Een woelige zitting van de Belgische Kamer het geheim van DE 7 WIJZERPLATEN DE ENGELSCHE KAPERS br. MARKTEN SOCIALISTISCHE MOTIE VERWORPEN HA UPTMANN IN HOOGER BEROEP bouwtentoonstelling EN -CONGRES WOENSDAG 20 FEBRUARI 1935 VOOR DEN POLITIERECHTER Strafzitting «ten Groslijst Kieskring Amsterdam RECHTSZAKEN 'nst politie en consti- Advocaten-ruzie Een tegenspartelaar 'n Noodlottige rit RIJKSVISCH AFSLAG T WERKLOOZENVRAAGSTUK •u In de Zaanstreek STAAT VAN BESOMMINGEN DOOR AGATHA CHRISTIE (Worde vervotad» r, pU- r. Anders een 24 uurs- staking? Zyn eventueele terechtstelling thans vanzelf uitgesteld tot September of October Brandstichting door onvoorzichtigheid Twee doodvonnissen in Duitse hland DE A.S. PROV. STATEN VERKIEZINGEN Een onaangename nachtelyke ontmoeting ’n Domme boerenmartelaar in de penarie Te hoog aangeslagen als steuntrekker ARRONDISSEMENTS RECHTBANK :eulen Us R. Lond. Lond. Bero- Brus- K van Maandag 18 Febr. Eind goed al goed Pe socialisten vragen na verlof voor een betooging in het Sportstadion 1 Uw oprechte vriend A I I T7 A DrWIMk’Q °P blltd zlJn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen I? blJ levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door ÏT *7CA bij een ongeval met T? OCA bij verUes van een hane» /Al «I «r« AA 11 I w I-x O ongevallen verzekerd voor een der volgende ultkeeringen 1 f qJvFs" verlies van belde armen, belde beenen of beide oogen P O Vs" doodelljken afloop ZrfWe" een voet of een oc* AANGIFTE MOET. OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIE MAAL VIER EN TWINTIG UUR NA HET ONGEVAL f. het Kruis in de een lobal STOOMTRAWLERS Brx 1 630 56 770. la ze LOGGERS 105 680 143 4Ö0—40 van uit wed. PZIEK ’gelen, ravond na. De Texelsche reinigingsdienst had op 21 Juli 'n auto gehuurd van den chauffeur P. E. J. K„ doch door een vermoedeiyk gebrek aan het stuur reed men een wielrijder aan met helaas doodeiyken afloop. De eigenaar van den auto, die het vehikel zelf 2e hands had gekocht, werd IJMUTDEN, 20 Febr Ryksvischafslag. Tarbot 1.00—1.20 p. kg. Griet 13.00—26.00 p. 50 kg. Tong 0.601.05 per kg. Groote Schol 8.5012 00, mid del Schol 12.00—16.00. Zetschol 19 00—26.00, kL Schol 10.50—2100. Bot 5 00—7 00. Schar 8.00— 12 00. Tongschar 22 0028.00 per 50 kg. Rog 9 00 14.00 per 20 stuks. Vleet 2.903 20 per stuk. Pieterman en Poon 7.50—10.50, groote Schel- vlsch 33.00—26.50. middel Schelvisch 33.00— 26.00, kl. mldd Schelvisch 20.00—22.50, kleine Schelvisch 6.8030.00 per 50 kg. Kabeljauw 10.50 —28.00 per 125 kg. Gullen 5.20—18.00 per 50 kg. Leng 0.401.50 per stuk. Heilbot 0.65100 per kg. Wijting 2 608.50 per 50 kg. Koolvisch 527 cent per stuk. Makreel 15.00 per 50 kg. Versche Haring 3.904.00 per kist. K.W.; 780.—. orde en reeds eenlge malen ia veroordeeld. 14 dagen gevangenisstraf. Verdachte beweerde zich niet te hebben ver zet. maar haul zich laten wegdragen. HU werd daarop veroordeeld tot 14 dagen )J5— 1340 1520 1.50- 22,35 TRENTON (New Jersey), 19 Febr. (Ren ter). Hauptmann heeft booger beroep aan- geteekend tegen het doodvonnis bij het Hof van Appel van New Jersey, het hoogste ge rechtshof van desen staat. De behandeling zal waarschijnlijk 81 Mei beginnen. In de vergadering van het kleskrlngbestuur Amsterdam is voor de a.s. verkiezingen voor de Provinciale Staten de volgende groslijst vast gesteld: Mr. C. P. M. Romme, L. H. van Rooyen, O. F. J. Verbeek, H. H. Vulik, mej. Dr. J. HUlen, Mr. Dr. P. J. Wltteman, J. C. Evers, Ir. H. En gelen, Mr. A. J. M. Hendrix, Jac. Bloem, Mr. F. van W'ck en W. F. Brinker. De aftred.nde leden: Dr. M. P. van Spanje en P. J. M. Verschure zijn dus niet meer can- dldaat gesteld. dachten in de gelegenheid gesteld in de corridor te gaan pokeren en deelde Cornells mede, dat Arie hem na afloop van de fancy fair en ver loting, die in café wed. Visser was gehouden, had gevraagd, waar M. was. Voorts had hij den aanval en mishandeling van M. gehoord en ge zien, hjj had echter geen lust om tusschenbeide te komen en was weggegaan. De heeren Arte en Plet werden daarop weer binnengeroepen en werd hen de verklaring van den schlchtigen getuige medegedeeld. De heer Officier memoreerde nog eens de oorzaak en gevolg van den laagharttgen aanval. Bjj hem stond het vast, dat de belde verdachten ten volle verantwoordelijk waren voor hetgeen hen was ten laste gelegd. Lettende voorts op de ongunstige reputatie van verdachten, vooral wat betrof Arte P., vorderde de Officier ten slotte tegen leder der verdachten 3 maanden gevange nisstraf. Arte was teleurgesteld door dien hoogen eisch en beloofde tevens 'n ander en beter levenspad te kiezen. Ook Plet vond de straf te hoog. Volgde sluiting der behandeling en werd de uitspraak bepaald op as. week. raat): loens da t|e 11- niet on- /erd in is, op Uk- 'in- nde ml- im- ert. ari sen ich ral bij Kool 1.00—160. Idem doorschot 100—130 73.000 - 11000 Kg. Z 3ele 1700 Kg. kg. uien: .96. grove Anderzijds werd in de Nationale Commissie ran den Arbeid een overeenkomst bereikt be treffende het mijnwerkerspensloen, dat veertien dagen geleden aanleiding gaf tot een bedrei ging met algemeene staking in de mifn-lndus- trle. In de plaats van de verlaging van 5 tot U pCt, welke bij volmachtsbesluit werd inge voerd, is thans, om het deficit van 33 000.000 tra van het Nationaal Fonds van tnjjnwerkera- pensioenen'W dekken. beslóten tot een veria- glr|, welke slechts 300 frs. bedraagt, voor de pensioenen van 6000 frs. De Nationale Commissie heeft zich ook bezig gehouden met de kwestie van de werkiooze jongeren, d ws. de jongelingen die de school Na het gebruikelijke cafébezoek viel een der bezoekers, de heer Joh. Ger. M, op weg naar huis onder Eenlgerburg in handen van Arte P. en Pieter K, 'n paar notabelen van Harencar- spel, met wie het gewoonlijk beter is te drinken dan te vechten. Gezegd heer M, 'n landbouwer uit St. Maarten, scheen te voren de ontevre denheid dezer heeren te hebben opgewekt, door hen te irriteeren, hen voor de voeten te loopen, op de teenen te trappen en met bier te gooien. De aldus op stang gejaagde Harencarspellers besloten toen het hem betaald te zetten en ga ven hem van dik hout zaagt men planken, sme ten hem van de flets, sloegen hem bekant de hersens in met een gewichtig voorwerp, en trap ten hem in een wegsloot, waaruit het de blijk baar nog al stevig geconstrueerden heer M. ge lukte er weer uit te krabbelen. De heeren Arte P. en Pieter K. stonden voor dit ruwe grapje terecht en men had het zelfs noodlg geacht, de heer van Led de Hulse bosch, vermaard scheikundige en expert der Justide in moeilijke gevallen, als getuige te dagvaarden. De verdachten gaven wel toe, met M. ge knokt te hebben, doch zij ontkenden het slaan met 'n blerfleschje en ook, dat zij hem in t water zouden hebben getrapt. Wellicht was M. op een steen gevallen! M. erkende wel op den weg te zijn gevallen, doch daarop lagen geen steenent Voorts leverde Gerrit 'n flinke rekening in betreffende geneeskundige behandeling door dr. v. Hesteren, te Warmenhulzen, arbeidsverzuim, schade aan lijfgoederen en rijwiel, totaal plm. ƒ80. Gedurende het verhoor van Cornells B, *n 34- jarlg veehouder uit Harencarspel. die niet ge steld was op de aanwezigheid van Arte en Piet tijdens zijn verklaring, werden de heeren ver- Het beroep werd aangeteekend nadat rechter Trenchard het verzoek van Hauptmann's ver dedigers had Ingewllligd. om het protocol van bet proces te Flemington op staatskosten te laten drukken. Deze kosten zijn betrekkelijk zeer hoog. De eventueele terechtstelling is thans auto matisch uitgesteld tot September of October, daar bjj een bevestiging van het doodvonnis door het Hof van Appel van New Jersey een nieuw beroep kan worden gedaan op de recht bank voor gratiëverleenlng. Hauptmann heeft zijn tweeden verdediger Fisher gevraagd, om het fonds voor zijn hooger beroep volledig te beheeren. Fisher zou woedend geweest zijn, omdat Reilly met het aanteeke- nen van beroep nog wat had willen wachten. Fisher begaf zich bjj Hauptmann in de oei en kreeg toestemming om op te treden als eerste verdediger. Na eerst haar gehechtheid aan de tutte te hebben betuigd, heeft de Kamer met een meerderheid van 16 stemmen een socialis tische motie verworpen en de regeering haar vertrouwen geschonken. De verbodsmaatregelen blijven dus gehandhaafd, alhoewel de leiders ran de socialistische partij toch probeerden te verkrijgen, dat de betooging zal mogen door- tun in het Sport-Stadion te Heyzel nabij Brussel, dat Is opgerieht met het oog op de Brusselsche wereldtentoonstelling. Wordt, zooals men verwacht, ook deze be tooging niet toegestaan, dan zouden de socia listische organisaties tot een staking van 34 uur besluiten. De visscher Engel Gr., die reeds 6 jaar lang op ’n trawler wacht, was lang niet in zijn sas over de ondersteuning en nog minder ever een veroordeeüng tot 35 boete of 10 dagen ter zake strooperjj met behulp van een bran dende carbidlantaarn In de Bakkummer duinen. Van deze veroordeeüng was Engel In hooger beroep gekomen en verzocht alsnu 'n meer bil lijke straf. Maar de Officier, die volgens aiag- noee van Engel geen duidelijk begrip hïvfi van de armoe in een gezin met 10 kinderen, dat elf gulden per week steun krijgt en niet in een krot van een rijksdaalder wil wonen, toonde geen neiging wijziging te vragen en requlreerde be vestiging van het gewezen vonnis tegen deze recidivist. Een 27-Jarige „assuradeur". N. K„ geboren te Den Helder en wonende te Alkmaar, had zich on 21 December verzet tegen de agenten v. d. Brink en v. d. Valk, toen assistentie was verzocht van wege het Maatsch. Hulpbetoon, omdat de assu radeur zich ondanks de herhaalde vorderingen niet uit het lokaal wenschte te verwijderen. De heer K. stond heden te dier zake terecht en onderscheidde zich op de zitting door een op treden, zooals we In de rechtzaal niet gewend zijn. Hij had nog meegebracht ’n tweetal getui gen A décharge, die echter weinig ter dtscul- patle van den verdachte konden bij brengen. De officier begreep de waarde van deze ge tuigen evenmin en vorderde tegen den heer K.. die zich weinig stoort aan de maatschappelijke Op 7 Januari paradeerde op het zondaars bankje de 81-jarige C. H.. die op 4 Sept, op het zeestrand Je Egmond. aan Zee *n par- keertent had ..gevonden" en zoo vrij was ge weest deze vondst op zijn zolder te deponeeren. zonder er verder eenige aangifte van te doen. De Officier scheen met den ouden „strandvon der” niet veel op te hebben en requlreerde ’n maand afzondering in een parkeertent, die nooit onbeheerd wordt achtergelaten. De politierech ter kon het echter niet over zijn hart verkrijgen 'n tijdgenoot zoo maar pardoes naar de petoet te verwijzen en gelastte een rapport en uitstel der behandeling tot heden. De oude tentenver zamelaar verscheen dan thans ten tweeden male voor het voetlicht. Gelet op 's heeren Wlggers' weinig nieuws brengend rapport, dat overigens niet ongunstig luidde, werd H. veroordeeld tot 1 maand, doch voorwaardelijk met 4 jaar proeftijd. Conform eisch. nu door de Justitie aansprakelijk gesteld en door den Helderschen kantonrechter veroor deeld tot 125 boete subs. 40 dagen hechtenis 'er zake overtreding art. 6 M. en R.-wet. Aanvankelijk dacht men grove schuld ten taste te kunnen leggen, doch dit bleek niet houdbaar te zijn. Niettemin kwam de veroordeelde van tamelijk strenge vonnis In hooger beroep. Bevestiging van bet vonnis werd gevorderd. Waarde Caterham, Het spijt me, dat ik niet met u heb kunnen spreken. Ik dacht, dat ik het duidelijk hadjaten hooren, dat ik u weer wilde spreken na, mijn onderhoud met Eileen zy het '.leve kind was zich blijkbaar heelemaal niet bewust van de gevoelens, die ik voor haar koesterde. Zij was. vrees ik, zeer verschrikt. Ik wil haar op geenerlel wijze haasten. Haar metajczachtige verwarring was zeer bekoorlijk en ik draag haar nu zelfs een hoogere achting toe, daar ik haar jonkvrouwelijke terughoudendheid zeer waar deer. Ik moet haar tijd geven oen aan het Idee HALLE 19 Febr. (V. D.) De 33-jarige Franz Ilgensteln Is wegens moord op een 62-jarigen man ter dood veroordeeld. De cursussen voor de werklooaen te Zaandam lijn met 400 deelnemers begonnen. De motoren- leer had het grootste aantal deelnemers, nJ. 136. dan volgde de tlmmercursus met 100 en die voor radio met 90. Eerste Hulp bij Ongelukken heeft 60 deelnemers. Ook In* de andere Zaangemeenten gaat bet Bear wensch. De werkplaatsen in Wormerveer zijn nu reeds te klein. Er zijn onderhandellngen gaande om ertl gedeelte van de rijstpellerlj „Java" als werkgelegenheid in te richten. De werkloozen uit de Zaangemeenten be halve Zaandam komen te Wormerveer sa men, aj. 88 uit laatstgenoemde gemeente, 35 uit Koog, 30 uit Assendeift, 15 uit Zaandijk. 20 uit Warmer, 63 uit Krommenie en 16 uit West- zaan. In de geheele Zaanstreek gijn er dus ongeveer wO werkloozen, die aan den cursus deelnemen. Dit is veel, maar tegenover het totaal van WO werkloozen is het toch nog maar een be scheiden deel. Men zoekt ook reed* naar goede werkobjec- tan. Een aardig voorbeeld hiervan is het maken van vitrines voor de Zaandijker Oudheidska mer. een werk, dat anders om financieele Re denen niet sou kunnen worden uitgevoerd. Ook andere werk-objecten zijn In studie ge- Bomen. Men rekent er op, dat z|j die dat kunnen het Werkloozenfonds zullen gedenken. De 58-jarige ex-landbouwer Jacob K. uit Hoogwoud, thans armoe lijdend te Alkmaar, was omstreeks November failliet verklaard, doch zoo criant stom geweest omstreeks 5 November zekeren Jan Wever opdracht te geven 'n stuk of 5 koelen te verkoopen. De curator mr. Wynne, die bevond, dat er pl.m. 7000 schuld tegen een actief van duizend pop was, kwam tevens tot de wetenschap, dat de failliet de koelen en ook de opbrengst wederrechtelijk aan den boedel had onttrokken. De opbrengst, 730, had verdachte verstopt, ƒ450 in een doosje en 370 pop In de schoorsteenpijp. Ter zake deze fraude stond de gesjochte boer thans terecht, bewerende, dat hij met het geld van de koeien eenlge schuldelschers had willen voldoen, natuurlijk zulks met benadeelen van de minder bevoorrechte crediteuren. Na uiteenzetting der feiten, waarin hij de domme struisvogelpolitiek van den verdachte signaleerde, achtte de Officier het ten laste ge legde bewezen en requlreerde 8 maanden ge vangenisstraf. verlaten en geen werk kunnen leeren of krijgen. Er is gebleken dat het getal jonge werkloozen In België op 80.000 moet worden geschat, waar- van een derde meisjes. Er wordt overwogen In sommige industrieën, zooals metaal-lndustrie. electrlcitelt, papier etc. een soort van beurt-stelsel In te voeren, dat het werk zoodanig zou dlstribueeren, dat de jonge werkloozen de kans krijgen een beroep te leeren. De voornaamste redevoeringen werden ge houden door den leider der Belgische socialis ten VanderVelde, die de socialistische Inter pellatie motiveerde en opheffing van het be- toogingsverbod verlangde; en door minister president Theunls, die zich scherp richtte tegen de pogingen der socialisten, om de straat tegen de regeering te mobUlseeren. nu voortaan niet altijd meer hier zal komen, en mi) met allerlei vervelen, zooals hy dat gewoon was. Alles is ergens goed voor, zegt men. Heb je mijn jigger ergens gezien?" ..Een beetje golfspel zal myn zenuwen beda ren,” zei Bundle. „Ik speel met je om «en kwartje, Loraine." Een uur verliep heel vredig. Eensgezind keerde Het drietal naar het huis terug. Er lag een briefje op de halltafel. „MUnheer Lomax heeft dat voor u achterge laten, uwe Lordschap," legde Tredwell uit. .Jiy was zeer teleurgesteld te bemerkwn. dat u uit gegaan waart.” „Bundle, je hadt tbch wel wat duldeiyker kunnen zyn, vind ik.” L. „Hoe bedoelt u??’’ „Nu lees dit eens.” Bundle nam bet aan en las: De heer H d. Vr. te Harenkarspel had zich te verantwoorden naar aanleiding van het feit, dat hy op 25 December door groote on voorzichtigheid brand zou hebben doen ontstaan in zyn woning te Kalverdyk. Deze brand werd ontdekt door den arbeider De Vries en het ge volg was. dat 3 perceelen tot den grond toe afbrandden. Volgens dagvaarding was verdachte naar den zolder gegaan met een brandend pe troleumlampje. waarby het rieten dak in brand was geraakt. De timmerman had ook nog 'n pyp gerookt, wat ook niet in zün voordeel pleitte. Als getuige A décharge werd nog gehoord de expert David Luza. die als getuige A décharge meer kwaad dan goed deed en zich den toorn van den officier door zyn brutale crltiek op de dagvaarding op den hals haalde Hierop nam de officier den roekeloozen verdachte onder handen en requlreerde 1 maand hechtenis. Uitspraak conform. Voor de Architectuur- en Bouwtentoonstel ling, zoowel als voor het Bouwcongres van het Nederlandsch Instituut van Architecten (Se cretariaat te Hengelo), welke gehouden zullen worden van 10 tot en met 19 Mei in het R-AJ.- gebouw te Amsterdam, biykt de belangstelling zeer groot te zyn. Reeds hebben een «root aantel vooraanstaan de firma’s uit de bouwinductrle Mch van een plaats op de tentoonstelling verzekerd en uit aUes biykt, dat deze een Interessant beeld zal geven van de moderne bouwmethoden en de toepassingsmogeiykheden van de moderne ma terialen. Op het Bouwcongres sullen oju de volgende deskundigen voordrachten houden: prof. dr. J. J. van Loghem, Amsterdam; prof. dr. A- Fokker. Heemstede; professor Ingenieur J. A. Bakker, Delft; professor dr. C. Zwlkker. Delft; professor ir. J. G. Wattjes, Delft; dr. Ing. N. A. Halbertsma, Eindhoven; ir. L. Ch. Kalff.Eindhoven; ir. L. B. Huygen. Amers foort; Ing. E. A. van Genderen Stort, Den Haag; Prof. O. Graf, Stuttgart; ffM. O. Schweizer, Karlsruhe; prof. dr. Ing. A. Troche, Darmstadt; dr. Ing. H Seitz, Stuttgart; prof, dr. Ing. H. Maier Leibnitz, Stuttgart arch. A. Lurqat, Moscou, arch. Ing. R. Rothschild. Mi laan; arch. dipt. ing. A. Althammer, Neuwled. Deze. In de technische wereld zeer bekende persoonlijkheden zullen ongetwijfeld onderwer pen behandelen, welke de volle belangstelling verdienen, zoowel van den architect, den civiel, hoogbouw-lngenieur als van den ontwikkelden leek. MAINZ. 19 Febr. (V. D.) De "33-jarige Franz Josef Becker is ter dood veroordeeld wegens moord op een 68-jarige vrouw. Na dit afscheid, zonder plichtplegingen, snelde Bundle naar boven, zette een hoed op. deed haar bontjas aan en was gereed om te vertrekken. Ze had bevolen, dat de Hispano vóór moest gebracht worden. De reis naar Londen was zonder avonturen, behalve die welke gewooniyk veroorzaakt werden door Bundle's chauffeeren. Ze lieten den wagen in een garage staan en zy begaven zich oogen- bhkkeiyk naar de Zeven wyzerplatenclub Alfred deed open, Bundle baande zich zonder compli menten een weg lanfcs hem heen, moraine volgde. „Doe de deur dicht. Alfred," sei Bundle .Nu ben ik speciaal hier gekomen om je een dienst te bewijzen. De politie zit je achterna.” „O, freule." Alfred werd krytwlt. ,,Ik ben je komen waarschuwen, omdat je me laatst op een avend een dienst bewees,” vei volgde Bundle vlug. ..Men heeft een bewUs tot inhechtenisneming uitgevaardigd tegen myn heer Mosgorovsky en het beste wit je doen kunt is hier zoo vlug mogelijk weg te gaan. Ais je hier niet gevonden wordt zullen ze zich niet moe om je maken. Hier is tien pond dan kun Je ergens heengaan.'' Binnen tien minuten verliet een stamelende Alfred, vreeselyk verschrikt de Hunatanton- ktreet No. 14 met slechte één idee in zijn hoofd, daar nooit weer te keeren. „Dus dat heb ik goed geregeld." zei Bundle met voldoening. ben, en ik twijfel niet aan mfln ultelndeiyk succes. Geloof my, beste Caterham. GEORGE LOMAX. „Wel,” zei Bundle. „Wel, sapperloot.’* Ze kon geen woorden vinden. „Die man moet gek zijn.” zei lord Caterham. „Niemand kan zooiets over jou schrijven Bundle, tenzij hy eenlgszins getikt te-Arme kerel, arme kerel. Maar wat een volharding. Het verwon dert me niet, dat hy minister werd. Het zou juist een goede straf voor hem zyn, als je hem trouwde. Bundle.” De telefoon werd gehoord en Bundle ging er naar toe. In een oogenbllk waren George en zyn voorstel vergeten en wenkte zy levendig Loraine. Lord Caterham ging naar zyn eigen heiligdom. .Net is Jimmy," zei Bundle, „en hij is ergens vreeseiyk over opgewonden." „God zy dank, dat ik je te pakken heb." zei Jimmy’s stem. „Er is geen tyd te verliezen. Is Loraine daar ook?” ,^a ze is hier.” „Nu hoor eens. Ik heb geen tijd om alles uit te leggen trouwens, dat kan ik niet per tele foon. Maar BUI is me op komen zoeken en heeft me het wonderlljkste verhaal gedaan, dat ik ooit gehoord heb. Als het waar is.... nu als het waar is, dan is het t verbazingwek kendste feit van deze eeuw. Luister nu eens wat Ouft Brusselsche correspondent seinde d.d. U Februari: In een buitengewoon woelige zit ting van de Belgische Kamer heb- ben de Belgische socialisten de re- feering geïnterpelleerd omtrent het verbod, om te Brussel te manifea- teeren op Zondag 24 Februari. Tijdens de interpellatie werden van ■ocialistische zijde voortdurend be dreigingen geuit, benevens zware beleedigingen aan het adres van sommige regeeringsleden. Buiten werd het Kamergebouw door overgroote macht van gendarmes beschermd. ••O, ik weet, dat het myn eigen schuld is. heb het mezelf qp de hals gehaald. Daar is vJder zich aan het verstoppen achter die Rododendrons. Hallo vader!” lord Caterham naderde met eefi bange uit drukking op het gezicht. .Lomax weg?” merkte hy op met een eenlgs- “hs geforceerde .vriendelijkheid. -Wat hebt u me voor een leuk zaakje laten JPdraalen," zei Bundle. George vertelde me dat •W uw. volle goedkeuring en machtiging had.” .Xn,” zei lord Caterham, „wat verwachtte Je “n dat Ik zeggen zou. Maar dat zei Ik feiteiyk heelemaal niet, noch Iets, dat er op Isek 2~>at dacht Ik ook elgeniyk niet," zei Bundle •4» nam aan, dat hy u vastgepraat had en u Joo»er nad gebracht, dat u slechts swakje» met het hoofd kon schudden.” dergelyks gebeurde ongeveer. Hoe was hy eronder? Vervelend?” _”D*ar heb Ik niet op gewacht." zei Bundle. •4* vrees, dat Ik nogal kortaf was." „Het is veiliger," zei Bundle. „Ik weet niet wat Jimmy en BUI van plan zijn, maar we kunnen niet rlskeeren. dat Allred weer terug komt en alles in de war stuurt, als we half klaar zyn. Hallo! Hier zyn ze. Nu ae hebben niet getreuzeld. Waarschyniyk hebben ae aan den hoek gestaan cxn te zien, dat Alfred weg ging. Ga naar oeneden en Aoe hen open, Loraine.” Loraine gehoorzaamde. Jimmy Thesiger kwam achter het stuur uit. „Biyf even zitten BUI," zei hy. „Toeter als Je denkt dat iemand de zaak bespiedt” Hy Uep de trap op en bonsde on de deur achter hem. Hy zag er rose en opgetogen uit „Hallo Bundle, ben je daar? Nu moeten we het klaar spelen. Waar la de aleutel «te kamer, waar je toen in* geweest bent?” „Het was een van de sleutels beneden. We moesten ze liever allemaal naar boven brengen." „Goed, maar wees vlug, de tyd is kort." De sleutel werd gemakkeiyk gevonden, de met vut bekleede deur sprong open en het drietal trad binnen. De kamer was juist zooals Bundle ze vroeger gezien had met de zeven stoelen om de tafel gegroepeerd. Jimmy overzag alles tn de minuut of twee stUte, die volgde. Toen richtte hy zyn blik op de twee kasten. „In welk* k»st heb jy je verstopt Bundle?*' Jn deae.” w Jimmy ging er naar toe en' gooide de deur open. Dezelfde coUectie van gevarieerd glaswerk stond op de planken. AMSTERDAM, 30 Febr. 1935. Amsterdam- sche Veemarkt. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 340 vette kalveren: le kwaUteit 48—54, 2e kwaUteit 40—47, 3e kwaliteit 30—48 per KG. levengewicht. 90 nuchtere kalveren 250550. 402 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 41—43, zware varkens 39—40. vette varkens 3839 per K.G. slachtgewicht. 3 wagons uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren, aan voer iets min der, handel zeer stU, pryzen dalende, eenige zeer beste kalveren, hooger noteering. Nuchtere kalveren, gewone aanvoer, handel traag, prij zen constant. Varkens.'1 redeiyke aanvoer, han del stU, aan het einde der markt slecht, prij zen lager. BROKK OP LANGENDUK, 30 Februari. 8600 Kg. wortelen 0.60—0.90. 60.000 Kg. Roode Kool 3.90— 6 40. Idem doorschot 3.006 20. 63.000 Kg. Oele KOOl 1.00 1 -00, juêui uOOfaöiïOt 1 ,w Kg. Deensche Witte Kool 0.700.90. Uien: Gele Uien 1.401.80. Grove 2.103.20 Gele Drielingen 0.90—1.00. Gele Nep 1.40. - Bleten 0.80—100. NOORD-SCHARWOÜDI, 20 Febr. 7400 Drielingen 8090 cent. Uien 1.60l.w, Uien 2.00—3X0. 3400 kg. Peen 70—90 cent, idem kleine 60 cent. 3000 kg. Kroten 0.60—1.00. 11600 kg. Roode kool 4.106.60. idem doorschot 3.90 4 30 63700 D. Witte kool 70—90 cent. 11300 kg. Gele kool 1.001.60, idem doorschot 1.001.30. PURMERIND. 19 Febr Coöp. Centrale kiervei- llng. Kleren. Aanvoer 90.000 eendeneieren 3.10— 3 25 per 100 stuks. 75.000 kippeneieren: 70/60 KG 3 20—4.80. 85/ee KG 2 80—3 00, 63/64 KG 2.60— 3.90. 60 62 KG 3 50—2 9(1 58'59 KG 2W 26a 56/67 KG 3.30—340. 53'53 KG 3 30—3.40. 60/53 KO 2 -2.80. WOERDEN. 20 Febr. Kaasmarkt Aan voer 52 partyen. le kw. met RJd. 1830, idem 2e kw. 1617. Handel matig. van de Woensdag aan den Rljksvischafslag aangekomen Denk je, als je er komt, dat je dien lakei kwyt zult raken?" e> - „Alfred? Nou, en of! Laat dat maar aan ndj over.” „Goed Zie hem kwyt te raken, kyk uit naar my en naar BUI. Laat Je niet aan de ramen zien, maar als we aan komen rijden, moet je ons dadeiyk binnenlaten. Begryp je het?" ,4a...” „Dat is dan in orde. O, Bundle, laat niet be merken. dat je naar de stad gaat. Verzin een uitvlucht. Zeg, dat je Loraine naar huls brengt. Is dat niet' goed?” „Uitstekend. Zeg, Jimmy, ik ben in vreeseiyke spanning.” ,JSn Je kunt best je testament maken voor Je wegrydt.” „Nog beter, maar ik wou, dat ik wist, waar het allemaal om gaat.” „Dat zal'Je weten, zoodra Je ons ziet. Ik zal Je dit alvast wel vertellen. We zullen No. 7 een helsche verrassing bereiden Bundle hing den hoorn op en wendde zich tot Loraine, terwyi zy haar vlug een resumé gaf van het gesprek. Loraine snelde naar boven, pakte haastig haar koffertje, en Bundle stak haar hoofd om de d?ur van haar vader. „Ik ga Loraine thuisbrengen, vader." „Waarom? Ik had er geen idee van. dat vandaag wegging.” „Ze willen haar terug hebben,” zei Bundle vaag. „Ze telefoneerden even. D-a-a-g.” „Zeg, Bundle, wacht even. Wanneer ben je Eemmcmd 165 manden 1460.LTsselmond 23u manden 230 manden 2150.Perseus 100 man den 1430Corrie 225 manden 1930.Vlos 4 120 manden 2240Maria 115 manden 1450 Sperwer 65 manden 1740.Evelyne 300 manden 17Ö0.Julie Stryff 15 manden 1820.Chris tina 245 manden 2270.Luther 290 manden 2300Caroline 750 manden 4400. KOTTER Ongelukkig voor de Indianen sloeg een van hen met z'n speer tegen de ralUng. Kapitein Benson werd met een schok wakker en zag een aantal donkere figuren in het maanlicht, maar voor hy z’n wapens kon nemen, werd hy gegrepen. Hal overkwam het zelfde. Door al het lawaai werd Mary wakker. Ze sprong uit bed. gluurde door de gordynen en zag een aantal donkere figuren heen en weer loopen. „Hal en kapi tein Benson zyn overvallen door Indianen”, hygde ze ontsteld. Ze trokken zich op aan de railings om de veranda 'Bn kwamen zoo op het terras. Daar lagen de Span jaarden, die den gryzen Wolf in de val gelokt en minachtend weer op vrije voeten gesteld hadden. De grijze Wolf kende geen erbarming en voelde geen dankbaarheid omdat z’n leven gespaard was^gebleven I en, de in en, m.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 11