n H.B.C. afdeelingskampioen 1 min JÜB Van het katholieke voetbalkamp 0 mui H.B.C. klopt Santpoort met 4-1 KLEINE OVERWINNING VAN VOLENDAM MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 AUTOMOBILISME Nuvolari wint te Pau Race-seizoen begonnen V. D. Z.—HEERENBERG 3—0 WILSKRACHT—H. M.S. 6— 1 l V. I. C.—V. V. Y. 2—3 3—0 achterstand bijna ingeloopen S. J. C.—LEONIDAS 4—4 TREFFERS—QUICK 3—1 S. D. O.—V. V. Z. 3—2 R. K. Hockey-competitie E. M. M.—VOLENDAM 2—3 T. Y. B. B.—D. H. L. 3—3 rr GRAAF WILLEM—G. D. A. 3-1 De traditie gebroken N la Thuisclub verdiende de overwinning 20 achterstand in een over winning omgezet Rotterdammers leidden bjj de rust met 20 Uitstekend spel der Amster dammers DE ZWEEF—S. D. O. U. C. 2—2 \KIKBOOM 1)1 KAAG SCIIIKDAM Nieuwe zege van Wilskracht Nederlaag van V. I. C. tegen V. V. Y. Gelijk spel tusschen T. Y. B. B. en D. H. L. 52—rr 37—37 43—38 27—23 41—32 35—46 33—44 31—36 26—35 25—31 ar. na Best Vooruit en Gennep eindigen gelijk Het elftal van H. B. C., dat gisteren door een 4—1 zege op Santpoort, kampioen werd in de eerste klasse West II Zwaarbevochten Volendamsche overwinning Onbeteekenende wedstrijd Fraai open spel der gastheeren Bcuwen standaard motorjachten SI PHIIIOI.I AMKrnlIOI I AMLKBLISI B L Goede referenties Uiterst spannende strijd Fraaie strijd voor een talrijk publiek B' de Haarlemsche voor van dat nog inloopen. achterstallige konden Stick II— o Oroesbeek met 31 van de Treffers verloor. In West I heeft Volendam het In Hilversum oan mnr i—a. C1111. i 8DO won In Bussum met 3—2 van VVZ. In Om den Oraal-beker: Stick (dames)Haarlem (dames) 40. brengen, dan een 22 gelijk spel. VDZ won met 30 van ’s Heerenberg, terwijl Quick in IS 18 18 18 16 18 16 18 18 18 IS 15 14 15 14 14 13 14 13 12 11 8 7 6 6 6 5 3 4 2 14 11 11 8 8 7 5 4 2 3 12 9 8 6 6 6 5 5 0 11 7 8 7 8 5 5 5 3 1 2 1 2 2 2 2 3 4 2 4 1 1 2 3 3 2 2 2 4 1 5 2 4 3 3 2 2 4 2 3 4 1 2 1 5 1 0 1 2 2 4 5 6 7 6 8 8 11 1 2 5 8 5 8 9 12 12 13 0 5 5 5 7 7 7 S 8 8 56—17 49—27 58—36 42—37 42—32 45—45 25—47 22—46 24—41 27—58 2 1 4 4 4 1 2 1 3 3 S3—30 37—28 40—23 29—30 37—50 22—34 29—37 33—29 36—41 33—57 HM-I BU) .1 KI MPI B een rust Het race-seizoen is Zondag geopend met de wedstrijden om den Grooten Prijs van Pau. Het traject was 2,7 KM. groot en moest tachtig tnaal worden afgelegd. In totaal namen dertien coureurs aan deze race deel. De strijd ging In hoofdzaak tusschen Nuvolari en Dreyfus, beiden op Alfa Romeo. Vrijwel steeds bleef Nuvolari aan den kop en won tenslotte in 2 uur 38 min. 19,8 sec. over de 2215 KM. 13 16 14 13 15 15 15 13 14 14 15 14 15 15 18 14 15 15 15 2 4 5 6 5 4 7 9 9 9 24 19 16 14 14 14 13 10 10 8 29 27 24 20 19 17 12 10 8 8 25 19 18 15 15 14 12 12 4 25 18 17 16 17 15 11 10 7 4 50—31 37—29 41—28 36 36 33 H. B. C. Graaf Willem Bantpoort Leonidas S. J. C. O. D, A. Onze Gezellen Spartaan D. H. L. T. Y. B B. 16 14 16 14 16 16 14 12 13 15 1 4 5 5 7 9 7 6 7 10 28 19 18 14 14 13 12 11 9 8 De Groen Zwarten zijn er in geslaagd de tra ditie, dat GDA de Roggewoning met de puntjes verliet, te breken. De bezoekers waren danig gehandicapt door het gemis van Lent, die we gens een hem overkomen kwetsure niet kon spelen. GDA had den straffen wind in den rug en bestookte direct het Graaf Willem-doel, Bouw- wens. de linksback der GrafelUken. kwam hier bij met een der aanvallers in botsing en na nog een tijdje medegehinkt te hebben, verdween ho naar hei dlubtauiz. B. Wolf verving hem. Nadat Phllippus een hard schot van Neder- pelt had onschadelijk gemaakt, was de thuis club in den aanval. Nieuwenhuljzen zette hierbij keurig voor en het was voor de snel toeloopende Slee een klein kunstje Graaf Willem de leiding te bezorgen (10). Eenigen UJd ging bet spel vrijwel gelijk op, totdat de gastheeren op ge- tnakkelijke wijze aan het tweede doelpunt kwa men, doordat de linksback van ODA op den doelman wild» terugspelen. De bal kreeg effect en veranderde van richting en gleed door de handen van Meys In het net (20). Na de hervatting zette GDA een krachtig of- 13 9 ^7 5 6 5 5 3 3 46—21 31—24; 39—361 35—36 35—27 29—25 34— 43 27—39 35— 40 16—36 rdn Prima 40—39 45—53 15—43 fensief In, doch Wolf en Pais tra. en in laatste Instantie Philippus, lieten zich niet verschalken. Uit een strafschop kan P. Nederpelt den ach terstand verkleinen (21). BIJ de volgende aanval van GDA wist dezelfde speler nogmaals te scoren, doch de scheidsrechter annuleerde de goal wegens buitenspel. De beurt was hlerpa aan Graaf Willem en toen Slee aan zijn be waking wist te ontsnappen, gaf hij met een har den schuiver Meys het nakijken (31). De gas ten speelden hierna een verloren wedstrijd en het einde bracht de Grafelijken een verdiende 31 overwinning. vreezen wjj het ergste geel-zwarten. De gasten hebben het wlndvoordeel en zijn gerulmen tijd in den aanval. Wel doet S. D. O. hardnekkige pogingen om het offensief te bre ken door een paar goede aanvallen op te zetten, doch V. V. Z. blijft het gevaarlijkst en neemt dan ook met een hoog schot de leiding, 01. Het spel gaat in snel tempo heen en weer en de buitenspelregel is oorzaak dat goed opgezette aanvallen een ontijdig einde vinden. Ecnige corners leveren voor 8. D. O. geen re sultaat op, terwijl spoedig daarna een kogel van Passmann rakellng over gaat. Nadat v. u. Llef- voort 'n f raaien kopbal door de lat gekeerd ziet, komt V. V. Z. weer gevaarlijk naar voren en weet bij een algemeen opdringen van voorhoede en halflinie door de Lange den voorsprong te vergrooten, 03. Geenszins ontmoedigd zetten de Bussummers een krachtig aanvalsspel op en het duurt niet lang of de Bruin verkleint uit 'n vrijen trap den achterstand. 12 Van weers zijden worden krachtige pogingen ondernomen om tot een doelpunt te komen, doch' het uit stekend verdedigen der beide keepers is oorzaak, dat voor de rust succes ullblijft. Na de thee is S. O. O. dadelijk aan het woord en het uuurt niet lang of een voorzet van de Bruin wordt door Maassen in een doelpunt om gezet, 22. Dan Is het woord een oogenbllk aan V. V. Z. WUbenga krijgt een fraaie kans, doch Passmann redt de situatie ten koste van een hoekschop. S. D. O. neemt vervolgens weer de overhand, maar het wil in de voorhoede niet goed vlotten. Nochtans ziet Glelen kans zich een oogenbllk vrt) te maken om daarna een schot op het V. V. Z.-doel te lossen dat doel treft, 32. Ondanks de meerderheid van 8.D.O. beleeft het Bussumsche doel van tijd tot tijd eenlge benauwde momenten. De verdedigingen blijven verder de situatie meester en het einde komt met een 32 overwinning voor de thuis club. Keti&ade Chevremont Sitt. Boys R. K. O. N. 8. Valkenburg K. N. V. R. K. V. V. L. Kimbria Caesar Volharding 8. D. O. U. C. VosU Treffers De Zweef Altlor Emos V. D. H. Quick 's Heerenberg Best Vooruit Gennep tweede helft werd aanvankelijk een ge trouwe copie van het laatste kwartier voor de rust. V.V.IJ. sterk aanvallend, maar nu de pit tige afwerking der attaques missend van de eerste helft, wat leidde tot ingewikkelde scrim mages, zonder eenlge kans tot succes, mede door het doortastend spel van de V.I.C.-defen sie. V.IX3. brengt wel is waar het V.V-IJ.-doel plotseling ernstig In gevaar, maar opluchting geeft dit toch niet. Bij een der aanvallen van de rood-zwarten lost Hartings ‘n effectvol hoog schot, dat Hendrix wel stopt, maar niet kan be machtigen en de toeloopende v. d. Hoogen scoort. Met dezen voorsprong vindt WIJ. het voldoende en pakt de zaken verder kalm aan. Door een fout van Moes, die een bal direct uit het doel wil trappen, maar het leer slechts half raakt, wordt Voncken in de gelegenheid gesteld den sUnd te wijzigen. En nog geen tien minu ten later benut Dessing een kans uit een doel- worstellng, door van dichtbij hoog in te schie ten. (23). De thuisclub zet alles op alles om nog een gelijk spel te forceeren. V.V.IJ. ver sterkt haar verdediging en ondanks moedige pogingen van de oranje-witten om het verdien de gelijke spel te bereiken slagen zij hierin niet Noordwijk elk viermaal scoorden, Punten werden gedeeld. T.Y.BB. veroverde een punt door in Haarlem «net 3—1 tegen DHL gelijk te spelen, wat op «ichzelf een zeer verdienstelijk resultaat is, maar als er niet spoedig overwinningen komen, De resulUten luidden: 1. Nuvolari (Alfa Ro meo), tijd 2 uur 38 min. 19,8 sec.; 3. Dreyfus (Alfa Romeo)tijd 2 uur 38 min. 46 sec.; 3. Sof- fletto (Maserati), tijd 2 uur 42 mln. 10 sec.; 4. Falchetto (Maserati), tijd 2 uur 42 min. 12 sec.; 5. Brunet (Maserati), 1 ronde achter; 6. Le- houx (Bugatti); 7. Leog (Bugatti); 8. mej. Helle Nice (Alfa Romeo), allen 3 ronden achter; 9. Delorme (Bugatti), 9 ronden achter. De andere coureurs hadden den strijd moeten staken. In een aantrekkelijken en deels spannenden wedstrijd heeft Volendam op E.M.M. met den oneven goal een overwinning behaald. De gasten, die In de eerste helft eenlg wind- voordeel genoten, ontwikkelden vanaf den af trap een fraai, open spel, waardoor zij 'n over wicht op de Hilversummers uitoefenden. Na Voor den tweeden keer in dit seizoen was S D. O. U. C. de gast van de Zweef, daar in de vorige ontmoeting de kampioenen met een niet gerechtigd speler uitkwamen. Voor den aanvang van den wedstrijd werden de Ulftena- ren bij monde van den heer H. J. Middelkamp met het behaalde afdeellngskamploenschap ge complimenteerd, onder aanbieding van een fraaie bloemenmand. Nlenhaus brengt het leder aan het rollen, doch de thuisclub neemt het Initiatief over en door goed spel van Nijenhuis en Middelkamp doelpunt laatstgenoemde met een fraaien bal, (10). Na dit doelpunt worden de bezoekers wakker en weegt het spel eenigen tijd tegen elkaar op. Als er een fout gemaakt wordt in de verdediging van de thuisclub kan Wester- hof gemakkelUk voorzetten, zoodat Nlenhaus V. D Z„ dat twee invallers telt, heeft na eenigen tijd succes, als v. d. Brink met een on houdbaar schot Meijer verrast, 10. Met de aanvallen van 's-Heerenberg weten de V. D. Z.-backs wel raad. Nog voor de rust ver grooten de Arnhemmers den voorsprong 20. Ook na de rust heeft het spel weinig te be- teekenen. Hoewel ’s-Heerenberg meer in den aanval komt, weten de gasten hun meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Verschillende kansen gaan voor beide doelen door treuzelen verloren. Eenmaal komt de mld- voor van V. D Z. voor open doel, doch zijn schot faalt. Als er nog vijf minuten te spelen zijn, brengt V. D. Z. uit een penalty den stand op 30, waar mede het einde aanbreekt. Een record-aantal toeschouwers is gisteren getuige geweest van een prachtigen, spannen den wedstrijd tusschen een tweetal elftallen, waarvan de eene partij het kampioenschap der afdeeling kon behalen en waarbij de an dere juist tegenover deze tegenpartij nog tets goed had te maken. En aan beide zijden kon men aanvankelllk volop merken, dat er bijzondere belangen op het spel stonden. Het begin was bovendien niet alleen zenuwachtig, maar ook sensationeel, want reeds na vier minuten kregen de bezoekers reden tot juichen, toen in de onzeker spelende H. B. C.-achterhoede even geweifeld werd. De Jong profiteerde hier handig van en voordat iemand wist wat er gebeurde, lag de bal achter Driessen. 01. Maar onmiddellijk diende H. B. O van re pliek. Prachtig comblneerende trok de H. B. O - voorhoede na den aftrap op het Bantpoort-doel af en het was Van Rooden, die Kochs geen schijn van kans gaf, 1—1. Dat het talrijke publiek zich niet onbetuigd liet, spreekt vanzelf an onmlddeUiJk was de juiste stemming aanwezig. Ook binnen de lijnen, want hardnekkig werd elke duim grond betwlsi Santpoort zocht haar heil in een verdedigende tactiek en de overigens prachtig spelende Heem- steedsche voorhoede kwam voor een doordringen muur. Toch zouden de In de eerste klasse is gisteren de derde kampioen bekend geworden, n.I. HBC, dat thuis met 41 Santpoort won en daardoor defini tief beslag heeft gelegd op de eerste plaats in West II. Als Kerkrade en Volendam hun eerstvolgenden wed strijd tot een goed einde brengen, zijn alle kampioenen bekend. In Zuid II is gisteren de beslissing in zake de laatste plaats niet gevallen, daar Best Vooruit en Gennep gelijk zijn geëindigd en nu dus in een be slissingswedstrijd zullen mogen uit maken, wie degradatiewedstrijden moet spelen. tien minuten werd het voortdurend offensief beloond met een doelpunt van rechtsbuiten Smit, die een fraaie kans met een hard schot benutte. (01). De gastheeren konden zich aan den druk nog niet ontworstelen en het E.M.M.-doel bleef in gevaar verkeeren. Bij een der Volendamsche aanvallen kopte Pooyer onhoudbaar in. (02). E. M. M werkt zich dan even los en enkele goede aanvallen zijn er het gevolg van. Indirect uit een corner kan Wlnsen van korten afstand een tegenpunt scoren. (12). De Volen- dammers ruiken gevaar en spoedig volgt het derde doelpunt van den voet van Bont (13). Spoedig daarop breekt de rust aan. In de tweede helft kreeg de wedstrijd reeds na enkele minuten een ander aspect. De gast heeren namen het spel in handen en trokken enthousiast ten aanval. Als een der E.M.M.- voorwaartsen hard heeft tngeschoten, werkt keeper Sier den bal niet voldoende weg en Van Wlnsen -benut de gelegenheid om in te koppen. (2—3). E.M.M. kreeg daarna volop de gelegen heid den gelijkmaker te scoren. Het spel der Volendamsche club was door het onverwachte doelpunt het verband kwijt geraakt, waardoor de Hilversumsche voorhoede meerdere malen gevaarlijk attaqueerde. Aan het fraaie wegwer ken van linksback Plat was het te danken, dat het doel der gasten niet werd- doorboord. Volendam trok in het laatste half uur drie spelers in de achterhoede terug. Beide doelen ontkwamen door veel geluk nog enkele malen aan een doorboring. Afwisselend trokken de voorhoedes ten aanval, maar tot doelpunten kwam het niet meer. De wedstrijd werd door een zeer groot aantal toeschouwers bij gewoond. nu, als zij in hun volgenden wedstrijd Punt veroveren, kampioen zijn. Wilskracht heeft er den smaak van te pakken gekregen en won met niet minder dan 61 van HM8 en daar VIC met 32 de meerderheid van De eerste speelhelft werd beheerscht door de Groesbeeksche gastheeren, die een aantrekkelijk open spel te zien gaven, waardoor zij de anders hechte Oldenzaalsche verdediging meer dan eens overrompelden. Het Groesbeeksche over- w.chi werd steeds sterker; tenslotte viel dan ook het eerste doepunt van Gerrits (10). Groesbeek bleef nu dan ook een overheer- schende positie innemen en wist voor rust den stand tot 20 op te voeren. Na de doelwissellng kwam Quick veel sterker opzetten en werd het een meer gelijkopgaande partij met vaak snelle uitvallen, waaraan beide verdedigingen heel wat werk hadden. De toe stand werd vaak kritiek voor de Treffers, die nu verrast werden door het snelle spel der CH- denzalers, die weldra tegen wisten te scoren. Het derde doelpunt van Gerrits stelde Groes- beeks zege eerst veilig. In West n heeft HBO het doel bereikt en door ®en 4—1 zege op Santpoort kon de kampioena- geheachen worden. Graaf Willem won met 8—1 van GDA, terwijl Leonidas en 8JC in zoodat de tegen EMM niet gemakkelijk gehad, maar ten slotte wonnen de wüdbroeken met 32, zoodat 1 een In Zuid II is, zooals wij boven reeds schreven, de beslissing nog niet gevallen, doordat Best Vooruit en Gennep met een gelijk aantal pun ten zjjn geëindigd. Gennep heeft het n.l. klaar gespeeld-thuis op Brabantia een punt te ver overen door een 1—1 gelijk spel, terwijl Best Vooruit In Weert met 2O tegen Wilhelmina ten onder ging. Men krijgt hier dus een beslis singswedstrijd tusschen Gennep en Best Voor uit. De Venlosche Boys stelden zich veilig door een 21 zege op Mulo In Helmond, terwijl Don gen de competitie beëindigde met een 20 over winning op RKTVV, In het Oosten heeft SDOUC het thans hl Njjverdal tegen De Zweef niet verder kunnen VVIJ moest erkennen, staat de collegeclub thans op de laatste plaats. genbezoeken te Mengen aan het H B. C.-doel. Ternauwernood ontsnapte dit aan een door boring. maar Driessen kon op het laatste nip pertje nog redding brengen. Geweldig spannend werd de strijd, omdat, onklanks het veld-overwicht van H. B. C.. Santpoort niet aarzelde om er telkens gevaarlijk tusschen uit te vliegen. En bijna boekte Sant poort succes, toen na een afgeslagen aanval van H. B. C„ Gerrits prachtig doorbrak en alleen op Driessen afstevende. Op het allerlaatste moment kon Gerrits den bal niet goed op zijn schoen krijgen en de kans ging verloren. En onmlddellijk hierna viel de beslissing Op een tragische wijze, want de Santpocrt-doelman Kochs wilde den reserve-bal. die toevalligerwijze juist voor zijn doel rolde, even wegtrappen, toen Gleske op den linkervleugel er snel van door ging en met een hard schot den totaal ver rasten Santpoort-keeper het nakijken gaf. 21. Wel protesteerden de Santpoorters tegen dit doelpunt, maar de heer Van Veen wees onver biddelijk naar het midden. Nu was het ijs gebroken en het werd duidelijk, dat de weerstand van Santpoort hiermede ge broken was. En dit fortuintje gaf H. B. C. den noodigen steun. Het spel der Heemstedenaren werd steeds beter en de druk op Santpoorts heiligdom grooter. Een kwartier voor het einde vlei de beslissing, toen na een der vele prach tige aanvallen Toledo het leder keurig kreeg aangegeven van Ruigrok en Kochs ten derden male passeerde. 31. Wel deed Santpoort hierna nog een wanho pige poging om den achterstand in te loopen en nog even kwam H B C in het nauw. Doch nu speelde ook de Heemsteedsche verdediging in grootschen stijl, zoodat het krachtige tegen offensief voor Santpoort geen resultaat oplc- verde. Integendeel, zeven minuten voor net einde bekroonde Ruigrok een schitterend »n aanval met een even fraai schot en de stand waa 41. Onder geweldig enthousiasme verstreken d( laatste oogenbllkken en bij het laatste fluit signaal was H. B. C. na een prachtigen strijd kampioen. Gelukwenschen stroomen aan. de kamploens- vlag werd geheachen. Heemstede vierde feest, dank zj] het kranige H. B. C.-elftal Kolping Brabantia Dongen Mulo Wilhelmina R. K. T. V. V. B. V. B. Venlosche Boys Na een uiterst spannenden en fraaien strijd heeft H. B. C. gisteren met 4—1 Santpoort ge klopt en daarmee het afdeellngskamploenschap behaald. Vooral In de tweede helft speelde H. B. C. in kamploensvorm. Volendam V. V. yT 8. D. O. D. E. M. V. V. Z. R M. M. H M. 8. De Meer Wilskracht V I. C. stedenaren een mooie kans krijgen om de lei ding te nemen, maar een duidelijk handsgeval zag scheidsrechter Van Veen over het hoofd. Inmiddels Heten de roodbroeken zich oog nlit onbetuigd en hoewel de Santpoorters meermalen het H. B. C -doel gevaarlijk dicht naderden, bleek er toch een groot verschil te bestaan tus schen de beide aanvalsllnles. H. B. C. speelde technisch een welverzorgd partijtje voetbal en slechts aan het stugge verdedigen der Sant- poort-verdediging was het te danken, dat er niet gescoord werd. De eenlgszlns terugge trokken spil NUssen deed verdienstelijk werk en stond zijn broers en doelman Kochs trouw terzijde. Santpoort kwam In de laatste tien minuten voor het verstrijken der eerste helft geweldig Inmiddels lieten de roodbroeken zich ook niet van de wijs brengen. Een prachtige strijd om de leiding bij half-time hield de toeschouwers geboeid en bijna gelukte het Rulgros om Kochs te passeeren. maar zijn schot In de laatste ocgenbllkken vloog Juist naast. Rust kwam dan Ook met gelijken stand, 11. Een hevig offensief van de zijde der Heem stedenaren was het begin der tweede helft. En hoewel aanvankelijk het gewenschte succes uitbleef, begon de strijd zich toch meer en meor in een uitgesproken overwicht van H. B. C. af te teekenen. Maar moedig verdedigden zich de roodbroe ken. De gebroeders NUssen vooral wierpen zich steeds onversaagd voor de aanstormende H. B O.-ers, die echter steeds beter begonnen te spelen. Van Rooden stelde eenmaal Kochs danig op de proef, Toledo loste een onverwachten schuiver, welke Juist langs den verkeerden kant van den paal vloog. H. B. C. speelde absoluut beter en het wachten was alleen maar op dal eene doelpunt, dat de beslissing moest brengen. Santpoort vocht hardnekkig tegen de steeds niet te I sterker wordende overmacht en zelfs slaagden Heem- de roodbroeken er in nog eenlge gevaarlijke te* Na enkele wederzijdsche verkenningen aet S.J.C. den eersten goeden aanval op, waaruit Ruigrok een flink sch<R op het doel der Rotter dammers lost. De bal gaat door s keepers han den heen, maar hij weet bet leer nog juist naast te werken. Hierna volgt een snelle aanval van Leonidas. Teppema geeft den bal door naar Van der Sande. die echter buitenspel staat en de scheidsrechter annuleert het doelpunt. De aanvallen der gasten houden echter aan en de verdediging der thuisclub weet slechts met moeite stand te houden. Als zU zich eindelijk loswerkt, onderneemt Van der Berg een snellen ren, maar Strieder zet de 8.J.C.-voorhoede bui tenspel. Het toch gemaakte doelpunt wordt eveneens geannuleerd. De aanvallen blijven elkaar opvolgen met Leonidas in de meerder heid, vooral wijl de Rotterdamsche verdediging van geen wijken weet. Na ruim een half uur krUgt Leonidas een penalty toegewezen, «Par uit Huls zjjn club de leiding geeft (01). Da- delUk daarop een S.J.C.-aanval, waarna door de verdediging der gasten eveneens een over treding werd begaan, doch de scheidsrechter constateerde zulks niet. BU een nieuwen aanval der gasten lost Cornelissen een hard schot, dat de Noordwijksche keeper, uit zijn doel slaat, doch de toestormende Vloermans schiet on houdbaar In (02). Na de thee Is de thuisclub beter in den san- val en reeds na 12 minuten weet Rletmeyer met een kopbal den achterstand te verkleinen (1—2). De vreugde is echter van korten duur, want de Rotterdammers weten opnieuw te scoren (13). 8.J.C. reageerde hier sterk op en was niet meer voor het Leonidas-doel weg te slaan. Rletmeyer verkleinde dan weer den ach terstand (2—3). Poel maakt na 25 minuten ge lijk en Vos weet tenslotte zes minuten voor het einde de thuisclub de leiding te geven (43). Leonidas geeft zich echter nog geenszins ge wonnen en Teppema weet kort voor het einde van een misverstand in de Noordwijksche ver dediging te profiteeren (4—4), daarmede ten slotte toch een gelijk spel In de wtacht sleepend. Het groote belang voor beide partijen bij den uitslag van dezen belangrijken strijd drukte merkbaar zijn stempel op het vertoonde spel. Na een zeer nerveus begin weet DHL reeds spoedig een tweetal corners af te dwingen. De tweede hoekschop is voor de Haarlemmers al zeer onfortulnlijk. want zonder door Iemand aangeraakt te zijn verdwijnt de bal dank zij een krachtig windstootje in den uitersten rechterbovenhoek. T.Y B B. beantwoordt dezen tegenslag met een goedopgezetten aanval, waar bij Alsemgeest op fraaie wijze een hard schot van Honschoten uit den hoek grabbelt. Wederom Is D.H L. dan zeer gelukkig als Op penkamp een ver schot van Tok Alsemgeest niet voldoende kan stoppen en de bal Juist ach ter de doellijn terecht komt. Als Alsemgeest hard inschiet, redt Assendelft op schitterende wUze. De thuisclub begint nu de zaken wat energieker aan te pakken en al spoedig ver kleint v. Honschoteri na een hevige doelwor- steling den achter- and. De doelpunten blijven ul^rs goedkoop, want reeds binnen het kwar tier heeft D.HJL. ten derde male gescoord, als eerst de bal tegen de lat en daarna in het T YBB-doel geplaatst wordt. Hierna komt T.Y.B B. sterk in de meerderheid en tot aan de rust speelt zich de strijd geheel af op de helft der bezoekers. De D.HX>.-ver dediging blijkt lang niet safe en in zeer korten tUd. heeft T.Y.B.B. door twee goede schoten van Wtllemse haar achterstand weer ingehaald. In de tweede helft is hst spel vrij verdeeld. Belde elftallen riskeeren niets en goed opge zette aanvallen komen sporadisch voor. De DHL.-verdediging heeft een buitenspelval op gezet en de geel-zwarte voorhoede loopt hier herhaalde malen argeloos in. Een vrije schop op het D.H.L.-doel levert de noodige sensatie op. doch Alsemgeest redt de situatie. In het laatste kwartier komt DH L. sterk in de meer derheid en vooral Tok Alsemgeest toont alch In de Delftsche voorhoede «eer bedrijvig. De meeste aanvallen komen van rechts, waar Hermsen op den vleugel herhaalde malen goede voorzetten geeft Öppenkamp redt echter eenlge malen uitstekend, terwijl Huneker egi v. Es tot tweemaal toe op de doeUUn redding bren gen Hoe er ook gezwoegd wordt, doelpunten blUven uit, zoodat bij het eindsignaal beide par tijen den bult gedeeld hebben, wat ook vrijwel de verhouding weergeeft den stand weer gelijk maakt. (1—1). Even la ter moet Middelkamp al weer vlsschen voor een schuiver van Wejjkamp, die zijn club de leiding bezorgt. (1—2). Dan worden de kampioenen een tijd lang op eigen helft terug gedrongen en moet Kortbeek telkens handelend optreden. Een goed door Nijenhuis genomen corner wordt Ulft bijna noodlottig wanneer Engbers fraai Inkopt, doch de paal brengt redding. Nog worden een aan tal hoekschoppen genomen, maar In den stand komt voor rust geen verandering meer. In de tweede helft heeft Verschoor dadelijk de kans van den dag, maar tUn schot gaat naast. Toch heeft hU even later succes en als Nijenhuis vooraet, schiet hU onhoudbaar In. *22). Steeds door blijven de gastheeren do minee ren. Het verdiende winnende punt blijft echter uit en In hoofdzaak Is het aan het prachtige spel van den linksback Wilbrink te danken dat de kampioenen niet met een ne derlaag naar huis terug moesten keeren. Onder groote spanning komt het einde van dezen In de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd, met een verdeellng der punten, waarmede de kampioenen meer dan tevreden móchten- zijn. In een zeer goed gespeelden wedstrUd hebben de blauwywltte Amsterdammers getoond, C-t het hun ernst Is de onderste plaats te verlaten. Wilskracht, gesteund door den wind, heeft di rect het beste van het spel en bestookt onop- houdelyk het H.MB.-doel. Na 12 minuten geeft Hogenes zyn club de leiding uit een mooi aan gegeven bal van Splekennan. (1—0). Wilskracht blijft sterker en de sporadische HJ4.S.-aan- vallen worden reeds In de klem gesmoord. Steeds moet de rood-wltte keeper ingrUpen. Uit een corner komt dan de bal bU G. Spiekerman die hoog Inschiet. (2—0). Vlak hierop komt dè bal opnieuw hoog voor het H.MB.-doel, W. Spiekerman Is er als de kippen bU en voor de keeper er aan te pas komt geeft hU dezen het nakijken. (30). Fraai comblneerend trekken de gastheeren steeds ten aanval, goed gesteund door de halflinie en als een der H.M.S.-backs een fout maakt heeft Spiekerman geen moeite. (40). De gasten stellen alles In het werk om zich los te werken, doch het lukt niet. BU een corner op het Utrechtsche doel kopt v. d. Berg naar Kaay, die zUn plicht doet. (50). Na eenl ge gevaarlijke H.MS.-aanvallen komt de rust. H.M.S heeft nu wlndvoordeel en Is ook meer In den aanval. Er worden eerst eenlge corners geforceerd, die echter niets opleveren. Na eenl ge goede Wilskrachtaanvallen volgt een heftig offensief van HJKB.. doch de rechtsback speelt uitstekend, goed bUgestaan door zUn collega's. Langzamerhand krUgt Wilskracht weer eenlg overwicht en bestookt met goed samenspel het doel der gasten, waar v. Hllten bergen werk verzet. VUf minuten voor het einde krUgt W. Spiekerman den bal mooi aangegeven en hU aarzelt geen seconde. (60). H.M.S. stelt alles In het werk om de eer te redden, wat haar In derdaad even voor het einde bU een doelwor- steling gelukt. (61). De gasten beginnen onmlddellUk in een flink tempo en zijn overwegend in den aanval. De thuisclub weet zich los te werken, maar de te genaanvallen leveren niet het gewenschte suc ces op, mede door het goede doelverdedigen van den V.V.IJ.-keeper Moes. Vooral een hard schot van Schermer weet hU uitstekend te stoppen. Het spel golft hierna op en neer. BU een corner op het V.I.C.-doel zendt Van Elteren een har den kopoal in," die door Hendrix schitterend wordt gehouden. Kort hierna profiteert Van Elter van een goede kans en hU opent de score voor V.V.IJ. Dit schUnt de bezoekers dermate te inspireeren, dat zU het spel nu in handen gaan nemen. Spoedig leidt dit offensief tot een on- houdbaren goal van Hartings. (20). Een off side doelpunt werd in deze periode door den heer Holterhues nog geannuleerd en met 20 voorsprong voor de gasten brak de aan. De Lelden: Stick I—NVA I 3—2; NVA H 2—1. IllllllllllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllll In Zuid I is Kerkrade. dat gisteren in Maas tricht met 30 van Kimbria won. bUna kam pioen. daar de Sittardsche Boys in Kerkrade met niet minder dan 51 van KNV verloren. Caesar gat In Valkenburg tegen de Valken goed partU. maar moest tenslotte toch met 43 het onderspit delven. VolhardingChevremont kon wegens ter- relnafkeuring niet worden gespeeld, waardoor de Orevenblchters ook nu weer niets van hun wedstrijden

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 9