t>r. STADSNIEUWS DE ENGELSCHE KAPERS Moffrika” móet verdwijnen HET GEHEIM VAN DE 7 WIJZERPLATEN WOENSDAG 27 FEBRUARI 1935 Het Nederlandsche voor* beeld trekt ■lllllllllllll■llllllllnlllllllllllllllllllllllllllllllllllnlllli■llllllw liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ 1 99 BIJLAGEN TOT DEN RAAD Film zteA neel utie •nst Aanplakken drukwerken Dr. Schaep- DOOR AGATHA CHRISTIE Het moerasland ten noorden van Osnabrytk zal in cultuur worden gebracht Venten met bloemen nabij bloemenwinkels Bebouwing lang» de Molen tocht. Verkoop van grond Verlaging rente hypothecair bouwvoor schot Wijziging der Algemeene Politieverordening Benoeming leden bestuur in stelling maatschappelijk hulp betoon Wyziging huurcontract steiger Voormeer Verhuring speelterrein Uiten- boschstraat Aanleg verbindingsweg tusschen den Kanaaldijk en den ontwor pen provincialen weg Alkmaar Schagen Uitbreidingsplan Alkmaarder Hout e.o. Samenstelling stembureaux en hoofd stembureaux Verificatie en Herziening Motor- en Rijwiel- verordening Voorziening in een vacature in de Commissie tot wering van schoolverzuim Werkverschaffing 1935 ^1 49ste controle den wegen en geb Mevr. R. Prins den tegenover het Mr. P. Lange- f aan de W. stellen den 3 r I 1 op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen 54 VIER EN DERTIGSTE HOOFDSTUK Lord Caterham geeft i(jn toestemming .(Einde) ■3 1. 3. i i 3E= Hoofdstembureau fn den eersten kieskring, tevens Centraal Stembureau: 1. 3. 1. 3. 1. 2. de heer P. Termaat, Kanaalkade 54a: de heer D. Houwing, Langestraat 71; de heer Joh. Apeldoorn. Geesterweg 7; de heer P. J. van Kessel, Langestraat 99: ceum «an de Bleekerskade Voorzitter: V. P. Keysper. toltes; J. Teunissen. B. A. Kolkman; J- Holman; bare orde aan bloemenventers verboden wordt op Zaterdagnamiddag en -avond na 4 uur bin nen een afstand van 25 Meter van den Ingang van een bloemenwinkel stil te bleven staan. Voorgesteld wordt een desbetreffend besluit In de politieverordening op te nemen. Op 20 December 1934 stelde de Raad In han den van B. en W. om bericht en raad het adres van de buurtvereenlglng „Oostwyk” houdende 1. 3. de heer P. A. Pranssen, Nleuwp.laan 11®; de heer H. Hablecht, Kweerenpad 30. „Vader." zei Bundle, „Ik moet u voorzichtig een nieuwtje mededeelen. U gaat me verlie zen." „Onzin," zei lord Caterham. „Vertel me maat niet dat je lijdt aan vliegende tering of eei. zwak hart of Iets dergelijks, omdat Ik het ge woonweg niet geloof." „Het Is geen overlijden," eel Bundle. ,Het Is een huwelijk." B. en W stellen den Raad voor In de politie-’ verordening de volgende bepalingen' op te ne men: ndere sdag- >20— iborg russel Wee- snder Heg- Reg eulen iwlch ■wlch van rden H. wen— Ka- I uur. (hres- R. K. nge- valt het en, deer eegt tand en »n- nog te- len- elen tus- elen hte. ler- leid Ing; niet ake iwd x>r- reet ?le- eri- »e- K 3/4 Lo- 'hl- )lie «r- pct het ren ar- zge ide wijl id- >n- de heer Joh. Overtoom. Nassaupleln 13: de heer C. A. Köllmann, Verdr.oord 25; B en W stellen voor vast te stellen de Ver ordening tot regeling van het verkeer op de we gen in de gemeente Alkmaar. Hqofdstembureau In den derden kieskring: Voorzitter: T. Bonsema. Leden: J. Vogelaar; Mej. N. CaretsD. J. Woldendorp; D. Geels. Pl.verv. leden: 3. H. Ootje vaar; P. Dekker; Mr. C. A de Groot. gjnrfflSstieklokaal van het Murmellius- ifun. aan de Schoolstraat. tter: H. C. Stoutjesdyk. P C. Mantel: D. C. J. van Dijk, leden: H. Jansen; T. de Bakker geb. ig. Boom. Artikel 193 der Algemeene Politieverordening, dat een verbod bevat betreffende het aanplak ken van bekendmakingen aan openbare gebou wen. e. d. en particuliere percealen behoudens de verelschte toestemming, Is thans met meer toereikend, en vooral niet, nu de tijd van de verkiezingspropaganda voor de deur staat. Het eenig afdoend middel, dat In andere ge meenten ook reeds toepassing heeft gevonden. Nu de heer R. j. Schierbeek is benoemd tot gemeente-ontvanger en de contröle van de ge- meente-flnanclën Is opgedragen aan het Cen traal Bureau voor verificatie en financieels ad viezen der Vereenlging van Nederlandsche ge meenten te 's Gravenhage, zullen eenlge admi nistratieve voorzieningen moeten worden ge troffen. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor te bepalen, dat een herziening wordt voor bereid van het uitbreidingsplan van de gemeen te (2e gedeelte), voor zooveel betreft het ge deelte der gemeente, gelegen ten Zuiden van de Lindenlaan en het Vamebroek en ten Wes ten van de Ooeteiyke begrenzing van den Ken- nemerstraatweg. Artikel 137c Het is verboden, tenzij met vergunning van den Burgemeester, feesten, tentoonstellingen, wedstrijden, voorstellingen, uitvoeringen, con certen, lezingen en vermakelijkheden aan te kondigen, te houden of te geven, welke door het publiek al dan niet tegen betaling kunnen wor den bijgewoond. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor zijn besluit van 24 Augustus 1922. tn te trekken en aan de N V. Maatschappij ..Alkmaar Packet” tot en met 31 December 1945 te verhuren den aan de gemeente behoorenden steiger aan de Voormeer voor een huurprijs van 320.18 per jaar. hoe zenuwachtiger. Toen hoorde ik iemand de trap afkomen en Loraine stond op en ging naar de deur..Ik hoorde Thesiger’s stem maar niet wat hij zei. Ik hoorde zeggen: „In orde; het gaat schitterend." Toen zei hij: „Help me hem naar boven dragen. Het zal nogal een karweitje zjjn, maar ik wil ze samen hebben. Een aardige verrassing voor No. 7. Ik begreep niet heele- maal, waar ze het over hadden, maar ze sleep ten me op de een of andere manier de trap op. Het was een karwei voor hen. Ik hield me zelf goed zwaar en zjj sleepten me hier binnen en toen hoorde ik Loraine zeggen: „Weet je zeker dat het in orde is air ze niet bijkomen?” on Jimmy, dl everdulvelde ploert zei „Daar Is geen kans op." Ik raakte bulten me zei ven. Ze gingen weg en deden de deur op slot en toen deed ik de oogen op en zag Jou. Mjjn God. Bundle, ik zal me nooit meer zoo absoluut ellendig voelen. Ik dacht dat je dood was.” „Ik denk, dat mijn hoed mijn redding was,” zei Bundle. ..Half,” zei hoofdinspecteur Battle. .Maar het kwam ook half door mijnheer Theslger’s ge wonden arm. Hjj besefte het zelf niet, maar Verkoop grond aan manstraat Bij besluit van den Raad van 22 November 1934 Is het Reglement voor de gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon ge wijzigd. Voortaan zal het bestuur der instelling moe ten bestaan uit: J. Swaag. Ambachtsschool Voorzitter: A. Bakker. Leden: H. C. Hazes; M. R. Versteeg. Pl.verv. leden: Mevr. J. Pronk—Hablecht; J J. van der Meulen; P. van der Borden. U. L. school aan de Krelagestraat Voorzitter: D. Geels. Leden: 8. Marwltz; Mevr. M Bonsema geb Streuper. Pl.verv. leden: A. J. J. Kuhne: Leden: A. P. Pl.verv. ledèj Mr. A. Prins. Het i Gymnas Voord LedenJ Pl.ven Droog; Ji Het gymnastieklokaal aan de Nlcolaas Beets- school, Snaarmanslaan Voorzitter: T. Bonsema. Leden: A. Schelllnger; J. van Dijk. PI verv. leden: A. J. E. Ravesteijn; P. Kuljs; Voorzitter: De Burgemeester (ambtshalve); Plaatsvervanger: de waarn. Burgemeester. Leden: G Grondsma; V. P. Keysper; W. J. Bulens; A. Sietsma. Pl.verv. leden: J. F. M. Endel; J. Ringers; W. van de ValL Artikel 137b Onverminderd het bepaalde bij artikel 137 is de eigenaar of gebruiker van een gebouw et terrein, waarin of waarop een bijeenkomst of vergad-rlng zal worden gehouden, waartoe aan het publiek «1 of niet tegen betaling toegang wordt verleend, verplicht ten minste 24 uur voor het houden der bijeenkomst of vergadering daarvan schrlfteltjk kennis te geven aan den burgemeester, met opgave van den aard dier bijeenkomst of vergadering. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, de rente van het bij raadsbesluit van 2 Februari 1922, aan den heer P. J. van Kessel toegekende hypothecair bouwvoorschot met Ingang van hetzelfde tijdstip nader op 4M pct. per jaar vast te stellen. ATT T7 A T*> XT XT op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen E* 7^X0 bW levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door 'E’ 7^0 b^ een ^^eval met E1 OKA by verlies van een hano 1,1 ,1*., AA ril_J I v IN Ui O ongevallen verzekerd voor een der volgende ultkeeringen E verlies van belde armen, belde beenen of beide oogen E f doodelijken afloop A SbOVr»" een voet of een oog AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIE MAAL VIER EN TWINTIG UUR NA HET ONGEVAL B en W stellen den Raad voor aan C. de Bakker en C. de Graaf, alhier, te verkoopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Dr. Schaep- manstraat. ter grootte van ongeveer 420 M2, voor de som van 2750 in totaal. a. een Ud, tevens voorzitter, door B. en W. uit hun midden aan te wijzen; b. drie leden, door den Raad uit zijn midden te benoemen; c. vijf leden, te benoemen door den Raad uit een door B. en W., gehoord het bestuur der in stelling, op te maken voordracht van twee per sonen voor elke vacature. Aan de daarvoor in aanmerking komende organisaties en Instellingen hebben B. en W. de noodlge aanbevelingen gevraagd voor de vaca tures van vijf leden, hiervoor bedoeld onder c. Zij hebben daarover gehoord het zitting hebben de bestuur der gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, dat zich met de Ingezonden aanbevelingen kan vereenigen. B. en W. stellen den Raad voor: I. eervol ontslag te verleenen aan de thans zitting hebbende leden van het bestuur der ge meentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten; n. drie leden uit den Raad te benoemen als lid van het bestuur van genoemde Instelling; III. vijf leden van deze instelling te benoe men uit de navolgende voordrachten, opgemaakt overeenkpmstlg artikel 2 van het Reglement voor de Instelling. de heer W. Bok. Oudegracht 151; de heer R. M. Oden, Kennemerpark 19; Hoofdstembureau In den tweeden kieskring: Voorzitter: G. van Slingerland. Leden: 8 J. A. Keesom: G. H. HoUtlnk; D. Covers Jzn.; H. van Drunen. Pl.verv. leden: C. Venneker; H. C. Stotitjes- djjk; A. Bakker. Het terrein tusschen de Nederlandsche grens en Ems, een onoverzienbaar moerasland, onont gonnen gebied ten Noorden van Osnabrück, zal door den Arbeidsdienst in cultuur worden ge bracht. Het is het dunst bewoonde plekje in Dultschland en vormt een schril contrast tpst het nabije Nederlandsche gebied. Naar aanleiding van een bezichtiging schrijft de „Berl. BOrsenzeltung”: „Daar ligt Holland! Daar liggen breed de ak kers. Een boer strooit kalk over zijn land. We zien mooie boerenhuizen, niet één. maar dozij nen. ’s Zomers golft daar het koren. Er bloeien bloemen. Er wordt tuinbouw uitgeoefend. Ook daar, over de grens, lag eens een onherberg zaam hoogveen. Aan de Duitsche zijde der grens, mijlen ver. van horizont tot horizont, ziet men slechts den zwarten grond van bet moeras, die als het ware vijandschap tegen den mensch uitstraalt. Geen akker! Geen stuk je groen veld! Geen tuintje zelfs! Slechts zwart dulvelsmoeras, waarboven de wolken jagen. Geen enkele boerderijGeen mensch, die het land bewerkt. Waarom kon Holland zijn bodem in cultuur brengen? Waarom deed Dultschland dat niet?.. Maar thans moet hier een andere we reld geschapen worden. Er moet een eind aan komen, dat de Hollander gelooft, dat over zijn grens het barbarendom begint. „Moffrika", zoo noemen de Hollanders dit Duitsche hoogveen. Een hatelijk woord! Een meedoogenloos woord! Maar een kwalificatie, die helaas juist Is, maar die spoedig niet meer juist mag en niet meer juist zal zijn." Burgemeester en Wethouders stellen Raad voor: I. de stembureaux voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, de Provinciale Staten en den Gemeente raad voor den tijd van vier jaren. ingaande 1 April 1935, samen te stellen als volgt: Voorzitter: de Burgemeester (ambtshalve). Leden: J. F. M Endel; N. Schats. Pl.verv. leden: E. 8. Hamburger; G. W. J. Goes; Mevr. M. OoljkaasKwantes. Het gem^ntelljk gymnastieklokaal Ridderstraat: Voorzitter: D. Covers Jzn Leden: J. H. Jacobse; Mej. A. F Bossert. Pl.verv. leden: A. Burger; A. J. B. Lohman; P Cloeck. Hofdljkschool aan den Koningsweg: Voorzitter: H. van Drunen. Leden: J. G. VerspaandonkA. Dijkers. Pl.verv. leden: C. Couwenhoven; H. W. Koop- meiners; K. ter Burg. Huishoud- en Industrieschool: Voorzitter: J Ringers. Leden: Mej. N. Carels; Mr. C. Smal. Pl.verv. leden: G. B. C. Vasblnder; W. J. F. F. Brink; J H. Raat. Jullanaschool aan de Burgemeester Paling- straat: Voorzitter: G. H. Hojjtlnk. Leden: K. Blaauboer: P. J. van Kessel. PI verv. leden: J. Walter; J. Wiese; A. J. Mulder. Het gymnastieklokaal der Rochdaleschool aan de Bleekerskade: Voorzitter: P. Dekker. Leden: W. T. 8. Matthljsen; Jac. Bruljn. PI. verv. leden: Mevr. A. E. Olievan Os; W Tebaerts; H. Haytema. Het gymnastieklokaal van het R. K. Ly- Ter voorziening tn de vacature van lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, welke is ontslaan door de periodieke aftreding van het Ud M. J. Lutterot op 18 Februari jj„ bieden Burgemeester en Wethouders den Raad ter be noeming voor den tijd van drie jaren, ingaande 18 Februari 1935, de volgende aanbeveling aan: 1. de heer M. J. Lutterot, hoofd Vondel school; 2. de heer J. O. HAZELOOP, hoofd Roch- daleschool. hij had maar de helft van zijn gewone kracht. Toch Is dat geen eer voor de afdeellng. We hebben niet zoo goed voor u gezorgd als dat behoorde lady Eileenen het is een smet op de heele zaak." „Ik ben heel taai.” zei Bundle, „en ook tame lijk gelukkig. Ik kan er echter niet bij. dat Loraine a 111 gemengd is. Het was zoo’n lief ding.” „Ah,” zei de hoofdinspecteur, „dat was die moordenares uit Pentonvllle, die vijf kinderen vermoordde ook. Daar kan je niet op aan. Het zit in het bloed- Haar vader had meer dan eens in de gevangenis behooren t« komen." „Hebt u haar ook geairesteerd?" Hoofdinspecteur Battle knikte. „Ik denk niet dat ze haar zullen ophangen. Jury's zijn teerhartig.... maar de jonge Thesiger zal zeker en vast hangenen maar goed ookik heb nog nooit een meer door en door verdorven en verhard misdadiger ontmoet. En nu." voegde hU er aan toe. „Als uw hoofd u niet te veel pijn doet, lady Elleen. hoe denkt u over een kleine feestviering? Om den hoek is een aardig klein restaurant.” Bundle stemde gretig In. verzoek haar het speelterrein aan de Ulten- boschstraat te verhuren en haar daarbij vrij te stellen van de verplichting om het terrein af te schelden. Daar de Vereenlging niet bereid te de koeten van afscheiding van het speelterrein op zich te nemen, lijkt het B en W. beter het speelterrein te verhuren aan een vereenlging, het R K die daartoe wel genegen is. B. en w. stellen den Raad voor: a. afwijzend te beschikken op het adres van 15 December 1934 van de buurtvereenlglng „Oost wijk”; b. het speelterrein, groot pl.m.-837 M2., gelegen ten Zuidoosten van de Ultenboechstraat te ver huren aan de Vereenlging „Door Eendracht Sterk" voor 25.per Jaar. is het strafbaar stellen van de voorbereidende handelingen voer het plakken en kalken op verboden plaatsen, nJ. van het vervoeren of bij zich hebben van eenig plakmiddel, plakgereed- schap, teer, krijt, kalk, verf, schabloon. enz. gedurende den nacht. De strafbaarheid dient te worden opgeheven, voorzoover degeen, die de verboden plakmiddelen e. d. des nachts ver voert of bij zich heeft, kan aanloonen, dat deze stoffen niet gebezigd zijn bij of bestemd zijn voor verboden handelingen. B. en W. stellen den Raid voor de Algemeene Politieverordening aan te vullen met de noo- dige bepalingen. het Vtctorlepark Voorzitter: H. Klaver. Leden: A. van Westerop; E. Kalverboer. PI verv. leden: P. N. Groot; F. K. Capelle; P. W. Kamper. Het gymnastieklokaal der R.K. Jongensschool aan de Nleuwstraat: Voorzitter: D. J. Woldendorp. Leden: Mr c. A. de Groot: W. Hoek Gzn. PI. verv. leden: L. D Boom; geb. Vlessing; H. Heertjes Gebouw Oudegracht nr. 24 WUdemanshof Je Voorzitter: W. J. Bulens. Leden: H. K. M. de Wild; veld. Pl.verv. leden: P. F. Pisulsse; G. van Veen; Mr. E. H. J. Wynne. Bureau der Gemeentewerken aan de Keet- gracht: Voorzitter: W. van de Vall. Leden: H. E. Bosman: J. H. W. Lutjeharms. Pl.verv leden: Mevr. A. Scharlewt geb. van Eek; N. O. van den Idsert; H. A. van Keerden. Het gymnastieklokaal van de Vondelschool aan de Vondelstraat. Voorzitter: G. van Slingerland. Leden: D. de Boer; J. Alferlnk. PI verv. leden: 8. FraUman; J. Raat; Derksen. Elise van Calcarschool aan de Dr. Schaepman- kade: Voorzitter: G. Grondsma. Leden: P. A. G. Louws; MêJ. G. D. Henne- m'an. Het gymnastieklokaal der R.K Jongens school aan den Nleuwlanderslngel, hoek Blee kerskade Voorzitter: 8. J. A. Keesom. Leden: Mevr. HellemanHardebol; W. Hols- muller. Pl.verv. leden: J. P J. Kraakman: Mevr. A. C. Schats geb. Stelleman; J. Lakeman. TI. dé hoofdstembureaux voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad, voor den tijd vaa vier Jaren. Ingaande 1 April 1935, sa men té stellen als volgt: „Doe niet zoo dwaas," zei Bundle, „u weet toch wel. dat u geen energie genoeg hebt om mémoires te schrijven." „Ik zou ze zelf ook niet schrijven. Ik geloof dat dat nooit gebeurt. Maar ik heb onlangs ken nis gemaakt met een dame wier „peclaal baantje dat Is. Zij verzamelt bet materiaal en schrijft het In werkelijkheid." „En wat moet u dan doen?" ,,O, haar lederen dag een half uurtje de feiten mededeelen. Niets meer dan dat." Hij dacht even na en ging reeds weg, maar draaide zich toen opeens om en zei luchtlgweg In de Raadsvergadering van 18 Februari 1932 werd in beginsel besloten den aanleg te bevor deren van een weg ter verbinding van den ont worpen provincialen weg OmvalSchagen met den Kanaaldyk overeenkomstig het provinciale wegenplan en in verband daarmede goed te I keuren, dat het maken van een klapbrug by den Omval zou vervallen. Gedeputeerde Staten hebben zich bereid ver klaard de wegbaan van den weg loopende van den Schermerweg af naar den Kraspolder en aansluitende op den nieuw ontworpen verbin dingsweg voor rekening van de Provincie aan te leggen en wel voor een verhardlngsbreedte van 7.50 M Met drie eigenaren t. w. den polder Oudorp, de erven W. F. Stoel Jr. en C. Laan is over eenstemming verkregen omtrent afstand van den voor den weg benoodlgden grond aan de gemeente. Van de overige eigenaren zal de grond moeten worden verkregen langs den weg van onteigening. B. en W. geven den Raad In overweging ge bruik te maken van de gelegenheid tot aankoop van de benoodlgde perceelen van den polder Oudorp, de erven W. F. Stoel Jr. en C. Laan, voor de pryzen, waarop overeenstemming Is verkregen, en aan de Kroon te verzoeken tot onteigening te besluiten overeenkomstig artikel 72a der Onteigeningswet van den benoodlgden grond, toebehoorende aan den polder Zwyns- meer, C. J. Butter te Oudorp, D. Govers Jz. te Alkmaar, de N.V. Vereenigd Bezit van Waar den te 's GravenhageJ. M. Gavlet te Amster dam en de Pieuse Familiefondsen te ‘s Graven hage. „Byna even erg," zei lord Caterham. ,,Ik denk dat ik op de bruiloft zal moeten komen hecle- maal in strakke lastige kleeren gestoken en dat ik Je aan den bruidegom zal moeten overdragen. En Lomax zal het we! noodig vinden me in de sacristie te kussen. „Goeie hemel! U denkt toch niet dat Ik George Lomax ga trouwen, wel?" riep Bundle. „Och, iets dergeiyks scheen in de lucht te hangen, toen ik Je den laatsten keer sprak,” zei haar vader. „Gisterenmorgen weet je?" „Ik ga iemand trouwen, die honderd keer zoo aardig is als George," zei Bundle. „Ik hoop dat inderdaad.” zei lord Caterham ,,Maar men kan nooit weten. Ik weet niet of je werkeiyk een goeden kyk op karakters hebt. Je zei. dat Thesiger een blymoedige nietsnutter was en uit alles wat ik nu hoor, blijkt, dai hij een van de succesvolste misdadigers van den dag Is. Het ergste Is. dat ik nooit kerinis met hem heb gemaakt. Ik heb er over gedacht weldra myn mémoires te schryven.... met een speciaal hoofdstuk over moordenaars die ik ge kend heben door een eenvoudige techni sche vergissing heb ik nooit kennis gemaakt met dezen jongen man." ,,Ik sterf van honger, hoofdinspecteur Battle En bovendien moet ik al mijn collega’s leeren kennen." ,X>t Zeven wyzerplaten.” zei BUI. „Hoera! We moeten wat chample hebben. Hebben ze dat daar, Battle?” „U zult nergens over behoeven te klagen mijnheer. Laat u dat maar aan my over.” „Hoofdinspecteur Battle." zei Bundle, „u bent een wonderiyk Iemand. Het sptjt *ne dat u al getrouwd bent. Nu zal Ik me wel met Bill tevreden moeten stellen.” In de raadsvergadering van 20 December J.l. hebben B. en W. medegedeeld dat een deel tan de bij raadsbesluit van 5 Oètober 1933 voor I werkverschaffing bestemde werken onuitgevoerd was gebleven in verband met de ophooglng van het bouwterrein aan de Zuldzyde van oen Ber- gerweg en dat het In hun bedoeling lag deze werken In 1935 In werkverschaffing te doen uit voeren. BIJ zyne beschikking van 7 Januari 1935 ver leende de Minister van Sociale Zaken daarvoor de verelschte toestemming, daarby de voor waarden, welke in 1984 gegolden hebben, hand havende. Op 21 Januari JA is deze werkverschaffing hervat. Intusschen scheen het B. en W. gewenscht. dat de werkverschaffing niet beperkt zou biy- ven tot: a. het uitvoeren van verschillende plantaoen- werken, b. het afgraven van de kaden langs Schermerweg, c. het verlagen van bermen langs vaarten, d. het schoonmaken van riolen, waarmede met inbegrip van materialen een voerd. B. en W. hebben zich erover beraden, boven dien de volgende objecten te bestemmen voor uitvoering in werkverschaffing: Burgemeester en Wethouders Raad voor: 1. langs den Molentocht tusechen de Lyceum- straat en de conciërgewoning van Lyceum een straat aan te leggen voor rekening van de firma A. Hoekmeyer. alhier; 2. aan de onder 1. bedoelde straat en het aansluitende tegelvoetpad naar de Bleekerskade den naam te geven van Leeuwerikkade; 3. aan de firma A. Hoekmeyer. alhier, te ver koopen een perceel bouwterrein, gelegen 00 den hoek van de Lyceumstraat en de Leeuwerik kade, ter grootte van ongeveer 220 M2„ voor den prijs van 2420 tn totaal. In verband met de omstandigheid, dat in het Pl.verv. leden: A. J. J. Kuhne; H. ZeemanI bijzonder op Zaterdagmiddag en -avond bloe- Mej. Geertr. Nierop. menventers hun bedryf uitoefenen in de on- Het gymnastieklokaal der 8t. Aloyslusschool middellijke nabyheid van bloemenwinkels en aan de Koomlaan: aldaar feiteiyk een vaste plaats op den open- Voorzltter: J. Vogelaar. baren weg innemen, achten B. en W. het raad- Leden: F. Dekker; Mej. M. B. M. Boom. saam, dat een strafbepaling in het leven wordt Pl.verv. leden: P. Termaat; W. Henneke; p geroepen, waarbtf het in het belang der open- Verhagen. --- Rykskweekschool aan het Nassaupleln: Voorzitter: C. Venneker. Leden: A. F. Zeegers; J. H. Oollevaar. PI verv. leden: C. Kleft; J. E. Ftscher Mulder; R. W. Zaadnoordyk Sr. Lindenschool aan de Lindenlaan: Voorzitter: A. Sletsen.a. Leden: J. W. van den Aakster; E. Pauw. Pl.verv. leden: A. W van der Hoek; J. Apel doorn; Mevr. C. Hoorn geb. Raves. School voor buitengewoon lager onderwys In volkomen tevreden. ..Uitstekend,” zei hy. „Hy speelt onder ge- lyke voorwaarden, nietwaar? Hy en Ik kunnen samen in de foursomes spelen in de herfst-, competitie.* Mynheer Eversleigh was natuuriyk verschrtk- keiyk geschrokken toen hy u zag, maar hy vond het 1 beste zyn rol te biyven spelen. Hy wist dat onze menschen 't huls bespiedden en dacht dat u geen onmlddeliyk gevaar dreigde. Hy kon ten allen tyde weer „levend" worden Toen mynheer Thesiger zyn revolver op tafel gooide en het huls verliet leek het veiliger dan ooit. En wat het volgende gedeelte betreft...." Hy zweeg en keek BUI aan. „Misschien zoudt u dat willen vertellen, mynheer." „Ik lag nog op die dondersebe «>Ta en trachtte er bewusteloos uit te zien en werd hoe langer over zyn schouder: „Tusschen twee haakjes Bundle, met wien trouw je nu?" „Ik was al nleuwgslerlg." zei Bundle. ,4if me dat vragen zou. Ik ga met BUI Eversleigh trouwen De egoïst dacht er over nA Toen knikte hy bedrag van 20510 is gemoeid (waarby 17500 arbeidsloon is, geiykslaande met 772 man weken), maar daarnaast nog een aantal andere werken in werkverschaffing zou worden uit ge- Plantsoendienst. 1. Het aanbrengen van beplantingen In ver schillende straten, geraamd op ƒ2000. Sportpark. 2. Het aanbrengen van verschillende verbete ringen op het gemeenteiyk sportpark, nJ. ver andering van het kleedlokaal by de Zandersloot met aanbrengen van tribunes, het maken van draineeringen en verbouwing van de pergola geraamd op 7000. Dienst der gemeentewerken. 3. Het maken van een beschoeiing langs de Metiusgracht en het onder profiel brengen van den berm, geraamd op 800. 4. Het herstellen en aanvullen van beschoei ingen langs de slngelgrachten, geraamd op ƒ5500. 5. Het schoonmaken van de sloot langs de Dr. Schaepmankade en verder doorloopende tot het Noordhollandsch kanaal, geraamd op ƒ3000. 8. Het uitbaggeren van singels, grachten en vaarten, geraamd op ƒ10.000. 7. Het dempen van een gedeelte water, gele gen tusschen het z.g. Huiswaarderbruggetje en het overhaalrad by de Zeswielen /2000. GrondbedrUf. 8. Het verbeteren van de paden der volks tuintjes aan het Zeglis, geraund op 300. Met deze werken zal dus In totaal een bedrag van 30.600 gemoeid zyn, waarin begrepen een bedrag van ƒ20.300 aan arbeidsloon. By brief van 18 Februari 1935, berichtte de Minister, dat voor de genoemde werken een na der te bepalen Rykssubsldle wordt toegezeed in de loonen. uit te betalen aan de daarby te plaatsen werkloozen, alsmede eenzelfde percen tage In de kosten der te plakken rentezsgels, het regenverlet en In drie vierdedeel der pre mie. verschuldigd volgens de Ziektewet. De Mi nister verbindt daaraan een aantal voorwaar den, welke wvereenkomen met die. welke bfl de werkverschaffing 1993—1934 hebben gegolden, met uitzondering van de loonen en het regen verlet der tewerkgestelden. De beide hierop be trekking hebbende voorwaarden lulden: „Er sal zooveel mogelHk in accoord moeten worden gewerkt, teren een zoodanig loon, dat b'1 flink werken 0.36 per nar kan worden ver diend. By verzuim wegens regen mogen de eerste drie uren per week niet worden vergoed, de vol gende regenuren met 29 cent.” Het mag bekend worden verondersteld dat de hiervoor vermelde bedragen thans zUn 0.38 en 30 cent, zoodat de nieuwe voorwaarden voor de tewerkgestelden In werkverschaffing een ver laging van inkomsten beteekenen van ongeveer ƒ1 per week. De Minister bepaalde daarenboven, dat de beide zooeven geciteerde voorwaarden in wer king zullen treden op 1 Maart as. en wel ten aanzien van de werkverschaffing, welke op 21 Januari JJ. Is hervat, als ten aanzien van de nieuwe werkobjecten. B. en W. betreuren het, dat de loonen In werkverschaffing, welke bij een 50-urige werkweek met Inbegrip van brand- stoffenbyslag van 1 en huurbyslag van ten hoogste 1 50, op ongeveer 20 per week zyn te stellen, thans tot 19 per week verlaagd wor den, maar met het oog op de groote belangen, die er voor de gemeente op het sp-1 zouden staan bij nlet-aanvaardlng der voorwaarden meenen zit. dat het onder de gegeven omstan digheden het beste is. om daarin te berusten. Burgemeester en Wethouders geven den Raad In overweging te besluiten om naast de hier boven onder a tot en met d genoemde werken in 1935 nog eenlge werken In werkver schaffing te doen uitvoeren, waar >nder rij niet opgenomen hebben het aanbrengen van verschillende verbeteringen op het gemeentelijk sportpark, daar hieromtrent nog overleg zal woden gepleegd met de Commissie van bystand voor het sportpark. In een oogenblik was er veel volk op de been en de drie blanken werden aks ware helden vereerd. In dianen vergeten een weldaad nooit en dat zou later biyken. Met klappende kaken schoten eenlge monsters toe en ze zouden stellig hun doel bereikt hebben, als kapi tein Benson en Hal niet met levensgevaar te hulp gekomen waren. Een van de brutaalste dieren kreeg nog een flinkun slag met een roeispaan. Doordat de kinderen te veel op de vreemdelingen jetten, keken ze niet uit, en onverwachts kantelde het bootje. Gelukkig gebeurde het ongeval niet ver van den oever, maar toch nog ver genoeg om den alligators, die biykbaar tot de gewone waterbewoners gerekend werden, een kans te geven.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 11