Door een auto gegrepen Steun aan telers glassla van Op politiemannen geschoten? RADIO-PROC,RAMMA UIT HET MIJNBEDRIJF Sport en spel TENTOONSTELLING TE ..NARCISHEIM EL WOENSDAG 20 Prachtige bloemen Tien maanden geëischt Rivieren wassen weer Hevige botsing bij Baarn Energie bleef Aanrijding met doodelijken afloop Maximum veertig mille Het lekke kanaal Dank aan prof, v. Slochteren Tournooi te Moskou te SCHAATSENRIJDEN Tolheffing De kindertoeslag het struikelblok Onbewaakte overweg Var a en Mar tien Bever sluis LIJK GEÏDENTIFICEERD VOETBAL MARECHAUSSEE VOOR VAST GEVRAAGD Mishandeling door de marechaussee Auto bjj Apeldoorn door locaal- trein gegrepen; bedaarder gewond Strooper uit Austerlitz voor de Utrechtsche rechtbank Viering van het H. Jaar in ons land Het bakkersconflict Rotterdam Verlichting van den Haarlemmerweg Motor in aanraking met auto Dijkstra en Langedijk te Drammen Besprekingen met den Rijksbemid- del aar prof. Aalberse worden Zaterdag voortgezet Mogelyk zijn de werkzaamheden reedt volgenden winter gereed Hinder by de Waalbrugwerken x te Nijmegen SCHAKEN „Het wordt nog niet beter" zegt men in Zuid-Limburg De A. N. W. B. organiseert geen landelijke actie Dank van regeeringscommissans aan mannen der wetenschap Mr. Roobol dient een aanklacht in Afgewezen protesten Donderdag 21 Febr. 1935 Engnestangen wint op de 500 M. Drie afgebroken partijen beëindigd BR 1935 1 een geval A 10.35 Dansmuziek. WIJ werd In de M. Orange In vaste no® jaren lang zullen doen gevoelen.” De besprekingen duurden van half twee tot kwart voor vier. Hierna begonnen de bespre kingen met de vertegenwoordigers der bonden, welke tegen vyf uur beëindigd waren. Belde partijen verstrekten uitvoerige Inlichtingen. PARIJS, 12.50 1 In zijn hoorde hij Op het stadhuis te Heerlen hadden Dinsdag middag, In verband met het dreigende mjjn- confllct, de besprekingen plaats van den rjjks- bemiddelaar, prof. mr. J. Aalberse, met de direc ties van de particuliere mijnen en de vertegen woordigers der vier mjjnwerkersbonden. Concludeerende, dat bjj de partijen we gens sterk veranderde omstandigheden van samenwerking geen sprake meer kon zijn, besloot de kantonrechter tot ontbinding van het arbeidscontract. Op meerdere gronden bepaalde mr. Lugt de ontbinding per 1 April a-s. KALl'NBORO, 1261 M. 11.20 Concert 2.00 Zang 2.20 Concert 7.30 Het Radlo- symphonle-orkeat 9.50 Dansmuziek. ge- irdlg van ergernis geen een verandering heeft tot ge- Zaterdagmlddag worden de besprekingen van den rljksbemlddelaar met de directies der parti culiere mijnen en de vertegenwoordigers der bonden gezamenlijk voortgezet. Intusschen zal de rljksbemlddelaar zich nader oriëjiteeren. het Be ult HAMBtRO, 332 M. 10.50 Het Om- roenklclnorkest 12.20 Populair concert 1.35 Graxnoïoon-SAO Plano-recltel- 7.30 E. Bolt’s Radiodansorkest 10A0 J. Haydn-concertHet Collegium Muslcum instrumentale Hermann Diener 11.20 Gramofoon. De „Osservatore Romano” bevat een uitvoerig bericht over de viering van het H. Jaar in Nederland. Het bericht van de „Osservatore” vermeldt, hoe de verschillende Bisschoppen deze viering In hun diocees hebben georganiseerd en geeft een overzicht van de voornaamste plech tigheden In de kathedralen en de kerken, even als van de groote bijeenkomsten in het Stadion, op Houtrust en elders. ,Jn gansch Nederland", zoo eindigt het be richt, „beeft het Jubeljaar der Verlossing voor de Katholieken een opleving van het geloof gebracht, waarvan de weldadige vruchten zich Naar aanleiding van de berichten betreffende den Zaterdag jj. uit het Merwedekanaal bjj Nigtevecht opgehaalden drenkeling, hebben zich familieleden vervoegd bij burgemeester Schiet - hart van genoemde gemeente. Het gevonden lijk bleek te zijn dat van den 55-Jarigen P, v. A.. te Amsterdam woonachtig, die ongeveer drie weken geleden zijn woning verliet, aan vrouw en kinderen zeggende, even sigaren te gaan koopen. Toen van A. niet in zijn woning terug keerde, heeft de familie radiografisch zijn op sporing verzocht. Hoewel op het HJk verschillende verwondingen zichtbaar waren, hebben de autoriteiten de mo gelijkheid van misdrijf buitengesloten, aangezien de verwondingen kennelijk tijdens het verblijf te water veroorzaakt zijn. Bovendien heeft de De schade aan eigendommen van omwonen den is Intusschen door den Rijkswaterstaat op genomen en men rekent op een bevredigende regeling van de schadeloosstellingen. A. aan de Eerste Kamer op de Waterstaatsbegrooting heeft de Regeering ver klaard dat het lekken van het Julianakanaal reeds veel verminderd is. De verdediger, Mr. B. Simon, was van mee- ning, dat geen der ten laste gelegde feiten be wezen was en concludeerde tot vrijspraak. De uitspraak werd door den president, Mr. Kaars Sypestein, bepaald op 5 Maart. Een 27-jarige koopman uit Austerlitz bij Zeist stond Dinsdag terecht voor de Utr. rechtbank wegens poging tot het berooven van het leven van een veldwachter en een jachtopziener uit Austerlitz, althans poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en subsidiair we gens bedreiging met eenlg misdrijf tegen het ^leven gericht. Dinsdagmorgen heeft de Hllversumsche kan tonrechter, mr. A. Lugt, uitspraak gedaan het geding Vare contra Martlen Beversluis. De Vara, waarvoor als raadsman was opgetre den Mr. M. van der Goes van Naters te Heer len, had ontbinding van het arbeidscontract aangevraagd. De raadsman van den vroegeren lltteralren medewerker van de Vara. mr. 8. de Jong* te Amsterdam had in zijn pleidooi niet-ontbinding van het arbeidscontract concludeerd. Zooals men weet, is in een Woensdagavond jj. op initiatief van de Geldersche Industrieels Club gehouden vergadering van besturen van organisaties hier ter stede besloten om den A.N.W.B. uit te noodigen het initiatief te nemen voor een landelijke actie tegen de voorgenomen tolheffing op bruggen over de groote rivieren. Naar de „Arnh. Crt.” verneemt, heeft het bestuur van den A.N.W.B. een dergelijke actie ontraden, omdat voor de voorbereiding van een landelijke actie vrij veel tijd noodig is en met de behandeling van het wetsontwerp in de Kamer spoed wordt gemaakt. Afgescheiden hiervan meent het bestuur van den A.N.W.B., dat er in dit geval meer waarde moet worden gehecht aan de vele spontane protesten van gezaghebbende lichamen uit ver schillende deelen des lands dan aan een ge concentreerd protest, vooral omdat de argu menten tegen het wtsontwerp verschillen in verband met het betrokken landsdeel De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat uit het Landbouw-Crlsls-Fonds aan de telers van warmoezerijgewass^n, aangeslo tenen bij de Stichting Nederlandsche Groenten en Fruitoentrale te ’sGravenhage, die door hen geteelde glassla niet met bestemming naar Duitschland hebben kunnen verkoopen en ten genoegen van genoemde Stichting hebben aan getoond, minder dan 75 pCt. van hun glassla vóór 9 Mei 1934 te hebben geveild, steun wordt verleend tot een totaal-bedrag van ten hoogste 40.000 over de door hen geteelde en van 9 tot en met 21 Mei 1934 geveilde glassla. Deze steun is bepaald op 1 per 100 krop. KEULEN. 456 M. 11.20 Orkest ran be roepsmusici 12.35 Oramofoon 5.10 Concert: Lilly Richter, sopraan en Fried»! Frenz, plano 6.50 Oramofoon 7 30 ..Köln. Karneval anno dasumal und heute” In een zeer uitvoerig vonnis kwam de kan tonrechter tot de conclusie, dat ontbinding van het arbeidscontract om dringende redenen rflet kon worden uitgesproken, aangezien geen feiten van emstlgen aard door elscheres tegen werk nemer konden worden ten laste gelegd. De kantonrechter verwierp de door de Vara naar voren gebrachte verontschuldigingen. BEROMUN8TER, 540 M. 8.35 Vrouwen koor 7.50 Het Omroeporkest 8.20 Zang: Armln Weltner. bariton; m.m.v. Mlchels- Klrchbofer, plano en bet Omroeporkest. BOEDAPEST, 551 M. 7.10 Pianorecital 9 35 Zlgeunerkapel 10 05 Major-conoert. BRUSSEL. 484 M. 12.15 Oramofoon 12.50 Het Omroeporkest 1.50 Oramofoon 5.15 Oramofoon 6 35 Het Salonorkest 8.20 Het Omroeporkest 1020 Gramo foon. BRUSSEL, 322 M. 12.17 Het Salonor- kest 5.15 Kamermuziek 7.35 Gramo foon 9.20 ..Het Wonderorgel" 10 15 Avondgebed 10.20 Populair programma m.m.v. H. v. t Sas. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 9 35 Volksliederenconcert 11.20 Het Omroep- klelnorkest 8.20 „Kleine Bachen die uns belter macben” 8.45 Plano-recltal 10.20 Hans Bund s orkest. WEENEN. 507 M. BAS Zang: Marie Dery-Spltzmüller, sopraan 7.25 Cabaret- programma 9.25 Orgelconcert 10.20 Gramofoon 10.55 Jazzorkest o 1. v. Schle- der. De Waal bij Nijmegen vertoont de laatste da gen weer een sterken was. De Waalbrugwerken te Nijmegen ondervinden hierdoor veel hinder van het water, dat langzaam over de lage ka den gaat loopen. DinsdAg werd een was van 71 cM. geconsta teerd; daar echter van den Boven-Rijn val wordt gemeld, mag verwacht worden, dat de was niet al te lang zal aanhouden. Ook de Maas bij Grave was Dinsdag met een was van 22 c.M, sterk gezwollen, doch uit Maas tricht wordt wederom val gemeld. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur is bjj Apel doorn op den on bewaak ten overweg op de Kayersbrug een personenauto, bestuurd door den heer F. G. B.. handelsreizlger te Amsterdam, door den locaaltreln Apeldoorn—Dieren gegre pen. De heer B., die alleen in den wagen iat. kreeg verwondingen aan het hoofd. Hij werd in een nabijgelegen woning binnengedragen, waar hem door dr. S. R. Hermanides de eerste hulp werd verleend. De auto is totaal versplinterd. De trein, die na de aanrijding stopte, kwam met ongeveer een half uur vertraging in Dieren aan. IwR, 1648 M. 7.05 Gramofoon Het Pascal-orkMt 9 05 Het Net. Orkest o. L v. Inghelbrecht 10.50 Dans muziek. Maandagavond heeft ter hoogte van Zouthuisje bij Baarn een ongeluk plaats grepen, dat aan den heer La Blanche Amersfoort het leven heeft gekost. De heer La Blanche was per auto op weg van Hilversum naar Amersfoort, toen hij in de bocht bij het Zouthuisje in botsing kwam met een vrachtauto uit Weesp. Bjj de botsing werd de heer La Blanche levensgevaarlijk gewond. Tijdens het transport naar het ziekenhuis te Baarn is hij aan de tekomen verwondingen overleden. Degene, die de aanrijding t veroorzaakte, een inwoner van Weesp, reed door en werd later van zijn bed gelicht. De protestcommissie van den K. N- V. B.heeft het protest van D. W. 8. (wedstrijd Z- F-O. D. W. 8.) afgewezen, zoodat de uitslag 1— gehandhaafd blijft. Eveneens werd afgewezen een protest van P. S. V. (wedstrijd P. 8. .TiilfiinftV Onlr Km» iiltslacr blilft dUS onver* HUIZEN, 301.5 M. KRO 8 00 Gramo foon 10.00 NCRV Leger des Heilskwar- tlertje 10.15 Morgendienst 10.45 Gra mofoon 11.00 KRO Gramofoon 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin 12.QJ Politieberichten 12.15 Lunchconcert door het Kro-orkest 2 00 NCRV Cursus fraaie handwerken -r- 3.00 Vrouwenhalfuurtje 3.30 Gramofoon 4.00 Bijbellezing 5.00 Cursus handenar beid voor onze jeugd 6 43 CNV-kwar- tiertje 7.00 Politieberichten en persbe richten van het Ned. Chr. Persbureau 7.15 Gramofoon. of „Een kwartiertje radio reportage” 7.30 Weekoverzicht 8.00 Vaz Dias 8.05 Gramofoon 8.15 Arche ologische cursus. W. J. de Wilde, Ned. Herv. Predikant, te 's-Gravenhage 8.45 „Onze zang- en muzlekvereenigingen 10.15 Gra mofoon. Maandag werden te Drammen internationale wedstrijden op de schaats gehouden over 500 en 3000 meter, waaraan ook de Nederlandsche rijders Dijkstra en Langedijk hebben deelgeno men. Het weer was vrij goed; er stond weinig wind. Ongeveer 2000 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur is te Soes- terberg een motorongeluk gebeurd, waarbij één persoon werd gewond. Een motorrijder reed op den Hoofdweg tegen een voor hem rijdenden vrachtauto, welke van links naar rechts den weg overstak. De aanraking was hevig. De motorrijder baron R. E. van Dor tot Medler, wonen de te Vorden, een student van ongeveer 22-jarigen leeftijd, sloeg tegén den grond en bleef met een gapende wonde boven het linker oog op den weg liggen. Op last van dr. Nieuwenhulzen uit Amersfoort werd het slachtoffer per brancard naar het Sint EUsabethziekenhuls te Amersfoort ver voerd. Den bestuurder van den vrachtwagen treft geen schuld. Een betrouwbare bron uit de streek zelf deelt ons mede, dat deze voorstelling van zaken veel te gunstig is. Wel is de doorsUpeling in het begin van Januari een tijd lang iets minder geweest, doch later is het weer verergerd en thans lekt het kanaal nog even erg als direct nadat men het volgepompt had. PARUS, 313 M. 1225 Gramofoon. ROME. 421 M. 4.25 Vocaal en instru mentaal concert 5.15 Gramofoon 8.05 Orkest, kwintet, Mathilde Reyna, sopraan en R. Caporall, plano. TOULOUSE, 329 M. 8.08 Salonorkest 8.35 Orkestconcert B.20 Salonorkest 9.35 Orkestconcert 10.30 Operettefrag- rnent 10.50 Operettearla’s 10.10 Ba- lalalkaconcert 1120 Llederenvoordracbt 11.35 Sollstenconcert 11.50 Operettearla s 12.10 Volksliederen 12.25 Zangvoordracht 12.35 Salonorkest. Ontbinding van het arbeidscontract kon ver der worden uitgesproken wegens veranderde omstandigheden by een der partyen, waaronder de kantonrechter ook geestelyke veranderingen verstond. In zijn overweging van de veranderde om standigheden merkte mr. Lugt op, dat enkele Jaren geleden in breede kringen met ergernis naar de uitzendingen van de Vara Werd lulsterd, terwijl tegen' sprake meer Is, aood plaats gegrepen. In zyn brochure „Kaarten op tafel” heeft de heer Martlen Beversluis uiting gegeven over de gegroeide uiteenloopende politieke meenlngen tusschen zijn werkgeefster en zich zelf, terwyi hy tevens in dezelfde brochure beschuldigingen uitsprak tegen het Vara-bestuur. De Var» heeft echter geen ontslag op staanden voet wegens het verschynen van deze brochure aan den heer Beversluis verleend. In verband met het conflict in het Bakkers bedrijf te Rotterdam hebben Dinsdagavond ue verschillende afgevaardigden van de vereenlgln- gen van werkgevers in het Bakkersbedrijf en af gevaardigden van den Ned. R. K. Bond van Bakkersgezellen, den Neutralen Bond van per soneel in de Voedingsbedryven benevens ver tegenwoordigers van den Christelyken, Neutralen en Algemeenen Bond een conferentie gehouden. Zooals gemeld, bestond er nog eenige wryving betreffende de bepaling van een kindertoeslag. De afgevaardigden van de werknemers gaven x kennen het collectief contract niet te willen ondeTteekenen zonder opneming van de bepa ling nopens den kindertoeslag. Het standpunt der werkgevers was, wat dit punt betreft, afwyzend, daar zy geen mandaat van hun leden hadden gekregen. De vertegenwoordiger van den R. K. Bond had geen bezwaar tegen den kindertoeslag. Besloten werd dat de Bakkerspatroonsvereenl. gingen opnieuw zullen confereeren. Vóór Vrij dag a.s. zullen de werkgeversorganisaties haar definitief standpunt in deze kwestie bekend maken. MILAAN, 369 M. 4.25 Vocaal concert 5.15. 8.05, 6.20,7.05 en 7J5 Gramoioon 8 05 Gramofoon. DROITWICH, 1500 M. 11Ü5 Gramo foon 12.10 Het Rutland Square en New Victoria Clnema-orkest 1.20 Gramofoon 5.05 Orgelconcert 3.35 Joe Loss en ziju Band 7.40 Gramofoon 8.20 „Jack Payne’s Party” 9.05 Concert 10.35 Het Leslie Brldgewater-kwlntet 11.35 Het BBC -dansorkest. Naar het „Volk” verneemt, is aan den hoofd- ingenleur-directeur van den Rijkswaterstaat, directie Noord-Holland, Ir. W. O. C. Gelinck, opdracht verstrekt om een project te maken en de kosten te berekenen, die de verlichting van den rijksweg Amsterdam—Haarlem mee zou brengen. De verlichting, die, zooals wij reeds meldden, vermoedeiyk met natrlumlampen ge schieden zou, wenscht men eventueel aan te brengen van Sloterdyk tot den overgang van den Haarlemmermeerspoorweg aan de Amster- damsche vaart. Men heeft Juist dezen weg voor de proef ge kozen, omdat dit een rechte weg is, en ook omdat, wat de aanleg voor de verlichting be treft, de kosten nogal hoog zullen zyn in ver band met het groote aantal kabels, dat voor verschillende doeleinden reeds onder dezen weg ligt. Zijn die koeten voor de regeering geen be zwaar. dan is er een groote kans, dat in dit najaar reeds een begin gemaakt wordt met de werkzaamheden, zoodat in den komenden win ter de weg des avonds geheel verlicht kan zijn door groote natriumlampen. In de komende maand zal daaromtrent reeds een beslissing kunnen worden genomen. MOSKOU, 19 Febr. (Eigen telegram). In bet schaaktoumool alhier werden heden drie afge broken partyen beëindigd met het volgende resultaat: Rablnowltach remise met Goglldse. Rabinowitech remise met Ragosin Romanowski verliest van Botwlnnlk. De stand is thans: Loewenflsch, Botwlnnlk en Flohr 3*4 pnt.; Rjumin en Lasker 3 pnt; U- lienthal en Ragosln 2'4 pt.; Lissitzin, Spiel- mann, Capablanca en Rablnowltach 2 pt.; Ro manowski, Fire, Kaun, Bogotyrtschuk Goglldse 114 pt.; Alatorzeff, Tschechower Stahlberg 1 pt.; Miss Menchlk 0 pt. In het tentoonstellingsgebouw „Bloemlust” te Sassenhelm is Dinsdagmiddag «en groote nar cissenshow geopend door den neer F. V. Val- star, regeerlngscommlssaris voor den tuinbouw te ’sGravenhage. Vele prominente figuren uit het bloembollen- vek waren aanwezig, toen de voorzitter van de vereenlging Bloemlust” een welkomstwoord sprak. Spr. zelde, dat de tegenwoordigheid van den heer Valstar op hoogen prijs wordt ge steld. Zijn komst baart echter geen vetponde- ring, omdat de uitvoer van bloembollen een zeer belangrijk deel van den export van land en tuinbouw uitmaakt en ook omdat de vak- menschen zich veel moeite en kosten getroost hebben om het edele in het vak hoog te hou- den. Verblydend noemde spr. het feit, dat Amerika tegen 1937 de grenzen weer voor alie narcissen zal ontsluiten. Dit is vooral gelukt door het vele werk, verricht door de weten schappelijke Instituten, waardoor Amerika overtuigd werd van de onschadelijkheid der gewassen. Voor deze expositie is volgens spr. jarenlang studie gemaakt, vroeger zou in de zaal jpor eenige tonnen gronds aanwezig zijn. Spr. herdacht dan het overleden Jury-lld. den bekenden W. v. d. Laan; hy wenschte daarna de firma Zandbergen en Zonen geluk met het opnieuw behalen van den wisselbeker, dien hij overreikte. Het is werkelijk een ongekende zeldzaamheid, ging voorzitter voort, dat half Februari vroege en late soorten narcissen van prima kwaliteit In zulk een collectie tentoongesteld konden wordfen, De laatste 4 weken is dag en nacht voor de inzending gezorgd. Met recht mag dan ook gezegd worden, dat de kwaliteit niet ver beterd zal kunnen worden. Dan was het woord aan den heer Vaistar. Deze noemde het organiseeren van een ten toonstelling een daad van moed in deze dagen. Sassenhelm wil daar echter mee bewijzen, dat het vertrouwen tn de toekomst ongebroken voortleeft en dat de narcissenkweeker pa raat is. Sassenhelm en narcissencultuur zyn zóó nauw aan elkaar verbonden, dat spr. gerust van Narclssenheim gewaagde te spreken. In den nacht van 9 op 10 November werd in de nabijheid van het dorpje Austerlitz (provin cie Utrecht) door verdachte, die met een kame raad aan het stroopen was, een schot hagel ge lost in de richting van een veldwachter en een jachtopziener, die zich op dat moment bevon den op een afstand van acht A tien meter. Op het oogenblik, dat het schot afging had ver-’ dachte het licht van een lantaarn gericht op den veldwachter en den jachtopziener, die ech ter niet door het schot werden getroffen. Verdachte verklaarde op de rechtzitting, dat hij des nachts met zijn kameraad in het veld liep om te stroopen en dat hy een geweer in zyn rechterband had en een lanf linkerhand. Op een gegeven mome iets achter zich, draalde zich om. zag dat er polltie was, schrok hevig en daardoor ging het schot af, want hij had zijn hand aan den trek ker. Het geweer was volgens verdachte niet ge richt geweest, omdat het schot per ongeluk werd gelost. Verdachte sloeg daarna op de vlucht en brak onderweg zyn geweer, doordat hy kwam te vallen. De rijksveldwachter uit Austerlitz verklaarde als getuige, dat hij samen met den jachtopzie ner in het jachtveld was en plotseling een schot hoorde. Ze zagen daarna een licht bij het voetbalterrein en gingen die richting uit. Ze kwamen achter de stroopera aan en riepen, dat ze moesten blijven staan en dat ze anders den hond op hen af zouden sturen. De eene strooper kwam met het licht naar hen toe en toen ze elkaar genaderd waren op een afstand van on geveer acht meter, ging het schot af. De hagel kwam in den grond terecht, want de jacht opziener voelde de modder in zijn gezicht. Na het schot ging het licht uit en verdween ver dachte in de duisternis der bosschen. Getuige verklaarde, dat ze hun leven bedreigd hadden gevoeld. Bij daglicht konden op den grond de sporen van het hagelschot worden geconsta teerd. De verdediger. Mr. B. Simon (Utrecht), merk te naar aanleiding van deze verklaringen op, dat het geweer blijkbaar byzonder laag gericht was geweest, vooral omdat het schot werd gelost op zoo’n korten afstand en er toch niemand werd geraakt. Mr. Simon opperde voorts de mo gelijkheid, dat het schot voor den hond bestemd was. Op een vraag van den verdediger dienaan gaande antwoordde de veldwachter, dat hy niet had geconstateerd of verdachte het geweer ge richt had of niet. De jachtopziener verklaarde als getuige, dat ze hadden geroepen, dat de stroopers halt moes ten houden, want dat ze anders den hond op hen af zouden sturen. Daarop riep verdachte tweemaal: probeer het eensl en toen viel het schot. De richting van de vuurstraal had ge tuige niet gezien. Na het schot ging het licht uit. Getuige voelde zijn leven bedreigd, want Lij kreeg den Indruk, dat het de bedoeling was ge weest hen te raken. De kameraad van verdachte verklaarde als getuige, dat hij «r direct van door was gegaan toen de politie hem aangeroepen had, zoodat hij over hetgeen daama gebeurde niets kon ver klaren. Hij had wel „schoten” hooren vallen, maar hij had niets hooren roepen. e De Officier van Justitie, Mr. Fabius, achtte het subsidiair ten laste gelegde, dat der bedrei ging met eenlg misdrijf tegen het leven gericht bewezen, elschte tien maanden gevangenisstraf met vernietiging van het geweer en gevangen neming bij de uitspraak. Naar de „Telegraaf" verneemt hebben de burgemeesters van de Waasdorpen Lith, UtboOen, Oyen, Megen en Alem gezamenlijk sen verzoekschrift tot den minister van De fensie gericht, om in Lltboijen een t- Het is een zegenrijke gedachte geweest om de jonggehuwden in de gelegenheid te stellen naar de eeuwige stad te hunnen komen waar te dan kunnen neerknielen voor de voeten des Heiligen Vaders om diens zegen te ontvangen. Kan een leven van liefde en offer beter beginnen dan met den zegen van den Vader der Christenheid aan wiens voeten de goede voornemens staalharde levens voorwaarden worden. Naar Rome, naar Romedit is het ideaal vtièr geslachten geweest. Want te mogen neerknielen op de graven van Petrus en Paulus en te mogen aanhooren den Plaatsbekleeder van Christus op aarde, is een illusie immer van dui zenden. Gelukkig dengenen die deze illusie werkelijkheid zagen worden Gelukkig vooral zü wien deze blijd schap in hun jeugd te beur* viel, omdat zoo iets heel een leven reikt. En geen wonder dat allen die al leen in hun gedachten naar de Eeuwige stad kunnen komen dankbaar elk blijk van genegenheid des HeiUgen Vaders aanvaarden als diens zegen bij verloving of op anderen feestdag. Zoo voelen wij katholieken den Paus als de centrale macht op aarde door en in Christus. De uitslag van den wedstryd over 500 meter is als volgt: 1. Engnestangen (Noorwegen) 44J sec.; 2. Thunberg (Finland), 44.7 sec.; 3. Bal- langrud (Noorwegen), 45.3 sec.; 4. Damtjern- haug (Noorwegen), 45.4 sec.; 5. Dijkstra (Nederland), 46 2 sec.; g. Ekman (Finland). 463 see.; 7. Wasenlus (Finland). 46.6 sec.; 8. Mat- thisen (Noorwegen), 46.8 sec.; 9. Sames (Dultachalnd), 46 8 seo.; 10. Langedijk (Ne derland). 47 sec.; 11. Sandtner (Duitschland), 47.1 sec.; 12. Urban (Noorwegen). 47.1 sec.; IJ- Asman (Noorwegen), 47.2 sec.; 14. Kalbsjcryk (Polen), 48.1 sec. De uitslagen op de 3000 meter waren: 1. Ba>- langrud (Noorwegen), 5 mln. 3.7 sec.; 2. Mat- thlsen (Noorwegen), 5 min. 74 sec.: 3. Wasenlus (Finland), 5 min. 9 sec.; 4. Engnestangen (Noorwegen). 5 mln. 10.8 sec.; 5. Ekman <F‘.n* land), 5 mln. 10.9 sec.; 6. Langedijk (TO” der land), 6 min. 11 sec-; 7. Sandtner (Dultech- land), 5 mln. 16.4 sec. A Dijkstra (Neder land), 5 mln. 17.3 sec. 9. Kalbarcryk (Polen). 5 mln. 20.3 sec.; 10. Asman (Noorwegen). 5 mln. 22.8 sec.; 11. Thunberg (Finland), 5 min. sec.; 12. Damtjernhaug (Noorwegen). 5 min. sec.; 13. Barnes (Duitschland). 5 min. 35.7 sec.; 14. Urban (Noorwegen), 5 min. 55.6 sec. Naar wij vernemen is door mr. H. H. Roobol, verdediger van P. de B., bij den Officier van Justitie te Den Bosch een aanklacht ingedier.d wegens zware mishandeling in de Marechaus seekazerne te Oss, tijdens het verhoor van De 3„ tegen den opperwachtmeester L. O., eertyds te Oss. Men zal zich herinneren, dat bij de behan deling in eerste instantie van de zaak-De B., J. van Heesch op de terechtzitting zelde: „Nu wil ik de waarheid zeggen. Bij de marechaussee heb Ik de waarheid niet gezegd. Daar ben ik mishandeld.” Toen in 1925 de Amerikaansche grenz-n voor de narcis gesloten werden kon niet meer of min der dan van een ramp gesproken worden. Maar de bollenkweeker verloor zyn moed nle^. Nieuwe slagen kwamen door de economische crisis: 50 pCt. van het plantgoed werd door de saneenng vernietigd. Liever zóó, dan verkoopen tegen be- spotteiyke prijzen en het vak verknoeien. Maar zelfs onder deze drastische maatregelen ver loor men den moed niet en de drang om er te zyn en te blijven nam groote vormen aan. Dat de veerkracht er in de bollenstreek m gebleven is. stemde spr. tot groote blijdschap en dankbaarheid. Bedroeg de uitvoer In 1933 19 millioen in 1934 steeg dit cyfer tot 22 millioen, ondanks alles, ook ondanks de teelt in andere landen. Als straks de Amerikaansche grenzen weer open gaan zal blijken, dat Holland het land is en blijft voor export van bloembollen. marechausse-brlgade te willen vestigen, in verband met de misdrijven en veelvuldig voorkomende diefstallen, welke in de omge ving van Oss worden gepleegd. De burgemees ters vragen om de lijdelijke bezetting in vaste brigade te willen omzetten of in elk de versterking nog gerulmen tijd te willen handhaven. HILVERSUM, 1875 M. AVRO 8.00 Gra mofoon 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoon 10 30 Vloolvoordracbt Boris Lensky 11.00 Knipcursus klnderkleedlng 11.30 Planovoordracht, Julius Hyman 12.00 Het Omroeporkest 12.35 Gramo foon 12.50 Het Omroeporkest 1.25 Gramofoon 1.40 Het Omroeporkest 2 00 Het Ensemble Joop de Leur en Gerda Broekbulzen (Plano-syncopations) 3.00 Naaicursus 4.00 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden-van-qa- gen 4.30 Gramofoon 4.45 Voor grootete kinderen 5.30 Het Avro-octst 6 30 Sportpraatje door Han Hollander 7.00 Radio-Volkszang a. I. v. F. C. Poortman 7.30 Engelsche les voor gevorderden 8 00 Vaz Dlas 8.05 Gramofoon 8.15 Het Concertgebouw-orkest o 1. v. Bruno Wal ter. Sollet: Rudolf Serkin, plano 10.30 Kovacs Lajoa H.OO Vaz Dias 11 10 Gramofoon 11.15 Kovacs Lajoo en zljn orkest. LUXEMBURG, 1304 M.: 8.05 Gramofoon-' muziek 12.20 Lunchconcert door het Radlo-Orkest o. 1. v. Henri Pensls. Le Por- teur d'Eau, Cheruwhl. Fascination. Mar chetti. De yrooiyke vrouwtjes van Wind sor. Nicolai. Anerlcan Patrol. Dicker. Pe tersburger Schllttenfahrt Ellenberg. Les Fables de la Fontaine, Mouton. Menuet, Bolzlnl. No, No. Nanette. Youmans. 1 20 Koersen. Daarna gramofoonplaten-concert 6.50 Concert- en dansmuziek 8 05 Ac- cordeon-soll door Arsêne Tontellng. Mar che des Qsllbots, Marceau. Valse ssvoyarde, Marceau. Souvenir de la Verenne. wals, Marceau. Prlncessse, Java, Marceau 8 40 Concert door het Radlo-Orkest o'. 1. v. Hen ri Pensls. Air de Marpba. Rlmkl-Korsakow. Buy le Lac, Godard -Salabert. Spsansche Dana No. 8 Sarasate 9.00 Populaire Dultsche muziek door het Radlo-Orkest o. 1. v. Henri Pensls. Hoch Heldecksburg. marsch, Herzer. Murmelndes LUftchen. Jen sen. Wiegelied, Brahms An der Weser, Pressel. Traumerel, Schuman. TannhSuser, lent.. Wagner 9.4o Plano-recltal door Raoul de Koczalskl. Werken van Chopin. Ballade, Berceuse. Etude, Wais, Op. 42, Drle Ecosaalses. Scherzo 10.15 Sympbo- nleconcert door het Radlo-Orkest o. 1. v. Henri Pensls. Raoul de Koczalskl. piano. Concert voor plano en orkest. Raoul de Koozalskl. Moderato, Andante, Allegro energlco 10:50 Dansmuziek door Maison Littlewood. Omstreeks zes uur Dinsdagavond heeft by Apeldoorn op den Amhemschen Straatweg ter hoogte van Woeste Hoeve een ernstige aanrij. ding plaats gevonden, waarbij twee personen zijn gewond. Nabij de school reed op dat tijdstip een drie tal wielrijders, Italiaansche granletbewerken, werkzaam by den bouw van het Klein Semi narie te Apeldoorn, toen uit de richting Apel doorn een auto naderde, welke bestuurd werd door den heer Verhoeve uit Tïel. Bij het dim men voor een tegenligger heeft de bestuurder de drie wielrijders niet bemerkt, Zoodat een aanrijding niet kon worden voorkomen. Alle drie personen werden door den auto tegen den grond geslingerd. Twee van het drietal ble ven bewusteloos op den weg liggen. Dr. de Jong uit Loenen verleende de eerste hulp, waarna op diens advies de belde slacht offers, die zwaar gewond werden, naar het zie kenhuis te Apeldoorn werden vervoerd. Tegen den bestuurder van den auto procesverbaal opgemaakt. De toestand van den jongste van de belde slachtoffers, wier namen onbekend zijn, was zeer ernstig. De derde Italiaan kwam er met eenige schaaf wonden af. BERLIJN, 357 M. 5.25 Kooreoncert 6.20 Zang: Elsa Maria Schwartz, sopraan 7.30 Dansmuziek. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Dank bracht spr. mede namens de regeering aan de mannen der wetenschap. De regeering h»eft prof. dr. v. Slochteren reeds laten weten hoezeer zy zyn arbeid waardeert. Vandaag wil spr. het nog eens herhalen en verklaren, dat zijn bestrijding der bollenziekten bekroond te met den algemeenen vrijen invoer in Amerika. De strijd te gewonnen, de narcissen zijn prac- rlsch weer gezond, laten wetenschap en prak tijk zich thans blijven beijveren om de teelt tot het hoogste peil op te voeren. Dan zal Sas senhelm, besloot spr., spoedig iets terugkrijgen van de welvaart van voorheen. De aanwezigen bezichtigden dan de fraaie inzendingen en uit de monden der vakmen- schen klonk meermalen dusdanige bewonde ring. dat er ongetwyfeld van een speciale show gesproken mag worden. Wie belang stelt in deze voorjaarsbloem en de veredeling wil aanschouwen, make een reisje naar Sassenhelm: de tentoonstelling is geopend tot 23 Februari. De heer A. Fryiink. voorzitter van „Bloem lust," reikte den moolen wisselbeker uit aan de heeren G. Zandbergen en Zonen, die nu voor den tweeden keer hierop beslag legden. Van de inzendingen noemen we vooral die van den winnaar, uitgebreid en frtech. Byzonder mooi zyn Insullnde, Mrs. Barchay, R. O. Backhouse, Gerald, Majestic. Firetail, Wagners Rheingold, Valencia, Helios, Louis Pas teur, Daisy Schafer, Fortune, waarvoor getuig schrift le klas 1935. Glorious (met certificaat). Bortizou, Texas (certificaat). Oranje Triumphe getuigschrift 1934 en 1935. Godolfine. Deze firma kwam ook in het bezit van een medaille, door de Lissesche Kistenfabriek geschonken voor de twintig beste potten narcissen. Van den „tand van L. van Leeuwen en Zoon in liquidatie, noteeren we Croesus. Golden Sur. prise. Franciscus Drake, Bloemlust. Celefritly; Geranium. Scarlat, Elegant en Daisy Schafer. K. Oudshoorn exposeert met Locarno en Minister Coiyn als de besta in dezen stand. De heer D. W. Lefeber uit Lisse toont ons Poetas, Glorious, Scarlet. Elegant, Kllligrew. Com Walstar, Orange Blossom en Brillant Star. Ook de firma T. Vos behaalde een getuig- I schrift met Music Hall. Ook zyn hier Golden I Harvest, Daisy Schafer, Helios, Bersheba, en Flretall op zijn best. De heer Fryiink kreeg een certificaat voor I de beste Bicolor narcis Albury, eveneens voor de beste witte trompet Roseane. Vermeldens waard zyn nog Mary Copland en Crowned Beauty. De Gebr. Eggink uit Voorschoten. Gebr. Vree burg uit Lisse en Tromp en Zonen, Lisse, Braam en Zonm, Heemstede, voltooien deze show met keurige zendingen tulpen en hyacinten, terwyi de heer Spaargaren uit Aalsmeer ons verraste met cyclames enz. Wy brengen in herinnering, dat Martlen Beversluis per 11 December JJ. was geschorst en dat de Vara ontbinding van het contract met Ingang van dezen datum had geëischt. De behandeling van een tweede aanklacht van de Vara tegen Martlen Beversluis werd veertien dagen opgehouden. Waarachyniyk zal deze aanklacht, gezien de uitspraak van den kantonrechter, worden Ingetrokken. ii b X Ml vc te lel d< da K ba BI B V BI VC

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 14