouwen van werkloozen werd door slechts 8 leden bezocht. Mevr. M. SmalTönis ontslag als secretaresse en werd tydelyk volgd door mej. Jos de Vries Biyks het verslag van „Gezinshulp", aan 40 gezinnen f 529 uitgekeerd; 32 maal werd een uitkeering by geboorte gedaan. De totale uitgaven bedroegen f 1,248 23. terwyi het Jaat voor deze onderafdeellng sloot met een na- deelig saldo van f 55 96 De onderafdeellng „Weduwensteun" deed 4 verschafte deze hulp aan een 90- »1 zieken en verstrekte 6149 L. melk en 3185 eieren; aan 26 gezinnen werd een toeslag verleend, terwyi aan kraamvrouwen 32 maal 'n middagmaal weid verstrekt. De Mariavereeniging dreigt door gebrek aan belangstelling te verdwynen; er Is nog slechts een bestuurslid overgebleven. Onder applaus der vergadering bracht de presidente dank aan mej. Jos de Vries voor het October had zj, drukke secte- Oontlnentai OU Shell Union OU Rabber A’dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Bllau V I. G. O. Allied Ipterccutln.' Rubber e Scheepvaart Java Oh. Japaa Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie 8aiker H. V. A. Jav. Cultuur N L 8. U Vorstenlanden Action» Idem Tabob Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Speorwegsa Union Paclfio Wsbaah Erie e eaaaaaeeegaaai Kansa» Olty Booth South. Rallw Chic. MUa MaxweU L. Or. Nominaal Met de vertoonlng van lichtbeelden, werd de avond mevrouw Pedroli een woord van bracht had aan 8r. Franceeca vboor haar leersame en interessante lezing met lichtbeel den. Sr. Francesca vereocht ms nog langs deaen den Vrouwenbond harteiyk dank te brengen voor de sympathie en de medewerking, welke ?y gisteravond voor haar missiewerk mocht onder vinden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 10