werkloozen Extra-hulp aan Aanplakborden voor de verkiezingen I I VRIJDAG 1 MAART 1935 GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR VERGADER VRIJHEID Vernieuwing walmuren De heer T. Bonsema Extra-hulp De heer D, Woldendorp W erkverschaffing Stembureaux Verificatie en controle Aanplakken drukwerken Wijziging huurcontract steiger Voormeer •a- I n W inkelsluitingsverordening 9 Toezicht op vreemdelingen De heer W. van de VaU. Geen hoogere salarieering voor de bedrijfsdirecteuren, die hun diensten gereorganiseerd zagen Venten met bloemen nabij bloemenwinkels Vernieuwing walmuren, Voor dam, Zydam, Waag plein Bebouwing langs de Molen tocht. Verkoop van grond Bijzonder lager onderwijs. Voor schot gemeentelijke vergoeding 1935 kosten van instandhouding Voorziening in een vacature in de Commissie tot wering van schoolverzuim Reorganisatie diensten bedryven. Geen hoogere larieering! Gebruik scheidingsmuren voor andere doeleinden Verhuring speelterrein Uiten- boschstraat Verlaging rente hypothecair bouwvoorschot Verkoop 1 manstraat Wijziging der Algemeen Politieverordening Uitbreidingsplan' Alkmaarder Hout e.o. Rapport betreffende het grondbedrijf H ven, <^M|||| Groenten-, fruit-‘en aard- appelenmarkt Aanleg verbindingsweg tusschen den Kanaaldijk en den ontwor pen provincialen weg Alkmaar Schagen Benoeming leden bestuur in stelling maatschappelijk hulp betoon Herziening Motor- en Rywiel- verordening Verontreiniging gemeente wegen binnen de bebouw de kom aan werkloozen r iimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiif iiiiiiiiiiiiMifiiiiiiiiiiiiimif iiiiiiiiiiiiiiiimiiitii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiniimiiiiiiiiiimiiHiHiiiiiHiiiiiHuiniiiiiiiM treft, men der commissie stellen den M 1 mo- en hoofd Roch- na vergoeding 2. 2. Artikel 127a I aanleiding r of in ovei i e. een brief van 6 Februari JL nr. 90, van heteelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 24 Januari 1935, nr. 14, tot verhuur van de boerderij aan den Bergerweg aan H. Rotteveel.’ Alsvoren. 1. 2. 1. 2. de heer P. Termast, Kanaalkade 54a; de heer D. Houwing, Langestraat 71; J. brieven van onderscheidene data, van be sturen van bijzondere scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs in de gemeente, be treffende aanvragen om de gemeentelijke ver goedingen ex artt. 100 en 101 der L. O. wet 1930 over 1934. In handen gesteld van B. en W. otn bericht en raad. 1. een besluit dd. 13 Februari JL, nr. 34, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, tot ver daging hunner beslissing omtrent het raads besluit van 20 December 1934 tot vaststelling eener bouw- en wonlngverordening. Aangenomen voor kennisgeving. d. een brief dd. 6 Februari JL, nr. 90, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 24 Januari 1935. nr. 8, tot verkoop van een perceel bouwterrein gelegen aan de Houtmanstraat, aan P. Dekker Alsvoren. b. een brief dd. 6 Februari J.L, nr. 90. van heteelfde College, ten gelelde van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 24 Januari 1935. nr. 19, tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Houtmanstraat, aan J. Glas. Alsvoren. 1. de heer Joh. Overtoom, Nassauplein 13; 2. de heer C. A. Köllmann, Verdr.oord 25; B. en W. stellen voor vast te stellen de Ver ordening tot regeling van het verkeer op de we gen In de gemeente Alkmaar. Als voren. Mej. CARELS vraagt de aandacht van B. en W. voor het punt bij de Kraanbuurt, waar het den voetgangers moeilijk is rechts te hou den. Op voorstel van den heer WOLDENDORP wordt dit voorstel aangehouden ter nadere be- studeerlng door den Raad. Hierna sluiting. b *‘‘1 w 11 wr som ran De hoer SIETSMA i_- dat hij den prijs van f eanubare prijs van dezen betreurt het voorts, dat de over vergaderd heeft. De heer COVERS sluit zich htl^B ‘-ï't’Wl Weth KLAVER zegt, dat de tijd^H en vond voor dit eene voorstel, dat 1 is. een aparte commissievergadering o^M De lage prijs vindt zijn oorzaak in de^M tere terreinen, als gevolg van de terreln-ina^B ling. Het voorstel wordt aangenomen met 15 tegen 4 stemmen; tegen mej. Carels en de heeren Oo- vers, Keysper en Sletsma. B. en W geven den Raad in overweging ge bruik te maken van de gelegenheid tot aankoop van de benoodlgde perceelen van den polder Oudorp, de erven W F. Stoel Jr. en C. Laan, voor de prijzen, waarop overeenstemming is verkregen, en aan de Kroon te verzoeken tot onteigening 72a der Cfr grond, toe\ meer. C. J. De alreeds d^H Weth. bezwaar te« Ged. Staten! Het voorste ne stemmen. lomen met 13 tegen f. een brief dd. 6 Februari jl., nr. 85. van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 23 November 1934, nr. 10, o_m. tot verkoop v^n een strook grond, gelegen tusschen den Bergerweg en de brug over de Krommesloot, aan het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier. Alsvoren. 1. de heer Joh. Apeldoorn, Geesterweg 7; de heer P. J. van Kessel, Langestraat 99; B. en W. stellen den Raad voor in de politie verordening de volgende bepalingen op te ne men: B. en W. stellen den Raad voor de verschil lende stembureaux samen te stellen, zooals wij in ons nummer van Woensdag publiceerden. Conform besloten. In het gymnastieklokaal aan de Ridderstraat werd in plaats van mej. Bossert voorgedragen en benoemd de heer Bosscher. In verband met de omstandigheid, dat in het bijzonder op Zaterdagmiddag en -avond bloe- menventers hun bedrijf uitoefenen In de on- middellijke nabijheid van bloemenwinkels en aldaar feitelijk een vaste plaats op den open baren weg Innemen, achten B. en W. het raad zaam, dat een strafbepaling in het leven wordt geroepen, waarbij het in het belang der open bare orde aan bloemenventers verboden wordt op Zaterdagnamiddag en -avond na 4 uur bin nen een afstand van 35 Meter van den Ingang van een bloemenwinkel stil te blijven staan. Voorgesteld wordt een desbetreffend besluit in de politieverordening op te nemen. De heer 8TOUTJESDIJK wil de venters ver wijzen naar de avondmarkt. De VOORZITTER acht dit niet noodig. Conform besloten. komlng van den afsluitdijk, belangrijk is toe genomen. B. en W. zouden daarom, in over eenstemming met het advies van bijstand voor het marktwezen den Raad in overweging willen geven, deze aanwijzing in te trekken. Conform besloten. e. een brief dd. 6 Februari JL, nr. 90, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 34 Januari 1935 nr. 20, tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Van Houtenkade hoek Maclaine Pontstraat, aan J A. M. Bos. Alsvoren. g. een brief dd. 6 Februari 1935, nr. 164. van' hetzelfde College, ten gelelde van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk besluit van 29 Januari 1935, nr. 27, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit van 20 December 1934, nr. 19, tot vaststelling eener verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der per- soneele belasting. Alsvoren. k. een adres dd. 1 Februari 1935 van het be stuur der R.K. Meisjesscholen te Alkmaar, houdende het verzoek om uit de gemeentekas de noodlge gelden beschikbaar te willen stellen voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Juliaschool voor U. L. O., alhier. Alsvoren. B. en W. stellen den raad voor, aan de be sturen der daarvoor in aanmerking komende bij zondere scholen voor lager onderwijs voor 1935 toe te kennen de hierna vermelde voorschotten op de gemeentelijke vergoeding in de kosten van instandhouding, bedoeld in art. 101, le lid, der Lager Onderwijswet 1920. St. Josephschool 3186.45; St. Adelbertus- school f 4028; St. Bavoschool f 3381.84; St. Wll- librordusschool 3542.88; St. Aloysiusschool 3397.94; Juliaschool 1786.49; Juliaschool 3059.76; St. Josephschool 3591.19; Marlaschool f 3720.02; 8t. Agnesschool 3220.80; Wllhelmlna- school f 3864.96; Julianaschool 2639.74; Juiiana- school 3075.86; en aan de besturen der daar voor'in aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1935 toe te kennen de hierna vermelde voorschotten op de gemeen telijke vergoeding in de kosten voor vakonder wijzers, bedoeld in artikel 101, 9e lid, der Lager Onderwijswet 1930: St. Josephschool 373.74, Juliaschool 652.29; Julianaschool 111821. B. en W. stellen voor verschillende werken in werkverschaffing te doen uit voeren; men zie voor nadere bijzonderheden de uitvoerige bij lage, zooals wij die in ons nummer van Woens dag publiceerden. De heer WOLDENDORP vraagt de stukjes sloot langs den Schermerweg met het zand van de bermen te dempen en er een behoorlij ken verkeersweg te maken. De heer v. d. VALL bespreekt de verlaging van het uurloon tot 36 et-, dat een loonsver laging van 2 ct. beteekent. We kunnen daar niets tegen doen. We moeten het aanvaarden en noodgedwongen legt spr.’s fractie zich er bjj neer. De heer COVERS ondersteunt het verzoek van den heer Woldendorp en vraagt een trot toir aan te leggen langs den Schermerweg; de toestand is daar hoogst gevaarlijk. Weth. KLAVER: U hebt er 65 jaar tanga ge wandeld. De heer COVERS: Er zijn anderen, voor wie de weg ook gevaarlijk ia; b.v. de schoolkinderen. Met weinig kosten kan hier een betere toestand geschapen worden. Mr. LANGEVELD vraagt een stukje van de Singelgracht tusschen St. Jnsèphkerk en Ge rechtsgebouw te voegen bij de straat, zulks voor de meerdere veiligheid der voetgangers. De heer HOYTINK verdedigt de Regeerings- politiek; als de gemeenteraad een politiek ge voerd had. die meer geld in het laatje had be houden .dan zou er nu meer voor de werkloooen gedaan kunnen worden. Ons land slaat tn.v. de werkloozenhulp geen slecht figuur vergeleken met andere landen. Weth. KLAVER zal trachten aan het ver zoek van de heeren Woldendorp en Govers te voldoen in de hoop, dat de eigenaars mede werken. Het verzoek van mr. Langeveld komt bij an dere plannen ter sprake en zal dan wel tot een oplossing komen. Weth. VAN SLINGERLAND betreurt het ook, dat de wekrlooaen f 1.minder In de week zullen krijgen; als er regenverlet komt, wordt de korting nog meer. Spr. heeft In Den Haag een poglne gedaan om de 38 ct. te handhaven; maar tevergeefs. T.o.v. andere gemeenten slaat Alkmaar geen slecht figuur; In Arnhem is het loon ook 36 ct.; in Nijmegen 35 ct. Ook voor het Boschplan kon spr. geen subsidie van het Rijk bedingen. Dit boschplan is in zich zelf exploitabel volgens het Rijk; maar spr. vindt het dan toch te ris kant voor de gemeente. Bij de begrooting ver wacht spr. van den heer Hoytlnk, dat deze aan- toont, waarin met geld gesmeten is. Tegen zoo"n getal werkloosen is geen gemeente opgewassen. Als de werkloozenzorg geen Rijkszorg wordt, sal het voor vele gemeenten ondoenlijk worden. De heer v. d. VALL zal zijn meenlng seggen, zoolang de voorzitter hem dat niet belet, ook al is dat niet naar het gevoelen van den heer Hoytlnk. Spr. houdt echter niet van de zijde- llngsche bewering van den heer Hoytlnk, dat er met geld gesmeten is. Ook spr. zal met be langstelling het begrootingsdebat met den heer Hoytlnk tegemoet zien; dit zal echter voor den heer Hoytlnk minder aangenaam eindigen dan voor de verbonden fracties. Conform besloten. Artikel 192 der Algemeene Politieverordening, dat een verbod bevat betreffende het aanplak ken van bekendmakingen aan openbare gebou wen. e. d. en particuliere perceelen behoudens de verelschte toestemming, is thans niet meer toereikend, en vooral niet, nu de tijd van de verkiezingspropaganda voor de deur staat. Het eenig afdoend middel, dat In andere ge meenten ook reeds toepassing heeft gevonden, is het strafbaar stellen van de voorbereidende handelingen voor het plakken en kalken op verboden plaatsen, n.l. van het vervoeren of bij zich hebben van eenig plakmiddel, plakgereed- schap, teer, krijt, kalk, verf, schabloon. enz. gedurende den nacht. De strafbaarheid dient te worden opgeheven, voorzoover degeen. die de verboden plakmiddelen e. d. des nachts ver voert of bjj zich heeft, kan aantoonen, dat deze stoffen niet gebezigd zijn bjj of bestemd zijn voor verboden handelingen. B. en W. stellen den Raad voor de Algemeene Politieverordening aan te vullen met de noo dlge bepalingen. De heer v. d. VALL herinnert B. en W. aan hun toezegging gelegenheid te zullen geven, aanplakborden te plaatsen. De VOORZITTER zegt toe, dat op verschil lende plaatsen borden zullen worden geplaatst, welke voor f 1.per M2, verhuurd worden. Conform besloten. Teneinde in het belang der openbare orde en veiligheid het gewenschte toezicht op alle in deze gemeente verblijf houdende vreemdelingen zoo Intensief mogelijk te maken, verdient het aanbeveling de Algemeene Politieverordening op dit punt aan te vullen. B. en W. stellen voor daartoe een besluit te nemen. Als voren. Nog steeds is officieel aangewezen als ter rein voor markt voor vruchten, aardappelen en groenten, os. het terrein aan de Oostzijde van den Helderscheweg tegenover het adminis tratiegebouw der llchtbedrijven. Dit levert moeilijkheden op voor het verkeer op den Helderscheweg, dat door de uitbreiding, die het autobusverkeer op dezen weg heeft on dergaan, in het bijzonder sedert de totatand- In de gisteravond gehouden raadsvergadering was <fe heer Van Drunen wegens ongesteldheid afwezig. Na opening der vergadering gaat de Raad in comité. Na bijna een uur wordt de vergadering her opend. De notulen worden goedgekeurd. Naar aanleiding van het voor eenlgen tijd plaats gehad hebbend ongeval aan de Perron straat, waar tengevolge van het omvallen van een scheidsmuur twee kinderen het leven ver loren, zijn B. en W. te rade gegaan, of het niet mogelijk is dergelijke ongevallen In de toekomst te voorkomen, althans te beperken. Een af- B. en W. geven den Raad In overweging een strafbepaling als hiervoor bedoeld, in het leven te roepen en stellen voor de Algemeene 'politie verordening aan te vullen met deze bepaling. Conform besloten. Ter uitvoering van het raadsbesluit van 13 April 1934 hebben B. en W. aan den Directeur van het Centraal Bureau voor Verificatie en Flnancieele Adviezen der Vereenlging van Ne- derlandache gemeenten verzocht, een rapport uit te brengen met betrekking tot de admini stratie van het grondbedrijf en de gedrags lijn. die de gemeente ten opzichte van dat be- drijf heeft te volgen. Burgemeester en Wethouders geven den Raad iglng opnieuw tot behandeling van het voorstel, opgenomen In bijlage Nr. 61 van 1934. gewijzigd als in Bijlage 26 is aangegeven, over te gaan. h. adressen d.d. Februari 1935 van de Natio nale commissie tegen het alcoholisme te Utrecht verzoekende aan de Kroon voor te stellen het maximum der vergunningen en der verloven A. te verlagen. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. L een brief, ingekomen 25 Januari 1935 van het bestuur der Vereen. „Zorg voor de leerlin gen en oud-leerlingen van de school voor B L.O. te Alkmaar", ten geleide van <je rekening 1934 van de door deze vereenlging geëxploiteerde werkinrichting. Alsvoren. Hoewel het Nationaal Crisls-Comlté zijn ge dragslijn ten aanzien van de verleening van extra-hulp aan werkloozen gedurende 1935 nog niet beeft bepaald, berichtte dit Comité aan B. en W., dat de gemeentelijke bijdrage naar alle waarschijnlijkheid kan worden gebaseerd op 2.50 per werklooze, berekend naar het ge middeld aantal werkloozen over de eerste 10 maanden van 1934, derhalve 0.40 per werk looze meer dan in 1934. Ook de ujtkeering van het Nationaal Crisls-Comlté, welke boven dit bedrag van f 250 zal worden besteed, zal wor den verhoogd. Aangezien het gemiddeld aantal werkloozen over de eerste 10 maanden van 1934 866 beliep, stellen B. en W. den Raad voor, aan hun Col lege voor het bovenaaapgegeven doel een credlet van 2200.te verleenen, waaruit het voor rekening der gemeente komende gedeelte van het aan de werkloozen ten goede komende be drag zal kunnen worden bestreden. De heer v. d. VALL meent, dat er op gewezen moet 'worden, dat de Regeering het den werk loozen heel moeilijk maakt; dit bedrag betee kent voor 1400 werkloozen niet veel; temeer, daar in Nov. 34 de verwachting gewekt werd, dat de Regeering beter uit den hoek zou ko men. Aan die verwachting wordt niet beant woord. Weth. BONSEMA betreurt het evenzoo doch meent, dat dit bedrag een voorschot is op de Rijksbljdrage; niettemin is het IV.’drag te klein; spr. hoopt, dat binnen niet al te langen tijd een grooter bedrag beschikbaar wordt ge steld. Spr. zou op spoed willen aandringen. Conform besloten. Het beschikbaar bedrag zal zoo spoedig gelijk worden verdeeld. Artikel 137c Het is verboden, tenzij met vergunning van den Burgemeester, feesten, tentoonstellingen, wedstrijden, voorstellingen, uitvoeringen, con certen, lezingen en vermakelijkheden aan te kondigen, te houden of te geven, welke door het publiek al dan niet tegen betaling kunnen wor den bUgewoond. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor te bepalen, dat een herziening wordt voor bereid van het uitbreidingsplan van de gemeen- te (2e gedeelte), voor zooveel betreft bet ge deelte der gemeente, gelegen ten Zuiden van de Lindenlaan en het Varnebroek en ten Wes ten van de Oostelijke begrenzing van den Ken- nemerstraatweg. Als voren. Artikel 137b Onverminderd het bepaalde bij artikel 137 Is de eigenaar of gebruiker van een gebouw of terrein, waarin of waarop een bijeenkomst of vergadering zal worden gehouden, waartoe aan het publiek al ol niet tegen betaling toegang wordt verleend, verplicht ten minste 24 uur voor het houden der bijeenkomst of vergadering daarvan schriftelijk kennis te geven aan den burgemeester, met opgave van den aard dier bijeenkomst of vergadering. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, de rente van het bij raadsbesluit van 2 Februari 1922, aan den heer P. J. van Kessel toegekende hypothecair bouwvoorschot met Ingang van hetzelfde tijdstip nader op 4X pct. per jaar vast te stellen. Als voren. B. en W. stellen den raad voor de verordening tot afwijking van de bepalingen der Winkel sluitingswet 1930, 8. 460, vast te stellen. Met 16 tegen 3 stemmen aldus besloten. Tegen de heeren: Hoytlnk, Vogelaar en Grondsma. De bijzondere tijdsomstandigheden vereiseben in den laatsten tijd een scherper toezicht op vreemdelingen, die zich In ons land ophouden, zoowel met het oog op den door hen verrichten arbeid als op hun politieke werkzaamheid In Nederland a. een brief d.d. 6 Febr. jl nr. 90, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten ge lelde van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 24 Januari 1935, nr. 13, tot verhuur van de overdekte speelplaats van de voormalige 4e gemeenteschool, aan de N.J7. Kaashandel Maatschappij „Gouda”. Aangenomen voor kennisgeving. behandeling, als reeds een groot gedeelte der gelden Is uitgegeven. Spr. herinnert aan de woorden van den heer Ringers, die de tijdelijke voorziening aan de Walmuur weggegooid geld noemt, dat Is waar gebleken. De heer GROND6MA vraagt of deze uitgave wel toelaatbaar Is; spr. vindt het moeilijk om te besluiten, zonder de begrooting te kennen. De heer STOUTJESDIJK vindt de herstelling wel noodig. De schade wordt z. 1. meer ver oorzaakt door auto's dan door de schroeven der booten. In 1928 Is dit van deskundige zijde reeds betoogd In een Ingezonden stuk. Spr. zou een verbodsbepaling willen voor het zware autoverkeer, behalve voor de aanliggende firma's. Ook vóór de slagerij van de fa. Luytlng dreigt verzakking. De heer SIETSMA acht het noodig, dat In de gevaarlijke situatie voorzien wordt. Ged. Staten hebben geen bezwaar en daarom spr. ook niet. Ook spr. acht vermindering van het zware autoverkeer noodzakelijk. Weth. KLAVER herinnerde eraan, dat het vorig jaar oogenbllkkelijke voorziening noodig was; men kon toen niet langer wachten. Wat de oorzaak betreft, als de walmuur droog ligt, zal dit moeten blijken. De straat zal Iets verbreed worden en spr. denkt, dat het verkeer straks wel gehandhaafd kan worden, zooals het thans gaat. Men zou te gauw zakenmenschen dupeeren. Voor al te zwaar verkeer kan natuurlijk een bepaling ge maakt worden. Weth. VAN SLINGERLAND ontkent alle schuld van B. en W. voor het te late Indienen der begrooting. Het onderzoek van de begrooting door Ged. Staten heeft wat lang geduurd. Spr. verwacht eind deze week de begrooting terug en als er geen ernstige bedenkingen zijn, dan kunnen de raadsleden de begrooting volgende week te gemoet zien. Als het alleen aan B. en W. gelegen had, zou de heer P. A. Franssen, NieuwpJaan 116; de heer H. Habiecht, Kweerenpad 20. De zitting hebbende raadsleden mej. Carels en de heeren Hoytlnk en Bakker werden her benoemd met resp. 19, 16 en 19 stemmen. Van de voordrachten sub III werden de eerst- voorgedragenen benoemd. m. een adres dd. 31 Januari 1935 van het be stuur van <ien Bond van bedrijfsautohouders In Nederland houdende het verzoek een verorde ning vast te stellen, betreffende het autover huurbedrijf en In een eventueel aan te wijzen commissie van toezicht eenige niet-ambtelijke deskundigen op te nemen. Alsvoren. B. en W. stellen den Raad voor: I. eervol ontslag te verleenen aan de thans zitting hebbende leden van het bestuur der ge meentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten; Conform besloten. n. drie leden uit den Raad te benoemen als lid van het bestuur van genoemde Instelling; UI. vjjf leden van deze instelling te benoe men uit de navolgende voordrachten, opgemaakt overeenkomstig artikel 2 van het Reglement voor de Instelling. 1. de heer W. Bok, Oudegracht 151; de heer R. M. Oden, Kennemerpark 19; o. een proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 3 Februari 1935. Aangenomen voor kennisgeving. B. en W. hebben omtrent het toekennen van een vergoeding aan de hoofden van takken van dienst, aan wie met ingang van 1 Novem ber 1934 is opgedragen de leiding van de diensten van het marktwezen, het sportpark en het grondbedrijf en den havendienst boven de taak, die zij reeds verrichtten, het gevoelen ge vraagd van de Commissie voor Georganiseerd Overleg en van de vereenlging voor hoogere gemeenteambtenaren. Laatstgenoemde vereenl ging Is van oordeel, dat een verzwaring van de taak van een ambtenaar in het algemeen aanspraak geeft op een verhooging van salaris, doch dat onder de tegenwoordige om standigheden met een bescheiden bedrag als persoonlijke toelage kan worden volstaan. De Commissie van Overleg voor de ambtena ren geeft In overweging de gevolgen van de reorganisatie over een jaar opnieuw onder de oogen te zien en daarbij tevens te onderzoeken of ok niet andere ambtenaren dan de direc teuren van het slachthuis, van de plantsoenen en de begraafplaats en van gemeentewerken door de reorganisatie een meer omvattenden en meer verantwoordelijken werkkring hebben ge kregen. Hpn oordeel handhavende, dat de billijkheid de toekenning van een, zij het bescheiden, toe lage vordert, hebben B. en W. Intusschen geen voldoende reden om tegen het advies der Commissie bezwaar te maken. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, dienovereenkomstig te besluiten. Conform besloten. In overeenstemming met het advies van de Commissie van bijstand voor openbare werken, stellen B. en W. den Raad voor goed te keuren,’ dat v joruitloopende op de vastselllng der ge- meente-begrootlng voor 1935. beschikt wordt over een credlet van ƒ23.000 voor de vernieu wing van de walmuren van den Voordam, den Zijdam en het Waagplein. De heer VOGELAAR zegt, dat het er op be gint te lijken, dat de begrooting 35 bij stukjes en beetjes in behandeling komt. Is dat zake- HJk? Spr. vraagt bespoediging met de behan deling der begrooting. Zoo kan het wel April of Mei worden. Straks komt de begrooting In De heer BAKKER meent, dat deze bepalin gen de burgerlijke vrijheid te veel beknot; zoo gaat men de richting uit van de politiestaat; de weinige vrijheden, die we hebben, wil spr. behouden. Spr.’s fractie zal tegenstemmen. De hger WOLDENDORF oncierschrijft dit betoog; het zal moeilijkheden geven voor spoedvergaderingen. Als soepelheid betracht moet worden, zou spr. dit anders vast willen leggen. Spr. Is ook tegen deze beperking van de vrij heid. De heer SIETSMA sluit zich hierbij aan. De heer VOGELAAR wil bij stemming het voorstel splitsen. Hij wil wel kennisgeving van vergaderingen sturen, maar geen vergunningen verplichtend stellen. De heer GOVERS Is ook tegen de vrijheids beperking. De heer GRONDSMA wil voor vergaderingen een uitzondering maken. De VOORZITTER meent, dat het voor de openbare orde gewenscht is, dat groote verga deringen 24 uren van tevoren bekend worden gemaakt. Deze nieuwe bepalingen zijn een zekere uit breiding van de bestaande. Na nog eenige discussie neemt de burgemees ter zijn voorstel terug. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor zijn besluit van 24 Augustus 1923, in te trekken en aan de N V. Maatschappij „Alkmaar Packet” tot en met 31 December 1945 te verhuren den aan de gemeente behoorenden steiger aan de Voormeer voor een huurprijs van 320.18 per jaar. Als voren. n. een adres dd. 22 Februari 1935 van ‘t be stuur der Speeltulnvereeniging D.E.S., verzoe kende voor 1935 een subsidie uit de gemeente kas te willen toekennen. Té behandelen bij de gemeentebegrootlng voor 1935. Ter voorziening In de vacature van lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, welke Is ontstaan door de periodieke aftreding van het lid M. J. Lutterot op 18 Februari JL, bieden Burgemeester en Wethouders den Raad ter be noeming voor den tijd van drie jaren. Ingaande 18 Februari 1935, de volgende aanbeveling aan: 1. de heer M. J. Lutterot, hoofd Vondel schol; 3. de heer J. G. HAZELOOP, daleschool. De eerstvoorgedragene wordt met op 1 algemeene stemmen benoemd. p. een adres dd. 22 Februari 1935 van het be stuur der Vereenlging voor logopaedle en pho- nlatrie te Rijswijk, verzoekende het aan de vereenlging .Hulp aan spraakgebrekklgen” toe gekend subsidie uit de gemeentekas niet in te trekken of te verminderen. Te behandelen bij de gemeentebegrootlng voor 1935. q. een brief dd. 30 Februari jl., nr. 224 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten ge lelde» van de door hen goedgekeurde raadsbe sluiten van 20 December 1934 en 24 Januari 1935 tot vaststelling van het bedrag der zekerheid stelling voor den gemeente-ontvanger. Voor, kennisgeving aangenomen. r. een brief dd. 23 Februari 1935 van den heer W. Seigers, verzoekende hem ontslag te verleenen als lid van de Commissie van toezicht op het L. O. Het ontslag wordt verleend onder dankbetui ging van de als zoodanig bewezen diensten. s. een adres dd. 24 Februari 1935 van het Alkmaarsch Drankweer Comité, verzoekende voor 1935 aan de geheel-onthoudersvereenlgin- gen wederom een subsidie uit de gemeentekas te verleenen. Aangehouden tot de Begrooting 1935. De heer VENNEKER verlaat de vergadering. te besluiten overeenkomstig artikel iteigenlngswét van den benoodlgden ehoorende aan den polder Zwtjns- Btnter te Oudorp, D. Govers Jz. te Alkmaar, de N V. Vereenigd Bezit van Waar den te 's Gravenhage; J. M. Gavlet te Amster dam en de Pieuse Famlliefondsen te ’s Graven hage. Conform besloten. De heer GOVERS Is het wel met den geboden Prijs eens. maar in het contract Is een hiaat, dat eerst aangevuld moet worden. De heer WOLDENDORP is tegen het voor stel op bekende gronden van de tenachterstel ling van den Schermerweg. De heer GOVERS zegt, dat de Schermerweg heel goed tot een goeden weg gemaakt kan wor den. omdat hij de noodzakelijkheid van den nieuwen weg niet Inziet, zal hij tegenstemmen. Weth. KLAVER meent, dat, waar het nu de uitvoering van een genomen raadsbesluit be er niet meer afwijzend tegenover behoeft te staan. De heer GOVERS moet zich van stemming onthouden. Het voorstel wordt aangent 5 stemmen. Tegen de heeren: Keesom, Langeveld, Stout- jesdijk, Woldendorp en Grondsma. Nu de heer R. J. Schierbeek Is benoemd tot gemeente-ontvanger en de contróle van de ge- meente-flnanclën Is opgedragen aan het Cen traal Bureau voor verificatie en flnancieele ad viezen der Vereenlging van Nederlandsche ge meenten te 's Gravenhage. zullen eenige admi nistratieve voorzieningen moeten worden ge troffen. B. en W. stellen voor hiertoe te basluiten. Conform besloten. B. en W. stellen den Raad voor: a. afwijzend te beschikken op het adres van 15 December 1934 van de buurtvereenlging „OoatwUk”; b. het speelterrein, groot pl.m. 837 M2., gelegen ten Zuidoosten van de Ultenboschstraat te ver huren aan de Vereenlging „Door Eendracht Sterk” voor 25.— per Jaar. Als voren. Burgemeester en Wethouders Raad voor: 1. langs den Molentocht tusschen de Lyceum- s tra at en de conciërgewoning van het RK. Lyceum een straat aan te leggen voor rekening van de firma A. Hoekmeter, alhier; 2. aan de onder 1. bedoelde straat en hét aansluitende tegelvoetpad naar de Bleekerskade den naam te geven van Leeuwerikkade 3. aan de firma A. Hoekmeijer. alhier, te ver- koopen een perceel bouwterrein, gelegen oo den hoek van de Lyceumstraat en de Leeuwerlk- kade. ter grootte van ongeveer 220 M2 voor den prijs van 2420 In totaal. Conform besloten. Het is verboden op de openbare wegen, geen Rijksweger. -Unde en gelegen binnen de door Gedeputeerde Staten Ingevolge artikel 37 lid 3 der Wegenwet vastgestelde grenzen van de be bouwde kom, te plaatsen, te werpen, uit te gieten of te laten afvallen of afvloelen voor werpen of stoffen, welke aanleiding kunnen geven tot verontreiniging, benadeeling of be schadiging van die wegen, of waardoor aan de gebruikers van die wegen schade, hinder letsel kan worden toegebracht. Degene, door wiens toedoen een of meer voor werpen of stoffen, als In het vorig lid bedoela op een openbaren weg. als omschreven in het eerste lid. zijn geraakt, Is verplicht, deze daar van te verwijderen. Conform besloten. B. en W. stellen den Raad voor het volgen de artikel der Algemeene Politieverordening der gemeente Alkmaar.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 17