Replieken over Ned.-Indië VaQmo&v-c Communistische aanslag Mgr. dr. W. Nolens GRATIS leder pak HONIG’s VERMICELLI Damesconf ectiebedr i jf VIER MINUTEN PER DAG De kindermoord te Zeist 13 L. Stolwijk ZELFVOORZIENING in ONHOUDBARE TOESTAND GESCHAPEN zijn voldoende voor een succesvolle WOENSDAG 20 FEBRUARI 1935 TWEEDE KAMER van De nood in het café bedrijf .de zeep der jeugd! EERSTE KAMER Binnenlandsche Zaken afgehandeld NETELIGE SITUATIE op te richten SLACHTMES IN DE BORST 1EN BURGEMEESTER BELEEDIGD ie SCHORSING OPGEHEVEN Consumptiemelk Wie er van profiteeren Meer waardeering dr. Colijn Ir. Feber zet zyn standpunt ten aanzien van het denkbeeld- Van Poll uiteen Consenten van 60% nu nog slechts 3% Minister De Wilde heeft zyn beleid verdedigd Opnieuw geldboete opgelegd Vader tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld Vier personen in arrest Passagiers moesten den rit naar Den Haag per taxi voortzetten AUTOBUSSEN AAN GEHOUDEN bevat ter kennismaking een HONIQ’s BOUILLONBLOKJE oo- sr- es 2 voor 25 et. schoonheids-behandeling I Contingenteeringssysteem berok kent den handel onoverkome lijke moeilijkheden Mogelijkheid van sluiting van een aantal café’s dreigt Goederen liggen aan de grens Buspassagiers tusschen spoorboo- ~"ïfien ingesloten, doch tijdig in veiligheid „Namaak"-bom ontploft aan het Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Rotterdam Burgemeester van Laren beleedigd Actie om te Venlo een standbeeld Invoer uit Indië - en Deken van Hsem. wotaa Hoofdredacteur van ,De Wethouder van Voorzitter van te gesteld zou Den Haag. 19 Februari 1935. geen be- Ir. L. FEBER foto Minister de Wilde M. VAN POLL in- Dat ook de afzet van Nederlandsche produc- r- Zóó schetste Mr. J. A. van Baren, de secre taris van den Landelüken Bond van Winkeliers in Damesconfectie in Nederland, ons Dinsdag - Op initiatief van de R. K. Politieke Studie club te Venlo wordt thans een actie gevoerd om aldaar een standbeeld op te richten voor Mgr. Dr. W. Nolens. 8 April as. wordt te Venlo een Mgr. Nolens- avond georganiseerd, waarop als spreker zal optreden Prof. Mr. Aalberse, die, zooals be kend, een der intieme vrienden van den groo- ten Nederlandschen staatsman is geweest. Daarbij komt nog. dat deze contlngentee- rlngsmaatregelen ten goede komen aan tal- looze kleine industrieën, bijna alle van Duit- sche emigranten, welke den laatsten tijd als paddestoelen uit den grond zijn verrezen Door een Maandagmiddag geschiedde aan het slacht huis te Alkmaar een vrij ernstig ongeval. Juist toen de slager J. Degneman uit Bergen een koe, welke reeds bewusteloos was, den hals wilde afsnijden, sprong het dier in zjjn laatste stuiptrekkingen overeind en sloeg met den kop slecht product, dat zü weten onder te brengen met monsters van betere kwaliteit. De contin- genteerlng maakt, dat de handel mede op deze buitenlanders met hun minderwaardige arti kelen is aangewezen. eens eenc toir. ouwver. De minister heeft in ieder geval met heel wat meer waardeering voor de zienswijze van de voorstanders der imperiale zelfvoor ziening dan waarvan hij bij vorige gelegen heden blijk gaf, het vraagstuk behandeld. Men heeft zich telegrafisch i gewend, terwijl verdere stag overwogen. ke thans is geschapen. De bond is tegen de nieuwe maatregelen in het geweer gekomen. den minister nog worden En Mr. Heerkens Thljssen heeft van den Mi nister de toezegging gekregen, dat gestreefd zal worden naar een behoorlijke regeling van de financleele gevolgen, welke voer de gemeenten uit verkeersongevallen voortvloeien. De prijs voor het taxegedeelte van consumptie melk, gekocht op Regeerlngscontract, Is voor de volgende week bepaald op 5*4 cent per Liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie ge- Oiijfolie is het beste natuurlijke schoon heidsmiddel, waarvan rijke hoeveelheden in onze zeep worden verwerkt. Daarom is het gebruik van Palmolive een schoon- bcids-behandeling. it treat de even dm aakt ■reid ragen, nt de beer door goud voor- s nog ebied >t- ■kt aad stlg mt- Be- in er- de tijd ir. k. zijn bij Land- Zater- stelljke tr de erband Jeeuw- ekaar- vorden Dinsdagmorgen heeft de politie te Den Haag autobussen, oa. van de Maatschappij .Jio- 'var" te Amsterdam, aangehouden en de pas sagiers gedwongen uit te stappen, waarna zij per taxi verder vervoerd werden. De directie van de Mpü. „Novar" heeft, om dat zü haar te Amsterdam wachtende klanten ter wille moest zijn, daarop gebruik gemaakt van particuliere auto’s teneinde ben naar Den Haag en Rotterdam te vervoeren. voorlooplg vreden zijn kan. Deze actie zal dus noodig blijken te zijn om de overheid te doen inzien, dat de nood in het hotel-, café- en restaurantbedrijf inderdaad zoo hoog is gestegen, dat alleen zeer drastische maatregelen eenige uitkomst kunnen brengen. noodlijdende gemeenten hebben overigens met de autonomie niets te maken. Ook wanneer men dr. Colljn’s verwachting omtrent uitelndelijken terugkeer van den vrijen handel deelt, ook dag, aldus Ir. Feber, kan een opvoeren van de koopkracht der Indische bevolking toch niet anders dan ten goede komen aan Indië en Nederland beide. Bij het verleenen van kapltaaldien- sten door Nederland zal volgens ir. Feber op de eerste plaats gedacht moeten worden aan een Inheemsche textielindustrie, welke op hare beurt het in het leven roepen van katoencultures zal noodzakelijk maken. Onder de meeste confectiehaiïdelaren is een ware paniek uitgebroken. Het vorig jaar was b.v. het gemiddelde van den toegestanen in voer, wat de Oostenrljksche industrie betreft, nog 60 procent van de basisjaren, thans is dit voor de eerste tien maanden slechts 3 procent. Daar men zijn bestellingen reeds deed op de basis der tot dusver toegestane 60 pCt„ liggen de afgeleverde goederen dus aan de grens te wachten en zijn groote moeilijkheden met de leveranciers onvermijdelijk. Den Haag, 19 Februari 1935. De communistische fractie heeft weer eens de aandacht van wie in ellende zitten, op zich trachten te concentreeren door te streven naar een interpellatie-Schalker over den nood van de kleine boeren en tuinders. Terecht heeft de Kamer unaniem voor dit stukje propaganda op-’s lands kosten een stokje gestoken. President Buys de Beerenbrouck vond de interpellatie overbodig, omdat de behandeling van de be prating van het Landbouwcrisisfonds voor de deur staat. En de geheele Kamer, óók de soc.- democratlsche fractie, deelde deze meenlng van den voorzitter. den be- omvang. verschu if indien het b.v. aangewend, in veel be- i kunnen worddp afge- •<io« wtJL "11—si-yvwhecl- een Het Amsterdamsch gerechtshof bevestigde het vonnis van de rechtbank te Alkmaar, waarbij een drietal arbeiders, wonende te Oudkarspel en omgeving, veroordeeld werden tot een ge vangenisstraf van één maand leder. Zü hadden het boerenblaadje „De Ploeger” verspreid, waarin een artikel voorkwaïA. dat naar het oordeel van de Justitie, beleedlgend was voor den burgemeester van Oudkarspel. De verdachten voerden als verweer aan, dat zü niet wisten, dat de Inhoud beleedlgend was. De Procureur-Generaal Mr. Bauduin had eveneens bevestiging van het vonnis der Recht bank gerequlreerd. Tenslotte acht de heer van PoB het in ternationale gevaar, dat bü imperiale zelf-., voorziening dreigen zon, vooral van Japan, te ondervangen door een politiek van aparte contingenten. De politie heeft de bussen niet in beslag ge nomen, doch dreigde zulks wel te zullen doen, indien voor de tweede maal dezelfde, bus reizi gers zou meevoeren. Verschillende ondernemers waren van te voren gewaarschuwd, doch zij hebben zich daaraan niet gestoord. Het be treft de diensten van de Novar. Rommeling, van Zetten en eenige andere bekende eige naars van autobussen en clubs-coaches. die gestagneerd werden, zeer ten ongerieve van de inzittenden, die per tram of particulieren auto naar den Haag terug moesten om verder met den trein te reizen. Dinsdagnacht is op het Gebouw van Maatschappelijk Hulpbetoon te Botterdam een soort bomaanslag gepleegd. Om half drie werden de bewoners in de omgeving van dit gebouw, dat aan het Ach- terklooster grenst, opgeschrikt door een he- vigen slag. Politie snelde toe en vond een uit elkaar gesprongen stuk gasbuis, dat In een putje, dat dient voor luchtverversching van de kelders, in den gevel van het ge bouw was neergezet. Deze gasbuis was uit elkaar geslagen. De schade, die daardoor werd aangericht, is gering. Een aantal rui ten van het gebouw zjjn gesprongen; de muur evenwel is onbeschadigd gebleven. Mgr. Dr. O. C. VAN NOORT, Amsterdam. B. SCHAAB, Provinciaal der IX P.P. Do minicanen te Nümegen. A. BROCKEN. Provinciaal der EE. P P. Mis sion. v, h. H. Hart te Tilburg. A. J. C. SCHRAAG, Deken van Schiedam. Dr. J. WITLOX. Hoofdredacteur van „De Maasbode”. Dr B. KRUITWAGEN OPM.. oud-Modera tor der R. K. Journallstenvereenlging. H. W. J. HOOSEMANS. Pastoor te Amster dam. J. B. W. M. MOLLER, Pastoor te Voorburg. A. M. A. VOLLAERTS pr„ Seminarie „Hage- veld" te Heemstede. WETERINGS. Directeur-hoofdredacteur Zoo wachten thans wagonladingen dames confectie uit Oostenrük aan de grens. De voor raden zijn besteld volgens de verleende consen ten van 1934 en hadden in Januari reeds bin nen moeten zijn. Nu weet men niet eens of men de afgesloten contracten kan nakomen. Is het te verwonderen, dat in dezen chaotischen toe stand het damesconfectiebedrüf zich verzet tegen een systeem dat in zün wüze van toe passing alle redelijkheid heeft verloren? De rechtbank te Utrecht veroordeelde Maandagmorgen den monteur tot een ge vangenisstraf voor den tijd van tien jaar. Een der ernstige grieven van den handel is, dat de nieuwe beperlcii gen worden opgelegd zonder voor afgaande waarschuwing. Men ver keert daardoor in een voortdurende onzekerheid. Bü de replieken over de Indische begrooting heeft de Katholieke koloniale deskundige Ir. FEBER alsnog gelegenheid gehad, zün stand punt ten aanzien'van de „imperiale zelfvoor ziening” uiteen te zetten. Vóór hem had de afgevaardigde van Natio naal Herstel Mr. WESTERMAN ten tweeden male dit denkbeeld van den Katholieken af gevaardigde van Poll warm verdedigd en dr. Colün’s houding te dien opzichte gekenschetst als voortspruitende uit een andere „gemoeds gesteldheid”. De minister, aldus mr. Westerman, is nu eenmaal bezield met een ander econo misch geloof. Hü leeft met zün verwachting, dat het vrije ruilverkeer tenslotte weer zal terugkomen, in een droomenland en bouwt al dus zün politiek op een economische basis, die Imaginair is. Dr. Colün neemt inderdaad maat regelen, die in de richting van de imperiale „zelfvoorziening" gaan, hü zal daar ook mee voortgaan, maar hü doet het met tegenzin en da «mm dlkwüls te laat en in te geringen om vang. l of pro- rordt witte istrie Katholieke afgevaardigde nog eens opnieuw toegelicht. Zoo zal het, indien nieu#e bedrüven in Indië ontstaan, vrüwel alle benoodigdheden daarvoor kunnen leveren. ’s Ministers argument, dat iedere moellük- heid, aan den invoer in den weg gelegd, een moeilükheld ten aanzien van den uitvoer uit lokt, bestreed de heer v. Poll met er op te wü- zen, dat Indië in 1934 een ultvoer-overschot van 238 mlllioen had en dus feen stootje kan verdragen. Bovendien kunnen tal van landen Indische producten niet missen. Betaalt Duitschland al niet, wat het van Indië betrekt, contant buiten de clearing om? Maandagavond is te Apeldoorn op de Brink - laan een autobus van de Apeldoornsche Bus Maatschappü, bestuurd door S. uit Apeldoorn, op den spoorwegovergang Ingesloten geraakt, doordat zü den overweg, welke op een afstand bediend wordt, opreed, terwül de afsluitboom aan de andere zijde reeds gesloten was. De andere boom daalde, toen de bus zich op den overweg bevond. De bestuurder en de vüf passagiers wisten nog tüdig de bus te verlaten en zich in veilig heid te brengen. De achterkant van de bus werd door den lotaaltrein stuk gereden. De verscherpte contingenteèrings- maatregelen hebben in het Dames- confdcfieLearijf een onhoudbasen -{bestand geschapen. Terwijl de Ne derlandsche industrie niet bij mach te is tegemoet te komen aan wat het publiek, in navolging van het buitenland verlangt, wordt de in- voermogeljjkheid steeds meer be perkt. Aan de grens stapelen zich de goederen op/” De handel is lam- Een manucure is orftnisbaar maar zij eischt veel tijd. Daarentegen vraagt de Palmolive-behandeling slechts vier minuten daags - en U behoudt een frissche, aan trekkelijke teint! Twee minuten met Palmolive schuim mas- seeren, daarna licht poederen - en den ge- heelen dag voelt Uw huid frisch en soepel aan. Avonds opnieuw twee minuten massage zóó blijft U jong! Het Amsterdamsche gerechtshof bevestigde Maandag het vonnis van den politierechter, waarbü de Amsterdamsche ingenieur J. H. B. wegens beleediging van den burgemeester van Laren op 28 Mei JJ. was veroordeeld tot 100 boete subs, tien dagen hechtenis. In den avond van 13 Augustus van het vorig jaar speelde zich een vreeselük hulselük drama te Zeist af. Een 30-jarige monteur kreeg in het begin van den avond een woordenwisseling met zün echtgenoote en zün bü hem in huls vertoe. venden vader. De twist liep zoo hoog, dat de vrouw en de vader het huis ontvluchtten. Eenigen tüd later hoorde men in het huis de twee kinderen, die bü den man achtergebleven waren, schreeuwen en toen de inmiddels gewaarschuwde politie de woning binnendrong, vond men den man. die getracht had door ophanging een einde aan zyn leven te maken. Bü verder onderzoek werden de twee kinde ren, een jongetje van vier en eep meisje van anderhalf jaar dood aangetroffen op hun ledl- kantjes. Zü waren vreeselük verminkt. Door middel van kunstmatige ademhaling slaagde men er in den man in het leven te hou den. De Officier van Justitie eischte tegen den ver dachte wegens moordslag, tweemaal gepleegd, vüftien jaar gevangenisstraf. in het rond. Het raakte daarbü met vrü groote kracht den arm van den heer D.. met het ge volg, dat deze met 't slachtmes, dat hü in de hand had, zich in de borst stak. Hevig bloedend uit een groote wonde werd hü opgenomen, waarna de directeur van het Slachthuis, Dr. W. Voort- huüzen, het slachtoffer de eerste hulp ver leende. Wegens den ernst van den toestand, waarin de heer D, verkeerde, werd het raadzaam ge acht den G.G.D. te waarschuwen, die hem na eenigen tüd naar het St. Ellsabethgestl''ht vervoerde. Bü informatie Maandagmorgen vernamen wü dat d etoestand van den heer D. zeer goed is te noemen, hoewel hü een onrustlgen nacht heeft gehad. hiüven. De vraag, waaraan dat kapitaal zou moeten worden besteed, was eveneens reeds in de nota beantwoord door opsomming van een aantal bedrüven, welke vermoedelük rendabel zouden te explolteeren zün. Dr. Colün’s twüfel. of b.v. van üzermünen sprake zou kunnen wezen, ver wonderde den Katholieken afgevaardigde, om dat in de Jaarverslagen van het Indische mün- wezen, Ja, in schoolboeken, gewezen wordt op de geweldige üzerertsvoorraden in den bodem Van qplebes en Borneo. De gedachtenwisseling was zeer de moeite waard en zal door deze serieuze behandeling In het Parlement ongetwüfeld In breederen kring belangstelling gaan trekken. De heer van Poll, al had- hü wan den minister liever wat minder hulde en wat meer instemming gezien, kan met voldoening op zün initiatief terugzien. De overige sprekers, die aan de replieken deel namen het waren de heeren CRAMER. VAN BOETZELAER, ROESTAM, Dr. RUTGERS, JOEKES en VAN KEMPEN brachten geen nieuwe klanken meer in het debat. En even min deed dit dr. Colün zelf. Pinancieelen steun van Nederland aan Indië wijst hü niet geheel af, maar acht deze zaak niet van actueele. prac- tlsche beteekenis. Het algemeen fiscaal uitvoer recht op rubber houdt hü ter saneering van de Indische financiën in petto, indien de rubber- prüzen nog iets oploopen. Onmlddellük arresteerde de politie drie man nen, die in de omgeving op verdachte wüze rondslenterden. Gistermorgen is nog een vierde persoon aangehouden. De mannen behooren tot een communistische vereenlging en men ver moedt, dat zü met de ontploffing van de na maakbont een demonstratie hebben beoogd. De mannen ontkennen echter iets met de explosie te maken te hebben. Niettemin worden zü in arrest gehouden. Een officier van de artillerie-inrlchtlng aan de Hembrug zal een onderzoek Instellen naar de springstof, die gebruikt is. Hoe de buis tot ontploffing is gebracht, heeft men tot dusver nog niet kunnen vaststellen; vermoedelük is een lont gebruikt. Dr. COLIJN heeft tegen dit alles nog eens zün bezwaren ingébracht. De hoofdzaak blüft, dat een terugkeer van vrüere hand elsverhou dingen volgens zün inzicht niet kin uitblüven. Dinsdagmorgen ontving het Gemeentebe stuur van Nleuweschana bericht van het Mi nisterie van Sociale Zaken, dat de schorsing der tewerkgestelden uit deze gemeente met in gang van 20 Februari is opgeheven. Deze werkloosen waren 6 Februari JL ge schorst, omdat zü het werk hadden neerge legd in de meenlng dat de tüd welken zü noo dig hadden om naar en van het werk te gaan, brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter, bü hun werkuren sou worden geteld Dat Nederland slechts maximaal 15pCt. van den Indischen export zou kunen opnemen, be- twüfelde de heer van Poll sterk. In die be tekening waren naar zün meenlng alleen de Mogelükheden van dit oogenbllk verwerkt. By. intensiveerlng van de rüstcultuur op Javg^ïou Nederland b.v. zün rüst van daar ki trekken. Ook mals zou in grootejrf uit Indië kunnen komen. En lende mineralen. Rubber, voor wegenbouw werd Jzngrüker hoeveelheifc nomen. En zoo zün ei den, indien Nederland zün *einlg zou willen wüzigen. r De deskundige der Katholieke fractie heeft ten overvloede den minister nog eenige zaken nader onder het oog gebracht. Het is, in het algemeen genomen, zeker waar, zoo zeide hü. dat ieder afsnoeren van Invoer met een af snoeren van uitvoer beantwoord wordt, maar dit streven wordt toch in leder geval beperkt door de behoefte, welke de landen hebben aan artikelen (grondstoffen!), die züzelf niet kun nen voortbrengen. Het is evenzeer waar, dat Nederland nooit de geheele productie van In dië zal kunnen consumeeren dit wenscht trouwens de heer van Poll niet maar op voering van de Indische koopkracht met Neder- landsch kapitaal zal als gevolg kunnen hebben, dat in Indië zelf de afzetmogelükheid voor de eigen productie verruimd wordt. Dit laatste voordeel voegt zich dan bü de vergrootlng van de afzetmogelükheden der Nederlandsche pro ducten in Indië. En hierbü gaat het om een artikel, dat de Nederlandsche industrie niet eens leveren kaq. Het publiek is verwend door de producten uit Duitschland. Oostenrük. Engeland en Frank- rük. waarop het in Jarenlang gebruik zün smaak heeft ingesteld. Voor deze geperfectlon- neerde producten -mist men hier te lande de outillage en ervaring. Elk land heeft nu een maal zün eigen, van geslacht op geslacht ge cultiveerde industrie. Zü hebben die b.v. in onze jeneverstokerijen, in onze kaas-, onze si- garenfabricatie, welke zich onmogelük naar het buitenland laten verschuiven. „Horecaf", het orgaan van het Hotel-, Café- en Restaurantbedrüf, bericht, dat de Haagsche afdeeling der vereenlging dezer dagen onder leiding van den heer van Hanja is büeen- geweest, om de houding van het gemeente bestuur ten opzichte van het vak uitvoerig te bespreken. Tengevolge van de beraadslagingen is een comité van actie benoemd onder leiding van den heer van Hanja. Ernstige maatregelen worden In uitzicht ge steld. Rekening zal er gehouden moeten worden met de mogelükheid, dat de café’s binnenkort voor eenige dagen of langer gesloten zullen worden. De hotels zullen door dezen maatregel niet getroffen worden, omdat men hiermede aan de vreemdelingen belangrük ongerief bezorgen. De Eerste Kamer keurde zonder hoofdelüke stemming de begrooting van Binnenlandsche Zaken goed, nadat over de autonomie der ge meenten nog de liberaal DROOGLEEVER FOR- TUYN en de sociaal-democraat DE ZEEUW de eerste met heel wat meer begrip van ’s Ministers optreden dan de laatste het woord hadden gevoerd. Ook zün houding tegenover de vrouw in het ambtelük leven, heeft Minister De Wilde nog eens met de oude argumenten toegelicht. Ten aanzien van de luchtbescherming wraakte hü het defaitistische betoog van den sociaal democraat dr. Polak. Dezelfde afgevaardigde had terzake van zün pleidooi voor een orgaan met verordenende bevoegdheid, dat streekplan nen aan de gemeenten zou moeten opleggen, een rake persiflage op de sociaaldemocratische liefde voor de autonomie te ondergaan. In de overtuiging, dat zeer velen in den lan de. die den heer Stolwük hebben leeren ken nen en waardeeren, gaarne in de gelegenheid zullen worden om van hun gevoelens Jegens dezen verdienstelüken persman bü ge legenheid van zün Jubileum te doen blijken, heeft een uitvoerend comité, gevormd door de heerAi Herman Moerkerk. Leo Speet en H. Baron van Lamsweerde. zich belast met de in ontvengstneming van büdragen dergenen, die in een tastbaren vorm uiting »*enschrn te geven aan hun sympathie. Op 2 Maart as. zal er bovendien van 2 tot 430 uur gelegenheid bestaan om den jubilaris ten zünen huize. Jacob Obrechtstraat 47, Am sterdam (Zuid) te oompllmenteeren. Büdragen gelieve men te zenden aan den heer H. Baron van Lamsweerde, N. Z. Voor burgwal 67, Amsterdam. Ir. Feber, dankbaar eonstateerend. dat dr. Colün de ordening van de Javasulkerindustrle niet langer aan het bon voulotr der „captains of Industry” zelf wenscht over te laten, sprak als zün meenlng uit, dat zün fractiegenoot van Poll met de bejegening, die zün denkbeeld dit Jaar in de Kamer heeft onder vonden, voorlooplg te- Ook de procureur-generaal, mr. Bauduin, had bevestiging van het vonnis gerequlreerd. Naar aanleiding van de uitzetting van de vier Dultschers over de Duitsche grens, bevolen door den burgemeester van Laren, had de ingenieur den burgemeester geschreven: „Kaïn, wat hebt gü met uw medemenschen gedaan? Ga naar het graf van vader Willem en spuw er op. Dat past u, verrader van ’s land eer.” Van den oorspronkelüken opzet der contlngen- teerlng Is met dat al niet veel overgebleven. Niet langer gaat het er om een overmatigen Invoer te voorkomen, maar om zoo voofdeellg mogelük regelingen met het buitenland te ver krijgen. De handel Is daarvan de dupe. Men contlngenteert goederen, die hier niet worden gefabriceerd, de Invoer van de kwaliteit kunstzü Is beperkt, van de andere kwaliteit niet, enz. Groot-lmporteurs, die het vorig jaar nog voor ruim f 100.000 In het bui tenland konden afsluiten, mogen dit nu nog voor een f 700. Er zün zelfs consenten verstrekt van f7, f4 en f 11 Practlsch beteekent dit dat de handel met het betrokken land verboden is. van „De Spaamestad". J. VERBIEST. Directeur der N.V. Drukkerü ,,De Tüd". J. B VERTERS, Voorzitter der R. K. Jour nal istenvereenlging. ALPH. LAUDY, Tüd”. TH. 8CHAEPMAN, Hoofdredacteur van „Het Centrum". J. H. VLOOSWUK. Hoofdredacteur van „De Gelderlander". H. STULEMEIJER. Burgemeester van Schie dam. Mr. O. C. J. D. KROPMAN. Wethouder van Amsterdam. Mr. M. M. VAN VELZEN. Schiedam. Mr. A. J. M. HENDRIX, „Katholiek Amsterdam". J. BROUNTS, Voorzitter R. K. Middenstands- vereeniging te Schiedam. Mevr. J. R. VAN DER LANS—RUSSEL Nümegen. H. Baron VAN LAMSWEERDE. Voorzitter der R. K. Journallstenvereenlging „Noord-Hol land". Ook de heer VAN POLL heeft weder op zeer ver- dienstehjke wüze zün denkbeeld verdedigd. De vraag van dr. Colün. van wie in Nederland de kapitaalvoorziening zou moeten uitgaan, had hü *1 In zün nota beant woord: er zou tot dit doel contact moeten komen tusschen regeeringslnstan- ties en de bankwereld In Nederland en in Indië en de regeerlng zou voor de tente der te verleenen credieten garant moeten MINISTER DE WILDE heeft met zün gewone slagvaardigheid en in het besef, dat hü sterk staat, zün bewind ver dedigd. Het was een geslaagde paraphrase op zün rede in de Tweede Kamer. Opnieuw betoogde hü, dat al wat hü doet, op de wet steunt en ge rechtvaardigd is door het feit, dat de finan- deele' toestand der ge meenten zorgwekkend is. Wie in concrete gevallen daarvan de schuld draagt, over die vraag, aldus de Minister, kan men op het oogenbllk beter niet strüden. Vruchtbaarder is het, in oprechte samenwerking te streven naar saneering. Het Ingrüpen In de salarissen en evenzoo het beleid tegenover de Op 2 Maart as. aal de beer L. Stolwük. hoofd redacteur van „De Nieuw* Dm" te Amsterdam, den dag herdenken, waarop hü vüf-cn-twin- tig Jaar geleden zün Journalistieke loopbaan begon. Zoowel de katholieke provinciale en plaatselüke pers (oa. als redacteur van JJe Gelderlander" en hoofdredacteur van de „N. Schiedamsche Courant”) als de katholieke lan- delüke heeft hü gedurende een kwarteeuw met volle overtuiging, nauwgezette toewijding en zün beste krachten gediend. In het katholieke ver- eenigingsleven. in het büzonder In de R. K- Journallstenvereeniging, neemt de beer Stol wük sinds vele Jaren een vooraanstaande plaats in. Om den jubilaris op zün feestdag een waar dige en welverdiende huldiging te bereiden, hebben in een Eere-comité zitting genomen: Het gevolg van dezen maatregel zal zün, dat aan de musici ontslag zal moeten worden ver leend. De bedrüven zullen dan uit dien hoofde oppervlakte-belasting behoeven te talen. Dat dit uitsluitend een maatregel zal zün om de exploitatiekosten eenigermate te drukken, ligt voor de hand.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 5